Úterý 03. prosince 2024 19:48
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Investingfox Partner
reklama
Investingfox Partner

Akcie se vrací do červených čísel, v korekci pokračuje také ropa

24.03.2016 15:36  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Evropské akciové indexy si procházejí v tomto týdnu první výraznější korekcí. Dnešní ztráty se zatím pohybují v rozmezí jednoho až dvou procent a v případ francouzského indexu mírně přesahují dvě procenta. To vše navzdory na data relativně chudé seanci, která zatím přinesla zajímavé výsledky pouze ze Spojených států. Pád evropských indexů však probíhá v podstatě od otevření evropských burz a táhne se napříč celou evropskou seancí, což nasvědčuje tomu, že se nejedná o jedním fundamentem taženou událost.

Untitled

Z dnešních dat nás zaujalo pouze následující:

  • Italské maloobchodní tržby vykázaly v únoru nulový růst a skončily tak ve shodě s většinovým konsenzem,
  • Britské maloobchodní tržby v minulém měsíci klesly o 0,4 %, což byl výsledek o trochu lepší než většinový konsenzus, který počítal s pádem až o 0,7 %,
  • Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v únoru klesly o 2,8 % a v jádrové podobě se propadly o 1 % proti konsenzu, který počítal s pádem pouze o 0,3 %.

Ze zveřejněných dat dnes stály za pozornost především výsledky nových objednávek z USA, jejichž výrazný únorový pád je částečně způsoben korekcí jejich silného růstu ze začátku roku. Únorová čísla sice i tak skončila zklamáním, celková reakce na finančních trzích je však poměrně mírná a s dnešním pesimismem na akciovém trhu zveřejněné výsledky nesouvisí. Co se současné korekce na akciích týká, jedná se podle nás spíše o technickou záležitost a nejsme přesvědčeni o tom, že jde o důsledek sílícího dolaru a spekulací na to, že by Fed mohl začít zvyšovat sazby dříve, jak se dnes píše v některých mediích. Ocenění futures na americké sazby totiž zůstává během čtvrteční seance téměř beze změny.

Sílící dolar je proto podle nás spíše pouze důsledkem technické situace na dolarových párech a snahy dolarových býků vrátit se po nedávném zasedání Fedu zpět k úrovním blíže středu pásma, ve kterém americká měna konsoliduje od loňského prosince. Téměř dokonale lineární (klesající) trend na EURUSD je pak velmi typický pro období klidu a nízké volatility, které nás pravděpodobně bude provázet i zítřejší seancí a začátkem příštího týdne.

Untitled1

Situace na drahých kovech se po včerejšku stabilizovala a silnější dolar již cenu drahých kovů směrem dolů netáhne. Opak je pravdou pro cenu ropy, která se v případě americké WTI znovu vrátila pod hranici 39 dolarů za barel.

Untitled2

Dnešek již žádná nová data nepřinese a trend z první poloviny dne by proto mohl přetrvat také v průběhu americké obchodní seance.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Akcie se snaží stabilizovat, zatímco euro sbírá zisky
    Evropské akciové trhy nepředvádějí tak divoké pohyby jako ty americké, ale během dneška přece jen doháněly ztráty Wall Street. Klíčové indexy padají o až o 2,3 pct v případě nizozemského AEXu. S Amerikou to během dne také vypadalo bledě, soudě podle průběžné indikace futures, ale začátek obchodování tak špatný není. Nasdaq se dokonce lehce zvedá.
  • Akcie se snaží zvedat, ale evropská inflace byla vyšší a rizikem je americké ISM
    Závěrem týdne startuje nový měsíc, takže dostáváme čerstvé výsledky konjunkturálních průzkumů. Caixin PMI z čínského průmyslu dopadlo lépe, než se čekalo, když došlo k nárůstu slušně nad neutrálních 50 bodů. Japonský index Tankan za 2Q naopak spadl nečekaně až na 9 bodů. V případě PMI z eurozóny jde už pouze o revize s malým potenciálem ovlivňovat tržní sentiment. To se však změní v případě odpoledního amerického indexu ISM. Čeká se od něj snížení na 54,5 bodu z 56,1. Pokles je podle nás velmi pravděpodobný, neboť úroveň indexu zůstává nastavena na celkem silnou expanzi. Navíc včera negativně překvapil obdobný index z oblasti Chicaga, kde došlo k výraznějšímu propadu.
  • Akcie se srovnávají s japonským šokem, dluhopisy zůstávají níž
    Vstup do dnešního obchodování západním finančním trhům opepřila japonská centrální banka, která fakticky učinila krok směrem k přísnější měnové politice. Zatím nešlo o posouvání sazeb či cíle pro řízení výnosové křivky, ale o rozšíření tolerančního pásma pro výnosy. To ovšem stačilo, výnosy stouply a jen prudce posílil. Jeho zisky vůči dolaru se blíží 4 procentům.
  • Akcie se těší na nižší inflaci, dluhopisy se však drží zpět
    Několik dní zůstávaly velmi opatrné a jen opatrně se zvedaly. Včera však akcie v zámoří zabraly o něco víc a hlavní indexy si připsaly slušné zisky. Futures před rozjezdem další seance opět naznačují mírný růst, jenže to tentokrát nic moc neznamená. Evropa mezitím navazuje na včerejší Wall Street pozitivně, když si hlavní indexy připisují zhruba kolem půl procenta.
  • Akcie se vezou na vlně optimismu
    Napětí kolem jednání o obchodní dohodě mírně polevilo a zveřejněná data o nový pracovních místech v americkém soukromém sektoru nebo silný předstihový index ISM ze sféry služeb nenaznačují příchod recese v největší světové ekonomice. Akciovým trhům se tak díky těmto zprávám včera dařilo. Americký S&P 500 si včera polepšil 1,3 %, průmyslový Dow Jones vzrostl o 1,4 % a technologický Nasdaq přidal 1,8 %. Logicky se tak dařilo především cyklickým akciím, jako jsou technologie, prodejci spotřebního zboží nebo finanční domy. Naopak defenzivní sektory (utililty, realitní firmy nebo prodejci základního spotřebního zboží) se nacházely pod výprodejním tlakem.
  • Akcie se vezou výš na novém optimismu. Na programu důležitá data
    Z evropských trhů už od dnešního startu obchodování čiší velké nadšení a klíčové akciové indexy si připisují pěkné zisky. DAX roste o půl procenta, ale FTSE 100 si připisuje 0,8 pct, CAC 40 přes procento a španělský trh je dokonce o dvě procenta výš. Jistou oporu mohla dodat stoupající Asie, ale z větší části je těžké najít za dnešním pozitivním úvodem nějaký konkrétní důvod.
  • Akcie se vracejí do zelených čísel, rezignace Merkelové z čela CDU nechává EUR zatím v klidu
    Akciové trhy vstoupily do nového týdne opatrně optimisticky. Po výplachu z minulého týdne si tak indexy v Evropě i v USA prochází mírnou korekcí, i když k jejich růstu pomáhá především jejich relativně nižší ocenění. Fundamentálně se situace na trzích s příchodem nového týdne nemění a tak až další obchodování ukáže, zda je dnešní úleva jen dalším krátkodobým růstem v medvědí korekci.
  • Akcie se vracejí do zelných čísel, pomohly zprávy z Itálie
    Po klidném konci minulého týdne na finančních trzích i dnes vládnou spíše podprůměrné objemy. Ty jsou nízké kvůli absenci důležitého makra a částečně také kvůli vyčkávání na to, co přinesou nadcházející dny, které nabídnou vystoupení několika centrálních bankéřů, nebo klíčovou schůzku mezi americkým a čínským prezidentem. Nízké objemy a vyčkávání dnes ale akciím stačí a ty se v Evropě i v USA vracejí zpět do zelených čísel.
  • Akcie se vracejí nahoru. WHO tlumí strach, evropská data dopadla smíšeně
    Důležité indexy nákupních manažerů, které dopoledne dostáváme z Evropy, sice dopadly smíšeně relativně k očekáváním, ale celkově by mohl převládnout mírně pozitivní dojem. Francouzský průmysl upevňuje svůj růst, německý aspoň zpomaluje svůj pokles. Služby se drží expanze. Indexy za celou eurozónu kreslí podobný obrázek jako ty německé: pomalejší pokles průmyslu i pomalejší růst služeb.
  • Akcie se vracejí z nejvyšších úrovní roku 2019
    Páteční obchodování začalo v pozitivním duchu kvůli očekávání kladného výstupu ze schůzky mezi americkým prezidentem a čínským vicepremiérem. Německý DAX díky tomu poprvé od začátku prosince útočil na úroveň 11 500 euro. Zisky však postupně mizí vzhledem k obavám, že by USA mohly začít zavádět cla na dovoz automobilů. DE30 nyní testuje střednědobou klesající trendovou linku.
  • Akcie se vrací do klidu, drahé kovy mezitím pokračují v pozvolném růstu
    Na finanční trhy se dnes opět vrací klidné obchodování. Objemy na evropských burzách jsou dnes přibližně pětinu pod dl...
  • Akcie se v úvodu nadchly pro novou léčbu Covidu
    Dění na hlavních finančních trzích v úvodu týdne nejvíce ovlivňují zprávy kolem koronaviru. Na jednu stranu vysoké počty nových případů zejména z Evropy jsou prakticky ignorovány, na stranu druhou otevření cesty k léčebnému využití krevní plasmy vyléčených pacientů je přijímáno velice pozitivně.
  • Akcie se vydaly vzhůru a pražská burza díky bankám překonává Západ
    Průběh dnešního obchodování nám potvrdil, že včerejší zaškobrtnutí není nic vážného. Sentiment investorů, celkově podle nás stále velmi dobrý, dnes podpořila opět zpráva na populární téma vakcíny proti koronaviru. Pfizer se nechce nechat zahanbit účinností vakcín z Ruska nebo od Moderny a dnes přišel s upřesněním svých čísel na 95 procent. Zároveň oznámil, že v příštích dnech požádá o schválení americké úřady. Boeing se konečně dočkal povolení pro své problémové stroje 737 MAX, což je plus pro firmu i odvětví. Lowe´s sice po výsledcích spadlo, ale maloobchodní sektor podržely naopak dobré výsledky Targetu.
  • Akcie se vzpamatovaly během Powellovy tiskové konference, USD vrací zisky
    Tržní reakce na dnešní rozhodnutí FOMC o sazbách byla jestřábí. USD posílil a akciové indexy klesly. Akcioví býci doufali, že guvernér Powell přijde na tiskové konferenci s více holubičím komentářem. Šéf Fedu poznamenal, že útraty domácností jsou uspokojivé, nicméně útraty za služby zrovna nezáří. Také zopakoval, že hospodářské oživení je rychlejší, než se čekalo. Co se týká vakcíny, tak je Powell optimistický, ale stále existuje nejistota ohledně logistiky a distribuce. Dle guvernéra se současná vlna koronaviru výrazně podepíše na hospodářském výsledku za 1Q/2021.
  • Akcie se vzpamatovaly ze čtvrtečního výprodeje, DAX přidává 1,5 %
    Den po největším výplachu na trzích za poslední 2 měsíce se akciové trhy vzpamatovaly. Evropské akciové indexy i futures na Wall Street se v pátek po poledni obchodují na vyšších úrovních. DAX přidává 1,5 % a obchoduje se v blízkosti úrovně 12 150 bodů. Index S&P 500 se bez problémů drží nad úrovní 3000 bodů se ziskem okolo 2 %. Oba indexy se nacházejí relativně daleko od svých nejvyšších pokrizových úrovní. Strach z důsledků další vlny nákazy COVID-19 však mírně klesá.
  • Akcie se vzpamatovávají po dobrých makrodatech z USA
    US30 vzrostl o více než 100 bodů z denních minim po zveřejnění spotřebitelského sentimentu Conference Board, který ukázal na růst optimismu mezi spotřebiteli. Index vyskočil o 11,2 bodu na 131,4 bodu a dostal se tak nejvýše od listopadu. Report zastínil proslov guvernéra Fedu Jeroma Powella, který se nesl v neutrálním duchu.
  • Akcie se závěrem týdne zhouply vzhůru, na optimismus je však brzy. Dolar pod tlakem
    Pozitivní nálada se hlavních trhů na závěr týdne drží. Nové zdroje nervozity se neobjevují a dochází tak k zavírání krátkých pozic z průběhu týdne. Později během dne náladě prospělo i prohlášení Donalda Trumpa, který podle Reuters věří v rychlý konec rozepře s Čínou. Trhy naopak příliš nepřihlížejí ke špatným americkým datům. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby jednak v dubnu těsně nenaplnily očekávání, a především došlo k revizi slušného března výrazně k horšímu.
  • Akcie se zbavují ztrát a americká křivka prohlubuje inverzi
    Včerejší zprávy z Fedu byly pro trhy překvapivě málo holubičí, což odnesly akcie. Dnes ale přichází velký obrat a Wall Street už smazala většinu včerejších ztrát. Mezitím vykazuje mírný růst většina Evropy, která ovšem nemusí nahrazovat včerejšek. Otřepat se akciím pomáhá pozitivně se vyvíjející výsledková sezóna.
  • Akcie se zelenají. Meta překvapila, Evropa váhá s plynem a Amerika dodá důležitá data
    Jsou to zejména firemní výsledky, které dnes pomáhají hlavním akciovým trhům výrazně nahoru. Růst DAXu se blíží 2 procentům, futures na americký Nasdaq naznačují ještě větší zisky. Klíčovým jménem, které investorům zlepšilo náladu, je Meta. Její akcie by měly začínat strmým růstem.
  • Akcie se zkoušejí odrazit vzhůru i přes nepříznivé zprávy o vakcíně
    Zatímco během minulých měsíců by řada negativních zpráv byla investory ignorována či odbyta vlažnou reakcí, nervozita po strmém propadu velkých techů zvedá i citlivost na nové nepříznivé informace. K nejistotě, že bubliny na derivátových trzích mohou rychle smést i akcie, se přidávají také obavy týkající se dalšího průběhu ekonomického oživení.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Saxo Bank
TopForex
DeGiro
reklama
CapXmaster srovnani