Ticker Tape by TradingView
Ranní shrnutí (19.02.2025)
- Asijské trhy se obchodovaly smíšeně, protože Trumpovy nejnovější celní hrozby ovlivnily náladu, přičemž japonský Nikkei 225 a hongkongský Hang Seng klesly o 0,4 %, resp. 0,7 %. Jihokorejský index KOSPI však vzrostl o 1,8 % na pětiměsíční maximum, k čemuž přispěla síla technologického sektoru a zlepšující se politické podmínky po ukončení procesu s prezidentem Yoonem, který byl obžalován z impeachmentu.
- Prezident Trump oznámil plány na zavedení 25% cel na dovoz automobilů, léčiv a polovodičů. Automobilová cla by mohla být zavedena již v dubnu, zatímco načasování jejich zavedení pro ostatní odvětví zůstává nejasné, protože výrobci mají čas na založení amerických provozů. Tento krok vyvolal obavy u hlavních obchodních partnerů, přičemž Japonsko tuto otázku oficiálně vzneslo vzhledem ke své významné expozici v automobilovém průmyslu.
- Člen bankovní rady Bank of Japan Hadžime Takata signalizoval, že nás čeká další zvyšování sazeb, a varoval, že udržování nízkých sazeb by mohlo vést k nadměrnému riskování a inflačním tlakům. Trhy počítají s 80% pravděpodobností zvýšení sazeb na 0,75 % v červenci, přičemž výnos desetiletých dluhopisů JGB se pohybuje poblíž 1,425 %.
- Novozélandská centrální banka (Reserve Bank of New Zealand) snížila svou základní úrokovou sazbu o 50 bazických bodů na 3,75 % a předpokládá další dvě snížení o 25 bb v dubnu a květnu. Guvernér Orr naznačil nižší konečnou sazbu, než se původně předpokládalo, s cílem dosáhnout do konce roku přibližně 3 %, neboť banka se snaží podpořit ekonomiku, která se potýká s problémy.
- Ceny ropy se zvýšily poté, co ukrajinské bezpilotní letouny zaútočily na ruskou čerpací stanici ropy, čímž narušily dodávky z Kazachstánu. Ropa Brent vzrostla o 0,3 % na 76,04 USD, zatímco WTI si připsala 0,3 % na 72,03 USD. Kaspické potrubní konsorcium oznámilo, že po útoku došlo k 30-40% snížení dodávek.
- Hongkongský finanční regulátor oznámil plány na rozšíření služeb v oblasti kryptoměn a zvažuje schválení nových derivátů virtuálních aktiv a produktů maržových půjček pro některé investory. Město vydalo devět licencí pro platformy obchodování s digitálními aktivy a dalších osm žádostí je v procesu posuzování, neboť se snaží etablovat jako regionální kryptocentrum.
- Americký dolar se ustálil, když trhy vyhodnotily obchodní napětí a rusko-ukrajinské mírové rozhovory, zatímco novozélandský dolar se po rozhodnutí RBNZ o sazbách zotavil z předchozích ztrát a obchodoval se na úrovni 0,572 USD. Japonský jen mírně posílil na 151,83 za dolar v souvislosti s rostoucím očekáváním zpřísnění politiky BOJ.
- Čínský trh s nemovitostmi vykázal pokračující slabost, když ceny nových domů v lednu již druhý měsíc v řadě stagnovaly, zatímco meziročně klesly o 5,0 %. Krizí postižený sektor se potýká s přetrvávajícími problémy vyplývajícími z vysoké úrovně zásob, slabé poptávky a dlouhodobých demografických překážek, což vyvolává volání po dalších podpůrných opatřeních.
- Platforma X Elona Muska údajně jedná o získání finančních prostředků v hodnotě 44 miliard dolarů, což odpovídá původní ceně za akvizici Twitteru. Potenciální kolo financování signalizuje výrazný obrat oproti prosincovému ocenění společnosti Fidelity ve výši 12,3 miliardy dolarů, které bylo podpořeno rostoucí aktivitou uživatelů v období kolem amerických prezidentských voleb a návratem inzerentů.
- Širší čínský akciový trh si udržel růstovou dynamiku, protože nedávné setkání prezidenta Si s generálními řediteli technologických společností a přísliby větší podpory soukromého sektoru posílily náladu. Šanghajský index CSI 300 a Shanghai Composite posílily o přibližně 0,7 % a pokračovaly tak v rallye tažené umělou inteligencí.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 69% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Japonsko | Novozélandský dolar | Rusko | Ceny ropy | Ropa Brent | Nikkei | Akciový trh | Americký dolar | Bank of Japan | Centrální banka | Investování | Japonský jen | MIFID | Platforma | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | Výkonnost | Výnos | Doporučení | USD | Obchodování | Regulátor | Shanghai Composite | XTB | Trh s nemovitostmi | EU | RBNZ | Financování | Index | Investiční strategie | Banka | Brent | Dolar | Hang Seng | Investiční | Investiční doporučení | Nikkei 225 | Ropy | Trh | WTI | Předpověď | Komise | Zvyšování sazeb | Podnikání | Miliardy dolarů | Guvernér | Ztráty | Výnos desetiletých dluhopisů | Japonský Nikkei | Index KOSPI | MiFID II | Asijské trhy | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní napětí | Čínský akciový trh | CSI 300 | Použití finanční páky | Prezident Trump | Zvýšení sazeb | Rozdílové smlouvy | Čínský trh | Novozélandská centrální banka | Finanční situace | Investujte zodpovědně | KOSPI | Vysoké riziko | Miliardy | Problémy | Finanční ztráty | Člen bankovní rady | Investujte | Poradenství | Komunikace | Trump | Prezident | Trhy | Finanční regulátor | Situace | Index CSI 300 | Dovoz | Konsorcium | CL | JDE | Riskování | Ocenění | Ceny | Společnost XTB | Nařízení | Fidelity | Riziko ztráty | Plány | Odvětví | Načasování | Takata | Společnosti | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Rozšíření | Japonský Nikkei 225 | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Snížení dodávek | Platformy | 256/2004 | Odpovědnost | Hongkongský Hang Seng | Rallye | Směrnice | Investování je rizikové |
Čtěte více
-
Ranní shrnutí (18.10.2023)
Čínské makročíslo bylo vyšší, než se očekávalo, a to 4,9 % oproti 4,5 % očekávanému a 6,3 % předchozímu růstu. Na čtvrtletní bázi 1,3 % oproti 0,9 % oček. a 0,8 % dříve Q/Q. Míra nezaměstnanosti byla o 5 % nižší než předpokládaných 5,2 % a 5,2 % dříve. -
Ranní shrnutí (18.10.2024)
Wall Street se vzdala většiny zisků z počátku včerejší seance a uzavřela beze změny. Index S&P 500 zakončil seanci poklesem o 0,02 %, Nasdaq přidal 0,04 % a Dow Jones uzavřel se ziskem 0,37 %, zatímco Russell 2000 vyrovnal svou úvodní ztrátu (-0,25 %). -
Ranní shrnutí (18.11.2024)
Indexy v asijsko-pacifickém regionu se většinou obchodují výše. Čínské indexy posilují o 0,30-0,60 %. Japonský index Nikkei 225 roste o 0,50 % na 38 200 bodů, zatímco futures na singapurský index SG20cash posiluje o 0,12 %. -
Ranní shrnutí (18.12.2023)
Asijsko-pacifické indexy se na začátku nového týdne obchodovaly níže. Nikkei klesl o 0,7 %, S&P/ASX 200 se snížil o 0,2 %, Nifty 50 se obchodoval beze změny a Kospi získal 0,1 %. Indexy z Číny se obchodovaly o 0,4-1,0 % níže. -
Ranní shrnutí (18.12.2024)
Asijské trhy obchodují opatrně před prosincovým zasedáním Fedu, kde se všeobecně očekává snížení sazeb o 25 bazických bodů, ale pozornost se nadále soustředí na pokyny pro 2025. Wall Street nasadila nervózní tón, když NASDAQ ustoupil z rekordních maxim a Dow Jones zažil nejhorší sérii ztrát za posledních 40 let. Americké futures zůstávají v asijském obchodování beze změny. -
Ranní shrnutí (19.01.2022)
Americké indexy včera propadly v reakci na další růst dluhopisových výnosů. S&P 500 (US500) spadl o 1,83 %, Dow Jones (US30) klesl o 1,51 % a Nasdaq (US100) ztratil 2,60 %. Russell 2000 (US2000) propadl o 3,06 %. -
Ranní shrnutí (19.01.2023)
Americké indexy zakončily včerejší obchodování s velkými ztrátami, když všechny hlavní indexy na Wall Street klesly o více než 1 %. Slabší výkonnost přišla po slabších než očekávaných údajích z USA, jako jsou maloobchodní tržby a index cen výrobců. -
Ranní shrnutí (19.01.2024)
Asijsko-pacifické indexy, s výjimkou čínských, se obchodují v pozitivním sentimentu poté, co americké indexy včera uzavřely se solidními zisky. Indexy Kospi a Nikkei si připisují přibližně 1,20-1,50 %. -
Ranní shrnutí (19.02.2024)
Během první obchodní seance nového týdne se indexy z asijsko-pacifické oblasti obchodovaly převážně výše. S&P/ASX 200 si připsal 0,1 %, Kospi vyskočil o 1,1 %, Nifty 50 se obchodoval o 0,4 % výše a Nikkei klesl o 0,1 %. -
Ranní shrnutí (19.02.2025)
Futures na americké indexy se obchodují mírně výše, s výjimkou US30 a US2000, které zaznamenávají mírné ztráty. Mezi klíčové makroekonomické zprávy dnes budou patřit především sekundární údaje z Velké Británie (9:00), německý index ZEW (11:00) a regionální průzkum newyorského Fedu ve výrobě z USA (15:30). -
Ranní shrnutí (19.03.2021)
Americké indexy zakončily seanci níže. S&P 500 klesl o 1,48 %, Dow Jones ztratil 0,46 % a Nasdaq padl o 3,02 %. Russell 2000 se propadl o 2,94 % -
Ranní shrnutí (19.03.2024)
Indexy v asijsko-pacifickém regionu prožívají druhý den týdne smíšené seance. Indexy v Japonsku, Austrálii a Singapuru posilují, zatímco trhy v Číně a Vietnamu ztrácejí. -
Ranní shrnutí (19.03.2025)
Asijsko-pacifické trhy zakončily den s mírnými zisky, i když změny nebyly výrazné. Čínské akciové indexy vzrostly o 0,10 až 0,30 %, zatímco japonský JP225 zůstal téměř beze změny (-0,04 %). Australský AU200cash si mezitím připsal 0,20 %. -
Ranní shrnutí (19.04.2022)
Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Dow Jones klesl o 0,11 %, Nasdaq ztratil 0,14 % a S&P 500 zakončil seanci na otevírací hodnotě. Russell 2000 ztratil 0,74 %. -
Ranní shrnutí (19.04.2023)
Indexy na Wall Street zakončily včerejší seanci ve smíšeném duchu. Akcie vykazovaly volatilitu, když obchodníci analyzovali nejnovější výsledky bank a prohlášení dvou členů Federálního rezervního systému, kteří se vyslovili pro zvýšení sazeb na nadcházejícím zasedání v rámci boje proti vysoké inflaci. -
Ranní shrnutí (19.04.2024)
Včerejší seanci na Wall Street charakterizoval negativní sentiment, a to i přes počáteční zisky způsobené lepší výkonností benchmarků ze starého kontinentu. -
Ranni shrnutí (19.05.2023)
Indexy na Wall Street opět rostly. S&P 500 si připsal 0,94 %, Dow Jones si připsal 0,34 % a Nasdaq vzrostl o 1,51 %. Russell 2000 přidal 0,58 %. -
Ranní shrnutí (19.06.2023)
V první obchodní seanci nového týdne se indexy z asijsko-pacifické oblasti obchodovaly níže. Nikkei klesl o 1,2 %, Kospi se obchodoval o 0,9 % níže, Nifty 50 klesl o 0,2 % a indexy z Číny se obchodovaly až o 1,6 % níže. Australský index S&P/ASX 200 si vedl lépe a posílil o 0,6 %. -
Ranní shrnutí (19.06.2024)
Index S&P 500 uzavřel včerejší seanci o krok blíže k historickému historickému maximu 5 500 bodů, protože společnost Nvidia, která je poháněna umělou inteligencí, vzrostla o 3,5 % a stala se nejhodnotnější společností na Wall Street, čímž překonala Microsoft. Dnes můžeme vidět futures na americké indexy mírně výše, ale futures na akcie EU i Německa ztrácejí 0,15 % - 0,2 %. -
Ranní shrnutí (19.07.2022)
Navzdory pozitivní náladě během evropské seance skončily indexy na Wall Street včerejší seanci níže. S&P 500 klesl o 0,84 %, Dow Jones klesl o 0,69 % a Nasdaq klesl o 0,81 %. Russell 2000 se obchodoval o 0,34 % níže.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Prop trading a copy trading
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Prop trading a copy trading
Denní kalendář událostí
V Kanadě státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Německu státní svátek
V Británii státní svátek
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V Austrálii míra nezaměstnanosti
V Kanadě státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Německu státní svátek
V Británii státní svátek
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V Austrálii míra nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Analýza: Česku stagflace kvůli americkým clům nehrozí
Agentury: Spojené státy nebudou uplatňovat nová cla na některou elektroniku
Reuters: Trump chce 90 obchodních dohod za 90 dní
Trump: Dluhopisový trh měl slabší chvilku, kterou jsem rychle vyřešil
AP: Apple navzdory clům nemá moc důvodů vyrábět iPhony v USA
S&P zhoršila výhled ratingu Maďarska na negativní
Argentina si zajistila 32 mld. dolarů od MMF a Světové banky
Fed ujišťuje, že je připraven udržet trhy v chodu, akcie díky tomu posilují
Forex: Dolar zlevňuje, důvěru investorů v americkou měnu oslabily celní spory
Komodity: Ceny ropy se zvyšují, celkově ale směřují k dalšímu týdennímu poklesu
Analýza: Česku stagflace kvůli americkým clům nehrozí
Agentury: Spojené státy nebudou uplatňovat nová cla na některou elektroniku
Reuters: Trump chce 90 obchodních dohod za 90 dní
Trump: Dluhopisový trh měl slabší chvilku, kterou jsem rychle vyřešil
AP: Apple navzdory clům nemá moc důvodů vyrábět iPhony v USA
S&P zhoršila výhled ratingu Maďarska na negativní
Argentina si zajistila 32 mld. dolarů od MMF a Světové banky
Fed ujišťuje, že je připraven udržet trhy v chodu, akcie díky tomu posilují
Forex: Dolar zlevňuje, důvěru investorů v americkou měnu oslabily celní spory
Komodity: Ceny ropy se zvyšují, celkově ale směřují k dalšímu týdennímu poklesu
Blogy uživatelů
Kvůli Donaldovi nestíhám
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Krypto šeptanda (11.4.2025)
Extrémní chaos - investoři prodávají už i US dluhopisy a dolar!
Co udělat v týdnu, kdy trh „nedává smysl“ – přístup konzistentního tradera
Chaos na trzích! Proč ještě není vyhráno? | Investiční Memento
Nečekaný vítěz mezi akciovými indexy? Polsko poráží USA i Německo
Co ovládá každý ziskový trader? Myšlení v pravděpodobnostech
Praktické okénko: Krásné reakce na denním grafu a vliv cel na kurzy majors párů
Kvůli Donaldovi nestíhám
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Krypto šeptanda (11.4.2025)
Extrémní chaos - investoři prodávají už i US dluhopisy a dolar!
Co udělat v týdnu, kdy trh „nedává smysl“ – přístup konzistentního tradera
Chaos na trzích! Proč ještě není vyhráno? | Investiční Memento
Nečekaný vítěz mezi akciovými indexy? Polsko poráží USA i Německo
Co ovládá každý ziskový trader? Myšlení v pravděpodobnostech
Praktické okénko: Krásné reakce na denním grafu a vliv cel na kurzy majors párů
Forexové online zpravodajství
Trump kapituluje před Applem & spol., ruší jim cla. Čína jej zato chválí, že prý začíná napravovat své chyby, což je pro Bílý dům potupa
V Česku teď vejce zdražují nejvíce v EU, více než v zemích, jako je Maďarsko, které daleko tíživěji zasáhla ptačí chřipka. Zdražují více i než v USA, kde tamní těžkou vaječnou krizi řeší i Trump
Letní tábory letos mírně podraží. Rodiče však mohou sáhnout po příspěvcích, které citelně ulehčí rodinnému rozpočtu
US trhy uzavírají růstem
Denní shrnutí: Bitcoin roste o 5 %, Wall Street se pokouší o zotavení ke konci týdne 📈
Co se děje na trzích? 📉
Pšenice roste o 3 % kvůli suchu v USA a nepříznivému počasí v Rusku 📈
GOLD roste o 1,5 % 📈
Americké indexy v zeleném
Frankfurtská burza na konci týden oslabila o necelé procento
Trump kapituluje před Applem & spol., ruší jim cla. Čína jej zato chválí, že prý začíná napravovat své chyby, což je pro Bílý dům potupa
V Česku teď vejce zdražují nejvíce v EU, více než v zemích, jako je Maďarsko, které daleko tíživěji zasáhla ptačí chřipka. Zdražují více i než v USA, kde tamní těžkou vaječnou krizi řeší i Trump
Letní tábory letos mírně podraží. Rodiče však mohou sáhnout po příspěvcích, které citelně ulehčí rodinnému rozpočtu
US trhy uzavírají růstem
Denní shrnutí: Bitcoin roste o 5 %, Wall Street se pokouší o zotavení ke konci týdne 📈
Co se děje na trzích? 📉
Pšenice roste o 3 % kvůli suchu v USA a nepříznivému počasí v Rusku 📈
GOLD roste o 1,5 % 📈
Americké indexy v zeleném
Frankfurtská burza na konci týden oslabila o necelé procento
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Makrokalendář 40. týden
Duben – nové úvěry opět přepisovaly rekordy
Makro: Maloobchodní tržby Česka v červenci meziročně rostly o 4,0pct
Makro: Týdenní žádosti o podporu v USA výrazně klesly
EURUSD - Intradenní aktualizace: Růst přes 1,44 zastavilo německé HDP
Makro: Míra nezaměstnanosti Japonska v září stoupla na 3,6pct
SNB (Švajčiarska centrálna banka)
Graf dne: Ropa Brent (09.03.2021)
Makro: Průmyslová výroba Spojených Států v dubnu nečekaně zpomalila
FX sumarizácia Európy
Makrokalendář 40. týden
Duben – nové úvěry opět přepisovaly rekordy
Makro: Maloobchodní tržby Česka v červenci meziročně rostly o 4,0pct
Makro: Týdenní žádosti o podporu v USA výrazně klesly
EURUSD - Intradenní aktualizace: Růst přes 1,44 zastavilo německé HDP
Makro: Míra nezaměstnanosti Japonska v září stoupla na 3,6pct
SNB (Švajčiarska centrálna banka)
Graf dne: Ropa Brent (09.03.2021)
Makro: Průmyslová výroba Spojených Států v dubnu nečekaně zpomalila
FX sumarizácia Európy
Blogy uživatelů
Burzovní grafy: Býci zabrali, varováním je nízký objem obchodů
Behaviorální ekonomie a psychologie | Marek Horňanský
Akcie, USD a rekordně nízké úroky
VIDEO: Evropu zaplaví čerstvá likvidita
Predikcia USD/MXN
Technická analýza měnových párů USD/CHF, AUD/USD a EUR/CAD
Euro dostává šanci
Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, index DAX a kakao
Scalping – nejtěžší tradingová disciplína
Něco o akciích
Burzovní grafy: Býci zabrali, varováním je nízký objem obchodů
Behaviorální ekonomie a psychologie | Marek Horňanský
Akcie, USD a rekordně nízké úroky
VIDEO: Evropu zaplaví čerstvá likvidita
Predikcia USD/MXN
Technická analýza měnových párů USD/CHF, AUD/USD a EUR/CAD
Euro dostává šanci
Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, index DAX a kakao
Scalping – nejtěžší tradingová disciplína
Něco o akciích
Vzdělávací články
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Predikce a výhled na rok 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣: Forex, komodity, akcie, indexy a kryptoměny - FXstreet.cz
Axiory VIP účet: Měníme status quo
Unikátní predikce: Co očekávají banky, brokeři a analytici v roce 2025 na finančních trzích?
Jak využít trendové čáry pro vstup do obchodu
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
XTB: Recenze, poplatky a hodnocení
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Co čekat od zlata do konce roku?
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Predikce a výhled na rok 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣: Forex, komodity, akcie, indexy a kryptoměny - FXstreet.cz
Axiory VIP účet: Měníme status quo
Unikátní predikce: Co očekávají banky, brokeři a analytici v roce 2025 na finančních trzích?
Jak využít trendové čáry pro vstup do obchodu
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
XTB: Recenze, poplatky a hodnocení
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Co čekat od zlata do konce roku?
Tradingové analýzy a zprávy
Analýza GBP/USD, GBP/CAD a AUD/NZD
Připravuje se NZD/JPY na změnu trendu?
Zlato - Intradenní výhled 15.10.2020
Fed se začne zbavovat dluhopisů
Shrnutí páteční obchodní seance 16.6.2017
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 14.11.2023
Aktuálně otevřené forex pozice 28.6.2023
USA: Prodej nových domů v prosinci klesl
Forex: Koruna i dnes mírně posílila k euru i dolaru
Index DAX - Intradenní výhled 21.10.2024
Analýza GBP/USD, GBP/CAD a AUD/NZD
Připravuje se NZD/JPY na změnu trendu?
Zlato - Intradenní výhled 15.10.2020
Fed se začne zbavovat dluhopisů
Shrnutí páteční obchodní seance 16.6.2017
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 14.11.2023
Aktuálně otevřené forex pozice 28.6.2023
USA: Prodej nových domů v prosinci klesl
Forex: Koruna i dnes mírně posílila k euru i dolaru
Index DAX - Intradenní výhled 21.10.2024
Témata v diskusním fóru
Obchodné stratégie a systémy, IV. časť
Spokojená ECB
Megadroid
Otvorené zmluvy, objednávky, limitné objednávky a objem obchodov - v reálnom čase MT4
Burzovní grafy: Další mírný pokles posunul index S&P 500 na hranici supportu, směr vývoje mohou určit prezidentské volby
Praktické okénko – Obchody, které nebyly
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, NZD/CAD a NZD/CHF
INVESTIČNÍ GLOSA: Bitcoin vystřelil po čtyřech letech přesně podle příručky. Trump byl jen bonus
Fintokei přebírá cenu za nejoblíbenější brokerem podporovanou prop firmu
XTB představuje Zlatana Ibrahimoviće jako nového globálního brand ambasadora
Obchodné stratégie a systémy, IV. časť
Spokojená ECB
Megadroid
Otvorené zmluvy, objednávky, limitné objednávky a objem obchodov - v reálnom čase MT4
Burzovní grafy: Další mírný pokles posunul index S&P 500 na hranici supportu, směr vývoje mohou určit prezidentské volby
Praktické okénko – Obchody, které nebyly
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, NZD/CAD a NZD/CHF
INVESTIČNÍ GLOSA: Bitcoin vystřelil po čtyřech letech přesně podle příručky. Trump byl jen bonus
Fintokei přebírá cenu za nejoblíbenější brokerem podporovanou prop firmu
XTB představuje Zlatana Ibrahimoviće jako nového globálního brand ambasadora