Měnový pár EUR/NZD vytvořil formaci klesajícího trojúhelníku, kterou prorazil směrem vzhůru. To samo osobě je často bráno jako obchodní signál. V našem případě je to ještě podpořeno Elliottovou vlnovou teorií, která říká, že formace trojúhelníku se tvoří ve vlně B nebo ve vlně 4. V našem případě se jedná o vlnu 4. V předchozím růstu můžeme dobře napočítat vlny 1, 2 a 3, kde vlny 1 a 3 mají pět podvln. Je-li teorie správná jedná se nyní o rostoucí vlnu 5, která obvykle dosáhne konce vlny 3 a může ho i překonat. Ve vlně 5 si pak můžeme všimnout první podvlny (i) vlny 5, která byla taktéž proražena směrem vzhůru. Jako první zastávka se dobře jeví S/R úroveň na hodnotě 1,6650 shodná s koncem vlny (b) a následně S/R úroveň 1,6820, která je vymezena koncem vlny 3.
Vývoj měnového páru EUR/NZD (4hodinový graf – H4):
Měnový pár NZD/USD od 5. dubna 2022 klesal v impulsní vlně 1 až 5, která skončila na hodnotě 0,6217 12. května 2022. Od té doby se tvořila korekce tohoto poklesu (i) až (v), která skoro přesně skončila na 38,2 % Fibonacciho retracementu, kde se aktuálně pravděpodobně nacházíme v korekci ABC konkrétně ve vlně (c). Při bližším pohledu na vlnu (c) můžeme vidět, že se nyní tvoří vlna iii. Jakmile se vlna (c) dokončí, to znamená bude mít pět kompletních podvln i až v, bude se jednat o zajímavou long obchodní příležitost. Vlna C by mohla skončit na jedné z úrovní Fibonacciho retracementu pro vlnu (i) až (v). Jako zajímavé se jeví dvě úrovně. První úroveň 0,6408, která je shodná s 23,6 % Fibonacciho retracementu předchozího poklesu a druhá úroveň 0,6343, která se shoduje s 61,8 % Fibonacciho retracementu vlny (i) až (v). Výsledný odraz z konce vlny (c) by mohl být zajímavý růstový potenciál.
Vývoj měnového páru NZD/USD (4hodinový graf – H4):
Kryptoměny obecně se již poměrně dlouho dobu nacházejí v klesajícím trendu a Ethereum není výjimkou. Aktuálně se zdá, že se nacházíme před dalším poklesem, po kterém by mohl následovat zajímavější růst vzhůru. V grafu můžeme totiž napočítat kompletní vlny 1, 2 a 3 a vlna 4 tvoří formaci klesajícího trojúhelníku. Vlna 4 může mít teoreticky formát ABC nebo ABCDE, kdy proražení tohoto trojúhelníku směrem dolů, znamená pokračování poklesu. Vlna 5 by pak mohla zamířit do oblasti mezi 1300 USD až 1400 USD, což je nejvýraznější hladina z týdenního a denního grafu. Hodně podobná situace je i na Litecoinu a Bitcoinu. V grafu Bitcoinu není cena tak hezky srovnaná, proto jsem dnes vybral k analýze Ethereum.
Vývoj kryptoměny Ethereum (4hodinový graf – H4):
Ve světe kryptoměn se prozatím na lepší časy neblýská a tzv. „holdeři“ budou muset ještě nějaký čas snést, snižující se hodnotu jejich portfolia kryptoměn, než se nadechneme k dalšímu býčímu trhu.
Přeji úspěšný trading!
Jiří Hruška