Sobota 18. ledna 2025 06:11
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding

Co příští týden čekat od libry?

18.03.2024 05:45  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics65f7086e94d8f.jpg

Nadcházející týden bude pro britskou libru velmi důležitý. Zatímco v Evropské unii se příliš mnoho významných událostí neodehraje, můžeme se těšit na zasedání Bank of England a zprávu o inflaci za únor. Začněme zprávou o inflaci, která poslouží jako základ pro rozhodnutí BoE. Do konce druhého měsíce roku 2024 by index spotřebitelských cen mohl zpomalit na 3,6 % (současná hodnota je 4,0 %). Toto jsou podle mého názoru dobré úrovně, takže je nepravděpodobné, že by BoE hned druhý den změnila postoj. Inflace ale může vykázat jinou hodnotu.

Domnívám se, že silnější inflace za únor ukončí snahy prodejců tlačit nástroj dolů. Trh pochopí, že i BoE může začít uvolňovat měnovou politiku mnohem později, než jsou aktuálně naplánované termíny. Jinými slovy, podobně jako Federální rezervní systém, i BoE zůstane u jestřábí politiky déle. To podpoří britskou měnu, která je v posledních šesti měsících už poptávána. Pokud budou obě centrální banky držet sazby na maximu déle, nebudou mít dolar ani libra nové důvody k cenovému růstu.

analytics65f7087847aef.jpg

Pokud ale inflace v únoru výrazně klesne, mohlo by to vyvolat pokles britské libry. Skutečnost, že už šest měsíců neklesá bez ohledu na jakékoli zpravodajské pozadí, ukazuje na důvěru trhu v BoE. Pokud tato důvěra začne slábnout, britská libra by mohla utrpět spolu s ní.

Těsně před zasedáním BoE budou zveřejněny také indexy podnikatelské aktivity za březen, ale trh se bude určitě soustředit na čtvrteční zasedání. Doporučuji věnovat pozornost výsledkům hlasování Výboru pro měnovou politiku. Na posledním zasedání hlasoval pro snížení sazeb jeden z devíti jeho členů. Pokud budou tentokrát dva, mohlo by to vyvinout tlak na libru. Čím měkčí bude postoj BoE a jejích tvůrců v čele s Andrewem Baileym, tím větší je šance, že libra příští týden klesne.

Týden zakončí zpráva o maloobchodních tržbách, ale chci připomenout, že ve stejném týdnu se bude konat také zasedání Fedu. I tato událost bude mít vliv na osud britské libry.

Vlnová analýza pro pár EUR/USD:

Na základě provedené analýzy páru EUR/USD jsem dospěl k závěru, že se vytváří medvědí vlnový pattern. Vlna 2 neboli B je kompletní, takže v blízké budoucnosti očekávám vytvoření impulzivní klesající vlny 3 neboli C s výrazným poklesem instrumentu. Aktuálně se tvoří vnitřní korekční vlna, která už mohla skončit. Zvažuji short pozice s cíli kolem úrovně 1,0462, která odpovídá Fibonacciho hladině 127,2 %.

analytics65f70880d792a.jpg

Vlnová analýza pro pár GBP/USD:

Vlnový pattern na instrumentu GBP/USD naznačuje pokles. Zvažuji prodej instrumentu s cíli pod úrovní 1,2039, protože věřím, že dřív či později začne vlna 3 neboli C. Pokud ale vlna 2 neboli B neskončí, může instrument stále stoupat k úrovni 1,3140, která odpovídá 100,0 % podle Fibonacciho. Úspěšný pokus o průraz úrovně 1,2877, která odpovídá Fibonacciho retracementu 76,4 %, bude znamenat, že trh je připraven zvýšit poptávku po tomto instrumentu. V tuto chvíli je to ale zbytečné, takže už mohla začít tvorba vlny 3 neboli C.

Klíčové principy mé analýzy:

Vlnové struktury by měly být jednoduché a srozumitelné. Se složitými strukturami se pracuje těžko a často přinášejí změny.

Pokud si nejste jisti pohybem trhu, raději na něj nevstupujte.

Nemůžeme zaručit směr pohybu. Nezapomínejte na příkazy stop loss.

Vlnovou analýzu lze kombinovat s dalšími typy analýz a obchodních strategií.




Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Co příští týden čeká euro?
    První dubnový týden slibuje být pro měnové páry docela zajímavý. Začněme ale eurem, které se poslední dobou docela vleče, ale stále se drží současného vlnového patternu, který naznačuje vytvoření klesající vlny. Aby vše zůstalo při starém, potřebuje trh dostat silné zprávy z USA a slabé z Evropské unie.
  • Co příští týden čeká libru?
    V nadcházejícím týdnu čekají libru poměrně důležité události. Trh se teprve začal zbavovat bariéry strachu z prodeje britské měny a zpravodajské pozadí teď hlavně nesmí ovlivnit chuť trhu prodávat libru a kupovat dolar. K tomu je, jak asi tušíte, potřeba slabé zpravodajské pozadí ze Spojeného království a silné ze Spojených států.
  • Co příští týden čeká libru?
    Libra šterlinků se může spoléhat jen na zpravodajské pozadí z USA. Pár GBP/USD se už dlouho obchoduje do strany, takže bude potřeba velmi silné zpravodajské pozadí, aby se trh z této "šlamastyky" dostal. Amerika poskytne všechny potřebné údaje ke zvýšení aktivity na trhu, ale jestli se dočkáme dlouho očekávané vlny 3, nebo opět jen bočního pohybu, rozhodne síla nadcházejících zpráv.
  • Co příští týden čeká libru?
    Libra je v poslední době zaneprázdněna tvorbou vnitřní korekční vlny v rámci předpokládané medvědí vlny 3 nebo C. Na rozdíl od instrumentu EUR/USD vypadá vlna 3 nebo C na britské libře stále trochu nepřesvědčivě, možná kvůli poměrně malé délce. Nicméně poptávka po libře klesá, byť pomalým tempem. Aby bylo možné vypracovat současnou vlnovou strukturu, musí instrument dál klesat. Zpravodajské pozadí musí být v tom případě silné pro dolar, ne naopak. Spojené státy nedávno zveřejnily neuspokojivé zprávy, které prodejcům zabránily vrátit se na trh. Euro v pátek klesalo rychleji než britská libra.
  • Co příští týden čeká libru?
    Libra zůstává v horizontální části trendu, který vlastně není trendem. Rád bych připomněl, že aktuálně se stále vytváří set klesající vlny, pravděpodobně vlna 2 nebo B, která by se ale mohla i prodloužit. Právě v rámci této vlny už několik měsíců pozorujeme horizontální segment. Vlnová analýza nicméně stále naznačuje, že libra bude klesat přinejmenším k úrovni 1,20.
  • Co příští týden čekat od amerického dolaru?
    Poptávka po americkém dolaru napříč trhem plošně klesá a v tuto chvíli je velmi těžké určit, co dolar dokáže zachránit před hlubším pádem do propasti. Vlnový pattern pro oba instrumenty naznačuje, že se vytvoří medvědí vlny. Ceny obou instrumentů dosáhly důležitých úrovní, v jejichž blízkosti může tvorba býčích vln skončit. Kromě vlnového patternu a technických známek konce poklesu dolaru ale musí mít trh sám touhu zvýšit poptávku po americké měně. Současné zpravodajské pozadí tento pohled příliš nepodporuje.
  • Co příští týden čekat od britské libry?
    Libra udělala velmi důležitý krok. Vynechávám nepochopitelné důvody jejího růstu, ale aktualizované rozložení vln naznačuje, že libra může zahájit novou etapu vzestupného pohybu. Už dříve jsem zmínil, že každá vlnová formace může mít složitou strukturu bez ohledu na okolnosti. Obvykle nám zpravodajské pozadí pomáhá pochopit, co můžeme od daného instrumentu podle vlnového patternu čekat. Tady je ale trochu jiná situace. Domnívám se, že poptávka po libře v posledních týdnech stoupala naprosto nezávisle na zpravodajském pozadí. Teď očekávám vytvoření vlny C v 2, resp. B. Zpravodajské pozadí proto právě teď nepředstavuje pro účastníky trhu důležitý faktor. Podívejme se nicméně na kalendář událostí na příští týden.
  • Co příští týden čekat od dolaru?
    Zasedání Federálního rezervního systému. To je vše, co je třeba říct. Zasedání americké centrální banky bylo, je a bude klíčovou událostí pro dolar i celý měnový trh. Jistě, ne každé zasedání Fedu vede ke změnám měnové politiky, které trh prostě nemůže ignorovat. Každé zasedání je ale příležitostí vidět a slyšet důležité informace, které ovlivní osud dolaru na několik příštích týdnů.
  • Co příští týden čekat od eura?
    Euro v posledních pěti dnech rostlo. Jak jsem už zmínil, od pondělí do čtvrtka tomu neodpovídalo žádné zpravodajské pozadí. Trh interpretoval všechny informace ve prospěch eura. Pokles amerického dolaru naznačilo jen páteční zpravodajské pozadí, ale americká měna ten den dokonce vzrostla! Jak vidíme, je velmi těžké zdůvodnit počínání trhu v uplynulém týdnu.
  • Co příští týden čekat od eura?
    Americký dolar zakončil týden s opatrným optimismem. Dolar posílil vůči euru i libře, což ale nezakládá solidní důvod k tomu, abychom potvrdili další klesající vlny pro oba instrumenty. Samozřejmě věřím, že hlavním scénářem je další posilování amerického dolaru. Věřím, že jak zpravodajské pozadí zpráv, tak vlnový pattern naznačují růst dolaru. Trh ne vždy obchoduje v souladu s vlnovým patternem a zpravodajským pozadím, ale já se při tvorbě prognóz opírám o tyto dva typy analýz.
  • Co příští týden čekat pro britskou libru?
    Ve Spojeném království se toho příští týden moc dít nebude. V průběhu posledních pěti obchodních dní zveřejnilo Spojené království jen jednu zprávu, která nejdřív nevyvolala žádný zájem trhu. Trh se zdráhá obchodovat s librou, ale měna má stále potenciál klesat. Otázkou je, jakým způsobem a na jakém základě.
  • Co příští týden čekat pro dolar?
    Americký dolar v posledních týdnech vykazuje odolnost a celkově napříč trhem posiluje. Nás ale zajímá hlavně jeho "vztah" s eurem a librou. A tady není situace tak jasná, jak bychom doufali. Poptávka po americkém dolaru sice roste, ale nijak rychle – jako by si byl trh svým počínáním permanentně nejistý. Důvody k pochybnostem skutečně může mít, protože měnová politika není o přesném načasování a prognózách. Názorným příkladem je Federální rezervní systém. Trh očekával první snížení sazeb v březnu, ale nakonec k němu nedojde možná ani v červnu.
  • COP27 je na dně, ale není mimo hru
    KLIMA: 27. dvoutýdenní konference OSN o klimatu začíná 6. listopadu v Egyptě s drobným očekáváním. Politici se potýkají s velkými rozptylujícími faktory, jako je válka na Ukrajině, obavy o energetickou bezpečnost, geopolitické napětí a oslabující ekonomiky. Letošní rok se zaměří spíše na urychlení implementace, než na nové velké závazky a nedávné extrémní počasí a hostitelství Afriky udá změnu tónu směrem k adaptaci na klimatickou změnu stejně jako k jejímu zmírňování. Změna klimatu však stále stoupá v zájmu veřejnosti a investice do obnovitelných zdrojů energie zaznamenávají silný růst.
  • Corbyn na mítinku u skladu Amazonu kritizoval nadnárodní firmy
    Britská opoziční Labouristická strana dnes uspořádala manifestaci před jedním ze skladů společnosti Amazon v severoanglickém Sheffieldu. Lídr strany Jeremy Corbyn v projevu kritizoval nadnárodní společnosti, ve kterých podle něj panuje kultura daňových úniků a odírání zaměstnanců na platech. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AFP.
  • Core inflace EU
    Jádrová inflace v EU a její konsekvence.   Celková inflace v eurozóně se v červnu zpomalila, potvrzují údaje zveř...
  • Coronavirus a klesající americké výnosy - pozitivní nálada na trhu se zlatem
    Zlato ukázalo v posledním obchodním týdnu jasnou vzestupnou tendenci a současně se pohybuje v oblasti kolem 1 555 USD, což je přibližné maximum roku 2019. Hnací silou jsou nejnovější zprávy a vývoj týkající se Coronavirusu. Americké výnosy začaly ztrácet na hodnotě, což vedlo k vyšším cenám zlata.
  • Coronavirus: market update
    Počet ľudí infikovaných koronavírusom na celom svete presiahol 252 000, z toho bolo 89 061 obetí, pričom počet obetí vzrástol o 10 400. Epicentrum globálnej pandémie sa presťahovalo z Číny do Európy. Najhoršia situácia je v Taliansku, kde zahynulo vyše 3 400 ľudí, čím prekonalo Čínu.
  • Coronavirus: market update
    Koronavírus sa šíri po celom svete. Počet infikovaných prípadov na celom svete sa zvýšil na 189 233, z ktorých bolo 80 874 vyliečených a viac ako 7 313 zomrelo. V Číne, kde je situácia najzávažnejšia, sa počet nových infekcií stabilizoval. Tento týždeň bolo v Európe hlásených viac nových prípadov ako v Číne. Taliansko je najviac postihnutou krajinou s 27 980 hlásenými prípadmi. Vzhľadom na rýchle šírenie epidémie zvažujú úradníci Európskej únie úplné uzavretie hraníc.
  • Coronavirus: market update
    Taliansko, druhá najviac postihnutá krajina po Číne, potvrdila 59 138 prípadov, Španielsko oznámilo 33 089 a Nemecko 26 220. Väčšina ľudí zomrela v Taliansku, konkrétne 5 476, nasledovala Čína 3 270, Španielsko 2 182 a Irán 1 812.
  • Coronavirus zvyšuje riziko na trzích - dosáhne zlato hodnoty 1 600 USD?
    Zlato zaznamenalo rostoucí poptávku v oblasti kolem 1 555 USD, blížící se maximům předchozího roku. Hlavním spouštěčem byly nejnovější zprávy a vývoj nového viru v Číně (Coronavirus), který má v současnosti dopad na finanční trhy a vytváří tak riziko pro účastníky trhu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna