Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Dnes si ukážeme, proč je důležité aplikovat částečný výběr obchodní pozice na S/R zónách. Na praktické ukázce bude popsáno, proč je částečný výběr zisků důležitý jak z pohledu dlouhodobé ziskovosti, tak z pohledu psychické pohody.
GBP/JPY - H4
Na měnovém páru jsem realizoval swingový obchod, při kterém jsem vstupoval do short obchodní pozice ve směru dlouhodobého klesajícího trendu. Důvodem pro exekuci byla jednak silná Volume oblast, ale i klesající trendová čára, která s Volume tvořila velmi zajímavou konfluenci. Do obchdu jsem vstupoval na POC (největším objemu) konsolidace, přičemž se trh po chvíly vydal mým směrem. Vzhledem k tomu, že se trh z dlouhodobějšího pohledu nacházel v klesajícm trendu, rozhodl jsem se, že obchod podržím delší dobu, pokud by japonský jen i nadále posiloval.
GBP/JPY - H1
Jak je vidět z grafu, má prognóza se nenaplnila, což není nic hrozného. Důležité je si ukázat, jak byly řízeny peníze. Osobně částečný výběr zisků aplikuji v takových případech, kdy vstupuji ve směru fundamentu, trendu a po technické korekci. Pokud se tyto tři podmínky sejdou, očekávám dlouhodobější obchod. Ale již nenechávám náhodě řízení peněz, protože predikce a skutečnost se občas nepotkají, proto vždy volím výběr zisku na nejbližší logické S/R zóně.
V tomto případě se jednalo o výběr zisku po silném zamítnutí nižších cen, kdy jsem po výběru 75 % objemu obchodní pozice utáhl SL na BE. Jak je z nejnovějšího grafu jasné, v dlouhodobé predikci jsem se zmýlil, ovšem i tak jsem vydělal většinu peněž na pěkné, rychlé a predikovatelné tržní korekci.
Děkuji za přečtení.
Martin Klass