Analýza indikátorů
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 4. října 2024
04.10.2024 Dolar vyčkává na zveřejnění zprávy amerického ministerstva práce. Navíc se množí spekulace, že obsah zprávy může být o něco lepší, než se předpokládalo. Zejména na základě posledních údajů z trhu práce existují pochybnosti, že míra nezaměstnanosti vzroste z 4,2 % na 4,3 %. Je pravděpodobnější, že zůstane na současné úrovni. Dále se zdá, že mimo zemědělství vznikne 140 000 nových pracovních míst, a nikoliv dříve předpokládaných 130 000 míst. I když toto číslo není vzhledem k počtu obyvatel a tempu jejich růstu v USA nijak velké, je to stále o něco více, než se původně očekávalo. To by mohlo vést k dalšímu posílení amerického dolaru. Vše však bude záviset na obsahu zprávy amerického ministerstva práce.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 3. října 2024
03.10.2024 Dolar posílil svou pozici, ačkoli ne stejným tempem jako předchozího dne, a to především díky další várce údajů z trhu práce. Tentokrát šlo o zprávu ADP o zaměstnanosti, která zaznamenala nárůst o 143 000 pracovních míst. I když je tento údaj v kontextu amerického trhu práce relativně slabý, je výrazně lepší než prognózovaných 90 000. Nedávné údaje z trhu práce silně naznačují, že zpráva Ministerstva práce USA, která bude zveřejněna tento pátek, bude nejspíš mnohem lepší, než se očekávalo. V důsledku toho se jen málo očekává další snížení sazeb o 50 bazických bodů. S předpokladem takto významné události je logické vidět určitou korekci, která slouží jako příprava na udržitelný růst amerického dolaru.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 1. října 2024
01.10.2024 Ačkoli Jerome Powell na tiskové konferenci po nedávném zasedání Federálního výboru pro otevřený trh zopakoval svá slova, dolar aktivně stoupal. Šéf Federální rezervy nesdělil nic nového. Nicméně posilování dolaru začalo několik hodin před jeho projevem a skončilo v podstatě ještě před začátkem. Důvodem jsou vystoupení dalších představitelů americké centrální banky. A jejich rétorika se trochu změnila. Konkrétně Raphael Bostic, který dříve jasně podporoval další snížení úrokových sazeb o 50 bazických bodů, najednou avizoval, že tento krok by byl ospravedlnitelný jen v případě prudkého zhoršení situace na pracovním trhu. Uvedené silně podpořilo význam zprávy Ministerstva práce USA, která bude zveřejněna v pátek. Jelikož ale nikdo nečeká náhlý nárůst nezaměstnanosti, podobné výroky by zároveň snížily pravděpodobnost takto výrazného snížení úrokových sazeb. Posílení amerického dolaru tedy bylo logické.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 30. září 2024
30.09.2024 Navzdory působivé volatilitě se situace na devizovém trhu nezměnila. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři se takový scénář jevil jako nejpravděpodobnější. A co je nejdůležitější, začátek nového obchodního týdne je také poznamenán nedostatkem statistických údajů. Dnešní scénář by tak mohl kopírovat ten páteční. Týden však bude nabitý událostmi, přinejmenším kvůli zveřejnění zprávy amerického ministerstva práce, která však bude zveřejněna až v pátek. S každým dalším dnem se bude kalendář postupně plnit stále významnějšími makroekonomickými údaji. Například již zítra budou zveřejněny předběžné údaje o inflaci v eurozóně.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 27. září 2024
27.09.2024 Po středečním neobjasněném růstu začal americký dolar včera bez konkrétního důvodu ztrácet půdu pod nohama. O to zvláštnější je, že makroekonomické údaje ze Spojených států vcelku odpovídaly očekáváním. Konečné údaje o HDP potvrdily předběžné odhady, se kterými trh již počítal. Změny v počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti byly symbolické a situaci nemohly ovlivnit. Jedná se tedy pouze o odraz a pokus o nápravu nerovnováhy.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 25. září 2024
25.09.2024 Média opět prokázala svou schopnost manipulovat s trhem, když vyvolala rozruch ohledně možného snížení sazeb Federálního rezervního systému o dalších 50 bazických bodů. Spouštěčem byly údaje o cenách bydlení S&P/CaseShiller, které zůstaly beze změny. Přední americká média okamžitě začala zveřejňovat zprávy, které naznačovaly, že Federální výbor pro volný trh do 7. listopadu opět sníží úrokové sazby, a to ve stejném rozsahu jako na předchozím zasedání. Dolar samozřejmě začal okamžitě ztrácet půdu pod nohama.
Analýza indikátorů na GBP/USD na období od 23. do 28. září
23.09.2024 Tento týden se cena od úrovně 1,3318 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) může začít pohybovat směrem dolů k 1,3240 – hladině retracementu 14,6 % (červená přerušovaná čára). Po dosažení této linie se instrument pravděpodobně začne pohybovat směrem vzhůru k úrovni 1,3339 – horní fraktál (žlutá přerušovaná čára).
Analýza indikátorů pro pár GBP/USD na týden od 23. do 28. září
23.09.2024 Trh se v pondělí může pokusit o začátek poklesu z úrovně 1,3318 (zavírací cena páteční denní svíčky) a zamířit k úrovni 1,3289 – hladině retracementu 14,6 % (červená přerušovaná linie). Odtud bude cena pravděpodobně pokračovat nahoru k hornímu fraktálu 1,3339 (červená přerušovaná linie).
Analýza indikátorů pro pár EUR/USD na 23. září 2024
23.09.2024 Trh se v pondělí může začít pohybovat dolů od úrovně 1,1162 (zavírací cena páteční denní svíčky) a zamířit k úrovni 1,1138, což je hladina retracementu 14,6% (žlutá přerušovaná linie). Odtud by se cena mohla začít pohybovat nahoru k hornímu fraktálu na úrovni 1,1181 (denní svíčka z 20. září 2024).
Analýza indikátorů na páru GBP/USD ze dne 23. září 2024
23.09.2024 V pondělí se trh může pokusit zahájit pohyb směrem dolů z úrovně 1,3318 (páteční zavírací cena denní svíčky) a zaměřit se na 1,3289 – úroveň retracementu 14,6 % (červená přerušovaná čára). Od této úrovně bude instrument pravděpodobně pokračovat směrem vzhůru k úrovni 1,3339 – horní fraktál (červená přerušovaná čára).
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 20. září 2024
20.09.2024 Poté, co Bank of England ponechala své úrokové sazby beze změny, si investoři konečně uvědomili, že se situace na trhu poněkud mění. Počet hlasů pro snížení klíčové sazby se snížil, což znamená, že britská centrální banka své další kroky ohledně uvolňování měnové politiky pozastavila. Nedlouho předtím provedla výrazné snížení sazeb Evropská centrální banka, což naznačuje, že k případnému dalšímu snížení dojde až ve vzdálenější budoucnosti. Federální rezervní systém svou cestu uvolňování měnové politiky mezitím teprve zahajuje. Jinými slovy, v blízké budoucnosti budou úrokové sazby snižovat pouze Spojené státy, zatímco v Evropě zůstanou beze změny. Právě proto dolar ztrácí půdu pod nohama a zdá se, že tento proces bude ještě několik měsíců pokračovat.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 19. září 2024
19.09.2024 Federální rezervní systém poprvé po čtyřech letech snížil své úrokové sazby, a to hned o citelných 50 bazických bodů. K tomuto kroku vedlo nejen vytrvalé zpomalování inflace, ale také obavy americké centrální banky z možného sklouznutí ekonomiky do recese. Co je však skutečně překvapivé, je reakce trhu – dolar začal okamžitě výrazně růst. Důvod spočívá ve vyjádřeních Jeroma Powella. Šéf americké centrální banky okamžitě varoval trhy, aby neočekávaly, že uvolňování měnové politiky bude pokračovat stejným tempem. Podle něj Federální výbor pro volný trh zvažuje snížení úrokových sazeb o dalších 50 bazických bodů do konce letošního roku, ale bude se tak dít postupně. Vzhledem k tomu, že do konce letošního roku zbývají pouze dvě zasedání, znamená to snížení o 25 bazických bodů na každém zasedání. Vše však bude záviset na vývoji dynamiky makroekonomických faktorů. Vzhledem k tomu, že tempo inflace bude jistě zpomalovat, existuje možnost, že centrální banka do začátku příštího roku sníží své úrokové sazby pouze jednou. Právě proto začal dolar posilovat, protože trhy očekávaly agresivnější uvolnění měnové politiky.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 18. září 2024
18.09.2024 Jestliže v pondělí přední americká média ujišťovala o nevyhnutelnosti snížení úrokových sazeb o 50 bazických bodů, včera jako by na tyto zprávy všichni zapomněli. Ta samá média totiž začala místo toho nenuceně hovořit o snížení o 25 bazických bodů. To samozřejmě mělo své důsledky a dokonce to umožnilo dolaru začít od zahájení americké obchodní seance posilovat. Ve skutečnosti však již příliš nezáleží na tom, jak rozsáhlé bude dnešní snížení úrokových sazeb. Dolar ztrácí půdu pod nohama už od jara, kdy se začalo intenzivněji hovořit o chystaném uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Trh již jedno nebo dvě snížení – právě oněch 50 bazických bodů – ocenil.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 17. září 2024
17.09.2024 Přední média čím dál víc podporují myšlenku snížení sazeb v USA o 50 bazických bodů, což dále přispívá k oslabování amerického dolaru. Jelikož se zasedání Federálního výboru pro volný trh koná zítra, bude se tento trend držet nejspíš až do konce dnešního obchodování. Míra oslabování dolaru by ale měla být o něco menší než včera. Dolar najde určitou podporu u makroekonomických údajů. Ačkoli by růst maloobchodních tržeb mohl zpomalit z 2,7 na 2,2 %, pokles průmyslové výroby o -0,3 % by se mohl změnit v růst o 0,2 %. Takže dva klíčové sektory ekonomiky by mohly vykázat růst, což by mělo dolaru poskytnout aspoň nějakou podporu.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 16. září 2024
16.09.2024 Trh se začíná připravovat na nadcházející zasedání Federálního výboru pro volný trh, které se uskuteční ve středu. Euro ve výsledku dál posiluje svou pozici. Očekávání se soustředí na tržní předpoklad, že Federální rezervní systém sníží úrokové sazby. Stále se výrazně předpokládá snížení o 50 bazických bodů. V důsledku toho se může ukázat, že dolar by po prvním snížení sazeb po několika letech mohl posílit, pokud Fed sníží klíčovou sazbu o pouhých 25 bazických bodů. Do té doby zůstane dolar pravděpodobně pod tlakem a bude postupně ztrácet hodnotu.
Čerstvá prognóza pro pár EUR/USD na 13. září 2024
13.09.2024 Snad nikdy jsme nebyli svědky scénáře, kdy po snížení refinanční sazby o 60 bazických bodů měna emitovaná centrální bankou, která učinila tak významný krok, skutečně roste. Jenže přesně toto se včera stalo. Poté, co Evropská centrální banka snížila úrokovou sazbu ze 4,25 na 3,65 %, jednotná měna o poklesu ani neuvažovala. Naopak poměrně sebevědomě stoupala. A to se jednalo o největší jednorázové snížení refinanční sazby v celé historii ECB. Ačkoli teď prakticky každý ekonomický kalendář uvádí, že zmíněný výsledek se očekával, úplně přesně takto to nebylo. Prognózy poukazovaly těsně před zasedáním na sazbu ve výši 4,00 %. Téměř vzápětí došlo ke změně, takže výrazné snížení bylo obrovským překvapením. Vyvstává otázka, proč pak euro dál stoupalo. Odpověď se skrývá v komentáři prezidentky ECB Christine Lagardeové, která na tiskové konferenci výslovně uvedla, že ECB pozastavuje proces uvolňování měnové politiky. Jinými slovy, prozatím žádné další snižování sazeb. Trh ale očekával, že proces se protáhne na delší dobu. Teď bude úrokové sazby snižovat Federální rezervní systém, nikoli ECB. Tato změna prognóz nejspíš vyvolala růst eura.
Čerstvá prognóza pro pár EUR/USD na 12. září 2024
12.09.2024 Zpomalení inflace v USA bylo nakonec výraznější, než předpokládaly i ty nejoptimističtější prognózy. Situace na měnovém trhu ale přesto zůstala beze změny. Téměř okamžitě poté, co bylo oznámeno, že růst spotřebitelských cen zpomalil z 2,9 na 2,5 %, se hlavní média začala soustředit na jádrovou inflaci, zejména na její měsíční, nikoli roční, hodnotu. Jádrová inflace vzrostla o 0,3 %. Ačkoli americká centrální banka tento indikátor nikdy nezmiňuje, takže je z velké části bezvýznamný, média začala hlásat, že Federální rezervní systém bude sazby snižovat pomalu právě kvůli jádrové inflaci. Výsledkem mediálního humbuku byl fakt, že skutečné údaje byly částečně vyrovnány, takže trh zůstal v předchozím postavení.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 11. září 2024
11.09.2024 Jestliže debata mezi Donaldem Trumpem a Josephem Bidenem byla skutečnou katastrofou, včerejší debata s Kamalou Harris byla mnohem klidnější a nevyvolala žádnou paniku. Trhy ji tak mohly ignorovat. Investoři se nyní mohou v klidu soustředit pouze na inflaci v USA, zejména proto, že se očekává zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen z 2,9 % na 2,6 %. To by trhy pravděpodobně přesvědčilo o snížení úrokové sazby Federálního rezervního systému o 50 bazických bodů. Existuje tedy vysoká pravděpodobnost výrazného oslabení amerického dolaru.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 10. září 2024
10.09.2024 Americká média se podle očekávání přestala zabývat stavem trhu práce, zejména nesrovnalostmi v poslední zprávě ministerstva práce, a zaměřila se výhradně na nadcházející debaty mezi Donaldem Trumpem a Kamalou Harris. Naprostá většina těchto publikací se přitom opírá o nevyhnutelné vítězství kandidátky Demokratické strany. Vzhledem k tomu, že to je z pohledu trhu vnímáno jako pozitivní výsledek, dolar nadále posiloval své pozice. Dnes bude tento trend pravděpodobně pokračovat.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 9. září 2024
09.09.2024 Zdá se to téměř neuvěřitelné, ale Ministerstvo práce Spojených států oznámilo pokles míry nezaměstnanosti ze 4,3 na 4,2 %, a to přesto, že růst zaměstnanosti z posledních měsíců měl vést k růstu nezaměstnanosti, ke kterému několik měsíců soustavně docházelo. S ohledem na velikost, růstovou dynamiku a věkové složení populace by zaměstnanost v USA – aby se udržela stabilní míra nezaměstnanosti – měla stoupat o trochu víc než 200 000 pracovních míst měsíčně. Jenže za posledních dvanáct měsíců vzrostla o pouhých 1 717 000 míst, tedy přibližně o 143 000 míst měsíčně. Ministerstvo práce Spojených států zveřejňuje také údaje o počtu nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělství. Tento údaj ukazuje maximální potenciál růstu zaměstnanosti. Podle posledních údajů bylo vytvořeno 142 000 pracovních míst. Za stejných předchozích dvanáct měsíců bylo vytvořeno 2 358 000 míst, tedy za měsíc zhruba 196 000 míst, což je také málo. I kdybychom tedy předpokládali, že údaje o zaměstnanosti nejsou úplně přesné, stále není vytvořeno dost nových pracovních míst na to, aby se trh práce stabilizoval.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 6. září 2024
06.09.2024 Jestliže údaje o volných pracovních místech pouze naznačovaly možnost výrazného zhoršení na americkém trhu práce, údaje o zaměstnanosti nenechaly na pochybách nikoho. Zaměstnanost se zvýšila o pouhých 99 000 pozic. To je vzhledem k velikosti, věkovému složení a tempu růstu populace nehorázně málo a byl by potřeba růst zhruba o 250 000 pozic měsíčně. Jenže je to méně než 100 000. Navíc, předchozí údaje byly revidovány směrem dolů ze 122 000 na 111 000pozic. Zaměstnanost vzrostla za posledních dvanáct měsíců o více než 200 000 obecně vzato jen v březnu. Není divu, že stav trhu práce se postupně zhoršuje.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 5. září 2024
05.09.2024 Počet volných pracovních míst ve Spojených státech se snížil na 7,7 milionů. Předchozí hodnota byla navíc revidována z 8,2 na 7,9 milionů, zatímco prognózy očekávaly 8,1 milionů. Ačkoli údaje zklamaly, byla slabost dolaru ryze symbolická. Na základě těchto údajů je obtížné vyvozovat nějaké dalekosáhlé závěry o stavu amerického trhu práce – na rozdíl od dnes zveřejněných údajů o zaměstnanosti, u kterých se očekává nárůst pouze o 115 000, což je na americké poměry extrémně málo a jde o jasný indikátor rostoucí nezaměstnanosti. Dalším negativním faktorem pro dolar by mohla být zpráva o maloobchodních tržbách v eurozóně, která pravděpodobně vykáže zpomalení poklesu z -0,3 na -0,1 %. To vše by mělo vést k výraznějšímu a citelnějšímu oslabení amerického dolaru.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 4. září 2024
04.09.2024 Situace na devizovém trhu zůstala beze změny, ačkoli index obchodní aktivity ve výrobním sektoru USA klesl z 49,6 na 47,9 bodů, což bylo o něco horší než předběžný odhad 48,0 bodů. Tento indikátor nemá ale příliš vliv, takže trh dál stagnoval. A podle všeho v tom bude pokračovat i dnes. Konečné údaje o indexu obchodní aktivity ve službách a kompozitním indexu obchodní aktivity také nemají výrazný vliv. Údaje o počtu pracovních míst v USA, ačkoli předcházejí zprávě s údaji o trhu práce, jsou považovány za méně důležité, protože z nich lze těžko vyvozovat závěry o stavu trhu práce. Trh bude čekat na zítřejší údaje o zaměstnanosti.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 3. září 2024
03.09.2024 Vzhledem k tomu, že se včera ve Spojených státech slavil státní svátek, situace na trhu se nijak nezměnila. Kupodivu by tato stagnace mohla pokračovat i dnes, tentokrát kvůli prázdnému ekonomickému kalendáři. Konečná data o americkém indexu nákupních manažerů (PMI) ve výrobě pravděpodobně nebudou mít významný dopad. I kdyby se index odchýlil od předběžných odhadů, jeho vliv bude pravděpodobně spíše symbolický, protože trh již tento faktor do značné míry zohlednil. Jediným faktorem, který by mohl ovlivnit situaci, jsou případná prohlášení zástupců Evropské centrální banky. Koneckonců, inflace v eurozóně klesá znatelně rychleji než ve Spojených státech. ECB by proto mohla naznačit o něco agresivnější uvolňování měnové politiky, což by mohlo posílit pozici amerického dolaru. Takový vývoj je však nepravděpodobný, protože centrální banky nepřijímají rozhodnutí pouze na základě jednotlivých dat. Více je zajímá dlouhodobý trend a nedávný pokles inflace v Evropě může být pouze dočasný.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 30. srpna 2024
30.08.2024 Pár EUR/USD dosáhl během fáze korekce horní hranice psychologické úrovně 1,1000/1,1050. Rozsah korekce byl přibližně 1,3 %. Ve 4hodinovém grafu se technický indikátor RSI pohybuje v zóně prodávajících mezi úrovněmi 30/50, což naznačuje korekční pohyb.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 29. srpna 2024
29.08.2024 Pár EUR/USD se pohybuje ve fázi korekce od zóny rezistence 1,1200/1,1250. Radikální změny nepozorujeme; tento pohyb zapadá do cyklické složky uptrendu.
Čerstvá prognóza pro pár EUR/USD na 28. srpna 2024
28.08.2024 Pár EUR/USD je aktuálně ve fázi pullbacku z lokálního maxima střednědobého trendu, poblíž pásma 1,1200/1,1250. Nedošlo k žádným radikálním změnám a prodejci byli 26. a 27. srpna málo aktivní.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 26. srpna 2024
26.08.2024 V uplynulém týdnu euro vůči americkému dolaru posílilo o téměř 1,5 %, což přiblížilo cenu k lokálnímu vrcholu vzestupného trendu. Ve 4hodinovém grafu se technický indikátor RSI nachází v překoupené zóně, což naznačuje přehřátí dlouhých (long) pozic na euru.
Čerstvá předpověď pro pár EUR/USD na 22. srpna 2024
22.08.2024 Pár EUR/USD se drží vzestupného trendu, který pohánělo momentum a díky kterému kurz od začátku měsíce posílil o více než 350 pipů. V důsledku toho došlo nejen k prodloužení uptrendového cyklu a překonání psychologické úrovně 1,1000, ale také k otestování lokálního maxima z prosince 2023.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 21. srpna 2024
21.08.2024 Z technického hlediska vidíme v intradenním období známky překoupenosti eura. Stále však přetrvává dynamika. Pokud se cena stabilizuje nad úrovní 1,1150, pár by se mohl posunout k lokálnímu maximu z července 2023. Co se týká technického pullbacku, pokud se cena nestabilizuje nad úrovní 1,1150, mohlo by to dočasně oslabit euro směrem k úrovni 1,1050, což by odpovídalo logice přerozdělení obchodních sil.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 20. srpna 2024
20.08.2024 Při rally, kterou pohánělo momentum, překonal pár EUR/USD úroveň 1,1050. To naznačuje, že psychologická hranice 1,1000 ztratila ve vztahu ke kupcům sílu.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 19. srpna 2024
19.08.2024 Pro posílení současného uptrendu je nutná stabilizace ceny nad úrovní 1,1050. V tomto scénáři je možný pohyb k lokálnímu maximu z roku 2023. V opačném případě bude pohyb v pásmu 1,0950/1,1050 pravděpodobně ještě nějakou dobu pokračovat.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 16. srpna 2024
16.08.2024 Nečekané zrychlení tempa růstu maloobchodních tržeb ve Spojených státech z 2,0 % na 2,7 %, zejména vzhledem k tomu, že se očekávalo zpomalení z 2,3 % na 1,8 %, okamžitě vyvolalo výrazné posílení amerického dolaru. Po slabých údajích z trhu práce, které vedly k dlouhodobému a výraznému oslabení dolaru, tak všichni opět viděli hlavní problém eura - ekonomické zprávy z USA jsou výrazně lepší než ty z eurozóny. Dnes by se však dolar mohl opět dostat pod tlak kvůli makroekonomickým údajům. Očekává se výrazný pokles v sektoru stavebnictví, zejména pokud jde o nové stavební projekty, které by podle projekcí měly klesnout o 2,0 %.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 15. srpna 2024
15.08.2024 Na pozadí zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech z 3,0 % na 2,9 % klesl dolar na téměř nejnižší úroveň od začátku roku. Tyto údaje o inflaci naznačují, že ke snížení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému nevyhnutelně dojde už v září. Dalším faktorem, který přispěl k oslabení dolaru, je inflace ve Velké Británii, která vzrostla z 2,0 % na 2,2 %, což naznačuje, že Bank of England by mohla pozastavit uvolňování měnové politiky. Potenciál dalšího oslabení americké měny však omezí katastrofální údaje z eurozóny, kde tempo poklesu průmyslové výroby zrychlilo z -3,3 % na -3,9 %. Očekávání přitom počítala s meziročním růstem o 0,6 %.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 14. srpna 2024
14.08.2024 Prudké zpomalení růstu cen výrobců v USA z 2,7 % na 2,2 % okamžitě oslabilo dolar. Takové údaje vedou trh k očekávání znatelného poklesu inflace, který by zaručil výraznější snížení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Tato očekávání se však nemusí naplnit. Údaje o cenách výrobců jsou spíše předstihovým ukazatelem a ovlivňují inflaci se zpožděním. Navíc předchozí údaje o cenách výrobců byly revidovány směrem nahoru. Proto existuje vysoká pravděpodobnost, že dnešní údaje o inflaci mohou ukázat nezměněný růst spotřebitelských cen, což by mohlo vést k prudkému obratu.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 13. srpna 2024
13.08.2024 Přestože se celkově situace na trhu nezměnila, dolar mírně oslabil. Rozsah pohybu je však relativně zanedbatelný. Spíše naznačuje obecný sentiment ohledně dalšího oslabování americké měny, zejména s ohledem na to, že zítřejší údaje o inflaci v USA by mohly ukázat zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen z 3,0 % na 2,9 %. Dolar tak dnes bude pravděpodobně pokračovat ve svém čistě symbolickém pohybu směrem k dalšímu oslabení.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 12. srpna 2024
12.08.2024 Forexový trh zůstává beze změny a dolar stagnuje. To není překvapivé, vzhledem k prázdnému ekonomickému kalendáři. Navíc se zdá, že tato situace bude trvat celý den, protože nejsou naplánována žádná zveřejnění makroekonomických údajů. Trh by tak mohla ovlivnit pouze nějaká nečekaná zpráva. Nejspíše však budeme svědky stagnace, a to až do poloviny týdne, kdy budou zveřejněna data o inflaci ve Spojených státech.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 6. srpna 2024
06.08.2024 Nejenže se aktivně diskutovalo o možnosti okamžitého snížení úrokové sazby Federálního rezervního systému o 0,50 %, ale objevily se i zvěsti, že by americká centrální banka mohla uspořádat mimořádné zasedání. To vše je způsobeno prudce zvýšenými obavami z toho, že americká ekonomika sklouzne do hluboké a dlouhodobé recese. A není divu, že na tomto pozadí dolar nadále ztrácel půdu pod nohama. Poté, co dosáhl téměř nejnižší hodnoty od začátku roku, se dolar částečně odrazil. To je však třeba vnímat čistě jako lokální odraz. Dolar zůstává i nadále pod tlakem. Koneckonců se občas objevuje názor, že by úrokové sazby mohly být sníženy až o 0,75 %. Dolar tak může ještě klesnout na nejnižší úrovně od začátku roku.
Čerstvá prognóza pro pár EUR/USD na 5. srpna 2024
05.08.2024 Všichni samozřejmě očekávali určité pozvolné zhoršování situace na americkém trhu práce. Nikdo ale nemohl mít noční můry z pátečního dění. Hlavně a především, míra nezaměstnanosti vyskočila ze 4,1 % na 4,3 %, a přitom se očekávalo, že zůstane beze změny. Dále, mimo zemědělský sektor bylo vytvořeno jen 114 000 nových pracovních míst namísto předpokládaných 190 000. Předchozí údaje byly navíc revidovány směrem dolů z 206 000 na 179 000. Nezaměstnanost očividně dál poroste. Pak začala média říkat, že americkou ekonomiku nečeká žádné měkké přistání a vše se obrátí v hlubokou recesi. Okamžitě začala létat obvinění na adresu Federálního rezervního systému, který údajně příliš dlouho otálel se zahájením uvolňování měnové politiky. Rychle se šířily zvěsti, že na zářijovém zasedání Federálního výboru pro volný trh bude úroková sazba snížena nikoli o 0,25 %, ale o 0,50 %. Dolar začal v této souvislosti přirozeně rychle klesat. Jelikož se teď čile diskutuje o nutném snížení úrokové sazby dokonce o 0,75 %, zůstane dolar pod tlakem a bude nejspíš dál oslabovat.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 2. srpna 2024
02.08.2024 Z formálního hlediska je rozumné, aby dolar posiloval. Vždyť míra nezaměstnanosti v eurozóně vzrostla z 6,4 % na 6,5 %. Nárůst však nebyl tak výrazný, jak se očekávalo, protože prognózy předpokládaly hodnotu 6,9 %. Nicméně nezaměstnanost se přesto zvýšila. A co je mnohem důležitější, je rozhodnutí Bank of England snížit základní úrokovou sazbu, které se také do značné míry očekávalo. Není tedy až tak překvapivé, že dolar vzrostl. Pohyb však skončil ještě před zveřejněním údajů o nezaměstnanosti v eurozóně a pár hodin před výsledkem zasedání BoE. Právě to je překvapivé. Svědčí to o nadměrném spekulativním tlaku provázeném nárůstem nerovnováhy, kde často dochází ke korekci prudkými a náhlými skoky.
Analýza indikátorů: Denní přehled vývoje měnového páru GBP/USD 1. srpna 2024
01.08.2024 GBP/USD dnes může pokračovat v poklesu z úrovně 1,2852 (včerejší zavírací cena denní svíčky) s cílem na úrovni 1,2778 – úroveň pullbacku 61,8 % (červená přerušovaná čára). Po dosažení této úrovně může cena začít růst s cílem na 1,2829 –úroveň pullbacku 50 % (červená přerušovaná čára).
Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD na 1. srpna 2024
01.08.2024 Pár EUR/USD dnes může pokračovat v poklesu od úrovně 1,0824 (zavírací cena včerejší denní svíčky) k cíli 1,0807 – úroveň pullbacku 50 % (červená přerušovaná linie). Po dosažení této úrovně může cena začít stoupat k cíli 1,0845 – úroveň rekordní rezistence (modrá přerušovaná linie).
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 1. srpna 2024
01.08.2024 Výsledky zasedání Federálního výboru pro volný trh nasvědčovaly výraznému růstu dolaru, ke kterému však nedošlo. Trh navzdory prohlášením předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella nadále stagnuje. Powell výslovně zmínil potřebu začít s uvolňováním měnové politiky. Neupřesnil však, kdy tento proces začne. Ačkoli není pochyb o tom, že úrokové sazby budou sníženy již v září, trh byl na tento vývoj obecně připraven. Navíc podle předběžných odhadů inflace v eurozóně zrychlila z 2,5 % na 2,6 %, místo aby zpomalila na 2,3 %. To vytváří předpoklad pro to, aby Evropská centrální banka zpomalila tempo snižování úrokových sazeb, což přispívá k posílení jednotné evropské měny. Jinými slovy, tyto faktory se navzájem poněkud vyvažují.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 31. července 2024
31.07.2024 Dnešní zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC) není pouze hlavní událostí dne, ale také určí dynamiku vývoje trhu během celého nadcházejícího měsíce. Vše bude záviset na prohlášeních předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. Téměř nikdo však nepochybuje o tom, že Powell téměř explicitně oznámí zahájení uvolňování měnové politiky v září tohoto roku, což přispěje k pokračující slabosti amerického dolaru.
Čerstvá prognóza pro pár EUR/USD na 30. července 2024
30.07.2024 Americká mainstreamová média minulý týden naznačila možné snížení úrokových sazeb už na červencovém zasedání Federálního výboru pro volný trh. Mnoho lidí očekávalo, že tento týden začne dalším rozvíjením tohoto tématu. Nic takového se ale nestalo. Všichni naopak jednohlasně hovořili o zachování úrokových sazeb na současné úrovni. To vedlo k výraznému růstu kurzu amerického dolaru. Bylo by ale předčasné očekávat pokračování tohoto trendu. Spekuluje se, že předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell by po zářijovém zasedání mohl téměř přímo naznačit možnost snížení úrokových sazeb. V minulosti ohledně termínu snížení sazeb nikdy nic nenaznačil. Tato vyhlídka bude pravděpodobně brzdit další růst dolaru. Proto dnes pravděpodobně uvidíme konsolidaci kolem současných úrovní.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 29. července 2024
29.07.2024 Vzhledem k prázdnému ekonomickému kalendáři není překvapením, že se podmínky na trhu nezměnily. Dolar se pohybuje na místě. Tato situace pravděpodobně přetrvá až do středečního zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC). Nebude to jen kvůli samotnému zasedání, ale zasadí se o to také nedostatek makroekonomických dat.
Analýza indikátorů: Denní přehled páru GBP/USD 24. července 2024
24.07.2024 Pár GBP/USD dnes může pokračovat v poklesu od úrovně 1,2903 (zavírací cena včerejší denní svíčky) k cíli na retracementu 38,2 % – 1,2879 (červená tečkovaná linie). Po otestování této úrovně může cena začít růst k cíli 1,2934 – úroveň retracementu 23,6 % (červená tečkovaná linie).
Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD 24. července 2024
24.07.2024 Dnes by trh mohl pokračovat v pohybu dolů od úrovně 1,0853 (zavírací cena včerejší denní svíčky) kcíli 1,0840 – úroveň retracementu 38,2 % (červená tečkovaná linie). Po otestování této úrovně může cena začít růst k cíli 1,0881 – úroveň retracementu 38,2 % (červená tečkovaná linie).
Analýza indikátorů: Denní přehled páru GBP/USD na 22. července 2024
22.07.2024 Pár GBP/USD dnes může začít stoupat od úrovně 1,2908 (zavírací cena páteční denní svíčky) k cíli 1,2941 – retracement 23,6 % (červená tečkovaná linie). Cena pravděpodobně poroste od této úrovně k cíli 1,2980 – retracement 14,6 % (červená tečkovaná linie).
Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD na 22. července 2024
22.07.2024 V pondělí může pár EUR/USD pokračovat v pohybu dolů od úrovně 1,0882 (zavírací cena páteční denní svíčky) k cíli 1,0863 – 13 EMA (žlutá tenká linie). Po dosažení této linie může cena stoupat k cíli 1,0881 – retracement 23,6 % (červená tečkovaná linie).
Analýza indikátorů: Denní přehled páru GBP/USD na 19. července 2024
19.07.2024 V pátek může pár GBP/USD pokračovat v poklesu z úrovně 1,2940 (zavírací cena včerejší denní svíčky), protože míří k 8 EMA na úrovni 1,2923 (tenká modrá linie). Po testu této linie může cena začít růst k cíli 1,2980 – úrovni retracementu 14,6 % (červená přerušovaná linie).
Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD na 19. července 2024
19.07.2024 Pár EUR/USD dnes může pokračovat v poklesu z úrovně 1,0895 (zavírací cena včerejší denní svíčky) a zamířit k úrovni 1,0881 – retracementu 23,6 % (červená přerušovaná linie). Po otestování této úrovně může cena stoupat k cíli na horním fraktálu 1,0948 (modrá přerušovaná linie).
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 17. července 2024
17.07.2024 Dolar byl stabilní i přes relativně dobrá data o maloobchodních tržbách. Růst maloobchodních tržeb v USA totiž zpomalil z 2,6 % na 2,3 %. Očekávalo se ale zpomalení ze 2,3 % na 2,1 %. Teoreticky by tedy měl dolar mírně posílit. Celkový sentiment na dolaru je ale negativní, protože investoři očekávají, že Federální rezervní systém brzy začne snižovat úrokové sazby. Data o maloobchodních tržbách tedy jen podpořila dolar a zabránila mu v dalším poklesu.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 11. července 2024
11.07.2024 Formálně dolar mírně klesl, ale ve skutečnosti tento pokles není vůbec znatelný a trh celkově stagnuje. Dnešní údaje o inflaci v USA vše změní, zejména proto, že podle prognóz by měl růst spotřebitelských cen zpomalit z 3,3 % na 3,1 %. To trh konečně přesvědčí o nevyhnutelnosti snížení úrokových sazeb Federálního rezervního systému na zářijovém zasedání. V takovém případě může dolar výrazně ztratit půdu pod nohama.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 2. července 2024
02.07.2024 Dolar se ve skutečnosti drží na stejné pozici a EUR/USD zůstává v poměrně úzkém rozpětí. Situace se pravděpodobně nezmění ani v případě, že dnes bude zveřejněno značné množství ekonomických zpráv, protože trh čeká na páteční zveřejnění zprávy amerického ministerstva práce. Ani dnešní zpráva o inflaci v eurozóně, která by měla ukázat zpomalení růstu z 2,6 % na 2,5 % v kombinaci se zvýšením nezaměstnanosti z 6,4 % na 6,5 %, pravděpodobně nebude mít na pohyb páru velký vliv. Trh již očekává, že Evropská centrální banka opět sníží sazby, neboť zmírnění inflace v eurozóně vytváří prostor pro jejich snížení. Pár by se mohl nanejvýš posunout ke spodní hranici rozpětí.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 3. července 2024
01.07.2024 Dolar začal v pátek večer ztrácet půdu pod nohama a v oslabování pokračoval i na začátku dnešní asijské seance. Jednotná evropská měna se totiž posunula k horní hranici poměrně úzkého rozpětí. Hlavním důvodem takových pohybů byly debaty mezi Trumpem a Bidenem. Do pátečního večera se názor, že Biden definitivně prohrál, změnil v nespočet panických zpráv. Hlavní institucionální investoři se domnívají, že Trumpův návrat do Bílého domu by mohl být katastrofou.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 26. června 2024
26.06.2024 Ačkoli dolar zaznamenal mírný pokles, posunul se pouze na spodní hranici poměrně úzkého rozpětí, ve kterém se trh pohybuje již více než týden. Vzhledem k prázdnému ekonomickému kalendáři je nejpravděpodobnějším scénářem obrat směrem k horní hranici. Představitelé Evropské centrální banky mezitím nedávno začali hovořit o možnosti, že do konce roku sníží úrokové sazby ještě dvakrát. Pokud se toto téma bude dále rozvíjet s podobnými prohlášeními klíčových představitelů ECB, dojde na trhu k určitým změnám a dolar může vykázat prudký růst, čímž se vymaní z fáze stagnace.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 25. června 2024
25.06.2024 Prázdný ekonomický kalendář byl pro dolar skvělým důvodem k mírnému odrazu. Ve velkém měřítku se však nic nezměnilo. Americká měna se vrátila na horní hranici rozpětí, ve kterém se obchoduje již něco málo přes týden. Vzhledem k tomu, že ekonomické kalendáře na tento týden neobsahují žádné významné zprávy, dolar se bude pravděpodobně pohybovat v oblasti současných hranic. Existuje vysoká pravděpodobnost, že postupně klesne na úrovně, na kterých se nacházel na začátku obchodního týdne. Poté se vrátí zpět k současným hodnotám.
Aktuální předpověď pro měnový pár EUR/USD na 14. května 2024
14.05.2024 Euro v pondělí vykázalo určitý růst, jednalo se však spíše o symbolický pohyb. Na trhu tedy nedošlo k žádným výrazným změnám. Tendence amerického dolaru oslabovat je důsledkem neustálého přehodnocování očekávání investorů ohledně budoucích kroků klíčových centrálních bank, především Federálního rezervního systému. Tyto nálady se však mohou změnit. Dnes bude ve Spojených státech zveřejněn index cen výrobců a podle prognóz se očekává zrychlení tempa růstu z 2,1 % na 2,2 %. To jasně naznačuje, že inflace v USA má potenciál růst, což následně donutí americkou centrální banku k opatrnějšímu přístupu ke snižování úrokových sazeb. Jedná se však o nepřímé faktory, které mohou mít na měnový pár jen malý vliv. Trh se spíše vrátí k hodnotám ze začátku včerejšího obchodování.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 7. května 2024
07.05.2024 Index cen výrobců v eurozóně vzrostl z -8,5 % na -7,8 %, ale na situaci to nemělo žádný vliv a jednotná měna se celý den nehnula z místa. Samozřejmě můžeme říci, že tato zpráva nebyla zásadní, ale to by nebylo správné. Hovoříme přece o složkové části inflace, která je ukazatelem další dynamiky. A vzhledem k tomu, že je dolar stále překoupený, i drobné náznaky růstu inflace v Evropě by měly euro podpořit. Důvodem, proč je trh stabilní, je částečně i revize předchozí zprávy. Míra poklesu se zvýšila z -8,3 % na -8,5 %. Tím se vyrovnal efekt zpomalení.
Technická analýza měnového páru GBP/USD na týden od 6. do 11. května
06.05.2024 Tento týden může GBP/USD od úrovně 1,2542, což je zavírací úroveň poslední týdenní svíčky, pokračovat v pohybu směrem vzhůru s cílem na 1,2665, což je úroveň retracementu 61,8 % zakreslená žlutou tečkovanou linkou. Po dosažení této úrovně bude cena s největší pravděpodobností pokračovat směrem vzhůru s cílem na 1,2690, což je úroveň retracementu 23,6 % zakreslená modrou tečkovanou linkou.
Technická analýza EUR/USD na týden od 6. do 11. května
06.05.2024 Tento týden může instrument z úrovně 1,0761 (zavírací úroveň poslední týdenní svíčky) zahájit pullback směrem dolů s cílem na 1,0746, což je Fibonacciho úroveň 38,2 % zakreslená červenou tečkovanou linkou. Při otestování této úrovně může cena pokračovat v pohybu vzhůru s cílem na 1,0835, což je úroveň retracementu 61,8 % zakreslená červenou tečkovanou linkou.
Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 3. května 2024
03.05.2024 Euru se během americké obchodní seance podařilo dosáhnout dalších zisků, tentokrát díky revidovaným prognózám dnešních údajů amerického ministerstva práce, které se dotýkají počtu nových pracovních míst mimo zemědělský sektor. Ačkoli hlavní prognóza stále zůstává na 243 000 pozicích, investoři teď očekávají, že bude vytvořeno jen 238 000 pozic. Rozdíl vypadá nepatrně, ale jde o to, že pro prosté udržení stabilního trhu práce by mělo být vytvořeno v průměru přibližně 250 000 pracovních míst za měsíc. Pomalejší tvorba pracovních míst na přehřátém trhu práce by mohla signalizovat začátek nevratných procesů, které povedou k vážným problémům. Že je americký trh práce přehřátý, téměř není pochyb, především díky neuvěřitelně nízké míře nezaměstnanosti, která se dlouhodobě drží poblíž rekordních minim. Panují obavy, že situace se v určitém okamžiku vymkne kontrole a povede k hromadnému propouštění a podobným problémům na trhu práce. Touto optikou jsou vnímány veškeré údaje naznačující rozvoj negativních trendů. Pokud se tedy očekávání potvrdí, může euro ještě o trochu vzrůst.
Čerstvá prognóza pro pár EUR/USD na 26. dubna 2024
26.04.2024 Pár EUR/USD se usadil nad úrovní 1,0700, což je dobré znamení, že objem long pozic poroste. Technický indikátor RSI se v grafu 4H pohybuje v horní oblasti 50/70, což ukazuje na růst objemu nákupů.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 23. dubna 2024
23.04.2024 Měnový pár EUR/USD se pohybuje kolem základny klesajícího cyklu, kde se vytvořilo boční rozpětí. Úroveň supportu se nachází na 1,0600, zatímco vrchol bočního rozpětí může dosáhnout hodnoty 1,0700.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 22. dubna 2024
22.04.2024 Objem short pozic na páru EUR/USD klesl kolem supportu 1,0600. V důsledku toho došlo k odrazu a euro získalo zpět zhruba 0,5 % své hodnoty. Indikátor RSI se v grafu 4H pohyboval podél střední linie 50, což ukazuje na nejistotu účastníků trhu.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 18. dubna 2024
18.04.2024 Při absenci ekonomických nebo jiných zpráv, které by mohly ovlivnit trh, investoři konečně věnovali pozornost překoupenému dolaru. Nic tedy nebránilo lokální korekci, která mimochodem ještě ani zdaleka nekončí. Nerovnováha na trhu se sice zmenšila, ale úplně nezmizela. A kromě údajů o žádostech o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech je dnešní ekonomický kalendář prázdný. A se stále překoupeným americkým dolarem nejsou tyto zprávy zvlášť důležité. Navíc se očekává nárůst žádostí o podporu v nezaměstnanosti o 4 000, což je neuvěřitelně málo. Takže v podstatě lze říct, že se nic nezmění. Takovéto drobné změny nedokážou ovlivnit sentiment investorů. Jinými slovy, pár bude ve čtvrtek pravděpodobně korigovat nahoru.
Technická analýza EUR/USD na období 15.–20. dubna 2024
15.04.2024 Měnový pár EUR/USD může tento týden zahájit korekční pohyb směrem vzhůru, a to z úrovně 1,0640 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) k hladině retracementu 23,6 %na úrovni 1,0706 (červená přerušovaná linie). Po dosažení této úrovně se pár vydá směrem dolů k úrovni retracementu 23,6 % na 1,0674 (červená přerušovaná linie).
Technická analýza páru GBP/USD na 15.–20. dubna 2024
15.04.2024 Pár GBP/USD se tento týden může pohybovat nahoru od úrovně 1,2445 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) k retracementu 14,6 % na úrovni 1,2493 (žlutá přerušovaná linie). Pak bude stoupat k retracementu 23,6 % na úrovni 1,2535 (žlutá přerušovaná linie).
Technická analýza páru GBP/USD na 8.–13. dubna 2024
08.04.2024 Pár GBP/USD by tento týden mohl obnovit růst, a to od úrovně 1,2634 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) k retracementu 61,8 % na úrovni 1,2719 (červená přerušovaná linie). Následně pár bude stoupat k retracementu 14,6 % na úrovni 1,2766 (modrá přerušovaná linie).
Technická analýza páru EUR/USD na 8.–13. dubna 2024
08.04.2024 Pár EUR/USD může tento týden pokračovat v pohybu nahoru od úrovně 1,0836 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) k retracementu 50 % na úrovni 1,0917 (červená přerušovaná linie). Po otestování této úrovně bude dál stoupat k retracementu 61,8 % na úrovni 1,0969 (červená přerušovaná linie).
Analýza indikátorů pro měnový pár GBP/USD na 2. dubna 2024
02.04.2024 Měnový pár GBP/USD se může z úrovně 1,2547 (zavírací cena včerejší denní svíčky) vydat směrem vzhůru a otestovat úroveň pullbacku 14,6% na 1,2590 (červená tečkovaná čára). Po dosažení této úrovně bude možný pokračující pohyb vzhůru za účelem otestování úrovně pullbacku 23,6 % na 1,2622 (červená tečkovaná čára).
Analýza indikátorů pro měnový pár EUR/USD na 2. dubna 2024
02.04.2024 Měnový pár EUR/USD se může z úrovně 1,0743 (zavírací cena včerejší denní svíčky) posunout směrem dolů a otestovat historický support na úrovni 1,0723 (modrá tečkovaná čára). Poté bude možný pohyb směrem vzhůru k úrovni pullbacku 14,6 % na 1,0759 (červená tečkovaná čára).
Technická analýza páru EUR/USD na 1.–6. dubna 2024
02.04.2024 Pár EUR/USD by se tento týden mohl začít pohybovat nahoru od úrovně 1,0793 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) k retracementu 38,2 % na úrovni 1,0864 (červená přerušovaná linie). Po otestování této úrovně se bude dál pohybovat nahoru k retracementu 50 % na úrovni 1,0916 (červená přerušovaná linie).
Technická analýza páru GBP/USD na 1.–6. dubna 2024
02.04.2024 Pár GBP/USD může tento týden pokračovat v pohybu nahoru od úrovně 1,2622 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) k retracementu 23,6 % na úrovni 1,2690 (modrá přerušovaná linie). Následně se přiblíží k retracementu 14,6 % na úrovni 1,2766 (modrá přerušovaná linie)
Technická analýza páru EUR/USD na duben 2024
02.04.2024 Pár EUR/USD může v dubnu dál stoupat od úrovně 1,0793 (zavírací cena březnové měsíční svíčky) k retracementu 61,8 % na úrovni 1,0959 (červená přerušovaná linie). Následovat bude další růst k retracementu 76,4% na úrovni 1,1080 (červená přerušovaná linie).
Technická analýza páru GBP/USD na duben 2024
02.04.2024 Pár GBP/USD by se v dubnu mohl začít pohybovat nahoru od zavírací ceny březnové měsíční svíčky 1,2622 k historické rezistenci na úrovni 1,2848 (modrá přerušovaná linie). Pak bude stoupat k hornímu fraktálu 1,3139 (žlutá přerušovaná linie).
Analýza indikátorů pro pár GBP/USD na 26. března 2024
26.03.2024 Měnový pár GBP/USD se může pohybovat nahoru od úrovně 1,2632 (zavírací cena včerejší denní svíčky) a otestovat pullback 61,8 % na úrovni 1,2661 (žlutá tečkovaná linie). Po dosažení této úrovně může dál stoupat a otestovat pullback 38,2 % na úrovni 1,2695 (červená tečkovaná linie).
Analýza indikátorů pro měnový pár EUR/USD na 26. března 2024
26.03.2024 Měnový pár EUR/USD se může z úrovně 1,0835 (zavírací cena včerejší denní svíčky) vydat směrem vzhůru a otestovat úroveň pullbacku 38,2 % na 1,0864 (červená tečkovaná čára). Poté bude možný další pohyb směrem vzhůru k úrovni pullbacku 38,2 % na 1,0870 (žlutá tečkovaná čára).
Analýza indikátorů pro pár GBP/USD na 22. března 2024
22.03.2024 Měnový pár GBP/USD se může pohybovat dolů od úrovně 1,2654 (zavírací cena včerejší denní svíčky) k historickému supportu 1,2611 (modrá tečkovaná linie). V případě otestování této úrovně může stoupat k cíli 1,2661, což je úroveň pullbacku 61,8 % (žlutá tečkovaná linie).
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 22. března 2024
22.03.2024 Zásadním výsledkem nedávného zasedání Federálního výboru pro volný trh bylo, že Federální rezervní systém bude první klíčovou centrální bankou, která začne snižovat své úrokové sazby. To byl důvod, proč dolar prudce klesl. Stačil však necelý den, aby se nálady a očekávání drasticky změnily. Výsledky včerejšího zasedání Bank of England připomněly, že britská centrální banka byla první centrální bankou, která výrazně zvýšila úrokové sazby. Před několika lety se hovořilo o tom, že jako první začne sazby také snižovat. Pak se na to jaksi zapomnělo, ale včera nám byla tato skutečnost znovu připomenuta. Nepoměr v úrokových sazbách tedy bude i nadále působit ve prospěch dolaru. Tím se nastartoval proces návratu k hodnotám, na kterých se trh nacházel před tiskovou konferencí předsedy Fedu Jeromea Powella. Přehodnocení očekávání ohledně úrokových sazeb by navíc mohlo dolar výrazně podpořit.
Analýza indikátorů měnového páruz EUR/USD na 22. března 2024
22.03.2024 Měnový pár EUR/USD se může pohybovat z úrovně 1,0860 (zavírací cena včerejší denní svíčky) směrem dolů na 1,0836, což je historická úroveň supportu (modrá tečkovaná čára). V případě otestování této úrovně bude možný pohyb vzhůru s cílem na 1,0864, což je úroveň pullbacku 38,2 % (červená tečkovaná čára).
Analýza indikátorů pro měnový pár EUR/USD na 20. března 2024
20.03.2024 Měnový pár EUR/USD se může z úrovně 1,0864 (zavírací cena včerejší denní svíčky) posunout směrem vzhůru na úroveň 1,0883, která odpovídá EMA perioda 8 (modrá tenká čára). V případě otestování této úrovně bude možný další pohyb vzhůru s cílem na úrovni rezistence 1,0909 (bílá tlustá čára).
Analýza indikátorů měnového páru GBP/USD na 19. března 2024
19.03.2024 Měnový pár GBP/USD se může z úrovně 1,2724 (zavírací cena včerejší denní svíčky) posunout směrem dolů a otestovat hladinu supportu 1,2692 (modrá tlustá čára). Po dosažení této hladiny bude možný pohyb vzhůru za účelem otestování historické hladiny rezistence 1,2733 (modrá tečkovaná čára).
Analýza indikátorů pro pár EUR/USD na 19. března 2024
19.03.2024 Měnový pár EUR/USD se může pohybovat dolů od úrovně 1,0872 (zavírací cena včerejší denní svíčky) a otestovat pullback 38,2 % na úrovni 1,0864 (červená tečkovaná linie). Pak může stoupat k úrovni rezistence 1,0902 (bílá tučná linie).
Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 19. března 2024
19.03.2024 Formálně dolar v pondělí oslabil, ale rozsah jeho poklesu lze považovat přinejlepším za symbolický. Jde spíš jen o pokračování retracementu po působivém růstu amerického dolaru. Zvlášť proto, že neexistovaly jiné důvody, proč by se kotace měla takto pohybovat. Konečný odhad zprávy o inflaci v eurozóně k tomu rozhodně nepřispěl, protože jen potvrdil první odhad, se kterým trh už počítal. A většinou bylo od druhé poloviny obchodního dne jasné, že trh se zastavil a přirozeně čeká na zítřejší zasedání Federálního výboru pro volný trh. Naštěstí je ekonomický kalendář před tak významnou událostí prakticky prázdný. Pokud tedy nebudeme brát v úvahu zprávu o inflaci ve Velké Británii. Ta ale bude zveřejněna až zítra ráno. A ani pak nečekáme, že by měla na pár výraznější vliv. Pár tedy nejspíš zůstane až do zítřejšího večera beze změny.
Technická analýza měnového páru GBP/USD na 18.–23. března 2024
18.03.2024 Měnový pár GBP/USD se tento týden může začít pohybovat od úrovně 1,2731 (zavírací cena poslední svíčky minulého týdne) směrem vzhůru k hladině retracementu 14,6 % na úrovni 1,2766 (žlutá čerchovaná čára). Poté se pravděpodobně přiblíží k úrovni retracementu 76,4 % na úrovni 1,2880 (červená čerchovaná čára).
Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 18. března
18.03.2024 Ve čtvrtek vpadla na trh vysoká volatilita v důsledku série makroekonomických údajů s vysokým dopadem. Další den se trh opět zastavil. Obchodníci si nevšímali údajů o průmyslové výrobě v USA, ačkoli tovární aktivita zpomalila. Analytici předpokládali, že průmyslová produkce vzroste z 0,0 % na 0,2 %. Místo toho zaznamenala pokles o 0,2 %. Byl v tom ale malý trik, díky kterému údaje vypadaly dokonce pozitivně. Mluvíme o revizi předchozího indikátoru směrem dolů na -0,3 %. Zdá se tedy, jako by tempo poklesu dokonce zpomalilo. V každém případě ale tyto údaje neměly žádný vliv na měnový trh, který jednoduše přešlapoval na místě. Dnes bude navíc tento pohyb v pásmu s největší pravděpodobností pokračovat. Jediným důležitým ekonomickým údajem v ekonomickém kalendáři je dnes zpráva o inflaci v eurozóně. Přinese ale revidované údaje. Index spotřebitelských cen se bude téměř jistě shodovat s předběžným odhadem, který trh už zohlednil.
Technická analýza páru EUR/USD na 18.–23. března 2024
18.03.2024 Pár EUR/USD může tento týden pokračovat v pohybu nahoru od úrovně 1,0887 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) k retracementu 61,8 % na úrovni 1,0969 (červená přerušovaná linie). Po otestování této úrovně bude dál stoupat k retracementu 76,4 % na úrovni 1,1034 (červená přerušovaná linie).
Analýza indikátorů měnového páru EUR/USD na 18. března 2024
18.03.2024 Měnový pár EUR/USD se může pohybovat z úrovně 1,0887 (zavírací cena páteční denní svíčky) směrem vzhůru na 1,0917, což je úroveň pullbacku 50 % (červená tečkovaná čára). V případě otestování této úrovně bude možný další pohyb vzhůru s cílem na 1,0939, což je historická úroveň rezistence (modrá tečkovaná čára).
Analýza indikátorů pro pár EUR/USD na 15. března 2024
15.03.2024 Měnový pár EUR/USD se může pohybovat dolů od úrovně 1,0884 (zavírací cena včerejší denní svíčky) k úrovni 1,0871, což je hladina pullbacku 38,2 % (modrá tečkovaná linie). V případě otestování této úrovně může stoupat k úrovni 1,0913, což je hladina pullbacku 23,6 % (modrá tečkovaná linie).
Analýza indikátorů pro pár GBP/USD na 15. března 2024
15.03.2024 Měnový pár GBP/USD se může pohybovat dolů od úrovně 1,2750 (zavírací cena včerejší denní svíčky) k EMA s periodou 21 na úrovni 1,2720 (černá tenká linie). V případě otestování této úrovně může stoupat k úrovni 1,2749, což je hladina pullbacku 38,2 % (žlutá tečkovaná linie).
Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 15. března 2024
15.03.2024 Trh nemůže dlouho přešlapovat na místě, zvlášť když budou zveřejněny zprávy o americké inflaci a průmyslové výrobě v eurozóně. V obou případech navíc tyto zprávy podpořily dolar. Dříve nebo později musela situace dospět do bodu, kdy i drobná událost naruší rovnováhu a trh prostě exploduje. Spouštěčem však nebylo něco bezvýznamného, ale maloobchodní tržby ve Spojených státech, které v únoru vzrostly o 0,6 %. Výrazný nárůst spotřebitelské aktivity, která je v podstatě motorem hospodářského růstu, investory jistě povzbudilo. Zvlášť když se jedná o třetí sérii mimořádně důležitých údajů, které byly v poslední době zveřejněny. V tuto chvíli je prakticky nemožné je ignorovat.
Analýza indikátorů pro pár EUR/USD na 14. března 2024
14.03.2024 Měnový pár EUR/USD se může pohybovat dolů od úrovně 1,0948 (zavírací cena včerejší denní svíčky) k EMA s periodou 5 na úrovni 1,0933 (červená tenká linie). Po dosažení této úrovně může stoupat k hornímu fraktálu 1,0981 (modrá tečkovaná linie).
Analýza indikátorů pro pár GBP/USD na 13. března 2024
13.03.2024 Měnový pár GBP/USD se může pohybovat nahoru od úrovně 1,2789 (zavírací cena včerejší denní svíčky) k úrovni pullbacku 14,6 % na hladině 1,2837 (žlutá tečkovaná linie). V případě otestování této úrovně může dál růst k historické rezistenci 1,2847 (modrá tečkovaná linie).
Analýza indikátorů měnového páru EUR/USD na 13. března 2024
13.03.2024 Měnový pár EUR/USD se může pohybovat z úrovně 1,0927 (zavírací cena včerejší denní svíčky) směrem vzhůru na 1,0945, což je cenová hladina 161,8 % (žlutá tečkovaná čára). V případě otestování této úrovně bude možný další pohyb vzhůru s cílem na 1,0969, což je úroveň pullbacku 61,8 % (červená tečkovaná čára).
Analýza indikátorů pro pár GBP/USD na 12. března 2024
12.03.2024 Měnový pár GBP/USD se může pohybovat nahoru od úrovně 1,2809 (zavírací cena včerejší denní svíčky) a otestovat historickou rezistenci 1,2847 (modrá tečkovaná linie). Po dosažení této úrovně může dál stoupat a otestovat horní fraktál 1,2892 (žlutá tečkovaná linie).
Analýza indikátorů pro měnový pár EUR/USD na 12. března 2024
12.03.2024 Měnový pár EUR/USD se může z úrovně 1,0925 (zavírací cena včerejší denní svíčky) vydat směrem vzhůru a otestovat hladinu pullbacku 61,8 % na úrovni 1,0969 (červená tečkovaná čára). Poté bude možný další pohyb vzhůru k hornímu fraktálu na úrovni 1,0981 (modrá tečkovaná čára).
Analýza indikátorů pro měnový pár GBP/USD na 11. března 2024
11.03.2024 Měnový pár GBP/USD se může pohybovat směrem dolů od hladiny 1,2855 (zavírací cena páteční denní svíčky) k hladině pullbacku 14,6 % na úrovni 1,2837 (žlutá tečkovaná čára). Odtud je možný pohyb vzhůru k hornímu fraktálu na úrovni 1,2892 (žlutá tečkovaná čára).
Technická analýza měnového páru GBP/USD pro období 11.–16. března 2024
11.03.2024 Měnový pár GBP/USD může tento týden zahájit pohybem směrem dolů od hladiny 1,2855 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) k hladině retracementu 23,6 % na úrovni 1,2803 (žlutá přerušovaná čára). Poté se pár otočí a vystoupá k hladině retracementu 85,4 % na úrovni 1,2979 (červená čárkovaná čára).
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Fibo | Retracement | Cenový pohyb | Jackson Hole | Hlavní události | Tvorba pracovních míst | Dolar dnes | Cenová hladina | Nárůst objemů | EUR | Trend | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Trvalejší pohyb | Silný cenový pohyb | Cenové výkyvy | Volatility | Výrobní PMI | Alligator | Statistiky | Tempo růstu | Korelace | Long pozice | Výkyvy | Makroekonomické statistiky | Růst měnového páru EUR/USD | Aktiva | Evropská komise | Úrovně retracementu | Pravděpodobnost | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Reality | Lagardeová | Zavírací cena | Ethereum | Zprávy z USA | Výsledek zasedání Fedu | Proti trendu | Smíšený signál | Posilování dolaru | Rostoucí inflace | Embargo na ruskou ropu | Průměrná úroková sazba | Fibonacci úrovně | Nezaměstnanost | Znehodnocení | Klouzavé průměry | Výprodeje | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Strach | Analýzy | Klíčová rezistence | Pokles ceny | Cena zlata | Zvýšení úrokové sazby | Pokles k supportu | Americká inflace | Změny trendu | Včerejší obchodování | Pohyb ceny | Patová situace | Nerovnováhy | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Intradenní analýza | Evropská měna | Prudký pokles | Manipulovat s trhem | Uvolnění měnové politiky | Proražení | Aktuální předpověď pro GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Výhled | Zasedání Evropské centrální banky | Hlediska technické analýzy | Korekční pohyb | Průmysl | Inflace | Zmírnění inflace | Centrální banky | Harris | Obchodní týden | Pohyby cen | Výrazný růst | Reakce trhu | Snižování sazeb | Celková ekonomika | Vice | Zpráva o inflaci | Růst nezaměstnanosti | Tempo růstu průmyslové výroby | Překoupenost dolaru | Obchodní seance | Další růst | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Směnný kurz | Snižování úrokových sazeb | Indikátor RSI | Analytici | Program kvantitativního uvolňování | Latinská Amerika | Hladiny rezistence | Zvyšování mezd | Radikální změny | Inflace zpomaluje | Přesun výroby | Christine Lagarde | Úrovně rezistence | Úroveň rezistence | Směřování trhů | Úroková sazba v USA | Graf | Úsilí | Býčí signál | Medvědí signál | Údaje o inflaci | Short pozice | Počet pracovních míst | Flat | Pád libry | Zaměstnanost | Zavírací ceny | Ekonomiky | Ichimoku Cloud | Rollback | Úrovně Fibonacciho | Členové bankovní rady | Tržní sentiment | Negativní dopad | Průmyslová produkce | Směřování trhu | Bydlení | Potenciál růstu | Peníze | Zveřejněné údaje | Vysoká inflace | Prodej v USA | Maloobchodní tržby | Politika | Očekávání | Překoupeno | Odhady PMI | Vybírání zisků | Jednoduchý klouzavý průměr | Zvýšení sazeb | Americké ministerstvo práce | Evropské měny | Republikáni | Sentiment investorů | Boje na Ukrajině | Zdražovat | Aligator | Situace na trzích | Úrovně Fibonacciho retracementu | Růst | Ceny bydlení | Zboží dlouhodobé spotřeby | Komplexní analýza | Výpadky | Zveřejněná data | Pokles kurzu eura | Sentiment na trhu | Prognóza | Intradenní obchodování | Trh práce | Potenciál pro růst | Změny cen | Britská centrální banka | Tempo poklesu | Svíčkový pattern | Růst amerického dolaru | Fraktál | Pochybnosti | Ruská agrese | Konsolidace | Spojené státy americké | Objem obchodů | Velká Británie | Americká centrální banka | Indikátor | Cena bitcoinu | Ceny výrobců | Velmi volatilní | Long | Chování | Hospodářské krize | Inflace v eurozóně | Prudké změny ceny | JPG | Úrokové sazby | Oslabení eura | Trh | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Britský pracovní trh | Bollingerova pásma | Oslabování eura | Index | Korektivní pohyb | Medvědí rally | ECB Christine Lagardeová | Eura | Komise | Nejistoty | Fibonacci | Kapitál | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Cenová stagnace | Představitelé Fedu | Podmínky na trhu | Zvýšená šance | Ministerstvo práce | Rezistenční úrovně | S&P | Regulátoři | Objednávky | Americké měny | Míra poklesu | Unie | Inflace ve Spojených státech | Medvědí svíčka | Psychologické hladiny | Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Technické analýzy | Swing | Snížení úrokové sazby | Klesající trend | Reakce trhů | Indikátor Alligator | Podnikání | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Býčí kanál | Nečekaná zpráva | Sektor služeb | Nálada na trhu | RSI indikátor | Opatření | Analýza trendu | Dnešní ekonomický kalendář | Pozornost | 3М | Technická rezistence | Překoupené zóny | Oblast rezistence | Momentum | Oblasti rezistence | Index nákupních manažerů | Americká měna | Vysoká volatilita | Počet žádostí o podporu | Předpověď pro GBP/USD | Bitcoin | Cena zlata dnes | Euro vůči americkému dolaru | Nižší minima | Británie | Obchodníci | Data o inflaci | Obchodovat | UTC | Ropa | Překoupené podmínky | Situace v eurozóně | USA | Dnešní údaje | Pár EUR/USD | Pokles nezaměstnanosti | Růst měnového páru | Změny ceny | Sankce | Finanční instituce | Pokles cen | Klouzavý průměr | Očekávaná korekce | Zasedání Bank of England | Fundamentální analýzy | Průraz ceny | Zpomalení inflace | Prohlášení | Důležitý support | Spojené státy | Signály přeprodanosti | Krátkodobá rezistence | Zvyšování úrokových sazeb | Cenová akce | Navyšování objemu | Vývoj | Komplexní analýzy | Úroková sazba | Časový rámec | Počet obyvatel | Býčí divergence | Zrychlení inflace v eurozóně | Úrokové sazby ve Spojených státech | Šéfka ECB | Volatilní | EUR/USD | Zahájení obchodování | Zemědělství | Varování | Uptrend | Další vývoj | První odhad | Měnové politiky | Objem obchodování | Technické nástroje | Manufacturing | Odhad HDP | Růstový potenciál | Dna | Trh se zlatem | Vítězství | ADP | Potvrzovací signál | Přeprodané zóny | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Úroveň volatility | Technické indikátory | Sazby | Obchodní pozice | PMI ve výrobě | Švýcarská banka | Odmítnutí ceny | Zpráva amerického ministerstva práce | Investiční fondy | Regulátor | Boj s inflací | Páka | Celkový sentiment | Index výrobních cen | Technický nástroj | Dolar včera | Státní svátek | Inflace ve Velké Británii | Fed | Nákupní oblasti | Účastníci trhu | Prodejní signál | Vývoj událostí | Hry | Trhy | Fluktuace | Shrnutí vývoje | Překoupení | Rizika | Měkké přistání | Zpomalování inflace | Prodávající | Konfluence | Trend dolů | Žádosti o podporu | Federální rezervy | Vladimir Putin | ONE | Stabilita | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Mzdy | Přeprodané podmínky | Intradenní graf | Sentiment trhu | Významný dopad | Cenové úrovně | Společnost | Krátkodobý odraz ceny | Zpřísňování měnové politiky | Raphael Bostic | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | Nárůst long pozic | Pracovní trh | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | Riziko | JPY | Credit Suisse | Pivot | RSI | Údaje o HDP | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | Plyn | Čína | Americký regulátor | Úrovně supportu | Pocity | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Kompozitní index | Impuls | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Swingové maximum | Centrální banka | Předpovědi | SMA | Divergence | Evropské centrální banky | Libra | Dobrá data | Instituce | Liz Trussová | Stav trhů | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | IHNED | Frank | Úrokové sazby ECB | Rozhovor | Dlouhodobý trend | Obchodní den | Obchodní tipy | GBP/USD | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Bias | Zisk | Dodávky plynu do Evropy | Bank of England | EURUSD | Pokles kurzu | Demokraté | Překoupené oblasti | Analýza trendů | Ruská federace | Obchodování | Býčí sentiment | Falešné proražení | Dnešní data | Posílení dolaru | Růst inflace | Quote | Jednotné měny | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Oslabování dolaru | Evropa | Měna | Technický signál | Zprávy | Kupující | Předpověď | Všechny indikátory | Den díkůvzdání | Směnný kurz eura | Údaje | Dodávky plynu | Inflace v Evropě | Posílení libry | Biden | Rýže | Britská měna | Snížení daní | Růst spotřebitelských cen | Úroveň parity | Bollinger Bands | Aktuální předpověď | CARA | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | Tržby | Stagnace | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | Signály | Sazby beze změny | HDP | Manufacturing PMI | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Falešný signál | FED sazby | Zpomalení růstu | Fibonacciho úrovně | Varovné znamení | Výprodej | Ekonomické zprávy | Tisknout peníze | Akumulace | Stav trhu práce | Ztráty | FOMC | Pokles zlata | Slabost dolaru | Medvědí trend | Kupci | Býčí potenciál | Vzestupný trend | Podniky | Index spotřebitelských cen | Asijské seance | Býčí trend | Index cen | OPEC+ | Price Action | Přeprodané oblasti | Britská ekonomika | Obchodování v pásmu | Analýza EUR/USD | Prognózy | Kurz | Dnešní zpráva | Technický indikátor | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Růstový trend | Index cen výrobců | Výsledky | Rychlý růst | Potenciál | Rally | Výsledek zasedání | Pokles inflace | Myšlenka | Makrodata | Zisky | Šéf Fedu | Fondy | Kurz eura | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Oslabení dolaru | Ukazatel | Měny | Finanční sektor | Burzy | Export | Rusko | Signál | GBPUSD | Možnost dalšího růstu | Objem nákupů | Britské měny | Neúspěch | Média | Medvědí scénář | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Silný trh | Brusel | Obchodní dny | Konvergence | Signál k prodeji | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Prodej | Zasedání Fedu | Zhoršování situace | Evropská unie | Rozvoj | Americký PMI | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Korekce | Výrazný pokles | Očekávání investorů | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Downtrend | Nižší maxima | Instrument | Hráči na trhu | Přehled | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Stavebnictví | Krize | High | Rostoucí trend | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Dlouhé (long) pozice | Hladina supportu | JDE | Podpora | Geopolitické faktory | Sledování trendů | Cena | Překoupenost | Německo | Významný krok | Americký trh | Snížení sazeb | BAT | Pozitivní korelace | Ekonomická data | Situace na trhu | Tempo inflace | Medvědi | Rezervy | EMA | Fibonacciho retracement | Debata | Zastavení dodávek | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Denní graf | Indikátory | Oslabení | Práce | Cíle | Maloobchodní tržby v USA | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Banky | Býčí scénář | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Cena dnes | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Nebezpečí | Kotace | Šance | Bankrot | PMI v eurozóně | Analýza | Zlepšení | Pozice | Zájem obchodníků | OCI | Pullback | Demokratické strany | Příprava | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Sestupný trend | Support | Posílení amerického dolaru | Uvolňování měnové politiky | Obchodní aktivity | Americký průmysl | Zvýšená volatilita | OPEC | Zrychlení inflace | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Pokles průmyslové výroby | Oblasti supportu | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Americký dolar včera | Polsko | Zastavení dodávek plynu | Rezistence | Hladiny supportu | Zpravodajství | Klíčový support | Ichimoku | Pozice dolaru | Ropy | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Americké ekonomiky | USD | Zveřejnění zprávy | Americká média | Emoce | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Cena ropy | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Průraz | Propad | Přeprodání | ANO | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | Významné zprávy | Objemy obchodů | Bitcoin dnes | Růst eura | Nemovitosti | Oblast supportu | Oslabování amerického dolaru | Nejistota | Makroekonomické údaje | Makroekonomický kalendář | Boční trend | Indexy | Americký dolar | Zamyšlení | Makro | Evropská centrální banka | Psychologické úrovně | ECB | Sazby ECB | Růst ceny | Měnová politika | Odraz ceny | Zvýšení inflace | Korekční fáze | ROCE | Spekulace | Údaje o nezaměstnanosti | EU | Bankovní sektor | Úroveň supportu | Spekulanti | 2222 | Globální trh | Nákupní signál | Prodeje | Zasedání bankovní rady | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Situace na americkém trhu práce | Významné události | Pohyb dolaru | SPX | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot