Úterý 17. září 2024 17:17
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
eightcap zlato
reklama
Investingfox Partner

Intel míří nahoru, protože federální granty podporují růst akcií

17.09.2024 09:44  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics66e927b015b95.jpg

Investoři zvažují kroky Fedu, trh reaguje nerovnoměrně

Americké akcie se v pondělí vyvíjely smíšeně, přičemž index S&P 500 si připsal malé zisky, zatímco Nasdaq se výrazně propadl kvůli poklesu akcií velkých technologických společností. Investoři zaměřili pozornost na nadcházející zasedání amerického Fedu, na kterém se očekává rozhodnutí o zvýšení úrokových sazeb.

Technický sektor na ústupu

Největší ztráty utrpěl technologický sektor, který stál celý rok v čele indexu S&P 500. Technologický index S&P ztratil 0,95 %, což byl v daný den největší pokles ze všech 11 hlavních sektorů.

K poklesu výrazně přispěl Apple, jehož akcie klesly o 2,78 %. Výsledkem bylo výrazné oslabení indexů S&P 500 i Nasdaq Composite. Příčinou propadu byly prognózy analytiků z TF International Securities, kteří informovali o slabší poptávce po nové řadě iPhonů 16 než se očekávalo.

Výrobci čipů pod tlakem

Apple nebyl jediný, kdo pocítil negativní sentiment na trhu. Škody utrpěli i výrobci čipů. Nvidia, jejíž akcie vykázaly nejlepší výsledek z indexu S&P 500 za daný rok, ztratila 1,95 %. Broadcom klesl o 2,19 %, zatímco Micron Technology se propadl o 4,43 %. Výsledkem byl 1,41% pokles Philadelphia SE Semiconductor Index.

Strategie investorů: Rychlé prodeje obřích akcií

Ken Polcari, hlavní tržní stratég ve SlateStone Wealth, poznamenal, že když investoři potřebují rychle získat kapitál, prodávají nejdřív technologické giganty. "Pokud lidé chtějí rychlé peníze, prodávají velké firmy, jako je Apple, Nvidia, Amazon nebo Microsoft. Dá se to udělat rychle a s minimálním ohrožením portfolia," vysvětlil Polcari.

Finanční společnosti zamrzly v očekávání rozhodnutí Fedu

Investoři dál sledují kroky Federálního rezervního systému a očekávají, že další zpřísnění měnové politiky ovlivní v následujících dnech trhy.

Nestabilní očekávání před zasedáním Fedu

Trhy vykazují před rozhodnutím amerického Federálního rezervního systému (Fed) smíšené výsledky. Investoři hrají na jistotu, snaží se chránit svá aktiva a připravit se na možné změny měnové politiky.

"Chtějí mít rezervy, aby v případě nejistoty související s rozhodnutím Fedu mohli konat," říkají odborníci.

Dow Jones roste a Nasdaq oslabuje

Index Dow Jones Industrial Average vzrostl v pondělí o 228,30 bodů, což odpovídá růstu o 0,55 %, a dosáhl hodnoty 41 622,08. V tomto okamžiku se mírně zvýšil také index S&P 500, a to o 0,13 %, když vzrostl o 7,07 bodů na hodnotu 5 633,09. Naproti tomu index Nasdaq Composite utrpěl ztráty a klesl o 91,85 bodů, tj. 0,52 %, na hodnotu 17 592,13.

Technický sektor se obrací dolů

Z 11 klíčových sektorů indexu S&P 500 vykázaly negativní dynamiku jen technologický a spotřební sektor. Akcie technologických firem pod tlakem dál klesaly, zčásti kvůli volatilitě související s čekáním na rozhodnutí Fedu. Finanční společnosti zároveň vzrostly o 1,22 % a energetický sektor o 1,2 % – postavily se tak do čela denní výkonnosti.

Sázky na uvolnění z Fedu

Trhy od začátku roku vykazují pozitivní dynamiku díky očekávání, že Fed uvolní svou měnovou politiku. Ekonomické ukazatele zároveň naznačují, že by se americká ekonomika mohla vyhnout recesi, což podporuje optimismus účastníků trhu.

Index Dow Jones zakončil den na rekordním maximu, zatímco index S&P 500 zůstává na 1 % historického maxima, dosaženého letos v červenci.

Prognózy snížení sazeb Fedu

Trh dál čeká na výsledek středečního zasedání Fedu. Předpoklady možného snížení sazeb dál kolísají. Podle nástroje FedWatch společnosti CME je teď šance na snížení sazeb o 50 bazických bodů 59 %.

Intel dostává podporu vlády

Akcie Intel Corp vzrostly o 6,36 %, když se objevila zpráva, že společnost dostane federální podporu ve výši 3,5 miliardy dolarů. Prostředky budou použity na výrobu polovodičů pro americké ministerstvo obrany. Zmíněná zpráva nejenže posílila pozici Intelu na trhu, ale také se stala důležitým krokem k zajištění národní bezpečnosti země prostřednictvím rozvoje polovodičového průmyslu.

Boeing přestává kvůli stávce nabírat zaměstnance

Akcie Boeingu oproti tomu klesly o 0,78 %, a to kvůli probíhající stávce zaměstnanců. Výrobce letadel uvedl, že pokud bude stávka v příštích dnech pokračovat, pozastaví přijímání nových zaměstnanců a zváží dočasné propuštění stávajících pracovníků. Uvedené znamená další problémy pro společnost, která je už tak pod tlakem kvůli obtížné ekonomické situaci.

Důvěra investorů roste

Na Newyorské burze výrazně převládají akcie, které vykázaly růst, nad těmi, které klesly, a to v poměru 2,74 : 1. Na Nasdaqu byla situace také ve prospěch "býků", přičemž rostoucí akcie převažovaly nad klesajícími 1,17násobně. Tyto údaje ukazují na celkový optimismus na trhu, a to navzdory negativnímu vlivu některých sektorů.

Nové rekordy uprostřed očekávání

Index S&P 500 zaznamenal za posledních 52 týdnů 88 nových maxim a pouze 1 minimum, což svědčí o dobrém investorském sentimentu. Index Nasdaq Composite oproti tomu vykázal 143 nových maxim a 83 nových minim. Tyto údaje potvrzují, že trhy dál rostou navzdory nadcházejícím rozhodnutím Fedu.

Obchodní aktivita klesá

Objem obchodů na amerických akciových trzích činil 9,74 miliard akcií, což je mírně pod průměrem 10,75 miliard akcií za posledních 20 obchodních dnů. Pokles aktivity lze vysvětlit čekáním na zasedání Federálního rezervního systému, jehož výsledky mohou významně ovlivnit další pohyb trhu.

Americké indexy pod tlakem technologických akcií

Technologický sektor táhne indexy stále dolů, a to navzdory celkovému růstu trhu. Americký dolar se v páru s japonským jenem mezitím dostal na nejnižší úroveň za více než rok, což souvisí se zvýšeným očekáváním uvolnění měnové politiky Fedu na nadcházejícím zasedání.

Čím dál větší očekávání snížení úrokových sazeb

Investoři a analytici netrpělivě očekávají středu, kdy Fed rozhodne o úrokových sazbách. Očekávání rostou: Fed by mohl snížit sazby o půl procentního bodu, což je víc, než se očekávalo. Cílem tohoto kroku je podpořit ekonomiku a zabránit prudkému zpomalení a zároveň udržet inflaci pod kontrolou a stabilizovat trh práce.

Trhy sledují rétoriku Fedu

Kathleen Brooksová, ředitelka výzkumu v XTB, uvedla, že účastníci trhu se méně soustředí na míru snížení sazeb a více na důvody Fedu k jednotlivým krokům.

"Pokud bude snížení o 50 bazických bodů doprovázeno prohlášením o záměru zajistit měkké přistání, bude to trh vnímat pozitivně. Pokud ale důvěra oslabí a objeví se známky paniky, může být nevyhnutelný výprodej," uvedla.

Dolar v době čekání trhu oslabuje

Dolarový index, který sleduje vývoj dolaru vůči šesti hlavním měnám, klesl o 0,33 % na 100,69 bodů. Pod tlakem byl také pár dolar-jen, kde dolar klesl o 0,13 % na 140,63 jenu. Tyto výkyvy souvisejí s očekáváním uvolněnější politiky Fedu, což by mohlo vést k dalšímu poklesu výnosů dolarových aktiv.

Akcie Trump Media přišly o zisky

Pozornost investorů přitáhly také zprávy o druhém pokusu o atentát na republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. Akcie jeho společnosti Trump Media & Technology v neděli nejprve stouply, ale do konce pondělní obchodní seance se propadly o více než 3 %.

Omezení prodeje akcií Trump Media bude zrušeno

Moratorium na prodej akcií Trump Media bude během následujících 10 dnů zrušeno, což by mohlo zvýšit volatilitu na trhu. Sám Trump ale v pátek uvedl, že své akcie prodávat nehodlá, což mohlo investory trochu uklidnit.

Naděje na uvolnění měnové politiky zvedá akcie

Akcie v očekávání výrazného snížení úrokových sazeb amerického Fedu dál dostávají podporu, což se odráží na růstu světových indexů. Index MSCI All-World vzrostl o 0,20 % na 828,55 bodů, což potvrzuje, že optimismus související s kroky Fedu podporuje investorský sentiment už několik měsíců.

Dluhopisy reagují na očekávání trhu

Výnosy Krátkodobých amerických státních dluhopisů se dostaly na nejnižší úroveň za poslední dva roky. Dvouleté výnosy, které jsou zvlášť citlivé na změny úrokových sazeb, v pondělí klesly o 1,7 bazického bodu a pokračovaly tak v klesajícím trendu, který byl patrný v průběhu září.

Dlouhodobější dluhopisy také spadly. Výnosy desetiletých dluhopisů klesly už druhý den po sobě, a to z pátečních 3,649 % na 3,618 %, tzn. o 3,1 bazického bodu.

Sazby a pravděpodobnosti: Obchodníci se připravují na rozhodnutí Fedu

Obchodníci jsou čím dál optimističtější, že Fed se na středečním zasedání rozhodne snížit sazby o půl bodu. Údaje o futures ukázaly, že pravděpodobnost tohoto scénáře vzrostla z 30 % (před týdnem) na 59 %. Zmíněná očekávání se prudce změnila poté, co zprávy v médiích naznačily, že uvolnění by mohlo být agresivnější.

Japonská a britská centrální banka v centru pozornosti

V centru pozornosti jsou tento týden také klíčová zasedání dalších centrálních bank. Bank of England a Bank of Japan budou jednat o dalších krocích. Bank of England má podle očekávání ponechat úrokové sazby na čtvrtečním zasedání na 5,00 %. Trhy ale stále v cenách stále zohledňují další snížení o 31 %.

Bank of Japan oznámí své rozhodnutí v pátek. Všeobecně se očekává, že zatím ponechá sazby na stávající úrovni, ale může naznačit možné říjnové zpřísnění.

Vliv by mohly mít údaje z USA

Kromě kroků centrálních bank budou investoři tento týden pozorně sledovat také ekonomické údaje z USA včetně zpráv o maloobchodních tržbách a průmyslové výrobě. Tyto údaje by mohly mít na trh významný vliv a mohly by buď posílit, nebo oslabit očekávání v oblasti dalších kroků Fedu.

Jen posiluje, protože výnosy dluhopisů klesají

Pokles výnosů amerických státních dluhopisů podpořil posílení japonského jenu vůči dolaru. Tento trend odráží opatrnost investorů, kteří čekají na další snížení úrokových sazeb Fedu. Euro si také drží pozici a zůstává na ceně 1,1200 dolarů díky předpokladu snížení sazeb ECB, který ho stabilizuje.

Zlato se blíží k rekordním úrovním

Nízké výpůjční sazby stimulují růst cen zlata, které vzrostly o 0,22 % na 2 582,39 dolarů za unci. Tato úroveň se blíží historickému maximu 2 588,81 dolarů, které zlato v minulosti stanovilo. Drahý kov dál přitahuje investory jako bezpečné aktivum v době nejistoty na globálních trzích.

Ceny ropy po hurikánu rostou

Ceny ropy prudce vzrostly po hurikánu Francine, který vedl k dočasnému pozastavení zhruba 20 % ropné produkce v Mexickém zálivu. Obnovení těžby nějakou dobu potrvá, což způsobilo nárůst ceny ropy na světových trzích.

Futures na ropu Brent si připsaly 1,14 dolarů a dosáhly ceny 72,75 dolarů za barel. Americká ropa také vzrostla, a to o 1,44 dolarů na 70,09 dolarů za barel. Tyto změny by v následujících dnech mohly ovlivnit další dynamiku cen energií.

Celkově se dá říct, že pokles výnosů dluhopisů, posílení jenu a růst cen ropy dokládají současný globální ekonomický vývoj, který je dán přírodními katastrofami a očekávaným snížení sazeb klíčových centrálních bank.

Klíčová slova: Trump Media | Výnosy dluhopisů | Vývoj | Údaje z USA | Spotřební sektor | Očekávání | Media & Technology | Trh práce | Ken Polcari | Britská centrální banka | Prognózy | Broadcom | Obchodní seance | Index DOW | Brent | Sentiment na trhu | Peníze | Americká ropa | Micron | Pozornost investorů | Nárůst ceny | Kapitál | SlateStone Wealth | FedWatch | Posílení | Investoři | Nejistoty | Negativní sentiment | Média | Bank of England | Prodej | Zpráva | S&P | Velké firmy | Ekonomický vývoj | Výsledky | Firmy | Zasedání Fedu | Objem | Ceny ropy | Nasdaq | Zprávy | Propuštění | Výrobce letadel | Euro | Údaje | Trump | Index Dow Jones Industrial Average | Bank of Japan | Americké akcie | Trh | Fed | | Ekonomické ukazatele | Drahý kov | Microsoft | Pozornost | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Rostoucí akcie | S&P 500 | Objem obchodů | Centrální banka | Finanční společnosti | CME | Společnosti | Portfólia | Boeing | Wealth | Vývoj dolaru | Analytici | Energetický sektor | Aktivum | Ceny | Pokles | Kov | Nvidia | Pokles výnosů dluhopisů | Americká ekonomika | Americký dolar | Situace | FedWatch společnosti CME | Snížení sazeb | Dow Jones Industrial Average | Zisky | Akcie Boeingu | Pohyb trhu | Růst cen | Ekonomické údaje | ECB | Kathleen Brooksová | Měkké přistání | Nové rekordy | Obchodníci | Očekávání trhu | Účastníci trhu | Akcie technologických firem | Philadelphia SE Semiconductor | Problémy | Technology | Pokles výnosů | Micron Technology | Futures na ropu | Ropa | Rezervy | Optimismus | Dolar | Portfolia | Prodeje akcií | Obchodní aktivita | Index Dow Jones | Růst akcií | Miliardy | Americké indexy | Ředitelka | Technologický sektor | Trend | Dow Jones Industrial | Kroky Fedu | Indexy | Odborníci | Zpřísnění měnové politiky | Oslabení | Aktiva | Výprodej | Práce | Stratég | Sentiment | Technologický index | Měnové politiky | Intel | Ekonomika | Americké ministerstvo | Sazby | Trhy | Dolarový index | Akcie Intel | Úrokové sazby | Snížení úrokových sazeb | Prodeje | Index MSCI | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Ztráty | Optimismus na trhu | Výnosy desetiletých dluhopisů | Smíšené výsledky | Vlády | Dow Jones | Ropy | Malé zisky | Společnost | Sázky | Burze | Výrobci čipů | Růst | Index Dow Jones Industrial | Zajištění | Index | Šance | Posílení japonského jenu | Výkyvy | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Investorský sentiment | Banka | Nasdaq Composite | Největší ztráty | Index S&P 500 | Důvěra investorů | Futures | Rychlé peníze | Prodej akcií | Zvýšení úrokových sazeb | Index Nasdaq Composite | Růst cen zlata | Vice | USA | XTB | Dluhopisy | Francine | Největší pokles | Amazon | Miliardy dolarů | Trump Media & Technology | Růst cen ropy | Apple | Philadelphia SE | Zasedání amerického Fedu | Zlato | Ukazatele | Akcie | Americké ministerstvo obrany | Výnosy | Změny úrokových sazeb | Získat kapitál |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Instant view: Zlato vystřelilo vzhůru po dalším zklamání indexu ISM
    Jeden z hlavních indikátorů sektoru služeb v USA výrazně podstřelil očekávání. Index ISM pro nevýrobní sektor klesl na 52,6 bodů při očekávání výsledku na úrovni 55 bodů. V minulém měsíci dosáhl index na 56,4 body. Dnešní výsledky přišly jen 2 dny po výrazně horších datech ISM z výrobního sektoru, které se propadly na nejnižší úrovně za poslední dekádu. Co se týká dnešních dat, tak v nevýrobním sektoru služeb se jedná o nejnižší úroveň za poslední 3 roky. Hrozivé jsou také výsledky některých důležitých subindexů. Nové objednávky padly na 53,7 bodů z 60,3 body z minulého měsíce. Subindex zaměstnanosti pak klesl na 50,4 body z 53,1 v minulém měsíci.
  • Instant view: Žiadne prekvapenie počas Draghiho posledného prejavu
    Záverečná tlačová konferencia prezidenta ECB Maria Draghiho zatiaľ nepriniesla veľa prekvapení a pokiaľ ide o trhy, tak žiadne výrazné pohyby sme zatiaľ nevideli. Najdôležitejšie vyjadrenia boli tieto:
  • Instinkt dravce vás může připravit o bohatství, pokud nakoupíte příliš brzy
    Neuvěřitelné podmínky ještě neznamenají dobrou investici. Když něco kleslo o 90 %, neznamená to, že to neklesne o dalších 90 % nebo 100 %. Neskákejme bez rozmyslu do velkých investic a dejme v současné ekonomické situaci velký pozor na to, aby instinkt opatrnosti nepřebil instinkt dravce. Může se z něj stát zabiják našeho bohatství. Taková „zajímavá příležitost” může potopit i vlastní, původně dobře fungující, byznys.
  • Institut NIER zlepšil odhad letošního vývoje švédské ekonomiky
    Švédská ekonomika letos kvůli koronavirové krizi výrazně klesne, povede si však lépe než ekonomiky v eurozóně. Uvedl to dnes švédský Národní institut pro hospodářský výzkum (NIER), který zároveň předpověděl, že hrubý domácí produkt (HDP) Švédska letos klesne o 5,4 procenta. V dubnu přitom institut počítal se sedmiprocentním propadem. Švédsko k boji proti koronaviru přistupuje liberálněji než většina dalších států.
  • Instrumenty s pevným výnosem: Chce to klid a chytit příležitost za pačesy
    Se zpomalením ekonomiky budou ve výhodě kvalitní aktiva, zejména státní dluhopisy do 5 let. Potenciální snížení sazeb centrálními bankami ve druhém čtvrtletí naznačuje prodloužení durace, a to navzdory obavám z politiky a inflace.
  • Intel chce udělat revoluci v těžbě kryptoměn
    Dle společnosti Intel (INTC.US) vstupuje svět do období Metaverse a technologie webu 3.0. Společnost zároveň považuje blockchainovou technologii za potenciální milník v evoluci společnosti v kontextu digitalizace našich životů.
  • Intel chce vyřešit „klimatické problémy“ Bitcoinu s jeho chystaným „blockchain čipem“
    Včera (16. února), Generální ředitel Intel Corporation, Patrick Gelsinger vysvětlil, jak by nadcházející těžba kryptočipu jeho společnosti mohla pomoci vyřešit „klimatickou otázku“ Bitcoinu.
  • Intel investuje do továrny na čipy v německém Magdeburku přes 30 miliard eur
    Americká společnost Intel investuje do továrny na čipy v německém Magdeburku přes 30 miliard eur (713 miliard Kč). Firma to oznámila v prohlášení po podpisu dohody o společném záměru s německou vládou. Ta podle dřívějších informací ekonomických médií podpoří výstavbu zhruba deseti miliardami eur (asi 238 miliard Kč). Prohlášení přesnou výši podpory nezmiňuje, konkrétní sumu německá vláda zatím oficiálně neoznámila. Intel uvedl, že produkce polovodičů začne v rozmezí čtyř až pěti let. Nezbytný je ale souhlas Evropské komise s německou státní podporou.
  • Intel je druhá Nokia, akcie padají o 30% na více než 10 letá minima!
    Intel byl kdysi dominantní společností ve svém oboru, avšak postupně technologicky usnul az firmy, která kdysi vydělávala desítky miliard se stala firma, která přináší kvartál co kvartál horší a horší čísla a je dlouhodobě ve ztrátě. V této tradici Intel pokračoval i nyní, jelikož v rámci výsledků nepřinesl snad ani jednu pozitivní informaci, za což jej trh trestá výrazným poklesem akcií.
  • Intel klesá o 5 % i přes silné hospodářské výsledky, zklamal výhled
    Akcie Intel (INTC.US) klesají o více než 5 %, přestože společnost zveřejnila dobré hospodářské výsledky. Společnost vydělala $1,39 na akcii při očekávání $1,15. Tržby ve výši $18, 57 mld. také překonaly očekávání analytiků ($17,90 mld.). Výhled na druhé čtvrtletí nicméně zklamal. Na druhou stranu však společnost zvýšila výhled meziročních prodejů. Intel očekává mírný pokles zisku na $1,05 na akcii. Očekával se průměrný zisk ve výši $1,09 na akcii. Jedná se o důsledek zvýšených nákladů na nárůst produkce rychlejších čipů. Intel reportoval poprvé pod novým CEO Patem Gelsingrem.
  • Intel nezaznamenává dvojité dno, ale FOMC chce QE, a to hned
    Nedávno jsme jasně prolomili práh 1150 a uzavřeli výrazně nad touto hladinou. Podle posledního ch...
  • Intel postaví v Magdeburgu závod na výrobu čipů za 17 miliard eur
    Americká společnost Intel postaví v německém městě Magdeburg závod na výrobu mikročipů za 17 miliard eur (více než 422 miliard Kč). O svém výběru firma informovala na on-line tiskové konferenci. V Evropě pak hodlá do deseti let investovat až 80 miliard eur, zejména v Německu. Intel se v Evropě rozhodoval mezi více zeměmi. O jeho továrnu stála například Francie, Itálie nebo Polsko.
  • Intel prudce stoupá, jak trhy zvažují možnosti umělé inteligence Lunar Lake a oživení trhu PC📈
    Americký polovodičový gigant Intel (INTC.US) byl v posledních měsících jedním z nejslabších polovodičových titulů. Také trendy v tržbách a výdělcích nejsou ani srovnatelné s obdobnými. Akcie společnosti však během posledních 5 seancí vzrostly o 10 %, protože trhy zvažují příležitosti ohledně nových čipů Lunar Lake AI, které budou debutovat letos (3. čtvrtletí 2024).
  • 📌Intel se nachází blízko 12letých minim. Je to příležitost, nebo se společnost chystá zopakovat příběh Nokie a Kodaku? 🔎
    Intel, jeden z technologických průkopníků, který dnes stojí na křižovatce své historie.Cesta společnosti Intel byla pestrá - od dominance na trhu procesorů pro osobní počítače a serverů až po boje s technologickým zpožděním a konkurencí. Pod vedením generálního ředitele Pata Gelsingera se společnost pustila do ambiciózní transformační strategie. Snaží se získat zpět svůj technologický náskok a expandovat na nové trhy.
  • 📌Intel se po zisku za 2. čtvrtletí propadl o 22 %; akcie testují 10letá minima 📉Největší panika od října 2000
    Akcie amerického výrobce polovodičových čipů (INTC.US) dnes po čtvrtletních výsledcích oslabují o téměř 22 %. Společnost hodlá podnik restrukturalizovat a propustí 15 000 zaměstnanců (15 % z přibližně 110 000 míst na plný úvazek), přičemž si ponechá pouze pozice na plný úvazek, které jsou nezbytné pro pokračování provozu. To vše v rámci programu snižování nákladů (10 miliard dolarů v roce 2024).
  • Intel se v premarketu propadl o téměř 10 % kvůli slabým čtvrtletním výsledkům
    Akcie společnosti Intel (INTC.US) klesly v předobchodní fázi o téměř 10 % poté, co výrobce čipů zveřejnil neuspokojivé výsledky za 4. čtvrtletí a vydal slabší finanční výhled, než se očekávalo.
  • Intel vstupuje na trh s těžbou bitcoinů, Ethereum ztrácí prvenství na trhu NFT a DeFi
    Na začátku roku 2022 se trh s kryptoměnami mění v důsledku událostí, ke kterým došlo v roce 2021. Po přesunu z Číny se těžební průmysl nadále rozvíjel, ale potřeboval přehodnotit a zavést nové těžební technologie. Je také nutné zmínit nebývalý růst trhů NFT a DeFi, díky nimž ethereum do konce roku 2021 vykázalo obrovský růst. Na začátku nového roku však tyto události získaly nečekaný vektor vývoje, který bude mít na trh kryptoměn významný dopad.
  • Intel ztrácí více než 5 %!
    Akcie společnosti Intel (INTC.US) se v průběhu dnešní seance obchodují s více než 5% ztrátou! Důvodem rapidního poklesu akcií je skutečnost, že analytici Citigroup odhadují horší hospodářské výsledky za druhý kvartál. Jednat se tak může již o druhý kvartál za sebou, kdy Intel vykáže pokles tržeb v meziročním srovnání. Analytik Citigroup Christopher Danely tvrdí, že medvědí scénář dalšího vývoje přichází dříve, než očekával.
  • Intenzivní prodeje ropy, zlato v průlomu
    Hedgeové fondy v minulém týdnu omezily býčí sázky o 9 % u všech hlavních komodit. Kupce i nadále lákaly vzácné a průmyslové kovy, zatímco krátké prodeje u ropy WTI padaly. Čím dál více se totiž ukazovalo, že třetí pokus o býčí cyklus v tomto roce vykazuje známky neúspěchu.
  • Interactive Brokers Central Europe expanduje ve střední a jihovýchodní Evropě
    Interactive Brokers Group (Nasdaq: IBKR), globální makléřská společnost, dnes oznámila, že její maďarský subjekt se připojí k Budapešťské burze cenných papírů (BSE), druhé největší burze ve střední a východní Evropě podle tržní kapitalizace a likvidity, jako registrovaný makléřský subjekt od 12. prosince 2020 s licencí Magyar Nemzeti Bank (MNB). Jedná se o součást strategických plánů firmy expandovat ve střední a jihovýchodní Evropě prostřednictvím maďarského subjektu Interactive Brokers Central Europe Zrt, (IBCE).
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani