Thomson Reuters
Ranní nadhoz - Měnová politika Fedu zůstává beze změny
11.06.2020 Růst českých spotřebitelských cen v květnu dále přibrzdil, když meziroční inflace ztratila tři desetiny procentního bodu a dosáhla 2,9 %. Po šesti měsících se tak vrátila do tolerančního pásma inflačního cíle ČNB. Oproti dubnu se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,4 %. Ke zpomalení meziročního cenového růstu došlo u potravin a nealkoholických nápojů, méně rostly i ceny oděvů a vodného a stočného, kde se částečně projevilo snížení DPH z 15 na 10 procent.
Ranní nadhoz - Vyhlížíme českou inflaci
10.06.2020 Podle zpřesněného odhad eurostatu poklesl HDP eurozóny v prvním letošním čtvrtletí o 3,1 % meziročně, tedy o něco méně, než se původně odhadovalo (-3,2 %). V mezičtvrtletním vyjádření to odpovídá poklesu o 3,6 %.
Ranní nadhoz - vláda zvyšuje deficit rozpočtu na 500 miliard
09.06.2020 Koronavirová epidemie způsobila meziroční propad průmyslové produkce v dubnu o 33,7 %, tedy suverénně největší v historii měření. V meziměsíčním srovnání po sezónním očištění došlo k poklesu o 23,4 %. Výsledek je tak ještě o poznání horší, než kolik činily tržní odhady. Evidenční počet zaměstnanců meziročně klesl o 3,2 % a jejich průměrná mzda dokonce o 5,6 %. Naději na brzký obrat hatí údaje o nových zakázkách, kterých v dubnu meziročně ubylo 42 %.
Ranní nadhoz - německý průmysl se dál propadá
08.06.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v dubnu meziročně poklesly o 10,6 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 21,2 %. V dubnu by poklesy tržeb měly dosáhnout příslovečného dna. Květnové postupné uvolňování karanténních opatření a otvírání obchodů by mělo začít zvedat i maloobchodní útraty, nicméně návrat na předkrizové úrovně bude spíše dlouhodobý.
Ranní nadhoz - dubnové maloobchodní tržby výrazně propadnou
05.06.2020 Průměrná tuzemská mzda vykázala za první letošní čtvrtletí nárůst o 5 %, ve srovnání se stejným obdobím roku loňského, a dosáhla 34 077 Kč. Po očištění o inflaci to odpovídá reálnému růstu mezd o 1,4 %. Oproti poslednímu kvartálu roku 2019 pak došlo po sezónním očištění ke zvýšení průměrné mzdy o 1,1 %. V dalších čtvrtletích však očekáváme na trhu práce podstatně horší situaci. O výdělky začnou přicházet nejprve pracovníci ve službách, následovat ovšem budou i další sektory postižené klesající poptávkou.
Ranní nadhoz - zasedá ECB, sazby měnit nebude
04.06.2020 Na dnešním měnovém zasedání Evropské centrální banky bude Rada guvernérů diskutovat nový makroekonomický výhled. Ohledně nastavení měnových podmínek čí dalších nekonvenčních kroků však nečekáme žádnou změnu. Zásadní opatření už byla přijata v minulosti a nyní se čeká, zda přinesou kýžený efekt.
Ranní nadhoz - Evropa dnes bude sčítat nezaměstnané
03.06.2020 Druhý odhad statistického úřadu o dvě desetiny procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí došlo ke snížení výkonu tuzemské ekonomiky o 3,3 %. Za propadem stojí především investiční aktivita a zahraniční poptávka, naopak vyšší výdaje vládních institucí přispěly pozitivně a bránily ještě hlubšímu propadu ekonomiky. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících. Podstatnou část dubna byla ještě v platnosti karanténní opatření, což znamená delší odstávky a ztížené výrobní podmínky.
Forex: Pozitivní sentiment na trzích pomáhá koruně
02.06.2020 Pozitivní sentiment přetrval na finančních trzích i zkraje aktuálního týdne. Z toho těžila i koruna, když včera zpevnila o další 0,5 % a její kurz oproti euru se posunul až do blízkosti EUR/CZK 26,7. Posilovaly i ostatní měny regionu.
Ranní nadhoz - výrobní PMI naznačí pro květen mírné zlepšení
01.06.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně v květnu meziměsíčně klesly o 0,1%, což znamenalo další zvolnění meziroční inflace o 0,2 p.b. na 0,1%. Zveřejněné údaje byly v souladu s očekáváním analytiků. Pokles inflace až téměř k nulové hladině znamenal další vzdálení se od cíle Evropské centrální banky, který je nastaven na úroveň těsně pod 2 %. Jádrová složka cen po vyloučení potravin a energií dosáhla 1,1%, tedy stejné hodnoty jako v dubnu.
Ranní nadhoz - inflace v eurozóně téměř na nule
29.05.2020 Podle předběžného odhadu zpomalila německá inflace v květnu v evropském harmonizovaném vyjádření z dubnových 0,4 % na 0,0 % meziměsíčně. V meziročním srovnání tak ceny vzrostly o pouhých 0,5 %. Výsledek byl téměř přesně v souladu s očekáváními.
Ranní nadhoz - ekonomický sentiment se zvedá, inflace zpomaluje
28.05.2020 Evropská komise představila svůj plán pro ekonomickou obnovu kontinentu zasaženého pandemií koronaviru, který je součástí rozpočtového výhledu pro období 2021-2027. Počítá v něm s nalitím dodatečných 750 mld. euro, z nichž dvě třetiny budou ve formě grantů, jedna třetina pak ve formě půjček. Prezentovaný návrh vychází vstříc tandemu Francie a Německa, které prosazovaly právě zvolený systém grantů, spíše než výpůjček. Celkový objem peněz, se kterými Unie počítá v rozpočtu pro roky 2021-27 se tak navýšil na 1,85 bilionu eur.
Ranní nadhoz - V USA pomalu nárůstá ekonomický optimismus
27.05.2020 Člen rady Evropské centrální banky Francois Villeroy de Galhau se vyjádřil k aktuálnímu i možnému budoucímu nastavení evropské měnové politiky. Probíhající program nákupů aktiv označil za „mistrovské dílo“ a zároveň naznačil, že by v budoucnu mohl být ještě „flexibilnější“ s ohledem na cílování konkrétních zemí eurozóny. Villeroy dále zdůraznil, že bez ohledu na výrok německého ústavního soudu je ECB odhodlána v nákupech dluhopisů pokračovat, jelikož to považuje za nezbytné pro naplnění jejího mandátu.
Ranní nadhoz - sentiment amerických spotřebitelů se nelepší
26.05.2020 Český statistický úřad včera publikoval výsledky konjunkturálního šetření za květen. Souhrnný indikátor ekonomické důvěry si oproti dubnu polepšil o 0,3 bodu na hodnotu 75,1. Úroveň ukazatele se však stále nalézá poblíž historicky minimálních hodnot. Co se týká dílčích složek, tak u podnikatelů klesl ukazatel o dalších 2,2 bodu na 71,6, naopak sentiment spotřebitelů poskočil o 11,8 bodu a dosáhl 91,9. Největší skepse mezi podnikateli nadále panuje v sektoru služeb, naopak lehce se zvedl sentiment v průmyslu a obchodě.
Ranní nadhoz - konjunkturální průzkum naznačí v květnu zlepšení
25.05.2020 Postupné vyprchávání optimismu na trzích v závěru minulého týdne se podepsalo i na kurzu koruny. Ta v pátek oslabila o cca 20 haléřů a kurz se vrátil do blízkosti EUR/CZK 27,30. Blízko této úrovně se kurz pohybuje i dnes po ránu.
Ranní nadhoz - PMI naznačily odražení ode dna
22.05.2020 Německý kompozitní index nákupních manažerů se v květnu zvedl na 31,4 bodu z historického minima, kterého dosáhl v dubnu (17,4 bodu). Podobně si vedl indikátor PMI za celou eurozónu, když celkově poskočil z dubnových 13,6 až na 30,5 bodu. Na posunu obou ukazatelů se podílel zejména sektor služeb, zatímco zlepšení výrobního PMI bylo jen v řádu několika bodů.
Ranní nadhoz - americký PMI by měl vykázat mírné zlepšení
21.05.2020 Ceny průmyslových výrobců se v dubnu znovu snížily o 0,5 %, m-o-m, což znamenalo propad cen v meziročním srovnání do deflace na -0,8 %. Na meziročním poklesu cen se největší měrou podílelo odvětví rafinovaných ropných produktů a výroby chemických látek, kde se nejvíce projevily nízké ceny ropy na světových trzích. Nižší byly i ceny v oblasti zpracování kovů a v těžbě a dobývání. Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračují v rychlém růstu. I v následujících měsících lze očekávat, že ceny ve výrobní sféře budou meziročně klesat.
Ranní nadhoz - České ceny výrobců zamíří dolů
20.05.2020 Květnový ZEW index přinesl v Německu záblesk naděje, když se jeho složka očekávání vyšvihla z předchozích 28,2 bodu až na 51,0, čímž suverénně překonala odhady trhu, jež činily jen 30,0. Takto vysoko byl index naposledy před pěti lety. Druhá složka ZEW indexu, tedy hodnocení současné situace, již tak růžově nevyzněla. Namísto vyhlíženého zlepšení z dubnových -91,5 bodu na -86,6, došlo k dalšímu poklesu a index se zastavil až na -93,5 bodech. I v eurozóně dopadl průzkum očekávání do budoucnosti pozitivně, když si vysloužila 46,0 bodu, což znamená meziměsíční nárůst o více než 20 bodů.
Ranní nadhoz - květnový ZEW index by měl naznačit zlepšení
19.05.2020 Člen Bankovní rady České národní banky A. Michl věří, že česká ekonomika vykáže v letošním třetím čtvrtletí již dobré výsledky. ČNB snížením úrokových sazeb už výrazně zlevnila peníze a tím podpořila ekonomiku, rozhodně je ale proti poklesu úrokových sazeb až do záporných hodnot. Vyslovil se také proti jakýmkoli experimentům, které by hýbaly s kurzem. Vítá slabší úroveň kurzu během krize, což pomáhá tuzemským exportérům.
Ranní nadhoz - indikátory by mohly v květnu naznačit zlepšení
18.05.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ poklesl český hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně o 2,2 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu snížení o 3,6 %. I přesto, že karanténní opatření trvala jen zhruba od poloviny března, podstatně se podepsala na výkonu české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020. Byla to zejména slabá zahraniční poptávka, která přispěla k hospodářskému propadu, jako druhá v pořadí pak negativně působila tvorba kapitálu. Naopak vyšší výdaje vládních institucí brzdily hospodářský pokles. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících.
Ranní nadhoz - koronavirus poslal růst HDP do záporu
15.05.2020 Český běžný účet platební bilance vykázal za březen schodek na úrovni 0,5 mld. Kč, což je o 30 mld. Kč horší výsledek, nežli před měsícem. Kladně přispěla bilance zboží a služeb s přebytkem 18,6 mld. Kč. Na finančním účtu došlo k odlivu 46,4 mld. Kč, přímých zahraničních investic odteklo v souhrnu 12,1 mld. Kč, naopak u portfoliových investic byl zaznamenán příliv v objemu 200,5 mld. Kč.
Šéf Fedu vyloučil použití záporných sazeb
14.05.2020 Prezident Fedu J. Powell ve svém hodnocení stavu ekonomiky zmínil, že Spojené státy může čekat "delší období" slabého růstu a neměnných příjmů. Přitom přislíbil využití dalšího arzenálu centrální banky dle potřeby a vyzval k navýšení fiskálních výdajů. Powell dal nicméně najevo, že Fed nesníží úrokové sazby pod nulu, na což čím dál více sází trh.
Ranní nadhoz - Evropský průmysl vykáže propad
13.05.2020 V USA byly včera zveřejněny dubnové výsledky průzkumu ekonomického optimismu mezi tamními menšími podniky. Index přinesl souhrnný výsledek na úrovni 90,9, což je sice nejnižší hodnota od roku 2013, ovšem jde o lepší skóre, než trh očekával (83,0). Oproti předchozímu měsíci se pak jednalo pokles o 5,5 bodu. Podle ankety se citelně zhoršila očekávání podniků v oblasti najímání dodatečných zaměstnanců, prodejních cen, tržeb, či výplat.
Ranní nadhoz - nízké ceny surovin a materiálů zpomalují inflaci
12.05.2020 Tržby ve službách se v prvním čtvrtletí reálně snížily o 4,3 % (po očištění o kalendářní vlivy). Data potvrdila, že terciární sektor byl karanténními opatřeními proti šíření Covid-19 znatelně zasažen. Nejvýraznější propad zaznamenala letecká doprava, cestovní kanceláře, ubytování (o více než čtvrtinu) a pohostinství (o více než desetinu). Jen mírné poklesy zaznamenaly činnosti v oblasti nemovitostí nebo vědecké a technické služby. Zveřejněná data zhruba potvrzují náš odhad poklesu HDP v prvním čtvrtletí (-2,7 % mezikvartálně).
Ranní nadhoz - dnešní údaje ze služeb naznačí rozsah škod
11.05.2020 Česká národní banka ve čtvrtek snížila svou hlavní úrokovou sazbu o nečekaných 75 bazických bodů, a potřetí v řadě tak razantně uvolnila měnovou politiku. Banka se tak snaží mírnit dopady epidemie koronaviru na domácí ekonomiku. ČNB zároveň uvedla, že připravuje nová opatření na dodávání likvidity nebankovním subjektům, aktuálně však nevidí potřebu okamžitého zásahu. V nové prognóze počítá ČNB s letošním propadem ekonomiky o 8%, po němž by v roce 2021 mělo následovat zotavení o 4%.
ČNB dnes znovu sníží úrokové sazby
07.05.2020 České maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v březnu meziročně poklesly o 8,9 %, tedy zhruba v souladu s tržním očekáváním. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 15,5 %. Výsledky maloobchodních prodejů byly ovlivněny zavedením karanténních opatření, kvůli kterým byla řada prodejen část měsíce zcela uzavřena nebo měla omezený provoz.
Ranní nadhoz - Německé průmyslové objednávky propadly
06.05.2020 Podle včerejšího verdiktu německého Ústavního soudu se tamní centrální banka (Bundesbank) nesmí a nikdy neměla účastnit programu Evropské centrální banky, v rámci kterého docházelo k nákupům dluhopisů členských zemí, pokud ECB neprokáže nezbytnost takového postupu. Tento rozsudek se týká celého období fungování programu PSPP, pomocí kterého ECB od roku 2015 stimuluje evropskou ekonomiku. Podle soudu by Bundesbanka zároveň měla přistoupit k prodeji dluhopisů, které v současnosti drží, přičemž ovšem tento postup může koordinovat se zbytkem eurozóny.
Ranní nadhoz - nezaměstnanost se v dubnu zvedla na 3,4%
05.05.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě klesl v dubnu o dalších 6,2 bodu na hodnotu 35,1, tedy na nejnižší úroveň od března 2009. Tržní očekávání byla ještě pesimističtější, když počítala jen s hodnotou 33,2 bodu. Pokles výroby i nových zakázek byl z velké části dán rozšířením epidemie koronaviru 2019 a zavedením karanténních opatření. Výrazně se snižuje i zaměstnanost. I přesto, že se omezení pomalu uvolňují, vyhlídky podnikatelů na další období zůstávají chmurné.
Ranní nadhoz - dubnový PMI z výroby dále poklesne
04.05.2020 Ministryně financí Alena Schillerová uvedla, že hospodaření státu za první 4 měsíce skončilo víc než devadesátimiliardovým deficitem. Jen za duben, kdy se již v hospodaření státu naplno projevila koronavirová krize, skončil rozpočet deficitem 46 miliard. Aktuální rozpočtový schodek 90,7 miliardy je tak o 60 miliard vyšší než ve stejném období loňska, oproti krizovému roku 2009 je hlubší o 35 miliard. Kompletní zprávu zveřejní MF dnes odpoledne.
Dnes zasedá ECB, evropská ekonomika v recesi
30.04.2020 Spotřebitelská důvěra v eurozóně za měsíc duben propadla z březnových -11,6 bodů na -22,7. Na takto nízké hodnotě se nacházel sentiment naposledy před sedmi lety. Také hodnocení podnikatelského prostředí zaznamenalo značný pokles. Pozitivněji vyznělo očekávání budoucího ekonomického vývoje, kdy většina hráčů na trhu už vyhlíží uvolnění restriktivních opatření a znovunastartování businessu. Proto by již květnová hodnota mohla zaznamenat lepší skóre.
Ranní nadhoz - americký HDP zaznamená pokles
29.04.2020 Člen bankovní rady O. Dědek se v rozhovoru pro agenturu Bloomberg vyjádřil k možnému dalšímu snížení základní úrokové sazby. Centrální banka by podle něj měla využít své možnosti a stlačit úroky až na nulu. Podle Dědka by tím podpořila probíhající fiskální úsilí. V podobném duchu se nedávno vyslovil i další člen rady Aleš Michl, který ohlásil svůj úmysl navrhnout snížení základní sazby na 0,5 %. S tímto poklesem počítá i náš odhad.
Ranní nadhoz - spotřebitelský sentiment v USA na minimech
28.04.2020 Ceny ropy na světových trzích zahájily nový týden dalším poklesem, za kterým je přetrvávající nadprodukce a nedostatečné skladovací kapacity. Americká lehká ropa WTI s dodáním v červnu spadla o zhruba 26 % a prodávala se za 12,5 USD za barel, cena ropy Brent včera ztratila 8,5 % a pohybovala se znovu mírně pod 20 USD za barel.
Česko uvolňuje ekonomické restrikce
27.04.2020 Dnešním dnem se v Česku otevírají za specifických hygienických podmínek obchody do 2500 metrů čtvereční, posilovny či vysoké školy. K poměrně razantnímu uvolnění dochází s asi dvoutýdenním předstihem vůči původnímu 5 stupňovému plánu. Služby či pohostinství zůstanou zavřené až do poloviny resp. do konce května.
Ranní nadhoz - Restriktivní opatření se budou zvedat rychleji
24.04.2020 Německý index nákupních manažerů ze sektoru služeb v dubnu poklesl o více než patnáct bodů na 15,9, z výrobního sektoru pak pokles přibližně o 10 bodů na 34,4. Z eurozóny dubnové indexy zaznamenaly extrémně nízké hodnoty a to 11,7 bodů (služby) a 33,6 bodů (výroba). Ve všech případech se jedná o nejnižší zaznamenané hodnoty buďto v historii měření, nebo alespoň od krize z let 2008-09. Zároveň jde o nejstrmější naměřené meziměsíční propady, které ve většině případů překonaly i ty nejpesimističtější tržní odhady.
Ranní nadhoz - další poklesy PMI indexů
23.04.2020 Poslanecká sněmovna včera schválila schodek státního rozpočtu na úrovni 300 mld. Kč. Novela proti předchozí verzi počítá s dalším poklesem příjmů o 60,1 miliardy korun. Ministerstvo financí zároveň navýšilo výdaje o 39,9 miliardy korun kvůli zvýšení plateb za státní pojištěnce, posílení vládní rozpočtové rezervy i výdajů na obsluhu státního dluhu.
Evropská komise: Nadešel čas lámání chleba
22.04.2020 Na čtvrteční večer je naplánováno setkání leaderů EU, kteří mají prodiskutovat balíček návrhů na podporu krátkodobé likvidity odsouhlasený před dvěma týdny Euroskupinou. Mezitím se objevily nedořešené názorové neshody ohledně úvěrového limitu ESM a fondu na podporu zotavení, které znovu oživují spory sahající až ke krizi kolem státního dluhu členských zemí z roku 2012. Je patrné, že se blíží politická dohoda, která v této chvíli nebude zahrnovat žádný fond zotavení. Evropská rada by měla dát Euroskupině široký a nepříliš jasný mandát zkoumat možnosti podpory ekonomických aktivit ve světě po odeznění pandemie, aniž by při tom jasně zmínila mutualizaci dluhů.
Ranní nadhoz - německé automobilky chtějí znovuzavedení šrotovného
22.04.2020 Ceny průmyslových výrobců se v březnu meziročně zvýšily jen o 0,4 %. Oproti předešlému měsíci poklesly ceny ve výrobní sféře o 0,5 %. Na meziročním růstu cen se největší měrou podílelo odvětví elektřiny, plynu a páry, kde se ceny zvedly o 8,3 %, naopak výrazně klesaly ceny navázané na ropu. V následujících měsících bude inflace cen průmyslových výrobců ještě více slábnout a pravděpodobně se dostane až do pásma deflace.
Trh s ropou včera zkolaboval
21.04.2020 Ropa včera v podstatě ztratila svou hodnotu. Cena americké lehké ropy WTI s dodáním v květnu včera klesla o 306 % na minus 37,63 dolaru za barel. To znamená, že prodávající musí za každý odebraný barel ještě zaplatit. Obchodníci se tak snaží udat ropu za každou cenu, protože se jim nedostává skladovacích prostor, když se kvůli pandemii koronaviru dramaticky propadla poptávka. Na situaci reagovaly ztrátami i americké akcie.
Ranní nadhoz - Česká vláda posoudí návrh na hlubší schodek
20.04.2020 S tím jak se kvůli šířícímu se koronaviru zastavila ekonomická aktivita, významně se snížila poptávka po ropě. Cena americké WTI ropy tak dnes ráno zaznamenala propad na asijských burzách až na úroveň 14,47 dolarů za barel (propad o 21 %), cena ropy Brent se propadla o 1,1 % na 27,78 dolarů za barel.
Ranní nadhoz - čínský HDP v Q1 spadl téměř o 7 %
17.04.2020 Čínský hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně odepsal 6,8 %, což bylo téměř v souladu s tržními odhady, které očekávaly pokles o 6,5 %. Po sezónním očištění to znamenalo mezičtvrtletní snížení produktu o 9,8 %. Kontrakce takového rozsahu je pro čínskou ekonomiku historicky nevídaná. Pozitivně překvapila čínská průmyslová výroba, která v březnu meziročně odepsala jen 1,1 %, když tržní odhady počítaly s poklesem o více než 7 %. Oproti prvním dvěma měsícům roku, kdy výroba spadla meziročně o 13,5 %, se tak březnová průmyslová produkce téměř navrátila na loňskou úroveň.
Ranní nadhoz - výrazně negativní data z americké ekonomiky
16.04.2020 Americké maloobchodní tržby v březnu meziměsíčně poklesly podstatně více, než odhadoval již tak pesimistický trh, a to o 8,7 %. Jednalo se o suverénně nejhlubší propad v historii měření dané časové řady, tedy od roku 1992. Vlivem efektu předzásobení si polepšil prodej potravin, zatímco ostatní segmenty výrazně ztrácely.
Ranní nadhoz - V. Benda nevyloučil další pokles sazeb
15.04.2020 Spotřebitelské ceny klesly v březnu oproti únoru o 0,1 %, v meziročním srovnání to znamenalo zpomalení inflace z únorových 3,7 % na 3,4 %. Zpomalení inflace bylo dáno zejména nižšími cenami rekreačních a kulturních služeb, nižší ceny ropy pak přispěly k poklesu cen pohonných hmot. Na druhé straně pokračoval růst cen elektřiny, oproti únoru se zvedly i ceny potravin a také alkoholických nápojů. Vlivem dopadů pandemie koronaviru na ekonomickou aktivitu očekáváme, že spotřebitelská inflace bude v následujících měsících rychleji ztrácet dynamiku, na konci roku by se tak mohla dostat mírně pod dvouprocentní cíl ČNB.
Ranní nadhoz - Shoda nad omezením těžby ropy nalezena
14.04.2020 Jedna z významných českých automobilek se závodem v Nošovicích dnešním dnem po třech týdnech obnoví provoz. Výroba zde bude probíhat ve stále omezeném dvousměnném provozu. Škoda Auto, hlavní tuzemský výrobce aut, naopak odstávku v minulých dnech prodloužila z bezpečnostních důvodů do konce dubna. Nošovická výrobna je tak první vlaštovkou návratu k normálu.
Ranní nadhoz - novela zákona o ČNB prošla sněmovnou
09.04.2020 Česká míra nezaměstnanosti v březnu setrvala na hodnotě 3,0 %, což je výsledek nacházející se hluboko pod naším i tržními odhady (3,6 %). Již v březnu vešly v platnost vládní restriktivní opatření a očekávalo se, že firmy v existenčních problémech, se začnou zbavovat svých zaměstnanců. Propouštění ovšem nenastalo v takové míře, jak se obecně očekávalo. Lze tak předpokládat, že míra nezaměstnanosti v následujících měsících půjde nahoru.
Ranní nadhoz - nezaměstnanost za březen může překvapit
08.04.2020 České maloobchodní tržby bez prodejů automobilů v únoru meziročně vzrostly o 7,4 %. Celkové tržby včetně aut se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku zvýšily o 3,6 %. Po očištění o sezónní faktory tržby v maloobchodě reálně meziměsíčně stagnovaly. Již některé předstihové indikátory ovšem ukazují, že dopady epidemie koronaviru na aktivitu ve službách a maloobchodě jsou přímo katastrofální. To však uvidíme až na datech z následujících měsíců. Celkový pokles maloobchodních prodejů v letošním roce pak bude záviset především na tom, jak dlouho budou platit mimořádná restriktivní omezení.
Ranní nadhoz - MF očekává letošní pokles HDP o 5,6 %
07.04.2020 Tuzemskému průmyslu se v únoru, tedy před zavedením přísných ekonomických restrikcí, ještě dařilo odolávat výraznějšímu propadu. Oproti předchozímu roku výroba po očištění o počet pracovních dní poklesla o 0,9 %, oproti lednu se pak výroba reálně snížila o 0,3 %. Dařilo se výrobě motorových vozidel i produkci elektrických zařízení, naopak pokles byl zaznamenán v produkci elektřiny a strojů. S ohledem na aktuální vývoj jsou únorová data již příslovečnými včerejšími novinami, které nemají velkou vypovídací hodnotu pro budoucnost.
Ranní nadhoz - restriktivní opatření by se mohla začít pomalu uvolňova
06.04.2020 Páteční indexy nákupních manažerů ze služeb potvrdily významný propad tohoto sektoru a to jak v eurozóně, tak v Německu. Později zveřejněný ISM index mimo výrobní sektor na rozdíl od jeho evropských protějšků byl schopen se udržet nad hranicí 50 bodů, tedy stále v pásmu expanze.
Ranní nadhoz - sentiment prudce padá, počty nezaměstnaných rostou
03.04.2020 Ceny výrobců v eurozóně v únoru oproti stejnému období minulého roku poklesly o 1,3 %, v meziměsíčním srovnání se pak jednalo o snížení o 0,6 %. Největší měrou se na tomto vývoji podílel sektor energií, kde se ceny meziměsíčně snížily o 2,3 % a meziročně pak dokonce o 6,5 %, což si lze vysvětlit nebývale levnou ropou.
Ranní nadhoz finančních trhů 2.4.2020
02.04.2020 Český průmyslový PMI v březnu klesl o 5,2 bodu na hodnotu 41,3. Snížily se víceméně všechny sledované subindexy. Zaměstnanost klesla nejrychleji od září 2009, nižší byl objem výroby, nových zakázek i zásob. Vyhlídky podnikatelů na následujících 12 měsíců se rovněž propadly. Respondenti přitom hodnotili období od poloviny února do poloviny března, takže průzkum plně nezohledňuje dopad restriktivních opatření. Očekáváme proto, že ukazatel za duben spadne ještě hlouběji.
Ranní nadhoz - PMI naznačí dopad epidemie na ekonomiku
01.04.2020 ČSÚ zpřesnil odhad HDP za čtvrté čtvrtletí. Podle něho český produkt meziročně přidal 2,0 %, což představuje zpomalení o 0,5 p.b. oproti Q3. Mezikvartální dynamika byla revizí zlepšena na 0,5 %. Vlivem upravených dat z Q4 tak dosáhl růst HDP v celém loňském roce 2,5 % (oproti 2,4 % z předchozího vydání). Dynamika HDP bude v letošním roce výrazně ovlivněna dopady epidemie koronaviru. V našem základním scénáři, kdy předpokládáme trvání restriktivních opatření do poloviny dubna, by pokles HDP mohl dosáhnout 5-6 %.
Riziko inflace na vzestupu
31.03.2020 Očekávaná inflace je stále mírná, ale rychle stoupá riziko, že narušení dodavatelských řetězců potravin kvůli protekcionismu a logistickým překážkám povede v nacházejících týdnech i měsících k jejímu zvýšení.
Ranní nadhoz - čínský PMI si v březnu výrazně polepšil
31.03.2020 Index ekonomického sentimentu eurozóny v březnu odepsal téměř devět bodů a dosáhl 94,5. Protože v řadě zemí probíhal sběr dat ještě před zavedením restriktivních opatření proti šíření koronaviru, lze očekávat, že v dubnu dojde k dalšímu zhoršení ukazatelů. K poklesu ekonomického sentimentu došlo zejména ve službách a maloobchodě, průmysl odepsal „jen“ 4,6 bodu a stavebnictví 2,7 bodu. Bídné vyhlídky se pak projevily i ve zhoršení ukazatele zaměstnanosti.
Ranní nadhoz - další indikátory potvrdí výrazný pokles sentimentu
30.03.2020 Americký prezident D. Trump prodloužil trvání mimořádných omezení kvůli šířícímu se koronaviru do konce dubna. Amerika s více než 140 tis. nakaženými nedávno předskočila i Čínu a je zde tedy v absolutní hodnotě nejvíce nakažených. Přitom nákaza v USA ještě nedosáhla svého vrcholu. Lze proto očekávat, že toto číslo ještě značně naroste.
ČNB má interně stanovený kurz, při kterém vstoupí na trh
27.03.2020 Bankovní rada ČNB včera snížila základní úrokovou sazbu o 3/4 procentního bodu na 1 %. Současně snížila i sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,00 % s platností od 1. dubna 2020. Bankovní rada si uvědomuje mimořádnost situace a v případě nutnosti bude měnové podmínky dále uvolňovat. Zároveň ČNB avizovala připravenost použít i dalších opatření k řešení případných likviditních problémů ve finančním sektoru, nevyloučila ani možnost reagovat na nadměrné výkyvy kurzu svými nástroji.
Ranní nadhoz - ČNB dnes dál uvolní měnové podmínky
26.03.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v březnu propadla na nejnižší úroveň od července 2009. Podle finálních údajů klesl březnový Ifo index na 86,1 bodu z únorových 96 bodů a zaznamenal tak nejprudší sešup od sjednocení Německa. Předběžné odhady z minulého týdne byly tedy přehodnoceny ještě dolů o 1,6 bodu. Propad byl zaznamenán zejména u očekávání podniků, zhoršilo se však i vnímání současné situace. Ifo index tak navázal na úterní PMI indikátory, které rovněž zaznamenaly výrazné poklesy. Ifo institut zároveň předpovídá, že by nejsilnější evropská ekonomika mohla letos snížit výkon až o šest procent.
Ranní nadhoz finančních trhů 25.3.2020
25.03.2020 Kompozitní index nákupních manažerů za březen zaznamenal významný propad a to jak v Německu, tak také v eurozóně či USA. Výrazně předčil již tak negativní odhady trhu. Propadl se přitom zejména index ve službách, který v Německu odepsal 18 bodů na 34,5 bodů, ve výrobě si pak pohoršil jen o 2,3 bodu na 45,7. V celé eurozóně a v USA je pak příběh obdobný. Všechny indexy ze sektoru služeb si sáhly na historické dno, v eurozóně a USA pak zaznamenal i kompozitní index nejnižší naměřenou hodnotu. Lze přitom očekávat, že do budoucna indexy zaznamenají další pokles, jelikož průzkumy probíhaly v době, kdy mnohá vládní omezení ještě vůbec nebyla v platnosti.
Ranní nadhoz - PMI napoví, jak si stojí průmysl
24.03.2020 Americká centrální banka včera oznámila další opatření na podporu ekonomiky. V případě potřeby nakoupí neomezené množství státních dluhopisů a hypotečních cenných papírů. Fed se tedy rozhodl vrhnout na trh tolik prostředků, aby bylo zajištěno jeho hladké fungování. Nové opatření by mělo doplnit předchozí kroky americké centrální banky a zajistit dostatek likvidity na úvěrovém a mezibankovním trhu. Akcie na tuto zprávu reagovaly chvilkovým růstem, záhy však začaly opět klesat.
Ranní nadhoz - Ministerstvo financí ohlásilo další podpůrná opatření
23.03.2020 Ministerstvo financí o víkendu vydalo prohlášení o rozšíření úlev v daňové oblasti. Nově navrhuje prominout červnové zálohy na daň z příjmu PO i FO. Dále by se pak mohl posunout termín podání daňového přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí na konec srpna. Podnikatelé si navíc budou moci odečíst ztráty z letošního roku zpětně ze základu daně z let 2019 a 2018 (díky institutu zpětného působení daňové ztráty). V neposlední řadě ministerstvo pozastavuje Elektronickou evidenci tržeb po dobu nouze a následující tři měsíce.
Ranní nadhoz - konjunkturální průzkum mimořádně již dnes
20.03.2020 Několik evropských zemí v čele s Itálií a Francií volají po neodkladném zásahu EU v boji se šířící se nákazou. Italský premiér G. Conte vybízí EU k použití Evropského stabilizačního mechanismu, kde od roku 2012 je k dispozici 500 mld. EUR. Ke Contemu se přidávý francouzský ministr financí B. Le Maire, který vybízí eutozónu ke společné akci. ECB ve středu ohlásila navýšení kvantitativního uvolňování až do výše 750 mld. EUR, někteří funkcionáři se ovšem obávají, že tento krok zmírňuje nátlak na vlády eurozóny spustit koordinovaný rozpočtový plán.
Ranní nadhoz - ECB rozšiřuje program nákupů aktiv
19.03.2020 Evropská centrální banka včera oznámila, že nakoupí finanční aktiva za 750 miliard eur. Měla by tak pomoci ekonomikám ochromeným šířící se epidemií koronaviru. Program poběží do konce letošního roku a bude se vztahovat na dluhopisy státního i soukromého sektoru.
Ranní nadhoz - sentiment v Německu i EU prudce klesá
18.03.2020 Americký Fed uvedl ve včerejším prohlášen, že dále podpoří tamní ekonomiku v boji s šířící se nákazou a to poskytnutím likvidity na trh se směnečnými cennými papíry. Tento trh přitom financuje velkou část ekonomické aktivity (úvěry, hypotéky, půjčky na automobily apod.). Jedná se tak o podporu nejen domácností, ale také podnikatelů či malých a středních podniků. Tento nástroj přitom Fed využil naposledy v krizovém roce 2008.
ČNB snížila úrokové sazby
17.03.2020 Bankovní rada ČNB včera na mimořádném jednání snížila jednomyslně základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 1,75 %. Opatření má podpořit ekonomiku v době šířící se epidemie koronaviru. ČNB zároveň avizovala připravenost pokračovat ve snižování sazeb, pokud si to situace vyžádá. Nadměrné výkyvy kurzu koruny pak může tlumit za použití devizových rezerv. Součástí opatření bylo i ponechání tzv. proticyklické kapitálové rezervy na 1,75 % (původně ji chtěla zvýšit). Další jednání bankovní rady je naplánováno na 26. března.
Ranní nadhoz finančních trhů 16.3.2020
16.03.2020 Americká centrální banka se rozhodla naplno využít manipulační prostor pro podporu ekonomiky, který jí nabízelo dosavadní nastavení úrokových sazeb. V neděli na mimořádném zasedání rozhodl měnový výbor Fedu o snížení úrokové sazby o jeden procentní bod do pásma 0-0,25 %. Zároveň se Fed rozhodl pro masivní kvantitativní uvolňování ve výši 700 mld. dolarů.
Akcie zažily černý den
13.03.2020 Český průmysl vstoupil do nového roku poklesem a navázal tak na nevalný výkon z předchozích měsíců. V lednu výroba meziročně poklesla o 1,4 %, což po sezónním očištění znamená oproti předchozímu měsíci +1,1 %. Na aktuálních datech je varující, že ještě nijak nezachycují dopad epidemie koronaviru, které se ovšem český průmysl v nejbližších měsících dozajista nevyhne.
Ranní nadhoz - koruna stále ztrácí, dnes zasedá ECB
12.03.2020 Guvernér ČNB J. Rusnok soudí, že česká ekonomika se nachází ve slušné kondici a na přicházející horší časy je dobře připravena. Nízké zadlužení, zdravý bankovní sektor, devizové rezervy a vlastní měna vytvářejí pro českou ekonomiku poměrně komfortní situaci. Díky nízkému zadlužení má vláda dostatečný prostor nahradit pokles poptávky domácností zvýšením svých výdajů. Deficit státního rozpočtu plánovaný pro letošní rok ve výši 40 miliard korun je podle něho číslo už spíš teoretické a deficit bude nepochybně vyšší. ČNB bude podle něho také uvažovat o uvolnění měnových podmínek, v tuto chvíli však pro to nevidí akutní potřebu.
Americká inflace by měla mírně zpomalit
11.03.2020 České spotřebitelské ceny se v únoru meziměsíčně zvedly o 0,3 %, což v meziročním srovnání znamenalo další zrychlení inflace o desetinu procentního bodu na 3,7 %. Zesílení cenového růstu bylo dáno zejména vyššími cenami dovolených (tradiční sezónní zvýšení), pokračoval i růst cen elektřiny. Naopak některé potraviny včetně alkoholických nápojů oproti lednu zlevnily. Nižší ceny ropy na světových trzích pak přispěly k dalšímu poklesu cen pohonných hmot.
Ranní nadhoz - inflace v únoru ještě mírně zrychlí
10.03.2020 Česká míra nezaměstnanosti v únoru meziměsíčně poklesla o 0,1 procentního bodu na hodnotu 3,0 %. Nezaměstnanost je tak v České republice nadále z historického pohledu extrémně nízká, když na jedno pracovní místo připadá v průměru 0,6 uchazeče. Nezaměstnanost dosud výrazněji nezasáhlo ani pokračující ochlazování ekonomické aktivity v průmyslu.
Koronavirus ovlivňuje dění na trzích
09.03.2020 Páteční sada statistik z amerického trhu práce za únor navázala na poslední příznivá data a potvrdila dobrou kondici tamní ekonomiky. Údaje o počtu nově vytvořených pracovních míst hodnotou 273 tisíc překonaly o téměř 100 tisíc konsensus trhu, navíc i lednový údaj byl revidován nahoru. Míra nezaměstnanosti o desetinu procentního bodu poklesla a vrátila se na historicky nejnižší hodnoty (3,5 %). Příznivá situace na trhu práce se pak odráží i na růstu mezd, který se v posledních měsících drží v blízkosti tří procent.
Ranní nadhoz - Německé tovární objednávky se před virem zotavovaly
06.03.2020 Navzdory krokům centrálních bank včetně amerického Fedu a prohlášením politikům o připravovaných fiskálních opatřeních evropské akcie včera ztratily přes dvě procenta. Klesala i cena ropy Brent, která se z včerejších ranních 52 dolarů vrátila až na dnešních 49,7.
Ranní nadhoz - koruna včera posílila, příznivý vývoj ve službách v USA
05.03.2020 Viceguvernér ČNB Marek Mora vnímá snížení úrokových sazeb Fedem jako preventivní, sloužící k uklidnění situace na finančních trzích. Podle jeho názoru jsou obavy z dopadů nákazy na tuzemskou ekonomiku přehnané. ČNB zatím nepřipravuje žádná konkrétní opatření na podporu ekonomiky. Zatím to tedy vypadá, že ČNB nebude se sazbami hýbat, trhy nicméně spekulují na čtyři cuty v horizontu jednoho roku.
Ranní nadhoz - americký Fed snížil sazby o půl procentního bodu
04.03.2020 Český hrubý domácí produkt ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 1,8 %, mezikvartální dynamika ztratila oproti třetímu čtvrtletí desetinu a dosáhla 0,3 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a investiční výdaje, rostla však i spotřeba vlády. Naopak výrazně negativní příspěvek k růstu měla zahraniční poptávka. V souhrnu za celý loňský rok si HDP polepšil o 2,4 %. Vyhlídky do budoucna však zůstávají nejisté. Situace na trzích našich hlavních obchodních partnerů se nelepší, navíc lze očekávat, že hospodářský růst na počátku roku bude negativně ovlivněn dopady epidemie koronaviru.
Ranní nadhoz - ČSÚ potvrdí zpomalení HDP v závěru loňského roku
03.03.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě v únoru vzrostl o 1,3 bodu na 46,5, tedy nejvyšší hodnotu za posledních 9 měsíců. Tento výsledek byl v souladu s tržním očekáváním. I přes dílčí zlepšení ukazatele v posledních měsících však hodnoty indexu nadále zůstávají hluboko v pásmu kontrakce. Navíc přetrvávají značné nejistoty ohledně budoucího vývoje. Zotavení německé ani evropské ekonomiky se nedostavuje, údaje v následujících měsících pak mohou být významně ovlivněny dopady koronaviru.
Čeká nás týden předstihových indikátorů
02.03.2020 Německá míra nezaměstnanosti v souladu s očekáváními zůstala na úrovni 5 %, tedy poblíž svého historického minima. Překvapivou statistikou ovšem bylo, že absolutní počet nezaměstnaných se dále snížil o zhruba 10 tisíc, namísto předpokládaného nárůstu o 4 500 lidí. Německá inflace v evropském harmonizovaném vyjádření dosáhla tempa 1,7 % meziročně a 0,6 % meziměsíčně. V obou případech tak překonala odhady a o kousek se přiblížila dvouprocentnímu cíli ECB.
Ranní nadhoz - Zahýbe koronavirus s inflací?
28.02.2020 Únorový průzkum ekonomické důvěry v eurozóně dopadl mírně nad očekávání, když vykázal nárůst ve všech sledovaných složkách. Sentiment ve službách tak oproti lednu přihodil 0,2 bodu a zakotvil na hodnotě 11,2, nejvýše od května 2019. I v průmyslu se důvěra zlepšila, když z lednových -7,3 narostla na -6,1, přičemž trhy očekávaly jen kosmetické zlepšení na -7,2 bodu. Souhrnný index ekonomické důvěry pak poskočil o 0,7 bodu na současných 103,5. Průzkum ovšem probíhal v období před 20. únorem a nezachytil tak eskalující obavy o šíření koronaviru na starém kontinentu.
Forex: Koruna ve vleku koronaviru dále oslabuje
27.02.2020 Trhy nadále pronásleduje stín koronaviru. Nyní se na nich podepisuje zpráva o prvním zaznamenaném případu přenosu viru na americké půdě. To má za následek další pokles jak na akciových trzích, tak výnosů amerických dluhopisů, který v průběhu dneška v době obchodování na asijských trzích klesly na hodnotu 1,29 %, což je nové historické minimum. Cena ropy Brent klesla pod 53 dolarů za barel.
Ranní nadhoz - Američtí spotřebitelé zůstávají dobře naladěni
26.02.2020 Finální údaj o růstu německé ekonomiky v posledním čtvrtletí roku 2019 potvrdil předchozí odhady, které hovořily o mezikvartální stagnaci. Zatímco tamní soukromá spotřeba se poklesu zatím těsně vyhnula, kapitálové investice již mezikvartálně odepsaly 0,2 % a stejně dopadl i export. Předstihové indikátory se v poslední době rozcházely, když německé PMI i ifo index dávaly naději alespoň na stabilizaci, zatímco ZEW index ji spíše hatil. Je ovšem nutné vzít v potaz, že tyto průzkumy ještě nezachytily rostoucí obavy z šíření viru COVID-19.
Ranní nadhoz - Trhy se prohnal pesimismus kvůlu dalším nákazám
25.02.2020 Růst cen českých průmyslových výrobců navzdory očekáváním zrychlil, když v meziročním srovnání dosáhl v lednu hodnoty 2,4 %. Očekával se přitom naopak jeho zpomalení z prosincových 2,1 % do blízkosti jednoho procenta. Na pozorovaném růstu cen se největší měrou podílelo odvětví elektřiny, plynu a páry. Naopak tempo zvyšování cen stavebních materiálů se snížilo. Ceny tržních služeb pro podniky v lednu vzrostly o 2,4 %.
Americký PMI ze sektoru služeb přinesl zklamání
24.02.2020 V samém závěru minulého týdne přišlo zklamání z USA v podobě propadu indexu nákupních manažerů za únor. Index z výrobního sektoru se propadl o více než bod na hodnotu 50,8, prozatím tedy do pásma recese nepropadl. Index ze sektoru služeb takové štěstí neměl, když za únor odepsal přesně 4 body, překonal hranici padesáti bodů a skončil na hodnotě 49,4. Ani kompozitní index vlečen službami dolů se neudržel nad klíčovou hranicí a zaznamenal 49,6 bodů. Celkově se tak jedná o výrazné zklamání.
Ranní nadhoz - PMI z Německa, eurozóny i USA ve středu dnešní pozornosti
21.02.2020 Evropská centrální banka zveřejnila zápis z posledního měnověpolitického zasedání z konce ledna. Ze zápisu vyplývá, že si bankéři ve Frankfurtu byli vědomi zlepšování vyhlídek evropské ekonomiky, hlavně vzhledem ke klesajícímu geopolitickému napětí. Budoucí rizika, jako jsou americká cla na evropský dovoz automobilů, problémy německého průmyslu či koronavirus ovšem nepodceňují.
Ranní nadhoz - Fed potvrdil spokojenost s vývojem americké ekonomiky
20.02.2020 Zveřejněný zápis z lednového zasedání amerického Fedu potvrdil spokojenost centrálních bankéřů se stavem tamní ekonomiky i s aktuálním nastavením měnové politiky. Vnímají však, že současná epidemie koronaviru může negativně zasáhnout růst globální ekonomiky. Toto riziko bude Fed bedlivě sledovat, protože čínské zboží a díly jsou nezbytné pro řadu amerických produktů. Pokud by se toto riziko začalo naplňovat, Fed by adekvátně zasáhl. Členové výboru také diskutovali, zda místo inflačního cíle na úrovni 2 % nepoužívat cílový interval kolem této hodnoty. Tuto změnu však nakonec nepřijali.
Ranní nadhoz - Koruna ztratila část svých zisků
19.02.2020 Včera zveřejněný ZEW index za únor přidusil naděje na možné ekonomické oživení v Německu. Po výrazném růstu ukazatele v posledních měsících došlo v únoru ke strmé zpětné korekci, když index očekávání oproti lednu propadl o plných 18 bodů na hladinu 8,7. Trhy přitom počítaly s jen mírným poklesem do blízkosti 21,5 bodu. Horší nálada panovala v odvětví výroby automobilů, oceli či v bankovnictví, naopak IT sektor či stavebnictví vykázaly lepší výsledky. ZEW index za celou eurozónu poklesl o více než 15 bodů na 10,4.
Ranní nadhoz - koruna včera opět pod EUR/CZK 24,80
18.02.2020 Japonská ekonomika v Q4 klesla meziročně o 6,3 %, což byl nejhlubší propad od poloviny roku 2014. Předběžný údaj je mnohem horší, než čekali analytici, podle kterých měl hrubý domácí produkt odepsat jen 3,7 % po růstu o 1,8 % v Q3. Oproti předchozímu čtvrtletí HDP klesl o 1,6 procenta. I když byl pokles vyvolán některými jednorázovými vlivy, jeho hloubka ekonomy překvapila. Vyhlídky pro Q1 2020 nejsou rovněž příznivé, očekává se, že dynamika HDP bude ovlivněna epidemií koronaviru.
Ranní nadhoz - Týden bude ve znamení předstihových ukazatelů
17.02.2020 V závěru minulého týdne byl zveřejněn růst tuzemské ekonomiky za poslední čtvrtletí. V souladu s našimi očekáváními růst HDP značně zpomalil meziroční růst na 1,7 % a to zejména zásluhou vysoké srovnávací základny z loňska. Dobrou zprávou je, že k růstu přispěly všechny jeho složky od domácí poptávky, přes čistý export až po investice, které zásluhou vysoké míry nejistoty ve zbytku roku zaznamenávaly značně horší výsledky.
Ranní nadhoz - Tuzemská inflace a HDP na pořadu dnešního dne
14.02.2020 Běžný účet platební bilance ČR dosáhl v prosinci schodku 14,4 mld. Kč, tedy znatelně hlubšího, než se očekávalo. Na tomto výsledku se významně podílel pokles salda zboží a služeb. Odliv důchodů z přímých investic pak činil 24,4 mld. Kč. Běžný účet nakonec v závěru roku ztratil dech tak prudce, že v souhrnu za celý rok 2019 skončil schodkem 3,4 mld. Kč. Záporného výsledku tak dosáhl poprvé od roku 2013.
Forex: Koruna pokračuje v posilování
13.02.2020 Evropská průmyslová výroba v prosinci poklesla o 2,1 % meziměsíčně a o 4,1 % meziročně. To je výsledek značně pod očekáváním trhů. Slabý výkon průmyslu v závěru loňského roku naznačila již dříve publikovaná čísla z Německa a některých dalších zemí. V průměru za uplynulý rok se výroba eurozóny propadla o 1,7 %, což je nejprudší propad od roku 2012. Významný pokles zaznamenalo zejména kapitálové zboží, které meziročně odepsalo 6,7 %.
Ranní nadhoz - výroba v eurozóně dál slábne
12.02.2020 Šéf Fedu J. Powell včera vystoupil před americkými kongresmany. Epidemie koronaviru podle jeho názoru ohrožuje růst světové ekonomiky. Již nyní má virus významný vliv na čínskou ekonomiku a hrozí přelití i do zbytku světa. Nastavení měnové politiky však podle jeho názoru zůstává adekvátní, Fed odhaduje stabilní růst ekonomiky na úrovni dvou procent. Úrokové sazby by měly zůstat stabilní.
Ranní nadhoz - příznivá data z USA pomáhají dolaru
11.02.2020 Podíl nezaměstnaných osob na populaci stoupl v lednu o 0,2 procentního bodu na 3,1 %. Počet lidí bez práce se zvýšil o 14 490 a dosáhl 230 022, což přesto zůstává nejnižší lednovou hodnotou od roku 1997. Úřady práce zároveň evidovaly více než 341 tis. volných pracovních míst, situace na přehřátém trhu práce by se tak v nejbližší době neměla nijak zásadně měnit. Nezaměstnanost by letos měla setrvat v blízkosti tří procent a oproti loňsku tak dojde jen k mírnému nárůstu. Nadále by měla zůstat nejnižší v rámci EU.
Ranní nadhoz - Tuzemská nezaměstnanost by měla sezónně narůst
10.02.2020 Po prodloužených novoročních prázdninách nabádá nyní čínská vláda k restartu ekonomiky. Výzva se týká především klíčových odvětví, jako je letectví. I přesto stále převládá strach z nákazy a mnohé firmy se tak rozhodly pro bezpečnější variantu, tedy další odklad spuštění provozů. Čím déle bude současná situace přetrvávat, tím významněji se podepíše na růstu čínské ekonomiky.
Ranní nadhoz - Data z amerického trhu práce na pořadu dnešního dne
07.02.2020 ČNB se navzdory očekáváním rozhodla v poměru hlasů 4:3 pro zpřísnění měnové politiky. Základní úroková sazba se tak zvýšila o 25 bazických bodů na 2,25 %. Důvodem je zejména vyšší míra inflace. Ta by podle centrálních bankéřů měla v blízké době setrvat citelně nad horní hranicí tolerančního pásma inflačního cíle. Zdůvodnění nám ovšem nepřišlo přesvědčivé, jelikož na horizontu měnové politiky by se inflace měla pomalu blížit k dvouprocentnímu cíli.
Ranní nadhoz - ČNB dnes sazby měnit nebude
06.02.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v prosinci meziročně vzrostly o 4,8 %, tržby včetně motoristického segmentu se pak zvýšily o 4,6 %. Spotřebitelé v předvánočním čase utráceli více zejména za počítačové a komunikační vybavení, výrobky pro domácnost a oděvy i obuv. Za celý rok 2019 vzrostly celkové maloobchodní tržby o velmi slušných 3,5 %. Očekáváme, že vlivem zpomalující ekonomiky i slábnoucího sentimentu by měl letošní růst tržeb v maloobchodě zpomalit pod tři procenta. Spotřeba domácností by nicméně měla zůstat hlavním přispěvatelem k růstu HDP.
Ranní nadhoz - americké tovární objednávky pozitivně překvapily
05.02.2020 Americké tovární objednávky za měsíc prosinec pozitivně překvapily. Meziměsíčně přidaly 1,8 % a více než vykompenzovaly listopadový propad. Přitom tržní odhady počítaly jen s růstem o 1,2 %. Po pondělním ISM indexu, který nečekaně poskočil nad padesát bodů, jde o další příznivou zprávu z americké ekonomiky. V reakci dolar posílil a přiblížil se hladině EUR/USD 1,10.
Ranní nadhoz finančních trhů 4.2.2020
04.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce roku bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob a na straně výdajů došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
Ranní nadhoz - Nálada výrobců by se měla nepatrně zlepšit
03.02.2020 Británie od páteční půlnoci již není součástí EU. Nyní nastává období jedenácti měsíců, kdy se obě ekonomiky budou snažit ujednat obchodní dohodu. Pokud by se jim to do konce tohoto roku nepodařilo, je EU otevřená možnosti prodloužení tohoto přechodného období. To ovšem britský premiér B. Johnson odmítá, chce vše stihnout v co nejkratším období.
Ranní nadhoz - Británie k dnešní půlnoci opouští EU
31.01.2020 Inflace v Německu (EU harmonizovaná) dosáhla v lednu hodnoty 1,6 % a je tak nejvyšší za posledních devět měsíců. Zaostala sice mírně za očekáváními, přesto se jedná v porovnání s předchozím měsícem o zrychlení o desetinu procentního bodu. To je dobrá zpráva pro ECB, která již několik let vede ne zcela úspěšný boj s příliš nízkou inflací a podle mnohých již i téměř vyčerpala možnosti, jak ji přiblížit cíli.
Ranní nadhoz - viceguvernér Nidetzký čeká stabilitu sazeb
30.01.2020 Včerejší zasedání amerického Fedu podle očekávání nepřineslo žádnou změnu v nastavení měnové politiky. Podle vyjádření šéfa Fedu J. Powella se americká ekonomika vyvíjí v souladu s prognózou a tomu odpovídá i aktuální výše úrokových sazeb. Ekonomika mírně expanduje, přitom trh práce zůstává silný. Slabší však zůstávají podnikové investice i export. Vzhledem k nízké nezaměstnanosti by očekával ale rychlejší růst mezd. Inflace se nachází mírně pod cílem, nicméně Fed předpokládá, že se v následujícím období dostane do jeho blízkosti. Jedinou změnou, ke které došlo, bylo zvýšení sazby na přebytečné rezervy o 5 bazických bodů na 1,6 %. J. Powell rovněž zmínil, že Fed připravuje změnu rámce měnové politiky podobně jako ECB. V reakci na slova J. Powella dolar mírně oslabil, vzápětí se však vrátil zpět.
Ranní nadhoz - Fed dnes sazby měnit nebude
29.01.2020 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA vykázaly v prosinci meziměsíční nárůst o 2,4 % a výrazně tak překonaly tržní odhady, které počítaly se zvýšením pouze o 0,3 %. Prosincový údaj byl silně ovlivněn objednávkami vojenských letadel, v důsledku kterého si dopravní sektor připsal 7,6 %. Při vyloučení tohoto vlivu pak objednávky mírně poklesly o 0,1 %. Méně příznivou zprávou byl i pokles objednávek investičních statků, který činil -0,9 %.
Ranní nadhoz - čínský koronavirus ovlivňuje i finanční trhy
28.01.2020 Lednové indexy vydávané německým institutem IFO příliš nepotěšily. Ukazatel očekávání odepsal téměř celý bod a dosáhl pouze 92,9, což bylo téměř dva body pod tržními odhady. Pokles indexu byl zaviněn slabšími vyhlídkami ve stavebnictví a ve službách, naproti tomu sentiment v průmyslu se dále zlepšoval, což je pro německou výrobně a exportně orientovanou ekonomiku dobrá zpráva. V reakci na horší data společná evropská měna oslabila, když se vůči dolaru dostala na EUR/USD 1,102, tedy nejslabší úroveň za poslední téměř dva měsíce.
Ranní nadhoz - Ifo index by měl potvrdit zlepšení nálady v Německu
27.01.2020 Koruna přes víkend nezaznamenala žádný významný výkyv. Nový týden tak otvírá na přibližně stejné úrovni, jako zavírala ten předchozí, tedy na EUR/CZK 25,17.
Ranní nadhoz - Indexy nákupních manažerů na pořadu dne
24.01.2020 Evropská centrální banka na včerejším zasedání podle očekávání ponechala měnovou politiku beze změny. Změn se nedočkal ani ekonomický výhled, který počítá s pokračováním mírného ekonomického růstu, který brzdí hlavně slabý zpracovatelský průmysl. Inflace v eurozóně se jemně zvyšuje, nicméně z velké části je to dáno vlivem cen energií a stále má velice daleko k cíli. Ch. Lagardeová zopakovala apel na vlády členských zemí unie aby, pokud jim to situace umožňuje, zvážily možnost doprovodit snahy ECB i fiskální stimulací.
Ranní nadhoz - ECB dnes měnové podmínky nezmění
23.01.2020 Vládní návrh zákona, který zavádí digitální daň, v prvním kole podpořila sněmovna. Nyní ho posoudí rozpočtový výbor. Ročně by daň mohla státnímu rozpočtu přinést až pět miliard korun. Daň by se měla týkat hlavních globálních hráčů, jako jsou Google, Facebook, Amazon či Apple. Americká strana však již varovala, že kvůli digitální dani, namířené zejména proti americkým firmám, může vůči Česku zavést odvetná opatření.
Ranní nadhoz - Francie digitální daň nezavede
22.01.2020 Včerejší německý ZEW index příjemně překvapil, když se vyšvihl z prosincových -19,9 bodu až na -9,5, přičemž odhady počítaly jen s hodnotou -13,5. Ještě výraznějšího zlepšení dosáhlo hodnocení výhledu investorů do blízké budoucnosti se známkou 26,7 bodu. To představuje nárůst o plných 16 bodů oproti prosinci. Pozitivní vývoj sentimentu je dán zklidněním situace v obchodních vztazích mezi USA a Čínou a tedy optimističtějším výhledem na letošní vývoj globálního obchodu. ZEW index za celou eurozónu podobně poskočil z předchozích 11,2 až na 25,6 bodů.
Související klíčová slova:
Německý ukazatel | Swing states | Banco Santander | Index CII750 | Čína a USA | HSBC Holdings | Vývoj komodit | Produkce německého průmyslu | Pokles světové ekonomiky | Odhad vývoje ekonomiky | První odhad HDP | Objem transakcí | Aktualizovaný výhled | Dynamický růst | Maďarská inflace | Devalvace | Propad ekonomiky | Makroekonomické dění | Zpomalení čínské ekonomiky | Růst v eurozóně | BCPP | Produkce ve stavebnictví | Makroekonomické predikce | Uvolněné měnové politiky | Zpravodajský server | Russell Investments | Ceny Etherea | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Dezinflace v Německu | Hodnota společnosti | Protiinflační tlaky | Cap | Zvyšování cen | Podnikatelské investice | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Snižování stavů | Knorr-Bremse | Americký ADP | Maloobchod v USA | Jan Sýkora | Österreichische Post | Výnosová křivka v USA | Vývoj | Státní dluhopis | Obchodní platformy | Opětovný pokles | Češi | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Fed Business Outlook | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Údaje z USA | Nákupu státních dluhopisů | Společnost Invesco | Vstup na akciovou burzu | EUR/CAD | Sazby v eurozóně | Česká ekonomika letos | Facebook Inc. | Zdražovat | DPH | General Dynamics | EUR | Přehřáté ekonomiky | Cla na čínské zboží | Evropský datový kalendář | Hrozba recese v eurozóně | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Spot FX | Riziko inflace | Norfolk Southern | Investiční firma | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Mistrovství světa | Kanceláře | Kalifornie | Člen bankovní rady Aleš Michl | Přemýšlení | Brokeři | Snížit úrokové sazby | Pilulka.cz | Oživení cen | Accenture | Fortinet Inc | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Rozhodování Fedu | Nárůst počtu nově nakažených | Roche | Illinois | Automobilový sektor | XOM | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | Stoxx | Stavební produkce | Epidemická situace | PEPP | Vývoj ceny zlata | Texas | Finanční aktiva | Tomáš Jaroš | Údaj o HDP | Německé průmyslové objednávky | Rozpočet EU | Očekávání | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Finanční injekce | Pensylvánie | Inflace v Německu v prosinci | Nezaměstnanost v lednu | Cena žlutého kovu | Inflace v září | Galapagos | Evropské centrální banky | Úrokové sazby v eurozóně | Zpochybnění výsledku | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Nikl | Marsh & McLennan | CMC Markets | Swiss Life | Hypoteční sazba | Thomson Reuters Matching | Nejvyšší výnos | Výpadek příjmů | Novo | Předpověď ceny | Pozitivní nálada | Souhrnný indikátor | EUR/JPY | Pro investory | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Venezuela | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Odhady PMI indexu | Odvetná cla | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Varianta omikron | eFXnews | Trh práce | Evropská nezaměstnanost | Dluhová krize | Evropská komise | Dopady energetické krize | Philip Morris ČR | Robert Kaplan | Swiss | Crypto | Investice | US Bancorp | Pokles hospodářství | Ekonomické zotavení | Výkonnost YTD | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | Potenciál | Nízké sazby | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Návrat inflace | Švédské koruny | Magnificent 7 | Podnikatelské aktivity | Akvizice | ServiceNow | Finanční stabilita | Lednová inflace | Danske Bank | Index aktivity | Technologie blockchain | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | PMI v eurozóně | Výrobní podniky | Škoda Auto | ADP report | Německá inface | První odhady HDP | Miliony dolarů | Ifo | Webinář | Rating České republiky | Nálada v eurozóně | Zlevňování ropy | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Prognózy | Britská libra | Dnešní datový kalendář | IPO Palantir | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Intervence | Špatná nálada | NYSE | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Broadcom | E.ON | Slabá koruna | Ekonomický sentiment v eurozóně | Právní řád | Micron Technology Inc | Diverzifikace | Futures kontrakt | Rekord | Skupina Saxo Bank | Raiffeisenbank | Obchodní dohoda USA-Čína | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Návrh zákona | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Dění na trzích | Zvýšení minimální mzdy | Největší světová ekonomika | Administrativa prezidenta | Klesající ceny | IHS | Uvolňování měnové politiky | Nákladové tlaky | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | PMI z Německa | Ceny v českém průmyslu | EUR/USD | Index ekonomické nálady | General Electric | Cena bitcoinu | Nálada v průmyslu | Volby do Poslanecké sněmovny | Nezaměstnanost v Česku | Vývoj dolarového indexu | Dění ve světě | Nabídkové tlaky | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Situace kolem SVB | Saxo Bank | Chování | Recese v eurozóně | Švédská koruna | Český průmysl | Reality | PDVSA | Dow Jones Newswire | Geopolitické napětí | Levná ropa | Autodesk | Budoucí prezident | Současná cena | Německá nezaměstnanost | Wolters Kluwer | Indexové fondy | Akcie společnosti | Trh práce v USA | ETH | Německý automobilový průmysl | Tuzemské hospodářství | Náklady na financování | Pesimistická nálada | CSI 300 | Aktuální vývoj | Měnový pár GBP/USD | Sentiment v ekonomice | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Stav trhů | Průměrné mzdy | Spotřební daň z nafty | Měnové zasedání | AdmiralMarkets | Cenné papíry | Výnos | Velcí investoři | Americký dolar včera | Opouští EU | Rostoucí šance | Asijské akcie | Exchange | RBS | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | McKesson | Delta | Colorado | Dlužník | Vývoj na trzích | SMA | Výnosová křivka | Vzdělávání | Wedbush Equity Management | Šéf Fedu | Americké podniky | Jeden dolar | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Kurzotvorné informace | Obligace | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | US dluhopisy | IHNED | Zkrocení inflace | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Import | Analytik Broker Consulting | Nálada výrobců | Producenti ropy | Překvapivý růst | Pandemický program | Měnový pár USD/JPY | Německý akciový index DAX | Státní dluh | ČEZ | Airbus SE | Alcoa | Splátky dluhů | MAE | Zastavení dodávek plynu | Akcie roku 2020 | Hluboké recese | Důvěra v ekonomiku | Sazby v Polsku | Nákupní manažeři | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Ferrari | Sentiment trhu | Propad cen | První hike ECB | Obchodování s cennými papíry | SPD | Odhad HDP | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | AUDUSD | E15 | H&M | Investing | Volatilní vývoj | Evropská centrální banka kurz | Spotřebitelské inflace | Růst hrubého domácího produktu | Philip Morris International | Trh s dluhopisy | Čistý příjem | SoftBank Group | Casino | Evropský maloobchod | Posilování dolaru | Směřování trhu | Brent | CEO | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Očekávání ČNB | Podnikové objednávky | Ceny ETH | Průměrné hodinové mzdy | Kontrakce | Stimul | Peníze | Nikola | Kurz renminbi | Stanovený kurz | Fidelity Funds - China Consumer A-ACC-USD | Australská centrální banka (RBA) | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | REITs | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Baidu | Rozhovor | Měnová opatření | Americká lehká ropa WTI | Strach | Vlna pandemie | Obavy z inflace | Prognóza | FTSE 100 | Evropský kalendář | Prezidenti a premiéři | Služby | Měnověpolitické zasedání Fedu | Zájem o investování | Nestlé | Projekce | ALUMINIUM | Snowflake | Inflace ve Španělsku | Měnová politika Fedu | Výhled v eurozóně | Běžný účet platební bilance | Plaza Accord | FBI | Analytici společnosti | Měny | Amgen | Barel ropy | Vývoj české inflace | Americký Fed | Investiční strategie | Dragon | Nezaměstnanosti v Německu | Tuzemská ekonomika | Palladium | Micron | Výsledek hospodaření | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | Viceguvernérka | Viceguvernér ČNB | Dlouhodobý trend | Odložení brexitu | Americká nezaměstnanost | Oživení čínské ekonomiky | ZEW index | Hospodářský růst eurozóny | Vakcíny proti koronaviru | Walt Disney Co | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Evropské burzy | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Komoditní trh | InterContinental | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Snížení dluhu | Vývoj ceny ropy | Výraznější impuls | Světové hospodářské krize | Předstihové indexy | Čokolády | MOEX | Broker | Daimler | Meta | Zastropování cen | Cash flow | FTX | Představitelé ECB | Státní ropná společnost | Posílení koruny | Odliv kapitálu | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Export | Příjmy a výdaje domácností | Hyperinflace | Berkshire | Zasedání MNB | Obavy z pandemie | Zastavení poklesu | Bond | Cenová stagnace | Prodej automobilů | Gilead | Ekonomické výhledy | Comcast | Postupné otevírání ekonomiky | Euroskupina | Tržní volatilita | Data o vývoji HDP | Válka na Ukrajině | Vládní opatření | Nervozita na finančních trzích | Ekonomická důvěra v eurozóně | Indikátor investičního sentimentu | Burza cenných papírů | AI | Bilance obchodu | Ropná zařízení | Michigan | Tisková konference ECB | Riziková averze | Inflační překvapení | Škoda | Měnové války | Obchodní platforma | Evropská inflace | Italský premiér | Rozvahy Fedu | Trh s ropou | Úbytek pracovních míst | Rekordní schodek státního rozpočtu | Ekonomická aktivita | Regulace | Optimismus mezi podniky | Zavedení eura | Kofola | Americký průmyslový sektor | Noviny | Měnový fond | Hodnocení současné situace | Mzdová vyjednávání | Zpráva | Partneři | Nobelova cena za ekonomii | Dnešní obchodování | GAAP | ISM pro sektor služeb | IPO | Inflační spirála | Výše dividendy | Rovnováhy | Tovární objednávky | Litva | První část obchodní dohody | Ahold Delhaize | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | Snižování cen výrobců | Roční růst | Napětí ve světovém obchodě | Mezibankovní | Rostoucí ceny energií | Tencent | International Financing Review | Kapitálový trh | Skutečný výsledek | Pesimismus | Zisk | GBP/USD | P.A. | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Bezpečné přístavy | Vnímání rizika | Vyšší náklady | AS SICAV I - All China Equity A Acc USD | Měnový pár EUR/USD | Oživení trhu | Euronext | Produkce v průmyslu | VIX index | Finanční trh | Hospodářské výsledky | EUR/CZK | EOG | Inflační cíl | 1 milion | Hlasy pro zvýšení sazeb | Šíření nemoci | Fincentrum | Marek Mora | Růst ekonomiky USA | Cenový šok | Vyšší hodnoty | Americká ropa WTI | Kurz EUR/USD | Intercontinental Exchange | Úspěšné IPO | Hershey | Tržní reakce | Caterpillar | Oficiální údaje | Údaje o ekonomice | Světový obchod | Výroby v továrnách | Burza cenných papírů Praha | Makrodata | HDP eurozóny | Investoři | Druhá největší ekonomika světa | Business Outlook | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Nordstream | Americké ekonomiky | Petr Pavel | Největší světové ekonomiky | Nejistoty | Fidelity | Německá průmyslová produkce | MiFID II | Nejnovější výsledky | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné mzdy | AMD | Zvedání sazeb | Negativní sentiment | Karina Kubelková | Stimulační opatření | Index PPI | Vývoj průmyslu | Bank of England | Jednání centrálních bankéřů | Prezident ECB | Liz Truss | ENEL SpA | Kapitál | Bayer | Jádrový index | Forward guidance | Globální akciové trhy | Pracovní místa | Mimořádná opatření | Záchranný fond | Slovenská ekonomika | Hugo | Inflace v lednu | Červencová inflace | BP | Striker | Nižší daně | Údaje o průmyslové výrobě | Forex trading analysis | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | Airbnb | TJX Companies | Obchodní deník | Pohyby cen | Změny pracovních míst | Ekonomický sentiment v Česku | Maloobchodní prodejce | USD | Měny v regionu | Růst výrobních cen | Protistrana | Cenový skok | Vývoj sazeb | Buy Limit | Výrazně negativní data | Zápis z posledního zasedání | Nová makroekonomická prognóza | Asociace pro kapitálový trh | Boeing | Německé HDP | Jednání o státním rozpočtu | BABA | Reckitt Benckiser | Makroekonomická prognóza | Cíl ČNB | Depreciace | Posilování koruny | Stav devizových rezerv | Devalvace měny | Vienna Insurance Group | Včerejší obchodování | Asijské burzy | Evropské PMI | Průmyslová výroba v Itálii | Nové mutace | HDP v EU | Vývoj ceny ropy Brent | Dvoutýdenní repo sazby | Plány | Platby kartou | Qualcomm | Ekonomika Číny | Německé ceny výrobců | Odhad spotřebitelské důvěry | Nižší poptávka | AT&T | Část zisků | Pokračující pokles | Jestřábí komentáře | Americký S&P 500 | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Potravinové krize | Slábnutí amerického průmyslu | TTF | Odhady trhu | Údaje o sentimentu | Tempo zdražování | Altria | Cestování | Exxon Mobil | Anheuser-Busch InBev | Xetra | Vývoj ceny zemního plynu | Zasedání turecké centrální banky | Total | Německý DAX | Důvěra domácností | Sodexo | Morningstar | Růst výrobní aktivity | Patria | Analýzy | Zasedání OPEC | Hlavní ukazatele | ICAP (EBS) | Nike | Evropské ekonomiky | Swissquote | Beyond Meat | Americké HDP | Růst deficitu | Garance | Ekonomické události | PXE | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Bundesbanka | Pokles vývozu | FedEx | Hlavní události | Bohatý | Aktuální prognózy | Swapy | Růst německé ekonomiky | Den D | Obrat v měnové politice | London Stock Exchange | Švýcarská banka | Béžová kniha | Cenové tlaky | CZK | Nikkei | Jan Kubíček | Dot plot | Širší index S&P 500 | Investiční nálada | Hazardní hry | Zvýšení úrokové sazby | Akcionáři | Průměrný český investor | Emoce | Wienerberger | Podpůrné programy | Kabinet | Rizikové měny | CashFlow | MatLab | FX rates | Vít Hradil | Průmyslová výroba v Německu | Uber | Demokraté | Svátek v USA | ATVI | Rozhodnutí centrálních bank | Snižování sazeb v USA | Ruský prezident | S&P | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Handelsblatt | Systematické riziko | Mzdový nárůst | Thyssenkrupp | DJIA | Český běžný účet | Zvýšení daní | Legislativa | B/E | Česká nezaměstnanost | CSCO | Data o HDP | Německý export | Státní výdaje | Dovoz | Unie | České firmy | Silná data | Technologické tituly | Spotřebitelský sentiment v USA | Investice ve stavebnictví | NextEra | Ekonomika oživuje | Obchodování na finančních trzích | Monster Beverage | Propad investic | Deflace | UnitedHealth Group | Cena ropy na světových trzích | Eurostat | Trpělivost | Tovární objednávky v USA | Zemědělské komodity | Politická situace | Evropská ekonomická důvěra | Eurodolar | Nemovitostní fondy | Obchodování na pražské burze | Cílování inflace | Zahraniční investoři | Německé firmy | Investiční banka | Pozitivní zprávy | Occidental Petroleum | Čínské úřady | Investovat | Pokles tuzemské ekonomiky | Komoditní | Německé maloobchodní tržby | České hospodářství | Dubnová čísla | Růst amerických tržeb | Vývoj státního rozpočtu | Praha | Berkshire Hathaway | Turecká lira | Boom | Data z tuzemské ekonomiky | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Ekonomický kalendář | Der Spiegel | Tesla Elon Musk | James Bullard | Prezident | Vybírání zisků | Investing.com | FX signals | Vzdělání | Myšlení | ZEW | Dnešní data | Společnost IFR | Očekávání úrokových sazeb | Obrat trendu | Vývoj na Blízkém východě | Prognóza Fedu | Skadden | Čínské zboží | Index cen domů | Očekávaný vývoj | RWE | GFT | Firemní zisky | S&P 500 | Financial Times (FT) | Výsledky | Události tohoto týdne | Investice do vodíku | Průměrné mzdy v ČR | Petr Koblic | World Economic Outlook | Coca-Cola | François Villeroy de Galhau | Ekonomické oživení | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Zlepšení sentimentu | Euro Stoxx 50 | HUF | Dnes ČNB | Siemens | Portfolio | Minulá výkonnost | Globální ekonomiky | YTD | Zadlužování | Symposium v Jackson Hole | Waste Management | Bank of America | Richard Bechník | Zdražování pohonných hmot | Šíření nákazy COVID-19 | Dovoz ropy | Americká banka First Republic | 21. století | Currenex | Lepší výsledky | Zelená čísla | Obchodní zásoby | Cenový růst | Finanční instituce | Americký index | Corporate Governance | TIM | Akciový index S&P 500 | Nízké úrokové sazby | Energie | Futures na S&P 500 | CAC 40 | Ekonomický balíček | Silný dolar | Reakce trhů | Odhad inflace | Fundamentální zprávy | Index výroby | Úsporný tarif | OPEC+ | Růst inflace | P/E | Raiffeisen | Colgate-Palmolive | Minimální mzda | Tržní úrokové sazby | Makroekonomický výhled | Raytheon | Ropné společnosti | Objem | Kapitálové rezervy | Banky v ČR | CDC | Oživení v Číně | Cena mědi | Klima | Tržní kapitalizace | Inverze výnosové křivky | Finanční pomoc | Španělská vláda | Dluhopisové fondy | Boj s inflací | Deprese | Colt CZ | Cestovní kanceláře | Hypoteční trh | Začátek cenové války | Vývoj měnového páru | Zákonodárci | Nárůst nově nakažených | Velké firmy | Podnikatelská nálada | Propuštění | Bloomberg | Swing | Nejdůležitější události | Americké centrální banky | Data pro Kvantitativní analýzu | Index Stoxx 600 | Evropská dluhová krize | Ekonomický vývoj | Růst cen v eurozóně | Tržní podíl | Raytheon Technologies Corp | Slevové akce | Centrální banky | Akciové trhy ve Spojených státech | Investiční aktivita | Firmy | Výkon společností | Demokraté a Republikáni | Výrobní index ISM | Společnost Yahoo | Hlavní úroková sazba | Důchod | Portugalsko | AMC | Obchodní příležitost | Ekonomika Německa | Pfizer | Case-Shiller | Vývoj akcií | Dobré výsledky | Posílení amerického dolaru | Hodnota indexu PX | Tradingový software | Fiskální rok | Jednotná evropská měna | Studie | SaxoBank | Data z průmyslu | Slabší koruna | PMI z výroby | EUR/AUD | Dolary | Nástroj | EUR/PLN | Odhad analytiků | S&P 500 Index | Ekonomické dopady | Polsko | Kolaps | Předstihové indikátory | Rio Tinto | Cestovní ruch | Oživení evropské ekonomiky | Ratingová agentura | Dění na finančních trzích | FRA | Recese ve Spojených státech | Prémie | Zvyšování mezd | Představitelé Fedu | Rozpočtová politika | Společnost Nvidia | Deník N | Cenová hladina | Centene | Inflace v Česku | Rok 2024 | Platební neschopnost | Německé ceny | Kering | Janet Yellenová | České PMI | TradingFloor.com | iPhone | Hypotéky | Hrubý domácí produkt (HDP) | Události ve světě | Zprávy | Pohyb kurzu | Tiskové zprávy | Státní rozpočet | Nasdaq | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Nadšení | Finanční operace | Ministryně práce a sociálních věcí | Přijetí | Vývoj středoevropských měn | André Kostolany | Deficit | Zasedání Fedu | Jackson Hole | JOLTS | Tvrdý brexit | Pokles produkce | Telekom | Geopolitická situace | Globální obchod | Komoditní fondy | USD/PLN | OPEC | Nárůst cen ropy | Německý maloobchod | Roche Holding | SwissBee | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Zhoršování situace | Jednání FOMC | London Stock Exchange (LSE) | Gartner | Nová prognóza | GBP | Johnson & Johnson | Udržitelnost | KB | Nabídka | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Rekordní hodnoty | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | S&P Global | Cenný papír | Globální dodavatelské řetězce | Maloobchod | Měna | Optimistická očekávání | Britský FTSE 100 | Kurz akcií | Růst výnosů u dluhopisů | Inflace v květnu | Index ekonomické aktivity v USA | Index výrobních cen | Tiffany | Admiral Markets | Forex obchodní platformy | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Santander | Trump | Hospodářský propad | Zpomalení ekonomického růstu | Makroekonomický vývoj | Brands | Dolarové likvidity | Dow Jonesův index | Prezidentka ECB | Prohloubení schodku | Vysoký přebytek | UPS | Bydlení | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Silnější dolar | Obavy z recese | Ekonomická aktivita v eurozóně | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Obchodování v Asii | Nezaměstnanost v USA | Kapitálová rezerva | FB | Federální rezervní systém | Vstupy | Dolar včera | Inflace ve Francii | Evropské trhy | Averze k riziku | Ceny zemědělských výrobců | Ministerstvo práce | GBPUSD | Kurzarbeit | Akcie Komerční banky | Britský statistický úřad | Britský ministr financí | Christopher Dembik | Agentura AP | Digitální měny | USDCAD | Obchodování a investice | Ústavní soud | Dnešní makroekonomické ukazatele | Americký dolarový index | Ceny ropy | Instituce | Constellation | Island | Evropské HDP | Euro dnes | Restriktivní opatření | Evropské akcie | Vládní dluh | Investice do fondu | Bank of Japan | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Úroková sazba v Maďarsku | Americké CPI | Nové signály | Odchod z EU | Silné cenové tlaky | Silný růst | Ropa Brent | Dopady epidemie koronaviru | Western Alliance | Aktuální problémy | Covidové krize | Dobrá data | Snížení DPH | Rozhodnutí vlády | Státní rozpočet ČR | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Výnos tuzemských investičních fondů | Vyhlídky | Pilulka Lékárny, a.s. | BBC | Zpřesněný odhad | iFX | Tržní podmínky | Earnings | CZ | UBS Group | Cena ropy brent | Dopad pandemie | MetaTrader | Kongres | Obchodní rozhovory | Listopadová inflace | Výdělky | Dění v USA | PMI ve výrobě | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Deficit rozpočtu | Účetní ztráty | Evropská ekonomika | Australský dolar | EDF | Forex TV | CVS Health | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Cla na dovoz hliníku | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Equinor | Reakce trhu | Pokles tržeb | Tapering | Trh | Inflace ve Spojených státech | Snížení těžby | Bývalý ministr obrany | Iberdrola | Komise | Akcie bankovních společností | University of Michigan | Pád rublu | Templeton China A (acc) USD | Technická recese | Crown | Války na Ukrajině | Projev Jeroma Powella | Světové ceny ropy | Vládní podpory | Kanadská měna | Ceny domů | Vyšší poptávka | Turecko | Výrazný růst | Audi | České koruny | Bitcoin (BTC) | Uplynulý rok | Dnešní zasedání Fedu | Časový plán | Lídři EU | Korekce | Upozornění | Výsledky firem | Spotřebitelská důvěra v USA | Meziroční inflace v eurozóně | ProCent | Dopad na finanční trhy | Pokles investic | Vysoké ceny energií | Výkonost průmyslu | Finanční služby | Money management | Výrazný pokles | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Kurz forintu | Pražské burzy | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Globální ceny | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezident Emmanuel Macron | Francie | Akciové tituly | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Dopad na trhy | CII750 | Uvolňování karanténních opatření | Barrick Gold | Den díkůvzdání | Dopady koronaviru | Lowe's | Yahoo | Index cen průmyslových výrobců | Objem exportu | L'Oréal | Posílení dolaru | Čeští spotřebitelé | Situace na burze | Propad | Sazby ČNB | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Stock | Apollo | Americké zásoby ropy | Trigger | Firemní investice | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Asociace | Ekonomický propad | Očekávání investorů | Rating | Nový ekonomický výhled | Zvýšení limitu pro zadlužení | Průzkumy | Politická rizika | Dezinflace | Agentura S&P | Pandemie koronaviru | SNB | Koronavirová pandemie | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Americký dolar vůči japonskému jenu | Pokračování rostoucího trendu | Western Alliance Bancorp | Čeští exportéři | Sazby ECB | Přehled | Alibaba | Vládní dluhopisy | Akcie společnosti ČEZ | Daňové úlevy | SBUX | Výsledky průzkumu | HighSky | IPO Saudi Aramco | Společnost Tesla | Členové Fedu | Spotřebitelská inflace | Fed | MFČR | Bez reakce trhu | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Růst spotřebitelských cen v USA | ANO | Demokratické strany | Videokonference | Mondelez International | Průmysl a zahraniční obchod | Mistrovství | Nvidia Corp | Finanční rezervy | Sázka | Hospodaření státního rozpočtu | Automobilky | Zpomalování ekonomiky | Kurz dolarů | CVS | IPO 2019 | Znovuzvolení | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | Nakupovat státní dluhopisy | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Forwardové sazby | Programování | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Poptávka po úvěrech | Futures | WMT | Britské libry | Data z USA | Srovnávací základna | Odhad růstu HDP | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Kurz koruny k euru | Ministerstvo financí USA | Ministryně práce | Pozitivní seance | Donald Trump | Spotřebitelská nálada | Zahraniční bilance | Výsledky společnosti | Americké měny | Intervence ČNB | Tržní odhad | Výpadky | Vývoz do Číny | Objem obchodů | Mzda v ČR | Graf | FIAT | Podpůrná opatření | Období nejistoty | Odliv dividend | FXall | Gazprom | Centrální banka | Pobočka FEDu | Zisky akcií | Deutsche Börse | Meta Platforms Inc | Rothschild | Hrubý domácí produkt | Agentura Bloomberg | Fondy peněžního trhu | Oživení americké ekonomiky | Euro k dolaru | Pokles úrokových sazeb | Plyn | LYNX | Pár EUR/USD | Ukončení intervencí | AA | Omezení pohybu | Inflační vývoj | CAD/JPY | Pohyb měnových párů | Čistý zisk | Jádrová inflace | Zpráva o inflaci | Moët | Výnosové křivky | Hennessy | Kovy | Stavebnictví | Andrew Bailey | Pozitivní impulz | United Parcel Service | Německý akciový index | Zveřejněná data | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Index volatility | Americká centrální banka | Hospodaření | Ekonomka | Počet pracovních míst | Vliv na investice | Tuzemské státní dluhopisy | Zpracovatelský sektor | Novela zákona o ČNB | Výroba aut | Institut Ifo | EMEA ETF | Spoluzakladatel | Turecká centrální banka | Bankovní tituly | Směnárny | Dnešní HDP | Míra nezaměstnanosti v Německu | Italská vláda | SaxoTraderGO | Březnová inflace | Medián | Cena severomořské ropy | Dividendy ČEZ | API | Důvěra ve výrobním sektoru | Ruský trh | Index spotřebitelské důvěry | Spolková vláda | G10 | Sladká americká ropa WTI | Měsíční data | Krize eurozóny | Další růst | Devon Energy | Fúze a akvizice | Nízká volatilita | Reuters IFR | HDP USA | Údaje o inflaci | Běžný účet | Akciový index | PLUG | Makro data | Zahraniční obchod | MetaTrader 4 | Zastropování cen elektřiny | Wells Capital Management | Indikátor důvěry | Forwardy | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | EMS | Unilever | Omezování výroby | Vývoj kurzu koruny | Rezervy bank | Klíčový údaj | Podcast | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Platforms | Objem produkce | Brexit | ZEW indexy | Chevron | Ceny ve výrobě | Negativní data | Kompozitní index | Investment | Snížení daní | Předpokládaný růst | Volatilita na trzích | NBC | Guvernér Michl | Měnový trh | Německý PMI | TTWO | Markets | Data z americké ekonomiky | Depozitní sazba | Výstupy | Obchody | Rekordní minimum | Souhrnný index | Společnost Thomson Reuters IFR | Akcie ve Spojených státech | Růst tržeb | Aktuální sentiment | Palo Alto | Zápis z jednání ČNB | Cyklus růstu | Cena Brentu | Index Nikkei | Data z Ameriky | Zavedení cenového stropu | FX Trading | Platební bilance ČR | Ekonomické ukazatele | Utahování měnové politiky | Polská inflace | Deficit zahraničního obchodu | Time-Frame | Pozornost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Dezinflační proces | Chipotle Mexican Grill | Dnešní výsledky | Pokračování expanze | VIG | EURUSD | J&T | Nálada domácností | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Seznam Zprávy | Oslabování dolaru | Traders | Akcie v USA | Česká měna | Čínský statistický úřad | Politická krize | Rekordní růst | Příkaz | KLM | High Yield | Směnný kurz | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Harris | Elektrická energie | Společnost ADP | Výkon společnosti | Rychlý růst | Zemní plyn | Globální výhled | Výrazné ztráty | Předseda | Parlamentní volby | Český hrubý domácí produkt | First Republic | Fiskální stimul | Evropské banky | Zpomalující inflace | Libra | Koronavirová krize | Repo operace | Eva Miklášová | Kroger | Zvýšení základní úrokové sazby | Britové | CFD | Analytické obchodní platformy | Český trh práce | Nová data | 3M | Naše ekonomika | ADP report zaměstnanosti | Banky v eurozóně | Pokles české ekonomiky | Fiat Chrysler Automobiles | Pokles spotřebitelských cen | Pokles sentimentu | Evropská měna | Index ISM ve službách | Zvýšení cel | Zvýšení základní sazby | Mutace viru | Indikátory ekonomického sentimentu | Hermes International | Financovat | Harmonizovaná inflace | Vývoj inflačních očekávání | Příprava | Aleš Michl | Čínské měny | Řecko | Kurz EUR/CZK | Propad exportu | BRICS | EdF | Pokles švédské koruny | Finanční instrumenty | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Jednání o brexitu | Philip Morris | Říjnová inflace | L3Harris | ČNB Vojtěch Benda | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Normalizace měnové politiky | Jádrová spotřebitelská inflace | Alena Schillerová | ING | Celkový trend | Airbus | Míra | Odpor | Natixis | NinjaTrader | Ministři financí | Hospodaření státu | Hedgeové fondy | Úroky | Zisk čínských průmyslových firem | Refinitiv | HDP v USA | Pokles polské ekonomiky | Aktivita v čínském průmyslu | Americký průmysl | MT4 | Státní svátek | Finančnictví | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Silná americká data | Wisconsin | Bloomberg TV | Silné oživení | Nomura | Růst světové ekonomiky | Investiční banky | Tržní kapitalizace bitcoinu | Vývoj české ekonomiky | Květnová inflace | PNČ | Ekonomika Rakouska | Makroekonomické údaje | Greenwood Capital | Investice do akcií | Předstihové ukazatele | Apple | ČNB Tomáš Holub | AUD/JPY | Luis De Guindos | Budoucí vývoj | ASML Holding NV | Silný trh | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Návrh rozpočtu na příští rok | Merrill Lynch | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Financování vlády | Prosincová inflace | Indikace | Vývoj průměrné mzdy | TABAK | Průmyslové ceny | Marže | Indikátory | Japonsko | S&P500 | Marriott | Indikátory sentimentu | Klesající trend | Royal Bank of Scotland | EBay | Čínská ekonomika | Eaton Vance Investment Managers | ECB | Ceny | Dior | Prudký pokles | JPMorgan Chase & Co | Technologie | Angela Merkelová | CHF | Kevin McCarthy | Současný stav | Energetická krize | Hypoteční sazby | Paypal Holdings | Finální odhad | ČNB | Rumunsko | Evropská unie | Těžba ropy | Cigna | Prodeje existujících domů | Výroby osobních automobilů | VW | Comcast Corp | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Náhrady mezd | Informace o vývoji inflace | Pokles | Změny sazeb | Prognóza ČNB | První obchodní den | Zdanění energií | Zprávy o vakcíně | Spot | Podnikatelé | Kalendář tento týden | Bund | ex | Makroekonomická situace | Onemocnění | Velikonoce | Biogen | Volkswagen AG | Úrokové sazby v Maďarsku | Země EU | Apollo Global Management | Carl Icahn | Americké společnosti | DOT | Finanční svět | Charles Schwab | Pokles cen ropy | Hedge | Royal Caribbean | Globální rizika | MJ | Rabobank | Merck & Co | Fiserv | Problémy české ekonomiky | Technologické firmy | Index spotřebitelské důvěry GfK | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Vysoké ztráty | Nová mutace koronaviru | Podpora | Nejistota | Obchodník | Akcie s LYNX | Ruský akciový trh | COVID-19 | PYPL | Data z reálné ekonomiky | Výhled na příští rok | Economic | Ekonomické krize | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Společnost XTB | Bohemia Energy | Tempo poklesu | Kurz euro dolar | Desetileté dluhopisy | Index cen | Znovuzavedení šrotovného | Dodávky plynu do Evropy | Stagnace | Banka Credit Suisse | Česká ekonomika | Airbus Group | Investiční nástroje | Index PX | Čínská vláda | Daně | Novela zákona | Globální finanční trhy | Lídři | Inflace v červenci | OECD | Navýšení sazeb | České HDP | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Životní úroveň | FXCM | Historická data | Pozitivní sentiment | Ukotvení | Ceny v eurozóně | Ekonom ECB | CBOE | Ekonomická důvěra | Vývoj ceny ropy WTI | Horší data | Růst zisků | Zisky | Range | HDP ČR | FCA | Snižování inflace | Vlny koronaviru | Silnější kurz | Schroder ISF China Opportunities A Acc USD | Současné ceny | BNP Paribas | Prezident Trump | Oslabení koruny | ILO | Nižší růst | Den nezávislosti | EURIBOR | Sell | Americká data | Globální ekonomika | E-commerce | Nvidia | Broker Consulting | ACEA | Allianz SE | Celková inflace | Summit G20 | USD/TRY | PX index | Expedia | Stoxx 600 | Nejprudší pokles | Vývoj HDP | Boris Johnson | Růst výnosů | Jestřábí hlasy | Řízení rizika | Cisco Systems | Cena hliníku | Ustupující inflace | Koronavirová situace | Kurzový závazek | Toyota | Dopady pandemie na ekonomiku | Vývoj americké nezaměstnanosti | Americký fiskální balíček | Společná měna | EUR Index | Cena zlata | Přehled o dění na světových burzách | Světové obchodní organizace | HSBC | Americký dolar | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Americké hospodářství | Přecenění | Vice | Řetězec | Breakout | Turecký prezident | Pojištění vkladů | Sentiment na finančním trhu | Růst cen | Rizikové investice | Riksbank | Rozvolnění restrikcí | Vývoj úrokových sazeb | Dluhový strop | Sada dat | Momentum | Cenový pohyb | Útlum aktivity | Exxon | Neutrální úroková sazba | Americký zpracovatelský průmysl | FXstreet | Nejsilnější ekonomiky světa | Hospodářské výsledky firem | MSCI World | Německá vláda | Repo sazby | Společnosti Netflix | Čínský vicepremiér Liou Che | Index nákupních manažerů (PMI) | Zboží dlouhodobé spotřeby | Podpůrný balíček | Dnes na trzích | Financování | Internetové prodeje | Nové rekordy | Polská ekonomika | ČSÚ | Finanční společnosti | Severomořská ropa | Zavedení dovozních cel | Šíření viru | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Stres | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Medtronic | Ekonomická zpráva | Margin | Zasedání americké centrální banky | Vyšší úroky | Hotovost | Americká lehká ropa | Photon Energy | Pokles ekonomiky | Poptávková strana | Celkový deficit | Index Sentix | Technický pohled | Obchodujte akcie | USDJPY | Tovární objednávky v Německu | Statistické odchylky | Švýcarská národní banka | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Snížení sazeb | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Růst spotřebitelských cen v Německu | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Ceny zboží | Obchodní spory | Virus | Rozhodnutí ČNB | Data z ekonomiky USA | Line | Zastavení ekonomické aktivity | Prezident Joe Biden | Akcie roku | VŠE v Praze | Velké banky | Premiér Conte | Sentix index | Vyšší ceny | Otevření obchodu | Opatření proti šíření koronaviru | Průměrná hodnota | Konec dezinflace | ERA | Jedno euro | Nájemné | Index nákupních manažerů ve výrobě | Statistika z USA | QE | Obchodování na akciových trzích | ISIN | Louisiana | Recesia | Estee Lauder | Průměrná mzda | Cena | Malé podniky | Český maloobchod | Thermo Fisher Scientific | Korelace měn | Dnešní čísla | ECB dnes | Závislost na Rusku | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Akciový trh v USA | Akciové indexy v USA | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Swap | Striker Securities | NY FED | CME | Maďarská měna | Ceny komodit | Spotřebitel | Německé ceny v průmyslu | Švýcarská centrální banka | Colt CZ Group | Hospodářský růst | BAT | Prezident Fedu | Schodek | Tržní sazby | Posílení eura | Ekonomická aktivita v USA | Úvěrové podmínky | Odhodlání | Posilování kurzu koruny | Důvěra v průmyslu | Inflace v Maďarsku | Kartel OPEC | WTI | FinTech | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | Světová banka | Mexické peso | Philip Lane | Pokles akcií | Bod | Miliardy korun | Prodávající | Přenos | Americké akciové trhy | Starbucks | Banka | UCITS ETF | Shares | Silnější koruna | NetEase | Historické maximum | RBNZ | Polský zlotý | PRIBOR | Index MOEX | Intuit | Pokladniční poukázky | Finanční analytici | Obchodování dnes | Data PMI | Cena ropy dnes | Únorová inflace | Pfizer a BioNTech | Nejnovější prognóza | Republikáni | Obchodování na americkém trhu | Honeywell International | BNP | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Saúdská Arábie | Doporučení | CVX | Ministr obrany | Zpomalení globální ekonomiky | Novozélandský dolar | OCI | Domácnosti | Tempo inflace | Sázet | FTSE | Silný propad | Mediánová mzda | Výkyvy kurzu koruny | Investiční záměry | LES | Cena ropy | Obavy trhu | Nižší výdaje | Žádosti o podporu | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Advanced Micro Devices | Devizové intervence | Tržby | Opatření proti šíření epidemie | S&P/Case-Shiller | Drobní investoři | Kurzový vývoj | Apreciace | Tržní sentiment | Větší riziko | Zinek | Využití kapacit | Účet platební bilance | Fed dnes | Domácí měna | Situace | Koronavirová epidemie | Zobchodované objemy | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Zlato a stříbro | FX brokers | Německý Ifo index | Historické rekordy | Koruna zpevnila | Zvýšení inflace | Předběžné výsledky | Ekonomie | Erste Group | Snížení schodku | Daně z příjmů | Twitter | Euro vůči dolaru | Ropa typu Brent | Prosus | Marriott International | Mírná korekce | Krach | Alphabet | Struktura | Bilance běžného účtu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Aktivita v průmyslu | Emmanuel Macron | Americká průmyslová produkce | Počet žádostí o podporu | PCE inflace | Spotřební daně | Lira | INSEE | Vývoj kurzu EUR/USD | USD/CZK | TJX | Index pražské burzy PX | Samou | Výsledky bank | Jednání ECB | Nové zakázky | IHS Markit | Sentiment spotřebitelů | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Interpretace | Nejistoty na trzích | Světová ekonomika | Moneta | SAP | Arbitráž | Dluhopisové trhy | Zlepšení nálady v Německu | Spolkový statistický úřad | FX | ConocoPhillips | Ben Bernanke | Aukce | Propad HDP | Růst mezd | STAR | Situace v Německu | ISM indexy | Očekávání do budoucna | Korunové sazby | Royal Dutch Shell | RUB | Finanční systém | Forex historická cenová data | Vysoká hodnota | Polská vláda | Kurz | Georgia | Sdružení automobilového průmyslu | Air France | Market | Počet zákazníků | Americký PMI | Evropská centrální banka | IFO index | Air Liquide | Inflace v říjnu | ISM | Bankovní rada České národní banky | 256/2004 | Dobrá nálada | London Stock Exchange Group | Unicredit | Měsíční mzda | Silnější euro | Google | EUR/MWh | Pokles výnosů | Zasedání Bank of England | Ekonomické zpomalení | Dodání likvidity | CME Group | Poptávková inflace | Rozkolísaný | Grafy | UST | Lockdowny | Míra úspor domácností | Occidental | Podhodnocené akcie | Vládní koalice | Aktivum | Oracle | Shell Plc | LemBros Commodity Advisors | Investiční plány | Abbott Laboratories | Úspěšný týden | Implikovaná volatilita | Conference Board | Technologický index Nasdaq Composite | Nižší ceny ropy | Boční trend | CRIF | Deficit státního rozpočtu | Firma | Prudký růst cen | Destatis | Prezidentské volby v USA | EUR/HUF | Investujte | Quastic.cz | Měď | Úspory | Kurz české koruny | Ekonomický institut | Conseq | Proinflační | Verbální intervence | Otevírání ekonomik | Konsensus | Ruský plyn | Ekonomické restrikce | Rozvíjející se trhy | Výsledky průzkumu Michiganské univerzity | AUD | Bancorp | PEPSICO | Ranní okénko | Historická minima | Optimismus na akciových trzích | Pilulka Lékárny | Breakout Trader | Čísla o inflaci | Pozitivní výsledek | Německá průmyslová výroba | IFR (International Financing Review) | Vývoz z Německa | Tuzemský maloobchod | Předvolební průzkumy | Nobelova cena | Insolvenční návrh | Domácí data | SPAD | Tightening | Predikce | Německý vývoz | Amazon Prime | Prognózy inflace | Analytici | Ziskovost | Elektromobily | JD.com | Splatnost | Bilance aktiv | Nejlidnatější země světa | Dobré zprávy | Úřad práce | Delta mutace | Kurz koruny | Citigroup | Ekonomické výsledky | Důvěra v eurozóně | Softbank | Dluhy | Mario Draghi | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Vývoj německé ekonomiky | Provozní zisk | Hospodářství | MFF | Lucembursko | Kryptotrh | Obchodování v pásmu | Euro STOXX | Zápis ze zasedání ECB | RRR | Utahování měnových podmínek | Hike ECB | Vývoj na akciových trzích | Equity | Tuzemská inflace | Epidemiologická situace | Burzovně obchodované fondy | Vyšší sazby | Kurz eura vůči dolaru | Zprávy z ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Brexitové dohody | Akcie Apple | Merck | Cheniere Energy | Výše úrokových sazeb | Největší evropská ekonomika | Sentiment v Americe | Intermediate | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | Zaměstnanost a ekonomika | Konglomerát | Jefferies | Zahájení obchodování | Alokace | Německá kancléřka | Riziko systematické | Cenové stability | Philadelphia Fed index | USA inflace | ERM II | Zasedání ECB | Credit Suisse | Etherea | Portfolia | Fresenius Medical | Růst důvěry | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Dynamika růstu | Zahraniční firmy | Odhady PMI | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Historická cenová data | NN Group | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Teplé počasí | Mark Zuckerberg | Názory analytiků | Týdenní zpráva | Aktuální nálada | Webináře | Moody's | Theresa May | AKAT | Americké ceny | Recese | Index strachu | Velké technologické firmy | Konsenzus | Hospodářské vyhlídky | Nálada v USA | Sazby beze změny | Makro | Mzdový růst | ASML | Švýcarský frank | FX trh | Německý ZEW index | Erdogan | Měnové stimulace ekonomiky | Vývoj pandemie | Startup | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Situace na Blízkém východě | Konec kurzového závazku | Dolarová aktiva | Prostor pro pokles | Burzovní indexy | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | HDP v ČR | Konjukturální průzkum | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Nárůst výnosů | Růst americké ekonomiky | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Produkce zemního plynu | Růstový trend | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Prime | Kofola ČeskoSlovensko | Air Products | 7 dní s korunou | Americké burzy | Nálada na akciových trzích | Slušné zisky | Energetické krize | Frank | Ministři | Prudký propad | ERM | Změna politiky | Kapitálové výdaje | Balance | Mondelez | Mutace koronaviru | Negativní nálada | Ceny nafty | Inflace v listopadu | HDP v Evropě | Kurz eura | Zpráva z amerického trhu práce | Dnešní zpráva | Růst čínské ekonomiky | Ztráty zaměstnání | Spekulace | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Honeywell | Hotspot FX | Americká centrální banka (Fed) | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Schroder ISF Global Energy A Acc | Snížení produkce | Ratingová agentura S&P | Data z pracovního trhu | Ceny potravin | Futures kontrakty | Alphabet (Google) | Lenka Kalivodová | Pšenice | Fitch | Politická nejistota | Průmyslová výroba v lednu | Rychlý růst mezd | Býčí trh | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Globální trh | Index důvěry | Měnový kurz | Základní sazby | Index euro stoxx 50 | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Ekonomická data z USA | Psychologie | Regeneron Pharmaceuticals | Čínský průmysl | Colgate | Výhledy | Náklady na práci | Hodnota akcií | Prezident Donald Trump | Vyšší volatilita | USDCHF | Intervenovat na devizovém trhu | Silná poptávka | Multi-Asset obchodování | Zvýšení cen ropy | Rostoucí inflace | Zvýšení produkce | Směnárna | Zoetis | Německá centrální banka | Saxo | Technologický sektor | OSN | Soud | IG | Komunita | Měsíční report | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Booking | Euro posiluje | Blockchain | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Sell Stop | Hang Seng | PMI indexy | Soukromé podniky | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Finanční prostředky | Thomson Reuters Oil Research | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Nord Stream 1 | Růst HDP | Benzín | Porsche | CrowdStrike | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Obchodovat | Trend | Depozitní úrokové sazby | Cenová válka | Spotřeby plynu | RBI | Adidas | Pokles sazeb | Obilniny | Dow Jones Industrial | Meziroční inflace v září | Cena severomořské ropy Brent | Bankéři | Zásoby plynu | Majors | Kroky Fedu | Časový rámec | Centrální depozitář | Míra inflace | Čínský HDP v Q1 | Antivirus | Windfall tax | Fundamentální data | Přebytek obchodu | Nový šéf Fedu | Zdražování ropy | Energetika | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Michala Moravcová | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Množství objednávek | CNN | Pomalé oživení | USD/RUB | Spotify | Čínské akciové trhy | Objem objednávek | Nařízení | Prospekt | Sázkové kanceláře | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americký Senát | AMEX | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | ECB sazby | Indexy | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Mizuho | Nejnovější zprávy | Německé podniky | Důvěra evropských investorů | Severomořská ropa Brent | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Peking | Aktuální prognóza | Podpůrný program | Průmysl | Oslabení kurzu | Bulharsko | Body | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Japonský akciový index Nikkei | Americké akcie včera | Dluhopisový trh | Napjatá situace | Makroekonomické strategie | Podnikání | Pokles průmyslové produkce | Monetární politika | Rozvolnění protipandemických opatření | Tempo růstu | Nadprodukce | Oslabení forintu | Makro prostředí | GfK | Růst průmyslových zakázek | Bilance ECB | Snížení daně | Aktivita firem | Bankovnictví | Ruský akciový index | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | FIXED.pr | Francouzská ekonomika | NBP | Gamble | Biliony | Divergence | Zdražování energií | Globální trhy | Nejvyšší růst | ETF | Nové dluhopisy | Akciové trhy | FX market | Struktura HDP | České dluhopisy | Problémy Credit Suisse | T-Mobile US | Úrokové sazby | Měnový výbor Fedu | Zhoršení výhledu | Myšlenka | Záchranné balíčky | Moneta Money Bank | Varování | Guidance | Německý index DAX | Hospodářské soutěže | Počty nových žádostí o podporu | Kapitalizace bitcoinu | Viceprezident ECB | Reinvestování | Snížení volatility | Situace na trhu | Reporty | APP | Kurz amerického dolaru | Investiční výdaje | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | EOG Resources Inc | Long | Koncentrace | FX Connect | Reálná ekonomika | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Americké banky | Další posilování | Poskytování hypoték | Komoditní index | Smíšené obchodování | Macron | Výrazný propad | Zasedání České národní banky | Naše prognóza | GLE | Výsledek obchodování | Členství v EU | Spokojenost | Globální ekonomický výhled | Euro dolar | Internetový obchod | Co bude | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Mezinárodní dohody | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Měnové unie | Prohloubení deficitu | Futures na ropu | Použití finanční páky | HDP za Q2 | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | SWIFT | Fiskální politika | Yield | Renminbi | Discovery | Obnovení růstu | České měny | Ekonomové | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Business | IG Metall | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Prezident USA | Freeport-McMoRan | Ceny výrobců v eurozóně | Arizona | Indikátor | Barclays | ICAP | Pokles cen | Prodej aut | Využití umělé inteligence | TikTok | Plug Power | Automatic Data Processing | Růst ceny | Čínská centrální banka | Akcie Nvidia | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Měnové kurzy | Swiss Life Select | Zvedání úrokových sazeb | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | Akcie Alphabet | Proinflační riziko | Řešení energetické krize | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Průmyslová výroba v tuzemsku | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Krach banky | ČBA | Holubičí tón | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | Výsledky voleb | Růst měn | Směřování FEDu | Vývoj kurzu | Měny regionu | Fiskální politiky | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Průmyslový sektor | Sentiment v Německu | Zdravotnictví | Mexický prezident | CPI index | Čínské akcie | Euro | Riziko ztráty | Ministryně financí | Časový úsek | Vysoké zisky | Diskontní sazba | Akcie bank | FX Traders | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Hliník | Snížení cen | Vzrušení | Technology | Zákaz cestování | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Výsledek voleb | Cashflow Summit | Schodek zahraničního obchodu | Reálné příjmy | Micron Technology | Hizballáh | Špatné zprávy | FOREX | Prodeje automobilů | Zisky firem | Čínský akciový trh | Podnikatelská nálada v Německu | Newmont | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Debata | Další pokles | Omezení těžby | Načasování | WTI ropa | Datový kalendář | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Zrychlení inflace | Forexu | Zhoršení pandemie | Dnešní statistiky | Akcie Nikola Motor | Bývalý ministr financí | ALV | Maďarská centrální banka | Trendový kanál | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Philadelphia Fed | EUR/SEK | Počet stavebních povolení | Fiskální stimuly | Podílové fondy | Infineon Technologies | Politika | ČNB snížila sazby | Konkurence | Pozornost trhu | Duke Energy Corp | Čínský jüan | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Snížení spotřební daně | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Lot | Profit-Target | Komunikace | NEST | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Americké futures | Politické napětí | Problémy v bankovním sektoru | Strach z inflace | ECOFIN | Deutsche Bank | Východní Evropa | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Měnová politika ECB | Forint | Výprodej | Marathon Petroleum | GDP | Velká Británie | Evergrande | World Bank | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Index Exportu | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Ekonom | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Otevírání ekonomiky | Japonský akciový index | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | MPSV | Ceny ve výrobě v USA | Investování do ETF | Optimismus investorů | Trader | Aktivita ve službách | Geopolitická rizika | Týdenní pokles | Letectví | Indie | FAO | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Energetická krize v Evropě | Měnové politiky | Nominální růst | Vnímání | Arbitrážní obchod | Akciové indexy | Index volatility VIX | HighSky Brokers | Obchodní válka | Předstihový ukazatel | Hlavní ekonomické události | Výprodej akcií | Sentiment v USA | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Německé automobilky | Zklidnění situace | Mercedes-Benz | Spojené státy americké | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Situace v průmyslu | Koronabondy | Dohoda o brexitu | Dobrá zpráva | Karanténa | Janet Yellen | Zlevnění ropy | Invaze | Investice v zahraničí | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Fiskální balíček | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Proinflační působení | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | EU-USA | Parita | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | STOXX50 | Výhled | Klesající cena | ESM | Erste Group Bank | Technologický Nasdaq | Dividenda | Pokračující růst | Americký akciový index | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Průměrná nominální mzda | Spojené státy a Čína | Wang Tchao | Risk | Americký trh práce | Hodnoty měny | Intervence centrální banky | Sláva | Cena niklu | Colt CZ Group SE | Ethereum | Index euro | Embargo | Zápis Fedu | Index pražské burzy | Vysoké ocenění | Finanční podmínky | Bezpečné dluhopisy | Počasí | Magnificent | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Propouštění | Huntington Bank | Společnost Thomson Reuters | Růst akcií | Zaměstnanci | PayPal | Energetické společnosti | Bankovní krize | Agentura DPA | Nákup eura | FRED | Kvantitativní analýza | Politika Fedu | Investiční očekávání | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Federální rezervní banky | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Problémy německého průmyslu | Zlaté rezervy | Vyšší daně | Negativní vývoj | Dobrý výsledek | Klid | PacWest | Data o inflaci | Expanze | Klesající úrokové sazby | Světová obchodní organizace (WTO) | Turistický ruch | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Napadení Ukrajiny Ruskem | Odhad růstu ekonomiky | Banka First Republic | Walt Disney | Vývoj cen ropy ve světě | Výnosy státních dluhopisů | Rakuten | Bílý dům | Sektor služeb v USA | Komoditní trhy | OSVČ | Situace v Číně | Cenové hladiny | Austrálie | Kukuřice | Stagflace | HDP Číny | Německé ekonomiky | Důvěra v Německu | DAX | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Počet Američanů žádajících o podporu | PMI za leden | Thomson Reuters I/B/E/S | USD za barel | Poslanecká sněmovna | Nikkei 225 | Počet nakažených | Nový týden | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Jaderné elektrárny | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Středoevropské měny dnes | Nevada | MetLife | Návrh rozpočtu | Obchodní aktivita | New York | Riziko korekce | St. Louis | Aktuální kurz | Inflace ve Velké Británii | Saldo zahraničního obchodu | Siemens Healthineers | Spready | Geopolitika | Jak se obchoduje | Dividendový výnos | Investiční trendy | Fresenius | Dodávky ropy | Ekonomika | Internetová společnost | Zajišťování | Westpac | Risk Reward Ratio | Euro včera | Akcie IBM | Reakce koruny | Americká internetová společnost | Plán fiskální podpory | EU | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | Protipandemická opatření | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | Riziko likvidity | Konzervativní investor | Situace na trzích | AOS | WP | Exotické měny | Ceny plynu a elektřiny | Celkový výsledek | G20 | Informace z trhu | Participace | Pokles poptávky | Rekordní schodek | IPO na trhu START | Index strachu VIX | Pozitivní očekávání | Napadení Ukrajiny | Členské státy | Akcie ve světě | NFT | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | Slabší kurz | Majoritní akcionář | Globální investoři | Člen rady guvernérů | Erste | Prezidentské volby | Dopad epidemie na ekonomiku | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Rozhodnutí Bank of England | Nezaměstnanost | Hlavní akciový index | Nejbohatší člověk planety | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Akciové trhy v USA | Anheuser-Busch inBev | Výplata | Neomezené množství | USA a Čína | Index ekonomické aktivity | Ekonomická rizika | Ropa | Rezervy | Dodávky zemního plynu | České vlády | Měny emerging markets | Koronavirové epidemie | Kalendář ekonomických událostí | Měnová politika ČNB | Rozvoj | Americká inflace | Dubnový PMI | Fox News | Snížení ekonomické aktivity | Setkání OPEC | Transakce | HealthCare | Objem dovozu | Blizzard | Facebook | Obchodní jednání | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | Irsko | Akciové futures | Důležité zprávy | Podkladové aktivum | Reinvestice | Anexe Krymu | Spotřeba domácností | Index MSCI | NZDUSD | Slabší dolar | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Průzkum společnosti | Vánoční svátky | Na volné noze | Inflace v březnu | Program QE | Značný pokles | USDX | Tvorba pracovních míst v USA | Inaugurace | Inflace v prosinci | Heineken | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Finanční sektor | Zhoršení ratingu | Daňové příjmy | Oslabení eura | Dominion Energy Inc | Byznys | Redukce | Silný pokles | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | Akcie Netflix | MSCI | Karanténní opatření | Ukončení nákupu aktiv | M2 | Kypr | Cena barelu ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | FED sazby | Christine Lagarde | MetaTrader4 | Dostupnost bydlení | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Měnový stratég | Obchod | Indexy PMI | Navýšení úrokových sazeb | Rozhodnutí centrální banky | Reakce investorů | Prezident Evropské centrální banky | Data z Německa | Regionální měny | Eni | JP Morgan | Optimismus na trhu | Ohlédnutí | Relativní stabilita | Otevření ekonomik | Výnosy desetiletých dluhopisů | EFSF | Zasedání centrální banky | Globální ekonomický kalendář | UnitedHealth | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Inovace | Černé zlato | Čínská měna | ABN Amro | Prezident Putin | Pravděpodobnost recese | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Výkonost průmyslu v eurozóně | Bezpečnější investice | Bankovní sektor | Útok na saúdská ropná zařízení | Negativní zprávy | Vývoj cenové hladiny | Pandemická situace | Oslabení | Rusko | Smíšené výsledky | Celní válka | Vysoké riziko | Pokles nezaměstnanosti | Ceny výrobců | Přístup k inflaci | Akcionář | Iracionální | Raytheon Technologies | Úsilí | Miliardy USD | EUR/TRY | Poradce | Vicepremiér | Britská dolní komora | České státní dluhopisy | Empire State Index | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Další růst sazeb | Spojené státy | Obchodní bilance | Evropské méně | Zkušenost | Analysis ToolPak | Hodnota indexu | Signál | Ekonomický výhled | Centrální depozitář cenných papírů | Írán | Počet nových míst | Zdražování | S/R zóny | Výsledkové sezóny | Tržby obchodníků | Britská vláda | EPS | Vytvoření MFF | Pips | Výsledky maloobchodních tržeb | ADP | Komerční banka | Square | Projev šéfa Fedu Powella | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Růst eurozóny | Ropy | Rozdílové smlouvy | Inflace v Německu | Jan Procházka | Úspěšné obchodování | Důvěra amerických spotřebitelů | Objem investic | Nové žádosti o podporu | Investování do akcií | Makroekonomická data | Platforma | Singapur | Míra úspor | Ekonomka Raiffeisenbank | Devizové rezervy | NFIB | SICAV | Obiloviny | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Záchranný balíček | Produkce energií | Uvalené sankce | Guvernér české národní banky | Prezidentské volby ve Spojených státech | Měnové páry | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Členové OPEC | LTV | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | Maloobchodní tržby v listopadu | Tržní ocenění | Index DJIA | Sázky | Futures na americké akcie | Forbes | Obchodujte | KBC | Cenový vývoj | Nové prognózy | Dynamika mezd | Obchodované fondy | Historicky nejnižší | Allergan | Pozitivní výsledky | Akcie na trzích ve Spojených státech | Šéfka Fedu | Trh Start | Sterling | AXA | Utažení měnové politiky | Patová situace | Negativní výhled | Generální ředitel | Očekávaná inflace | SEC | Jestřábí Fed | Německá burza | BMW | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | Sankce | Výkon německé ekonomiky | Rozšíření | Dopad koronaviru | Politické riziko | NBER | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Impulzy | Volatilita | Silicon Valley | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Šéf amerického Fedu | České maloobchodní tržby | Zpomalování americké ekonomiky | Společná evropská měna | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Hry | Míra nejistoty | Index PCE | Tisková konference | Eura | Meziroční růst spotřebitelských cen | Výsledek HDP | Verizon Communications | Firemní data USA | Materiály | Obchodní signál | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Organizace | Digitální daň | Odpovědnost | Forex měnový pár | Brazílie | AAPL | Ryanair | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Vysoké ceny | Kótování | Japonská ekonomika | Bilance Fedu | Services | Úrokové swapy | VIX | Stock Exchange | Růst | ČNB Tomáš Nidetzký | Covidové restrikce | Index NFIB | Akcie společnosti Alphabet | Ratingová agentura Fitch | Fed včera | Zvyšování úrokových sazeb | Polská centrální banka | 3М | Letošní maximum | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Mistrovství světa v hokeji v Praze | Akcie evropských bank | Hospodářský cyklus | Průmyslová produkce v eurozóně | Schwab | Index českého investora (CII750) | Nejnovější údaje o inflaci | Finanční situace | Politické události | Volvo | Proti trendu | Investujte zodpovědně | VMware | Aukce státních dluhopisů | Zajištění | Forex trading accounts | Dominion Energy | Propad poptávky | Administrativa | Počet potvrzených případů | Známky oživení | Tesla Motors | Parlament dnes | Úspěch | Výnosy amerických státních dluhopisů | Fortinet | Propad cen ropy | Colt | Snížení inflace | Pandemie | Nominální mzda | OMV | America first | Růst průmyslové výroby | Index | Český státní rozpočet | Wall Street Journal | PCE index | Rychlý růst cen | Lockdown | Wirecard | Cenový index | Čínský trh | Cena stříbra | Live trading | Eva Zamrazilová | Měnové stimulace | Nálada na trhu | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Počet Američanů bez práce | Thermo Fisher | Mimoburzovní | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Western Union | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Varovné signály | Tuzemská měna | Vyjednávání o brexitu | ISM index | Valuace | Slabá čísla | Tomáš Holub | Hedge fond | Volby | Výnosnost | Ceny domů v USA | Jednání ČNB | JPMorgan | Ministr spravedlnosti | PMI ve službách | Finanční plánování | Index Fedu | CAD/CHF | První odhad | HDP Německa | Likvidní | Jestřábí přístup | Dassault Systemes | Růst cen výrobců | Dividendy z ČEZ | Roadshow | Helena Horská | Dopad omikronu | MasterCard | Evropské ceny výrobců | Více volatilní | Dnešní údaje | Cyklus utahování měnové politiky | Technologický index | Forex trading | Slovensko | Nastavení sazeb | Japonský index Nikkei | Beyoncé | Německé banky | Instrumenty | Investiční příležitosti | Zveřejněné údaje | SVB | Evropská rada | Předpandemické hodnoty | Míra inflace v eurozóně | Cíle | Akademie věd | Prognóza ECB | McKesson Corp | LTRO | Zítřejší kalendář | Historie | David Vagenknecht | EUR/CHF | Příliv přímých zahraničních investic | Devizové rezervy ČNB | Protiepidemická opatření | Výroba v Německu | Aktuální situace | Repo sazba | Rusko-Ukrajinská krize | Software pro Kvantitativní analýzu | Inflační riziko | Gilead Sciences | Průmysl v USA | Výkyvy | Teroristický útok | Inflační data | Obchodní dohody | Nálada v ČR | Ministryně financí Alena Schillerová | Volatilní | Nová varianta omikron | Hospodářské noviny | GameStop | Mizuho Securities | Schodek státního rozpočtu | Odhady růstu | Vlna omikronu | Banky | Kurz euro | Nezaměstnanost v červenci | RTX | Výsledek britských voleb | Plynovod Nord Stream | Optimismus spotřebitelů | Zrušení superhrubé mzdy | Buy | Inflační výhled | Člen bankovní rady | BHP Group | Výdaje | Vyšší úroveň | Mezinárodní obchod | Index pro zpracovatelský průmysl | Dnešní ekonomický kalendář | Německý průmysl | Americká burza | Depozitář | Odhad letošního růstu | Zvýšené riziko | FX Street | Prodeje | Zlotý | Předčasné volby | Retail | Míra nezaměstnanosti v ČR | Rozpočtový rámec | Základní sazba | Záznam z jednání ČNB | Makroprognózy | Zalando | TF1 | CNY | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Šéf Fedu Jerome Powell | Zpráva o vývoji inflace | Inditex | Nezaměstnanost v březnu | Výrobce elektromobilů | Růst v letošním roce | Prodeje rodinných domů | Estonsko | Program nákupů dluhopisů | BlackRock | Uzdravování | The Telegraph | Silná koruna | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Obchodník s cennými papíry | Palo Alto Networks Inc | Osobní výdaje | Chod ekonomiky | Wood & Company | Obchodní podmínky | PCE inflace v USA | Březnová data | Meta Platforms | Benchmark | Zadlužení v eurozóně | Cena zemního plynu | 1D | Poradenská společnost | Evropské dluhopisy | Dow Jones | Česká inflace | ARM Holdings | Dluh eurozóny | Dopad vysokých cen energií | Šance | Bankovní rady ČNB | Sanofi | Akcie Facebook | Kartel OPEC+ | Koruna oslabuje | Prodeje nových aut | Dopady války na Ukrajině | Rychlost | Randal Quarles | Komise v přenesené pravomoci | Tisková konference ČNB | Trend klesající | Technický výhled | Údaje o hrubém domácím produktu | Costco | Oslabení dolaru | Dánsko | Podnikání na kapitálovém trhu | Průmyslová výroba v USA | Úvěr | Class A | Vývoj kolem brexitu | Nejvyšší nezaměstnanost | Oživení globální ekonomiky | Covid | Americká administrativa | Nová historická maxima | Nálada spotřebitelů v USA | Výrobní ceny | Simon Johnson | Express | Intradenní obchodník | Omezené dodávky | Ekonomické zotavování | Odvětví | KLB Legal | Šok | Celková míra nezaměstnanosti | Americké makro | Výhled trhů | Výše devizových rezerv | Francouzský prezident | Americké firmy | Report ADP | Úrokové sazby ČNB | Rakousko | Druhá vlna | Covidová situace | Analytický tým FXstreet.cz | Pokles libry | Dna | Průmysl v Německu | Dostupná data | Tlumení QE | Investorský sentiment | Stát New York | Investiční společnosti | Ekonomika Španělska | Zahraniční akcie | Maďarsko | Stochastic | Průmyslníci | Odhady HDP | EU-Čína | Výrobní sektor | Ekonomika Slovenska | Rostoucí trend | Odhad poptávky po ropě | Měnová stimulace | Klesající inflace | Inflace v České republice | Fincentrum & Swiss Life Select | Vývoj devizových rezerv | Nová prognóza Fedu | Pouštět se do rizikových obchodů | Použití záporných sazeb | Šéf britské centrální banky | Dopady koronavirové krize | Telekom Austria | Quastic | FIXED | Poradenství | NZD/USD | Geopolitické vlivy | FOMC | Dění na finančním trhu | Růst v oblasti služeb | Korunový trh | Volby v USA | LVMH | Komunikace ČNB | Nord Stream 2 | Daně z příjmů právnických osob | Vývoj inflace v ČR | Volný obchod | British American Tobacco | Získávání peněz | Růst cen komodit | Kyle Rodda | Konference v Jackson Hole | Data ČSÚ | UCITS | AMS | Prognóza Evropské komise | Prodeje aut | HDP EU | Růst výroby | Chemický průmysl | Kamala | Aktuální očekávání | Ceny v dopravě | ExxonMobil | Forward | Cenové války | Dollar Index | Fox | Ondřej Hartman | Chybějící poptávka | Vakcinace | Upravený zisk | Tržní hodnota | Polské maloobchodní tržby | VaR | Americká sněmovna reprezentantů | Výrobní ceny v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Fannie Mae | Na burze | Agentura Reuters | Převod akcií | Akcie | Bělorusko | Christine Lagardeová | 3M PRIBOR | Investiční analytik | Philadelphia Fed Business Outlook | Prodeje rodinných domů v USA | Macy’s | PX Pražské burzy | Obchodování s akciemi | Ekonomické aktivity | Růst cen nájmů | Investice firem | Analytička | ČSOB | Zisk na akcii | Index volatility CBOE | Rozhodnutí americké centrální banky | Dopady pandemie | Obchodování na devizových trzích | Pozitivní signál | Novo Nordisk | Zařízení pro těžbu bitcoinů | Výroba počítačů | Měnový pár | Středoevropské měny | Spor EU-USA | Schroder ISF Indian Equity A Acc | Ekonomiky | Sell Limit | Očekávaný růst | Meme akcie | PMI ze sektoru služeb | Měnová politika | Zhoršení epidemické situace | Šíření mutace | Jestřáb | Zasedání FOMC | Oslabení exportu | Rates | Sazby hypoték | Evropa | Dluhopis | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Propad průmyslové výroby | Zvednutí sazeb | Americké prezidentské volby | Hyundai | Rekordní maxima | Práce v Německu | Fundamentální výhled | Největší ztráty | NAHB | Hlavní trh | Stabilita | Bankrot | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | Elon Musk | Ruské akcie | Americký prezident | Mzda | Český PMI index | Inflační cíl 2 % | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Refinanční sazba | Komentáře členů Fedu | Úpis akcií | Onemocnění COVID-19 | Zahájení intervencí | Stav americké ekonomiky | Nejvyšší objem | Britský premiér | GM | Maloobchodní sektor | Ovlivňování | TWTR | České ceny výrobců | Rostoucí ceny ropy | Koruny vůči euru | Německá spotřebitelská důvěra | Miliardář | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Obchodní dohoda | Evropský parlament | Jak se stát lepším investorem | Německá Bundesbanka | Komoditní měny | Dynamika HDP | Dlouhodobější výhled | Proinflační rizika | Marketingová komunikace | Tisková konference šéfa Fedu | Akciové burzy | Výhled pro Německo | Měny rozvíjejících se ekonomik | Nové údaje | Produkce ropy | VIX index nervozity trhu | Makroekonomické data | TRY | Předpověď | Obchodní napětí | Summit G7 | PMI pro sektor | Zápis z Fedu | Dlouhodobý vývoj ceny stříbra | Nálada nákupních manažerů | Zpomalování inflace | Velcí hráči | Nový Zéland | Kurz dolaru | Moderna | Snižování nákupu aktiv | Americký ministr obchodu | Daňový balíček | WGC | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | Spotřebitelský indikátor | West Texas Intermediate (WTI) | Dopad brexitu | MF | Hodnota HDP | Jestřábí ECB | Pražská burza | Krize | Automobilka | Tesla | Zvýšení rizika | Výplaty dividendy | Růst sentimentu | Management | Prohlášení | Vyšetřování | Největší ekonomiky | Pokračování trendu | Tržby ve službách | Zoetis Inc | Reakce centrální banky | Strukturální změny | Reálný HDP | Kvantitativní uvolňování | Světové trhy | Vliv války | Technologický trh Nasdaq | Panika | Průmyslové aktivity | Nákup aktiv | Ceny stříbra | CNBC | Míra nezaměstnanosti v březnu | High | Tržby v eurozóně | Meziroční inflace v Německu | Smíšené pocity | Ethereum (ETH) | Phillips 66 | Hospodaření vlády | Epidemické situace | Reálná mzda | US dollar | Koupěschopnost | UBS | NATO | Výsledky společnosti Nvidia | Americký trh | Údaje | Rozpočtový schodek | Průměrná hrubá měsíční mzda | Vývoj na akciovém trhu | Sójové boby | Rozsah konfliktů | Zamyšlení | Americký akciový index S&P 500 | Vyšší mzdy | Nesoulad | Reportované výsledky | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Analytický tým | Prognóza Ministerstva financí | Ministr financí | IMF | Forex data | Země eurozóny | Ekonomický cyklus | Společnost Fixed.zone | Důvěra investorů | Société Générale | Obchodovat s akciemi | Suroviny | Ceny v zemědělství | Index CSI 300 | Snižování cen | Summit EU | Společnost Boeing | Ekonomické uzavírky | RDSA | Všechny indikátory | Pokles exportu | Shell | Míra volatility | Holubice | Financial | Hermes | Podmínky ve výrobě | Riziko recese | Český investor | Sezónní faktory | Španělská ekonomika | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | CAD | Short | Lepší zítřky | Equinix | Převodník měn | Podíl nezaměstnaných | Nedostatek zboží | Průzkum ČSÚ | Humana | Target | Stlačení inflace | Irská pojistka | Američtí voliči | Snižování sazeb | Očkování | Halliburton | Proinflační faktory | Důvěra spotřebitelů | Nově zahájené stavby domů | Měny střední a východní Evropy | ING Groep NV | Ministr obchodu | Intel | Odhad vývoje HDP | Počty žadatelů o podporu | TOPIX | Apollo Global | Nálada v české ekonomice | Northrop Grumman | Do čeho investovat | Rostoucí ceny komodit | Booking Holdings | Brokers | Nemovitosti | HDP v Maďarsku | Inflace v Evropě | Stříbro | Visa | Spotové ceny | Meta (Facebook) | Běžný účet platební bilance ČR | Nejvyšší přebytek | CIA | Práce | GDPNow | Zdražení ropy | Mzdová dynamika | Roche Holding AG | Cukr | Zvýšení DPH | Čínský vicepremiér | Růst cen průmyslových výrobců | Firemní sektor | Lufthansa | Podniky | Průmysl v eurozóně | Investiční firmy | Americká měna | Prodeje potravin | Christine Lagardová | Arbitráže | Hospodářské politiky | Společnost S&P | Narůstající ceny | Konsolidace | S&P Global Inc | Aramco | Nárůst výdajů | Kanada | Německé volby | Chicagský index nákupních manažerů | Aktualizace softwaru | Canopy Growth | Zvýšení mezd | Obchodní komora | Finanční ztráty | Inflace v únoru | Americký trh nemovitostí | Akcie firem | Pohled bankéřů | Zveřejňování výsledků | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Statistika | Procter & Gamble | Počet nezaměstnaných v Německu | Koruna posiluje | Český výrobní sektor | ABB | Pohyby na trzích | Data ze Spojených států | Američané | Volatility | Ekonomické podmínky | Německá míra nezaměstnanosti | Společnost Pilulka | Enel | Nikola Motor | Constellation Brands | Repsol | Finanční polštář | Lehman Brothers | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | Bezpečná aktiva | Liou Che | xStation5 | Domácí měny | IFR | Američtí politici | Kraft Heinz | Vstupu do EU | Pandemie v Evropě | Klíčová rizika | Ceny energetických komodit | PayPal Holdings Inc | Poptávky po ropě | Vývoj na trhu | Schodek rozpočtu | Dluhopisy s kratší splatností | Ceny nemovitostí v USA | Zvýšení cenové hladiny | Maloobchodní prodeje | Snížení úrokové sazby | Ekonomika Francie | Fixed.zone | Červnová inflace | Zasilatelské společnosti | Listopadové maloobchodní tržby | Ošetřovné | Vánoce | Dopad koronaviru na ekonomiku | Autozone | City | Šíření varianty omikron | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Švédsko | Pracovní síly | Směřování | EU summit | AUD/USD | Dostatek likvidity | Intuitive Surgical | Americké tovární objednávky | Investorská nálada | Index technologického trhu Nasdaq | Nedostatečné investice | Volkswagen | Tomáš Kadeřávek | Úroveň parity | Guvernér ČNB | Nová mutace | Index spotřebitelských cen | Posilování měnového páru | Marathon | Český trh | Data o výrobní inflaci | Dluhopisy rozvíjejících se zemí | Koruna dnes | Standard Chartered | Špatné počasí | Inflace v eurozóně | Asociace pro kapitálový trh ČR | Německo | Přicházející recese | Uvolňování měnové politiky v USA | Skepse | Odhady analytiků | Nálada v ekonomice | Americký ISM | Měnové politiky v USA | Únorová bilance zahraničního obchodu | USD/JPY | Štěstí | Český index nákupních manažerů | Biden | Ruská centrální banka | Mitsubishi | Objem zakázek | Ředitel Patria Finance | Daň z příjmu | Měnový výbor | Negativní data z americké ekonomiky | Maloobchod v květnu | Růst ekonomické důvěry | Refinanční operace | Růstový potenciál | Gain Capital | Růst české ekonomiky | Veřejný sektor | Zrychlení růstu | Phillipsova křivka | Solidní růst | Země G7 | Limitní příkaz | Akciový trh | Normalizace úrokových sazeb | Inflace spotřebitelských cen | FX futures | Ekonomické prostředí | Duke Energy | Směrnice | Mojmír Hampl | Výsledky hospodaření | Šíření nákazy | Viceprezident | Ztráty | Důvěra v českou ekonomiku | Průmyslová produkce v srpnu | Eskalace | Vývoj peněžní zásoby | Live Trading Tour | Nálada na globálních trzích | Japonský jen | Offshore | Automotive | FXstreet.cz | Amundi | Odhad amerického HDP | Nejnovější data | Bilance | Ceny zemního plynu | USA prezidentské volby | I-Trader | Inflace v Polsku | CSX | Dubnová inflace | Goldman Sachs Group | Hospodářské výsledky společnosti | Snížení úroků | Banka UBS | Sentix indikátor | Crédit Agricole | Propad sentimentu | Vyhlídky do budoucnosti | NZD | Růst ceny ropy | Mayr-Melnhof | Šéfka ECB | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Institut API | MWh | Investice do zlata | Air France-KLM | EUR/GBP | Akciový index PX | Vinci | Počet zaměstnaných | Graf EUR/USD | Investování | Omicron | Pocity | Světové akciové trhy | Setkání centrálních bankéřů | Splácení dluhu | Akumulace | AQUA | Kotace | Jednodenní zisk | Polská národní banka | Conference Board index | Příznivé výsledky | Oslabování koruny | Pracovní den | Vyšší ceny ropy | Mzdy | Britské parlamentní volby | HDP v eurozóně | Osobní příjem | Vývoj EUR/USD | Investice do fondů | Aktuálně trh | Sazby Fedu | Majetek ve fondech | Zadlužení | Obchodníci | WeWork | Oživování v průmyslu | Vyšší inflace v Německu | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Euro vůči americkému dolaru | Směřování trhů | Hamás | Horší časy | Ukazatele | Státní dluhopisy | Deere | Pozice | Zvýšení dividend | Nízká inflace | Altria Group | Zhoršování pandemické situace | Objem devizových intervencí | UBS Group AG | Oživení německé ekonomiky | Dluhopisy | Trading | Stoupající sentiment | Zvýšená volatilita na trzích | Platební bilance | Merck KGaA | Předsedkyně Evropské komise | Vliv války na Ukrajině | Regulace finančního sektoru | Expirace | Hluboké ztráty | Propad indexu | Poptávky po dolaru | Oslabení kurzu koruny | Inflace zpomaluje | Fiskální pomoc | Vývoj na devizovém trhu | Sentiment amerických spotřebitelů | Makroekonomický kalendář | Bank of New York Mellon | Forex Peace Army | Čas na nákup | Situace na trhu práce | AbbVie | Přísná měnová politika | WKL | Oživení ekonomik | Varta | Turecké liry | Burzovní operátor | PMI indikátor | Akciový index DAX | Proinflační faktor | Futures v Evropě | Uvalení cel | PacWest Bancorp | Rekordní pokles | Čína | NBH | Inflace v ČR | Dnešní ADP | Nárůst nezaměstnanosti | Koruna | Evropský průmysl | Politické rozhodnutí | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | MIFID | Akcie NIO | Akcie na pražské burze | Nastavení měnové politiky | Směr trhu | Zasedání bankovní rady | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Kompenzace | Tomáš Nidetzký | Akciové fondy | Invesco MSCI World ESG Universal Screened UCITS ETF | Stabilita sazeb | Statut | Vydávání dluhopisů | Zlepšení nálady | Růst cen ve výrobě | Palantir | Microsoft Corp | Evropské akciové indexy | Časový horizont | Programovací jazyk | Psychologický efekt | Zastropování cen plynu | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Nejvyšší deficit | Růst výnosů dluhopisů | HSBC GIF Indian Equity AC USD | Očekávané Earnings | Nowcast | Snížení spotřeby plynu | BBVA | České mzdy | Hospodaření českého státu | Vivendi | Guvernér | Průměrná mzda v ČR | Horší data z Německa | Přerušení dodávek ruského plynu | Platina | Novartis AG | Objem zakázek v německém průmyslu | S&P Case-Shiller index | DSTI | John Hardy | Rezistence | Úrokový diferenciál | UBS Wealth Management | Turecká ekonomika | Obchodování na burze | EK | Ford Motor | Rocket Internet | Akcie Nikola | USA | Zemědělství | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Odražení ode dna | Stav běžného účtu | Kanadský dolar | Globální ekonomický růst | Evropská spotřebitelská důvěra | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Sazby | Pozitivní sentiment na trzích | Kodak | Short pozice | Newsweek | Zrychlení inflace v eurozóně | XTB | Aktivita v sektoru služeb | Americké příjmy | Netflix | Průmysl v listopadu | Znovuzvolení Donalda | Ticker | Zveřejnění výsledků HDP | Předkrizové úrovně | ECB Luis De Guindos | Největší pokles | Riziko | Cla na americké zboží | Dluhové krize | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Vývoj jádrové inflace | SPX | Nejnovější statistika | Poptávka po ropě | Letecká společnost | Jan Frait | Hlavní ekonom | Ceny v průmyslu | Bankovní asociace | Deloitte | Infineon | Průmysl eurozóny | Ekonomický indikátor | Německý automobilový sektor | AAA | Vývoj mezd | Ocenění | České sazby | Burze | OTC | Lockheed | Francouzský ministr financí | Nálada českých spotřebitelů | Ministerstvo financí České republiky | LemBros | Silná domácí měna | Kontrakt | Podnikové investice | Sezónně očištěná nezaměstnanost | Meziroční inflace | Ekonomické prognózy | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Výprodej dluhopisů | Americké ceny nemovitostí | Zastavení výroby | Výkon | Kimberly-Clark | American Express | Americký kongres | Saudi Aramco | Česká vláda | Počet potvrzených případů nákazy | Desinflační trend | Palo Alto Networks | Kurs EUR | Fúze | Domácí poptávka | Odchylky kurzu koruny | Zásobníky | Premiér Boris Johnson | Prognóza americké centrální banky | Volatilita na finančních trzích | Počet nezaměstnaných | Ekonomický poradce | Stimuly | Světové centrální banky | Denní graf | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Úroková míra | Znovuotevírání ekonomiky | Tržby v maloobchodě | Role ECB | Index DAX 30 | Americké trhy | Americký ministr financí | Liberty Ostrava | Globální sentiment | AZN | Mistrovství světa v hokeji | Míra inflace v Německu | Ruský akciový index MOEX | Proočkování populace | Vojtěch Benda | Globální fondy | Zpřísňováním měnové politiky | Vyšší výnosy | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Motivace | Převzetí banky | Celní spor EU-USA | Průmyslová výroba v září | Linde | Kurz dolaru k euru | Investiční stratég | Analytik | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Pokračování růstu | ENEL | Gain GTX | Výraznější pokles | Očekávání do budoucnosti | MF ČR | Americký HDP | Tvorba fixního kapitálu | Severní Karolína | Rodinné rozpočty | Vývoj ceny | Brexitová dohoda | Zlepšování sentimentu | Poměrové ukazatele | Tovární objednávky z Německa | Celní války | Saúdská ropná zařízení | Inflace v USA | Mzdově-inflační spirála | Fiat Chrysler | Americká centrální banka dnes | Hospodářský výhled | Sankce vůči Rusku | Zpráva z Německa | Deficit hospodaření státu | EOG Resources | Kancléřka Merkelová | Novo Nordisk A/S | Zisky čínských průmyslových podniků | Czech Credit Bureau | Akcie na trzích | ČNB úrokové sazby | Intervenovat | Asijské akciové trhy | Emise | Průmyslové podniky | Tropická bouře | Index nových objednávek | Firemní data | Akcie Saudi Aramco | Akciový index Nikkei | Prodeje domů v USA | Výsledky amerických voleb | Index českého investora CII750 | Výnosy italských dluhopisů | TLTRO III | LNG | Inflační šok | Dun & Bradstreet | Evropské akcie dnes | Ekonomická omezení | Americký akciový trh | Reakce ČNB | News | Dodavatelské řetězce | Rostoucí úrokové sazby | Kurzy koruny | Týdenní nárůst | Sempra Energy | Zdražování cen | Německá inflace | Čínský HDP | Tvorba pracovních míst | Nejbohatší | Pražský PX | Kondice ekonomiky | Více peněz | Ruská ekonomika | Vzácné kovy | Globální vývoj | Prodej | Nervozita | Hlubší schodek | Tržby v Německu | Steven Mnuchin | Zdroj příjmů | Euforie | BOSSA | V4 | Home Depot | Tržby maloobchodníků | Invesco | Člen bankovní rady České národní banky | Chování spotřebitelů | Akciový index MOEX | Výsledek inflace | Zavedení digitální daně | Američtí centrální bankéři | Sezónní vlivy | Nastavení úrokových sazeb | Celní spor | Spekulovat | Index nákupních manažerů v ČR | Údaje o vývoji HDP | Data z ekonomiky | Obchodní bilance eurozóny | Největší ekonomika | Activision | Ekonomika USA | Průmyslová výroba | Objem dluhopisů | Ústup inflace | Cena plynu | NHS | CISCO | Posilování eura | Moskevská burza | Rozbor | Průmyslové objednávky | Dumping | Progres | Hypotéza | Online prostředí | Investiční | Průzkum | První hike | Ekonomický optimismus | FX trading forex | Cenový index PCE | Pozornost finančních trhů | Eli Lilly | Týden na finančních trzích | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Tisková konference Fedu | Změna trendu | České ceny | Přebytek obchodní bilance | Akcie v Evropě | Růst cen ropy | Inflace ve službách | Zájem investorů | CTS | Rosněfť | Práce z domova | Bunds | Hodnota fúzí a akvizic | Dnešní ADP report | Analog Devices | Energetický sektor | EURCZK | Americká banka | Růst poptávky | Poklidné obchodování | Hospodářské oživení | Budoucnost | Němečtí exportéři | Zhoršení nálady | BGF World Gold A2 USD | Export v dubnu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Snížení spotřeby | Celkový sentiment | Partners | Letní měsíce | Výkyvy cen | Vakcína | Eurobondy | Trading forex | Schlumberger | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Opatření | Ekonomika ČR | Walmart | Distribuce | Evropské sdružení výrobců automobilů | Index S&P 500 | Referendum | HCOB | Domino’s Pizza | Ekonomická situace | DPA | Spotřebitelská nálada v USA | Závislost | Česká koruna | Růst spotřebitelských cen | Ethereum 2.0 | William Hill | Cenový propad | Nová data o inflaci | Nouzový stav | CEE region | Ceny ve výrobní sféře | Index inflace | Konzervativci | Tržní kapitalizace společnosti | Propad průmyslu | Prodeje domů | Údaje z německé ekonomiky | Kolonizace | Pořízení vlastního bydlení | Burzy cenných papírů | Daně z neočekávaných zisků | Japonská centrální banka | Export do Ruska | Mzdy v ČR | Zlato | HDP | Výkyvy na finančních trzích | Celková nabídka | Snížení DPH v Německu | Výsledek voleb v USA | CDCP | Očekávaná data | Investování je rizikové | Hlavní burzovní indexy | Christian Dior | Obchodní řetězce | Vývoj peněžního agregátu | Charter Communications | Ekonomická nálada | Krize v Evropě | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Rozhodnutí bankovní rady | Likvidita | CL | Obchodování s novou emisí | Přehled o dění | DAX 30 | Pozastavení růstu | Míra inflace v únoru | Výroba automobilů | Vakcína proti koronaviru | Obchodní partner | Čínský koronavirus | ASML Holding | Norfolk | Členské země | Fond | Nové zdroje | Kamala Harris | Luboš Růžička | Bristol-Myers | Martin Lembák | PMI index | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Poklesy PMI indexů | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Pokles zásob | Vývoj obchodní bilance | Verizon | Statistici | Kurz eura k americkému dolaru | Hlavní ekonomka | Vývoj cen ropy | Předpověď ceny etherea | Index českého investora | Měkké přistání | IPO WeWork | Dnešní report | Slušný zisk | Objednávky | Microchip Technology | Inflační očekávání | Růst průměrné mzdy | Zpracování kovů | Podnik | Pandemická situace v USA | Stavební výroba | Korporátní dluhopisy | Aktualizovaná prognóza | Joe Biden | Viceprezident ECB Luis de Guindos | G7 | Cenový PCE index | Rekordní schodek rozpočtu | Světová obchodní organizace | Intradenní data | Evropské akciové trhy | Zastavení dodávek | Thomson Reuters IFR | BH Securities | Ekonomické odhady | Index Nikkei 225 | Evropské země | Výrobní aktivity | USD/CAD | Volby do Kongresu | Vývoj měn | Počet prodaných nových domů | Nezaměstnanost v ČR | Čínské vlády | Výnosy českých státních dluhopisů | Averze vůči riziku | Uhlí | Konsensus trhu | Estée Lauder | Nejhorší výsledek | Manufacturing PMI | Rekordní propad | PBOC | Rolls-Royce | Dnešní zasedání ČNB | Omikron | Hodnota akcií ČEZ | Japonský Nikkei | Cenový pokles | Růst ekonomiky | Index PMI | Americká cla | CZK/USD | Vyšší inflace | Ceny benzínu | Nejbohatší člověk | ČNB dnes | Údaje o nezaměstnanosti | Trhy v USA | Americká centrální banka FED | Německé státní dluhopisy | Komodity | Pražský index PX | Prudential Financial | Pandemie v Německu | Americké ceny výrobců | Výrobní náklady | GSK | Python | Palmolive | Německé akcie | Záchranný balík | Daňové změny | Tuzemská nezaměstnanost | Americká WTI ropa | Miliardy | Výnosy | Index FTSE 100 | Velmi volatilní | Napětí mezi Ruskem a Západem | Maloobchodní tržby v USA | Hlavní refinanční sazba | Activision Blizzard | Republikánští senátoři | Výsledky ISM | Podnikatelské klima | MSCI index | Evropská strategie | Disney | Applied Materials | Hlavní ekonom ECB | Trhy | Vlády | Vysoké sázky | Bank of America Merrill Lynch | Ceny energie | Caixin | Částečný úvazek | Kryptoměny | Franklin India A (acc) USD | EuroCOIN | Investiční doporučení | Zadluženost | Holding | Navyšování cen | Vítězství | Zprávy z Fedu | Tesla a Alphabet | Průmyslové kovy | Český HDP | Produktivita práce | Capital.com | Poptávka po ETF | Jádrová inflace v eurozóně | Koronavirus | Nálada na finančních trzích | Zklamání investorů | Kurz EUR | Centrální bankéři | Kurz koruny vůči euru | Belgie | Abbott | Hotelnictví | Zasedání Rady guvernérů | Dollar General | Cla na zboží | Indikátor ekonomického sentimentu | Investor | Objem obchodování | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Stravenkový paušál | Index amerického dolaru | Soudní dvůr | Sentiment v eurozóně | Druhý odhad amerického HDP | Nonfarm Payrolls | Cena kontraktu | Pokles německé ekonomiky | ČTK | PMI pro sektor služeb | Počet volných míst | Evropské maloobchodní tržby | PPI index | USD/CNY | Tržní predikce | Stav trhu práce | Fundamenty | Měnové podmínky | P&G | Stav ekonomik | Dnešní události | Americké akciové indexy | Situace na americkém trhu práce | Amazon | Americká vláda | Americký tapering | Česká průmyslová výroba | Otevřenost | Texas Instruments | Španělsko | Výrobní inflace | Tržby společnosti | Covidový šok | TotalEnergies | Jerome Powell | Výběr daní | Británie | Emerging markets | Vysoké úrokové sazby | CEE | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Daron Acemoglu | KBW | Kompenzační programy | Wall Street | Prognózovaní | Vítězství Donalda Trumpa | L3Harris Technologies | Změny úrokových sazeb | Pokles reálných mezd | DPH v Německu | Poptávka po státních dluhopisech | Příjmy domácností | Time frame | Průlom | Index DAX | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Firemní výsledky | Základní úroková sazba | Markit | Analýza | Vývoz do Německa | Nákup dluhopisů | FIXED CP Equity | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Američtí zákonodárci | Recese americké ekonomiky | Ceny mědi | Čínské firmy | Wood Mackenzie | Polský zlotý a maďarský forint | Campbell Soup | Highsky.cz | Hike | Nakupovat | Americké vlády | Manažeři | Michal Lukáč | Spotřebitelské ceny | Dlouhodobý pohled | Astrazeneca
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot