Článek s vyhodnocením najdete ZDE.
Měnový pár GBP/CHF dokončil další impulsní vlnu, jak jsem avizoval ZDE. Nic méně pátá vlna poklesu se ukázala jako zkrácená a jen těšně neotestovala konec vlny 3. Z konce vlny 5 se cena odrazila strmě vzhůru a dosáhla až S/R úroveně 1,2330, kterou vymezoval konec vlny 2. Tento růst se jeví jako impulsní vlna a může se jednat o vlnu A z formace ABC nebo o první vlnu pěti vlnného impulsního pohybu. Dobré je, že po vlnách A nebo 1 přichází korekce ve formě vln B nebo 2, která by mohla otestovat S/R úroveň 1,2222, což je konec vlny 4 v konfluenci s 50,0 % Fibonacciho retracementu vlny A nebo 1. Odtud by se mohla opět odrazit k dalšímu růstu. Jako zajímavé obchodní příležitosti se jeví short na konci vlny A neboli 1 a následný long na konci vlny B nebo 2. Technické indikátory RSI a MACD se nacházejí v překoupené oblasti a začínají se stáčet dolů, což nasvědčuje blížící se korekci.
Vývoj měnového páru GBP/CHF (4hodinový graf – H4):
Měnový pár AUD/CAD po dokončení impulsního růstu tvoří krásnou korekci ABC z konce vlny 5 na hodnotě 0,9513. Nyní se pravděpodobně nacházíme ve vlně C, která ještě není dokončena. Potencionální cíl této vlny je S/R úroveň 0,9300, kde je několik zajímavých konfluenčních faktorů. Jedná se o 61,8 % Fibonacciho retracementu vlny 5, 38,2 % Fibonacciho retracementu celkového impulsního růstu 1 až 5, na této úrovni by se vlna C rovnala vlně A a je to místo kudy prochází zajímavá rostoucí trendová linie. Pokud se cena dostane do této úrovně, tak to bude velmi zajímavá long obchodní příležitost. Technické indikátory RSI a MACD mají stále klesající tendence.
Vývoj měnového páru AUD/CAD (4hodinový graf – H4):
Měnový pár GBP/AUD dokončil korekční vlnu A, jak jsem psal ZDE a následná vlna B přesně zasáhla 38,2 % Fibonacciho retracementu, což je nejběžnější Fibonacciho poměr pro korekční vlnu. Aktuálně se zdá, že vlna C ještě není dokončena a mohla by krátce pokračovat v růstu ke konci vlny 3 celkového poklesu na hodnotě 1,7740. To by byla zajímavá hladina pro short pozice. Nachází se zde zajímavá konfluence, kdy spodní hranici této úrovně téměř přesně ohraničuje 78,6 % Fibonacciho extenze vlny A a horní hranici ohraničuje 100,0 % Fibonacciho extenze vlny A. Technické indikátory RSI a MACD se blíží do přeprodané oblasti. To by mohlo pomoci následné korekci z konce vlny C.
Vývoj měnového páru GBP/AUD (4hodinový graf – H4):
Elliottova vlnová teorie opět nabízí zajímavé obchodní příležitosti. Doufám, že tento měsíc nebude o nic méně úspěšný jako ten, který jsem vám prezentoval v předcházejícím blogu ZDE.
Přeji úspěšný trading!
Jiří Hruška