Ticker Tape by TradingView
„Zkrotili jsme Babišovu drahotu,“ bude moci být jedno z hesel vládních stran před dalšími sněmovními volbami. Inflace do termínu jejich konání totiž dramaticky klesne
Inflace v Česku je neústupnější, než se čekalo. Přesto už v příštím roce opravdu výrazně klesne. To si vládní pětikoalice před dalšími sněmovními volbami přičte nepochybně jako svoji zásluhu. „Zkrotili jsme Babišovu drahotu,“ může znít jedno z jejích hesel. Zároveň část pětikoalice využije nynější dění k zesílení volání po rychlém přijetí eura. Bude to ale odůvodněné?
Experti se před včerejším zveřejněním květnové inflace shodovali, že v meziročním vyjádření klesne pod úroveň jedenácti procent. Místo toho však vykázala hodnotu 11,1 procenta. Očekávání drtivé většiny expertů pak překonává i inflace meziměsíční, jež vykazuje hodnotu 0,3 procenta, ač se čekala hodnota jen 0,1 procenta.
I tak ale platí, že inflace je v meziročním vyjádření nyní nejnižší od loňského února. A že její květnová hodnota je nižší, než s čím ve své aktuálně prognóze počítala sama Česká národní banka (ČNB).
Nicméně koruna v bezprostřední reakci na zveřejnění květnové inflace posílila, i když přechodně. To značí, že tyto hodnoty překvapily také trh, tedy alespoň jeho část. Devizoví obchodníci nyní berou v potaz to, že kvůli neústupnější inflaci bude ČNB patrně muset držet své úrokové sazby na vyšší úrovni déle, aby ji zkrotila. Po včerejšku tak o něco klesá pravděpodobnost, že by ČNB mohla zahájit snižování úrokových sazeb ještě letos. Naopak se zvyšuje pravděpodobnost, že bude muset ještě přistoupit ke zvýšení sazeb, byť tento scénář má stále pravděpodobnost nižší než 50procentní.
Inflace byla v květnu výraznější, než se čekalo, zejména proto, že zmírnění zdražování potravin nebylo tak citelné, jak se předpokládalo. Mezi dubnem a květnem citelně zdražilo ovoce, brambory či vejce. Poměrně citelně zdražuje také tvrdý alkohol. Zlevnění másla nebo mléka už nestačilo situaci zvrátit, takže potraviny jako celek meziměsíčně přidaly 0,9 procenta. Meziročně jsou tak dražší o stále výrazných 14,5 procenta.
Inflaci tak nejvýrazněji táhly dolů levnější pohonné hmoty. Ty meziměsíčně zlevnily o 3,9 procenta, meziročně pak dokonce o 22,6 procenta. Za celý letošní rok inflace vykáže nejpravděpodobněji hodnotu 10,8 procenta. Nejpozději v létě se ocitne v jednociferném pásmu, poprvé od loňského ledna. Výraznější pokles v rámci jednociferného pásma ale nastane až začátkem roku příštího.
Než začne kampaň před dalšími sněmovními volbami, inflace ovšem už bude výrazně níže než nyní, dost možná celkem blízko u dvouprocentního cíle ČNB. Uvažme, že v příštím roce dramaticky klesnou třeba ceny energií, v čele s elektřinou a plynu. Částky, které za něj domácností hradí, spadnou až o desítky procent. Jedním z nosných hesel pětikoalice pro další volby tak zřejmě bude to, že její strany „zkrotily Babišovu drahotu“. Tak jako za „Babišovou drahotou“ stály hlavně zahraniční vlivy, tak stojí i za jejím „zkrocením“. To už ale volič rozlišovat nebude.
Postupně v té souvislosti dojde také k redukci úrokových sazeb ČNB. Ty nyní poměrně výrazně převyšují úroky Evropské centrální banky (ECB). Což představuje bolehlav nejen pro tuzemské centrální bankéře, ale také pro české podnikatele. Řada z nich si proto bere levnější úvěry v euru. To ale oslabuje účinnost boje ČNB s inflací, protože nové peníze do české ekonomiky stále proudí v silnějším než žádoucím objemu – skrze právě levnější úvěrování v eurech. Toto inflační úvěrování je pak stoupencům eura pomýleně argumentem k co nejrychlejšímu přijetí jednotné evropské měny. Vidíte, kdybychom měli euro, budou úvěru levnější, říkají.
Jenže proč jsou úvěry v euru vlastně levnější? Stoupenci rychlého přijetí eura mají jasno: prý kvůli tomu, že je to prostě euro, zatímco koruna je jen koruna. Taková odpověď by ale u zápočtu na vysoké škole neobstála. Je totiž třeba zhodnotit i to, co příslušné centrální banky se svěřenou měnou činí. Do jaké míry ji třeba manipulují, s potenciálně nedozírnými dlouhodobými následky do budoucna.
ECB v uplynulém desetiletí manipulovala euro neskonale více než ČNB korunu. Vždyť po podstatnou část uplynulé dekády prováděla kvantitativní uvolňování. Za nově vytvářené – „tištěné“ – biliony eur tedy vykupovala dluh jednotlivých členských zemí eurozóny, nakonec včetně Řecka, právě za tím účelem, aby dlouhodobě uměle snižovala úrok. Jak ten, za který si půjčují firmy, tak i ten za nějž si půjčují vlády. Bez toho léta trvajícího zásahu by dnes úrok na eurových úvěrech by byl nepochybně vyšší, přičemž země jako Řecko nebo Itálie by již za sebou měly státní bankrot.
ČNB dosud nikdy kvantitativní uvolňování neprováděla. Tuzemská centrální banka korunu manipulovala po znatelně kratší dobu než ECB euro, a to v rámci intervence za slabší korunu v letech 2013 až 2017. Na přelomu let 2016 a 2017, kdy tato manipulace ČNB vrcholila, byl úrok na koruně, konkrétně na třeba na dvouletém dluhopisu vlády ČR, dokonce nižší než úrok na euru, konkrétně na dvouletém dluhopisu německé vlády (viz graf dle dat Bloombergu níže).
Takže výše úroku není nakonec ani tak o měně samotné, jako spíše o tom, co s ní daná centrální banka dělá a kam až je ochotna zajít v její manipulaci.
Lukáš Kovanda
Trinity Bank
Klíčová slova: Centrální banka | Volby | Ceny energií | Zdražování | Ekonomiky | Úvěrování | Nové peníze | Přijetí | Podnikatelé | Česká národní banka | Pravděpodobnost | Česká národní banka (ČNB) | Kvantitativní uvolňování | Sazby | Trinity | Obchodníci | Očekávání | Úrokové sazby | Koruna | Přijetí eura | Biliony | Bankrot | ROCE | 3М | Lukáš Kovanda | Itálie | Eura | Graf | Banky | Snižování úrokových sazeb | Trh | Inflace v Česku | ECB | Intervence | Zdražování potravin | Vice | Firmy | Peníze | Výraznější pokles | Experti | Cíle | TIM | Úroky | Úrok | Řecko | Evropské centrální banky | Evropské měny | Centrální banky | Banka | Inflace | Měny | Devizoví obchodníci | Pokles | Ceny | Pohonné hmoty | Euro | ČR | EUR | ČNB | Zvýšení sazeb | Trinity Bank | Domácnosti |
Čtěte více
-
Zklamání z PMI výsledků a zasedání FEDu - DAX30 prorazil pod 12 800 bodů
Ke konci minulého týdne se medvědi na DAX30 pokusili o proražení pod 12 750/800 bodů - nakonec uspěli. Vzhledem k výsledku francouzského PMI, který v srpnu klesl na 49 bodů, což je značně pod očekáváním 53.7 a smíšeným výsledkům německého PMI, dokázal DAX30 vydržet první pokus o proražení níže, avšak medvědi uspěli o několik hodiny později. -
Zklamání z údajů o inflaci v USA naznačuje, že globální trh s dluhopisy bude ještě pokračovat
„Dnešní údaje o inflaci v USA budou pro vystresované trhy velkým zklamáním a stvrzením postoje Federálního rezervního systému ke zvyšování úrokových sazeb před jeho zasedáním 2. listopadu. -
Zklamání z velkých techů se postavilo do cesty růstu akcií, eurodolar ale stoupá nad paritu
Ještě včera to vypadalo, že mají trhy našlápnuto k další bear-market rally, ale Alphabet s Microsoftem mění plány. Výsledky těchto dvou technologických obrů zklamaly a poslaly akcie v premarketu výrazně dolů. A nejde pouze o ně. Varování přichází i ze strany Texas Instruments, která představila slabší výhled, případně od pesimistických komentářů k polovodičovému trhu od menších zástupců v sektoru. Další výsledky velkých jmen v sektoru se tak namísto naděje budou čekat spíš s obavami. -
Zklame Fed finanční trhy?
Od prosincového zasedání jsme svědky výrazné změny názoru na výhled amerických úrokových sazeb. Zatímco Fed stále počítá s dvojitým zvýšením letos a stejným růstem v roce 2020, názor trhu je výrazně odlišný. Na základě ocenění úrokových futures trh totiž nyní nepočítá s žádným zvýšením sazeb během letošního roku a na příští rok dokonce existuje malá (14 %) šance, že bychom se mohli dočkat jejich snížení. Takto negativní konsenzus by do jisté míry mohl omezovat oslabování amerického dolaru. Problémem USD je ale stále jeho relativní nadhodnocení ve srovnání s jeho historickými úrovněmi. -
Zklidnění na energiích i možný spor s Čínou
Evropské akcie se z mírného záporu dokázaly přehoupnout do plusu a o to samé se snaží americké futures. Příznivou zprávou je určitě dohoda mezi USA a EU na dodávkách zkapalněného plynu, o které se spekulovalo už včera. Pro trhy pozitivní je i výsledek summitu EU, ze kterého sice vyšlo varování Rusku, ale fakticky se členské země nedohodly na žádných dalších podstatných sankcích. Plyn i ropa následně lehce klesají, což zmenšuje obavy z dalšího zrychlení inflace. -
Zklidnění trhů dává Fedu šanci zvýšit sazby
Včerejší obchodování přineslo na trhy úlevu, ze které profitovala riziková aktiva včetně bankovních titulů. Kombinace rychlého zásahu amerických regulátorů a nucené fúze Credit Suisse a UBS tak alespoň prozatím pomohla zastavit eskalaci finančního napětí. To je zásadní zpráva i pro Fed, který se bude na dnešním zasedání rozhodovat, zda zvýšit úrokové sazby nebo je ponechat beze změny. Ještě před propuknutím aktuálních finančních turbulencí se zdálo nejpravděpodobnější, že Fed znovu akceleruje tempo zvyšování úrokových sazeb na 50bps. Takto razantní zpřísnění měnové politiky je však dnes – navzdory stále silným (jádrovým) inflačním tlakům – ze hry. -
Zkouška vakcíny Johnson & Johnson Covid-19 byla zastavena
Společnost Johnson & Johnson, farmaceutický a spotřebitelský gigant, oznámila, že dočasně zastavuje svůj pokus s vakcínami Covid-19 poté, co se u účastníka vyvinula nevysvětlitelná nemoc. Globální akciové trhy propadly novinkám, protože je to již podruhé, co přední účastník vakcíny proti koronavirům pozastavil zkušební verzi. -
Zkrachovala jednání kartelu OPEC a jeho spojenců v čele s Ruskem. Benzín v ČR může ještě během léta zdražit až o čtyři koruny za litr, na 37 korun
Cena ropy Brent dnes odpoledne středoevropského času poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel a vcelku rychle může pokořit dokonce i metu 90 dolarů za barel. Tak drahý byl barel Brentu naposledy v roce 2014. Pokud by ropa skutečně zdražila trvaleji až tak výrazně, cena benzínu v ČR se přiblíží úrovni 37 korun za litr. Litr nafty by pak vyšel až na 35 korun. To znamená, že jak řidiči benzínových vozů, tak řidiči dieselů by platili o zhruba čtyři koruny na litr více než teď. Benzín Natural 95 teď stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky, nafta stojí bez devíti haléřů 31 korun za litr. -
Z krátkodobého pohledu vypadá EUR/USD z širšího pohledu medvědí
Měnový pár EURUSD ve středu testoval předchozí minimum 1,0665 a držel se v úzkém pásmu 1,0665-1,0720. Jednoduché klouzavé průměry (SMA) s periodou 20 a 50 dnů zaznamenaly několik dní po smrtícím křížení mezi 20 a 200denními SMA medvědí překřížení, což obojí naznačuje další ztráty. Z technického hlediska vykazují oscilátory hybnosti smíšené signály potvrzující nedostatek směru v blízkém období. RSI se mírně sklání vzhůru pod úroveň 50, zatímco MACD posiluje svou negativní páru. Další ztráty by mohly obchodníky zahnat k dalšímu bezprostřednímu supportu na úrovni 1,0647 předtím, než se utkají s pětiměsíčním minimem na úrovni 1,0600. -
Zkrotil Fiala českou inflaci? Ne, mnohem spíše Rusnok
Kdo má hlavní zásluhu na snížení tuzemské inflace pod úroveň deseti procent, tedy na nejnižší hodnotu od roku 2021? Pokud už bychom museli ukázat na jednu osobu jako symbol, byl by krotitelem inflace nejspíše Jiří Rusnok, do poloviny loňského rok guvernér České národní banky. -
Z kryptofondu vytvořeného pro pomoc Ukrajině v hodnotě 54 milionů dolarů se nakupují vesty, dalekohledy a UAV
Ukrajinský vládní úředník sdělil, že kryptodary na pomoc Ukrajině sehrály významnou roli. Kryptofondy v hodnotě 54 milionů dolarů byly darovány prostřednictvím Aid For Ukraine, zaměřených na podporu vojenského úsilí země proti Rusku, prozradil ukrajinský místopředseda vlády. -
Zkušení investoři právě teď masivně nakupují akcie. „Na ulicích teče krev“, takže míní, že je nejlepší čas k výhodné investici
Nejlepší doba k nákupu akcií je tehdy, „když na ulicích teče krev“, zní starý poznatek. Nemusí to nutně být doslova. I obrazně. Zkrátka v makroekonomicky či sociálně těžkých časech. Zkušení investoři v USA si to berou k srdci. I když se země letos potýká s nejvyšší inflací za 40 let, v červenci závratným tempem navýšili své akciové investice. Vyplývá to z analýzy chování takzvaných „chytrých peněz“, tedy právě investičních profesionálů, kteří spravují peníze bank, velkých fondů, státních fondů či zámožných rodin a byznysmenů. -
Zkušení investoři se nyní poohlížejí po jiných trzích
Na konci letošního roku většina investorů reviduje svá portfolia kvůli rostoucí inflaci. Schéma 60/40 může své přívržence zklamat, a tak se nyní oči celého akciového světa upírají k blue chips v USA. Zkušení obchodníci se však nyní poohlížejí po jiných trzích. -
Zlá analýza krízy – zlé riešenie
Summit európskych politikov sa skončil, no ako to býva v Eur&oacut... -
Zlá správa pre AUD: Ceny železa kolabujú.
Cena železnej rudy včera skolabovala. Benchmark na 62%-nú železnú rudu klesol o viac ako 8,4%, čo predstavuje najvyšší pokles za posledný rok a pol. Aktuálne je jej cena najnižšia od júla. Za týždeň dokonca padla o viac ako 15%. Ďalšie, menej používané benchmarky (s odlišným obsahom železnej rudy), taktiež skolabovali. -
Zlatá horečka na akciovém trhu pravděpodobně pomalu končí
V jaké fázi cyklu se na finančních trzích právě teď nacházíme? Leckdo možná intuitivně tuší, že v pozdní a já souhlasím. Pod pojmem pozdní si přitom představuji situaci, kdy jsou aktiva oceněná více než štědře a celková averze k riziku je mezi obchodníky poměrně nízká. Investoři již nevyhledávají bezpečí, ale především výnos a při snaze o jeho maximalizaci ve svém portfoliu často upřednostňují podstatně rizikovější instrumenty, jako akcie a high yield (junk) bondy. Cullen Roche ve svém posledním blogu zveřejnil zajímavý graf, jenž tuto tezi potvrzuje. Jedná se o relativní zastoupení jednotlivých aktiv v globálním investičním portfoliu, které vypadá následovně. -
Zlatá horečka? V investicích je potřeba se žlutým kovem zachovat chladnou hlavu
Sportovní hodnota zlaté medaile, kterou vyhráli čeští hokejisté, je jen těžko vyčíslitelná. Kdyby byla ale místo křišťálu skutečně celá ze zlata, tak by při svých úctyhodných 250 gramech a dnešních cenách měla hodnotu téměř 430 tisíc korun. Ještě loni by její cena byla přitom o pětinu nižší. Zlato letos láme rekordy a opět poutá pozornost investorů. Co zvážit, když chcete žlutý kov využít ke zhodnocení úspor, a proč vše nesázet na zlatou kartu? -
Zlatá horečka ztrácí na síle
„Cena zlata se propadla na svou červencovou úroveň. Od svého srpnového vrcholu již cena zlata vyklesala o více než 200 dolarů za troyskou unci. Druhá vlna pandemie však může cenu zlata opět dostat na historická maxima,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
Zlatá horúčka
Cena zlata minulý týždeň testovala najvyššie úrovne v tomto roku. Za nárastom ceny zlata stála najmä nervozita na finančných trhoch. Obchodný konflikt medzi USA a Čínou sa prehlbuje, prezident Trump sa vyjadril, že pokiaľ čínsky prezident Xi Jinping s ním odmietne stretnutie na summite G-20, USA pristúpia k zvýšeniu ciel na dovoz tovarov z Číny. Americké clá na dovoz tovarov z Číny si už teraz vyberajú svoju daň. Čínska priemyselná produkcia zaznamenala najpomalší rast za posledných 17 rokov na úrovni 5%. -
Zlatá koruna 2018: FinTech poprvé ve Zlaté koruně! 16. ročník soutěže finančních produktů přinesl hned několik novinek
Největší a nejznámější soutěž finančních produktů v České republice se letos rozrostla o novou kategorii. Kromě tradičních finančních produktů tak byly vůbec poprvé hodnoceny české fintech projekty. Digitalizace a inovací se však nebojí ani zavedené finanční společnosti. Projevilo se to na výsledcích hned v několika kategoriích. Záštitu nad celým projektem převzalo již tradičně ministerstvo financí pod vedením ministryně v demisi Aleny Schillerové a guvernér ČNB Jiří Rusnok.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Únor 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Diverzifikace Prop Trading firem
Kolaps kryptoměn! Může být ještě hůř?
Stříbrná měna, o které psal i Dante „ve svém pekle“. Podívejte se na historii srbského dináru
Jak obchodovat českou korunu v roce 2025
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Únor 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Diverzifikace Prop Trading firem
Kolaps kryptoměn! Může být ještě hůř?
Stříbrná měna, o které psal i Dante „ve svém pekle“. Podívejte se na historii srbského dináru
Jak obchodovat českou korunu v roce 2025
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Denní kalendář událostí
Na Novém Zélandu stavební povolení
V Kanadě změna zimního času na letní
V USA změna zimního času na letní
V Číně indexy CPI a PPI
Šéf Fedu Jerome Powell
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Člen Fedu Christopher Waller
Na Novém Zélandu stavební povolení
V Kanadě změna zimního času na letní
V USA změna zimního času na letní
V Číně indexy CPI a PPI
Šéf Fedu Jerome Powell
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Člen Fedu Christopher Waller
Tradingové analýzy a zprávy
Evropské akcie díky zbrojovkám uzavřely na novém rekordním maximu
Forex: Americký dolar oslabuje, vyhlídky vyšších vládních výdajů posilují euro
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 3.3.2025
Komodity: Ropa mírně zlevňuje, trh sleduje snahy o ukončení války mezi Ruskem a Ukrajinou
Pražská burza na začátku týdne posílila, dařilo se zejména Erste a Monetě
Forex: Koruna zpevnila vůči dolaru a mírně i k jednotné evropské měně
Swingové obchodování USD/JPY 3.3.2025
Forex sentiment 3.3.2025
Aktivita polského zpracovatelského průmyslu vzrostla
Von der Leyenová představí plán posílení obranného průmyslu
Evropské akcie díky zbrojovkám uzavřely na novém rekordním maximu
Forex: Americký dolar oslabuje, vyhlídky vyšších vládních výdajů posilují euro
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 3.3.2025
Komodity: Ropa mírně zlevňuje, trh sleduje snahy o ukončení války mezi Ruskem a Ukrajinou
Pražská burza na začátku týdne posílila, dařilo se zejména Erste a Monetě
Forex: Koruna zpevnila vůči dolaru a mírně i k jednotné evropské měně
Swingové obchodování USD/JPY 3.3.2025
Forex sentiment 3.3.2025
Aktivita polského zpracovatelského průmyslu vzrostla
Von der Leyenová představí plán posílení obranného průmyslu
Blogy uživatelů
Měnový pár EUR/JPY: Analýza více časových rámců ( W1 až H4)
INVESTIČNÍ GLOSA: Odepisované evropské trhy polila živá voda. A může za to Trump
Soutěžte o ceny v hodnotě 120 tisíc. Fintokei Trading Race právě odstartoval!
Výběr z nedělní přípravy: Dolarový index a vybrané měnové páry
Index S&P 500 ukazuje, že umí také klesat a investoři panikaří
Bitcoin a jeho pokles ceny: Konspirační myšlenka (2.díl)
Bitcoin a jeho pokles ceny: Dopad makroekonomické nejistoty (1.díl)
Zlato klesá – korekce nebo obrat trendu?
Může finanční páka pomoci dlouhodobým investorům? Ano, ale s rozvahou
Buffett čeká kolaps trhů?! | Investiční Memento
Měnový pár EUR/JPY: Analýza více časových rámců ( W1 až H4)
INVESTIČNÍ GLOSA: Odepisované evropské trhy polila živá voda. A může za to Trump
Soutěžte o ceny v hodnotě 120 tisíc. Fintokei Trading Race právě odstartoval!
Výběr z nedělní přípravy: Dolarový index a vybrané měnové páry
Index S&P 500 ukazuje, že umí také klesat a investoři panikaří
Bitcoin a jeho pokles ceny: Konspirační myšlenka (2.díl)
Bitcoin a jeho pokles ceny: Dopad makroekonomické nejistoty (1.díl)
Zlato klesá – korekce nebo obrat trendu?
Může finanční páka pomoci dlouhodobým investorům? Ano, ale s rozvahou
Buffett čeká kolaps trhů?! | Investiční Memento
Forexové online zpravodajství
Americké akcie v úvodu týdne oslabují
Denní shrnutí: Indexy se vracejí k poklesům, zlato roste o 1,30 % 📌📄
BREAKING: Trump oznamuje nová cla na zahraniční zemědělské produkty 💣📄
BREAKING: OIL.WTI klesá po aktualizaci produkce OPEC ⚡
Akcie společnosti Nvidia klesají uprostřed obav z exportních kontrol a nejistoty ohledně tarifů
Akcie Tesly rostou díky zaměření na AI a robotiku
📈 DAX roste o 2,71 %
Frankfurtská burza výrazně posílila, tahouny byly akcie zbrojařských společností
TSMC investuje 100 miliard dolarů do posílení výroby čipů v USA během čtyř let 📄🖋️
Index: Nemovitosti na konci roku zdražily
Americké akcie v úvodu týdne oslabují
Denní shrnutí: Indexy se vracejí k poklesům, zlato roste o 1,30 % 📌📄
BREAKING: Trump oznamuje nová cla na zahraniční zemědělské produkty 💣📄
BREAKING: OIL.WTI klesá po aktualizaci produkce OPEC ⚡
Akcie společnosti Nvidia klesají uprostřed obav z exportních kontrol a nejistoty ohledně tarifů
Akcie Tesly rostou díky zaměření na AI a robotiku
📈 DAX roste o 2,71 %
Frankfurtská burza výrazně posílila, tahouny byly akcie zbrojařských společností
TSMC investuje 100 miliard dolarů do posílení výroby čipů v USA během čtyř let 📄🖋️
Index: Nemovitosti na konci roku zdražily
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Obchodní signály pro pár BTC/USD (bitcoin) na 24.–26. ledna 2024: prodej pod 40 635 USD (21 SMA – Murray 2/8)
Fundamentální analýza: Trhy vyčkávají na zasedání ECB
BREAKING: EURUSD roste po zprávě o německém PMI 📌
US100 sa dostal nad dôležitú úroveň
Akciový výhled: Nevýrazné otevření, v Praze rozdílný vývoj na bankách
Forex: Koruna oslabila do blízkosti 25,50 EUR/CZK
Pražská burza díky bankovním emisím zamířila vzhůru, poprvé v tomto týdnu
Forex: Koruna oslabila do blízkosti 25,50 EUR/CZK
USD/JPY
Obchodní signál pro pár USD/JPY na 29.–30. srpna 2023: prodávejte pod úrovní 147,36 a nakupujte na úrovni 146,30 (Murray 6/8 – 21 SMA)
Obchodní signály pro pár BTC/USD (bitcoin) na 24.–26. ledna 2024: prodej pod 40 635 USD (21 SMA – Murray 2/8)
Fundamentální analýza: Trhy vyčkávají na zasedání ECB
BREAKING: EURUSD roste po zprávě o německém PMI 📌
US100 sa dostal nad dôležitú úroveň
Akciový výhled: Nevýrazné otevření, v Praze rozdílný vývoj na bankách
Forex: Koruna oslabila do blízkosti 25,50 EUR/CZK
Pražská burza díky bankovním emisím zamířila vzhůru, poprvé v tomto týdnu
Forex: Koruna oslabila do blízkosti 25,50 EUR/CZK
USD/JPY
Obchodní signál pro pár USD/JPY na 29.–30. srpna 2023: prodávejte pod úrovní 147,36 a nakupujte na úrovni 146,30 (Murray 6/8 – 21 SMA)
Blogy uživatelů
Ještě jedny americké volby
Santa se snažil, více než mírný vzestup indexu S&P 500 ve vánočním týdnu ale nezvládl
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, EUR/CAD a NZD/CHF
AUD/NZD sa obracia späť hore a iné predikcie
Obchodné príležitosti – ako sa zviezť s trendom
Švýcarská centrální banka je připravena oslabit frank
Pštrosí efekt – Před ztrátami strkáme hlavu do písku
Čo ovplyvňuje výšku spreadu a ako sa nenechať ohroziť ich dočasným rozšírením
Praktická ukázka: Pokora
Libra může překvapit
Ještě jedny americké volby
Santa se snažil, více než mírný vzestup indexu S&P 500 ve vánočním týdnu ale nezvládl
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, EUR/CAD a NZD/CHF
AUD/NZD sa obracia späť hore a iné predikcie
Obchodné príležitosti – ako sa zviezť s trendom
Švýcarská centrální banka je připravena oslabit frank
Pštrosí efekt – Před ztrátami strkáme hlavu do písku
Čo ovplyvňuje výšku spreadu a ako sa nenechať ohroziť ich dočasným rozšírením
Praktická ukázka: Pokora
Libra může překvapit
Vzdělávací články
VIP zóna: Výsledky obchodování za červenec
Dividendy: Dividendové ETF (7. díl)
Diverzifikace Prop Trading firem
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za září
Forex: Ohlédnutí za rokem 2012
Testování strategií: Automatický backtesting III
Infografika: Jak to bylo se švýcarským frankem?
Technická analýza - indikátory
Novodobá rizika investování, aneb „šmejdi“ na kapitálovém trhu
Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety
VIP zóna: Výsledky obchodování za červenec
Dividendy: Dividendové ETF (7. díl)
Diverzifikace Prop Trading firem
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za září
Forex: Ohlédnutí za rokem 2012
Testování strategií: Automatický backtesting III
Infografika: Jak to bylo se švýcarským frankem?
Technická analýza - indikátory
Novodobá rizika investování, aneb „šmejdi“ na kapitálovém trhu
Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety
Tradingové analýzy a zprávy
GBP/NZD se nachází v prodejní oblasti
Pražská burza na začátku týdne posílila, dařilo se zejména Erste a Monetě
Analýza hlavních měnových párů 25.3.2021
Forex: Danske Bank otevřela short na GBP/USD
Forex: Technická analýza USD/CAD
Analytik: ČNB v červnu zdvojnásobila podporu koruny na 174 miliard Kč
EUR/USD - Intradenní výhled 3.5.2016
Zeman: Singera v ČNB nahradí Rusnok
Forex: Technický pohled na křížové měnové páry
Analytik: ČNB v srpnu podpořila kurz koruny 59 mld Kč, méně než v červenci
GBP/NZD se nachází v prodejní oblasti
Pražská burza na začátku týdne posílila, dařilo se zejména Erste a Monetě
Analýza hlavních měnových párů 25.3.2021
Forex: Danske Bank otevřela short na GBP/USD
Forex: Technická analýza USD/CAD
Analytik: ČNB v červnu zdvojnásobila podporu koruny na 174 miliard Kč
EUR/USD - Intradenní výhled 3.5.2016
Zeman: Singera v ČNB nahradí Rusnok
Forex: Technický pohled na křížové měnové páry
Analytik: ČNB v srpnu podpořila kurz koruny 59 mld Kč, méně než v červenci
Témata v diskusním fóru
Tradingem k poznání
Jak vypadá stav Live Trading účtu po necelém roce obchodování?
Co dává dolaru největší sílu?
RebelsFunding
Pepik 2016 - Co bylo a co bude?
Co bychom neměli přehlédnout ve výsledcích Applu
S příchodem regulace ESMA pozor na částečné uzavírání pozic na Metatraderu otevřených před 1. srpnem
TeleTRADE (Tele TRADE forex)
Intradenný obchodný systém (15min TF + 1H TF)
FxPro
Tradingem k poznání
Jak vypadá stav Live Trading účtu po necelém roce obchodování?
Co dává dolaru největší sílu?
RebelsFunding
Pepik 2016 - Co bylo a co bude?
Co bychom neměli přehlédnout ve výsledcích Applu
S příchodem regulace ESMA pozor na částečné uzavírání pozic na Metatraderu otevřených před 1. srpnem
TeleTRADE (Tele TRADE forex)
Intradenný obchodný systém (15min TF + 1H TF)
FxPro