EUR/USD, stalo se...
Jestliže jste četli můj minulý blog, v kterém jsem se také věnoval eurodolaru, dozvěděli jste se, že jsem očekával korekci. Korekce sice přišla a aby toho nebylo málo došlo rovnou i na otočení trendu. 25.3 čtyřhodinová svíčka 12:00 sice zakreslila medvědí obratový pattern, ale price action na nižších časových rámcích mi nedovolila vstoupit do sell obchodu. Následoval breakout rezistence a klesající trendové čáry. První korekce stoupajícího trendu byla na programu dne až v pátek. Cena reagovala na rezistenci 1.1067 odpovídající fibo úrovni 50%. Závěr páteční seance byl opět nakloněn býkům a cena se přiblížila na dohled silné S/R úrovni.
Trend pokračuje, ale..
Nyní se přesuneme k tomu co nás může čekat v následujících dnech. Stoupající trend je jasný a jeho hranice je daná silnou modrou trendovou čárou. Pro mne je důležité to co se nachází nedaleko pátečního high. Zmínil jsem fibo úrovně, tak se jich budu držet i nadále. Na trendech bývá zajímavý fakt, že většinou cena reaguje nějakým způsobem na úroveň 61.8 a vykoná pohyb k nižší úrovni tedy té 50-ti procentní. Tuto teorii podporuje i šedé pásmo, které v tomto případě reprezentuje týdenní rezistenci a nedaleko se nachází i silnější dlouhodobá S/R úroveň (1.1216). Jestli se trhy úplně nezbláznily nevidím vhodnější místo pro korekci. Proč to celé píšu? Nejde o to, že bych na těchto úrovních měl v úmyslu v tuto chvíli obchodovat na krátko, ale určitě toto pásmo rezistencí budu brát v úvahu při vstupu do buy obchodu a samozřejmě při plánování profit targetů. Podíváme-li se na denní graf z pohledu swingů nachází se cena na úrovních, kde dochází k otočení trendu zpět na jih. Vzhledem k současné situaci to nepředpokládám a když ano, technická analýza to včas oznámí.
Vývoj měnového páru EUR/USD na čtyřhodinovém grafu (H4):
AUD/CAD
Všiml jsem si, že situace, kterou vidíme na grafu dole se nachází na vícero měnových párech. 25.3 cena došla k rezistenci (0.8680) a reagovala poklesem. Tento pokles měl charakter spíše impulsu, než korekce. Nicméně cena začala vzniklý pseudo gap opět vyplňovat a v pátek uzavřela na rezistenci. Máme tedy situaci, kdy cenu svírá z jedné strany rezistence, klesající trendová čára z vyšších časových rámců a na straně druhé stoupající trendová čára se supportem (0.8460). Toto je přesně ta situace, kdy je z mého pohledu lepší počkat, jak se situace vyřeší. Beru to samozřejmě z pohledu trendových obchodů, kdy chci vidět jasnou situaci. To znamená, že na měnových párech, kde se tato situace nachází počkám s longy na překonání rezistence a klesající trendové čáry a naopak s trendovými selly až se cena bude nacházet pod supportem 0.8460.
Vývoj měnového páru AUD/CAD na čtyřhodinovém grafu (H4):
Ropa WTI
Zdá se, že po skokové slevě a dojezdu by mohla cena ropy najít dno. Aspoň to krátkodobé. Na grafu dole můžeme vidět tvorbu trojitého dna. Jestliže dojde na této úrovni ke konsolidaci (vyznačuje šedá) zkusím zobchodovat breakout klesající trendové čáry a intradenní rezistence 22.09. Profity bych v tomto případě realizoval na rezistencích 23.99 a 27.51. Vzhledem k tomu, že z dlouhodobého pohledu zatím nevidím důvod k růstu této komodity, předpokládám vytvoření konsolidace s horní hranicí právě na ceně 27.51. Přesto, že se cena nachází v klesajícím trendu vychází mi úspěšně signály na stranu long.
Vývoj ropy WTI na čtyřhodinovém grafu (H4):
Vemte prosím na vědomí, že informace v tomto blogu slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě, jako investiční doporučení.
Ať se daří!
Jan