Vítám vás u dalšího Praktického okénka. V tomto díle se podíváme na velmi častou obchodní událost, která bývá mnohdy podceňována, ale která (alespoň podle mého stylu) k obchodování patří. Ukážeme si totiž dvě praktické ukázky obchodů, které i při dobrém řízení neskončily ziskem, nýbrž na nule.
GBP/CAD – H1
První obchod byl realizován na měnovém páru GBP/CAD, kde jsem spekuloval na vznik nákupního swingového pohybu. Do obchodu jsem vstoupil pomocí čekajícího limitního příkazu, před jasně zřetelnou supportní zónou. Při exekuci se trh vydal ihned mým směrem, ovšem kupci nebyli dostatečně silní, a tak se z nákupní reakce, kterou jsem očekával, stala konsolidace na obchodním levelu. Podle mého náhledu se trh po této konsolidaci klidně mohl vydat střemhlav na jih, takže jsem SL utáhl na BE. K pádu sice nedošlo, ale pořád hodnotím nulu jak víc, než ztrátu.
EUR/USD – M15
Tato ukázka potvrzuje to, že nula je víc než ztráta a je také důvodem, proč zasažené BE ve svém tradingu hodnotím jako nezbytnou součást. V tomto případě jsem vstupoval do obchodu na základě silného iniciativního nákupního pohybu, který byl doprovázen nízkou likviditou. Hrany nízké likvidity trh velmi často využívá jako S/R zónu. Já jsem provedl long exekuci právě na této hraně, přičemž trh se dostal téměř ihned do zajímavého zisku.
Vzhledem k tomu, že jsem očekával spíše trendový den, ve kterém dojde ke korekci EUR/USD, utáhl jsem SL na BE a dále obchod neřešil. Nicméně dolar po krátké konsolidaci začal opět posilovat, ukončil můj obchod a po malé korekci na support, pokračoval v posilování. Díky tomuto řízení obchodu jsem inkasoval také nulu, což je více než ztráta.
Děkuji za přečtení,
Martin Klass