Úterý 14. ledna 2025 23:26
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple webinar Co očekávat od trhů v roce 2025
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
Dukascopy new

Jaká pravidla prop tradery nejvíce štvou?

13.12.2024  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Prop Trading   Tisk


V minulé kapitole jsme si rozebrali rozdíly mezi prop tradingem a tradingem u brokera, přičemž jednotlivé rozdíly byly doplněny i zajímavými statistikami, které vyšly teprve nedávno. Zároveň jsme si rozebrali, v čem rozdíl je, ale i v čem rozdíl není. Proto si můžete důkladně promyslet, zda využijete služeb prop tradingu. A v dnešní kapitole se podíváme na to, jaká pravidla prop obchodníky nejvíce štvou či jim nejvíce vadí a mají s nimi problém. Pojďme se tedy ze začátku podívat na výsledek průzkumu a jednotlivé body si rozebrat a případně si k nim dát i pár rad, jak tato pravidla nejlépe vyřešit z pohledu tradera.

Jednotlivé body budou znovu vycházet ze stejného průzkumu mezi prop obchodníky jako v minulé kapitole.

Co nejvíce vadí obchodníkům?

Na následujícím obrázku jsou napsány jednotlivá pravidla, která prop obchodníci zmínili, že jsou pro ně nekomfortní, mají s nimi největší problém a taky jsou v mnoha případech důsledek toho, že nesplnili obchodní výzvu či přišli o fundovaný účet.


Graf č. 1

Z tohoto grafu můžeme usoudit, že většině z nich vadí trailing drawdown neboli maximální ztráta typu trailing (jak ji můžete znát z našeho srovnání prop firem). Na stejné úrovni obchodníkům též vadí pravidla konzistence a třetí nejvyšší nespokojenost je s určitými omezeními či zákazem obchodování zpráv či významných makroekonomických událostí.

Pro další velký počet respondentů jsou negativní pravidla též ty, která se týkají maximální hranice zisku z prop účtu a s tím i maximální povolený risk na jeden obchod. Dále pak denní limit obchodování a maximální velikost lotů.

Naopak jako méně důležité faktory či pravidla, která obchodníkům příliš nevadí, jelikož se umístili nejníže v žebříčku, jsou obchodní účty s nízkou pákou (respektive nabídka nízké finanční páky), následně zákaz obchodování martingale a v poslední řadě způsob výplaty zisků pomocí služby Rise.

Jednotlivé body

Nyní přejdeme k rozebrání si jednotlivých výše zmíněných bodů. Řekneme si, co přesně znamenají v praxi a případně si i řekneme, jak je vyřešit.

1.     Trailing drawdown

Pokud někdo z vás neví, co to znamená trailing drawdown, tak si ho zde v rychlosti vysvětlíme. Jedná se o jiný výpočet maximální celkové ztráty, který se odvíjí od maximálního dosaženého zůstatku na účtu v daný moment. Pokud tedy máte účet 100 000$ s trailing drawdownem 10 % a na tomto účtu vám běží otevřené pozice v zisku 5200$, tak váš aktuální nejvyšší kapitál je 105 200$ a 10 % se počítá z této sumy. Pokud kapitál klesne znova na 100 000$, tak se stále trailing počítá ze 105 200$ a nesmíte tedy klesnout pod 94 680$ (105 200 – 10 %). Čím větší budete mít zisk (i pouze v otevřených pozicích), tím vyšší bude váš trailing drawdown.

Tato metoda výpočtu tu není tak dlouho, dříve většina prop firem používala statický model, který je úplně nejlepší. U tohoto modelu jste nuceni brát přiměřené zisky a brzy zavírat obchody, jelikož jinak se vystavujete otočení trhu a tím pádem riziku aktivaci trailing drawdownu.

Tento výpočet je velmi neoblíbený a dá se mu vyvarovat právě tím, že snížíte svůj procentuální vstup do obchodu, přičemž nemusíte hýbat s Take-Profitem. Pokud se rozhodnete pohnout s Take-Profitem, čímž si zmenšíte RRR, tak není nutné snižovat procentuální vstup do obchodu. Jednoduše musíte provést to, abyste v obchodu nebyli příliš dlouho, aniž byste nevzali část zisku (takzvané partials).

Důležité je poznamenat, že naštěstí ne všechny prop trading společnosti používají tento trailing drawdown a je stále několik prop firem, které používají klasický statický model.

2.     Pravidlo konzistence

Toto pravidlo se týká omezení zisku, většinou toho ziku, který vytvoříte v daný den, v porovnání s celkovým ziskem. Jste tedy obecně omezeni v tom brát obchody, které mají vysoký potencionální zisk, čímž se vám i prodlouží čas, který strávíte v evaluační fázi. Pro pochopení si to můžeme vysvětlit na konkrétním příkladu. Pokud máte například účet 100 000$ a požadovaný zisk je 10 000$ a pravidlo konzistence vám říká, že v jeden den můžete dosáhnout pouze zisku 30 % z těchto 10 000$. Takže na splnění požadovaného zisku budete potřebovat minimálně 4 dny a váš denní zisk může být maximálně 3000$.

Tím pádem musíte snížit vaše RRR nebo RRR nechat a snížit procentuální vstup do obchodu, což může být negativní pro vaši obchodní strategii jak v dlouhodobém, tak i v krátkodobém horizontu při plnění výzvy.

Opět i zde je potřeba zdůraznit, že naštěstí je mnoho prop firem, které toto pravidlo nemají.

3.     Omezení v news tradingu

News trading je velké téma u prop firem, některé prop firmy ho zcela zakazují a jiné částečně omezují například tím, že pár minut před fundamentální zprávou a pár minut po této zprávě nesmíte otevírat a uzavírat obchody na daném obchodním instrumentu, kterého se daná zpráva týká. Pokud i přesto otevřete obchod, tak většinou vám účet neodeberou, ale pouze z něj strhnout danou část zisku nebo ztráty, kterou jste vytvořili v důsledku této události. Většinou zde taky platí například 3krát a dost, což znamená, že pokud i přes takové omezení otevřete obchod, tak po čtvrté vám už účet odeberou.

Ať už obchodujete nebo neobchodujete fundamentální zprávy, tak je potřeba znát pravidla prop firmy ohledně těchto zpráv. Někdy se třeba nepodíváte nebo zapomenete, co za den má přijít za zprávy a najednou můžete být ze dne na den bez obchodního účtu kvůli zbytečné chybě. Takže tato pravidla je potřeba si nastudovat, každá prop firma má o nich svou sekci na webu.

Pokud jste obchodník se zprávami, tak pro vás budou nejdůležitější prop firmy, které tuto činnost nijak neomezují a ideálně i ty, které povolují případný hedging. Těchto prop firem je čím dál tím méně, každopádně stále se dají najít.

4.     Maximální hranice zisku

U některých prop firem narazíte na maximální hranici zisku, která jednoduše znamená to, že více než předem stanovenou sumu prop firmou vydělat nemůžete. Tato hranice prop firmu brání v tom, abyste od ní vydělali více peněz, než by ona sama chtěla a vás zároveň příliš nemotivuje k co nejlepšímu výkonu.

V takové situaci je nejlepší brát kvalitní obchody a cílit pouze na daný maximální zisk. Příliš zbytečně neriskovat a nebýt chamtivý, jelikož to, co získáte, je pouze omezená hodnota.

Osobně bychom doporučili se vyhnout prop firmám, které mají toto pravidlo.

5.     Maximální risk na obchod

Toto omezení používají především futures prop firmy, kdy vás na účtech omezují v maximálním počtu kontraktů, které můžete mít v jeden moment otevřeny. Tyto kontrakty jsou obvykle nastaveny tak, abyste neriskovali vyšší částky, to znamená například 0,5 nebo 1 % na obchod, i když se tyto částky nemusí zdát jako vyšší, prop firma je za ně považuje. Když si to dáte v konečném důsledku do poměru, tak se vám zvyšuje potřebné RRR na dosažení požadovaného zisku i o několikanásobek, což dělá obchodní výzvu obtížnější.

Jedná se tam o to, že prop firma omezuje maximální kontrakty, se kterými můžete obchodovat, abyste nevytvořili velkou ztrátu a s tím ani velký zisk. Tedy je tam nastavení maximálních kontraktů (resp. takový limit), které jsou obchodníkovi k dispozici. 

Toto pravidlo obejdete jedině tím, že váš systém je nastaven na obchodní styl, ve kterém máte větší stop-lossy (SL), což znamená, že vám bude stačit použít méně kontraktů (případně lotů) do jednoho obchodu. Čím užší SL, tím více je potřeba kontraktů na dosažení vstupu například 1 %. Čím širší je SL, tím méně je potřeba kontraktů na dosažení vstupu 1 %.

Opět i zde dodáváme, že naštěstí toto pravilo není moc běžné.

6.     Denní limit v obchodování a maximální velikost lotů

Denní limity má prop firma ráda, jelikož pokud v daný den se vám daří, prop firma vám tuto sérii překazí, což je pro ni výhodné. Denní limity mohou nabývat různých forem, například v počtu otevřených obchodů, počtu zobchodovaných lotů, denním obratu či v čemkoli jiném. Tento denní limit v obchodování obejdete jen správně nastaveným risk/money managementem, který nebude přizpůsoben jen na jeden obchod, ale na celou sérii s tím, že se vejdete do mantinelů prop firmy.

S tímto jde ruku v ruce i maximální velikost lotů. Zde je též potřeba upravit risk management a to tak, abyste měli data o tom, jak velký je váš průměrný SL a kolik obchodů denně v průměru zadáte, díky tomu budete schopni dobře optimalizovat váš risk management podle pravidel prop firmy.

Opět i zde vybírejte prop firmu, aby takové pravidlo daná společnost neměla, nebo aby vás to v tradingu nijak neomezovalo.

7.     Pravidla navyšování účtu (škálování)

Navyšování účtu neboli scaling plan či progresivní plán je oblíbený u prop obchodníků, každopádně jeho pravidla jsou někdy tak obtížné splnit, že se obchodníci v mnoha případech nedostanou ani na jeho první úroveň. V mnoha případech musíte splnit například minimální požadovaný zisk, který je stejný jako v první fázi evaluace (například 10 %) a poté třeba dosáhnout určitého počtu výplat. V některých případech se za navyšování účtu platí vašim realizovaným ziskem na obchodním účtu, což se v mnoha případech ani nevyplatí.

Navyšování účtu zároveň není hlavní důvod, na který byste se měli zaměřit, důležité je dosáhnout výplaty a nechat si vyplatit váš vstupní poplatek. Zároveň jediná možnost, jak docílit opakovaného navyšování obchodního účtu je ta, že musíte být konzistentní obchodník.

8.     Nízká páka

Někteří obchodníci si zvykly na to, že u různých brokerů jsou jim nabízeny páky 1:500 či dokonce 1:2000. U prop firem máte většinou maximální páku 1:100, což ale na prop obchodování bohatě stačí. Nabídka nízké finanční páky se ale umístila v žebříčku na nízké úrovni, takže drtivé většině obchodníků finanční páka nabízená prop firmami stačí.

9.     Zákaz obchodování martingale

Tento způsob tradingu většina prop firem zakazuje, což je pochopitelné, protože cílí především na tradery a ne na gamblery. Princip martingale systému spočívá v tom, že obchodník zdvojnásobí svou investici pokaždé, když utrpí ztrátu, s cílem pokrýt předchozí ztráty, a nakonec dosáhnout zisku. Martingale je riziková strategie, která sice může přinést zisk, ale také vyžaduje velmi silnou disciplínu a velký kapitál na pokrytí ztrát. Jelikož vy riziko nenesete a zároveň máte k dispozici velký kapitál, tak se prop účet jeví jako ideální místo na obchodování takové strategie, proto prop firmy mají zavedené kontrolní mechanismy, které toto obchodní chování dokážou rozeznat.

10.  Výplata skrze službu Rise

Posledním bodem je výplata skrze službu Rise. Tento bod se umístil na posledním místě žebříčku, což značí to, že drtivé většině příliš nevadí. Dříve prop firmy používali pro vyplácení svých zisků službu Deel, ze které jste si mohli během sekundy poslat peníze na bankovní účet, nyní Deel ustupuje a přichází služba Rise, která je ale velmi podobná. Zároveň si osobně myslím, že je jedno jak vám peníze pošlou, hlavně ať je dostanete.



Závěr

Toto byly nejčastější věci, které vadí obchodníkům u prop firem. Každý individuální obchodník může mít žebříček postaven jinak podle jeho preferencí, každopádně tyto data vychází z průzkumu PipFarm Trader Survey a někteří z vás mohou mít tyto jednotlivé body podobné. Každopádně prop firem existuje na trhu celá řada a v aktuální situaci si dokážete vybrat obchodní účet u prop firmy tak, aby vám plně vyhovoval. V některých případech si dokonce dokážete upravit parametry obchodního účtu podle vašich preferencí.

V příští kapitole se naopak podíváme na to, co prop obchodníci nejčastěji vyhledávají u prop firem, a zda je to správně.

Radek Zalubil
Tým FXstreet.cz

Klíčová slova: FXstreet | Peníze | Kapitál | Bod | Drawdown | Finanční páka | Fundamentální zprávy | Futures | Hedging | Risk | Nabídka | Obchodník | Poplatek | Pozice | RRR | Riziko | Trader | Trading | Obchodování | Zisk | News trading | Obchodovat | Obchodníci | Obchodní účet | FXstreet.cz | Graf | Management | Risk Management | Zpráva | Zprávy | Zisky | Martingale | Konzistence | Obchodní styl | Firmy | Ztráty | Vstupní poplatek | Způsob tradingu | Tým FXstreet.cz | Obchod | Firma | Prop Trading | Kontrakty | Ztráta | Obchody | Páka | Velikost lotu | Stop-Lossy | Více peněz | Dosáhnout zisku | Vstup do obchodu | JDE | Výplata | Risk na obchod | Velký kapitál | Princip Martingale | Obchodování zpráv | Otevřené pozice | Chování | Společnosti | Obchodní účty | Společnost | TIM | | Potencionální zisk | Fundovaný účet | Pozice v zisku | Velký zisk | CZ | Nespokojenost | Prop firma | Vice | Bankovní účet | Stop-Lossy (SL) | News | Prop firmy | Evaluace | Škálování | Prop Trading společnosti | Maximální ztráta | Celkové ztráty | Obchodní chování | Část zisků | Velké téma | Radek Zalubil | Žebříček | Riziková strategie | Navyšování účtu | Pokrytí ztrát | Navyšování obchodního účtu | Pravidla prop firmy | Služby | Plnění výzvy | Požadovaný zisk | Denní limity | Otočení trhu | Výplaty zisků | Prop obchodování | Prop obchodníci | Pravidlo konzistence | Srovnání prop firem | Kontrolní mechanismy | Každá prop firma | Některé prop firmy | Body | Prop účet | Futures prop | Účet u prop firmy | RISE | Účet 100 000$ | Největší problém | Trailing drawdown | Pravidla konzistence | Futures prop firmy | Pipfarm | PipFarm Trader Survey | PipFarm Trader | PipFarm | Trader Survey | Výzvy | Partials | Maximální ztráta typu trailing | Maximální hranice zisku | Hranice zisku | Hranice zisku z prop účtu | Maximální povolený risk | Povolený risk | Povolený risk na jeden obchod | Risk na jeden obchod | Denní limit obchodování | Limit obchodování | Maximální velikost lotů | Maximální velikost | Velikost lotů | Důležité faktory | Nízké finanční páky | Zákaz obchodování martingale | Obchodování martingale | Rise | Způsob výplaty zisků | Způsob výplaty | Výplaty zisků pomocí služby Rise | Nejvyšší kapitál | Statický model | Omezení zisku | Vysoký potencionální zisk | Mnoho prop firem | Omezení v news tradingu | Téma u prop firem | Obchodník se zprávami | Nejdůležitější prop firmy | Kvalitní obchody | Maximální risk na obchod | Splnění požadovaného zisku | Denní zisk | Denní limit v obchodování | Limit v obchodování | Navyšování účtu (škálování) | Scaling plan | Pravidla navyšování účtu | Progresivní plán | Konzistentní obchodník | Minimální požadovaný zisk | Princip martingale | Princip martingale systému | Deel |
Sdílení článku: 
   

 

Související články

    C:\fakepath\prop-trading-18112024-uvod.jpg
    Prop trading vs. trading u brokera (včetně statistik)
    V minulé kapitole jsme si rozebrali druhy prop tradingu a jeho účtů, přičemž jsme z části rozebrali i futures prop trading, který mnoho prop obchodníků preferuje nad klasickým CFD prop tradingem. Naopak v dnešní kapitole si rozebereme hlavní rozdíly mezi prop tradingem a tradingem u vašeho brokera a zároveň se podíváme na zajímavé statistky, jelikož se nám do dnešní kapitoly budou hodit.
    C:\fakepath\broker-vs-prop-firma.png
    Prop Trading nebo obchodování na vlastní účet u brokera?
    Moderní prop trading dnes mění svět obchodování na finančních trzích. Ještě před několika málo lety musel potenciální trader disponovat poměrně velkým objemem finančních prostředků, aby jeho obchodování dávalo alespoň nějaký smysl. Dnes je situace diametrálně odlišná, protože na trhu působí moderní prop tradingové firmy. Ty nabízí prakticky všem obchodníkům možnosti, o jakých se jim před pár lety ani nesnilo. To, co bylo dříve doménou investorů a obchodníků, kteří disponovali velkým objemem investičních prostředků, je dnes díky prop tradingu dostupné prakticky všem.
    C:\fakepath\1712682845-prop-trading-09042024-2.png
    Srovnání a hodnocení Prop Trading firem
    Prop firem jsou na trhu stovky, ale ne všechny jsou seriózní a vyplácí peníze. Tyto firmy přibývají velkou rychlostí a není jednoduché se v nich zorientovat, proto vám přinášíme srovnávací tabulku prop firem, která není nikde veřejně v tak detailní podobě připravena, jako na našem portálu. Tabulka prop firem bude zahrnovat domácí i zahraniční firmy, které nabízí různé podmínky a služby retail obchodníkům. V tabulce najdete detailně popsané podmínky každé firmy, abyste se nedostali do problémů a bezpečně získali obchodní kapitál. Pokud s prop obchodováním začínáte, najdete zde názory prop traderů, kteří mají praktické zkušenosti s různými prop firmami. Pokud už patříte ke zkušenějším, můžete pomoci těm, kteří chtějí být jednou jako vy. Vysvětlení pojmů v hlavičce tabulky najdete pod tabulkou a pokud kliknete na konkrétní název prop firmy, tak se vám ukážou další detailní informace. Pokud se nemůžete rozhodnout nebo si s výběrem prop firmy nevíte rady, tak nám napište dotaz na náš email info@fxstreet.cz a my vám rádi poradíme.
    C:\fakepath\prop-trading-29032024-uvod.jpg
    Výhody a nevýhody Prop Tradingu
    V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jak prop firmy fungují, konkrétně jejich business model. V dnešním světě je prop trading velké téma a snad každý obchodník si četl minimálně jednu nabídku od jakékoli prop firmy, proto se v dnešní kapitole podíváme na to, jaké jsou vůbec výhody, a hlavně nevýhody obchodování pro prop firmy. Je to lepší než obchodovat takzvaně sám na sebe na svém účtu u brokera nebo jaká strana pomyslné váhy výhod a nevýhod převažuje nad druhou? Na tyto prvky se podíváme v dnešním článku a na závěr si je všechny zhodnotíme.
    C:\fakepath\prop-trading-22042024-1.png
    Jak fungují prop firmy?
    V minulé kapitole jsme se zaměřili na to, abychom pochopili, co je to prop trading a jak se rozděluje. Nyní pojďme naši pozornost více posunout k moderním prop firmám, a to konkrétně jak vůbec fungují, je vůbec legální poskytovat investiční kapitál lidem, bez ekonomického vzdělání a na čem vůbec vydělávají? Na to všechno se podíváme v dnešním článku včetně statistik úspěšnosti u daných prop firem, které své statistiky zveřejnily, lehce se budeme věnovat matematice, a nakonec si odhalíme business model těchto prop firem.
    C:\fakepath\prop-trading-08032024-1.png
    Co je to proprietární obchodování (prop trading)?
    Prop trading aktuálně zažívá nebývalý rozmach a vyvíjí se neskutečně rychlým tempem. Mezi tradery se stal prop trading doslova fenoménem. FXstreet.cz proto dnes zahajuje nový a rozsáhlý seriál, kde se budeme velmi detailně věnovat právě prop tradingu. Můžete se tedy těšit na opravdu detailní a propracované články, ve kterých se budeme velmi detailně věnovat tomuto novému tradingovému odvětví. Připravte se tedy na vzrušující pohled do světa prop tradingu.
    C:\fakepath\prop-trading-12022024-1.png
    Jak funguje Prop Trading?
    V posledních letech se prop trading stává stále výraznějším pojmem ve světě online obchodování. Tento fenomén nabírá na popularitě a přitahuje pozornost obchodníků po celém světě, kteří hledají nové cesty, jak více benefitovat ze svých obchodních dovedností a využít možnosti, které jim jejich klasické obchodní účty nemohou nabídnout. Prop trading tak přichází jako příležitost pro všechny obchodníky, kteří chtějí vstoupit do světa finančních trhů s takovým kapitálem, který překračuje běžné možnosti retailových obchodníků.

Čtěte více

  • Budoucnost Prop Tradingu
    V minulé kapitole jsme si rozebrali etiku v prop tradingu včetně toho, jak v rámci etiky řešit problémovou situaci s prop firmou, například tu, když vám prop firma z nepochopitelného důvodu odmítne vyplatit peníze, přičemž jste neporušili žádnou jejich podmínku. Naopak v dnešní kapitole se podíváme na to, jaká by mohla být budoucnost prop tradingu a co bychom mohli čekat od prop firem, jaké podmínky by mohly postupně vznikat a kam se bude celé odvětví vyvíjet.
  • Co a kdo je za úspěchem FTMO
    Určitě jste slyšeli o tom, že Americká firma NortonLifeLock nedávno převzala českou antivirovou firmu Avast za 8,6 miliardy dolarů (přes 186 miliard korun). Je jasné, že i v Čechách mohou vznikat kvalitní technologické firmy, které se stanou lídry na svém trhu, i když jich není mnoho. Za jednoho z lídrů ve svém oboru, a to na mezinárodní úrovni, dnes může být považována také Prop Trading firma FTMO, která poskytuje své obchodní účty obchodníkům po celém světě.
  • Co je to proprietární obchodování (prop trading)?
    Prop trading aktuálně zažívá nebývalý rozmach a vyvíjí se neskutečně rychlým tempem. Mezi tradery se stal prop trading doslova fenoménem. FXstreet.cz proto dnes zahajuje nový a rozsáhlý seriál, kde se budeme velmi detailně věnovat právě prop tradingu. Můžete se tedy těšit na opravdu detailní a propracované články, ve kterých se budeme velmi detailně věnovat tomuto novému tradingovému odvětví. Připravte se tedy na vzrušující pohled do světa prop tradingu.
  • Co prop tradeři nejčastěji vyhledávají u prop firem?
    V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jaká pravidla prop tradery nejvíce štvou, včetně statistik, kde jsme si jednotlivá pravidla seřadili od těch, které obchodníky štvou nejvíce po ty, které nejméně. Následně jsme si i u některých řekli pár rad, jak taková pravidla vyřešit z pohledu obchodníka. V dnešní kapitole se podíváme na druhou stranu mince a to tu, co obchodníci nejčastěji vyhledávají u prop firem nebo čeho si nejvíce cení, když to firma nabízí. Stejně jako v předchozí kapitole se podíváme na statistiku a jednotlivé výsledky si rozebereme.
  • Daří se v propu českým a slovenským obchodníkům?
    Na jaké částky dosahují čeští a slovenští obchodníci a jak si stojí v konkurenci například s Japonci? Pojďte se podívat na porovnání payoutů a ukázky obchodů a nechte se také pozvat na náš chystaný online stream. Na tom se spolu o novinkách v prop tradingu pobaví náš CEO David Varga společně s Ondrou Hartmanem.
  • Dočkáme se regulace Prop Tradingu?
    Prop trading, neboli Proprietární obchodování, je v poslední době stále častěji diskutovaným tématem mezi regulátory finančních trhů. V tomto článku se zaměříme na významnou roli, kterou sehrála Česká národní banka (ČNB), jako první regulátor v Evropské unii, který se otevřeně vyjádřil k této problematice.
  • Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
    Fintokei je proprietární společnost s českými kořeny, která nabízí úspěšným obchodníkům kapitál. Ten je možné získat díky splnění challenge nebo rovnou zakoupením fundovaného účtu bez nutnosti verifikace. U Fintokei je možné si pořídit nejlevnější challenge za 1 999 Kč, ve které se obchodník uchází o kapitál 200 000 Kč. Největší účet je u Fintokei možné otevřít v hodnotě 10 000 000 Kč za poplatek 49 999 Kč. Pro získání kapitálu je potřeba splnit dvě fáze verifikace s cílovými profity 8 % v první fázi a 5 % ve druhé fázi.
  • FTMO - PŘIPOJTE SE K REVOLUCI V TRADINGU
    Od dob, kdy byl finanční trh exkluzivní doménou velkých bank a investorů, jsme ušli dlouhou cestu. Není tomu tak dlouho, kdy díky inovacím a technologickému pokroku, se svět tradingu otevřel i pro drobné retailové investory a tradery. Další podobně významnou novou éru finanční trhy zažily s příchodem společnosti FTMO, která přinesla revoluci jménem prop trading.
  • Jaké jsou druhy Prop Tradingu a jeho účtů?
    V minulé kapitole jsme rozebrali téma prop tradingu a finanční krize. Ačkoli moderní prop firmy a jejich business model ještě nikdy nečelil finanční krizi podobné například jako té v roce 2008, tak i přesto jsme si nastínili, co by se mohlo stát, jelikož není nic horšího, když během finanční krize prop firmy pozastaví svou činnost a vy byste byli náhle bez obchodních účtů. Naopak v dnešní kapitole se podíváme na dva druhy prop tradingu podle typu obchodování a následně jaké účty si můžete koupit s těmito dvěma tipy a k tomu si řekneme výhody a nevýhody jednotlivých účtů. První si ale řekneme, jaké dva typy trhů (typy účtů) můžete u prop firem obchodovat a celé to pojmeme v jednodušší formě.
  • Jaké strategie jsou vhodné pro moderní Prop Tradingové výzvy?
    Prop trading se stává mezi obchodníky stále lákavějším tématem, ale jaké strategie skutečně obstojí v jeho dynamickém světě? Představujeme vám exkluzivní webinář, kde spolu s Jakubem Hodanem prozkoumáme klíčové strategie pro zvládnutí moderních výzev v prop tradingu.
  • Jak funguje Prop Trading?
    V posledních letech se prop trading stává stále výraznějším pojmem ve světě online obchodování. Tento fenomén nabírá na popularitě a přitahuje pozornost obchodníků po celém světě, kteří hledají nové cesty, jak více benefitovat ze svých obchodních dovedností a využít možnosti, které jim jejich klasické obchodní účty nemohou nabídnout. Prop trading tak přichází jako příležitost pro všechny obchodníky, kteří chtějí vstoupit do světa finančních trhů s takovým kapitálem, který překračuje běžné možnosti retailových obchodníků.
  • Jak fungují prop firmy?
    V minulé kapitole jsme se zaměřili na to, abychom pochopili, co je to prop trading a jak se rozděluje. Nyní pojďme naši pozornost více posunout k moderním prop firmám, a to konkrétně jak vůbec fungují, je vůbec legální poskytovat investiční kapitál lidem, bez ekonomického vzdělání a na čem vůbec vydělávají? Na to všechno se podíváme v dnešním článku včetně statistik úspěšnosti u daných prop firem, které své statistiky zveřejnily, lehce se budeme věnovat matematice, a nakonec si odhalíme business model těchto prop firem.
  • Jak se stát prop obchodníkem?
    V minulé kapitole jsme si sepsali výhody a nevýhody prop tradingu, což jsou velmi důležité faktory ve volbě toho, zda se vůbec prop tradingem zabývat, což jak jsme si řekli, tak tato volba je pro každého tradera individuální a záleží na mnoha okolnostech. Pokud jste si zvolili ano, tak tato kapitola bude přímo pro vás, dnes si totiž řekneme, jak se stát prop obchodníkem a ideálně i tím ziskovým, co vše je potřeba dodržovat a jaká je hlavní cesta k úspěchu. Celou kapitolu pojmeme ve stylu jednotlivých bodů, které je dobré si uvědomit a následně po celou dobu dodržovat a aplikovat, jelikož i na těchto bodech je postaven budoucí úspěch vás jako prop obchodníka.
  • Jak se vyvíjí trh s Prop Tradingem?
    V minulé kapitole jsme si rozebraly technologie v prop tradingu, co nám daly a vzaly. Naopak v dnešní kapitole se podíváme na to, jak se celý koncept prop tradingu vyvíjí, protože prop trading už není jen o jedné nebo dvou firmách, je to celý velký sektor, který se postupně zvětšuje a nabaluje na sebe další firmy třetích stran, které například prop firmám vytváří technické zázemí. Bude budoucí vývoj přinášet nové vstupy do odvětví a bude toto odvětví přitahovat stále větší pozornost zavedených finančních institucí a celkově přijetí prop tradingu do širokého finančního ekosystému? Pojďme se podívat na vývoj prop tradingu.
  • Jak si vybrat nejlepší Prop Trading firmu?
    Každý trader, který hledá cesty k většímu kapitálu, než jaký má momentálně k dispozici, by měl zvážit prop trading. Tato moderní forma obchodování nabízí unikátní příležitosti pro každého, kdo chce své obchodní schopnosti zužitkovat naplno.
  • Jak uspět v prop tradingu – přistupujte k riziku jako profi tradeři
    V dnešním videu se podíváme na money-management v prop tradingu a ukážeme si, jak přistupuji k riziku profesionální tradeři.
  • Milionový kapitál bez rizika. Je prop trading revoluce v obchodování?
    Odvětví tzv. prop tradingu zažívá aktuálně nebývalý boom a vyvíjí se neskutečným tempem. Úplnou novinkou v tomto odvětví je navíc tzv. instant funding, o kterém si také povíme v dnešním článku.
  • Na co si dát pozor při výběru Prop Trading firmy
    Prop trading zažívá v posledních letech obrovský boom, a to jak v České republice a na Slovensku, tak po celém světě. Hlavním důvodem je výhoda, že po zaplacení vstupního poplatku a projití tradingové challenge, můžete začít obchodovat s kapitálem například až 4 000 000 Kč, ponechat si až 90 % zisků, a to vše bez riskování jediné koruny vašeho vlastního obchodního kapitálu.

 


Diskuse ke článku

Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new