Středa 22. ledna 2025 02:23
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Okénko trhu - Americký trh práce přinesl rozporuplné signály

04.10.2019 15:27  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Česká národní banka dnes zveřejnila zápis z posledního jednání bankovní rady, které se konalo 25. září. Z něj vyplývá, že bankéři diskutovali možnost zvýšení základní sazby, ke kterému by vybízel mimo jiné slabší kurz české měny, než banka očekávala. Slabá koruna totiž mechanicky zdražuje dovozy a tím působí proinflačně. Proti zvýšení ovšem hovoří obecně pomalý růst cen v zahraničí a hlavně mezinárodní geopolitická rizika. Poslední hlasování tak dopadlo poměrem 5 ku 2 ve prospěch zachování stávající sazby 2,00 %. Disentní hlasy pocházely od Marka Mory a Vojtěcha Bendy, kteří shodně preferovali zvýšení o 25 bazických bodů.

Britský premiér Boris Johnson potvrdil, že pokud se nepodaří do 19. října vyjednat a schválit novou rozvodovou dohodu s Evropskou unií, pak pošle do Bruselu dopis se žádostí o odklad termínu brexitu. Odchod bez dohody ke konci října tím tedy prakticky přestává být hrozbou. Vzhledem k jeho předchozím vyjádřením o tom, že by o odklad brexitu požádal „jen přes svoji mrtvolu“, lze usuzovat, že nyní Johnson napne veškeré síly k vyjednávání nové dohody.

Data z amerického trhu práce dnes přinesla poněkud rozporuplné signály. Nábor zaměstnanců mimo zemědělský sektor činil 136 tisíc, což je sice méně než byl původní odhad trhu, nicméně v posledních dnech se množily ohlasy, že by toto číslo mohlo být ještě výrazně nižší. Tyto obavy byly motivovány slabými předstihovými indikátory z USA, a nakonec se nepotvrdily. Hodinové mzdy rostly meziročně tempem 2,9 %, což je nejslabší dynamika od půlky roku 2018. Celková americká nezaměstnanost pak dosáhla hodnoty 3,5 % a je tak nejníže od roku 1969. Na rozhodování bankéřů z americké centrální banky Fed, která na rozdíl od většiny evropských centrálních bank cílí svou politikou i na zaměstnanost, by dnešní data neměla mít výrazný dopad. Své si v nich totiž najdou jak zastánci zachování sazeb (nezaměstnanost je nízká a dále klesla), tak i jejich snížení (mzdy rostou pomalu, nábory zaměstnanců ztrácí tempo). Na trzích ovšem v posledních dnech převládá názor, že ke snížení sazeb v říjnu dojde, a na tomto přesvědčení dnešní informace mnoho nezměnily – implikovaná pravděpodobnost tohoto kroku je 79 %.

Dolar na dnešní zprávy reagoval mírným posílením vůči euru, a momentálně se drží poblíž hodnoty EUR/USD 1,096. Koruna si zatím drží včerejší zisky a pohybuje se na úrovni EUR/CZK 25,73.

Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Okénko trhu - Americké objednávky rostly díky letadlům
    Prosincové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA překvapily, když po sezónním očištění vykázaly meziměsíční nárůst o 2,4 %, zatímco odhady činily pouze 0,3 %. Je ovšem nutné zdůraznit, že výsledek je poněkud zkreslen dvěma faktory. Zaprvé došlo k razantní revizi listopadového výsledku z -2,1 % na -3,1 %, což znatelně snižuje srovnávací základnu. Zároveň je prosincový výsledek silně ovlivněn objednávkami vojenských letadel, které poskočily o 168,3 %. Celý dopravní sektor tak díky tomu vykázal růst o 7,6 %. Při odmyšlení právě dopravy pak objednávky naopak mírně poklesly o 0,1 %. Méně příznivou zprávou byl i pokles objednávek investičních statků, který činil -0,9 %.
  • Okénko trhu - Americké objednávky svižně rostou
    Americké objednávky dlouhodobé spotřeby příjemně překvapily, když po červnovém meziměsíčním nárůstu o 7,7 % dále zrychlily svoji dynamiku a v červenci poskočily o dalších 11,2 %. Tržní odhad přitom počítal naopak se zpomalením a činil 4,8 %. Skutečný výsledek tak nakonec předčil i ty nejoptimističtější předpoklady analytiků. Lví podíl na pozorovaném nárůstu objednávek měl automobilový sektor, který poskočil o 21,9 %. Citelného navýšení doznala i oblast obrany, kde přibylo dokonce 30 %. U objednávek investičních statků (s vyloučením obrany a letectví) došlo k meziměsíčnímu růstu o 1,9 %. Nejnovější data tak naznačují, že americký průmysl má našlápnuto k razantnímu oživení a doposud ho nijak významně nepřibrzdilo ani zhoršování epidemiologické situace.
  • Okénko trhu - Americké objednávky znatelně poklesly
    Česká národní banka ve své analýze vhodnosti přistoupení České republiky k eurozóně shledala, že ve většině sledovaných kritérií by pro českou ekonomiku tento krok nepředstavoval významnější rizika. Negativně banka hodnotí primárně rozdíl v ekonomické úrovni Česka oproti členským zemím měnové unie, nedostatečnou sladěnost finančního cyklu a některé aspekty fiskální politiky. Naopak ve prospěch vstupu hovoří například vysoká ekonomická provázanost obou celků, samovolně probíhající široká adopce eura českými podniky, či stabilita a odolnost českého bankovního sektoru. Navzdory celkově spíše optimistickému vyznění analýzy je nutno připomenout, že ČNB v tomto ohledu působí výhradně jako expertní orgán a není v její kompetenci přechod na euro ani doporučovat, natož iniciovat. Jedná se o čistě politické rozhodnutí, ke kterému v České republice momentálně panuje spíše skeptický názor.
  • Okénko trhu - Americký ISM index klesl do pásma kontrakce
    Průměrná česká mzda ve druhém čtvrtletí letošního roku vzrostla meziročně o 7,2 %, po očištění o inflaci pak o 4,3 %. Mzdová dynamika tak překonala očekávání a navzdory signálům ekonomického ochlazení se drží na vysoké úrovni. Jedná se o důsledek nadále silně přehřátého trhu práce, kde mzda zůstává nezbytným nástrojem pro udržení zaměstnanců, a také se zde projevuje politika státu, který v letošním roce zvýšil minimální mzdu a znatelně i platy zaměstnanců veřejného sektoru. Současný růst mezd je stále neobyčejně silný, ačkoliv již nedosahuje výšin pozorovaných v roce 2018, kdy v reálném vyjádření atakoval i 6 %. Pro českou ekonomiku to znamená, že se bude i v nejbližších měsících moci opřít o silnou domácí poptávku, která bude vyvažovat pokles té zahraniční.
  • Okénko trhu - Americký průmysl se nadějně zvedá
    Podle průzkumu New Yorské pobočky amerického Fedu se nálada mezi tamními zpracovateli v červenci výrazně zlepšila, když její index dosáhl 17,2 bodu. Suverénně tak překonal nejen červnový výsledek (-0,2), ale i tržní odhad (10,0). Index se tímto dostal na nejvyšší hodnotu od listopadu 2018. Oproti předchozímu měsíci se výrazně zlepšilo hodnocení nových objednávek i zásilek. Naproti tomu na zaměstnanosti se mnoho nezměnilo, což naznačuje jistou opatrnost mezi firmami. Výhled na období za šest měsíců se ovšem zhoršil a to poměrně výrazně.
  • Okénko trhu - americký průmysl výrazně poklesl, tržby naopak nad očekáváním
    Dnes byl zveřejněn zápis zasedání ČNB, které proběhlo minulý čtvrtek. Dozvěděli jsme se tak, že o dva hlasy ve prospěch zvýšení sazeb se zasloužili V. Benda, tradičně jestřábí člen, a možná trochu překvapivě T. Holub. Ten se však již před zasedáním nechal slyšet, že vidí vyrovnané šance mezi stabilitou a zvýšením a nakonec se tedy přiklonil na stranu zpřísnění měnové politiky. Členové bankovní rady konstatovali, že stav tuzemské ekonomiky se od posledního zářijového zasedání zhoršil a to zejména zásluhou vývoje v zahraničí. Naopak domácí inflační tlaky prozatím nepolevují, inflace se i nadále drží těsně pod tříprocentní hranicí především kvůli vyšší jádrové složce. Nicméně podle jejich názoru jsou rizika inflační prognózy vychýlena směrem dolů. Bankovní rada se zabývala i vývojem soukromých investic v souvislosti se slabým hospodářským růstem v zahraničí a jeho vlivem na domácí inflaci. Na rozdíl od modelového scénáře hodnotí BR tento vliv jako protiinflační. Podle názoru rady má současná česká ekonomika duální charakter. Z vnějšího prostředí na ni působí protiinflační tlaky, zatímco vnitřní prostředí nabízí stále robustní domácí poptávku, a tedy působí proinflačně.
  • Okénko trhu - Americký trh práce citelně ochladl
    Tuzemský maloobchod (bez započtení prodeje automobilů) vykázal v červnu meziroční stagnaci. Po zohlednění kalendářních vlivů to pak odpovídá meziročnímu poklesu o 2 %. Výsledek je pro trh i pro nás zklamáním, když se očekával výraznější vliv odložených nákupů po období karantény. V útlumu nadále zůstává i prodej a servis automobilů, který se meziročně po očištění o kalendářní vlivy snížil o 17,3 %. Ve srovnání s loňským červnem se zatím mnoho vítězů neobjevilo. Po očištění o kalendářní vlivy se letos lépe než loni dařilo prakticky jen internetovým a zásilkovým prodejům (+22,7 %).
  • Okénko trhu - americký trh práce nadále robustní
    Index nákupních manažerů si v říjnu sice o desetinu polepšil na 45 bodu a dosáhl nejvyšší hodnoty za poslední čtyři měsíce, nadále se však nachází hluboko v pásmu kontrakce. Podle průzkumu klesá výroba napříč celým zpracovatelským sektorem, nižší jsou celkové i exportní zakázky. Hlavními důvody jsou slábnoucí odbyt u významných exportních partnerů i u zákazníků z automobilového sektoru. Nižší požadavky na výrobu spolu se snahou o redukci nákladů pak vedly k nejvýraznějšímu snížení pracovních sil za posledních deset let, současně dochází i k optimalizaci skladových zásob. Rovněž ohledně budoucího vývoje jsou průmysloví manažeři skeptičtí, očekávají další oslabení poptávky s dopady na úroveň produkce. Tyto nejistoty pak ovlivňují i investiční aktivitu firem. V nadcházejících čtvrtletích tak bude česká ekonomika zpomalovat, průměrný růst HDP v roce 2020 odhadujeme pouze na úrovni 2 %.
  • Okénko trhu - americký trh práce nadále silný
    České mzdy si udržely svižný růst i v závěru loňského roku, když meziročně přidaly 6,7 %. Po očištění o cenové vlivy dosáhl reálný růst mezd 3,6 %. Mediánová mzda dosáhla 31 202 Kč a poprvé překročila 30 tisíc Kč. Výrazně si polepšili zaměstnanci ve veřejné sféře, zejména ve školství, zdravotnictví a sociálních službách, naopak mzdová dynamika v průmyslu byla podstatně nižší. Průmysl se v závěru loňského roku ocitl v recesi, zaměstnanost v tomto odvětví klesala, takže růst mezd na úrovni 5 % lze hodnotit jako nadále velmi slušný. Stále napjatou situaci na trhu práce dokládá i to, že zaměstnanci, kteří opustili výrobu, dokázali nalézt uplatnění například ve službách, kde se pracovní síly nedostává. Nízká míra nezaměstnanosti tak bude i letos přispívat k růstu mezd, navíc je v rozpočtu počítáno s dalším navýšením platů ve státní sféře a od ledna se zvýšila i minimální mzda. Naproti tomu bude růst mezd tlumen zpomalováním ekonomiky a postupným slábnutím napětí na trhu práce. Pro letošní rok tak počítáme s průměrným nominálním růstem mezd mírně nad šesti procenty.
  • Okénko trhu - americký trh práce nadále solidní i přes slabší tvorbu pracovních míst
    Červencová průmyslová výroba vzrostla oproti předchozímu měsíci o 0,7 % (po očištění o sezónní faktory). Oproti stejnému období loňského roku se produkce tuzemského průmyslu očištěná o kalendářní vlivy zvýšila o 0,1 %. Na rozdíl od června, kdy byl pokles produkce vesměs plošný napříč odvětvími, došlo v červenci k výraznému zvýšení produkce motorových vozidel (o 13,6 %). Rostla i výroba elektrických zařízení a farmaceutických produktů. Naopak produkce značně klesala v odvětví výroby elektřiny, plynu a páry. Již třetí měsíc v řadě se snížila výroba strojů a zařízení, což může indikovat nižší úroveň investiční aktivity podniků. Evidenční počet zaměstnanců v průmyslu klesal již sedmý měsíc v řadě, v červenci o 0,9 %. Tuzemská průmyslová produkce bude i nadále ovlivňována nepříznivou ekonomickou situací u našich hlavních obchodních partnerů v čele s Německem. Tamní průmysl podle dnes zveřejněných dat za červenec zůstal v hlubokém meziročním propadu o více než 4 %. V průměru za celý rok 2019 proto očekáváme, že dynamika průmyslové výroby bude zhruba poloviční oproti loňskému roku, tedy pouze mírně nad jedním procentem.
  • Okénko trhu - americký trh práce stále pozitivně překvapuje
    Maloobchodní tržby v říjnu meziročně vzrostly o 3,4 %. Po započtení motoristického segmentu se pak tržby v souhrnu zvýšily o 2,4 %.Uvedená data jsou jen lehce nižší ve srovnání s tržními odhady. Letošní říjen měl oproti stejnému měsíci před rokem o jeden pracovní den méně, což srazilo dynamiku tržeb k nižším úrovním. Po očištění o tento vliv se tržby v maloobchodě reálně zvýšily o 4,6 %. Spotřebitelé více utráceli zejména za oděvy a obuv, počítačové a telekomunikační zařízení a za výrobky pro sport, kulturu a rekreaci. Tržby za prodeje a opravy automobilů se meziročně zvýšily jen o 0,5 %. Spotřebitelská důvěra sice pozvolna slábne, nicméně nedostatek volných pracovních sil stále podporuje mzdový růst a zákazníci tak budou mít i nadále dostatek prostředků na utrácení. V příštím roce by však zpomalující ekonomika měla postupně tlumit růst mezd i dál ochlazovat spotřebitelský sentiment. V souhrnu tedy odhadujeme, že celkové maloobchodní tržby by v letošním roce měly vzrůst o 3,4 %, v příštím roce by měl jejich růst zvolnit na 2,6 %.
  • Okénko trhu - americký trh práce v květnu překvapil
    Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v dubnu meziročně poklesly o 10,6 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 21,2 %. Současně se zveřejněním dubnových dat provedl ČSÚ revizi úrovně tržeb v předchozích měsících. Revidovaná data ukazují, že původně publikované poklesy v březnu nebyly tak výrazné. Zavedení karanténních opatření způsobilo, že řada prodejen byla zcela uzavřena nebo měla omezený provoz, což ovlivnilo prodeje v těchto provozovnách a ovlivnilo i kvalitu statistického šetření. V dubnu by poklesy tržeb měly dosáhnout příslovečného dna. Květnové postupné uvolňování karanténních opatření a otvírání obchodů by mělo začít zvedat i maloobchodní útraty. Nicméně návrat na předkrizové úrovně bude spíše dlouhodobý. Sentiment spotřebitelů je silně zasažen, lidí bez práce bude přibývat a značně zpomalí i mzdová dynamika.
  • Okénko trhu - americký trh práce zaostal za očekáváním
    Spotřebitelské ceny se v prosinci meziměsíčně zvedly o 0,2 %, v meziročním srovnání inflace přidala desetinu procentního bodu a dosáhla 3,2 %. Nachází se tak již druhý měsíc v řadě nad horní hranici pásma inflačního cíle centrální banky, kde byla naposledy v říjnu 2012. Největší měrou se na meziročním růstu podílejí ceny spojené s bydlením (elektřina, teplo, nájemné) a rychle rostoucí ceny služeb (v prosinci 3,6 %). Právě v cenách služeb se nejvíce projevuje vysoká spotřebitelská poptávka daná napjatou situací na trhu práce, tedy nízkou nezaměstnaností a rychlým růstem mezd. Naproti tomu inflační tlaky ze zahraničí jsou utlumené, ceny v produkční sféře v eurozóně klesají, padají tak i tuzemské dovozní ceny. Vlivem očekávaného zpomalování ekonomiky by však domácí inflační tlaky měly postupně slábnout. Očekáváme, že centrální bankéři zatím ponechají sazby na stávající úrovni, protože vyšší inflace bude vyvážena trvajícími nejistotami spojenými se zahraničním ekonomickým vývojem. V samém závěru letošního roku by pak odeznívání inflace na výhledu mělo přimět ČNB zahájit cyklus snižování sazeb.
  • Okénko trhu - americký trh práce zažil šok
    Bankovní rada ČNB dnes na svém pravidelném zasedání rozhodla o snížení základní úrokové sazby o 3/4 procentního bodu na 1 %. Toto opatření pak doprovodila ještě snížením sazby proticyklické kapitálové rezervy na 1,00 % s platností od 1. dubna 2020. Bankovní rada si uvědomuje mimořádnost situace a v případě nutnosti bude měnové podmínky dále uvolňovat. ČNB je připravena použít i dalších opatření k řešení případných likviditních problémů ve finančním sektoru. ČNB nevyloučila ani možnost reagovat na nadměrné výkyvy kurzu svými nástroji.
  • Okénko trhu - Američané se dál hádají o podpoře ekonomiky
    Český index nákupních manažerů ve výrobě si v červenci nadále polepšil. Oproti červnu přidal 2,1 bodu a činí tak 47,0. To je o trochu pesimističtější výsledek než jsme očekávali my i trh. Důvodem jsou přetrvávající špatné provozní podmínky ve zpracovatelském sektoru. Příjem zakázek nadále klesal – avšak nové zakázky zpomalily tempo poklesu, a to jak v tuzemsku, tak i ze zahraničí. K tomu přispělo první (i když nepatrné) zvýšení výroby od listopadu 2018, které firmy připisují stabilizaci zákaznické poptávky a oživění v automobilovém průmyslu. Avšak podmínky v poptávce jsou nadále náročné, což reflektuje neustupující nejistota ohledně koronavirové pandemie.
  • Okénko trhu - Američané se vrátili do obchodů
    Šéfka Evropské centrální banky Christine Lagardeová se dnes vyjádřila k perspektivě na zotavení evropské ekonomiky. Podle jejích slov lze očekávat prozatím pouze částečnou rehabilitaci, ačkoliv dna již zřejmě bylo dosaženo. Zároveň předpokládá, že současná krize bude mít i transformační efekt, tedy že část ekonomiky z ní vyjde trvale oslabena, zatímco jiná posílí. Varovala před nárůstem firemního i státního zadlužení a zároveň upozornila na obrovský nárůst úspor, které se teprve postupně budou přelévat do spotřeby a investic.
  • Okénko trhu - Američany neopouští chuť nakupovat
    Český statistický úřad dnes vydal zpřesněný odhad růstu HDP České republiky za druhé čtvrtletí. V něm potvrdil údaj 2,7 % meziročně a 0,7 % mezikvartálně. Růst byl poháněn hlavně domácí poptávkou a to jak ze strany domácností tak i vlády. Dobrý výsledek si navzdory probíhajícímu ekonomickému ochlazení na hlavních vývozních trzích i obchodním válkám udržel i zahraniční obchod. Méně příznivou zprávou bylo oslabení investiční aktivity firem, které odráží jejich vnímání budoucích rizik a pokračující tlak na růst mezd. Z pohledu jednotlivých odvětví se nejvíce dařilo informačním a komunikačním činnostem, obchodu, pohostinství, dopravě, či stavebnictví, tedy oblastem, které se opírají o domácí poptávku. Méně úspěšný pak byl průmysl, kde mezičtvrtletně došlo k nepatrnému poklesu. I z toho lze usuzovat, že ze zahraničí přichází ekonomické ochlazení. Přesto můžeme první pololetí tohoto roku hodnotit jako úspěšné. Pro zbytek roku očekáváme pokračující zpomalování a za celý rok pak predikujeme růst HDP na úrovni 2,4 %. Bude ovšem záležet i na mezinárodním politickém vývoji, kde na rozřešení stále čeká brexit i obchodní spory mezi USA a Čínou.
  • Okénko trhu - Amerika propadla hlouběji než se čekalo
    Spotřebitelská důvěra v eurozóně za měsíc duben zaznamenala nikoliv překvapivě propad. Z březnových -11,6 bodů klesla na -22,7. Na takto nízké hodnotě se nacházel sentiment naposledy před sedmi lety, tedy v dobách recese. Také hodnocení podnikatelského prostředí zaznamenalo značný propad, který dosáhlo až úrovní, na kterých se nacházelo v dobách velké finanční krize z roku 2009. S ohledem na výsledky ostatních evropských předstihových indikátorů dnes zveřejněný průzkum nepřinesl nové informace. Světlem na konci tunelu může být lepší výsledek očekávání budoucího ekonomického vývoje, kdy většina hráčů na trhu už vyhlíží uvolnění restriktivních opatření a znovunastartování businessu.
  • Okénko trhu - Benda by sazby zvýšil, Trump snížil
    Člen bankovní rady České národní banky Vojtěch Benda dnes zopakoval svůj názor, který ostatně projevil i na posledním měnověpolitickém zasedání, tedy že by české ekonomice prospělo zpřísnění měnové politiky. Vede ho k tomu hlavně tuzemská inflace, která se drží v blízkosti horní hranice tolerančního pásma centrální banky, a která by podle ekonomické prognózy ČNB mohla v příštím roce ještě mírně zrychlit. Podle Bendových slov argumenty proti zvýšení sazeb, které spočívaly primárně v obavě z prudšího ekonomického oslabení států eurozóny, pomalu ztrácejí váhu. Bankovní rada se naopak ohledně budoucího zahraničního vývoje začíná plnit opatrným optimismem. To ostatně naznačil i po jejím posledním zasedání guvernér Jiří Rusnok. Benda zároveň vyjádřil politování nad tím, že ČNB v nedávném období silné ekonomické konjunktury nestihla vytlačit základní sazbu na dlouhodobě neutrální úroveň, tedy ke třem procentům.
  • Okénko trhu - Britský soud vystavil Johnsonovi stopku
    Český indikátor ekonomické důvěry v souhrnném vyjádření vykázal za měsíc září pokles o 1 bod na hodnotu 94,6. Na tomto snížení se podílely obě jeho složky, tedy důvěra mezi podnikateli i mezi spotřebiteli. V rámci sektorů ekonomiky důvěra stagnovala v průmyslu i ve stavebnictví a za poklesem tak stála odvětví obchodu a služeb. Celkově se souhrnný index dostal na nejnižší hodnotu za posledních pět let.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex