Nejbližší podpory jsou na 2 900 a na hladině 2 875, kterou zesiluje 50denní klouzavý průměr. Důležitým, hlavním supportem zůstává úroveň 2 800. Její případné prolomení by znamenalo kompletní změnu vyznění denního grafu a nejspíše i nálady, analytických i mediálních komentářů, potažmo i trendu.
Vývoj akciového indexu S&P 500 (denní graf – D1):
Index volatility VIX (takzvaný index strachu, který měří rozkolísanost trhu) je po výletu k hladině 15 před dvěma týdny opět nízko. Pro akcie vysílá býčí signál, z podobně nízkých úrovní ale logicky mívá tendenci růst.
Vývoj indexu volatility VIX (denní graf – D1):
Závěr
Na historické rekordy se index S&P 500 naposledy vyškrábal koncem srpna. Poté proběhla nepatrná korekce k předchozí rezistenci okolo 2 875, po měsíci je ale trh na novém vrcholu.
Denní graf je v býčím nastavení, trend je od července velice silný. Za tři měsíce index S&P 500 posílil o zhruba 8 %. Obávané měsíce, srpen a září, jsou růstové. Americko-čínské celní spory nemají zatím na americký akciový trh vliv větší než v horizontu dnů. Houpačka "budeme jednat vs. nebudeme jednat" se ale střídavě naklání na obě strany, a pokud budou cla na suroviny i zboží v hodnotě nyní již stovek miliard dolarů ročně platit delší dobu, americké firmy to musejí pocítit ve svém hospodaření.
Josef Košťál pro portál FXstreet.cz