Pondělí 04. listopadu 2024 20:16
reklama
Purple trading AI
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani

Akciové indexy dosahují maxima

02.02.2018 08:55  Autor: Globtrex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akciové indexy ženou na historická maxima volné peníze pocházející z programů odkupu aktiv centrálních bank.

Tento současný vývoj může podložen jednak skutečným stavem ekonomiky, ale může být současně docílen pouze optimistickým výhledem na budoucí vývoj ekonomiky. Americké akciové indexy zahájily nový rok 2018 rok v rekordním nárůstu a historických maximech. Na trzích se dokonce neprojevily ani avizované obavy z působení prezidenta Donalda Trumpa. Investoři si zřejmě uvědomili, že život jde dál a pokud nastanou jisté změny, bude ještě dlouhou dobu trvat, než se projeví a svoje zahnali obavy.

Kam směřují investoři

Investoři se v současné době více zaměřují na výkonnost ekonomiky, méně pak na analýzy výsledků společností. Celkový tlak peněz uvolněných zejména v rámci programů odkupu aktiv v celém světě v současné době žene akciové indexy směrem vzhůru. To vše se děje v době, kdy jsou pod velkým tlakem ceny dluhopisů a současně také rostou úrokové výnosy. Současný vývoj pozorovaný na trhu může být podložen dostatečným ekonomickým základem, ale může to být také úplně jinak. Možná za to mohou jen analytici a novináři šířící pozitivní zprávy plné optimistických výhledů vývoje v oblasti vyvíjející se ekonomiky.

Zaměřeno na konkrétní trhy a společnosti

Mezi hlavní sledované ukazatele trhu patří zejména vývoj ekonomiky v zemi, jako je Čína a USA. Velmi sledovaná je také úroková politika centrálních bank a současně i změny pozorované v objemu nakupovaných aktiv. Zejména takzvané levné peníze umožnily korporacím začít přefinancovávat stávající dluhy, což v současné době spíše jen opticky zlepšilo jejich hospodaření. To se děje velmi často na úkor marží, které byly během posledních let neustále tlačeny na extrémně nízkou úroveň. Je třeba sledovat, jak jednotlivé společnosti zareagují na růst úrokových sazeb, inflaci a následnou nutnost zvyšování nákladů. Příkladem může být automobilová společnost Tesla. Ta profituje ze současného nastavení úroků, přebytku peněz a stabilního růstu trhů.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Akciové fondy letos vydělaly přes 16 %, dluhopisové prodělaly 0,9 %
    Akciové fondy si za prvních osm měsíců letošního roku připsaly přes 16 procent. Dluhopisové fondy skončily ve ztrátě 0,9 procenta a smíšené fondy si polepšily o 6,3 procenta. Vyplývá to z Partners Indexu podílových fondů za červenec, který má ČTK k dispozici.
  • Akciové fondy letos získaly více peněz než v posledních 20 letech dohromady
    Jestli existuje jen jedna statistika, která by chuť po akciích v letošním roce vystihla, pak je to hodnota, která přišla letos do akciových fondů.
  • Akciové fondy rostou, nemovitostní ztrácejí
    Akciovým fondům se od začátku roku daří, listopad ukončily se zhodnocením 17,61 procent. Naopak černého Petra si vytáhly nemovitostní fondy, které od začátku roku jako jediné uzavřely listopad s poklesem -1,30 procent. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za listopad 2019.
  • Akciové fondy získaly v roce 2021 více peněz než ve dvou desetiletích dohromady
    Jediná statistika, která vystihuje nenasytný apetit po akciích v letošním roce je suma hotovosti, která přišla do akciových fondů. Podle analytiků Bank of America Corp. a EPFR Global investoři v roce 2021 vložili do akciových burzovně obchodovaných a long-only fondů téměř 900 miliard dolarů – to je více než celková suma za posledních 19 let.
  • Akciové index boří další rekordy, investoři čekají na signály Fedu
    Americké akcie dále rostou na rekordní úrovně, zastavily se jen krátce poté, co vyšla zpráva, že spotřebitelský sentiment měřený Michiganskou univerzitou klesl na nejnižší úroveň za téměř deset let. S&P 500 pokořil další intradenní rekord, i přes pokles v energetickém sektoru. Od pandemických minim v březnu 2020 je už téměř na dvojnásobku.
  • Akciové indexy boří další rekordy, investoři čekají na signály Fedu
    Americké akcie dále rostou na rekordní úrovně, zastavily se jen krátce poté, co vyšla zpráva, že spotřebitelský sentiment měřený Michiganskou univerzitou klesl na nejnižší úroveň za téměř deset let. S&P 500 pokořil další intradenní rekord, i přes pokles v energetickém sektoru. Od pandemických minim v březnu 2020 je už téměř na dvojnásobku.
  • Akciové indexy búchajú o suporty
    Apple pomohol akciám - Akciové obchodovanie včera bolo pomerne neutrálne, aj keď v úvode obchodovania sme mo...
  • Akciové indexy – časový alert
    Z pohledu času a vývoje druhé velké růstové vlny, která byla tvořena od konce...
  • Akciové indexy dnes příliš velkých změn nedoznaly
    Evropský index Stoxx 600 dnes kolísá okolo včerejšího zavíracího kurzu. Aktuálně ztrácí zhruba jednu desetinu procenta. S výjimkou realitních společností, které dnes odepisují více jak jedno procento, se zisky a ztráty pohybují do půl procenta. V podobném duchu odstartovalo i obchodování ve Spojených státech. Výsledky Apple trhy potěšily, akcie tak rostou o zhruba pět procent a pomáhají celému sektoru informačních technologií, které díky tomu vévodí celému akciovému pelotonu. S otevřenou náručí přivítali investoři i výsledky General Electric. Akcie firmy rostou o dvě procenta. Celkově je obchodování ale klidnější, když se vyčkává na večerní výsledky zasedání americké centrální banky.
  • Akciové indexy dnes ráno prudko vzrástli
    Hlavné akciové indexy začali nový obchodný týždeň výrazným rastom. Čínske indexy (vrátane CHNComp) bez špecifického katalyzátora narástli o približne 5% po správach v štátnych médiach, že hospodárstvo teraz potrebuje „zdravý býčí trh“. Investori to jednoznačne interpretovali ako štátnu intervenciu, čo podporilo náladu na trhoch. Dôsledkom toho boli nárasty US2000 o 2,8%, US 1,8%, DE30 a US100 1,5%. Investori sa rozhodli ignorovať nové obmedzenia týkajúce sa COVID v Austrálii a Španielsku.
  • Akciové Indexy finančního sektoru
    V předchozích článcích jsme prezentovali možné příležitosti ve finančním sektoru – dividendové příležitosti – a nyní předkládáme další možnost; Indexy představují jakýsi sektorový benchmark a většina portfolio-manažerů se vymezuje právě vůči jednomu z hlavních indexů. Články Dividendy ve finančním sektoru a Investice ve finančním sektoru jsme se věnovali většinou americkým institucím, dnes to budou z velké části banky evropské.
  • Akciové indexy jsou den po zasedání FOMC znovu pod tlakem
    Včerejší rozhodnutí amerického Fedu doručilo přesně to, k čemu ho trhy od začátku týdne tlačily, a to zvýšení sazeb o 75 bp. Fed možná využil svých kontaktů v předních médiích jako WSJ a trhy tedy na své rozhodnutí velmi dobře připravil. Tím nedopustil prostor k překvapení a akciové indexy vnímaly jeho rozhodnutí jako signál ke stabilizaci, což vyústilo v uzavření včerejší seance v zelených číslech.
  • Akciové indexy jsou na rekordních maximech 
    Začátek nového týdne už nemůže vypadat lépe a jedinou kaňkou je dnešní uvalení cel EU na dovoz zboží z USA. Akciové trhy to však nezastavilo v cestě k rekordnímu open a následnému růstu na historická maxima. Důvodem jsou pozitivní zprávy o vakcíně, která je efektivní na 90 %, což je podle expertů obrovský krok pro vědu.
  • Akciové indexy klesaly, dolar zastavil propad, čeká se na Fed Minutes
    Středeční obchodní seance patří opět mezi ty záživnější. Oproti posledním dnům, kdy hrál hlavní roli forex, se však hlavní pozornost přesunula na akciové trhy. Evropské indexy klesaly už od dopoledne a ztráty v průběhu dne narůstaly.
  • Akciové indexy letos výrazně ztratily
    Tento rok akciové trhy výrazněji ztratily. Index PX v letošním roce spadl o 15,73 %, zatímco v loňském roce vzrostl o +38,84 %. První větší propad přišel se začátkem války na Ukrajině, která vedla k růstu cen energií. Dále pak trhy ovlivnily také vysoká inflace a problémy v odběratelsko-dodavatelských vztazích. Podobně tomu bylo ale i na ostatních evropských burzách měřených indexem STOXX Europe 600, který odepsal 12,56 % (loni +22,25 %), ale i za mořem, kde index S&P500 oslabil o 19,75 % (loni +26,89 %).
  • Akciové indexy mezitím smazaly ztráty a Bowmanová z Fedu se přidala k jestřábím bankéřům 📃
    Bowmanová ve svých dnešních komentářích po zprávě o trhu práce naznačila, že měnová politika Fedu musí zůstat restriktivní, aby znovu získala kontrolu nad inflací. Bankéřka poznamenala, že pokrok v boji proti inflaci se zpomaluje, nebo dokonce zastavuje. Pokud se ukáže, že inflace je "lepivější", než naznačovaly původní prognózy, a dokonce se vrátí k vzestupnému trendu, není vyloučeno další zvýšení úrokových sazeb.
  • Akciové indexy mírně zkorigovaly ztráty z celého měsíce
    Americké trhy vstoupily do poslední říjnové seance růstem o 1,2 %. Nejvíce se daří technologickému sektoru (+2,1 %), který podpořily i včera večer zveřejněné výsledky hospodaření společnosti Facebook. Její akcie zareagovaly růstem o 3,5 %. Lepší než očekávané údaje prezentovala i automobilka General Motors (+7,5 %). Pozitivní náladu podpořily i zveřejněné statistiky o počtu nově vytvořených pracovních míst v soukromém sektoru.
  • Akciové indexy na hraně zisku a ztráty
    Akciové trhy dnes přešlapují na místě a dále prozatím nerozšířily své zisky. Důvodem jsou zklamání z výsledků hospodaření některých firem. Například americká banka Morgan Stanley reportovala velmi špatný výsledek z obchodování na dluhopisových trzích, na což akcie reagují propadem o 5,5 %. Akcie Apple padají, když jeho hlavní dodavatel čipů, Taiwan Semiconductor Manufacturing, poskytl nižší výhled na tržby, než ukazoval konsensus trhu. Na evropském trhu pak francouzská banka Société Générale varovala před negativním dopadem výkyvů na globálních finančních trzích do výsledků hospodaření a zároveň informovala o tom, že budou zaúčtovány jednorázové náklady spojené s prodejem některých aktiv. Akcie banky v závěru obchodování odepisují přes šest procent.
  • Akciové indexy na vzestupu: jak inflační trendy a zprávy o kryptoměnách ovlivňují dynamiku trhu
    Americké akciové trhy vykázaly silný růst, který se odráží na růstu hlavních indexů. Dow Jones Industrial Average vzrostl o 0,45 % na 37 695,73 bodů, index S&P 500 o 0,57 % na 4 783,45 bodů a index Nasdaq Composite o 0,75 % na 14 969,65 bodů.
  • Akciové indexy oslabovaly v návaznosti na výsledky bank
    Hlavní americké indexy v pátek oslabovaly, přičemž rozbuškou byly dopolední výsledky velkých amerických bank. Ty oslabovaly zejména kvůli slabším výhledům, a to u investorů vzbudilo otázky, zda i další firmy nebudou reportovat horší čísla. Tvrdou ránu dostaly i společnosti Intel a AMD. Ty oslabovaly o 4,7 % a 4 %. Propadly se i akcie Roku o zhruba 3 %. Hlavní akciové indexy uzavřely páteční den následovně: S&P 500 -1,46 %, Nasdaq 100 -1,66 % a Dow Jones -1,24 %.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex rijen 2024