Letošní prázdninové obchodování se mi tak nějak jeví obtížnější než obvykle. Dříve poklidně obchodované páry i komodity se nyní pohybují často ne úplně logicky. Standardní platné signály jsou vzápětí přebíjeny protipohyby způsobenými různými příčinami či i bez nich.
Předražené americké akcie směřují, i přes neustálé prohlubování a vyostřování obchodních válek či některé výrazně horší výsledky (například Facebook), nahoru. Tradičně klasickým je v posledních týdnech opačný pohyb cen ropy po týdenních zprávách o amerických zásobách. Americký dolar roste proti hlavním měnám, ovšem k japonskému jenu poslední dny pouze stagnuje či i mírně ztrácí, přičemž drahé kovy současně výrazně klesají atd…
Nedaří se mým favorizovaným měnám pro nejbližší období, což byly GBP a NZD, u kterých jsem nedávno obdržel mnou sledované a dlouhodobě platné indikace ke korekci či přímo obratu nahoru. Také technicky se na vybraných párech GBP a NZD párech objevily v nedávných dnech nákupní signály, takže nebyl důvod nevstoupit do obchodů.
U britské libry, které nijak nepomohlo zvýšení úrokových sazeb v týdnu, se v posledních dnech navíc opět zničehonic obrodily obavy z tvrdého Brexitu, po čemž následoval několiksetpipový pokles.
Podobně novozélandský dolar, kde to technicky vypadalo na vybraných párech poměrně dobře na růst, avšak středeční noční extrémně holubičí komentář RBNZ (posun možného zvýšení sazeb až na konec roku 2020) zcela znegoval veškeré růstové náznaky a signály a NZD se od čtvrtka propadal směrem dolů.
Co budu sledovat k obchodům v příštím týdnu? Líbí se mi ropa, která po snížených zásobách a s uvalením sankcí na Irán paradoxně klesla, v dalších týdnech bude jistě chtít zpět alespoň k 70 USD +/-. Přehnaně nízko jsou drahé kovy (zlato i stříbro), tam bychom také měli vidět nějakou výraznější korekci. Z měnových párů se mi aktuálně nejvíce líbí USD/JPY, kde bych chtěl platný signál na long.
Přeji úspěšné obchodování!
Josef Lukáč