Měsíční data
Ranní okénko - Nedostatek výrobních komponent dále brzdí expanzi průmyslu
04.10.2021 V tomto týdnu nás čeká trojice měsíčních dat z české ekonomiky – průmysl, zahraniční obchod a maloobchod, které bude doprovázet údaj o nezaměstnanosti. Pro globální trhy bude klíčová statistika z amerického trhu práce, kterou investoři bedlivě sledují, aby zaktualizovali očekávání ohledně utahování měnové politiky Fedu. „Dostačující“ oživení trhu práce je posledním dílkem skládačky pro snižování objemu nákupu aktiv, tedy zpomalování expanze měnové politiky. Zajímavý bude také německý kalendář, který zahrnuje průmyslovou výrobu, objem zakázek a výrobní inflaci (PPI).
Deficit roste, ale ne výrazně
01.10.2021 Za prvních devět měsíců letošního roku dosáhl deficit úrovně 326,3 mld. Kč, což od srpna představuje nárůst o 28,2 mld. Kč. Meziměsíční přírůstek se drží nízko v porovnání s covidovými měsíci, kdy docházelo k růstu až o 60 miliard. V porovnání s letními měsíci se pak jedná o mírně vyšší přírůstek – v červenci činil 14 a v srpnu 19 miliard. Celkové příjmy jsou meziročně vyšší o 2 %, tedy obdobně jako v srpnu (o 1,8 %). Celkové výdaje vzrostly oproti loňskému září o 7,2 %, tedy méně než v srpnu (o 9,2 %). Celkové saldo hospodaření se v září zhoršilo o 73,6 miliard Kč, oproti srpnovému zhoršení o 67,8 mld. Kč.
Ranní okénko - Zasedá ECB a dorazí tuzemská inflace
06.09.2021 V tomto týdnu dorazí měsíční data z tuzemské ekonomiky. Odstartuje je dnešní duo průmyslové výroby a zahraničního obchodu. Pozítří je doplní maloobchod a na závěr týdne dorazí inflace, která měla v srpnu poskočit z 3,4 % na 3,6 %. Z globálního pohledu je centrální událostí zasedání ECB, na kterém nepůjde o nastavení úrokových sazeb, ale především o komunikaci ohledně nákupu aktiv v rámci PEPP. Americký ekonomický kalendář byl v popředí minulý pátek, kdy tvorba nových pracovních míst výrazně zaostala za odhady (v srpnu nárůst o 235 tisíc oproti predikovaným 733 tisícům), tento týden se ale významnějších událostí nedočkáme.
Rostou ceny i mzdy a ČNB zvyšuje sazby
02.09.2021 Data zveřejněná v průběhu září ukáží na rostoucí mzdy po pandemii a mírné navýšení průmyslové výroby a maloobchodních tržeb na začátku léta. Od spotřebitelských cen čekáme za srpen jejich meziměsíční stagnaci, nicméně meziroční dynamika pravděpodobně zůstane stále vysoko. Ještě silněji to bude platit v případě cen v průmyslu. Česká národní banka bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb po 25 bodových krocích.
Ranní okénko - Dozvíme se, co stálo za vývojem ekonomiky ve druhém čtvrtletí
31.08.2021 ČSÚ dnes ráno zveřejní zpřesněný odhad HDP za druhé čtvrtletí, který odhalí strukturu růstu ekonomiky a případně i revizi předběžného výsledku. V eurozóně vyjde srpnová inflace a v USA spotřebitelská důvěra. Koruna osciluje okolo EUR/CZK 25,56.
Rozbřesk: Firmy stále více počítají s tím, že budou zdražovat
25.08.2021 Nálada v české ekonomice sice v posledních měsících trochu uvadá, avšak stále zůstává na vysoké úrovni, takže do jisté míry lze zhoršování považovat spíše za korekci odrážející nadsazená očekávání zejména ve službách. Postupně se na tržbách ukazuje, že firmy v cestovním ruchu stále pociťují nedostatek zahraničních návštěvníků, kteří ještě před pandemií utratili v ČR přes 160 mld. korun, zatímco loni to byla jen polovina. A letos to nejspíš nebude o mnoho lepší. Druhým důvodem poklesu optimismu je nepochybně situace v průmyslu, který se musí vypořádávat s vysokými cenami surovin, chybějícími dováženými komponenty, problematickou mezinárodní dopravou, která navíc velmi rychle zdražuje. Nehledě na přetrvávající nedostatek pracovníků, s nímž úspěšné obory bojují dlouhodobě.
Ranní okénko - ČNB pravděpodobně opět navýší sazby
02.08.2021 Tento týden ČNB patrně opět navýší hlavní úrokovou sazbu. Dále dorazí měsíční data z tuzemské ekonomiky za červen. Ucelí tak pohled na druhé čtvrtletí, během kterého ekonomika vzrostla významně nižším tempem (o 0,6 % k/k), než se očekávalo (konsensus 2,0 % k/k). Zajímat nás bude především výsledek průmyslové výroby, respektive dopady komplikací na nabídkové straně. V tomto ohledu přinese důležitý update červencový PMI průzkum ve zpracovatelském průmyslu, který vyjde dnes v 9:30. Další v pořadí je údaj o státním rozpočtu ke konci července. Z globální ekonomiky tento týden dominuje měsíční report z amerického trhu práce – dle odhadů akcelerovalo nabírání zaměstnanců a míra nezaměstnanosti poklesla na 5,7 %. V Evropě budeme sledovat především německý průmysl a tovární objednávky.
Česká ekonomika oživuje, jen trochu pomaleji
30.07.2021 Podle předběžného odhadu ČSÚ vykázal český hrubý domácí produkt za druhé čtvrtletí letošního roku mezikvartální růst o 0,6 % po poklesu o 0,3 % v prvním čtvrtletí. V meziročním srovnání se ekonomika dostala do růstu o 7,8 % po -2,4 %, o které poklesla v prvním čtvrtletí. Na detailní strukturu růstu, tedy co stálo za slabším výsledkem, si budeme muset počkat na další zveřejnění.
Ranní okénko - Evropské ekonomiky zpět v růstu
30.07.2021 Dnes ráno budou statistické úřady v řadě evropských států zveřejňovat předběžné odhady HDP za druhé čtvrtletí. Obecně se počítá s citelným mezikvartálním oživením, které je v meziročním srovnání umocněno nízkou srovnávací základnou. Z hlediska profilu růstu se na výsledku mělo významně podílet oživení spotřeby domácností díky rozvolňování restrikcí. Jako první dorazil výsledek z Francie, kde HDP reálně vzrostlo o 0,9 % k/k, téměř v souladu s mediánem odhadu 0,8 % k/k. Naopak výsledek z USA dorazil již včera a za odhady mírně zaostal. To napomohlo euru k posílení vůči dolaru, což se pozitivně odrazilo i v kurzu koruny.
Ekonomika ve 2. čtvrtletí podle odhadů stoupla o zhruba devět procent
28.07.2021 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně stoupla podle odhadů analytiků oslovených dnes ČTK zhruba o devět procent. Důvodem je především nízká srovnávací základna z loňského roku, kdy byla ekonomika nejvíce zasažena omezeními souvisejícími s pandemií. V mezičtvrtletním srovnání by ekonomika měla stoupnout zhruba o 1,6 procenta. Tahounem růstu by měla být spotřeba domácností, a to i ve zbytku roku, uvedli ekonomové. Český statistický úřad zveřejní první předběžný odhad vývoje HDP za druhé čtvrtletí 2021 v pátek 30. července.
Ranní okénko - Dorazí sada dat z tuzemské ekonomiky
07.07.2021 Zkrácený pracovní týden přinese hned čtyři údaje z tuzemska, kdy dorazí květnová měsíční data z reálné ekonomiky a také zpráva z trhu práce. Na informace o tom, jak silně ekonomika reaguje na postpandemické otevírání, si ale budeme muset ještě počkat, protože k rozvolňování restrikcí došlo zhruba v půlce května, a tak tento týden zveřejněná čísla nebudou plně reflektovat efekt otevření. Kalendář eurozóny je relativně prázdný. Patrně nejzajímavější údaj dorazil dnes ráno z Německa, kde byla zveřejněna průmyslová výroba. Za zmínku stojí ještě letní aktualizace makroekonomické prognózy Evropské komise, která vyjde dnes dopoledne. Dále vyjdou zápisy z měnového jednání Fedu (dnes) a ECB (zítra).
Rozbřesk: Od ČNB nově očekáváme 2 další růsty sazeb letos a 3 příští rok
28.06.2021 Červnové zasedání ČNB a série posledních čísel z domácí a zahraniční ekonomiky nás přiměly upravit náš výhled na politiku centrální banky v tomto a v příštím roce. Jak jsme psali již po zasedání ČNB, zásadní je posun v náladě uvnitř centrální banky jestřábím směrem. V dubnu ještě ČNB vnímala svoji prognózu jako hodně nejisté varování před možnou inflací. V květnu výrazně zesílila výrobní inflace (na desetiletých maximech nad 5 %) a v průběhu června se výrazně vylepšila domácí epidemiologická situace, navíc trh práce se vyvíjí lépe, než ČNB očekávala.
Ranní okénko - Česká inflace v květnu zřejmě na vrcholu
07.06.2021 Ekonomický kalendář pro tento týden je nabitý důležitými údaji z tuzemska i zahraničí. Dorazí měsíční data z reálné ekonomiky, která dosáhnou meziročně nevídaně vysokých hodnot díky srovnání s propadem z loňského jara. Inflace podle nás v květnu vystoupala na 3,3 % meziročně a patrně již dosáhla vrcholu. V nejbližších měsících by měla mírně zvolnit, avšak v závěru roku počítáme s opětovným přiblížením k 3% hranici především kvůli očekávanému růstu cen potravin. Koncem týdne bude jednat ECB a dorazí také struktura HDP eurozóny za první čtvrtletí. V USA budeme sledovat zejména údaje o inflaci.
Měsíční předpovědi: Ekonomika v rozpuku, inflace hledá strop
31.05.2021 Data zveřejněná v červnu potvrdí mírný pokles české ekonomiky na počátku roku a zmírnění růstu průměrné mzdy. Současně měsíční údaje za duben ukáží rychle rostoucí ekonomiku v důsledku rozvolňování protipandemických opatření. Znovuotevření služeb se pravděpodobně odrazí i na dalším zrychlení inflace za květen. Od České národní banky čekáme zvýšení úrokových sazeb na zasedání v srpnu. Nicméně finanční trh počítá s jejich zvýšením už na červnovém zasedání.
Rozbřesk: Kdo dosáhne na úvěr na bydlení? Názor ČNB teď bude právně závazný
27.05.2021 ČNB tento týden dostala od Poslanecké sněmovny zelenou k tomu, aby mohla nově stanovovat podmínky, ze kterých domácnosti dosáhnou na úvěry na bydlení. Do této chvíle mohla dávat bankám pouze doporučení, nově však budou jí nastavené mantinely právně závazné.
Forex: Růst americké ekonomiky pokračoval třetí čtvrtletí v řadě
27.05.2021 Zpřesněný odhad vývoje amerického HDP v prvním čtvrtletí by měl přinést mírné vylepšení a tamní ekonomika tak podle nás vzrostla v anualizovaném vyjádření mezičtvrtletně o 6,7 %. Pokračující expanzi v průběhu druhého čtvrtletí by měly potvrdit dubnové údaje průmyslových objednávek, jejichž růst odhadujeme ve výši 0,5 % meziměsíčně. Bez objednávek dopravních prostředků, kde výrobu stále brzdí chybějící komponenty, však očekáváme ještě vyšší růst, a to o 1 %. Tradiční týdenní statistiky z trhu práce se i nadále ponesou v duchu jen pozvolného zlepšování. Výrazné zlepšení by na druhou stranu měla zaznamenat důvěra německých spotřebitelů. ČNB dnes projedná Zprávu o finanční stabilitě a na tomto jednání by již mohlo dojít ke zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték, konkrétně ke snížení poměru výše úvěru k hodnotě zastavované nemovitosti.
Forex: První zvýšení sazeb ČNB pravděpodobně v srpnu
26.05.2021 Guvernér České národní banky J. Rusnok pro Deník N uvedl, že růst úrokových sazeb v letošním roce o více než půl procentního bodu sice nelze vyloučit, podle něj je však méně pravděpodobný. Rusnok očekává, že inflace zůstane nad dvouprocentním cílem centrální banky po zbytek letošního roku tak, jak s tím počítá prognóza ČNB. Říká však, že na vyšší inflaci budou působit především vnější vlivy, jakou jsou vyšší ceny komodit či dražší vstupy do výroby. Zmírnit toto působení však podle Rusnoka v moci centrálních bankéřů není, lze nicméně předpokládat, že s návratem ekonomik do normálu tyto exogenní faktory postupně odezní.
Ranní okénko - Ekonomický vývoj v Q1 byl v Evropě nejednotný
19.05.2021 Z ekonomických dat dnes dorazí finální výsledek dubnové inflace v eurozóně. Měl by být potvrzen předchozí odhad, tedy meziroční růst o 1,6 % r/r (0,6 % m/m), zatímco dynamika jádrové inflace zůstala téměř beze změny na 0,8 % r/r. Vzhledem ke zvýšené volatilitě inflace, nejen v eurozóně, ovšem nelze případnou revizi vyloučit. Dalším zajímavým údajem bude statistika o prodeji automobilů v EU, kterou vydá Evropské sdružení automobilových výrobců (ACEA). Počet nových registrací osobních automobilů značně ožil (v březnu+59,5 % r/r očištěno od kalendářní vlivy). Za silným nárůstem ale stojí pokles z jara minulého roku (v březnu 2020 -54,0 % r/r).
Ranní okénko - Zápis z jednání ČNB naznačil, že zvýšení úrokových sazeb se blíží
17.05.2021 Tento týden je v českém kalendáři pouze dubnová statistika cen průmyslových výrobců, kterou ČSÚ zveřejní již za několik málo minut. V nastávajících dnech nás potom čeká zpřesněný odhad HDP eurozóny, předběžné výsledky HDP budou ale reportovat i Slovensko a Maďarsko. Americký Fed zveřejní zápis z posledního jednání, který patrně nepřinese nové informace a pouze potvrdí, že diskuse o utahování měnové politiky jsou předčasné. Závěrem týdne dorazí indexy nákupních manažerů za květen.
Německá data jsou dobrou zprávou pro český export a průmysl
07.05.2021 Pro zbytek dne je český i celkový evropský ekonomický kalendář prázdný. Trh tak bude vyhlížet statistiku z amerického trhu práce. Indikace zlepšení tento týden již zazněla. Jak se čekalo, ukázala statistika zaměstnanosti ADP na růst pracovních míst v odvětví služeb a v pozitivním duchu se nesla i včerejší týdenní data o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Tento vývoj by měl napomoci stlačit dubnovou míru nezaměstnanosti na 5,8 % z předchozích 6,0 %. Nicméně proces uzdravení trhu práce je teprve na začátku, před covidem činila míra nezaměstnanosti 3,6 %.
Maloobchod se odráží od loňských propadů
06.05.2021 Vládní opatření byla v platnosti i během března, a tak se od tržeb v maloobchodu nedaly čekat zázraky. Oproti únoru tržby po očištění o sezónní vlivy poklesly reálně o 1,6 %. V meziročním srovnání se ovšem dostavil líbivý výsledek +13,0 % včetně prodeje automobilů a +6,6 % vyjma automobilového sektoru. Růst je ale tažen nízkou srovnávací základnou. Zhruba od poloviny minulého března byla zavedena první restriktivní opatření a došlo tak prakticky k vypnutí aktivity v maloobchodu. Meziroční ztráty činily 12,9 %, o měsíc později, v dubnu 2020, dosahovaly již na 20,8 %.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB sazby nezmění, klíčová bude nová prognóza
03.05.2021 Data z amerického trhu práce ukáže pokračující oživení ekonomiky a návrat k plné zaměstnanosti vyhlížené Fedem. Evropský průmysl v čele s Německem potvrdí, že zůstává hlavním motorem oživení ekonomiky. Optimistický výhled nabídne i druhá sada dubnových PMI. Měsíční data z tuzemské ekonomiky ukážou ve směs lepší obrázek, než v současnosti očekává trh. Státní rozpočet prohloubí rekordní deficit. To vše však překryje čtvrteční zasedání České národní banky. To změnu v měnové politice nepřinese, ale ukáže novou makroekonomickou prognózu centrální banky a názor bankovní rady na současné uvolňování protipandemických opatření.
Ranní okénko - Týden ve znamení inflace
12.04.2021 Tento týden budou hlavním tématem rostoucí spotřebitelské ceny. Údaje o inflaci za březen dorazí jak z Česka, tak USA. Z eurozóny a Německa zazní již pouze konečný výsledek. Dozvíme se ale i měsíční data z reálné ekonomiky za únor, která budou dalším dílem skládačky ke zhodnocení výkonu ekonomiky eurozóny během prvního kvartálu.
Zpřesněný odhad zmírnil propad HDP
02.03.2021 Zpřesněný odhad hrubého domácího produktu za čtvrtý kvartál 2020 přinesl vylepšení růstu ekonomiky z původně avizovaných 0,3 % na 0,6 % mezičtvrtletně, což v meziročním vyjádření znamená pokles o 4,7 % oproti původním 5,0 %. Celkově tak česká ekonomika uzavřela loňský rok se ztrátou 5,6 %. Současně byl revidován i výsledek za třetí kvartál, který přinesl zlepšení z původních 6,9 % k/k na 7,1 % k/k. Meziroční ztráta ve třetím čtvrtletí tak činila 4,9 %. V kontextu zásahu, jaký koronavirus představuje, se jedná o dobré výsledky, když s příchodem pandemie ukazovaly tržní odhady na dvouciferný pokles.
Ranní okénko - Trhy znervózňuje horšící se epidemická situace
25.02.2021 V Evropě jsou dnes na pořadu dne „měkké“ indikátory. Z Německa dorazil údaj o spotřebitelské důvěře z dílny GfK. Na výsledky konjunkturálního šetření za únor v eurozóně si ještě chvíli počkáme. Z USA pak přijde druhý odhad vývoje ekonomiky v posledním čtvrtletí minulého roku, jehož součástí bude i detailní struktura. Domácí ekonomický kalendář je prázdný, bude tak dominovat napjatá situace ohledně zpřísnění protiepidemických opatření. Komentáře vlády bude netrpělivě vyhlížet koruna, jejíž včerejší vývoj odráží zvýšenou averzi k riziku. Negativní zprávy o pandemickém vývoji ji koncem dne vyhnaly až nepatrně nad hranici EUR/CZK 26,00, na pozadí klesajících tržních úrokových sazeb a slabšího eura vůči dolaru.
Ranní okénko - Cenové tlaky ve výrobním sektoru sílí
22.02.2021 Týden zahájíme německým Ifo indexem pro měsíc únor. Trh ani RBI nepočítá s výraznějším pohybem jak v subindexu hodnocení aktuální situace, tak ani ve vpředhledící složce. Důvodem je, že index slučuje data ze sektoru služeb i průmyslu, jejichž protichůdný vývoj by měl konečný výsledek vybalancovat.
Ranní okénko - Americký maloobchod má potenciál ke zlepšení
17.02.2021 Americký Fed dnes zveřejnění zápis z posledního zasedání. Z USA dále dorazí sada ekonomických dat za měsíc leden včetně maloobchodních tržeb a průmyslové výroby. Lednový údaj o maloobchodních tržbách ukáže, zda na přelomu roku posílila spotřebitelská poptávka. Konsensus trhu počítá s růstem tržeb meziměsíčně blízko 1% bez i se zahrnutím prodeje automobilů. Jednalo by se o zlepšení oproti prosinci, kdy se dostavil pokles o 0,7 % (vyjma automobilů o 1,4 %), čímž byl překonán i ten nejpesimističtější odhad. Naději dodává snižující se dynamika počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v posledních týdnech. Na druhé straně ukazují výsledky šetření mezi spotřebiteli na zhoršení sentimentu – v únoru spotřebitelská důvěra dokonce sestoupila až na šestiměsíční minimum. Navíc údaje zachycující změny ve statistice o žádostech o podporu v nezaměstnanosti jsou ovlivňovány sezónními faktory, které můžou v takto atypickém období zkreslovat skutečný vývoj. Příkladem je třeba obvyklé sezónní nabírání nových zaměstnanců, které je pandemií narušeno.
Ranní okénko - PMI indexy nejspíš poklesly v odvětví výroby i služeb, ECB beze změny
22.01.2021 Včerejší zasedání evropské centrální banky potvrdilo očekávaný průběh. Sazby byly ponechány beze změny a opět bylo zdůrazněno, že výhodné podmínky financování vydrží i v delším časovém horizontu. Prezidentka ECB Lagarde upozornila, že vzhledem k aktuálnímu pandemickému vývoji je ekonomický výhled z krátkodobého pohledu zatížen riziky. Nicméně na druhé straně konstatovala očekáváný nástup oživení v průběhu roku. Inflační tlaky by měly dle ECB setrvat i nadále nízké v důsledku snížené poptávky, nízké mzdové dynamiky a silnějšímu euru. Nicméně výhledově lze během roku očekávat zesílení tempa inflace, což je v souladu i s naším výhledem. V roce 2021 očekáváme, že inflace v eurozóně dosáhne 1,1 %.
Forex: Očkování je vzpruhou pro důvěru v evropskou ekonomiku
19.01.2021 Německý ZEW index by měl dnes ukázat na další nárůst ekonomického sentimentu, ke kterému přispívá pokračující proces vakcinace proti nemoci covid-19. Ten dává naději na postupný návrat k normálu. Zveřejněny budou také prosincové počty nově registrovaných aut v Evropské unii, které však zřejmě doplatily na probíhající uzavírky ekonomik. Dynamika tuzemských výrobních cen zůstala v prosinci utlumená a ty tak i nadále meziročně stagnovaly. V Itálii se pak premiér Conte bude snažit znovu nalézt podporu pro svůj kabinet.
Související klíčová slova:
FOREX | Intervence | Čína | Finance | Kanadský dolar | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Měnový trh | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Dezinflace | Distribuce | Dividenda | Dolarový index | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | G10 | Gap | IFO index | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MIFID | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | PPI index | PRIBOR | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Repo sazba | Retracement | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Swap | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | XTB | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Investoři | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | London Stock Exchange | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Portugalsko | EUR/HUF | Akcenta | Donald Trump | Burzy | FX trh | ADP report | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | USDCAD | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Slovenska | Ekonomika USA | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fio | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | HDP v ČR | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investiční výdaje | ISM | Jádrová inflace | Kurz CZK | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Libra | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Odkup akcií | Oslabování koruny | PayPal | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Trh | Úrokové swapy | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Země EU | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | ZEW | DXY | CEE | Indie | ISM indexy | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Denní změna | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | Bohatý | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Retail | Burze | Unicredit | Jackson Hole | UniCredit Bank | Caterpillar | Sentix | Destatis | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Podnikatelé | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Volby v USA | Averze vůči riziku | Evropské trhy | Bankovnictví | Swapy | Ekonomická aktivita | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Den D | Kapitálové rezervy | České firmy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Glencore | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Daňové příjmy | Americký akciový index | S&P Global | Globální ekonomiky | Hlavní indexy | Nervozita | Dnešní ekonomický kalendář | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Odhodlání | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba Fedu | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Predikce | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Zisky firem | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Turecká centrální banka | Indikátor důvěry | Příjmy | Oslabování dolaru | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Údaje o inflaci | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Tisková konference Fedu | Výhled ekonomiky | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Mercedes | ex | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Aleš Michl | Ekonomické výhledy | Americký akciový trh | Kvantitativní utahování | Jerome Powell | MiFID II | Invesco | Estee Lauder | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Tržní očekávání | Airbnb | Odliv dividend | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | OPEC+ | Dolarový index DXY | Podniky | Evropské akciové trhy | Index nákupních manažerů (PMI) | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Geopolitické napětí | Forint | Americký S&P 500 | Domácí měna | Výplaty dividend | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Norges Bank | Korunový trh | Měny v regionu | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Kompozitní index | Reakce trhu | Silnější dolar | Slabost dolaru | Intercontinental Exchange | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Prognóza ECB | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Hodnota indexu | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Oživení trhu | Sazby ČNB | Vysoké zisky | Slabší euro | Data z ekonomiky | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Asijské burzy | Inflace v ČR | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | CNY | České HDP | Pokles sazeb | GDPNow | Ceny pohonných hmot | Riziko recese | Finanční svět | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Prezidentka ECB | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | XTB Research | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Depozitní sazby | US500 | Deficit rozpočtu | Sazby ECB | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Měsíční předpovědi | MetLife | Český HDP | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Tržby v maloobchodě | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Investujte zodpovědně | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | LNG | Objem | Data z USA | František Táborský | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Říjnová inflace | Včerejší obchodování | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Německé hospodářství | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Pokles průmyslové produkce | BAT | Americký průmysl | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Sezónně očištěná nezaměstnanost | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Statistici | Slabý růst ekonomiky | Největší pokles | Ukrajina | Ekonomiky v eurozóně | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Domácí měny | Americká data | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EUR Index | Ekonomická důvěra | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Globální trh | Hospodaření státu | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Deficit zahraničního obchodu | Vyšší poptávka | Impuls | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Tvorba pracovních míst v USA | Ceny potravin | Stavební produkce | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Globální vývoj | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Německý ZEW index | Problémy | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Breaking | Fed dnes | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Evropský průmysl | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Prohlášení | Ford Motor | AbbVie | Amgen | Airbus | Nord Stream | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | InterContinental | Ceny stavebních prací | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | STOXX50 | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Zlepšení sentimentu | AXA | xStation5 | Nike | Bydlení | Uber | Předvánoční obchodování | Ztráta | Úbytek | BREAKING | Hlavní akciové indexy | ACEA | Vývoj jádrové inflace | Kraft Heinz | Výnosy státních dluhopisů | US100 | Americký index | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Američané | Altria Group | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Finální odhad | Tovární objednávky v Německu | Středoevropské měny dnes | Čeští exportéři | RBA | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Ifo | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Česká průmyslová výroba | Poradenství | Mercedes-Benz | Mzdová dynamika | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Maloobchodní tržby v listopadu | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Dobré zprávy | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Úspěšný týden | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Prognózy ČNB | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Trhy | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Dnešní PMI | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | Ukončení intervencí | Sentiment ve světě | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie | Vysoká inflace | Starbucks | Dnešní datový kalendář | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Růst akciových indexů | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Zpracovatelský sektor | BP | PMI pro sektor | Hlasy pro zvýšení sazeb | Prodeje aut | Maloobchodní tržby v ČR | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Nižší daně | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Německý HDP | Indexy aktivity | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Konjunkturální průzkum | Index nákupních manažerů ve výrobě | Průmysl a zahraniční obchod | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Martin Gürtler | Mzda v ČR | Mzda | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Výsledky HDP | Premiér Conte | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Euro včera | Deficit státního rozpočtu | Profitovat | Další vývoj | Restriktivní opatření | Dopad na finanční trhy | Silný propad | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Domácí data | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Silný pokles | Fiskální balíček | Stimul | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Makroekonomické predikce | Automobilka | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Rozkolísaný | Waste Management | Prodeje domů | Další pokles | MPSV | MF | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Fundament | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Futures na americké akcie | Zápis z posledního zasedání | Dávky v nezaměstnanosti | Podpůrný balíček | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Kevin McCarthy | American Airlines | Koronavirové krize | Uzdravování | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Spotřebitelská důvěra v USA | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Březnová inflace | Reálné mzdy | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Slovensko | Solidní růst | Index DXY | Války | Schodek | Poskytování hypoték | LTV | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Údaje | DPH | Česká nezaměstnanost | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Veřejný sektor | Velké americké banky | Cigna | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Celková inflace | Výpadky | Vývoj HDP | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Úspory | Otevírání ekonomiky | Statistiky | Indikace | USD za barel | S&P500 | Nizozemsko | Debata | Nálada spotřebitelů v USA | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Evropské méně | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Odhad vývoje HDP | 3M | Americký HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Základní úroková sazba Fedu | Pracovní síly | Maloobchodní tržby v Německu | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Dubnová inflace | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Ztráta indexu | Blízký východ | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Důvěra ve výrobním sektoru | Růst výnosů | Soud | PMI pro sektor služeb | Německé průmyslové objednávky | Tržby maloobchodníků | Vývoz | Dlouhodobý trend | Pozitivní očekávání | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Zveřejněné údaje | Výsledky maloobchodních tržeb | Členské státy | Ústup inflace | Průmyslové kovy | Merck KGaA | Merck | RBI | Bankéři z Fedu | Účet platební bilance | Český běžný účet | T-Mobile | Auta | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | CL | Moderna | Spolková vláda | Fiskální stimul | Eli Lilly | GSK | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Předstihové ukazatele | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Koronavirové pandemie | Měsíční mzda | Průměrná reálná měsíční mzda | Reálná měsíční mzda | Slabá poptávka | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Zvyšování mezd | Předkrizové úrovně | Statistiky z trhu práce | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Americká nezaměstnanost | Inflace v květnu | Květnová inflace | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Úvěrové podmínky | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | DSTI | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Thermo Fisher Scientific | Objem zakázek | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | Výrazný propad | Riskování | Větší riziko | Ocenění | Šance | Americký maloobchod | Růst tržeb | Statistiky z eurozóny | Ceny | Nadějné zprávy | Spotřební daně | Společnost XTB | Kanadský CPI | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Nálada v eurozóně | Bretton Woods | Celkový výsledek | Mírná korekce | Forward guidance | Odhady HDP | První odhady HDP | HDP za Q2 | Nálada amerických spotřebitelů | Pár EUR/USD | Důvěra | Obnovení růstu | Data z tuzemské ekonomiky | Rekordní deficit | Tuzemský maloobchod | Odhad vývoje ekonomiky | Objem dovozu | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Časový úsek | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Oživení poptávky | Pokračování expanze | Indikátory sentimentu | Snižování cen výrobců | Velký propad | Pandemická situace | Pokles tržeb | Snížení DPH | Výrobní sektor | Dění v USA | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Průměrné mzdy v ČR | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | České maloobchodní tržby | Delta Airlines | Zdanění | Qualcomm | Narůstající ceny | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Cena elektřiny | Nárůst HDP | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Epidemická situace | Energetický sektor | Lockdown | CPI v USA | Americké měny | Walgreens | Epidemiologická situace | Pilulka Lékárny | Protiepidemická opatření | Nařízení | Epidemické situace | Reálný HDP | Moneta | CVX | VFC | Výsledky amerických voleb | T-Mobile US | Tempo inflace | Nové zprávy | Průmysl v eurozóně | Růst amerického HDP | Spotřebitelská poptávka | Růst průměrné mzdy | Spotřebitelské ceny v ČR | Siemens | Vakcinace | Očkování | Ceny aktiv | US2000 | Růst průmyslové produkce | Nálada v české ekonomice | Case-Shiller | Carnival | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Německá inflace | Silné oživení | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Brands | Český maloobchod | Kofola ČeskoSlovensko | VMware | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | Vývoj inflačních očekávání | MJ | Situace na trhu | United Parcel Service | Marriott | Nárůst ceny | Cenové výkyvy | Thermo Fisher | Jestřábí přístup | Vypuknutí pandemie | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Humana | Anheuser-Busch inBev | Hlavní finanční trhy | Kov | Nastavení sazeb | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | CVS Health | CVS | Kering | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Air | Statistika z USA | PSX | Oživování ekonomiky | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Banco Santander | Fidelity | Výrazný růst | Zlepšování sentimentu | Klíčové zasedání | Holubičí tón | Indikátory v eurozóně | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor | Český PMI index | PMI index | EDF | Constellation | Constellation Brands | Data o inflaci | Advanced Micro Devices | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | HSBC Holdings | Rostoucí ceny | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Santander | Konsensus trhu | London Stock Exchange Group | Meziměsíční inflace | Ceny ve výrobě | Pokles polské ekonomiky | Zápis z jednání ČNB | Tuzemská měna | Riziko ztráty | Obavy z inflace | Zpřesněné údaje | Oslabení | Deník N | Růst cen nemovitostí | Znovuotevírání ekonomiky | MNB | Státní rozpočet ČR | Spotřeba domácností | Zlevnění potravin | Údaje o nezaměstnanosti | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Snižování nákupu aktiv | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Prodej | McDonald's | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | DPH u elektřiny | Zátěžový test | Pozitivní vliv | Trh dnes | Dividendy ČEZ | Meziroční změny HDP | Změny HDP | Report ADP | Saldo hospodaření | Obchodování v Evropě | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Koncentrace | Rozvolnění restrikcí | UST | USA inflace | Americký trh | CAT | Odvětví | Pokles poptávky | Měnověpolitické zasedání Fedu | ABB | Guidance | University of Michigan | HICP | Makro prostředí | Devon Energy | Marriott International | Occidental Petroleum | Phillips 66 | PSX.US | Phillips 66 (PSX.US) | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Delta varianta | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Červencová inflace | Aktuální prognózy | Vratislav Zámiš | Pioneer Natural Resources | Americké ceny | První odhad HDP | První odhad | Medián | Střední hodnota | Zápis Fedu | Očekávaná inflace | Výrobní inflace | David Vagenknecht | Dominion Energy | Společnosti | Jednání centrálních bankéřů | Opatření | Dna | PayPal Holdings Inc | Lenka Kalivodová | Siemens Healthineers | Ceny plynu | Hermes International | Čínský index | Vyšší hodnoty | Airbus SE | Utahování měnových podmínek | Kompenzace | BNP | Sentiment indikátory | UBS Group | UBS Group AG | Zoetis | Zoetis Inc | Problémy v dodavatelských řetězcích | TTF | Rizika vyšší inflace | Odhady růstu | Klíčový údaj | Automotive | Charter Communications | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Energetické krize | Vysoké ceny | Vývoje kurzu | Předstihové ukazatele v Evropě | Bristol-Myers | VFC.US | Pozornost | Caterpillar (CAT.US) | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Allianz SE | Stavební výdaje | Prohloubení deficitu | Meta Platforms | Regeneron Pharmaceuticals | Společnost | Reálné výnosy | Další růst sazeb | Lockdowny | TIM | Booking Holdings | Booking | Očekávání úrokových sazeb | Broadcom | 3М | Zlotý | Cykly | Rozšíření | Výkon průmyslu | Spotřebitelské inflace | Jaromír Gec | Cyklus utahování měnové politiky | Základní sazba | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Tržby v Německu | Jestřábí komentáře | Altria | EOG Resources | Ruský plyn | Válka na Ukrajině | Shell Plc | Instituce | Nový týden | Duke Energy | Futures na S&P 500 | Deeskalace | Cenový index | Sankce | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Dopad konfliktu na Ukrajině | Erste Group Bank | MWh | Harmonizovaná inflace | Sempra Energy | Cheniere Energy | Pokles inflace | Zvyšování cen | Nord Stream 1 | Panelové diskuze | Fortinet | Fortinet Inc | Meta Platforms Inc | Geopolitické události | Měsíční report | Výsledek inflace | Inflační data | Volatilní vývoj | Boj s inflací | Occidental | Hike ECB | Dollar General | Mondelez International | EOG | EOG Resources Inc | Roche | EdF | Kroky Fedu | Evropské akciové indexy | Úroveň parity | Marketingová komunikace | Centrum | Kevin Tran Nguyen | Nominální růst | Hike | Ceny nájmů | Air Products | Kamala Harrisová | Dividendy z ČEZ | Neel Kashkari | Pocovidové oživení | Oživení poptávky po službách | Současná situace | Autozone | Hershey | Německé ekonomiky | Zastropování cen | Výsledek HDP | Vienna Insurance Group | Český statistický úřad (ČSÚ) | Implikace | Ceny nemovitostí v USA | Volkswagen AG | Monster Beverage | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Duke Energy Corp | Dominion Energy Inc | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Roche Holding | Roche Holding AG | CZ | Pokles reálných mezd | Obrat v měnové politice | Zastropování cen plynu | ERÚ | Anheuser-Busch InBev | Index cen výrobců | Podnikové objednávky | Varování | Důležité makroekonomické události | LSEG | Bankovní rady ČNB | FED sazby | Meziroční inflace v eurozóně | Vyjádření představitelů | Estée Lauder | Guvernér Michl | Energetický regulační úřad | Petr Pavel | OCI | Výhled trhů | Pokračující pokles | Heineken | Optimalizace | Výnosy z nemovitostí | Odeznívání inflace | First Republic | Western Alliance Bancorp | Western Alliance | PacWest Bancorp | PacWest | Bancorp | Invesco Ltd. | Převzetí banky | Spojení | JOLTS | Vysoké úrokové sazby | Srovnávací základna | Zvedání sazeb | ENEL SpA | ENEL | Nezávislost | Americký akciový index S&P 500 | Merck & Co | Letošní maximum | Pozitivní signál | Vice | Průmyslové zboží | Zvýšení limitu pro zadlužení | Výhledy | Letní měsíce | Směřování | Inflace v Austrálii | Vítězství nad inflací | Proinflační riziko | Zajímavý trend | HCOB | Dassault Systemes | Novo | McKesson Corp | McKesson | Novo Nordisk A/S | Struktura | Přecenění | REITs | Reálná mzda | Paul Jackson | Class A | Rok 2024 | Dobrá zpráva | Holding | Platforms | Magnificent 7 | Magnificent | 1D | Část zisků | Události v eurozóně | Statistics | 256/2004 | Dubnový vývoj | Služby | Odpovědnost | Dezinflační trend | Kovy | Inflace CPI | Fio banka, a.s. | Inflace ve službách | Klíčové rozdíly | Směrnice | Americký dolar včera | Dolar včera | Kamala | Harrisová | Inflace PCE | Srovnávací základny | Michal Bárta | Michigan
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot