Měnový pár EUR/USD nevytvořil větší korekci ve vlně (iv) a pokračoval nekompromisně v poklesu směrem k paritě. V poslední vlně 5 se můžeme spolehlivě dopočítat pěti podvln, které ji tvoří. To nám napovídá, že bychom se mohli od parity odrazit a podívat se na vyšší hodnoty. Zajímavým cílem pro tento odraz by byl proražený support nyní rezistence kolem hodnoty 1,0385 a zároveň to je místo, odkud bychom se mohli odrazit opět na nižší hodnoty. Zajímavá konfluence pro odraz je právě uvnitř této rezistence na hodnotě 1,0385, kde se nachází 50,0 % Fibonacciho retracementu pro vlnu 1 až 5 a zároveň je zde 65,0 % Fibonacciho retracementu pro vlnu 5.
Vývoj měnového páru EUR/USD (4hodinový graf – H4):
Měnový pár NZD/CAD se nachází blízko konce vlny 3 ve vlně (5) a zároveň se nachází blízko zajímavých úrovní z týdenního grafu. Při bližším pohledu na vlnu 3 můžeme vidět pět podvln s tím, že poslední pátá podvlna není ještě kompletní. Vypadá to, že v podvlně (v) chybí ještě jedna podvlna. Tato podvlna v by mohla dojít na zajímavou úroveň 0,7916 z týdenního grafu, kde by mohlo dojít k odrazu do vlny 4. Jako logickým cílem pro vlnu 4 se jeví úroveň 0,8048, která se shoduje s 38,2 % Fibonacciho retracementu pro vlnu 3, popřípadě by mohla vlna 4 zamířit dále až k úrovni 0,8119 z týdenního grafu.
Vývoj měnového páru NZD/CAD (4hodinový graf – H4):
Měnový pár NZD/CHF ukončil vlnu 3 na cenně 0,5904 a od té doby pomalu roste ve vlně 4. Při bližším zkoumání vlny 4 si můžeme povšimnout, že vlna 4 má prozatím čtyři kompletní podvlny. Pokud by cena dokončila podvlny i až v, mohlo by se jednat o konec vlny 4, kde by nás měl následně očekávat pokles do vlny 5. Zajímavým cílem pro podvlnu v je úroveň 0,6086, která je shodná z denního a týdenního grafu. Jako alternativní se jeví možnost označená červeně, kde by se vlna 4 mohla rozvinout do tří podvln (a) až (c), kde povlna (c) by mohla končit na úrovni 0,6086 nebo pak na S/R úrovni 0,6185.
Vývoj měnového páru NZD/CHF (4hodinový graf – H4):
Americký účetní R. N. Elliott vyvinul model pro základní sociální principy finančních trhů studiem jejich cenových pohybů. Základem tohoto modelu je, že člověk podléhá rytmické proceduře a jeho chování související s jeho činností může být promítnuto daleko do budoucnosti.
Přeji úspěšný trading!
Jiří Hruška