Vítám vás u dnešního praktického okénka. Únorové obchodování technice Market Profile příliš nesvědčí a co se týče frekvence obchodů, je tento měsíc výrazně za očekáváním. Pouhých 10 realizovaných obchodů v únoru, vůči průměrným 40-50 obchodů v jiných měsících. Proto si ani tentokrát nepopíšeme řízení obchodu, ale podíváme se na přípravu obchodních levelů a možnosti, jak je obchodovat.
EUR/GBP – H4
První short příležitost se nachází na měnovém páru EUR/GBP, kde se vykreslil zajímavý volume level, který v trhu bude fungovat jako rezistence. Jedná se o obchod do trendu, kdy se tento level shoduje s úrovní dolů mířící trendové čáry.
Pokud bychom se měli zaměřit na konkrétní vstupy do trhu, je v tomto případě ideální rozložit celkové riziko do více obchodních příkazů, čímž se získá lepší vstupní pozice. První vstup může být na konfluenci hrany prodejního gapu a volume oblasti, druhý vstup následně a konfluenci POC případně pivotových high. Poslední vstup může být do trhu umístěn pro případ, že by tento měnový pár byl více volatilní a šel testovat cenové úrovně nad lokální maximum.
CAD/JPY – H4
I v této ukázce se podáváme na obchodní úroveň, support, kde lze vyhledávat vstupy do druhých pozic. Tento level rovněž tvoří konfluenci s trendovou čárou ovšem tentokrát rostoucí. Support je poměrně rozsáhlý, proto je i zde možné rozdělit riziko do více vstupních příkazů. Tradiční postup používaný v rámci techniky Market Profile, by poté znamenal využít hranu volume jako první vstup a POC jako druhý vstup.
Umístit SL by se v tomto případě nabízelo pod výrazný cenový výběžek. Ovšem trhy bývají někdy zákeřné a situace, které se jeví zcela jasně, trh testuje po svém, což obvykle nekoresponduje s onou „jasnou“ situací. Proto je potřeba si i v tomto případě dát pozor na testování cen pod výběžkem, kde může být nashromážděná likvidita, kterou bude mít trh snahu vyplnit.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass