Měnový pár GBP/CHF opět nabízí zajímavé nastavení. Na 4hodinovém grafu vytvořil pokles z konce vlny (v) na hodnotě 1,2420, kde jsou patrné dvě impulsní vlny směrem dolů 1 a 3 a dvě korekční 2 a 4. Přitom vlna 4 se jeví jako pásmo, které bylo proraženo směrem dolů. Tento průraz směrem dolů se jeví jako první podvlna vlny 5. Jak už je tomu pravidlem, vlna 5 musí mít také 5 podvln, proto můžeme pravděpodobně očekávat další pokles na tomto měnovém páru. Toto nastavení bych považoval za platné, pokud by cena prorazila pod úroveň na hodnotě 1,2151. Cílem vlny 5 bude minimálně konec vlny 3. Technické indikátory RSI a MACD jsou neutrální až lehce medvědí.
Vývoj měnového páru GBP/CHF (4hodinový graf – H4):
Měnový pár GBP/AUD téměř přesně poklesl k druhé S/R úrovni na hodnotě 1,7130, kterou určila Elliottova vlnová teorie společně s Fibonacciho poměry, jak jsem zmiňoval ZDE. Jak bylo řečeno ve zmíněném blogu, cena dokončila pěti vlnný pokles a odrazila se směrem vzhůru. Aktuálně se zřejmě nacházíme v korektivní vlně ABC, kdy vlna A je dokončena nebo brzy bude. Technický indikátor RSI nápadně připomíná impulsní vlnu a napovídá, že vlna A ještě není úplně kompletní. Po dokončení bude následovat vlna B směrem dolů, která pravděpodobně dosáhne některého z Fibonacciho retracementu vlny A 38,2 % až 61,8 %, kde budu plánovat long do vlny C. Je důležité dát si pozor, protože vlna B může v ojedinělých případech překročit začátek vlny A a teprve potom se vydat do vlny C. Je důležité long obchod dobře načasovat, aby nedošlo k předčasnému ukončení.
Vývoj měnového páru GBP/AUD (4hodinový graf – H4):
Rád bych navázal na můj blog z 27.03.2022, kde jsem komentoval vývoj na měnovém páru USD/CAD. Po průrazu z rostoucího trojúhelníku USD/CAD falešně prorazil konec vlny (d) a odrazil se zpět ke spodní hraně trojúhelníku, kde se pravděpodobně schyluje k pullbacku a dalšímu pokračovaní poklesu do vlny 5. Aktuálně se zdá, že cena vytvořila první podvlnu (i) vlny 5 a tvoří teď vlnu (ii). Agresivnějším přístupem by bylo shortovat při doteku se spodní hranou trojúhelníku. Konzervativnější přístup pak jsou krátké pozice po průrazu konce vlny (i). Dle Elliottovy vlnové teorie bývá vlny 3 nejrychleji se rozvíjející vlnou, proto s případným vstupem do pozice nebudu příliš váhat.
Vývoj měnového páru USD/CAD (denní graf – D1):
Na grafech se opět rýsují zajímavá obchodní nastavení podle Elliottovy vlnové teorie. Protože není tato metoda příliš rozšířená a někdo by mohl pochybovat o její funkčnosti. Zhruba před měsícem jsem založil demo účet, kde jsem obchodoval nastavení, která jsem zveřejňoval na svém blogu. Na výsledky se můžete těšit v některém z následujících blogů.
Přeji úspěšný trading!
Jiří Hruška