Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Dnes se podíváme na praktické důsledky tématu, o kterém jsme si povídali v úterním psychologickém článku. Téma se bude týkat výstupů z obchodních pozic v zisku, což je jedna z nejdůležitějších dovedností v tradingu. Jak jsme si řekli v úterý, základ je držet se obchodní strategie, i to i přesto, že si některé obchody mohou retrospektivně říkat o podržení.
USD/CAD – M30
Na tomto měnovém páru jsem realizoval long obchod na supportu z M5 (blíže si prohlédneme na dalším obrázku). Trh na tento level reagoval velmi dobře a téměř okamžitě se odrazil od supportu v predikovaném směru. Trh vytvářel vyšší low, takže jsem obchod podržel přes noc s utaženým stop lossem na hodnotu break even.
Dopoledne trh dorazil do oblasti konsolidace, kde jsem očekával reakci, ale také byl ve hře agresivní průraz na vyšší hodnoty, protože celá situace vypadala jako false break. Trh při reakci na range high skutečně oslabil, takže jsem se rozhodl obchod se ziskem ukončit. Trh po vyčerpání prodejní korekce tuto rezistenci skutečně prorazil, což retrospektivně vypadá, že měl být obchod podržen. V tomto je však trading velmi zákeřný, protože při zpětné analýze trhy vypadají jinak než v okamžiku rozhodování.
USD/CAD – M5
Long obchod jsem realizoval na supportní zóně, kterou trh vytvořil v rámci negování spike cenového pohybu po vyhlášení fundamentální zprávy. Poměrně výrazná konsolidace před průrazem na vyšší hodnoty vytvořila v trhu bariéru, která byla navíc v konfluenci s neuzavřeným prodejním gapem.
Jak jsem psal výše, tak trh po cestě vzhůru vytvářel vyšší cenová low, takže jsem se rozhodl nejprve posunut SL na hodnotu BE a obchod podržet přes noc. I když trh následně pokračoval v up trendu, zisk z tohoto obchodu byl příjemný, přičemž jsem realizoval myšlenku z úterního psychologického článku, že obchodní strategie je vždy na prvním místě, ale je nutné počítat s obchody, které díky striktnímu dodržování mohou vypadat jako promeškaná příležitost na homerun.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass