Ticker Tape by TradingView
Amazon je připraven vykázat silné výsledky za Q2
- Amazon dnes po uzavření trhu zveřejní své finanční výsledky za druhé čtvrtletí.
- Očekává se, že společnost oznámí výrazné zvýšení tržeb i zisku na akcii.
- Očekává se, že tržby stoupnou meziročně o 11 % na 148,76 miliardy USD, zatímco zisk na akcii (EPS) by měl stoupnout téměř o 60 % na 1,03 USD.
- Investoři budou bedlivě sledovat výkon reklamního byznysu Amazonu, relativně nového, ale rychle rostoucího segmentu, a také jeho divize cloud computingu Amazon Web Services (AWS).
Tržní očekávání
Amazon v posledních šesti čtvrtletích soustavně překračuje očekávané zisky. Ve skutečnosti společnost za poslední desetiletí v průměru překonala odhady analytiků o pozoruhodných 70 %. V poslední době se průměrné výdělkové překvapení pohybovalo kolem 40 %. K udržení tohoto trendu by Amazon musel vykázat EPS ve výši přibližně 1,40 USD.
Podobně společnost překonala očekávání tržeb v šesti po sobě jdoucích čtvrtletích. Zatímco poslední poražení bylo skromnějších 0,51 %, průměrné tržby Amazonu historicky překvapily 1,3 %. Na základě toho se očekává, že tržby překročí 150 miliard dolarů.
Očekávání trhu pro Q2 2024. Zdroj: Amazon, Bloomberg, XTB
Klíčové oblasti zaměření
V centru pozornosti bude několik faktorů. Reklamní byznys Amazonu nabírá na síle a stále více přispívá k celkovým výsledkům. AWS, odnož společnosti cloud computing, dosáhla v prvním čtvrtletí 17% růstu a dosáhla tržeb 25 miliard USD. Očekávání růstu AWS ve 2. čtvrtletí jsou také kolem 17 %. Generální ředitel Amazonu zdůraznil závazek společnosti k technologiím a její přesvědčení, že AWS bude základním kamenem globálního rozvoje umělé inteligence. Akvizice AI startupu Anthropic začátkem tohoto roku toto zaměření podtrhuje.
Investoři budou také rádi slyšet o pokroku Alexy, virtuálního asistenta Amazonu s umělou inteligencí. Nedávné zprávy naznačují, že produkt je stále ve vývoji a jakýkoli nedostatek aktualizací nebo opožděné uvedení na trh by mohlo utlumit sentiment investorů.
Základní podnikání a výzvy
On-line maloobchod zůstává hlavním předmětem podnikání Amazonu, i když společnost expandovala na rozvoz jídla, což má potenciál zvýšit příjmy od členů Prime (nyní celkem 200 milionů). Amazon však čelí rostoucí konkurenci čínských gigantů elektronického obchodu, jako jsou Temu, Shein a AliExpress.
Další klíčové indikátory
Kromě horního a spodního řádku by investoři měli sledovat následující:
- Růst AWS: Jakékoli zpomalení růstu AWS pod očekávaných 17 % by mohlo zklamat investory, zejména s ohledem na silný výkon konkurentů, jako je cloudové podnikání společnosti Alphabet.
- Dopad rozvozu potravin: Příspěvek předplatného rozvozu potravin k celkovým tržbám a ziskovosti bude bedlivě sledován.
- Konkurenční odezva: Nedávné zavedení slev pro čínské zákazníky Amazonem by mohlo pozitivně ovlivnit budoucí výsledky, ale klíčovou výzvou zůstává schopnost společnosti účinně konkurovat čínským konkurentům.
Výkon akcií
Cena akcií Amazonu zažila nedávnou korekci poté, co dosáhla maxima nad 200 USD za akcii. Analytici stanovili cílovou cenu na 12 měsíců ve výši 223 USD, což znamená potenciální růst kolem 7 % ze současné úrovně 185 USD. Klíčové úrovně podpory a odporu jsou identifikovány na 175 $, 185 - 190 $ a 198 $.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Akvizice | Bloomberg | Indikátory | Investování | MIFID | Riziko | Sentiment | Výkonnost | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Analytici | Doporučení | USD | Obchodování | XTB | Investoři | EU | Byznys | Zisk | Výsledky | EPS | Investiční strategie | Cena | Cena akcií | Investiční | Investiční doporučení | Trh | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tržby | Komise | Podnikání | Ztráty | Příjmy | Alphabet | Očekávání | MiFID II | Tržní očekávání | Podnikání na kapitálovém trhu | Cena akcií Amazonu | Použití finanční páky | Tržby Amazonu | Odhady analytiků | Rozdílové smlouvy | Očekávání trhu | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Generální ředitel | Amazon | Miliardy | Finanční ztráty | Investujte | Poradenství | Komunikace | Situace | Zpomalení růstu | Růst | Potenciál | Cloud Computing | Uzavření trhů | Maloobchod | CL | Klíčové oblasti | Umělé inteligence | JDE | Společnost XTB | Nařízení | Finanční výsledky | Sentiment investorů | Riziko ztráty | AI | Divize | Výsledky za Q2 | AliExpress | Společnosti | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Miliardy USD | Výkon akcií | Marketingová komunikace | Prime | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Cloud computing | Podnikání společnosti | Line | Závazek | Vice | Shein | Anthropic | Services | Amazon Web Services | AWS | Amazon Web Services (AWS) | Výkon | 256/2004 | Odpovědnost | Budoucí výsledky | Úrovně podpory | Směrnice | Investování je rizikové |
Čtěte více
-
Amazon čelí formálnym protimonopolným obvineniam EÚ
Akcie spoločnosti Amazon (AMZN.US) klesli o viac ako 3,0% po tom, čo Európska komisia odhalila formálne protimonopolné obvinenia voči technologickému gigantu. -
Amazon dal ve čtvrtletí na lobbing rekordních 3,9 milionu USD
Americký internetový obchod Amazon vydal v první čtvrtletí na lobbing rekordních 3,9 milionu dolarů (89,3 milionu Kč). Podle portálu The Information to vyplývá z údajů předložených Kongresu. Amazon tak v těchto výdajích poprvé za deset let překonal další americkou firmu Google. The Information upozorňuje, že Amazon usiluje o kontrakt na cloudové služby pro Pentagon v objemu deseti miliard dolarů, který by měl být udělen v letošním roce. -
Amazon dnes večer oznámí zisk za 3. čtvrtletí!
Amazon (AMZN.US) je další americká technologická společnost, která tento týden ukáže své finanční výsledky za třetí čtvrtletí. Společnost má dnes po skončení dnešní seance na Wall Street vykázat zisky za 3. čtvrtletí 2023. Pozornost ve zprávě bude věnována především výkonu AWS, vzhledem k smíšenému obrazu o cloudu, který vykreslují zprávy o výdělcích od jiných velkých amerických technologických společností. -
Amazon dosahuje solidní výsledky a investuje miliardy do budoucího růstu
Druhou velkou technologickou společností, která nedávno zveřejnila své výsledky, je Amazon. Výsledky byly pozitivní – firma přinesla solidní čísla napříč hlavními segmenty, včetně online obchodu, cloudu a reklamy. Amazon oznámil, že jen za minulý kvartál investoval přes 20 miliard USD, čímž pokračuje v rozsáhlém rozvoji svých služeb a technologií. -
Amazon dostal v EU pokutu 746 milionů eur za slabou ochranu osobních údajů
Americký internetový prodejce Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur (19 miliard Kč) za předávání osobních údajů v rozporu s pravidly pro jejich ochranu, známými pod zkratkou GDPR. Společnost to uvedla v podrobné zprávě o hospodaření, kterou veřejně obchodované firmy ve Spojených státech musejí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC). -
Amazon doufá, že nárůst tržeb vyvolá nové historické maximum
Amazon se pohybuje těsně pod svým historickým maximem a situace je jemně vyladěná. Stačí dobrý report a pravděpodobně se dočkáme nového rekordu, ale pokud v něm bude něco, co se investorům nebude líbit, růstový trend se ocitne pod pořádným tlakem. Stačí se podívat na společnost Meta, která minulý týden navzdory silným výsledkům klesla o více než 10 %, jelikož investoři se zalekli budoucích výdajových plánů. -
Amazon hlásí rekordní zisk. Jak si stojí akcie?
Americká společnost Amazon, která sídlí v Seattlu, zvýšila svůj čistý zisk v prvním čtvrtletí meziročně o 125 % na rekordních 3,56 miliardy dolarů, v přepočtu přibližně na 82,2 miliardy korun. Rekordní zisky má již 4 čtvrtletí v řadě za sebou. Tržby tohoto internetového prodejce a provozovatele cloudových služeb byly navýšeny o 17 % na 59,7 miliardy dolarů, v přepočtu přibližně 1,38 bilionu korun. Tempo růstu se zpomalilo. Tento jev se ale projevuje ve všech oblastech napříč trhem. -
Amazon investuje do malých podnikov v predajnej sieti, cena akcií neustále rastie
Americký retailový gigant Amazon pokračuje s investičnými pôžičkami pre firmy tretích strán, ktoré predávajú produkty a služby Amazonu. Tento kapitál im pomáha zlepšiť a zväčšiť ich biznis, čo v konečnom dôsledku pomáha aj samotnému Amazonu. -
Amazon jedná o levném či bezplatném volání v USA pro své předplatitele
Americká společnost Amazon jedná s telekomunikačními firmami o levném či bezplatném volání ve Spojených státech pro předplatitele své služby Prime. S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Akcie velkých amerických telefonních operátorů na zprávu reagují silným propadem kvůli možnému odlivu klientů. -
Amazon je nejhodnotnější značkou světa
Internetový obchod Amazon se letos stal nejhodnotnější značkou světa. Cena akcií Amazonu za posledních 5 let vzrostla celkem 6x. Největším skokanem roku je společnost Instagram, který zvýšil svou cenu téměř dvojnásobně. -
Amazon je všude. Téma, které firmy nemohou přehlížet.
Téměř 700 společností v U.S. oznámilo čtvrtletní výsledky hospodaření a jméno Amazon přišlo na přetřes na cca jednom z deseti konferečních hovorů. A obchodníci, jejichž oběd už byl Amazonem dávno snězen, ještě report neposkytli. -
Amazon konečně okomentoval akvizici Whole Foods
Vedení ecommerce giganta Amazon ve čtvrtek poprvé okomentovalo 13.7 miliardovou akvizici společnosti Whole Foods Market Inc. Mnohé zajímají plány společnosti s prodejcem organických potravin Whole Foods, jelikož se společnosti nedaři dodržet příslib návratu k původímu růstu prodejního zisku. -
Amazon: Miláček trhu roste až příliš rychle
XTB výrazně rozšířila nabídku obchodovatelných akcií, takže se jim na xPulsu budeme také ve větší míře věnovat. A začněme rovnou jedním z aktuálně nejžhavějších titulů na světě – společností Amazon. -
Amazon na špici nejvíce obchodovaných akcií roku 2019
Pro investory i obchodníky byly výnosy z globálně obchodovaných akcií v posledním roce mnohem vyšší, než je mohlo napadnout i v těch nejdivočejších představách. Vždyť index S&P 500 vzrostl o 29 % a výsledky byly nejlepší od roku 2013. Při zpětném pohledu na toto, pro investory velmi výnosné období, teď může Saxo Bank označit pět firem, jejichž akcie byly mezi klienty v roce 2019, kdy akciové trhy dosáhly dosud nepoznaných výšin, nejpopulárnější. -
Amazon nepotvrdil nabídku akvizice EA
V pátek 26. srpna kolovala trhy zpráva o potenciálním převzetí herního giganta Electronic Arts (EA.US) Amazonem, což vyústilo v býčí rally na akciích EA. Dle CNBC by však Amazon žádnou nabídku vytvářet neměl: -
Amazon omezuje logistická centra
Společnost Amazon (AMZN.US) je připravena na snížení počtu logistických center a skladů tváří v tvář zpomalujícímu růstu tržeb, uvedla poradenská společnost MVPVL International. Společnost odhaduje, že Amazon nezrealizuje plány na otevření 42 skladů a odkládá otevření dalších 21 center. Snížení také ovlivňuje podnikání společnosti v Evropě, zejména ve Španělsku. V říjnu e-commerce gigant uzavře dvě centra, která aktuálně zaměstnávají 300 lidí. -
Amazon plánuje investovat nejméně 11 miliard USD do cloudové a AI infrastruktury v Georgii
Amazon.com oznámil plán investovat nejméně 11 miliard dolarů do rozšíření své cloudové a umělé inteligence (AI) infrastruktury ve státě Georgia. Tato investice má za cíl uspokojit rostoucí poptávku po pokročilé cloudové infrastruktuře a výpočetním výkonu, poháněnou generativní AI. -
Amazon podal na poslední chvíli nabídku na koupi TikToku před americkou lhůtou
Společnost Amazon.com Inc. údajně podala překvapivou, na poslední chvíli učiněnou nabídku na koupi populární aplikace TikTok, a to těsně před koncem lhůty pro její odprodej. Podle informací byla nabídka specifikována v dopise adresovaném viceprezidentovi JD Vanceovi a ministru obchodu Howardu Lutnickovi. -
Amazon podle úřadů oklamal spotřebitele, aby se zaregistrovali do služby Prime
Americká Federální obchodní komise (FTC) dnes podala žalobu na společnost Amazon. Internetový prodejce podle ní zapsal miliony uživatelů bez jejich souhlasu do své placené služby Amazon Prime a ztížil jim zrušení služby. FTC o tom informovala na svém webu. Amazon na žádost o komentář zatím nereagoval. FTC vyšetřuje procesy registrace a zrušení služby Prime od března 2021. -
Amazon podniká kroky proti vzniku prvních odborů ve své firmě v USA
Americký internetový prodejce Amazon podniká kroky proti vzniku prvních odborů ve své firmě na půdě Spojených států. Organizátory obvinil, že pracovníkům, kteří vznik odborů v hlasování schválili, vyhrožovali. Zástupce nových odborů tvrzení vedení označil za absurdní. Informuje o tom agentura Reuters.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Prop trading a copy trading
Jak moc je důležitý backtest v ICT/SMC konceptech a co z něj můžeme získat? (25. díl)
Konec debat! Technologické akcie opět rostou 📈
Měna zrozená z chaosu. Bosenská marka měla uklidnit rozbouřený Balkán
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Prop trading a copy trading
Jak moc je důležitý backtest v ICT/SMC konceptech a co z něj můžeme získat? (25. díl)
Konec debat! Technologické akcie opět rostou 📈
Měna zrozená z chaosu. Bosenská marka měla uklidnit rozbouřený Balkán
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA index PPI
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V USA bilance státního rozpočtu
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index CPI
Guvernérka RBA Michele Bullock
V Číně indexy CPI a PPI
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA index PPI
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V USA bilance státního rozpočtu
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index CPI
Guvernérka RBA Michele Bullock
V Číně indexy CPI a PPI
Tradingové analýzy a zprávy
Koruna v 1. čtvrtletí vůči hlavním měnám posílila
Vláda projedná připravenost Česka na zavedení eura
AFP: Espresso či iPhony aneb Trumpova cla zabolí i Američany
USA začínají vybírat desetiprocentní clo na dovoz z celého světa
Musk by přivítal bezcelní zónu mezi USA a EU
Tisíce Američanů protestovaly proti Trumpovi
Strana AfD dorovnala v průzkumech unii CDU/CSU
Berkshire Hathaway se ohradila proti Trumpem sdílenému videu
Americký finanční úřad chce propustit na 20.000 zaměstnanců
Totální panika na akciových trzích, světové trhy se hroutí
Koruna v 1. čtvrtletí vůči hlavním měnám posílila
Vláda projedná připravenost Česka na zavedení eura
AFP: Espresso či iPhony aneb Trumpova cla zabolí i Američany
USA začínají vybírat desetiprocentní clo na dovoz z celého světa
Musk by přivítal bezcelní zónu mezi USA a EU
Tisíce Američanů protestovaly proti Trumpovi
Strana AfD dorovnala v průzkumech unii CDU/CSU
Berkshire Hathaway se ohradila proti Trumpem sdílenému videu
Americký finanční úřad chce propustit na 20.000 zaměstnanců
Totální panika na akciových trzích, světové trhy se hroutí
Blogy uživatelů
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/CAD a EUR/JPY
Americké akcie krvácejí
Jak poznat dno propadu — Je důležitější technika, nebo čas?
Chaos přechází z akciových trhů na forex
Celní válka je zde! Vítězové a poražení | Investiční Memento
Trhy pod tlakem: Tři grafy, které ukazují sílu nejistoty
Krypto šeptanda (4.4.2025)
Nikdy nepanikařte!
Odstartovala April Trading Race. Soutěž zdarma, která ti může změnit život. Zúčastníš se?
Praktické okénko: Trump dal trhům nový impuls. Kam až může dolar oslabit?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/CAD a EUR/JPY
Americké akcie krvácejí
Jak poznat dno propadu — Je důležitější technika, nebo čas?
Chaos přechází z akciových trhů na forex
Celní válka je zde! Vítězové a poražení | Investiční Memento
Trhy pod tlakem: Tři grafy, které ukazují sílu nejistoty
Krypto šeptanda (4.4.2025)
Nikdy nepanikařte!
Odstartovala April Trading Race. Soutěž zdarma, která ti může změnit život. Zúčastníš se?
Praktické okénko: Trump dal trhům nový impuls. Kam až může dolar oslabit?
Forexové online zpravodajství
Žádné „zub za zub“, EU by na Trumpova cla reagovat neměla, ideálně ať je Spojeným státům sníží. Nechť místo toho sníží svá vlastní „cla“, která si uvaluje sama na sebe, nechť tedy pozastaví Green Deal, emisní povolenky, nechť debyrokratizuje a dereguluje
Trumpova cla již toto léto mohou Čechům zlevnit dovolené, pohonné hmoty i letenky
Trampova cla dále sráží zámořské trhy
Trump prodloužil lhůtu pro prodej amerických aktivit TikToku
Denní shrnutí: Akcie a komodity se topí v červených číslech, zatímco USD a kryptoměny se odrážejí vzhůru (04.04.2025)
Index DAX dnes ztrácí o 4,95 %, podle CEO Deutsche Bank se v Německu zvyšuje šance na recesi
Tři trhy, které sledovat příští týden (04.04.2025)
Americká cla dopadají na luxusní zboží, evropské značky ztrácejí
Microsoft vylepšuje Copilot o personalizované funkce, předbíhá Apple v oblasti AI
Ceny stříbra klesají na osmitýdenní minima kvůli obavám o průmyslovou poptávku
Žádné „zub za zub“, EU by na Trumpova cla reagovat neměla, ideálně ať je Spojeným státům sníží. Nechť místo toho sníží svá vlastní „cla“, která si uvaluje sama na sebe, nechť tedy pozastaví Green Deal, emisní povolenky, nechť debyrokratizuje a dereguluje
Trumpova cla již toto léto mohou Čechům zlevnit dovolené, pohonné hmoty i letenky
Trampova cla dále sráží zámořské trhy
Trump prodloužil lhůtu pro prodej amerických aktivit TikToku
Denní shrnutí: Akcie a komodity se topí v červených číslech, zatímco USD a kryptoměny se odrážejí vzhůru (04.04.2025)
Index DAX dnes ztrácí o 4,95 %, podle CEO Deutsche Bank se v Německu zvyšuje šance na recesi
Tři trhy, které sledovat příští týden (04.04.2025)
Americká cla dopadají na luxusní zboží, evropské značky ztrácejí
Microsoft vylepšuje Copilot o personalizované funkce, předbíhá Apple v oblasti AI
Ceny stříbra klesají na osmitýdenní minima kvůli obavám o průmyslovou poptávku
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
GBP/JPY – přehled a analýza
Globální akcie zaznamenaly díky rostoucímu optimismu úlevnou rally
USDCZK - Intradenní aktualizace: Pivot 19,37
Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (16-06-17)
Koronavirus hotovost „nezabil“. Právě naopak, vyvolal v Češích takovou sháňku po „cashi“, jaká tu nebyla skoro dvanáct let
Zlato dnes dopoledne zdražilo na úroveň 1800 dolarů za unci, prvně od roku 2011, míří k dějinnému rekordu
Forex: Koruna ztrácí, zbytek regionu posiluje
Data podtrhla dobrou náladu. Euro a akcie navyšují zisky
Akciové trhy: Včera ČEZ, dnes Moneta
Finanční firma Ant ze skupiny Alibaba plánuje vstup na burzu
GBP/JPY – přehled a analýza
Globální akcie zaznamenaly díky rostoucímu optimismu úlevnou rally
USDCZK - Intradenní aktualizace: Pivot 19,37
Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (16-06-17)
Koronavirus hotovost „nezabil“. Právě naopak, vyvolal v Češích takovou sháňku po „cashi“, jaká tu nebyla skoro dvanáct let
Zlato dnes dopoledne zdražilo na úroveň 1800 dolarů za unci, prvně od roku 2011, míří k dějinnému rekordu
Forex: Koruna ztrácí, zbytek regionu posiluje
Data podtrhla dobrou náladu. Euro a akcie navyšují zisky
Akciové trhy: Včera ČEZ, dnes Moneta
Finanční firma Ant ze skupiny Alibaba plánuje vstup na burzu
Blogy uživatelů
Základní chyby, které dělají tradeři při nastavování Stop-Lossů
Praktická ukázka: Obchody na sever i na jih
Range bar system
Trh tlačí na oslabení čínského jüanu
Vnímání skrytých informací - praktická ukázka
Spotřebitelská důvěra v USA dál klesá, trhy vyčkávají na summit EU
Aktuální obchodní příležitosti na měnovém páru EUR/USD
Praktická ukázka: Nervák na konci týdne
Měnový pár CAD/CHF: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/CAD a EUR/JPY
Základní chyby, které dělají tradeři při nastavování Stop-Lossů
Praktická ukázka: Obchody na sever i na jih
Range bar system
Trh tlačí na oslabení čínského jüanu
Vnímání skrytých informací - praktická ukázka
Spotřebitelská důvěra v USA dál klesá, trhy vyčkávají na summit EU
Aktuální obchodní příležitosti na měnovém páru EUR/USD
Praktická ukázka: Nervák na konci týdne
Měnový pár CAD/CHF: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/CAD a EUR/JPY
Vzdělávací články
Technická analýza II. - trendy a trendline
Vyznáte se v obchodních příkazech?
Začíná nejpopulárnější česko-slovenská investiční soutěž
Nejzáhadnější měna světa. Potíže norské koruny trápí Oslo dekády, svádí se to na ropu
VIP zóna: Výsledky obchodování za červenec
8 nejlepších obchodních strategií – scalping (7. díl) – 2. část
Deník obchodníka: část 1. skromné začátky
Jedinečné rozšíření VIP zóny je tu!
Milionový kapitál bez rizika. Je prop trading revoluce v obchodování?
Jak fungují prop firmy?
Technická analýza II. - trendy a trendline
Vyznáte se v obchodních příkazech?
Začíná nejpopulárnější česko-slovenská investiční soutěž
Nejzáhadnější měna světa. Potíže norské koruny trápí Oslo dekády, svádí se to na ropu
VIP zóna: Výsledky obchodování za červenec
8 nejlepších obchodních strategií – scalping (7. díl) – 2. část
Deník obchodníka: část 1. skromné začátky
Jedinečné rozšíření VIP zóny je tu!
Milionový kapitál bez rizika. Je prop trading revoluce v obchodování?
Jak fungují prop firmy?
Tradingové analýzy a zprávy
Šéfka MMF: Americká cla významně ohrožují světové hospodářství
ČNB uložila Fio bance pokutu za porušení zákona
EUR/USD - Intradenní výhled 21.3.2017
S&P 500 - Intradenní výhled 26.5.2020
Ekonomická nálada v eurozóně se v srpnu překvapivě zlepšila
EUR/USD - Intradenní výhled 14.8.2018
Totální panika na akciových trzích, světové trhy se hroutí
USD/JPY - Intradenní výhled 2.5.2018
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů
USA rozhodnou o výjimkách z nových cel do konce dubna
Šéfka MMF: Americká cla významně ohrožují světové hospodářství
ČNB uložila Fio bance pokutu za porušení zákona
EUR/USD - Intradenní výhled 21.3.2017
S&P 500 - Intradenní výhled 26.5.2020
Ekonomická nálada v eurozóně se v srpnu překvapivě zlepšila
EUR/USD - Intradenní výhled 14.8.2018
Totální panika na akciových trzích, světové trhy se hroutí
USD/JPY - Intradenní výhled 2.5.2018
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů
USA rozhodnou o výjimkách z nových cel do konce dubna
Témata v diskusním fóru
Index S&P 500 je na dvouletém maximu, býci se perou o rekord
Jednoduchosť v tradingu
Koruna a český daňový řez
Každý deň 1 obchod? + bilancia
Fundamentální analýza akciových trhů – využití opčních trhů ve fundamentální analýze (4. díl)
Purple Trading Club
4 tipy, jak začít obchodovat větší pozice
Tak jde čas: 12 týden 2012
Rally amerických akcií pokračuje, býky čeká velký test
Přechod z dema na reálný účet
Index S&P 500 je na dvouletém maximu, býci se perou o rekord
Jednoduchosť v tradingu
Koruna a český daňový řez
Každý deň 1 obchod? + bilancia
Fundamentální analýza akciových trhů – využití opčních trhů ve fundamentální analýze (4. díl)
Purple Trading Club
4 tipy, jak začít obchodovat větší pozice
Tak jde čas: 12 týden 2012
Rally amerických akcií pokračuje, býky čeká velký test
Přechod z dema na reálný účet