Psychika
Psychologie peněz: Správa financí a zodpovědného hraní
10.07.2024 Vítáme Vás při našem článku o přezkoumání spojitostí mezi psychologií a správou peněz. Objasníme Vám hlavní psychologické faktory ovlivňující naše rozhodnutí a návyky, které často vedou také ke sklonům ke hazardu. Pochopení psychologických složek je potřebné pro uvědomění si nebezpečí nadměrného utrácení nebo riskování. Poskytneme Vám proto návod, jak zlepšit svůj management financí a na závěr vše shrneme.
Klíčové faktory úspěšného tradingu? Názor předních tuzemských traderů
15.03.2024 V přípravě na nadcházející Online trading konferenci XTB, která proběhne 23. 3., jsme vyzpovídali řečníky, kteří se této akce zúčastní. V rámci tohoto článku se podíváme, jak tito přední obchodníci české a slovenské scény odpověděli na otázku “Co považujete za klíčové faktory úspěšného tradingu ve Vašem případě?” Zde jsou jejich odpovědi:
Psychologie a trading: rozhoduje logika nebo emoce?
27.10.2023 Každé rozhodování manuálního tradera se odehrává v jeho hlavě. To znamená, že emocionální stavy a celková psychika tradera mají významný vliv na každé obchodní rozhodnutí. Tyto vlivy mohou vyvolat nežádoucí chyby v rozhodování, jež mohou mít za následek značné ztráty na obchodním účtu tradera.
Začínáte s tradingem? Přinášíme návod, jak správně využít testovací účet
07.09.2023 Testovací účty jsou v dnešní době mezi investičními aplikacemi a brokery již normou. Ačkoliv jsou nyní využívány i dlouhodobými investory k otestování platformy, jejich stěžejní úkol je především na poli tradingu. V krátkodobém obchodování je méně prostoru pro chyby. Je tedy přirozené, že tradingový nováček při vstupu do neznámých vod volí méně rizikovou alternativu, kterou je při obchodování testovací účet, také označován jako tzv. demo účet. Právě na něm může každý zdarma a bez rizika vyzkoušet svou strategii. Nicméně i přesto, že na testovacích účtech nehrozí ztráta finančních prostředků, při nesprávném používání mohou začátečníka i zbrzdit v jeho obchodní kariéře. V tomto článku se podíváme na to, jak z testovacího účtu získat co možná nejvíce zkušeností, a zároveň jak se při tom vyhnout zásadním chybám.
Emoční inteligence v tradingu
19.06.2023 Když se řekne slovo „inteligence“, většina lidí si vybaví tzv. racionální inteligenci, tedy IQ. Málokdo však zná koncept dělení inteligence na racionální a emoční. Nejen v případě tradingu je však důležitější emoční inteligence. Proč tomu tak je?
Zlozvyky v tradingu a jak je „zlomit“?
13.06.2023 Pokud se vám v tradingu dlouhodobě nedaří, mohou být jednou z příčin špatně naučené návyky. Možná vás překvapí, že mezi ně často patří i způsoby chování, které obchodníci považují za zdravé. Které to jsou se dozvíte v tomto článku.
Po dlhej odmlke
24.04.2023 Dlho som sem nič nepridal. Niežeby som sa tradingu nevenoval. Venoval som sa mu a stále venujem. Čo sa zmenilo odkedy som pridal posledný blog je to že som zmenil stratégiu.
Adaptive Market Hypothesis – platí Darwinova teorie i na finančních trzích?
09.02.2023 Adaptive Market Hypothesis (hypotéza adaptivního trhu) je ekonomická teorie, která vychází z nesmrtelné Darwinovy teorie přirozeného výběru a která kombinuje behaviorální finance s teorií efektivních trhů. Přijde mi zábavné, jak trefně principy Adaptive Market Hypothesis sedí na akciový trh zejména v kontextu posledních tří divokých let (a nejen těch). Pokud vás zajímá, jak Adaptive Market Hypothesis popisuje chování trhů a investorů a pokud máte chuť na trochu ekonomické teorie, čtěte dál.
Analytická paralýza v praxi
20.12.2022 Špatné obchodní návyky jsou v tradingu velkou překážkou v růstu. Jedním takovým zlozvykem je provádění příliš složité technické analýzy, která sice pohladí Ego, ale ne peněženku.
Psychologie tradingu neexistuje!
02.08.2022 Není změny beze změny. Práce na sobě musí být komplexní, nikoli segmentová. Psychologie tradingu proto neexistuje.
Nebuď lovec grafu!
26.07.2022 Inspirovat se chováním úspěšných lidí z jiného oboru, může pomoci zlepšit trading stejně úspěšně, jako práce na sobě samém.
Dno všude
28.06.2022 Tento rok je to na trzích opět horská dráha, ale jak jsme minulý rok vyjeli nahoru, tak letos máme velký pád pokud vezmu akciový trh. Bohužel můj kapitál tento trend kopíruje a jak se spekuluje jestli akciové trhy našly své dno, tak můj účet své dno našel.
Navyšování obchodních pozic pro zaměstnané
07.06.2022 Proces navyšování objemu obchodních pozic musí být zvládnutý jak z pohledu money managmentu, tak i z pohledu psychologie.
Jak přistupovat k intradennímu tradingu?
04.02.2022 Je snadné nechat se okouzlit myšlenkou zbohatnutí pomocí zázračné obchodní strategie, ve skutečnosti však díky intradennímu obchodování nezbohatlo mnoho obchodní, ba naopak. Spousta traderů na něm ztroskotalo, jelikož neumělo ovládnout své emoce. Pokud nechcete patřit mezi poražené, ale přitom byste si sami rádi zkusili intradenní obchodování, je důležité dodržovat některá pravidla, která vám pomohou udržet se "ve hře". V tomto příspěvku najdete návod, jak přistupovat k intradennímu obchodování tím nejbezpečnějším možným způsobem.
Tradingová psychologie na FX trhu
14.01.2022 Emoce a psychologie obecně jsou ve světě obchodování klíčovým faktorem, který rozhoduje o úspěchu a neúspěchu v dlouhodobém časovém horizontu. Pokud je váš trading opřený o pocity, emoce a neřídí se chladnou úvahou, je bohužel váš obchodní kapitál odsouzený k zániku. V dnešním příspěvku se proto podíváme na fenomén psychologie obchodování na FX trzích a uvedeme pár rad, jak se svou psychikou pracovat.
Jak vysoké cíle si vlastně dát?
09.05.2021 Trading je disciplína filozofická a psychika tradera v něm hraje tu nejpodstatnější roli. Okamžiky nadšení střídají okamžiky zklamání a euforii střídají deprese. V tomto střídání nálad hraje důležitou roli velikost cílů, kterou si každý obchodník stanoví. Právě tyto v podstatě definují i velikost jeho emocí.
Rozhovor o tradingu s Ondřejem Hartmanem (2. díl)
19.04.2021 Ředitele a zakladatele portálu FXstreet.cz, Ondřeje Hartmana, asi není třeba příliš zdlouhavě představovat. Proto pouze dodáme, že patří k jedněm z prvních obchodníků v ČR a průkopníkům online tradingu u nás jako takového. Kromě mnohaletých zkušeností s obchodováním se však také úzce specializuje na jedno další téma. Tím je psychologie tradingu.
Pokračovanie v stratégii – zisk plus 4,97 %
03.02.2021 Druhý deň (02. 02. 2021) na reálnom (40 000 EUR) účte som vykázal takmer pri všetkých ukazovateľov lepšie výsledky ako predchádzajúci (01. 02. 2021). Informácie z týchto dvoch obchodných dní som rozdelil do dvoch článkov. Predovšetkým pre ich rozdielnosť. Jeden deň môžeme vyslovene obchodovať doslovne „do straty“ a druhý deň už dokážeme mať „pôdu pod nohami“. Stačí „veriť“ svojej „stratégii“, vedomostiam, schopnostiam, MRM a ďalším determinantom obchodovania.
„Strašidelný“ začiatok – strata mínus 3,9 %
02.02.2021 V predchádzajúcich článkoch o testovaní „stratégie“ na demo verziách som uviedol, že v prípade úspešnosti, budem obchodovať na reálnom účte o veľkosti 40 000 EUR. Plán zhodnotenia kapitálu je nastavený na min. o 2,5 % mesačne. Pilotný deň reálneho obchodovania nastal včera, t. j. 01. februára 2021. Následne som musel konštatovať, že začiatok nebol vôbec úspešný. Keď píšem o ziskových seansách, tak je skutočne na mieste písať aj o stratových so všetkými negatívnymi činiteľmi pre skutočnú objektivitu.
Praktická ukázka: Zpět v sedle
26.01.2021 Je vždy skvělé, když se přes veškeré útrapy tradingu ukáže, že se cesta, po které jste šli a která se na krátkou dobu zaklikatila, opět narovnala a nalézáte na ní to, co jste nalézat chtěli. Vím, že především pro začínající obchodníky není snadné vytrvat, ale věřte mi, stojí to za to.
Dvě strany jedné mince
21.01.2021 Ačkoliv říkám, že trading je jednoduchá věc, tak souhlasím s tím, pokud někdo říká, že z pohledu psychiky obchodníka je to nejtěžší práce na světě. Kdybych měl nějak vyjádřit poměr jednotlivých součástí tradingu rozdělených na dva díly, přičemž jedna část by byly technické věci a druhou částí by byla psychika, tak bych řekl, že je to 90 % psychika a 10 % ten technický zbytek. Nevěříte mi?
Ako byť: „S. M. A. R. T. E. R.“ – Chytrejší
10.01.2021 Predpokladám, že viacerí z nás neustále rozmýšľajú ako vylepšiť svoju obchodnú bilanciu. Niekoľko menších úprav a obchodovanie môže nadobudnúť ešte lepšie smerovanie. Ako byť: „S. M. A. R. T. E. R.“ – Chytrejší, je podľa môjho názoru jednou zo skutočne ľahších ako aj zábavnejších úprav v našom plánovaní. Pozrite – posúďte – vyhodnoťte – prípadne pripomienkujte.
„Stratégia“ – prvá alternatíva...
07.01.2021 Ako som písal v predchádzajúcich článkoch, postupne začnem písať o svojej „stratégii“. Dnes napíšem o prvej alternatíve. Nič nové „pod slnkom“ – práve naopak, jednoduchá „stratégia“ založená predovšetkým na sviečkových formáciách, cenových zahustení, denných a niekedy aj týždenných pivotoch a S/R úrovní.
Ako na Nový rok, tak po celý...
04.01.2021 ...rok, alebo, „Novoročné predsavzatia“. Pravdepodobne v každej ľudskej činnosti si jednotlivci a kolektívy dávajú viac-či-menej opodstatnené, či-už reálne, alebo menej reálne predsavzatia, výzvy, plány, ciele ... Predpokladám, že aj v našej oblasti je väčšina z nás, ktorá svoje ciele pomerne presne definuje. V nasledujúcom článku bude najdôležitejšou súčasťou môj plán MM (money manažmentu) na najbližšie 4 týždne. Money manažment, ktorý si môže každý trader prispôsobiť podľa vlastných možností a predstáv.
3 důležité skutečnosti, které je třeba mít stále na paměti
18.12.2020 V tomto článku se podíváme na několik skutečností, jejichž uvědomění vám pomůže stát se lepším traderem. O některých jste možná slyšeli, o jiných třeba sami přemýšleli.
Jak se připravovat na obchodování během vánočních svátků
16.12.2020 Aktivní trading během posledních prázdnin v roce – dobrý nápad, nebo ne? V případě, že máte v plánu obchodovat i během Vánočních svátků, pak byste před tím měli nejprve přečíst tento článek, a až poté si dobře rozmyslet, zda je to dobrý nápad.
Rozhovor o tradingu s Ondřejem Hartmanem
07.12.2020 Ředitel a zakladatel portálu FXstreet.cz, který má mnohaleté zkušenosti s obchodováním akcií a akciovým indexů, nyní se však permanentně věnuje swingovému obchodování Forexu.
Integrácia schopností obchodníka
14.09.2020 Veľa sa popísalo o vlastnostiach úspešného tradera. Tieto by som zhrnul do troch podstatných termínov, ktoré vystihujú predpoklad profitability. Intelektualizácia, individualizácia a intenzifikácia. Každý z týchto troch činiteľov sú nevyhnutnou súčasťou a ich vzájomná prepojiteľnosť nie je ničím iným, ako cestou za úspechom.
„Premostenie“ determinantov pre zisk
06.09.2020 Vo svojich článkoch uvádzam jednotlivé determinanty pre úspešné obchodovanie. Počet týchto činiteľov je vysoký, avšak dnes ich skomprimujem z môjho pohľadu do troch najdôležitejších. Mám za to, že niektorým čitateľom sa náročnosť takýchto determinantov zdá až príliš exponovaná, ale z pohľadu dnešného článku nadobudne charakter jednoduchosti. Vedomosti – skúsenosti – duševné prostredie obchodníka. Tri hlavné piliere úspešnosti. Iste, od nich sa odvíja množstvo iných, ale podstata úspešnosti spočíva práve v týchto troch.
Obchodný plán (1)
30.08.2020 Obchodný plán (OP) ako základný pilier exekúcií inštrumentov, bez ktorého nie je možná zisková existencia. Spochybňovať nevyhnutnosť OP a jeho aplikáciu v praxi, predurčuje sebadeštrukciu v obchodnom prostredí s následnou „demoláciou“ účtov a duševnej konformity. V dnešnom článku uvediem sumár OP, ktorý budem následne v ďalších častiach tejto série rozvádzať.
Sebareflexia – ukážka aj keď to nejde!
25.08.2020 Častejšie píšem o úspešných obchodných seansách, ako o neúspešných. Pravdou je, že úspešných je podstatne viac. Nakoľko ale včerajší obchodný deň bol jednoznačne neúspešný, nastal čas, aby som tento popísal a sebakriticky uviedol chyby. Chyby, ktoré som urobil a urobiť nemusel. Bude to ešte viac osobné, ako veľakrát uvádzam v záveroch svojich článkoch.
Trading nahodilosti
24.08.2020 Článek je věnován problematice nahodilosti na finančních trzích a hledání konkurenční výhodu formou money managementu, který tento vliv omezuje. Myšlenka ochrany vůči nahodilosti je dále rozvinuta v experimentu s hodem mincí, který reprezentuje nahodilost zisků a ztrát.
Chyby při obchodování
03.08.2020 Je jedno jestli se pohybujete na forexových trzích několik let anebo jste se zrovna rozhodli začít obchodovat. Jedno máte společné. Patříte do skupiny retailových obchodníků u kterých je 80% šance, že selžou. Proč tedy pouze těch 20 % vyvolených obchodníků je schopno vydělávat a obchodováním se živit?
Každý deň 1 obchod? + bilancia
19.06.2020 V článku uvediem svoj postoj k „nevyhnutnosti“ otvorenia pozície pri každej obchodnej seanse, v krátkosti niečo málo o spojení hazardu a obchodných trhoch, spomeniem postoje Alexandra Eldera, Marka Douglsa a N. N. Taleba k súvisiacim témam a pridám moju nie príliš lichotivú bilanciu tohto týždňa.
5 tipů jak obchodovat forex při propadu na burze
20.09.2018 Krach. Propad. Korekce. Panika. Tyhle slova naposledy plnily titulky novin v roce 2008. Před pár dny jsme si připomněli desáté výročí události, která zakcelerovala propad na burzách po celém světě – bankrot Lehman Brothers. Na dnešních trzích, které v posledních letech boří rekord za rekordem, slouží tato připomínka jako výstraha.
Jaroslav Tupý: Více než 20 let tradingu
12.10.2015 Redakce nejnavštěvovanějšího forexového portálu v České republice a na Slovensku FXstreet.cz přináší exkluzivní rozhovor s Jaroslavem Tupým, profesionálním obchodníkem na finančních trzích, který disponuje rozsáhlými zkušenostmi z více než 20letého reálného obchodování na finančních trzích. Jak Jaroslav začínal, jak nyní po 20 letech zkušeností vypadá jeho obchodní den, jaké ponaučení by si měli z jeho zkušeností vzít ostatní obchodníci a jak se vlastně seznámil s možností obchodovat na největších finančních trzích světa, to se dozvíte v tomto rozhovoru. Jaroslav Tupý mimo jiné v současné době působí také jako ředitel pražské pobočky brokerské kanceláře Axiory Europe.
Forex versus Formule 1
12.07.2010 Jelikož začínají letní prázdniny, tak si dnes představíme trochu oddychový článek na netradiční téma. Nebudeme se tentokrát zabývat fundamentální nebo technickou analýzou, psychologií ani money managamentem. Ale zabrousíme trochu do sportu.
Forex - továrna na peníze?
13.07.2009 Je to opravdu tak snadné vydělávat na forexu? Jak pracuje vaše psychika, když zrovna vyděláváte a jak, když proděláváte? Co udělat pro to, aby mi podnikání na forexu něco přineslo? A je reálné se obchodováním měnových párů živit?
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Exotické měny | Price Action | Intradenní obchodování | Obchodní strategie | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Order Flow | Market Profile | Korelace | Equity | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Nezaměstnanost | Koruna | Obchodní deník | Obchodní plán | Bezpečný přístav | Pin Bar | Monetární politika | Apple | Kypr | Take-Profit | Profit-Target | ETF | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Akciové trhy | Elliott | Měnový trh | Ekonomická teorie | Spready | Kapitál | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | B/E | Transakce | Behaviorální | Bod | Broker | CFD | DAX | Denní rozpětí | Demo účet | Diverzifikace | Drawdown | Elliott Wave | FX | Finanční trhy | Foreign Exchange | Futures | Gap | Grafy | HFT | Hedge | High | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | MACD | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měnové páry | Měny | Obchodní systém | Obchodník | Order | Oscilátor | Portfolio | Pozice | Příkaz | RRR | Rally | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Russell 2000 | S&P 500 | Scalper | Scalping | Short | Short pozice | Smart money | Spread | Stop-Loss | Support | Swap | Take Profit | Tick | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Wall Street | Bondy | Zlato | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | AUD | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Objem obchodů | Cena zlata | Investiční tipy | Patria | XTB | X-Trade Brokers | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Investoři | Psychologie tradingu | Fundamenty | EU | Klouzavé průměry | Psycholog | Aukce | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Ziskový obchod | Finanční instrumenty | Overtrading | Jaroslav Tupý | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Stres | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Trading in The Zone | Jak obchodovat | Obchodovat | Alexander Elder | Ondřej Hartman | Online trading | Axiory Europe | Investiční společnosti | Investovat | Money-Management | LYNX | Swingové obchodování | Time-Frame | Tomáš Vobořil | FxPro | Dukascopy | Bankrot | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Aktivum | Carry trading | Index | Kasino | Ruleta | Analýzy | Brokers | Brokeři | Cena | CFD kontrakty | CZK | Denník | DJIA | Dukascopy Europe | Exchange | Forex obchodování | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční poradenství | Jak obchodovat forex | Lukáš Němec | Management | Market | Markets | Meta Trader | Meta Trader 4 | Mig Bank | Obchodní platformy | Obchodování forex | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Odborné knihy | Pips | Psychologie obchodování | Ropy | RUB | Řízení rizik | Seminář | Signály | SPX | SP500 | Trade Brokers | Trh | Volatility | Vydělat peníze | Webinář | Webináře | WTI | X-Trade | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | Backtestování | Báze | Buy | Obchodní den | Omega | P.A. | Průměrování | Range | ROCE | Sell | Trend following | Finanční společnosti | Převis | Equity křivka | eBook | Vydělávat na forexu | Komise | Majors | S/R zóny | Rozhovor | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | Burze | Investment | Mark DOUGLAS | Tradingem k bohatství | MIG | CI Komodity | Demo obchodování | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Investovaný kapitál | Otočení trendu | Energie | Pro tradery | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Úspěšný obchod | Sázet | Swapy | Obchodní styl | Svatý grál | Sázení | Firmy | Obchodování měn | Obchodování měnových párů | Velikosti pozic | Propad | Kryptoměny | S&P | Ztráty | Nejistota | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Odhodlání | Úspěch v tradingu | Poplatky | Řízení peněz | Začínající trader | Začínající obchodník | Krize | Výnosy | Příjmy | Obchodování forexu | Obchodní pozice | Očekávání | Mercedes | Akcie firem | Purple Trading | Interbank VIP indikátor | Vydělávat peníze | Obchodování s cizími měnami | Algotrading | Aktivní trading | Patrik Klempár | Forexnation.cz | Dobrý trader | Úspěšný trading | Trading je byznys | Obchodovat forex | Graf vývoje | Edison | L.F. Investment Limited | Obchodování akcií | Stabilnější měny | Profesionální obchodník | Obchodní signál | Obchodování se CFD | Fungování trhů | Revenge trading | Obchodovat s akciemi | Velké riziko | Profesionální trader | Petr Plecháč | Obchodní rozhodnutí | Michal Uma | Začínající obchodníci | TradeCZ | Rozdílové smlouvy | Trend strategie | Obchodní aktivity | Teorie Elliott Wave | Marek Vaňha | Moje obchody | Psychika tradera | Začít obchodovat | Byznys plán | Obchodní nápady | Ztrátový obchod | Vývoj na trzích | Aston Martin | SEBA | Zkušení tradeři | Dění na trzích | Obchodník na finančních trzích | Pravidla strategie | Risk Reward Ratio | Dobrý obchod | Vstup do LONG pozice | Vstup do SHORT pozice | Vyzkoušet si trading | Čas jsou peníze | F1 | Formule 1 | Obchodování zlata | Intradenní tradeři | Edge | Kakao | Automatické systémy | Mnoho ziskových obchodů | Rozpočet | Hazard | Celkové příjmy | Deficit | Politická situace | Patterny | Výstup z obchodu | Obratové formace | Dodržování obchodního plánu | Objem | Obchod | Myšlenka | Hypotéza | Praktická ukázka | Vyšší volatilita | Obrat trendu | Firma | Technické analýzy | Zůstatek | Studie | Vysoké riziko | EMH | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Co bude | PSA | Ukrajina | Vyhlídky | Uspět na finančních trzích | PLN | Na burze | Gabriel Štefaňák | Formule | McLaren | Váš trading | Být trpělivý | Velikost pozice | Problémy | Multitasking | Finanční ztráty | Nejistoty | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Míra | Investujte | Vánoce | Vánoční svátky | První obchod | Ztráta | Ziskovost | Budoucnost | Poradenství | Breakouty | Podnik | Analytička | Finanční částky | Velikost ztráty | Předsudky | Vladimír Beszédes | Krach | Google | Samsung | Trhy | Situace | Vstupy | L.F. Investment | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Píle | Obchody | Výdaje | Čierna labuť | N. N. Taleb | Taleb | Rozhodování | Obchodovanie | Medvědi | Kukuřice | Relative Drawdown | Bez rizika | Fungování finančních trhů | Vývoj | Výkyvy | Vysoká rizika | Vysoké ztráty | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Další vývoj | Silný propad | Aktuální situace | Škoda | Iracionální | Stop-Lossy | Tým Admiral Markets | Sell & Sell Short | Signál | Potenciál | Dění ve světě | Poradce | Vášeň | Závislost | Práce | Údaje | Ztrátové obchody | Tvrdohlavost | Mozek | Rutina | Obchodní návyky | Dostatek energie | Massachusetts | Majitel | Velikost obchodní pozice | Vzrušení | Trade | S&P500 | Cenové pohyby | Vstoupit do obchodu | Debata | Obchodní kapitál | Objem obchodní pozice | Bezpečnost | Auta | Vstup do obchodu | Špatný obchod | Nastavení indikátorů | Investovat peníze | Proti trendu | JDE | Unie | ČR | Chování trhu | Lidské emoce | Jasný signál | MAM | Riskování | Zbohatnutí | Velikost obchodních pozic | Swingový trading | Větší pozice | Úspěchy | Šance | Ceny | Praha | Cenové patterny | Nový indikátor | Porušení pravidel | Strach a chamtivost | Ztracený kapitál | Chyby jedinců | Málo zkušeností | Špatně nastavená psychika | Nastavená psychika | Neovládnutí emocí | Forex riziko | Zkušený obchodník | Obchodovat bez stop-loss | Přístup k tradingu | Špatný přístup k tradingu | Absence obchodního plánu | Obchodní výkon | Výzkumy | Cenové hladiny | Chamtivost a strach | Období zvýšené volatility | Změny v ekonomice | Psychický tlak | Základy tradingu | Pravidla obchodního plánu | Politici | Dobrý byznys | UMA | Emoční inteligence | Vzorce chování | Tradingová psychologie | LEN | Realistická očekávání | Peníze navíc | Reálná očekávání | Stabilní příjem | Víkendový kurz | Nalezení výhody na trhu | Výhody na trhu | Rychle zbohatnout | Tlak na úspěch | Paralýza | Počasí | Dlouhodobé obchodování | Situace na trhu | Tržní ceny | Správné myšlení | Klíčové faktory | Cenové výkyvy | Nassim Nicholas Taleb | ForexNation | Zajímavé peníze | Řízení pozic | Pohyb ceny | Ztrátové období | Držení ztrátového obchodu | Rozhovor o tradingu | Objednávky | Objem transakcí | Čas obchodování | Trading.com | Znalost trhu | Riziko ztráty | Martin Klass | Dlouhodobé obchody | Cíle | Příležitosti | Mali | Tržní prostředí | NASA | Nicholas Taleb | Technologie | Vzorec chování | První obchody | Odvětví | Klidný trh | Rekord | Pochopení fungování trhů | Štěstí | Přemýšlení | Chování | Pocity | Vnímání | Interpretace | VIAC | Jarda Tupý | Skalpovat | Analyzování | Začátečník | Lidské činnosti | Školení | Společnosti | Zlomový okamžik | Vrcholy | Risk-Management | ANO | Vodafone | Marika Čupa | Ztrátové pozice | Dodržování pravidel | Češi | Pozornost | Naše obchodní strategie | Společnost | Target | Přístup k obchodování | TIM | 3М | Ekonomické teorie | Fibonacciho úrovně | Infografika | Teams | Psychologické chyby | Dlouhodobý úspěch | Motivace | Správa | Online platformy | Navyšování obchodních pozic | Navyšování objemu | Navyšování objemu obchodních pozic | Psychické problémy | Fundovaný účet | Centrum | Špatné obchodní návyky | Investiční cíle | Velký zisk | Bolest | Trh s cizími měnami | Typ obchodu | CFD (Rozdílové smlouvy) | CZ | Orange | Psychologické faktory | Adaptive Market Hypothesis | Darwinova teorie | Efficient Market Hypothesis | Teorie efektivních trhů | Behaviorální finance | Kritika Adaptive Market Hypothesis | Hypotéza adaptivního trhu | Dobré obchody | Ženy | Fáze trhu | Sport | Spojení | Přílišná sebedůvěra | Větší objemy | Smart money concept | Zakladatel | Ztráty peněz | Nastavení indikátoru | Vice | Začátky úspěšných traderů | Vytvoření plánu | Zlozvyky v tradingu | Nedostatek znalostí | Nahánění obchodů | Obchodování na oplátku | Předvídat obrat pohybu ceny | Obrat pohybu ceny | Inteligence v tradingu | Racionální inteligence | Emoční inteligence (EQ) | IQ | EQ | Emoční inteligence (EQ) | Potenciální ztráty | Lítost | Oblasti obchodování | Psychologie a trading | Analýza emocí v tradingu | Analýza emocí | Nadšení | Psychologie pro tradery | Rozhodování manuálního tradera | Záporné emoce | Sebejistota | Skepse | Úzkost | Klíčové emoce | Studium psychologie | Top 5 nástrojů Ondřeje Hartmana | Zdravý úsudek | Nebezpečí | Zakladatel portálu FXstreet.cz | Zakladatel portálu | Jan Šrajer | ProCent | To nejdůležitější | Vysoké poplatky | Ondra Hartman | Prosperity | Portfolio trading | Diverzifikace a portfolio trading | Diverzifikace a portfolio | Bullish | Bearish | Faktory úspěšného tradingu | Názor předních tuzemských traderů | Návyky | Sociální vliv | Dostatek peněz | Uvědomění | Psychologie peněz | Správa financí
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot