Čtvrtek 21. listopadu 2024 16:22
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Investingfox 16 let
reklama
eightcap trade smarter

Napětí na čínském trhu polevuje, trh sleduje odpolední maloobchodní data z USA; analýza EUR/CHF, EUR/GBP, ZLATA

13.08.2015 13:18  Autor: BOSSA  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Asijské akcie se dnes ráno stejně jako americké v závěru včerejší obchodní seance zotavily z předchozího poklesu díky ujištění čínské centrální banky (PBOC), podle které není žádný důvod pro další devalvaci jüanu, jako tomu bylo v předchozích dnech. Optimistická nálada se dnes přelila i na evropské trhy, které posílily o více než 1 procento po středečním a úterním výprodeji.

Nicméně čínská měna i dnes oslabila, když PBOC ráno před otevřením trhu stanovila referenční hodnotu USD/CNY na 6,4010 za dolar oproti včerejší zavírací ceně 6,3306. Rozdíl mezi referenční hodnotou a reálnou tržní hodnotou se rychle srovnal poté, centrální banka omezila pokles jüanu. Některé zprávy poukazují na to, že existují vlivní členové vlády, kteří usilují o ještě hlubší devalvaci, která by pomohla čínským exportérům. Jüan tak kvůli slabší ekonomice může průběžně dále oslabovat.

Dolar mezitím trpí tím, jak investoři stahují sázky, že Fed zvýší úrokové sazby již příští měsíc.Pravděpodobnost, že americká centrální banka utáhne v září měnovou politiku, na základě vývoje sazeb na peněžních trzích, klesla po čínských měnových zásazích ze 43 na 40 procent. EUR/USD včera vystoupalo na měsíční maximum 1,1215.

Řecko urychleně pokročí s privatizací svých přístavů, malých letišť a provozovatelů přenosové soustavy na základě memoranda o porozumění, na němž se dohodlo s mezinárodními věřiteli. Řecké privatizace, vyjma akcií bank, by měly podle agentury Reuters vynést v letech 2015 až 2017 státu celkem 6,4 miliardy eur. Vláda musí do konce října stanovit termíny pro podání závazných nabídek na přístavy Piraeus a Thessaloniki. Řecký parlament bude dnes hlasovat o třetím záchranném programu ve výši 86 miliard eur. Očekává se, že řečtí politici návrh programu přijmou.

Hlavní událostí dnešního dne budou červencové maloobchodní prodeje Spojených států. Domácí spotřeba tvoří v USA významnou část HDP. Po předchozím výprodeji amerického dolaru v důsledku čínských devalvací, budou tato data  pečlivě sledována.

EUR/CHF svádí souboj a testuje rostoucí trendovou linii. Reakce ceny na hodnotu 1,0855 rozhodne o dalším směru pohybu. V případě růstu lze očekávat testování předchozích maxim, a naopak v případě poklesu testování první hodnoty supportu na úrovni 1,0788.

Zlato v posledních dnes těží z nejisté situace, kterou rozpoutala čínská centrální banka a koriguje svůj předchozí pokles k silné rezistenční (předtím silné supportní) hodnotě. Reakce na kulaté číslo 1150 USD bude pro vývoj zlata klíčová. Pokud se cena drží pod ní, zle očekávat další oslabování kovu.

EUR/GBP opět testuje silnou zónu rezistence, kterou v minulosti již několikrát odmítlo, a to 55denní a 100denní průměr. Pokud cena zůstane pod modrou klesající trendovou linii lze spekulovat na pokles a dosažení předchozích minim.

    Sdílení článku: 
       

    Čtěte více

    • Napätie okolo Iránu a Venezuely zvyšuje ceny ropy
      Od 1. januára sa cena čierneho zlata zvýšila takmer o 20 %. A v súčasnom kontexte sa nárast pravdepodobne neskončil, hovoria viacerí odborníci.
    • Napětí globálních řetězců slábne
      Poselství řady ekonomických údajů zveřejněných v minulém čtvrtletí je jasné: problémy v globálních dodavatelských řetězcích ustupují - dodací lhůty výrobků se zkracují a náklady na mezinárodní přepravu klesají. Připomeňme, že spolu s cenami energií byly problémy právě s řetězci klíčovým faktorem stojícím za globální inflační vlnou, jíž jsme svědky. Úplná normalizace řetězců sice ještě vyžaduje nějaký čas, nicméně fakt, že sazby za kontejnerovou dopravu se celosvětově propadly, přestože zůstala blízko svého růstového trendu, působí nadějně.
    • Napětí klesá a indexy rostou. Evropské akciové trhy uzavřely v zelených číslech po zprávách o zmírnění konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou
      Na konci úterní obchodní seance vykázaly evropské burzovní indexy po poklesu z předchozího dne velkolepý nárůst. Hlavním růstovým faktorem pro trhy bylo uvolnění geopolitického napětí ve východní Evropě.
    • Napětí kolem dluhové krize stále roste, eurodolar i koruna ztrácely do slov Bena Bernankeho
      Koruna dnes opět ztrácela. Po ranním zhoupnutí na 24,85 korun za euro se postupn...
    • Napětí kolem dluhové krize stále roste, eurodolar i koruna ztrácely do slov Bena Bernankeho
      Koruna dnes opět ztrácela. Po ranním zhoupnutí na 24,85 korun za euro se postupn...
    • Napětí kolem konfliktu mezí Ruskem a Ukrajinou tlačí na trhy.
      Včerejší obchodní seance byla pod tlakem konfliktu mezí Ruskem a Ukrajinou. Hlavní ruský indexy ztratili od 10% do 12%...
    • Napětí kolem Ukrajiny povážlivě houstne, benzín v Česku je teď i proto nejdražší od roku 2012
      Kolem situace na Ukrajině opět přituhuje. Podle amerického prezidenta Joea Bidena se již jeho ruský protějšek Vladimir Putin rozhodl na Ukrajinu zaútočit. Během několika dní by měl podle informací amerických zpravodajských služeb, z nichž Biden čerpá, provést úder jak na Ukrajině, tak v její metropoli Kyjevě.
    • Napětí mezi Ruskem a Západem roste…
      Tento týden bude opět udávat trhům tóninu i rytmus geopolitické napětí. Americký ministr zahraničí o víkendu zopakoval, že se ruský prezident pravděpodobně již definitivně rozhodl pro invazi na Ukrajinu. Ruská strana to sice odmítá, ale současně podle satelitních snímků nijak nesnižuje počty svých ozbrojených sil na ukrajinských hranicích a současně prodlužuje pobyt svých vojáků (přibližně 30 tisíc) v Bělorusku. Prezident Biden pak v neděli souhlasil s osobní schůzkou s Vladimírem Putinem, ale pouze za předpokladu, že nedojde k invazi. Co tedy čekat na trzích v tomto týdnu v případě, že by došlo k ruské invazi na Ukrajinu? V prvé řadě těžko odhadnout jakékoliv dlouhodobější dopady.
    • Napětí mezi USA a Íránem s výraznou ropnou stopou
      Irán dnes nepřímo získal spojence v EU, když se Jean-Claude Juncker vyslovil k dlouho diskutované, byť neoficiální, otázce k vypořádání energetických komodit v amerických dolarech: „Je zvláštní, že EU platí za energie v dolarech, když jen 2 % přicházejí z USA.“ Faktem přitom je, že OPEC, zejména pak Saudská Arábie, se již dlouho netají tím, že by upřednostňovali kotaci ropy v eurech, namísto v dolarech.
    • Napětí na Blízkém východě narůstá, zlato je nejdražší od roku 2013
      Napětí mezi USA a Íránem dál roste poté, co Íránské složky sestřelily americký dron, který podle jejich názoru vstoupil nelegálně do íránského vzdušného prostoru. Podle reportu New York Times již USA připravovaly odvetná opatření, která ale na poslední chvíli americký prezident zrušil. K útoku na vybrané cíle v Iránu proto nedošlo. Trhy na report NY Times reagovaly rozpačitě, když je zjevné, že politická rizika v tomto regionu výrazně vzrostla od posledních útoků na ropné tankery v Ománském zálivu. Celé situaci v regionu nepomáhají ani zprávy, podle kterých jemenské armádní složky v noci zaútočily na elektrárnu v Saúdské Arábii
    • Napětí na Dálném východě přeje zlatu
      Zlato si počátkem týdne připsalo více než 1% zisk a posiluje hlavně kvůli geopolitickým rizikům. Důvodem je všeobecné mínění, že nový prezident USA opravdu povede razantní zahraniční politiku vůči některým zemím.
    • Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží
      Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
    • Napětí na Středním východě pomáhá ropě
      Ropa pokračuje v růstu podporovaném napětím na Blízkém východě a globálním úsilím o snížení nabídky, a to i přes obavy z rostoucí produkce USA. Aktuálně se ropa obchoduje za 62.50 USD za barel. Ropa Brent je tedy oproti páteční zavírací ceně výše o 36 centů, nicméně intradenně oslabuje. Několikadenní růst cen ropy nastartovalo v minulém týdnu.
    • Napětí na trzích mírně polevilo
      Akciové trhy si dnes mohly oddechnout. Evropský index Stoxx 600 kolem poledne přidával zhruba 0,7 %, nicméně nakonec se mu zisky nepodařilo udržet a několik desítek minut před uzavřením trhů se pohybuje poblíž včerejšího zavíracího kurzu. Americký index S&P 500 v úvodní hodině přidává zhruba třetinu procenta. Napětí na trhu uvolnila zpráva, že čínská centrální banka opětovně zafixovala a stabilizovala kurz své měny vůči americkému dolaru.
    • Napětí na trzích se oslabilo.
      Situace a akciových trzích se stabilizuje, a americký akciová trh ukončil včerejší obchodní seanci v plusu. Vladimir P...
    • Napětí na trzích se oslabilo.
      Situace a akciových trzích se stabilizuje, a americký akciová trh ukončil včerejší obchodní seanci v plusu. Vladimir P...
    • Napětí na trzích se uvolňuje
      Americké akciové indexy si včera nakonec připsaly slušné zisky. Průmyslový Dow Jones vzrostl o 1,2 %, S&P 500 přidal 1,3 % a technologický Nasdaq si polepšil o 1,4 %. Napětí na trzích uvolnila zpráva, že čínská centrální banka opět zafixovala a stabilizovala kurz své měny vůči americkému dolaru. S výjimkou energetického sektoru, který uzavřel v červené nule, se dařilo všem sektorům. Zisky přes jedno procento si odneslo 8 z 11 odvětví.
    • Napětí obchodních válek dál plní titulky
      Zatímco potenciální obchodní válka mezi USA a Čínou dál plní titulky, politika centrálních bank táhne střednědobé FX pozice. Jak se všeobecně očekávalo, BoE udržela svou měnovou sazbu beze změn na pozadí měkkých ekonomických aktivit v 1. čtvrtletí a obtížného parlamentního dohadování o brexitu. Holubičí zprávy předsedy ECB Draghiho stále ovlivňuje trh. Páteční zasedání OPEC ve Vídni skončilo uzavřením dohody mezi členy o zvýšení celkové produkce, ačkoli se nezmiňovala žádná čísla. Odhady pravděpodobně nejsou příliš daleko od skutečných čísel
    • Napětí obchodní války má na trhu konečné slovo
      Globální obchodní válka se rozrůstá, jelikož akce USA, Číny a EU stále sílí. Spojené státy vyhrožovaly celními tarify a omezením čínských investic ve výši 100 miliard amerických dolarů, proto Čína reagovala represivním opatřením proti 128 americkým výrobkům a přilila tak olej do ohně. Naděje na zprostředkování jednání mezi oběma státy v blízké budoucnosti slábne, což v nadcházejících týdnech nevěstí pro trhy nic dobrého.
    • Napětí polevuje a jenu se nedaří. Trump mluví o TPP, ale hlavní budou informace k Sýrii a výsledky
      V pátek ráno tu máme opět zajímavé zprávy. Čínský zahraniční obchod vykázal deficit a Donald Trump hovořil o zapojení do TPP (Trans Pacific Partnership, pacifická dohoda o volném obchodu). Ani s jedním to samozřejmě nebude tak horké, jak to vypadá.
    Forex - doporučené články:

    Co je FOREX?
    Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
    Forex pro začátečníky
    Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
    1. část - Co to vlastně forex je?
    FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
    VIP zóna - Forex Asistent
    Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
    Forex brokeři - jak správně vybrat
    V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
    Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
    Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
    Forex volatilita
    Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
    Forex zůstává největším trhem na světě
    V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

    Nejnovější články:


    Naposledy čtené:

    reklama
    CapXmaster