Ticker Tape by TradingView
Index investiční gramotnosti o jeden bod nahoru: Lépe než na podzim si vedou hlavně mladší
● Více než dvě třetiny Čechů si v investicích nevěří
● Nejpokročilejší najdeme mezi muži ve věku 45 - 53 let, kteří žijí v Praze a mají vysokoškolský diplom
Češi se v investicích vyznají lépe, než si sami myslí, a proto se tohoto světa nemusí bát. Investiční gramotnost o jeden bod stoupla, ale naše sebevědomí naopak mírně kleslo. Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení. Připravenější na svět investic se cítí mladší ročníky a muži. Ženy si nevěří vůbec – 40 % z nich o sobě dokonce řeklo, že jsou v tomto oboru zcela nezkušené. A to v kontrastu s výsledky Indexu investiční gramotnosti, který stoupá a podle kterého právě ti, kteří si věří nejvíce, mají znalosti druhé nejhorší. Ukazují to aktualizovaná data průzkumu investiční platformy Portu vypracovaného s agenturou IPSOS na přelomu dubna a května 2022.
Investice je jediná cesta, jak v dlouhém období ochránit peníze před inflací. Třicet let po revoluci a na svobodném trhu ale stále nepomohlo, abychom oblasti peněz a investic rozuměli dobře. Index investiční gramotnosti, který už podruhé zjišťoval úroveň vědomostí české populace v oblasti investic, spoření, rizika a akciových trhů, zjistil, že naše povědomí o světě investic sice stoupá, ale pomalu.
Nejlépe se orientují lidé nad 45 let, nejhorší výsledky najdeme v ekonomicky nejslabších regionech. Průřezem celou populací je pokrok poměrně malý – Index investiční gramotnosti povyrostl jen o jeden bod ze 100 na 101. Největší zásluhu na růstu mají mladí lidé mezi 18–35 lety, tedy generace ypsilon a zet. „Vysvětlujeme si to tím, že se víc mluví o inflaci, drahý benzín se zkrátka týká všech. Mladí mohou mít problém vyjít s penězi, řeší hypotéky. Musí se o peníze více zajímat, a možná právě proto roste i jejich investiční gramotnost,” komentuje Radim Krejčí, zakladatel online investiční platformy Portu, která se zavázala dlouhodobě měřit, jak jsou na tom Češi se znalostmi z oblasti investování.
A i když se ženy samy vidí jako nezkušené investorky, i ony stojí za růstem indexu – jejich znalosti se oproti podzimu zlepšily o 4 procentní body. Jana Brodani, výkonná ředitelka Asociace pro kapitálový trh ČR sčítá, že jarní respondentky už se lépe vyznaly v inflaci, v diverzifikaci rizik, už znaly rozdíl mezi spořením a investováním. Oproti tomu za muži stále výrazně zaostávají, když přijde na komplexnější témata, jako je měnové riziko, složené úročení nebo zdanění cenných papírů. „Inflace se už bohužel dostala svou výší do povědomí většiny populace. Ne vždy však domácnosti vědí, jak na takovouto inflaci reagovat, nebo jaké produkty mají k dispozici pro ochranu svých úspor. V oblasti investiční gramotnosti je proto potřeba ještě více informovat o různých možnostech, ať už o investování do akcií, dluhopisů a dalších instrumentů napřímo, prostřednictvím předdefinovaných strategií, nebo aktivně řízených fondů. Pro všechny však platí, že je nezbytné investovat dlouhodobě, pravidelně, a diverzifikovaně.“
První data Indexu investiční gramotnosti vydalo Portu v říjnu 2021. Své znalosti si následně na webových stránkách rozumiminvesticim.cz srovnalo 9 000 lidí. Obecně na tom byli lépe než průměr populace. „To je samozřejmě způsobeno tím, že na stránky indexu chodí zejména lidé, kteří se o tuto oblast zajímají,“ dovysvětluje Martin Luňáček, managing director investiční platformy Portu.
Sebevědomí neodpovídá znalostem
Sebedůvěra populace v investicích je nízká, dvě třetiny respondentů si nevěří. Mladí do 35 let si věří nejvíc. Naopak nejvíce o sobě pochybují lidé ve věku 54–65 let. Více než třetina z nich (38 %) se považuje za zcela nezkušené a neznalé investory, zatímco mezi mladými se tak vidí jen pětina.
A jak to vypadalo v testech vědomostí? Potvrzuje se, že s vyšším věkem roste investiční gramotnost. Nejlepší znalosti prokázali respondenti mezi 45 a 53 lety. Největší zásluhu na růstu indexu měli ale lidé mezi 18 - 35 lety: rostoucí inflace a úrokové sazby zřejmě nutí mladší generaci aktivněji řešit osobní finance (nájmy, hypotéky, měsíční rozpočet apod.). Mladí se nejvíce zlepšili v pochopení témat diverzifikace (+ 21 %), rozdílu mezi spořením a investováním (+ 14 %) a v principu složeného úročení (+ 14 %).
Ti, kteří se považují za velmi zkušené, se se svými vědomostmi umístili až na předposledním místě a vedli si jen o něco lépe než ti, kteří se označili za zcela nezkušené (88,1 bodu zcela zkušení vs. 79,2 bodu zcela nezkušení).
Když se podíváme na odvěké soupeření žen vs. mužů, vědomosti odpovídají sebedůvěře. Sebevědomější jsou muži, za zcela nezkušené investorky se považuje 42 % respondentek a jen 21 % respondentů. A odpovídá to i vědomostem: Index investiční gramotnosti žen je výrazně nižší než u mužů (82 oproti 119,5). I když mají muži v investiční gramotnosti před ženami stále náskok, ženy se zlepšují rychlejším tempem.
Lepší znalosti mají respondenti s ukončeným vysokoškolským vzděláním a ti, kteří bydlí ve velkých městech. Opakuje se trend z loňského měření: nejvíce o investicích vědí lidé v Praze a ve Středočeském kraji, nejhorší výsledky najdeme v ekonomicky slabších regionech (Ústecký, Olomoucký, Moravskoslezský kraj).
Dílčí zjištění:
78 % Čechů chápe správně pojem inflace.
74 % respondentů správně určilo, že s investováním se pojí oproti spoření větší výnosy i riziko. Porozumění riziku však dělá lidem stále problém: to, že při investování na rozdíl od spoření nejsou výnosy zaručeny, si uvědomuje jen přibližně 44 % Čechů. Ostatní si nejsou jisti, zda jim nějaké záruky někdo garantuje, nebo se spoléhají na Českou národní banku (15 %).
„Současná situace na trzích a v ekonomice nutí lidi více přemýšlet, jak nakládat se svými investičními prostředky. Lidé tak více shánějí informace, obracejí se pro radu a obecně více své investice řeší. To je alespoň jedna z mála pozitivních věcí na současné situaci,“ konstatuje Jiří Kovařík, ředitel externí komunikace a obchodu Burzy cenných papírů Praha.
57 % ví, že rozložením peněz do různých produktů snižuje riziko, že přijde o všechno.
50 % Čechů se v oblasti investic rozhoduje na základě minulých výnosů, nejvíce na historickou výkonnost spoléhají mladí.
„V době nejvyšší inflace za posledních zhruba 30 let je více než kdy jindy důležité investovat, aby se člověk neochuzoval o kupní sílu svých úspor. Základním vstupem pro dobré investování je právě finanční gramotnost. V tomto ohledu u nás stále máme co zlepšovat, proto oceňuji snahu Portu o zvyšování finanční a investiční gramotnosti u nás,“ komentuje ekonom Lukáš Kovanda.
Klíčová slova: Finance | Peníze | Inflace | Rizika | Sazby | Bod | Diverzifikace | Investice | Investování | Kapitálový trh | Riziko | Trend | Výkonnost | Úrokové sazby | Investoři | Ekonom | Výsledky | Investovat | Lukáš Kovanda | Burzy | Index | Investiční | Investování do akcií | Osobní finance | Trh | Benzín | Finanční gramotnost | Měnové riziko | Citi | Výnosy | Složené úročení | Asociace pro kapitálový trh ČR | Portu | Situace na trzích | Asociace pro kapitálový trh | Jana Brodani | Rozpočet | BAT | Radim Krejčí | Hypotéky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Ipsos | Investiční platformy | Nájmy | Komunikace | Situace | Burzy cenných papírů | Domácnosti | Asociace | Spoření | Nezkušení investoři | ČR | Jiří Kovařík | Praha | Zdanění | Úročení | Češi | Index investiční gramotnosti | TIM | Rostoucí inflace |
Čtěte více
-
Index Fedu NY: Vzchopí se po říjnovém propadu?
Index má dle trhu mírně posílit a tím i slabší růst ek. aktivity dle průmyslových firem regionu ze září. Index v říjnu propadl na půlroční minimum z maximálních... -
Index Fedu Philadelphia stále v pásmu slabosti?
Trh čeká po třech poklesech v řadě vzestup růstu ek. aktivity z února, ten by ale měl zůstat malý. Málo v únoru rostly i nové objednávky... -
Index finančného napätia atakuje historické minimá. Po ich dosiahnutí zvykla na trhy prísť nervozita
FED každý týždeň vypočítava index finančného napätia v USA. Ten by mal odzrkadľovať prístup firiem ku kapitálu – vlastnému (akcie) aj cudziemu (dlh). Aktuálne sa tento index dostal na dostrel historických miním okolo úrovne -1,6 bodu. V minulosti bola táto úroveň dosiahnutá dvakrát a príliš dlho nevydržala. Naopak, po jej dosiahnutí sa začal trend otáčať a prístup firiem ku kapitálu sa zhoršil. -
Index geopolitických rizik je nejvýše od roku 2003
Naděje v reflaci z počátku letošního roku nepřežily ani první měsíce roku kvůli obavám z obchodní války. V zemích G7 se průměrná inflace v posledním roce ustálila kolem 1,7 % a v zemích BRICS a v Indonésii, kde je inflační tlak obvykle vyšší, vidíme jasnou konvergenci sazeb inflace se sazbami rozvinutých zemí. Inflace v rozvíjejících se zemích je na nejnižší úrovni od velké finanční krize a meziročně se dostala pouze na 3,2 %. -
Index Chicago PMI se zvýšil
Index nákupních manažerů z Chicaga se březnu zvýšil na 43,8 b. oproti 43,6 b. v únoru. Trhy přitom očekávaly snížení na 43 b. -
Index Chicago PMI stoupl
Index nákupních manažerů z Chicaga v květnu stoupl na 60,3 b. oproti 56,4 b. v dubnu. Trhy naopak očekávaly pokles na 55,1 b. -
Index CHNComp snižuje poklesy před setkáním Xi-Blinken
Dle amerického ministerstva zahraničí se americký ministr zahraničí Antony Blinken setká ve 22:30 s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Vzhledem k této informaci a z ní vyplývajícím nadějím na oteplení americko-čínských vztahů (a potenciální oživení obchodu a ekonomiky) snížil index CHNComp část poklesů způsobených revizí prognóz HDP v Číně směrem dolů. Pro připomenutí uvádíme revizi prognóz čínského HDP: -
Index Ifo lepší než očekával trh
Index podnikatelské nálady Ifo zůstal i v říjnu na úrovni 84,3 b. jako v září. Trhy naopak očekávaly pokles na 83,5 b. -
Index investiční gramotnosti: Akciové trhy loni sice rekordně stoupaly, investiční znalosti Čechů ale naopak klesly
Investiční gramotnost v České republice poprvé v historii měření klesla a vrátila se na úroveň roku 2022. Zhoršení se týká téměř všech regionů a demografických skupin. Vyplývá to z posledního Indexu investiční gramotnosti, který vypracovala investiční platforma Portu na základě výzkumu agentury IPSOS. -
Index investiční gramotnosti: Investiční gramotnost v Česku roste, sebevědomí také. Přesto si v investicích stále nevěří přes dvě třetiny Čechů
Češi a Češky se v investičních znalostech rok od roku zlepšují. Investiční gramotnost se zlepšuje také napříč generacemi, nejrychleji své aktuální manko ve znalostech dohání mladí lidé do 35 let. Stále nám však chybí sebevědomí – za nepříliš nebo zcela neznalého investora se označují dvě třetiny Čechů. Vyplývá to z posledního Indexu investiční gramotnosti, který vypracovala investiční platforma Portu na základě výzkumu agentury IPSOS. -
Index investiční gramotnosti: Tři čtvrtiny Čechů si nevěří v investicích. Nejvíce znalostí má starší část populace
Většina české populace si není příliš jistá svými znalostmi na poli investic. Nejvyšší hodnotu Indexu investiční gramotnosti se chlubí lidé na území Prahy, naopak nejhůře dopadli respondenti ve Středočeském kraji. Velkou sebedůvěru v oboru financí mají mladší respondenti (18–26 let), jejich znalosti jsou však paradoxně nejnižší. Ukazuje to průzkum investiční platformy Portu vypracovaný s agenturou IPSOS, který realizovala u příležitosti světového dne spoření připadajícího na 31.10. -
Index ISM dopadl dobře. V pozadí však rostou problémy s dodávkami
Index aktivity v americkém průmyslu od ISM se za říjen jen lehce snížil na 60,8 z 61,1 bodu a dopadl tak o chlup lépe, než předpokládal tržní konsensus posazený na 60,5 bodu. Toto číslo je navíc stále bezpečně nad neutrální hranicí 50, takže vypadá určitě dobře. Detaily zprávy ovšem tak dobré už nejsou. Stále přitom jde o známý fenomén: Poptávka zůstává silná, ale firmy mají problém ji uspokojit kvůli problémům s materiálem, pracovní silou či logistikou. -
Index ISM průmyslu: opět silná aktivita?
Makroekonomické události 3. listopad Index ISM průmyslu: opět silná aktivita? Index ISM zpracovatelského ... -
Index ISM ve službách klesl
Index nákupních manažerů ve službách ISM v únoru klesl na 52,6 b. oproti 53,4 b. v lednu. Trhy očekávaly pokles na 53 b. -
Index ISM ve službách klesl
Index nákupních manažerů ve službách ISM v říjnu klesl na 54,4 b. oproti 56,7 b. v září. Trhy očekávaly pokles na 55,3 b. -
Index ISM ve službách klesl
Index nákupních manažerů ve službách ISM v květnu klesl na 50,3 b. oproti 51,9 b. v dubnu. Trhy očekávaly pokles na 52,4 b. -
Index ISM ve službách klesl
Index nákupních manažerů ve službách ISM v září jen mírně klesl na 56,7 b. oproti 56,9 b. Trhy očekávaly pokles na 56 b. -
Index ISM ve službách klesl
Index nákupních manažerů ve službách v únoru klesl na 55,1 b. oproti 55,2 b. v lednu. Trhy očekávaly pokles na 54,5 b. -
Index ISM ve službách klesl
Index nákupních manažerů ve službách v prosinci klesl na 50,6 b. oproti 52,7 b. v listopadu. Trhy očekávaly pokles na 52,5 b. -
Index ISM ve službách klesl
Index nákupních manažerů ve službách v březnu klesl na 51,4 b. oproti 52,6 b. v únoru. Trhy očekávaly růst na 52,8 b.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Euforie z kryptoměn končí, Trump poslal trhy daleko od maxim
Smart Money Trading: Denní cyklus - London blow-up (22. díl)
FTMO kupuje globálního brokera OANDA
Centrální banka, první bankovky a finanční podvody. To všechno díky švédské koruně
Leden 2025 ve VIP zóně: Nový rok začal vysokým ziskem pro klienty FXstreet.cz
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2025)
Richard Dennis: Jak trader naučil obchodovat obyčejné lidi, kteří díky tomu neuvěřitelně zbohatli?
Obchodování s volatilními trhy: Strategie pro úspěšný trading během vysoké volatility
Unikátní predikce: Co očekávají banky, brokeři a analytici v roce 2025 na finančních trzích?
Nejzáhadnější měna světa. Potíže norské koruny trápí Oslo dekády, svádí se to na ropu
Euforie z kryptoměn končí, Trump poslal trhy daleko od maxim
Smart Money Trading: Denní cyklus - London blow-up (22. díl)
FTMO kupuje globálního brokera OANDA
Centrální banka, první bankovky a finanční podvody. To všechno díky švédské koruně
Leden 2025 ve VIP zóně: Nový rok začal vysokým ziskem pro klienty FXstreet.cz
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2025)
Richard Dennis: Jak trader naučil obchodovat obyčejné lidi, kteří díky tomu neuvěřitelně zbohatli?
Obchodování s volatilními trhy: Strategie pro úspěšný trading během vysoké volatility
Unikátní predikce: Co očekávají banky, brokeři a analytici v roce 2025 na finančních trzích?
Nejzáhadnější měna světa. Potíže norské koruny trápí Oslo dekády, svádí se to na ropu
Denní kalendář událostí
V USA skladování zemního plynu
Členka Fedu Lorie Logan
Guvernér BoE Andrew Bailey
V eurozóně index PPI
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Austan Goolsbee
Členka Fedu Mary Daly
Člen Fedu Raphael Bostic
Na Novém Zélandu stavební povolení
Člen Fedu Raphael Bostic
V USA skladování zemního plynu
Členka Fedu Lorie Logan
Guvernér BoE Andrew Bailey
V eurozóně index PPI
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Austan Goolsbee
Členka Fedu Mary Daly
Člen Fedu Raphael Bostic
Na Novém Zélandu stavební povolení
Člen Fedu Raphael Bostic
Tradingové analýzy a zprávy
Evropské akcie díky dobrým firemním výsledkům uzavřely na rekordu
Trump bezostyšně přehlíží zákony
Forex: Japonský jen se po komentáři o úrocích dostal k dolaru nejvýše za osm týdnů
ČNB snížila základní úrokovou sazbu na 3,75 pct, zhoršila výhled ekonomiky
Forex: LSE otevřela long na USD/CAD
Komodity: Ropa mírně zdražuje po zprávě, že saúdskoarabská státní ropná firma zvýšila ceny
Pražská burza po více než 17 letech uzavřela nad 1900 body
Forex: Koruna dnes mírně zpevnila k euru a oslabila k dolaru
Experti: Dnešní snížení sazeb ČNB hypotéky výrazně nezlevní
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Evropské akcie díky dobrým firemním výsledkům uzavřely na rekordu
Trump bezostyšně přehlíží zákony
Forex: Japonský jen se po komentáři o úrocích dostal k dolaru nejvýše za osm týdnů
ČNB snížila základní úrokovou sazbu na 3,75 pct, zhoršila výhled ekonomiky
Forex: LSE otevřela long na USD/CAD
Komodity: Ropa mírně zdražuje po zprávě, že saúdskoarabská státní ropná firma zvýšila ceny
Pražská burza po více než 17 letech uzavřela nad 1900 body
Forex: Koruna dnes mírně zpevnila k euru a oslabila k dolaru
Experti: Dnešní snížení sazeb ČNB hypotéky výrazně nezlevní
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Blogy uživatelů
Palantir září, AMD a Alphabet zklamaly: Největší překvapení výsledkové sezóny
Praktické okénko - stála při mě štěstěna
Jak uspět v obchodování - praktické rady a tipy pro tradery
Moje cesta prop tradingem – otevřený dlouhodobý obchod a velká událost u FTMO
Stop-Loss: Dobrý sluha, ale zlý pán!
Měnový pár AUD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Praktická ukázka: Sedmkrát do stejné řeky
Analýza DJ30, S&P 500, EUR/USD, zlata a bitcoinu: Trumpova 2. obchodní válka začíná
Co se děje s kryptoměnou Ethereum? Je nyní vhodná doba nakoupit?
Prop Trading: Jak zvládnout drawdown v rámci výzvy
Palantir září, AMD a Alphabet zklamaly: Největší překvapení výsledkové sezóny
Praktické okénko - stála při mě štěstěna
Jak uspět v obchodování - praktické rady a tipy pro tradery
Moje cesta prop tradingem – otevřený dlouhodobý obchod a velká událost u FTMO
Stop-Loss: Dobrý sluha, ale zlý pán!
Měnový pár AUD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Praktická ukázka: Sedmkrát do stejné řeky
Analýza DJ30, S&P 500, EUR/USD, zlata a bitcoinu: Trumpova 2. obchodní válka začíná
Co se děje s kryptoměnou Ethereum? Je nyní vhodná doba nakoupit?
Prop Trading: Jak zvládnout drawdown v rámci výzvy
Forexové online zpravodajství
Smíšená seance v zámoří
ČNB na pozadí klesající inflace obnovuje snižování úrokových sazeb
Koruna má dnes našlápnuto posílit vůči euru nejvíce od loňského května. Důvodem je „jestřábí snížení“ úrokových sazeb v podání ČNB a související sázka trhů, že ČNB bude držet sazby, kde jsou, až takřka rok
Jestřábí obnovení cyklu snižování sazeb
Denní shrnutí: Evropa roste na nadějích na mír, smíšené signály z údajů o zaměstnanosti a snížení sazeb BoE
Průmyslový konglomerát Honeywell se rozdělí na 3 samostatné společnosti, roční výhled pod očekáváním
Frankfurtská burza dnes silně rostla, Siemens Healthineers oznámilo výsledky hospodaření za 1Q
Výsledky Eli Lilly za 4Q jsou nad očekáváním, společnost projektuje růst očištěného zisku na akcii
Akcie Doosan Škoda Power první obchodní den výrazně posílily
Žně na pražské burze, solidní debut Doosan Power či výsledky KB
Smíšená seance v zámoří
ČNB na pozadí klesající inflace obnovuje snižování úrokových sazeb
Koruna má dnes našlápnuto posílit vůči euru nejvíce od loňského května. Důvodem je „jestřábí snížení“ úrokových sazeb v podání ČNB a související sázka trhů, že ČNB bude držet sazby, kde jsou, až takřka rok
Jestřábí obnovení cyklu snižování sazeb
Denní shrnutí: Evropa roste na nadějích na mír, smíšené signály z údajů o zaměstnanosti a snížení sazeb BoE
Průmyslový konglomerát Honeywell se rozdělí na 3 samostatné společnosti, roční výhled pod očekáváním
Frankfurtská burza dnes silně rostla, Siemens Healthineers oznámilo výsledky hospodaření za 1Q
Výsledky Eli Lilly za 4Q jsou nad očekáváním, společnost projektuje růst očištěného zisku na akcii
Akcie Doosan Škoda Power první obchodní den výrazně posílily
Žně na pražské burze, solidní debut Doosan Power či výsledky KB
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Rychlé shrnutí
Írsko - strestestovanie
GBP/USD – Denní pohled 2.4.2014
Průmysl v Maďarsku klesá
Bidenova obchodní politika: Částečný reset
Komoditný výhľad pre 20. týždeň
Makro: Strojní objednávky v soukromém sektoru Japonska ve 4Q nad odhady
BREAKING: USD posiluje po silných datech JOLTS a mnohem vyšším subindexu cen ISM 📌
Rozbřesk: O inflaci, COVIDu a centrálních bankách v roce 2021 a 2022. Koruna končí rok v býčí náladě
Crypto FTX roste po oznámení spolupráce s VISA 📈
Rychlé shrnutí
Írsko - strestestovanie
GBP/USD – Denní pohled 2.4.2014
Průmysl v Maďarsku klesá
Bidenova obchodní politika: Částečný reset
Komoditný výhľad pre 20. týždeň
Makro: Strojní objednávky v soukromém sektoru Japonska ve 4Q nad odhady
BREAKING: USD posiluje po silných datech JOLTS a mnohem vyšším subindexu cen ISM 📌
Rozbřesk: O inflaci, COVIDu a centrálních bankách v roce 2021 a 2022. Koruna končí rok v býčí náladě
Crypto FTX roste po oznámení spolupráce s VISA 📈
Blogy uživatelů
Co to je forex?
Jak dopadne zítřejší nejočekávanější IPO tohoto roku?
Budú pokračovať trendy ktoré začali pri vypuknutí korony?
Index S&P 500: Medvědům stojí v cestě poslední support
Stop-Loss: Dobrý sluha, ale zlý pán!
Chcete se stát full-time traderem? Tato přednáška by vám na vaší cestě mohla pomoct
Svíčkové formace na mnoha měnových párech
Svíčkové formace
Geopolitické události – mezinárodní konflikty (2. díl)
Zápisky tradera: Jde být výdělečným na základě ebooku?
Co to je forex?
Jak dopadne zítřejší nejočekávanější IPO tohoto roku?
Budú pokračovať trendy ktoré začali pri vypuknutí korony?
Index S&P 500: Medvědům stojí v cestě poslední support
Stop-Loss: Dobrý sluha, ale zlý pán!
Chcete se stát full-time traderem? Tato přednáška by vám na vaší cestě mohla pomoct
Svíčkové formace na mnoha měnových párech
Svíčkové formace
Geopolitické události – mezinárodní konflikty (2. díl)
Zápisky tradera: Jde být výdělečným na základě ebooku?
Vzdělávací články
RebelsFunding: Recenze a hodnocení prop trading firmy
Červenec 2024 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz vysoké zisky
Jmenuje se po velkém vůdci, ale zažila život v útlaku. Jaký je příběh albánské měny?
8 nejlepších obchodních strategií – intradenní obchodování (6. díl)
Technická analýza - silná zbraň v ruce forex tradera
Forex: 10 nejobchodovanějších měn světa
Technická analýza - grafické formace
Forex a mysterium svíčkových grafů
Technická analýza - svíčkové formace (Candlestick)
Nejvýznamnější svíčkové formace – část II.
RebelsFunding: Recenze a hodnocení prop trading firmy
Červenec 2024 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz vysoké zisky
Jmenuje se po velkém vůdci, ale zažila život v útlaku. Jaký je příběh albánské měny?
8 nejlepších obchodních strategií – intradenní obchodování (6. díl)
Technická analýza - silná zbraň v ruce forex tradera
Forex: 10 nejobchodovanějších měn světa
Technická analýza - grafické formace
Forex a mysterium svíčkových grafů
Technická analýza - svíčkové formace (Candlestick)
Nejvýznamnější svíčkové formace – část II.
Tradingové analýzy a zprávy
Aktuálně otevřené forex pozice 16.4.2021
EUR/USD - Intradenní výhled 25.2.2022
Forex: Udrží se USD/JPY v klesajícím trendu?
Komodity: Ropa před inaugurací zdražuje v naději na podporu americké vlády
Intradenní Price Action patterny na zlatě 1.7.2024
Forex: GBP/USD: Libra se odrazila od 1.6550 a vrací se k 1.6645
Swingové obchodování zlata 19.7.2024
Swingové obchodování zlata 1.8.2024
Swingové obchodování zlata 18.12.2023
FTSE 100 - Intradenní výhled 5.8.2024
Aktuálně otevřené forex pozice 16.4.2021
EUR/USD - Intradenní výhled 25.2.2022
Forex: Udrží se USD/JPY v klesajícím trendu?
Komodity: Ropa před inaugurací zdražuje v naději na podporu americké vlády
Intradenní Price Action patterny na zlatě 1.7.2024
Forex: GBP/USD: Libra se odrazila od 1.6550 a vrací se k 1.6645
Swingové obchodování zlata 19.7.2024
Swingové obchodování zlata 1.8.2024
Swingové obchodování zlata 18.12.2023
FTSE 100 - Intradenní výhled 5.8.2024
Témata v diskusním fóru
Akcie za ukrajinské války
Mapa 28/11
Intradenní obchodníci V. (obchodní plán - systém a obchodní deník)
Fundamentální analýza forexu – vliv sezónních a časových faktorů na forexové trhy (6. díl)
VIDEO: Fed nepotěšil, akcie zůstávají pod tlakem
Co udělá recese v USA se zisky?
Trochu k optimalizaci
Capital.com
Nejsem obohacenej buran
GCI Financial
Akcie za ukrajinské války
Mapa 28/11
Intradenní obchodníci V. (obchodní plán - systém a obchodní deník)
Fundamentální analýza forexu – vliv sezónních a časových faktorů na forexové trhy (6. díl)
VIDEO: Fed nepotěšil, akcie zůstávají pod tlakem
Co udělá recese v USA se zisky?
Trochu k optimalizaci
Capital.com
Nejsem obohacenej buran
GCI Financial
Odborná literatura
Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!
Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!
Forex brokeři