Ticker Tape by TradingView
Přehled páru GBP/USD. 13. 10. 2023. Americká inflace a reakce trhu na ni vše zkomplikovaly
Také měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek prudce a nečekaně propadl. Jak jsme již zmínili, příčina spočívá v americké inflaci. Přesněji řečeno, příčinou je samotný trh. Není jasné, proč trh najednou začal nakupovat dolary na základě zprávy, která podle všech parametrů odpovídá definici "neutrální". To však probereme podrobněji níže. Prozatím je třeba poznamenat, že cena se opět usadila pod hranicí klouzavého průměru a pokračování korekce směrem nahoru je nyní otázkou. Ani po týdnu růstu britské měny nepovažujeme současnou korekci za dostatečnou. Libra za poslední dva měsíce klesla o 1100 bodů, takže korekce o 280 bodů se zdá nepřesvědčivá. Raději bychom viděli další část korekce a věříme, že v blízké budoucnosti bude nový vzestup páru pravděpodobný.
V časovém rámci 24 hodin se cena odrazila přesně od kritické linie Kijun-sen a 50,0 % Fibo na 1,2304. Z technického hlediska je tedy vše logické. Pokud vezmeme v úvahu pouze denní časový rámec, pokles páru se již obnovil, ale stále věříme, že v příštích dnech by měla být věnována větší pozornost nižším časovým rámcům a indikátorům zvratu. Opakujeme, že pravděpodobnost další části korekce směrem nahoru zůstává vysoká.
Reakce trhu na včerejší zprávu o inflaci byla zcela nelogická. Nejen, že samotný ukazatel zůstal oproti srpnu nezměněn, ale skutečná hodnota odpovídala prognóze. Trh by se dnes mohl pokusit tuto nespravedlnost napravit. Proto bychom se nedivili, kdyby pár dnes začal stoupat a vrátil se k úrovni okolo 1,2268 nebo do jejího okolí.
Základní inflace se snížila, ale to nic nevysvětluje. Index spotřebitelských cen tak ke konci srpna zůstal beze změny na 3,7 %. Základní inflace klesla ze 4,3 % na 4,1 % meziročně, což je také plně v souladu s prognózami expertů. Co tato čísla znamenají? V podstatě neznamenají žádné změny. Skutečnost, že základní inflace klesla, nemohla vyvolat posílení amerického dolaru, protože snižuje, nikoli zvyšuje, pravděpodobnost zpřísnění měnové politiky. Pokud inflace klesá, proč zvyšovat úrokovou sazbu? Jsme zastánci toho, aby Federální rezervní systém zvýšil sazbu ještě alespoň jednou do konce roku, ale dolar by kvůli tomu včera zjevně neměl posilovat.
Celková ani jádrová inflace tak nemohly a ani neměly ve čtvrtek vyvolat posilování americké měny. Pravděpodobnost zvýšení sazeb 1. listopadu je navíc aktuálně kolem 10 %. Takže na základě čeho konkrétně včera americký dolar vzrostl, když se pravděpodobnost zpřísnění v listopadu ještě více snížila? Stále věříme, že dolar by měl vůči libře posílit, ale v příštích dnech a týdnech podporujeme scénář korekce směrem nahoru.
Dnes bude makroekonomické a fundamentální pozadí prakticky prázdné. Je nepravděpodobné, že projev Patricka Harkera z Federálního rezervního systému vrhne více světla na situaci Fedu. Ve skutečnosti je současná situace tak jasná, že není potřeba nová objasnění. Upřímně řečeno, je záhadou, proč oficiální nástroj FedWatch ukazuje pravděpodobnost zvýšení sazeb v listopadu pouze 9,7 %, když inflace v USA neklesla tři měsíce v řadě. Ale s tak fundamentálním pozadím bude pro dolar těžší pokračovat v růstu. Obecně je situace na trhu momentálně nejednoznačná a včerejší propad páru jen dále zkomplikoval technický obrázek.
Průměrná volatilita páru GBP/USD je za posledních 5 obchodních dnů 109 bodů. U páru libra/dolar je tato hodnota považována za "průměrnou". V pátek 13. října očekáváme pohyb v rozmezí definovaném úrovněmi 1,2095 a 1,2313. Otočení ukazatele Heiken Ashi směrem nahoru bude signalizovat možné obnovení pohybu směrem nahoru.
Nejbližší úrovně supportu:
S1 – 1,2146
S2 – 1,2085
S3 – 1.2024
Nejbližší úrovně rezistence:
R1 – 1,2207
R2 – 1,2268
R3 – 1,2329
Obchodní doporučení:
Ve 4hodinovém časovém rámci pár GBP/USD nečekaně klesl pod klouzavý průměr. Proto je v současnosti vhodné udržovat krátké pozice s cíli na 1,2146 a 1,2085, dokud se ukazatel Heiken Ashi neobrátí směrem nahoru. V případě usazení ceny nad klouzavým průměrem budou opět relevantní dlouhé pozice s cíli na 1,2329 a 1,2390. Tento konkrétní scénář podporujeme.
Vysvětlivky k ilustracím:
Lineární regresní kanály – pomáhají určit aktuální trend. Pokud oba ukazují stejným směrem, znamená to silný trend.
Linie klouzavého průměru (nastavení 20.0, vyhlazeno) – určuje krátkodobý trend a směr, kterým by se mělo obchodovat.
Murreyho úrovně - cílové úrovně pro pohyb a korekce.
Úrovně volatility (červené linie) – pravděpodobný cenový kanál, ve kterém bude pár obchodovat následující den na základě aktuálních indikátorů volatility.
Indikátor CCI - jeho vstup do přeprodané oblasti (pod -250) nebo překoupené oblasti (nad +250) naznačuje, že se blíží obrat v opačném směru.
Klíčová slova: Inflace | GBP/USD | USA | Americký dolar | CCI | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Klouzavý průměr | Korekce | Měnový pár | Měny | Nástroj | Pozice | Rezistence | Trend | Ukazatel | Volatilita | Časový rámec | Doporučení | USD | GBP | Pravděpodobnost | Obchodovat | Index | Cena | Dolar | Dolary | Indikátor CCI | Jádrová inflace | Libra | Trh | Volatility | Zprávy | Federální rezervní systém | Dlouhé pozice | Přehled | Fibo | Propad | Měnový pár GBP/USD | Cenový kanál | Reakce trhu | Heiken Ashi | Zvýšení sazeb | Inflace v USA | Měnové politiky | Zpřísnění měnové politiky | Ukazatele | Pokles | Situace | Americká inflace | Britské měny | FedWatch | Posílení amerického dolaru | Posílení | Fundamentální pozadí | Ceny | Silný trend | Americké měny | Situace na trhu | Přeprodané oblasti | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Pozornost | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | 3М | Překoupené oblasti | Současná situace | Vice |
Čtěte více
-
Přehled páru GBP/USD na 7. března
Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek zastavil. Libra se před začátkem americké obchodní seance dokonce mírně stáhla, i když tím ovlivnila jen máloco. Roste už téměř dva měsíce v řadě a za tu dobu získala 800 bodů. Tento pohyb vypadal zpočátku logicky, protože následoval po prudkém poklesu a vyžadoval korekci, ale teď libra působí příliš překoupeně. -
Přehled páru GBP/USD na 7. dubna. Britská libra v pátek překvapila
Měnový pár GBP/USD mezi středou a čtvrtkem posílil o 280 pipů, aby se v pátek propadl o 340 pipů. Podobné "skoky" jsou v poslední době běžné. Zatímco pád dolaru po Trumpově oznámení nových rozsáhlých cel se dá snadno vysvětlit, prudký páteční růst dolaru už tak jasný nebyl. A přesto měl dolar k oživení pádné důvody. -
Přehled páru GBP/USD na 7. listopadu – libra šterlinků neměla šanci
Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve středu také masivní pokles. V přehledu jsme podrobně rozepsali řadu důvodů, proč euro kleslo a dolar posílil, přičemž všechny tyto důvody platily stejně tak pro libru. I když jsme uvedli, že předpovědět 200pipový nárůst dolaru je téměř nemožné, očekávali jsme, že dolar nakonec obnoví růst. -
Přehled páru GBP/USD na 8. listopadu – sazby sníženy, libra roste. Proč?
Pár GBP/USD ve čtvrtek vzrostl poté, co Bank of England snížila klíčovou úrokovou sazbu. Proč se tak stalo a proč nás to nepřekvapuje? Zkraje týdne jsme upozornili, že záplava významných fundamentálních událostí může způsobit volatilní výkyvy cen oběma směry. Ve středu se pár propadl o téměř 250 pipů – což je událost, ke které dochází maximálně jednou za několik měsíců. Ve čtvrtek byla libra lokálně přeprodaná a rozhodnutí Bank of England o snížení sazeb se očekávalo už několik týdnů. Proto libra místo poklesu stoupala. Pohyby po zasedání Fedu zatím neanalyzujeme, protože trh potřebuje na stabilizaci a zpracování výsledků čas. -
Přehled páru GBP/USD na 9. prosince: útlum v Británii a inflace v USA
Pár GBP/USD v pátek dál stoupal a kontrastoval tak se stagnujícím párem EUR/USD. Britská libra znovu projevuje větší odolnost než euro, a to za téměř stejných fundamentálních a makroekonomických podmínek. Toto schéma je konzistentní celý rok 2024, kdy libra snáz roste a méně dramaticky klesá než euro. I když je její houževnatost působivá, nepopírá případnou potřebu dalšího poklesu. -
Přehled páru GBP/USD na 9. října: Inflace v Británii se nemůže rozhodnout
Měnový pár GBP/USD se v úterý pohyboval bez jakékoli naléhavosti. Fundamentální a makroekonomické prostředí chybělo a trh před zveřejněním zprávy o inflaci v USA váhal s obchodními rozhodnutími. Už dříve jsme zmínili, že někteří analytici a experti tuto zprávu momentálně trochu přeceňují. Před několika měsíci by jakákoli odchylka 0,1 % od prognózy vyvolala silnější reakci obchodníků než jednání Federálního rezervního systému (Fed) nebo Bank of England (BoE). Účastníci trhu tehdy nevěděli, kdy přesně začne uvolňování měnové politiky ve Velké Británii a USA nebo jak rychlé bude. Teď je jasné, že Fed sníží sazby na každém setkání až do konce roku, a trh už v cenách zohlednil nejmírnější možný scénář. Americký dolar už tedy nemá důvod k poklesu. Zároveň však neexistují důvody, proč by měla klesat britská libra, protože BoE by mohla do konce roku snížit klíčovou sazbu jen jedenkrát. -
Přehled páru GBP/USD. 10. 10. Fed plánuje být v listopadu opatrný ohledně zpřísňování měnové politiky
Měnový pár GBP/USD v pondělí rovněž pokračoval ve své korekci směrem nahoru, která je založena čistě na technických důvodech. Připomeňme (a na ilustraci výše je to dobře vidět), že britská libra již více než dva měsíce klesá a za tuto dobu přišla o zhruba 1000 bodů, což je poměrně výrazné. Po takovém poklesu je přirozeně nutná korekce směrem nahoru. Indikátor CCI třikrát vstoupil do přeprodané zóny, takže pohyb nahoru prostě musel začít, ale i v tomto případě se trh opozdil v korekci. Dolar nabízí skvělé vyhlídky růstu do konce roku, ale v blízké budoucnosti je nutná korekce. -
Přehled páru GBP/USD. 10. 2. 2022. Protokol o Severním Irsku: Johnson začal znovu mluvit o článku 16.
Měnový pár GBP/USD se ve středu pokusil obnovit svůj vzestupný pohyb a obecně se pohyboval přibližně stejně jako pár EUR/USD – s minimálním vychýlením směrem nahoru. V tuto chvíli tedy platí rostoucí trend páru, protože cena se nadále nachází nad klouzavým průměrem. Více než jednou jsme řekli, že britská měna má mnohem více důvodů k růstu než euro. Když se podíváte na grafy pohybu obou párů za posledních 13-14 měsíců, je jasné, že právě euro vůči dolaru mnohem ochotněji zlevňovalo. Libra se po trendu z roku 2020 korigovala vůči dolaru pouze o 38,2 %. Euro korigovalo o 70 %. Preferujeme tedy britskou měnu, která by mohla v polovině prosince nastartovat nový dlouhodobý vzestupný trend. Navíc Bank of England se, na rozdíl od ECB, nechová vyhýbavě, chápe nebezpečí rostoucí inflace a pouští se do práce. Nyní je trh přesvědčen, že Bank of England letos zvýší sazbu ještě nejméně dvakrát. A to je vážná podpora pro britskou měnu, vzhledem k tomu, že Fed dosud neučinil jediný krok ke zpřísnění měnové politiky. -
Přehled páru GBP/USD. 12. 10. 2023. Odmítá Fed další zpřísnění?
Ve středu měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém korekčním pohybu směrem nahoru, který opět nebyl ovlivněn makroekonomickými ani fundamentálními faktory. Dva lineární regresní kanály ukazují, že pár je stále v sestupném trendu. Kritičtějším signálem však byl trojitý vstup indikátoru CCI do přeprodaného území, po kterém prostě musela začít korekce směrem nahoru. To, co nyní pozorujeme, je tedy čistě technický růst britské měny. Celkový pokles libry za poslední dva měsíce se pohyboval kolem 1100 bodů, takže korekce by mohla být cca 500–550 bodů. V tuto chvíli se pár pohnul o 280 bodů, takže může vzrůst na úroveň 25 nebo 26 bez silné podpory zpravodajského pozadí. -
Přehled páru GBP/USD. 12. 1. 2022. Britská ekonomika bude čelit novým problémům kvůli "bezpečnému omikronu."
Měnový pár GBP/USD v úterý opět aktualizoval svá lokální maxima a udržuje si tak rostoucí trend. Zároveň je ale pouhým okem vidět, že se pohyb nahoru zpomaluje, což naznačuje ústup býků z trhu. Zároveň se však pár nemůže prosadit pod linií klouzavého průměru, což nedává důvod k závěru, že lokální vzestupný trend skončil. -
Přehled páru GBP/USD 14. června. Libru nezajímají výsledky zasedání Fedu.
Pár GBP/USD ve čtvrtek také zahájil nový sestupný trend. Jenže zatímco pokles eura byl logický, britská libra má svá vlastní pravidla. Euro jasně sleduje downtrend, takže každý růst je považován za korekci, dokud pár trend neprolomí. Jelikož trend prolomen není, je třeba každý růst považovat za příležitost k prodeji a připravit se na nový pokles. Zatím vše probíhá podle tohoto scénáře. -
Přehled páru GBP/USD 15. září 2023
Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek klesal spolu s eurem, ale zasedání ECB nemělo na britskou libru žádný dopad. Trh se však tuto záležitost hluboce neanalyzoval a začal nakupovat dolary v očekávání blížícího se konce zpřísňujícího cyklu v Evropské unii. Technický obrázek britské libry je nyní zajímavý. Pokles trvá již téměř dva měsíce, korekce byly relativně slabé a ukazatel CCI se opět dostal do přeprodané zóny, což je pro připomenutí silný nákupní signál. -
Přehled páru GBP/USD. 16. dubna. Libra se může odrazit ode dna, ale flat je u konce a důvody k růstu chybí.
Měnový pár GBP/USD v pondělí po třídenním poklesu zahájil vzestupnou korekci. Korekce, stejně jako volatilita páru během dne, byla slabá. Pokud nepočítáme středu a pátek minulého týdne, zůstává volatilita libry už déle než dva měsíce poměrně nízká, což značně komplikuje obchodování. I tento týden nás ale čekají důležité události, zejména zpráva o inflaci ve Velké Británii. Proto budeme nejspíš svědky volatilních pohybů. Otázkou je jejich směr. -
Přehled páru GBP/USD. 16. října. Andrew Bailey slibuje, že zachová "jestřábí" postoj
Měnový pár GBP/USD strávil čtvrtek a pátek v sestupném trendu. Americká měna v těchto dnech poměrně výrazně posílila, i když k tomu nebyly žádné makroekonomické ani fundamentální důvody. Pokles obou hlavních měnových párů začal poté, co byla ve čtvrtek zveřejněna zpráva o americké inflaci, ale samotná zpráva nebyla žádnou senzací. Navíc indikátory inflace již nemají takový vliv na pohyb žádného měnového páru, protože všechny tři centrální banky (které recenzujeme) téměř dosáhly svých maximálních úrokových sazeb. ECB s vysokou mírou pravděpodobnosti již zpřísnění ukončila a Fed a Bank of England mohou sazbu zvýšit ještě maximálně jednou. Proto již není nijak zvlášť důležité, zda inflace roste nebo klesá. Regulátoři udělali prakticky vše, co mohli. -
Přehled páru GBP/USD. 19. března. Před zasedáním Fedu
Měnový pár GBP/USD v pondělí nevykázal vůbec žádné zajímavé pohyby. Upozornili jsme, že nás čeká další "nudné pondělí". Bylo to jasné. Dnes by se ale volatilita páru GBP/USD mohla výrazně zvýšit. Připomeňme, že tento týden nás nečekají jen dvě zasedání centrálních bank, ale i nejdůležitější zpráva o inflaci ve Velké Británii. Trh může tyto události začít s předstihem předjímat. Pokud dnes uvidíme dobrý trendový pohyb, pak jsme měli pravdu i v tomto případě. -
Přehled páru GBP/USD 19. června. První soudný den pro britskou libru.
I pár GBP/USD se v úterý pokusil obnovit pokles, ale ne úplně úspěšně. Chceme upozornit, že euro a libra, které spolu obvykle dobře korelují, se v posledním měsíci, ba dokonce roce, pohybují naprosto odlišně. Nemůžeme tedy čekat, že britská libra bude klesat jen proto, že klesá euro. Libra už dva měsíce stoupá, a zatímco euro začalo klesat, britská měna podle všeho potenciální pokles jen naznačuje. -
Přehled páru GBP/USD. 19. ledna Nikoho nezajímá Bank of England, všechny zajímá rezignace Borise Johnsona.
Měnový pár GBP/USD v úterý prolomil hranici klouzavého průměru. Zprávy o nezaměstnanosti a mzdách samozřejmě nelze považovat za důležité a britské statistiky nelze považovat za důležitější než ty americké. Jinými slovy, trhy mnohem pravděpodobněji a horlivěji zpracovávají americká data než ta britská. Skutečnost, že britské zprávy byly včera ignorovány nás nepřekvapuje. Z technického hlediska se již dva týdny schyluje k pádu britské libry. Připomeňme (a to je vidět na obrázku výše), že pár libra/dolar vykázal za poslední měsíc působivý růst, během kterého dokázal zdražit zhruba o 600 bodů. -
Přehled páru GBP/USD 20. června. Libra šterlinků podle očekávání vzrostla, protože inflace ve Spojeném království klesla.
Pár GBP/USD se ve středu obchodoval většinou směrem nahoru. Pojďme přímo k podrobnostem bez zdlouhavých úvodů. Inflace ve Spojeném království zpomalila v květnu v souladu s očekáváním na 2,0 %. Bank of England má tedy dobrý důvod uvolnit měnovou politiku už dnes. Všimněte si, že uvolnění je považováno za holubičí faktor, který obvykle vyvine tlak na měnu, zvlášť když druhá centrální banka (v tomto případě Federální rezervní systém) dál ponechává svou úrokovou sazbu na vysoké úrovni a neplánuje ji v nejbližších měsících snížit. Trh je ale podle všeho k těmto fundamentům lhostejný. Fundamentální analýza v tuto chvíli pro pár GBP/USD prostě neplatí. Možná bude znovu relevantní dnes, příští týden nebo příští měsíc, ale teď ne. -
Přehled páru GBP/USD. 20. 6. 2023. Libra je před zasedáním Bank of England ve skvělé náladě
Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí mírnou korekci, ale zůstal v silném, krátkodobém, rostoucím trendu. Současné trendové období vyvolává mnoho otázek, jak jsme již dříve diskutovali. Takový explozivní růst, připomínající bitcoin, často slouží jako předzvěst dlouhodobého poklesu. Obchodníci využívají poslední šance na nákup naplno, ale brzy začnou vybírat zisky na dlouhých pozicích, což bude předzvěst nového sestupného trendu. Samozřejmě je to jen hypotéza a každá hypotéza vyžaduje potvrzení. Prozatím nejsou žádná potvrzení k dispozici. Upozorňujeme však obchodníky: i krátkodobě vykazuje libra tak silný růst, že musí být více konzistentní s makroekonomickým a fundamentálním pozadím. -
Přehled páru GBP/USD. 21. dubna. Francouzské prezidentské volby: umělé napětí a okázalé intriky.
Měnovému páru GBP/USD se ani potřetí ani počtvrté nepodařilo prolomit hranici 1,3000. Vzhledem k tomu, že se pár v posledních týdnech nacházel výhradně mezi úrovněmi 1,3160 a 1,3100, všechny úrovně Murray byly překresleny a nyní je mezi nimi vzdálenost 15-16 bodů. To znamená, že se ztrácí absolutně jakýkoli smysl používání těchto úrovní.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
K libře zády, k dolaru vchodem. Takhle vypadala ropná cesta saúdského rijálu
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
K libře zády, k dolaru vchodem. Takhle vypadala ropná cesta saúdského rijálu
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Denní kalendář událostí
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Německu státní svátek
V Británii státní svátek
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Německu státní svátek
V Británii státní svátek
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Americký dolar proti euru zpevňuje, odpoutal se od nejnižších hodnot za tři roky
Komodity: Ceny ropy klesají, barel severomořského Brentu se drží těsně nad 64 dolary
Pražská burza dál posílila, Erste získala čtyři procenta, ČEZ mírně ztratil
Forex: Koruna dnes mírně zpevnila k euru, k dolaru oslabila
Forex sentiment 15.4.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 15.4.2025
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 15.4.2025
FT: Trumpova cla ochromila diamantový průmysl
Swingové obchodování bitcoinu 15.4.2025
Forex: Americký dolar proti euru zpevňuje, odpoutal se od nejnižších hodnot za tři roky
Komodity: Ceny ropy klesají, barel severomořského Brentu se drží těsně nad 64 dolary
Pražská burza dál posílila, Erste získala čtyři procenta, ČEZ mírně ztratil
Forex: Koruna dnes mírně zpevnila k euru, k dolaru oslabila
Forex sentiment 15.4.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 15.4.2025
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 15.4.2025
FT: Trumpova cla ochromila diamantový průmysl
Swingové obchodování bitcoinu 15.4.2025
Blogy uživatelů
Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
Praktická ukázka: Cla? U mě zatím stále v klidu
Co je opravdová svoboda v tradingu?
INVESTIČNÍ GLOSA: Trh zase jednou vypláchl „slabé ruce“. Největší růsty paradoxně přicházejí v krizi
„Short na Nasdaqu mi dal obrovský náskok,“ říká Emil — historicky první vítěz Fintokei Trading Race
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Korelace v tradingu: Jak je využít ve svůj prospěch?
Kvůli Donaldovi nestíhám
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
Praktická ukázka: Cla? U mě zatím stále v klidu
Co je opravdová svoboda v tradingu?
INVESTIČNÍ GLOSA: Trh zase jednou vypláchl „slabé ruce“. Největší růsty paradoxně přicházejí v krizi
„Short na Nasdaqu mi dal obrovský náskok,“ říká Emil — historicky první vítěz Fintokei Trading Race
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Korelace v tradingu: Jak je využít ve svůj prospěch?
Kvůli Donaldovi nestíhám
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Forexové online zpravodajství
Americké indexy bez výraznějších pohybů
Frankfurtská burza dnes posilovala
Denní shrnutí: Investoři zmírňují optimismus kvůli neuspokojivému pokroku v obchodních jednáních 🔎📄
📉 Kakao klesá o 4 %
Japonský antimonopolní úřad nařídil Googlu zastavit nekalé obchodní praktiky
Akcie Allegro MicroSystems klesly poté, co Onsemi stáhla nabídku na převzetí v hodnotě 6,9 miliardy dolarů
Airbus dokončí akvizici vybraných aktiv Spirit AeroSystems do konce dubna
Americká banka Citi zveřejnila výsledky za 1Q, překonala očekávání analytiků v obchodování na trzích
Pražská burza navýšila včerejší zisky
Americké akcie posilují, výsledky zveřejnily společnosti Bank of America a Johnson & Johnson
Americké indexy bez výraznějších pohybů
Frankfurtská burza dnes posilovala
Denní shrnutí: Investoři zmírňují optimismus kvůli neuspokojivému pokroku v obchodních jednáních 🔎📄
📉 Kakao klesá o 4 %
Japonský antimonopolní úřad nařídil Googlu zastavit nekalé obchodní praktiky
Akcie Allegro MicroSystems klesly poté, co Onsemi stáhla nabídku na převzetí v hodnotě 6,9 miliardy dolarů
Airbus dokončí akvizici vybraných aktiv Spirit AeroSystems do konce dubna
Americká banka Citi zveřejnila výsledky za 1Q, překonala očekávání analytiků v obchodování na trzích
Pražská burza navýšila včerejší zisky
Americké akcie posilují, výsledky zveřejnily společnosti Bank of America a Johnson & Johnson
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 24.–25. května 2023: nakupujte při průrazu nad 1 977 USD (symetrický trojúhelník – 21 SMA)
Vývoj cen komodit: Ropa (+2,1 %), plyn (+1,9 %), stříbro (+1,7 %)
Libra je ve volném pádu, míří k historicky první paritě s dolarem. Vůči koruně dnes může uzavřít nejníže za více než 11 let
Porovnanie reakcie trhov na súčasné a aprílové geopolitické napätie
Technická analýza - Dolar dnes bude bojovat o udržení včerejších zisků, které hned z rána navyšuje
Markets Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (19-01-18)
USD/JPY: general review
Technická analýza páru ETH/USD na 13. dubna 2022
Akciový výhled: Evropa se bude snažit přerušit předchozí poklesy, ČEZ míří k 950 Kč (?)
Forex: Nemastný, neslaný den na trhu s EUR/USD
Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 24.–25. května 2023: nakupujte při průrazu nad 1 977 USD (symetrický trojúhelník – 21 SMA)
Vývoj cen komodit: Ropa (+2,1 %), plyn (+1,9 %), stříbro (+1,7 %)
Libra je ve volném pádu, míří k historicky první paritě s dolarem. Vůči koruně dnes může uzavřít nejníže za více než 11 let
Porovnanie reakcie trhov na súčasné a aprílové geopolitické napätie
Technická analýza - Dolar dnes bude bojovat o udržení včerejších zisků, které hned z rána navyšuje
Markets Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (19-01-18)
USD/JPY: general review
Technická analýza páru ETH/USD na 13. dubna 2022
Akciový výhled: Evropa se bude snažit přerušit předchozí poklesy, ČEZ míří k 950 Kč (?)
Forex: Nemastný, neslaný den na trhu s EUR/USD
Blogy uživatelů
Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
Cathie Wood nadále věří akciím Tesly
Psychohygiena
Pozdější vstup do obchodu. Jaká jsou pravidla a čeho se vyvarovat?
Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/CAD, akcie Tesla a akcie ČEZ
Poroste letos kanadský dolar? - Analýza USD/CAD
„Obchodovanie“ na demo účte
Sníží ECB sazby?
QT znovu jede naplno
Fibonacciho nástroje: Jak díky nim zlepšit své obchodní dovednosti?
Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
Cathie Wood nadále věří akciím Tesly
Psychohygiena
Pozdější vstup do obchodu. Jaká jsou pravidla a čeho se vyvarovat?
Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/CAD, akcie Tesla a akcie ČEZ
Poroste letos kanadský dolar? - Analýza USD/CAD
„Obchodovanie“ na demo účte
Sníží ECB sazby?
QT znovu jede naplno
Fibonacciho nástroje: Jak díky nim zlepšit své obchodní dovednosti?
Vzdělávací články
Obchodné stratégie a systémy, I. časť
Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (1. část)
10 forexových tipů pro nováčky
TRY: Turecká exotika
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
Ohlédnutí za rokem 2014
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Jak moc je důležitý backtest v ICT/SMC konceptech a co z něj můžeme získat? (25. díl)
Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023
Obchodné stratégie a systémy, I. časť
Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (1. část)
10 forexových tipů pro nováčky
TRY: Turecká exotika
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
Ohlédnutí za rokem 2014
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Jak moc je důležitý backtest v ICT/SMC konceptech a co z něj můžeme získat? (25. díl)
Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023
Tradingové analýzy a zprávy
Nejsilnější a nejslabší měny 26.2.2018
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 8.8.2022
Stříbro - Intradenní výhled 3.1.2023
S&P 500 - Intradenní výhled 1.4.2025
Analýza hlavních měnových párů 29.5.2019
Forex: Americký dolar proti euru zpevňuje, odpoutal se od nejnižších hodnot za tři roky
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Trump nařídil přerušit americkou vojenskou pomoc Ukrajině, píší média
Upozornění na aktivity subjektu vystupujícím pod názvem AIDO Group
Aktuálně otevřené FOREX pozice 28.3.2014
Nejsilnější a nejslabší měny 26.2.2018
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 8.8.2022
Stříbro - Intradenní výhled 3.1.2023
S&P 500 - Intradenní výhled 1.4.2025
Analýza hlavních měnových párů 29.5.2019
Forex: Americký dolar proti euru zpevňuje, odpoutal se od nejnižších hodnot za tři roky
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Trump nařídil přerušit americkou vojenskou pomoc Ukrajině, píší média
Upozornění na aktivity subjektu vystupujícím pod názvem AIDO Group
Aktuálně otevřené FOREX pozice 28.3.2014
Témata v diskusním fóru
FX trading - ptejte se pokročilých
Price Action Trading Jakuba Hodana
Diskuse k blogům
Multitimeframe analýza: 23.2.2023 index S&P 500
INVESTIČNÍ GLOSA: I nejlepší investice se musí prodat. Buffett na Applu vydělal už dost
Mapa 11/11
USD/JPY: Kombinovaná analýza denního grafu (D1)
AUD/USD
FOREX trading
EUR/USD
FX trading - ptejte se pokročilých
Price Action Trading Jakuba Hodana
Diskuse k blogům
Multitimeframe analýza: 23.2.2023 index S&P 500
INVESTIČNÍ GLOSA: I nejlepší investice se musí prodat. Buffett na Applu vydělal už dost
Mapa 11/11
USD/JPY: Kombinovaná analýza denního grafu (D1)
AUD/USD
FOREX trading
EUR/USD