AUD/CAD, stalo se...
Měnový pár AUD/CAD se nachází v dlouhodobém klesajícím trendu. Od 8.srpna se, ale cena stále nachází uvnitř posledního swingu, který probíhal od 23.7-7.8.2019. Během následujícího stranového pohybu se cena stačila vrátit k dlouhodobé rezistenci a narušit klesající trendovou čáru. Poslední tři denní svíce "sedí" na středové S/R úrovni konsolidace (0.8954). Na týdenním grafu tuto konsolidaci vymezují čtyři inside bary. Jako podpora funguje modrá stoupající trendová čára. Posledních šest denních svící vykreslilo dvě krátkodobé dna. Vnímám je jako zpomalení poklesu s možným příslibem dalšího růstu ceny.
Obchodní nastavení
Vstupy do obchodu budu hledat v případě, že se na denním grafu vykreslí býčí obratový pattern. Jako obvykle budu chtít vidět vztah mezi dvěmi býčími svícemi. Ta rozhodující býčí svíce by měla být volatilní s close poblíž high. Zároveň by se zavírací cena měla nacházet nad rezistencí 0.9010.
Jak je vidět na obrázku, medvědí nálada přijde s proražením zeleného supportu a modré stoupající trendové čáry. Obchodoval bych korekční pohyb pod nově vzniklou rezistencí 0.8954(zelená).
Vývoj měnového páru AUD/CAD na denním grafu (D1):
EUR/GBP, stalo se...
Tak jak přišel rychlý nástup býčího trendu na začátku května, tak stejně rychle došlo k jeho otočení po dosažení dlouhodobé rezistence. Obrázek dole zachycuje korekci klesajícího trendu na denním grafu. Cena se blíží k první z několika rezistencí (0.8912) a klesající trendové čáře, která vymezuje aktuální klesající trend. Další rezistenci jsem vyznačil na vrcholu předchozí korekce. Nezapomínejme také na MN JVS 0.9014. Až tam bych viděl možnost korekce týdenního skromně swingujícího klesajícího trendu.
Obchodní nastavení
Až k MN JVS plánuji vyhledávat sell signály v podobě medvědích patternů vzniklých po reakci na některou z jmenovaných rezistencí. První v pořadí je rezistence 0.8912.Jelikož poslední krátkodobé dno vzniklo pěkně rozvážně akumulací šesti svící, očekávám v případě poklesu ceny také pěkný pattern. Příklad takového patternu je vyznačen na obrázku v levo dole.
Vývoj měnového páru EUR/GBP na denním grafu (D1):
CHF/JPY, stalo se...
Možná si z léta pamatujete screenshot denního grafu tohoto měnového páru. Cena se stále drží v trendovém klesajícím kanálu a respektuje S/R úrovně. Novinkou je vznikající tlak na horní klesající čáru klesajícího kanálu a pattern hlava ramena. V současné chvíli je důležitá rezistence 109.10. Slouží jako neckline zmiňovaného patternu.
Obchodní nastavení
Součástí pravého ramen patternu hlava ramena jsou dvě býčí svíce splňující podmínky býčího obratového patternu na základě vztahu dvou reverzních svící. Mohl bych se pokusit tuto situaci zobchodovat na nižších časových rámcích jako korekci býčího trendu na čtyřhodinovém grafu, ale ten nápad má jedno velké ALE. Pattern hlava ramena nejčastěji kolabuje právě při reakci ceny na necklinu. Tedy na ceně, kterou odborníci doporučují jako vhodnou ke vstupu do obchodu. Páteční denní svíce může sloužit právě jako tato kontaktní svíce. Následný vývoj ceny může i nadále respektovat trendovou klesající čáru a rezistenci. V tomto přápadě je z mého pohledu lepší počkat na skutečné proražení rezistence 109.10 a zobchodovat návrat k novému supportu.
Vývoj měnového páru CHF/JPY na denním grafu (D1):
Vemte prosím na vědomí, že informace v tomto blogu slouží výhradně ke studijním účelům a v žádném případě jako investiční doporučení
Ať se daří!
Jan