Úterý 03. prosince 2024 17:52
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster
reklama
eightcap krypto
reklama
CapXmaster srovnani

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.12.2021

06.12.2021 11:48  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

SHRNUTÍ

  • SPX i SXXP druhý týden v řadě oslabují
  • Powell se ve vystoupení před americkým kongresem přiklonil k přísnější monetární politice
  • Americká nezaměstnanost 4,2 %, lepší než očekávaná úroveň – to může urychlit jestřábí obrat Fedu
  • Na trhy se vrátila volatilita: kromě omicronu a taperingu hrají roli i technické faktory
  • Delisting Didi z newyorské burzy vede k poklesu akcií jiných čínských firem listovaných v US
  • Čínský developer Kaisa má zítra splatit jistinu na dolarových bondech, investoři odmítli prodloužení splatnosti
  • Výnosová křivka UST zplošťuje v reakci na jestřábí výhled Fedu
  • Propad na kryptu v souvislosti s možným zákazem v Indii a zrychlujícím taperingem
  • Top makročíslo týdne bude CPI v USA, očekává se růst 6,7 % y-y 

Výhled 

Futures zelené, asijské indexy klesají (dohánění pátečních ztrát) 

Trhy: omicron, Fed a volatilita

Přestože na týdenní bázi nebyl pokles až tak výrazný, předvedly burzy v minulém týdnu výrazné turbulence. Volatilita bude pokračovat i v následujících týdnech. Zatím panuje nejistota ohledně varianty omicron. Hlavním scénářem zůstává, že nedojde k plošným lockdownům, nicméně některé investiční banky, např. GS, již přistoupily k revizím ekonomického růstu směrem dolů. Dalším zdrojem nejistoty je přísnější Fed a to zejména z důvodu rychlosti obratu. Ještě na listopadovém zasedání prosazovala americká centrální banka velmi pomalý exit z monetárních stimulů. Za měsíc se rétorika zásadně změnila a Powell preferuje možnost rychlejšího taperingu. K volatilitě přispívá i skutečnost, že řada institucionálních investorů před koncem roku volí možnost zrealizovat zisky a trh opouští. Na trhu tak do konce roku uvidíme slabší likviditu, což znamená, že citelných pohybů na indexech bude dosaženo i s nižšími objemy obchodů. Institucionální investoři se taktéž ve větší míře zajišťují proti nepříznivému vývoji prostřednictvím put opcí. Během minulého týdne se za jeden den zobchodovalo až 26 milionů put opcí. To je druhý nejvyšší objem v historii. Úplného rekordu bylo dosaženo v únoru 2020, tedy na samotném začátku covidové pandemie. Nákupy put opcí a s nimi spojené zajišťování ze strany opčních dealerů vyvolává určitý tlak na pokles akcií.

VIX Index: nejvyšší úrovně od letošního února



Zdroj: Bloomberg

Čína: Didi a developeři 

Delisting

K negativnímu sentimentu přispívá delisting Didi z amerických burz. Ten poukazuje na zhoršující se ekonomické vztahy mezi dvěma největšími globálními mocnostmi. V reakci na nejistou situaci kolem listingu čínských firem na amerických burzách významně ztrácela Alibaba, jejíž akcie se aktuálně obchodují na nejslabší úrovni od května 2017. Domníváme se však, že násilné stahování z amerických burz představuje hororový scénář, kterého se žádná se zúčastněných stran nechce zúčastnit. Čína si uvědomuje, že odstřihnutí od globálního finančního trhu by již značně poškodilo. Zároveň taktéž platí, že do Číny proudí vyšší objemy zahraničního kapitálu, což lze interpretovat, že investoři věří v pragmatismus čínského vedení

Developeři

7. prosince má druhý nejzadluženější developer Kaisa zaplatit jistinu na svých dolarových dluhopisech. V uplynulých týdnech se snažila přesvědčit investory, aby přijali nabídku na prodloužení splatnosti bondů. To velké fondy, mezi které patří například Pimco, odmítly. Velcí institucionální hráči jsou však ochotni uvažovat o krátké periodě (cca měsíc), do kdy by Kaisa mohla své prostředky splatit, aniž by byl vyhlášen default. Zadlužený developer se snaží získat prostředky prodejem některých lukrativnějších projektů. 

UST: propad výnosů, nárůst volatility

Výnosy desetiletých amerických vládních bondů propadly pod úroveň 1,4 %. Důvodem je očekávání rychlejšího utahování měnové politiky americkým Fedem. To vede k poklesu dlouhodobých inflačních očekávání, které se propisují do nižších dlouhodobých výnosů. Vidíme taktéž zplošťování výnosové křivky, jelikož krátké výnosy, které jsou citlivé na měnovou politiku, rostou. Dvouletá americká splatnost aktuálně nese 0,6 %. Situace kolem omicronu a určitá nervozita související s taperingem rozkolísala i trh amerických vládních bondů. Volatilita dluhopisů zůstává na zvýšených úrovních. 

Výnosová křivka UST se od začátku září výrazně zploštila


Zdroj: Bloomberg 

Krypto

V reakci na blížící se tapering a hrozbu zákazu kryptoměn v Indii došlo k prudkému propadu na kryptoaktiv. Bitocoin se aktuálně obchoduje pod úrovní $50k. Podle mého názoru jde i o částečnou korekci předchozí excesivní euforie.

Makro

V pátek vyjde index spotřebitelských cen v USA. Očekává se meziroční tempo růstu o 6,7 %. Tento indikátor bude rozhodující pro příští zasedání Fedu, na kterém může americká centrální banka ohlásit zrychlení taperignu. 

Ohlédnutí


Jerome Powell – jestřábí obrat

Šéf Fedu se minulý týden během kongresového slyšení přiklonil k možnosti rychlejšího utažení politiky. Guvernér Fedu sice připustil, že omicron vnáší do rozhodování americké centrální banky další nejistotu. Během slyšení však zcela převážily obavy z trvalejší než předpokládané inflace. Powell zopakoval, že Fed musí zakročit, aby inflační očekávání zůstala ukotvena. To si investoři vyložili jako jestřábí obrat v měnové politice. Sázky na první hike v červnu tak během uplynulého týdne rostly. Z lokálního minima okolo 60 % na začátku týdne se vyšplhaly na 97 %. Aktuálně trhy rovněž přisuzují slušnou šanci prvního hiku na květnovém zasedání – okolo 60 %. 

Pravděpodobnosti prvního hiku na květnovém a červnovém zasedání Fedu – růst v reakci na rétoriku Powella


Zdroj: Bloomberg 

Trh práce

Americká ekonomika vygenerovala v listopadu 210 tisíc nových pracovních míst, zatímco trh očekával přírůstek o 550 tisíc pracovních míst. Nicméně nezaměstnanost klesla na 4,2 % (est. 4,5 %), což představuje nejnižší úroveň od počátku pandemie. Trh práce se tak rychle přibližuje úrovni plné zaměstnanosti – podle některých odhadů tento stav odpovídá míře nezaměstnanosti 3,8 %. Investoři tak vyhodnotili listopadový report jako silný, což znamená, že by měl podpořit rozhodnutí Fedu o zrychlení taperingu.

S&P 500: Pohyby dle sektorů


Stoxx Europe 600: Pohyby dle sektorů


Zdroj: Bloomberg 

Indexy pohyb



CYRRUS, a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.6.2019
    Finančním trhem stále budou hýbat očekávání či nové zprávy související s obchodními válkami. Donald Trump dnes zavítá do Londýna, takže lze očekávat i svérázné výroky směrem k vyjednáváním o brexitu, která stále probíhají. Kromě toho se stupňuje tlak na Huawei.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.8.2020
    Donald Trump zakázal používání populární sociální sítě Tik Tok, která má čínské vlastníky. Toto rozhodnutí pramení z obav ohledně možného zneužití osobních dat více než 100m uživatelů. Americké aktivity Tik Tok by ráda odkoupila společnost Microsoft a nyní probíhají jednání. USA rovněž kritizovaly plánovaný odklad voleb do městské rady v Hong Kongu. Tyto kroky mohou opět vyhrotit vztahy mezi největšími ekonomickými velmocemi a zbrzdit dosažení finální obchodní dohody.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.10.2021
    Během minulého týdne Evergrande opět promeškala platbu na dolarových dluhopisech. Developer v současnosti neposkytl žádný komentář. Firma prodala podíl v jedné z regionálních bank asi za $1,5 mld. V kontextu celkových závazků, které činí $300 mld. jde však o zanedbatelnou částku. Mírně pozitivní zprávou je zvýšený zájem o dluhopisy společnosti ze strany specializovaných distressed fondů. Tyto fondy se zaměřují na papíry firem, které se nachází blízko bankrotu. Záměrem takových investorů je koupit bondy za zlomek nominálu a očekávat, že během restrukturalizace se jim podaří získat zajímavější částku. Lze tak říci, že tito investoři vnímají šanci na alespoň částečně úspěšnou restrukturalizaci firmy.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.11.2019
    Hlavní americký index benchmark znovu překonal historická maxima. Do rekordních výšin vyhnala nejznámější světový akciový benchmark uvolněná měnová politika, určitá deeskalace tenzí v mezinárodním obchodě, uklidnění situace okolo vystoupení Spojeného království z Evropské unie a probíhající výsledková sezóna, která se zatím ukazuje jako úspěšná (průměrné překvapení na úrovni zisků ve výši 4,9%). Faktor, který akciovým trhům rovněž pomáhá je vysoký objem zpětných buybacků. Jen za 3Q dosáhl objemu $170 mld.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.1.2021
    Rostou šance na vítězství demokratických kandidátů v druhém kole senátních voleb v Georgii. Ty se uskuteční zítra. Republikánům škodí roztržka s odcházejícím prezidentem. Donald Trump prosazuje robustnější fiskální stimulus, konkrétně navýšení plateb pro domácnosti z $600 na $2000. To řada Republikánů odmítá, zatímco Demokraté jsou výraznějším dávkám nakloněni. V konečném výsledku tak nelze vyloučit scénář, že obě strany získají v horní komoře kongresu 50 křesel. V takovém případě by byl rozhodující hlas viceprezidentky, díky kterému by Demokraté získali mírnou většinu. Ani tato konstelace by však neumožnila provést zásadnější reformy či prosadit rozsáhlejší vládní výdaje.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.4.2022
    V reakci na ústup ruské armády z předměstí Kyjeva, vyplývají na povrch pravděpodobné válečné zločiny. V reakci na tyto skutečnosti zvažuje EU zpřísnění sankcí. K jednání o sankcích by mělo dojít ve středu. Více se skloňují restrikce na dovoz energetických komodit z Ruska. V praxi bych však zavedení tohoto opatření neočekával.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.5.2020
    Od tohoto týdne začínají velké ekonomiky eurozóny s postupným uvolňování restriktivních opatření. Půjde vskutku o velmi pozvolný proces. Úplný návrat k normálu lze v jižních zemích eurozóny očekávat nejdříve ke konci června. Nárůst nových infekcí, který rozvolňování restrikcí může doprovázet, bude následován prodloužením mimořádných opatření. Přestože ve druhém kvartále čeká ekonomiku eurozóny nejcitelnější pokles, můžeme již nyní spatřit určité náznaky oživování ekonomické aktivity – např. rostoucí spotřeba elektřiny.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 5.10.2020
    Onemocnění Donalda Trumpa zvyšuje předvolební nejistotu. Pro investory znamená tato situace další riziko a tak se raději uchylují k tradičním bezpečným přístavům. Interpretace Trumpovy nemoci nejsou jednoznačné. Někteří tvrdí, že mu ubírá šance v následujících volbách, jelikož se šéf Bílého domu nemůže zúčastnit řady předvolebních meetingů. Jiní zase tvrdí, že rychlé zotavení z nemoci může Trumpovi pomoci. Aktuální zprávy naznačují, že se stav amerického prezidenta lepší. Částečně dobrou zprávou je, že Donald Trump apeloval na co nejrychlejší schválení dodatečných fiskálních stimulů. Jednání o schválení nového balíčku od minulého týdne stojí na mrtvém bodě.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 5.8.2019
    Trhy tento týden budou reagovat zejména na situaci okolo obchodní války. Ta zapříčinila propad trhů v závěru týdne. Investoři nervózně očekávají s jakým protiopatřením přijde Čína. Nejčastěji se hovoří o clech či omezení vývozu vzácných kovů. Na druhou stranu existuje důvod předpokládat, že motivace Donalda Trumpa spočívá hlavně ve vyvolání tlaku na Čínu s cílem rychleji uzavřít dohodu. Tato poslední vlna cel by se totiž dotkla i spotřebního zboží, mezi které patří obuv nebo telefony. Jinými slovy jejich dopad by tak bezprostředně pocítil i americký spotřebitel, což by Trumpa mohlo stát cenné politické body.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.1.2020
    V tomto týdnu se zraky (nejen) investorů upřou na Blízký východ. Irán již oznámil odvrácení od jaderné dohody. Výroky amerického prezidenta k uklidnění situace rovněž příliš nepřispívají. Vzhledem k potenciální vážnosti konfliktu se však domníváme, že se všechny strany pokusí situaci deeskalovat. Krátkodobě nelze vyloučit záchvaty volatility a s nimi spojené úprky investorů z rizikových aktiv. Pro širší propady indexů však neexistují fundamentální důvody.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2020
    V mnoha zemích dochází k poklesu tempa růstu nových infekcí. To signalizuje, že se tvrdá opatření začínají vyplácet. Spousta států začíná debatovat o možnosti dřívějšího uvolnění restrikcí. Tj. v rámci Evropy lze očekávat přechody do volnějšího režimu po Velikonocích. Na druhou stranu nelze podceňovat riziko druhé vlny nákazy a proto musí vlády postupovat obezřetně. Trhy reagují pozitivně na to, že rekordní čísla denních přírůstků nově nakažených máme pravděpodobně za sebou.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2021
    Fed ve středu zveřejní zápisky z březnového zasedání. Investory bude zajímat zejména postoj amerických centrálních bankéřů k rostoucím výnosům tamních vládních bondů. Klíčová desetiletá splatnost aktuálně nese 1,7 %. Guvernér Powell prozatím prohlásil, že nevidí důvod proti růstu výnosů intervenovat. Mnozí investoři se ze zápiskou budou snažit vyčíst úroveň výnosů, při které by Fed objemy dluhopisových nákupů zvýšil. Aktuálně výnosy tlačí nahoru velmi příznivá makrodata – např. ISM a trh práce. Na druhou stranu vyšší úroveň výnosů by již měla být dostatečná k přilákání velkých institucionálních hráčů (amerických i zahraničních). Vzhledem k tomu, že vyšší výnosy s lepšími makrodaty, nevyvolává jejich nárůst otřesy na akciových trzích.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.5.2019
    Donald Trump na Twitteru uvedl, že zvýší cla pro Čínu. Čína v reakci na tweety odloží jednání. Trhy reagují negativně. Datový kalendář je tento týden poměrně prázdný. Až na konci týdne bude zveřejněn výsledek inflace za duben. Kromě dobíhající sezóny zveřejňování firemních výsledků tak trhem budou do velké míry hýbat právě nové problémy ve vyjednávání USA s Čínou.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.9.2021
    Toto téma začíná mezi čínskými politickými špičkami stále silněji rezonovat. Pravděpodobně bude mít dalekosáhlé důsledky. Čína již nebude sledovat růst za každou cenu, avšak začne brát větší ohledy na majetkovou nerovnost. To se dotkne řady společností. Již jsme zmiňovali dopady změny politiky na producenty luxusních výrobků. Řada čínských firem se zavázala, že použije významnou část svých zisků na podporu politiky společné prosperity. Např. Alibaba, Tencent, Pinduoduo. Např. Alibaba se zavázala poskytnout na projekty jako digitalizace zemědělských oblastí v následujících pěti letech více než $15 mld. Pro srovnání: loni vygeneroval čínský e-commerce gigant zisk ve výši $17,1 mld.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.10.2019
    Impeachment prezidenta Trumpa zůstává reálnou hrozbou. Zatím vše nasvědčuje tomu, že by hlava státu měla případné hlasování ustát. Hlavním zdrojem obav tak zůstává možné vyčerpání kapacit americké administrativy, která dostatečně nepokročí ve vyjednávání o příměří v obchodní válce.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.11.2022
    Během minulého týdne burzy silně posilovaly. S&P 500 odepsal 3,3 %. Nyní se obchoduje cca 21 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita se dostala těsně pod hranici 25 bodů. Za poklesem stál zejména Fed. Poslední zasedání pohřbilo naděje investorů na holubičí pivot, ke kterému se burziáni až zbožně upínali. Minulý týden platilo, že terminální sazby ve výši 5 % představují určitou kotvu. Nyní je realistické, že se konečná verze úroků v rámci cyklu vyšplhá nad 5 %. O dalším směřování indexů rozhodne inflační dynamika. Dílčí pozitivní zprávou je dění v Číně, to však promlouvá dominantně do vývoje asijských indexů.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.12.2020
    ECB nejspíše navýší objem dluhopisů, které nakupuje v rámci protipandemického programu (PEPP) o dalších 500 mld. EUR. Zároveň, se očekává, že centrální banka prodlouží platnost programu do prosince 2021. Aktuálně běží do června příštího roku. Frankfurtská instituce by taktéž mohla přijít s dalším kolem zvýhodněné likvidity pro banky, tzv. TLTRO. Od Christine Lagardeové pravděpodobně zazní komentáře k vývoji eura. Silná úroveň jednotné evropské měny představuje riziko pro střednědobý inflační cíl. Na druhou stranu, ECB disponuje omezenými prostředky, jak EUR oslabit. Nejefektivnějším nástrojem by v tomto směru bylo vydat se s úroky hlouběji do záporu. Evropská centrální banka by taktéž mohla nastínit nové informace ohledně obnovení dividendové politiky mezi finančními domy eurozóny.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.2.2022
    Aktuálně vidíme na trzích značné cenové pohyby. Ty souvisí s vyprchávající likviditou. Rostou tak bid-ask spready. V případě některých cenných papírů se setkáváme s nedostatečnou nabídkou. V prostředí zvýšené volatility někteří market-makeři opouští trh. Tato menší nabídka cenných papírů pak vede ke zvýšeným nákladům na obochodávní. Zároveň dokáží relativně nízké objemy obchodů vyvolat citelné cenové pohyby. Volatilita a likvidita se tak vzájemně ovlivňují a vytváří začarovaný kruh. Rozkolísání trhů pomáhá i extrémní aktivita na opčním trhu. Ten si oblíbili retailoví investoři, kteří prostřednictvím krátkých opcí (tj. vysoce spekulativních) sází na výkonnost trhů. V pozadí zvýšené volatility se skrývá jestřábí obrat Fedu, kdy většina investorů zápasí s tím, jak správně zacenit měnící se monetárně politické prostředí.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.6.2021
    Na akciích menších problémových firem stále viditelná zvýšená rozkolísanost. Nicméně horší report z US trhu práce a pravděpodobný benevolentnější postoj Fedu vedly k posílení indexů a tím pádem i redukci celkové volatility. Akcie AMC v pátek ztrácely -6,7 % a v rozšířeném obchodování odepsaly dalších 14,8 %. Zvýšená aktivita na meme akciích zřejmě přetrvá i v následujících týdnech. Ve střednědobém horizontu je však určitá korekce takřka nevyhnutelná. Co se kryptoměn týče, nejznámější virtuální mince, bitcoin, stále přešlapuje na místě.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.9.2020
    Propad trhů kromě klasické korekce na technologických titulech souvisí i s aktivitou na opčním trhu. Patrná výrazná převaha call opcí - na indexu S&P 500 se hodnota poměru nakupovaných prodejních a kupních opcí propadla na 0,4, což představuje nejslabší úroveň za cca měsíc a půl. V případě individuálních technologických akcií, např. Apple, propadla hodnota ukazatele na mnohaletá minima. Nákupy call opcí hnaly technologické akcie dále nahoru. Dále platí, že banky, od kterých investoři opce nakupují se zajišťují prostřednictvím nákupů podkladových akcií. Tyto mechanismy brutální cenový vzestup trhů umocňovaly. Jedním z klíčových hráčů se ukázala japonská Softbank, která nakoupila opce v hodnotě asi $4 mld. přičemž hodnota podkladových akcií, dosáhla $30 mld. V posledních týdnech se objem obchodů s opcemi ztrojnásobil, což svědčí o horečnaté spekulativní aktivitě. Mnozí investoři považovali za varovný signál růst akcií doprovázený růstem VIXu – VIX totiž standardně roste pokud trhy ztrácí. V následujících dnech tak na trzích přetrvá zvýšená rozkolísanost. Fakt, že technologické akcie nehnala nahoru důvěra investorů, ale spekulace s opcemi, může taktéž vyvolat tlak na pokles.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex rijen 2024