Ticker Tape by TradingView
🔼 US100 roste před rozhodnutím FOMC
Oznámení měnové politiky ze strany americké centrální banky je klíčovou událostí na trhu dne i týdne. FOMC má oznámit rozhodnutí o sazbách ve 20:00 a trhy neočekávají, že centrální banka změní úroveň sazeb. Zasedání však bude bedlivě sledováno, protože rozhodnutí o sazbách bude doprovázeno zveřejněním nových ekonomických projekcí, které mohou pomoci nastavit očekávání pro politiku Fedu v roce 2024.
Jaká jsou očekávání pro dnešek?
Očekávání od dnešního rozhodnutí o sazbách FOMC jsou jasná – neočekává se žádná změna výše sazeb. Žádný z přibližně 100 ekonomů dotázaných agenturou Bloomberg neočekává jiný výsledek než ponechání sazby fondů Fedu beze změny v rozmezí 5,25-5,50 %. Peněžní trhy mají také jasno v tom, co se očekává – Fed financuje cenu futures s méně než 2% pravděpodobností, že americká centrální banka dnes zvýší sazbu o 25 bazických bodů.
Zdroj: Bloomberg Finance LP
Inflace zpomaluje, ale zůstává nad cílem
Federální rezervní systém má dvojí mandát – je zodpovědný za udržení stabilní ceny a dosažení maximální udržitelné zaměstnanosti. Pozornost se v poslední době soustředila především na ty první, vzhledem k postpandemickému a válečnému prudkému nárůstu inflace. Zatímco inflace zpomaluje a jádrový CPI meziročně klesl na 4 %, stále je nad 2% inflačním cílem Fedu. Přesto se v nové sadě prognóz, které budou dnes zveřejněny spolu s rozhodnutím o sazbě, zaměříme na prognózy inflace. Projekce ze září naznačovaly, že jádrová inflace PCE v roce 2026 klesne na 2% cíl. Investoři netrpělivě sledují, zda nedávný vývoj inflace přinutí Fed očekávat návrat k cíli v roce 2025 (2,3% inflace pro rok 2025 v zářijové prognóze).
Zdroj: BLS, Macrobond, XTB Research
Sledujte tečkovaný graf
Vzhledem k tomu, že šance na změnu sazeb je velmi malá, bude dnes pozornost upřena především na nový soubor ekonomických projekcí, zejména na slavný tečkovaný graf. Připomeňme, že ještě v září bylo mezi členy Fedu střední očekávání, že sazby skončí v roce 2024 v rozmezí 5,00 – 5,25 %, neboli 25 bazických bodů pod současnou úrovní. Zdá se vysoce nepravděpodobné, že by taková prognóza na dnešním zasedání byla zachována i pro rok 2024. Otázkou pro dnešek je, kolik škrtů členové Fedu příští rok uvidí.
Peněžní trhy v současnosti cení na více než 100 bazických bodech uvolňování pro rok 2024. Členové Fedu však naznačili, že tržní ceny za snížení sazeb jsou příliš agresivní. Pokud bychom viděli nový bodový graf, který by byl v rozporu s těmito komentáři a ukázal na 4 snížení sazeb v příštím roce, trhy mohou zažít silnou holubičí reakci – USD klesat, zatímco zlato a akcie rostou. Na druhou stranu bodový graf ukazující 1 nebo 2 snížení v příštím roce by mohl být vnímán jako zklamání a může vyvolat jestřábí reakci na trzích.
Zdroj: Bloomberg Finance LP
Pohled na grafy
EURUSD zastavil stahování v zóně podpory v rozmezí mezi 1,0735 a 38,2% retracementem sestupného pohybu zahájeného v polovině července 2023. Bulls se pokusili zahájit zotavovací pohyb, ale postup byl zastaven na klouzavém průměru 200 sezení (fialová čára ). Technický výhled je poněkud medvědí vzhledem k nedávnému proražení pod spodní hranici geometrie trhu. Zmíněný klouzavý průměr 200 relací fungoval v posledních dnech jako strop pro pár, zatímco klouzavý průměr 50 relací (zelená čára) fungoval jako spodní. Dnešní setkání FOMC může poskytnout palivo pro průlom z této technické řady.
Zdroj: xStation5
Vzestupný pohyb futures Nasdaq-100 (US100) byl obnoven po opětovném testování oblasti 15 750 bodů. Index si za posledních pět seancí připsal kolem -4 % a obchoduje se na nejvyšší úrovni od začátku roku 2022. Rekordní uzavření lze nalézt mírně přes 1 % nad současnou tržní cenou, zatímco vnitrodenní historická maxima jsou kolem 2,5 % nad současnou cena. Pokud by nové projekce FOMC ukazovaly na 3 nebo více snížení sazeb v roce 2024, US100 může zachytit nabídku a poohlédnout se po testu zóny odporu 16 600 bodů, označené předchozími rekordními maximy.
Zdroj: xStation5
ZLATO kleslo o více než 7 % z intradenního historického maxima dosaženého na začátku předchozího týdne. Poklesy byly zastaveny na zóně podpory 1 980 USD za unci, alespoň prozatím. Nedávné stažení bylo taženo především posílením USD, a pokud Fed dnes nenaplní holubičí očekávání, může se pokles dále prohloubit. Krátkodobou podporu v případě prolomení pod hranicí 1 980 USD lze nalézt u klouzavého průměru 200 sezení (fialová čára), který se aktuálně pohybuje v oblasti 1 955 USD za unci.
Zdroj: xStation5
Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Finance | Inflace | Nasdaq | Sazby | Akcie | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | FOMC | Fed | Futures | Grafy | Klouzavý průměr | MIFID | Riziko | Výkonnost | Zlato | Banky | Doporučení | USD | XTB | Investoři | EU | EURUSD | Index | Investiční strategie | Průlom | Americká centrální banka | Banka | Cena | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Jádrová inflace | Prognóza | Vývoj inflace | Předpověď | Peněžní trhy | ROCE | Komise | Federální rezervní systém | Technický výhled | Podnikání | Historická maxima | Výhled | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Snížení sazeb | XTB Research | Finanční situace | Fed dnes | Prognózy | Měnové politiky | Americké centrální banky | xStation5 | US100 | Poradenství | Komunikace | Trhy | Pokles | Situace | Medvědi | Vývoj | Americká centrální banka dnes | Inflace zpomaluje | Rozhodnutí o sazbách | CL | JDE | Členové Fedu | Šance | Ceny | Společnost XTB | Nařízení | Proražení | CARA | Tržní ceny | Nasdaq-100 (US100) | Projekce | Minulá výkonnost | Pozornost | Společnost | 3М | Prognózy inflace | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vice |
Čtěte více
-
US100 roste o více než 1,5 % 📈
Technologické akcie vedou dnešní rally na Wall Street, kterou nerozhodilo včerejší rozhodnutí FOMC zvýšit sazby o 25 bazických bodů a ani Powellovy komentáře o dalším utahování měnové politiky. Největší zisky jsou v současné době vidět u největších společnosti, jako jsou Meta nebo Alphabet. US100 futures kontrakt v současné době roste o více než 1,5 % a prorazil nad hranici 12 900 bodů. Žádosti o dávky v nezaměstnanosti v USA zaostaly za očekáváním, což naznačuje pokračující sílu amerického trhu práce. -
US100 roste o více než 2 % 📈
Wall Street otevírá výše po pozitivních komentářích MCCarthyho, který uvedl, že dnes ráno došlo k pokroku v jednáních a vyjednavači budou dnes pokračovat v práci na dluhovém stropu. -
📈US100 roste o více než 3 %❗
Nálada na trhu se na začátku nového týdne výrazně zlepšila, částečně díky lepším než očekávaným čtvrtletním výsledkům Bank of America. Přesto se druhá největší americká banka připojila k dalším velkým bankám, včetně JPMorgan, v meziročním poklesu zisku za třetí čtvrtletí, a to uprostřed zpomalující aktivity investičního bankovnictví a nárůstu rezerv v očekávání zhoršující se ekonomiky. Velké technologické společnosti, včetně Tesla, Netflix a Snap, poskytnou své čtvrtletní výsledky koncem tohoto týdne. Investoři také uvítali, že vláda Spojeného království obrátila svůj fiskální plán na opačnou stranu. Nově jmenovaný ministr financí Hunt dnes oznámil, že zruší téměř všechna dříve oznámená daňová opatření, která navíc podpořila rizikové nálady. V důsledku toho index US100 vzrostl o 3 % a prolomil nad hlavní rezistencí na 11 000 bodech, což je označeno předchozími cenovými reakcemi a spodní hranicí struktury 1:1. -
US100 roste o 0,7 % 🗽 Salesforce posiluje o 8 % díky zlepšenému výhledu a optimismu kolem AI Agentforce 📈
Nálada na americkém akciovém trhu zůstává neochvějně pozitivní. Přestože finanční, bankovní a energetické sektory zaostávají, technologické společnosti táhnou americké indexy vzhůru. Nasdaq100 (US100) dosahuje historických maxim na 21 500 bodech. Americký dolar ztrácí 0,2 % po slabších údajích ISM o sektoru služeb; USDIDX klesá na 106,1. -
US100 roste o 1 % ⚡
Akcie společností těžících z trendu umělé inteligence se stále vezou na růstové vlně a vytvářejí tak možnost šesté růstové seance v řadě na indexu Nasdaq 100. -
US100 roste o 1% 💥
Futures na US100 rostou, protože vyšší otevření v Asii a euforie z akcií Alibaby zlepšily náladu v technologickém sektoru. Analytici byli v posledních letech vůči čínským technologickým akciím velmi opatrní, protože se obávali přímých vládních zásahů do jejich podnikání. -
US100 roste o 1,2 % 📈
Futures na Nasdaq 100 (US100) rostou o téměř 1,2 %, protože akcie BigTech vyrovnávají ztráty po včerejším výprodeji. Nvidia posiluje o více než 6 %, zatímco Meta, Taiwan Semiconductor a Apple rostou v rozmezí 2,8 % až 3,8 %. Jak je uvedeno na níže uvedeném dashboardu, celkový sentiment na americkém akciovém trhu mimo technologický sektor je smíšený po dnešních slabších makroekonomických údajích. -
⏫ US100 roste o 1,2 % po rozhodnutí Fedu
US100 dnes roste o 1 % oproti 0,5% růstu před rozhodnutím, čímž prakticky vymazal včerejší ztráty. Americké indexy reagují pozitivně na "špatné zprávy" – Fed výrazně snížil své prognózy ekonomického růstu a ve svém prohlášení zdůraznil vysokou míru nejistoty. Trhy si to vykládají jako signál pro možné snižování sazeb, přestože Fed nezměnil své projekce ohledně počtu snížení sazeb pro tento i nadcházející roky. -
📈US100 roste o 2,0 %❗
Americké akcie se rychle vyrovnaly se prvotními ztrátami a po polovině obchodní seance vykazují prudký růst. Náladu investorům příliš nezkazil negativní výhled technologického gigantu Microsoft ani horší výsledky reportu ADP z amerického pracovního trhu. Viceprezidentka Fedu Lael Brainardová řekla, že boj s inflací je hlavní prioritou Fedu. Dle jejího názoru je nepravděpodobné, že by Fed v brzké době opustil svoji politiku utahování měnové politiky. Dnešní pozitivní nálada na trzích by tak nemusela mít dlouhého trvání. Fed od počátku měsíce snižuje svoji bilanci a likvidita na trzích tak může být omezenější než dříve. Zítřejší oficiální statistiky z amerického pracovního trhu NFP budou důležitým ukazatelem vývoje americké ekonomiky a budou se tak podílet na dalším směru měnové politiky Fedu. -
📈 US100 roste po včerejším výprodeji
Index US100 včera ztratil téměř 3 % s pokračujícím přesunem investorů z růstových akcií do hodnotových akcií. Dnes jsme nicméně svědky korekce na Nasdaq 100 futures (US100), který přidává 2 % a vrací se zpět nad 12 500 bodů. Evropské indexy rostou jen mírně. Pozitivní korekce je tak hlavně záležitostí technologického sektoru. -
US100 sa dostal nad dôležitú úroveň
Dnešná seansa zaznamenala veľmi dobrý sentiment na akciovom trhu. V dôsledku pozitívnej nálady počas európskej seansy začali hlavné americké akciové indexy deň nad včerajšími záverečnými úrovňami a prvé hodiny obchodovania prinášajú pokračovanie vzostupného trendu. -
📈 US100 sa dostal nad hladinu 12 000 bodov ✔
Nasdaq (US100) sa dostal nad hranicu 12 000 USD a vzrástol o takmer 2,5%. Index je tak na najvyššej úrovni od 3. septembra a je asi 3,6% pod historickými maximami. Ďalej stojí za zmienku, že môžeme pozorovať prielom nad výstrihom potenciálneho vzoru reverznej hlavy a ramien. Rozsah tejto formácie naznačuje možnosť, že cena bude atakovať nové historické maximá. -
US100 se dostal zpět nad 13 100 bodů
Ačkoliv jsme na konci minulého týdne byli svědky nárůstu rizikové averze, dnes se zdá, že se vše vrací do "normálu". Americké indexy začaly dnešní seanci na růstové vlně. Obchodníci si užívají pozitivní nálady, které se významně projevila už během evropské seance. Z technického pohledu na graf Nasdaq (US100) je zřejmé, že se cena odrazila od supportu na úrovni 12 750 bodů. Tato úroveň je definována 61,8 % Fibo retracementem, předchozími cenovými reakcemi a také rostoucí trendovou čárou. Aktuálně se US100 obchoduje nad 13 100 body. Pokud bude dobrá nálada pokračovat a cena poroste (současné momentum je tomuto scénáři nakloněno), tak může být otevřena cesta k úrovni rezistence na 13 400 bodech. -
📆 US100 se na konci roku blíží rekordům
Americké indexy zahájily poslední obchodní seanci roku bez větších změn, ale později se jejich hodnota snížila. Hlavní indexy na Wall Street se nyní obchodují na nižší úrovni. S&P 500 klesá o 0,2 %, Dow Jones se obchoduje o 0,1 % níže a Nasdaq klesá o 0,5 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací je s poklesem o 1,2 % v době tisku nejhorší. -
🔴 US100 se odráží ode dna
Trh nedává velkou šanci na zvyšování sazeb. Na základě úrokových kontraktů trh nedává ani 1% šanci na zvýšení, zatímco konsenzus mezi analytiky jasně ukazuje na nezvýšení. Existuje tedy šance na nějaké překvapení? -
US100 se odráží o 1,30 % 🔔
Za poslední dva týdny ztratil Nasdaq 100 více než 8 % a negativní nálada na trhu vedla k prolomení klíčové linie podpory. Poklesy se zrychlily v polovině týdne po neuspokojivých výsledcích některých společností, včetně společnosti Alphabet. Dnes však investoři znovu získali naději poté, co společnost Amazon zveřejnila svou čtvrtletní zprávu. Spolu s ní zaznamenaly zisky i další společnosti, které vykázaly lepší čtvrtletní výsledky, jako například DexCom, Intel a Meta Platforms. -
⏬⏬US100 se po PMI propadá o více než 1 %
První seance na Wall Street v tomto týdnu nezačala pro býky příznivě. Včera se kvůli oslavám Dne prezidentů v USA neobchodovalo. Dnes, krátce po otevření burzy v USA, futures vázané na hlavní benchmarky ztratily přes 1 %. Nejhůře si vedl index US100 se ztrátou přibližně 1,15 % a v současné době se obchoduje na nejnižší úrovni od 1. února! Údaje o PMI dopadly mnohem lépe, než se očekávalo - výrobní index je sice stále v teritoriu kontrakce -pod 50 body, nicméně index služeb vyskočil nad 50 bodů - především díky exportním zakázkám. S ohledem na čerstvé údaje by Fed neměl váhat s dalším zvyšováním sazeb. -
📉US100 se po PPI datech propadá o 1,5 %❗
Indexy na Wall Street utrpěly ztrátu po zveřejnění čerstvého balíčku údajů z americké ekonomiky. Vyšší než očekávaná inflace cen výrobců posílila očekávání, že Federální rezervní systém bude muset prodloužit cyklus zpřísňování. -
📉 US100 se po údajích o inflaci v USA propadá
Zpráva o březnovém indexu spotřebitelských cen v USA, která byla vyšší, než se očekávalo, vyvolala na trzích velkou reakci. Jednalo se o další jestřábí překvapení v řadě, když celkový i jádrový měsíční index spotřebitelských cen pokračoval tempem 0,4 % m/m. Vzhledem k tomu šlo o další zásah do tržních očekávání rychlejšího snižování sazeb. Peněžní trhy nyní vidí pouze 20% šanci, že Fed přinese první snížení sazeb na červnovém zasedání. Před dnešním zveřejněním inflace tyto šance dosahovaly téměř 60 %. V tuto chvíli peněžní trhy oceňují první plné snížení sazeb na zářijové zasedání a méně než dvě plná snížení sazeb o 25 bazických bodů do konce letošního roku. -
⬇US100 se propadá o více než 4 %📉
Výprodej na Wall Street zesílil poté, co řada optimistických ekonomických údajů posílila argumenty pro další zpřísnění měnové politiky. Nejcitlivější je technologický sektor a kontrakt US100, který je navázán na NASDAQ, se ve čtvrtek propadl o téměř 4,5 %, což bylo způsobeno především společností Tesla, jejíž akcie klesly o více než 9,0 %, a dalšími velkými jmény včetně společností Microsoft a Apple, které se propadly o více než 4,0 % a 3,0 %.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Prop trading a copy trading
Jak moc je důležitý backtest v ICT/SMC konceptech a co z něj můžeme získat? (25. díl)
Konec debat! Technologické akcie opět rostou 📈
Měna zrozená z chaosu. Bosenská marka měla uklidnit rozbouřený Balkán
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Prop trading a copy trading
Jak moc je důležitý backtest v ICT/SMC konceptech a co z něj můžeme získat? (25. díl)
Konec debat! Technologické akcie opět rostou 📈
Měna zrozená z chaosu. Bosenská marka měla uklidnit rozbouřený Balkán
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Denní kalendář událostí
V Austrálii změna zimního času na letní
Na Novém Zélandu změna zimního času na letní
Člen Fedu Christopher Waller
Šéf Fedu Jerome Powell
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V Británii stavební index PMI
V Číně státní svátek
V Austrálii změna zimního času na letní
Na Novém Zélandu změna zimního času na letní
Člen Fedu Christopher Waller
Šéf Fedu Jerome Powell
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V Británii stavební index PMI
V Číně státní svátek
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Americký dolar v očekávání cel stagnuje, posiluje japonský jen
Trump chystá cla u dovozu ze zemí, které podle něj v obchodě nehrají fér
Komodity: Ceny ropy zůstávají kolem úterního závěru, trh zvažuje dopad cel a sankcí
Pražská burza posílila, nahoru jí pomohly hlavně akcie ČEZ
Forex: Koruna dnes smazala většinu pondělních ztrát, drží se pod 25,00 EUR/CZK
Swingové obchodování bitcoinu 1.4.2025
Forex sentiment 1.4.2025
Swingové obchodování EUR/USD 1.4.2025
Swingové obchodování GBP/USD 1.4.2025
Swingové obchodování zlata 1.4.2025
Forex: Americký dolar v očekávání cel stagnuje, posiluje japonský jen
Trump chystá cla u dovozu ze zemí, které podle něj v obchodě nehrají fér
Komodity: Ceny ropy zůstávají kolem úterního závěru, trh zvažuje dopad cel a sankcí
Pražská burza posílila, nahoru jí pomohly hlavně akcie ČEZ
Forex: Koruna dnes smazala většinu pondělních ztrát, drží se pod 25,00 EUR/CZK
Swingové obchodování bitcoinu 1.4.2025
Forex sentiment 1.4.2025
Swingové obchodování EUR/USD 1.4.2025
Swingové obchodování GBP/USD 1.4.2025
Swingové obchodování zlata 1.4.2025
Blogy uživatelů
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Inflace v USA nečekaně stoupla, indexy se propadly
Praktická ukázka: Trh uzavřel tam, kde otevřel
Akcie zažívají nejtvrdší pád od roku 2022. Jste připraveni?
Je trading opravdu časově náročný?
Začnete obchodovat u RebelsFunding a obdržíte VIP zónu FXstreet.cz zdarma!
Před vstupem do obchodu analyzujte více časových rámců, jestli chcete obchodovat jako profík
INVESTIČNÍ GLOSA: Návrat euforie a růst o desítky procent. Wall Street láká na novou prognózu
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY a GBP/CAD
Páteční výprodej srazil index S&P 500 do minusu, obavy z inflace sílí
Potopí Fed akciový trh kvůli clům?
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Inflace v USA nečekaně stoupla, indexy se propadly
Praktická ukázka: Trh uzavřel tam, kde otevřel
Akcie zažívají nejtvrdší pád od roku 2022. Jste připraveni?
Je trading opravdu časově náročný?
Začnete obchodovat u RebelsFunding a obdržíte VIP zónu FXstreet.cz zdarma!
Před vstupem do obchodu analyzujte více časových rámců, jestli chcete obchodovat jako profík
INVESTIČNÍ GLOSA: Návrat euforie a růst o desítky procent. Wall Street láká na novou prognózu
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY a GBP/CAD
Páteční výprodej srazil index S&P 500 do minusu, obavy z inflace sílí
Potopí Fed akciový trh kvůli clům?
Forexové online zpravodajství
Zámořské indexy uzavřely se smíšenou bilancí
Denní shrnutí: Smíšená nálada na Wall Street. Bitcoin roste o 3 % před zítřejším „Trumpovým Dnem osvobození“
GOLD klesá o 0,5 % 📉
Automobilky dostanou více času na splnění emisních cílů, navrhla EK
Tesla prodala méně aut ve Francii i Norsku, kvůli Muskovi čelí výzvám k bojkotu
Čínská BYD vstoupila na český trh, nabídne dva elektromobily a hybrid
Evropská komise udělila automobilkám pokutu za kartel 458 milionů eur
Reuters: Vývoz LNG z Ruska v prvním čtvrtletí klesl o 1,2 procenta
Akcie Palantiru pod tlakem kvůli obavám z vysokého ocenění a tržní nejistoty
Americký soud zamítl návrh společnosti Johnson & Johnson na vyrovnání ve výši 10 miliard dolarů v případu s talcem
Zámořské indexy uzavřely se smíšenou bilancí
Denní shrnutí: Smíšená nálada na Wall Street. Bitcoin roste o 3 % před zítřejším „Trumpovým Dnem osvobození“
GOLD klesá o 0,5 % 📉
Automobilky dostanou více času na splnění emisních cílů, navrhla EK
Tesla prodala méně aut ve Francii i Norsku, kvůli Muskovi čelí výzvám k bojkotu
Čínská BYD vstoupila na český trh, nabídne dva elektromobily a hybrid
Evropská komise udělila automobilkám pokutu za kartel 458 milionů eur
Reuters: Vývoz LNG z Ruska v prvním čtvrtletí klesl o 1,2 procenta
Akcie Palantiru pod tlakem kvůli obavám z vysokého ocenění a tržní nejistoty
Americký soud zamítl návrh společnosti Johnson & Johnson na vyrovnání ve výši 10 miliard dolarů v případu s talcem
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Mastering the Farm: Jak efektivně sbírat Harbinger Crests ve WoW Dragonflight
Makro: Maloobchodní tržby Německa v září nečekaně prudce klesly
Obchodní signál pro pár USD/JPY na 29.–30. srpna 2023: prodávejte pod úrovní 147,36 a nakupujte na úrovni 146,30 (Murray 6/8 – 21 SMA)
EUR/USD. Přehled na 30. 3. 2023. Euro míří k novému cyklu korekcí na pozadí prázdného kalendáře.
📉 Bitcoin pod 39 000 USD
Makro: Podnikatelské důvěra Německa se v červnu rozjasnila
GBP/USD – Denní pohled 2.4.2014
Tento týden bude zveřejněna říjnová inflace a míra nezaměstnanosti a HDP za třetí čtvrtletí
CFD obchodování – kompletní průvodce a 10 trading tipů
Denní shrnutí: Vybírání zisků tlačí na Wall Street a americký dolar roste
Mastering the Farm: Jak efektivně sbírat Harbinger Crests ve WoW Dragonflight
Makro: Maloobchodní tržby Německa v září nečekaně prudce klesly
Obchodní signál pro pár USD/JPY na 29.–30. srpna 2023: prodávejte pod úrovní 147,36 a nakupujte na úrovni 146,30 (Murray 6/8 – 21 SMA)
EUR/USD. Přehled na 30. 3. 2023. Euro míří k novému cyklu korekcí na pozadí prázdného kalendáře.
📉 Bitcoin pod 39 000 USD
Makro: Podnikatelské důvěra Německa se v červnu rozjasnila
GBP/USD – Denní pohled 2.4.2014
Tento týden bude zveřejněna říjnová inflace a míra nezaměstnanosti a HDP za třetí čtvrtletí
CFD obchodování – kompletní průvodce a 10 trading tipů
Denní shrnutí: Vybírání zisků tlačí na Wall Street a americký dolar roste
Blogy uživatelů
Jaké akcie se vyplatí nakupovat v roce 2024? 🤔📈
EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 19.02.2011
Vrátí se odpadlí tradeři v září opět na finanční trhy?
Krypto trh bude rásť! Čo však treba nakúpiť?
Analýza S&P 500, EUR/USD, GBP/USD - akciová rally prozatím nekončí
Je trading opravdu časově náročný?
Analýza S&P 500, DAX a EUR/USD - vystavila horká americká inflace stopku býkům?
Emoce v tradingu a investování – tipy jak je zvládat
Veci, ktoré zlepšujú trading aj život
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Inflace v USA nečekaně stoupla, indexy se propadly
Jaké akcie se vyplatí nakupovat v roce 2024? 🤔📈
EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 19.02.2011
Vrátí se odpadlí tradeři v září opět na finanční trhy?
Krypto trh bude rásť! Čo však treba nakúpiť?
Analýza S&P 500, EUR/USD, GBP/USD - akciová rally prozatím nekončí
Je trading opravdu časově náročný?
Analýza S&P 500, DAX a EUR/USD - vystavila horká americká inflace stopku býkům?
Emoce v tradingu a investování – tipy jak je zvládat
Veci, ktoré zlepšujú trading aj život
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Inflace v USA nečekaně stoupla, indexy se propadly
Vzdělávací články
Smart Money a koncept výběru likvidity
Jak na Risk-Reward-Ratio (RRR)
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Jak na vstupy a výstupy podle EW
Pullback a Throwback - užitečný koncept v technické analýze
Měsíční report finančních trhů (září 2023)
Lze dosahovat 30% měsíčního zhodnocení kapitálu?
Trading pro začátečníky
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Smart Money a koncept výběru likvidity
Jak na Risk-Reward-Ratio (RRR)
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Jak na vstupy a výstupy podle EW
Pullback a Throwback - užitečný koncept v technické analýze
Měsíční report finančních trhů (září 2023)
Lze dosahovat 30% měsíčního zhodnocení kapitálu?
Trading pro začátečníky
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Tradingové analýzy a zprávy
AUD/USD - Intradenní výhled 15.11.2021
EUR/USD - Intradenní výhled 25.7.2022
EUR/USD - Intradenní výhled 7.3.2023
Podnikatelská aktivita v eurozóně je vysoká
Trump očekává, že Putin splní svou část dohody o příměří na Ukrajině
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Ropa WTI se odrazila od supportu symetrického trojúhelníku, růst pokračuje
Míra inflace v Německu klesla na 2,5 procenta
Kam pošlou EUR negativní úrokové sazby?
AUD/USD - Intradenní výhled 15.11.2021
EUR/USD - Intradenní výhled 25.7.2022
EUR/USD - Intradenní výhled 7.3.2023
Podnikatelská aktivita v eurozóně je vysoká
Trump očekává, že Putin splní svou část dohody o příměří na Ukrajině
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Ropa WTI se odrazila od supportu symetrického trojúhelníku, růst pokračuje
Míra inflace v Německu klesla na 2,5 procenta
Kam pošlou EUR negativní úrokové sazby?
Témata v diskusním fóru
AUD/USD
Forex: Měnové páry v roce 2019 podle bank a brokerů
The5ers
Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
LYNX
Burzovní grafy: Index S&P 500 zůstal nad důležitým supportem
Otužováním k tradingu?
Začínáme s forexem
Price Action Trading Jakuba Hodana
www.mql5.com
AUD/USD
Forex: Měnové páry v roce 2019 podle bank a brokerů
The5ers
Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
LYNX
Burzovní grafy: Index S&P 500 zůstal nad důležitým supportem
Otužováním k tradingu?
Začínáme s forexem
Price Action Trading Jakuba Hodana
www.mql5.com
Odborná literatura
Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!
Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!
Odborné kurzy a semináře
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)