Ticker Tape by TradingView
Donald Trump vs. Jerome Powell: Přetahovaná o úrokové sazby
Napětí mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a předsedou Federálního rezervního systému Jeromem Powellem dosahuje bezprecedentní úrovně. Ve středu tohoto sporu stojí měnová politika a úrokové sazby. Donald Trump opakovaně vyzývá Powella ke snížení sazeb, s tím, že současné ekonomické podmínky to plně ospravedlňují.
Argumenty Donalda Trumpa
Donald Trump se domnívá, že řada ekonomických ukazatelů hovoří ve prospěch snížení úrokových sazeb. Mezi ně podle něj patří:
- Cena ropy: Výrazný pokles cen ropy by mohl snížit náklady na výrobu a dopravu, což by mohlo stimulovat ekonomickou aktivitu.
- Výnosy z amerických dluhopisů: Ty v posledních dnech prudce klesly, protože trh se obává hluboké recese v důsledku nově zavedených cel.
- Ceny potravin: Nižší ceny potravin by mohly dále přispět ke zpomalení inflace, čímž by vznikl prostor pro uvolnění měnové politiky.
Podle Trumpa tyto faktory ve svém souhrnu ospravedlňují snížení úrokových sazeb, které by mohlo podpořit hospodářský růst a finanční trhy.
TNOTE (H4)

Zdroj : xStation5
Postoj Jeroma Powella
Jerome Powell však zůstává pevný ve svém postoji. Domnívá se, že cla uvalená administrativou prezidenta Trumpa na dovoz z Číny a dalších zemí by mohla zvýšit inflaci. Podle odhadů některých ekonomů může být toto zvýšení až 1,5 %. Tento nárůst inflace brání Fedu ve snížení základních úrokových sazeb, jelikož takový krok by mohl dále stimulovat ekonomiku a inflaci ještě více zvýšit.
Powell zároveň zdůrazňuje, že míra nezaměstnanosti ve Spojených státech je na historickém minimu, což značí zdravý stav ekonomiky. Snižování sazeb v tomto prostředí by mohlo vést k přehřátí ekonomiky a způsobit makroekonomické nerovnováhy.
Konflikt s možnými důsledky
Tato přetahovaná mezi Trumpem a Powellem rozhodně není bez následků. Trhy již v pátek prudce oslabily po komentářích předsedy Fedu a pokles pokračuje i dnes – přičemž jen málokdo si troufá odhadnout, jakým směrem se americká ekonomika vydá v následujících měsících.
Zdroj: Truth Social
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 69% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Inflace | Měnová politika | Recese | Americká ekonomika | Politika | Míra nezaměstnanosti | Sazby | Ekonomika | Finanční trhy | Investování | MIFID | Riziko | Výkonnost | Úrokové sazby | Doporučení | Obchodování | Cena ropy | Hospodářský růst | XTB | EU | Uvolnění měnové politiky | Donald Trump | Investiční strategie | Cena | Investiční | Investiční doporučení | Ropy | Trh | Předpověď | Komise | Snižování sazeb | Podnikání | Ztráty | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Jerome Powell | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Pokles cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | Rozdílové smlouvy | Snížení sazeb | Pokles cen | Finanční situace | Stav ekonomiky | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Výrazný pokles | Ceny potravin | Finanční ztráty | Míra | Měnové politiky | Investujte | xStation5 | Poradenství | Komunikace | Trump | Trhy | Pokles | Situace | Dovoz z Číny | TNOTE | Růst | Ekonomiky | Hluboké recese | Dovoz | CL | JDE | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Zpomalení inflace | Ceny | Společnost XTB | Nařízení | Riziko ztráty | Přehřátí ekonomiky | Minulá výkonnost | TRUTH social | TRUTH | Společnost | TIM | 3М | Truth Social | Marketingová komunikace | Makroekonomické nerovnováhy | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vice | Nižší ceny | Ekonomické podmínky | 256/2004 | Odpovědnost | Nerovnováhy | Směrnice | Měnová politika a úrokové sazby | Investování je rizikové | Náklady |
Čtěte více
-
Donald Trump opět oslabil americký dolar
Nálada mezi německými investory a analytiky se v červenci zhoršila již druhý měsíc v řadě, avšak stále se drží na relativně vysoké úrovni. Index německého ekonomického sentimentu ZEW pro tento měsíc klesl na 17,5 z 18,6 bodu za červen. Ekonomové očekávali snížení pouze na 18,0 bodu. Euro reagovalo na výsledek indexu posílením o 0,6 procenta na nejvyšší úroveň od května 2016, na hodnotu 1,1560. Nicméně eurodolar dnes posiluje i díky slabšímu americkému dolaru. -
Donald Trump první den v práci: vyšší cla nepodepsal, ale slíbil
Donald Trump měl první den v práci napilno. Množství dekretů, které právě jmenovaný americký prezident stačil podepsat a vydat byl skutečně impozantní. Z pohledu trhů v nich však chyběly ty nejdůležitější a to normy, které by zvyšovaly celní sazby, které Spojené státy uvalují na dovozy z jiných zemí. Trhy na to reagovaly s úlevou, neboť by to znamenalo, že globální obchodní válka není za rohem. -
Donald Trump přilévá olej do ohně
Nadějný start amerického akciového trhu do nového měsíce poté, co únor byl nejhorším měsícem za poslední dva roky, poměrně záhy vyprchal. Index S&P 500 propadl o 1,3 %, když v červeném uzavřely všechny sektory. Příčinou bylo prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o chystaném uvalení cel na některé dovážené komodity. To se pochopitelně může odrazit poměrně rychle v reakcích ostatních států, na což například již reagoval šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker. Nejpostiženějším sektorem byly průmyslové podniky, jejichž akcie odevzdaly téměř dvě procenta. -
Donald Trump ruší zákaz těžby ropy a zemního plynu v amerických pobřežních vodách
Donald Trump, bývalý americký prezident, zrušil zákaz pronájmu pobřežních vod pro těžbu ropy a zemního plynu, který blokoval vrtné práce v rozsáhlých oblastech amerického pobřeží. Tento krok byl součástí jeho snahy podpořit rozvoj energetiky v USA. -
Donald Trump si hraje s finančními trhy
Jízda na horské dráze pokračuje. Poté, co americký trh ve středu vystoupal na její vrchol, včera následoval opět sešup dolů. Index S&P 500 uzavřel o dvě třetiny procenta níže v reakci na uvalení cel na dovoz oceli a hliníku z Evropské unie, Kanady a Mexika. Přes jedno procento ztratilo hned několik sektorů, nejhůře se dařilo maloobchodním řetězcům, jejichž akcie spadly o 1,6 %. Průmyslové podniky přišly o 1,5 %. -
Donald Trump si přeje vystoupit ze Světové obchodní organizace
„Světová obchodní organizace je garantem volného obchodu. Donald Trump svými celními bariérami volnému obchodu brání. Odchodem Spojených států ze Světové obchodní organizace se však nic nevyřeší a současné problémy se jen dál budou prohlubovat,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček. -
Donald Trump slibuje odvolat Garyho Genslera! Genslerova rezignace a vyhlídky na Trumpovo prezidentství vyvolaly růst bitcoinu.
Gary Gensler byl dlouhodobým zastáncem regulace kryptoměnového průmyslu. Jeho kroky se setkaly s kritikou a nespokojeností krypto komunity, která úřad obvinila z "regulace vynucováním", zejména poté, co SEC podnikla kroky proti velkým společnostem, jako jsou Coinbase, Binance a Kraken. -
Donald Trump srazil na kolena trhy po celém světě
„Mírný optimizmus pramenící z pozitivních zpráv ohledně vyjednávání Spojených států a Číny se rozplynul jako pára nad hrncem. Po informacích, že Donald Trump zvýší cla a Čína zváží konec vzájemných jednání, dostaly trhy po celém světě ránu na solar plexus,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
Donald Trump teprve začíná
Struktura vlny v grafu 24H pro #SPX se zdá poměrně jasná. Prvním klíčovým poznatkem je globální pětivlnná struktura, která je tak rozsáhlá, že se ani v nejmenším měřítku nevejde do okna terminálu. Jednoduše řečeno, americké akciové indexy rostou už velmi dlouho. Jak ale víme, trendy se střídají. V tuto chvíli se zdá, že vlna 5 v rámci vlny 5 byla dokončena. Index se čtyřikrát neúspěšně pokusil překonat hodnotu 6 093, která odpovídá Fibonacciho úrovni 200,0 % z vlny 4. Podle mého názoru se pravděpodobně brzy dočkáme korekční vlnové sekvence. Americký akciový trh je přehřátý a čím dál víc analytiků začíná diskutovat o možném vzniku bubliny. -
Donald Trump triumfuje se čtvrtletním růstem HDP o 4,1 %
Donald Trump v pátek oznámil, že růst USA dosáhl ve druhém čtvrtletí 4,1 %, což je největší zvýšení od třetího čtvrtletí 2014. Pro srovnání – v prvním čtvrtletí roku 2018 HDP rostlo o 2,2 %. Hrubý domácí produkt USA vzrostl za jeden rok o 2,8 %. -
Donald Trump vyhrál volby a US trhy rostou. Dow Jones na historických maximech
Největší událostí minulého týdne bylo zcela nepochybně poměrně nečekané zvolení Donalda Trumpa 45. prezidentem Spojených států. Trumpovo vítězství bylo méně předpokládané a pro akciové trhy méně přijatelné. Stejně nečekaně jako byl Trump zvolen prezidentem se ale akciové indexy dokázaly oklepat a umazat veškerou ztrátu, kterou během volební noci nabraly, a k tomu ještě přidaly i nějaký ten zisk. -
Donald Trump vysvětluje pokles akciového trhu
Žádné záchranné lano nebude. Index S&P 500 nadále vysílá nouzové signály, ale Donald Trump jim nevěnuje pozornost nebo to alespoň předstírá. V jednom ze svých projevů americký prezident prohlásil, že ho dění na americkém akciovém trhu nezajímá, protože z dlouhodobého hlediska ekonomika posílí, takže se investoři nemají čeho obávat. Při jiné příležitosti republikán prohlásil, že za výprodejem na burze stojí globalisté, a obvinil je, že závidí Spojeným státům. -
Donald Trump vyvolává další kontroverze změnami v politice pro nadcházející období 📄
Zvolený prezident Donald Trump zdůraznil svůj závazek k posílení amerických ekonomických zájmů a energetické nezávislosti, zejména zrušením Bidenova zákazu těžby na moři a podporou významných zahraničních investic. Konkrétně oznámil, že zakladatel DAMAC Properties, Hussain Sajwani, investuje 20 miliard dolarů do výstavby nových datových center v několika amerických státech, přičemž tato částka by se mohla zdvojnásobit. Trump rovněž vyjádřil obavy z vysokých úrokových sazeb, slíbil urychlení povolení pro velké investory a naznačil záměr nahradit klíčové úředníky ve své administrativě. -
Donald Trump vyzývá k ukončení kritického postoje ke kryptoměnám v Americe a zasazuje se o jejich začlenění do společnosti
Donald Trump, bývalý americký prezident a současný prezidentský kandidát, ve středu uspořádal ve svém letovisku Mar-a-Lago na Floridě speciální akci pro majitele NFT, na které vyjádřil podporu kryptoměnám. -
Donald Trump zavádí reciproční cla na všechny exportéry do USA
Americký prezident Donald Trump včera po uzavření amerických burz představil svůj plán pro „den osvobození“. Oznámil cla, která se týkají všech exportérů do USA. -
Donald Trump zavedl cla na Kanadu, Mexiko a Čínu a hrozí i Evropě
Americký prezident Donald Trump zavedl cla na import z Kanady, Mexika a dodatečná cla na zboží z Číny s platností od úterý a hrozí i Evropě kvůli vysokému obchodnímu deficitu. -
Donald Trump znovu přiblížil svůj ekonomický program
Favorit amerických prezidentských voleb Donald Trump nedávno při svém projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku odhalil své hlavní ekonomické plány. Ty skutečně působí v mnoha případech jako další „pravicový populismus“. Ekonomická strategie bývalého prezidenta např. počítá s prudkým poklesem korporátních daní, s vytvořením suverénního vládního investičního fondu nebo revizí agend veřejného sektoru. Pojďme si teď tento avizovaný program projít konkrétněji a trochu zvážit jeho možné reálné dopady. -
Donald Tusk navrhl možnost 12 měsíčního flexibilního brexitu
Aktuální deadline pro vystoupení Británie z EU je sice 12. dubna, jeho odložení je však stále na stole. Podle článku BBC navrhnul Donald Tusk možnost "flexibilního" odložení brexitu, podle které by mohla Británie odejít kdykoliv v horizontu 12. měsíců poté, co parlament podpoří dohodu s EU. I když by tento návrh Británii mohl vyhovovat, je to stále jen návrh, který musí být posvěcen na summitu EU, který se bude konat 10. dubna. Pokud by navíc Británie nevystoupila z EU tento měsíc, musela by se pravděpodobně účastnit voleb do Evropského parlamentu, což by celou situaci okolo brexitu ještě více zkomplikovalo. Co to všechno znamená pro britskou ekonomiku? Přetrvávající nejistota do nadcházejících měsíců rozhodně pomáhat nebude a výraznější rally na britské libře proto v nejbližší době očekávat zřejmě nemůžeme. Z hlediska makro výhledu by pokračující nejistota mohla i nadále výrazně omezovat ochotu firem investovat, což může dále omezovat prostor pro další růst britské ekonomiky. Nejistotu samozřejmě vnímá také Bank of England, což dělá proces analýzy dalšího vývoje úrokových sazeb mimořádně komplikovaným. -
Donutí Brexit australskou centrální banku ke snížení sazeb?
Australská centrální banka RBA by mohla snížit sazby už na svém srpnovém zasedání v důsledku globální nejistoty po poz... -
Donutí posilující frank SNB intervenovat?
Poslední dny přinesly masivní zhodnocení CHF a rozsah tohoto pohybu je jasně znázorněn na grafu EUR/CHF. Ruská agrese vůči Ukrajině vedla k velmi silnému oslabení eura vůči franku a dnes byla testována psychologická úroveň na 1,0000 a dnes uvedla agentura Reuters, že SNB (švýcarská centrální banka) je připravena zasáhnout (v případě potřeby) na devizovém trhu, aby zastavila posilování franku. SNB také dodala, že ocenění franku je stále vysoko. Jak je vidět, CHF po ohlášení potenciální intervence posílil. Během pondělní seance ztrácí švýcarský frank vůči americkému dolaru více než 1 % a vůči euru asi 0,5 %.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Prop trading a copy trading
Jak moc je důležitý backtest v ICT/SMC konceptech a co z něj můžeme získat? (25. díl)
Konec debat! Technologické akcie opět rostou 📈
Měna zrozená z chaosu. Bosenská marka měla uklidnit rozbouřený Balkán
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Prop trading a copy trading
Jak moc je důležitý backtest v ICT/SMC konceptech a co z něj můžeme získat? (25. díl)
Konec debat! Technologické akcie opět rostou 📈
Měna zrozená z chaosu. Bosenská marka měla uklidnit rozbouřený Balkán
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Denní kalendář událostí
V USA spotřebitelské úvěry
Členka Fedu Adriana Kugler
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA index PPI
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V USA bilance státního rozpočtu
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index CPI
V USA spotřebitelské úvěry
Členka Fedu Adriana Kugler
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA index PPI
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V USA bilance státního rozpočtu
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index CPI
Tradingové analýzy a zprávy
Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny i USA prudce klesla kvůli clům
Forex: BNP Paribas otevřela long na EUR/USD
Evropské akcie opět klesly kvůli clům, uzavřely nejníže od loňského ledna
Komodity: Ceny ropy pokračují v poklesu kvůli clům, sestoupily nejníže za čtyři roky
Forex: Investoři hledají útočiště před celní válkou a obavami z recese v dolaru a jenu
Trump hrozí Číně dodatečným 50procentním clem, s jinými státy chce jednat
Trumpův poradce nazval Muska po jeho komentářích o clech montérem aut
Pražská burza pokračuje v rychlém oslabování, dnes zavřela u 1900 bodů
Forex: Koruna na začátku týdne nepatrně posílila k euru, vůči dolaru oslabila
EU chce s USA jednat o nulových clech na průmyslové výrobky
Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny i USA prudce klesla kvůli clům
Forex: BNP Paribas otevřela long na EUR/USD
Evropské akcie opět klesly kvůli clům, uzavřely nejníže od loňského ledna
Komodity: Ceny ropy pokračují v poklesu kvůli clům, sestoupily nejníže za čtyři roky
Forex: Investoři hledají útočiště před celní válkou a obavami z recese v dolaru a jenu
Trump hrozí Číně dodatečným 50procentním clem, s jinými státy chce jednat
Trumpův poradce nazval Muska po jeho komentářích o clech montérem aut
Pražská burza pokračuje v rychlém oslabování, dnes zavřela u 1900 bodů
Forex: Koruna na začátku týdne nepatrně posílila k euru, vůči dolaru oslabila
EU chce s USA jednat o nulových clech na průmyslové výrobky
Blogy uživatelů
Vzhůru dolů!
Akcie pod tlakem, měny v pohybu: Je čas na revizi portfolia?
INVESTIČNÍ GLOSA: Panika se blíží covidu i pádu Lehman Brothers. Trump vysál z trhu biliony
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/CAD a EUR/JPY
Americké akcie krvácejí
Jak poznat dno propadu — Je důležitější technika, nebo čas?
Chaos přechází z akciových trhů na forex
Celní válka je zde! Vítězové a poražení | Investiční Memento
Trhy pod tlakem: Tři grafy, které ukazují sílu nejistoty
Krypto šeptanda (4.4.2025)
Vzhůru dolů!
Akcie pod tlakem, měny v pohybu: Je čas na revizi portfolia?
INVESTIČNÍ GLOSA: Panika se blíží covidu i pádu Lehman Brothers. Trump vysál z trhu biliony
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/CAD a EUR/JPY
Americké akcie krvácejí
Jak poznat dno propadu — Je důležitější technika, nebo čas?
Chaos přechází z akciových trhů na forex
Celní válka je zde! Vítězové a poražení | Investiční Memento
Trhy pod tlakem: Tři grafy, které ukazují sílu nejistoty
Krypto šeptanda (4.4.2025)
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Celní otřesy ženou trhy do extrémně volatilního obchodování
Na co by si měl dát pozor začínající investor na online obchodní platformě?
PPF Real Estate Renáty Kellnerové kupuje pražský hotel Four Seasons
Trump hrozí dodatečnými 50% cly na Čínu, napětí v obchodní válce roste
Shell snižuje odhad produkce plynu kvůli údržbě a špatnému počasí
Strategy vykazuje ztrátu 5,9 miliardy USD po změně účetnictví Bitcoinu
Frankfurtská burza v úvodu týdne po velmi volatilní seanci zakončila v poklesu
Na pražské burze pokračovaly výprodeje
Americké indexy v úvodu pokračují v poklesu, index S&P 500 nakoukl do teritoria medvědího trhu
Manažerské obchody: V březnu se obchodovalo v Kofole, Primocu, ČEZu a Coltu
Denní shrnutí: Celní otřesy ženou trhy do extrémně volatilního obchodování
Na co by si měl dát pozor začínající investor na online obchodní platformě?
PPF Real Estate Renáty Kellnerové kupuje pražský hotel Four Seasons
Trump hrozí dodatečnými 50% cly na Čínu, napětí v obchodní válce roste
Shell snižuje odhad produkce plynu kvůli údržbě a špatnému počasí
Strategy vykazuje ztrátu 5,9 miliardy USD po změně účetnictví Bitcoinu
Frankfurtská burza v úvodu týdne po velmi volatilní seanci zakončila v poklesu
Na pražské burze pokračovaly výprodeje
Americké indexy v úvodu pokračují v poklesu, index S&P 500 nakoukl do teritoria medvědího trhu
Manažerské obchody: V březnu se obchodovalo v Kofole, Primocu, ČEZu a Coltu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Nezaměstnanost v Německu stoupla
Dušičky jsou pro prodejce v Česku stále výnosné, porážejí je jen Vánoce, Velikonoce a Silvestr. Naopak, s letošními „dušičkovými“ výdaji obyvatel ČR v objemu 1,4 miliardy korun stále decimují Halloween
Makro: Aktivita soukromého sektoru eurozóny je nejslabší od srpna 2009
Makro: Maloobchodní tržby na Černý pátek jen nepatrně vyšší než vloni
Trhu s deriváty hrozí výrazná regulace finanční páky a marže na konkrétní pozice. Každý se může postavit proti
Globální žebříček TOP-1000 – americké firmy jsou na burze úspěšnější
Palivo 52. týden: Ropa na konci roku stabilní
Makro: Ceny nemovitostí Spojeného království pokračují v robustním růstu
Analýza zlata na 24. března 2023 – potenciál dalšího růstu
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 7. ledna. Analýza včerejších forexových obchodů
Nezaměstnanost v Německu stoupla
Dušičky jsou pro prodejce v Česku stále výnosné, porážejí je jen Vánoce, Velikonoce a Silvestr. Naopak, s letošními „dušičkovými“ výdaji obyvatel ČR v objemu 1,4 miliardy korun stále decimují Halloween
Makro: Aktivita soukromého sektoru eurozóny je nejslabší od srpna 2009
Makro: Maloobchodní tržby na Černý pátek jen nepatrně vyšší než vloni
Trhu s deriváty hrozí výrazná regulace finanční páky a marže na konkrétní pozice. Každý se může postavit proti
Globální žebříček TOP-1000 – americké firmy jsou na burze úspěšnější
Palivo 52. týden: Ropa na konci roku stabilní
Makro: Ceny nemovitostí Spojeného království pokračují v robustním růstu
Analýza zlata na 24. března 2023 – potenciál dalšího růstu
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 7. ledna. Analýza včerejších forexových obchodů
Blogy uživatelů
Akcie pod tlakem, měny v pohybu: Je čas na revizi portfolia?
Proč trh roste při převaze prodejců? Aneb o skrytých informacích v trhu
Kolik peněz si vyděláte jako trader?
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Realita tradingu 5: Jsem velký Guru
Vzhůru dolů!
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Co je to Stop-Loss a Take-Profit? Jak je umisťovat a proč?
Mapa 5/11
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 7.1.2013
Akcie pod tlakem, měny v pohybu: Je čas na revizi portfolia?
Proč trh roste při převaze prodejců? Aneb o skrytých informacích v trhu
Kolik peněz si vyděláte jako trader?
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Realita tradingu 5: Jsem velký Guru
Vzhůru dolů!
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Co je to Stop-Loss a Take-Profit? Jak je umisťovat a proč?
Mapa 5/11
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 7.1.2013
Vzdělávací články
Představujeme vám Interbank VIP indikátor!
Rubl je druhou nejstarší měnou světa: Cesta od Petra Velikého po bankrot, který nepřichází
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Libra je nejstarší platidlo na světě. Britové se své měny nevzdali ani při vstupu do EU
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Jednoduché obchodní systémy (část 8.)
Platforma RF-Trader od RebelsFunding – tohle je budoucnost tradingu
Otázky a odpovědi kolem kvantitativního uvolňování
Nejdůležitější ekonomické události roku 2020
Obchodování Inside Bars
Představujeme vám Interbank VIP indikátor!
Rubl je druhou nejstarší měnou světa: Cesta od Petra Velikého po bankrot, který nepřichází
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Libra je nejstarší platidlo na světě. Britové se své měny nevzdali ani při vstupu do EU
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Jednoduché obchodní systémy (část 8.)
Platforma RF-Trader od RebelsFunding – tohle je budoucnost tradingu
Otázky a odpovědi kolem kvantitativního uvolňování
Nejdůležitější ekonomické události roku 2020
Obchodování Inside Bars
Tradingové analýzy a zprávy
Evropské akciové indexy STOXX zasáhl hodinový výpadek
Tisíce Američanů protestovaly proti Trumpovi
Bernanke očekává další ekonomické problémy
USA začínají vybírat clo na dovážená auta, je to rána pro globální průmysl
Růst průmyslové výroby v Německu v únoru prudce zpomalil na 0,2 procenta
Ukrajinská delegace bude jednat v USA o nerostech
Obchod mezi USA a Čínou od roku 1985 narostl 80krát
Ekonomická nálada v EU se dál zvyšuje
EUR/GBP - Intradenní výhled 18.4.2016
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Evropské akciové indexy STOXX zasáhl hodinový výpadek
Tisíce Američanů protestovaly proti Trumpovi
Bernanke očekává další ekonomické problémy
USA začínají vybírat clo na dovážená auta, je to rána pro globální průmysl
Růst průmyslové výroby v Německu v únoru prudce zpomalil na 0,2 procenta
Ukrajinská delegace bude jednat v USA o nerostech
Obchod mezi USA a Čínou od roku 1985 narostl 80krát
Ekonomická nálada v EU se dál zvyšuje
EUR/GBP - Intradenní výhled 18.4.2016
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Témata v diskusním fóru
Index S&P 500
Jaký bude rok 2017 pro měny rozvíjejících se zemí?
Rally se zastavila, páteční pokles má na svědomí mírnou ztrátu indexu S&P 500
Stagflace v Evropě?
EUR/USD
Jak přistoupit ke stop lossu?
Mapa 33/11
Víkendová analýza: Konfluenčný USD/CAD
Důvěra a finanční svět
AOS vs vlastní obchodování
Index S&P 500
Jaký bude rok 2017 pro měny rozvíjejících se zemí?
Rally se zastavila, páteční pokles má na svědomí mírnou ztrátu indexu S&P 500
Stagflace v Evropě?
EUR/USD
Jak přistoupit ke stop lossu?
Mapa 33/11
Víkendová analýza: Konfluenčný USD/CAD
Důvěra a finanční svět
AOS vs vlastní obchodování