Cena OIL.WTI
Graf dne - OIL.WTI (05.06.2023)
05.06.2023 Víkendové zasedání OPEC+ bylo bedlivě sledováno, ale neočekávalo se, že by vedlo k nějakým změnám v dohodnuté míře omezení těžby. To se ukázalo být částečně pravdivé. Skupina OPEC+ se sice rozhodla neprohloubit snižování těžby, ale dohodla se na prodloužení stávající dohody o snižování těžby do roku 2024. Saúdská Arábie však oznámila, že dobrovolně sníží těžbu o 1 milion barelů denně. Snížení bylo oznámeno pouze na červenec, ale saúdští představitelé již upozornili, že může být prodlouženo, pokud to bude situace vyžadovat.
Ropa prodlužuje rally
12.01.2023 Futures kontrakty na ropu WTI ve čtvrtek vzrostly o 1 % nad hranici 78 USD za barel a prodloužily tak svou růstovou sérii. Během dnešní seance se cena dostala na nejvyšší úroveň od 3. ledna, a to i navzdory gigantickému nárůstu zásob v USA o téměř 20 milionů barelů, který včera zaznamenala EIA!
BREAKING: USDCAD roste, protože ropa maže počáteční zisky
05.12.2022 Na začátku seance vyskočila cena OIL.WTI na 82,70 USD, protože dnes vstoupil v platnost cenový strop skupiny G7 a investoři vstřebávali nejnovější rozhodnutí OPEC+ a zmírnění kovidových omezení v Číně, která je největším dovozcem ropy. Odpoledne však růstová dynamika vyprchala po optimistických údajích ISM Services a potenciálním zvýšení produkce ropy v Libyi. Také Saúdská Arábie sníží ceny ropy pro Asii na desetiměsíční minimum. ropa. ropa WTI opět nedokázala prorazit nad rezistenci na úrovni 83,00 USD a v současné době testuje lokální rezistenci na úrovni 79,00 USD, což představuje dramatický zvrat, protože investoři se začali více vyhýbat riziku, což poškodilo akcie a posílilo dolar, čímž se komodita stala dražší pro držitele ostatních měn. Nižší ceny ropy spolu s 8% propadem cen zemního plynu v důsledku předpovědi teplejšího počasí vyvíjely tlak na loonie a tlačily pár USDCAD na 1,3580. Pár prorazil nad dlouhodobou klesající trendovou linii a místní rezistenci na úrovni 1,3570 a pokud převládne současný sentiment, pohyb vzhůru může zrychlit směrem ke klíčové rezistenci na úrovni 1,3665.
Důležité zprávy z ropného trhu
01.12.2022 Na trhu s ropou se toho v poslední době děje poměrně hodně, i když změny cen nejsou tak dynamické. Přesto stojí za to věnovat pozornost některým z dnešních novinek:
🛢Ropa WTI se propadá📉
21.11.2022 Cena ropy WTI v pondělí klesla o téměř 4 % poté, co WSJ informoval, že OPEC údajně zvažuje zvýšení produkce až o 500 000 b/d. Zasedání OPEC+ se uskuteční 4. prosince. Na začátku seance tlačily na ceny ropy zprávy z Číny. Čína o víkendu oznámila první úmrtí související s výskytem chřipky za téměř šest měsíců, zatímco v pondělí byly v některých oblastech zavedeny lokální výluky, protože největší světový dovozce ropy se nadále potýká s obnoveným výskytem chřipky.
Zlomení: Ropa WTI vzrostla o 4,5 %
04.11.2022 Během páteční seance vzrostla cena OIL.WTI o 4,5 %, což souvisí s oslabením amerického dolaru a pozitivními zprávami z Číny. Z technického hlediska cena vyskočila nad horní hranici vzestupného kanálu, což v minulosti působilo jako významný odpor. Pokud převládne současný sentiment, je možné, že se pohyb nahoru rozšíří směrem k další rezistenci na 93,50 USD, kde se nacházejí maxima z 10. října. Na druhou stranu, pokud se prodejcům podaří znovu získat kontrolu, může být spuštěna korekce směrem dolů směrem ke spodní hranici kanálu.
🛢WTI se propadá téměř o 4 %📉
18.10.2022 Cena OIL.WTI se prudce stáhla ze svých denních maxim 85,5 USD, protože obavy z poptávky ovlivňovaly sentiment trhu. Investoři se stále více obávají zhoršujících se vyhlídek růstu a poptávky při zhoršujících se makroekonomických podmínek, včetně vysoké inflace a utahování měnové politiky. Pochybnosti ohledně výhledu čínské poptávky po palivech tento týden vzrostly poté, co největší světový dovozce ropy odložil zveřejnění údajů o HDP za 3. čtvrtletí 2022 a měsíčních údajů o aktivitě za září. Čínský prezident Si Ťin-pching včera během svých projevů na stranickém sjezdu ocenil politiku země vůči nulovému Covidu, což může být předzvěstí dalšího přerušení výroby, pokud se pandemická situace nezlepší. Snížení cen pod cenu vyvolalo rostoucí obavy z přísnějších globálních dodávek, protože OPEC a jeho spojenci, včetně Ruska, souhlasili s dalším snížením produkce před embargem Evropské unie na ruskou ropu. Mezitím agentura Bloomberg uvedla, že Bílý dům může tento týden učinit další oznámení SPR, což vytváří další tlak na ceny. Z technického hlediska cena OIL.WTI aktuálně testuje hlavní support na 81,75 USD za barel, což je poznamenáno předchozími cenovými reakcemi. Pokud by došlo k proražení níže, pohyb dolů se může prohloubit směrem k zářijovým minimům na 76,20 USD, kde se nachází spodní hranice struktury 1:1.
WTI se pohybuje pod 80 USD za barel
30.09.2022 Ceny ropy na začátku americké seance prudce klesly. Zdá se, že zveřejnění zprávy o inflaci PCE, která ukázala rostoucí cenový tlak, spíše snižuje šance na další „pivot“ ze strany Fedu.
Ropa je nejníže od letošního ledna
07.09.2022 Cena OIL.WTI ve středu klesla pod 84 dolarů za barel, nejníže od ledna, protože obavy z nižší globální poptávky zastínily varování prezidenta Putina o potenciálním stažení všech forem ruské energie. Neuspokojivá data z Číny a obnovená omezení v několika městech vedou k dalším ekonomickým škodám a útlumu ve spotřebě paliv. Podle dnešních údajů se čínský dovoz ropy v srpnu oproti předchozímu roku propadl o 9,4 %. Mezitím zpřísnění finančních podmínek ve velkých ekonomikách a silnější dolar vyvolaly další tlak na ceny ropy. Z technického hlediska cena prorazila pod klíčový support na 85,50 USD, což je označeno spodní hranicí struktury 1:1 a předchozími cenovými reakcemi. Pokud převládne současný sentiment, může se pohyb směrem dolů prohloubit směrem k další velké podpoře na 76,50 USD, což se shoduje s 61,8% Fibonacciho retracementem vzestupné vlny zahájené v prosinci 2021.
Další články k tématu Cena OIL.WTI
OIL.WTI atakuje 40$
08.06.2020 Volatílny rok pre ceny ropy! Po masívnych výpredajoch na trhu s ropou v apríli došlo k výraznému oživeniu, pričom cena ropy OIL.WTI testovala prvýkrát za 3 mesiace úroveň 40 dolárov. Ceny ropy teda od apríla zaznamenali nárast o viac ako 100% iba za 5 týždňov! Bude táto rally pokračovať? OPEC + práve predĺžil škrty o ďalší mesiac a investori veria, že oživenie ekonomiky zvýši dopyt po rope. Na druhej strane, americká produkcia by mala rásť s cenami blízkymi súčasnej úrovni. Napriek tomu je tento trend výrazný a neexistujú žiadne jasné známky zvratu - aspoň ešte nie teraz.
Graf dne - OIL (05.10.2023)
05.10.2023 Ceny ropy se včera propadly, přičemž ceny ropy Brent (OIL) a WTI (OIL.WTI) klesly o více než 5 %. Ceny ropy v průběhu dne postupně klesaly, přičemž propad nevyvolaly žádné konkrétní zprávy. V úvahu však přicházejí faktory, které mohly hrát roli. Ruská média naznačila, že Rusko se možná v nadcházejících dnech rozhodne zmírnit zákaz vývozu nafty. Kromě toho některé banky přišly s medvědími poznámkami o ropě. Například banka JPMorgan upozornila, že letní řidičská sezóna na severu země se blíží ke konci, což by mělo vést k poklesu poptávky po pohonných hmotách. Banka rovněž poznamenala, že čerpání zásob již pravděpodobně skončilo, přičemž satelitní snímky naznačují, že po období čerpání zásob se začaly zvyšovat globální komerční zásoby.
Využitie rafinérií v USA je najnižšie od roku 2016. Ceny čierneho zlata klesajú
31.05.2019 Ropa WTI (OIL.WTI) zaznamenala počas včerajšieho obchodného dňa výrazný pokles k hranici 56 USD/bbl. Za týmto poklesom stoja dva hlavné faktory. Prvým bola správa agentúry EIA o zásobach ropy v USA. Druhým dôvodom je nárast neistoty na trhoch, kvôli vyjadreniu prezidenta Donalda Trumpa o zavedení ciel na dovoz tovarov z Mexika.
Ropa zaznamenala pokles vďaka zmierneniu geopolitického napätia a jadrovým rozhovorom
08.02.2022 Ceny ropy Brent (OIL) aj WTI (OIL.WTI) dnes zaznamenávajú prudký pokles o viac ako 2 %. Ceny ropy sú pod tlakom pozitívnych komentárov o stave rokovaní o iránskom jadrovom programe, ako aj pozitívneho geopolitického vývoja.
Zásoby ropy klesly, následuje pád ropy
21.10.2020 Zásoby ropy v USA klesly dle reportu EIA o 1,001 mil. barelů v minulém týdnu po poklesu o 3,818 mil. barelů v týdnu předcházejícím. Odhady hovořily o poklesu o 1,021 mil. barelů. Zásoby ropy v oklahomském Cushingu klesly o 0,975 mil. barelů po růstu o 2,906 mil. barelů v předcházejícím týdnu. Zásoby benzínu vzrostly o 1,895 mil. barelů. Dopad zveřejnění zásob na cenu ropy nebyl malý. Ropa WTI (OIL.WTI) klesala půl hodiny po zveřejnění reportu o 70 centů a blížila se k úrovni 40,20 dolarů.
Graf dne: OIL.WTI (09.09.2021)
09.09.2021 Rostoucí korekce na OIL.WTI byla v minulém týdnu zastavena v blízkosti klesající trendové čáry. Cena se od ní odrazila, ale býci brzy našli support ve formě 38,2 % retracementu klesajícího impulsu s počátkem na počátku července (oblast $67,60). Následný rostoucí pohyb cenu vytlačil k úrovni 50 % tratracementu v blízkosti $69,60. Krátce před zveřejněním textu však cena začala opět slábnout. OIL.WTI se tak i nadále může pohybovat mezi úrovněmi 38,2 a 50 % retracementy.
OIL.WTI roste během pár týdnů o takřka 100 %
21.05.2020 Rally na ropných trzích stále pokračuje a OIL.WTI stojí na čele zisků. Cena dnes prorazila 34 dolarů za barel, přestože ještě 28. dubna se OIL.WTI obchodoval na úrovni 17,50 dolarů. To znamená, že za necelý měsíc cena vzrostla o takřka 100 %. Za rychlým růstem stojí omezení produkce OPEC+ spojené s oživením poptávky spojené s koncem koronavirových omezení v mnoha zemích. Včerejší data potvrdila další pokles amerických ropných zásob, i když růst poptávky se v USA zároveň ukázal jako nevýrazný.
Graf dňa - OIL.WTI (18.11.2022)
18.11.2022 Ropa včera klesla o viac ako 3 % kvôli pretrvávajúcim obavám, že globálna ekonomika smeruje k recesii, ktorá bude mať za následok pokles dopytu. Silnejší americký dolár tiež vytvára tlak na ceny ropy. Okrem toho máme zmiernenie geopolitického napätia, keďže NATO rozhodlo, že raketu, ktorá pristála v Poľsku, ktoré je členom NATO, nevystrelilo Rusko, ale bola to raketa ukrajinskej protivzdušnej obrany, ktorá sa nedokázala zničiť po zachytení ruskej rakety. Obavy, že Rusko zaútočilo na pôdu NATO, vyvolali začiatkom tohto týždňa vzostup ropy a tento impulz bol úplne zvrátený po tom, čo sa zistilo, že vojenský konflikt NATO-Rusko je mimo stola, aspoň zatiaľ.
Ropa se stahuje z důležité rezistence
20.02.2024 Ropa se dnes obchoduje na nižší úrovni, přičemž cena ropy Brent (OIL) klesla o 1,3 % a cena ropy WTI (OIL.WTI) v době tisku klesla o 1,5 %. Ačkoli dnes na trhu s ropou nedošlo k žádným významným zprávám, stažení ropy a celkově rizikových aktiv lze přičíst výhledu měnové politiky. Zdá se, že dochází k posunu v očekávání investorů ohledně úrokových sazeb. Konkrétně to vypadá, že si trhy uvědomují, že snížení sazeb nemusí být bezprostřední a že centrální banky možná budou muset udržovat sazby na vyšší úrovni delší dobu.
Ropa klesá, protože EU zvažuje zastropování ruských cen na 65-70 dolarů
23.11.2022 Ropa dnes v evropském obchodování klesá v důsledku zpráv, že Evropská unie zvažuje stanovení cenového limitu pro ruskou ropu v rozmezí 65-70 dolarů za barel. Takové rozhodnutí by bylo v souladu se včerejšími zprávami v médiích, podle kterých by cenový strop mohl být stanoven na 60 nebo dokonce až na 70 dolarů za barel. Mezi členskými zeměmi EU však přetrvávají neshody a rozhodnutí o cenovém stropu musí být jednomyslné, pokud jej má EU přijmout. Zajímavé je, že omezení cen na 65-70 dolarů za barel by neomezilo ceny ruské ropy, protože ruská benchmarková cena ropy Urals se v současné době obchoduje se slevou více než 20 dolarů za barel ve srovnání s benchmarkem ropy Brent. Pokud by však bylo zavedeno, omezilo by cenu ruské ropy v případě možného růstu cen.
Související klíčová slova:
Čína | Inflace | USA | OPEC | HDP | Polsko | Ceny ropy | Spekulace | Ropa WTI | Akcie | Bloomberg | Futures | G7 | Klouzavý průměr | Korekce | Loonie | MIFID | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | Sentiment | Support | Výkonnost | Doporučení | USD | Cena ropy | XTB | Investoři | Produkce ropy | EU | Klouzavé průměry | USDCAD | Investiční strategie | Křiž smrti | Odpor | Brent | Cena | Cena ropy WTI | Dolar | Graf | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Komodita | Pivot | Ropy | WTI | Zprávy | Předpověď | Zisky | EIA | WSJ | Komise | 1 milion | Zvyšování sazeb | Dovoz ropy | Podnikání | Energie | Sentiment trhu | Futures kontrakty | Agentura Bloomberg | Utahování měnové politiky | Saúdská Arábie | Chevron | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | OPEC+ | Zasedání OPEC | Silnější dolar | Slabší dolar | Finanční situace | Bílý dům | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Si Ťin-pching | Vyhlídky | SMA | Omezení těžby | Předpovědi | Klíčový support | Breaking | Kontrakty | Nižší ceny ropy | Přerušení výroby | Měnové politiky | xStation5 | BREAKING | Poradenství | Americké ministerstvo | Komunikace | Prezident | Počáteční zisky | Změny cen | Situace | Pochybnosti | Medvědi | OIL.WTI | Těžební kapacity | Americké ministerstvo energetiky | Kongres | Graf dne | Skupina OPEC | USD za barel | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Čínský dovoz | Dovoz | CL | JDE | Unie | Šance | Ceny | Společnost XTB | Pandemická situace | Nařízení | Ministerstvo energetiky | Proražení | Počasí | Dnešní seance | Brent (OIL) | Nakoupit ropu | Cíle | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Důležité zprávy | Minulá výkonnost | Pozornost | Společnost | Zveřejnění zprávy | 3М | Nový týden | Čínský prezident Si Ťin-pching | GMT | Cenový strop | Marketingová komunikace | Zpřísnění finančních podmínek | Ruské ropy | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zprávy z ropného trhu
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot