Sobota 27. července 2024 22:20
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei Payout
reklama
FTMO král

Raiffeisenbank

img

Inflace v únoru dále mírně zrychluje

10.03.2020 Spotřebitelské ceny se v únoru meziměsíčně zvedly o 0,3 %, což v meziročním srovnání znamenalo další zrychlení inflace o desetinu procentního bodu na 3,7 %. Tato hodnota je v souladu s naším odhadem a mírně převyšuje konsenzus trhu. Další zrychlení cenového růstu bylo dáno zejména vyššími cenami dovolených (tradiční sezónní zvýšení), pokračoval i růst cen elektřiny. Naopak některé potraviny včetně alkoholických nápojů oproti lednu zlevnily. Nižší ceny ropy na světových trzích pak přispěly k dalšímu poklesu cen pohonných hmot.
img

Ranní nadhoz - inflace v únoru ještě mírně zrychlí

10.03.2020 Česká míra nezaměstnanosti v únoru meziměsíčně poklesla o 0,1 procentního bodu na hodnotu 3,0 %. Nezaměstnanost je tak v České republice nadále z historického pohledu extrémně nízká, když na jedno pracovní místo připadá v průměru 0,6 uchazeče. Nezaměstnanost dosud výrazněji nezasáhlo ani pokračující ochlazování ekonomické aktivity v průmyslu.
img

Okénko finančního trhu 9.3.2020

09.03.2020 Česká míra nezaměstnanosti v únoru meziměsíčně poklesla o 0,1 procentního bodu na hodnotu 3,0 %. Nezaměstnanost je tak v České republice nadále z historického pohledu extrémně nízká, když na jedno pracovní místo připadá v průměru 0,6 uchazeče. Únorový mírný pokles míry nezaměstnanosti je v tuzemských podmínkách běžným jevem, který souvisí s postupným oteplováním počasí, které tak umožňuje náběh aktivity některých povolání. Nezaměstnanost dosud výrazněji nezasáhlo ani pokračující ochlazování ekonomické aktivity v průmyslu. S postupně narůstajícími obavami z budoucího globálního vývoje ovšem předpokládáme, že se míra nezaměstnanosti od rekordně nízkých úrovní v průběhu roku odpoutá. Nárůst ovšem nepředpokládáme nijak dramatický a za celý rok 2020 očekáváme průměrnou míru 3,2 %.
img

Forex: Fed střílí ostrými, ECB alespoň slepými, co na to ČNB?

09.03.2020 Český HDP, podobě jako mzdy, rostl ve čtvrtém kvartále nad očekávání svižně, německé tovární objednávky poskočily meziměsíčně o 5,5 % (odhad trhu byl 1,3) a tamní průmyslová výroba si připsala 3 % (odhad 1,7). Dobré zprávy pro korunu, následované jejím posílením? Nikoliv. Korunu momentálně zřejmě zajímá jediné – koronavirus. V dokonalé synchronizaci s ostatními měnami regionu tak v průběhu týdne nejistě poletovala kolem EUR/CZK 25,40 a víkend, který byl opět bohatý na zprávy o přebytku virů a nedostatku roušek, ji pak poslal nad EUR/CZK 25,50, kde korunu najdeme i dnes.
img

Lednový výsledek zahraničního obchodu jen lehce slabší

09.03.2020 Lednová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila přebytkem 15,1 mld. Kč. Výsledek je zhruba v souladu s tržními očekáváními. V prvním letošním měsíci pokračoval pokles exportu o 0,3 %, meziročně, zatímco dovozy vzrostly o 0,5 %.Letošní leden měl přitom stejný počet pracovních dní jako ten loňský. Přitom prosincový výsledek byl revizí mírně zhoršen o necelou půl miliardu na -7,1 mld. Kč. Překvapivě se lépe dařilo obchodu s motorovými vozidly, který, na rozdíl od předchozích měsíců, vykázal přebytkovou bilanci 5,4 mld. Kč. Naopak nepříznivě se na bilanci ZO projevil schodek u počítačů a elektronických a optických přístrojů (o 6,4 mld. Kč).
img

Teplá zima ohřívá i trh práce

09.03.2020 Česká míra nezaměstnanosti v únoru meziměsíčně poklesla o 0,1 procentního bodu na hodnotu 3,0 %. Jedná se o výsledek v souladu s naším očekáváním a mírně pod odhadem trhu. Počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání tak oproti lednu poklesl o 2 811 na aktuálních 207 298. Oproti stejnému měsíci loňského roku jich pak ubylo dokonce 11 871. Nezaměstnanost je tak v České republice nadále z historického pohledu extrémně nízká, když na jedno pracovní místo připadá v průměru 0,6 uchazeče. Únorový mírný pokles míry nezaměstnanosti je v tuzemských podmínkách běžným jevem, který souvisí s postupným oteplováním počasí, které tak umožňuje náběh aktivity některých povolání. Letošní rok pak tomuto vývoji nahrával mimořádně vysokými teplotami.
img

Koronavirus ovlivňuje dění na trzích

09.03.2020 Páteční sada statistik z amerického trhu práce za únor navázala na poslední příznivá data a potvrdila dobrou kondici tamní ekonomiky. Údaje o počtu nově vytvořených pracovních míst hodnotou 273 tisíc překonaly o téměř 100 tisíc konsensus trhu, navíc i lednový údaj byl revidován nahoru. Míra nezaměstnanosti o desetinu procentního bodu poklesla a vrátila se na historicky nejnižší hodnoty (3,5 %). Příznivá situace na trhu práce se pak odráží i na růstu mezd, který se v posledních měsících drží v blízkosti tří procent.
img

Meziroční inflace podle odhadů v únoru stoupla

08.03.2020 Meziroční inflace zřejmě v únoru dále stoupla z lednových 3,6 procenta a přiblížila se ke čtyřem procentům. Vyplývá to z odhadů většiny analytiků oslovených ČTK. Důvodem růstu je zdražování energií nebo zvýšení spotřební daně u alkoholu a tabáku platné od letošního roku. Český statistický úřad zveřejní údaje o inflaci v úterý 10. března.
img

Okénko trhu - americký trh práce nadále silný

06.03.2020 České mzdy si udržely svižný růst i v závěru loňského roku, když meziročně přidaly 6,7 %. Po očištění o cenové vlivy dosáhl reálný růst mezd 3,6 %. Mediánová mzda dosáhla 31 202 Kč a poprvé překročila 30 tisíc Kč. Výrazně si polepšili zaměstnanci ve veřejné sféře, zejména ve školství, zdravotnictví a sociálních službách, naopak mzdová dynamika v průmyslu byla podstatně nižší. Průmysl se v závěru loňského roku ocitl v recesi, zaměstnanost v tomto odvětví klesala, takže růst mezd na úrovni 5 % lze hodnotit jako nadále velmi slušný. Stále napjatou situaci na trhu práce dokládá i to, že zaměstnanci, kteří opustili výrobu, dokázali nalézt uplatnění například ve službách, kde se pracovní síly nedostává. Nízká míra nezaměstnanosti tak bude i letos přispívat k růstu mezd, navíc je v rozpočtu počítáno s dalším navýšením platů ve státní sféře a od ledna se zvýšila i minimální mzda. Naproti tomu bude růst mezd tlumen zpomalováním ekonomiky a postupným slábnutím napětí na trhu práce. Pro letošní rok tak počítáme s průměrným nominálním růstem mezd mírně nad šesti procenty.
img

Česká mediánová mzda překročila 30 tis. Kč

06.03.2020 České mzdy udržely svižný růst i v posledním čtvrtletí roku 2019, když meziročně přidaly 6,7 %, což po očištění o inflaci odpovídá hodnotě 3,6 %. Medián mezd se tím zvýšil na 31 202 Kč. Poprvé tak lze konstatovat, že polovina českých zaměstnanců vydělává přes 30 tis. Kč. Průměrná mzda, která je standardně vyšší kvůli nesymetrického rozdělení, pak dosáhla 36 144 Kč. Ani v závěru roku tedy hojné časy českých zaměstnanců nekončily, když vlivem prakticky nulové nezaměstnanosti nadále v jednáních se zaměstnavateli tahali za delší konec provazu. Navzdory pokračujícímu poklesu ziskovosti firem si tak pracovníci nejen přišli na znatelný růst mezd, ale zároveň je nepotkalo významnější riziko propuštění, když v ekonomice meziročně vzrostl počet zaměstnanců o 0,3 %. Firmy si tak přes strmý růst mzdových nákladů nadále nemohly dovolit riskovat ztrátu pracovní síly.
img

Ranní nadhoz - Německé tovární objednávky se před virem zotavovaly

06.03.2020 Navzdory krokům centrálních bank včetně amerického Fedu a prohlášením politikům o připravovaných fiskálních opatřeních evropské akcie včera ztratily přes dvě procenta. Klesala i cena ropy Brent, která se z včerejších ranních 52 dolarů vrátila až na dnešních 49,7.
img

Okénko trhu - OPEC jedná o omezení těžby

05.03.2020 Opatrný optimismus vyplývající z přesvědčení, že světové ekonomické autority jsou připraveny konat, na trzích dlouho nevydržel. Navzdory krokům centrálních bank včetně amerického Fedu a prohlášením politikům o připravovaných fiskálních opatřeních evropské akcie dnes ztratily přes dvě procenta. Klesala i cena ropy Brent, která se z ranních 52 dolarů za barel vrátila do blízkosti 51 a to i přes signály o tom, že se skupina zemí OPEC předběžně dohodla na omezení těžby v objemu 1,5 milionu barelů denně ve snaze o vytlačení ceny do vyšších úrovní. Dohoda zatím vázne na nesouhlasu Ruska.
img

Ranní nadhoz - koruna včera posílila, příznivý vývoj ve službách v USA

05.03.2020 Viceguvernér ČNB Marek Mora vnímá snížení úrokových sazeb Fedem jako preventivní, sloužící k uklidnění situace na finančních trzích. Podle jeho názoru jsou obavy z dopadů nákazy na tuzemskou ekonomiku přehnané. ČNB zatím nepřipravuje žádná konkrétní opatření na podporu ekonomiky. Zatím to tedy vypadá, že ČNB nebude se sazbami hýbat, trhy nicméně spekulují na čtyři cuty v horizontu jednoho roku.
img

ČNB nepřipravuje žádná opatření proti rizikům spojeným s koronavirem

04.03.2020 Americký Fed kvůli možným negativním dopadům koronaviru na ekonomiku mimořádně snížil základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu do pásma 1,00 až 1,25 procenta. Opatření Fedu následovalo po telefonní konferenci mezi ministry financí a guvernéry centrálních bank zemí skupiny G-7. Současně s americkým Fedem snížily včera základní úrokovou sazbu také centrální banky Austrálie a Malajsie. Další centrální banky zatím volí vyčkávací strategii, včetně ECB (rada guvernérů zasedá příští týden 12.3.). Rozhodnutí členů amerického měnového výboru bylo jednomyslné. Fed v následném prohlášení avizoval ochotu dál používat svých měnových nástrojů na podporu ekonomické aktivity. Podle jeho vyjádření zůstávají základy americké ekonomiky silné, nicméně rychle se šířící virová nákaza představuje významné riziko pro ekonomický růst. Fed si uvědomuje počínající dopady nákazy na sentiment jak spotřebitelů (cestování) tak i výrobců (omezení dodávek) a proto se rozhodl preventivně jednat. Výnosy amerických desetiletých dluhopisů reagovaly dalším poklesem na nová historická minima těsně pod jedním procentem. Někteří analytici považují včerejší snížení úrokových sazeb za hektické, nicméně trh očekává pokračování poklesu amerických úroků o více než 100 bb během následujícího půl roku.
img

Raiffeisenbank: Komentované měsíční odhady

04.03.2020 V následujícím odkaze vám zasíláme naše komentované měsíční odhady Raiffeisenbank a.s. na měsíc březen 2020. Publikaci naleznete volně ke stažení ZDE.
img

Ranní nadhoz - americký Fed snížil sazby o půl procentního bodu

04.03.2020 Český hrubý domácí produkt ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 1,8 %, mezikvartální dynamika ztratila oproti třetímu čtvrtletí desetinu a dosáhla 0,3 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a investiční výdaje, rostla však i spotřeba vlády. Naopak výrazně negativní příspěvek k růstu měla zahraniční poptávka. V souhrnu za celý loňský rok si HDP polepšil o 2,4 %. Vyhlídky do budoucna však zůstávají nejisté. Situace na trzích našich hlavních obchodních partnerů se nelepší, navíc lze očekávat, že hospodářský růst na počátku roku bude negativně ovlivněn dopady epidemie koronaviru.
img

Okénko trhu - Evropská inflace mírně zpomalila

03.03.2020 Druhý odhad statistického úřadu o desetinu procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 1,8 %. Mezikvartální dynamika ztratila oproti třetímu čtvrtletí desetinu a dosáhla 0,3 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a investiční výdaje, rostla však i spotřeba vládního sektoru. Naopak výrazně negativní příspěvek k růstu měla zahraniční poptávka. V souhrnu za celý loňský rok si HDP polepšil o 2,4 %.
img

Zpřesněný odhad potvrdil zpomalení české ekonomiky

03.03.2020 Druhý odhad statistického úřadu o desetinu procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 1,8 %. Mezikvartální dynamika ztratila oproti třetímu čtvrtletí desetinu a dosáhla 0,3 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a investiční výdaje, rostla však i spotřeba vládního sektoru. Naopak výrazně negativní příspěvek k růstu měla zahraniční poptávka.
img

Ranní nadhoz - ČSÚ potvrdí zpomalení HDP v závěru loňského roku

03.03.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě v únoru vzrostl o 1,3 bodu na 46,5, tedy nejvyšší hodnotu za posledních 9 měsíců. Tento výsledek byl v souladu s tržním očekáváním. I přes dílčí zlepšení ukazatele v posledních měsících však hodnoty indexu nadále zůstávají hluboko v pásmu kontrakce. Navíc přetrvávají značné nejistoty ohledně budoucího vývoje. Zotavení německé ani evropské ekonomiky se nedostavuje, údaje v následujících měsících pak mohou být významně ovlivněny dopady koronaviru.
img

Rozpočet za únor v nebývalém schodku

02.03.2020 Státní rozpočet vykázal po dvou měsících hospodaření schodek na úrovni 27,4 mld. Kč, což zcela vybočuje z běžného standardu. S výjimkou roku 2019 přitom únorový rozpočet v minulých letech zpravidla vykazoval přebytek. I v letošním roce tak pokračuje trend pokulhávajícího výběru daňových příjmů. I při odhlédnutí od daní z příjmů právnických osob, které na začátku roku pravidelně zaostávají, si nelze nevšimnout, že peníze chybí v dalších oblastech. Např. na dani z přidané hodnoty úměrně k uplynulým dvěma měsícům roku chybí přes 4 mld. Kč. Spotřební daň vykazuje manko přes 3 mld. Kč, nicméně v této oblasti stát pravděpodobně počítá s postupným náběhem příjmů z nedávného zvýšení sazby daně v pozdějších měsících. V pojistném na sociální zabezpečení, které se obvykle vyvíjí v průběhu roku stabilně, pak chybí přes 5 mld. Kč. Přibližně v souladu s plánem vlády se naopak vyvíjí výběr daní z příjmů fyzických osob.
img

OECD snižuje výhled růstu globální ekonomiky

02.03.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě v únoru vzrostl o 1,3 bodu na 46,5, tedy nejvyšší hodnotu za posledních 9 měsíců. Tento výsledek byl v souladu s tržním očekáváním. I přes dílčí zlepšení ukazatele v posledních měsících však hodnoty indexu nadále zůstávají hluboko v pásmu kontrakce.Navíc přetrvávají značné nejistotyohledně budoucího vývoje. Očekávané zotavení německé ani evropské ekonomiky se nedostavuje, údaje v následujících měsících pak mohou být významně ovlivněny dopady koronaviru. Epidemie postupně zasahuje stále více oblastí, a i když se zdá, že nákaza v Číně již kulminovala, v Evropě bude ještě sílit a její dopady v datech teprve uvidíme. Hodnoty PMI by tak mohly v příštích měsících opět začít klesat na nižší úrovně. V únoru však respondenti ještě hleděli do budoucna s optimismem (šetření skončilo už 20. 2.), když očekávání průmyslníků byla poprvé od loňského září pozitivní a dosáhla nejvyšších úrovní od loňského května. V únoru byl nižší pokles zakázek i výroby a to se odrazilo i v menším úbytku zaměstnanosti. Zejména vlivem slabé poptávky, především té ze zahraničí, předpokládáme, že tuzemský průmysl bude letos stagnovat, či růst jen mírně.
img

Forex: Koruna ve víru virů

02.03.2020 V uplynulém týdnu žádná nová data z české ekonomiky nepřišla, ale i kdyby přišla, bylo by to zřejmě úplně jedno – trhy momentálně žijí jen a pouze koronavirem. Po explozi nových případů v Itálii se mezi finančníky strhl poprask srovnatelný (alespoň dle hodnoty VIX – tedy „indexu strachu“) jen s těmi největšími historickými šoky, včetně např. pádu Lehman Brothers či teroristického útoku na Světové obchodní centrum. Pro vyvolání davové hysterie má Covid-19 ty nejlepší předpoklady – je exotického původu, nikdo o něm mnoho neví, a dokáže zabíjet.
img

I přes zlepšení PMI zůstávají vyhlídky průmyslu nejisté

02.03.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě v únoru vzrostl o 1,3 bodu na hodnotu 46,5, tedy nejvyšší hodnotu za posledních 9 měsíců. Tento výsledek byl v souladu s tržním očekáváním. Došlo opět k poklesu objemu nových zakázek a výroby, avšak v menší míře. Firmám ovšem stále dělá starost neochota zákazníků objednávat, zejména těch z odvětví strojírenství a automotive. Nižší pokles nových zakázek pak vedl i k menšímu úbytku zaměstnanosti. Výrobci projevují snahu nalákat nové zákazníky a ubírají ze svých marží, cena výstupů tak nadále pokračovala v poklesu. I přes hrozící nejistoty byla únorová očekávání průmyslníků pozitivní (poprvé od září) a nejsilnější od loňského května.
img

Čeká nás týden předstihových indikátorů

02.03.2020 Německá míra nezaměstnanosti v souladu s očekáváními zůstala na úrovni 5 %, tedy poblíž svého historického minima. Překvapivou statistikou ovšem bylo, že absolutní počet nezaměstnaných se dále snížil o zhruba 10 tisíc, namísto předpokládaného nárůstu o 4 500 lidí. Německá inflace v evropském harmonizovaném vyjádření dosáhla tempa 1,7 % meziročně a 0,6 % meziměsíčně. V obou případech tak překonala odhady a o kousek se přiblížila dvouprocentnímu cíli ECB.
img

Panika pokračuje, padají rekordy

28.02.2020 Německá míra nezaměstnanosti v souladu s očekáváními zůstala na úrovni 5 %, tedy poblíž svého historického minima. Překvapivou statistikou ovšem bylo, že absolutní počet nezaměstnaných se dále snížil o zhruba 10 tisíc, namísto předpokládaného nárůstu o 4 500 lidí. Stalo se tak navzdory pokračující slabosti německého průmyslu, který se ještě ani neoklepal z dramatického obchodně-válečného roku 2019 a již si musí dělat starosti s dodávkami z/do Číny kvůli virové epidemii, potažmo s jejím možným rozšířením do Evropy. Neslavné vyhlídky německých průmyslníků se již odrazily i v nejvyšších patrech tamní politiky, když prozatím nepotvrzené zprávy z jejího zákulisí naznačují, že si ministr financí a vicepremiér Olaf Scholz pohrává s myšlenkou, že by centrální vláda na sebe mohla převzít závazky některých zadlužených municipalit. Tím by jim rozvázala ruce k investicím do lokální infrastruktury či občanské vybavenosti a dodala tak německé ekonomice fiskální vzpruhu. Jednalo by se ovšem o značně kontroverzní krok, jelikož by vyžadoval přepsání německé ústavy, která vládě zapovídá deficitní rozpočty mimo krizová období. Zda Scholz se svým nápadem uspěje, se teprve ukáže, nicméně jeho konzervativní spolustraníci mu podle všeho nejsou dvakrát nakloněni.
img

Leden – úvěrům se nebývale dařilo

28.02.2020 Celková suma aktiv se po již standardním zhoupnutí přes závěr roku vrátila v lednu na původní úroveň díky meziměsíčnímu nárůstu o 6,8 %. Naprostou většinu nárůstu (více než 90 %) obstaraly vklady a úvěry u centrálních bank a u jiných úvěrových institucí (+470 mld. Kč). Díky tomu se i meziroční tempo růstu bilanční sumy skokově zvýšilo na 4,7 %.
img

Ranní nadhoz - Zahýbe koronavirus s inflací?

28.02.2020 Únorový průzkum ekonomické důvěry v eurozóně dopadl mírně nad očekávání, když vykázal nárůst ve všech sledovaných složkách. Sentiment ve službách tak oproti lednu přihodil 0,2 bodu a zakotvil na hodnotě 11,2, nejvýše od května 2019. I v průmyslu se důvěra zlepšila, když z lednových -7,3 narostla na -6,1, přičemž trhy očekávaly jen kosmetické zlepšení na -7,2 bodu. Souhrnný index ekonomické důvěry pak poskočil o 0,7 bodu na současných 103,5. Průzkum ovšem probíhal v období před 20. únorem a nezachytil tak eskalující obavy o šíření koronaviru na starém kontinentu.
img

Do Evropy se před virem vracela ekonomická důvěra

27.02.2020 Únorový průzkum ekonomické důvěry v eurozóně dopadl mírně nad očekávání, když vykázal nárůst ve všech sledovaných složkách. Sentiment ve službách tak oproti lednu přihodil 0,2 bodu a zakotvil na hodnotě 11,2, nejvýše od května 2019. V rámci zemí Evropské unie pak index služeb stagnoval na hladině 10,7. I v průmyslu se důvěra zlepšila, když z lednových -7,3 narostla na -6,1, přičemž trhy očekávaly jen kosmetické zlepšení na -7,2 bodu. Souhrnný index ekonomické důvěry pak poskočil o 0,7 bodu na současných 103,5, a tudíž také překonal trhy očekávanou stagnaci. Průzkum ovšem probíhal v období před 20. únorem a nezachytil tak eskalující obavy o šíření koronaviru na starém kontinentu, kterých jsme svědky v posledních dnech. Lze tak předpokládat, že nejnovější data skutečnou náladu Evropanů poněkud nadhodnocují.
img

Index Exportu – chybí dobré zprávy

27.02.2020 Ačkoliv výkon českého exportu na konci roku 2019 přinesl nečekané zklamání, celoroční hodnota vyvezeného zboží z Česka na zahraniční trhy dosáhla očekávaného historického rekordu ve výši 3,68 biliónů korun. Podle odhadu Indexu Exportu výkonnost českého exportu pro prvních pět měsíců tohoto roku zůstane slabá, v některých měsících může hodnota vývozu klesnout i pod loňskou úroveň.
img

Forex: Koruna ve vleku koronaviru dále oslabuje

27.02.2020 Trhy nadále pronásleduje stín koronaviru. Nyní se na nich podepisuje zpráva o prvním zaznamenaném případu přenosu viru na americké půdě. To má za následek další pokles jak na akciových trzích, tak výnosů amerických dluhopisů, který v průběhu dneška v době obchodování na asijských trzích klesly na hodnotu 1,29 %, což je nové historické minimum. Cena ropy Brent klesla pod 53 dolarů za barel.
img

Koronavirus dál hýbe trhy

26.02.2020 Virus Covid-19 zůstává hlavním hybatelem dění prakticky na všech trzích. Potvrzení nákazy v evropských zemích, mezi které se již přidalo například i Rakousko, Chorvatsko či Řecko, způsobilo další pokles evropských akcií. Ty opět zahájily den ztrátami, a od víkendu již stačily odepsat zhruba 7 %. Oslabují i měny našeho regionu, přičemž koruna od pondělního rána ztratila vůči euru téměř 30 haléřů a je aktuálně k mání za více než EUR/CZK 25,30. Ropa v očekávání zpomalení ekonomické aktivity klesla na ceně o zhruba 3 dolary za barel, čímž se přiblížila k letošnímu minimu. Zájem finančníků se přesouvá do bezpečných přístavů, což vidíme na výnosech desetiletých amerických vládních dluhopisů, které klesly o více než 0,1 procentního bodu až na úroveň 1,31 %, tedy na historicky nejnižší zaznamenanou hodnotu. Podle trhů se zároveň znatelně zvýšila pravděpodobnost dalšího uvolnění měnové politiky Fedu, od nějž nyní v příštím půl roce očekávají již dvě snížení sazeb, zatímco ještě před víkendem převažovaly sázky pouze na jedno. Podobným vývojem prochází i předpoklady na budoucí politiku Evropské centrální banky, od které se nyní na 6 měsíčním horizontu očekává depozitní sazba na úrovni mínus 0,60 %, zatímco ještě před několika dny se trhy klonily spíše k zachování té stávající, tedy -0,50 %. I české desetileté swapové sazby a výnosy dluhopisů zaznamenaly znatelný pokles přibližně o 0,15 procentního bodu, což by naznačovalo výraznější tempo snižování základní sazby ČNB a to někdy na přelomu let 2020/21.
img

Ranní nadhoz - Američtí spotřebitelé zůstávají dobře naladěni

26.02.2020 Finální údaj o růstu německé ekonomiky v posledním čtvrtletí roku 2019 potvrdil předchozí odhady, které hovořily o mezikvartální stagnaci. Zatímco tamní soukromá spotřeba se poklesu zatím těsně vyhnula, kapitálové investice již mezikvartálně odepsaly 0,2 % a stejně dopadl i export. Předstihové indikátory se v poslední době rozcházely, když německé PMI i ifo index dávaly naději alespoň na stabilizaci, zatímco ZEW index ji spíše hatil. Je ovšem nutné vzít v potaz, že tyto průzkumy ještě nezachytily rostoucí obavy z šíření viru COVID-19.
img

Okénko trhu - Německý růst HDP potvrdil nízké odhady

25.02.2020 Finální údaj o růstu německé ekonomiky v posledním čtvrtletí roku 2019 potvrdil předchozí odhady, které hovořily o mezikvartální stagnaci. Německo podle dostupných údajů tak má nepříliš úspěšný rok nejen za sebou, ale dost možná i před sebou. Zatímco tamní soukromá spotřeba se poklesu zatím těsně vyhnula, kapitálové investice již mezikvartálně odepsaly 0,2 % a stejně dopadl i export. Předstihové indikátory se v poslední době rozcházely, když německé PPI i ifo index dávaly naději alespoň na stabilizaci, zatímco ZEW index ji spíše hatil. Je ovšem nutné vzít v potaz, že tyto průzkumy ještě nezachytily rostoucí obavy z šíření viru COVID-19, který si mezitím našel cestu do Itálie a nově i do Rakouska a Chorvatska. Ačkoliv nelze v tuto chvíli odhadnout, do jaké míry virová epidemie německé ekonomice v nejbližších měsících uškodí, jedno se zdá být jisté – určitě jí nepomůže. Pravděpodobně tak dále zesílí apely směrem k tamní vládě, aby malátnou ekonomiku podpořila z veřejných rozpočtů. Němečtí politici ovšem této myšlence nejsou ani zdaleka nakloněni a dosud je neobměkčilo ani volání ze strany Evropské centrální banky, která je ke stejnému kroku ponouká již delší dobu.
img

Ranní nadhoz - Trhy se prohnal pesimismus kvůlu dalším nákazám

25.02.2020 Růst cen českých průmyslových výrobců navzdory očekáváním zrychlil, když v meziročním srovnání dosáhl v lednu hodnoty 2,4 %. Očekával se přitom naopak jeho zpomalení z prosincových 2,1 % do blízkosti jednoho procenta. Na pozorovaném růstu cen se největší měrou podílelo odvětví elektřiny, plynu a páry. Naopak tempo zvyšování cen stavebních materiálů se snížilo. Ceny tržních služeb pro podniky v lednu vzrostly o 2,4 %.
img

Okénko trhu - Důvěra v průmyslu nepatrně vzrostla

24.02.2020 Růst cen českých průmyslových výrobců navzdory očekáváním zrychlil, když v meziročním srovnání dosáhl v lednu hodnoty 2,4 %. Očekával se přitom naopak jeho pokles z prosincových 2,1 % do blízkosti jednoho procenta. V meziměsíčním srovnání pak došlo k nárůstu cen o 1,3 %, což byl nejvyšší údaj zaznamenaný od roku 2011. Na pozorovaném růstu cen se největší měrou podílelo odvětví elektřiny, plynu a páry, které vykázalo meziroční zvýšení o 9,3 % a dále pak zásobování vodou, kde šlo o 5,4 %. Nezanedbatelný nárůst byl zaznamenán i v oblasti potravinářské výroby, která si meziročně připsala 5,1 %. I ceny stavebních prací pokračovaly v lednu růstem a to 4,2 %. Snížilo se ovšem tempo zvyšování cen stavebních materiálů, které si připsaly jen 0,6 % a jejich dynamika tak oproti prosinci klesla na polovinu. Ceny tržních služeb pro podniky v lednu vzrostly o 2,4 %, tedy stejným tempem jako v prosinci minulého roku. I přes aktuální zrychlení cenového růstu se budou podle nás tuzemské ceny v průběhu roku zvyšovat klesajícím tempem, primárně vlivem tlumené cenové dynamiky v partnerských evropských zemích, která se v Česku projeví levnějším dovozem vstupů.
img

Koruna-virus

24.02.2020 Česká měna se po urputném boji nakonec přece jen zařadila mezi hospitalizované – v pondělí jí bylo naměřeno EUR/CZK 25,20, tedy nejvíce za poslední tři týdny. Kromě čínské epidemie jí ovšem přitížily i lokální vlivy – německý ZEW index očekávání dalece zaostal za předpoklady a vykreslil tak neveselý obrázek výhledu tamní ekonomiky do příštích měsíců. Ačkoliv ani následné indexy nákupních manažerů z evropských zemí, ani spotřebitelská důvěra, podobný propad nevykázaly, verdikt trhů nad kondicí evropské ekonomiky v uplynulém týdnu zněl jasně – slabost pokračuje.
img

Americký PMI ze sektoru služeb přinesl zklamání

24.02.2020 V samém závěru minulého týdne přišlo zklamání z USA v podobě propadu indexu nákupních manažerů za únor. Index z výrobního sektoru se propadl o více než bod na hodnotu 50,8, prozatím tedy do pásma recese nepropadl. Index ze sektoru služeb takové štěstí neměl, když za únor odepsal přesně 4 body, překonal hranici padesáti bodů a skončil na hodnotě 49,4. Ani kompozitní index vlečen službami dolů se neudržel nad klíčovou hranicí a zaznamenal 49,6 bodů. Celkově se tak jedná o výrazné zklamání.
img

Dynamika cen výrobců opět zrychlila

24.02.2020 Růst cen českých průmyslových výrobců navzdory očekáváním zrychlil, když v meziročním srovnání dosáhl v lednu hodnoty 2,4 %. Očekával se přitom naopak jeho pokles z prosincových 2,1 % do blízkosti jednoho procenta. V meziměsíčním srovnání pak došlo k nárůstu cen o 1,3 %, což byl nejvyšší údaj zaznamenaný od roku 2011 a tržní odhad tak byl překonán o celý jeden procentní bod. Na pozorovaném růstu cen se největší měrou podílelo odvětví elektřiny, plynu a páry, které vykázalo meziroční zvýšení o 9,3 % a dále pak zásobování vodou, kde šlo o 5,4 %. Nezanedbatelný nárůst byl zaznamenán i v oblasti potravinářské výroby, která si meziročně připsala 5,1 %. V poklesu naopak pokračují ceny zemědělských výrobců, které se snížily o 2,9 %. Svižně zdražující ovoce (44,3 %) tak převážila zlevňující zelenina, jejíž cena poklesla o 61,3 %.
img

Okénko trhu - únorové PMI na vzestupu

21.02.2020 První odhad německého indexu nákupních manažerů za únor naznačil mírný hospodářský růst i přesto, že ukázal na propad exportní výkonnosti. Celkový PMI se oproti počátku roku takřka nezměnil (snížil se o desetinu bodu na 51,1), což bylo dáno protichůdnými pohyby v jeho struktuře. Průmyslový PMI si připsal 2,5 bodu a pokračuje tak jeho postupný vzestup z pásma hluboké kontrakce, naopak ukazatel ze služeb si oproti lednu pohoršil. Výrobní PMI svojí hodnotou 47,8 bodu dosáhl na třináctiměsíční maximum. Respondenti přitom již začali pociťovat delší dodací doby materiálů a komponent z Číny vlivem epidemie koronaviru. Podle vyjádření společnosti Markit economics odhadující ukazatele PMI však tato skutečnost indexu paradoxně pomohla dosáhnout vyšších úrovní. Podle našeho názoru však váznoucí dodávky musí nutně omezovat výrobu a růst ukazatele tak jde proti intuici. Vliv epidemie byl vidět na únorovém poklesu exportní výkonnosti. Sentiment ve službách se sice oproti lednu snížil, nicméně stále platí, že domácí poptávka udržuje německou ekonomiku nad vodou. Znepokojení z dalších dopadů koronaviru na globální obchodní vztahy se pak projevilo i v poklesu očekávání na příštích dvanáct měsíců. Dnešní pozitivní výsledky jsou v rozporu s úterními ZWE indexy, které zaznamenaly výrazný propad.
img

Ranní nadhoz - PMI z Německa, eurozóny i USA ve středu dnešní pozornosti

21.02.2020 Evropská centrální banka zveřejnila zápis z posledního měnověpolitického zasedání z konce ledna. Ze zápisu vyplývá, že si bankéři ve Frankfurtu byli vědomi zlepšování vyhlídek evropské ekonomiky, hlavně vzhledem ke klesajícímu geopolitickému napětí. Budoucí rizika, jako jsou americká cla na evropský dovoz automobilů, problémy německého průmyslu či koronavirus ovšem nepodceňují.
img

Okénko trhu - ECB zveřejnila zápis ze zasedání

20.02.2020 Ceny německých výrobců v lednu meziměsíčně vzrostly o 0,8 %, což je nejrychlejší dynamika zaznamenaná od roku 2011. V meziročním srovnání to odpovídá nárůstu cen o 0,2 % a v obou ohledech jde o výrazně svižnější tempo, než se čekalo. Na pozorovaném zdražení se největší měrou podílely ceny energií (1,9 % meziměsíčně).
img

Ranní nadhoz - Fed potvrdil spokojenost s vývojem americké ekonomiky

20.02.2020 Zveřejněný zápis z lednového zasedání amerického Fedu potvrdil spokojenost centrálních bankéřů se stavem tamní ekonomiky i s aktuálním nastavením měnové politiky. Vnímají však, že současná epidemie koronaviru může negativně zasáhnout růst globální ekonomiky. Toto riziko bude Fed bedlivě sledovat, protože čínské zboží a díly jsou nezbytné pro řadu amerických produktů. Pokud by se toto riziko začalo naplňovat, Fed by adekvátně zasáhl. Členové výboru také diskutovali, zda místo inflačního cíle na úrovni 2 % nepoužívat cílový interval kolem této hodnoty. Tuto změnu však nakonec nepřijali.
img

Okénko trhu - V USA bude zveřejněn zápis z lednového zasedání Fedu

19.02.2020 Čína pokračuje s bojem proti koronaviru a přijímá další preventivní či podpůrná opatření. Mezi nimi je kupříkladu další kolo osvobození některých amerických dovozů od cel. Na seznamu je necelých 700 výrobků, u kterých americké firmy mohou zažádat o roční výjimku z cla. Mezi výjimkované zboží patří jak potraviny, tak léky či energie a ropa. Od začátku února navíc nabádá Peking firmy k emitování tzv. koronavirových dluhopisů. Celkem již asi 25 velkých čínských společností využilo možnost vydat tyto levnější dluhopisy s kuponem pohybujícím se od dvou do čtyř procent, dalších zhruba dvacet firem tuto možnost zvažuje. Peníze takto vybrané mají sloužit k podpoře výroby. Firmy se navíc zavazují, že minimálně 10 % z utržených peněz investují libovolným způsobem do boje se šířící se nákazou. Vláda navíc firmám cestu ke kapitálu ulehčí výrazným zkrácením procesu emise dluhopis, který nyní trvá jen v řádu několika dnů místo týdnů.
img

Ranní nadhoz - Koruna ztratila část svých zisků

19.02.2020 Včera zveřejněný ZEW index za únor přidusil naděje na možné ekonomické oživení v Německu. Po výrazném růstu ukazatele v posledních měsících došlo v únoru ke strmé zpětné korekci, když index očekávání oproti lednu propadl o plných 18 bodů na hladinu 8,7. Trhy přitom počítaly s jen mírným poklesem do blízkosti 21,5 bodu. Horší nálada panovala v odvětví výroby automobilů, oceli či v bankovnictví, naopak IT sektor či stavebnictví vykázaly lepší výsledky. ZEW index za celou eurozónu poklesl o více než 15 bodů na 10,4.
img

Okénko trhu - naděje na brzké oživení v Německu dále slábne

18.02.2020 Německý ZEW index za měsíc únor znovu přidusil naděje na brzké ekonomické oživení u našeho západního souseda. Po nadějném několikaměsíčním zlepšování, které započalo v září loňského roku, přišel poměrně strmý propad zpět, když se index očekávání meziměsíčně snížil o plných 18 bodů a zakotvil na hladině 8,7. Trhy přitom počítaly s jen mírnou korekcí do blízkosti 21,5 bodu a realitě se tak nepřiblížily ani ty nejpesimističtější odhady. Tato složka ZEW indexu má přitom poměrně dobrou schopnost predikce německého HDP a pro dynamiku tamní ekonomiky v příštích měsících tak aktuální propad nevěstí mnoho dobrého. Zhoršení doznala i druhá složka indexu, tedy hodnocení současné situace, jež klesla z lednových -9,5 až na -15,7, namísto očekávaných -10 bodů. Největší pesimisty v Německu aktuálně najdeme v odvětví výroby automobilů, oceli či v bankovnictví. Naopak v oboru informačních technologií či stavebnictví nadále panuje dobrá nálada. Lze předpokládat, že únorové zhoršení sentimentu padá na vrub obavám z šíření koronaviru, jelikož právě Čína, epicentrum této epidemie, patří mezi důležité obchodní partnery Německa. Chmurná nálada se podle průzkumu rozšířila i například ve Francii či Itálii a za celou eurozónu pak index očekávání vykázal pokles z lednových 25,6 na současných 10,4 bodu.
img

Ranní nadhoz - koruna včera opět pod EUR/CZK 24,80

18.02.2020 Japonská ekonomika v Q4 klesla meziročně o 6,3 %, což byl nejhlubší propad od poloviny roku 2014. Předběžný údaj je mnohem horší, než čekali analytici, podle kterých měl hrubý domácí produkt odepsat jen 3,7 % po růstu o 1,8 % v Q3. Oproti předchozímu čtvrtletí HDP klesl o 1,6 procenta. I když byl pokles vyvolán některými jednorázovými vlivy, jeho hloubka ekonomy překvapila. Vyhlídky pro Q1 2020 nejsou rovněž příznivé, očekává se, že dynamika HDP bude ovlivněna epidemií koronaviru.
img

Okénko trhu - únorové PMI již mohou být ovlivněny dopady koronaviru

17.02.2020 Zveřejněný záznam z únorového jednání bankovní rady ukazuje, že nalezení konečného konsenzu na zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů nebylo jednoduché. Velká část diskuse se věnovala rizikům a nejistotám spojeným s dalším ekonomickým vývojem. Členové rady se shodli, že nová prognóza přeceňuje intenzitu ekonomického oživení v zahraniční, když poslední reálná data žádné odražení ode dna nenaznačují. Zmíněna byla i epidemie koronaviru, která může ještě zhoršit vyhlídky světové a potažmo i domácí ekonomiky. Zevrubně byl diskutován zejména vývoj inflace a prognózou očekávané další zrychlení cenového růstu. Panovala shoda, že převážná část růstu cen je dána jednorázovými vlivy (daně, potraviny, elektřina), přičemž jádrová složka cen zůstává na prognóze stabilní. I přes vyšší inflaci není podle členů rady zatím příliš ohroženo ukotvení inflačních očekávání. Současně si uvědomují, že expanzivní fiskální politika zvyšuje poptávku a tím podporuje růst cen, a že tento vliv může s blížícími se volbami ještě zesilovat. Někteří členové rady vyjádřili nesouhlas s prognózovanou stabilitou kurzu koruny a očekávají další cenovou konvergenci i skrz nominální posilování kurzu. V pátek zveřejněná nezvykle vysoká lednová inflace pak dala členům bankovní rady za pravdu, když se rozhodli zpřísnit měnové podmínky i přes to, že se pro zvýšení sazeb vyslovila jen těsná většina centrálních bankéřů.
img

Forex: Ceny uhání – koruna sílí

17.02.2020 Uplynulý týden se koruně vydařil, když z počáteční hodnoty EUR/CZK 25,00 dokázala posílit až k dnešním EUR/CZK 24,80. Zpočátku tomu přitom mnoho nenasvědčovalo, když středeční data o průmyslové výrobě překvapila strmějším propadem, než činily předpoklady. K významnější měnověpolitické události došlo až v samém závěru týdne, když v pátek statistický úřad zveřejnil dva ostře sledované české údaje – inflaci a odhad růstu HDP za poslední čtvrtletí 2019. O největší překvapení se postarala právě data o růstu spotřebitelských cen, který za leden dosáhl 3,6 %, čímž překonal všechny dostupné odhady. Oproti předpokladům svižněji vystřelily hlavně ceny potravin a celková míra inflace tak nakonec byla nejrychlejší od roku 2012. Reakce koruny byla očekávatelná – během chvíle posílila o zhruba 10 haléřů. Ještě v ten samý den nicméně všechny zisky umazala, zřejmě i vlivem zmiňovaného odhadu růstu české ekonomiky, který meziroční hodnotou 1,7 % zaostal za odhady o 0,3 procentního bodu.
img

Ranní nadhoz - Týden bude ve znamení předstihových ukazatelů

17.02.2020 V závěru minulého týdne byl zveřejněn růst tuzemské ekonomiky za poslední čtvrtletí. V souladu s našimi očekáváními růst HDP značně zpomalil meziroční růst na 1,7 % a to zejména zásluhou vysoké srovnávací základny z loňska. Dobrou zprávou je, že k růstu přispěly všechny jeho složky od domácí poptávky, přes čistý export až po investice, které zásluhou vysoké míry nejistoty ve zbytku roku zaznamenávaly značně horší výsledky.
img

Okénko trhu - německá ekonomika ve čtvrtém kvartále stagnovala

14.02.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ vzrostl český HDP v posledním čtvrtletí roku 2019 meziročně o 1,7 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu zvýšení o 0,2 %. V souladu s naším předpokladem tak růst české ekonomiky znatelně zpomaluje, oproti Q3 je dynamika nižší o 0,8 procentního bodu. Trh přitom počítal s mírně rychlejším růstem na úrovni 2 %. V růstu pokračovala spotřeba domácností těžící z nízké nezaměstnanosti a svižného růstu mezd, pozitivně přispívala i spotřeba vlády. Na pozorovaném zpomalení růstu ekonomiky se tak podepsala zejména globální geopolitická rizika, jež v průběhu loňského roku ohrožovala plynulý mezinárodní obchod a tím podkopávala český průmyslový sektor. V souhrnuza celý rok 2019 tak česká ekonomika vyrostla tempem 2,4 %. Pro letošní rok jsou vyhlídky české ekonomiky ještě o něco slabší, jelikož eurozóna stále nevykazuje přesvědčivé známky obratu k lepšímu. Růst v roce 2020 tak očekáváme na úrovni 2 %.
img

Inflace v lednu výrazně akceleruje

14.02.2020 Spotřebitelské ceny se v lednu meziměsíčně zvedly o 1,5 %, v meziročním srovnání inflace zrychlila o čtyři desetiny procentního bodu a dosáhla 3,6 %. Tato hodnota převyšuje jak náš odhad, tak konsenzus trhu. Lednový údaj o růstu cen je tradičně zatížen vyšší mírou nejistoty, protože na počátku roku dochází k přeceňování řady položek spotřebního koše. Další zrychlení cenového růstu bylo dáno zejména vyššími cenami potravin a nealkoholických nápojů, dražší však byla i elektřina, vodné a stočné či alkohol.
img

Český růst pokračuje ve zpomalování

14.02.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ vzrostl český hrubý domácí produkt v posledním čtvrtletí roku 2019 meziročně o 1,7 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu zvýšení o 0,2 %. V souladu s naším předpokladem tak růst české ekonomiky znatelně zpomaluje, když oproti předchozímu kvartálu zpomalil o 0,8 procentního bodu. Trh přitom počítal s mírně rychlejším růstem na úrovni 2 %. Za celý rok 2019 tak česká ekonomika vyrostla tempem 2,4 %.
img

Ranní nadhoz - Tuzemská inflace a HDP na pořadu dnešního dne

14.02.2020 Běžný účet platební bilance ČR dosáhl v prosinci schodku 14,4 mld. Kč, tedy znatelně hlubšího, než se očekávalo. Na tomto výsledku se významně podílel pokles salda zboží a služeb. Odliv důchodů z přímých investic pak činil 24,4 mld. Kč. Běžný účet nakonec v závěru roku ztratil dech tak prudce, že v souhrnu za celý rok 2019 skončil schodkem 3,4 mld. Kč. Záporného výsledku tak dosáhl poprvé od roku 2013.
img

Okénko trhu - Evropská komise vydala novou ekonomickou prognózu

13.02.2020 Běžný účet platební bilance ČR dosáhl v prosinci schodku 14,4 mld. Kč, tedy znatelně hlubšího, než se očekávalo. Na tomto výsledku se významně podílel pokles salda zboží a služeb, když oproti předchozímu měsíci došlo ke snížení objemu vývozu o více než 75 mld. Kč, zatímco dovoz se snížil jen o zhruba 60 mld. Kč. V souladu s přechozími daty se tak dále potvrzuje slábnutí průmyslové aktivity. Tento jev pak odráží jak klesající poptávku po českém exportu, tak i snižující se tuzemskou investiční aktivitu, která s sebou zpravidla nese potřebu importu. Běžný účet nakonec v závěru roku ztratil dech tak prudce, že v souhrnu za celý rok 2019 skončil schodkem 3,4 mld. Kč. Záporného výsledku tak dosáhl poprvé od roku 2013.
img

Běžný účet skončil v roce 2019 v záporu

13.02.2020 Běžný účet platební bilance dosáhl v prosinci schodku 14,4 mld. Kč, tedy znatelně hlubšího, než se očekávalo. Na tomto výsledku se významně podílel pokles salda zboží a služeb, když oproti předchozímu měsíci došlo ke snížení objemu vývozu o více než 75 mld. Kč, zatímco dovoz se snížil jen o zhruba 60 mld. Kč. Čistá bilance přeshraničního obchodu se zbožím a službami tak zůstala jen mírně kladná, když dosáhla 7,4 mld. Kč, a při vyloučení služeb pak byla těsně záporná. Odliv důchodů z přímých investic pak činil 24,4 mld. Kč.
img

Forex: Koruna pokračuje v posilování

13.02.2020 Evropská průmyslová výroba v prosinci poklesla o 2,1 % meziměsíčně a o 4,1 % meziročně. To je výsledek značně pod očekáváním trhů. Slabý výkon průmyslu v závěru loňského roku naznačila již dříve publikovaná čísla z Německa a některých dalších zemí. V průměru za uplynulý rok se výroba eurozóny propadla o 1,7 %, což je nejprudší propad od roku 2012. Významný pokles zaznamenalo zejména kapitálové zboží, které meziročně odepsalo 6,7 %.
img

Okénko trhu - Evropský průmysl se v prosinci propadl hlouběji

12.02.2020 Ve včerejším projevu v americkém kongresu ujistil prezident americké centrální banky J. Powell, že Fed důkladně monitoruje riziko šířící se nákazy zejména ve vztahu k americké ekonomice. Podle něj je zřejmé, že koronavirus se negativně podepíše na stavu tamní ekonomiky, je však brzy předjímat, jakým způsobem a v jakém rozsahu. Otázkou pro tvůrce měnové politiky zůstává, zda se bude jednat o efekt trvalý, či naopak dočasný. Upozornil kongresmany, že v případě výraznějšího ekonomického zpomalení musí být připraveni ekonomiku podpořit fiskálními stimuly. Důvod je současné nižší nastavení sazeb, které podle něj v případě potřeby nenabízí dostatečný prostor k podpoře ekonomiky. Na závěr však opět zopakoval, že současné nastavení sazeb je podle názoru centrálních bankéřů adekvátní stavu tamní ekonomiky.
img

Ranní nadhoz - výroba v eurozóně dál slábne

12.02.2020 Šéf Fedu J. Powell včera vystoupil před americkými kongresmany. Epidemie koronaviru podle jeho názoru ohrožuje růst světové ekonomiky. Již nyní má virus významný vliv na čínskou ekonomiku a hrozí přelití i do zbytku světa. Nastavení měnové politiky však podle jeho názoru zůstává adekvátní, Fed odhaduje stabilní růst ekonomiky na úrovni dvou procent. Úrokové sazby by měly zůstat stabilní.
img

Okénko trhu - Evropské trhy zažily úspěšné ráno

11.02.2020 Sentiment mezi malými podniky ve Spojených státech se v lednu znatelně zlepšil, když dosáhl hodnocení 104,3. Oproti prosinci tak narostl o 1,6 bodu a předčil tržní očekávání, která činila 103,5. Index optimismu se tak nadále s menšími výkyvy pohybuje v pozitivním koridoru mezi 100 a 105 body, pod který neklesl již od začátku roku 2018. Z průzkumu vyplynulo, že se americký trh práce nadále nachází v rekordně dobré kondici, když shánění a udržení zaměstnanců zůstává hlavní starostí podnikatelů. Zlepšení ekonomického výhledu se promítlo do většiny sledovaných indikátorů a to včetně předpokládaných tržeb či investic. Americká ekonomika tak do nového roku vstupuje veskrze úspěšně, což bude zřejmě i tématem dnešního proslovu šéfa Fedu Powell v kongresu. Očekává se, že znovu potvrdí přesvědčení bankéřů o dobrém výhledu americké ekonomiky a zároveň bude hájit i stávající nastavení tamní měnové politiky, jež se opakovaně stává terčem kritiky prezidenta Trumpa.
img

Ranní nadhoz - příznivá data z USA pomáhají dolaru

11.02.2020 Podíl nezaměstnaných osob na populaci stoupl v lednu o 0,2 procentního bodu na 3,1 %. Počet lidí bez práce se zvýšil o 14 490 a dosáhl 230 022, což přesto zůstává nejnižší lednovou hodnotou od roku 1997. Úřady práce zároveň evidovaly více než 341 tis. volných pracovních míst, situace na přehřátém trhu práce by se tak v nejbližší době neměla nijak zásadně měnit. Nezaměstnanost by letos měla setrvat v blízkosti tří procent a oproti loňsku tak dojde jen k mírnému nárůstu. Nadále by měla zůstat nejnižší v rámci EU.
img

Okénko trhu - lednový přehnaný optimismus je postupně korigován

10.02.2020 Podle očekávání stoupl v České republice podíl nezaměstnaných osob na populaci v lednu na 3,1 %. Oproti závěrečnému měsíci loňského roku tak narostl o 0,2 procentního bodu. Počet lidí bez práce se zvýšil o 14 490 a v lednu dosáhl 230 022, což přesto zůstává nejnižší lednovou hodnotou od roku 1997. Pro první měsíc roku je nárůst počtu nezaměstnaných typický, jelikož dochází k ukončování celé řady sezónních prací i termínovaných pracovních smluv. Úřady práce evidovaly na konci ledna více než 341 tis. volných pracovních míst. Jejich počet byl jen lehce vyšší oproti prosinci a ve srovnání s lednem 2019 narostl téměř o deset tisíc. Dosavadní vývoj prozatím nenaznačuje, že by se situace na přehřátém trhu práce měla v nejbližší době nějak zásadně měnit. Určité známky ochlazování jsou však již patrné například v průmyslu, kde vlivem nižších zakázek a omezování produkce zaměstnanost postupně klesá. Propouštěni jsou zejména pracovníci s nižší odborností, vysátý trh práce však pro ně stále nabízí dostatek možností na uplatnění. Nezaměstnanost by letos měla setrvat v blízkosti tří procent a oproti loňsku tak dojde jen k mírnému nárůstu. Nadále by měla zůstat nejnižší v rámci EU. Ani mzdová dynamika prozatím nebude příliš zpomalovat, podle našich odhadů by měl růst průměrné mzdy letos dosáhnout 6,4 %.
img

ČNB: Přání otcem myšlenky?

10.02.2020 Událostí uplynulého týdne se nečekaně stalo měnověpolitické zasedání bankovní rady České národní banky. Oznámení čtvrtečního rozhodnutí bylo nejprve o hodinu odloženo a nakonec přineslo překvapení – zvýšení sazeb o 25 bazických bodů na 2,25 %. Česká měna na tento krok zareagovala poskočením až k EUR/CZK 24,90 (8leté maximum), nicméně vzápětí přišla citelná korekce, když se koruna i vlivem opatrné rétoriky guvernéra Rusnoka na tiskové konferenci vrátila do okolí EUR/CZK 25,00, kde ji najdeme i dnes.
img

Komentář Raiffeisenbank: Nezaměstnaných v lednu sezónně přibylo

10.02.2020 Podíl uchazečů o zaměstnání ve věku 15 – 64 let na populaci se v lednu podle očekávání zvýšil na 3,1 %. Počet dosažitelných nezaměstnaných se zvýšil oproti konci prosince o necelých 14 tis. na 210 109. Celkový počet nezaměstnaných narostl na 230 022.
img

Ranní nadhoz - Tuzemská nezaměstnanost by měla sezónně narůst

10.02.2020 Po prodloužených novoročních prázdninách nabádá nyní čínská vláda k restartu ekonomiky. Výzva se týká především klíčových odvětví, jako je letectví. I přesto stále převládá strach z nákazy a mnohé firmy se tak rozhodly pro bezpečnější variantu, tedy další odklad spuštění provozů. Čím déle bude současná situace přetrvávat, tím významněji se podepíše na růstu čínské ekonomiky.
img

Okénko trhu - německý průmysl se dál propadá

07.02.2020 Německá průmyslová produkce zaznamenala v prosinci nejvýraznější propad od finanční krize. Zatímco tržní konsenzus počítal jen s nepatrným meziměsíčním poklesem o 0,2 %, průmyslová produkce v prosinci spadla o 3,5 %. Pokles byl plošný napříč odvětvími, výjimkou byla jen výroba energií. Špatný závěr roku pak znamenal prohloubení meziročního poklesu o více než 3 p.b. až na -6,8 %. Dnešní údaje tak navázaly na včerejší data o továrních objednávkách, která rovněž silně zklamala. Výrazně slabší ukazatele z průmyslu negativně ovlivní i růst hrubého domácího produktu v loňském závěrečném čtvrtletí. Mezikvartální dynamika HDP by se tak mohla znovu ponořit do záporných hodnot. Slabá výroba v nejsilnější evropské ekonomice zároveň negativně ovlivní i výsledky průmyslu za celou eurozónu. Posle odhadů analytiků Bloombergu by německá data mohla odepsat z růstu průmyslu v eurozóně až 1,1 pb. Po řadě optimisticky vyznívajících indikátorů, které naznačovaly odražení ode dna, jsou poslední údaje ledovou sprchou. Zdá se, že pro řadu analytiků je oživení spíše zbožným přáním, reálná ekonomická data zatím nic takového nepotvrzují.
img

Ranní nadhoz - Data z amerického trhu práce na pořadu dnešního dne

07.02.2020 ČNB se navzdory očekáváním rozhodla v poměru hlasů 4:3 pro zpřísnění měnové politiky. Základní úroková sazba se tak zvýšila o 25 bazických bodů na 2,25 %. Důvodem je zejména vyšší míra inflace. Ta by podle centrálních bankéřů měla v blízké době setrvat citelně nad horní hranicí tolerančního pásma inflačního cíle. Zdůvodnění nám ovšem nepřišlo přesvědčivé, jelikož na horizontu měnové politiky by se inflace měla pomalu blížit k dvouprocentnímu cíli.
img

Okénko finančního trhu 6.2.2020

06.02.2020 Bankovní rada ČNB dnes zaskočila trhy, když navzdory všem očekáváním rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů na 2,25 %. Stalo se tak po pěti zasedáních v řadě, které zachovaly úrokovou stabilitu. Pro zpřísnění měnových podmínek se vyslovili 4 členové rady, zatímco zbylí tři preferovali stabilitu. Bankovní rada se při svém rozhodování opírala o aktualizovanou makroekonomickou prognózu, kterou dnes představila. Česká inflace by podle centrálních bankéřů měla v blízké době setrvat citelně nad horní hranicí tolerančního pásma inflačního cíle. Krok České národní banky považujeme přinejmenším za ukvapený, pozdě načasovaný, a jeho zdůvodnění za krajně nepřesvědčivé. Dostupná data nezavdávají důvod ke změně názoru na měnovou politiku a podle nás je tak pravděpodobné, že ekonomická realita přinutí ČNB tento krok velice záhy vzít zpět a sazby opět snížit.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB dnes překvapivě zvýšila sazby, koruna posílila pod 25 Kč/EUR

06.02.2020 Bankovní rada České národní banky dnes překvapivě poprvé od loňského května zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 2,25 procenta. Koruna následně prudce posílila pod 25 korun za euro a po čtvrthodině od oznámení rozhodnutí se obchodovala dokonce za 24,92 Kč/EUR, tedy na nejsilnější hodnotě od října 2012. Podle analytiků dnešní rozhodnutí ČNB bude znamenat pozvolné zdražení hypoték a dalších úvěrů.
img

ČNB přichází s panickým zvýšením sazeb

06.02.2020 Bankovní rada ČNB dnes zaskočila trhy, když navzdory všem očekáváním rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů na 2,25 %. Stalo se tak po pěti zasedáních v řadě, které zachovaly úrokovou stabilitu. Pro zpřísnění měnových podmínek se vyslovili 4 členové rady, zatímco zbylí tři preferovali stabilitu. Guvernér Rusnok označil dnešní diskuzi za složitou a potvrdil, že odsunutí vyhlášení výsledku o jednu hodinu bylo způsobeno obtížným hledáním konsenzu.
img

ČNB překvapila, sazby jdou nahoru

06.02.2020 Bankovní rada ČNB dnes zaskočila trhy, když navzdory očekáváním rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů na 2,25 %. Stalo se tak po pěti zasedáních, které zachovaly úrokovou stabilitu. Na bližší vysvětlení aktuálního rozhodnutí si budeme muset počkat do tiskové konference guvernéra Jiřího Rusnoka v 15:15, nicméně lze spekulovat, že se jedná o důsledek svižné české inflace z posledních měsíců. Centrální banka tak ve své aktuální makroekonomické prognóze zřejmě vyhodnotila inflační tlaky na horizontu měnové politiky jako nadměrně silné a rozhodla se reagovat. Stalo se tak i navzdory globální nejistotě a silnějšímu kurzu české koruny, jež tlumí importovaný růst cen. Bankovní radu neodradil ani nevalný výkon evropské a německé ekonomiky, který se již zřetelně přelívá do tuzemska. I poslední data naznačují, že výkonnost německého průmyslu zůstává bídná a ten český se právě dnes oficiálně ocitl v technické recesi. Bankéři ovšem evidentně nepovažují tato rizika za natolik závažná a převážil u nich do budoucna opatrný optimismus.
C:\fakepath\ceska_narodni_banka.jpg

Pro zvýšení sazeb dnes hlasovali čtyři ze sedmi členů rady ČNB

06.02.2020 Pro dnešní rozhodnutí bankovní rady ČNB zvýšit úrokové sazby hlasovali čtyři její členové. Tři členové rady pak hlasovali pro ponechání úrokových sazeb beze změny. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Rada tak dnes úrokové sazby zvýšila, ekonomové přitom čekali ponechání sazeb beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 2,25 procenta.
img

Český průmysl zakončil loňský rok zklamáním

06.02.2020 Průmyslová výroba v prosinci meziročně poklesla o 0,9 %. Ačkoliv se od ní nečekaly zázraky, dosažený výsledek je přesto poněkud překvapivě slabý a za odhady zaostal o 2,6 procentních bodů. Průmyslu přitom pomáhal počet pracovních dní, kterých v prosinci bylo o jeden více oproti předchozímu roku. Po očištění o tento vliv byl tak výsledek ještě slabší, konkrétně -3,4 %. V meziměsíčním srovnání pak český průmysl odepsal 0,9 %. Za slabým výsledkem stojí primárně sektor výroby motorových vozidel, jehož meziroční pokles o více než 10 % znamenal vzhledem k jeho významné roli příspěvek -1,8 procentního bodu do celkového růstu. Nedařilo se ani v odvětví výroby kovových konstrukcí (příspěvek -0,7) či výroby a rozvodu elektřiny, plynu a tepla (-0,6). Mezi výjimky, jež si připsaly pozitivní výsledek, se pak řadí výroba elektrických zařízení, která narostla o 9,1 %, čímž podpořila celkový růst 0,6 procentními body. V poklesu na konci roku pokračovaly i objemy zakázek, jež se meziročně snížily o 2,7 %, přičemž z výrazné většiny za tímto výsledkem stálo oslabení zájmu ze zahraničí. Stejně jako v průběhu celého roku 2019 se i v posledním měsíci dále snižoval počet zaměstnanců v průmyslu, tentokráte o 1,8 %. K silnějšímu růstu se ovšem vrátily mzdy, které v tomto odvětví poskočily meziročně o 7,2 %. Na českém průmyslu je tak nadále zřetelně patrné ochlazení přicházející ze zahraničních trhů a vzhledem k datům z Německa je pravděpodobné, že slabý trend bude pokračovat i v nejbližších měsících.
img

Export za rok 2019 dosáhl rekordní hodnoty

06.02.2020 Prosincová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila schodkem 6,7 mld. Kč, což v porovnání s loňským prosincovým výsledek znamená pokles zhruba o 2 mld. Kč. Výsledek je zhruba v souladu s tržními očekáváními. Na konci roku klesl vývoz meziročně o 2,4 % a dovoz pak o 1,5 %, a to i přesto, že loňský prosinec měl o jeden pracovní den více než prosinec 2018. Opět tedy export klesal rychleji než import. Listopadový výsledek byl revidován o necelou miliardu nahoru na 11,0 mld. Kč. Meziroční propad o 5 mld. Kč zaznamenal přeshraniční obchod s motorovými vozidly. Naopak dovoz strojů či počítačů, elektronických a optických přístrojů zaznamenal meziroční pokles, což celkové bilanci pomohlo zmírnit prosincový schodek.
img

Ranní nadhoz - ČNB dnes sazby měnit nebude

06.02.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v prosinci meziročně vzrostly o 4,8 %, tržby včetně motoristického segmentu se pak zvýšily o 4,6 %. Spotřebitelé v předvánočním čase utráceli více zejména za počítačové a komunikační vybavení, výrobky pro domácnost a oděvy i obuv. Za celý rok 2019 vzrostly celkové maloobchodní tržby o velmi slušných 3,5 %. Očekáváme, že vlivem zpomalující ekonomiky i slábnoucího sentimentu by měl letošní růst tržeb v maloobchodě zpomalit pod tři procenta. Spotřeba domácností by nicméně měla zůstat hlavním přispěvatelem k růstu HDP.
img

Okénko trhu - Globální výrobní řetězec je ohrožen kvůli subdodávkám z Číny

05.02.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v prosinci meziročně vzrostly o 4,8 %. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku zvýšily o 4,6 %. Zásluhu na tom má o jeden pracovní den delší pracovní měsíc v porovnání s loňským prosincem. Spotřebitelé v předvánočním čase zvyšovali útraty zejména za počítačové a komunikační vybavení, výrobky pro domácnost a oděvy i obuv. Za celý rok 2019 vzrostly celkové maloobchodní tržby o velmi slušných 3,5 %, bez započtení prodejů a oprav aut se jejich dynamika zvýšila dokonce o 4,8 %. V letošním roce by zpomalující ekonomika měla postupně tlumit mzdový růst, oslabovat by měl i spotřebitelský sentiment. Předpokládáme tedy, že růst maloobchodních tržeb zpomalí pod tři procenta. Spotřeba domácností by nicméně měla zůstat hlavním přispěvatelem k růstu HDP.
img

Vyšší prodeje aut pomohly celkovým tržbám

05.02.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v prosinci meziročně vzrostly o 4,8 %. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku zvýšily o 4,6 %. Prosincové útraty tak dopadly pod očekáváním trhů. Oproti loňsku měl letošní prosinec o jeden pracovní den více, což pomohlo k vyšší dynamice tržeb oproti listopadu i říjnu. Po očištění o tento vliv se tržby v maloobchodě reálně meziročně zvýšily o 3,9 %. Spotřebitelé v předvánočním čase zvyšovali útraty zejména za počítačové a komunikační vybavení, výrobky pro domácnost a oděvy i obuv.
img

Ranní nadhoz - americké tovární objednávky pozitivně překvapily

05.02.2020 Americké tovární objednávky za měsíc prosinec pozitivně překvapily. Meziměsíčně přidaly 1,8 % a více než vykompenzovaly listopadový propad. Přitom tržní odhady počítaly jen s růstem o 1,2 %. Po pondělním ISM indexu, který nečekaně poskočil nad padesát bodů, jde o další příznivou zprávu z americké ekonomiky. V reakci dolar posílil a přiblížil se hladině EUR/USD 1,10.
img

Okénko trhu - Ministerstvo svůj ekonomický výhled příliš nezměnilo

04.02.2020 Ministerstvo financí České republiky dnes zveřejnilo další vydání své makroekonomické prognózy. Jeho výhled na rok 2020 se změnil jen nepatrně, když nadále počítá s růstem tuzemské ekonomiky o 2 %. Ministerstvo nicméně mírně přehodnotilo odhad příspěvků jednotlivých složek HDP, když nově očekává větší podíl vládní spotřeby a tvorby hrubého fixního kapitálu, zatímco méně si slibuje od zahraničního obchodu. Korekce doznala i predikce průměrné inflace za rok 2020, která má nově činit 2,8 namísto původních 2,6 %, a ministerstvo zároveň o desetník snížilo odhad na kurz české měny, jež tak podle něj dosáhne v průměru hladiny EUR/CZK 25,40. Pro rok 2021 pak úředníci očekávají zrychlení růstu na tempo 2,2 %, které se nadále bude opírat primárně o spotřebu domácností i vládního sektoru. Koruna by podle nich měla posílit až k EUR/CZK 25,10 a oživení si slibují i od eurozóny, jež by měla vykázat růst na úrovni 1,4 %. Ve srovnání s naší vlastní prognózou je tak ministerský odhad výkonu české ekonomiky téměř totožný. Lišíme se ovšem v názoru na kurz české měny, která podle nás tak svižně posilovat nebude. Zároveň jsme o něco méně optimističtí ve výhledu na růst eurozóny, které predikujeme pro rok 2021 pouze 1,2 %. Není též bez zajímavosti, že ministerstvo nadále věří, že naplní plánovaný deficit rozpočtu na úrovni 40 mld. Kč a to přesto, že daňové příjmy již v minulém roce významně zaostávaly za jeho očekáváními. Včerejší zpráva o plnění státní pokladny pak potvrdila, že stejná situace ve výběru daní trvá i v roce letošním. Vzhledem ke zpomalování ekonomiky tak předpokládáme, že tento problém povede k překročení plánovaného deficitu do blízkosti 58 mld. Kč.
img

Raiffeisenbank: Komentované měsíční odhady

04.02.2020 V následujícím odkaze vám zasíláme naše komentované měsíční odhady Raiffeisenbank a.s. na měsíc únor. Publikaci naleznete volně ke stažení ZDE.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.2.2020

04.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce roku bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob a na straně výdajů došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
img

Státní rozpočet začal nový rok deficitem

03.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Výsledek z minulého roku byl výrazně lepší, když rozpočet skončil v plusu o 8,8 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob. Na druhou stranu se i nadále daří výběru daně z příjmu fyzických osob a pojistnému na sociální a zdravotní pojištění. Na straně výdajů zaujme významný nárůst sociálních dávek vlivem zvýšení důchodů a rodičovského příspěvku. V lednu zároveň došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie.
img

Okénko trhu - PMI za leden potvrdily stoupající sentiment

03.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob. Na druhou stranu se i nadále daří výběru daně z příjmu fyzických osob a pojistnému na sociální a zdravotní pojištění. Na straně výdajů zaujme významný nárůst sociálních dávek vlivem zvýšení důchodů a rodičovského příspěvku. V lednu zároveň došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Příjmová strana státního rozpočtu zaostávala oproti plánu již loni, a ani letos nebude situace příznivější. Ekonomika bude zpomalovat, což sníží výběr daní. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
img

Forex: Koruna koronaviru odolává

03.02.2020 Jakkoliv by se podle shody jmen mohlo zdát, že česká měna je přímo předurčena k nákaze čínským koronavirem, v uplynulém týdnu vůči němu vykázala značnou rezistenci. Navzdory tomu, že mediální prostor plnily zprávy o dalším šíření viru a jeho přibývajících obětech, koruna se téměř nehnula z pozic v okolí EUR/CZK 25,22. Standardní poučky přitom velí, že při stoupající globální nejistotě by měny rozvíjejících se trhů měly oslabovat. Naše interpretace tak je, že trhy jsou zatím ohledně rizika masivní pandemie spíše skeptické a nepropadají tudíž preventivní panice.
img

Průmyslníci jsou nejoptimističtější od června 2019

03.02.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě v lednu vzrostl o 1,6 bodu na hodnotu 45,2. Tento výsledek pozitivně překvapil, když překonal tržní očekávání o šest desetin bodu. Došlo opět k poklesu objemu nových zakázek a výroby, avšak výrazně pomalejším tempem. Zaměstnanost podle průzkumu klesla v tomto měsíci nejrychleji od září 2009 zejména zásluhou nižšího objemu zakázek a výrazného poklesu rozpracovanosti. Výrobci projevují snahu nalákat nové zákazníky a ubírají tak ze svých marží. Cena výstupů tak klesala nejrychleji od roku 2016. Průmyslníky i nadále trápí velká míra nejistoty, pesimismus byl však nejnižší za poslední 4 měsíce.
img

Ranní nadhoz - Nálada výrobců by se měla nepatrně zlepšit

03.02.2020 Británie od páteční půlnoci již není součástí EU. Nyní nastává období jedenácti měsíců, kdy se obě ekonomiky budou snažit ujednat obchodní dohodu. Pokud by se jim to do konce tohoto roku nepodařilo, je EU otevřená možnosti prodloužení tohoto přechodného období. To ovšem britský premiér B. Johnson odmítá, chce vše stihnout v co nejkratším období.
img

Okénko trhu - Ekonomika eurozóny ve 4. čtvrtletí překvapivě zpomalila

31.01.2020 Se šířícím se koronavirem rostou obavy nejen z nákazy, ale také z dopadu do růstu globální ekonomiky. Analytici již začali předběžně odhadovat dopady do čínského HDP. Odhady se přitom zakládají zejména na předchozí zkušenosti s nemocí SARS. Analytici z Economist Intelligence Unit odhadují dopad na čínské HDP za první čtvrtletí v rozpětí mezi půl až jedním procentním bodem. V prvních třech měsících roku by tak Čína rostla jen tempem okolo 5 %. Bloomberg je v odhadech ještě odvážnější a očekává, že by tempo čínského HDP mohlo poklesnout na nejnižší úroveň od roku 1992 tedy zhruba na 4,5 %. Takto významné zpomalení jedné z největších světových ekonomik bude mít dopad nejen na globální růst, ale i na růst závislých ekonomik jako je například eurozóna či Německo. Podle několik let staré analýzy ČNB by zpomalení Číny o jeden procentní bod dopadlo na státy střední Evropy o něco silněji než na zbytek Evropy, konkrétně pak ve výši přibližně 0,27 procentního bodu. Porovnáme-li vzájemný obchod mezi ČR a Čínou, vidíme, že zhruba 11 % dováženého zboží k nám míří právě z Číny, v opačném směru pak putuje v průměru jen asi 1,2 % našich vývozů. Ohroženy jsou tak zejména subdodávky materiálu, což může pozdržet celou výrobu, a dovoz spotřebního zboží včetně elektroniky. Obecně je však velmi předčasné odhadovat dopady nákazy, jelikož ještě nedosáhla svého vrcholu a další vývoj je jen těžko předvídatelný.
img

Bankovní statistika - prosinec 2019

31.01.2020 Jak jsme již na konci roku zvyklí, celková bilanční suma bankovního sektoru prudce poklesla, a to o 6,2 % meziměsíčně (-503,2 mld. Kč). Příčinou je pokles v podstatě ve všech hlavních bilančních položkách. Nejvýznamnější vliv měly samozřejmě vklady a úvěry u centrálních bank, které se snížily o 389,3 mld. Kč. V meziročním srovnání vzrostla celková aktiva bankovního sektoru o 4,0 %.
img

Ranní nadhoz - Británie k dnešní půlnoci opouští EU

31.01.2020 Inflace v Německu (EU harmonizovaná) dosáhla v lednu hodnoty 1,6 % a je tak nejvyšší za posledních devět měsíců. Zaostala sice mírně za očekáváními, přesto se jedná v porovnání s předchozím měsícem o zrychlení o desetinu procentního bodu. To je dobrá zpráva pro ECB, která již několik let vede ne zcela úspěšný boj s příliš nízkou inflací a podle mnohých již i téměř vyčerpala možnosti, jak ji přiblížit cíli.
img

Okénko trhu - Ekonomická důvěra v eurozóně vzrostla

30.01.2020 Americká centrální banka Fed na včerejším měnověpolitickém zasedání podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, nachází se tak i nadále v rozmezí 1,50-1,75 %. Šéf Fedu Powell zopakoval, že z pohledu bankéřů si kondice americké ekonomiky nežádá intervenci, přičemž poukázal hlavně na silný trh práce. Americká inflace se sice nachází mírně pod cílem, nicméně Fed je přesvědčen, že k žádoucím úrovním pomalu ale jistě směřuje. Jedinou změnou, ke které došlo, tak bylo zvýšení sazby na přebytečné rezervy o 5 bazických bodů na 1,6 %.
img

Index Exportu – ani jaro český export nepovzbudí

30.01.2020 Podle odhadu Indexu Exportu se listopadový pokles českého vývozu na konci roku 2019 opakovat nebude a celoročního hodnota vyvezeného zboží z Česka na zahraniční trhy dosáhne nového rekordu, téměř 3,7 biliónů korun. Přesto první čtvrtletí letošního roku bude ve znamení mírného poklesu hodnoty českého vývozu. V dubnu se podle aktuálního odhadu Indexu Exportu český vývoz vyrovná loňské výkonnosti.
img

Ranní nadhoz - viceguvernér Nidetzký čeká stabilitu sazeb

30.01.2020 Včerejší zasedání amerického Fedu podle očekávání nepřineslo žádnou změnu v nastavení měnové politiky. Podle vyjádření šéfa Fedu J. Powella se americká ekonomika vyvíjí v souladu s prognózou a tomu odpovídá i aktuální výše úrokových sazeb. Ekonomika mírně expanduje, přitom trh práce zůstává silný. Slabší však zůstávají podnikové investice i export. Vzhledem k nízké nezaměstnanosti by očekával ale rychlejší růst mezd. Inflace se nachází mírně pod cílem, nicméně Fed předpokládá, že se v následujícím období dostane do jeho blízkosti. Jedinou změnou, ke které došlo, bylo zvýšení sazby na přebytečné rezervy o 5 bazických bodů na 1,6 %. J. Powell rovněž zmínil, že Fed připravuje změnu rámce měnové politiky podobně jako ECB. V reakci na slova J. Powella dolar mírně oslabil, vzápětí se však vrátil zpět.
img

Okénko trhu - Fed by dnes ke změnám sazeb přistoupit neměl

29.01.2020 Dnešní datový kalendář více méně zeje prázdnotou, proto ve středu pozornosti bude zajisté měnověpolitické jednání americké centrální banky. Ta bude zasedat ve večerních hodinách našeho času. Tým RBI ani trh neočekávají změnu nastavení úrokových sazeb, jejichž horní hranice se nyní nachází na úrovni 1,75 %. V posledních týdnech data z americké ekonomiky a zejména z amerického trhu práce velmi pozitivně překvapovala. Zástupci Fedu již s předstihem v polovině minulého roku reagovali na očekáváné ochlazení tamní ekonomiky třemi sníženími sazeb. Podle aktuálních prognóz by americká ekonomika neměla čelit výraznějšímu zpomalení. Variantě stability sazeb napovídá také rétorika členů bankovní rady, kteří se vesměs shodují, že současné nastavení sazeb je v tuhle chvíli adekvátní stavu americké ekonomiky. Od podzimního zasedání prezident Fedu J. Powell při každé příležitosti opakuje, že centrální banka již dále upravovat sazby v dohledné době nebude. Vzhledem k aktuálně příznivým datům není důvod předpokládat, že by se jeho rétorika po dnešním zasedání měla změnit.
img

Ranní nadhoz - Fed dnes sazby měnit nebude

29.01.2020 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA vykázaly v prosinci meziměsíční nárůst o 2,4 % a výrazně tak překonaly tržní odhady, které počítaly se zvýšením pouze o 0,3 %. Prosincový údaj byl silně ovlivněn objednávkami vojenských letadel, v důsledku kterého si dopravní sektor připsal 7,6 %. Při vyloučení tohoto vlivu pak objednávky mírně poklesly o 0,1 %. Méně příznivou zprávou byl i pokles objednávek investičních statků, který činil -0,9 %.
C:\fakepath\vir-28012020-lv.jpg

Analytik: Pokud bude koronavirus jako SARS, ztráty budou 100 mld. USD

28.01.2020 Pokud nabude infekce koronavirem rozměrů epidemie SARS z roku 2003, světová ekonomika nebude tratit více než 100 miliard dolarů (2,29 bilionu Kč). ČTK to dnes řekl analytik skupiny Natland Petr Bartoň. Jde o hodnotu, kterou americká ekonomika vyprodukuje zhruba za 44 hodin, dodal.
img

BHS Private Equity Fond koupil předního výrobce elektrických rozvaděčů

28.01.2020 BHS Private Equity Fund, který se zaměřuje na investice do malých a středních podniků v České a Slovenské republice, získal spolu s minoritními ko-investory 100% akciový podíl ve společnosti DCK Holoubkov Bohemia a.s.
img

Okénko trhu - Americké objednávky rostly díky letadlům

28.01.2020 Prosincové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA překvapily, když po sezónním očištění vykázaly meziměsíční nárůst o 2,4 %, zatímco odhady činily pouze 0,3 %. Je ovšem nutné zdůraznit, že výsledek je poněkud zkreslen dvěma faktory. Zaprvé došlo k razantní revizi listopadového výsledku z -2,1 % na -3,1 %, což znatelně snižuje srovnávací základnu. Zároveň je prosincový výsledek silně ovlivněn objednávkami vojenských letadel, které poskočily o 168,3 %. Celý dopravní sektor tak díky tomu vykázal růst o 7,6 %. Při odmyšlení právě dopravy pak objednávky naopak mírně poklesly o 0,1 %. Méně příznivou zprávou byl i pokles objednávek investičních statků, který činil -0,9 %.
img

Ranní nadhoz - čínský koronavirus ovlivňuje i finanční trhy

28.01.2020 Lednové indexy vydávané německým institutem IFO příliš nepotěšily. Ukazatel očekávání odepsal téměř celý bod a dosáhl pouze 92,9, což bylo téměř dva body pod tržními odhady. Pokles indexu byl zaviněn slabšími vyhlídkami ve stavebnictví a ve službách, naproti tomu sentiment v průmyslu se dále zlepšoval, což je pro německou výrobně a exportně orientovanou ekonomiku dobrá zpráva. V reakci na horší data společná evropská měna oslabila, když se vůči dolaru dostala na EUR/USD 1,102, tedy nejslabší úroveň za poslední téměř dva měsíce.
img

Okénko trhu - IFO indexy příliš nepotěšily

27.01.2020 Dnes zveřejněné indexy vydávané německým institutem IFO příliš nepotěšily a zchladily optimismus, který na trzích zavládl minulý týden po publikaci lednových PMI a ZEW ukazatelů. IFO index očekávání odepsal téměř celý bod a dosáhl pouze 92,9. Nicméně, tato hodnota je o téměř dva body pod tržními odhady, které pod vlivem posledních příznivých dat očekávaly další zlepšení sentimentu. Zajímavý obrázek poskytl pohled do struktury ukazatele. Lednový pokles indexu byl zaviněn slabšími vyhlídkami ve stavebnictví a ve službách, tedy v sektorech, které ještě nedávno udržovaly nejsilnější evropskou ekonomiku nad vodou. Naproti tomu se vyhlídky v průmyslu dále zlepšovaly, což je pro německou výrobně a exportně orientovanou ekonomiku dobrá zpráva. Tamní výrobní sektor se vzpamatovává z poměrně výrazného šoku, a vzhledem k tomu, že se kromě nižší zahraniční poptávky potýká i s dopady strukturálních změn, bude pravděpodobně trvat delší čas, než se znovu dostane do kondice. IFO index očekávání je z dlouhodobého hlediska považován za nejlepší předstihový ukazatel německého hospodářského růstu a toto negativní vykročení do nového roku naznačuje pokles hospodářského růstu v Q1. Jedná se však o údaj jen za první měsíc a netřeba ho přeceňovat. Zhruba poloviční pokles pak zaznamenal IFO index podnikatelské nálady, který v lednu skončil na 95,9 bodech. Tržní odhady přitom počítaly s 97 body. Vzápětí po zveřejnění údajů společná evropská měna mírně ztratila a její kurz proti dolaru se dostal pod EUR/USD 1,102. Během následujících hodin pak část svých ztrát umazala.
img

Forex: Koruna rekordní sílu neudržela

27.01.2020 Po rychlém až zběsilém posílení, které během pouhých tří týdnů stlačilo kurz koruny z EUR/CZK 25,44 až na sedm let neviděné hodnoty poblíž EUR/CZK 25,06, se dostavila námi očekávaná korekce. Ještě v minulém týdnu to přitom vypadalo, že se české měně poblíž rekordu zalíbilo. Vlivem pozitivních dat o německém i evropském sentimentu koruna vždy na krátký čas posílila, nicméně na trendu byl už vidět posun spíše směrem ke slabším hladinám. K tomuto pohybu zároveň docházelo i u polské či maďarské měny a trhy tak zřejmě pomalu střízlivěly z předchozího nadšení pro rizikovější investice. To se potvrdilo v pondělí ráno, kdy stačilo, aby německý IFO index očekávání za leden dopadl pod předpoklady a středoevropské měny rázem pokračovaly ve sčítání ztrát.
img

Ranní nadhoz - Ifo index by měl potvrdit zlepšení nálady v Německu

27.01.2020 Koruna přes víkend nezaznamenala žádný významný výkyv. Nový týden tak otvírá na přibližně stejné úrovni, jako zavírala ten předchozí, tedy na EUR/CZK 25,17.
Související klíčová slova: Střední hodnota | Banco Santander | Hospodaření českého státu | Čína a USA | Dominik Rusinko | Další snižování sazeb | Střední Evropa | Zvyšování sazeb ČNB | Repsol | Desinflační trend | Zastropování cen plynu | Počet nakažených koronavirem | Bilanční suma | Produkce německého průmyslu | Čekací doba | Odhad vývoje ekonomiky | Asijské akciové trhy | První odhad HDP | Vyjádření ekonomů | Objem transakcí | Aktualizovaný výhled | Dynamický růst | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Hospodářská rizika | Protiinflační tlaky | Růst v eurozóně | Uvolněné měnové politiky | Maloobchod v únoru | Realitní trh | Průmysl v listopadu | Cena platiny | Prostor k růstu | Knorr-Bremse | ČSA | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | CETIN Group | Dezinflace v Německu | Klid před bouří | Filip Louženský | Výnosy dluhopisů | Zvyšování cen | Měnové zasedání bankovní rady | Prognóza České bankovní asociace (ČBA) | Průměrná míra nezaměstnanosti | Světové akcie | Fed Business Outlook | Spekulace na růst sazeb | Dukascopy | Zonky | Vývoj nezaměstnanosti | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Války | Snižování stavů | Raiffeisen investiční společnost | Opětovný pokles | Ministr zahraničí | Americký ADP | Cla na americké zboží | Finanční zátěž | Vývoj | Státní dluhopis | Míra volatility | CE3 | Údaje z USA | Jakub Seidler | Češi | Vývoj ceny akcií Komerční banky | Data z trhu práce | Hrozba recese v eurozóně | Pokračování klesajícího trendu | McKesson Corp | Ozbrojené konflikty | Zveřejněné údaje | Allianz | Trh nemovitostí | Nákupu státních dluhopisů | Celní spor EU-USA | Globální růst | Ceny bytů | Radim Dohnal | Johann Strobl | Uvolnění podmínek | Jana Steckerová | UniCredit Bank Czech Republic | Česká ekonomika letos | Zdražovat | Člen bankovní rady Aleš Michl | Illinois | Měnový pár EUR/CZK | HDP v Maďarsku | DPH | General Dynamics | EUR | Nezaměstnanost v lednu | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Outperform | SMBC | Úvěrový trh | Tvorba fixního kapitálu | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Pokračování růstu | Vyhlídky do budoucnosti | Nedostatek čipů | Kalifornie | Pokles hospodářství | Zasilatelské společnosti | Přemýšlení | Finanční ústav | Průmysl v USA | Brokeři | Schodek státního rozpočtu | Accenture | Oživení cen | Fortinet Inc | Marsh & McLennan | Hlavní úrokové sazby | Dnešní finanční trhy | Salesforce | Roche | Akciové společnosti | Garanční systém | Automobilový sektor | Danske Bank | OTP | Míra nezaměstnanosti v březnu | Jan Juchelka | Žebříček nejbohatších | Swissquote Bank | Ceny v českém průmyslu | Výkyvy | Itálie | Ownest | Euro proti dolaru | McDonald's | Organizace Conference Board | Stoxx | Ředitel skupiny ČSOB | Stavební produkce | Vývoj české inflace | Okénko finančního trhu | Nižší sazby | Epidemická situace | PEPP | DGSE model | Obchodní deficit | Cena severomořské ropy | Texas | Finanční aktiva | Údaj o HDP | Německé průmyslové objednávky | Rozpočet EU | Očekávání | Korelace | Ceny energetických komodit | Vyhlášení nouzového stavu | Finanční injekce | Možnosti obchodování | Volatilní | Inflace v září | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Úrokové sazby v eurozóně | Daň z nabytí nemovitosti | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Nikl | Maloobchodní tržby v eurozóně | Údaje o vývoji inflace | Swiss Life | Novo Nordisk A/S | Continental Barum s.r.o. | Nákladové tlaky | Akcenta CZ | Úvěry klientům | Současný propad | Výpadek příjmů | ECB měnové podmínky | Novo | Pozitivní nálada | Evropské ceny výrobců | EUR/JPY | Alternativní investice | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Veřejné finance | Nálada amerických spotřebitelů | Německá inface | Novartis | Odhady PMI indexu | Odvetná cla | Příležitost k nákupu | Inflační doložka | Průměrná sazba hypoték | Trh práce | Evropská komise | Dopady energetické krize | Robert Šuman | Pro investory | Souhrnný indikátor | Fondee | Masivní propouštění | Globální výhled | Philip Morris ČR | Oživení ekonomiky | Swiss | Crypto | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | Volksbank | Potenciál | Nálada v ČR | Opouští EU | Zpráva z akciového trhu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | TPCA | Návrat inflace | ČSOB Factoring | TLTRO III | Volatilní vývoj | Švédské koruny | Nízké sazby | Míra nezaměstnanosti v ČR | Podnikatelské aktivity | Akvizice | ServiceNow | Finanční stabilita | Posílení | Lednová inflace | Devon Energy | Index aktivity | Oslabování měny | Česká měna dnes | Pokles cen energií | Bankovní společnost | Výkon českého průmyslu | Cyklus zvyšování sazeb | Autodesk | Výrobní podniky | Škoda Auto | ADP report | Lesy České republiky, s.p. | Save & Capital | Seznam největších plátců daně | Vývoz v listopadu | Česká fintech asociace | Miliony dolarů | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | US dluhopisy | Nová historická maxima | Nálada v eurozóně | Programátor | Zisk před zdaněním | Záznam z jednání ČNB | FWR Strategy | Levná ropa | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | KeyStock | Prognózy | Spotřební daň z nafty | Top Stocks | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Šéf Fedu Powell | Stabilita koruny | NYSE | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Výkonný ředitel | Broadcom | E.ON | Jaroslav Tupý | Infekce koronavirem | Slabá koruna | Odklad splátek | Levice | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Experti | Údaje o hrubém domácím produktu | Futures kontrakt | Náklady na financování | Chování | Mimořádné daně | Rekord | Obchodní dohoda USA-Čína | Průmyslová výroba v Itálii | Americká administrativa | Bankovní skupina | ČSOB Leasing | Člen bankovní rady ČNB | Marian Jurečka | Rozhovor | ČEZ | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Sentiment v ekonomice | Zlato a bitcoin | Hospodářství EU | Creditas | Evropský kalendář | Dění na trzích | Bankovní vklady | Měnové krize | Zvýšení minimální mzdy | Výroba počítačů | Bidenova administrativa | Černé labutě | IHS | Uvolňování měnové politiky | Kurz eura a dolaru | Asijské trhy | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | ČMZRB | Analytik společnosti XTB | Český statistický úřad | Impuls | ČNB kurz | EUR/USD | Obchodní bariéry | Equinix | Index ekonomické nálady | Pokračování intervencí | General Electric | Prezidenti a premiéři | Nálada v průmyslu | Administrativa prezidenta | Nezaměstnanost v Česku | Dění ve světě | Pokles světové ekonomiky | DNB Markets | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Investing | Recese v eurozóně | Předseda představenstva | Reality | PKN Orlen | Šéf Fedu Jerome Powell | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Inflace ze Spojených států | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Český průmysl | PMI z Německa | Directa | Pojišťovací skupiny | ČNB úrokové sazby | Současná cena | Dot plot | SOK | Světové hospodářské krize | Obavy z pandemie | Ekonomický šok | Řetězec Makro | Akcie společnosti | První část obchodní dohody | Největší bankovní domy | Uzdravování | Zasedání turecké centrální banky | Tuzemské hospodářství | Důvěra v ekonomiku | Pesimistická nálada | Softwarová společnost | Ministr financí | CSI 300 | Aktuální vývoj | Benchmark | Rostoucí výnosy | Ekonomická omezení | Lídři Evropské unie | Stimul | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Mezibankovní | Stav trhů | Základní úroková sazba | Většinový podíl | Průměrné mzdy | Vývoj ceny ropy | Pokles exportu | Odhad letošního růstu ekonomiky | Měnové zasedání | Cenné papíry | Čistý příjem | Americké podniky | Výnos | Nová prognóza ČNB | Velcí investoři | Kondice ekonomiky | Finanční trh | Přecenění zboží | Kurzotvorné informace | AdmiralMarkets | Soudní dvůr EU | 100 miliard dolarů | RBS | Trh s dluhopisy | Německý ukazatel | Zpřesněné údaje | Brent | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Sázky na pokles sazeb | IHNED | Asijské akcie | Delta | Prodeje nových aut | Snowflake | Finanční podmínky | Data z Ameriky | Colorado | Dlužník | REITs | Americký akciový trh | ZEW indexy | Vývoj na trzích | SMA | USMCA | Klíčový údaj | Vzdělávání | Výrobce letecké techniky | Šéf Fedu | Americké makro | Telekom Austria | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Dopravci | Axiory | Rozhodnutí o sazbách | Cena emisních povolenek | Tržby v Německu | Ekonomické zotavení | Jiné měny | Euro ČNB | Akcie Erste | Firma ČEZ | Chicagský index nákupních manažerů | Jednociferná inflace | ESG | Import | Analytik Broker Consulting | Nálada výrobců | Překvapivý růst | Bankrot Řecka | Výraznější impuls | Německý akciový index DAX | EMS | Airbus SE | Exchange | O2 Czech Republic | Forexový trh | Splátky dluhů | Investiční strategie | Snižování sazeb ČNB | Miliardář Elon Musk | KLDR | Státní dluh | MAE | Zastavení dodávek plynu | Zasedání centrálních bank | Zpomalující ekonomika | Hluboké recese | Commodities | Ekonomka Horská | Index Exportu ČR | Růst deficitu | Společnost ADP | Druhá největší ekonomika světa | Směřování měnové politiky | Podniky | Kontrakty | Strach | Jeden dolar | Investorský sentiment | ČD-Telematika | Americká nezaměstnanost | Capitalinked.com Radim Dohnal | Oživení čínské ekonomiky | Trpělivost | T-Mobile Czech Republic | Propad cen | První hike ECB | Obchodování s cennými papíry | BrokerJet | Očekávání ČNB | Poplatky a provize | Akciový index MOEX | Praxe | Bondster | Škoda | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Komentář Raiffeisenbank | JPY | H&M | Odpojení Ruska | SOTIO | Ceny ve výrobě | Nejvýraznější růst | Spotřebitelské inflace | Philip Morris International | Polské maloobchodní tržby | Investiční příležitost | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Rozhodnutí soudu | Akcie Anglo American | Casino | VÚB | Mzdová vyjednávání | Posilování dolaru | Směřování trhu | Odražení ode dna | Ekonomický sentiment | Platon Finance | Ceny dřeva | Uber Technologies | ÚOHS | Macy’s | Plán vlády | Podnikové objednávky | Výhled v eurozóně | Projekce | Znehodnocení | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Kontrakce | Rozhodnutí americké centrální banky | Eurohold | Více peněz | CISCO | Globtrex.com | Peníze | Kurzarbeit v Německu | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Kurz renminbi | Trade Brokers | Ukazatel | Suezský průplav | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | FTX | O2 Czech Republic a.s. | Žebříček | Měnověpolitické zasedání Fedu | Průmyslové zakázky | Optimismus mezi podniky | SOLEK | Marek Zeman | Měnová opatření | Mimořádný růst | Bydlení | Vít Hradil | Coinmarketcap | Zastropování cen energií | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Nestlé | Americká lehká ropa WTI | finGOOD | Český miliardář | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Dění na finančním trhu | USD/CZK | Certifikáty | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Obchodní politika | Holdingové společnosti | Služby | Pokles polské ekonomiky | Bilance obchodu | Cena Brentu | Zisky bank | Elektrická energie | Znovuotevírání ekonomiky | Růst výrobní aktivity | Bezpečné přístavy | ALUMINIUM | Rekordní deficit | Čínská poptávka | Online prostředí | Objem hypoték | ENEL SpA | Protistrana | Měnová politika Fedu | Inflace ve Španělsku | Měny v regionu | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Adani | Tuzemská ekonomika | Hershey | Americká sněmovna reprezentantů | Barel ropy | Amgen | Apetit investorů | Přebytek ropy | Konference v Jackson Hole | Americký Fed | Nižší daně | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | NBC | Růst ceny ropy | Dlouhodobý investiční produkt | Ropa WTI | Svaz německého průmyslu (BDI) | Šíření onemocnění | O2 | Micron | Obchodní transakce | Výsledek hospodaření | Výrobní ceny v eurozóně | Lockheed Martin | Vývoj měnového kurzu | Americká softwarová společnost | Produkce v průmyslu | Walt Disney Co | Bankovní rada ČNB | Friedrich Wilhelm Raiffeisen | Nová makroekonomická prognóza | Měnová krize | Představitelé ČNB | Developeři | Bankovní domy | SPS | Raiffeisenbank (FWR) | Brexit | ZEW index | Úrokové výnosy banky | Viceguvernér ČNB | Kurz eura k dolaru | Dividendy z energetické společnosti | Depreciace | Ekonomický optimismus | Vývoj státního rozpočtu | Evropské burzy | CSI300 | Valná hromada | Pozornost investorů | Tomáš Cverna | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Sezónně očištěná nezaměstnanost | Avast Software | Kč/USD | Český trh práce | Cenový skok | Americký prezident Joe Biden | Snížení dluhu | Béžová kniha | Hello Bank | Cestování | Nord Stream 2 | AMS | Minimální mzda | Odliv kapitálu | Obchodní dohoda | Implikace | České hospodářství | Bond | Broker | S&P Case-Shiller index | Bayer | Růst dovozu | Evropské PMI | Akcionáři | Cash flow | Prodeje aut | Záchranný fond | Citroën | Janet Yellenová | Posílení koruny | Držení pozice | USD | Equity | Vyjádření ČNB | Vývoj devizových rezerv | Česká pošta | Export | Bezprecedentní propad | Banka Goldman Sachs | Příjmy a výdaje domácností | Německé HDP | Dluhopisový index | Raiffeisenbank Igor Vida | Britský akciový index FTSE 100 | Britové | Technická analýza | Macquarie | EUR ČNB | Rekordní růst | Chemický průmysl | Hyperinflace | ProfitLevel | Posilování koruny | Ekonomický kalendář | Obchodovat s cennými papíry | Trh s nemovitostmi | Stav devizových rezerv | Deficit zahraničního obchodu | Zastavení poklesu | Čínský koronavirus | Americká ropa WTI | Aktuální očekávání | Vysoké ceny energií | Prodej automobilů | Přiznání k dani z příjmu | Výkon | Gilead | Kurzy akcií | Qualcomm | Vladimir Putin | Comcast | Sodexo | Zvednutí sazeb | Spotřebitelský sentiment v USA | Výroční zprávy | David Marek | Nové mutace | InterContinental | Nezaměstnanost v březnu | Tržní volatilita | Vývoj ceny zemního plynu | Data o vývoji HDP | Amazon Prime | Výsledek jednání ČNB | Společnost innogy | Jestřábí komentáře | Plány | Zasedání FOMC | Vládní opatření | Energetická společnost | Na burze | DJIA | Šok | Ropná zařízení | Next Finance | Jana Vaisová | Hodnocení současné situace | Dopady sankcí na eurozónu | Riziková averze | ČSOB | Měnové války | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Ekonom společnosti | Rockaway Capital | Evropská inflace | Italský premiér | Inflace v České republice | Rozvahy Fedu | Jaroslav Haščák | Igor Vida | Výsledky za první čtvrtletí | Investovat | Makro data | Tvorba pracovních míst | Zavedení eura | Total | Trh s ropou | Rekordní schodek státního rozpočtu | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Ekonomický růst | Kofola | Vývoj ceny akcií | Americký průmyslový sektor | Maďarsko | Nemovitostní fondy | Výdaje státního rozpočtu | Pokles kurzu | Noviny | Prosincová sezónnost | Garance | Měnový fond | Pozitivní signál | Korunový trh | Jan Sadil | Úroková sazba | Dopady epidemie | ISM pro sektor služeb | Dnešní ADP report | TJX Companies | Inflační spirála | Růst výrobních cen | Kabinet | Kurzovní lístek | Výše dividendy | Index ISM ve službách | Klimatické změny | Nízká inflace | Evropská komise (EK) | Ekonomiky | Tovární objednávky | Litva | Tisková zpráva | Prodej | Reálné hodnoty | Hypotéky v Česku | UniCredit Bank | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | PPF Telecom Group | Spekulovat | Tempo zdražování | Swapy | Cenové tlaky | Cena elektřiny pro německý trh | Rostoucí ceny energií | ING Jakub Seidler | Francouzská Société Générale | Americké úrokové sazby | Data z tuzemské ekonomiky | Síla poklesu | Ruský prezident | P.A. | HDP v USA | Česká zbrojovka | Snižování úroků | Podpůrné programy | Giuseppe Conte | Čtvrtletní výsledky | Bankomaty | Kapitálový trh | Wienerberger | Oživení trhu | Růst ekonomiky USA | Avast | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Britský ministr financí | EP Commodities, a.s. | FXDD | Výsledek inflace | Nejúspěšnější odvětví české ekonomiky | Šíření mutace | Vnímání rizika | Vládní výdaje | Středoevropské měny | Vyšší náklady | Euromoney Global Private Banking Awards 2024 | Broker Trust | Severočeské doly a.s. | Celní spor | Snížení poptávky | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Německý export | Vyšší zhodnocení | Státní výdaje | Patria Online | Předsedové vlád | Hospodářský institut | Dovoz | Sazby hypoték | František Bostl | Evropská dluhová krize | Šíření nemoci | Caterpillar | PMI z výroby | NextEra | Zvýšená riziková averze | Obchodování na finančních trzích | VIX index | Velké firmy | Pozitivní zprávy | Hodnota akcií | Hyundai | Uplynulý rok | EOG | Penzijní fondy | Ekonomika oživuje | Nikkei | Extrémní nárůst | Rohlik Group | České ceny výrobců | Pro tradery | Nominální hodnota | Bankroty | Energie | The New York Times | 1 milion | Gigant Gazprom | Private banking | Výroba v Maďarsku | Konvergence | Fincentrum | Výrobní ceny | Čínské úřady | Investice ve stavebnictví | Politická situace | Komoditní | Marek Mora | PMI ze sektoru služeb | Tržní reakce | Patrie | Maloobchodní prodejce | Světový obchod | Ruské banky | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Bundesbanka | Monster Beverage | Investiční specialista | Progres | Největší ztráty | EUR/CZK | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Pohyby cen | Postavení USA | Zájem investorů | Zlepšení | Válka na Ukrajině | Snížení spotřeby plynu | Základní úrokové sazby ČNB | Intercontinental Exchange | Průmyslová výroba v Německu | Nárůst nově nakažených | Elon Musk | ČTK mluvčí | Euforie | Der Spiegel | Finančník | Liz Truss | Nedostatek polovodičů | Steven Mnuchin | Makrodata | Jestřábí postoj | Akciové indexy | Valná hromada ČEZ | Evropský růst HDP | Obrat trendu | Strategie Česká republika | Jednání ECB | Investoři | Malta | Investing.com | Souhrn finančních trhů | Akcie Erste Bank | Portfolio | Data o HDP | Bloomberg | Sója | Kolibřík Energie | Myšlení | Nordstream | Petr Pavel | Globální ekonomiky | Podnikové dluhopisy | Čínské strany | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Německá průmyslová produkce | Swissquote | Nejnovější výsledky | Očkování proti covidu | Souhrnný čistý zisk bank | Slovenská ekonomika | Zvedání sazeb | Negativní sentiment | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Moderna | Přidaná hodnota | Karina Kubelková | Média | Prezident ECB | Nákupní apetit | Zrušení úročení rezerv bank u ČNB | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Severní Korea | Index PPI | Obchodní napětí | Finanční polštář | Výkon společností | Saldo hospodaření | Euro Stoxx 50 | PMI pro sektor | Západní sankce | Investice do dluhopisů | Venezuela | Jádrový index | Bez rizika | Statistický úřad Eurostat | Dovoz ropy | Zisk | Petr Javůrek | Společnost Eurohold | Zlepšení sentimentu | Peso | SZIF | Fiskální rok | Zpřísňování měnové politiky | YTD | Dluhy domácností | Sektorová daň pro banky | ČSSD | Rekordní minima | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Červencová inflace | Futures na S&P 500 | Průmyslové objednávky | Část zisků | Cenový růst | Údaje o průmyslové výrobě | Kurzu měn | Posilování amerického dolaru | Finanční instituce | Makroekonomická prognóza | Slabší data z průmyslu | VIX index nervozity trhu | Bank of England | Automobilka Toyota | Airbnb | Lepší výsledky | Forward guidance | Společnost Smartwings | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Kurzy měny | Fannie Mae | T-Mobile Czech Republic a.s. | Ekonomický sentiment v Česku | CAC 40 | Britský premiér | NKÚ | Uložení peněz | Volatilita na trzích | NAHB | Vývoj sazeb | Daniel Křetínský | VIG | Výrazně negativní data | Obchodování u ČNB | WSJ | Prezident | AT&T | Rostoucí ceny ropy | Zápis z posledního zasedání | Kurz dolaru | Boom | Odložení brexitu | České aerolinie (ČSA) | Anheuser-Busch InBev | Evernym | Mimořádná opatření | BP | Cíl ČNB | Britské akcie | Němečtí exportéři | Úsporný tarif | Nastavení úrokových sazeb | Nová prognóza | Dvoutýdenní repo sazby | Německá spotřebitelská důvěra | Bankovnictví Raiffeisenbank | Asijské burzy | Antivirus | Růst německé ekonomiky | Nižší poptávka | Funkční období | KDU-ČSL | Euromoney Global Private Banking | Růst cen ropy | Inflace v květnu | Global Finance | Konflikt na Blízkém východě | Sestupný trend | Cena mědi | Raytheon | Ekonomika Číny | SaxoBank | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Zvýšená volatilita na trzích | Zhoršování situace | ČSOB Pojišťovna | Snížení nákladů | Cestovní kanceláře | Údaje o vývoji HDP | Odhad spotřebitelské důvěry | Boj s inflací | Skupina Home Credit | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Svaz německého průmyslu | Analýzy | Finanční pomoc | Americký S&P 500 | Americké prezidentské volby | TTF | Ekonom ING | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Inflační překvapení | Hlavní úroková sazba | Reakce trhů | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Vývoj hrubého domácího produktu | Energetický a průmyslový holding | Inflační situace | Míra nezaměstnanosti v Německu | IEA | CETIN a.s. | Demokraté | Pandemie COVID | Německý DAX | Obchodování s akciemi | Ministr práce | Den D | Hlavní události | Důvěra domácností | Výkonnost indexů | Patria | Ekonom BHS | EP | Výrobní index ISM | Analytik Purple Trading | Zisk bank | Tržní podíl | Uber | Sloučení | Zadlužení v eurozóně | Ekonomický vývoj | Akciové trhy ve Spojených státech | Telekom | UnitedHealth Group | Německý maloobchod | Evropské trhy | Komentáře členů Fedu | Chřipka | TRY | Data z ekonomiky | Program Antivirus | Úrok | Evropské ekonomiky | Severokorejský parlament | Jednotná evropská měna | MPO | Insolvence | Americké HDP | Agentura Reuters | Půjčka | Obchodní ředitel | Výkyvy cen | ex | Data z průmyslu | Odhad analytiků | Reálné mzdy | Spotřebitelský sentiment | Pokles tuzemské ekonomiky | Vyšší mzdy | P/E | Zpráva | Cestovní ruch | Pokles vývozu | Česká televize | Bohatý | Dobrá nálada | Aktuální prognózy | Odebrání bankovní licence | Technologické tituly | Hospodářské oživení | EUR/PLN | Prémie | Rizikové měny | ETX Capital | Představitelé Fedu | Události roku | Tržní kapitalizace | Ekologické organizace | Covid | Výše devizových rezerv | Švýcarská banka | Člen představenstva | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Konflikty | Tencent | Spor EU-USA | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Hlavní ekonom ING | Colt CZ | Firemní daně | Rotace | Rozhodnutí centrálních bank | Emoce | Státní pomoc | Dluhopisové výnosy | Žebříček nejbohatších Čechů | Ministerstvo obchodu | Zvýšení úrokové sazby | Konzistence | Reakce centrální banky | Letiště Praha | Zpomalení české ekonomiky | Finanční ředitel | Automobilka Škoda | RoboMarkets | S&P | Oslabování dolaru | Svaz dovozců automobilů | EPH | Skupina PPF | Česká měna | Hospodářský vývoj | Vzdělání | iPhone | Den daňové svobody | Hrubý domácí produkt (HDP) | London Stock Exchange | Slábnutí amerického průmyslu | Celoroční výhled | Handelsblatt | Rok 2024 | Prezident Trump | Zdanění energií | Evropská data | Mzda v ČR | Obchodování | Eurové úvěry | Zisk čínských průmyslových firem | Zvýšení daní | Aktiva bankovního sektoru | Rizikovější měny | Výrazné ztráty | Legislativa | DCK Holoubkov Bohemia | Viceguvernérka | UniCredit Bank v ČR | Ministr životního prostředí | Zasedání Fedu | Svátek v USA | Aktuální sentiment | Dopady koronavirové krize | Objem intervencí | Výkonost průmyslu | Rostoucí životní náklady | Česká spořitelna, a.s. | Tržby z prodeje | Růst sentimentu | Brexit bez dohody | CAD | JOLTS | Automobilka | Švédská národní banka Riksbank | Meta | S&P Global | Biotechnologická společnost | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Oznámení | České koruny | Rekordní hodnoty | Thyssenkrupp | HDP Německa | Management | Posilování eura | Cena ropy na světových trzích | Ceny akcií Komerční banky | Pokles české ekonomiky | Maloobchodní sektor | ZEW | BHS Private Equity Fund | Míra zisku | Důvěra investorů | Admiral Markets | Reálná mzda | Budoucnost | Dobré výsledky | Nová lidová fronta | Zasedání OPEC | Zahraniční investoři | Centrální banky | Prezidentka ECB | České firmy | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Výkonnost indexu | Komentované měsíční odhady | Objem dluhopisů | Zpomalení ekonomického růstu | Německé ceny | Eurostat | Mutace viru | Majitel | Předpověď | Zprávy | Akcie bankovních společností | Fiat Chrysler | Ruský rubl | Česká mincovna | Zpomalující inflace | Deflace | Raiffeisenbank Russia | Investiční aktivita | Dolary | Moskevská burza | Vysoký přebytek | Tovární objednávky v USA | Northrop Grumman | Akcie v Asii | Harmonizovaná inflace | Dubnová čísla | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | Petr Fiala | Island | MOEX | Dopad na finanční trhy | Turecká lira | Sazby ČNB | Projev Jeroma Powella | Americký fiskální balíček | Obchodování na pražské burze | Cílování inflace | Alena Schillerová | Německé firmy | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Přebytek obchodní bilance | Investiční banka | Reportované výsledky | Pozornost finančních trhů | Údaje o zářijové inflaci | Úroveň parity | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Occidental Petroleum | PwC | Americký maloobchod | Události ve světě | Index Stoxx 600 | Snižování cen | Růst amerických tržeb | Penále | PX index | Praha | Ceny ropy | Normalizace měnové politiky | Berkshire Hathaway | Nárůst tržeb | Míra | Evropský parlament | Akcie v Evropě | Hazardní hry | Silné cenové tlaky | Pokles tržeb | Byty | Dobrá čísla | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Náhrady mezd | Program nákupu aktiv | 4iG | Udržitelnost | 3M | Nejdůležitější události | Silný růst | Měsíční report | Airbus | Marek Pokorný | ATM | Futures | Úpis akcií | Bilion | Prognóza Fedu | Očekávání úrokových sazeb | Dnešní data | Celkový trend | Volný čas | xStation | Vakcína | Úvěrování | České banky | Španělská ekonomika | Regulační úřad | Vyhlídky | British American Tobacco | Odhad inflace | Firmy | USA inflace | Graf vývoje | Snížení DPH | CZ | Berenberg Bank | Vláda USA | Obchodní partner | Kevin Tran Nguyen | NATO | Internetové obchody | Kolínská automobilka | Zadlužování | Tržní podmínky | Hodnota akcií ČEZ | Spoření | Cena ropy brent | Práce z domova | Bitcoin | Čínské zboží | Index cen domů | Enormní zájem | Dluhy domácností u bank | Uvolňování měnové politiky v USA | Listopadová inflace | François Villeroy de Galhau | Oslabení exportu | Investment management | Inflace v Evropě | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Nástroj | Větší riziko | eTrader | Reálné spotřeby domácností | Výsledky | Marriott International | HUF | Depozitní sazby | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | EURCZK | Petr Král | Zápis ze zasedání Fedu | Hospodaření státu | Tapering | Zdražování pohonných hmot | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Phillips 66 | Hedgeové fondy | Energetická skupina | Britský finanční regulátor | Ruský plyn | Technická recese | Národní rozpočtová rada | Veřejné služby | ČNB Petr Král | KoroNERV-20 | Licence Sberbank CZ | Sázka | Sazby centrálních bank | Kurz koruny k euru | Kurz EUR/USD | Současný trend | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Siemens | Digitální měny | Distribuce | Waste Management | Cena ropy WTI | Bank of America | Energetický sektor | Manažeři | TIM | Atentát na Donalda Trumpa | Carry trade | Pojišťovny | Fundamentální analýza | Macquarie Asset Management | Petr Lajsek | Spotové ceny | Odhady trhu | Silný dolar | Tuzemský kapitálový trh | Zpřesněný odhad | Finanční domy | XTB Jiří Tyleček | Zelená čísla | Financial | Meziroční inflace v eurozóně | Cena zlata dnes | Summit G7 | Koruna | ČSOB Petr Dufek | Pokles investic | Eli Lilly | E15 | Finanční služby | Cukr | Cenový index PCE | Výrazný pokles | Inflace ve službách | Vysoké úroky | Ekonomický propad | Vyšší poptávka | Měny rozvíjejících se ekonomik | Akciové tituly | Analytická společnost | Raiffeisen | Akciový index | Colgate-Palmolive | Medián | Zůstatek | Hypoteční trh | Shell | Finanční výsledky | Úpis nových akcií | Včerejší obchodování | Spoření v bankách | Ondřej Machač | Decentralizace | OPEC+ | Francie | Riziko recese | Ekonomické události | Sada dat | Ekonomická situace | Dopady války na Ukrajině | Raiffeisenbank Vít Hradil | Zestátnění ČEZ | Oldřich Dědek | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Poklesy HDP | Epidemické situace | Onemocnění | Objem exportu | Österreichische Post | Index cen průmyslových výrobců | Dopady koronaviru | BHS | Objem | Makroekonomický výhled | Propad | Zpomalování světové ekonomiky | Zvyšování mezd | Asociace | Růst cen v eurozóně | Sdružení automobilového průmyslu | Hennessy | Předvánoční obchodování | Activision | Obavy z recese | Hypotéza | Očekávání investorů | Class A | Zasedání Světového ekonomického fóra | Marka | Pokračující pokles | Výsledky firem | Výkonnost | Česká a slovenská UniCredit Bank | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Německý PMI | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Globální dodavatelské řetězce | Oživení v Číně | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Oslabení měny | Cenový šok | Klima | Inverze výnosové křivky | CVC Capital Partners | Asie | Soukromé firmy | Oslabení forintu | Hranice měnové politiky | Makroekonomické ukazatele | Prodej akcií | Report ADP | Odchod z EU | Zákonodárci | Výsledky společnosti | Americká banka | Společný podnik | Posílení kurzu | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Pokračování rostoucího trendu | Western Alliance Bancorp | Propuštění | Slabší růst ekonomiky | Český index nákupních manažerů | Prodeje domů | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Sušánka & partneři | Světové ceny ropy | Alibaba | Růst spotřebitelských cen v USA | Dnešní HDP | Letní měsíce | Andrej Babiš | Pokles ceny | Kapitálová přiměřenost banky | Národní měny | Výsledky průzkumu | Bernstein Bank | US dollar | Regulátor | HighSky | Znovuzavedení šrotovného | Vládní dluh | Průzkumy | Strach z druhé vlny | Raytheon Technologies Corp | Nomura | CVC Capital | Hlavní indexy | Státní rozpočet | The New York Times (NYT) | Irské akcie | Kanada | Hospodaření státního rozpočtu | Videokonference | Největší banky | Novela zákona | Rezervy bank | Demokraté a Republikáni | Chybějící poptávka | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Zpomalování ekonomiky | Odvaha | Důchod | Utahování měnových podmínek | Forwardové sazby | Poptávka po úvěrech | Guvernér banky | Uzavírání pozic | Ceny ve výrobní sféře | Ekonomika Německa | Pfizer | Case-Shiller | Propad české ekonomiky | Posílení amerického dolaru | Britské libry | Toyota Motor | Vývoj inflačních očekávání | Investiční společnost | Offshore | Studie | Data z americké ekonomiky | Srovnávací základna | Vysoká cena | Tempo růstu spotřebitelských cen | Skepse | Slabší koruna | Cena eura | Společnost Allegro | Nákup aktiv | Obchody | První obchodní den | Finmag | Cena plynu | VHM | Rozpočtový rámec | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Globální dění | EDF | S&P 500 Index | Intervence ČNB | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | JEAN PIERRE | Oživení evropské ekonomiky | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Virus | Zbrojovka | Reakce trhu | FRA | Odliv dividend | Dnešní výsledky | Plyn | Fintree.cz | Kevin McCarthy | Forexové intervence | Soudní dvůr | Cenová hladina | Centene | Bankéř | Investice do měn | Tlumení QE | Ropa Brent | Kering | Ceny domů | Pozitivní impulz | Výnosové křivky | HDP USA | ABB | James Bullard | Meta (Facebook) | Hypotéky | Odhad meziroční inflace | Německý akciový index | Pohyb kurzu | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Zvýšené riziko | Zvýšení cenové hladiny | Zoetis Inc | Vývoje kurzu | Finanční operace | Přijetí | Ministryně práce a sociálních věcí | Evropa | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Oživení americké ekonomiky | Česká spořitelna | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Korporátní daně | Natland Petr Bartoň | Proinflační faktory | CVS | Ceny na čerpacích stanicích | Obraty | USD/PLN | OPEC | Zdražení ropy | Short | Burzy cenných papírů | Argentinské peso | ČNB Tomáš Holub | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Česká bankovní asociace (ČBA) | Ukončení intervencí | Generali Investments | Poptávka po bezpečných aktivech | Jednání FOMC | FinGO | Tiffany | Reálný HDP | Pár EUR/USD | Schlumberger | Index výrobních cen | Neutrální výhled | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | Prognóza kurzu | Omezení pohybu | Eurodolar | Dopady na ekonomiku | KB | Zpráva o inflaci | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Deficit rozpočtu | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cenný papír | Železničná spoločnosť Slovensko | Maloobchod | Erste Asset Management | Nakupovat státní dluhopisy | Optimistická očekávání | Hospodaření banky | Vepřové maso | Obrat v měnové politice | Růst výnosů u dluhopisů | Zisk z finanční a provozní činnosti | Aktuální cena ropy | Index ekonomické aktivity v USA | Oslabení amerického dolaru | CVC | Mistrovství světa v hokeji v Praze | Kroger | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Oživení inflace | Trump | Devalvace | Stavebnictví | Rekordní minimum | Hospodářský propad | Makroekonomický vývoj | Index volatility | Brands | Dolarové likvidity | London School of Economics | BHS Private Equity Fond | Ústup inflace | Kurzarbeit | Martin Toman | Booking Holdings | Změny sazeb | Prohloubení schodku | Rezidenční nemovitosti | Moët | Britský FTSE 100 | Communication | UPS | Ruský akciový trh | Křetínský | Mobilní aplikace | Vyjádření premiéra | Technické analýzy | Silnější dolar | Italská vláda | Příjmy z obchodování | Lesy ČR | Ukrajinské hřivny | Výhled na příští rok | CRIF | Obchodování v Asii | Maďarský forint | Spořící účet | Klienti privátního bankovnictví | Mexiko | Global Private Banking Awards | Směnárny | Rostoucí trend | Finanční krize | Patrik Tkáč | Česká firma | Euro dnes | Vstupy | Celkové provozní výnosy | Marek Podrabský | Obchodní strategie | Měsíční data | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Hackeři | Inflace ve Francii | Hello bank | Index spotřebitelské důvěry | Nové zakázky | Čeští exportéři | Groupe Beneteau | Snížení spotřeby | Akcie společnosti ČEZ | Akcie Komerční banky | Ekonomické výsledky | Indikace | Provozní výnosy | Internetové prodeje | Rakousko | Turecká centrální banka | Portu | Radovan Hypš | Delta mutace | Nově zahájené stavby domů | Pozornost trhu | CHF | Americký dolarový index | PNČ | L'Oréal | Constellation | Instituce | Česká koruna | Turecko | Restriktivní opatření | Investiční nástroje | Dopady inflace | Podpora | Bank of Japan | Průmysl v eurozóně | OECD | Americké objednávky | Chamtivost | Předpokládaný růst | Globální ceny | Podnikatelská důvěra | Ekonomika ČR | Americké CPI | Renfe Operadora | Růstový potenciál | Daně z neočekávaných zisků | Šíření nemoci COVID-19 | Dopady epidemie koronaviru | Markets.com | LNG | Internet věcí | Western Alliance | Aktuální problémy | Brokers | ISM indexy | Německý hospodářský institut | Nejistota | Odhad růstu světové ekonomiky | Vladimír Dlouhý | Dobrá data | Rozhodnutí vlády | Guvernér ČNB Rusnok | Rozhodnutí ČNB | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Cla na dovoz hliníku | Dlouhodobý vliv | Uvolněná fiskální politika | CEPS | Růst cen stavebních materiálů | Ekonomická důvěra | Ekonom UniCredit Bank | Czech Fund | Debata | Úrokové sazby Fedu | Měnový trh | Britská měna | UBS Group | Zastropování cen elektřiny | Tuzemské banky | Dopad pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Běžný účet | Nový výhled | Kongres | Obchodní rozhovory | Vysoká hodnota | Výdělky | NAFTA | Seznam největších plátců daně za rok 2023 | Divize | Neočekávané události | Záchranný program | Iberdrola | Dění v USA | Počet klientů | Pozitivní vliv | Roche Holding AG | Index Nikkei | Index cen výrobců | Oslabení koruny | Seznam Zprávy | Index CSI 300 | Vyplácení dividend | Sazby ECB | Evropská ekonomika | Ministerstvo financí USA | Americká data | Inflace v Polsku | Den nezávislosti | Naše ekonomika | Natland | GDPNow | CVS Health | Výsledky HDP | Audi | Zvýšení DPH | Zvýšená volatilita | Nejprudší pokles | Rozpočtový deficit | Capital Markets | Zvýšení sazeb ČNB | Equinor | Růst výnosů | Klíčová rizika | Trh s futures | Trh | Změna trendu | ETX | Odhad amerického HDP | Snížení daní | Snížení těžby | Růst sazeb ČNB | Komise | Nižší růst | University of Michigan | Pád rublu | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Crown | Války na Ukrajině | Volby v USA | Vládní podpory | Erste Bank | Výnosy českých státních dluhopisů | Akcie firem | EUR Index | Inflace zpomaluje | Technologické firmy | Výrazný růst | IG Metall | Německý HDP | CNN Prima News | Otočení trendu | Měnová autorita | Ptačí chřipka | Nejvýraznější pokles | Fed | Zasedání Bank of England | Světové centrální banky | United Parcel Service | Koruny vůči euru | Zahraniční obchod | Dnešní zasedání Fedu | Vlastní nemovitost | JD.com | Časový plán | Bailout | Reálná hodnota | Ekonomické škody | Zakladatel | Skupina ČEZ | Lídři EU | Korekce | Klesající trend | Upozornění | Rubl | Premiér Petr Fiala | Spotřebitelská důvěra v USA | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Bankovky | Trader | Sazby daně | Hermes International | Tomáš Kudla | Nová prognóza České bankovní asociace | Země EU | Skupina Erste Group | Finanční společnosti | Fio e-broker | Zisk Raiffeisen Bank | Nové trhy | Koruna sílí | Vývoj ekonomiky | Arbitráže | Největší ekonomika světa | Equa Bank | Počet pracovních míst | Banking Software Company | Výplaty dividendy | Kurz forintu | Zavedení dovozních cel | Finanční analytici | Pražské burzy | Potenciální změny | Polská vláda | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Výběry | Další rozvoj | Odveta | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Kurz euro dolar | Mluvčí Raiffeisenbank | Tržní výhled | Vietnam | Konkurenceschopnost | Kasina | Dopad na trhy | S&P 500 | Vysoké ztráty | Uvolňování karanténních opatření | Automobilový průmysl | Akciové indexy v USA | Sazby bank na spořicích účtech | Futures kontrakty | Mastercard Banka | Markéta Šichtařová | Lowe's | Kurzový vývoj | Elektromobily | Indikátory sentimentu | CNOOC | Oživení české ekonomiky | IronFX | Prosincová inflace | Nezaměstnanost v květnu | Vývoz do Číny | JDE | Technické indikátory | Úročení rezerv bank u ČNB | Ekonomie | Posílení dolaru | Zvýšení mezd | Zájem o investice | Propouštění zaměstnanců | Philip Lane | Export do Ruska | Situace | ANO | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Stock | Americké zásoby ropy | Marriott | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Volná pracovní místa | Výkon společnosti | ProCent | Tuzemská inflace | Přenos | Ministři financí | Japonská centrální banka | Ceny zboží | Rating | Výroby osobních automobilů | Platforms | MWh | E-commerce | Dezinflace | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Informace o vývoji inflace | Agentura S&P | Miroslav Singer | ISM | Zestátnění | Ebury | SNB | Prezident Joe Biden | Kurz eura k americkému dolaru | Koronavirová pandemie | Dílčí index | Petra Krmelová | Hospodářský růst v Německu | Investiční produkt | Velké banky | Microsoft | USD/CHF | Wells Fargo | Trh dnes | L3Harris | Objem aktiv | Příležitosti | Budoucí vývoj | Otevření obchodu | Polská inflace | Pokles spotřebitelských cen | Český PMI index v dubnu | Statistika z USA | Cena ropy dnes | Neutrální úroková sazba | Růst úspor | Natixis | Vládní dluhopisy | Data z USA | Patria Forex | Zlepšení nálady v Německu | Obavy z růstu inflace | FWR | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Ekonom ECB | Strategický partner | Thermo Fisher Scientific | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Repo operace | Růst tržeb | Nárůst výdajů | Členové Fedu | Volatility | Úspory | Forwardy | Inflační vývoj | CME | Spotřebitelská inflace | Íránský útok | Horizont Invest | Akcenta | Změny cen | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Sell | Demokratické strany | Pokles sentimentu | ERM II | Mondelez International | Tesla a Alphabet | OKD | Pohyby na finančních trzích | Makroekonomické údaje | Důvěra v průmyslu | Mistrovství | Pokles průmyslové produkce | Finanční rezervy | Nové akcie | Broker Consulting | Vývoj cen ropy | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Podílové fondy | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | Ekonomické problémy | Důvěra | Programování | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Vývoj eura | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Spready | Poradce České bankovní asociace | Mexické peso | Janus Henderson | ADP report zaměstnanosti | Meziroční růst HDP | Cena hliníku | Spolková vláda | ECB dnes | Přístup ČNB | Cena zemního plynu | Antony Blinken | Nový virus | Příjmy z ropy | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Ministryně práce | Směřování | Coinmate | Stabilita sazeb | Instrukce | Obchodování na forexovém trhu | Pokles úrokových sazeb | Výhled na EUR/USD | Evropská banka | PX Pražské burzy | Portfólia | Tržní odhad | Marathon | Výpadky | Zisky akcií | Range | Těžební společnost | FIAT | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Devizové trhy | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Snižování inflace | S&P Global Inc | Společnost PPF Telecom Group | Nájemné | Obchodníci | Gazprom | Erste Group | Akcie v USA | Centrální banka | Apple | Hamás | Ekonomické zpomalení | Rizikové investice | Sentiment spotřebitelů | Riksbank | Inflace v říjnu | Index nákupních manažerů ve výrobě | Kellnerová | Životní náklady | Andrew Bailey | Inflační očekávání | Silný propad | Deutsche Börse | Vývoj HDP v eurozóně | Meta Platforms Inc | Vývoj úrokových sazeb | Výkyvy kurzu koruny | Počet zákazníků | Životní prostředí | Exxon | Analytici | Pokles dovozů | Benxy | Vlny koronaviru | Budoucí nastavení měnové politiky | Plzeňský Prazdroj | Devizové intervence | Vývoj dolaru | Německá vláda | Grafy | QE | ILO | Polský zlotý | Apreciace | Odhad vývoje HDP | Tržní sentiment | Finanční gramotnost | LYNX | Ranní zpráva z akciového trhu | Bund | Kurzový závazek | | Červnová inflace | Donald Trump | Velké riziko | Jednání ČNB o úrokových sazbách | Německý Ifo index | Čistý zisk | Ostatní investice | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Twitter | Šíření koronavirové nákazy | Směnný kurz | Kovy | Fluktuace | 3M PRIBOR | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Nejnovější prognóza | Rozdělení československé měny | Krach | Portugalsko | Francouzská společnost | Snížení sazeb | Nejnovější údaje | Společnosti | SMC | Zpomalení ekonomiky | Řízení investičního portfolia | Royal Dutch Shell | Počet registrací nových osobních aut | Rozpočet | Dopady pandemie na ekonomiku | Měnová opatření na podporu ekonomiky | Další růst | Zprávy o vakcíně | Americká průmyslová produkce | Firemní sektor | Golden Gate | Tuzemské státní dluhopisy | Obchodování na zámořských trzích | DSTI | Propad akcií | Dlouhodobý pohled | Spoluzakladatel | Role ECB | Bankovní tituly | Nárůst výnosů | Forexové měnové páry | Ekonomika aktuálně | Silnější euro | EOG Resources | Aukce | Krypto | Nárůst objemů | Evropská nezaměstnanost | Březnová inflace | Růst platů | API | Rizikovější investice | Český maloobchod | HDP v EU | Platební bilance | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Počet volných míst | Index pražské burzy | Údaje o inflaci | Cena barelu ropy | Výroba automobilů | Ministerstvo financí ČR | PPI index | ČNB Aleš Michl | Mluvčí | Řetězec | Analytik Cyrrusu | Průměrné hodinové mzdy | Reuters | Prudký růst cen | Vývoj hodnoty | Přebytek zahraničního obchodu | Autozone | Unilever | Ceny v Česku | Inflace v listopadu | Letadlo | Podcast | Prognózy inflace | Baidu | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Chevron | Liou Che | Kompozitní index | Rozvolnění protipandemických opatření | Dobré zprávy | Primark | Energetická skupina ČEZ | Futures v Evropě | Guvernér Michl | Aktuální kurzovní lístek | Predikce finančních trhů | Bancorp | Depozitní sazba | Technology | Výrobní aktivita | Česká republika | Výstupy | Vlna pandemie | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Palo Alto | Cyklus růstu | Předstihové indexy | Předseda | Data z pracovního trhu | AXA | Složitá debata | Odvody | Continental Barum | ČSOB Penzijní společnost | Zavedení cenového stropu | CZK | Zpomalení globální ekonomiky | Utahování měnové politiky | Doporučení | Aktuální výhled | Deficit veřejných financí | Silverum | Mzdový nárůst | Očekávané rozhodnutí | Temelín | Největší evropská ekonomika | Chipotle Mexican Grill | Růstový impuls | Obchodní podmínky | Dolar | Partners Martin Mašát | Anglo American | Penzijní společnost | J&T | EdF | Unijní ministři | ATRIS | Růst české ekonomiky | Makro | Silná data | Fond kvalifikovaných investorů | Americké ceny výrobců | Boeing | Politická krize | Prodeje rodinných domů | Vstup na burzu | Banky v ČR | Proinflační riziko | Příkaz | Investiční plán | Odliv zahraničního kapitálu | Daniel Beneš | Měny z regionu | Záporné sazby | Prime | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Ceny v průmyslu | Dopad vysokých cen energií | Fiskální stimul | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | Jádrová spotřebitelská inflace | Setkání OPEC | xPartners | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | Největší brokerské společnosti | CFD | Bunds | Brexitové dohody | Astrazeneca | Nová data | Ekonomické zotavování | Kasino | Open | Evropská unie | Velké technologické firmy | Platby do Ruska | Průmysl v březnu | DOT | Zvýšení základní sazby | Hodnota indexu PX | Financovat | Počet lidí bez práce | Vratislav Jůza | Finanční investice | Hospodaření | Příprava | Čínské měny | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Oslabení kurzu | Řecko | Hypoteční banka | Kurz EUR/CZK | Pokles švédské koruny | Konjunkturální průzkum | Rostoucí náklady | Aktuální cena | Fiskální stimuly | Green Deal | Jednání o brexitu | Kartel OPEC | Říjnová inflace | Hospodaření vlády | Americké ministerstvo obchodu | ČNB Vojtěch Benda | Generali Investments CEE | Egyptská libra | Jaderná elektrárna | Akcie aerolinek | Americká WTI ropa | FOREX | Akcionáři Monety | Markets.com, | Mimořádné zasedání ECB | Nový rekord | Exportní průmysl | Invaze | Úroky | Český rozpočet | Nová mutace koronaviru | Globtrex | Viceprezident | PEPSICO | Americký průmysl | Splatnost | Státní svátek | Kroky ČNB | PPF Telecom | Český hrubý domácí produkt | Jana Pokorná | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Ranní nadhoz | Bloomberg TV | Cena | Silné oživení | Dluhové krize | Investiční banky | Květnová inflace | Důvěra v eurozóně | Vývoj české ekonomiky | CL | Finanční rizika | Expirace | Odpor | Předstihové ukazatele | Fixed income | ASML Holding NV | Silný trh | Air | Snižování úrokových sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Economic | Globální rizika | Ztráta | Zápis z posledního zasedání Fedu | Fincentrum Hypoindex | Ceny akcií | Stát New York | Izrael | Financování vlády | Podpůrný balíček | EU summit | Leasing | Zájem o hypotéky | TABAK | Mezinárodní investoři | Životní úroveň | S&P500 | Proinflační faktor | Royal Bank of Scotland | Splácení dluhu | EBay | Analytik Raiffeisenbank | Dluhy | Ochlazení zahraniční poptávky | Ruský trh | Čeští podnikatelé | BNP | DPH u elektřiny | Čínská ekonomika | Termínované vklady | Pokles úroků | Vyšší úroky | Ceny | Dior | Prudký pokles | Miroslav Novák | Hospodářský růst v Číně | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | Standard Chartered | Energetická krize | Hypoteční sazby | Anheuser-Busch inBev | JPMorgan Chase & Co | Mario Draghi | Finální odhad | ČNB | Šíření viru | Telecom | Čísla o inflaci | Cigna | Air France | Energetická společnost ČEZ | VW | Celkový deficit | Fiserv | Comcast Corp | Snížení DPH v Německu | Investujeme | NÚKIB | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Vývoj americké nezaměstnanosti | Hike ECB | Pokles | Ceny komodit | Těžaři | Vládní koalice | Vyšší ceny | FWR Strategy 45 ESG | Proroctví | Zahraniční investice | Constellation Brands | Útlum aktivity | Kalendář tento týden | Guvernér Fedu | Nvidia | Obchodní spory | Makroekonomická situace | Velikonoce | Intuit | Silná americká data | Biogen | Polská ekonomika | ConocoPhillips | Podíl českých potravin | NYT | Historická data | Investiční služby | TLTRO | Počet uživatelů | Situace v Německu | Vinci | Bilance běžného účtu | Energetický regulátor | Americké společnosti | Finančnictví | Jan Vejmělek | Švýcarská centrální banka | Charles Schwab | Úvěrové podmínky | Setkání centrálních bankéřů | Insolvenční návrh | Pokles výnosů dluhopisů | Prostor pro pokles | Švédsko | Royal Caribbean | Koruna dnes | Poplatek | Finanční systém | EUR/HUF | Zemědělci | Mercedes-Benz | Maloobchodní tržby | Merck & Co | TradeCentrum | Americký dolar | Euro vůči dolaru | Politické napětí | DIP | FTSE | Nákladová inflace | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Štěpán Hájek | Tuzemský maloobchod | Návratnosti investice | Americká ekonomika | Francouzský prezident | Přerušení výroby | Čeští spotřebitelé | CME Group | Kurz koruny | Nedostatek surovin | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Akciový index PX | Allegro | Obchodník | Kurz eura vůči dolaru | Ekonomická aktivita v USA | Verizon Communications | Portfolio manažer | Ekonomické vztahy | Odhady ekonomů | Oslabování kurzu české měny | Market Monitor | 737 MAX | Rada guvernérů | Nové úvěry | COVID-19 | Negativní dopad | Dostupná data | Ceny obilovin | Tightening | Data z reálné ekonomiky | Google | Obchodování na americkém trhu | Cheniere Energy | Akcie evropských bank | Hospodářské instituty | Bankrot | Purple Trading Štěpán Hájek | Fundamentální ukazatele | CPI index | Tempo poklesu | ROE | Růst mezd | Evropská centrální banka | Index cen | Trading | Německý ministr financí | Příjmy a výdaje | Dodávky plynu do Evropy | Roční výnos | Slušné zisky | Paypal Holdings | Luboš Růžička | Banka Credit Suisse | GE money | Index PX | Čínská vláda | Vánoce | Daně | Růst americké ekonomiky | Kofola ČeskoSlovensko | Mitsubishi | Lídři | Eva Čerešňáková | Moneta | Vyšší úrok | Inflace v červenci | Investment Management | Mutace koronaviru | Pivot | Statut | Rizika | ECB | Hyundai Motor | Sport | Posilování kurzu koruny | Epidemiologické situace | BAT | Výhled české ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Pracovní trh | České HDP | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Vývoj německé ekonomiky | Vyjádření Trinity Bank | Bristol-Myers | Český stát | Růst výroby | Ekonomika Slovenska | Dealer | Brokerské společnosti | Česká ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | DPH v Německu | Momentum | Německá centrální banka | Období zvýšené inflace | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Ekonomický institut Ifo | Horší data | Proinflační rizika | Kurzy | Fond | MREL | Konsorcium | Nálada v USA | Finanční prostředky | Čína | Strop úrokových sazeb | Prezident Vladimir Putin | Poslanec | Růst zisků | Zisky | HICP | Největší čínský těžař ropy | Partners | Licence Sberbank | Konsensus | Optimismus na akciových trzích | FCA | Oslabení kurzu koruny | Aktuální prognóza | Ekonomické údaje | EUR/RUB | Telenor | Současné ceny | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | Historické rekordy | Výše úrokových sazeb | Fox Business | Sázkové kanceláře | BSC | Analytik Trinity Bank | EURIBOR | Vývoj inflace | Raiffeisenbank Helena Horská | Globální ekonomika | Směřování trhů | AMEX | COST | ACEA | Mayzus | Swiss Life Select | Porsche | Allianz SE | Rozpočtový schodek | Swap | Summit G20 | USD/TRY | Miliardy eur | Investiční cíle | Pozitivní výsledek | Sentiment v Americe | Výnos desetiletých dluhopisů | Raiffeisen investice | Restrikce | Vývoj HDP | Vliv počasí | Renfe | Obrovské ztráty | Jestřábí hlasy | Průmysl a stavebnictví | Akcionáři Moneta | Poklesy PMI indexů | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Voda | Cisco Systems | Payrolls | NBP | Nižší ceny ropy | Ustupující inflace | IHNED.cz | Koronavirová situace | Situace na trhu práce | Členské země eurozóny | Zvýšení volatility | Starbucks | Toyota | Premiér Boris Johnson | Fotovoltaické elektrárny | KLM | Ratingové agentury | Očekávání do budoucna | Průmyslové oživení | Společná měna | Cena zlata | Volby do Kongresu | Vývoz z Německa | Běžný účet platební bilance ČR | Stabilita | SPAD | Verbální intervence | Dluhopisy | Světové obchodní organizace | HSBC | Index pro zpracovatelský průmysl | Růst ceny | Dlouhodobé očekávaní | Ekonomické vyhlídky | Opatření vlády | Zvýšení ceny | Conseq | Vysoká poptávka | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Americké hospodářství | Rizikové averze | Nedostatečné investice | Zastavení výroby | Euro STOXX | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Otevírání ekonomik | Přecenění | MONETA Money Bank, a.s. | Rusko-ukrajinský konflikt | Turecký prezident | Silnější kurz | Akcionář Monety | Pojištění vkladů | F-35 | Trh práce v USA | Navýšení kapitálu | Epidemiologická situace | Růst cen | Ekonomická nálada | Charter Communications | Spekulace na růst | Drahé kovy | Newmont | Americký index S&P 500 | Freeport-McMoRan | Economist Intelligence Unit | Vyšší sazby | Dluhový strop | Indikátor | Zdravotní pojištění | Cenový pohyb | Toyota Motor Manufacturing | Forward | Měnová politika | Vysoké inflace | Americký zpracovatelský průmysl | Alokace | Asset management | PMI ve výrobě | Analytika | Závislost na Rusku | Saxo | Repo sazby | Americké akciové trhy | Evropské akciové indexy | Společnosti Netflix | Indexy pohyb | Pád cen | Rakuten | Statistici | IFO index | Financování | Analytik Portu | Hodnota HDP | Úroková sazba v USA | Měkké přistání | Letecká společnost | Stock screener | ČSÚ | Investiční večer | Air Bank | Novartis AG | Index inflace | Ursula von der Leyenová | Fitch | Fiskální balíček | Sektorová daň | Historická minima | Konfederace | Omezení dodávek | Hodnoty měny | Stres | Nastavení měnové politiky | Nálada spotřebitelů | Stavební spoření | Historické maximum | Occidental | Americká lehká ropa | Philadelphia Fed | Photon Energy | Výsledky ČNB | Turecké liry | Prodávající | Honeywell | Překoupení | Pokles ekonomiky | ERA | Růst světové ekonomiky | Zvýšení produkce | Růst HDP | Růst úroků | BDI | Financial Conduct Authority | Zavedení vlastní měny | Finance | Živé obchodování | Přicházející recese | Množství objednávek | Dividenda | Americké banky | Kurz EUR | Vakcína proti koronaviru | Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. | Republikáni | Euro dolar | Konsolidovaný čistý zisk | Tovární objednávky v Německu | Maloobchod v květnu | Švýcarská národní banka | Inflace v ČR | Globální poptávka | Cenový propad | RB Směnárna | Investiční poradenství | Poptávka | Tempo poklesu vývozu | Expobank | Růst spotřebitelských cen v Německu | Alphabet (Google) | Express | Index Exportu | Banka Morgan Stanley | Otevírání ekonomiky | Nekonvenční měnové politiky | Konec kurzového závazku | Volby do Evropského parlamentu | Psychologie | Line | Guvernér | EGAP | Tempo inflace | Michal Brožka | Nálada na globálních trzích | Rezervy | Globální trhy | Ceny ve výrobě v USA | Premiér Babiš | Meta Platforms | Rozpočtové politiky | Snížení ekonomické aktivity | Očekávání trhu | Průměrná hodnota | Súdán | Expobank CZ | Konec dezinflace | Meziroční inflace v ČR | Spotřebitelské ceny v Česku | Inflace ČNB | Výsledek zahraničního obchodu | Bulharsko | Jedno euro | Obchodování na akciových trzích | Sentiment v ČR | Louisiana | Cizí měny | Výrobní aktivity | Německý index DAX | Průměrná mzda | DNO | Malé podniky | Obchodovat | Dnešní čísla | Hlavní ekonomické události | Tržní predikce | Akciový trh v USA | Evropské maloobchodní tržby | LTRO | NY FED | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Microsoft Corp | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Německé ceny v průmyslu | Ekonomická data z USA | Shell Plc | Pokles akcií | Tatry Mountain Resorts | Colt CZ Group | Cena severomořské ropy Brent | Hospodářský růst | Analytik J&T Banky | Prezident Fedu | Tržní sazby | Nové rekordy | Kurz měny | Elvira Nabiullinová | XTB Štěpán Hájek | Posílení eura | Sociální síť | S&P/Case-Shiller | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Palo Alto Networks | Prohloubení deficitu | Růst produktivity | Bankovní rada České národní banky | Směnárna | Technologický Nasdaq | Dluhová krize | Afghánistán | WTI | FinTech | PacWest Bancorp | Hrozba recese | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Bod | Stavební výroba | Miliardy korun | Purple Trading Petr Lajsek | Koncentrace | Počasí | Podmínky na trhu | Reporty | Jan Hamáček | Shares | Medvědi | Raiffeisen Bank International | Silnější koruna | Kapitálové trhy | NetEase | GfK | PRIBOR | Status bezpečného útočiště | Norfolk | Index MOEX | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Obchodování dnes | Nejvyšší deficit | Jihokorejská společnost | HSBC Holdings | Obchodování s měnami | Data PMI | Investiční očekávání | Únorová inflace | Problémy Credit Suisse | Obchodování CFD | Pfizer a BioNTech | Měnové kurzy | RBI | Turistický ruch | Reakce koruny | Predikce vývoje | Vyšší daně | Americká měna | Honeywell International | Philadelphia Fed index | Nord Stream | EMU | Investiční výdaje | Investice v zahraničí | Saúdská Arábie | Cíle | Christine Lagardová | Pokles zásob | Ziskovost | OCI | Zadlužení firem | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Barclays | Video | Sázet | Podnikání | Zahraniční firmy | Akcie bankovní skupiny Erste | Cena ropy | Porušení zákona | Sazby na termínovaných vkladech | Plán firmy | HDP v ČR | Investiční záměry | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Jaderné elektrárny | Obavy trhu | Uvolňování karantén | Nižší výdaje | Bohemia Interactive | Inflace | Problémy | Utáhnout měnovou politiku | Škoda ENYAQ | Advanced Micro Devices | Měny regionu | Žádosti o podporu | Závěr roku | Východní Evropa | Spotřeby plynu | Inflace ve Velké Británii | Obnovení růstu | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Petr Bartoň | Planeo Elektro | Akcie bank | ROCE | Fiskální politika | Domácí měna | Německá ekonomika | Finanční správa | Statistiky z trhu práce | Příliv přímých zahraničních investic | Celkový výsledek | Participace | Státy EU | DAX | HDP | Tisková konference Fedu | I-Trader | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Capitalinked.com | Dostupnost bydlení | Dotace | Oživení ekonomiky eurozóny | Odhad růstu ekonomiky | Úročení rezerv bank | Prosus | Propad sentimentu | Kurz USD | Česká průmyslová výroba | Mírná korekce | Důvěra v Německu | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Členské státy | Zkušenosti | Konec zdražování | Czech Credit Bureau (CRIF) | Emmanuel Macron | Firma | Zasedání měnového výboru | Vzrušení | Signály | Negativní data z americké ekonomiky | Omikron | PCE inflace | Lednové přecenění | Reálné příjmy | Spotřební daně | Vysoké zisky | Micron Technology | Lira | Devizový trh | Vývoj kurzu EUR/USD | Načasování | Omezení pro banky | TJX | Vyšší inflace | Obchodní válka | Erste | Lot | Napadení Ukrajiny Ruskem | USA a Čína | IHS Markit | Ropa | Objem devizových intervencí | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Byznys | Podílník | Ekonomická rizika | Blizzard | Znovusjednocení země | Záchranné balíčky | TTIP | Stoxx 600 | Ladislav Bartoníček | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Monetární politika | Manufacturing PMI | Empire State Index | SAP | Dluhopisové trhy | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Oblíbené predikce | Global Markets | Ekonom | Propad HDP | Ceny zeleniny | Americký akciový index S&P 500 | Kalendář ekonomických událostí | Světové finanční trhy | Báze | Deutsche Bank | RUB | MPSV | Zisk bank a spořitelen | Krize eura | Američané | Kurz | Market | Referendum | Americký PMI | Ekonomka | Home Credit | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | Spekulace na pokles | Unicredit | L3Harris Technologies | Růst akcií | Měsíční mzda | Strop pro elektřinu | Valné hromady | Pokles výnosů | CNOOC Ltd. | TASS | Ředitel Komerční banky | Naše prognóza | Rozkolísaný | Objem dovozu | Vývoj komodit | UST | Důvod ke změně úrokových sazeb | Politická rozhodnutí | Merck | Optimismus | Generální ředitel Raiffeisenbank | Konjukturální průzkum | Rozhodování | Facebook | Předkrizové úrovně | Snížení spotřební daně | Inskol | Evropský datový kalendář | Cena ropy klesá | mBank | Hliník | Tomáš Holub | BH Securities | Problémy v bankovním sektoru | Zhoršený sentiment | Pravděpodobnost hospodářské recese | Oracle | Akcie podniku | Zpomalení růstu ekonomiky | Světová obchodní organizace | Úspěšný týden | Francouzský CAC 40 | Prvotní kurz koruny | Investiční banka Goldman Sachs | Tisková mluvčí Raiffeisenbank | Ministr financí Scholz | Inflace v české ekonomice | Nárůst zisků | Dlouhodobější cíle | Ekonomové Raiffeisenbank | Costco | USA | NortonLifeLock | Bezpečnost | Deficit státního rozpočtu | Jednotná měna | Tempo růstu HDP | Dluh eurozóny | Nejhorší výsledek | Fluktuace kurzu | Prezident USA | Měď | Nezaměstnanost v ČR | Konzervativci | Ekonomický institut | Objem vkladů | Proinflační | Železnice | Gigafactory | Stock Spirits | Boj s koronavirem | Negativní vývoj | Konglomerát | Průzkum společnosti | Rozvíjející se trhy | J&T Patrik Tkáč | Akcie na pražské burze | Euro | Yield | AUD | Politické rozhodnutí | Datový kalendář | Čas na nákup | Rada ČNB | Dnešní report | Reputace | Červená čísla | Kyjev | Deere | Pilulka Lékárny | Transakční poplatky | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Federální rezervní banky | Dominion Energy Inc | Sudán | Německá průmyslová výroba | Mzdové požadavky | Míra inflace v USA | Tenza | Společná evropská měna | Cena niklu | Domácí data | MALL | Místopředseda představenstva | Přerušení dodávek ruského plynu | Fakulta managementu a ekonomiky | Risk | Capitalinked | Predikce | Dodávky ropy | Německý vývoz | Radomír Lapčík | Klesající inflace | Leo Express | NEST | Plynárenský gigant | Nejlidnatější země světa | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Úřad práce | Akcenta Miroslav Novák | Kypr | Citigroup | Spojené státy americké | Softbank | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Mnichovský ekonomický institut | Index VIX | Dnešní ADP | České výnosy | Hospodářství | Banky | Stagflace | Japonský Nikkei | Výsledky společnosti Nvidia | Pražský index PX | Zbyněk Stanjura | Výnosy státních dluhopisů | Odhadované ceny | Indikátor důvěry | Penta | Poskytování hypoték | EV | EBITDA | Německé podniky | Měny střední a východní Evropy | Zastavení dodávek | JP Morgan | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Obchodní aktivita | Koronavirové epidemie | Siemens Healthineers | Růst ekonomiky | Devizový kurz | Navýšení úrokových sazeb | Martin Gürtler | Průmyslové ceny | Dovozní ceny | Vývoj na akciových trzích | Automobilka Škoda Auto | Zprávy z Fedu | Colosseum.cz | Rusko-Ukrajinská krize | Hlavní ekonomka | EUR/CHF | Rozhodnutí Bank of England | Nárůst nezaměstnanosti | Čínská měna | Uhlí | Nižší ceny | Americký ISM | Long Term | Vítězství nad inflací | Zaměstnanost a ekonomika | HCOB | Další posilování | EU | Mimořádná událost | Redukce | Slabé euro | Riziko systematické | Cenové stability | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Zvyšování marží | Propad indexu | Zasedání ECB | Gamble | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Poptávka po dolaru | Portfolia | Růst důvěry | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Dynamika růstu | CETIN | Conseq Investment Management | Precedens | Odhady PMI | Dealing | Pokles nezaměstnanosti | Komerční banka | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Propad průmyslové výroby | Dopady koronavirové pandemie | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Energetické firmy | Teplé počasí | Světové finanční krize | Jan Sušánka | Týdenní zpráva | Členské státy EU | Theresa May | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Americké ceny | Rostoucí ceny komodit | Zveřejnění informace | Recese | Index strachu | Začínající tradeři | Sono Motors | Generali Česká pojišťovna | Zpomalování inflace | Inflace v Německu | Vyjádření představitelů | Emisní povolenky | Mzdový růst | Přelom roku | ASML | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Záloha | Emise | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Turistické sezóny | Capital Partners | Erdogan | Průměrný Čech | Měnová politika ČNB | Vývoj pandemie | Turów | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | ING Bank | Rozpočtové schodky | Zrychlení inflace v eurozóně | Napětí na Blízkém východě | Německá Bundesbanka | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | SEC | Výhled na rok | Tržní kapitalizace kryptoměn | Situace na Blízkém východě | Výkonost průmyslu v eurozóně | Eskalace konfliktu | Aktuální situace | Nižší DPH | Začít investovat | Petr Kříž | USD/CAD | Burzovní indexy | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Tencent Holding | Aktuální stav | Peníze navíc | Výnos z poplatků | Sekce měnové | Miliardy | Denní graf | Petr Kellner | Spekulace | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Nákupní doporučení | Produkce zemního plynu | Růstový trend | Ekonomický výzkum | František Táborský | Air Products | Štěpán Křeček | Štěstí | Hodnota indexu | Internetové firmy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Nálada na akciových trzích | Sazka Group | Hlavní refinanční sazba | Frank | Skupina CZG | Ministři | Prudký propad | Petra Kopecká | ERM | EUR/SEK | RBroker | Změna politiky | Balance | Kapitálové výdaje | KBC | Prodeje existujících domů | Nízká cena ropy | Nálada nákupních manažerů | Mondelez | Životní potřeby | Negativní nálada | Kurz eura | Zpráva z amerického trhu práce | Objem investic | Měnový výbor | Statistika obchodů | Zlepšení nálady | Dnešní zpráva | GE Money Bank | Swapová křivka | ARM | Silné inflační tlaky | GKFX | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Hospodářské noviny | Ekonomický poradce | Silné euro | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | ČP invest | KPMG | Lufthansa | Ceny energií | Vývoj inflace v ČR | MM desk | WTI ropa | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Activision Blizzard | Politická nejistota | Průmyslová výroba v lednu | Rychlý růst mezd | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Desetileté dluhopisy | Index FTSE 100 | Měnový kurz | Finanční skupina | Dosažení dohody | Daňové přiznání | Šance | Základní sazby | SurveyMonkey | Ekonomka Raiffeisenbank | Japonský premiér | Dluhy českých domácností | Likvidita trhu | Regeneron Pharmaceuticals | Kepler Capital Markets | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Buy the dip | Averze vůči riziku | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Měnové trhy | Silná poptávka | Dynamika HDP | Zvýšení cen ropy | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Zoetis | Index PCE | Zisk ČEZ | Japonská burza | Francouzský ministr financí | Dodávky zemního plynu | Americké ceny nemovitostí | OSN | Soud | Společnost ČEZ | 1D | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Booking | Plánování | Euro posiluje | Blockchain | Boje na Ukrajině | Cena elektřiny | Geopolitické dění | Agentura Fitch | Kanadský dolar | Politické riziko | Pozitivní výsledky | PMI indexy | Soukromé podniky | Předpovědi | Představitelé centrální banky | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | Bondy | Skupina Smartwings | Meziroční změny HDP | Mince | Nejslabší růst | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Evropské méně | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Sazba PRIBOR | CrowdStrike | Dnešní události | Produktivita práce | Rostoucí ceny | Živnostníci | Trend | Cenová válka | Střadatelé | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Adidas | CEE | Dow Jones Industrial | Finanční společnost | Hospodářské výsledky společnosti | Meziroční inflace v září | Růst eurozóny | Počet nezaměstnaných v Německu | Zásoby plynu | Reorganizační plán | ČSOB stavební spořitelna | Střední podniky | Kroky Fedu | Vývoj ohledně brexitu | Zápis z Fedu | Míra inflace | Čínský HDP v Q1 | Zvládání pandemie | Windfall tax | Fundamentální data | Indexy PMI | Přebytek obchodu | Platforma | Měnová politika ECB | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Intervence centrální banky | Dlouhodobější výhled | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Tisková konference šéfa Fedu | Průmyslová výroba v eurozóně | Trhy v USA | CNN | Náklady na úvěry | USD/RUB | Pomalé oživení | Spotify | Ekonomický výhled | Finanční situace | Objem objednávek | Snížení emisí | Oslabení | Nařízení | Americká cla | Prospekt | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | Míra nejistoty | Akciové futures | SWIFT | Sazba hypoték | Ceny benzínu | Verizon | Ekonomické zotavování v USA | Nemovitostní trh | Pokles cen zlata | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Negativní zprávy | Schodek | Americký Senát | Gilead Sciences | Fed index | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Druhý odhad amerického HDP | Odborníci | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Nominální mzda | M2 | Důvěra evropských investorů | Nouzový stav | Lightning Network | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mileniálové | Držení akcií | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Zhoršení ratingu | Guvernér centrální banky | Raiffeisen Bank International (RBI) | Česká národní banka (ČNB) | Revalvace | Průmysl | Zpomalení inflace v ČR | P&G | Lehman Brothers | Československé měny | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Lehká ropa WTI | Japonský akciový index Nikkei | Americké akcie včera | Euromoney Global Private Banking Awards | Úsilí | Firma Avast | Napjatá situace | Poskytování úvěrů | Pyramida | Možnosti obchodování u ČNB | Akcie KB | Výrobní inflace | Privátní bankovnictví | Tempo růstu | Sektor služeb v USA | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nadprodukce | Tesla | Úvěrový rating | Růst průmyslových zakázek | Snížení daně | Bilance ECB | Aktivita firem | Bankovnictví | Trim Broker | Tržní ocenění | Naděje pro německou ekonomiku | Vyloučení Ruska ze SWIFT | Nejnovější údaje o inflaci | Čisté úrokové výnosy | STOXX50 | Asijské obchodování | Pohonné hmoty | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Investice firem | Nadhodnocení | Noví členové bankovní rady ČNB | Continental | Air Liquide | Zpracovatelský průmysl | Zrušení daně z nabytí | Ředitel investic v Raiffeisenbank | Ekonomický indikátor | Biliony | Divergence | Zdražování energií | Nejvyšší růst | ETF | Nové dluhopisy | Plán obnovy | Snížení úroků | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Kurzy měn | České dluhopisy | Struktura HDP | T-Mobile US | Časopis The Banker | Loterie | Omezení těžby | Měnový výbor Fedu | Analytik České bankovní asociace | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Zhoršení výhledu | Setrvání Británie v EU | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Humana | Varování | Inflace v Evropské unii | Turecká ekonomika | Guidance | Krácení daní | Vánoční svátky | Invaze Ruska | Hospodářské soutěže | Počty nových žádostí o podporu | Viceprezident ECB | Reinvestování | Snížení volatility | Údaje o nezaměstnanosti | Šéfka Fedu | APP | Anexe Krymu | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | EOG Resources Inc | Spojení | Ekonomické výhledy | Long | Rally | Reálná ekonomika | Bankovní rada | UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia | Spořicí účet HIT PLUS | Smíšené obchodování | Pojišťovna | Macron | Výrazný propad | Kurs koruny | Pandemie | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | Fingood | SARS | Výsledek obchodování | Členství v EU | Globální ekonomický výhled | Spokojenost | Modrá pyramida | Putinův režim | Fischer | Intesa Sanpaolo | Mezinárodní dohody | Osobní příjmy | Klid | Aktiva | SXXP | Pokles inflace | Ekonomické krize | Impulzy k posílení | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Časopis Forbes | Ceny v zemědělství | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | NextEra Energy | Výprodej | Zasedání centrální banky | Pavel Štěpánek | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Oživení poptávky v Číně | Očekávaný vývoj | Politické události | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Mig Bank | Nezaměstnanost v červenci | Investování | Business | Poradenské firmy | BlackRock | J&T Capital Partners | Evropští investoři | Vladimír Pikora | Oživování v průmyslu | Objem úvěrů | Akcie aerolinek SAS | Americké tovární objednávky | Politika ČNB | Pokračování hospodářského růstu | Bělorusko | Indikátory | Ceny výrobců v eurozóně | Srbsko | Arizona | Sentiment českého průmyslu | Prognóza Ministerstva financí | PMI ve službách | Zdanění | Pokles cen | Využití umělé inteligence | TikTok | Nakupovat | Obchodní příkazy | Dolcze | Penzijní společnosti | Automatic Data Processing | Investments | Vliv války | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Jan Procházka | SP500 | Index euro | YouGov | Zvedání úrokových sazeb | Švédská národní banka | Řešení energetické krize | Peněžní trh | Kurz rublu | Průmyslová výroba v tuzemsku | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Bankovní účet | Cyklus utahování měnové politiky | Helena Horská | Finanční regulátor | Krach banky | Nový stavební zákon | ČBA | Holubičí tón | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | Výsledky voleb | Nový týden | ČNB Tomáš Nidetzký | Otevření ekonomik | Vývoj kurzu | Privátní bankovnictví Raiffeisenbank | Fiskální politiky | Inovace | Western Union | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Konsolidace | Průmyslový sektor | CZG - Česká zbrojovka Group | Zdravotnictví | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Výnosnost | Spekulanti | Čínské akcie | Producenti ropy | Ministryně financí | Časový úsek | Diskontní sazba | Mezinárodní sankce | Brazílie | Bonusy | Vývoj na finančních trzích | Ekonom Komerční banky | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Snížení cen | Poptávka investorů | CRYPTOLOGY | Zákaz cestování | Německý statistický úřad | Smartwings | Dostatek likvidity | Pochybnosti | Výsledek voleb | České státní dluhopisy | Schodek zahraničního obchodu | Členské země | Pandemická situace | Investiční platformy | Trinity | Stratég | Úroky vkladů | Špatné zprávy | Objem klesá | Ruleta | Známky oživení | ETFs | Prodeje automobilů | Zisky firem | Pokračování poklesu | Čínský akciový trh | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Volatilita na finančních trzích | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Český lockdown | Big tech | Členské země Evropské unie | Philadelphia Fed Business Outlook | Purple Trading | Raytheon Technologies | Nižší úrokové sazby | EP Commodities | Fio banka | Řetězce | Schwab | Období nejistoty | Sentiment | Zrychlení inflace | Investiční společnosti | Dnešní statistiky | Zhoršení pandemie | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Částečný úvazek | Kurzové riziko | Bývalý ministr financí | Lucembursko | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Nejoblíbenější finanční trhy | Akcionáři Avastu | Berenberg | Politika | Konkurence | Odliv kapitálu na finančním účtu | Hospodářské recese | Reposazba | Nálada na trhu | Makro Cash & Carry | Duke Energy Corp | Riziková aktiva | Snižování nezaměstnanosti | Čínský jüan | Akcie ČEZu | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Jaroslav Palát | SAS | Konsensus trhu | GIC | Stop-Lossy | OMV | Americké futures | Nespokojenost | Prognóza kurzu koruny | MAM | Strach z inflace | ECOFIN | BHP | SAB Finance | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Oslabování eura | Nike | Korekce na kryptu | Forint | GDP | Karel Komárek | Velká Británie | Evergrande | Kybernetický útok | Německý průmysl | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Dnes zveřejněná data | Nová prognóza České bankovní asociace (ČBA) | Zasedání FED | Rekordní propad | Investování do nemovitostí | České aerolinie | Pokles průmyslové výroby | Japonský akciový index | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | WeDo | Členové bankovní rady | Prazdroj | Objemy obchodů | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Úrokový výnos | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Garanční systém finančního trhu | Nejvyšší výnosy | Optimismus investorů | Aktivita ve službách | Quant | Geopolitická rizika | Halliburton | FAO | Materiály | Letectví | Indie | J&T Banka | Česká mediánová mzda | Nákupy | Zátěžové testy | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Výrazná inflace | Vnímání | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Vliv na trh | Zlevňování hypoték | Hlavní rizika | Intel | Přísná měnová politika | Unikátní predikce | SVB | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | HighSky Brokers | Koncern Volkswagen | Předstihový ukazatel | ČNB snížila sazby | Čínský vicepremiér | Světové ekonomické krize | Dnešní ekonomický kalendář | Sentiment v USA | Ekonomika | Živobytí | Hospodářská recese | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Německé automobilky | Dna | Zklidnění situace | Spendee | Kompenzační programy | Výnosová křivka | Internetová firma | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Koruna oslabuje | Otto Daněk | Citlivost trhu | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Dohoda o brexitu | Dobrá zpráva | Fiskální strana | Zotavování v USA | Karanténa | Zlevnění ropy | Merck KGaA | Jerome Powell | Pandemický program | Nastavení sazeb | SYRIZA | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení peněz | Varianty koronaviru | Počet zaměstnaných | Proinflační působení | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Inflační krize | Spořící účty | EU-USA | Poradenské společnosti | Americký kongres | Úrokové sazby ECB | Stav ekonomik | Vývoj trhu | Výhled | Velmi volatilní | Členové OPEC | Klesající cena | Prodejní cena | Fintokei | 5G | USD/CNY | Analytik skupiny | Aktualizovaná prognóza kurzu | Erste Group Bank | Jednání ČNB | Finanční náklady | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Obchodování ČNB | Průměrná nominální mzda | Zahraniční měny | Spojené státy a Čína | Americký trh práce | Objem zakázek v německém průmyslu | Nálada zpracovatelů | Colt CZ Group SE | Summit EU | Deriváty | Akciový trh | Japonská ekonomika | Embargo | Vysoké ceny | Zápis Fedu | Economist | Bilance Fedu | Hry | Agresivní investoři | Digitální daň | Akciový index DAX | Linde | Zlevnění potravin | Obchodní dohody | Odchylky kurzu koruny | Zprávy z Německa | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Finanční poradci | Energetické společnosti | FOMC | Propouštění | KCNA | Sentix index | Private equity | Měnové unie | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Jaromír Gec | Politika Fedu | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Banka Creditas | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Burza dnes | Cyrrus | Dobrý výsledek | Bankovní účty | PacWest | Data o inflaci | Expanze | Zklamání investorů | Daň z příjmu | X-Trade Brokers | eBook | Největší ekonomika | Růst cen energií | Otevření ekonomiky | Provize | Hospodářský cyklus | Znovuotevření ekonomiky | LVMH | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | EUR/TRY | XTB Tomáš Cverna | Zhoršení epidemické situace | Walt Disney | Investiční společnost CVC | Antivirové společnosti | Cílová cena | Epidemie nemoci | Bílý dům | OSVČ | Komoditní trhy | Situace v Číně | Austrálie | Cenové hladiny | Aktuální kurz | HDP Číny | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Konzervativní spoření | Společnost PPF Telecom | Financial Times | Počet Američanů žádajících o podporu | PMI za leden | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Univerzita Tomáše Bati | Spread | Penta Real Estate | Private Equity Fond | CZK/USD | Velkoobchodní cena plynu | Obavy investorů | Theresa Mayová | Český státní rozpočet | Vývoj měnového páru EUR/USD | BHP Group | Budování tržní ekonomiky | Návrh rozpočtu | Schodek rozpočtu | Přejít na euro | New York | St. Louis | Vývoz do Německa | Saldo zahraničního obchodu | Výsledky maloobchodních tržeb | Odhady růstu | Dřevo | Bernstein | Ekonomický nesmysl | Pád akcií | Rizikový apetit | Optimistický výhled | Akcie ropných společností | Fresenius | Zvýšení úroků | Cena kontraktu | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | JenPráce.cz | Růst cen výrobců | Euro včera | Portál FXstreet.cz | Epidemie koronaviru | Ekonomické prostředí | Plán fiskální podpory | ČNB dnes | Daňové zvýhodnění | Posílení kurzu koruny | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | Protipandemická opatření | Jiří Zelinka | Podání přiznání k dani z příjmu | DRFG | Crowdfundingové platformy | Zpřesněná data | Risk Off | Applied Materials | Riziko likvidity | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Kraft Heinz | Stanovený kurz | Exotické měny | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Míra inflace v eurozóně | Slabá čísla | Pokles poptávky | Informace z trhu | Rekordní schodek | Šéfka ECB | Investiční bankovnictví | Index strachu VIX | Kurz libry | Navyšování cen | Pozitivní očekávání | Napadení Ukrajiny | Akcie ve světě | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | Slabší kurz | Kalendář ekonomických dat | Majoritní akcionář | Devizové rezervy ČNB | Člen rady guvernérů | Konzervativní strana | Dividendová sezóna | Dopad epidemie na ekonomiku | Prezidentské volby | Počet Američanů bez práce | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | FX trh | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Bilance rozpočtu | Trhy | Úročení vkladů | Měnové stimuly | Horší data z Německa | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Výplata | Pocity | Nový cyklus | Index ekonomické aktivity | Stock Spirits Group | Sekyra Group | ODS | Invaze Ruska na Ukrajinu | Prodej EUR | HN | Společnost CVC | Domácí poptávka | Dnešní zprávy | České vlády | Ohodnocení | Měny emerging markets | Sázky na pokles | Provozní náklady | Investiční skupiny | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Izraelská armáda | Objem průmyslových zakázek | Asociace exportérů | Texas Instruments | Německé volby | Capital Economics | Švýcarské banky | Transakce | Koronavirová nákaza | Poptávka po státních dluhopisech | Měny | Obchodní jednání | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Innogy | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Změny HDP | Vzestup inflace | Nálada v české ekonomice | Čistý výnos z poplatků | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Očekávaný růst | Slovensko | MNB | Profitovat | Glencore | Maloobchodní prodej | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | Pozice tradera | Roklen | Reakce ČNB | Výprodeje | Reinvestice | Spotřeba domácností | Index MSCI | Březnová data | Ekonomika EU | Aptera | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Špinavé Prachy | Slabší dolar | Inflace v březnu | Program QE | Značný pokles | Americká odvetná cla | Průmyslníci | Tvorba pracovních míst v USA | Inaugurace | 4fin | Zkušení investoři | Investor | Inflace v prosinci | Heineken | Ruský rozpočet | Oživení globální ekonomiky | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Úročení spořicích účtů | Údaje o HDP | Finanční sektor | Daňové příjmy | Marathon Petroleum | Výplaty dividend | Oslabení eura | Silný pokles | Renáta Kellnerová | Teroristický útok | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Karanténní opatření | Ukončení nákupu aktiv | GE Renewable Energy | Thomson Reuters | Oslabování české měny | Guvernér Rusnok | Spotřebitelská poptávka | FTMO | Walgreens | Prodejní ceny | Česká swapová křivka | Odhad růstu globálního HDP | Bank of the Year | Export za rok 2019 | Země eurozóny | Maloobchod v USA | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Hlubší schodek | Manipulace s měnovým kurzem | Prodeje potravin | JPMorgan | Nová vláda | Rozhodnutí centrální banky | Klientské operace | Reakce investorů | Prezident Evropské centrální banky | Data z Německa | Trade | Regionální měny | Eni | Optimismus na trhu | Výnosy desetiletých dluhopisů | Patria.cz | Globální ekonomický kalendář | Druhá vlna | Ruský prezident Vladimir Putin | Poradenské služby | Zasedání bankovní rady | Stav ekonomiky | Náklady na obsluhu dluhu | Centrální bankéři | Sentiment na trzích | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Prezident Putin | Pravděpodobnost recese | PMI index v dubnu | Zlotý | EIA | Sberbank CZ | Platformy | ZEN | Rusko | Smíšené výsledky | Ceny výrobců | Iracionální | Akcionář | Měsíční odhady | Zlevňovat nákupy | Miliardy USD | Pozitivní sentiment na trzích | Poradce | Vicepremiér | Netflix | Britská dolní komora | Osobní výdaje | Výhled trhů | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Obchodní den | Pracovní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Pakt stability | Signál | Mzda | Írán | Zdražování | Protiepidemická opatření | Měny rozvíjejících se trhů | Pozemky | Konference Block’23 | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Tržby obchodníků | Britská vláda | IMF | EPS | Thomas Schäfer | České sazby | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | Repo sazba | Přijetí eura | Kupní síla | Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně | Úbytek | Evropský průmysl | Termínový kontrakt | Ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Historie | Důvěra amerických spotřebitelů | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | EET | Průmysl v Německu | Big Tech | Americké akciové indexy | Singapur | Ředitel investic | Míra úspor | Polská společnost | NFIB | Devizové rezervy | SICAV | Druhá vlna pandemie | Záchranný balíček | Uvalené sankce | Guvernér české národní banky | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Dopad koronaviru na ekonomiku | Obchodní systémy | LTV | Úvěrová aktivita | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | Likvidní | Maloobchodní tržby v listopadu | Sázky | Aktivita v sektoru služeb | Futures na americké akcie | Forbes | Zboží z Číny | Nové prognózy | Dynamika mezd | Implikovaná volatilita | Ondřej Hartman | Historicky nejnižší | Allergan | Radomír Jáč | Kurzotvorné zprávy | Trh Start | Nákup devizových prostředků | Predikce hlavních finančních trhů | Výrobce elektromobilů Tesla | Utažení měnové politiky | Patová situace | Brazilský real | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Úrokové sazby ČNB | Tkáč | Generální ředitel | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | Německá burza | BMW | Cena akcií | Situace na americkém trhu práce | Volatilita trhů | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | Fundamenty | Česká inflace | Výkon německé ekonomiky | Předsedkyně Evropské komise | Dluhopisy s kratší splatností | Agentura TASS | Rozšíření | Dopad koronaviru | Bouře Harvey | NBER | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Situace v USA | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Země OPEC | Mimořádné zasedání | Panika | České maloobchodní tržby | United Technologies | Meziroční inflace | Americké ministerstvo financí | Nálada | Pohledávky | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Investiční skupina | Burze | Buy | List The New York Times | Tisková konference | Eura | Zdeněk Tůma | Výsledek HDP | Internetové bankovnictví | Michal Lukáč | Nízká nezaměstnanost | Použití záporných sazeb | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Bankovní asociace | Miloš Filip | Ryanair | Vrcholoví manažeři | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Expedia | Services | Úrokové swapy | VIX | Inflační data | Zmírnění inflace | Stock Exchange | Růst | Daně z příjmů právnických osob | Devalvace koruny | Objem zakázek | Vyšší úroveň | Akcie společnosti Alphabet | Covidový šok | Fed včera | TotalEnergies | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Letošní maximum | Pojišťovací společnosti | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Volatilita u koruny | Odhady HDP | Aktuálně trh | Průmyslová produkce v eurozóně | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Pohyby na trzích | Volvo | Proti trendu | Podnikové investice | VMware | Zajištění | FIXED | Aukce státních dluhopisů | Ministryně financí Alena Schillerová | Objem prostředků | Dominion Energy | Propad poptávky | Domácí měny | Administrativa | Počet potvrzených případů | Parlament dnes | Výnosy amerických státních dluhopisů | Státní fond | Fortinet | CNY | První investoři | Propad cen ropy | Snížení inflace | BOSSA | Colt | Daň z mimořádných zisků | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Poptávky po dolaru | America first | Fúze | Výrobce aut | Růst průmyslové výroby | Kartel OPEC+ | Overweight | Index | Trend klesající | Wall Street Journal | PCE index | Bilance zahraničního obchodu | Devizy prodej | Výsledek referenda | Omezení nákupů aktiv | Rychlý růst cen | Infineon | Lockdown | Wirecard | Cenový index | Statistika | Inflační tlaky v české ekonomice | Hlavní ekonom ECB | Čínský trh | Eva Zamrazilová | Bohatství | Úročení | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Jižní Korea | Migrační krize | Růst cen komodit | Thermo Fisher | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Americká centrální banka FED | Konsolidační balíček | Varovné signály | Růst ekonomické důvěry | Tuzemská měna | Vyjednávání o brexitu | Návrh MF | Kurz euro | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Valuace | EC Investments | Český HDP | Virus Covid-19 | Monopol | Výsledky průzkumu Michiganské univerzity | Goldman Sachs Group | Obsluha státního dluhu | Český výrobní sektor | Tržby ve službách | Německý automobilový sektor | Saudi Aramco | Vývoj eurodolaru | Jihoevropské země | Americké příjmy | Stlačení inflace | Mistrovství světa v hokeji | Index Fedu | Podnikatelské klima | Kompenzace | Zpracovatelský sektor | Obchodování na světových finančních trzích | TeleTrade | Proočkování populace | Dopad omikronu | Ruský akciový index MOEX | Cenové dlouhodobé očekávaní | Lednová nezaměstnanost | Nové hypotéky | Turecká krize | Celkový objem úvěrů | Akcie | Oděvy | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Tereza Kaiseršotová | Narůstající ceny | Převzetí banky | Italský statistický úřad | Patron Go | Dividendy z ČEZ | Normalizace úrokových sazeb | Průmyslová výroba v září | Generální ředitel skupiny ČSOB | Výsledek inflace ze Spojených států | Čistý zisk bank | Sentix indikátor | Zítřejší kalendář | Snížit úrokové sazby | 3cAnalysis | Nárůst počtu nově nakažených | FxPro | Nákup automobilů | Proticyklická kapitálová rezerva | Partners Banka | Skončení intervencí | Rozvojové ekonomiky | Mluvčí banky | Napětí v Afghánistánu | Analytik Patria Finance | Spořicí účet HIT PLUS s bonusem | ENEL | Omezené dodávky | Prestižní odborný časopis | Akcie Societé Generale | Zpochybnění výsledku | Německé ceny výrobců | Hypoteční sazba | Bankovní statistika | GameStop | Rates | Zlepšování sentimentu | Výsledek britských voleb | Hodnocení ekonomiky | Robert Kaplan | Optimismus spotřebitelů | Naplnění prognózy | Severočeské doly | Slovenská UniCredit Bank | Mayr-Melnhof | Unijní ministři zahraničí | Peníze.cz | Magnificent 7 | Stagflační trend | Prohlášení | Mzdově-inflační spirála | První odhady HDP | Okénko trhu | Počty žadatelů o podporu | Šíření koronaviru | ICT | Evropské indexy důvěry | Deficit hospodaření státu | Vývoj peněžní zásoby | Vyšší inflace v Německu | Výhled nejoblíbenějších finančních trhů | Nárůst sazeb ČNB | Vliv války na Ukrajině | Vlna omikronu | Zisky čínských průmyslových podniků | Czech Credit Bureau | City | Marek Dospiva | Program nákupů dluhopisů | RTX | Nabídkové tlaky | Situace kolem SVB | Období vyšších úrokových sazeb | Neutrální vývoj | Akcie ARM | eMan | Největší ekonomiky | Zavření Číny | Pokles aktivity v průmyslu | Německý automobilový průmysl | Německá nezaměstnanost | Index nových objednávek | Předpandemické hodnoty | BHS Štěpán Křeček | Ministr vnitra | Režim forexových intervencí | Vývoj cen komodit | Poskytování likvidity | Zátěžové testy bank | Dluh státu | Michal Šnobr | Daň z mimořádných zisků bank | Hluboké ztráty | Zlevňování ropy | HDP na obyvatele | Stav běžného účtu | McKesson | Hackerské útoky | Investorská nálada | Ceny ropy a zemního plynu | Mimořádná valná hromada | Micron Technology Inc | Pokles reálných mezd | Petr Fiala (ODS) | Vývoj jádrové inflace | Ferrari | Údaje o sentimentu | Jihokorejský won | Randal Quarles | Institut ZEW | NBH | Čerpání evropských peněz | Hike | MiFID II | České Radiokomunikace | Čistý zisk banky | Lednový růst spotřebitelských cen | Nezaměstnanosti v Německu | Moore CZ | NMS Market Research | Čínské investice | Akcie TMR | První hike | Kurzy koruny | Konsensus analytiků | Vakcinace | Martin Jakubec | Růst cen ve výrobě | Růst cen průmyslových výrobců | David Vagenknecht | Dragon | Sazby Fedu | Vývoj na dluhopisovém trhu | Nákupní manažeři | Nálada domácností | Jan Bureš | Spotřebitelský indikátor | Viceguvernéři | Depozitní úrokové sazby | Zdražování cen | Zápis z jednání ČNB | Nálada spotřebitelů v USA | Zahraniční akcie | Dluhopis | Britské parlamentní volby | Úroky na hypotékách | Růst v průmyslu | The Banker | Telenor Montenegro | Evropský maloobchod | Nervozita na finančních trzích | Daimler | Postupné otevírání ekonomiky | Čokolády | Stavební spořitelny | Sanofi | Snižování cen výrobců | Hutnictví | Dnešní obchodování | Nová mutace | Američtí centrální bankéři | FedEx | Covidová situace | Ministr obchodu | Měnové politiky v USA | Napětí ve světovém obchodě | Obchodní války | Varta | Odvětví | Uklidnění situace | Automatické systémy | Rozkolísání trhů | Průlom | Hlasy pro zvýšení sazeb | ČNB Eva Zamrazilová | Horší časy | Zotavení ekonomik | Snižování stavů zaměstnanců | Snižování nákupu aktiv | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Aktualizace softwaru | Export do Číny | Tržby maloobchodníků | ČSOB Smart | Člen bankovní rady České národní banky | Šéf britské centrální banky | Pracovní místa | Enel | Vývoj průmyslu | Instrument | Stav americké ekonomiky | Reálné ekonomiky | Target | Očekávání do budoucnosti | Reckitt Benckiser | Československá obchodní banka, a. s. | Dollar Index | Platby kartou | Přebytek běžného účtu | Zemědělství | Zavedení digitální daně | Top Forex | Úroveň služeb | Samou | Růst cen nájmů | Vývoj válečného konfliktu | Vlastnictví | Data ČSÚ | Překážky | Ocenění | Prognóza Evropské komise | Pozdní zveřejnění informace | Investiční nálada | Úbytek pracovních míst | PPF | Snižování sazeb v USA | Cenové války | Ekonomika USA | České předsednictví | Výrazný přebytek | UBS Group AG | Systematické riziko | Česká nezaměstnanost | Nasdaq Composite | Unie | CSX | Analytička | Světlo na konci tunelu | Objem hypotečních úvěrů | Čistý zisk ČEZ | Letní období | Evropská ekonomická důvěra | Vstup do eurozóny | Aktivita v průmyslu | Mutace omicron | Automobilky | Španělsko | Fixed income desk | Prognóza kurzu EUR/CZK | Německé maloobchodní tržby | Práce v Německu | Vklady | Solidní růst | Norsko | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Německý růst HDP | Výjimečná situace | Evropské indexy nákupních manažerů | Expanzivní fiskální politika | Průměrné mzdy v ČR | Výkon ruské ekonomiky | Události tohoto týdne | Globální sentiment | Provident Financial | Mediánová mzda | Růst čínského HDP | Šíření nákazy COVID-19 | Akciový index S&P 500 | Prime Brokers | Americký index | Omezení dividend | Index výroby | Umění | Ekonomický balíček | Speciální daně | Globální vývoj | Američtí politici | Jednodenní zisk | Ruská válečná ekonomika | Akcie Societé | Market Perform | PayPal Holdings Inc | Kimberly-Clark | Pesimismus | Index spotřebitelských cen | IWH | Ekonomická teorie | Sportovec | Pozastavení růstu | Zpřísňováním měnové politiky | Týden na finančních trzích | Americké centrální banky | Vytěsnění minoritních akcionářů | Mastercard Banka roku | Výplata dividendy | Platební neschopnost | Prognóza IE | RWE | Aleš Blažek | Český PMI index | Jednání centrálních bankéřů | Bohuslav Čížek | Onemocnění COVID-19 | Symposium v Jackson Hole | Vývoj průměrné mzdy | Britský statistický úřad | Pokračování trendu | Podnikatelé a firmy | Deník N | Ekonomické podmínky | Vývoj na světových trzích | FxNet | UBS | Roche Holding | Čistá úroková marže | Duke Energy | Komerční banka, a.s. | Znehodnocení koruny | Martin Machala | ZIL | Ministerstvo financí České republiky | Současný stav | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Obchod s Ruskem | CTS | Kapitálová rezerva | Investiční firmy | Velkoobchodní ceny elektřiny | Doba vysoké inflace | Cena komodit | ZSSK | Evropské HDP | Neomezené kvantitativní uvolňování | Představitel ECB | Nejvyšší výnos | Úroková sazba v Maďarsku | Nové signály | Refinanční sazba | Státní rozpočet ČR | Dnešní datový kalendář | Santander | Danuše Nerudová | Ukončení měnových intervencí | TriangleMarkets | PMI indikátor | Šéf americké diplomacie | Rebranding | Aramco | Vypuknutí pandemie | Luděk Palata | Omicron | Zhoršování pandemické situace | Kapitálová pozice | Pokles reálné spotřeby | Hyundai Motor Manufacturing | Pokles cen ropy | Posilování měn | Kapitálová přiměřenost | Firemní úvěry | Úvěry a hypotéky | Den díkůvzdání | Pokles HDP | Ziskovost bank | Osobní příjem | Rovnovážný kurz koruny | Prognóza České národní banky (ČNB) | CFD World | Nvidia Corp | Zamyšlení | Nový ekonomický výhled | Michal Skořepa | Světové akciové trhy | Zvýšení limitu pro zadlužení | Solejmání | Vývoj na devizovém trhu | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Rodinné rozpočty | Snižování sazeb | Spotřebitelské ceny v únoru | Ruské akcie | Polský PMI | Fiskální odpovědnost | Energetický a průmyslový holding, a.s. | Bez reakce trhu | Podíl nezaměstnaných | Problémy české ekonomiky | Petr Beneš | Propad exportu | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | Rosbank | Index spotřebitelské důvěry GfK | Navýšení dluhového stropu | Procter & Gamble | Tornádo | Konec roku | Společnost Boeing | Zhoršení nálady | Výnosová křivka v USA | Hokejové mistrovství světa | Jana Maláčová | Sberbank | Pobočka FEDu | Americký ministr zahraničí | Investiční web | Intervenovat ve prospěch koruny | Zisk skupiny ČSOB | Biden | Společnost BHP | Bankomat | Nový úděl | Euro vůči americkému dolaru | Domino’s Pizza | Posilování české koruny | DNB | Vít Endler | Prodeje rodinných domů v USA | Korunové sazby | Embargo na ruský plyn | Novela zákona o ČNB | Francouzská banka | Americké měny | Nemovitosti | William Hill | Nová data o inflaci | Úročení rezerv | Vývoj na měnovém trhu | Přehled | Kurzy EUR | CEE region | Úrokový swap | Rozbor | Bohemia Energy | AbbVie | Ondřej Vlček | Švédská inflace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Bankovní tradeři | Do čeho investovat | Převod akcií | Dezinflační proces | Ekonomické ukazatele | Finanční ztráty | Boris Johnson | MF ČR | Průmyslová produkce v srpnu | Pokračování expanze | Odhady ČNB | EK | Zvýšení úrokových sazeb | Plzeňský Prazdroj, a. s. | CitFin | Těžba ropy | Inflace v únoru | Levnější půjčky | Výrobce dronů Primoco | Celková průmyslová výroba | Zelený dluhopis | Epidemie SARS | Nárůst sazeb | Provident | Opatření proti šíření koronaviru | Index CPI | Nejvýraznější propad | Čínský vicepremiér Liou Che | ING Bank Jakub Seidler | Dividendy ČEZ | Platební bilance ČR | J&T BANKA, a.s. | Riziko | Dnešní zasedání ČNB | Ekonomika Rakouska | Medtronic | Makroekonomické predikce | Lesnictví | Poptávková strana | Obchodovat na trzích | Amazon | USA Joe Biden | Volkswagen AG | Back office | Mzdy v ČR | Fintree | Společenská odpovědnost | HDP v eurozóně | Irská pojistka | Prognóza ČNB | Vyhlídky ekonomiky | Zastavení ekonomické aktivity | Měnové obchody | Tomáš Nidetzký | Index nákupních manažerů (PMI) | Budoucnost firmy | Fáze obchodní dohody | Martin Mašát | First Republic | Starteepo | Intuitive Surgical | Výsledek hlasování | Německo | Aleš Michl | Navýšení sazeb | Americká centrální banka dnes | MT4 | Estee Lauder | DoubleLine Capital | Koruna posiluje | HDP ČR | Maloobchodní prodeje | EMA data | Eset | Investiční platforma Portu | Mediální společnosti | Výnosy tuzemských dluhopisů | Fed dnes | Německá míra nezaměstnanosti | Sektor služeb | Akciový index Nikkei | Emerging markets | Jiří Tyleček | Úrovně nezaměstnanosti | České dráhy | Index Sentix | Analytik České spořitelny | Markéta Fišerová | Sempra Energy | Raiffeisen privátní bankovnictví | Mistrovství světa | Walmart | Sentiment na finančním trhu | Spravedlivé důchody | Týdenní nárůst | Visa | Vstupu do EU | Rizikový profil | Český trh | Vice | Zadlužení | Ruský majetek | ČSOB Dominik Rusinko | Index pražské burzy PX | Nedostatečné dodávky | ING | Ošetřovné | Brexitová dohoda | Zchlazení poptávky | Republikánští senátoři | Dodání likvidity | X-Trade | Poptávková inflace | Pesimistické scénáře | Indikátory ekonomického sentimentu | Josef Tošovský | Zuzana Filipová | Objem poskytnutých úvěrů | Motivace | Meziroční vývoj inflace | Hlavní ekonom | Značný zájem | Meziroční inflace v Německu | Prognóza americké centrální banky | Finanční svět | Eskalace | Objem úvěrů na bydlení | SPD | Kurz CZK | Počet nezaměstnaných | Oslabování kurzu koruny | Chování spotřebitelů | Spekulace na oslabení | Domácnosti | Česká vláda | Colosseum | Dlouhodobé posilování koruny | Lubomír Lízal | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Průměrná mzda v ČR | Koronavirová epidemie | Chod ekonomiky | Státní dluhopisy | Bilance aktiv | Tržby v maloobchodě | Indická komise pro cenné papíry | Arm | Vývoj kurzu koruny | Zlevnění hypoték | Boční trend | Provozní zisk | Tvrdá ekonomická data | Saúdská ropná zařízení | Forexoví obchodníci | Celková nabídka | Ztráty zaměstnání | Fiskální pomoc | Nové zdroje | Ruská centrální banka | Koncern | Zprávy z ekonomiky | Aktuální nálada | Vysoká inflace | Pražský PX | Liberty Ostrava | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Pohyb koruny | Moody's | Lockheed | Médea | Rétorika jestřábí | Investiční produkty | Veřejný sektor | Vývoj spotřebitelské inflace | Penta Investments Group | Výnosy italských dluhopisů | Závazek | XTB | Dluhy českých domácností u bank | Naše hospodářství | Novo Nordisk | Prognóza České národní banky | Inflace spotřebitelských cen | Vojtěch Benda | ASML Holding | Primoco UAV | Abbott Laboratories | IG | Průmyslové podniky | Slabší euro | Vyšší ceny ropy | Výraznější pokles | Kontrakt | Odvětví české ekonomiky | Mzdová dynamika | Výpočet Raiffeisenbank | FAST | Jan Frait | Pandemie v Evropě | Ceny v eurozóně | Zápis ze zasedání ECB | Čínské akciové trhy | Spotřebitelské ceny | CentroFX | Další pokles | Nový šéf Fedu | Závislost | Levné energie | Stavební zákon | Dassault Systemes | Inflační šok | Aktuální kurz eur | Německé dluhopisy | Očekávaný vývoj pro rok | Štědrý den | EUR/GBP | Úvěrová portfolia | Velcí hráči | Čínská internetová firma | Počet stavebních povolení | Hyundai Motor Manufacturing Czech | Růst čínské ekonomiky | Conference Board index | Nový akciový trh | Oslabování koruny | Směřování FEDu | Globální ekonomický růst | Sazby beze změny | Akcionáři Moneta Money Bank | Asociace pro kapitálový trh ČR | Zahájení intervencí | ECB sazby | Zvyšování úroků | ČSOB Aleš Blažek | České ceny | WHO | Neomezené množství | Sazba Evropské centrální banky | Pandemická situace v USA | Makro prostředí | Podnikatelské investice | Nákupy přes internet | Zveřejněné predikce | Americké trhy | Pravidla EU | Snížení schodku | Ministr spravedlnosti | Dluhopisový trh | Index DAX | Zajištění proti kurzovému riziku | Pandemická opatření | Holubice | Členské země kartelu OPEC | Hospodářský výhled | Ruská ekonomika | Pozice | Měnověpolitické zasedání | Noví členové bankovní rady | HDP v Evropě | Cenový PCE index | Primoco | Rušení cel | News | Evropské akcie dnes | Sentiment v Německu | Ekonomické uzavírky | Průzkum ČSÚ | Evropské indexy | Znehodnocení úspor | Polský zlotý a maďarský forint | Antigenní testování | Makroekonomický kalendář | Kryptoměnové odvětví | Americký ministr financí | Raiffeisenbank Luboš Růžička | Akcie rakouské bankovní skupiny Erste | Sankce vůči Rusku | Body | Sentiment trhu | Útok na saúdská ropná zařízení | Podíl nevýkonných úvěrů | Guvernér ČNB Aleš Michl | Úvěry na bydlení | Odborníci České spořitelny | New York Times | Kurz USD/EUR | Ekonomický sentiment v eurozóně | Útlum ekonomické aktivity | Disney | Americký HDP | Index euro stoxx 50 | Úrokové sazby | Evropská centrální banka kurz | Daňové změny | PrimStock | Negativní data | Prudké posilování koruny | Barrick Gold | Euromoney | Dovoz aut | Rostoucí úrokové sazby | MIFID | Celková míra nezaměstnanosti | TOPIX | Hodnoty ropy | Podnikatelé | Beyoncé | Objem celkových klientských vkladů | Restart ekonomiky | Ekonomický cyklus | Richard Siuda | FX desk | Slabý trend | Časový horizont | Výnosy banky | Zasedání amerického Fedu | Očekávaný vývoj pro rok 2024 | Ekonomická důvěra v eurozóně | Propad příjmů | Podnikatel | Dubnový PMI | Růst průměrné mzdy | Růst průmyslových cen | Pokles inflace podle analytiků | Ředitel investiční platformy | Poptávka po ropě | Šíření varianty omikron | Velké hospodářské krize | Karel Havlíček | Chytrý Honza | CEO | Oslabení dolaru | Benxy (Zonky) | Nejvyšší nezaměstnanost | NERV | Rezistence | Ceny nafty | Souhrnný čistý zisk | Koupěschopnost | Nižší produkce | Oživení německé ekonomiky | Investiční certifikáty | Průměrná hrubá měsíční mzda | Aktivita ve výrobním sektoru | Narušení dodávek | Intervenovat | Poradci | Cena benzínu | Zisk na akcii | Vývoj na akciovém trhu | Aktivum | Peking | Hotelnictví | Friedrich Wilhelm Raiffeisen (FWR) | Oslabení české koruny | Propad investic | Zisk Monety | Dividendy | Nastavení trhů | Burza | Dlouhodobý trend | První odhad | Jestřábí přístup | Zvyšování úrokových sazeb | Pandemie v Německu | Výrobce elektromobilů | Jiří Polanský | Factoring | Ekonomická zpráva | Dnešní údaje | Největší pokles | Vývoj cenové hladiny | FX Strategy | Lepší zítřky | Epidemie nemoci covid-19 | Miliardy dolarů | Vydání dluhopisů | Indikátor investičního sentimentu | Rozdělení Československa | Geopolitika | Čistý zisk bank a spořitelen | Lockdowny | Vlády | Řízení rizik | Vítězství Donalda Trumpa | Výnosy u dluhopisů | Partneři | IPO | České PMI | Prognóza České bankovní asociace | Tomáš Jícha | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Kurz dolaru k euru | Vývoj mezd | Objem vyplacených dividend | Antimonopolní úřad | Český vývoz | Sentiment amerických spotřebitelů | Cílové ceny | Inflační cíl | Celní válka | FX strategie | Napětí mezi Ruskem a Západem | Británie | Hospodářské výsledky | Úvěrové aktivity | Používání eura | Měnový pár | Státní kasa | Výroby v továrnách | Průmysl a zahraniční obchod | Business Outlook | DSGE model ČNB | EBRD | České mzdy | Jestřábí ECB | Šíření nového koronaviru | Počet nových míst | Celý svět | Výhledy | Nálada českých spotřebitelů | MSCI index | Registrace automobilů | Nedostatek zakázek | Celková inflace | ŠKODA AUTO a.s. | Employment Cost Index | Jednání o státním rozpočtu | Vienna Insurance Group | Likvidita | Globální trh | Americký tapering | EMA | Nová prognóza Fedu | Přehřáté ekonomiky | Daniel Rajnoch | Analytik ČSOB | Opatření | Index NFIB | Rozdíl v ekonomické úrovni | Dax index | Dnešní PMI | Globální finanční trhy | Automotive | Jestřáb | Výsledky za první pololetí | Renminbi | Úroková míra | Produkce ve stavebnictví | ISS | Sazby | Zrušení superhrubé mzdy | Delta varianta | Člen bankovní rady | Indikátor důvěry v ekonomiku | Mezinárodní obchod | Snížení úrokové sazby | Výhled centrální banky | InstaForex | Fisker | Beneteau | Sazby v eurozóně | Objemy peněz | Evropská rada | V4 | Pavel Kohout | Inflační výhled | Superpočítač | Tovární objednávky z Německa | Cenový pokles | Regulace finančního sektoru | Otázky Václava Moravce | Investiční fond | PMI pro sektor služeb | Vyšší výnosy | Platba | London Stock Exchange Group | Prodeje domů v USA | DDoS útoky | Volby do Poslanecké sněmovny | Válečná ekonomika | Pozitivní výhled | Stav trhu práce | Vedlejší účinky | Poklidné obchodování | Volkswagen | Vývoj kurzu dolaru | Hypoindex | Nejvyšší kontrolní úřad | Index Nikkei 225 | Názory analytiků | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Prodeje | Americká banka First Republic | Devizy | Dow Jones | Základní sazba | Významné investiční firmy | Měna | Pracovní síly | Sazba ČNB | Obchodní bilance eurozóny | Guvernér ČNB | Jádrová inflace v eurozóně | Hlavní město Praha | Philip Morris | Sazby v Polsku | Active Invest | Německé akcie | Nízké úrokové sazby | Poměrové ukazatele | Nasdaq | Akciové burzy | Ekonomický novinář | Česká národní banka | Ekonomické indikátory | GSK | Geopolitická situace | Analog Devices | InvestBay | Inflační situace v ČR | Český běžný účet | Náměstek ředitele | Škoda Auto a.s. | Výsledky hospodaření | Ministerstvo práce | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Underperform | Geopolitické napětí | Nákup ETF | Mojmír Hampl | Listopadové maloobchodní tržby | Růst poptávky | Investiční rozhodnutí | Dubnová inflace v eurozóně | Zastropování cen | Cenový vývoj | Investiční aplikace | Tropická bouře | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | MIG | Krize v Evropě | Joe Biden | Výsledky amerických voleb | Dubnová inflace | Vývoj peněžního agregátu | Jean-Pascal Duvieusart | CFA | Akcie výrobce elektromobilů | Centrální banka Japonska | Tisková konference ČNB | Abbott | Americké firmy | Bankovní licence | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | MFČR | Výroba aut | TradingView | Nákup dluhopisů | Rovnovážný kurz | Hermes | Hang Seng | Nominální růst | Sankce Rusko | BIC | Supervelmoci | Rychlost | USD/JPY | Výkyvy na finančních trzích | Destatis | EU-Čína | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Rolls-Royce | Nejnovější statistika | Spekulativní investice | Hlavní měnové páry | Vývoj české koruny | CZG | Sezónní vlivy | Počet prodaných nových domů | Zisk Monety Money Bank | Čínský HDP | Menší úrok | Aleš Sosnovský | Oživení v automobilovém průmyslu | Banking Software Company (BSC) | Restrukturalizace | Čínské vlády | Vývoj kolem brexitu | Avast Software s.r.o. | Private Equity Fund | Investment | Krize | Prognóza ECB | MetLife | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Základní potraviny | Důvěra ve výrobním sektoru | Výhled pro rok 2021 | Americké vlády | Vítězství | PMI index | Maďarská centrální banka | Aktualizovaná prognóza | Britské volby | Účetní ztráty | Meziroční porovnání | Ceny v dopravě | Členové rady ČNB | Výrobní náklady | Práce | Propad průmyslu | Budoucnost kryptoměn | Německý ústavní soud | Globální obchod | Čínský těžař ropy | Spojené státy | Údaje z německé ekonomiky | Energetická firma | Parlamentní volby | Grexit | Zpracování kovů | Úročení koruny | Zpomalení hospodářského růstu | Novinky | Levnější ropa | Začátek cenové války | Vysoké úrokové sazby | Janet Yellen | Výhled pro Německo | Estée Lauder | Vývoj na trhu | Vývoj středoevropských měn | HIT PLUS | TBC Bank | Globální investoři | Antivirové firmy | BankID | Obchodování na burze | Nejlevnější hypotéky | Odhad cen | Global Private Banking Awards 2024 | Více volatilní | Středoevropské měny dnes | Penta Investments Group Limited | Centrální vláda | Kryptoměny | Ministři financí eurozóny | Prudký pokles cen | Podnik | Začátek trendu | FED sazby | Crédit Agricole | Analytik XTB | Evropská spotřebitelská důvěra | Šéf amerického Fedu | MF | Oživení ekonomik | Odstřižení od SWIFT | Banky v eurozóně | Evropské akciové trhy | Růst důvěry v českou ekonomiku | Boeing 737 Max | Nervozita na trzích | Nejvyšší přebytek | Export v dubnu | Spotřebitelská nálada v USA | Zahraniční bilance | Prodej aut | Rekordní pokles | Retail | KO | Viceguvernérka ČNB | Ropa typu Brent | MJ | Psychologický efekt | Situace na trhu | Úvěr | FX intervence | Nálada na finančních trzích | Únorová bilance zahraničního obchodu | Úspěch | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Uvolnit měnovou politiku | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | Ovlivňování | Volný obchod | Hospodářský vývoj v Německu | Exkluzivní predikce | Cena plynu pro evropský trh | Pořízení vlastního bydlení | Kurz české měny | Příjmy domácností | Získávání peněz | Zdražování potravin | Pavel Sobíšek | G7 | Průmysl eurozóny | Volby | Statistický úřad | Aktivita na finančních trzích | Daňový balíček | Banka | Rozvolnění restrikcí | Schönfeld & Co | KBW | Miliardář | Větší pokles | Kov | Inditex | Ekonomika Francie | Vývoj měnových párů | Američtí zákonodárci | Charles Michel | Americká burza | Cena dřeva | Obchodník s cennými papíry | Digitální revoluce | Akcie Monety | Záchranný balík | Banka First Republic | Stagnace | Míra inflace v únoru | Tržby | Magnificent | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Christian Dior | Eurozóna | Rostoucí příjmy | Fio | Opatření proti šíření epidemie | Držitelé kryptoměn | Doba splatnosti | Dlouhodobé posilování | Opatření proti šíření nemoci | Americká vláda | Očekávaná data | Twisto | Uvalení cel | Záporné úrokové sazby | Forex menové páry | Zrychlení růstu | Ceny mědi | Ceny nemovitostí v USA | Kurz české koruny | Daň z nabytí | Koronavirus | Americký trh nemovitostí | FXstreet | Zásobníky | 7 dní s korunou | Dánsko | Interní systémy | Belgie | Rezignace | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | Odhady analytiků | AUD/USD | Tiering | Potíže v dodavatelských řetězcích | Úrokové výnosy | Americké úřady | Ruský akciový index | Bilance | Tomáš Spurný | Podpůrný program | Rekordní schodek rozpočtu | Analytik Czech Fund | Pohled bankéřů | Data ze Spojených států | Ceny ropy a plynu | Analytický tým | Podmínky ve výrobě | Ekonomické odhady | Správa | Očkování | Dollar General | Evropské země | Vývoj obchodní bilance | Zlato | PwC Petr Kříž | Šéf banky | XTB.cz | Propad koruny | Nálada v ekonomice | Instrumenty | Dopady pandemie | Mzdy | Světové trhy | Indexy důvěry | Palo Alto Networks Inc | Motorová nafta | Stoupající sentiment | Měnové podmínky | HealthCare | Ford Motor | Obchodní komora | Britská společnost | Přeshraniční obchod | Šíření nákazy | Ekonomika Španělska | Mluvčí ČNB | ČEZ, a. s. | Americký ministr obchodu | Produkce ropy | Automobilka Hyundai | Data z ekonomiky USA | Altria Group | Wall Street | Ministr práce a sociálních věcí | Obchodní řetězce | Devizové obchody | Krize v Turecku | Poradenství | Přístup k inflaci | Míra inflace v Německu | Markit | Campbell Soup | ČR | Tuzemská nezaměstnanost | Ukazatele | Ceny energie | Průměrná cena | Důvěra v českou ekonomiku | Nonfarm Payrolls | Výprodej dluhopisů | American Express | OTC | Nesoulad | CNBC | Zpožděné dodávky | Výsledky ISM | Německá inflace | Tržby v eurozóně | Tržby z prodeje potravin | Impulzy | Silicon Valley | SPX | Obchodování na forexu | Zpomalování americké ekonomiky | Bezpečná aktiva | Vypuknutí válečného konfliktu | Výkyvy kurzu | Inflace na Slovensku | Čínské firmy | Deloitte | Členové bankovní rady ČNB | Státní měny | Ekonomické restrikce | Zveřejňování výsledků | Caixin | Zlatá koruna | Dopad na korunu | Objednávky | Obchodní příležitosti | Zveřejnění výsledků HDP | Vývoj ceny | Čistý zisk skupiny ČSOB | Bulharská finanční společnost | Akumulace | Société Générale | Analytik | Zisk Komerční banky | Návratnost | Průmyslová výroba v USA | Firemní výsledky | Tradeři | Vliv obchodu | Trading Expo | Koš | Panasonic | Nedostatek zboží | Block’23 | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Napětí mezi USA a Čínou | Kurz koruny vůči euru | Dobrý obchod | Výnosy | Stravenkový paušál | Výdaje | Sentiment v eurozóně | Banka UBS | ČTK | Pokles německé ekonomiky | Holding | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Silná koruna | Indikátor ekonomického sentimentu | Počet potvrzených případů nákazy | Komodity | Změny úrokových sazeb | Nejnovější data | Výběr daní | Rocket Internet | Zvyšování sazeb Fedem | Analýza | Dolar kurz | Akcie antivirové společnosti | Dodavatelské řetězce | Home Depot
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Rafal Sura
Rafiki Capital
Rafinerie
Rafinérie
Rafinérie v Litvínově
Rafinerie v USA
Rafinérský komplex
Raghee Horner
Raghuram Rajan
Raiffeisen

Následující klíčová slova

Raiffeisenbank a.s.
Raiffeisenbank (FWR)
Raiffeisenbank Helena Horská
Raiffeisenbank Igor Vida
Raiffeisen Bank International
Raiffeisen Bank International (RBI)
Raiffeisenbank Luboš Růžička
Raiffeisenbank Russia
Raiffeisenbank Vít Hradil
Raiffeisen Centrobank
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít