Sobota 21. prosince 2024 16:53
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox Partner
reklama
eightcap krypto
reklama
Dukascopy new

Graf dne - NZDUSD (14.08.2024)

14.08.2024 10:14  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Reserve Bank of New Zealand dnes překvapila trhy nečekaným snížením úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Zatímco peněžní trhy a ekonomové očekávali, že peněžní sazba bude na devátém zasedání v řadě ponechána beze změny na úrovni 5,50 %, RBNZ se rozhodla ji snížit na 25 bazických bodů. Protože to bylo velké překvapení, byla taková i reakce trhu, když se NZD vůči všem ostatním měnám G10 propadl o zhruba 1 %. Guvernér RBNZ Orr také uvedl, že je nyní přesvědčen o návratu inflace do cílového pásma a že banka může zahájit proces normalizace sazeb. Peněžní trhy nyní oceňují uvolnění sazeb o 29 bazických bodů na říjnovém zasedání a také kombinované uvolnění o 67 bazických bodů během následujících dvou zasedání (říjen a listopad).

Klíčovou událostí v dnešním kalendáři pro pozdější část dne je zveřejnění zprávy o inflaci v USA za červenec. Včera zveřejněné údaje o PPI se ukázaly jako holubičí překvapení, což vyvolalo oslabení USD a skok na Wall Street. Holubičí zveřejnění PPI rovněž posílilo naděje na dnešní holubičí tisk CPI. To představuje určité riziko, protože pokud by dnešní údaje vyšly vyšší, než se očekávalo, může dojít k silné jestřábí reakci. Nicméně taková reakce by měla být krátkodobá, protože trhy si jsou stále více jisté, že Fed se nyní více zaměřuje na trh práce než na inflaci a že cyklus uvolňování tak jako tak začne v září.

Podíváme-li se na graf NZD/USD v intervalu D1, vidíme, že pár dnes v reakci na nečekané snížení sazeb ze strany Reserve Bank of New Zealand prudce klesá. Důvod dnešního stažení je sice fundamentální, ale k obratu došlo i na zajímavém technickém místě. Pár včera vyskočil a otestoval oblast 0,6080, kde se nachází klouzavý průměr 200 seancí (fialová linie) a krátkodobá klesající trendová čára. Pár se stáhl zpět pod oblast supportu 0,6040 a denního minima dosáhl těsně nad psychologickou hranicí 0,6000.

Zdroj: xStation5

 


Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Graf dne - NZDJPY (29.02.2024)
    NZD/JPY dnes zažívá velké pohyby, protože novozélandský dolar je nejhorší měnou G10 a japonský jen je nejúspěšnější hlavní měnou. Tento měnový pár se dnes obchoduje o téměř 0,7 % níže. Co je hnací silou tohoto pohybu?
  • Graf dne: NZDUSD (02.09.2022)
    NZD/USD se dnes krátce propadl na nejnižší úrovně od května 2020. Za slabostí na tomto páru stojí jestřábí Fed a také nová vlna lockdownů v Číně. Zároveň guvernér RBNZ Orr nedávno řekl, že novozélandská ekonomika se pravděpodobně vyhne technické recesi v reakci na zveřejnění HDP za Q2. To by mohlo znamenat více holubičí postoj v nadcházejících měsících. Dnes bychom se mohli dočkat více volatility na NZDUSD po zveřejnění statistik z amerického trhu práce NFP, které jsou na programu ve 14:30. Z technického pohledu testuje pár hlavní zónu supportu v blízkosti 0,6065. Ta je definována předchozími cenovými reakcemi a také spodní limitou struktury 1:1. V případě proražení zmíněné zóny můžeme očekávat pokles ke spodní limitě klesajícího kanálu.
  • Graf dne: NZDUSD (03.03.2021)
    Novozélandský dolar byl v poslední době hlavně ve vleku rozhodnutí novozélandské centrální banky a pohybů na trhu s USD. Situace se však mění s růstem cen na komoditních trzích. Nový Zéland je největší světový exportér mléka a GDT Index (Global Dairy Trade Index) vzrostl včera o 15 %. Ceny sušeného mléka na včerejší aukci dokonce vyskočily o 21 %. Tak vysoké ceny nebyly k vidění od roku 2014 a růst začíná být podobný cenovému vzestupu z roku 2012, kdy se ceny sušeného mléka dostaly až na téměř $6 000 za tunu. NZDUSD vyskočil z 0,75 na 0,85 v období 2012 - 2013. Jak je vidět na grafu, tak pár má před sebou prostor k dalšímu růstu.
  • Graf dne - NZDUSD (05.04.2023)
    NZD/USD se těší zvýšené volatilitě po větším než očekávaném zvýšení sazeb ze strany Reserve Bank of New Zealand (RBNZ). RBNZ ve středu oznámila zvýšení sazeb o 50 bazických bodů, čímž oficiální sazbu posunula na 5,25 %. Stalo se tak po únorovém zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. Peněžní trhy i ekonomové očekávali, že RBNZ na dnešním zasedání zpomalí tempo zpřísňování sazeb na 25 bazických bodů, ale nic takového se nekonalo. RBNZ navíc ve svém prohlášení poznamenala, že bude zapotřebí dalšího zpřísňování, aby se inflace snížila na 1-3% cíl. Inflace na Novém Zélandu dosáhla ve 4. čtvrtletí 2022 meziročně 7,2 %. Očekávání RBNZ ohledně maximální sazby se posunula z červencových 5,25 % na srpnových 5,4 %.
  • Graf dne: NZDUSD (09.02.2024)
    Novozélandský dolar je v současné době nejvýkonnější měnou poté, co ANZ předpovídá zvýšení úrokových sazeb ze strany RBNZ na příštím zasedání banky 28. února, jakož i na jejím dalším zasedání 10. dubna.
  • Graf dne: NZDUSD (09.07.2021)
    Měny protinožců jsou dnes pod tlakem. Šíření mutací COVID-19 straší trhy a ohrožují ekonomické oživení. Včera pár NZD/USD klesl pod úroveň 0,70 a pokles pokračuje i dnes. Pár testuje důležitý support na 0,6945, který je definován spodní limitou 1:1 struktury a předchozími cenovými reakcemi. V případě průrazu může pokles akcelerovat k supportu na 0,6773. Pokud se naopak kupcům podaří poklesy zastavit, tak nejbližší rezistencí je klesající trendová čára.
  • Graf dne - NZDUSD (09.10.2024)
    Před oznámením rozhodnutí trh počítal s téměř 80% pravděpodobností dvojího snížení sazeb. Trh plně počítal se snížením sazeb o 25 bazických bodů. Reakce trhu spolu s prudkým výprodejem novozélandského dolaru (NZD) byla více ovlivněna sdělením novozélandské centrální banky (Reserve Bank of New Zealand). Centrální banka zdůraznila, že měnová politika zůstává restriktivní, což signalizuje, že další snížení sazeb je pravděpodobné.
  • Graf dne - NZDUSD (10.07.2024)
    Novozélandský dolar je dnes nejhorší hlavní měnou a na vině je RBNZ. Novozélandská centrální banka sice v souladu s očekáváním trhu ponechala úrokové sazby beze změny, ale zároveň s rozhodnutím vydala i holubičí prohlášení. RBNZ uvedla, že očekává návrat celkové inflace do cílového pásma 1-3 % ve druhé polovině letošního roku. Tato věta výrazně posílila naděje trhu na rychlé zahájení cyklu uvolňování měnové politiky na Novém Zélandu.
  • Graf dne: NZDUSD (12.07.2023)
    Dnešní obchodní seance se pravděpodobně ukáže jako klíčová, a to kvůli zveřejnění indexu CPI z USA, rozhodnutí BoC o úrokových sazbách a reakce na ranní rozhodnutí RBNZ.
  • Graf dne: NZDUSD (14.04.2021)
    Novozélandský dolar dnes roste nejvíce z hlavních světových měn. RBNZ se rozhodla na dnešním zasedání (4:00) ponechat sazby beze změny. Program nákupu aktiv zůstal nezměněn na NZ$100 mld. Z vyjádření banky vyplývá, že monetární podpora bude kvůli nejistému ekonomickému výhledu pokračovat. Stimulus zůstane v platnosti, dokud banka nedosáhne svých cílů na poli inflace a zaměstnanosti. RBNZ nechce riskovat utahování měnové politiky, pokud by ekonomika Nového Zélandu měla směřovat do dvojité recese (Q4 2020 ekonomika klesla a za Q1 2021 by ekonomika měla stagnovat nebo také mírně klesnout).
  • Graf dne: NZDUSD (17.08.2022)
    Pár NZD/USD vzrostl během asijské seance poté, co Rezervní banka Nového Zélandu zvýšila svou měnovou sazbu o 50 bps na 3 % v široce očekávaném a opakovaném prohlášení, že bude pokračovat v normalizaci sazeb, s tím, že OCR dosáhne vrcholu na 4,1 % v březnu 2023. Pohyb nahoru se však ukázal jako krátkodobý, protože jestřábí FED a slabé ekonomické údaje znovu podnítily obavy z globální recese, která vyvíjí tlak na měny citlivé na riziko. Dvojice dostane šanci se pohnout během dnešního vydání FOMC minutes. Z technického hlediska se NZDUSD odrazil od lokální rezistence na 0,6430, která je označena horní hranicí struktury 1:1, předchozími cenovými reakcemi a horní hranicí sestupného kanálu. Během dnešní seance pár prolomil 50 SMA (zelená čára) a pokud převládne aktuální sentiment, může být ohrožena podpora na 0,6245.
  • Graf dne: NZDUSD (18.08.2021)
    The Reserve Bank of New Zealand ponechala na dnešním zasedání úrokové sazby beze změny. RBNZ ukončila svůj program kvantitativního uvolňování v červenci a dnes měla dle očekávání začít cyklus zvyšování sazeb. Nový Zéland se však ponořil do celonárodního lockdownu a centrální bankéři se tak rozhodli vyčkávat. Spíše by se však mělo jednat o rychlou pauzu v započatém procesu než o fundamentální změnu postoje. Projekce zveřejněné bankou ukazují, že sazby v tomto roce měly vzrůst o 25 bps a očekávají se dále čtyři zvýšení v příštím roce (100 bps). Problémem uvolněné politiky je přehřátý trh s nemovitostmi a zrychlující inflace. Další zasedání RBNZ je na programu 3. října, a pokud se podaří současnou vlnu případů eliminovat, tak by centrální bankéři měli zvýšit sazby právě na tomto zasedání.
  • Graf dne - NZDUSD (22.02.2023)
    Novozélandský dolar je dnes nejvýkonnější měnou skupiny G10. Síla NZD je způsobena zvýšením sazeb, které dnes oznámila novozélandská centrální banka (Reserve Bank of New Zealand). RBNZ přinesla zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. Ačkoli rozhodnutí bylo v souladu s očekáváním většiny ekonomů, objevily se určité obavy, že by se RBNZ mohla rozhodnout zpomalit tempo zpřísňování po nedávném zásahu cyklonu Gabrielle.
  • Graf dne - NZDUSD (22.05.2024)
    Novozélandská centrální banka (RBNZ) dnes ponechala úrokové sazby beze změny na úrovni 5,50 %. Prohlášení bylo relativně více jestřábí než dříve, což způsobilo prudké posílení novozélandského dolaru (NZD). Během následné tiskové konference však guvernér Orr zaujal holubičí postoj, což vedlo k mírnému snížení zisků.
  • Graf dne: NZDUSD (25.02.2021)
    Měnám protinožců se v tomto roce zatím v zemích skupiny G10 daří nejvíce. AUD přidává 3,7 % a NZD roste o 3,4 % na páru s americkým dolarem. NZD by mohl dále růst díky sázkám na vzestup sazeb po posledních krocích novozélandské vlády, která nařídila RBNZ brát v úvahu vývoj ceny na trhu s nemovitostmi při rozhodování o nastavení měnové politiky. Ceny na realitním trhu s poklesem sazeb k nule výrazně vzrostly, takže nařízení vlády se zdá předzvěstí rozhodnutí o růstu sazeb. Guvernér RBNZ Orr však namítnul, že splnění tohoto cíle stíží plnění jeho dosavadních cílů - nezaměstnanosti a inflace. Kvůli rychlému růstu nemovitostí v mnoha rozvinutých ekonomikách je otázkou, zda více centrálních bank nezačne ceny nemovitostí ve své měnové politice zohledňovat. Stojí za zmínku, že v roce 1990 začala RBNZ používat cílování inflace a mnoho dalších centrálních bank se následně přidalo.
  • Graf dne: NZDUSD (25.05.2022)
    Novozélandský dolar je dnes nejvýkonnější hlavní měnou po rozhodnutí o sazbách RBNZ. Centrální banka provedla druhé zvýšení sazby o 50 základních bodů v řadě, čímž stanovila oficiální hotovostní sazbu na 2,00 %. Banka poznamenala, že všechna základní měřítka inflace přesahují 3 % a je odhodlána ji dále snižovat. Předpovědi očekávaného zvýšení sazeb se posunuly výše, přičemž RBNZ nyní očekává, že oficiální hotovostní sazba bude 2,68 % v září 2022, 3,88 % v roce 2023 a 3,95 % v září 2023. Guvernér RBNZ Orr během tiskové konference řekl, že věří, že současná neutrální sazba je v rozsahu 2-3%, ale „dělat příliš a příliš rychle se sazbami“ je to nejmenší, co banku nyní zajímá. Trh nyní očekává, že RBNZ dodá další dvě zvýšení sazeb o 25 základních bodů v červenci a srpnu.
  • Graf dne - NZDUSD (27.11.2024)
    Novozélandská centrální banka (RBNZ) dnes snížila úrokové sazby o 50 bazických bodů na 4,25 %. Rozhodnutí bylo v souladu s očekáváním ekonomů. Přesto novozélandský dolar (NZD) po tomto rozhodnutí výrazně posílil a je nyní nejsilnější měnou skupiny G10.
  • Graf dne: OIL Brent (31.03.2022)
    Ceny ropy klesly přes noc poté, co se objevily zprávy, že Spojené státy zvažují masivní uvolnění strategických ropných rezerv. Uvádí se, že uvolnění může během několika příštích měsíců dosáhnout až 180 milionů barelů ropy. Zatím nebylo učiněno žádné rozhodnutí, ale může být učiněno brzy poté, co Mezinárodní energetická agentura (IEA) svolá na pátek ministerskou schůzku, aby projednala společné uvolňování rezerv. Mezitím se očekává, že OPEC+ dnes odpoledne oznámí své rozhodnutí o produkci. Producenti ropy nevidí potřebu zvýšit produkci nad dříve dohodnutých 400 000 barelů denně. Masivní uvolnění rezerv ze strany USA a jejich spojenců může mít určitý dopad na výhled OPEC+. Vzhledem k tomu, že rozhodnutí bude učiněno až po zasedání OPEC+, je nepravděpodobné, že zpráva bude mít dopad na dnešní prohlášení OPEC+.
  • Graf dne: OIL.WTI (01.04.2021)
    Ropa se dnes obchoduje v zisku. Brent se dostal zpět nad $63 a WTI koriguje zpět nad $60. Komodita je dnes kvůli schůzce OPEC+ pod drobnohledem. Zdá se pravděpodobné, že se skupina shodne na prodloužení dosavadních kvót pro nadcházející měsíce. Výhled poptávky po ropě snížil OPEC o 300 tis. barelů ropy denně. Navíc byly v tomto týdnu schváleny nové opatření lockdownu ve Francii a Kanadě. Komise JMMC organizace OPEC+ už navrhla prodloužit stávající kvóty až do září. Dle komise zůstanou globální zásoby nad průměrem let 2014 - 2019. Z technického pohledu se ropa WTI obchoduje v klesajícím kanálu. Má za sebou nevydařený průraz nad horní limitu kanálu a úrovně rezistence na $62. Pokud kvóty klesnou, tak by se ropa měla ocitnout pod tlakem. V takovém případě by mohla být důležitá úroveň supportu na $57,70. Pokud se naopak předpoklady potvrdí a kvótu zůstanou nezměněny, tak ropa by mohla opět zaútočit na horní limitu kanálu.
  • Graf dne: OIL.WTI (01.07.2021)
    Důležitou událostí dnešního dne je schůzka OPEC+, kde se bude jednat o novém objemu kvót na těžbu ropy. Aktuální dohoda platí do konce července. Trh očekává zvýšení produkce od srpna o 500 tis. barelů, nicméně se zdá, že na tomto zvýšení nepanuje široká shoda. Rusko a Kazachstán prý stojí na straně výraznějšího snížení kvót. Naopak Saúdové jsou více opatrní. Z vyšších cen profitují producenti, nicméně drahá ropa může poškodit ekonomický růst a budoucí poptávku. Schůzka OPEC+ by měla začít brzy odpoledne.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding