Čtvrtek 21. listopadu 2024 13:07
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Investingfox Nastroje

Týdenní zpráva z finančního trhu 7.11.2016

07.11.2016 08:37  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Trhy budou tento týden sledovat především zítřejší americké prezidentské volby

V ranních středečních hodinách našeho času by již mělo být jasno, kdo se stane 45. prezidentem Spojených států. Vítezství dlouhodobé demokratické favoritky H. Clintonové by znamenalo pokračování politiky současného prezidenta Obamy a žádný velký šok pro finanční trhy. Vítezství republikánského kandidáta D. Trumpa by naproti tomu bylo pro trhy překvapením a vedlo by ke zvýšené volatilitě na finančních trzích.

Vítězství Donalda Trumpa by znamenalo volatilitu na finančních trzích

Americký ekonomický kalendář bude tento týden výlučně ve znamení prezidentských voleb. Náš základní scénář počítá s vítězstvím H. Clintonové. Zvolení D. Trumpa by znamenalo naplnění rizikového scénáře. Jeho důsledkem by bylo v první fázi oslabení dolaru a komoditních měn – kanadského, australského i novozélandského dolaru. Útěk k měně bezpečného přístavu by podpořil švýcarský frank. Z rozvíjejících se měn by se pod tlak dostalo hlavně mexické peso, v Evropě zřejmě turecká lira. Z regionu je samozřejmě zranitelnější zlotý a forint, česká koruna by zřejmě reagovala minimálně.

Pokud jde o ekonomické indikátory, za zmínku stojí jedině listopadová spotřebitelská důvěra University of Michigan. Očekáváme výsledek v blízkosti dvouletého minima. Zajímavou evropskou událostí je dnešní jednání euroskupiny. Na programu je jednání ohledně situace v Řecku. Ve středu zveřejní Evropská komise aktualizovanou makroekonomickou prognózu. Z klíčových evropských zemí se dočkáme zářijové průmyslové výroby. S výjimkou Německa očekáváme korekce silných srpnových růstů.

Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích - pondělí:


Německé podnikové objednávky by měly po srpnových 1,0 % přidat v září 0,4 % m/m. To by znamenalo významnou akceleraci růstu za 3Q 16 oproti druhému čtvrtletí a bylo by významným příslibem solidní růstové dynamiky průmyslové výroby pro závěrečný kvartál letošního roku. Tahounem by měly být zahraniční objednávky. Růst evropské ekonomiky založený na spotřebě domácností by se měl propagovat zrychlujícím meziročním tempem maloobchodních tržeb. U listopadového Sentix indexu důvěry investorů se obáváme oproti konsensu výrazně horšího výsledku.

Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích - úterý:


Po nevýrazném druhém čtvrtletí je to třetí ve znamení zvýšení průmyslové aktivity. Po silném meziměsíčním srpnovém vzestupu o 2,5 % očekáváme i za září růst, a to o 0,4 %. Takováto dynamika je zároveň i příslibem pro závěrečné čtvrtletí letošního roku. Výsledkem je riziko vyššího než námi aktuálně očekávaného vzestupu HDP za poslední tři měsíce letošního roku. Dosud totiž počítáme s růstem o 0,3 % q/q.

Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích - středa:


Evropská komise zveřejní podzimní aktualizaci makroekonomické prognózy. Ta bude základem pro hodnocení rozpočtových návrhů pro rok 2017. Ve srovnání s dubnovou prognózou očekáváme revizi růstových vyhlídek směrem dolů, a to hlavně kvůli výsledku britského referenda.

Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích - čtvrtek:


Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích - pátek:


Spotřebitelská důvěra University of Michigan spadla v říjnu na dvouleté minimum. Důvodem byla především nejistota související s listopadovými prezidentskými volbami. Nelze očekávat, že by listopadový ukazatel založený na odpovědích z prvních dnů měsíce zaznamenal výraznější zlepšení.

Ekonomická data vyšší dolarové sazby v prosinci ospravedlňují

Přehled zveřejněných ekonomických událostí na globálních trzích – minulý týden:


Euro prakticky po celý minulý týden vůči dolaru posilovalo. Důvodem bylo zavírání pozic před americkými prezidentskými volbami ve světle rostoucích šancí republikánského kandidáta. Ve stínu této nadcházející události tak zůstalo jak zasedání americké centrální banky, tak říjnové ekonomické indikátory z amerického trhu práce.

Samotný výsledek říjnových statistik z trhu práce rozhodně nezklamal a ponechává otevřené dveře pro prosincové zvýšení dolarových sazeb (pokud nepřekvapí výsledek amerických prezidentských voleb). Počet nově vytvořených pracovních míst sice na první pohled zklamal, když dosáhl 161 tisíc, zatímco trh podle konsensu agentury Bloomberg čekal 173 tisíc. O 44 tisíc směrem k lepšímu byla ale revidována data za předchozí dva měsíce. Navíc statistiku za říjen negativně ovlivnil dočasný faktor – počasí a hurikán Matthew. Další dílčí indikátory ale vypadají více než slibně. Míra nezaměstnanosti klesla ze zářijových 5,0 % na 4,9 %, rychleji rostly průměrné hodinové výdělky. Jejich meziroční tempo růstu dosáhlo 2,8 %, což je nejvíce od července 2009.

Zářijová data by měla přinést stabilitu

Letní data z průmyslu a zahraničního obchodu přinesla velké výkyvy. Zářijová čísla by se už měla zklidnit a ukázat solidní výkon domácí ekonomiky. Průmysl by měl vykázat růst a zahraniční obchod další rekordní přebytek. Podíl nezaměstnaných tyto trendy reflektuje a měl by doznat snížení o další desetinku procentního bodu. Inflace zůstane ještě vlažná, ale ke konci roku vyskočí k 1,5 %. Více k měsíčním indikátorům a jejich odhadům pod následujícím odkazem.

Kalendář ekonomických událostí na regionálních trzích - pondělí:


Rostoucí zaměstnanost a akcelerující mzdy se projevují ve vyšší spotřebě českých domácností. Domníváme se, že maloobchodní tržby očištěné o prodeje aut v září vzrostly o 6,6 % y/y. Oproti tržnímu konsensu jsme tedy optimisty. Jako silné vidíme i prodeje automobilů, které se podle našeho odhadu zvýšily o 11,1 %. Tato čísla by tedy měla potvrdit, že spotřeba domácností bude klíčovým růstovým motorem ve třetím čtvrtletí. Silná spotřebitelská poptávka bude stát i za zrychlujícím meziročním tempem maďarských maloobchodních tržeb.

Kalendář ekonomických událostí na regionálních trzích - úterý:


Reálné ekonomické indikátory z tuzemské ekonomiky vykazovaly v prázdninových měsících výrazné výkyvy hlavně kvůli přesunu celozávodních dovolených v automobilovém sektoru na červenec ze srpna, kdy většinou probíhají. Výroba aut vzrostla podle Sdružení automobilového průmyslu během září o 4,3 % y/y. Poptávka po autech zůstává v eurozóně i v Německu velmi silná. Očekáváme tedy solidní výsledek průmyslové produkce, když by za září měla vykázat růst o 5,8%. Bilance zahraničního obchodu by měla dosáhnout rekordního zářijového přebytku ve výši 26,3 mld. CZK. Naopak stavební produkce bude i nadále zaznamenávat meziroční poklesy kvůli výpadku veřejně financovaných infrastrukturních projektů. To nejhorší už je ale za námi.

Rostoucí ekonomická aktivita tlačí nezaměstnanost směrem dolů. Nicméně podmínky na trhu práce už jsou dost utažené a vhodná volná pracovní síla je nedostatkové zboží. To se také projevuje na pomalejším poklesu podílu nezaměstnaných. Odhadujeme, že částečně díky ekonomickému růstu ale i díky sezónnosti klesl v říjnu podíl nezaměstnaných z 5,2 % na 5,1 %.

Statistika říjnových devizových rezerv ukáže na jejich poměrně rychlou akceleraci díky zvýšené intervenční potřebě centrální banky. Ta se zvýšila s koncem prázdnin. Statistika realizovaných devizových obchodů ze strany centrální banky za září by měla tento obrázek potvrdit. Očekáváme, že objem nakoupených eur centrální bankou bude za tento měsíc nejvyšší v letošním roce.


Kalendář ekonomických událostí na regionálních trzích - středa:


Tuzemská inflace se během října připravila ke skoku, který bude v dalších měsících zaznamenávat. Za samotný říjen očekáváme zrychlení meziroční dynamiky na 0,6 % y/y ze zářijových 0,5 %. Ještě do konce roku se přehoupneme přes procento a dvouprocentní inflační cíl budeme atakovat již v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku. To je jeden z našich hlavních argumentů, proč očekáváme opuštění režimu kurzového závazku ze strany centrální banky již během druhého čtvrtletí roku 2017. Podrobněji se otázce politiky ČNB věnujeme v publikaci ČNB Focus.

Polská centrální banka ponechá na svém pravidelném zasedání k měnové politice její parametry nezměněné. Zároveň bude projednána nová makroekonomická prognóza. Ne příliš povzbudivý inflační výhled a úvěrová aktivita budou stát za tím, že se podle nás ani v roce 2017 zvýšení polských úrokových sazeb nedočkáme.

Zasedání ČNB tentokráte nic nového nepřineslo

Přehled zveřejněných ekonomických událostí na regionálních trzích – minulý týden:


Kurz české měny se ani minulý týden neodpoutal od úrovně kurzového závazku. Roční forwardový kurz se na počátku minulého týdne ještě posunoval níže pod 26,70 CZK/EUR, když reflektoval silná data z domácí ekonomiky. PMI index průmyslové aktivity za říjen dal definitivně zapomenout slabším datům z letních měsíců. Sílu hospodářského růstu pak jenom dokumentuje příjmová strana státního rozpočtu. Ke konci týdne koruna na ročním forwardu korigovala nad 26,70 CZK/EUR. Zasedání ČNB nic nového nepřineslo. Guvernér Rusnok opět konstatoval, že režim kurzového závazku nebude ukončen dříve než ve 2Q 17, jako nejpravděpodobnější načasování zůstává polovina příštího roku.

JAN VEJMĚLEK
Hlavní ekonom
Vedoucí odboru Ekonomický a strategický výzkum
Komerční banka, a. s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Týdenní zpráva z finančního trhu 12.9.2016
    Kalendář ekonomických údajů je na začátek týdne poloprázdný. Investoři se zaměří až na inflaci z eurozóny v polovině týdne a především na data o maloobchodu a cenovém vývoji ve Spojených státech, která budou zveřejněna ve čtvrtek a v pátek. Spolu s projevy zástupců Fedu by se trhy měly dočkat ujištění, že v září nedojde k utažení americké měnové politiky. Na domácí scéně bude zveřejněn červencový běžný účet a srpnová statistika cen výrobců. Kurzový závazek zřejmě setrvá pod tlakem po pátečních inflačních datech, který se projevuje roztažením forwardových bodů.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 14.11.2016
    Kromě politického vývoje by mohla pozornost investorů v nadcházejícím týdnu přitáhnout i makroekonomická data. Budou totiž zveřejněny údaje o HDP důležitých zemí eurozóny i v regionu. V USA by měly maloobchodní tržby a růst inflace dále podpořit očekávání ohledně prosincového zvýšení sazeb Fedu. V regionu bude hlavní várka dat zveřejněna v úterý. Dynamika HDP středoevropských zemí by měla v mezičtvrtletním srovnání dosáhnout slušných hodnot, ale meziročně by měl růst HDP zpomalit kvůli efektu vysoké statistické základny z loňského roku.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 17.10.2016
    Pozornost investorů se tento týden zaměří především na zasedání ECB. Spolu s konsenzem trhu sice neočekáváme změnu měnové politiky, šéf centrální banky Mario Draghi ale může poodhalit strategii do budoucna. Americká data by měla potvrdit dobrou ekonomickou kondici a uvolnit ruce Fedu, aby v prosinci zvýšil sazby. V České republice se už dnes dočkáme zářijových výrobních cen, které výrazně zpomalí svůj pokles díky efektu nízkých cen ropy z loňska. Koruna by měla setrvat na hranici kurzového závazku.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 21.11.2016
    Údaje zveřejněné tento týden potvrdí dobrý výhled pro hlavní ekonomiky v posledním čtvrtletí letošního roku. Navíc budou zveřejněny struktury HDP v Německu a ve Velké Británii. Dozvíme se tedy, proč německá ekonomika nečekaně zpomalila, zatímco britská si udržela velmi slušnou růstovou dynamiku. Česká ekonomická důvěra by měla zůstat silná a i data z Polska budou naladěna spíše na optimistickou notu.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 24.10.2016
    Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q. Americká ekonomika by kromě probíhající prezidentské kampaně měla tento týden být spíše v mediálním stínu. Předpověď solidních výsledků publikovaných dat prospěje kurzu eura vůči americké měně a zkoriguje tak jeho posilování z minulých dvou týdnů.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 28.11.2016
    V neděli se dočkáme další dlouho očekávané politické události – referendu o ústavních změnách v Itálii. Podle průzkumů nepatrně převažují odpůrci ústavních změn, podíl nerozhodnutých voličů je však velký. Neschválení změn může Itálii uvrhnout do další politické, ale i ekonomické a finanční nejistoty. Z ekonomických dat očekáváme silná americká data včetně listopadové statistiky z trhu práce. Vyústit by měly v potvrzení správnosti očekávání vyšších dolarových sazeb na zasedání FOMC, které se uskuteční 14. prosince. Z Evropy přijdou silné listopadové PMI. A platí to i pro středoevropský region. Komoditní analytici budou netrpělivě sledovat 30. listopad a jednání OPECu.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 3.10.2016
    Bezpochyby tou nejdůležitější událostí týdne budou páteční čísla z amerického trhu práce. Počet nově vytvořených pracovních míst atakujících 200 tisíc by měl vymazat srpnové zklamání. V kombinaci s vzestupem ISM průmyslové aktivity by se mělo jednat o prostředí podporující očekávání vyšších dolarových sazeb na prosincovém zasedání americké centrální banky. To by mělo dolar podpořit. Výraznějším eurovým ztrátám ale zřejmě zabrání i slušná evropská data. Zářijové PMI potvrdí pokračující solidní růst evropské ekonomiky v průběhu Q3 16. Po červencových nepříznivých číslech francouzského a německého průmyslu přinese srpnem mnohem lepší data. A obdobně to bude i u českých dat. Průmysl, exporty a maloobchodní tržby napraví za srpen extrémně špatné červencové výsledky způsobené kalendářními efekty a dovolenými.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 31.10.2016
    Hlavní událostí tohoto týdne bude zasedání americké centrální banky. Ta sice zřejmě ponechá sazby beze změny, nicméně bude trh připravovat na jejich prosincově zvýšení. Nahrát by mu měla i slušná data z trhu práce (počet nových pracovních míst za říjen), která budou zveřejněna tento pátek. Měnovou politiku beze změny tento týden pravděpodobně ponechá i britská centrální banka. Eurozóna by měla za třetí kvartál vykázat slušný růst na úrovni 0,4 % q/q. V regionu bude pozornost směřovat na PMI indikátory a na zasedání České národní banky.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 4.12.2017
    Nejdůležitějším indikátorem z globální ekonomiky bude tento týden počet nových pracovních míst v USA za listopad. Očekáváme, že páteční statistika dále otevře prostor pro prosincové zvýšení sazeb Fedu. V Evropě nás bude zajímat německý průmysl a tovární objednávky. Obě statistiky zřejmě v říjnu přinesly dobré zprávy. Pozornost korunových investorů se zaměří především na pondělní statistiku českých mezd ve třetím čtvrtletí. Očekáváme, že průměrná reálná mzda (očištěná o inflaci) vzrostla o 4,8 % meziročně. Prognóza ČNB předpokládá 5% růst. Pokud by mzdy překvapily ještě vyšším růstem, mohla by se koruna vrátit zpět pod 25,50 CZK/EUR díky růstu sázek na zvýšení úrokových sazeb centrální banky ještě na prosincovém zasedání.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 5.2.2018
    Ekonomický kalendář je v nadcházejícím týdnu spíše kratší. Na hlavních trzích se dočkáme údajů z Německa, kde průmysl i zahraniční obchod zakončil loňský rok pravděpodobně v solidním tempu. Dobrá ekonomická výkonnost by mohla udržet euro vysoko. V Česku se dočkáme především prosincových údajů o průmyslu a maloobchodních tržbách. Díky velmi dobré situaci na trhu práce byly loňské Vánoce zřejmě velmi štědré, na což ukázal i výběr DPH v plnění státního rozpočtu.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 7.5.2018
    Tento týden zveřejněná data z průmyslu ukáží, že jak u nás, tak i v ostatních jednotlivých evropských zemích ekonomiky pokračují ve stabilním růstu. Meziroční dynamika české inflace zůstala v dubnu nezměněná, brzdí ji především pomalejší růst potravin. Ze zámoří bude zajímavé sledovat komentáře některých členů Fedu i statistiku americké spotřebitelské inflace.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 8.1.2018
    Nadcházející týden by měl přinést dobrá ekonomická data. Německý průmysl i indikátor za celou eurozónu zřejmě v listopadu dosáhly silného růstu, což by se mělo projevit jak v HDP měnové unie, tak i na důvěře v ekonomiku v Česku. Americký maloobchod zakončil podle našeho odhady loňský rok příznivě, inflace ale v prosinci zpomalila kvůli vyšší srovnávací základně. U nás se dočkáme tradiční várky měsíčních dat z ekonomiky. Především listopadová čísla o průmyslu a maloobchodu by měla být velmi slušná. Nejdůležitějším indikátorem ale bude prosincová spotřebitelská inflace. Podle našeho odhadu setrval meziroční růst cen na 2,6 %, což je nad konsenzem trhu i prognózou ČNB. Pokud se naše předpověď vyplní, mohla by koruna reagovat posílením díky vyšším šancím na rychlejší utahování měnové politiky ČNB.
  • Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka bude komunikovat nový inflační cíl
    Zasedání americké centrální banky nepřinese změnu nastavení měnové politiky. Dojde ovšem k úpravě prognózy a také na komunikační sladění s novým inflačním cílem. Prezidentka Evropské komise přednese svůj první projev o stavu Unie. Data v USA i v eurozóně by měla ukázat na pokračování hospodářské expanze zpomalujícím tempem.
  • Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka přehodnotí svá očekávání ohledně sazeb
    Ani v tomto týdnu se pravděpodobně nevyhneme hlasování o brexitu. Na stole bude znovu dohoda, kterou vyjednala premiérka Mayová s předsedou Evropské komise Junckerem. Tentokrát má ale skutečně šanci projít. Nejzajímavější událostí týdne se stane zasedání americké centrální banky. Více bychom se měli dozvědět zejména o bilanci Fedu. V Evropě budeme kromě procesu brexitu sledovat stabilizaci předstihových indikátorů.
  • Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka tento týden sazby nezvedne
    Po zvýšení klíčových sazeb ze strany ECB minulý čtvrtek se v tomto týdnu ke stejnému kroku odhodlá Bank of England. Naopak americká a japonská centrální banka ponechají úrokové sazby nezměněné. Ekonomický kalendář přinese v závěru týdne předběžné PMI za září. Pro klíčové evropské země i eurozónu jako celek předpokládáme, že data přinesou známky stabilizace a potvrzení odolnosti evropské ekonomiky před recesí. Z regionu se dočkáme polské průmyslové výroby za srpen, což napoví, jak by mohla dopadnout ta česká. Z domova pak přijdou srpnové ceny průmyslových výrobců. Ty potvrdí desinflační trendy v primárních okruzích.
  • Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka tento týden zahájí cyklus snižování sazeb
    V souladu s tržním konsensem předpokládáme, že americký Fed rozhodne ve středu o snížení dolarových sazeb v rozsahu 25 bb. Inflace v eurozóně za srpen bude potvrzena na 2,2 %. Německý ZEW index ukáže na přetrvávající pesimismus investorů. Tuzemský kalendář přinese údaje o cenovém vývoji v primárních okruzích.
  • Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka zatím bude velmi opatrná
    Americká centrální banka bude jen opatrně naznačovat blížící se začátek utažení měnové politiky. Předstihové indikátory v eurozóně ukážou na zpomalující expanzi výroby i služeb. Volby do Spolkového sněmu Německa mohou přinést větší volatilitu na evropský trh. V Číně se bedlivě sleduje vývoj potíží společnosti Evergrande. Maďarská centrální banka pravděpodobně tento týden opět zvýší úrokové sazby. Čeští centrální bankéři by opět mohli verbálně signalizovat ochotu urychlit tempo zvyšování úrokových sazeb.
  • Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka zůstane nadále trpělivá
    Po zasedání ECB v minulém týdnu nás v tomto čekají zbylé dvě klíčové banky – japonská Bank of Japan a americký Fed. A i zde platí, že centrální bankéři zachovají opatrný postoj. Do rychlého oznámení počátku normalizace měnové politiky se američtí centrální bankéři nepoženou ani ve světle toho, že tamní ekonomika roste v současné době rychleji než ta evropská, což potvrdí předběžné odhady HDP za Q1 21. Za eurozónu bude dokonce vykázán mírný mezičtvrtletní pokles. Tuzemská statistika bude vzhledem k tomu, jak špatná panovala v prvních měsících roku u nás pandemická situace, ještě o něco horší.
  • Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká ekonomika roste podle očekávání Fedu
    Zasedání Evropské centrální banky pravděpodobně žádné nové zprávy nepřinese. Předstihové indikátory v jednotlivých zemích i v celé eurozóně ukáží na stabilizaci ekonomiky. První čtení amerického HDP ukáže, že ekonomika v zámoří rostla ve třetím čtvrtletí téměř tak, jak Fed předpokládá.
  • Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká ekonomika v prvním čtvrtletí znatelně zpomalila
    Nejdůležitějším číslem zkráceného povelikonočního týdne budou páteční odhady amerického HDP za první čtvrtletí. Obáváme se nejpomalejšího růstu za poslední dva roky. Z eurozóny se dnes dočkáme solidní spotřebitelské důvěry, němečtí podnikatelé ale optimismem stále šetří, jak zítra ukáže dubnový Ifo index. Z politiky bude pozornost upřena na nedělní parlamentní volby ve Španělsku, kde hrozí patová situace.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FX Global
FXDD
CapXmaster
reklama
eightcap forex