Strategii pro měny

FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem londýnské ING Petrem Krpatou
17.02.2020 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další zajímavý rozhovor. Tentokrát nám na naše dotazy odpovídal zkušený investiční bankéř Petr Krpata, který pracuje jako ředitel strategie pro měny a úrokové sazby v londýnské ING Bank. Zeptali jsme se ho například, jaké bylo nastoupit do světa tohoto byznysu přesně v období, kdy vypukla globální finanční krize. Nechybí samozřejmě také predikce některých měnových párů pro letošní rok.
Další články k tématu Strategii pro měny

Obchodník měsíce: Jde to, ale dře to
16.12.2013 Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta. Tentokrát se jedná o tradera z Rakovníka, který obchoduje na účtu Professional se spready mezibankovního trhu.

Nevšední strategie na krátkodobé obchodování stříbra a scalping DAXu
16.08.2021 Strategie, které jsme pro vás dnes připravili, jsou jedinečným dílem profesionálních obchodníků z řad našeho Purple Trading Clubu. Ti se nejenže denně aktivně věnují obchodování, ale množství času navíc investují i do další seberealizace a také do předávání svých mnohaletých zkušeností těm o něco méně zkušeným.

Vliv volatility na ropu a alternativní investiční strategie?
04.09.2018 Alternativní investiční strategie i ceny komodit jsou v roce 2018 ovlivněny rostoucí volatilitou. Negativně jsou podle Fidelity International zasaženy strategie, které podléhají strukturálnímu zkreslení trendů, nebo strategie, které jsou izolovány od širších finančních trhů. Malý dopad budou zaznamenávat méně likvidní investiční strategie nebo aktiva a naopak pozitivní vliv volatility zaznamenají investiční strategie zaměřené na pokles.

Tito 3 řečníci nejvíce bodovali u publika Purple Trading konference
02.05.2022 Tito 3 řečníci nejvíce bodovali u publika Purple Trading konference. Podívejte se na záznam jejich přednášek
V...

Tito 3 řečníci nejvíce bodovali u publika Purple Trading konference.
02.05.2022 V listopadu jsme oslavili páté narozeniny od vzniku Purple Trading a to ve velkém. Účastníci tak měli možnost poslechnout si přednášky špiček československé tradingové scény. A protože nám v Purple Trading záleží na názoru traderů, zeptali jsme se, které z přednášek se jim nejvíce líbily. V tomto článku najdete 3 nejlépe hodnocené řečníky a odkaz na stažení záznamu celé konference.

Rafaj: Evropský ekonomický model není dlouhodobě udržitelný
15.04.2025 Evropský sociální a ekonomický model není dlouhodobě udržitelný, válka na Ukrajině a kroky administrativy prezidenta USA Donalda Trumpa to jen podtrhly. Český byznys chce vidět skutečné změny, nikoliv další Lisabonskou strategii. V úvodním vystoupení třetího ročníku konference Česko na křižovatce, která letos nese podtitul Evropa na křižovatce, to dnes řekl šéf Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj.

8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v trendu (4. díl)
15.08.2022 Dnešní článek představí další z řady obchodních strategií, konkrétně obchodování v trendu. V minulém díle jsme se zabývali obchodováním v obchodním pásmu.

Čemu vás může naučit klidné letní obchodování?
26.07.2021 Při obchodování na volatilních trendujících trzích je spokojeno mnoho traderů a většina z nich má snadnější roli. Ono totiž na trhu, který je v trendu a je ještě k tomu poměrně volatilní, funguje mnoho základních a více méně jednoduchých strategií. Jiná situace vzniká, když je trh v klidné fázi a mnoho se toho neděje, jak tomu bývá například v letním období. Tento článek se blíže podívá na klidné období trhu a jak v takovém případě přistupovat k tradingu.

Jak psychicky ustát tržní korekce v ziskovém obchodě
18.10.2022 Předčasné ukončování ziskových obchodů je velkým problémem mnoha traderů. V tomto článku se zamyslíme nad tím, proč k tomuto chování dochází, a jak jej ze svého tradingu odstranit.

Bloomberg: Rusko zvažuje nákup jüanů a měn spřátelených zemí za 70 miliard USD
01.09.2022 Rusko zvažuje, že v letošním roce nakoupí čínské jüany a měny dalších zemí považovaných za spřátelené celkem za 70 miliard USD (1,7 bilionu Kč), aby zpomalilo prudký růst kurzu rublu. Poté hodlá přejít k dlouhodobější strategii prodeje nakoupené čínské měny kvůli financování investic. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg.
Související klíčová slova:
Bankéř | EUR | Meritokracie | Trend | Brexit | Investiční banky | CZK | Aktiva | Modelové portfolio | Dovednosti | Barclays Wealth and Investment Management | Analýzy | Pravděpodobnost | Investment Management | Chartered Financial Analyst (CFA) | Implikace | Rovnovážné hodnoty | Investment management | Výhled | Petr Krpata | Centrální banky | Zajišťování | Taktický long | Navýšení úrokových sazeb | Zajímavý rozhovor | Ekvilibria | Politika | Pracovní den | Příležitosti | EUR/CZK | Asset management | Monetární politika centrálních bank | Směrovost | Mispricing na trzích | Long | Chování | Strategie pro měny | Koruna | Portál FXstreet.cz | KBC Asset Management | Trh | Zkušenost | Institucionální trading | Top pick | Posílení | Vice | Stabilita koruny | Česká koruna | Pád rovnovážné hodnoty | Negativní dopad | Devizové intervence | Stav běžného účtu | Chování EUR/USD | Dislokovaný trh | Top trade | Chartered Financial Analyst | Finanční instituce | Monetární politika | Spekulativní investice | Barclays | Fundamentální analýzy | ING Bank | UBS | Globální finanční krize | Vývoj | Mispricing | Obchodní dohody | Úrokové sazby | Politika centrálních bank | EUR/USD | Intervence | Aktuální situace | Trading | Investiční strategie | Profesionální investoři | Světový obchod | Sazby | Firmy | Trhy | Trade | Fundamenty britské měny | Rizika | Investiční rozhodnutí | ONE | Stabilita | FXstreet | Globalizace | Obchod | Tradeři | JPY | Portfolio | GBP | Predikce | Libra | Tradingový portál | Instituce | IHNED | Rozhovor | Posílení koruny | Tradingový portál FXstreet.cz | GBP/USD | ČNB | Bank of England | Obchodování | Management | Posílení libry | Finanční krize | FXstreet.cz | Situace | Rozhodování | Globální investoři | Měnové páry | Vývoj trhu | Lehman Brothers | Kurz GBP | Tým FXstreet.cz | Kurz | Daně | Investice | Potenciál | Zisky | Zaměstnanci | Měny | Investiční bankéř | Britské měny | Situace kolem koronaviru | Valuace | Technická analýza | TIM | Propouštění | Investiční | Finanční trhy | Short | London School of Economics | Krize | JDE | Snížení sazeb | Co bude | Forexu | Výhled na EUR/USD | CFA | Práce | Banky | Fundamenty | Analýza | Pozice | Investoři | USD | CZ | Bankovnictví | ANO | Investment | ING | Doporučení | ROCE | EU | KBC | USD/JPY | Měnový pár | Banka
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot