Raiffeisenbank

Okénko trhu - Sentiment v ČR poklesl, německý Ifo index potvrdil zlepšující se trend
25.11.2019 Podle dnes zveřejněného konjunkturálního průzkumu z dílny ČSÚ se celková důvěra v ekonomiku v listopadu mírně snížila a dosáhla 93,3 bodu. Zatímco indikátor podnikatelské důvěry se oproti předchozímu měsíci snížil jen o desetinu bodu na 91,5 bodu, podstatně výraznější pokles sentimentu byl zaznamenán mezi spotřebiteli. Jejich důvěra se propadla o 1,6 bodu a dosáhla tak pouze 102 bodů, což je nejnižší hodnota od podzimu 2014. Z vyjádření respondentů vyplývá, že se zvyšují zejména jejich obavy ze zhoršení finanční situace, zatímco jejich hodnocení ekonomiky na příštích 12 měsíců se téměř nezměnilo. Mezi podnikateli značně překvapilo odvětví obchodu, kde se důvěra vyšvihla o téměř šest bodů a dá se říci, že zlepšené hodnocení situace v tomto odvětví kompenzovalo pokračující snižování sentimentu v průmyslu a mírný pokles ve stavebnictví, kde však důvěra dosahuje vysokých úrovní srovnatelných s předkrizovým obdobím 2007-2008. Podnikatelé v průmyslu se obávají zejména dalšího slábnutí výrobních činností a očekávají pokles zaměstnanosti.

Ranní nadhoz - Ifo index potvrdí zlepšení ekonomické situace v Německu
25.11.2019 Páteční indexy nákupních manažerů z Německa a eurozóny za listopad potvrdily mírné zlepšení situace v průmyslu dané určitým zklidněním napětí ve světových obchodních vztazích a poklesem nejistoty. Naproti tomu PMI ze služeb naznačily slábnoucí sentiment. Ten byl patrný jak v Německu, tak i ve Francii a podle snížení celkového PMI eurozóny v listopadu o tři desetiny na 50,3 bodu lze usuzovat, že situace se musela zhoršovat i v dalších velkých evropských ekonomikách. Zvyšují se tak obavy o přelití slabého výkonu od výrobců do váhově podstatně významnějšího sektoru služeb.

Okénko trhu - PMI eurozóny - průmysl naznačil zlepšení, služby začínají ztrácet dynamiku
22.11.2019 Dnes zveřejněné listopadové indexy nákupních manažerů z Německa a eurozóny potvrdily mírné zlepšení situace v průmyslu dané určitým zklidněním napětí ve světových obchodních vztazích a poklesem nejistoty. PMI z německého průmyslu si oproti říjnu polepšil o 1,7 bodu, čímž dosáhl pětiměsíčního maxima, přesto index s 43,8 body zůstává hluboko v pásmu kontrakce. Podstatně lépe si vede průmysl ve Francii. Tamní ukazatel si v listopadu připsal 0,9 bodu, a navíc se stabilně pohybuje v pásmu expanze. Oproti výrobnímu sektoru však PMI z terciární sféry naznačily slábnoucí sentiment. Ten byl patrný jak v Německu, tak i ve Francii a podle snížení celkového PMI eurozóny v listopadu o tři desetiny na 50,3 bodu lze usuzovat, že situace se musela zhoršovat i v dalších velkých evropských ekonomikách. Znovu se tak zvýrazňují obavy o přelití slabého výkonu od výrobců do podstatně váhově významnějšího sektoru služeb. Pohyb celkového ukazatele těsně nad padesáti body (hranice mezi kontrakcí a expanzí) tak v podstatě ukazuje na stagnaci, či jen pozvolný růst evropské ekonomiky. To by znamenalo riziko pro stávající prognózu ECB, která očekává postupné oživení v Q4 a na počátku příštího roku.

Ranní nadhoz - Předstihové ukazatele můžou potvrdit zlepšení nálady v průmyslu
22.11.2019 Podle včera zveřejněné zprávy OECD zpomalí růst světové ekonomiky v letošním roce na 2,9 %, tedy na nejpomalejší tempo od finanční krize. Stejnou dynamiku OECD očekává pro rok 2020 a jen mírné zrychlení v roce 2021. Mezi hlavní překážky růstu zpráva řadí protekcionistickou politiku. Český průmysl je podle OECD již zasažen zpomalením evropské ekonomiky a poklesem investiční aktivity. Pro blízkou budoucnost nicméně OECD Česku předpovídá nadále stabilní růst poblíž 2 %.

Okénko trhu - OECD vydala nový ekonomický výhled
21.11.2019 Podle dnes zveřejněné zprávy OECD zpomalí růst světové ekonomiky v letošním roce na 2,9 %, tedy na nejpomalejší tempo od finanční krize. Stejnou dynamiku OECD očekává pro rok 2020 a jen mírné zrychlení v roce 2021. Mezi hlavní překážky růstu zpráva řadí protekcionistickou politiku, ale také strukturální změny jako je digitalizace, demografický vývoj či hrozba klimatických změn. Pro eurozónu očekává nadále růst lehce nad 1 %, zatímco Spojené státy by se měly držet kolem 2 %. Růst české ekonomiky podle odhadu OECD v letošním roce dosáhne 2,6 % a v tom příštím zpomalí na 2,1 %. Česká ekonomika bude podle zprávy dále tažena domácí spotřebou a to jak ze strany domácností, které si užívají svižný růst mezd, tak i vlády. Naproti tomu český průmysl je již zasažen zpomalením evropské ekonomiky a poklesem investiční aktivity. Zpráva si všímá přehřátého trhu práce a Česku doporučuje úpravy legislativy, které by usnadnily zapojení další pracovní síly. Také upozorňuje na nutnost zlepšení nastavení čerpání evropských strukturálních fondů, jejichž prostředky by se měly stabilněji rozložit v čase. Pro blízkou budoucnost nicméně OECD Česku předpovídá nadále stabilní růst poblíž 2 %.

Ranní nadhoz - obchodní dohoda USA-Čína letos nejspíš nebude
21.11.2019 Podle včera zveřejněných zpráv to vypadá, že Spojené státy a Čína nejspíš nedokončí slibovanou první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Rozhovory mezi oběma velmocemi se opět komplikují. Čína požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním svých požadavků. Ke zklidnění situace nepřispívají ani nepokoje v Hongkongu a americké protesty proti omezování lidských práv. Vlivem těchto zpráv došlo k dalším poklesům na amerických akciových trzích, dolar včera během odpoledne ztratil 0,2 % a vrátil se až k úrovni EUR/USD 1,108. Na druhé straně se zvýšila poptávka po dluhopisech americké vlády.

Okénko trhu - Evropská komise připomínkovala rozpočty některých zemí eurozóny
20.11.2019 Podle Evropské komise hrozí, že navrhované rozpočty některých členských zemí eurozóny nebudou v souladu s pravidly EU, konkrétně s pravidly paktu stability a růstu. To se jmenovitě týká zejména Francie a Itálie, ale také Španělska, Portugalska, Belgie, Finska, Slovinska či Slovenska. První dva zmiňované nejsou žádným překvapením, s komisí se dostaly do křížku kvůli rozpočtům již dříve. Francie byla nucena k výraznějšímu schodku přistoupit z důvodu setrvalých nepokojů a protestů tzv. žlutých vest a podařilo se jí tehdy přesvědčit EK, že se jedná o jednorázové porušení pravidel EU. Naopak Itálie si ohledně rozpočtu s Bruselem prožila krušný rok. Několikrát byla nucena svůj rozpočet obhajovat či předělávat. EK nyní upozornila těchto celkem osm zemí, že buď jejich snaha redukovat stávající zadlužení země není dostatečná, nebo by se některé země mohly v příštím roce odchýlit od dlouhodobých rozpočtových cílů, což je případ např. Slovenska. Tyto země byly proto vyzvány, aby vzaly podněty od EK v potaz a pokusily se je do svých návrhů rozpočtů zapracovat. Letos se tak zřejmě nedočkáme žádného vyostřeného vyjednávání ohledně rozpočtu, jako jsme byli svědky minulý rok v případě Itálie.

Ranní nadhoz - Co prozradí zápis z Fedu?
20.11.2019 Člen bankovní rady České národní banky Vojtěch Benda zopakoval svůj názor, který ostatně projevil i na posledním měnověpolitickém zasedání, tedy že by české ekonomice prospělo zpřísnění měnové politiky. Vede ho k tomu hlavně tuzemská inflace, která se drží v blízkosti horní hranice tolerančního pásma centrální banky, a která by podle ekonomické prognózy ČNB mohla v příštím roce ještě mírně zrychlit. Podle Bendových slov argumenty proti zvýšení sazeb, které spočívaly primárně v obavě z prudšího ekonomického oslabení států eurozóny, pomalu ztrácejí váhu.

Okénko trhu - Benda by sazby zvýšil, Trump snížil
19.11.2019 Člen bankovní rady České národní banky Vojtěch Benda dnes zopakoval svůj názor, který ostatně projevil i na posledním měnověpolitickém zasedání, tedy že by české ekonomice prospělo zpřísnění měnové politiky. Vede ho k tomu hlavně tuzemská inflace, která se drží v blízkosti horní hranice tolerančního pásma centrální banky, a která by podle ekonomické prognózy ČNB mohla v příštím roce ještě mírně zrychlit. Podle Bendových slov argumenty proti zvýšení sazeb, které spočívaly primárně v obavě z prudšího ekonomického oslabení států eurozóny, pomalu ztrácejí váhu. Bankovní rada se naopak ohledně budoucího zahraničního vývoje začíná plnit opatrným optimismem. To ostatně naznačil i po jejím posledním zasedání guvernér Jiří Rusnok. Benda zároveň vyjádřil politování nad tím, že ČNB v nedávném období silné ekonomické konjunktury nestihla vytlačit základní sazbu na dlouhodobě neutrální úroveň, tedy ke třem procentům.

Ranní nadhoz - další změna sazeb v USA není na pořadu dne
19.11.2019 V meziměsíčním srovnání se ceny průmyslových výrobců v říjnu snížily o 0,3 %, jejich meziroční dynamika dále klesla na 0,9 %. Nadále rychle rostou ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry (o 7,5 %), zvyšovaly se i ceny producentů v oblasti potravinářství (o 3,3 %), naopak značně klesaly ceny koksu a rafinovaných ropných výrobků a chemických látek. Zejména vlivem vyšší inflace v první polovině roku by měl průměrný růst cen výrobců letos dosáhnout hodnoty mírně pod 3 %.

Posílí předstihové indikátory evropské naděje?
18.11.2019 Koruna se po předchozím úspěšném období v uplynulém týdnu velké oblibě na trzích netěšila. Zahajovala jej na úrovni EUR/CZK 25,51 a postupně stihla oslabit až k aktuální úrovni EUR/CZK 25,60. Data z reálné ekonomiky přitom mnoho důvodů ke skepsi nedávala – český běžný účet pozitivně překvapil a první odhad růstu HDP sice mírně zaostal za očekáváními, nicméně i tak dosáhl za třetí kvartál meziročně slušných 2,5 %. Várkou dobrých zpráv potěšilo Německo, kde se razantně zlepšila očekávání investorů do blízké budoucnosti a zároveň nedošlo k předpokládanému pádu německé ekonomiky do technické recese. Za oslabením české měny tak zřejmě stojí hlavně ochlazení předchozího optimismu ohledně budoucí politiky prezidenta USA Trumpa. Od něj se v minulém týdnu očekávalo rozhodnutí ve věci uvalení cel na dovoz evropských automobilů, na které si sám vytyčil lhůtu do čtvrtka. Podle dostupných indicií měl jeho verdikt spočívat v dalším odkladu o 6 měsíců, nicméně Trump se nakonec nijak nevyjádřil, čímž prodloužil období nejistoty. Zároveň se znovu objevily trhliny ve vyjednávání obchodního smíru mezi USA a Čínou.

Okénko trhu - Výsledek obchodních rozhovorů USA-Čína stále nejistý
18.11.2019 V meziměsíčním srovnání se ceny průmyslových výrobců v říjnu snížily o 0,3 %, jejich meziroční dynamika dále klesla na 0,9 %. K tomuto růstu přispívají zejména ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které vzrostly o 7,5 %, zvyšovaly se i ceny producentů v oblasti potravinářství (o 3,3 %). Naopak výrazně klesají ceny koksu a rafinovaných ropných výrobků a ceny chemických produktů. Ochabující poptávka v průmyslu snižuje tlaky na růst cen, což naznačují i průzkumy mezi nákupními manažery. Rovněž aktuální cena ropy na úrovni 60 USD/barel bude i v dalších měsících přispívat k nižším cenám v chemickém průmyslu. Podobně i klesající ceny producentů v eurozóně budou přes nižší dovozní ceny působit i na inflaci výrobních cen v tuzemsku. Na počátku roku 2020 by měl postupně odeznívat i rychlý růst cen elektřiny. Zejména vlivem vyšší inflace v první polovině roku by však měl průměrný růst cen výrobců letos dosáhnout hodnoty mírně pod 3 %. Průměrný růst v příštím roce by pak měl být vlivem výše zmíněných faktorů podstatně nižší.

Česká BSC slaví úspěch. S TBC Bank postavila nejlepší mobilní banku světa
18.11.2019 Společnost Banking Software Company (BSC), která je českou jedničkou na poli vývoje bankovního softwaru, slaví úspěch. Gruzínská banka TBC Bank, které BSC pomohla vyšvihnout se na technologickou špičku a dobýt gruzínský trh, totiž získala titul nejlepší mobilní banky světa, a to v rámci jubilejního 20. ročníku soutěže prestižního magazínu Global Finance o nejlepší digitální banku světa. Soutěže se zúčastnilo na 300 bank z celého světa.

Růst cen průmyslových výrobců dál ubírá tempo
18.11.2019 V meziměsíčním srovnání se ceny průmyslových výrobců v září snížily o 0,3 %, jejich meziroční dynamika dále klesla na 0,9 %. K tomuto růstu přispívají zejména ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které vzrostly o 7,5 %, zvyšovaly se i ceny producentů v oblasti potravinářství (o 3,3 %). Naopak výrazně klesají ceny koksu a rafinovaných ropných výrobků a ceny chemických produktů, které jsou rovněž ovlivněny nižšími cenami ropy na světových trzích.

Ranní nadhoz - Týden ve znamení předstihových ukazatelů
18.11.2019 Čínský vice premiér pro ekonomické záležitosti Liu He o víkendu telefonicky hovořil s americkým ministrem financi Stevenem Mnuchinem a obchodním zástupcem Robertem Lighthizerem. Měli konstruktivní diskuzi ohledně první fáze komplexní obchodní dohody. Navíc se shodli na tom, že i nadále zůstanou v úzkém kontaktu.

Okénko trhu - americký průmysl výrazně poklesl, tržby naopak nad očekáváním
15.11.2019 Dnes byl zveřejněn zápis zasedání ČNB, které proběhlo minulý čtvrtek. Dozvěděli jsme se tak, že o dva hlasy ve prospěch zvýšení sazeb se zasloužili V. Benda, tradičně jestřábí člen, a možná trochu překvapivě T. Holub. Ten se však již před zasedáním nechal slyšet, že vidí vyrovnané šance mezi stabilitou a zvýšením a nakonec se tedy přiklonil na stranu zpřísnění měnové politiky. Členové bankovní rady konstatovali, že stav tuzemské ekonomiky se od posledního zářijového zasedání zhoršil a to zejména zásluhou vývoje v zahraničí. Naopak domácí inflační tlaky prozatím nepolevují, inflace se i nadále drží těsně pod tříprocentní hranicí především kvůli vyšší jádrové složce. Nicméně podle jejich názoru jsou rizika inflační prognózy vychýlena směrem dolů. Bankovní rada se zabývala i vývojem soukromých investic v souvislosti se slabým hospodářským růstem v zahraničí a jeho vlivem na domácí inflaci. Na rozdíl od modelového scénáře hodnotí BR tento vliv jako protiinflační. Podle názoru rady má současná česká ekonomika duální charakter. Z vnějšího prostředí na ni působí protiinflační tlaky, zatímco vnitřní prostředí nabízí stále robustní domácí poptávku, a tedy působí proinflačně.

Ranní nadhoz - růst amerických tržeb, naopak pokles průmyslové produkce
15.11.2019 Dnes bude zveřejněn zápis z posledního měnového jednání bankovní rady ČNB. Rada se minulý týden nakonec rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny, i přesto, že nová prognóza doporučovala dvojí zvýšení sazeb během následujících dvou čtvrtletí. Podle slov guvernéra Rusnoka dala bankovní rada nakonec přednost vyhlazení trajektorie sazeb. Pro zpřísnění měnové politiky nicméně hlasovali dva ze sedmi členů rady.

Okénko trhu - Český růst HDP ve třetím čtvrtletí dosáhl 2,5 %
14.11.2019 Podle předběžného odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika ve třetím čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletně o 0,3 %, což představuje oproti předchozímu čtvrtletí zpomalení tempa o 0,4 procentního bodu. V meziročním srovnání se domácí produkt zvýšil o 2,5 %. Tuzemská ekonomika tak stále vykazuje solidní tempo růstu v blízkosti svého potenciálu, a to i přes slabý růst v eurozóně a stagnaci u našeho hlavního obchodního partnera Německa. Podle informací statistického úřadu k pozitivnímu vývoji přispěla jak domácí, tak i zahraniční poptávka. Pro tento rok očekáváme zvolnění růstu domácího produktu na 2,5 % a pro rok 2020 další pokles dynamiky na 2,0 %.

I přes zpomalení česká ekonomika stále solidně roste
14.11.2019 Podle předběžného odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika ve třetím čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletně o 0,3 %. V meziročním srovnání se domácí produkt zvýšil o 2,5 %. Tuzemská ekonomika tak stále vykazuje solidní tempo růstu v blízkosti svého potenciálu, a to i přes slabý růst v eurozóně a stagnaci u našeho hlavního obchodního partnera Německa. K růstu přidané hodnoty nejvíce přispěla odvětví služeb (obchod, doprava, skladování IT), dařilo se i stavebnictví, naopak průmysl zpomalil.

Ranní nadhoz - Německo se vyhnulo technické recesi
14.11.2019 Běžný účet platební bilance dosáhl v září přebytku 7,7 mld. Kč, čímž znatelně překonal očekávání trhu. K celkovému přebytku významně přispěla lepší bilance přeshraničního obchodu se zbožím a službami. Na druhé straně byl přebytek snižován tradičně silným odlivem důchodů z přímých investic, který činil 43,7 mld. Kč. Běžný účet tak stále překvapuje dobrými výsledky. Kumulativně za posledních dvanáct měsíců vykazuje přebytek na úrovni 58,6 mld. Kč.

Okénko trhu - Průmysl v eurozóně nadále klesá
13.11.2019 Běžný účet platební bilance dosáhl v září přebytku 7,7 mld. Kč, čímž znatelně překonal očekávání trhu. Oproti předchozímu měsíci, se saldo zvýšilo o 18,4 mld. Kč. Meziměsíční srovnání je do značné míry ovlivněno koncem léta a tedy zvýšenou výrobní aktivitou. Zároveň bylo letošní září o dva pracovní dny delší, než to loňské, což se na výsledku též podepsalo. K celkovému přebytku významně přispěl přeshraniční obchod se zbožím a službami, když export narostl ještě výrazněji než import. Tradičně silný byl odliv důchodů z přímých investic, který činil 43,7 mld. Kč. Odliv kapitálu na finančním účtu dosáhl 21,1 mld. Kč. Jak u přímých tak i portfoliových investic došlo k čistému přílivu v objemu 0,7 resp. 198 mld. Kč. Běžný účet dále překvapuje nad očekávání dobrými výsledky, když kumulativně za posledních dvanáct měsíců vykazuje přebytek na úrovni 58,6 mld. Kč. Pro zbytek roku ovšem předpokládáme, že bude vývoz slábnout.

Běžný účet v září předčil očekávání
13.11.2019 Běžný účet platební bilance dosáhl v září přebytku 7,7 mld. Kč, čímž znatelně překonal očekávání trhu. Oproti předchozímu měsíci, se saldo zvýšilo o 18,4 mld. Kč. K celkovému přebytku významně přispěl přeshraniční obchod se zbožím a službami, když export narostl ještě výrazněji než import. Tradičně silný byl odliv důchodů z přímých investic, který činil 43,7 mld. Kč.

Ranní nadhoz - Trump se ke clům včera nevyjádrřil
13.11.2019 Poté, co v minulých týdnech zastavily svůj předchozí pád indexy nákupních manažerů, dopadl nad očekávání dobře i listopadový ZEW index. V jeho hodnocení výhledu do budoucnosti se dotazovaní investoři shodli na známce -2,1 bodu, což představuje nejen dramatické zlepšení oproti předchozímu měsíci, kdy index dosáhl hodnoty -22,8, ale i překonání tržních odhadů o více než 10 bodů. Podobný vývoj vykázala i celá eurozóna, kde index meziměsíčně vystřelil z -23,5 na -1,0 bod. Vysvětlení tohoto obratu je zřejmě nabíledni – po dlouhých měsících obav o další eskalaci obchodních válek se do německé ekonomiky opět vrací víra ve smírné řešení a oživení mezinárodního obchodu.

Okénko trhu - Záblesk naděje pro německou ekonomiku?
12.11.2019 Další data dnes přinesla záblesk naděje pro německou ekonomiku. Poté, co v minulých týdnech zastavily svůj předchozí pád indexy nákupních manažerů, dopadl nad očekávání dobře i listopadový ZEW index. V jeho hodnocení výhledu do budoucnosti se dotazovaní investoři shodli na známce -2,1 bodu, což představuje nejen dramatické zlepšení oproti předchozímu měsíci, kdy index dosáhl hodnoty -22,8, ale i překonání tržních odhadů o více než 10 bodů. Podobný vývoj vykázala i celá eurozóna, kde index meziměsíčně vystřelil z -23,5 na -1,0 bod. Vysvětlení tohoto obratu je zřejmě nabíledni – po dlouhých měsících obav o další eskalaci obchodních válek se do německé ekonomiky opět vrací víra ve smírné řešení a oživení mezinárodního obchodu. Ačkoliv prezident USA Trump ve své rétorice příliš touhy po usmíření stále nesignalizuje, ze zákulisí se množí zprávy o tom, že by tentokrát s Číňany mohl najít alespoň dočasné řešení. Hovoří se nejen o nepokračování ve vzájemných útocích, ale i o možném zrušení předchozích dovozních cel. Zároveň na veřejnost pronikly zvěsti o americkém rozhodnutí prozatím nezvyšovat ani cla na evropské automobily či jejich součástky, což na náladu na starém kontinentu také působí příznivě. O tom, že by německá ekonomika potřebovala poněkud vzpružit, hovoří nejen data o růstu tamního HDP, která by již tento čtvrtek měla potvrdit stav technické recese, ale i druhá složka zmiňovaného ZEW indexu. Ta hodnotí současnou situaci a velké změny v aktuálním vydání nedoznala, když dosáhla -24,7 bodu oproti říjnovým -22,8.

Ranní nadhoz - ZEW index potvrdí zlepšení sentimentu v Německu
12.11.2019 Spotřebitelské ceny se v říjnu meziměsíčně zvedly o 0,5 %, meziroční inflace se oproti září nezměnila a zůstala na 2,7 %. Rychleji rostly ceny potravin a nealkoholických nápojů, zdražily oděvy a obuv a pokračoval růst cen spojených s bydlením. Očekáváme, že inflace by měla na konci roku ještě přechodně zrychlit vlivem zdražení elektřiny od listopadu. V průměru za celý letošní rok odhadujeme cenový růst na úrovni 2,8 %. Říjnová inflace byla lehce nižší, než předpovídala ČNB. Podle jejich vyjádření zveřejněná data potvrzují vyznění aktuální prognózy. Inflace byla v souladu s tržním očekáváním, koruna nijak výrazně nereagovala, kurz se nadále pohybuje v blízkosti EUR/CZK 25,5.

Blýská se na lepší časy světové ekonomiky?
11.11.2019 Měnověpolitickou událostí uplynulého týdne bylo jednoznačně zasedání bankovní rady ČNB.Ta v souladu s očekáváními rozhodla o zachování základní sazby na stávající úrovni 2,00 % a zajímavější tak byly okolnosti tohoto kroku. Dva ze sedmi členů rady se vyslovili pro zvýšení sazeb o 25 bazických bodů a v radě tak zřetelně stále má zastoupení názor, že vzhledem k vysoké české inflaci by ekonomice „slušela“ přísnější politika navzdory vnějším rizikům. Mírně jestřábí tón volil i guvernér Rusnok na tiskové konferenci. Ohledně geopolitických rizik v radě zřejmě převládá do blízké budoucnosti opatrný optimismus. Zároveň Rusnok připustil, že jelikož aktuálně ČNB navzdory doporučení predikčního modelu volí stabilitu místo zvýšení sazeb, mohla by se k podobnému postupu uchýlit i v opačném případě, tedy nesáhnout ke snížení sazeb, pokud bude existovat předpoklad, že by tak měla učinit jen na přechodnou dobu. Ve své aktualizované prognóze ČNB podle očekávání snížila odhad růstu české ekonomiky pro rok 2020 na 2,4 % (z 2,9 %) a zároveň zmírnila předpokládané tempo posilování české měny. Ta minulý týden zahájila i završila shodně v okolí EUR/CZK 25,51.

Okénko trhu - Německo v recesi, zpomalí i hospodářský růst v tuzemsku
11.11.2019 Spotřebitelské ceny se v říjnu meziměsíčně zvedly o 0,5 %, v meziročním srovnání se inflace nezměnila a zůstala na 2,7 %. Největší měrou se na meziročním cenovém růstu podílejí ceny spojené s bydlením (elektřina, teplo, nájemné) a vyšší ceny služeb, i když v říjnu jejich dynamika mírně poklesla na 3,8 %. Právě v cenách služeb se nejvíce projevuje vyšší spotřebitelská poptávka daná napjatou situací na trhu práce, tedy nízkou nezaměstnaností a rychlým růstem mezd. Naproti tomu inflační tlaky ze zahraničí jsou utlumené, podle předběžného odhadu dosáhl cenový růst v eurozóně v říjnu jen 0,7 %. Očekáváme, že inflace by měla na konci roku ještě zrychlit vlivem avizovaného zdražení elektřiny od listopadu. V průměru za celý letošní rok by tak měla dosáhnout 2,8 %. Od ledna by se mělo zvýšit DPH na alkohol a tabák, od května naopak klesá zdanění některých služeb. Odhadujeme dopad těchto změn na cca 0,5 pb, což by mělo pomoci udržet inflaci i nadále nad dvěma procenty. ČNB však tyto administrativní dopady při svém rozhodování výjimkuje. Takto očištěná inflace by se měla nacházet pod dvěma procenty, což spolu s předpokládaným slabým cenovým a hospodářským růstem v zahraničí povede k poklesu domácích úrokových sazeb. Říjnová inflace byla v souladu s tržním očekáváním, koruna tedy nijak výrazně nereagovala.

Inflace v říjnu meziročně stagnovala
11.11.2019 Spotřebitelské ceny se v říjnu meziměsíčně zvedly o 0,5 %, v meziročním srovnání se inflace nezměnila a zůstala na 2,7 %. Oproti září byly vyšší zejména ceny potravin a nealkoholických nápojů, zdražily oděvy a obuv a pokračoval růst cen spojených s bydlením. Ceny pohonných hmot zhruba stagnovaly. Naproti tomu klesaly ceny poštovních a telekomunikačních služeb.

Ranní nadhoz - Inflace se posune blíže cíli ČNB
11.11.2019 Na konci minulého týdne přišly příznivé zprávy ohledně americko-čínského vyjednávání. Čínští i američtí zástupci naznačili, že by mohlo dojít ke snížení některých již uvalených cel. To hned následující den popřel americký prezident D. Trump. Řekl, že nic takového ještě rozhodně neschválil. Jednání však i nadále probíhají, je proto možné, že se v brzké době dočkáme nějaké dílčí dohody a prvních ústupků. Trumpovo prohlášení má zřejmě za cíl dostat čínskou stranu pod ještě větší tlak.

Okénko trhu - Podle Junckera USA cla na EU neuvalí
08.11.2019 Prezident Evropské komise Juncker v rozhovoru pro Süddeutsche Zeitung vyjádřil přesvědčení, že americký prezident Trump na Evropskou unii neuvalí cla na dovoz automobilů. Trump o této možnosti hovořil již na jaře tohoto roku a konečné rozhodnutí tehdy odložil na letošní listopad. Cla by měla potenciál významně poškodit evropskou ekonomiku a zřejmě by se neobešla bez odvetných opatření, čímž by se mohl rozhořet celý nový obchodní spor. O tom, že si Američané tento krok nakonec možná rozmyslí, hovořil již v minulém týdnu ministr obchodu USA Wilbur Ross. Juncker je podle svých slov přesvědčen, že z tohoto plánu definitivně sešlo a tento názor máme prý chápat jako pohled „informované osoby“, kterou vzhledem ke své funkci bez pochyby je. Zda se Junckerovo proroctví potvrdí, bychom se měli dozvědět během příštích pár týdnů, kdy by Trump měl vydat finální stanovisko.

Nezaměstnanost opět sezónně poklesla na 2,6 %
08.11.2019 Podíl dosažitelných nezaměstnaných osob v ČR na populaci ve věku 15 – 65 let v říjnu klesl po tříměsíční stabilitě na hodnotu 2,6 %.

Ranní nadhoz - Míra nezaměstnanosti za říjen opět klesne
08.11.2019 Bankovní rada České národní banky rozhodla včera o zachování základní úrokové sazby na úrovni 2 %. Nově zveřejněná prognóza revidovala předpokládaný růst tuzemské ekonomiky pro příští rok o půl procentního bodu dolů na 2,4 %. Naopak inflaci vidí ČNB výš, na čemž se podílí zvýšení daní i rychlejší růst regulovaných cen. Kurz EUR/CZK na prognóze pozvolna posiluje. Modelová trajektorie úrokových sazeb předpokládá zvýšení dohromady o 50 bb v tomto a příštím čtvrtletí a od poloviny příštího roku jejich postupný pokles zpět ke dvěma procentům. Na následné tiskové konferenci guvernér J. Rusnok zopakoval, že se bankovní rada bude snažit o vyhlazování sazeb.

Sazby ČNB beze změny, rétorika jestřábí
07.11.2019 Ačkoliv zasedání bankovní rady v souladu s předpoklady nepřineslo změnu základní úrokové sazby, která tak zůstala na 2,00 %, následná tisková konference přece jen pár zajímavých informací nabídla. Poměr hlasů v radě byl 5 pro stabilitu a 2 pro zvýšení, došlo ke korekci prognózy vývoje české ekonomiky směrem dolů, zároveň však bankéři údajně cítí ze zahraničí mírné náznaky obratu k lepšímu.

Okénko trhu - německý průmysl dále klesá, nová prognóza Evropské komise
07.11.2019 Bankovní rada ČNB dnes rozhodla poměrem hlasů 5:2 o ponechání základní úrokové sazby na úrovni 2 %. Tržní reakce byla umírněná, neboť toto rozhodnutí bylo předem očekáváno. Ve svém vystoupení guvernér J. Rusnok v podstatě zopakoval předchozí rétoriku, kdy silné domácí inflační tlaky jsou vyvažovány riziky spojenými se zahraničním ekonomickým vývojem. Nová makroekonomická prognóza ČNB daleko více zohlednila zahraniční zpomalení a snížila odhad růstu tuzemského HDP v příštím roce na 2,4 %. Naopak inflaci vidí ČNB výš, na čemž se podílí zvýšení daní i rychlejší růst regulovaných cen. Zpomalit k cíli by inflace měla až na přelomu let 2020/21. Kurz EUR/CZK na prognóze pozvolna posiluje. Modelová trajektorie úrokových sazeb předpokládá zvýšení dohromady o 50 bb v tomto a příštím čtvrtletí a od poloviny příštího roku jejich postupný pokles zpět ke dvěma procentům.

ČNB podle očekávání zvolila stabilitu sazeb
07.11.2019 Česká národní banka dnes nepřekvapila a rozhodla o zachování základní úrokové sazby na úrovni 2 %. Měnová politika tak zůstala stabilní již na čtvrtém zasedání v řadě, poslední změnou bylo zvýšení o 25 bazických bodů v květnu tohoto roku. Od bankovní rady se dnes nic jiného ani neočekávalo a trhy tak touto zprávou nejsou nijak překvapeny.

Maloobchodní tržby ještě zrychlují růst
07.11.2019 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v září meziročně vzrostly o 7,3 %. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku zvýšily o 8,2 %. Vysoká dynamika je však částečně zkreslena vyšším počtem pracovních dní v letošním září. Spotřebitelé více utráceli za počítačové a telekomunikační zařízení, za vybavení domácností a oděvy a obuv. Vlivem nízké srovnávací základny z loňského roku (zavedení emisních limitů) výrazně poskočily i tržby v automobilovém sektoru.

Ranní nadhoz - ČNB dnes sazby nezmění, německý průmysl pokračuje v poklesu
07.11.2019 Česká průmyslová výroba si v září meziročně připsala 4,9 %, tedy ještě o trochu více, než čekal trh. Výsledek byl ovšem do značné míry ovlivněn vyšším počtem pracovních dní v letošním září. Na celkovém přírůstku se nejvýrazněji podílela výroba elektrických zařízení a výroba motorových vozidel. Naopak výroba strojů a zařízení vlivem nízké investiční aktivity firem meziročně odepsala téměř 10 %. Zaměstnanost v průmyslu opět poklesla, růst mezd se udržel vysoký, když dosáhl 7 %.

Okénko trhu - Sněmovní hlasování o daňovém balíčku opět odloženo
06.11.2019 Zářijová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila přebytkem 25,1 mld. Kč, což předčilo loňský zářijový výsledek o 14,4 mld. Kč. Meziročně vzrostl vývoz o úctyhodných 8 % a dovoz o 3,4 % zásluhou o dva pracovní dny delšího měsíce. Pro slabších letních měsících, kdy je saldo zahraničního obchodu negativně ovlivněno prázdninovým provozem závodů, se bilance zahraničního obchodu vrací k silným výsledkům. K tomuto opět významně pomohl export automobilů, kterých se vyvezl největší objem za tento rok. Také vývoz počítačů, optických přístrojů, elektrických zařízení či strojů zaznamenal velmi dobrý výsledek. Výsledek v prvních třech čtvrtinách roku překonal stejné loňské období o více než 54 mld. Kč. Pokud tedy nedojde k naplnění významných globálních rizik, dočkáme se podle našeho očekávání přebytku na úrovni 120 mld. Kč.

Český průmysl mírně předčil očekávání
06.11.2019 Česká průmyslová výroba si v září meziročně připsala 4,9 %, tedy ještě o trochu více, než čekal trh. Výsledek byl ovšem do značné míry ovlivněn vyšším počtem zářijových pracovních dní v letošním roce. Po očištění o tento efekt průmyslová produkce meziročně zaznamenala pokles o 0,6 % a meziměsíčně (po sezónním očištění) vzrostla o 0,8 %. Mezi nejproduktivnější odvětví se řadila výroba dopravních prostředků (mimo motorových vozidel), která připsala 15,8 %, farmaceutický průmysl, který přidal 14 %, a opravy strojů a zařízení s 8,2 procenty. Po zohlednění váhy jednotlivých segmentů pro český průmyslový výstup se ovšem na celkovém výsledku kladně nejvíce podílela výroba elektrických zařízení a tradičně i výroba motorových vozidel. Hodnota průmyslových zakázek meziročně vzrostla o 2,7 % a její nárůst pozorujeme jak z tuzemska, tak i ze zahraničí. Ve srovnání s předchozími lety tak sice český průmysl již nevykazuje tak silné znaky přetíženosti, nicméně nadále nelze říci, že by se výrazné ochlazení pozorované například v Německu u nás zatím dramaticky promítlo. Počet zaměstnanců v českém průmyslu oproti loňskému září poklesl o 1,6 %.

Přes ochlazení zahraniční poptávky vývoz významně roste
06.11.2019 Zářijová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila přebytkem 25,1 mld. Kč, což předčilo loňský zářijový výsledek o 14,4 mld. Kč. Meziročně vzrostl vývoz o úctyhodných 8 % a dovoz o 3,4 % zásluhou o dva pracovní dny delšího měsíce. Srpnový výsledek byl revidován z 8,6 mld. Kč na 9,1 mld. Kč.

Ranní nadhoz - Konečně záblesk naděje z Německa?
06.11.2019 Index cen výrobců v eurozóně vykázal v září meziměsíční růst o 0,1 % a oproti stejnému měsíci loňského roku pak pokles o 1,2 %. Za tímto vývojem lze hledat primárně nízké světové ceny ropy a na ni navázaných produktů.

Okénko trhu - USA volí smířlivější tón
05.11.2019 Jediným dnešním ekonomickým ukazatelem byl index cen výrobců v eurozóně, který se vyvíjel přesně v souladu s tržními očekáváními. Meziměsíčně si tak v září připsal 0,1 % a oproti loňsku pak ceny poklesly o 1,2 %. Na jejich snížení měly největší podíl ceny energií, jejichž příspěvek dosáhl -6,1 %, což reflektuje primárně vývoj cen ropy na světových trzích.

Raiffeisenbank: Komentované měsíční odhady
05.11.2019 V následujícím odkaze najdete naše komentované měsíční odhady Raiffeisenbank a.s. na měsíc listopad. Publikaci naleznete volně ke stažení ZDE. Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Ranní nadhoz - nižší napětí ve světovém obchodě zlepšuje sentiment
05.11.2019 Listopadový Sentix indikátor podnikatelského sentimentu v eurozóně pozitivně překvapil, když si polepšil z -16,8 bodu na -4,5. V rámci ukazatele se zlepšily zejména vyhlídky na nejbližších šest měsíců (z -18 bodů až na -3,5). Za posunem stojí příznivější geopolitická situace, tedy odvrácení nebezpečí neřízeného brexitu a zmírnění napětí v obchodních vztazích mezi USA a Čínou.

ČNB půjde v prognóze dolů
04.11.2019 Koruna má za sebou klidný týden, během kterého se držela v úzkém koridoru EUR/CZK 25,50 – 25,54. Relevantní data vesměs naplňovala očekávání, ve stručnosti tedy potvrzovala trend nízké inflace ve státech eurozóny, nevalnou kondici německého průmyslu a slábnoucí hospodářský růst v Evropě. Za záblesk naděje šlo považovat snad jen některé předstihové indikátory, které se sice nadále nacházejí na nízkých úrovních, ovšem prozatím zřejmě zastavily svůj pád. Z Česka pak přišly pouze údaje o PMI a plnění státního rozpočtu, což nechalo trhy zcela chladnými. V USA podle očekávání došlo ke snížení sazeb Fedu o 25 bazických bodů a jak z prohlášení jeho šéfa Powella, tak i z nejnovějších dat o tamním trhu práce, lze usuzovat, že by pro letošní rok mohlo být i poslední.

Okénko finančního trhu 4.11.2019
04.11.2019 Dnes zveřejněný listopadový Sentix indikátor podnikatelského sentimentu v eurozóně pozitivně překvapil, když poskočil z -16,8 bodu na -4,5. Přitom trhy předpokládaly jen mírný nárůst zhruba o 4 body. Zlepšení sentimentu bylo podle průzkumu zaznamenáno u hodnocení aktuální ekonomické situace, zejména si však polepšil index očekávání na příštích 6 měsíců (z -18 bodů až na -3,5). Vzhledem k tomu, že Sentix indikátor je v publikačním kalendáři příslušného měsíce vždy první, dá se očekávat, že ke zlepšení by mohlo dojít i u dalších ukazatelů, pokud se potvrdí, že za posuny stojí příznivější geopolitická situace. Především došlo k zažehnání neřízeného odchodu Británie z EU. Tím se míra rizika aktuálně snížila a další vývoj se pak bude odvíjet až od výsledku předčasných voleb. Zároveň došlo k podstatnému zmírnění napětí v americko–čínských obchodních vztazích, první část připravované dohody by mohla být podepsána již v nejbližším období během setkání nejvyšších představitelů obou velmocí. Navíc podle vyjádření amerického ministra obchodu W. Rosse probíhají dosavadní vyjednávání s EU, Japonskem i Koreou uspokojivě. USA proto možná nebudou nuceny přistoupit k uvalení cel na dovážené evropské automobily.

Ranní nadhoz - Evropská důvěra investorů by se měla zvýšit
04.11.2019 W. Ross, americký ministr obchodu, se nechal slyšet, že USA možná nebudou nuceny přistoupit k přijetí cel na dovoz automobilů. Dosavadní vyjednávání jak s EU, tak s Japonskem či Koreou podle něj probíhají uspokojivě. O tom, zda cla budou uvalena, rozhodne americký prezident D. Trump do 17. listopadu. Pokud by se tak skutečně stalo, znamenalo by to významný šok pro evropský autoprůmysl a zejména pro Německo, které se již nyní pohybuje na hraně recese.

Říjnová bilance rozpočtu dosáhla -19,6 mld. Kč
01.11.2019 Po třech po sobě jdoucích letech, kdy rozpočet v říjnu vykazoval kladné hodnoty, byl tentokrát převis výdajů nad příjmy 19,6 mld. Kč. Oproti předchozím měsícům se mírně zlepšila statistika výběru DPH, která dosud významně pokulhávala. Nadále ovšem daňové příjmy zaostávají za plánem, a to jak v případě DPH, tak i daní z příjmů fyzických osob, právnických osob či pojistného na sociální zabezpečení. Celkem stát na daních plánoval vybrat v tomto období zhruba o 29 mld. Kč více, než se reálně podařilo. Vzhledem k tomu, že na výdajové straně mnoho prostoru pro pozitivní překvapení ve zbytku roku nezbývá a výběr daní s původními představami příliš nekoresponduje, může být plánovaného deficitu ve výši 40 mld. Kč za letošní rok ještě náročné dosáhnout.

Okénko trhu - americký trh práce nadále robustní
01.11.2019 Index nákupních manažerů si v říjnu sice o desetinu polepšil na 45 bodu a dosáhl nejvyšší hodnoty za poslední čtyři měsíce, nadále se však nachází hluboko v pásmu kontrakce. Podle průzkumu klesá výroba napříč celým zpracovatelským sektorem, nižší jsou celkové i exportní zakázky. Hlavními důvody jsou slábnoucí odbyt u významných exportních partnerů i u zákazníků z automobilového sektoru. Nižší požadavky na výrobu spolu se snahou o redukci nákladů pak vedly k nejvýraznějšímu snížení pracovních sil za posledních deset let, současně dochází i k optimalizaci skladových zásob. Rovněž ohledně budoucího vývoje jsou průmysloví manažeři skeptičtí, očekávají další oslabení poptávky s dopady na úroveň produkce. Tyto nejistoty pak ovlivňují i investiční aktivitu firem. V nadcházejících čtvrtletích tak bude česká ekonomika zpomalovat, průměrný růst HDP v roce 2020 odhadujeme pouze na úrovni 2 %.

Český index nákupních manažerů ve výrobě v říjnu nepatrně vzrostl na 45,0 bodů
01.11.2019 Zaznamenal tak de facto stagnaci již třetí měsíc v řadě. Přes stagnaci celkového indexu zaznamenali průmyslníci další pokles výroby i nových zakázek. Nedostatečná poptávka vedla firmy k nejrazantnějšímu snížení pracovní síly od krizového roku 2009. Navíc výrobci ztrácí naději a jejich očekávání od příštího roku se poprvé od roku 2012 propadlo do negativního teritoria.

Ranní nadhoz - Tuzemský PMI ve výrobě by měl opět mírně klesnout
01.11.2019 Inflace v eurozóně za měsíc říjen dosáhla meziročního tempa 0,7 % a její jádrová složka pak 1,1 %. Růst cen tak hluboce zaostává za cílem Evropské centrální banky, která by její hodnotu ráda viděla těsně pod dvěma procenty. Na příštím zasedání se s tímto nedostatkem bude již potýkat nová šéfka ECB Ch. Lagardeová.

Okénko trhu - ČNB signalizuje stabilitu sazeb
31.10.2019 Před dalším zasedáním bankovní rady České národní banky, které se koná za týden, se sešlo několik vyjádření českých centrálních bankéřů. Guvernér Rusnok zopakoval svou tezi, že proinflační tlaky pozorované v české ekonomice jsou zhruba vyváženy mezinárodními riziky a logickou reakcí je tak stabilita sazeb. Podobně i Oldřich Dědek by sazby zachoval s tím, že česká inflace je sice poblíž horní hranice tolerančního pásma, ale to koneckonců znamená, že je tam, kde má být. Aleš Michl současnou situaci poeticky přirovnal k flirtu mezi českým průmyslem a recesí a nerad by prý zvýšením sazeb tento vztah povýšil na sňatek – je tudíž také pro stabilitu. A konečně i Marek Mora, který na posledním zasedání jako jeden ze dvou členů rady podpořil zvýšení úroků, se nejnověji nechal slyšet, že by to tentokrát již spíše neudělal. Zdá se tedy, že nadcházející zasedání bankovní rady bude z těch méně napínavých – ČNB téměř jistě k žádné změně v měnové politice nesáhne.

Ranní nadhoz - Fed potřetí v řadě snížil sazby
31.10.2019 Včerejší zasedání výkonné rady Fedu (FOMC) podle očekávání přineslo snížení úrokových sazeb o 0,25 % do pásma 1,50-1,75 %. V následném komentáři prezident Fedu J. Powell zmínil, že sazby zůstanou na nízkých úrovních, dokud neuvidí výraznější růst inflace. Jeho komentář ohledně ekonomického výhledu byl v zásadě neutrální, měnová politika je podle něj aktuálně nastavena na odpovídající úrovni, nicméně Fed je připraven dále jednat, pokud se změní výhled. Včerejší data z americké ekonomiky dopadla oproti očekávání lépe. HDP sice zpomalil růst na 1,9 %, trh ovšem očekával jen 1,6 %, stejně tak i přírůstek pracovních míst dosáhl 125 tis., což bylo o 15 tisíc nad konsenzem. Americký dolar v reakci na rozhodnutí Fedu ztratil více než 0,5% a dnes ráno se obchoduje na EUR/USD 1,116.

Okénko trhu - Americká ekonomika stále jede na plné obrátky
30.10.2019 Dnes zveřejněná ekonomická důvěra v eurozóně vykázala další pokles až na hranici sta bodů. Oproti minulému měsíci zaznamenal sentiment pokles o 0,9 na hodnotu 100,8 bodů, čímž předčil optimističtější očekávání trhu. Spotřebitelská důvěra se dle očekávání zvládla udržet na hodnotě minulého měsíce. Naopak důvěra v průmyslovém sektoru a v sektoru služeb zaznamenala pokles. Další pokles evropského sentimentu může značit, že eurozóně na lepší časy ještě rozhodně nesvítá.

Ranní nadhoz - Britové míří k volbám
30.10.2019 Britský parlament včera poměrem 438 ku 20 schválil návrh premiéra Johnsona na vypsání předčasných voleb. Ty se tak uskuteční dne 12. prosince a lze je do značné míry chápat jako zástupné referendum o brexitu. K volbám Johnsona dotlačila nemožnost prosadit jeho odchodovou dohodu, již vyjednal s EU, skrz parlament, ve kterém neměl většinu. Slibuje si od nich tak posílení vlastního mandátu a následně volné ruce k dokončení rozvodového procesu. Pokud by ovšem naopak Johnson ve volbách ztratil, může se stát téměř cokoliv, včetně opakování samotného referenda o setrvání v EU. Sázkové kanceláře Johnsona v tuto chvíli favorizují na vítězství, ovšem nad tím, zda získá potřebnou většinu poslanců, shoda nepanuje.

Okénko trhu - Corbyn prý podpoří předčasné volby
29.10.2019 Britský premiér Johnson již opustil snahu prosadit brexitovou dohodu, kterou uzavřel s EU, přes britský parlament, jelikož v něm nedisponuje většinou a nedaří se mu najít širší podporu. Místo toho se zaměřil na možnost vyhlášení předčasných voleb. V nich by rád posílil řady své konzervativní strany v zákonodárném sboru, aby následně brexit prosadil po svém. I pro samotné vyhlášení voleb ovšem potřeboval souhlas současné opozice, kterého se mu zřejmě dostalo právě dnes. Lídr labouristů Corbyn se nechal slyšet, že při odpoledním hlasování jeho strana podpoří vyhlášení předčasných voleb na 9. – 12. prosince tohoto roku. Labouristé se k této variantě údajně přiklonili proto, že nedávno ohlášený souhlas EU s odkladem brexitu definitivně zabránil Johnsonovi v realizaci neřízeného odchodu. Podle bookmakerů jsou Johnsonovi šance na vítězství ve volbách dobré, nicméně jestli jeho strana získá v parlamentu sama většinu, již zdaleka tak jisté není – pravděpodobnost odhadují zhruba na 50 %. Pokud tedy volby dopadnou nepřesvědčivě, a Johnson bude znovu muset hledat podporu pro svůj plán, můžeme se okolo Vánoc dočkat dalšího dramatického dějství brexitové tragédie.

Jak daleko zajde Fed?
29.10.2019 Česká měna si na vlně brexitové euforie našla dočasné nové stanoviště v blízkosti EUR/CZK 25,55, kde zahajovala minulý i aktuální týden. Trhy tím ocenily, že byla ze stolu prakticky smetena varianta neřízeného odchodu Britů z osmadvacítky. Výraznější výkyv koruna zaznamenala v uplynulém týdnu prakticky pouze jediný, a to když ve středu promluvil viceguvernér ČNB Marek Mora na téma dalšího vývoje českých sazeb. Mora, který dosud platil za jednoho z mála zastánců jejich dalšího zvýšení, se nechal slyšet, že podle něj argumenty ve prospěch tohoto kroku v poslední době zeslábly. Trhy si tento signál vyložily jako holubičí zpěv a koruna oslabila o zhruba 7 haléřů. Ve zbytku týdne ovšem tuto ztrátu opět umazala.

Ranní nadhoz finančních trhů 29.10.2019
29.10.2019 Unijní země se v pondělí dohodly na odkladu brexitu do konce ledna 2020, britský premiér Boris Johnson potvrdil, že Spojené království s prodloužením lhůty odchodu o tři měsíce souhlasí. Současně ale žádá po Bruselu záruky, že k dalšímu odsunutí termínu již nedojde. Britská opozice znovu zablokovala plán Johnsona na vypsání předčasných voleb. Vláda by je však mohla prosadit pomocí stručného zákona, který nevyžaduje dvoutřetinovou parlamentní podporu.

Okénko trhu - útlum německého hospodářství se posouvá i do Q4
25.10.2019 Zkraje týdne to vypadalo, že Velká Británie by mohla už koncem měsíce opustit EU. Odchod k poslednímu říjnu se však neuskuteční, protože britští poslanci odmítli šibeniční termín tří dnů na prostudování všech ustanovení. Britský premiér B. Johnson proto nyní předpokládá ukončení legislativního procesu spojeného s brexitem do 8. listopadu a na 12. prosince navrhuje konání předčasných voleb. Vláda však podmiňuje více času na debatu o prováděcím zákoně schválením konání předčasných voleb. Hlasování o tomto návrhu je na programu sněmovny již v pondělí 28. října. Opozice oznámila, že se bude rozhodovat o podpoře vládního návrhu až pokud s odkladem brexitu bude souhlasit Evropská unie. Z dosavadních vyjádření unijních zástupců vyplývá, že by to neměl být problém. K vypsání předčasných voleb je však třeba dvou třetin poslanců, nakonec bude tedy záležet na opozičních labouristech, zda vládní návrh podpoří. Ačkoli bylo pro tentokrát nebezpečí tzv. tvrdého brexitu zažehnáno, nejistoty spojené s odchodem Británie z EU nás budou trápit nejspíše ještě příští rok.

Ranní nadhoz - Německý Ifo index očekávání by měl mírně vzrůst
25.10.2019 Rada guvernérů ECB na včerejším zasedání rozhodla podle očekávání o zachování stávající měnové politiky, depositní sazba tedy zůstává na úrovni -0,5 % a program nákupů aktiv bude pokračovat v listopadu podle původního plánu. Na následné tiskové konferenci Draghi mimo jiné relativizoval závažnost neshod v rámci rady, o kterých se na veřejnosti spekulovalo po předchozím zasedání a zároveň zpětně zhodnotil dosavadní významně uvolněnou měnovou politiku ECB jako evidentně opodstatněnou. Příští zasedání již povede Draghiho nástupkyně v úřadu Christine Lagardeová.

Okénko trhu - ECB dnes ke změnám nepřikročila
24.10.2019 Český statistický úřad dnes zveřejnil výsledky konjukturálního průzkumu za měsíc říjen. V souhrnném indexu došlo k poklesu na úroveň 93,6 bodu, což představuje pětileté minimum. Pesimismus se šíří hlavně v průmyslu, naději naopak neztrácejí podnikatelé ve stavebnictví a službách. Panice stále nepropadají ani české domácnosti, jejichž hodnocení situace se meziměsíčně mírně zlepšilo a s hodnotou 103,6 bodu se z dlouhodobého pohledu drží na stále slušné hodnotě. Poněkud se ovšem zvýšila ochota spotřebitelů ke spoření, což lze vykládat jako náznak opatrnosti do blízké budoucnosti.

Ranní nadhoz finančních trhů 24.10.2019
24.10.2019 K nastavení měnové politiky se včera vyjádřil viceguvernér ČNB M. Mora, který jako jeden ze dvou členů rady hlasoval na zářijovém zasedání pro zvýšení úrokových sazeb. Potřeba zvýšit úrokové sazby se podle něho snížila. Jednak došlo k dalšímu zhoršení zahraničních ekonomických výhledů a zvyšuje se riziko, že to ovlivní i tuzemskou ekonomiku, současně v září zvolnila inflace. Podle jeho názoru je bankovní rada aktuálně více nakloněna vyčkávací strategii.

Okénko trhu - Viceguvernér ČNB M. Mora očekává stabilitu sazeb
23.10.2019 Poslanecká sněmovna dnes projednává návrh státního rozpočtu na rok 2020. Současný návrh zahrnuje stejný schodek, se kterým se počítá také letos, tedy 40 mld. Kč. Právě výše schodku se nelíbí opozici. Mimo to rozpočtu vytýká, že jde málo peněz na státní investice. Ty by příští rok měly být ještě nižší, než za finanční krize v roce 2009 a to jak v procentuálním vyjádření k HDP, tak v absolutní hodnotě. Tehdy šlo na investice celkem 11 % státního rozpočtu (133 mld. Kč), zatímco příští rok by to mělo být pouze 8 % (122 mld. Kč). I přes nesouhlas opozice by však vláda pro současnou podobu rozpočtu měla získat většinovou podporu.

Ranní nadhoz - Brexit se zřejmě (opět) oddaluje
23.10.2019 Britský premiér Johnson si včera připsal první dílčí vítězství za dobu svého úřadování, když v parlamentu prosadil svou podobu brexitové dohody. Hned poté ovšem následovala další z mnoha porážek, když poslanci odmítli jeho plán na překlopení nutné prováděcí legislativy do britského práva v šibeničním termínu tří dnů, což byla nutná podmínka pro naplnění dohody do 31. října. Termín, který Johnson sám stanovil jako nepřekročitelný, tak zřejmě bude překročen. V reakci na výsledek druhého hlasování pak Johnson v souladu s předchozími prohlášeními naznačil, že celou dohodu ze schvalovacího procesu stáhne a jeho novým cílem pravděpodobně budou předčasné volby. Předseda Evropské rady Donald Tusk na britský vývoj zareagoval ujištěním, že Evropská unie je připravena prodloužit termín pro dokončení brexitu do 31. ledna 2020.

Forex: Koruna si dnes dál polepšila k euru, vůči dolaru mírně ztratila
22.10.2019 Koruna dnes mírně posílila vůči euru, a to o tři haléře na 25,55 Kč/EUR. K dolaru česká měna naopak od pondělního večera o dva haléře oslabila na 22,96 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Okénko trhu - Evropa s napětím sleduje dění v Londýně
22.10.2019 Datový kalendář byl pro dnešek prázdný a celá Evropa tak s napětím sleduje dění v Londýně, kde tamní poslance čeká dvojice klíčových hlasování o podobě brexitu. V prvním kole se bude hlasovat o samotné dohodě o odluce Spojeného království a Evropské unie, jak ji vyjednal premiér Johnson. Už zde nemá vláda vítězství jasné, když proti návrhu mohou zvednout ruku rebelové z Johnsonovy konzervativní strany, většina opozičních labouristů, ale i severoirští unionisté. I pokud návrh dohody projde, bude zapotřebí ještě prosadit mimořádné zkrácení lhůty pro její implementaci. Johnson ji potřebuje uvést v život během pouhých tří dnů, ačkoliv standardní doba pro projednávání mezinárodních dohod je v Británii 21 dní. Z ohlasů, které postupně z Londýna přicházejí, je zřejmé, že je situace extrémně nepřehledná a je tak krajně obtížné odhadovat, který tábor bude nakonec při jednotlivých hlasováních početnější. Pokud obě hlasování dopadnou kladně, může se dohodou zabývat Evropský parlament a ke kontrolovanému brexitu by mohlo brzy skutečně dojít. Pokud bude jeden z návrhů zamítnut, plán na prosazení odchodu k 31. říjnu nejspíše padá a od Johnsona se s největší pravděpodobností čeká pokus o vyhlášení předčasných voleb.

Ranní nadhoz - dění v Británii stále v centru pozornosti
22.10.2019 Ceny výrobců v sousedním Německu se v září meziročně snížily o 0,1 %, což byl první pokles po téměř třech letech. Významně k němu přispěly nižší ceny energií, nicméně i bez tohoto vlivu byl růst cen ve výrobní sféře jen velmi slabý. Vlivem slábnoucí poptávky a vysoké konkurence na trzích jsou firmy nuceny stlačovat svoje marže, což tlumí cenový růst.

Okénko trhu - ve čtvrtek zasedá ECB, výrobní ceny v zahraničí klesají
21.10.2019 Do aktuálně platného termínu odchodu Velké Británie z EU zbývá deset dní, nicméně stále zůstává nejisté, jak se nakonec situace vyvine. V pátek se zdálo, že už zbývá pouze souhlas britského parlamentu, ke kterému mělo dojít hned následující den. V sobotu však jeden ze zákonodárců předložil dodatek, podle kterého se musí ustanovení brexitové dohody nejdříve převést do britského práva. Příslušné legislativní úpravy by měly být hotovy až v úterý. Rozhodování bylo tedy odloženo, nicméně premiér B. Johnson musel podle již přijatých zákonů požádat předsedu Evropské rady Donalda Tuska o další odklad termínu odchodu Spojeného království z EU. Aby komplikací nebylo málo, je rozhodnutí o tom, zda se o dodatcích i dohodě bude hlasovat, v rukou předsedy sněmovny Bercowa, který v minulosti často nebyl vládním konzervativcům příliš nakloněn. Ve Štrasburku se mezitím sejde na plenárním zasedání Evropský parlament, který musí stejně jako britský zákonodárný sbor novou brexitovou dohodu schválit. I přes vzniklé komplikace počítá britská vláda stále s datem odchodu Spojeného království z EU k poslednímu říjnu. Trhy, zdá se, zatím vyčkávají, jak celá situace nakonec dopadne. Britská libra během dneška ještě dále mírně posílila a aktuálně se obchoduje na EUR/GBP 0,861, což je nejsilnější hodnota od letošního května.

Forex: Brexitové naděje zpevňují měny regionu
21.10.2019 Pokud snad byl někdo do minulého týdne na pochybách, zda kurzem měn středoevropských zemí momentálně hýbou spíše lokální či zahraniční události, pak není přesvědčivějšího důkazu než vývoj uplynulých dnů. Česká koruna zahajovala minulý týden na kurzu EUR/CZK 25,82, v jehož blízkosti se předtím vcelku stabilně držela navzdory všemožným špatným i dobrým signálům z reálné ekonomiky. Jamile se ovšem nachýlil termín jednání Evropské rady o podobě brexitu a sdělovací prostředky zaplavily zprávy ze Spojeného království, jehož vláda se překotně snažila završit vyjednávání, začaly se všechny měny regionu synchronizovaně pohupovat. Trhy očividně vnímají možnost uzavření kompromisní dohody jako dobrý signál pro českou měnu a jelikož jsme dnes dohodě zřejmě blíže než před týdnem, je silnější i koruna – momentálně EUR/CZK 25,63.

Ranní nadhoz - Týden plný předstihových ukazatelů, čeká nás zasedání ECB
21.10.2019 Ačkoliv se čekalo, že s počátkem nového týdne bude ohledně způsobu a načasování odchodu Británie z EU jasněji, nestalo se tak. Na sobotním zasedání britský parlament odsunul hlasování o dohodě a vrátit by se k němu měl na začátku tohoto týdne. Zároveň byl britský premiér B. Johnson zákonem donucen k odeslání žádosti o odložení odchodu. EU se podle všeho touto žádostí nebude zabývat do doby, než proběhne v britském parlamentu hlasování. První ohlasy od evropských lídrů znějí ovšem vesměs vstřícně. Pozdržení odchodu bránit nebudou, naopak například z Německa zaznívá názor, že by mělo jít o delší než nyní navrhované tři měsíce.

Okénko trhu - Čínský HDP rostl jen 6% tempem
18.10.2019 Čínská ekonomika ve třetím čtvrtletí dále zpomalila svůj růst na pouhých 6 %. Jedná se o nejpomalejší růst za posledních téměř 30 let. Na tamní ekonomice se podepisuje nejen ochlazení průmyslu, ale i obchodní války, které vede s USA. To můžeme pozorovat zejména na čínském exportu, který se v září propadl o 3,2 %. Také domácí poptávka zaznamenává pokles a oslabuje také investiční aktivita. Za zpomalení můžou tedy nejen vnější vlivy, ale také ty domácí. Celkově čínská ekonomika v průměru za první tři měsíce rostla tempem 6,2 %. Tým RBI odhaduje, že tímto tempem poroste v průměru za celý rok 2019. Během příštího roku ovšem očekáváme zpomalení na 6 %.

Ranní nadhoz - Čína ve třetím čtvrtletí rostla nejpomaleji za 30 let
18.10.2019 Na včerejším summitu zástupci členských zemí EU podpořili novou dohodu o odchodu Británie z EU. Podle ní by mělo zboží na území Severního Irska nadále podléhat pravidlům EU a nevznikne tak pevninská hranice mezi Irskem a Severním Irskem, což bylo klíčové. Zítra ovšem britského premiéra B. Johnsona čeká mnohem důležitější hlasování britského parlamentu, který prozatím jakékoliv ujednané dohodě mezi premiérem (či premiérkou) a EU nebyl nakloněn.

Okénko trhu - Vyjednavači EU a Spojeného království nalezli shodu nad brexitem
17.10.2019 Vyjednavači Evropské unie a Spojeného království dnes nalezli shodu nad podobou brexitové dohody. Podle ní by mělo zboží na území Severního Irska nadále podléhat pravidlům EU a nevznikne tak pevninská hranice mezi Irskem a Severním Irskem, což bylo klíčové. V Severním Irsku ovšem bude platit celní režim Velké Británie, a budou se tak na něj vztahovat dohody o obchodních vztazích, které si s dalšími zeměmi vyjedná Londýn. Tím bude naplněna podmínka premiéra Johnsona, který sliboval kompletní převzetí kontroly nad obchodní politikou na celém britském území. Vzhledem k tomu, že Severní Irsko bude součástí evropského trhu, budou muset ovšem tamní úřady u každého zboží, které do něj bude přivezeno, určit, zda bude pokračovat dále do EU (a bude tedy procleno podle jejích pravidel) či zůstane ve Velké Británii (a podléhá tak britskému zdanění). Dohodu se podařilo nalézt i nad způsobem výběru daně z přidané hodnoty. Speciální režim, který má zavládnout v Severním Irsku, budou mít možnost tamní zvolení zástupci ukončit nejdříve čtyři roky poté, co vstoupí v platnost.

Ranní nadhoz - americká ekonomika zpomaluje, Fed dále sníží sazby
17.10.2019 Ceny průmyslových výrobců se v září meziměsíčně zvýšily o 0,1 %, jejich meziroční dynamika ovšem dále zvolnila na 1,9 %. K růstu nejvýrazněji přispívaly ceny elektřiny a v potravinářství. Na druhé straně klesaly ceny u produktů napojených na ropu, tedy rafinovaných výrobků a chemických látek. Výrobní ceny v eurozóně začaly klesat, což se bude postupně promítat i do tuzemské průmyslové inflace. Průměrný růst cen výrobců by měl v letošním roce dosáhnout hodnoty mírně pod 3 %.

Okénko trhu - MMF snížil odhad globálního růstu
16.10.2019 Ceny průmyslových výrobců se v září meziměsíčně zvýšily o 0,1 %, jejich meziroční dynamika ovšem dále zvolnila na 1,9 %. K růstu nejvýrazněji přispívaly ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které se meziročně zvedly o 7,7 %. I přes určité zvolnění pak stále trvá rychlý růst cen v potravinářství (o 3,6 %). Na druhé straně klesaly ceny koksu, rafinovaných ropných výrobků a chemických látek, tedy produktů ovlivněných nižší cenou ropy. V následujících měsících očekáváme postupné slábnutí cenových tlaků u producentů, ať už vlivem pomaleji rostoucích cen agrárních komodit, tak i v důsledku slábnoucí poptávky. Výrobní ceny v eurozóně v srpnu přešly do meziročního poklesu, což se bude s určitým zpožděním promítat i do tuzemské průmyslové inflace. Průměrný růst cen výrobců by měl v letošním roce dosáhnout hodnoty mírně pod 3 %, vlivem vysoké dynamiky v H1.

Ranní nadhoz - Tématem dneška bude jednoznačně brexit
16.10.2019 Dva členové bankovní rady České národní banky, Vojtěch Benda a Tomáš Holub, se včera nechali slyšet, že podle jejich názoru se bude debata na příštím zasedání rady točit kolem možnosti zvýšení sazeb či jejich stabilitou. My věříme, že ČNB sazby i nadále ponechá beze změny, vzhledem k vnějším rizikům.

Růst cen průmyslových výrobců začal zpomalovat
16.10.2019 V meziměsíčním srovnání se ceny průmyslových výrobců v září zvýšily o 0,1 %, jejich meziroční dynamika ovšem klesla na 1,9 %. K meziměsíčnímu růstu přispěly zejména ceny koksu a rafinovaných ropných výrobků, které však i nadále zaznamenávají meziroční pokles (o 2,5 %) v závislosti na nízkých cenách ropy na světových trzích. Nadále k inflaci významně přispívají ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které vzrostly o 7,7 %. Zásluhou nárůstu cen zemědělských komodit pokračují ve svižném růstu i ceny producentů v oblasti potravinářství (o 3,6 %).

Okénko trhu - Nálada v Německu se opět zhoršila
15.10.2019 Dva členové bankovní rady České národní banky, Vojtěch Benda a Tomáš Holub, se dnes nechali slyšet, že podle jejich názoru se bude debata na příštím zasedání rady točit kolem možnosti zvýšení sazeb či jejich stabilitou. Ve stejném duchu se podle oficiálního zápisu neslo i poslední zasedání, kde poměrně přesvědčivě zvítězilo zachování stávajících sazeb. I vzhledem k tomu, že od té doby nepřišly žádné nečekané zprávy, které by naváděly k nutnosti zpřísnění měnové politiky, věříme, že ČNB sazby i nadále ponechá beze změny.

Ranní nadhoz - německý ZEW index se dále zhorší
15.10.2019 Saldo běžného účtu platební bilance za měsíc srpen dosáhlo -10,7 mld. Kč, což bylo zhruba v souladu s tržním očekáváním. Pozitivně opět přispěl přeshraniční obchod se zbožím a službami, na druhou stranu pak působil silný odliv důchodů z přímých investic, který činil 43,5 mld. Kč. V souhrnu běžný účet opět vykázal překvapivě dobrý výsledek, ochlazení v zahraničí se tak zatím v tuzemských datech běžného účtu příliš neprojevuje.

Forex: Korunu zaskočila česká inflace
14.10.2019 Česká měna se po předchozím krátkém výletu do silnějších pozic vrátila na začátku minulého týdne k hodnotě EUR/CZK 25,77. S menšími fluktuacemi se jí pak držela po několik dní, zcela netečná vůči datům o české průmyslové výrobě, maloobchodních tržbách, či nezaměstnanosti. K výraznějšímu pohybu korunu vyprovokoval až čtvrteční údaj o české inflaci, která vykázala 2,7 %, v souladu s naším očekáváním. Trhy byly ovšem evidentně překvapeny, že růst cen nebyl vyšší. Oslabily tak spekulace na ještě jedno zvýšení sazeb České národní banky, která se k němu beztak příliš neměla, což zřejmě způsobilo oslabení koruny o téměř 10 haléřů během několika hodin. Velká část těchto ztrát byla ovšem umazána ještě téhož dne odpoledne a česká měna se tak ustálila poblíž EUR/CZK 25,82, kde ji nalezneme i dnes.

Okénko trhu - průmysl v eurozóně v srpnu mírně lepší
14.10.2019 Saldo běžného účtu platební bilance za měsíc srpen dosáhlo -10,7 mld. Kč, což bylo zhruba v souladu s tržním očekáváním. Oproti předchozímu měsíci, kdy bilance nepříjemně překvapila vysokým záporným saldem, se jedná o zlepšení o téměř 17 mld. Pozitivně opět přispěl přeshraniční obchod se zbožím a službami, když vlivem slabé investiční aktivity dochází zejména k výpadkům na straně dovozů. Na druhou stranu naopak působil silný odliv důchodů z přímých investic, který činil 43,5 mld. Kč. V souhrnu běžný účet opět vykázal překvapivě dobrý výsledek, kumulativní saldo za posledních dvanáct měsíců dosahuje přebytku téměř 40 mld. Kč. Ochlazení v zahraničí se tak zatím v tuzemských datech běžného účtu příliš neprojevuje.

Ranní nadhoz - Čína s USA našly společnou řeč, cla se zvyšovat zatím nebudou
14.10.2019 Koncem minulého týdne a následně během víkendu intenzivně pokračovalo vyjednávání mezi Spojeným královstvím a EU. Avšak k žádnému průlomu prozatím nedošlo. Nová podoba smlouvy, kterou před nedávnem předložil britský premiér B. Johnson, není podle zástupců EU dostatečně konkrétní. Ve čtvrtek se bude konat evropský summit, kterého by se měl účast britský premiér a zástupci ostatních členských států. Pokud do té doby nebude ujednána nová dohoda, bude se zde jednat zejména o podmínkách a délce prodloužení, o které bude Johnson nucen EU požádat, jak mu přikazuje zákon schválený parlamentem na začátku září.

Okénko trhu - rozpory uvnitř ECB, obchodní jednání USA Čína pokračují
11.10.2019 Včera zveřejněné minutes z posledního zasedání ECB potvrzují hluboké rozkoly mezi členy rady guvernérů. Nejostřejší výhrady se týkaly nově spuštěného programu nákupu aktiv. Více než třetina členů rady, včetně šéfů centrálních bank nejvýznamnějších zemí bloku Německa a Francie, vyjádřilo silné pochybnosti o efektivitě dalšího nákupu dluhopisů. Jeho účelem je zajistit dostatek likvidity na trzích na podporu investiční aktivity i vadnoucí evropské ekonomiky. Názorová rozepře mezi členy vedení silně narušuje důvěryhodnost celé instituce a vyvolává otázku, zda bude banka schopna účinně plnit svoji roli. V podmínkách extrémně nízkých výnosů bude podle oponentů další nákup aktiv málo efektivní a tento nástroj by měl být použit až v případě krajní nouze. Zároveň tento týden prosákly na veřejnost zprávy, že měnový výbor, který připravuje podklady pro radu guvernérů, se stavěl proti dalšímu nákupu aktiv. Neshody tedy panují i uvnitř samotné ECB. Dva ze šesti členů výkonného výboru ECB odmítali nákup aktiv, jeden člen byl pak proti dalšímu snížení záporné depozitní sazby. Německá zástupkyně S. Lautenschlaeger kvůli nesouhlasu se směřováním měnové politiky po zasedání rezignovala na svou funkci. Ze zveřejněného zápisu zároveň vyplývá, že pokud by se neprosadil nový program nákupu aktiv, byli by bankéři ochotni snížit depozitní sazbu až o 20 bazických bodů. Rozporuplně byla přijata i dvouúrovňová „tiering-rate“, která prošla jen těsnou většinou. Nově nastupující prezidentka ECB Ch. Lagardeová tak bude mít hned na začátku svého mandátu plné ruce práce, aby rozhádané ECB udala jednotný směr.

Ranní nadhoz finančních trhů 11.10.2019
11.10.2019 V průběhu dneška se má setkat americký prezident D. Trump s čínskými protějšky, aby jednali o nové obchodní dohodě. Podle jeho slov jdou dosavadní vyjednávání velmi dobře. Pokud se v průběhu dneška strany nedomluví na nějaké alespoň částečné dohodě, budou s platností od příštího týdne navýšena současná 25% cla na 30 % na zboží v celkovém objemu 250 mld. dolarů.

Okénko trhu - Koruna oslabila v reakci na pomalejší inflaci
10.10.2019 Česká inflace v září zpomalila na 2,7 % meziročně. Ve srovnání s předchozím měsícem pak došlo k poklesu cen o 0,6 %. Hlavními protiinflačními faktory byly klesající ceny dovolených, které s koncem letních prázdnin přicházejí pravidelně, a nižší ceny pohonných hmot. Meziroční růst cen je nadále vysoko nad cílem České národní banky, kde jej drží hlavně rostoucí ceny spojené s bydlením (elektřina, teplo, nájemné) a ceny služeb. Právě v cenách služeb se nejvíce projevuje vyšší spotřebitelská poptávka daná napjatou situací na trhu práce, tedy nízkou nezaměstnaností a rychlým růstem mezd. Naproti tomu inflační tlaky ze zahraničí jsou utlumené, cenový růst v eurozóně dosáhl v září jen 0,9 %. Očekáváme, že inflace bude v následujících čtvrtletích postupně zpomalovat. Růst cen bude tlumit slabá inflace v zahraničí, měnová politika ČNB a svoji roli bude hrát i postupné zpomalování ekonomiky a slábnoucí růst mezd. V průměru za celý letošní rok odhadujeme inflaci na úrovni 2,8 % a v příštím roce pak její další zpomalení. Centrální banka podle nás na vývoj zareaguje ve druhém čtvrtletí roku 2020 zahájením cyklu snižování sazeb, a do konce příštího roku se základní sazba dostane až na 1,25 %.

Ranní nadhoz - inflace v září lehce zpomalí
10.10.2019 Brusel odmítá návrh dohody, se kterou přišla britská vláda minulý týden. Podle ní by Severní Irsko v podstatě zůstalo v unijním jednotném trhu, kontroly by se prováděly v přístavech v Irském moři a mimo irsko-severoirskou hranici. Podle hlavního vyjednávače EU M. Barniera je tato varianta neakceptovatelná. Předseda EU J.C. Juncker vidí ještě určitou šanci na dohodu, hlavní však bude postoj Londýna. Jako nejpravděpodobnější varianta se nyní jeví další odklad brexitu.

Okénko trhu - Už i Řecko prodalo dluhopis se záporným výnosem
09.10.2019 Prezident americké centrální banky J. Powell včera prohlásil, že Fed bude pokračovat v nákupu aktiv. Hodlá i nadále skupovat americké státní dluhopisy s krátkou splatností. Podle jeho slov se ovšem nejedná o další kolo kvantitativního uvolňování, kterým se Fed snažil pomoc americké ekonomice v dobách finanční krize. Objem nákupů je marginální a účelem je nyní především zlepšení fungování peněžního trhu a prevence problémů s krátkodobou likviditou. Zároveň Powell naznačil, že bude-li to tamní ekonomika vyžadovat, jsou připraveni ji podpořit dalším snížením sazeb.

Ranní nadhoz - Jednání mezi EU a VB jsou na mrtvém bodě
09.10.2019 Kolaps jednání mezi EU a Spojeným královstvím se zdá být zase o něco blíže. Jednání mezi britským premiérem Johnsonem a německou kancléřkou Merkelovou či irským premiérem Varadkarem žádný průlom nepřinesla. Obě strany se zdají být pevně zakopány ve svých vzájemně výlučných pozicích a čas běží. Britská libra včera v reakci na zprávy o nulovém pokroku oslabila oproti euru o zhruba 0,75 %.

Okénko trhu - Německá průmyslová výroba překvapivě vzrostla
08.10.2019 Britská libra dnes proti euru oslabila o 0,85 % k hranici EUR/GBP 0,90 v reakci na zprávy o telefonickém rozhovoru mezi německou kancléřkou Merkelovou a britským premiérem Johnsonem. Z britské strany v něm mělo zaznít, že jakákoliv brexitová dohoda je prakticky vyloučena v případě, že bude EU trvat na zachování Severního Irska v celní unii. Podle neoficiálních informací se tak jednání blíží k definitnímu kolapsu.

Tržby v maloobchodě pokračují v růstu, prodeje aut poklesly
08.10.2019 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v srpnu meziročně vzrostly o 3,7 %. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku zvýšily o 1,4 %. Spotřebitelé v srpnu více utráceli za počítačové a telekomunikační zařízení a za věci pro sport, kulturu a rekreaci. Došlo však opět k poklesu tržeb za prodeje a opravy automobilů.

Nezaměstnanost již tři měsíce v řadě na úrovni 2,7 %
08.10.2019 Podíl dosažitelných nezaměstnaných osob v ČR na populaci ve věku 15 – 65 let v září zaznamenala hodnotu 2,7 % potřetí v řadě. Celkový počet nezaměstnaných činil 201 907, tj. o 2 882 méně než v předchozím měsíci. V letních měsících zaznamenala nezaměstnanost mírný sezónní nárůst spojený s příchodem nových absolventů na trh práce. S tím, jak se noví žadatelé o práci postupně budou zapojovat do pracovního procesu, může nezaměstnanost ještě dále klesat.

Ranní nadhoz - bilance zahraničního obchodu překvapila, průmysl klesá
08.10.2019 Srpnová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila přebytkem 8,6 mld. Kč. Oproti stejnému měsíci loňského roku došlo ke zlepšení o 15,4 mld. Kč. Vzhledem k negativnímu ekonomickému vývoji v zahraničí nepřestává bilance tuzemského zahraničního obchodu pozitivně překvapovat. Pokud nedojde k naplnění zahraničních hrozeb (cla na evropské automobily, tvrdý brexit), odhadujeme letošní přebytek obchodní bilance na úrovni 120 mld. Kč.

Forex: Koruna si své zisky neudržela
07.10.2019 Koruna do posledního čtvrtletí tohoto roku vstoupila na hodnotě EUR/CZK 25,80, tedy v souladu s naší prognózou. Následně zažila krátké epizody mírného posilování, ovšem tyto byly z větší části zahlazeny brzkými korekcemi. Mezi dobé zprávy pro českou měnu patřil například směrem nahoru zrevidovaný výsledek německého PMI ze zpracovatelského sektoru, či lepší finální odhad růstu českého HDP ve druhém čtvrtletí. Na trhy se rovněž vkrádal opatrný optimismus ohledně uklidnění rozepře mezi USA a Čínou. Koruna tak tento týden zahajovala poblíž hodnoty EUR/CZK 25,73, nicméně pondělní ráno přineslo vystřízlivění – USA s Čínou opět zostřily rétoriku, český průmyslový pokles předčil očekávání, německé tovární objednávky odepsaly 6,7 % meziročně a evropský index sentimentu Sentix propadl na úroveň -16,8, tedy nejnižší od roku 2013. Koruna se tak vrátila do okolí EUR/CZK 25,78.

Okénko trhu - sazby v USA půjdou ještě dolů
07.10.2019 Srpnová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila přebytkem 8,6 mld. Kč. Oproti stejnému měsíci loňského roku došlo ke zlepšení o 15,4 mld. Kč. Vzhledem k negativnímu ekonomickému vývoji v zahraničí, bilance tuzemského zahraničního obchodu nepřestává pozitivně překvapovat. K lepším výsledkům pomohl na jedné straně vyšší vývoz automobilů, zároveň došlo ke snížení deficitu u počítačů a elektronických přístrojů, ropy a plynu i u chemických látek. Trend vývoje v posledních měsících ukazuje na stagnaci vývozů a pokles dovozů. Slabší dovozy mohou částečně souviset s nižší domácí investiční aktivitou během 1. poloviny roku. Za prvních osm měsíců letošního roku dosáhl přebytek zahraničního obchodu 117,5 mld. Kč, což je o 41,6 mld. Kč více než ve stejném období loni. Uvedený vývoj jsme zohlednili i v naší nové prognóze. Pokud nedojde k naplnění zahraničních hrozeb (cla na evropské automobily, tvrdý brexit), odhadujeme letošní přebytek obchodní bilance na úrovni 120 mld. Kč.

Navzdory rizikům je zahraniční obchod stále silný
07.10.2019 Srpnová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila přebytkem 8,6 mld. Kč, což předčilo loňský srpnový výsledek o 15,4 mld. Kč. Meziročně klesl vývoz o 2,7 %, ale dovoz klesl ještě více, a to o 7,9 %. Červencový výsledek by revidován z mírného přebytku (0,1 mld. Kč) na mírný deficit (-0,3 mld. Kč).

Průmyslová výroba poklesla více, než se čekalo
07.10.2019 Průmyslová výroba v Česku za měsíc srpen meziročně poklesla o 3,8 %, čímž negativně překonala očekávání trhu o 0,5 procentního bodu. Letní statistiky z průmyslu jsou ovšem tradičně ovlivněny načasováním celozávodních dovolených a letošní srpen měl zároveň o jeden pracovní den méně než ten loňský. Po očištění o vliv počtu pracovních dní český průmysl zaznamenal pokles o 1,2 % meziročně a meziměsíčně pak o 0,1 % (po sezónním očištění). Nejlépe se dařilo odvětvím výroby farmaceutických výrobků, které vykázalo růst o 22,9 % a elektrických zařízení, kde šlo o 7 %. Pokles byl zaznamenán ve většině ostatních sektorů, hlavně pak u výroby oděvů a kovů, které shodně odepsaly téměř 15 %. Autoprůmysl poklesu zatím odolal, když si po očištění o počet pracovních dní připsal 4,5 % a vzhledem ke svému významnému postavení byl v srpnu suverénně nejsilnějším kladným přispěvatelem k celkovému výsledku. Do českého průmyslu se zřejmě pomalu propisuje ochlazení pozorované v zahraničí, což je patrné mimo jiné na objemu nových objednávek, které v srpnu meziročně prakticky stagnovaly.

Ranní nadhoz - průmysl by měl zaznamenat mírný pokles, zahraniční obchod si udrží přebytek
07.10.2019 Ve čtvrtek započne vyjednávání mezi americkými a čínskými zástupci o nové obchodní dohodě, již nyní se však vicepremiér pro ekonomické záležitosti Liu He nechal slyšet, že témat, o kterých je Čína ochotna se bavit, značně ubylo. Odmítá například rozsáhlou úpravu čínské průmyslové politiky a dotací.

Okénko trhu - Americký trh práce přinesl rozporuplné signály
04.10.2019 Česká národní banka dnes zveřejnila zápis z posledního jednání bankovní rady, které se konalo 25. září. Z něj vyplývá, že bankéři diskutovali možnost zvýšení základní sazby, ke kterému by vybízel mimo jiné slabší kurz české měny, než banka očekávala. Slabá koruna totiž mechanicky zdražuje dovozy a tím působí proinflačně. Proti zvýšení ovšem hovoří obecně pomalý růst cen v zahraničí a hlavně mezinárodní geopolitická rizika. Poslední hlasování tak dopadlo poměrem 5 ku 2 ve prospěch zachování stávající sazby 2,00 %. Disentní hlasy pocházely od Marka Mory a Vojtěcha Bendy, kteří shodně preferovali zvýšení o 25 bazických bodů.

Ranní nadhoz - slabší data z USA zvyšují pravděpodobnost poklesu sazeb
04.10.2019 Německý PMI ze sektoru služeb dosáhl v září 51,4 bodu místo původně ohlášených 52,5 a souhrnný ukazatel byl opraven na 48,5 ze 49,1 bodu. Nálada v sektoru služeb se tak varovně zhoršuje, když jen od letošního června stihla odepsat téměř 4,5 bodu a dosáhla svého tříletého minima. Až doposud přitom příznivý vývoj ve službách vyvažoval ochlazení ve zpracovatelském sektoru. Zdá se, že německou ekonomiku od recese nemá už co zachránit.

Okénko trhu - Světová obchodní organizace posvětila americká cla na EU
03.10.2019 Světová obchodní organizace (WTO) podle očekávání posvětila záměr Spojených států uvalit cla na evropské zboží v hodnotě 7,5 mld. USD jako odvetu za neoprávněnou státní podporu výrobce letadel Airbus. Cla mají vstoupit v platnost 18. října a americká strana již zveřejnila seznam výrobků, kterých se budou týkat. Dovoz evropských letadel by podle seznamu měl nově být zdaněn na úrovni 25 % a celá řad dalších výrobků pak 10 %. Mezi ně patří např. evropská whiskey, vína, sýry, olivy, oblečení a množství dalších, převážně zemědělských výrobků. Z pohledu České republiky je zveřejněný seznam prakticky neškodný, jelikož nezahrnuje žádné z významných položek českého exportu do USA, kam se řadí hlavně motory, pneumatiky nebo čerpadla. Neočekáváme ani významné sekundární dopady na české dodavatele podniků z jiných evropských zemí, jelikož ani zde v zasažených sektorech tuzemské firmy nehrají dominantní roli. Z českého pohledu tak bude mnohem podstatnější, zda probíhající konflikt mezi USA a EU nepřeroste ve skutečnou obchodní válku. Prezident USA Donald Trump se netají svou oblibou v konfrontační obchodní politice a i někteří představitelé Evropské unie se již nechali slyšet, že by Evropa měla reagovat „pevně“. Vzhledem k již tak neutěšené situaci v globální ekonomice, která výrazně zpomaluje, a to do značné míry právě vlivem obchodních rozepří, se jedná o další písek do soukolí. Pikantní na celém případu je i to, že u WTO již léta leží téměř identická žaloba na USA, která zemi též viní z neoprávněné podpory výrobce letadel – amerického Boeingu. V této kauze se čeká konečný verdikt začátkem příštího roku a pravděpodobně dopadne zrcadlově, tedy v neprospěch Spojených států.
Související klíčová slova:
Vývoj eurodolaru | Tržby ve službách | Čína a USA | Snižování cen | Tempo růstu | Premiér Andrej Babiš | Zbrojovka | Akcie včera | Organizace Conference Board | Český průmysl | Role ECB | NetEase | Dopady inflace | Zvyšování sazeb ČNB | Bankéř | Znalost | TeleTrade | Akcie Komerční banky | Ekonomické problémy | Snížení úrokové sazby | Primark | Počet nakažených koronavirem | Údaje z USA | Akcionáři Moneta Money Bank | Čínské strany | Firemní sektor | Pokračování klesajícího trendu | Koruna zpevnila | Pokles světové ekonomiky | Futures kontrakt | Hospodaření českého státu | Virus Covid-19 | Ruský majetek | HSBC | Programování | J&T | Nedostatek polovodičů | Developeři | LYNX | Jackson Hole | Dominik Rusinko | Deficit veřejných financí | Obchodní komora | Cena platiny | Naprogramování | CE3 | Vládní dluhopisy | Do čeho investovat | Celková průmyslová výroba | Apetit investorů | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Data o vývoji HDP | Oživení cen | Primoco UAV | Silnější koruna | Hospodářská rizika | SAS | MAE | Kurz eura a dolaru | Výsledek hospodaření | Regeneron Pharmaceuticals | Patron Go | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Kč/EUR | Peugeot | Fiskální stimul | Evropské ceny výrobců | Akcie Erste | EUR | Odhad vývoje ekonomiky | Maďarská inflace | Americké dluhopisy | Sekce měnové | Zkušenosti | Vývoj kurzu dolaru | Republikánský prezident | Cenová hladina | Světové akcie | Vladimír Dlouhý | Reálné příjmy domácností | České společnosti | Výsledky průzkumu Michiganské univerzity | Energetické firmy | Nízká cena ropy | Konsorcium | Dezinflace v Německu | Nárůst objemů | Akciové trhy | Alphabet | Nadprodukce | Růst výnosů u dluhopisů | Vstupy | Produkce ve stavebnictví | Vývoj komodit | USD/PLN | Delta varianta | Německý ukazatel | Dění v USA | Zpřísnění sankcí | Exporty | Koronavirové krize | Změny pracovních míst | Inflace v září | Obchodování CFD | Berkshire Hathaway | Průmyslová výroba v lednu | Nárůst počtu nově nakažených | Lockheed Martin | Měnový kurz | Čistý zisk Monety Money Bank | Daňové škrty | Decentralizace | Opětovný pokles | Bankovní statistika | Americké příjmy | Nowcast | Pozitivní vliv | PLN | Spolkový statistický úřad | Akče | Pfizer | Znovuotevírání ekonomiky | Obchodník | MONETA Money Bank | Dovednosti | Prohloubení schodku | Zpracovatelský sektor | Veřejné finance | Silicon Valley Bank | Průmysl v listopadu | Podíl na trhu | Německý vývoz | Nájemní bydlení | Měnový pár EUR/CZK | Mince | Řecko | Analytik Cyrrusu | Markets.com | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Protiinflační tlaky | Cenový pohyb | Československé měny | Geopolitické riziko | Oživení poptávky | Digitální revoluce | Průměrná míra nezaměstnanosti | Akciové společnosti | Pokles sazeb | CentroFX | Rozkolísaný | Holubičí tón | Narůstající ceny | Zisk ČEZ | EURIBOR | Dnešní datový kalendář | Analytický tým | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Inflační čísla | Žebříček nejbohatších | Cenové dlouhodobé očekávaní | Stlačení inflace | Oživení poptávky v Číně | Německý ministr financí | Dopad omikronu | Pokles cen zlata | Životní prostředí | Propad cen | Politické turbulence | Německý automobilový sektor | Tempo růstu ekonomiky | TriangleMarkets | Škoda Auto | Makroekonomické dění | Podnikové dluhopisy | František Bostl | Bankéři | Výrobní PMI | Výnos z poplatků | EUR ČNB | Státní dluhopis | Pokles indexu | Americký dolarový index | Sazka Group | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Nikl | Mezinárodní měnový fond | Macron | Zisk Monety | Podnikatel | Očekávané výsledky | Hospodářské problémy | Investing | Rizikový profil | Kroky Fedu | Mistrovství světa v hokeji | Evropský datový kalendář | Statistiky | Automobilka Volkswagen | Patria Finance | Finanční stabilita | Úřad práce | Privátní bankovnictví | Investiční banky | Aktivita firem | Korelace | Trim Broker | Vývoj devizových rezerv | EMS | Svaz německého průmyslu (BDI) | Agentura S&P | Tereza Kaiseršotová | Německá průmyslová produkce | Vzestup inflace | Časopis The Banker | Asijské akcie | Dow Jones Industrial | Americký prezident Donald Trump | Železničná spoločnosť Slovensko | Recese v eurozóně | Dividendy z ČEZ | Společnost Tesla | Reálná ekonomika | Výše dividendy | Britská libra | Aktiva | Estonsko | Výnosová křivka v USA | SP500 | Johann Strobl | Citigroup | Maloobchod v USA | Energetika | Bezpečné útočiště | Nálada amerických spotřebitelů | Nejvyšší výnos | Generální ředitel skupiny ČSOB | Neočekávané události | Evropská nezaměstnanost | AfD | Makroekonomické predikce | Širší index | Schodek státního rozpočtu | Predikce vývoje | Reality | Česká mincovna | Akcie TMR | Optimismus investorů | Měnové zasedání | Nové hypotéky | BrokerJet | Šéf Fedu Powell | Fortinet Inc | Spojení | Tvorba fixního kapitálu | Záporné sazby | Aktuální problémy | OTP | ČSOB Aleš Blažek | Český výrobní sektor | Ministerstvo práce | Sazby daně | Nálady na trhu | Tvorba pracovních míst | Crown | Line | Překvapení trhu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Intesa Sanpaolo | FWR Strategy | Colt CZ Group SE | Zvýšení cel | Index aktivity | Akciový index MOEX | Střední Evropa | Těžební společnost | Britský finanční regulátor | Sazba PRIBOR | Implikace | Evropská komise | Index strachu | Stanovený kurz | Kolaps | Japonská měna | Srbsko | Hypoteční sazba | Sazba hypoték | Raiffeisen investiční společnost | Využití umělé inteligence | Zpochybnění výsledku | Jiří Polanský | O2 Czech Republic | WTO | Knorr-Bremse | Nákupy přes internet | Spotřebitelský indikátor | Špatná nálada | ISM ve službách | Rozhodování Fedu | Asijské obchodování | Nálada výrobců | Konzervativní strana | Výhled centrální banky | Ceny výrobců v eurozóně | Nákupní manažeři | Napětí v Afghánistánu | Měnová opatření | Švédské koruny | Vliv na trh | Hospodářský růst v Německu | Čistý zisk bank | Člen rady guvernérů | Růst českého HDP | Míra poklesu | Poplatky | Pojišťovna | Autodesk | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | UPS | Investment Management | Ošetřovné | Zaměstnanost a ekonomika | Unilever | Výnosy dluhopisů | Čisté úrokové výnosy | Oživení v Číně | Míra nezaměstnanosti v ČR | Index PX | Zveřejnění výsledků | Dezinflační vývoj | McKesson Corp | Analýzy | Dovoz aut | Analytik společnosti XTB | Optimismus spotřebitelů | Rozpočet EU | Financial Times | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Hlavní centrální banky | Míra nezaměstnanosti v dubnu | FAO | Bilanční suma | Přehřáté ekonomiky | Tuzemský průmysl | Současný propad | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Výsledek zasedání k měnové politice | Cenové stability | Bidenova administrativa | Zpomalení globální ekonomiky | Nezaměstnanost v lednu | DDoS útoky | Německá míra nezaměstnanosti | Produkce německého průmyslu | Válka | Philip Morris International | Lagardeová | Očekávaný vývoj pro rok | Palo Alto | Svátek v USA | Deflační tlaky | Ruský akciový index | Vládní opatření | Spořící účet | Zahraniční obchod ČR | TJX | Prodeje nových aut | Listopadové maloobchodní tržby | GDP | Čerpání evropských peněz | Snížení produkce | Marsh & McLennan | Změny HDP | Tomáš Prouza | Vlna omikronu | Dění na trzích | Inskol | Američtí voliči | Americká inflace | Vydání dluhopisů | Arizona | Zlepšování sentimentu | Počet Američanů žádajících o podporu | Údaje o maloobchodních tržbách | Ekonomické sympozium | Růst sazeb | Graf vývoje | Deflace | ZEW indexy | Sentiment českého průmyslu | Raiffeisen Bank International | Pokračování poklesu | Daniel Beneš | Konec dezinflace | Pensylvánie | Měny emerging markets | Expanze | Clo na dovoz | Exchange | Platba | Šéf Fedu Jerome Powell | Právní řád | Období vyšších úrokových sazeb | Rostoucí ceny | Splátky dluhů | Data PMI | Dovoz z Číny | Německý DAX | Proticyklická kapitálová rezerva | Fond obnovy | Globální dění | Analytik Patria Finance | Výkyvy | Rok 2025 | Krácení daní | American Tower | Očekávání do budoucnosti | Jednociferná inflace | Příjmy státního rozpočtu | Zpráva z Německa | Dior | Administrativa prezidenta | Depozitní sazba | Obchodní dohoda USA-Čína | Společnost Boeing | APP | Nástroje měnové politiky | Posilování dolaru | Unijní ministři zahraničí | Saúdská Arábie | Nevada | Směřování měnové politiky | Italský statistický úřad | Přesnost | Jan Juchelka | Ownest | Český statistický úřad | Oslabování měny | Goldman Sachs | Ekonomika Francie | Obchod s Ruskem | Předpandemické hodnoty | Citibank | Petr Fiala | Aktualizovaný výhled | Makroekonomické zprávy | Asijské trhy | Obsluha státního dluhu | Euromoney | Šéf britské centrální banky | Dvoudenní summit EU | Nová data | Ruské ministerstvo financí | Mimořádné daně | Axiory | Vyhlídky do budoucnosti | Index Exportu ČR | SMBC | Ekonomický sentiment v eurozóně | Americké domácnosti | Finanční injekce | Měnověpolitické zasedání Fedu | Meziroční míra inflace v eurozóně | PMI z Německa | Německé ceny výrobců | Index ekonomické nálady | Strach | Vojtěch Benda | Státní kasa | Bankovní rada ČNB | Ekonomika Spojených států | Aktuální výhled | Americké podniky | Zasedání Evropské centrální banky | REITs | Americká odvetná cla | Zpomalující ekonomika | Vývoj ohledně brexitu | Pesimistické odhady | Zchlazení poptávky | Saúdská ropná zařízení | Zlevňování ropy | Odhadované ceny | Nejvyšší nezaměstnanost | Walgreens | Úroveň důvěry | Růst průmyslové produkce | Nákladové tlaky | Naděje pro německou ekonomiku | Index nákupních manažerů v ČR | Hodnoty ropy | Österreichische Post | Udržení inflace | Geopolitické napětí | Snížení emisí | Koronavirová nákaza | Velké ekonomiky | J&T BANKA, a.s. | Výplata dividendy | Vývoj české inflace | Nezaměstnanost | Turecká krize | Zpřesněná data | Data z Německa | Čínské elektromobily | František Táborský | Hospodářství EU | Průmyslová výroba v Itálii | Saldo hospodaření | Maloobchodní prodejce | Dnešní statistiky | Sankce | Propad amerického akciového trhu | Hospodářský růst eurozóny | Sportovec | Režim forexových intervencí | Celkový objem úvěrů | Pařížské dohody | Statistika z amerického trhu práce | XTB.cz | Elity | ČBA | Úroky vkladů | Ekonomika Německa | Home Credit | Czech Credit Bureau | Nálada v eurozóně | Slovenská UniCredit Bank | Zvýšení základní úrokové sazby | Situace na Ukrajině | Benxy (Zonky) | Nezaměstnanost v Česku | Tropická bouře | SAB Finance | Aktuální prognózy | Dezinflační proces v eurozóně | Cena zlata | Průměrná úroková sazba | Propad cen ropy | Rozkolísání trhů | Očekávání inflace | Patová situace | Zvýšení úrokové sazby | Průzkum PMI | Indikátor investičního sentimentu | Zásoby plynu | Americké ministerstvo financí | Finanční náklady | Německé ceny v průmyslu | Snížení cen | Navýšení dluhového stropu | Akcie dnes | Ceny ve výrobě | Finanční krize 2008 | Pokles aktivity v průmyslu | Produkce v průmyslu | Snížení základní úrokové sazby | XTB Pavel Peterka | Desinflační trend | Akcie rakouské bankovní skupiny Erste | Údaje o hrubém domácím produktu | Unijní ministři | EOG | Volatilita u koruny | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Christine Lagarde | Burza | Úspěšný týden | Trumpová | Top Stocks | Znehodnocení | Spekulace na oslabení | Vratislav Zámiš | Inflace v prosinci | Japonský akciový index | Koncern Volkswagen | Zastropování cen plynu | Tomáš Jícha | Zájem o investování | Peníze.cz | Ruský trh | Rozvojové ekonomiky | Výrobní ceny v USA | Index ekonomické aktivity v USA | Uvalené sankce | Fox News | Růst zaměstnanosti | Obchodování ČNB | Rostoucí inflace | Úvěry klientům | Lubomír Lízal | Centrální banka Japonska | Hlavní události | Token | Americký akciový index | Dluh státu | Širší akciový trh | Česká spořitelna, a.s. | Prologis | Parlament dnes | Daň z nabytí nemovitosti | Odpojení Ruska | Evropský kalendář | Zastropování cen energií | NATO Mark Rutte | Globální ekonomické aktivity | Vývoj konfliktu | Základní úrokové sazby | Tržní volatilita | Velké hospodářské krize | Koupěschopnost | Opouští EU | Běžný účet platební bilance ČR | Přebytek zahraničního obchodu | Negativní výhled | David Marek | Výrazný pohyb | Daniel Křetínský | ČSOB Leasing | Měnové zasedání bankovní rady | Pojišťovací společnosti | Více peněz | Výsledkové sezóny | Ředitel skupiny ČSOB | Gold | Ekonomická omezení | Konflikty | Eurohold | Sazby v Polsku | Zasilatelské společnosti | Krona | IFIS | Zadlužení v eurozóně | Brexit | Důvěra evropských investorů | Růst deficitu | Suroviny | Tuzemské státní dluhopisy | Nárůst sazeb ČNB | Jana Pokorná | Oznámení | Vývoj inflace v Eurozóně | ČSOB | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Aktivita na finančních trzích | Crowdfundingové platformy | První část obchodní dohody | Školení | Světové obchodní války | Deficit hospodaření státu | KLDR | Karanténní opatření | Malé ekonomiky | Výsledek britských voleb | Chicagský index nákupních manažerů | Martin Jakubec | Zdražování cen | Průměrné hodinové mzdy | Nezaměstnanost v červenci | Tuzemská měna | Počet nezaměstnaných | Airbus SE | VIG | Vývoj inflace | Dovozní cla | Růst ekonomiky USA | Dassault Systemes | Altria | Objem produkce | Kybernetický útok | Generální tajemník | Energetická skupina ČEZ | Termínované vklady | Uvolnění podmínek | Volby | Severní Karolína | Expobank | Proočkování populace | Příjmy a výdaje domácností | ČSOB Smart | Randal Quarles | Robert Kaplan | Generali Investments CEE | Americký prezident | Hlavní ekonom XTB | Výhled ekonomiky | Comcast | Danske Bank | Vývoj na trzích | Mimořádná valná hromada | Regionální měny | Předvánoční obchodování | Jednání centrálních bankéřů | KeyStock | Uklidnění situace | Cena pohonných hmot | Friedrich Wilhelm Raiffeisen | Supervelmoci | Trpělivost | Tlumení QE | Krize 2008 | Jednotný kapitálový trh | Sazby hypoték | Česká měna | Nemovitostní trh v USA | Arca Investments | Podnikatelé a firmy | Spor EU-USA | TASS | Sezónně očištěná nezaměstnanost | Úvěrová portfolia | Nastavení úrokových sazeb | Petr Javůrek | Amazon | Růst cen | Útok na saúdská ropná zařízení | EUR/PLN | Ekonomické zotavení | Ferrari | Kurzy koruny | Prudké posilování koruny | Mayr-Melnhof | Lidovci | Britové | Vývoj amerického dolaru | Růstové tempo | Nárůst sazeb | Nejvyšší deficit | Long/short | Sentiment na trzích | Ředitel investic | ROE | Meziroční inflace v Německu | Polská společnost | ČD-Telematika | Renáta Kellnerová | Situace na trhu s ropou | Reckitt Benckiser | Přijetí | Rovnovážný kurz | Výdaje státního rozpočtu | Plzeňský Prazdroj, a. s. | Měnová opatření na podporu ekonomiky | Nizozemsko | New York | Růst výrobní aktivity | Snížení úrokových sazeb | Zápis ze zasedání Fedu | Severočeské doly | Bayer | Pandemie COVID-19 | Produkce energií | Rostoucí obavy | Výhled | Česká nezaměstnanost | Převzetí banky | Výsledek inflace | Miloš Filip | Americká banka First Republic | Investiční příležitost | Zahraniční akcie | Důchody | Základní úrokové sazby ČNB | Vývoj ceny zemního plynu | Nálada českých spotřebitelů | Objem hypotečních úvěrů | Chod ekonomiky | Akcie KB | Výkon společností | BHP | Nová historická maxima | Sympozium | Posilování měn | Novartis AG | Výroby v továrnách | Výkon českého průmyslu | Konsensus analytiků | Nomura | Rubl | Poptávková strana | Výkon | Největší banky | Politická situace | CZK | Síla poklesu | Inflace | Plán fiskální podpory | Zasedání FOMC | Soukromé podniky | Aktuální kurzovní lístek | Práce v Německu | Predikovatelný | Podnikání | Velcí investoři | Zavedení recipročních cel | Vláda CDU/CSU | Lídři Evropské unie | Forexové měnové páry | Investiční certifikáty | Proti trendu | Zápis Fedu | Thermo Fisher Scientific | Zpožděné dodávky | Čínský trh | Kurz EUR/USD | Silné oživení | Infekce koronavirem | EIA | Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. | Sankce vůči Rusku | Země EU | Dolarový index | Globální výhled | Zpomalování americké ekonomiky | Růst v průmyslu | Stavební spořitelny | Politická rozhodnutí | HDP za Q2 | Nord Stream | Hershey | Vývoj obchodní bilance | Cenový šok | Pokles hospodářství | DGSE model | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | České vlády | Euro vůči americkému dolaru | Důležité zprávy | Vývoj měnového páru | Index nových objednávek | Extrémní nárůst | Vladimír Pikora | Nákup automobilů | Nižší ceny | ISS | Ekonomické uzavírky | Ekonomická důvěra v eurozóně | Spotřebitelský sentiment v USA | DCK Holoubkov Bohemia | Údaje o sentimentu | Gap | Registrace automobilů | Aptera | Výnosy desetiletých dluhopisů | Průmyslová výroba v září | Rušení pracovních míst | Zhodnocení peněz | Powell v Kongresu | Evropská měna | Fiskální strana | Investment management | Vývoj měnového kurzu | Memecoin | Ekonomické indikátory | Investiční platforma | Nálada v ČR | Výjimečná situace | Severočeské doly a.s. | Den daňové svobody | SPS | Kapitálové trhy | Nákup ETF | Události tohoto týdne | Růst nezaměstnanosti | Prognóza IE | STOXX50 | Valorizace | Epidemie SARS | Brexitová dohoda | Obavy investorů | Cíl ČNB | Garance | Dubnový PMI | Tržní reakce | Výrazně negativní data | Pozitivní sentiment | Dividendy | Zmírnění inflace | Francouzská banka | Activision Blizzard | Tržby obchodníků | Výhled české ekonomiky | Prima | Bankovní rada České národní banky | Akcie Societé Generale | Představitelé ECB | Sentiment v ekonomice | Celková míra nezaměstnanosti | PrimStock | Riziko likvidity | Lednový růst spotřebitelských cen | Náklady na obsluhu dluhu | Pokračování intervencí | Odhad meziroční inflace | Rafinerie | Philip Morris | Klid před bouří | Obchodní seance | Boom | Lídři EU | Výrazný růst | Maloobchod | Regulace finančního sektoru | Rozpočtový rámec | Volby v Bělorusku | Podnikatelská důvěra | Wienerberger | NMS Market Research | Poptávka po úvěrech | Kanadský dolar | Bloomberg TV | Index volatility VIX | Aleš Blažek | Velkoobchodní cena plynu | Graf | Utahování měnové politiky | Inflace v Maďarsku | Fondee | Politické rozhodnutí | Stagflační trend | Současný stav | Slabý trend | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Purple Trading Štěpán Hájek | Maloobchod v únoru | Meziroční inflace v ČR | Private Equity Fund | Vicepremiér | Horší výsledky | Nedostatečné investice | Export v dubnu | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Rozdělení Československa | Česká fintech asociace | Kryptoměnové odvětví | ČSÚ | Snižování nákupu aktiv | Úrokové swapy | Příkaz | Kurzy EUR | Tuzemský kapitálový trh | Oslabování eura | Tržby maloobchodníků | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Kurz české měny | Uvolnění obchodního napětí | Vít Endler | Medtronic | Cena hliníku | Pandemie covidu-19 | Platon Finance | BP | Napětí ve světovém obchodě | HUF | Průmysl | Odliv zahraničního kapitálu | Vývoj válečného konfliktu | Německá spotřebitelská důvěra | Pokles sazeb ECB | Bayer AG | Forward guidance | Richard Siuda | Rostoucí úrokové sazby | Inflace ze Spojených států | Guvernér Fedu | České banky | Lednové přecenění | Plenární schůze | Investice do dluhopisů | YTD | Uvolnění měnové politiky | Vakcinace | PPF Telecom | Ceny v dopravě | Bilance rozpočtu | Úročení spořicích účtů | Schönfeld & Co | Zasedání turecké centrální banky | Poradenská společnost | Centrální banky | Očekávání analytiků | Hospodaření vlády | Reflexe | Euromoney Global Private Banking Awards | Zpráva | Míra nezaměstnanosti v březnu | Momentum | Viceguvernér ČNB | Kapitálová rezerva | Glencore | Obrat v měnové politice | Geopolitická situace | Spotřební daně | Členské státy EU | Německá inface | UnitedHealth Group | Objem hypoték | Zvyšování sazeb | Vládní koalice | Vládní dluh | Tradiční odvětví | Nárůst cen ropy | Úbytek pracovních míst | Inflační tlaky v české ekonomice | Lednová nezaměstnanost | Slábnutí amerického průmyslu | Německý export | Zajišťování | Růst německé ekonomiky | Komunikace ČNB | Chytrý Honza | Raiffeisenbank Luboš Růžička | Celková inflace | Zotavování v USA | Spotřební daň z nafty | Projev šéfa Fedu | Polské maloobchodní tržby | Prosincová sezónnost | WSJ | Dobré výsledky | US dluhopisy | Bělorusko | Deník N | Capital Markets | První odhady HDP | Deloitte | Britské akcie | Moderna | Irsko | Aktuální kurz eur | Odliv dividend | Obchodní transakce | Statistiky z pracovního trhu | Možnosti obchodování u ČNB | Kč/USD | ČSOB Penzijní společnost | Růst úroků | Business Outlook | Ekonomické zájmy | Míra úspor | EURCZK | Rozhodnutí centrálních bank | xStation | Bunds | Nové trhy | Odhady ČNB | Akcie ARM | Vít Hradil | ČNB Eva Zamrazilová | Uber | Americké výrobky | Ekonomické zpomalení | Ratingová agentura | ČSOB Factoring | Coca-Cola | FX Strategy | Strategie Česká republika | Podpůrné programy | Nálada spotřebitelů v USA | Příznivé výsledky | Nobelova cena za ekonomii | Covid | Člen představenstva | Největší bankovní domy | Daňové přiznání | Předsedové vlád | Největší ekonomiky eurozóny | Strop úrokových sazeb | Ceny na čerpacích stanicích | Globální obchod | Obchodování na světových finančních trzích | Dovoz zboží | Automatické systémy | Reakce ČNB | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Inflace na Slovensku | Ursula von der Leyen | Komentář Raiffeisenbank | Dolary | Dovoz ropy | Vyšší poptávka | Roche Holding AG | Zisk Monety Money Bank | Inflace spotřebitelských cen | Prognóza Evropské komise | Cenová stagnace | Prognóza České bankovní asociace (ČBA) | Předstihové indexy | Uhlíkové neutrality | Globální ekonomiky | Bez reakce trhu | Odhad růstu globálního HDP | Nabídka | Rozhodnutí soudu | Úrokové míry | Zveřejněné predikce | Průmysl v USA | Aktuální hodnoty měny | Jestřábí Fed | Akciový trh v USA | Růst v oblasti služeb | ČNB Vojtěch Benda | Aktivita ve výrobním sektoru | Data z USA | Mzdově-inflační spirála | Energetický a průmyslový holding, a.s. | Zisk České spořitelny | Spotřebitelské inflace | Výkonnost indexu | Důležité signály | Handelsblatt | Počet pracovních míst | Zavedení digitální daně | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Dnešní makroekonomické ukazatele | Ruský akciový index MOEX | United Technologies | Výprodeje | Top Forex | EP Commodities, a.s. | Důchodový věk | ATRIS | Snížení schodku | Úpis nových akcií | Výsledky průzkumu | Oldřich Dědek | Štěpán Hájek | Výsledek voleb v USA | Dluhy českých domácností u bank | Nové signály | Poplatek | Němečtí exportéři | Nezaměstnanost v USA | Světové ceny ropy | PMI pro sektor | Zápis z jednání ČNB | Švédská národní banka Riksbank | Výrobní ceny v eurozóně | DeepSeek | Snižování stavů zaměstnanců | CISCO | Parlamentní volby v Německu | Ceny v zemědělství | Lepší výsledky | Vývoj eura | Nezaměstnanost v březnu | ENEL SpA | Fio | Cyklus zvyšování sazeb | Index ISM ve službách | Propad investic | Ceny pohonných hmot | Ministr spravedlnosti | Přiznání k dani z příjmu | Propad příjmů | Levná ropa | Dnes ČNB | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Inflační doložka | Lesnictví | Futures | Neomezené kvantitativní uvolňování | Úroky u spořicích účtů | Plánování | Vývoj na Blízkém východě | Raiffeisen | Ekonomický optimismus | Pohyby cen | Úroková sazba v USA | Postupné otevírání ekonomiky | Employment Cost Index | České mzdy | Tencent Holding | Covidová situace | Cena kontraktu | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Reakce trhu | Hlavní ukazatele | Nárůst poptávky | Ekonomiky | Výsledky firem | Finanční investice | Snížení nákladů | Nejdůležitější události | Hospodaření státu | CL | Telekom Austria | Snižování úroků | Odhodlání | Finanční analytici | Bank of the Year | Důvěra spotřebitelů | Donald Trump | PMI z výroby | Pandemická situace v USA | Data z trhu | Ranní okénko | OnSemi | Bondster | Země OPEC | Čínský jüan | Světové hospodářské krize | Šéf americké diplomacie | Celoroční výhled | Vývoj kolem brexitu | Řešení energetické krize | Telekom | Zasedání FED | Česká bankovní asociace (ČBA) | Volatilita | Argentinské peso | Objem průmyslových zakázek | Prognóza americké centrální banky | Sázky na pokles sazeb | Maďarsko | Zrušení úročení rezerv bank u ČNB | Nízké ceny | Průměrné mzdy v ČR | Holdingové společnosti | Rozsah konfliktů | Členové bankovní rady | Červená čísla | Garanční systém finančního trhu | Řetězec Makro | Nejúspěšnější odvětví české ekonomiky | První zvýšení sazeb | Informace o vývoji inflace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Brexit bez dohody | PKN Orlen | Důvěra ve výrobním sektoru | Ekonomické odhady | Vysoké ceny energií | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Český trh práce | Výše devizových rezerv | Záchranný fond | Omezení dividend | Průmyslová produkce | Výsledek jednání ČNB | Směřování trhu | Dění na finančním trhu | Ceny zemědělských výrobců | Petr Bartoň | Jednání o státním rozpočtu | Zdeněk Tůma | Vyplacení dividendy | Economist | Úvěry a hypotéky | Harmonizovaná inflace | Asociace pro kapitálový trh ČR | Zvyšování mezd | Zisk čínských průmyslových firem | Zaměstnanost | Bernstein Bank | Dění na finančních trzích | Zápis z posledního zasedání Fedu | Úvěrování | Viceguvernéři | Vývoj na dluhopisovém trhu | Riziko systematické | Cenové hladiny | HDP Číny | Investiční firmy | Doba vysoké inflace | Státní dluh | Petr Fiala (ODS) | Penta Investments Group | Commodities | Průmyslová produkce v eurozóně | Náklady financování | Dow Jones | Obchodní války | Předstihové indikátory | Bydlení | Airbus | Výsledky za první čtvrtletí | Dealing | Potenciál růstu | Výpadek příjmů | Uplynulý rok | Rekordní minimum | Peníze | Švédská inflace | Zveřejněné údaje | Kurz dolaru k euru | $Trump | Nový virus | Roche Holding | Výrobní index | Raiffeisenbank Vít Hradil | Pozitivní očekávání | Alibaba | Turecko | Výsledky ČNB | Zahraniční bilance | ECB dnes | Propad exportu | Brent | Britské parlamentní volby | Globtrex.com | Březnová inflace | Stavební produkce | Čínský dovoz | Hike ECB | Epidemická situace | Natland | Bohuslav Čížek | Prudký pokles | Nové podmínky | Politika | Exxon Mobil | Stimul | Škoda Power | Výhled pro Německo | Světlo na konci tunelu | Booking | Obchodní instrument | Vedení společnosti | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Očekávání | Daňové úlevy | Zonky | Hokejové mistrovství světa | Seznam největších plátců daně | Střední hodnota | Cenná informace | Malé podniky | Státy eurozóny | Odvetná cla | Tvrdá ekonomická data | Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně | Kurz EUR/CZK | Schodek zahraničního obchodu | Evropská ekonomická důvěra | Snižování sazeb | Inflační spirála | Expert | Výrobce letecké techniky | Ukončení intervencí | RWE | Ekonomika EU | Platby do Ruska | Zpomalení čínské ekonomiky | Uzavírání pozic | Vstupu do EU | Evropské burzy | Doosan Škoda | Odhady PMI | Plán vlády | Problémy české ekonomiky | Index cen domů | Světové finanční trhy | Státní pomoc | Finanční správa | Zestátnění ČEZ | Mezinárodní dohody | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Inflační riziko | Průměrná inflace | Příležitost k nákupu | CETIN a.s. | Výhled na rok | Obchodování s cennými papíry | Cisco Systems | Oslabení USD | Zboží z Evropské unie | Hutnictví | Theresa Mayová | Prime Brokers | Vyšší výnosy | Prostor pro posilování | Odchod z EU | Sentix index | Stock Spirits | První odhad HDP | Inflační výhled | Intervenovat ve prospěch koruny | Posílení eura | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Neutrality | Investujeme | Hluboké recese | Meta (Facebook) | Trump včera | NortonLifeLock | Obchodní příkazy | Ekonomický balíček | Harris | Kvantové počítače | Potíže v dodavatelských řetězcích | Asijské indexy | Zvýšení minimální mzdy | Pád rublu | Úrokové výnosy banky | Ekonomické ukazatele | Uvolňování karanténních opatření | Finanční plánování | Bývalý ministr obrany | Embargo na ruský plyn | Zlevňovat nákupy | Napadení Ukrajiny | Jádrová spotřebitelská inflace | Celní války | Výrobní podniky | Realita | Války na Ukrajině | Cena Brentu | Míra nezaměstnanosti v EU | Konflikt na Blízkém východě | Konference Block’23 | Šíření onemocnění | Podnikatelské investice | Deprese | Hypotéky v Česku | Americký S&P 500 | Online prostředí | Invaze na Ukrajinu | Čistý zisk ČEZ | Spotřebitelská nálada v USA | IHS Markit | Základní sazby | Majetek | Intercontinental Exchange | Komerční banka, a.s. | Aktiva bankovního sektoru | Internetové prodeje | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Allianz | Ustupující inflace | Guvernér české národní banky | OVB | Nová prognóza ČNB | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Chamtivost | Standard & Poor's | Blockchain | Boje na Ukrajině | Domino’s Pizza | Hlavní úrokové sazby | Členové rady ČNB | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Raiffeisenbank Russia | Statistika obchodů | Jana Steckerová | Platby kartou | InstaForex | Cena elektřiny | Časové řady | Zásoby ropy | Americké volby | Kurz eurodolaru | Pokles polské ekonomiky | Vládní konsolidační balíček | Jana Maláčová | P/E | Groupe Beneteau | Hlavní události tohoto týdne | Politická nejistota | Pozdní zveřejnění informace | Oslabení exportu | Reálný HDP | Snižování cen výrobců | Inverze výnosové křivky | Situace na trzích | Investiční nálada | Saxo | Hedgeové fondy | Tiskové zprávy | Janet Yellenová | Akcie Erste Bank | CZK/EUR | Burzy cenných papírů | Zátěžové testy | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Čeští podnikatelé | Růst | Vývoj české ekonomiky | Hazardní hry | Ceny bydlení | Rovnovážný kurz koruny | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Dlouhodobý investiční produkt | Pomalé oživení | Nálada domácností | Abbott Laboratories | Americký index | Konference v Jackson Hole | Pioneer Natural Resources | Garanční systém | Americké HDP | Příležitosti | Začátek cenové války | Investiční skupiny | Výkonost průmyslu | Akcie a ETF | Itálie | Výpadky | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Americká lehká ropa | Československá obchodní banka, a. s. | Predikce hlavních finančních trhů | Program kvantitativního uvolňování | Společnost BHP | Opatření centrálních bank | Zelený dluhopis | MiFID II | Podílník | Chybějící poptávka | Soudní dvůr Evropské unie | Postavení na trhu | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Karel Komárek | Krize eura | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Kolonizace | Deficit a dluh | UBS Group | Zisky bank | Národní měny | Průměrná nominální mzda | Nový rekord | Slovenská ekonomika | Objednávky | Německé firmy | Kalendář tento týden | Jednání FOMC | Nižší daně | Guvernér ČNB Michl | Počet lidí bez práce | PacWest | Včerejší obchodování | Sentiment na trhu | Charles Schwab | BSC | Kurzu měn | Uzdravování | Bilion | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Prognóza | Snížení volatility | Výnosová křivka | ProfitLevel | Reinvestování | Zahájení intervencí | Spekulace na růst sazeb | Americké prezidentské volby | T-Mobile Czech Republic a.s. | Petr Král | Výroba počítačů | Konzervativní spoření | Vývoj v Evropě | Pozitivní nálada | Výroba v Maďarsku | Souhrnný index | Výrazný propad | Severokorejský parlament | Ekonom XTB | Goldman Sachs Group Inc | Držitelé kryptoměn | Karel Havlíček | Volná pracovní místa | Analytik České bankovní asociace | Asset management | Situace na Blízkém východě | Společnost PPF Telecom | Martin Machala | Americký zpracovatelský průmysl | Ekonomické vyhlídky | Nejnovější data | Trh práce | Německý Spolkový sněm | Prezident Fedu | Hodnota indexu PX | Potenciál pro růst | Změny cen | První investoři | První obchodní den | Swiss | Crypto | Výrobní inflace | Venezuela | Strop pro elektřinu | Růstový impuls | US Bancorp | RBS | Rizikovější investice | Britská centrální banka | Mercedes | Fed Business Outlook | Analog Devices | Spotřebitelské úvěry | Šíření nákazy COVID-19 | Veřejný dluh | Volby v Británii | Swapová křivka | Martin Toman | Jiří Zelinka | Polovodiče | Kongres | Evropský růst HDP | Tempo poklesu | Zavedení vlastní měny | Akcie ve světě | Hrozba | Složitá debata | MSCI index | Makro prostředí | Výkon ruské ekonomiky | Nové obchodní možnosti | Akvizice | Německý maloobchod | Prognóza České národní banky (ČNB) | Časový úsek | České HDP | Spotřebitel | Bancorp | Ukončení války na Ukrajině | Save & Capital | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Programátor | Asociace exportérů | Micron | Další cenový růst | Implikovaná volatilita | Největší problém | Superpočítač | Intuit | William Hill | Hyundai | Údaje o vývoji spotřebitelských cen | Hospodářské recese | Duke Energy Corp | Izrael | Firemní úvěry | Cigna | Sazby centrálních bank | 4iG | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Moody's | Dobrý výsledek | Bilance aktiv | Ceny čokolády | Finanční poradenství | Koronavirová krize | Povolenky | Velká Británie | Pohyb kurzu | Společnost BYD | Spolupráce | Walt Disney Co | Nový stavební zákon | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Obrat trendu | Dopad pandemie | TradeCentrum | Technická recese | Britské volby | Patrik Tkáč | Technologické akcie | Výrazná inflace | Sodexo | JEAN PIERRE | Volatility | PNČ | Nike | Analytik ČSOB | Odhad letošního růstu ekonomiky | Státní rozpočet ČR | Mike Johnson | Významné investiční firmy | Ceny výrobců | VIX index nervozity trhu | Long | ČNB kurz | Chování | Akcie Societé | Cyklus růstu | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Silné cenové tlaky | Hospodářské krize | Čínský HDP | Zpomalení ekonomiky | Finanční společnosti | Evropská inflace | Německé tovární objednávky | Evergrande | Lira | Koruna posílila | Nové akcie | Účetní ztráty | PEPSICO | Banka Morgan Stanley | Skupina Home Credit | Prezident Trump | Poradce České bankovní asociace | Období nejistoty | E15 | Global Private Banking Awards | Koruna | Geopolitická rizika | Národní ekonomická rada vlády | Úroková sazba v Maďarsku | Americká spotřebitelská důvěra | Cla na americké zboží | Množství objednávek | Kellnerová | Zasedání centrálních bank | Generovat zisky | Banky v ČR | Inflační situace v ČR | Ekonomka Horská | InvestBay | Strach z druhé vlny | Vliv války na Ukrajině | Dividendy z energetické společnosti | Znovuzavedení šrotovného | Jean-Pascal Duvieusart | Thyssenkrupp | Návrh rozpočtu | AUD | Globální poptávka | Dřevo | Zisky čínských průmyslových podniků | DJIA | Pohyb koruny | Pozitivní seance | JOLTS | Inflace v eurozóně | Akcie ČEZu | Volksbank | Portál FXstreet.cz | Index MOEX | Caterpillar | BankID | Nominální hodnota | Oslabování koruny | Elektrická energie | Sazba ČNB | Posílení české měny | Zelená čísla | Igor Vida | S&P500 | Zpřesněný odhad | America first | Status bezpečného útočiště | Propouštění zaměstnanců | Energetická krize v Evropě | Čínský koronavirus | Opatření | Meziroční růst | EBay | Index spotřebitelské důvěry GfK | Měnové stimuly | Portu | Slevové akce | BIC | Schlumberger | Treasuries | Tapering | Ozbrojené konflikty | Pojišťovací skupiny | Další růst | Mastercard Banka roku | Nedostatečné dodávky | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Index ekonomické aktivity | Autozone | Zprávy z ekonomiky | Spotřebitelské ceny v únoru | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Sázky na pokles | Drahé energie | Baidu | Fincentrum | Znehodnocení koruny | Měny v regionu | Společnost Smartwings | Aleš Sosnovský | Tisková konference ČNB | Vývoj měnového páru EUR/CZK | EUR Index | Trh | Sezónnost | Barel ropy | Dopady války na Ukrajině | Rekordní schodek státního rozpočtu | Listopadová inflace | Dnešní ADP report | Deficit zahraničního obchodu | Deficit rozpočtu | Měny rozvíjejících se ekonomik | Levné energie | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Lukáš Kovanda | KDU-ČSL | Ziskovost bank | Digitální aktiva | Alphabet (Google) | Mutace omicron | Český index nákupních manažerů | Back office | Prezidenti a premiéři | Pokles nákladů na financování | Bankomat | Prognóza kurzu | Nejvyšší přebytek | Makroekonomické události | Zkušenost | Vyjádření Trinity Bank | Czech Fund | Portfolio manažer | MSCI | Friedrich Merz | Americká nezaměstnanost | Posílení kurzu | EMU | CitFin | TradingView | Výroba v Německu | Cestovní ruch | Uložení peněz | Politické strany | Riziková averze | Prezident Evropské centrální banky | Počasí | Oživení české ekonomiky | Nabídkové tlaky | Úroky na hypotékách | Dragon | Odvětví české ekonomiky | Šíření nemoci COVID-19 | Sušánka & partneři | Prodejci oděvů | Kurzy akcií | Fialova vláda | Systematické riziko | Úroveň služeb | Rozpočtový schodek | Průměrné mzdy | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Americká sněmovna reprezentantů | Ruský prezident | Private banking | Spořící účty | Dollar Index | Josef Tošovský | Rekordní schodek | Equal Pay Day | ČNB úrokové sazby | Ministr obrany | Open | Napětí na finančních trzích | Volby do Poslanecké sněmovny | Nižší produkce | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Základní potraviny | Evropský maloobchod | Pokles reálné spotřeby | Recese ve Spojených státech | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | PwC | Ekonom společnosti | Dodávky ropy | Nálada na akciových trzích | ČSOB Pojišťovna | O2 Czech Republic a.s. | SICAV | Ekonomický šok | Schůze Evropského parlamentu | Kapitálový trh | Dot plot | Dopady sankcí na eurozónu | Index | Makroprognózy | DNB Markets | VÚB | Události roku | S&P Case-Shiller index | Studie | Průzkum společnosti | Data z reálné ekonomiky | Reálné úrokové sazby | Vice | Vyšší náklady | Akcie společnosti ČEZ | Měď | Situace kolem SVB | Zavedení dovozních cel | Trh Start | Nezaměstnanost v Německu | Neutrální vývoj | Zástupci USA | Směnný kurz | Vládní podpory | Ekonomický poradce | Loňská srovnávací základna | Mzdy v ČR | EUR/MWh | Sell | Elektřina | Největší banka | MMF | Oslabování kurzu koruny | Kondice ekonomiky | Euromoney Global Private Banking | Klesající trend | Měsíční data | Obchodní bilance eurozóny | Pozice tradera | Letošní maximum | Čínský akciový trh | Výroba v eurozóně | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Odhad vývoje HDP | Počet nových míst | Nový ekonomický výhled | Zpřísnění měnové politiky | Proroctví | Ceny ve výrobní sféře | Amazon Prime | Jana Vaisová | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Penzijní fondy | Nejlevnější hypotéky | Komise | Mzda v ČR | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Pojištění vkladů | Sankce Rusko | Nejistoty | Participace | Prognóza kurzu EUR/CZK | Rovnováhy | Pozitivní zpráva | Americká centrální banka | Robert Šuman | Společná měna | Historické maximum | Energetický regulátor | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Americký fiskální balíček | Videokonference | Dolarové likvidity | Bílý dům | Petr Beneš | Kapitál | Markets.com, | Ropa Brent | Fiskální odpovědnost | Jiří Rusnok | Sympozium centrálních bankéřů | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | FinTech | Posílení | Devalvace | FxNet | Jednání ECB | Propad české ekonomiky | Ukončení měnových intervencí | Hlavní ekonomické události | Obchodování u ČNB | Rozhodnutí ČNB | Daně z příjmů | Britský akciový index FTSE 100 | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Chemický průmysl | Platební neschopnost | Výkonnost pražské burzy | Přebytek běžného účtu | E-commerce | Podmínky na trhu | Meziroční nárůst tržeb | USA prezidentské volby | Mediánová mzda | Členské země eurozóny | Hyundai Motor Manufacturing Czech | Vývoj na akciovém trhu | Projev Jeroma Powella | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Proinflační rizika | Evropské HDP | Společnosti | Údaje o inflaci | Generali Česká pojišťovna | Depreciace | Zvýšená riziková averze | ŠKODA AUTO a.s. | Američtí centrální bankéři | Francouzský CAC 40 | Majitel | Ministerstvo obchodu | Tržby v eurozóně | Obrovské ztráty | Klimatické změny | Negativní dopad | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Hypoindex | HDP v Maďarsku | G7 | Zahraniční firmy | CDU/CSU a SPD | Euro včera | Mediální společnosti | Česká zbrojovka | Český PMI index | Celní spor EU-USA | EP | Německé volby | S&P | Hospodářský vývoj v Německu | Hrozba recese v eurozóně | CFD World | Měnové obchody | Covidové krize | Big Tech | Hamás | Americké ministerstvo obchodu | Dnešní zasedání ČNB | Polský prezident | Český běžný účet | Tuzemské banky | Dceřiné společnosti | Unie | RebelsFunding | Omezení dodávek | Objem vyplacených dividend | Kurzy měny | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | USA Joe Biden | Blizzard | Německá nezaměstnanost | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Vývoj peněžního agregátu | Finanční stability | Zvýšení cen ropy | Růst cen nájmů | Sázky | Tornádo | Data z tuzemské ekonomiky | Miroslav Novák | Pokles cen elektřiny | Vstup do eurozóny | Slabší růst ekonomiky | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Kurz dolaru | Standard Chartered | Narušení dodávek | Akciové indexy | Northrop Grumman | Naše prognóza | Marka | Mimořádný růst | Banking Software Company (BSC) | Očekávání úrokových sazeb | Výrazné ztráty | Freeport-McMoRan | Nová data o inflaci | Christine Lagardeová | Shell | Vysoká inflace | Americké měny | Zasedání Světového ekonomického fóra | Ekonomický kalendář | Opatření proti šíření koronaviru | Instrukce | Vývoz v listopadu | Tržní podmínky | Kompenzace | Soukromý sektor | Obavy z růstu inflace | Střadatelé | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Britský premiér | Toyota Motor | Stárnutí populace | Fannie Mae | Euro ČNB | Zisk Raiffeisen Bank | Samou | Ondřej Machač | Bankovky | Americké státní dluhopisy | Ekonomický sentiment v Česku | Průmysl a zahraniční obchod | Obchodní napětí | Energetická skupina | Wall Street Journal | Úroda | Uvalení amerických cel | Bezprecedentní propad | Guvernér ČNB Aleš Michl | Ocel | Nový úděl | Prudké oslabení | Pravděpodobnost hospodářské recese | Swing | Investice do měn | Přístup k inflaci | Souhrn finančních trhů | IEA | Sdružení výrobců automobilů | Ekonomický vývoj | The New York Times (NYT) | Centene | Dnešní HDP | Pozitivní impulz | Klesající cena | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Soukromé firmy | Záznam z jednání ČNB | Vývoj německé ekonomiky | Reakce trhů | Úročení koruny | Bollingerova pásma | Obchodní aktivita | Martin Mašát | Rozpočtová politika | Tuzemský maloobchod | Největší riziko | Prezident USA | Nejnovější prognóza | Snížení DPH | Firemní daně | Anheuser-Busch inBev | EUR/GBP | Vývoj inflačních očekávání | Asie | Pozornost trhu | Fintree.cz | Dnešní PMI | Vývoj cen ropy | Martin Novák | Eva Čerešňáková | Nová prognóza | Česká firma | Marathon | Pobočka FEDu | Reportované výsledky | Rekordní hodnoty | Vývoj americké nezaměstnanosti | BHS Private Equity Fund | DoubleLine Capital | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | Český rozpočet | Objem dluhopisů | Berenberg Bank | Propad průmyslu | Počet potvrzených případů nákazy | Prognóza kurzu koruny | České PMI | Směnárny | Sentix indikátor | Index Stoxx 600 | Výnosy banky | Zařízení | Meziroční porovnání | Náhrady mezd | Invaze | Americké hospodářství | Varianty koronaviru | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Úvěrové aktivity | Joachim Nagel | Měsíční mzda | MFČR | Inflační vlny | Dlouhodobé výzvy | L3Harris | Podíl nesplácených úvěrů | Firma Avast | Člen bankovní rady České národní banky | Stabilita koruny | Hyundai Motor Manufacturing | Dividendová sezóna | Vyjádření ČNB | Veřejné investice | Seznam Zprávy | Oslabování kurzu české měny | Ranní zpráva z akciového trhu | Polská inflace | Ceny domů | Aktuální predikce | Vysoké úroky | ČNB Michl | Budoucnost | Hlubší schodek | Naplnění prognózy | Kurz USD/EUR | Danuše Nerudová | Zápis ze zasedání ECB | Antimonopolní úřad | Pokles ceny | Cukr | Hluboké ztráty | Tržní sentiment | NBH | Hranice měnové politiky | Zdražování potravin | Růst cen ve výrobě | Futures v Evropě | Rada guvernérů | Virus | Republikáni | Sezónní nezaměstnanost | Pokračující pokles | Odhad cen | Kartel OPEC | Fixed income desk | Nejnovější údaje | 7 dní s korunou | Kakao | Ruský plyn | Globální dodavatelské řetězce | Snížení poptávky | Mírný růst | Objemy peněz | Inflace zpomaluje | World Economic Outlook | Americká banka | Společný podnik | Společnost PPF Telecom Group | Zástupci firem | Analytika | Twisto | Indická komise pro cenné papíry | Kurz koruny | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Větší riziko | Dluhy domácností u bank | Mluvčí Raiffeisenbank | Fiskální pomoc | Ministerstvo financí České republiky | Hlavní ekonomka | Charles Michel | Údaje o zářijové inflaci | Oblíbené predikce | Situace v USA | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | AA | Zátěžové testy bank | Generální tajemník NATO | Rosbank | Case-Shiller | Poskytování hypoték | Marek Podrabský | Vývoj nezaměstnanosti v USA | Vývoj státního rozpočtu | Partners Martin Mašát | Představitel ECB | MF ČR | Zlatá koruna | Český PMI index v dubnu | Provident | Daň z mimořádných zisků bank | Dolar kurz | Aukce státních dluhopisů | Vratislav Jůza | Sempra Energy | Meziroční vývoj inflace | Neutrální výhled | Akciový index PX | Eskalace | Slabá čísla | Opatření proti šíření nemoci | Sázky trhu | NAFTA | Členové bankovní rady ČNB | Ústup inflace | Prodej akcií | Křetínský | Výroba aut | Irská pojistka | Royal Dutch Shell | EC Investments | Zisk skupiny ČSOB | Automobilový sektor | BNP Paribas | Čínský HDP v Q1 | Vývoj spotřebitelské inflace | Hospodářská politika | Zvládání pandemie | Snížení ekonomické aktivity | Sazby na termínovaných vkladech | Česká koruna | Refinanční operace | Devizové trhy | TLTRO | Brokers | Německý hospodářský institut | Kapitálová pozice | Maloobchod v květnu | Pokles inflace podle analytiků | Hang Seng | Nord Stream 1 | Člen bankovní rady Aleš Michl | Investiční platforma Portu | Moneta | Světové centrální banky | Fincentrum Hypoindex | Twitter | Roche | Wisconsin | Benzín | Zastavení ekonomické aktivity | ECB sazby | MIFID | Podnikatelé | Ekonomická aktivita v USA | Zvýšení sazeb ČNB | Reorganizační plán | Koronavirová epidemie | Michal Skořepa | Hodnota HDP | Zítřejší kalendář | Společnost Allegro | Akciový index | Vývoj průměrné mzdy | Íránský útok | RBI | Pandemie v Německu | NÚKIB | Pozornost | Výnosy českých státních dluhopisů | Červnová inflace | Ostatní investice | Program QE | Nejvyšší objem | Polský zlotý | Prudký propad | Klientské operace | Premiér Petr Fiala | Získávání peněz | Exportní průmysl | Index výroby | Egyptská libra | Fiskální politiky | Rekordní zájem | Neomezené množství | Banking Software Company | Výkon společnosti | RBroker | Šíření nového koronaviru | Rekordní schodek rozpočtu | Factoring | Polská vláda | Fincentrum & Swiss Life Select | Vývoj středoevropských měn | Miroslav Singer | Nejprudší pokles | Korunové sazby | Neutrální úroková sazba | Růst akcií | Hospodářský růst v Evropě | Agresivní investoři | HDP na obyvatele | Převod akcií | Návratnosti investice | Švýcarská centrální banka | Ekonom UniCredit Bank | Vlastní nemovitost | Elektromobily | Hospodaření vládních institucí | Závislost | Financial Conduct Authority | Úsilí | Opatření proti šíření epidemie | Vyhlídky ekonomiky | Navýšení vojenských kapacit | Průmyslové oživení | Americké úrokové sazby | Micron Technology | Meziroční míra inflace | Obchodování na zámořských trzích | Marek Zeman | Hypoteční banka | Fed dnes | Range | Míra úspor domácností | Akciové indexy v USA | Devizové intervence | Ekonom ECB | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Výroby osobních automobilů | Porušení zákona | Tomáš Kudla | Kurzový vývoj | Stav běžného účtu | Bohatství | Ministerstvo financí ČR | Ifo | Francouzská společnost | ING Bank Jakub Seidler | Purple Trading Petr Lajsek | Snižování inflace | Offshore | Erste Group | Zpráva z amerického trhu práce | Energetický sektor | Jihoevropské země | Koruna sílí | ATR | Více volatilní | Zisk bank | Krize v Turecku | Futures kontrakty | Conference Board | Oživení v automobilovém průmyslu | Vývoj cenové hladiny | Evropský automobilový sektor | Pandemie covidu | Prvotní kurz koruny | Rumunsko | Růst cen stavebních materiálů | Dluhy domácností | TLTRO III | Symposium v Jackson Hole | Hlasy pro zvýšení sazeb | Stavební spoření | McKesson | Náklady | Zavádění cel | ERA | Vklady klientů | Úvěrové podmínky | Znehodnocení úspor | Výrobce elektromobilů Tesla | 3cAnalysis | Cena ropy dnes | Komentované měsíční odhady | Ekonomika aktuálně | Occidental | Finanční gramotnost | Hermes International | Index nákupních manažerů | Novela zákona o ČNB | Antivirus | Pavel Sobíšek | Krize v Evropě | Výrobce dronů Primoco | Christian Dior | Koronavirová pandemie | Vývoj mezd | Snížení spotřeby plynu | Inflační cíl 2 % | Americká měna | Vysoká volatilita | Noví členové bankovní rady | Statistický úřad | Prognóza České národní banky | Rozdělení československé měny | Dopad epidemie na ekonomiku | Konsolidovaný čistý zisk | Cena komodit | Polský PMI | Webináře | Problémy Credit Suisse | Růst v letošním roce | Nové zdroje | Investiční web | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Objem úvěrů na bydlení | CTS | Růst vývozu | Očekávaná data | Souhrnný čistý zisk | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | Mitsubishi | ASML Holding | Kimberly-Clark | Radomír Lapčík | Objem celkových klientských vkladů | Největší čínský těžař ropy | Cena plynu | Ceny výrobců v USA | Gamble | Poptávka | Cena zlata dnes | FWR | Kov | Konec zdražování | EUR/RUB | Micron Technology Inc | Druhá největší ekonomika světa | Škoda Auto a.s. | Balance | Řetězec | Zlevnění hypoték | Zisk společnosti | Pandemický program | Zpomalení růstu americké ekonomiky | Konjunkturální průzkum | Americké akcie včera | Vývoj hrubého domácího produktu | Index Euro Stoxx 600 | Souhrnný čistý zisk bank | Silnější euro | Devizové obchody | Honeywell | Úrokový swap | Ceny zemního plynu | ISM index | Cla na dovoz | Konglomerát | Šíření viru | Andrzej Duda | Akcie Apple | Depozitní sazby ECB | Francouzská Société Générale | KoroNERV-20 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Applied Materials | Vysoké inflace | Československo | Analytik Raiffeisenbank | Vyšší úroky | Saldo zahraničního obchodu | Snižování úrokových sazeb | Omezování výroby | Oslabení forintu | Nákup bitcoinu | ING Bank | Postavení USA | Vývoj na světových trzích | Nárůst výnosů | Nový týden | Epidemiologická situace | Tuzemská inflace | Odpor | Euro dolar | Volby do Evropského parlamentu | Přechod na elektromobilitu | Research | Kolísání cen | Data o inflaci | Export do Ruska | Vakcína proti koronaviru | Poslanec | Shell Plc | Daň z nabytí | JPMorgan Chase | Závazek | Temelín | Ceny obilovin | Video | Vývoj konfliktu na Blízkém východě | Ontario | Indexy důvěry | Růst důvěry v českou ekonomiku | Ministr zahraničí | Největší evropská ekonomika | Čistý zisk České spořitelny | Ekonomický institut Ifo | Odvetná opatření | Hodnota akcií ČEZ | Pandemická opatření | Očekávaný vývoj pro rok 2024 | Celní spor | Očekávání trhu | Toyota Motor Manufacturing | Patria Online | Aktualizovaná prognóza kurzu | Akcionáři Monety | Trading Expo | Link | Nastavení měnové politiky | Dluh vládních institucí | Kurz české koruny | Podpůrný program | Společenská odpovědnost | Tovární objednávky | Směřování trhů | Obchodovat | Německý index DAX | Americké indexy | Historická minima | Christine Lagardová | Ekonomické vztahy | Největší ekonomika | Obchodníci | Dostatek likvidity | Nobelova cena | Znovusjednocení země | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Propad sentimentu | Tisková zpráva | Norsko | Kroky ČNB | Investiční plán | Finance | Investiční cíle | Ceny akcií Komerční banky | Economist Intelligence Unit | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Sentiment v Německu | Český vývoz | Indikátor | Dluhopisy | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Ceny nemovitostí v USA | Zvýšení limitu pro zadlužení | Univerzita Tomáše Bati | Pokles zájmu investorů | Objem aktiv | KLM | Platformy | MONETA Money Bank, a.s. | Equity | Prezident Donald Trump | PwC Petr Kříž | PMI index v dubnu | Pár EUR/USD | Investiční bankovnictví | Index PMI | Podílové fondy | Sentiment v ČR | Ukončení obchodního dne | Analytici | Koncentrace | Růst průmyslových zakázek | Čínská internetová firma | Trh práce v USA | Čistý zisk | Nejhorší výsledek | Prostor pro posílení | Aukce | Výkyvy cen | Vývoj na devizovém trhu | Americká průmyslová produkce | Průměrná hrubá měsíční mzda | Problémy | Strach ze ztráty | Partners Banka | Výrazný přebytek | Dezinflační trend | Index Exportu | Cenový index | Inflace ve Francii | Skončení intervencí | Index pražské burzy PX | Sentiment na finančním trhu | Stres | Tuzemská nezaměstnanost | Mluvčí banky | SurveyMonkey | Železnice | eXchange | Zájem o hypotéky | Vyplácení dividend | Pražský index PX | Celní válka | Horší data z Německa | Členské státy | Polská národní banka | Finanční instituce | T-Mobile Czech Republic | Investice v zahraničí | Prostor pro pokles | Vyšší sazby | Oživení eurozóny | Norfolk Southern | Menší úrok | Pavel Kohout | Tomáš Spurný | USA a Čína | Covidové restrikce | Pokles cen | Rušení cel | Rakuten | Investiční banka Goldman Sachs | JenPráce.cz | Ekonomická zpráva | Zvýšení cenové hladiny | Ropa | Spekulativní investice | Dnešní report | Nákupní apetit | Cena barelu ropy | Monetární politika | Certifikáty | Poskytování úvěrů | Michigan | Přijetí eura | Zvyšování sazeb Fedu | Pozemky | Obchodování v Evropě | ETF | Představitelé Číny | BH Securities | Optimismus mezi podniky | Nejvyšší kontrolní úřad | Ekonomové Raiffeisenbank | Americký průmyslový sektor | Deutsche Bank | Tomáš Cverna | Poklesy PMI indexů | Zpomalení hospodářského růstu | Odhady PMI indexu | Budoucí nastavení měnové politiky | Rozvolnění restrikcí | Ekonomika Rakouska | HealthCare | Jednání ČNB o úrokových sazbách | Větší pokles | PMI index | Palmolive | Rekordní deficit | Lucembursko | Ladislav Bartoníček | Nárůst zisků | Počet registrací nových osobních aut | Firma | Zvyšování sazeb Fedem | Akcie na pražské burze | Průměrný Čech | Analytik skupiny | České výnosy | Budoucnost firmy | Omezení těžby | UniCredit Bank Czech Republic | Komerční banka | CNOOC Ltd. | Dividendový výnos | SWIFT | Investiční záměry | Analytik Portu | Pokles nezaměstnanosti | Setkání OPEC | Zasedání Bank of England | Barclays | Sentiment amerických spotřebitelů | Silicon Valley | Investiční aktivita | Výrobní index ISM | Janet Yellen | Hospodářské instituty | Cenový index PCE | HSBC Holdings | Bulharsko | Náklady firem | T-Mobile US | Sektorová daň pro banky | Odebrání bankovní licence | Intervenovat na devizovém trhu | Růst eurozóny | Sono Motors | Dopady energetické krize | Měny z regionu | Zpomalení české ekonomiky | ETX Capital | Rozpočtová pravidla | Politické napětí | Vývoj hodnoty | Současné ceny | Navýšení úrokových sazeb | Čínské akciové trhy | Odborníci České spořitelny | AXA | Byznys | Rolls-Royce | Česká národní banka (ČNB) | Spekulace na pokles | Raiffeisenbank a.s. | Ředitel investiční platformy | Dlouhodobé očekávaní | Výsledky amerických společností | Evropský parlament | Německý růst HDP | ECB měnové podmínky | Tovární objednávky z Německa | MetLife | Ceny benzínu | Interní systémy | Ředitel investic v Raiffeisenbank | Pokračování trendu | British American Tobacco | Platforma | Spojené státy americké | Rozpočtové schodky | Statistici | Akcionáři Moneta | Rostoucí ceny komodit | Cena zemního plynu | ETFs | Indexy PMI | Denní ekonomický kalendář | UBS | Čínský těžař ropy | Zpomalení inflace | Finanční společnost | Ekonomové | Oslabení české koruny | Continental Barum s.r.o. | Přístup ČNB | Ceny ve výrobě v USA | Zdanění energií | Depozitní sazby | Prohlášení | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Vývoj kurzu EUR/USD | Průmysl a stavebnictví | Růst průmyslových cen | GSK | USA | ČEZ, a. s. | Predikce finančních trhů | Výhled nejoblíbenějších finančních trhů | Akcie aerolinek SAS | Data z ekonomiky USA | Lesy České republiky, s.p. | Růst cen výrobců | Očekávání úrokové sazby | 3М | Měnová politika ČNB | Daniel Rajnoch | Spojené státy | Podnikové investice | Zprávy z Fedu | Problémy německého průmyslu | J&T Capital Partners | Ekonomické restrikce | Zvýšení DPH | Globální finanční krize | Krajní levice | Německé banky | Rekordní propad | Ministr práce a sociálních věcí | Makroekonomická data | Propad koruny | Nezaměstnanost v EU | Německý automobilový průmysl | Start-upy | EU-USA | CDU/CSU | Životní potřeby | Public Storage | Růst HDP | DORA | Pandemie | CVC Capital | Evropská rada | První hike ECB | Výsledek inflace ze Spojených států | Kurz renminbi | Poskytování likvidity | Leo Express | Euro vůči dolaru | Prognóza Ministerstva financí | Manažerka | Czech Credit Bureau (CRIF) | Nálada na trhu | Pohonné hmoty | Objem devizových intervencí | Úrokové sazby | Směr trhu | Přebytek obchodu | Kalendář událostí | Renfe | Škoda ENYAQ | Akciový index DAX | Purple Trading Jaroslav Tupý | Beyoncé | Směřování FEDu | Hospodaření státního rozpočtu | Kurz libry | Šíření nemoci | TBC Bank | Velmi volatilní | Zlevňování hypoték | Sudán | Noví členové bankovní rady ČNB | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Sázka | Helena Horská | Světové trhy | Prazdroj | Výsledky za první pololetí | Konsolidace | Budoucnost kryptoměn | Mig Bank | Gilead Sciences | Rozdíl v ekonomické úrovni | Japonská ekonomika | Akcie podniku | ZEN | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Sustainability Officer | Fáze obchodní dohody | Impulzy k posílení | Continental Barum | Prognóza České bankovní asociace | Intervence centrální banky | Napadení Ukrajiny Ruskem | MF | Index volatility | Summit EU | FAST | Oslabení kurzu koruny | Zpracování kovů | Dubnová inflace v eurozóně | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Růst ekonomické důvěry | Kurz USD | Mimořádné zasedání ECB | Filip Louženský | Tržby z prodeje potravin | Forex Factory | Kepler Capital Markets | Oslabení kurzu | Inflace v Evropské unii | Jednání ČNB | Vysoká cena | Tesla a Alphabet | Softwarová společnost | UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia | Empire State Index | Panasonic | Nastavení sazeb | Qualcomm | Boeing | Poptávka po dolaru | Index Fedu | Vývoj nezaměstnanosti | Česká ekonomika letos | Sektor služeb v USA | Zákonodárce | Otevření ekonomiky | GIC | Americká data | Block’23 | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Burze | PPF | Anheuser-Busch InBev | Cyklus utahování měnové politiky | Petra Kopecká | Mistrovství světa v hokeji v Praze | Trade Brokers | ASML Holding NV | Historie | Výrobní aktivita | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Dnešní údaje | Výnosy | Zveřejnění výsledků HDP | Válečná ekonomika | Mark Rutte | Americké burzy | Michal Brožka | Nový šéf Fedu | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Rusko-Ukrajinská krize | Výkon ekonomiky | Ekonomické faktory | Velké technologické firmy | Obchodní dohody | Private Equity Fond | Silnější americký dolar | Euro posiluje | Fluktuace kurzu | Čistý zisk skupiny ČSOB | Ekonomická aktivita v eurozóně | Vývoj ceny akcií Komerční banky | Nesoulad | ČSOB stavební spořitelna | Snížení DPH v Německu | Euromoney Global Private Banking Awards 2024 | Úroková sazba | Dovoz z EU | Český stát | Sazby v eurozóně | Meziroční inflace v září | Windfall tax | Dluhová krize | Riziko inflace | Pohyby na trzích | Jaderná elektrárna | Růst průmyslu | Kalifornie | Revalvace | Cena dřeva | Budování tržní ekonomiky | HDP Francie | Súdán | Mistrovství světa | Podnikatelská nálada | Německé hospodářství | MM desk | Úročení rezerv bank | Erste Asset Management | Demokraté a Republikáni | Počet volných míst | Člen bankovní rady | Daron Acemoglu | Náměstek ředitele | Investiční poradenství | Kalendář ekonomických dat | Podíl nevýkonných úvěrů | Uvolňování karantén | Šíření varianty omikron | Inditex | FxPro | Podpůrná opatření | TikTok | Indikátor důvěry v ekonomiku | Agentura Fitch | Rizikové averze | Nekonvenční měnové politiky | Nadhodnocení | Západní sankce | Německé průmyslové objednávky | Americká firma | Konkurenceschopnost | Výdaje | PCE inflace v USA | Dnešní ekonomický kalendář | Zasedání Rady guvernérů | Ropná zařízení | Prezidentské volby ve Spojených státech | Speciální daně | Americké akcie | Facebook | Analytik Czech Fund | Penta | Ruská centrální banka | Reposazba | Zasedání České národní banky | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Pracovní síla | Druhý odhad amerického HDP | Dnešní finanční trhy | Erdogan | Dnešní zasedání Fedu | PPI index | Jádrová inflace v eurozóně | Pracovní den | Export za rok 2019 | Zveřejnění informace | Struktura HDP | Důvěra domácností | Rostoucí ceny ropy | Poměrové ukazatele | Ekonomický novinář | Politika centrálních bank | P&G | Stravenkový paušál | Active Invest | České měny | Financování vlády | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | Vítězství Donalda Trumpa | Bankovní účet | Data z průmyslu | Obchodní příležitosti | Estée Lauder | Pokles průmyslu | Objem klesá | Spotřebitelská důvěra v USA | Utáhnout měnovou politiku | Nákup devizových prostředků | Únorová bilance zahraničního obchodu | Volatilní | Miliardář Elon Musk | Devizové rezervy ČNB | EUR/USD | Nízké sazby | Světové ekonomické krize | Zahájení obchodování | Šíření nákazy | Tiering | Raiffeisen investice | Poptávka po státních dluhopisech | OSN | Varování | Prognózovaní | Privátní bankovnictví Raiffeisenbank | Zisky firem | Intervence | Blackstone | Průmysl v Německu | Konflikt na Ukrajině | Světové obchodní organizace | Kompenzační programy | Joe Biden | Dnešní zprávy | Průmysl v březnu | Normalizace měnové politiky | Šéfka ECB | Sentiment University of Michigan | Spotřebitelská důvěra | Česká mediánová mzda | Ceny průmyslových výrobců | Členské země Evropské unie | Sanofi | Pfizer a BioNTech | Čistý výnos z poplatků | Zisk Komerční banky | Důvod ke změně úrokových sazeb | Člen bankovní rady ČNB | Pokles cen energií | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Americká centrální banka FED | Koruna oslabuje | Další vývoj | Česká swapová křivka | Chipotle Mexican Grill | Držení akcií | Dnes zveřejněná data | První odhad | První hike | Monster | Akcie výrobce elektromobilů | ČMZRB | Dění ve světě | Strach z inflace | Recese v USA | Měnové politiky | Zbyněk Stanjura | Unikátní predikce | G20 | Investování do nemovitostí | Porsche | Finanční služby | Ekonomický nesmysl | Inovativní projekt | Snížení úroků | Odvětví | Hlavní ekonom Cyrrusu | Bývalý ministr financí | Janus Henderson | Investiční doporučení | Celkový výkon | Turów | CSI 300 | Onemocnění | Řecká ekonomika | Předstihový ukazatel | Finanční domy | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Ekonomické zotavování | Objem obchodování | Dánové | Aktuální situace | Trading | Belgie | Hlavní měnové páry | Ministryně financí Alena Schillerová | Ekonomika Slovenska | Natland Petr Bartoň | Hodnocení rizik | Míra nezaměstnanosti v Německu | Chubb | Omezení nákupů aktiv | Dolcze | Použití záporných sazeb | Fiskální politika | Manufacturing | Zvedání úrokových sazeb | Rekordní pokles | Market Perform | Rozhodnutí o sazbách | Fakulta managementu a ekonomiky | Vývoz do Německa | Znovuotevření ekonomiky | Ekonomika Španělska | LVMH | Bouře Harvey | Investiční společnost CVC | Měnový výbor | Koronavirus | Příjmy z ropy | Americké žádostí o podporu | Fintokei | Zlotý | Devizy prodej | Výdělky | Společnost Eurohold | Uvolnit měnovou politiku | Geopolitické události | Spojené státy a Čína | Bernstein | Hennessy | Čistá úroková marže | Spořicí účet HIT PLUS | J&T Patrik Tkáč | Zvýšení dividend | Příjmy z obchodování | Vývoj inflace v ČR | Americký tapering | Akcenta Miroslav Novák | Italský premiér | Přeshraniční obchod | Úročení rezerv | Volatilní vývoj | Evropská centrální banka kurz | Ceny plynu a elektřiny | Ekonomická situace | Philadelphia Fed Business Outlook | Radovan Hypš | Hackeři | Odhad HDP | Klesající úrokové sazby | Prezident Erdogan | Akcie Anglo American | Odliv kapitálu na finančním účtu | Ekonomický sentiment | Euro Stoxx 600 | Akcie evropských bank | Cenová válka | NextEra Energy | Růstový potenciál | Podnikové objednávky | Německá Bundesbanka | Petr Kříž | Zvyšování marží | Dna | Dollar General | Dnešní ADP | DRFG | Výsledky maloobchodních tržeb | Propad průmyslové výroby | Fingood | Americký ministr obchodu | Ceny v českém průmyslu | CNY | Centrální bankéři | Přelom roku | Poptávky po dolaru | Nálada nákupních manažerů | Index FTSE 100 | Napětí mezi Ruskem a Západem | Kapitálové rezervy | Špinavé Prachy | Zpomalení inflace v ČR | Automobilka Škoda Auto | Zavedená cla | Nová prognóza České bankovní asociace (ČBA) | Objem zakázek v německém průmyslu | Colosseum.cz | Dluhopis | Americká administrativa | Sektor služeb | Obchodní jednání | Klíčový údaj | FCA | Rezignace | Británie | Bilance ECB | Vývoj cen komodit | Výsledek referenda | Vítězství | Investiční strategie | GKFX | Dovoz do USA | Podpůrný balíček | Jan Sušánka | Soustředěnost | Kurz euro dolar | Francouzský ministr financí | Bezpečný přístav | Hlavní refinanční sazba | Varta | Částečný úvazek | Ukazatele sentimentu | Manipulace s měnovým kurzem | Národní banka | Hypoteční sazby | Zhoršení epidemické situace | Průmysl eurozóny | Zrychlení inflace v eurozóně | Geopolitické dění | Letecká společnost | Republikánští senátoři | Rozhodnutí centrální banky | Odliv kapitálu | Výsledky ISM | Bankovnictví Raiffeisenbank | Čínská poptávka | Pakt stability | Klíčová rizika | Umělá inteligence | Zpomalení růstu ekonomiky | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | Moore CZ | Nervozita na finančních trzích | ADP | AI | Pokles nákladů | Nová prognóza České bankovní asociace | Dlouhodobější výhled | Zápis z Fedu | Motocykly | Druhá vlna pandemie | Čínské výrobky | Daimler | Bankomaty | Texas Instruments | Ruské akcie | Citlivost trhu | Zlepšení nálady v Německu | Analytik Komerční banky | Pojišťovnictví | Geopolitické vlivy | Global Private Banking Awards 2024 | Americké ceny nemovitostí | Covidový šok | Inflace ČNB | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | IMF | Korekce na kryptu | Nordstream | Tvorba hrubého fixního kapitálu | Prezidentské volby | Nálada zpracovatelů | Dluhopisy s kratší splatností | Silná koruna | Globální ekonomický kalendář | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Růst amerických tržeb | Prestižní odborný časopis | Udržení cenové stability | Američtí politici | CRIF | Nálada v české ekonomice | Miliardy korun | Volvo | Světový obchod | Dopady pandemie | Jan Sadil | Tisková konference | Hike | Obchodování na pražské burze | Bankovní systém | Nedostatek zboží | Měny střední a východní Evropy | Eskalace na Blízkém východě | Český lockdown | Brexitové dohody | Ruská válečná ekonomika | Gigant Gazprom | Vliv obchodu | Forexoví obchodníci | Obchodovat s cennými papíry | Platební bilance | Honeywell International | Ukrajinské hřivny | Thermo Fisher | Růst mezd | Prezident ECB | Kasina | Liberty Ostrava | Elektronický systém | Rocket Internet | Soudní dvůr | Předseda Fedu | Cílové ceny | Zemědělství | Automobilka | Stoupající sentiment | Luis De Guindos | Snížení inflace | Počet Američanů bez práce | Reálné ekonomiky | Čistý zisk bank a spořitelen | Britská dolní komora | Obchodovat na trzích | Levnější půjčky | Technické indikátory | Růst cen nemovitostí | Uvolnění dluhové brzdy | Začátek trendu | Překážky | Posilování koruny | Finsko | Aktuální očekávání | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | Manažeři | CRYPTOLOGY | Odhad spotřebitelské důvěry | Nálada v ekonomice | Americký trh nemovitostí | Vysoké sázky | Největší banky v Česku | Inflace v České republice | Hlavní ekonom | Průmyslové podniky | Inflační situace | Automobilka Toyota | Daň z příjmu | Evropské maloobchodní tržby | Lufthansa | PMI ve výrobě | Investiční očekávání | Růst průmyslové výroby | Obavy finančních trhů | Patria | Růst výrobních cen | Důvěra v českou ekonomiku | Cenový skok | Kurzovní lístek | Investiční produkt | Americký index S&P 500 | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Guidance | Otevření obchodu | Ruská ekonomika | České koruny | Švýcarská banka | Vyšší inflace v Německu | Zavření Číny | Objem zakázek | CVC Capital Partners | Index nákupních manažerů ČR | Očekávané rozhodnutí | Jakub Matějů | Tempo zdražování | Vývoji podnikatelské nálady | Evropské indexy nákupních manažerů | Místopředseda představenstva | BHS Private Equity Fond | Zvýšení produkce | Dopad koronaviru na ekonomiku | Rodinné rozpočty | Spotové ceny elektřiny | Zasedání OPEC | Stavební zákon | Oživení německé ekonomiky | Úrok | Dopad vysokých cen energií | Investovat | Komoditní | Raiffeisenbank (FWR) | Investiční specialista | Antivirové společnosti | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | Cena severomořské ropy Brent | MOEX | Konsolidační balíček | Steven Mnuchin | Přidaná hodnota | Data o HDP | Evropská data | Nerozhodnost | Největší brokerské společnosti | Kolibřík Energie | Expanzivní fiskální politika | Provident Financial | Ekonomické oživení | Fintree | Generální ředitel | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | České ceny výrobců | Průmyslové objednávky | Výhled pro rok 2021 | Zisk bank a spořitelen | Investiční fondy | Avast Software | Regulátor | Generální ředitel Raiffeisenbank | Přerušení výroby | Obchodní dohoda | Výnosy italských dluhopisů | České maloobchodní tržby | Boj s inflací | Pokračování expanze | Nárůst nově nakažených | Údaje z německé ekonomiky | Odhad HDP v eurozóně | Průzkum | Kapitálové ukazatele | Global Finance | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Program Antivirus | Energetický a průmyslový holding | Polská ekonomika | Nezaměstnanost v květnu | Naše hospodářství | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Kroger | Konzistence | Nespokojenost | Objem intervencí | Sazby bank na spořicích účtech | Tvrdý brexit | Budoucí vývoj | Podmínky ve výrobě | Spořicí účet HIT PLUS s bonusem | Počet potvrzených případů | Český státní rozpočet | Celkový sentiment | Horizont Invest | HDP Německa | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Reálné mzdy | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Silný propad | Výnosy tuzemských dluhopisů | Index pro zpracovatelský průmysl | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Orgány Evropské unie | Životní náklady | Cena ropy brent | Práce z domova | Banka Creditas | Normalizace úrokových sazeb | Dolar včera | UniCredit Bank v ČR | Vyšší ceny | Air France | Phillips 66 | Euro dnes | Dovoz oceli | Aramco | Smíšené obchodování | Dopad na finanční trhy | Ekonomické podmínky | Ředitel Komerční banky | Cla na dovoz hliníku | Výhled růstu ekonomiky | Řízení investičního portfolia | Avast Software s.r.o. | Růst cen komodit | Repo sazby | Provozní zisk | Ekonomický propad | Hypotéza | Antivirové firmy | Odhady ekonomů | Solidní růst tržeb | Proinflační faktor | Oslabení měny | Státní svátek | Pokračování rostoucího trendu | Inflace ve Velké Británii | Podíl nezaměstnaných | Globální ceny | Fio e-broker | Obchodník s cennými papíry | První fáze | Odhad růstu HDP | Odstřižení od SWIFT | Výsledky společnosti | Evropské sdružení výrobců automobilů | Japonská burza | Brokerské společnosti | Investování | Česká a slovenská UniCredit Bank | Výpočet Raiffeisenbank | Očekávání firem | Úrovně nezaměstnanosti | Distribuce | Spoření v bankách | IHNED.cz | Fed | Nonfarm Payrolls | ČTK mluvčí | Magnificent | Viceguvernérka ČNB | M2 | Stát New York | Index spotřebitelské důvěry | Vliv války | Nově zahájené stavby domů | Zajištění proti kurzovému riziku | Air Bank | Zpomalování světové ekonomiky | Maďarský forint | Irské akcie | Předpokládaný růst | Globální rizika | Vyšetřování | Seznam největších plátců daně za rok 2023 | Forwardy | Investiční večer | Zvýšená volatilita na trzích | Rozpočtový deficit | Americká WTI ropa | Boris Johnson | Členské země kartelu OPEC | Kevin McCarthy | HDP ČR | Finmag | Michal Šnobr | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Vypuknutí válečného konfliktu | Podíl českých potravin | Index NFIB | Dividendy ČEZ | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Exkluzivní predikce | Úročení rezerv bank u ČNB | Počet nezaměstnaných v Německu | Generali Investments | Pankrác | Poradenské společnosti | Česká vláda | Eset | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | Hry | Nezávislost Fedu | Dílčí index | Petra Krmelová | Novo Nordisk | HIT PLUS | Volkswagen AG | Počet prodaných nových domů | Akcie bank | Narůst zisků | Denní kalendář událostí | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ochlazení zahraniční poptávky | Zadluženost | Míra inflace v únoru | Trhy | Trade | Obchodování na forexovém trhu | Tempo poklesu vývozu | Devalvace koruny | Banky v eurozóně | Daně z neočekávaných zisků | Prostředí vysokých úrokových sazeb | EU summit | Akcie v USA | Paypal Holdings | Otázky Václava Moravce | Sada dat | Emerging markets | Kurzový závazek | Fluktuace | Motorová nafta | Jiří Tyleček | Walmart | Období zvýšené inflace | Aktuální stav | Překoupení | DPH u elektřiny | Nárůst výdajů | Kybernetická bezpečnost | ČSOB Dominik Rusinko | Energetická společnost ČEZ | Index nákupních manažerů ve výrobě | Georgia | Průměrná mzda v ČR | Německé akcie | Pozastavení růstu | Přejít na euro | Odhad poptávky po ropě | Návrh MF | Mezinárodní investoři | FTSE | Nedostatek surovin | Vývoj USD | Dlouhodobé posilování | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Rétorika jestřábí | Německý ústavní soud | Státní měny | Rostoucí příjmy | Důvěra v eurozóně | Index Sentix | Ředitel Raiffeisen | Měnové trhy | Analytik České spořitelny | Utahování měnových podmínek | Americké ceny výrobců | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | DSGE model ČNB | Spravedlivé důchody | Luboš Růžička | Bulharská finanční společnost | Vánoce | Rada ČNB | Dlouhodobější cíle | Počty žadatelů o podporu | Celkové provozní výnosy | Dealer | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Horší data | Investiční rozhodnutí | Fond | Investorská nálada | Výše úrokových sazeb | Cena benzínu | USA inflace | ISM | Jaroslav Palát | Solejmání | Přicházející recese | Sdružení automobilového průmyslu | Meziroční změny HDP | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Aktuální nálada | Indexy pohyb | Vládní krize | Ekonomická nálada | Charter Communications | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Záchranný program | Pokles dovozů | Měkké přistání | Dodání likvidity | Poptávková inflace | Pesimistické scénáře | Index inflace | Fitch | Průzkum ČSÚ | Nárůst tržeb | Americké banky | Depozitní úrokové sazby | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Zuzana Filipová | Objem poskytnutých úvěrů | Zpomalování inflace | Hotelnictví | Turbulentní změny | Komentáře členů Fedu | Celkový výsledek | Úspory | Implementace | Poslanecká sněmovna | US volby | Předvolební průzkumy | JD.com | Měnová politika ECB | Snížení spotřební daně | Nový akciový trh | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Ministr financí Scholz | Výkyvy kurzu | Pandemie v Evropě | Předkrizové úrovně | Raiffeisen Bank International (RBI) | Dánsko | Velcí hráči | Vliv počasí | Obavy z recese v USA | Středoevropské měny dnes | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Počet stavebních povolení | Prodávající | Kyjev | Využívání technologií | Vývoj HDP v eurozóně | Stock screener | Sazba Evropské centrální banky | Otevírání ekonomiky | Raytheon Technologies | Energetické společnosti | Verizon Communications | Ministr obchodu | Nominální růst | Hodnota akcií | Cenový PCE index | Sláva | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | Vyloučení Ruska ze SWIFT | Vysoké ceny | Kapitálová přiměřenost banky | PMI indikátor | České státní dluhopisy | Omezení pro banky | EMA data | Penzijní společnosti | Penta Investments Group Limited | Výprodeje akcií | Obnovení růstu | Boeing 737 Max | Zahraniční měny | Riziková aktiva | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Hospodářský model | Stagflace | Výkonost průmyslu v eurozóně | CETIN | Renminbi | Ředitelka | Aktivita v sektoru služeb | UnitedHealth | Cenový vývoj | Hospodaření banky | Silné inflační tlaky | Plán obnovy | Goldman Sachs Group | Dopad na korunu | Pohledávky | Odhady HDP | EdF | Žádosti o podporu | Restart ekonomiky | Akcionář Monety | Mojmír Hampl | Výsledky hospodaření | Michal Lukáč | Sektorová daň | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Allegro | mBank | Sentiment v eurozóně | Příliv přímých zahraničních investic | Stav ekonomik | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Volby v Německu | Výsledky společnosti Nvidia | Obchodní řetězce | Americký kongres | Bankovní asociace | Ekonomický indikátor | Vladimir Putin | Tesla | Nejslabší růst | ČNB snížila sazby | Záporné úrokové sazby | Ekonomické zotavování v USA | Americký akciový index S&P 500 | Finanční poradci | Výkyvy směnného kurzu | Finanční polštář | David Vagenknecht | Stabilita | Miliardář | Hodnocení ekonomiky | Příjmy domácností | Pavel Štěpánek | Skepse | Španělsko | Vývoj měnových párů | Burza dnes | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Štědrý den | Solidní růst | Vývoj peněžní zásoby | Týdenní nárůst | Zhoršování pandemické situace | Pohled bankéřů | Menšinový | Doosan Škoda Power | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Evropské indexy důvěry | Mimořádná událost | Tržní predikce | Průměrná sazba hypoték | Globální ekonomický růst | GBP/CZK | Šéf banky | Nejoblíbenější finanční trhy | Negativní data z americké ekonomiky | Globální sentiment | Ceny ropy a zemního plynu | Kapitálová přiměřenost | Český statistický úřad (ČSÚ) | Forexový trh | Americké trhy | FX desk | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Vývoj na měnovém trhu | St. Louis | Nálada na finančních trzích | Druhá vlna | Mzdy | EU-Čína | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Royal Caribbean | Nejvyšší výnosy | Zlepšení nálady | SYRIZA | Evropský průmysl | Spendee | Nestlé | FX intervence | Pokles švédské koruny | ICT | KCNA | Ruský rozpočet | General Motors | Friedrich Wilhelm Raiffeisen (FWR) | CAD | Cenové války | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Pilulka Lékárny | Odhady analytiků | Akcie antivirové společnosti | Termínový kontrakt | Růst ekonomiky eurozóny | Béžová kniha Fedu | Putinův režim | DPH v Německu | ZEW index ekonomického sentimentu | Společnost ADP | Vlna zdražování | Oslabení NATO | Sentiment trhu | Bank of America Corp | Podání přiznání k dani z příjmu | Shares | Průmyslová výroba v tuzemsku | Mzdová vyjednávání | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Smartwings | Výhled v eurozóně | Prezident Ifo | HDP EU | Rozjednané prodeje domů | Viceprezident ECB | Měnová krize | Měsíční odhady | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Americká ropa WTI | Signály oživení | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Raiffeisenbank Igor Vida | Market Monitor | ČP invest | Akcionáři | Kurzarbeit v Německu | Analytička | Výdaje v důchodu | Zvednutí sazeb | Společnost | Ruský rubl | The New York Times | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Inflační překvapení | Velké firmy | Evropská dluhová krize | Pokračování hospodářského růstu | Růst sentimentu | Aktuální cena ropy | Evropské trhy | IWH | Luděk Palata | Ekonom Cyrrusu | Meziroční inflace v eurozóně | Maloobchodní sektor | Analytická společnost | Sázet | Meziroční růst HDP | Aktuální sentiment na trhu | Příměří na Ukrajině | Posilování české koruny | Květnová inflace | Oživení americké ekonomiky | Poptávka po bezpečných aktivech | Slabší data z průmyslu | Nová mutace koronaviru | Hospodaření | Nová lidová fronta | Prodeje rodinných domů v USA | Finanční regulátor | Hello bank | Dnešní výsledky | Český hrubý domácí produkt | Zahraniční obchod | FWR Strategy 45 ESG | Mastercard Banka | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Estee Lauder | ADP report zaměstnanosti | Riksbank | Zisk z finanční a provozní činnosti | Švédská národní banka | Očekávání do budoucna | Dluhové krize | EUR/HUF | Dlouhodobé posilování koruny | Klienti privátního bankovnictví | Colosseum | Ekonomické výsledky | Růst výroby | Ztráty zaměstnání | MREL | Sentiment v Americe | Optimismus na akciových trzích | Situace na trhu práce | FXstreet | Conseq | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Velké riziko | Expobank CZ | EBITDA | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Finanční podmínky | Výkyvy na finančních trzích | Úvěry na bydlení | Změna sazeb ČNB | Nálada na globálních trzích | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Používání eura | Purple Trading | Konsensus trhu | Likvidita trhu | Prodeje existujících domů | Výrobní náklady | Negativní zprávy | GE Money Bank | Bilance Fedu | Oživování v průmyslu | Obchodní přebytek | Tradeři | Ceny ropy Brent | Kurz koruny vůči euru | Inflace v české ekonomice | Cenový pokles | Americká burza | Hospodářské politiky | Volkswagen | Dluh eurozóny | Čas na nákup | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Oživení globální ekonomiky | Nová auta | Long Term | Pracovní trh | Nejnovější statistika | Eskalace konfliktu | Telenor Montenegro | OTC | Odchylky kurzu koruny | Tisková mluvčí Raiffeisenbank | Pokles reálných mezd | Internetové obchody | Astrazeneca | Dlouhodobý pohled | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Nejvýraznější propad | Riziko | Míra inflace v Německu | Jan Frait | Umělá inteligence (AI) | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Pražský PX | Trinity | MAM | Klesající ceny | Spotové ceny | Nájemné | Swing states | Capitalinked | FIAT | JPY | Zdravotní pojištění | Tatry Mountain Resorts | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Adidas | Citi | Pivot | Continental | Pokles výnosů | Swiss Life | SARS | Kurz rublu | Růst platů | Casino | Slabá koruna | Bankovní skupina | eMan | Otto Daněk | Bank of America | Cigarety | Soudní dvůr EU | Cenový strop | Zadlužení firem | Transakce | Lowe's | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | Projev šéfa Fedu Powella | Volatilita trhů | LTV | Finanční trh | Meta | GE money | Internet věcí | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Závěr roku | Kurz měny | Nástroj | GBP | Nadšení | Santander | NATO | Plyn | CEPS | Veřejný sektor | NYT | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | Životní úroveň | Insolvenční návrh | Karty | Lukáš Raška | S&P/Case-Shiller | ISM indexy | Vyšší úrok | Nálada v USA | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | Risk | Akcie aerolinek | Nezaměstnanost v ČR | Inovace | CZK/USD | Pocity | Migrační krize | USD/CNY | Aktuálně trh | Ceny | T-Mobile | Siemens | Představenstvo | Čekací doba | Financování | Vyjádření ekonomů | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Zvýšení ceny | Monopol | Hrozba recese | Recese | Global Markets | Vyjádření představitelů | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Bankovní tituly | Rozdělení zisků | Kompozitní index | Deutsche Börse | Záloha | Realitní trh | Německý ZEW index | Velmi bohatý | Americké CPI | FTSE 100 | Repsol | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | Produkce zemního plynu | Úvěrový trh | General Dynamics | Mondelez | Dukascopy | Kasino | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Capital Partners | Snižování stavů | Notifikace | Dopravci | Bundesbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Společnosti Netflix | Guvernér ČNB Rusnok | Finanční operace | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | ČNB Rusnok | Severní Korea | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Buy the dip | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | Novo | Největší světová ekonomika | USD/TRY | VW | ASML | Jedno euro | WTI | Berkshire | Prosus | Tržní odhad | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Salesforce | Air Products | Fed index | Restriktivní opatření | Hurikány | Skupina Erste Group | Mileniálové | Státy EU | Illinois | SMA | Praxe | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Divergence | Instituty | GameStop | Cla na čínské zboží | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | EUR/JPY | Libra | Extrémně volatilní | Mondelez International | Novartis | Zlato a bitcoin | Energetické úspory | Burzovní indexy | Comcast Corp | Souhrnný indikátor | Philip Morris ČR | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Investments | Údaje o vývoji inflace | TPCA | Vnímání rizika | Dlužník | Dopad na trhy | ServiceNow | Průmyslový sektor | Zákonodárci | Překvapivý růst | Celní politiky | USD/EUR | E.ON | Ekonom Komerční banky | Slábnoucí dolar | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Nejvyšší růst | Webinář | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Prodeje automobilů | Dobrá data | Tržní výhled | Broadcom | Současná cena | Kurzové riziko | Výsledek obchodování | Akcionáři Avastu | Instituce | Erste Bank | SXXP | Propuštění | Společnost Walmart | Dopady epidemie koronaviru | Forint | Důchod | Opatření v Číně | Novo Nordisk A/S | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | RTX | Ceny zlata | Živobytí | Říjnová inflace | Předseda představenstva | EV | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Inflační krize | Náklady na financování | Pesimistická nálada | Stav trhů | Stop-Lossy | Výnos | Růst důvěry | Přecenění zboží | Výnosy z dluhopisů | Zlevnění potravin | Počty nakažených | Kurzotvorné informace | Bankovní krize | Prodeje domů v USA | Výsledky amerických voleb | Pokles ekonomiky | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | X-Trade Brokers | eBook | ESG | CZG - Česká zbrojovka Group | Coinmate | Růst cen energií | Podcast | IHNED | Producenti ropy | Cena emisních povolenek | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | ERM | Zlevnění ropy | Kapitálové výdaje | Počet nakažených | Patria Forex | Index Nasdaq | Akcie ropných společností | Fresenius | CFD | Benchmark | Důležité ekonomické události | Poplatky a provize | Humana | Zoetis | Zkrachovalé společnosti | Index strachu VIX | Algoritmy | Green Deal | Informace z trhu | CEO | Domácí měna | Stock Spirits Group | Automatic Data Processing | Provozní náklady | VIX index | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Šéf ECB | Izraelská armáda | Hospodářský propad | Úrokové sazby ECB | Rozhovor | Spotřeba domácností | ALUMINIUM | Marian Jurečka | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | MNB | Slabší kurz | Innogy | Zhoršení výhledu | Přebytek ropy | 4fin | Vlna pandemie | Výnos desetiletých dluhopisů | Dlouhodobý trend | GE Renewable Energy | Austrálie | Silný pokles | Summit G20 | FTMO | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Růstové vyhlídky | Zastropování cen | Česká bankovní asociace | Historická maxima | Eni | Posílení koruny | Miliardy USD | Dluhopisový index | Zasedání MNB | Obchodní den | Louisiana | Stoxx Europe 600 | Rostoucí ceny energií | Singapur | Vietnam | Švýcarské banky | Ministryně práce | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Cílování inflace | FTX | WeDo | Reálné hodnoty | Zboží z Číny | Cena akcií | Skutečný výsledek | Utažení měnové politiky | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Giuseppe Conte | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Investoři v Evropě | Inflační cíl | Tovární objednávky v USA | Vrcholoví manažeři | Ryanair | VIX | CrowdStrike | Skokové posílení | Mezibankovní | RUB | Akcie společnosti Alphabet | Pravděpodobnost recese | Dopad koronaviru | Událostí ve světové ekonomice | Německý index IFO | Výhled růstu globální ekonomiky | Jaromír Gec | Oficiální údaje | Propad poptávky | BOSSA | Sója | Malta | Euforie | Írán | Nejnovější výsledky | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | Petr Pavel | EPS | Kurz eura k dolaru | Očkování proti covidu | Vývoj sazeb | Vyjednávání o brexitu | Jestřábí postoj | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Akcionář | Údaje o průmyslové výrobě | Dynamika mezd | Čínské zboží | Pracovní místa | Citroën | Protistrana | ACEA | Káva | Bez rizika | Merck & Co | Allianz SE | Německé HDP | FRA | Akciové trhy v USA | Stav devizových rezerv | Vienna Insurance Group | Evropské PMI | SZIF | ČSSD | Vyšší hodnoty | Funkční období | Část zisků | AT&T | Zisk | Dodávky plynu do Evropy | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Bank of England | Data ČSÚ | Mimořádná opatření | Oživení hospodářství | Pyramida | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Overweight | PCE index | Sezónní vlivy | Fóra | FedEx | Pokles kurzu | Den D | Jaroslav Haščák | Bundesbanka | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Jan Kubíček | Vývoj ceny akcií | Rizikové měny | Daně z příjmů fyzických osob | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Finanční ředitel | Šíření mutace | Sberbank CZ | Avast | Mzdový nárůst | ExxonMobil | Rizikovější měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Rohlik Group | Cena ropy na světových trzích | Letní období | Tržní sazby | Prezidentské kampaně | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | Zůstatek | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | Německé maloobchodní tržby | Ruské banky | Moskevská burza | České hospodářství | Vklady | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Valná hromada ČEZ | Vzdělání | Letiště Praha | Nové prognózy | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | Cenový růst | Prezident | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Varovné signály | Úsporný tarif | NKÚ | Růst inflace | Colgate-Palmolive | České aerolinie (ČSA) | Raytheon | Obavy trhu | Marek Pokorný | Patrie | Cena mědi | Finanční pomoc | Týden na finančních trzích | Ekonom ING | Hypoteční trh | Anglo American | Akciové trhy ve Spojených státech | Outperform | Jednotná evropská měna | TRY | Odhad analytiků | Sekyra Group | Prémie | Oslabování dolaru | Colt CZ | Statistiky z trhu práce | Ministr životního prostředí | Státní rozpočet | Evropa | Pokles produkce | Cena eura | Měna | S&P Global | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | SaxoBank | Zprávy | Reakce centrální banky | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Globální obchodní válka | Class A | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Údaje o vývoji HDP | Potravinářství | Zprávy z trhů | Nový výhled | Bailout | Miliony dolarů | Uvolněná fiskální politika | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Všechny indikátory | Epidemické situace | Den díkůvzdání | Index cen průmyslových výrobců | L'Oréal | Zelenskyj | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Dodávky plynu | Potenciální změny | Western Alliance Bancorp | Maso | Spoření | Automobilky | Forwardové sazby | Srovnávací základna | Pojišťovny | Poklidné obchodování | Macquarie Asset Management | Inflace v Evropě | Výkonnost indexů | Pokles exportu | Ekonomické události | Inflační vývoj | Omezení pohybu | Eurodolar | Německý akciový index | Biden | Rýže | Moët | Booking Holdings | Lesy ČR | Italská vláda | Finanční krize | Sberbank | EGAP | Zisky akcií | Snížení spotřeby | Indikace | FXstreet.cz | Investiční společnost | Spolková vláda | Německý PMI | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Ekonomika ČR | Aktuální sentiment | Pokles české ekonomiky | ex | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Expedia | Snížení daní | Technologické firmy | Cena ropy klesá | Španělská ekonomika | Čínský vicepremiér Liou Che | Medián | Index CPI | Bankovní tradeři | IronFX | Investiční nástroje | Celkový deficit | Marriott | ProCent | Zasedání k měnové politice | Růst spotřebitelských cen | Atentát na Donalda Trumpa | Platforms | Ukotvení | Změny sazeb | Celková nabídka | Deutsche Telekom | Statistika z USA | Natixis | Strategický partner | Finančnictví | Roční maximum | PRIBOR | Portfólia | Japonsko | Správy majetku | Vývoj úrokových sazeb | Mobilní aplikace | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Zemní plyn | Underperform | Úroveň parity | Historické rekordy | Ropa typu Brent | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Výhled pro rok | Internetové firmy | ConocoPhillips | Visa | Český trh | Inflace v říjnu | Centrální vláda | X-Trade | Grafy | České ceny | Posílení kurzu koruny | Fiserv | Aktivum | Zemědělci | Japonská centrální banka | Přenos | Značný zájem | Propad akcií | Finanční svět | Prezident Pavel | Dohoda o brexitu | Pokles spotřebitelských cen | Ursula von der Leyenová | Výroba automobilů | Primoco | Nákladová inflace | Dobré zprávy | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Dostupná data | Nové zakázky | Sentiment spotřebitelů | Epidemiologické situace | Fundamentální ukazatele | Kamala Harris | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Roční výnos | Médea | Časový horizont | Destatis | Konsensus | AMEX | Mayzus | Dax index | Aktuální prognóza | ERM II | Pozitivní výsledek | Costco | Dluhy | Verbální intervence | Euro STOXX | Prodej aut | Předpovídání | Proinflační riziko | Velký problém | Německá burza | Golden Gate | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Cenový propad | RB Směnárna | Sazby beze změny | Investiční produkty | Psychologie | Guvernér | Trader | Expirace | Živé obchodování | Cizí měny | Americké akciové trhy | Sociální síť | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Zvýšení rizika | New York Times | Jihokorejská společnost | Philadelphia Fed index | Výrobní aktivity | Investiční výdaje | Pokles zásob | Spotřebitelské ceny v Česku | Řemeslo | Globtrex | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Měnové kurzy | Oživení ekonomiky eurozóny | Technology | Důvěra v Německu | Devizový trh | Načasování | WTI ropa | Východní Evropa | Manufacturing PMI | Dodávky zemního plynu | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Ekonomka | Vrcholní představitelé | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Další posilování | Euro | Yield | Federální rezervní banky | Banka First Republic | Deere | Zkapalněný zemní plyn | Skokový nárůst | Modrá pyramida | Klid | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | NEST | Index euro | Otevření ekonomik | Čínská měna | Pandemická situace | HCOB | Turistické sezóny | Globální investoři | Objem investic | Průměrná cena | Ekonomka Raiffeisenbank | USD/CAD | Quant | Dopady na ekonomiku | Rizikové prémie | Obchodní bilance | Šéf amerického Fedu | Index PCE | Loterie | Celý svět | Vládní deficit | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nedostatek zakázek | Vyšší inflace | Brazílie | Optimismus na trzích | Zhoršení ratingu | Trhy v USA | Členské země | Air Liquide | Nejnovější údaje o inflaci | Nouzový stav | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Politika ČNB | Poradenské firmy | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Colgate | Internetová firma | Bonusy | Tomáš Holub | Členové OPEC | Vliv na finanční trhy | Poptávka investorů | Slovensko | Martin Gürtler | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | JPMorgan | Měnové unie | Private equity | Akumulace | Invaze Ruska na Ukrajinu | FX trh | Zklamání investorů | Provize | Obchodní systémy | EUR/CHF | Zdraví | EBRD | Premiér Boris Johnson | Domácí měny | Návrh rozpočtu na příští rok | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Novinky | KPMG | Pozitivní výhled | Odhad letošního růstu | Stav trhu práce | Infineon | Navýšení kapitálu | Retail | Vyšší úroveň | Hyundai Motor | Stimuly | Otevřenost | Guvernér ČNB | Hlavní město Praha | Ztráty | TotalEnergies | Snižování nezaměstnanosti | Rozpočtové příjmy | Penta Real Estate | Osobní výdaje | Zásobníky | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Americký ISM | Peníze navíc | Česká inflace | Brazilský real | 1D | Zprávy z Německa | Nákupní doporučení | Crédit Agricole | Dnešní události | Pozitivní sentiment na trzích | Prodejní ceny | Výhled trhů | Růst průměrné mzdy | Abbott | Americké firmy | Bankovní licence | Vytápění | Záchranný balík | Mluvčí ČNB | Philip Lane | Recese americké ekonomiky | Úvěr | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Klesající inflace | Vývoj české koruny | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Ekonomická realita | Přísná měnová politika | Výběr daní | Omezené dodávky | Akcie | Grexit | Psychologický efekt | Cílová cena | Investice firem | Turecká ekonomika | Průmyslníci | Jestřábí ECB | Měnové podmínky | Mzda | Nervozita na trzích | Americké úřady | Výsledek amerických voleb | Nižší úrokové sazby | Míra inflace v USA | Daňový balíček | Pavel Peterka | Největší ekonomiky | KBW | Vývoj jádrové inflace | Nákup aktiv | NERV | Ekonomický cyklus | Société Générale | 5G | Návratnost | Žebříček | Rates | Lepší zítřky | Výhody | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | České Radiokomunikace | Podniky | Liou Che | PayPal Holdings Inc | Index spotřebitelských cen | Zotavení ekonomik | Předpokládaný vývoj | ZIL | Nová mutace | Američtí zákonodárci | Štěstí | City | Růst ceny ropy | Institut ZEW | Propad indexu | AbbVie | Osobní příjem | Hospodářské výsledky společnosti | Automobilka Hyundai | Dobrý obchod | Zrychlení růstu | Koš | Markéta Fišerová | Zveřejňování výsledků | Český HDP | ECB Luis De Guindos | Velkoobchodní ceny elektřiny | Tržby v maloobchodě | Americký ministr zahraničí | Motivace | DNB | Vývoj ceny | Mzdová dynamika | Silverum | Tvrdá data | Tým FXstreet.cz | Raytheon Technologies Corp | Analytik XTB | Akciový index Nikkei | Evropské akcie dnes | Dodavatelské řetězce | Ceny energie | Inflační šok | SPD | EOG Resources | Index cen | Kanceláře | Banco Santander | Světová ekonomika | Svaz dovozců automobilů | Finanční rezervy | Češi | Alternativní investice | Velkoobchodní cena elektřiny | Tuzemské hospodářství | Převis | ADP report | Capitalinked.com Radim Dohnal | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Americké ceny | Index VIX | Zasedání měnového výboru | Úroková míra | Radim Dohnal | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Logistika | Bankovní společnost | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Ekonomické škody | Index PPI | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | ČSA | Nižší DPH | Největší propad | Pokles vývozu | Skupina PPF | Emmanuel Macron | Ekonomický výzkum | Colt CZ Group | Uvolněné měnové politiky | Pokles úroků | Prognózy | Zvyšování cen | Maloobchodní tržby v Německu | Euro k americkému dolaru | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | DNO | SOK | Daně | ÚOHS | Výběry | Ministři | Dnešní zpráva | Spoluzakladatel | Negativní nálada | Růst zisků | Globální růst | Asijské burzy | Švýcarská národní banka | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Veřejné služby | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | AMD | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Nejlidnatější země světa | PCE inflace | Ekonomika Číny | Index cen výrobců | Ceny bytů | Snížení těžby | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Jiné měny | Státy Evropské unie | Skupina Smartwings | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | Přemýšlení | BHS | Údaj o HDP | Možnosti obchodování | Zdražování energií | Obchodní rozhovory | Měnový výbor Fedu | Růst trhu | ENEL | Biogen | Silnější dolar | Dopady koronavirové pandemie | Rychlý růst | Sport | Ekonomické fórum | Hospodářské soutěže | Napjatá situace | Počty nových žádostí o podporu | Chile | Zavedení cenového stropu | EOG Resources Inc | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Firma ČEZ | Časopis Forbes | Evropské banky | Microsoft | Business | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Pro investory | Fidelity | Objem úvěrů | Masivní propouštění | Návrh zákona | Nejvýraznější růst | Varianta omikron | Potenciál | Míra volatility | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Zákaz cestování | Kevin Tran Nguyen | Ohodnocení | Špatné zprávy | Odveta | Big tech | Automatizace | Rally | Ceny kakaa | Odklad splátek | Mezinárodní sankce | Výsledek zasedání | Členství v EU | Berenberg | Konkurence | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Švédská koruna | Domácí data | Nezávislost | Komunikace | BYD | HDP v EU | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Devon Energy | Zpráva z akciového trhu | Photon Energy | Americké futures | Lehká ropa WTI | Černé labutě | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | České aerolinie | HighSky Brokers | Sentiment v USA | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Levice | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | CNN Prima News | Výdaje na obranu | Makrodata | Slovo recese | Ministr vnitra | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Výkon průmyslu | Conference Board index | Soukromá spotřeba | Makroekonomický vývoj | Zpřesněné údaje | Dražší energie | Delta | Regulace | Zaměstnanci | SOLEK | Deriváty | Colorado | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | Bankovní účty | USMCA | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | Motorová vozidla | Německý akciový index DAX | OSVČ | USD za barel | Kurz eura | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Pád akcií | Fond kvalifikovaných investorů | České dluhopisy | Equinix | Risk Off | WHO | Rating České republiky | Daňové zvýhodnění | Protipandemická opatření | Růst spotřebitelských výdajů | Majoritní akcionář | Vítězství republikánů | Čistý příjem | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | J&T Banka | Výplata | Kontrakce | Data z Ameriky | Situace v Číně | CAC 40 | PMI za leden | Očekávání ČNB | Suezský průplav | ODS | HN | Společnost CVC | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Budoucí prezident | Ukazatel | Prodej EUR | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | ETX | Reinvestice | Roklen | Index MSCI | Vítězství Harrisové | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Exotické měny | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Zvýšení investic | Dollar | Inaugurace | Bankovní domy | Značný pokles | Tvorba pracovních míst v USA | Nezaměstnanosti v Německu | Předběžné výsledky | Nový cyklus | Ropa WTI | Dialog | Finanční sektor | Prodej automobilů | Daňové příjmy | Burzy | Americké makro | Pokles ekonomické aktivity | Společnost innogy | Ukončení nákupu aktiv | Oslabování české měny | Objem maloobchodních tržeb | Heineken | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | Snížení dluhu | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | UST | NBC | Výraznější impuls | Optimismus na trhu | CSI300 | Cash flow | Trh s ropou | F-35 | Dynamika růstu | YouGov | Patria.cz | Ekonomický institut | Export | Milník | Světová zdravotnická organizace | Prezident Putin | Lightning Network | Diskontní sazba | Finanční rizika | Hyperinflace | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Obavy z pandemie | Iracionální | Poradce | Většinový podíl | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Simon Johnson | Signál | Snížení daně | Kering | Aktuální cena | Nové žádosti o podporu | Investovat do akcií | Skupina CZG | Úbytek | České firmy | Kofola | Unicredit | NFIB | Institut GfK | Planeo Elektro | Záchranný balíček | Řízení rizik | S&P 500 Index | Petr Dufek | Partneři | TABAK | Epidemie nemoci | Futures na americké akcie | Forbes | Geopolitická nejistota | Radomír Jáč | Čtvrtletní výsledky | Ukončení války | Letectví | Allergan | Kurzotvorné zprávy | Mark Carney | BHS Štěpán Křeček | Tkáč | Zvýšení úroků | NBER | List The New York Times | Tržby v Německu | UniCredit Bank | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Fundamentální data | Brands | Ceny stavebních prací | Ceny dřeva | 1 milion | Reakce investorů | Pro tradery | Services | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Výsledky HDP | Česká spořitelna | Praha | Penzijní společnost | Dominion Energy | Fortinet | Velikonoce | Výhled úrokových sazeb | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Britská vláda | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Jižní Korea | Média | Globální akciové trhy | Valuace | Optimistický výhled | Liz Truss | Fischer | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | Hodnota bitcoinu | Air | Rozšíření | Špatné počasí | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Nové mutace | Dvoutýdenní repo sazby | Plány | Smíšené výsledky | Celkové příjmy | Nižší poptávka | Toyota | Důležitá data | Odložení brexitu | Fed včera | Nová prognóza Fedu | Politická nestabilita | Objem prostředků | Administrativa | Dopady epidemie | Thomas Schäfer | COVID-19 | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Cena elektřiny pro německý trh | Silný trh | Cena ropy WTI | Korunový trh | Snižování sazeb v USA | Pozitivní signál | Držení pozice | Dluhopisové výnosy | Spolkový sněm | Devizové rezervy | Hypotéky | Státní výdaje | Next Finance | Rekordní růst | Vývoz do USA | InterContinental | Nikkei | Ekonomika oživuje | Česká televize | Konvergence | Ekonomika USA | Americké společnosti | Dubnová čísla | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí nezaměstnanost | Oživení evropské ekonomiky | FDP | Elon Musk | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Prognóza Fedu | Zpomalující inflace | Evropské akcie | eTrader | Euro Stoxx 50 | 21. století | Americký trh práce | TIM | Swissquote | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Evernym | Prodeje rodinných domů | NAHB | Šéf Bílého domu | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Enormní zájem | Rockaway Capital | Ministr práce | Ženy | Americké centrální banky | Elvira Nabiullinová | Trh dnes | Ekonom BHS | Sloučení | Příjmy | Insolvence | Fiskální rok | Investice do technologií | MPO | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Podnikatelská nálada v Německu | Ministryně práce a sociálních věcí | Eurové úvěry | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | Eli Lilly | KB | Zhoršování situace | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | Admiral Markets | Německé ceny | Dotace | Finanční skupina | Akcie v Asii | Evropská unie | Kurzarbeit | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Alena Schillerová | Ústavní soud | Akcie v Evropě | NY FED | ZSSK | Inflace v červenci | Rozvoj | Americký PMI | Žebříček nejbohatších Čechů | Hlavní indexy | Capital Economics | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Refinanční sazba | Mexiko | Broker Trust | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Colt | Kolínská automobilka | Equinor | Komoditní trhy | Rebranding | Pokles tržeb | Neuspokojivé výsledky | Divize | Vyšší mzdy | Iberdrola | University of Michigan | Současný trend | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Audi | Reálná mzda | Časový plán | LNG | Zklidnění situace | Výrazný pokles | Vyhlášení předčasných voleb | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Obchodní strategie | Tržní ceny | Summit G7 | Letní měsíce | Ptačí chřipka | Ekonomický model | Riziko recese | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Asociace | US dollar | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Výnosy u dluhopisů | Předčasné parlamentní volby | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Energetická firma | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Plán firmy | Kurz koruny k euru | Carry trade | Intervence ČNB | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | VHM | Hrubý domácí produkt | Aktualizace softwaru | Zvýšené riziko | Vývoje kurzu | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Short | Tomáš Pfeiler | ČNB Tomáš Holub | Andrew Bailey | Nakupovat státní dluhopisy | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Společnost S&P | London School of Economics | Krize | Koronavirová situace | Institut Ifo | Rostoucí trend | High | CVS | CVC | Míra zisku | Novela zákona | Rezervy bank | Růst dovozu | CEE region | Guvernér banky | OECD | Rozbor | Odvaha | CHF | Měnový trh | Ekonomická důvěra | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Zprávy o vakcíně | Krach banky | Ondřej Vlček | Nízká nezaměstnanost | Zastropování cen elektřiny | ABB | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Změna trendu | Růst sazeb ČNB | Inflace v únoru | Německý HDP | James Bullard | Akcie firem | Těžba ropy | Otočení trendu | Koruny vůči euru | Zakladatel | Mutace viru | Turecký prezident | Penále | Útlum aktivity | Inflace v Británii | Leasing | Volby v USA | Bohemia Energy | Index nákupních manažerů (PMI) | Vysoké ztráty | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | MWh | Historická data | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | First Republic | Růst tržeb | Starteepo | Pohyby na finančních trzích | OKD | Intuitive Surgical | Skupina ČEZ | Důvěra v průmyslu | Zvýšené geopolitické napětí | Raiffeisen privátní bankovnictví | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | Antony Blinken | Maloobchodní prodeje | Posilování kurzu koruny | Vystoupení z EU | S&P Global Inc | Plzeňský Prazdroj | Vlny koronaviru | Markéta Šichtařová | Německá vláda | ILO | Adient | Německo | Digitalizace | Prodeje domů | Bund | Makroekonomické ukazatele | Krach | MJ | Obchodní spory | Upozornění | CNN | Komerční banky | Investiční služby | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Čísla o inflaci | Zoetis Inc | Evropské indexy | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Arm | Cheniere Energy | Investiční aplikace | Interpretace | Dobrá nálada | Premiér Babiš | Bristol-Myers | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Prime | Nižší růst | DOT | Hospodářský růst v Číně | Nové úvěry | CME Group | BAT | Česká ekonomika | Epidemie nemoci covid-19 | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Slabší euro | Zpomalující růst | Partners | Prudký růst cen | Telenor | Ekonomické údaje | Sázkové kanceláře | COST | Raiffeisenbank Helena Horská | Rozvolnění protipandemických opatření | Nové rekordy | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Otevírání ekonomik | Kurz eura k americkému dolaru | Silnější kurz | Silná americká data | Spekulace na růst | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Odvody | Závislost na Rusku | Zastavení výroby | Rozhodnutí bankovní rady | Pád cen | Názory analytiků | Newmont | BDI | Bankovní vklady | Evropské akciové indexy | Ekonomická data z USA | Tempo inflace | Maďarská měna | DSTI | Analytik J&T Banky | Výhledy | Tisková konference Fedu | Banka CREDITAS | PacWest Bancorp | Úrokový diferenciál | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Prohloubení deficitu | Volby do Kongresu | Emisní povolenky | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Záchranné balíčky | Bohemia Interactive | Data z pracovního trhu | Spotřeby plynu | Erste | Ekonomická rizika | Rezervy | Ceny zeleniny | Podnik | Valné hromady | Objem dovozu | MALL | Zavedení cel | Fiskální balíček | Problémy v bankovním sektoru | Světová obchodní organizace | EMA | Forexu | Hliník | Merck | Gigafactory | Debata | Kurzy měn | Reputace | Datový kalendář | Dominion Energy Inc | Tenza | Akcie společnosti | Kypr | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Výhled na EUR/USD | EUR/SEK | Tempo růstu HDP | Indikátor důvěry | Báze | Zastavení dodávek | Jednotná měna | Zlato | Zpětná vazba | Relativní stabilita | Boj s koronavirem | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Devizový kurz | WEF | Evropské méně | Slabé euro | Dluhy českých domácností | Inflace v Německu | Geopolitika | Hlavní rizika | Desetileté dluhopisy | Pozitivní výsledky | Denní graf | CFA | SEC | Mzdové požadavky | Impulzy | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Kultura | Jan Procházka | ČNB Tomáš Nidetzký | Ruleta | Verizon | Oslabení | Akciové futures | Invaze Ruska | Finanční situace | EUR/TRY | Politické události | Nominální mzda | Ekonomické krize | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Makro Cash & Carry | Jestřábí přístup | OMV | Investiční příležitosti | Intel | LTRO | Navyšování cen | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Tightening | Likvidita | Zhoršený sentiment | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | EET | Inflační data | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Znovuzvolení Donalda | Odhady růstu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Pokles německé ekonomiky | Likvidní | Holding | Banky | Předčasné volby | BlackRock | Ceny v Česku | Buy | Česká průmyslová výroba | Akcie ČEZ | Daňové změny | Obchodní podmínky | Produktivita práce | Nižší hodnoty | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Palo Alto Networks Inc | Situace ve světě | Vypuknutí pandemie | Automotive | I-Trader | Vlády | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Americká vláda | Express | Rychlost | Investiční společnosti | Investiční skupina | Ceny mědi | Šance | Státní fond | Daně z příjmů právnických osob | Britská společnost | FIXED | Investiční platformy | Altria Group | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Zkušení investoři | Bankrot | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Úrokové výnosy | PMI v eurozóně | Fox | Poradenské služby | Netflix | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Konfederace | Zisk na akcii | Tisková konference šéfa Fedu | Rozdělení zisku | Správa | L3Harris Technologies | CZG | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Halliburton | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Prodeje potravin | Analýza | KO | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Americké tovární objednávky | Ministr financí | Umění | Kurz EUR | Dobrá čísla | Měnové politiky v USA | CSX | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Omicron | Jan Bureš | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | Duke Energy | ČR | Vyšší ceny ropy | Horší časy | Marek Dospiva | Tomáš Nidetzký | XTB | Výsledek hlasování | Jednodenní zisk | Kontrakt | Akcie na světových trzích | Communication | Meta Platforms | Ministerstvo financí dnes | Linde | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Americká centrální banka dnes | Intervenovat | Zvyšování úroků | Solidní výsledky | Zastavení poklesu | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Snowflake | Americká softwarová společnost | Pozice | Euro proti dolaru | CapXmaster | Vítězství nad inflací | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Rozvahy Fedu | Constellation | Americké zásoby ropy | Německá průmyslová výroba | Objem transakcí | OCI | Export do Číny | Teplé počasí | Mzdový růst | Začínající tradeři | Demokratické strany | SOTIO | Příprava | Inflace v EU | Reálná hodnota | Štěpán Křeček | Ředitel banky | TTF | Saldo běžného účtu | Creditas | Chevron | Platební neschopnosti | Kovy | Švýcarský frank | Změna sazeb | Obchodní ředitel | Jakub Seidler | Červencová inflace | Americký ADP | Čokoláda | Analytik Broker Consulting | Petr Kellner | ČNB Aleš Michl | Vyšší volatilita | Silná poptávka | Slabší koruna | Historický milník | Market | Měnová autorita | Tovární objednávky v Německu | Společnost ČEZ | Nákupu státních dluhopisů | Oděvy | Cenné papíry | Finanční zátěž | Las Vegas | PMI indexy | Bankrot Řecka | Theresa May | Royal Bank of Scotland | ČNB Petr Král | Dosažení dohody | Stoxx | Lídři | Fisker | Sestupný trend | Banka Credit Suisse | LSEG | Americká lehká ropa WTI | Vývoj HDP | Zdražování ropy | General Electric | Průměrná mzda | Dluhový strop | Accenture | Valná hromada | Cenný papír | Prospekt | Americký Senát | Brokeři | Živnostníci | McDonald's | Transparentnost | Swissquote Bank | Waste Management | Důležité informace | Kurz forintu | Vláda USA | FX | Rozvíjející se trhy | Uznání nezávislosti | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Finanční ústav | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Poslanci | Nové dluhopisy | xPartners | Česká zbrojovka Group | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Inflace ve Španělsku | Představitelé ČNB | Import | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Mluvčí | Výroční zprávy | Cenové indexy | Investiční banka | Životní pojištění | Česká pošta | Globální ekonomický výhled | Finální odhad | Spokojenost | Kvartální výsledky | Služby | Fox Business | Lednová inflace | Meta Platforms Inc | Okénko finančního trhu | Ceny energetických komodit | Volný čas | Americký průmysl | Londýnská burza | Výsledek prezidentských voleb | Počet klientů | Marek Mora | CVS Health | Litva | Czech Media Invest | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Spotřební zboží | Rizikovější aktiva | Zvýšená volatilita | Snižování sazeb ČNB | Ruský výraz pro peníze | Tržní očekávání | Návrat inflace | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Měnové války | OPEC | Evropští investoři | Plynovod Nord Stream | Ministryně financí | Broker | Úroková sazba Fedu | Zisk před zdaněním | Magnificent 7 | Peněžní zásoby | Řetězce | Fio banka | Zrychlení inflace | Sentiment | Zhoršení pandemie | Jestřábí hlasy | SNB | Index ISM | Události ve světové ekonomice | Evropská banka | Experti | Jaroslav Tupý | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Spotify | Equa Bank | Evropský index | Guvernér Michl | Bohatý | Stop-Loss | Petr Lajsek | Zvýšené napětí | Indikátory důvěry | Největší pokles | Nákupy aktiv | Occidental Petroleum | Průměrná hodnota | Spotřebitelská důvěra v Německu | Pokles průmyslové výroby | Obchodní bariéry | IHS | Americké objednávky | Politická krize | Japonský akciový index Nikkei | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Akcenta | Von der Leyenová | H&M | Německý statistický úřad | Výstupy | Zkrocení inflace | Automobilka Škoda | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Výkonný ředitel | Přecenění | Vývoj měnové politiky | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Karanténa | Rostoucí výnosy | Proinflační působení | Německé automobilky | Prodejní cena | Erste Group Bank | Vzdělávání | Optimistická očekávání | AdmiralMarkets | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Negativní data | Indexy nákupních manažerů | Americký dolar včera | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Čerpací stanice | Čínská vláda | Začít investovat | Zastavení dodávek plynu | Hackerské útoky | Jeden dolar | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | PPF Telecom Group | Výnosy německých dluhopisů | Čistý zisk banky | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Březnová data | Český miliardář | Adani | Auta | Projekce | Saxo Bank | Inflace v březnu | Česká zbrojovka Group SE | Spotřebitelská poptávka | Vakcíny proti koronaviru | Oživení čínské ekonomiky | Pozice dolaru | Velké banky | Nová vláda | Hello Bank | Akcie Nvidia | Průmyslové aktivity | Nařízení | Zavedení eura | Noviny | Bond | Další růst sazeb | Měny rozvíjejících se trhů | České sazby | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Directa | Guvernér Rusnok | Makroekonomická situace | Čokolády | Hodnocení současné situace | Struktura | ABN Amro | Macquarie | Výrobní sektor | IPO | XTB Tomáš Cverna | Zvolený prezident | Tržby z prodeje | Obchodování dnes | Maloobchodní tržby v listopadu | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | Bilance obchodu | Očekávaná inflace | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Koruna posiluje | Výsledek HDP | Škoda | Pokles poptávky | Bankroty | Hospodářské výsledky | Oracle | Počet uživatelů | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Zvedání sazeb | Jádrový index | Únorová inflace | Obchodní vztahy | Úročení | Karina Kubelková | Vývoj průmyslu | Cenové stropy | Inflace v lednu | Finančník | Deficit státního rozpočtu | Arca | USD | Kamala | Nová makroekonomická prognóza | Internetové bankovnictví | Odražení ode dna | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | AMS | Trh s nemovitostmi | Volatilita na trzích | Rio Tinto | Chřipka | Cestování | Události v ČR | Peso | VMware | Macy’s | TJX Companies | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Forexové intervence | Americký dolar dnes | O2 | ING Jakub Seidler | Kabinet | Emoce | Zvýšení základní sazby | Hospodářský vývoj | České předsednictví | Obchodování s měnami | Zvýšení daní | Legislativa | Rostoucí životní náklady | Půjčka | Technologické tituly | NextEra | PayPal | Biotechnologická společnost | Čínské úřady | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Ekonomické recese | Delta mutace | Der Spiegel | D1 | Investing.com | Svaz německého průmyslu | Powell dnes | HDP v USA | Investice ve stavebnictví | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Provozní výnosy | Vyšší zhodnocení | Globální vývoj | Silný dolar | ČSOB Petr Dufek | Minimální mzda | Monster Beverage | BMW | 3M | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Růst cen v eurozóně | Tržní podíl | FXDD | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | CNOOC | Ekologické organizace | Posilování amerického dolaru | Reálné spotřeby domácností | Dnešní čísla | Tencent | Hlavní ekonom ING | EPH | iPhone | Viceguvernérka | Western Alliance | Posilování eura | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Vysoký přebytek | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Americký maloobchod | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Události ve světě | Britský statistický úřad | Ekonomická teorie | Krize ve Francii | Island | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | ATM | Úpis akcií | Rotace | Kupní síla | Regulační úřad | Ceny nafty | CZ | EDF | Program nákupu aktiv | Digitální měny | Licence Sberbank CZ | Smíšené pocity | Vysoké ceny ropy | Korporátní daně | Pokles investic | Akcie bankovních společností | Inflace ve službách | Pokles HDP | Objem exportu | Fiat Chrysler | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Poklesy HDP | Sezónní faktory | Čeští exportéři | Rakousko | HighSky | Trh s futures | Růst spotřebitelských cen v USA | Mistrovství | Znovuzvolení | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | Výplaty dividendy | Vývoz do Číny | Státní zemědělský intervenční fond | Benxy | Objemy obchodů | Pokles sentimentu | Proinflační faktory | Oživení inflace | United Parcel Service | London Stock Exchange | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Ruský akciový trh | Americká společnost | FinGO | Průmyslová produkce v srpnu | Výhled na příští rok | Dopady koronavirové krize | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Makro data | Rezidenční nemovitosti | Turecká centrální banka | Evropský trh | Ebury | Renfe Operadora | Markets | Data z americké ekonomiky | USD/CHF | Dezinflační proces | Úrokové sazby Fedu | finGOOD | Repo operace | Platební bilance ČR | Růst spotřebitelských cen v Německu | Index CSI 300 | PSA | Ministerstvo financí USA | Odhad růstu světové ekonomiky | PX index | USA Donald Trump | Pořízení vlastního bydlení | Oslabování amerického dolaru | Vyjádření premiéra | Arbitráže | Rok 2024 | Nejhorší den | Levnější ropa | Další rozvoj | Aleš Michl | Kanada | Zájem o investice | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Navýšení sazeb | Zestátnění | Pravidla EU | Růst úspor | Nejistota | České dráhy | CME | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Úrokové sazby v Maďarsku | Broker Consulting | Obchodování na americkém trhu | Rizikové investice | 3M PRIBOR | Apreciace | Německý Ifo index | Kryptoměna | Ekonomie | Rozsáhlé investice | Marriott International | Activision | Dopady pandemie na ekonomiku | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Opce | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Počet zákazníků | Nvidia | Investment | Český maloobchod | ING | Zahraniční investice | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Boční trend | Fixed income | Indexy | Akcenta CZ | Bilance běžného účtu | Kurz CZK | Zajištění bezpečnosti | DIP | Vývoj kurzu koruny | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | Dlouhodobý vliv | Splácení dluhu | Kurz eura vůči dolaru | Akcie Monety | Zamyšlení | 737 MAX | Nízké ceny ropy | Ceny v eurozóně | Lockheed | London Stock Exchange Group | SMC | Makro | Vinci | Situace v Německu | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Telecom | Kofola ČeskoSlovensko | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Slušné zisky | Letadlo | Mutace koronaviru | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | MIG | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Licence Sberbank | Analytik Trinity Bank | ECB | Institut | HICP | TTIP | Forex menové páry | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | Sazby ECB | SPAD | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | XTB Štěpán Hájek | Fotovoltaické elektrárny | Těžaři | Vývoz z Německa | Stabilita sazeb | Vysoká poptávka | Růst ceny | Opatření vlády | Forward | Měnová politika | Alokace | Menší riziko | Index euro stoxx 50 | CPI index | Philadelphia Fed | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Srovnávací základny | Konec kurzového závazku | Směnárna | Nastavení trhů | Rozpočtové politiky | Přerušení dodávek ruského plynu | Výsledek zahraničního obchodu | Náklady na práci | Plynárenský gigant | Body | Snížení rizika | Zvýšení inflace | Swiss Life Select | Německé podniky | Růst produktivity | Stavební výroba | Krypto | Jan Hamáček | Vyšší daně | Evropské země | World Bank | Turistický ruch | Payrolls | Afghánistán | Jaderné elektrárny | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Vzrušení | Reálné příjmy | Vysoké zisky | Aktualizovaná prognóza | HDP v ČR | Lot | Averze vůči riziku | Navýšení | Omikron | Evropské automobilky | MPSV | Evropská spotřebitelská důvěra | Referendum | Týdenní pokles | Dovozní ceny | Americká cla | Konjukturální průzkum | Zasedání amerického Fedu | Negativní vývoj | Objem vkladů | Hodnoty měny | Vánoční svátky | Údaje o nezaměstnanosti | Cena niklu | Konzervativci | Politická opatření | Lockdowny | Mnichovský ekonomický institut | Hizballáh | Akcie bankovní skupiny Erste | Siemens Healthineers | Zemní plyn (LNG) | Precedens | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Koronavirové epidemie | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Analog Devices | ARM | PBOC | FX strategie | KBC | Dostupnost bydlení | Silné euro | Politické riziko | Společná evropská měna | Digitální daň | Anexe Krymu | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Western Union | Tržní ocenění | Materiály | Inflační vlna | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | IG Metall | MasterCard | Globální trh | SVB | Marathon Petroleum | Teroristický útok | Čínský vicepremiér | Globální finanční trhy | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Applied Materials | Hermes | Constellation Brands | Beneteau | Kraft Heinz | BHP Group | PMI pro sektor služeb | Kurz euro | Tržní kapitalizace kryptoměn | Vedlejší účinky | Prodeje | Devizy | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Výrobce aut | Akciový trh | Uhlí | Rizikový apetit | Trend klesající | Ekonomické prostředí | Agentura TASS | Setrvání Británie v EU | Zasedání bankovní rady | Nákup dluhopisů | Investor | CETIN Group | USD/JPY | Doba splatnosti | Předsedkyně Evropské komise | Norfolk | Trump 2.0 | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | American Express | Jestřáb | Měnový pár | Merck KGaA | Obchodování na burze | Prudký pokles cen | Šíření koronaviru | EP Commodities | Nové údaje | Ovlivňování | Dynamika HDP | Strukturální změny | Banka | Saudi Aramco | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Produkce ropy | Výprodej dluhopisů | Jihokorejský won | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Autoprůmysl | Vlastnictví | Zvýšený zájem | Transakční poplatky | Stav americké ekonomiky | Růst cen průmyslových výrobců | Polský zlotý a maďarský forint | Campbell Soup | Markit | Hlavní ekonom ECB | Ceny ropy a plynu | Situace na americkém trhu práce | The Banker | Podnikatelské klima | Úřady | Američané | Banka UBS | Počet zaměstnaných | Indikátor ekonomického sentimentu | Čínské investice | Růst čínského HDP | UBS Group AG | Nízká inflace | Enel | CNBC | Vytěsnění minoritních akcionářů | Oživení ekonomik | SPX | Antigenní testování | Domácí poptávka | Statistika | Koncern | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Hospodářský výhled | Německá inflace | Disney | Strukturální problémy | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | News | Ocenění | V4 | Home Depot | Chování spotřebitelů | Útlum ekonomické aktivity | Řízení portfolia | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot