Ticker Tape by TradingView
USD/JPY: Shigeru, Ueda a zpráva ADP
Jen opět ztrácí půdu pod nohama. Po téměř 500pipsové rally japonská měna vůči zelené bankovce opět klesá. V pondělí se pár USD/JPY dostal na dvoutýdenní minimum a klesl na 141,66 v reakci na nečekané výsledky voleb do vedení vládnoucí politické strany. V čele Liberálnědemokratické strany nyní stojí Shigeru Ishiba, který převzal vládu a oznámil plány na uspořádání předčasných parlamentních voleb – o rok dříve, než bylo plánováno.
Jen reagoval na vítězství Shigeru Ishiby pozitivně, protože je považován za zastánce přísné měnové politiky a zvyšování úrokových sazeb v boji proti inflaci. Důležité je, že porazil Sanae Takaichiho, kandidáta z vysoce konzervativního křídla LDP (který byl považován za favorita voleb), který naopak prosazoval měkčí měnovou politiku.
V reakci na Ishibovo vítězství se měnový pár USD/JPY propadl o 500 pipsů, a to ze 146,50 do poloviny 141. Jak už to však u politických faktorů bývá, jejich vliv rychle vyprchá – do konce týdne kupující páru získali zpět téměř všechny ztracené body. Trh "faktor Shigeru" rychle ocenil, což je celkem logické vzhledem k tomu, že zvolení nového premiéra, byť s "jestřábími" názory, neznamená, že Bank of Japan automaticky urychlí zvyšování sazeb. Ishiba svou roli samozřejmě sehraje, ale ne okamžitě a ne ve veřejné sféře. Neočekávejte od nového japonského premiéra žádná prohlášení ve "stylu Trumpa", podobná těm, která učinil bývalý americký prezident, jenž otevřeně vyzval Federální rezervní systém ke snížení úrokových sazeb.
Klasické fundamentální faktory mezitím naznačují, že Bank of Japan nebude s dalším kolem zvyšování sazeb spěchat. Zejména index spotřebitelských cen v Tokiu odráží zpomalení inflace: celkový index CPI v září klesl na 2,2 % (po srpnovém růstu na 2,6 %), zatímco jádrový index CPI se snížil na 2,0 %. Tento index je považován za předstihový ukazatel pro určení vývoje inflace v celé zemi, takže jeho klesající trend je pro prodávající USD/JPY znepokojivým signálem. Zklamáním byly i další makroekonomické ukazatele. Objem japonské průmyslové výroby se v srpnu meziměsíčně snížil o více než 3 % (-3,3 %) oproti prognóze -0,5 %. Navíc objem nově zahájené bytové výstavby v Japonsku v září prudce poklesl o 5,1 % (oproti prognózovanému poklesu o 3,3 %).
Tyto fundamentální faktory zpřísnění měnové politiky nepodporují. Guvernér Bank of Japan Kazuo Ueda tento předpoklad potvrdil ve svých nedávných projevech. Zdůraznil, že je třeba zachovat vyčkávací strategii "s ohledem na globální ekonomická rizika a nestabilitu finančních trhů". Ve svém včerejším projevu rovněž zopakoval opatrný postoj. Podle něj bude regulátor uplatňovat " adekvátní měnovou politiku s cílem trvale a stabilně dosáhnout dvouprocentního inflačního cíle".
Většinou se vedoucí představitel Bank of Japan vyjadřoval obecně, konvenčně a nezávazně. Právě to však japonskou měnu zatěžuje. Mnozí tvůrci měnové politiky (Naoki Tamura, Hajime Takata a Junko Nagakawa) ve svých zářijových projevech naznačili, že by centrální banka mohla v blízké budoucnosti opět zvýšit úrokové sazby. Konkrétně poukazovali na mzdové ukazatele (které vykazovaly pozitivní dynamiku, když v červnu meziročně vzrostly o 1,1 % a v červenci o 0,4 %).
Kazuo Ueda však zchladil nadšení prodávajících USD/JPY. Uvedl, že říjnové údaje o cenách služeb "budou klíčové při určování, zda inflace zrychluje". Teprve po důkladné analýze těchto údajů regulátor osvětlí, zda lze očekávat nějaké změny v politice.
Jinými slovy, šéf Bank of Japan zpochybnil další zvýšení sazeb v letošním roce, ačkoli takový scénář nevyloučil. Tato Uedova nerozhodnost zklamala prodávající měnového páru USD/JPY. Jen tak přestal působit jako "hnací motor" na páru USD/JPY.
To vše naznačuje, že obnovení pohybu směrem dolů je možné pouze v případě, že americký dolar oslabí. Tento instrument sleduje dolarový index, který zase čeká na klíčovou zprávu týdne – americké nonfarm payrolls – která bude zveřejněna 4. října. Připomínám, jak obchodníci reagovali na zprávu ADP, která se ukázala být v zelených číslech a odrážela vytvoření 144 000 pracovních míst v soukromém sektoru. Na jedné straně se jedná o poměrně skromný výsledek. Na druhou stranu většina odborníků očekávala, že se tento údaj bude pohybovat kolem 124 000. To mezi dolarovými býky vzbudilo naději, že i údaje non-farm payrolls budou v zelených číslech. V takovém případě pravděpodobnost snížení sazeb o 50 bodů na listopadovém zasedání klesne na 20–15 % a dolar získá další (a poměrně výraznou!) podporu.
Z technického hlediska se měnový pár USD/JPY přiblížil k hladině rezistence 145,30 (horní linie ukazatele Bollinger Bands v denním grafu). Do dlouhých (long) pozic by bylo vhodné vstoupit poté, jakmile kupující tuto úroveň překonají a konsolidují nad ní. V takovém případě bude dalším střednědobým cílem pro pohyb vzhůru úroveň 147,00, což je spodní hranice cloudu Kumo ve stejném časovém rámci.
Klíčová slova: Inflace | USD/JPY | Rizika | Sazby | Americký dolar | Bank of Japan | Centrální banka | Dolarový index | Index spotřebitelských cen | Long | Měna | Měnový pár | Rally | Rezistence | Trend | Ukazatel | Úrokové sazby | USD | JPY | Regulátor | Americký prezident | Pravděpodobnost | Výsledky | Japonská měna | Index CPI | Obchodníci | Index | Banka | Bollinger Bands | Dolar | Instrument | Makroekonomické ukazatele | Trh | Zpráva | ROCE | Federální rezervní systém | Zvyšování sazeb | Zvyšování úrokových sazeb | Jádrový index | Fundamentální faktory | Ekonomická rizika | Guvernér | Payrolls | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Snížení úrokových sazeb | Měnový pár USD/JPY | Zvýšení sazeb | Snížení sazeb | Objem | ADP | Prohlášení | Měnové politiky | Klesající trend | Zpřísnění měnové politiky | Ukazatele | Prezident | Prodávající | Údaje | Zpomalení inflace | Výsledky voleb | Plány | Cíle | Takata | 3М | Kazuo Ueda | Nerozhodnost | Vice | Kupující | Předstihový ukazatel | Nadšení | Vítězství | Body | Politické strany |
Čtěte více
-
📉USDJPY se propadá o více než 2 %💥
Pár USD/JPY odpoledne prodloužil svůj pohyb směrem dolů a klesl o více než 2 % jako pravděpodobný výsledek intervence japonského ministerstva financí. Další oslabení USD způsobené titulkem WSJ, který ukázal, že někteří členové FED signalizují touhu zpomalit tempo růstu brzy, aby změřili dopad takového zpřísnění na růst. Později během zasedání Fedu Dalyová, která je považována za hlásnou troubu Powella, učinila několik holubičích komentářů. Dalyová řekla, že FED musí udělat vše, co je v jeho silách, aby se příliš neutahoval. protože jsme v současné době ve fázi politiky, kdy musíme být ohleduplní. -
💱 USDJPY se propadl na 145,00
Japonský jen je dnes mezi měnami G10 jednoznačně nejúspěšnější. JPY roste, protože obchodníci se připravují na ukončení ultra uvolněné měnové politiky Bank of Japan a zvýšení sazeb ze záporného pásma. Za hnací motor tohoto kroku jsou považovány komentáře guvernéra BoJ Uedy. Ueda japonským zákonodárcům řekl, že manipulace s měnovou politikou bude od konce roku náročnější, což podpořilo spekulace, že se banka chystá opustit záporné sazby. Náznaky však začaly přicházet již včera, kdy viceguvernér BoJ Himino ve svém středečním komentáři bagatelizoval nepříznivé dopady zvyšování sazeb. V důsledku toho se tržní ceny pro zvýšení sazeb BoJ zvýšily a nyní peněžní trhy vidí 35% šanci na zvýšení sazeb o 10 bazických bodů na zasedání 19. prosince 2023, oproti včerejším zhruba 26 %. Zvýšení jestřábích sázek je také příčinou největšího skoku japonských výnosů za téměř rok! -
⏬USDJPY se před NFP obchoduje níže
Čekají nás klíčové údaje z amerického trhu práce, které mohou zvýšit očekávání výraznějšího snížení úrokových sazeb ze strany Fedu, a co je důležitější, dále zvýšit obavy spojené s recesí. Ačkoli konsenzus trhu zůstává vysoký, poslední signály naznačují, že trh práce zůstává slabý a v nadcházejících měsících může dále oslabovat. Co očekávat od dnešní zprávy a jak bude trh reagovat? -
USD/JPY se snaží najít kupce a vrátit se na vrchol
USD/JPY se snaží obnovit svůj býčí trend, když se jemně otočil poblíž na 146,07. Aby býci přilákali nové kupce, budou muset překonat výše zmíněnou rezistenci 146,07 a posunout se nad hranici 146,60. V takovém případě by cena mohla nabrat na síle směrem k důležité rezistenci na úrovni 148,50. -
USD/JPY se stabilizuje při minimální rezistenci
Pár USD/JPY se obchoduje kolem úrovně 142,00, tedy mírně pod maximem, kterého dosáhl v listopadu 2022. Zdá se, že japonský jen v důsledku výrazné divergence měnověpolitických postojů dál oslabuje, protože Bank of Japan zaujala odlišný postoj než jiné významné centrální banky. -
USDJPY se stahuje z 200denního SMA
USD/JPY ustoupil od hlavní rezistence na úrovni 137,50, která se shoduje s 200 SMA (červená linie), přestože guvernér BoJ Kuroda odvrátil možnost obratu a uvedl, že "BoJ se snaží trvale a stabilně dosáhnout svého 2% inflačního cíle doprovázeného růstem mezd". Podle našeho názoru to bude pravděpodobně trvat delší dobu". Analytici s úzkými vazbami na tvůrce politiky nicméně naznačili, že BOJ by mohla opustit omezení výnosů desetiletých dluhopisů již v příštím roce kvůli rostoucím vyhlídkám, že inflace a mzdy překonají očekávání, jak uvedla agentura Reuters. Slabost zelené měny v úterý mezitím navzdory nedávným údajům z USA poukázala na odolnou ekonomiku a posílila argumenty pro další zpřísňování měnové politiky. -
USD/JPY se stále nachází v korekční oblasti
Aby býci na trhu USD/JPY přilákali nové kupce, budou muset překonat blízkou rezistenci 151,65 a posunout se nad vrchol z roku 2022 na úrovni 151,93. V takovém případě by cena mohla nabrat na síle směrem k důležité oblasti trendové linie odporu na úrovni 153,00. Při dalším úspěšném boji tam by cena mohla skočit do omezující zóny 155,40-156,60 zabrané v období březen-červen 1990. -
USD/JPY se vrací do růstového trendu
USD/JPY po výrazné korekci, která utlumila sílící řeči o intervencích, opět obchoduje výše. Pár se připravuje na vstup do velmi rušné oblasti, když se býci snaží získat zpět kontrolu nad trhem a využít pokračující konvergence jednoduchých klouzavých průměrů (SMA) ve svůj prospěch. Ukazatele hybnosti se v této fázi zdají být převážně na straně býků. -
USDJPY se vrací zpět na důležitou resistenci
Opětovný nástup risk-on sentimentu má výrazný dopad a ocenění japonského jenu Ten po silném růstu z přelomu minulého roku kompletně odevzdal dřívější zisky a vrací se na d úroveň 109 USDJPY. Co více, měnový pár USDJPY se dostává zpět k silné resistenci na úrovni horní hrany konsolidačního pásma (109,70), ve kterém se drží od loňského prosince. Ta může být důležitou bariérou pro býky na USDJPY a cenovým targetem pro uzavírání ziskových pozic. -
USD/JPY se zaměřil dolů a přesunul se do nižšího býčího kanálu
USD/JPY se ve čtvrtek brzy ráno dostal pod tlak, čímž snížil středeční mírné zisky a znovu ohrozil svůj dvouměsíční býčí kanál. Technické signály neposkytují jasný směr, přičemž klesající RSI si udržuje boční trajektorii nad neutrální hodnotou 50 a stochastický oscilátor ukazuje dolů, přestože vykázal pozitivní kříž. Možná korekce směrem dolů by obchodníky nemusela vyděsit a stále by mohla být příležitostí k nákupu poklesu, pokud se cena nepropadne pod oblast 153,00-153,55 a neprorazí tak pod 20denní exponenciální klouzavý průměr (EMA) a pod krátkodobější býčí kanál. Pokud se tak stane, prodejní síly by mohly zesílit směrem k 50dennímu EMA a k hranici 150,75. -
USD/JPY. "Shunto" a jen
Pár USD/JPY již druhý den po sobě roste, přestože dolarový index není v nejlepší kondici. Pár neroste "díky", ale spíše "navzdory" všemu. Například navzdory jestřábím zvěstem, že Bank of Japan na svém březnovém zasedání, které se bude konat příští týden, upustí od záporné úrokové sazby. Nebo navzdory zpomalení jádrového indexu spotřebitelských cen v USA, který, byť pomalejším tempem, nadále soustavně klesá (v únoru dosáhl téměř tříletého minima). -
USD/JPY Silný up-trend, ale pozor na 109.77
USD/JPY zaznamenal velmi silný vzestup, a to jak při měsíčních, tak týdenních úrovních odporu H5. V tomto okamžiku by obchodníci měli sledovat 109,77. Cena by mohla být odmítnuta směrem k 108.96 a 108.15 k zóně POC. POC zóna je místo, kde by cena mohla opět odrazit. Pokud 109.80 přestřelí, dávejte pozor na 110.20 a 110.50. Dnes je pátek, takže můžeme vidět nějaké zisky později odpoledne. -
USD/JPY: Simple Trading Tips for Beginner Traders on December 16. Analysis of Forex Trades
K testu cenové úrovně 153,35 ve druhé polovině dne došlo, když *indikátor MACD začal klesat od linie nula, což vypadalo jako dobrá příležitost k prodeji dolaru. Obchod ale vyústil ve ztrátu, protože pár vzrostl. K testu cenové úrovně 153,64 uprostřed americké seance došlo, když už indikátor MACD výrazně vzrostl nad linii nula, takže jsem upustil od nákupu dolaru. -
USD/JPY: Simple Trading Tips for Beginner Traders on January 23. Analysis of Yesterday's Forex Trades
K testu na úrovni 155,90 došlo v době, když se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem nahoru od linie nula, což potvrdilo, že se jedná o dobrý bod pro vstup do nákupu dolaru. V důsledku toho měnový pár vzrostl na cílovou úroveň 156,55. -
USD/JPY: Simple trading tips for novice traders on April 16th (US session)
K otestování ceny na úrovni 154,59 došlo ve chvíli, kdy ukazatel MACD již výrazně vystoupal nad nulu, což jasně omezilo potenciál páru směrem vzhůru. Z tohoto důvodu jsem dolar nenakupoval. Vzhledem k tomu, jak pár poslední dobou reaguje na americké statistiky, pozornost se ve druhé polovině dne pravděpodobně zaměří právě na ně. Údaje o objemu vydaných stavebních povolení a o počtu nově založených základech budou pro určení směru páru ve druhé polovině dne rozhodující. Silné ukazatele i na pozadí rekordně vysokých úrokových sazeb opět připomenou všem účastníkům trhu sílu americké ekonomiky, což povede k dalšímu pokračování vzestupného trendu páru. Výrazně slabé údaje však mohou USD/JPY oslabit, a to zejména směrem od ročních maxim, na kterých se aktuálně obchoduje. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2. -
USDJPY si stále neví rady s důležitým supportem, TA
Měnový pár USDJPY dál bojuje s hranicí 100 jenů za dolar. Ta je především důležitou psychologickou bariérou, kterou v ... -
USD/JPY: Situace na trhu je pod kontrolou býků
Jen své příznivce na začátku roku vážně zklamal. Na konci roku 2023 do něj byla vkládána významná očekávání. Vzhledem k očekávané divergenci v měnových politikách Federálního rezervního systému a Bank of Japan (BoJ) se očekával pokles páru USD/JPY. Začátkem února však japonský jen ztratil vůči americkému dolaru více než 5 % své hodnoty a právem si drží pozici nejméně výkonné měny mezi měnami zemí G10. Tento trend trvá již poslední dva roky. -
USD/JPY si zachovává medvědí strukturu po dosažení vrcholu
USD/JPY pokračuje v klesajícím pohybu, zejména po neúspěšném pokusu vyskočit nad linii rostoucího trendu a úroveň 149,50. Vzhledem k tomu, že trh zůstává pod úrovní 146,45 a 20denním jednoduchým klouzavým průměrem (SMA), neexistuje žádný výrazný náznak pro vzestupný retracement. Technické oscilátory však naznačují slabou medvědí strukturu. -
USD/JPY Skrytá medvědí divergence před rozhodnutím FOMC
Hlavní zpráva dne je rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách. Vedle oficiálního oznámení o sazbách zpráva obsahuje prognózu FOMC pro inflaci a hospodářský růst v příštích dvou letech a rozpis jednotlivých prognóz úrokových sazeb FOMC. -
USD/JPY spěchá na 84,18 brzdí jej americký dolar
Americká měna zkorigovala svůj vzestup z minulého týdne a po středečním oznámení o rozšíření dal&s...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Prop trading a copy trading
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Prop trading a copy trading
Denní kalendář událostí
V Číně nové úvěry
Prezident USA Donald Trump
V USA spotřebitelské úvěry
Členka Fedu Adriana Kugler
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA index PPI
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V USA bilance státního rozpočtu
V Číně nové úvěry
Prezident USA Donald Trump
V USA spotřebitelské úvěry
Členka Fedu Adriana Kugler
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA index PPI
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V USA bilance státního rozpočtu
Tradingové analýzy a zprávy
Pražská burza v týdnu posílila, index PX přidal 1,8 procenta na 1986,5 bodu
Spotřebitelská důvěra v USA opět klesla, panují obavy z dopadů celní války
Pražská burza v závěru týdne oslabila a vrátila se pod hranici 2000 bodů
Forex: Koruna zpevnila k dolaru, uzavřela na 22,10 USD/CZK, k euru stagnovala
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 11.4.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex sentiment 11.4.2025
Leyenová: EU by mohla uvalit daň na americké digitální podniky
Swingové obchodování GBP/JPY 11.4.2025
Swingové obchodování GBP/USD 11.4.2025
Pražská burza v týdnu posílila, index PX přidal 1,8 procenta na 1986,5 bodu
Spotřebitelská důvěra v USA opět klesla, panují obavy z dopadů celní války
Pražská burza v závěru týdne oslabila a vrátila se pod hranici 2000 bodů
Forex: Koruna zpevnila k dolaru, uzavřela na 22,10 USD/CZK, k euru stagnovala
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 11.4.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex sentiment 11.4.2025
Leyenová: EU by mohla uvalit daň na americké digitální podniky
Swingové obchodování GBP/JPY 11.4.2025
Swingové obchodování GBP/USD 11.4.2025
Blogy uživatelů
Extrémní chaos - investoři prodávají už i US dluhopisy a dolar!
Co udělat v týdnu, kdy trh „nedává smysl“ – přístup konzistentního tradera
Chaos na trzích! Proč ještě není vyhráno? | Investiční Memento
Nečekaný vítěz mezi akciovými indexy? Polsko poráží USA i Německo
Co ovládá každý ziskový trader? Myšlení v pravděpodobnostech
Praktické okénko: Krásné reakce na denním grafu a vliv cel na kurzy majors párů
Moje cesta prop tradingem: Volatilní trhy znamenají volatilní balance křivku
Proč je potřeba oddělit identitu od výsledků v tradingu
Analýza Dow Jones, Nasdaq, DAX: Připoutejte se, bude to drncat. Trump vyhlásil válku všem!
Praktická ukázka: Tak si pluju těmi cly...
Extrémní chaos - investoři prodávají už i US dluhopisy a dolar!
Co udělat v týdnu, kdy trh „nedává smysl“ – přístup konzistentního tradera
Chaos na trzích! Proč ještě není vyhráno? | Investiční Memento
Nečekaný vítěz mezi akciovými indexy? Polsko poráží USA i Německo
Co ovládá každý ziskový trader? Myšlení v pravděpodobnostech
Praktické okénko: Krásné reakce na denním grafu a vliv cel na kurzy majors párů
Moje cesta prop tradingem: Volatilní trhy znamenají volatilní balance křivku
Proč je potřeba oddělit identitu od výsledků v tradingu
Analýza Dow Jones, Nasdaq, DAX: Připoutejte se, bude to drncat. Trump vyhlásil válku všem!
Praktická ukázka: Tak si pluju těmi cly...
Forexové online zpravodajství
Morgan Stanley reportovala výsledky za 1Q, výnosy z obchodování s akciemi oznámila nad očekávání
Akcie společnosti Intel klesají kvůli kontroverzi kolem CEO a obchodním napětím
Akcie Barrick Gold Corporation rostou o více než 6 % díky pozitivnímu sentimentu a očekávaným výsledkům
Další kolo obchodní války se pravděpodobně odehraje mezi EU a Čínou
Pražská burza v závěru týdne klesala
JPMorgan zveřejnila výsledky za 1Q nad očekáváním a zvýšila výhled ročních čistých úrokových výnosů
Americké akcie v úvodu obchodování rosotu, reportovaly BlackRock, JP Morgan, Morgan Stanley a další
Inflační očekávání na 5-10 let podle UniMichigan stoupla
Týden na akciových trzích: Amerika roste, Evropa ztratila, IPO společnosti M2C na pražské burze
Forex: Týden ve znamení celních veletočů
Morgan Stanley reportovala výsledky za 1Q, výnosy z obchodování s akciemi oznámila nad očekávání
Akcie společnosti Intel klesají kvůli kontroverzi kolem CEO a obchodním napětím
Akcie Barrick Gold Corporation rostou o více než 6 % díky pozitivnímu sentimentu a očekávaným výsledkům
Další kolo obchodní války se pravděpodobně odehraje mezi EU a Čínou
Pražská burza v závěru týdne klesala
JPMorgan zveřejnila výsledky za 1Q nad očekáváním a zvýšila výhled ročních čistých úrokových výnosů
Americké akcie v úvodu obchodování rosotu, reportovaly BlackRock, JP Morgan, Morgan Stanley a další
Inflační očekávání na 5-10 let podle UniMichigan stoupla
Týden na akciových trzích: Amerika roste, Evropa ztratila, IPO společnosti M2C na pražské burze
Forex: Týden ve znamení celních veletočů
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Eurodolar končí rok zcela nehnutě
Makro: Česká ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí o 0,4pct
Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 7. ledna 2021
Akcie Barrick Gold Corporation rostou o více než 6 % díky pozitivnímu sentimentu a očekávaným výsledkům
Kakao – Konec konsolidace
GBP/USD – Denní pohled 2.4.2014
Akcie společnosti Nvidia prudce vzrostly
GBPUSD
S&P 500: Jaké jsou vyhlídky?
Průmysl zpomalil méně, než očekával trh
Forex: Eurodolar končí rok zcela nehnutě
Makro: Česká ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí o 0,4pct
Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 7. ledna 2021
Akcie Barrick Gold Corporation rostou o více než 6 % díky pozitivnímu sentimentu a očekávaným výsledkům
Kakao – Konec konsolidace
GBP/USD – Denní pohled 2.4.2014
Akcie společnosti Nvidia prudce vzrostly
GBPUSD
S&P 500: Jaké jsou vyhlídky?
Průmysl zpomalil méně, než očekával trh
Blogy uživatelů
Jaké ETF vybírat, když jsou trhy na maximech?
Kupte si podíl v 500 největších amerických společnostech
Když čísla nestačí: Intuice jako nástroj úspěšného obchodníka
Rizikový profil investora: Co to je a jak jej určit
Praktická ukázka: Jako vejce vejci
Obchodní strategie trendových linií – jak nakupovat dole a prodávat nahoře?
VIDEO: DLUHOPISOVÁ PORTFOLIA AMERICKÝCH BANK | 🔴 Skrytá Hrozba Nerealizovaných Ztrát
Burzovní grafy: Vzestup amerických akcií pokračuje
Extrémní chaos - investoři prodávají už i US dluhopisy a dolar!
Co udělat v týdnu, kdy trh „nedává smysl“ – přístup konzistentního tradera
Jaké ETF vybírat, když jsou trhy na maximech?
Kupte si podíl v 500 největších amerických společnostech
Když čísla nestačí: Intuice jako nástroj úspěšného obchodníka
Rizikový profil investora: Co to je a jak jej určit
Praktická ukázka: Jako vejce vejci
Obchodní strategie trendových linií – jak nakupovat dole a prodávat nahoře?
VIDEO: DLUHOPISOVÁ PORTFOLIA AMERICKÝCH BANK | 🔴 Skrytá Hrozba Nerealizovaných Ztrát
Burzovní grafy: Vzestup amerických akcií pokračuje
Extrémní chaos - investoři prodávají už i US dluhopisy a dolar!
Co udělat v týdnu, kdy trh „nedává smysl“ – přístup konzistentního tradera
Vzdělávací články
Jak obchodovat „Price Action“ (2. díl)
Teorie chování v komfortních zónách
Dividendy: Dividendové strategie (8. díl)
Analýza několika časových rámců
Důvody, proč jsou tradeři jako profesionální kuchaři
Podívejte se na historii švýcarského franku. Alpské měny, která vypekla i s eurem
Jak obchodovat „Price Action“ (1. díl)
Muž, který má podíl na nejedné finanční krizi
Výsledky intradenního obchodování podle VIP zóny (únor 2022)
Egyptskou měnu nastartovala Marie Terezie. V názvu si drží vzpomínky na koloniální vládu
Jak obchodovat „Price Action“ (2. díl)
Teorie chování v komfortních zónách
Dividendy: Dividendové strategie (8. díl)
Analýza několika časových rámců
Důvody, proč jsou tradeři jako profesionální kuchaři
Podívejte se na historii švýcarského franku. Alpské měny, která vypekla i s eurem
Jak obchodovat „Price Action“ (1. díl)
Muž, který má podíl na nejedné finanční krizi
Výsledky intradenního obchodování podle VIP zóny (únor 2022)
Egyptskou měnu nastartovala Marie Terezie. V názvu si drží vzpomínky na koloniální vládu
Tradingové analýzy a zprávy
Makro zprávy a dnešní důležité události
Nejsilnější a nejslabší měny 1.3.2019
Rozpočtový deficit Ruska se v 1Q prohloubil
EUR/USD - Intradenní výhled 4.7.2019
Forex: Americký dolar dnes proti hlavním světovým měnám oslabuje
Stříbro - Intradenní výhled 28.6.2022
Spotřebitelská důvěra v USA opět klesla, panují obavy z dopadů celní války
Cena zlata vystoupila na nové rekordní maximum
Draghi tlačí na Berlín, aby přistoupil na pomoc Kypru
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 14.6.2018
Makro zprávy a dnešní důležité události
Nejsilnější a nejslabší měny 1.3.2019
Rozpočtový deficit Ruska se v 1Q prohloubil
EUR/USD - Intradenní výhled 4.7.2019
Forex: Americký dolar dnes proti hlavním světovým měnám oslabuje
Stříbro - Intradenní výhled 28.6.2022
Spotřebitelská důvěra v USA opět klesla, panují obavy z dopadů celní války
Cena zlata vystoupila na nové rekordní maximum
Draghi tlačí na Berlín, aby přistoupil na pomoc Kypru
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 14.6.2018
Témata v diskusním fóru
ECB dále potápí euro
Diamantový EUR/GBP
4 běžné obchodní chyby, které obchodník dělá, a jak jim zabránit
Tak ako teda?
Price Action Trading Jakuba Hodana
Obchodování trhu NQ100 - pokračování zaznamenávání obchodů
WTI: Analýza více časových rámců (D1-H1)
Nepropásněte tuto příležitost: Získejte VIP zónu FXstreet.cz ZDARMA díky FTMO!
Ďalší prepad S&P 500 na obzore?
NinjaTrader
ECB dále potápí euro
Diamantový EUR/GBP
4 běžné obchodní chyby, které obchodník dělá, a jak jim zabránit
Tak ako teda?
Price Action Trading Jakuba Hodana
Obchodování trhu NQ100 - pokračování zaznamenávání obchodů
WTI: Analýza více časových rámců (D1-H1)
Nepropásněte tuto příležitost: Získejte VIP zónu FXstreet.cz ZDARMA díky FTMO!
Ďalší prepad S&P 500 na obzore?
NinjaTrader