Přišli jsme proto s ETF investicemi, které nejenže dávají inflaci sbohem, ale navíc ji dokážou mnohdy i několikanásobně předehnat, což z nich dělá legitimní zdroj pro získání pasivního příjmu.
Co jsou to ETF?
Exchange Traded Fund, též ETF, jsou burzovně obchodované fondy, jež se skládají z dluhopisů a akcií, které mají předem jasně definované složení. Narozdíl od podílových fondů, zde proto investor velmi dobře ví, v jakém objemu a konkrétně do jakých akcií, či dluhopisů jeho vklady nakonec zamíří. Díky tomuto faktu se investoři také vyhýbají spekulacím, které jsou u jiných fondů častým standardem.
Poplatky
ETF u Purple Trading
V Purple Trading se dlouhodobě snažíme, aby naši klienti byli schopni dosahovat těch nejlepších výsledků, čehož se samozřejmě pokoušíme držet i v případě našich ETF.
Z tohoto důvodu jsme proto například srazili vstupní poplatky u všech ETF na samé dno, tedy na nulu. V rámci všech „fialových“ ETF portfolií je účtován pouze jednotný manažerský poplatek za vedení účtu ve výši 0,99% p.a. (za rok) a navíc ještě jeden menší poplatek „vnitřní“, který se pohybuje okolo 0,2% p.a. (konečná výše tohoto poplatku se odvíjí od obchodovaných instrumentů uvnitř ETF portfolií).
Zdají se vám snad naše poplatky vysoké, pak pokračujte v čtení a dozvíte se, jak si naše ETF stojí například v porovnání s veřejně dostupnými investicemi do podílových fondů.
Podílové fondy
Na rozdíl od ETF je u podílových fondů běžně účtován poplatek za správu v rozmezí 0,9-1,5%, který bychom tedy mohli brát jako relativně srovnatelný s „vnitřním“ poplatkem a manažerským poplatkem za vedení účtu u našich ETF fondů.
Nicméně, zásadní rozdíl v poplatcích tvoří u podílových fondů takzvaný výkonnostní poplatek, což je poplatek, jenž odvádí investor z dosaženého zisku správci daného fondu. Tento poplatek pak obvykle dosahuje výše 10%, ale i mnohem více, čímž investor defacto nepřichází o 10% ze zisku, ale v případě, že bude zisk podléhat navíc zdanění, tak logicky o mnohem více.
Jak vidíte, ETF není pouze cesta jak zhodnocovat finance, ale také cesta, jak udržet zisk ve správných, tedy vašich rukou.
Nabídka ETF u Purple Trading
Sektorové akciové portfolio
- Časový horizont investice: 10 let a více
- Náchylnost na globální krize a krize v daných sektorech: Velmi vysoká
- Očekávaný průměrný roční výnos: 8-12%
Globální akciové portfolio
- Časový horizont investice: 10 let a více
- Náchylnost na hospodářské krize: Velmi vysoká
- Očekávaný průměrný roční výnos: 8-12%
Konzervativní portfolio
- Časový horizont investice: 2 roky
- Náchylnost na hospodářské krize: Nízká
- Očekávaný průměrný roční výnos: 2-5%
Vyvážené portfolio
- Časový horizont investice: 2 roky
- Náchylnost na hospodářské krize: Střední
- Očekávaný průměrný roční výnos: 4-6%
Dynamické portfolio
- Časový horizont investice: 7 let a více
- Náchylnost na hospodářské krize: Vyšší
- Očekávaný průměrný roční výnos: 5-8%
Zaujmula vás nabídka našich ETF portfolií a rádi byste chtěli do některého z nich investovat, či získat další informace? Pak neváhejte pokračovat prostřednictvím odkazu níže na naše stránky, kde najdete vše, co je k ETF třeba.
ODKAZ: ETF investice u Purple Trading
Pokud máte zájem vyzkoušet si trading na vlastní kůži s prvotřídními obchodními podmínkami a profesionálním forex brokerem, pak neváhejte vyzkoušet náš demo účet, který je možné založit na našich stránkách zcela zdarma a bez rizika zde: www.purple-trading.com/cs
Přejeme mnoho ziskových obchodů!
Tým Purple Trading
info@purple-trading.com
+420 228 882 352 Po-Pá, 8-16h (CET)
Adresa kanceláře vázaného zástupce: Vinohradská 2828/151, Praha 3, Flora
CFD jsou komplexními nástroji a nesou vysoké riziko rychlé ztráty veškerého Vašeho kapitálu v důsledku páky. 64,6% retailových investorů přichází o svůj kapitál během obchodování se CFD s tímto providerem.
(tento počet byl určen v rámci období od 1. ledna 2020 do 31. prosince 2020). Měli byste pečlivě zvážit, jestli rozumíte fungování CFD nástrojů a můžete-li si dovolit podstoupit tak vysoká rizika ztráty Vašeho kapitálu.
Obchodování na devizovém trhu s marží obnáší velkou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s vysokou pákou může fungovat jak ve Váš prospěch, tak i proti Vám. Předtím, než se rozhodnete obchodovat na devizovém trhu, pečlivě zvažte své investiční cíle, úroveň zkušeností a ochotu podstoupit rizika. Existuje možnost, že utrpíte ztrátu části nebo celé výchozí investice, a proto není vhodné investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. V případě jakýchkoliv pochybností vyhledejte radu nezávislého finančního poradce.