Jiří Sýkora

Swiss Life Hypoindex březen 2025: Hypotéky mohou po třech letech klesnout pod 5 %
07.03.2025 Pokud bude v příštích týdnech vývoj na hypotečním trhu pokračovat stejným tempem jako dosud, mohla by průměrná nabídková sazba podle Swiss Life Hypoindexu v dubnu po třech letech klesnout pod psychologickou hranici pěti procent. V březnu totiž Swiss Life Hypoindex po poklesu o šest bazických bodů dosáhl hodnoty 5,05 %. Ačkoli se index stále drží nad pětiprocentní hranicí, začínají se objevovat první zajímavé jarní nabídky bank, které umožňují sjednání hypotéky s výrazně nižším úrokem.

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v únoru nepatrně klesla na 5,11 procenta
07.02.2025 Průměrná sazba hypoték na počátku února opět nepatrně klesla, proti předchozímu měsíci se snížila o 0,02 procentního bodu na 5,11 procenta. Je tak na nejnižší úrovni od jara 2022. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě nabídkových sazeb na začátku každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.

Swiss Life Hypoindex únor 2025: Začíná sezóna jarních akčních nabídek lepších sazeb. Češi se však šoku při letošní otočce pětiletých fixací nevyhnou
07.02.2025 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti se splatností 25 let při průměrné nabídkové sazbě 5,11 % p.a. činila v únoru 20 692 korun.

Swiss Life Hypoindex leden 2025: V lednu sazby hypoték klesly, na úrokový sešup však letos zapomeňme
08.01.2025 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti se splatností 25 let při průměrné nabídkové sazbě 5,13 % p.a. činila v lednu 20 730 korun.

Swiss Life Hypoindex prosinec 2024: Pokles sazeb hypoték na přelomu roku pozvolna zrychluje
06.12.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti se splatností 25 let při průměrné nabídkové sazbě 5,22 % p.a. činila v prosinci 20 909 korun.

Swiss Life Hypoindex listopad 2024: Sazby hypoték klesají, ale pomaleji než hlemýždím tempem
06.11.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti se splatností 25 let při průměrné nabídkové sazbě 5,32 % p.a. činila v listopadu 21 116 korun.

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v říjnu klesla o 0,04 bodu na 5,34 procenta
04.10.2024 Průměrná sazba hypoték na počátku října nepatrně klesla, proti předchozímu měsíci se snížila o 0,04 procentního bodu na 5,34 procenta. Zůstala na nejnižší úrovni od května předloňského roku. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě nabídkových sazeb na začátku každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.

Swiss Life Hypoindex říjen 2024: Úroky hypoték se pevně zabetonovaly nad 5 %
04.10.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti se splatností 25 let při průměrné nabídkové sazbě 5,34 % p. a. činila v říjnu 21 155 korun.

Swiss Life Hypoindex září 2024: Pesimistické předpovědi se naplňují
06.09.2024 Měřeno Swiss Life Hypoindexem zůstávají úrokové sazby hypoték stále vysoké. Jako čirá utopie se tak jeví předpovědi, že by se na konci letošního roku mohly pohybovat okolo čtyř procent. Za poslední čtyři měsíce klesla průměrná sazba jen o 0,19procentního bodu. Těžko proto očekávat, že by se za následující čtyři měsíce snížila o 1,38procentního bodu. Úroky okolo pěti procent tak budou na konci letošního roku zřejmě nevyhnutelnou realitou.

Swiss Life Hypoindex srpen 2024: Na levnější hypotéky si musíme ještě chvíli počkat
07.08.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti se splatností 25 let při průměrné nabídkové sazbě 5,42 % p. a. činila v srpnu 21 326 korun.

Swiss Life Hypoindex červenec 2024: Banky hypotéky opět nezlevnily
10.07.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti se splatností 25 let při průměrné nabídkové sazbě 5,49 % p. a. činila v červenci 21 475 korun.

Swiss Life Hypoindex červen 2024: Úrokové sazby hypoték hlásí bezvětří
07.06.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, a se splatností 25 let a při průměrné nabídkové sazbě 5,51 % p. a. činila v červnu 21 520 korun.

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték počátkem května klesla na 5,52 procenta
08.05.2024 Průměrná sazba hypoték na počátku května mírně klesla z dubnových 5,57 procenta na 5,52 procenta. Je tak nejníže od května 2022. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě nabídkových sazeb na začátku každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.

Swiss Life Hypoindex květen 2024: Úrokové sazby hypoték (ne)překvapivě stagnují, banky vytvářejí „polštář“
08.05.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, a se splatností 25 let a při průměrné nabídkové sazbě 5,52 % p. a. činila v květnu 21 540 korun.

Swiss Life Hypoindex duben 2024: Strmý pád sazeb se nekoná
05.04.2024 Očekávání poklesu úroků hypoték spojovaná se změnou sazeb České národní banky se zatím pohledem klientů naplnila jen částečně. Zatímco ČNB snížila 20. března 2024 dvoutýdenní repo sazbu o pět desetin procentního bodu na 5,75 % p. a., úroky hypoték až tak výrazně neklesly. Průměrná nabídková sazba hypoték klesla k počátku dubna podle Swiss Life Hypoindexu o pět setin procentního bodu.

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték počátkem dubna klesla na 5,57 procenta
05.04.2024 Průměrná sazba hypoték na počátku dubna klesla z březnových 5,62 procenta na 5,57 procenta. Zůstává tak nadále blízko nejnižších hodnot od června 2022. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě nabídkových sazeb na začátku každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.

Průměrná sazba hypoték počátkem března stoupla na 5,62 procenta
07.03.2024 Průměrná sazba hypoték na počátku března nepatrně stoupla z únorových 5,6 procenta na 5,62 procenta. Zůstává tak nadále blízko nejnižších hodnot od června 2022. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.

Swiss Life Hypoindex březen 2024: Hypoteční sazby stagnují. Další zlevnění hypoték přijde na jaře
07.03.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 5,62 % p. a. byla v březnu 21 737 korun.

Swiss Life Hypoindex prosinec 2023: Sazby stagnují pod vrcholem. Co čekat v roce 2024?
06.12.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,02 % p. a. se v prosinci nepatrně zvýšila o 7 korun na 22 589 korun.

Jde skutečně o důchodovou reformu?
12.10.2023 Česká vláda v průběhu května letošního roku představila změny v zákoně o důchodovém pojištění. Tento konkrétní zákon (Zákon č. 270/2023 Sb., Změny v předčasných důchodech a valorizaci), následně schválila poslanecká sněmovna a 1. září 2023 podepsal prezident, začal platit s účinností od 1. října 2023. A jde o první novelu, která vstoupila v platnost a jež má měnit důchodový systém v České republice. Jde však o skutečnou reformu?
Související klíčová slova:
Sazba hypoték | Pozitivní vliv | Mince | Nové hypotéky | Pokles sazeb | Trend | Komerční banka | Sankce | Poplatky | Splácení hypotéky | Nové obchody | Největší banky | Bazický bod | Bankovní rada ČNB | Hodnoty nemovitostí | Bez poplatku | Inflace | Průměrná úroková sazba | Snížení cen | České banky | Základní úrokové sazby | Růst cen | ČSOB | Důchody | Sazby hypoték | Snížení úrokových sazeb | Swiss Life Hypoindex | Úrokové swapy | Cíl ČNB | Graf | Geopolitická situace | Nabídka | Centrální banky | Zpráva | Zvyšování sazeb | Zajišťování | Dynamický pokles | Poplatek | Vlastní bydlení | Ekonomiky | Obchodní války | Century 21 | Bydlení | Politika | Očekávání | Snižování sazeb | Realita | Základní sazby | Makroekonomické prostředí | Zdražovat | Ceny hypoték | Růst | Příležitosti | Velký hráč | Snížit úrokové sazby | Rodinné rozpočty | Prognóza | Swiss | Hrozba | Spotřebitel | Vratislav Jůza | Evropské ekonomiky | Předčasné splacení hypotéky | Úrokové sazby | Pokles sazeb hypoték | Koruna | Geopolitická rizika | Klesající trend | Nový zákon | Rozhodnutí ČNB | Sazba ČNB | Trh | Snižování cen | Index | Vice | Jana Vaisová | Nejistoty | Společnosti | Negativní dopad | Jak na to | Domácnosti | Výše poplatků | Nová prognóza | Tom Kadeřábek | Pokles ceny | Snižování úrokových sazeb | Analytika | Česká koruna | Ceny na realitním trhu | Očekávání vyšší inflace | Bankovní rada České národní banky | Zlevnění hypoték | Turistika | Vládní koalice | Hypoteční banky | Kroky ČNB | Nejistota na finančních trzích | Výhodnější podmínky | Česká národní banka (ČNB) | Zájem o hypotéky | Sazba hypotečních úvěrů | Finanční instituce | Prostor pro pokles | Vyšší sazby | Bankéři | Snížení úroků | 3М | USA | Snížení základní úrokové sazby | Vývoj | Zlevňování hypoték | Úroková sazba | Hypoindex | Windfall tax | Slevy | Investice do nemovitostí | Další vývoj | Měnové politiky | Finanční domy | Sazby ČNB | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Národní banka | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Sazby | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Budoucí vývoj | Zajištění | Repo sazby | Česká vláda | Trhy | Cenotvorba | Aktuální stav | Rizika | Rada ČNB | Cena nemovitostí | Poslanecká sněmovna | Ekonomický růst | Průměrná sazba hypoték | Inflace v USA | Úvěry na bydlení | Analytik | Swiss Life | Hnutí ANO | LTV | Ceny | Pokles | Realitní společnosti | Války | Proinflační | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | Odborníci | Zákonodárci | Celní politiky | Instituce | Důchod | IHNED | Dobrá zpráva | 4fin | Vývoj sazeb | ČNB | Swapy | Úroky | Prezident | Hypoteční trh | Trump | Kupující | Předpověď | Spoření | Obchody | ProCent | Vývoj úrokových sazeb | Marže | Situace | Stagnace | Guvernér | Rozhodování | Vyšší inflace | ČTK | Ztráty | Česká národní banka | Úvěr | Češi | Prognózy | Zvyšování cen | Kurz | DNO | Bankovní rada | Investice | Konkurence | Bod | Česká spořitelna | Dvoutýdenní repo sazby | Plány | Hypotéky | TIM | Rok 2024 | KB | Finanční trhy | Výrazný pokles | Pokles úrokových sazeb | Novela zákona | Zvýšení úrokových sazeb | Zakladatel | JDE | Cena | Snížení sazeb | Rezervy | Oslabení | Repo sazba | Důchodový systém | Banky | ČR | Výraznější pokles | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Nižší sazby | Guvernér Michl | Největší pokles | Spotřebitelé | Optimistická očekávání | Zdražování | P.A. | Legislativa | Vyšší úrokové sazby | CZ | ANO | FinGO | Nemovitosti | Rok 2024 | Nejistota | Nejvýraznější pokles | Body | Zvýšení inflace | Swiss Life Select | ROCE | EU | Základní sazba | Velká očekávání | Zasedání bankovní rady | Ukazatele | Banka | Zvýšený zájem | Další pokles
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot