Možnosti investování

Barometr spoření: Češi preferují nemovitosti a pozemky, rostou spořicí účty
12.03.2025 Nejzajímavější možností investování či spoření je pro Čechy vlastnictví domu nebo bytu, tuto investici by volilo 76 procent respondentů, meziročně je to o čtyři procentní body méně. Vlastnictví pozemku zajímá 70 procent oslovených, o čtyři body méně než loni. Vyplývá to z únorového průzkumu Barometr spoření od společnosti IBRS pro Golden Gate.

Kapverdy v hledáčku investorů: stabilita, vysoké výnosy, rostoucí turismus a 350 slunných dnů v roce
06.03.2025 Kapverdy nejsou jen exotickou dovolenkovou destinací, ale stále častěji také atraktivním místem pro investory. Stabilní politické prostředí, příznivé daňové podmínky a legislativní ochrana investic dělají z Kapverd bezpečné a výnosné zázemí pro zahraniční kapitál. V roce 2023 zde turismus vzrostl o 20,9 %, přičemž hotely zaznamenaly více než milion hostů. Rostoucí poptávka po ubytování pak podporuje rozvoj realitního trhu. Kapverdy navíc investorům nabízejí trvalý pobyt při koupi nemovitosti od 80 000 eur, což zvyšuje jejich atraktivitu jako místa pro dlouhodobé investice.

Dosáhne Bitcoin 100 000 USD do konce roku?
14.11.2024 V posledních týdnech se na kryptoměnovém trhu zvyšuje optimismus a investoři sledují, zda Bitcoin a další digitální měny mohou dosáhnout nových cenových rekordů. Co tento růst pohání a co můžeme očekávat do budoucna? V tomto článku se podíváme na hlavní faktory, které ovlivňují trh s kryptoměnami, a co může mít vliv na jejich další vývoj.
Další články k tématu Možnosti investování

Obchodujete PAMM účty? A máte licenci?
08.01.2018 Svět investic se posouvá vpřed mílovými kroky. To, co platilo před pár lety, je dnes již zastaralé. Tento vývoj jde kupředu ruku v ruce s vývojem stále nových technologií, které neminuly ani finanční sektor. A v něm právě lidé hledají nové alternativy investičních možností.

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020
05.08.2020 Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná. Čínské firmy přitom nabízejí velmi zajímavé možnosti k investování.

Když inflace požírá úspory
08.02.2023 Všichni z nás pociťují důsledky inflace ve svých peněženkách a na bankovních účtech. Náklady na život se zvyšují a jediné, co můžeme dělat, je snažit se maximálně snížit výdaje a omezit se pouze na ty nezbytné. Na individuální úrovni toho víc pro ekonomickou situaci udělat nemůžeme. Je proto lepší zaměřit se na možnosti, které ovlivnit můžeme.

Barometr: Češi preferují investice do nemovitostí, spořicí účty nebo drahé kovy
09.10.2024 Nejzajímavější možností investování nebo spoření peněz je podle 80 procent Čechů vlastnictví domu nebo bytu, na druhém místě je vlastnictví pozemku (72 procent) a na třetím místě je spořicí konto (54 procent). Následují investice do drahých kovů, které jsou atraktivní pro 49 procent Čechů.

Jak se připravit na inflaci? Investovat, i do whisky
01.06.2021 Pokud Češi nechtějí o své vydělané peníze do budoucna přicházet, kvůli nulovým, ba záporným úrokovým a citelné inflaci, musí investovat. Spoření nestačí. Post-pandemická doba bude v tomto ještě neúprosnější než časy předpandemické. Ekonomika na to již reaguje – nabízí nové možnosti investování, včetně toho do whisky.

Upozornění na aktivity subjektu vystupujícího pod názvem B&B PROFIT
06.06.2023 Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem „B&B PROFIT“, který veřejnosti nabízí možnosti investování, nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb, ani nedisponuje žádným jiným povolením k činnosti na finančním trhu v České republice. Případná investice není ze zákona pojištěna ani jinak chráněna.

Analýza USD/JPY v čase eskalujícího napěti na Ukrajině
07.08.2014 Japonský jen v noci posílil a prorazil hodnotu 102 vůči USD díky potvrzení informace, že tamní státní penzijní fond (GPIF) plánuje zvýšit alokaci finančních zdrojů do domácích akcií z 12 na 20 procent. Na druhé straně alokace zdrojů do japonských státních dluhopisů by měla klesnout z 60 na 40 procent. Ve hře je rovněž možnost navýšení možnosti investování do světových akcií. Japonský jen nyní kromě uvedené zprávy láká investory díky svému statutu bezpečného přístavu v čase eskalujícího napětí na Ukrajině a v pásmu Gazy. Nicméně USD/JPY se pod hodnotou 102 dlouho neudržel a vrátil se k 102,30.

Blockchain: jak moc konzervativní investor chcete být?
23.01.2023 Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných témat za poslední dobu je krach krypto burzy FTX. Hlavní důvody tohoto bankrotu je spekulace s vklady klientů a nestabilita organizace.

Portu analýza: Inflace válcuje úroky na bankovních vkladech už pátý rok v řadě. Jak ji porazit?
11.08.2021 České domácnosti mají v bankách dlouhodobě uloženo přibližně 40 % svých finančních prostředků, dohromady s hotovostí pak zhruba 45 %. Mnozí Češi a Češky tak nevědomky prodělávají. Růst cen zboží a služeb je výrazně vyšší než úrokové sazby nejen na běžných a spořících účtech, ale i u termínovaných vkladů. Jinak tomu nebude ani v roce 2021. Už pátý rok v řadě převýší inflace úrokové sazby z vkladů. V aktuální analýze se analytik Portu Vratislav Zámiš věnuje letošnímu vývoji inflace, spoření a investování Čechů, ale i tomu, proč se konzervativní chování v posledních letech nevyplácí.

Češi chtějí ochránit své peníze před inflací jejich „zaparkováním“ ve fondech
14.09.2021 Investicím do fondů přichází Češi na chuť stále více. Jde totiž o nejdostupnější formu investování peněz s možností zajímavého zhodnocení. Podle výzkum Equa bank investuje do fondů 31 % dospělých Čechů1). Nejčastěji investují pravidelně každý měsíc a menší částku – s jasným cílem ochránit peníze před inflací. Dávají proto přednost rizikovějším, ale potenciálně výnosnějším akciovým a smíšeným fondům.
Související klíčová slova:
Daňové výhody | Top 5 kryptoměn | Gate | Pozitivní vliv | EUR | Trend | Politická podpora | Analýzy | Aktiva | HDP země | Spořící účet | Ostrovní stát | Exchange | Inflace | Turismus | Investiční příležitost | Pozitivní sentiment | Vysoké riziko | Značný kapitál | Termínovaný vklad | Ceny kryptoměn | Zlepšení sentimentu na trzích | Lukáš Přikryl | Růst kryptoměnového trhu | Graf | Válka | Nabídka | Ostrovy | Investování díky ETF na Bitcoin | xStation | Výsledky průzkumu | Ekonomiky | Vysoké ceny energií | Akcie a dluhopisy | Spořicí produkty | Růst | Příležitosti | Nové možnosti | Použití finanční páky | Zájem o akcie | Americká centrální banka | Politická podpora kryptoměn | Vliv na cenu Bitcoinu | Úrokové sazby | Nakupování kryptoměn | InvestBay | Investujte zodpovědně | Trh | Cestovní ruch | Spořící účty | Rozdílové smlouvy | Vice | Schválení bitcoinových ETF | Kapitál | Společnosti | Poptávka | Ceny Bitcoinu | Daniel Rajnoch | Dluhopisy | Bitcoin | Podílové fondy | TOP 5 kryptoměn | Bitcoin 100 000 | Válka na Ukrajině | Platformy | Pozemky | ETF | Další kryptoměny | Platforma | Podpora kryptoměn | Spojené státy | Výnosy | Vývoj | Nové možnosti investování | Ochrana investic | Ekonomické faktory | Počet obyvatel | Halving | Investice do nemovitostí | Riziko ztráty | Obchodní komora | Trh s kryptoměnami | Halving a vliv na cenu | Další vývoj | Investování do nemovitostí | Dánové | Zájem o kryptoměny | Změny úrokových sazeb | ETF (Exchange-Traded Funds) | Propad ceny | Sazby | Průzkum | Regulační prostředí | Zájem investorů | Dlouhodobé investice | Investování | Fed | Halving a vliv na cenu Bitcoinu | Rizika | Zakladatel a CEO | Bitcoin a další kryptoměny | Vysoké ceny | Riziková aktiva | TOP 5 kryptoměn v XTB | Investování díky ETF | Stabilita | Platforma InvestBay | ETF na bitcoin | Bitcoin 100 000 USD | Riziko | Portfolio | Karty | Ceny | Dynamický růst | Zvýšení ceny | Zahraniční kapitál | Pokles | Centrální banka | Výnos | eBook | CEO | Ceny energií | Barometr | Nové měny | Prezidentské kampaně | Obchodování | Vzdělání | Zlepšení sentimentu | Trump | Spoření | ProCent | Situace | Golden Gate | HDP | Optimismus | Investování je rizikové | Hodnoty aktiv | Novinky | Ztráty | Akcie | Nižší úrokové sazby | Výhody | Češi | Spoluzakladatel | Živé vysílání | Investice do kryptoměn | Výsledky | Investice | Pro investory | Potenciál | Investujte | Fondy | Měny | Investiční potenciál | Zhodnocení | Rekordní nárůst | Investiční | Bloomberg | Rozvoj | Silný růst | Přehled | Zakladatel | Podpora | Drahé kovy | Zlato | Investiční příležitosti | Kryptoměny | Banky | Investiční platformy | Zlepšení | XTB | Současná situace | Kovy | Vysoké výnosy | Rizikovější aktiva | Sentiment | Investoři | USD | Růst ceny Bitcoinu | Digitální měny | Propad | Finanční ztráty | Nemovitosti | Hotely | Americká centrální banka (Fed) | Růst ceny | Body | ROCE | Kryptoměnový trh | Banka | Vlastnictví
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot