USD/PLN
Fed nasadil holubičí tón
18.03.2021 Jediné významnější makroekonomické údaje dnes dorazí zpoza oceánu. V odpoledních hodinách se dozvíme počet nových amerických žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, kteří se o ni přihlásili v týdnu končícím 13 března. V posledních týdnech se do této statistiky začalo konečně propisovat ekonomické oživení, když počet žadatelů počal významněji klesat, a to i navzdory tomu, že podporu znatelně navýšil Bidenův fiskální balíček. Pokračování tohoto trendu se očekává i nyní, když podle trhu zakotví na zaokrouhlených 700 po předchozích 712 tisících. Zlepšení, byť velice mírného, by se měl dočkat i Philadelphia Fed index sentimentu v podnikatelském prostředí. Jeho březnová edice podle odhadů skončí výsledkem 23,3 po únorových 23,1 bodech.
Ranní okénko - Fed jedná o měnové politice
17.03.2021 Hlavní dnešní událostí bude měnověpolitické zasedání americké centrální banky. Změna nastavení úrokových sazeb nebude na pořadu dne a neočekává se ani přehodnocení nákupu aktiv jakožto korekce tlaku na státní dluhopisové výnosy. Ty na rozdíl od těch evropských reflektují očekáváné brzké oživení ekonomiky, zatímco ekonomický výhled eurozóny je méně růžový. Centrální bankéři by v tomto kontextu mohli uvítat fiskální podpůrný balíček čítající 1,9 biliónu dolarů. Nedávná vystoupení představitelů centrální banky naznačila, že Fed je na pozadí ekonomického oživení připraven tolerovat odražení úrokových sazeb od nízkých hodnot, čímž vyjadřuje, že utahování měnových podmínek úměrné ekonomické situaci nebude vyhodnoceno jako problematické. Navzdory lepšícímu se ekonomickému výhledu by Fed mohl mírnit euforii trhu komentářem k pracovnímu trhu, jelikož od mandátu plné zaměstnanosti je aktuální situace výrazně vzdálena. Z pohledu inflace by mohlo zaznít, že možné výkyvy směrem ke svižnějším spotřebitelským cenám budou vyhodnoceny jako dočasné a neovlivní měnověpolitický postoj Fedu. Dle průzkumu od Bloomberg (5.-10. března) počítají dotázaní analytici s navýšením úrokových sazeb až koncem roku 2023. Jak vidí trajektorii sazeb sama centrální banka bude zřejmé z aktualizace makroekonomické prognózy.
Ranní okénko - V Německu se očekává zlepšování sentimentu
16.03.2021 Z Německa dnes dorazí březnové vydání ostře sledovaného indexu ZEW. Trh si od něj slibuje zlepšení v obou měřených aspektech. Hodnocení současné situace by se mělo po klesání, které jsme sledovali prakticky již od října, konečně zvednout, konkrétně pak z únorových -67,2 na -62 bodů. I přesto ovšem zůstane na hony vzdáleno jak pětiletému průměru (26,2), tak i předpandemické úrovni (-15,7). Naproti tomu výhled do budoucnosti by se nárůstem ze 71,2 na 74 bodů měl přiblížit pětiletému maximu (77,4), které dosáhl v září. Tehdejší optimismus ovšem záhy zchladila druhá vlna pandemie a vyhlížené oživení se tak odložilo. Doufejme, že tentokrát bude euforie mít delšího trvání. Podobný vývoj jako v Německu lze očekávat i pro celou eurozónu, kde byl index očekávání jen mírně slabší s 69,6 body, a i zde vlivem pokračujícího procesu vakcinace lze předpokládat další růst.
Od Fedu neočekáváme změnu nastavení měnové politiky
15.03.2021 V nastávajícím týdnu nás čekají tři údaje z tuzemské ekonomiky – tržby v maloobchodu, index cen průmyslových výrobců a platební bilance. Evropský kalendář je relativně prázdný a nabídne především data z německé ekonomiky včetně cen průmyslových výrobců a indexu ZEW. V USA proběhne zasedání Fedu, které nepřinese změnu nastavení monetární politiky. Dále dorazí data z průmyslu a maloobchodu.
Ranní okénko - ECB zklidnila dluhopisový trh, průmysl zřejmě poklesl
12.03.2021 Dnes ráno nás čeká údaj o české průmyslové výrobě za leden. Průmyslový sektor si během pandemie vede dobře, když předstihové indikátory ukazují na jeho další expanzi. Na druhé straně se v poslední době formují komplikace. Výrobci se potýkají se zádrhely v dodavatelsko-spotřebitelských řetězcích a situace je vyostřena především v automobilovém průmyslu z důvodu nedostatku čipů potřebných pro výrobu. Jeho významná váha v celkové výrobě tak stáhne lednový výsledek dolů. Navíc měl letošní leden nevýhodu, když čítal o dva pracovní dny méně. V souhrnu očekáváme meziroční pokles průmyslové výroby o 5,5 % po prosincovému růstu o 5,8 %. Výše zmíněné komplikace dolehnou na výsledek průmyslové výroby i v dalších měsících. Technicky ale meziroční výsledek pozitivně ovlivní srovnávací základna, jelikož se začne projevovat silný propad průmyslu z jara minulého roku: v březnu a v dubnu se průmyslová výroba propadla meziročně o 10 %, respektive o 35 %.
Ranní okénko - ECB se zřejmě vyjádří k růstu výnosů
11.03.2021 Evropský datový kalendář je pro dnešek prázdný, a za pozornost tak bude stát hlavně pravidelné měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky. Budeme zvědavi na podobu její nové makroekonomické prognózy, o něco méně pak na samotné rozhodnutí o nastavení monetární politiky, která pravděpodobně zůstane beze změn. Očekává se ovšem přinejmenším jasný verbální signál prostřednictvím šéfky ECB Lagardeové, kterým zareaguje na probíhající svižný růst výnosů na evropských dluhopisech. Ten je tažen kromě globálního vývoje i rostoucími očekáváními ohledně budoucího vývoje sazeb ECB, která přitom vzhledem k prognóze inflace žádnou změnu směrem k více jestřábímu přístupu nechystá. Rostoucí výnosy dluhopisů se pak ECB příliš nehodí do krámu, když mohou potenciálně ohrožovat finanční stabilitu v některých členských zemích. Lze tak předpokládat, že Lagardeová trhu důrazně vzkáže, že se současnou situací není ztotožněna a je ochotna proti ní případně i zakročit, například zintenzivněním nákupů dluhopisů prostřednictvím ECB.
Inflace by mohla v nejbližších měsících zaskočit svižnějším tempem
10.03.2021 Hlavní dnešní událostí bude údaj o únorové inflaci. Očekáváme meziměsíční růst spotřebitelských cen o 0,4, což by znamenalo navýšení meziroční dynamiky z 2,2 % na 2,3 %, tedy je mírně nad konsensem trhu, který vyhlíží stagnaci na 2,2 %. Dostupná šetření cen potravin ukazují na mírné meziměsíční zdražení. K cenovému růstu patrně přispěly i ceny pohonných hmot následkem vyšších cen ropy na světových trzích. Naopak od jádrové inflace očekáváme mírné meziroční zvolnění. Tento trend by měl pak pokračovat vlivem utlumené domácí poptávky a přetrvávající mezery výstupu v domácí i zahraniční ekonomice. Nicméně na rozdíl od jádrové složky inflace může celková míra inflace v nejbližších měsících překvapit přechodným zrychlením. Do meziroční dynamiky se totiž začne propisovat velmi nízká srovnávací základna z jarního propadu cen ropy, jež ovlivní ceny pohonných hmot a energií. Proinflačním rizikem zejména v sektoru služeb je pozdržená poptávka, jinými slovy, kompenzace nenaplněné spotřeby z období uzavírek. I přesto ale neočekáváme nijak výrazné cenové tlaky a v průměru letos odhadujeme inflaci v průměru na 2,3 %.
Ranní okénko - Důvěra evropských investorů se vzpamatovává
09.03.2021 Dnes se dozvíme lednový údaj o bilanci českého zahraničního obchodu. Tomu se během pandemie daří velice slušně, když export průmyslového zboží poměrně svižně najel zpátky na předchozí obrátky, zatímco import zůstává v útlumu, čímž vylepšuje celkovou bilanci. I od lednového výsledku si tak slibujeme pěkných 36,1 mld. Kč, přičemž trh je jen mírně menší optimista s 32,3 mld. Kč.
Ranní okénko - Celková a jádrová inflace na rozcestí
08.03.2021 Následující dny nás čeká hned několik důležitých tuzemských dat včetně únorové míry inflace. Nudit nebude ani ekonomický kalendář eurozóny. K jednacímu stolu zasedne ECB a dorazí také údaje z průmyslu. Finanční trh bude nadále bedlivě sledovat růst dluhopisových státních výnosů, který se nevyhnul ani těm domácím.
Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti pravděpodobně stagnovala
05.03.2021 Po německých továrních objednávkách, které dle dnes zveřejněného výsledku v únoru vzrostly meziročně o 2,5 % oproti předchozím 6,1 %, je další na řadě tuzemská míra nezaměstnanosti. Český pracovní trh je nadále stabilizován vládními podpůrnými programy, které limitují negativní dopad pandemie. Míra nezaměstnanosti tak narůstá vzhledem k okolnostem pouze pozvolna. Podpora zůstala v platnosti i během února a z šetření mezi nákupními manažery ve zpracovatelském sektoru (PMI) dokonce vyplývá, že přetrvávající tlak na zvyšování objemů výroby vedl firmy k nabírání nových zaměstnanců. Jak ale odhalila lednová data, nesoulad mezi potřebami pracovního trhu a strukturou uchazečů stále přetrvává a s pokračujícími vládními programy lze čekat jeho prohloubení. Dle našeho odhadu míra nezaměstnanosti v únoru stagnovala na 4,3 %, přičemž v prosinci činila 4,0 %.
Ranní okénko - Evropská nezaměstnanost by v lednu měla stagnovat
04.03.2021 Z eurozóny dnes dorazí lednový údaj o míře nezaměstnanosti, která by podle odhadů měla stagnovat na prosincových 8,3 %. Zůstává tak oproti předpandemickým cca 7,4 % zvýšená a z letního maxima na 8,6 % zatím výrazněji nepoklesla. Významná část Evropanů přitom nadále zůstává technicky zaměstnána díky vládním podpůrným programům, a je tudíž v ohrožení v případě jejich ukončení. Evidovaná nezaměstnanost i díky tomu na evropské poměry zůstává relativně pod kontrolou, když se i nadále nachází pod pětiletým průměrem (8,5 %). Zázraky se nečekají ani od evropských maloobchodních tržeb, které v lednu podle odhadů klesnou o 1,4 meziměsíčně, tedy o 1,2 % meziročně.
Ranní okénko - Výrobní ceny v eurozóně by měly reflektovat rostoucí náklady
03.03.2021 Evropský kalendář dnes nabídne lednový index průmyslových cen, kterému bude trh věnovat pozornost s ohledem na rekordně svižný růst cen vstupů, jež odhalily výsledky PMI indexů. Z USA dorazí údaj o sentimentu v průmyslu a o zaměstnanosti v soukromém sektoru.
Ranní okénko - Německé maloobchodní tržby se propadly
02.03.2021 Dnes dorazí zpřesněný odhad vývoje českého HDP v posledním čtvrtletí loňského roku z dílny Českého statistického úřadu. Kromě tradičních detailnějších informací o vývoji tuzemského hospodářství bude dnešní údaj zajímavý i z pohledu případné revize. Vzhledem k dynamice vývoje je totiž tato eventualita pravděpodobnější než obvykle a data naznačují, že by mohlo dojít k mírnému zlepšení původně udávaného poklesu o 5 % meziročně.
Ranní okénko - Za výsledkem HDP v závěru roku stál patrně zejména čistý vývoz
01.03.2021 Z českých dat budeme tento týden sledovat zejména zpřesněný odhad HDP včetně jeho detailní struktury. Před tím je ale na řadě PMI ve výrobě, který sice nebude reflektovat aktuální vypjatou epidemickou situaci, přinese ale nové informace o komplikacích v dodavatelských řetězcích a tím pádem o vývoji nákladových tlaků. Český kalendář nakonec uzavře údaj o únorové nezaměstnanosti. Z ekonomiky eurozóny bude stěžejní předběžný odhad spotřebitelské inflace. V USA je na řadě měsíční statistika z trhu práce.
Ranní okénko - Výnosy amerických státních dluhopisů pokračovaly v růstu
26.02.2021 V domácí ekonomice nejsou na pořadu dne žádná data, budeme tak sledovat především jednání vlády ohledně žádosti prodloužení nouzového stavu a rozhodnutí o pandemickém zákonu, který Senát včera vrátil Poslanecké sněmovně. Prázdný je také kalendář pro eurozónu. Jediná data nás čekají až odpoledne, kdy budou v USA zveřejněny osobní příjmy a výdaje.
Ranní okénko - Trhy znervózňuje horšící se epidemická situace
25.02.2021 V Evropě jsou dnes na pořadu dne „měkké“ indikátory. Z Německa dorazil údaj o spotřebitelské důvěře z dílny GfK. Na výsledky konjunkturálního šetření za únor v eurozóně si ještě chvíli počkáme. Z USA pak přijde druhý odhad vývoje ekonomiky v posledním čtvrtletí minulého roku, jehož součástí bude i detailní struktura. Domácí ekonomický kalendář je prázdný, bude tak dominovat napjatá situace ohledně zpřísnění protiepidemických opatření. Komentáře vlády bude netrpělivě vyhlížet koruna, jejíž včerejší vývoj odráží zvýšenou averzi k riziku. Negativní zprávy o pandemickém vývoji ji koncem dne vyhnaly až nepatrně nad hranici EUR/CZK 26,00, na pozadí klesajících tržních úrokových sazeb a slabšího eura vůči dolaru.
Ranní okénko - Německou ekonomiku podpořil export a investice ve stavebnictví
24.02.2021 Dnešek odstartuje tuzemský únorový konjunkturální průzkum. Přetrvávající ekonomické uzavírky a nepříznivá epidemická situaci budou nadále limitovat prostor ke zlepšení. Opět lze počítat s vývojem charakteristickým pro podzimní a zimní vlny pandemie, tedy že průmysl odolává, zatímco sektor služeb pokulhává, což zrcadlí i indikátory sentimentu. Vzhledem k nedávným ekonomickým údajům budou zajímavé dva body. Zaprvé, zda se nůžky mezi průmyslem a službami dále rozevřely, jak ukázal výsledek únorového PMI v Německu a eurozóně. A zadruhé, zda průzkum v odvětví průmyslu naznačí, do jaké míry jsou čeští výrobci omezeni aktuálními sílícími komplikacemi v dodavatelských řetězcích. Tato informace je směrodatná nejen pro další vývoj cen v průmyslu, které v lednu rostly dvakrát větším tempem, než se čekalo, ale i z hlediska výkonu průmyslové výroby a exportu – dvou hlavních tahounů české ekonomiky v posledních několika měsících.
Ranní okénko - Sentiment v Americe se svižně zlepšuje
23.02.2021 Dnes nás čeká zpráva o vývoji dynamiky českých cen průmyslových výrobců. Stejně jako trh i my čekáme za leden meziměsíční růst o 0,7 %, přičemž vzhůru budou ceny tlačit pandemické potíže v rámci dodavatelských řetězců, zatímco v opačném směru budou působit obavy z nadále křehké poptávky. V meziročním srovnání by to podle nás mělo ovšem představovat pokles cen o 0,5 %.
Ranní okénko - Cenové tlaky ve výrobním sektoru sílí
22.02.2021 Týden zahájíme německým Ifo indexem pro měsíc únor. Trh ani RBI nepočítá s výraznějším pohybem jak v subindexu hodnocení aktuální situace, tak ani ve vpředhledící složce. Důvodem je, že index slučuje data ze sektoru služeb i průmyslu, jejichž protichůdný vývoj by měl konečný výsledek vybalancovat.
Ranní okénko - PMI indexy patrně odhalí brzdící tempo výroby
19.02.2021 Trh dnes bude vyhlížet očekávánou únorovou várku průzkumu mezi nákupními manažery (PMI), které dorazí pro Německo, eurozónu i USA. Indexy by měly zůstat stabilizované na lednových hodnotách. Prostoru pro zlepšení moc není, jelikož aktivitu stále sužují omezení spojené s pandemií a nové, rychleji se šířící mutace viru vnesly další obavy. Znovu by tak měl být potvrzen již známý příběh o solidním tempu průmyslu a utlumeném sektoru služeb. V případě průmyslu bude mimo jiné zajímavý vývoj komplikací v dodavatelských řetězcích a přílivu nových zakázek.
Ranní okénko - Evropská spotřebitelská důvěra zřejmě zůstane utlumená
18.02.2021 Dnes se dočkáme předběžného výsledku průzkumu spotřebitelské důvěry v zemích eurozóny. Zde se zázraky neočekávají, když trh vyhlíží jen nepatrný růst z -15,5 na -15 bodů, přičemž odhad RBI je ještě mírně pesimističtější s -15,6. Sentiment evropských spotřebitelů se přitom ani v létě nestačil vzpamatovat z první vlny pandemie, když po propadu k -22 bodům stačil vzrůst jen k letním zhruba -14 a od té doby paběrkuje poblíž této hodnoty. Ještě před příchodem koronaviru přitom činil -6,4 bodu a jeho pětiletá průměrná úroveň činí -8,0. Těžko se ovšem evropským spotřebitelům divit, když měsíce neslyší o ničem jiném, než dalších a dalších kolech ekonomických uzavírek.
Ranní okénko - Americký maloobchod má potenciál ke zlepšení
17.02.2021 Americký Fed dnes zveřejnění zápis z posledního zasedání. Z USA dále dorazí sada ekonomických dat za měsíc leden včetně maloobchodních tržeb a průmyslové výroby. Lednový údaj o maloobchodních tržbách ukáže, zda na přelomu roku posílila spotřebitelská poptávka. Konsensus trhu počítá s růstem tržeb meziměsíčně blízko 1% bez i se zahrnutím prodeje automobilů. Jednalo by se o zlepšení oproti prosinci, kdy se dostavil pokles o 0,7 % (vyjma automobilů o 1,4 %), čímž byl překonán i ten nejpesimističtější odhad. Naději dodává snižující se dynamika počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v posledních týdnech. Na druhé straně ukazují výsledky šetření mezi spotřebiteli na zhoršení sentimentu – v únoru spotřebitelská důvěra dokonce sestoupila až na šestiměsíční minimum. Navíc údaje zachycující změny ve statistice o žádostech o podporu v nezaměstnanosti jsou ovlivňovány sezónními faktory, které můžou v takto atypickém období zkreslovat skutečný vývoj. Příkladem je třeba obvyklé sezónní nabírání nových zaměstnanců, které je pandemií narušeno.
Ranní okénko - Evropský průmysl opět chladne
16.02.2021 Dnes v dopoledních hodinách dorazí únorové vydání ZEW indexu pro Německo i celou eurozónu. Oproti lednu se tentokrát pro Německo neočekává velká změna, když by hodnocení aktuální situace mělo stagnovat poblíž -66,5 bodu, tedy sice výše, než činila nejslabší hodnota z loňské první vlny pandemie (-93,5), ovšem nadále suverénně pod pětiletým průměrem (28,2). Příčinou této skepse jsou pochopitelně pokračující epidemické uzavírky. Naději nabízí alespoň druhá složka indexu, tedy očekávání do budoucna, která by měla zůstat poblíž 60 bodů. To je z historického pohledu výrazně nadprůměrný výsledek, byť je nutné jej brát s rezervou, jelikož reflektuje vidinu odražení od skutečně velice hlubokého dna. Podobným vývojem patrně projde i index očekávání v celé eurozóně, který v lednu vykázal 58,3 bodu a přibližně tak kopíruje ten německý.
Ranní okénko - Sentiment v ekonomice zůstal patrně bez větších změn
15.02.2021 V následujících dnech dorazí únorové „měkké“ indikátory z eurozóny i USA, které poskytnou čerstvé informace o dopadu aktuálních protipandemických opatřeních na ekonomickou aktivitu. Současně budou zveřejněna poslední chybějící data z prosince, díky nimž bude možné uzavřít a zhodnotit ekonomické ztráty za minulý rok. FED i ECB zveřejnění zápis z posledního měnového zasedání. Po nesouhlasu Sněmovny se hejtmani dohodli s vládou na vyhlášení nouzového stavu na dalších 14 dní počínaje dneškem.
Lednová inflace může překvapit odchylkou oběma směry
12.02.2021 Za několik minut ČSÚ zveřejnění lednovou inflaci. V souladu s konsensem trhu očekáváme mírné meziměsíční zdražení o 0,9 %. V meziročním srovnání by měla zakotvit mezi 1,7 – 1,8 % oproti 2,3 % v prosinci. Obvyklé přeceňování produktů a služeb, ke kterému řada firem v lednu přistupuje, bylo pravděpodobně narušeno pandemií, respektive vládními nařízeními k jejímu potlačení. Je navíc otázkou, do jaké míry působil ekonomický vývoj deflačně. Riziko překvapení oběma směry je tak vyšší. Odchylka od odhadu by pravděpodobně byla reflektována v tržních úrokových sazbách s potenciálem pro pohyb v kurzu koruny. ČNB navíc dnes zveřejnění zápis z posledního měnověpolitického zasedání, který by mohl objasnit pohled jednotlivých členů bankovní rady na trojí zvyšování úrokových sazeb v druhé polovině letošního roku, které má ČNB modelově v prognóze. Vyšší, než očekávaná inflace by mohla umocnit jestřábí signál od ČNB a koruně dodat na krátkodobém horizontu impuls k posílení.
Lednová inflace v USA slabší, než se očekávalo
11.02.2021 Přírůstek nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA se začátkem února pravděpodobně dále mírně zmírnil. Trh očekává 758 tisíc nových žádostí, tedy o 21 tisíc méně než v předcházejícím týdnu. Počet pokračujících žádostí se očekává na úrovni 4,4 oproti předchozím 4,6 milionů. Data za poslední tři týdny poukazují na stabilnější situaci. Americký trh práce ovšem zůstává i nadále v obtížné situaci, na kterou znovu upozornil šéf Fedu Powell během svého včerejšího vystoupení v Ekonomickém klubu v New Yorku. Zmínil, že monetární politika sama o sobě nebude stačit na dosažení cíle maximální zaměstnanosti a podpora bude muset přijít také ze strany fiskální politiky. Upozornil přitom na nerovný vývoj na trhu práce. Ve vyšších příjmových kategoriích se zaměstnanost během covidového období snížila zhruba o 4 %, zatímco u nízkopříjmových skupin, pro které je složitější budovat úspory, se jedná o pokles okolo 17 %. Míra nezaměstnanosti v lednu sice klesla z 6,7 % na 6,4 %. Tento vývoj však nereflektuje skutečný vývoj na pracovním trhu, jelikož řada lidí vyčkává s aktivním hledáním zaměstnání na zklidnění epidemické situace.
Ranní okénko - Fiskální pomoc a inflace v USA
10.02.2021 Z pohledu ekonomických dat je dnešní evropský i domácí kalendář prázdný, a budeme tak vyčkávat na odpolední zveřejnění americké inflace za leden. Tamní prosincový meziměsíční růst spotřebitelských cen byl revidován z 0,4 % na 0,2 % a pro leden činí medián tržního odhadu 0,3 %. V meziročním srovnání by se tak míra inflace posunula z 1,4 % na 1,5 %. K výraznějšímu pohybu by nemělo dojít ani v jádrové složce inflace, která dle trhu ubrala desetinu procentního bodu a zakotvila na 1,5 %. Stejně jako v případě eurozóny působily v lednu směrem k vyšší inflační dynamice ceny pohonných hmot. Naopak by mělo být nadále pozorovatelné zpomalování cen v oddíle služeb. Výhledově lze očekávat citelnější zrychlení inflace ve druhém čtvrtletí letošního roku, a to především vlivem nízké srovnávací základny způsobené poklesem cen na jaře minulého roku, kdy byly nižší obzvlášť ceny energií, jež následovaly propad cen ropy na světových trzích. Nicméně tento efekt bude pouze přechodný. Proinflačně se projeví také fiskální impulz, který bude díky výměně administrativy v Bílém domě vyšší a měl by napomoci k rychlejšímu uzavření mezery výstupu způsobené pandemií. Dle návrhu prezidenta Bidena by se měl fiskální impulz vyšplhat až na 1,9 billionu USD. Balíček se ale nevyhne resistenci. Republikáni by se obecně mohli zdráhat odsouhlasit takto silný fiskální impulz (1,9 bilionu USD představuje 9 % HDP) tak krátce po tom posledním, který prošel v prosinci. I ze strany některých demokratických senátorů již zazněla kritika. Apelují například na nižší navýšení minimální mzdy či na přesnější zacílení pomoci. Konečná suma tak bude pravděpodobně nižší. Z hlediska dopadů na inflaci odstartovala navrhovaná výše fiskální pomoci zajímavou ekonomickou debatu. Bývalý ministr financí USA Larry Summers argumentoval, že suma balíčku je možná až přehnaně vysoká. Zdůraznil, že s přičtením oněch 600 miliard z prosince výše fiskální pomoci třikrát převyšuje aktuální mezeru výstupu. Ta by dle hrubých odhadů mohla činit zhruba 900 miliard USD, což by odpovídalo rozdílu mezi nynějším HDP a jeho hodnotou, kdyby se ekonomika bývala nacházela na předpandemickém trendu. Pro srovnání Summers připomíná fiskální podporu z roku 2009, která dosahovala jen poloviny tehdejší mezery výstupu. Odvíjí z toho obavu o rostoucí inflaci citelněji přesahující inflační cíl Fedu. Inflační swap 5y5y, tedy pětiletý s platností za pět let, sloužící jako měřítko trhem očekávané inflace se sice zvýšil, nicméně nikterak dramatický vývoj nepozorujeme. Aktuálně trh vidí na dlouhodobějším časovém horizontu inflaci okolo 2,45 % oproti 2,30 % na začátku ledna.
V Americe by měl narůst optimismus mezi podniky
09.02.2021 Pro dnešek není na ekonomickém radaru mnoho zajímavých událostí a patrně jedinou výjimku představuje lednové vydání amerického NFIB průzkumu optimismu mezi malými podniky. Těm se sice po jarních uzavírkách nálada poměrně rychle vrátila, když z dubnového dna poblíž 90 bodů rychle vystoupala až k zářijovým 104 bodům, ovšem následně byla opět rychle zchlazena druhou vlnou pandemie. Po několikaměsíčních poklesech, které vyústily až v prosincových 95,9 bodu nyní trh doufá v obrat k růstu k 97. Malé podniky by tak měly reflektovat masivní fiskální podporu, postupné rušení uzavírek i naději na blížící se proočkování populace.
Ranní okénko - Tuzemská inflace míří pod 2 %
08.02.2021 Tento týden nás čekají důležité události z české ekonomiky. Zahraniční obchod a průmysl patrně v závěru roku dále poskytly podporu ekonomice a inflace pravděpodobně zamířila pod inflační cíl. Dále nás čekají data z německého průmyslového sektoru a lednová inflace v USA, kde se v porovnání s vývojem v eurozóně očekává pouze mírný nárůst spotřebitelských cen. O víkendu by také dle původního plánu mělo dojít ke skončení nouzového stavu. Nepříznivá epidemická situace však otevírá debatu k jeho prodloužení.
Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti pravděpodobně mírně poskočila
05.02.2021 Týden zakončíme daty z tuzemské ekonomiky. Dorazí prosincový výsledek maloobchodních tržeb a lednová míra nezaměstnanosti. V odpoledních hodinách pak bude v USA zveřejněna měsíční statistika z tamního trhu práce.
Ranní okénko - Americké služby i trh práce se pomalu zvedají
04.02.2021 Hlavní událostí dneška bude pravidelné měnověpolitické zasedání bankovní rady České národní banky. Byť od něj ani my ani trh neočekává jakoukoliv změnu měnové politiky, bude se jednat o jedno z těch zajímavějších. ČNB na něm totiž představí svoji aktualizovanou makroekonomickou prognózu, ze které vyplynou i indikace na další vývoj tuzemských sazeb. Vzhledem k uzávěrce sběru dat ČNB nestihne zohlednit úterní nad očekávání dobrá data o tuzemském HDP a její prognóza tak může vyznít již během vydání jako poněkud zastaralá. Přesto bude zajímavé slyšet, jak bankéři hodnotí vývoj za uplynulé tři měsíce, které oproti jejich předchozím odhadům přinesly silnější korunu, slabší inflaci, ovšem robustnější hospodářský výkon. Jelikož si naším odhadem na nezměněnou měnovou politiku jsme nadmíru jisti, budeme tentokrát rozesílat komentář až po následné tiskové konferenci s detaily o nové prognóze.
Ranní okénko - Inflace v eurozóně pravděpodobně zesílila
03.02.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v lednu dle konsensu trhu meziměsíčně nepatrně zlevnily o 0,1 %. V meziročním vyjádření by to znamenalo citelnější pohyb, konkrétně z -0,3 % na 0,6 %. Ke zdražení mělo dojít i ve složkách jádrové inflace z 0,2 % na 0,9 %. K vyšší meziroční inflační dynamice přispěl růst německých spotřebitelských cen, do kterých se promítlo zrušení dočasného snížení daně z přidané hodnoty. Navíc byla navýšena uhlíková daň, což by se mělo odrazit ve vyšších cenách pohonných hmot, kde svou roli sehrály také vyšší ceny ropy. Lednový odhad inflace se však potýká s nejistotou. Je totiž otázkou, do jaké míry pandemie a ekonomické uzávěry narušily sezónní nastavení cen, které je pro začátek roku typické. Kromě toho bude v lednové inflaci přenastavena kompozice vah některých složek. Je možné, že změny se budou týkat právě cen u položek, které byly citelněji ovlivněny pandemií. Na cenový vývoj v eurozóně se podíváme i ze strany výrobní. RBI počítá s meziměsíčním nárůstem výrobních cen v prosinci o 0,8 %, což by znamenalo pohyb z meziročních -1,9 % na úroveň -1,2 %.
Ranní okénko - Potěší nás dnešní HDP?
02.02.2021 Dnes se dozvíme první odhad vývoje českého hrubého domácího produktu za poslední čtvrtletí loňského roku. Po meziročním poklesu o 5 % ve třetím kvartále tentokrát trh vyhlíží jeho prohloubení na -7,6 %, což by v mezičtvrtletním vyjádření odpovídalo -2,5 %. Náš odhad je ještě mírně skeptičtější, když očekáváme -7,9 resp. -2,7 %. Českou ekonomiku oproti jarní vlně uzavírek lépe podržel průmysl a zahraniční obchod, ztráty budou sčítat hlavně služby. Podle dosavadních indikací z ostatních evropských zemí, které vesměs vykazovaly nad očekávání dobré výsledky, ovšem doufáme, že budeme také pozitivně překvapeni.
Ranní okénko - Poslední data ukazují na mírnější pokles české ekonomiky
01.02.2021 Ekonomická data očekávaná tento týden nám umožní vyčíslit ekonomické ztráty za minulý rok. Budou zveřejněny předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál jak pro ekonomiku českou, tak i eurozóny. Současně dorazí indexy nákupních manažerů, díky nimž budeme moc zaktualizovat stav ekonomik v právě probíhajícím čtvrtletí. Neméně důležité bude zasedání ČNB.
Ranní okénko - Německá ekonomika v závěru roku pravděpodobně stagnovala
29.01.2021 Dnes dorazí data o vývoji HDP v závěrečném čtvrtletí minulého roku hned v několika evropských ekonomikách. Předběžné údaje naznačily, že ekonomika Německa minulý rok poklesla o 5,0 %. Tento údaj by měl dnes potvrdit výsledek za čtvrtý kvartál, pro který trh vyhlíží mezičtvrtletně stagnaci. Německo však není výjimkou, obecně lze říct, že si ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí dokázaly oproti jarním měsícům lépe poradit s pandemií.
Dozvíme se data o růstu amerického HDP
28.01.2021 Ve Spojených státech bude dnes zveřejněn předběžný odhad růstu tamního hrubého domácího produktu za poslední čtvrtletí roku 2020. V anualizovaném vyjádření se očekává +4,2 % mezikvartálně, což by sice byla téměř dvojnásobná dynamika oproti dlouhodobému průměru, ovšem tato bledne ve srovnání s předchozím čtvrtletím, kdy vykázala 33,4 %. Tato data, připomínající horskou dráhu, ovšem pochopitelně vyplývají z jarního lockdownu a historická srovnání tak poněkud kulhají. Mezi tahouny americké ekonomiky v závěru loňského roku patřil zpracovatelský průmysl, dařilo se i realitám a akciím. Naopak bídná situace panovala mezi domácnostmi a v odvětví služeb. Že běžným Američanům není zcela do zpěvu pak zřejmě potvrdí i pravidelný týdenní report z trhu práce, který podle odhadů vyjeví dalších téměř 900 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti.
Co by mohlo zaznít na zasedání Fedu?
27.01.2021 Na hlavní událost dneška si budeme muset počkat do večerních hodin. K jednacímu stolu usedne americká centrální banka Fed. Z USA dále dorazí informace, které napoví o stavu tamního výrobního sektoru. Evropský kalendář je prázdný.
Ranní okénko - Nálada v ČR i Německu se dále zhoršila
26.01.2021 Dnes v odpoledních hodinách dorazí data o americké spotřebitelské důvěře a situaci ve zpracovatelském sektoru. Od nálady spotřebitelů si trh slibuje přibližnou stagnaci, když vyhlíží za leden skóre 89,0 oproti prosincovým 88,6 bodům. Svůj podíl na nevalné náladě, která by se tak držela zhruba 40 bodů pod předkrizovými hodnotami, mají kromě pokračujících pandemických omezení i napjatá situace na trhu práce a nejistota spojená s politickými dohady o podobě další fiskální podpory. Oproti tomu průzkum mezi zpracovateli z dílny richmondského Fedu již od července indikoval nadprůměrně dobré vyhlídky, což by mělo pokračovat i nyní – trh v lednu očekává zopakování prosincového výsledku 19 bodů. Podobně jako v Evropě, i v USA tak zůstává průmysl druhou vlnou pandemie dotčen spíše mírně, přičemž za oceánem je situace ještě znatelně optimističtější.
Ranní okénko - Předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál ukážou, že druhý lockdown byl méně ničivý, než ten první
25.01.2021 Z pohledu českých dat ekonomický kalendář nabídne pouze konjunkturální šetření ČSÚ. Hlavní událostí týdne budou předběžné výsledky HDP za čtvrtý kvartál některých evropských států (v čele s Německem, Francií a Španělskem) a také USA, kde navíc Fed rozhodne o nastavení úrokových sazeb.
Ranní okénko - PMI indexy nejspíš poklesly v odvětví výroby i služeb, ECB beze změny
22.01.2021 Včerejší zasedání evropské centrální banky potvrdilo očekávaný průběh. Sazby byly ponechány beze změny a opět bylo zdůrazněno, že výhodné podmínky financování vydrží i v delším časovém horizontu. Prezidentka ECB Lagarde upozornila, že vzhledem k aktuálnímu pandemickému vývoji je ekonomický výhled z krátkodobého pohledu zatížen riziky. Nicméně na druhé straně konstatovala očekáváný nástup oživení v průběhu roku. Inflační tlaky by měly dle ECB setrvat i nadále nízké v důsledku snížené poptávky, nízké mzdové dynamiky a silnějšímu euru. Nicméně výhledově lze během roku očekávat zesílení tempa inflace, což je v souladu i s naším výhledem. V roce 2021 očekáváme, že inflace v eurozóně dosáhne 1,1 %.
Ranní okénko - Německé ceny výrobců překvapily růstem
21.01.2021 Dnešní měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky podle nás změnu v nastavení měnových podmínek nepřinese. Úprava sazeb prakticky nepřichází v úvahu a alternativní nástroje, jako jsou programy TLTRO či PEPP byly čerstvě rekalibrovány na zasedání předchozím. Přesto budeme pozorně sledovat, jak se ECB alespoň rétoricky vyrovná s nečekaně tvrdým dopadem dalších pandemických vln na evropské ekonomiky. Prezidentka Christine Lagardová by také mohla naznačit, jakým směrem se ubírá připravovaná změna dlouhodobé strategie ECB, která je avizována na léto letošního roku.
Joe Biden zahájí čtyřleté období ve funkci prezidenta USA
20.01.2021 Dnes je v kalendáři inaugurace nadcházejícího prezidenta USA Joe Bidena. A ačkoliv je samotná ceremonie ryze symbolická, představuje předání moci v Bílém domě pro ekonomiku, finanční trhy i zahraniční politiku významné změny. Z ekonomického hlediska lze od administrativy Bidena počítat s více expanzivní fiskální politikou čítající například výraznější podpůrný vládní balíček, což by se mělo promítnout ve vyšším ekonomickém růstu. Současně to s sebou nese riziko směrem k vyšší inflaci. Trhem očekávaná inflace měřená inflačním swapem 5Y5Y stoupla od konce listopadu z 2,15 % na 2,45 %. Na straně druhé je však třeba očekávat vyšší daně v korporátním sektoru (28 % namísto 21 %) a výraznější progresivní zdanění přesahující 39 % pro nejvyšší příjmovou kategorii. To vládě sice vygeneruje vyšší příjmy, nicméně na seznamu jsou vysokonákladové položky, které státní pokladnu naopak zatíží. Příkladem je dosažení emisních cílů „Green Deal“ nebo navázání na tzv. Obamacare, která představuje alternativu k privátnímu zdravotnímu pojištění především pro nízkopříjmové skupiny. Z politického hlediska lze od Bidena očekávat distancování od „America first“ přístupu a návrat k multilateralismu. Na domácí scéně pak bude Joe Biden čelit polarizaci společnosti. Jistou výzvou bude obnovit v očích veřejnosti přesvědčení, že republikáni a demokraté usilují o spolupráci a nestojí si vždy v cestě.
Ranní okénko - Od německého ZEW indexu zázraky nečekáme
19.01.2021 Český statistický úřad dnes zveřejní prosincová data o vývoji tuzemského indexu cen průmyslových výrobců. Po listopadovém poklesu o 0,5 % meziměsíčně tentokrát očekáváme nárůst o 0,2 %, což by v meziročním srovnání odpovídalo cenové stagnaci. Trh je v tomto odhadu s námi zajedno. Na rozdíl od služeb nevykazuje český průmyslu momentálně problémy s odbytem či poptávkou, což vytváří prostor pro růst cen. Zároveň platí, že některé konkrétní výrobní vstupy se mohou vlivem pandemických restrikcí stávat dočasně nedostatkovými, či obtížně přepravitelnými, což je prodražuje.
Ranní okénko - PMI indexy si pravděpodobně mírně pohoršily, od ECB mnoho nového nezazní
18.01.2021 V nastávajícím týdnu Český statistický úřad zveřejní ceny průmyslových výrobců za prosinec. ECB rozhodne o úrokových sazbách a sledované budou také výsledky šetření mezi nákupními manažery (PMI). Čekají nás ovšem i důležité politické události, kterým bude dominovat inaugurace nového prezidenta USA.
Joe Biden představil podobu podpůrného balíčku
15.01.2021 Ekonomický kalendář dnes plní data z USA. Sledovaný bude především údaj o prosincových maloobchodních tržbách, jelikož americká ekonomika je z velké části poháněna domácí spotřebou. Tuto informaci doplní index spotřebitelské důvěry z dílny University of Michigan. V závěsu za ní se dozvíme výsledek průmyslové produkce. J. Biden zveřejnil plán fiskálního balíčku. Celkový obnos čítá 1,9 bilionu USD a obsahuje navýšení jednorázového šeku z 600 na 2000 amerických dolarů. Mimo dalších úprav je v plánu také navýšení minimální mzdy na 15 dolarů. Reakce finančního trhu nebyla výrazná, jelikož velkorysejší plán byl očekáván.
Ranní okénko - Joe Biden představí plán fiskální podpory
14.01.2021 Z Německa dnes dorazí informace o poklesu HDP za rok 2020. Trh počítá s -5,2 %, což pochopitelně nezavdává příliš důvodů k oslavám, ovšem v evropském kontextu to patrně bude patřit k těm lepším výsledkům. Německou ekonomiku v obtížném roce podepřela hlavně významná fiskální podpora a průmyslový sektor, který se na rozdíl od služeb po jarním šoku poměrně rychle otřepal.
Ranní okénko - Průmysl v eurozóně si během pandemie vede dobře
13.01.2021 Hlavní dnešní událostí budou tuzemská inflace za prosinec a listopadové maloobchodní tržby. Žádné velké překvapení by se konat nemělo. Inflace pravděpodobně navázala na předchozí trend a zvolnila tempo již 5. měsíc v řadě. Trh vyhlíží 2,6 % meziročně oproti předchozím 2,7 %. Dle našeho odhadu mohla zamířit až k úrovni 2,5 %. Meziměsíčně tak patrně došlo zhruba ke stagnaci. Ke zvolnění tempa inflace zřejmě opět přispěla nižší dynamika cen potravin, i když nutno upozornit na jejich rozkolísanost, a tudíž umění překvapit. Dnešní výsledek je posledním dílkem k vypočítání průměrné inflace za celý rok 2020, která by měla činit 3,2 %.
Ranní okénko - Nálada evropských investorů se zlepšuje
12.01.2021 Jedinými dnešními významnějšími makroekonomickými indikátory budou index optimismu mezi americkými malými podniky, jehož prosincové výsledky se dozvíme v poledne, a tamní zpráva o tvorbě pracovních míst. Optimismus amerických podniků se oproti Evropě zotavoval po jarních uzavírkách o něco rychleji, když z jarního minima poblíž 90 bodů průběžně rostl a koncem léta již dohnal prakticky veškeré předchozí ztráty. Podzim se již vydařil méně, když pod tíhou druhé vlny pandemie, která právě na menší podniky dopadá disproporčně silně, počal opět klesat. Jeho další snížení trh vyhlíží i tentokrát, když předpokládá výsledek 100,2 po listopadových 101,4 bodech. I tak by se mělo jednat o hodnotu poblíž pětiletého průměru a pro americkou ekonomiku to tak nevěstí žádnou tragédii. Mírné ochlazení aktivity se očekává i na americkém trhu práce, kde trh předpovídá za listopad 6,4 milionu volných pracovních pozic, tedy o přibližně 250 tisíc méně než v předcházejícím měsíci. Právě pracovní trh je aktuálně největší překážkou amerického ekonomického zotavení, jelikož se na něm od jara vyskytuje nebývale vysoký počet nezaměstnaných a nová místa pro ně vznikají jen pomalu. Zatímco zpracovatelský sektor nemá o poptávku nouzi a v rámci možností se snaží zvyšovat stavy, ve službách nadále pokračuje obtížná situace a významnější nabírání nových pracovníků zde v dohledné době čekat spíše nelze.
Ranní okénko - Český maloobchod pod tíhou protiepidemických opatření
11.01.2021 Nastávající týden přinese z tuzemské ekonomiky údaj o vývoji spotřebitelských cen a tržbách v maloobchodu. Tato várka dat dorazí také z USA, kde bude navíc zveřejněn výsledek průmyslu. Koncem týdne si pozornost trhu si získá zvolený prezident J. Biden, který upřesní plán na podporu ekonomiky. Díky demokratické většině (i když těsné) v Senátu trhy vyhlížejí možnost výraznější fiskální podpory. Datový kalendář eurozóny je prázdnější a nabídne především informaci o průmyslové výrobě a také záznam z prosincového jednání ECB.
Ranní okénko - Sentiment v eurozóně zřejmě stabilní navzdory další vlně pandemie
07.01.2021 Z tuzemské ekonomiky dnes dorazí údaje o devizových rezervách ke konci prosince. Ty se v posledních několika měsících pohybují v úzkém koridoru okolo 160 mld. Kč. Zajímavější tak bude spíše mimořádné jednání české vlády o případných úpravách či prodloužení krizových vládních opatření.
Ranní okénko - Německá inflace zřejmě meziměsíčně stoupla
06.01.2021 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý. Jako první budeme vyhlížet tuzemský zahraniční obchod za listopad. Z Německa později dorazí prosincová inflační zpráva a eurostat zveřejní ceny průmyslových výrobců za listopad. Datům z USA budou dominovat tovární objednávky, zpráva o zaměstnanosti od ADP a zápis z prosincového zasedání Fedu. Včerejší výsledky voleb do amerického Senátu zůstaly příliš těsné na to, aby bylo rozhodnuto, zda kontrolu převezmou demokraté či republikáni.
Britové míří do dalšího lockdownu
05.01.2021 Dnes se dozvíme konečný stav českých státních financí za rok 2020. Jejich deficit dosáhl již v listopadu zhruba 340 mld. Kč a podle předběžných indikací, které médiím poskytla ministryně financí, mezitím narostl o dalších přibližně 30 až 40 mld. Loňský rok tak přinese nejvyšší schodek rozpočtu v české historii, ovšem tento primát mu nemusí dlouho vydržet. Vzhledem k nedávno schválenému daňovému balíčku i pokračujícím restriktivním opatřením a s nimi spojeným kompenzacím bude rozpočet hned v příštím roce zřejmě opět atakovat podobné úrovně.
Ranní okénko - Od českého průmyslu se čeká dobrý výsledek
04.01.2021 První týden roku 2021 bude odstartován indexy nákupních manažerů (PMI) za prosinec. Zajímavý bude především tuzemský index PMI ve výrobě, jelikož z ekonomiky Německa, eurozóny i USA již dorazí pouze finální výsledky, u kterých trh nepočítá s výraznějšími odchylkami – mělo by tak být potvrzeno zlepšení oproti listopadovému výsledku. To indikuje pozitivní vývoj i u českého PMI. Počítáme s dalším posunutím do pásma expanze z 53,9 na 54,8 bodů.
Ranní okénko - Celní spor EU-USA pokračuje
31.12.2020 Letošní makroekonomický kalendář zakončíme pohledem na stav amerického trhu práce. V týdnu končícím 26. prosince by se na něm podle tržních odhadů mělo objevit 835 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, tedy o přibližně 30 tisíc více než v týdnu předchozím. Pokračujících žádostí by pak mělo být evidováno 5,39 milionu, což by také představovalo mezitýdenní nárůst. Na americké poměry astronomické počty nezaměstnaných jsou pochopitelně způsobeny pandemií a jejich předchozí optimistický klesající trend se v poslední době pozastavil úměrně opětovnému zhoršování epidemické situace. Pro srovnání, koncem roku 2019 přibývalo nových žadatelů v jednom týdnu zhruba 220 tisíc, a pokračujících žádostí bylo 1,7 milionu.
Ranní okénko - Britský parlament dnes zřejmě schválí brexit
30.12.2020 Poté co členské státy Evropské unie jednomyslně odsouhlasily podobu dohody o brexitu se zdá, že tato dostane zelenou i v britském parlamentu. Tamnímu premiérovi Borisi Johnsonovi se podařilo získat na svou stranu i radikálnější křídlo v rámci konzervativní strany a dnešní hlasování by tak mělo rozvodový taneček formálně završit.
Ranní okénko - Americký výrobní sektor si drží dobrou kondici
29.12.2020 Americká Sněmovna reprezentantů včera vyhověla prezidentu Trumpovi, když schválila změnu v záchranném ekonomickém balíčku, podle které by přímá finanční pomoc jednotlivým Američanům měla narůst z původně navrhovaných 600 na 2000 dolarů. Úprava nyní poputuje do Senátu, kde se čeká odpor významné části Trumpových republikánských spolustraníků. Pokud by přesto byla schválena, znamenala by dodatečné výdaje ve výši přes 450 mld. dolarů.
Ranní okénko - Od českého indexu ekonomické důvěry zázraky nečekáme
28.12.2020 Makroekonomický týden zahájí v pondělí prosincové vydání českého konjunkturálního průzkumu. Ten v poslední době přinášel poněkud chmurný obrázek o tuzemské ekonomické důvěře jak mezi spotřebiteli, tak i podnikateli, a to v přímé úměře k nepříznivému epidemickému vývoji. Příliš pozitivní čísla nečekáme ani tentokrát, ovšem vzhledem k nově dostupné vakcíně proti Covid-19 by index mohl brzy dosáhnout svého dna a v příštích měsících začít stoupat.
Ranní okénko - Spotřebitelská nálada v USA citelně ochladla
23.12.2020 Evropský ekonomický kalendář je pro dnešek prázdný a budeme odtud tak sledovat hlavně další dějství nekonečných vyjednávání o brexitové dohodě. Navzdory tomu, že již byl několikrát překročen „nejzazší možný termín“, jednání pokračují, a oficiálně nepotvrzené informace naznačují možný posun.
Ranní okénko - Americký podpůrný balíček schválen
22.12.2020 Kongres Spojených států včera podle očekávání schválil podpůrný ekonomický balíček v hodnotě 900 mld. dolarů, který zahrnuje mimo jiné přímou platbu 600 dolarů jednotlivým Američanům, navýšení podpory v nezaměstnanosti či dodatečné výdaje ve prospěch zdravotního systému. Ačkoliv se jedná o druhou největší jednorázovou vládní ekonomickou injekci v americké historii (první příčka patří programu v hodnotě 2,3 bilionu dolarů z letošního jara), již nyní se množí volání po další podpoře, která zřejmě bude mezi prvními významnějšími kroky nastupující Bidenovi administrativy.
Ranní okénko - Brexitové drama pokračuje
21.12.2020 Týden zahájí pondělní informace o prosincové spotřebitelské důvěře v eurozóně. Ta se po jarním drtivém propadu stačila během léta zotavit jen částečně a s příchodem druhé vlny pandemie pochopitelně začala opět ztrácet. Poslední údaj z listopadu činil -17,6 bodu a pro prosinec trh očekává přibližnou stagnaci. Naši vídeňští kolegové jsou pak ještě mírně pesimističtější, když vyhlížejí pokles indexu na -18,2 bodů. Vzhledem ke zpoždění mezi sběrem dat a jejich zveřejněním je pak vysoce pravděpodobné, že skutečná nálada evropských spotřebitelů je ještě o něco chmurnější, jelikož průzkum nebude reflektovat nejčerstvější vlnu ekonomických omezení, které před Vánoci přibývají napříč evropskými zeměmi.
Ranní okénko - U prosincových Ifo indexů se již s výraznějším pohybem nepočítá
18.12.2020 Včerejší zasedání ČNB nepřineslo překvapení. Úrokové sazby zůstaly jednomyslně beze změny. S blížícím se koncem týdne se vyjednávací týmy EU a Velké Británie dopracovaly k další lhůtě na uzavření brexitové obchodní dohodě. Nyní mají čas do konce týdne, aby překlenuli přetrvávající neshody (především v otázce rybolovu). Dnešní kalendář nabídne německé Ifo indexy a ceny průmyslových výrobců (PPI), které byly zveřejněny před necelou hodinou.
Ranní okénko - Od ČNB by mohl zaznít komentář o budoucím vývoji úrokových sazeb
17.12.2020 Dolar včera skokově ztratil vůči euru zhruba 0,4 %. Současně posílila vůči euru koruna i ostatní měny regionu. Očekávání zasedání americké centrální banky, další informace o distribuci vakcíny a pokračující dialog o americkém fiskálním balíčku, patrně zvýšily zájem o rizikové investice, což vedlo k poklesu poptávky po dolaru. To by vysvětlovalo daný pohyb dolaru, koruny a ostatních měn regionu. Překvapivý výsledek cen průmyslových výrobců s korunou nepohnul.
Ranní okénko - Fed by mohl komentovat budoucí trajektorii nákupu aktiv
16.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář odstartuje index cen českých průmyslových výrobců následovaný indikátory PMI pro eurozónu a USA. Odpoledne upoutá pozornost trhu zasedání americké centrální banky Fed.
Ranní okénko - Americký průmysl během pandemie patrně mírně snížil tempo
15.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář nabídne údaje z ekonomiky USA. Z tuzemska ani z eurozóny žádná důležitá data nedorazí. Koronavirová situace se opět ubírá nepříznivým směrem, Česko tak od pátku přejde do 4. stupně protiepidemického systému spojeného se zpřísněním restriktivních opatření.
Ranní okénko - Od ČNB změny úrokových sazeb neočekáváme
14.12.2020 V předvánočním týdnu zasedne k jednacímu stolu bankovní rada ČNB a také Fedu. Ani v jednom případě neočekáváme změnu nastavení úrokových sazeb. Ekonomickým datům budou dominovat přední ukazatele za prosinec v čele s PMI indikátory. Opět by se měl potvrdit rozdílný vývoj v průmyslu a odvětví služeb.
Ranní okénko - ECB naplnila očekávání
11.12.2020 Dnes je druhý den jednání Evropské rady v Bruselu. Z Německa dorazil finální údaj o listopadovém vývoji spotřebitelských cen, který potvrdil, že tamní inflace nadále zůstává v negativním teritoriu (-0,3 % y/y). Odpoledne bude v USA zveřejněn prosincový (předběžný) výsledek indexu spotřebitelské důvěry od University of Michigan.
Ranní okénko - EU je blíže kompromisu s Maďarskem a Polskem
10.12.2020 Dnešek odstartujeme údajem o tuzemské inflaci za listopad. Očekáváme, že inflace pokračovala v postupném zpomalování, konkrétně z říjnových 2,9 % na 2,8 % meziročně. Poslední šetření cen potravin indikuje mírnější zdražení oproti říjnu. Nicméně v meziročním srovnání by ceny potravin měly nadále působit ve směru snižování dynamiky inflace. Ceny pohonných hmot by měly zhruba stagnovat, i když výhledově očekáváme, že jejich meziroční pokles bude odeznívat. Jádrová inflace setrvala v posledních měsících zvýšená (okolo 3,7 % y/y), a byla tak tahounem růstu cen. Od listopadového vývoje neočekáváme její výraznější snížení. Citelnější pokles jádrové inflace předpokládáme až v příštím roce, kdy se projeví oslabená poptávka vlivem koronaviru a posilující koruna.
Ranní okénko - Směr německých vývozů nadále ovlivňuje pandemie
09.12.2020 Před několika minutami byl zveřejněn říjnový údaj o bilanci německého zahraničního obchodu. Stejně jako v září je i z dnešního výsledku patrné, jak koronavirová pandemie ovlivňuje z geografického pohledu směr exportů a importů. Například v září zaznamenaly exporty do Číny meziroční růst o 10,6 %, v říjnu pak o 0,3 %. Na druhou stranu byly exporty do USA, které sužuje pandemie, v září meziročně o 5,8 % nižší. Tento trend pokračoval i v říjnu, kdy vývozy meziročně klesly o 10,5 %.
Ranní okénko - Potvrdí průmysl solidní kondici?
08.12.2020 Vyjednávání mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií o konečné podobě brexitové dohody dosud nepřinesla rozuzlení stávající patové situace. Pokračovat mají dnes, kdy dojde k osobnímu setkání britského premiéra Johnsona a předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen. Za nejzazší termín pro nalezení kompromisu zdroje blízké vyjednávání označují zítřejší den.
Co očekávat na zasedání ECB?
07.12.2020 Nastávající týden dorazí řada dat z české ekonomiky včetně inflace a průmyslové výroby. Pozadu nezůstane ani ekonomický kalendář pro eurozónu, kterému bude dominovat měnové zasedání ECB. Jednání o brexitu má další novou deadline, která tentokrát připadá na čtvrtek 10. prosince, kdy začíná jednání Evropské rady. Zásadní překážkou v uzavření obchodní dohody je nadále problematika rybolovu.
Ranní okénko - Vrátí se české mzdy k růstu?
04.12.2020 Dnes dorazí klíčové údaje o vývoji na českém trhu práce. Nejprve se dozvíme statistiku průměrných mezd za třetí čtvrtletí letošního roku, od které si slibujeme návrat k reálnému růstu. Ve druhém kvartále sice průměrná reálná mzda poprvé po téměř sedmi letech poklesla, ovšem bylo to do značné míry dáno nucenými uzavírkami provozů a přechodem zaměstnanců na výplatu ze státních podpůrných programů. To se již ve třetím čtvrtletí dělo podstatně méně, a trh i my tak věříme, že se české mzdy reálně opět zvýšily. O něco později se dozvíme i listopadovou hodnotu tuzemské míry nezaměstnanosti, měřené metodikou MPSV. Vzhledem k pokračujícím mzdovým dotačním programům nečekáme velkou změnu v počtu uchazečů o zaměstnání. Zda bude zopakována říjnová hodnota 3,7 %, či dojde k mírnému nárůstu, bude zřejmě pouze otázka zaokrouhlení. My se kloníme k druhé variantě.
Ranní okénko - Ceny průmyslových výrobců v eurozóně zůstávají utlumené
03.12.2020 Dnešek nenabízí z české ekonomiky žádné události, dochází ovšem k posunu tabulky PES na třetí stupeň, což mimo jiné znamená otevření obchodů a služeb. Naši pozornost tak obrátíme k dění v eurozóně a USA.
Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti v eurozóně pravděpodobně mírně vzrostla
02.12.2020 Dnes budeme sledovat dění v eurozóně. Za listopad dorazí míra nezaměstnanosti, která dle trhu vzrostla na 8,4 % z říjnových 8,3 %. RBI počítá s nárůstem na 8,5 %. Mírný trend narůstající nezaměstnanosti bude pak pravděpodobně pozorovatelný i v příštích měsících. Zaprvé, ekonomické uzavírky napříč členskými státy vedou ke škrtům pracovních pozic, zejména pak v odvětví služeb. Dále hrozí, že dojde po skončení druhé vlny pandemie k trvajícímu zrušení některých pracovních míst, která byla původně pouze dočasně pozastavena. Tím by se navýšil počet lidí na úřadech práce.
Ranní okénko - Německé ceny prohloubily pokles
01.12.2020 Dnes ráno dorazí od Českého statistického úřadu zpřesněný odhad růstu HDP za letošní třetí čtvrtletí. To bylo výrazně méně zasaženo restrikcemi a ekonomika si v něm tak dočasně oddechla, když měla mezikvartálně vyrůst o 6,2 %, což ovšem nadále znamená oproti loňsku propad o 5,8 %. Dnešní údaj bude zajímavý jednak kvůli potenciální revizi, kterou vzhledem k dramatickým okolnostem nelze vyloučit, a hlavně pak kvůli možnosti nahlédnout i do detailnější struktury HDP.
Ranní okénko - Dozvíme se, které složky nejvíce přispěly k růstu českého HDP ve třetím čtvrtletí
30.11.2020 Kromě hojného počtu ekonomických dat přinese nastávající týden také uvolňování restriktivních opatření v několika evropských státech včetně Česka. Na včerejším mimořádném jednání vláda rozhodla, že ve čtvrtek 3. prosince dojde k přechodu do třetího stupně PES. To znamená, že v omezené podobě bude možné otevřít restaurace, obchody i ostatní služby. Nicméně nařízení, jako například dodržování rozestupů nebo omezený počet zákazníků budou platit i nadále. Uvolnění opatření by v nejbližších dnech měly oznámit také vlády Velké Británie, Irska a Francie.
Ranní okénko - Zápis ze zasedání ECB stvrzuje očekávání dalšího stimulu
27.11.2020 Zápis z říjnového zasedání ECB ukázal rostoucí pesimismus ohledně očekávaného vývoje inflace. Bankovní rada očekává, že spotřebitelské ceny setrvají v negativním teritoriu déle, než naznačoval jejich odhad ze září. Inflační vývoj se tak více přibližuje k negativnímu scénáři, který ECB v září zveřejnila. Centrální bankéři dále vyslovili obavu, že negativní dopad koronaviru na ekonomiku by mohl být dlouhodobější a snížit její celkový potenciál. Komentář banky k dosavadní situaci potvrzuje očekávání dalšího měnového stimulu na prosincovém zasedání. Jako nejpravděpodobnější se nadále jeví prodloužení a navýšení programu nákupu aktiv (PEPP) a prodloužení výhodných úvěrů bankám (TLTRO III).
Ranní okénko - Americkým domácnostem se tenčí úspory
26.11.2020 Dnes nás nečeká žádná významná makroekonomická událost, což je dáno do značné míry tím, že na dnešek připadá americký Den díkuvzdání. Jediným údajem tak patrně bude informace o vývoji peněžní zásoby M3 v eurozóně. Ta je mohutně podporována probíhajícími nákupními programy Evropské centrální banky a trh tak za říjen čeká meziroční růst o 10,3 %.
Ranní okénko - Druhý odhad amerického HDP by měl potvrdit ekonomické oživení
25.11.2020 Dnešní evropský ekonomický kalendář je prázdný, odpoledne ovšem dorazí řada důležitých dat z USA. Jako jeden z prvních je na řadě týdenní údaj o stavu tamního trhu práce, který je tentokrát kvůli Dnu díkuvzdání zveřejněn s jednodenním předstihem. Dle odhadu trhu došlo v týdnu končícím 21. listopadu k nepatrnému poklesu počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti z 742 na 730 tisíc. Počet pokračujících žádostí měl poklesnout zhruba o 370 tisíc na 6 milionů. Lze předpokládat, že v následujících týdnech bude počet lidí zaregistrovaných v podpůrných programech klesat jen pozvolna, jelikož druhá pandemická vlna lidem komplikuje sehnání práce.
Trump naznačil připravenost zahájit proces předání moci
24.11.2020 Americký prezident Trump tři týdny po volbách poprvé veřejně nepřímo připustil, že jeho nástupcem v Bílém domě bude Joe Biden. Ve zprávě na sociální síti Twitter naznačil, že svému týmu dal pokyn zahájit kroky směřující k předání moci nové administrativě. Nezapomněl ovšem dodat, že v právních bitvách o konečný výsledek voleb hodlá pokračovat.
Ranní okénko - Pozornost upoutají předstihové indikátory
23.11.2020 Tuzemský ekonomický kalendář nabídne pouze výsledek listopadového konjunkturálního šetření. Pestřejší budou v tomto směru data z eurozóny, která přinesou sérii nejsledovanějších indikátorů sentimentu. Fed i ECB zveřejní zápis z posledního měnového zasedání a vyjednávací týmy EU a Velké Británie se pokusí sjednat vzájemnou obchodní dohodu.
Levné energie drží ceny německých průmyslových výrobců v deflaci
20.11.2020 Před necelou hodinou zveřejněné ceny německých průmyslových výrobců za říjen vykázaly očekávaný meziroční pokles. Dnešní ekonomický kalendář dále nabídne pouze listopadový výsledek spotřebitelské poptávky v eurozóně. Česká vláda schválila prodloužení nouzového stavu do 12. prosince.
Ranní okénko - Vyhlížíme klíčový summit EU
19.11.2020 Ze Spojených států dnes v odpoledních hodinách našeho času dorazí pravidelná týdenní informace o stavu tamního trhu práce. Počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti tam klesá jen velice pozvolně a trh tak počítá i nadále s přibližně 700 tisíci novými žádostmi. Ještě před pandemií bylo za normál přitom považováno zhruba 200 tisíc. O něco příznivější trend vykazuje počet žádostí pokračujících, které vytrvale klesají. Očekávané číslo, tedy 6,4 milionu, je ovšem taktéž na americké poměry spíše astronomické – ještě letos na jaře jich bylo „jen“ zhruba 1,7 milionu.
Ranní okénko - Pandemie hýbe očekávanou inflací v eurozóně
18.11.2020 Dnes bude zveřejněn finální výsledek říjnové inflace v eurozóně, který nabídne detailnější pohled na faktory ovlivňující aktuálně velmi nízkou cenovou dynamiku. Z USA dorazí údaje o nové výstavbě rodinných domů. Pondělní setkání zástupců členských zemí EU přineslo zádrhel.
Ranní okénko - Americký průmysl stále zaostává za maloobchodem, odchylka by se však měla snižovat
16.11.2020 Ekonomických dat z tuzemska a eurozóny bude v příštích dnech poskrovnu. Jedinou událostí na českém kalendáři je dnešní zveřejnění indexu cen průmyslových výrobců za říjen. Pozornost pak bude upoutána na domácí epidemický vývoj a geopolitiku. V eurozóně bude trh sledovat pokračování jednání o brexitu, která minulý týden nebyla uzavřena s nikterak velkým pokrokem. V Asii včera byla podepsána dohoda o volném obchodu mezi 15 zeměmi. Z USA kromě ekonomických dat očekáváme „více“ oficiální výsledek prezidentských voleb.
Ranní okénko - Průmysl v eurozóně se zadrhává
13.11.2020 ČNB dnes zveřejní záznam z měnového jednání z 5. listopadu a krátce nato údaje o platební bilanci ke konci září. Ministr zdravotnictví Blatný připravuje na pondělní jednání vlády návrh o prodloužení nouzového stavu o 30 dní. Z eurozóny dorazí údaje o zaměstnanosti a zpřesněný odhad HDP za třetí kvartál. V USA bude zveřejněn další indikátor sentimentu.
Ranní okénko - Průmyslová výroba v eurozóně zvolní tempo
12.11.2020 Dnes nás čeká zveřejnění údajů o průmyslové výrobě v eurozóně a říjnové inflaci v USA. Zprávy o vakcíně proti koronaviru vedou na trzích k vlně optimismu a prezidentka ECB Lagarde zopakovala připravenost centrální banky poskytnout ekonomice další stimul.
Boj o americký senát pokračuje
11.11.2020 Dnešní kalendář je z pohledu ekonomických dat prázdný. Jedinou událostí bude projev prezidentky ECB Lagarde na fóru ECB. Lze předpokládat další komentář v holubičím tónu, jelikož pandemická situace v Evropě se zhoršuje a inflace je utlumená.
Zprávy o vakcíně spustily nákupní horečku
10.11.2020 Dnes nás čeká zveřejnění údaje o tuzemské říjnové inflaci. Po zářijových 3,2 % očekáváme zmírnění cenové dynamiky na 3 %, což by odpovídalo tempu 0,2 % meziměsíčně. Za zpomalením růstu cen podle nás bude stát hlavně zlevňování energií, v opačném směru by měl působit kurz koruny, který se v poslední době držel vlivem zvýšené tržní nervozity na slabších hodnotách.
Ranní okénko - Tempo inflace zřejmě dále kleslo
09.11.2020 Po nabitém kalendáři minulý týden, budou nastávající dny z pohledu ekonomických dat klidnější. Hlavní událostí bude tuzemská inflace spotřebitelských cen za říjen, která pravděpodobně dále snížila meziroční tempo. Z eurozóny dorazí první ukazatele sentimentu za listopad a průmyslová výroba za září.
Ranní okénko - Průmysl a zahraniční obchod uzavřou data za třetí kvartál
06.11.2020 Český statistický úřad dnes zveřejnění podrobné údaje o průmyslové výrobě a zahraničním obchodu za září a doplní tak poslední chybějící data za třetí kvartál. Český průmysl v letních měsících zvolnil tempo, když v srpnu navýšil meziroční pokles na -8,0 % z červencových -5,0 %. Tento vývoj lze částečně přičíst čerpání celozávodních dovolených. V září již podle nás mělo dojít ke snížení meziročních ztrát. Tomu nasvědčují poslední předstihové indikátory. Například šetření mezi nákupními manažery ve zpracovatelském průmyslu poukázalo na rostoucí tempo nových zakázek z tuzemska i zahraničí. Příznivý vývoj v zahraniční poptávce, zejména pak v sousedním Německu, v září svědčil také českému exportu, jemuž dále napomohl i slabší kurz koruny. Pro září tak počítáme s nárůstem bilance zahraničního obchodu na zhruba 18,5 miliard korun. Dnes zveřejněná data o německé průmyslové výrobě sice skončila mírně pod mediánem tržního odhadu (-6,5 %), i přesto ale dál umazala část svých meziročních ztrát, když září zakončila o 7,3 % pod hodnotou ze stejného období minulého roku. Výsledek za srpen byl revidován směrem nahoru na -8,7 % z -9,6 %.
Ranní okénko - Zasedá Fed i ČNB, změny sazeb se nečekají
05.11.2020 Dnes budeme vyhlížet informaci o českých maloobchodních tržbách za září. Od těch se očekává pokračující dohánění pandemických ztrát a po srpnových -2,6 % meziročně by tentokrát mělo na loňské úrovně scházet již jen 0,6 %. Tento náhled je i v souladu s naším předpokladem. V odpoledních hodinách se dozvíme výstup z měnověpolitického zasedání České národní banky. To podle nás nepřinese změnu v nastavení politiky, a to ani s ohledem na základní úrokovou sazbu, ani využití jakýchkoliv alternativních instrumentů. Zvědavi budeme ovšem na podobu aktualizované makroekonomické prognózy. Ta v sobě již nestihne zahrnout pozitivní překvapení, které doručil růst českého HDP za třetí kvartál, naopak zřejmě již vezme v úvahu nové kolo ekonomických restrikcí. Již předcházející verze prognózy se řadila spíše mezi ty pesimističtější a trh tak bude vyhlížet, zda tomu tak bude i tentokrát.
Ranní okénko - Na vyhlášení nového prezidenta USA si budeme muset počkat
04.11.2020 V USA se chodilo volit ještě do brzkých ranních hodin středoevropského času. Do jasného výsledku jsme se ale neprobudili. Joe Biden zatím získal více tzv. volitelů, avšak Donald Trump vyhrál Floridu a Ohio, dva důležité státy. Je tak možné, že se ani během dneška nedostaví jasný výsledek.
Ranní okénko - Trh čeká na americké volby
03.11.2020 Z Evropy dnes žádná významná makroekonomická data nedorazí, ovšem i kdyby dorazila, zraky by se přesto upíraly za oceán. Ne snad tolik kvůli americkým továrním objednávkám, od kterých se čeká meziměsíční nárůst o jedno procento, nýbrž kvůli volbám tamního prezidenta. Do volebního dne vstupuje jako favorit průzkumů demokrat Joe Biden, který vyzve obhájce titulu, republikána Donalda Trumpa. Jak jsme se mohli přesvědčit v roce 2016, vedení v předvolebních průzkumech není zárukou konečného vítězství a napětí v americké společnosti by se tak dalo krájet. Z ekonomického pohledu by se trh patrně bez problémů srovnal s vítězstvím kteréhokoliv z kandidátu, mnohem větším rizikem je ovšem případný těsný výsledek. Ten by patrně přinesl celé týdny dohadů a potenciálně i zapojení Nejvyššího soudu. Prodloužilo by se tak období nejistoty, průtahů okolo podoby amerického fiskálního balíčku, a vyloučit nelze ani pnutí v samotné americké společnosti.
Ranní okénko - Měsíční data zkompletují pohled na předchozí kvartál
02.11.2020 V nastávajícím týdnu budeme vyhlížet reakce vlád evropských zemí na další vlnu koronaviru. Česká vláda prodloužila trvání nouzového stavu do 20. listopadu. K uzavírkám přistoupilo také Německo, Francie a Spojené Království. Sada měsíčních tuzemských dat z průmyslu, maloobchodu a zahraničního obchodu ucelí pohled na předchozí kvartál. ČNB rozhodne o úrokových sazbách a v USA se dozvíme jméno vítěze prezidentských voleb.
Ranní okénko - Série údajů o HDP by měla potvrdit oživení
30.10.2020 Dnes budeme vyhlížet zveřejnění odhadu tuzemského HDP za třetí kvartál. Ve druhém čtvrtletí jsme byli svědky bezprecedentního propadu ekonomiky, když oproti prvnímu kvartálu došlo k poklesu reálného HDP o 8,7 %. Poslední měsíční data ovšem ukazují, že během třetího čtvrtletí došlo k překvapivě svižnému oživení – s uvolněním restriktivních opatření rostla poptávka v odvětví obchodu i služeb a křivka klíčových odvětví ekonomiky následovala tvar písmene „V“. Nicméně v srpnu se dostavilo mírné zadrhnutí ekonomického oživení, což bylo viditelné zejména na vývoji průmyslové výroby nebo exportu. V září se navíc začala zhoršovat epidemiologická situace, která posléze silně udeřila v říjnu. Náš alternativní scénář druhé vlny pandemie jsme tak převzali jako náš základní. Za třetí kvartál počítáme s mezičtvrtletním růstem ekonomiky o 4,9 %, což v meziročním vyjádření znamená pokles o 7,0 %.
Ranní okénko - Zasedá ECB, očekáváme další signál podpory
29.10.2020 Hlavní událostí dneška bude patrně měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky. Zatímco na tom posledním zněla poměrně optimistická vyjádření o pomalém ale robustním ekonomickém oživení, tentokrát lze očekávat poněkud odlišné vystoupení. Koronavirus se totiž mezitím do Evropy vrátil v plné síle a mnoho zemí hlásí rekordní počty nakažených a více či méně striktní ekonomické restrikce. ECB na toto bude muset zareagovat a jelikož další snižování sazeb nedává příliš smysl, lze očekávat brzké využití alternativních nástrojů. Očekáváme tak přinejmenším oznámení připravenosti k posílení pandemického programu PEPP, ovšem nelze vyloučit ani to, že k jeho navýšení dnes rovnou i dojde.
Ranní okénko - Nálada českých spotřebitelů citelně chladne
27.10.2020 Z Evropy se dnes významnějších ekonomických událostí nedočkáme a zajímavější dění tak nabídnou během odpoledne Spojené státy. Na rozdíl od Evropy se od tamní spotřebitelské důvěry očekává pokračování rostoucího trendu, byť velmi opatrné. Od říjnového průzkumu trh očekává výsledek o dvě desetinky lepší než v září, tedy 102 bodů. I pokud se očekávání naplní, bude se jednat o hodnoty výrazně pod úrovní z loňského roku, kdy se index pohyboval v okolí 128 bodů. V růstu by měly pokračovat i objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které již ovšem mají post-pandemické skoky za sebou a tempo dohánění se tak výrazně zpomalilo. Trh pro září předpokládá zopakování srpnového výsledku, a tedy meziměsíční zvýšení jejich objemu o 0,5 %.
Ranní okénko - Míru ekonomického oživení prozradí data o HDP
26.10.2020 Hlavní událostí nastávajícího týdne budou předběžné údaje o HDP ve třetím čtvrtletí, které dorazí koncem týdne z USA, eurozóny a většiny evropských zemí včetně České republiky. Data by měla potvrdit ekonomické oživení. Pokračování tohoto trendu i v závěrečném čtvrtletí letošního roku však ohrožuje další šíření koronaviru.
Ranní okénko - Pandemie otestuje sentiment firem i spotřebitelů
23.10.2020 Dnes je druhý den částečného lockdownu. Restrikce se týkají především služeb (maloobchod zůstává uzavřen s výjimkou prodeje potravin, léků apod.) a omezení pohybu osob s platností do 3. listopadu. Roman Prymula již zmínil možné prodloužení nouzového stavu, které by však vyžadovalo souhlas parlamentu. Vzhledem k dále stoupajícím denním přírůstkům nakažených považujeme schválení v případě podání žádosti za pravděpodobné. Pro uvolnění restrikcí je klíčový pokles reprodukčního čísla z aktuálních 1,3 na 0,8.
Ranní okénko - Jednání o brexitu popadlo druhý dech
22.10.2020 Eurostat dnes zveřejní předběžný výsledek říjnové spotřebitelské důvěry v eurozóně. V září došlo k dalšímu nárůstu indexu ze srpnových -14,7 na hodnotu -13,9. I tak se ale indikátor nadále nacházel hluboko pod předpandemickými hodnotami. Spotřebitelé byli více optimističtí v očekávání budoucí celkové ekonomické situace. Mírně se zlepšilo i hodnocení vlastní finanční situace v příštích 12 měsících. S nástupem druhé vlny pandemie lze ovšem předpokládat, že zmíněné zlepšení bude smazáno. RBI počítá s přiblížením k srpnovým hodnotám, konkrétně na -14,5. Konsensus trhu je ještě o něco pesimističtější a počítá s poklesem na -15,0. Dnešní výsledek bude dobrým ukazatelem pro nejistý ekonomický vývoj ve čtvrtém kvartále, jelikož nám nastíní, do jaké míry jsou domácnosti ovlivněny nejen pandemií, ale také s ní souvisejícími vládními opatřeními. Nabídne se nám tak náznak toho, jaký lze koncem roku očekávat příspěvek domácností k výdajům na konečnou spotřebu.
Související klíčová slova:
Swing states | Banco Santander | Makroekonomické dění | Čína a USA | HSBC Holdings | Produkce německého průmyslu | Odhad vývoje ekonomiky | První odhad HDP | Objem transakcí | Aktualizovaný výhled | Dynamický růst | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | Role ECB | Uvolněné měnové politiky | Růst v eurozóně | Německý automobilový sektor | Dezinflace v Německu | Mistrovství světa v hokeji | Růst zisků | Oživení německé ekonomiky | Sendviče Big Mac | Klid před bouří | Podnikatelské investice | Maloobchod v USA | Dopad omikronu | Běžný účet platební bilance ČR | Zvyšování cen | Světové akcie | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Snižování stavů | Knorr-Bremse | Americký ADP | Cla na americké zboží | Výnosová křivka v USA | Vývoj | Státní dluhopis | Opětovný pokles | Češi | Data z trhu práce | Člen bankovní rady Aleš Michl | Kanceláře | Pokračování klesajícího trendu | Dividendy z ČEZ | Allianz | Trh nemovitostí | Údaje z USA | Nákupu státních dluhopisů | Sentix indikátor | Česká ekonomika letos | Zdražovat | DPH | General Dynamics | EUR | Sazby v eurozóně | Hrozba recese v eurozóně | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Inflace spotřebitelských cen | Nezaměstnanost v eurozóně | Kalifornie | Norfolk Southern | Mistrovství světa | Přemýšlení | Růst průmyslových zakázek | Oživení cen | Accenture | Fortinet Inc | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Nezaměstnanost v lednu | Roche | Automobilový sektor | Ceny energetických komodit | Illinois | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | Stoxx | Stavební produkce | Epidemická situace | PEPP | Texas | Vyhlídky do budoucnosti | Finanční aktiva | Cla na čínské zboží | Údaj o HDP | Pip | Německé průmyslové objednávky | Rozpočet EU | Očekávání | Měnové reformy | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Finanční injekce | Inflace v září | Pensylvánie | Evropské centrální banky | Úrokové sazby v eurozóně | Poslanci | Zpochybnění výsledku | Státy eurozóny | T-Mobile | Nikl | Rubl k dolaru | Souhrnný indikátor | Swiss Life | Saúdská ropná zařízení | Nejvyšší výnos | První odhady HDP | Výpadek příjmů | Novo | Evropské ceny výrobců | Pozitivní nálada | AUD/NZD | EUR/JPY | Produkce v průmyslu | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Pro investory | Nálada amerických spotřebitelů | Magnificent 7 | Nákladové tlaky | Výsledek prezidentských voleb | Novartis | Odhady PMI indexu | Finanční pád | Odvetná cla | Varianta omikron | Trh práce | PMI v eurozóně | Ceny v českém průmyslu | Německý export | Evropská komise | Dopady energetické krize | Philip Morris ČR | Swiss | Crypto | Investice | US Bancorp | Celní války | Online prostředí | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | USD/ZAR | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Nízké sazby | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zpráva z Německa | Support | Návrat inflace | Podnikatelské aktivity | ServiceNow | Finanční stabilita | Lednová inflace | Index aktivity | Hospodářský růst eurozóny | Stav běžného účtu | Cyklus zvyšování sazeb | Výrobní podniky | GBP/CZK | Škoda Auto | ADP report | Německá inface | Přebytek obchodní bilance | Ifo | Webinář | PMI z Německa | Rating České republiky | Nálada v eurozóně | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Chování | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Daňové škrty | Špatná nálada | NYSE | Intervence | IHNED | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Broadcom | Vyšší úroky | E.ON | Tržby v maloobchodě | Slabá koruna | Právní řád | Volby do Poslanecké sněmovny | Omezování výroby | Futures kontrakt | Rekord | Raiffeisenbank | Obchodní dohoda USA-Čína | Druhý zlotý | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Ekonomický sentiment v eurozóně | Evropský index | Evropské měny | McKesson | Dění na trzích | Zvýšení minimální mzdy | Největší světová ekonomika | Inflační výhled | Administrativa prezidenta | Vývoj kurzu amerického dolaru | IHS | Uvolňování měnové politiky | REITs | Asijské trhy | Obchodní seance | Klesající ceny | Impuls | Český statistický úřad | Equinix | EUR/USD | General Electric | Markets | Index ekonomické nálady | Zasilatelské společnosti | Nálada v průmyslu | Nezaměstnanost v Česku | Dění ve světě | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Německý akciový index DAX | Prodeje nových aut | Nabídkové tlaky | Projekce | Recese v eurozóně | Český průmysl | Reality | Neckline | Současná cena | Obchodování na forexu | Price Action | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Výnosnost | Německý automobilový průmysl | Sezónně očištěná nezaměstnanost | Tuzemské hospodářství | Náklady na financování | Pesimistická nálada | CSI 300 | Aktuální vývoj | ZEW indexy | Milionáři | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Spotřebitelské inflace | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Stav trhů | Paypal Holdings | Průměrné mzdy | Spotřební daň z nafty | Vlna pandemie | Měnové zasedání | Cenné papíry | Úspěch na forexu | Výnos | Odliv kapitálu | Americký dolar včera | Trh s dluhopisy | Asijské akcie | Zlevňování ropy | Snižování cen výrobců | Exchange | RBS | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | Evropský maloobchod | Delta | Dlužník | Colorado | Vývoj na trzích | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Americké podniky | Soukromá spotřeba | Výkon průmyslu | Americký průmyslový sektor | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Stanovený kurz | Kurzotvorné informace | Ekonomická důvěra v eurozóně | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Očekávání ČNB | Vývoj české inflace | Zkrocení inflace | Výnosová křivka | Akcie Erste | Import | Nálada výrobců | Producenti ropy | Překvapivý růst | Miliardy dolarů | Ukazatel | Pandemický program | Dlouhodobý trend | ČEZ | Splátky dluhů | Státní dluh | Jeden dolar | Airbus SE | Ekonomové | MAE | Zastavení dodávek plynu | Hluboké recese | Summit EU | Comcast | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Důvěra v ekonomiku | Ferrari | Propad cen | První hike ECB | Vakcíny proti koronaviru | Rovnováhy | Prezidenti a premiéři | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Dividendy | JPY | H&M | Nálada spotřebitelů v USA | Volatilní vývoj | Chicagský index nákupních manažerů | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Philip Morris International | Čistý příjem | Polské maloobchodní tržby | Odražení ode dna | Posilování dolaru | Směřování trhu | Brent | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Představitelé ECB | Rocket Internet | Druhá největší ekonomika světa | Podnikové objednávky | Kontrakce | Globtrex.com | Peníze | Průměrné hodinové mzdy | Budoucí prezident | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Stimul | Partneři | Průmyslové zakázky | Platby kartou | Plány | ČNB Rusnok | Meziroční růst cen | První část obchodní dohody | Měnová opatření | Americká lehká ropa WTI | Nezaměstnanosti v Německu | Baidu | Obavy z inflace | Škoda | Rozhovor | Prognóza | Služby | Měnověpolitické zasedání Fedu | Dnešní obchodování | Zájem o investování | Nestlé | Futures v Evropě | ALUMINIUM | Inflace ve Španělsku | Měnová politika Fedu | Ekonomické výhledy | Běžný účet platební bilance | Michigan | Měny | Amgen | Barel ropy | Export | Americký Fed | Nové signály | Dragon | Tuzemská ekonomika | Micron | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Strach | Ropa WTI | Negativní sentiment | Bankovní rada ČNB | Vít Hradil | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Průměrné mzdy v ČR | Burza | Snowflake | Komoditní | Americká nezaměstnanost | USD | Obavy z pandemie | ZEW index | Walt Disney Co | Oživení čínské ekonomiky | Nemovitostní trh v USA | Report ADP | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Optimismus mezi podniky | Hershey | Hyperinflace | Výsledky průzkumu | USD/EUR | Cenové tlaky | Ceny elektřiny | Obchodní bilance eurozóny | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Snížení dluhu | Vývoj ceny ropy | Finanční trh | Světový obchod | Výraznější impuls | Nižší poptávka | Daimler | Covidová situace | Dvoutýdenní repo sazby | Zastropování cen | Styl obchodování | ENEL SpA | Růst ekonomiky USA | Příjmy a výdaje domácností | Posílení koruny | Znovuzvolení Donalda | Nejnovější výsledky | Úrokové míry | Berkshire | Ekonomické zotavení | Zasedání MNB | Světové hospodářské krize | Zastavení poklesu | Bond | Prodej automobilů | Gilead | Vývoj ceny zemního plynu | HUF | Data o vývoji HDP | Vládní opatření | Agentura Fitch | Turecká lira | AI | Ropná zařízení | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Nervozita | Petr Pavel | Nervozita na finančních trzích | Evropská inflace | Italský premiér | Rozvahy Fedu | Kapitálové rezervy | Nižší daně | Trh s ropou | Rekordní schodek státního rozpočtu | Ekonomická aktivita | Regulace | Reálné ekonomiky | Zavedení eura | Bulharsko | Schodek rozpočtu | Kofola | Noviny | Měnový fond | Boeing | Apple | Čokolády | Švýcarská banka | ISM pro sektor služeb | Hodnocení současné situace | Inflační spirála | Vybírání zisků | Výše dividendy | Litva | Americké prezidentské volby | Výroby v továrnách | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Dnešní ADP report | FTX | Zvyšování sazeb Fedu | Tovární objednávky | Pozitivní impulz | Rostoucí ceny energií | CASH HISTORY | Zvýšení sazeb | Vnímání rizika | Skutečný výsledek | EUR/CZK | Vyšší náklady | Bilance obchodu | GBP/USD | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Měnový pár EUR/USD | Česká koruna (CZK) | HDP eurozóny | Napětí ve světovém obchodě | VIX index | Unie | Posílení | CTS | Úroveň důvěry | Data o HDP | EOG | Mzdová vyjednávání | Představitelé Fedu | Evropa | Šíření nemoci | Inflační cíl | Marek Mora | Údaje o sentimentu | 1 milion | Podpůrné programy | Financování výdajů | Nové mutace | Ekonomický vývoj | Zasedání Fedu | Intercontinental Exchange | Vinci | Oficiální údaje | Zadlužení v eurozóně | Viceguvernér ČNB | Makrodata | Hospodářské výsledky | Problémy české ekonomiky | Investoři | Nordstream | Tržní reakce | Zasedání OPEC | Fidelity | Německá průmyslová produkce | Kabinet | AMD | Nejistoty | Zvedání sazeb | Politická nestabilita | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Vývoj průmyslu | Vývoz do Číny | Index PPI | Kurz eura k dolaru | Jádrový index | Karina Kubelková | Class A | Slovenská ekonomika | Anheuser-Busch InBev | Bayer | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Červencová inflace | Kapitál | Globální obchod | FXstreet.cz | Záchranný fond | Airbnb | Zloté | Ekonomický sentiment v Česku | Investiční nálada | Vývoj sazeb | Zápis z posledního zasedání | Pracovní místa | Maloobchodní prodejce | Globální ekonomiky | Export v dubnu | Cíl ČNB | Výrazně negativní data | Slábnutí amerického průmyslu | Britské libry | Asijské burzy | Nová makroekonomická prognóza | Dopady války na Ukrajině | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Německé HDP | Makroekonomická prognóza | Evropské PMI | HDP v EU | Reckitt Benckiser | Vienna Insurance Group | Posilování koruny | Index nákupních manažerů v ČR | Depreciace | Technologické tituly | Stav devizových rezerv | Ekonomika Číny | Vývoj dolarového indexu | Směřování trhů | Qualcomm | Americký S&P 500 | Vyšší hodnoty | TTF | Odhad spotřebitelské důvěry | Poklidné obchodování | Hospodaření státního rozpočtu | Část zisků | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Jestřábí komentáře | Altria | Zisk | AT&T | Minimální mzda | Propad investic | Zasedání turecké centrální banky | Německý DAX | Důvěra domácností | Cestování | Nová data o inflaci | Total | Sodexo | Včerejší obchodování | Bank of England | Vývoj ceny | Evropské ekonomiky | Další měnová reforma | BP | Americké HDP | TJX Companies | Růst výrobních cen | Nike | Cenový skok | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Pokles vývozu | Bohatý | Aktuální prognózy | Růst německé ekonomiky | Den D | FedEx | Garance | Zvýšené riziko | Hodnota indexu PX | Bundesbanka | Jan Kubíček | Hlavní události | Swapy | Zvýšení úrokové sazby | Béžová kniha | Rizikové měny | CZK | Peso | François Villeroy de Galhau | Energie | Emoce | Uber | Demokraté | Wienerberger | Svátek v USA | Moët | Rozhodnutí centrálních bank | Snižování sazeb v USA | Ruský prezident | The Economist | S&P | Tempo zdražování | Dluhopisové výnosy | Analytik Purple Trading | Futures na S&P 500 | Šíření nákazy COVID-19 | Nákupy dluhopisů | Koruna | Dezinflace | Globální investoři | Thyssenkrupp | Úroková sazba | Mzdový nárůst | Vývoj na Blízkém východě | Státní výdaje | Handelsblatt | Ceny v zemědělství | Ekonomický optimismus | Inflace v eurozóně | Zvýšení daní | Česká nezaměstnanost | HDP Německa | České firmy | Zasedání Evropské centrální banky | Inflační překvapení | Dovoz | Německý maloobchod | Silná data | JOLTS | Udržitelnost | NextEra | Deflace | InterContinental | Nikkei | Třetí zlotý | Tovární objednávky v USA | Obchodování na finančních trzích | UnitedHealth Group | Meta | Politická situace | Portfolio | Dot plot | Obchodování na pražské burze | Cílování inflace | Německé firmy | Domino’s Pizza | Occidental Petroleum | Hypoteční trh | Investovat | Ruský rubl | 21. století | Válka na Ukrajině | Zadlužení | Čínské úřady | Růst amerických tržeb | Pozitivní zprávy | NFP report | Berkshire Hathaway | Pokles tuzemské ekonomiky | Dubnová čísla | České hospodářství | S&P Case-Shiller index | MOEX | Boom | Dobrá nálada | Průmyslová výroba v Německu | Data z tuzemské ekonomiky | Úroková sazba v Maďarsku | Dopady koronavirové krize | Obchodní příležitost | Vývoj středoevropských měn | Stimulační opatření | Veřejný sektor | Čínské zboží | Index cen domů | Očekávání úrokových sazeb | ZEW | Prognóza Fedu | Obrat trendu | Dnešní data | Cena mědi | Očekávaný vývoj | Inflace v Polsku | PNČ | Výsledky | World Economic Outlook | První hike | Index výrobních cen | Zvyšování mezd | Události tohoto týdne | Investice ve stavebnictví | Coca-Cola | Sazby | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Ekonomické oživení | ProCent | Siemens | Analytik | Waste Management | Zlepšení sentimentu | Euro Stoxx 50 | Bank of America | Dnes ČNB | Ekonomický kalendář | Akcie bankovních společností | Petr Lajsek | Zdražování pohonných hmot | Zelená čísla | Zadlužování | Lepší výsledky | Finanční instituce | Cenový růst | Americký index | Akciové tituly | TIM | Akciový index S&P 500 | Eurostat | Prezident | Roche Holding | Pesimismus | Silný dolar | OPEC+ | Raytheon | Index výroby | Index CPI | Výplaty dividendy | Úsporný tarif | Růst inflace | Stavebnictví | Makroekonomický výhled | Monster Beverage | Raiffeisen | Tržní úrokové sazby | Nárůst výdajů | Colgate-Palmolive | Červnová inflace | Objem | Oživení v Číně | Klima | Inverze výnosové křivky | Finanční pomoc | Mediánová mzda | Nezaměstnanost v USA | Deprese | Boj s inflací | Cestovní kanceláře | Tržní kapitalizace | Nízké úrokové sazby | Zákonodárci | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Propuštění | Nárůst nově nakažených | Velké firmy | Nejdůležitější události | Swing | Předpověď | Přehled | Raytheon Technologies Corp | Růst cen v eurozóně | Equinor | Akciové trhy ve Spojených státech | Výše devizových rezerv | Firmy | Odhad inflace | Demokraté a Republikáni | Investiční aktivita | Výrobní index ISM | Hlavní úroková sazba | Dnešní údaje | Důchod | Výkon společností | AMC | Ekonomika Německa | Pfizer | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Colt CZ | Medvědí divergence | Studie | Jednotná evropská měna | Příznivé výsledky | RWE | Finance | Recese ve Spojených státech | Slabší koruna | Data z průmyslu | PMI z výroby | EUR/PLN | Odhad analytiků | S&P 500 Index | Zpráva | Polsko | EUR/AUD | Kolaps | Nástroj | Rio Tinto | Oživení evropské ekonomiky | Reakce trhů | Ekonomické dopady | Silný růst | Ratingová agentura | FRA | Dění na finančních trzích | Válka | Prémie | Státní rozpočet ČR | Rozpočtová politika | Cenová hladina | Centene | Inflace v Česku | Tencent | Deník N | Kering | Platební neschopnost | Hypotéky | Pohyb kurzu | České PMI | Současná situace | Intervence ČNB | Aktuální hodnoty měny | Státní rozpočet | Finanční operace | Přijetí | Viceguvernérka | Jackson Hole | Telekom | Tvrdý brexit | Geopolitická situace | JPMorgan Chase & Co | OPEC | Covidové krize | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Zhoršování situace | Jednání FOMC | Bloomberg | Český běžný účet | Nová prognóza | Johnson & Johnson | 2ndSkiesForex | Prognóza Ministerstva financí | Zpracování kovů | GBP | Čínský dovoz | Nabídka | Akcie včera | Britský ministr financí | Maloobchod | Měna | Rekordní hodnoty | Optimistická očekávání | S&P Global | Centrální banky | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst výnosů u dluhopisů | Cenový šok | Index ekonomické aktivity v USA | Inflace v květnu | Nasdaq | Tiffany | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Indikátory sentimentu | Zpomalení ekonomického růstu | Hospodářský propad | Německé ceny | Makroekonomický vývoj | Brands | Dolarové likvidity | Deficit | Dopad na finanční trhy | Ministr obrany | Data z americké ekonomiky | Dobré výsledky | Nejvyšší přebytek | Prezidentka ECB | Prohloubení schodku | UPS | Turecko | Silnější dolar | Santander | Argentinské peso | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Zprávy | Akcie v Asii | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obavy z recese | Obchodování v Asii | Nadšení | Státní dluhopisy | Vstupy | Dolary | Pohyby cen | Federální rezervní systém | Společnost Nvidia | Inflace ve Francii | Dnešní makroekonomické ukazatele | Ceny zemědělských výrobců | Reálné mzdy | Evropské trhy | Ministerstvo práce | Člen bankovní rady | Averze k riziku | Akcie Komerční banky | Události ve světě | Futures | Britský statistický úřad | Ústavní soud | Budoucí vývoj | Americký dolarový index | Island | Instituce | Constellation | Bydlení | Ceny ropy | Restriktivní opatření | Evropské HDP | Vládní dluh | Evropské akcie | Bank of Japan | Americké objednávky | Hlavní indexy | Listopadová inflace | HDP v ČR | Podnikatelská důvěra | Americké CPI | Silné cenové tlaky | Dopady epidemie koronaviru | Japonská centrální banka | Western Alliance | Aktuální problémy | Předstihové indikátory | Italská vláda | Dobrá data | Snížení DPH | Rozhodnutí vlády | Guvernér ČNB Rusnok | Úvěrování | Americké akcie | AA | Cena ropy brent | Dnešní výsledky | Vyhlídky | Výkonost průmyslu | UBS Group | Dopad pandemie | MetaTrader | Tržní podmínky | CZ | Kongres | Obchodní rozhovory | Výdělky | E15 | Dění v USA | Vlny koronaviru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | Projev Jeroma Powella | Dolar včera | Ceny domů | Zveřejněná data | Deficit rozpočtu | CVS Health | Zlatý standard | Výsledky HDP | EDF | Zvýšená volatilita | Euro dnes | Program nákupu aktiv | Tapering | Trh | Reakce trhu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Snížení těžby | Pokles tržeb | Nový ekonomický výhled | Komise | Pád rublu | Crown | Technická recese | Bývalý ministr obrany | Války na Ukrajině | Inflace ve Spojených státech | Vládní podpory | University of Michigan | Kurz EUR/USD | Pokles investic | České koruny | Odhady trhu | Výrazný růst | Výsledky firem | Audi | Australský dolar | Dnešní zasedání Fedu | Lídři EU | Korekce | Časový plán | Upozornění | Barrick Gold | Uplynulý rok | Spotřebitelská důvěra v USA | Zákonodárce | Pokles české ekonomiky | LNG | Meziroční inflace v eurozóně | Asociace | Zpřesněný odhad | Pokračování expanze | Vývoj ekonomiky | Finanční služby | Největší ekonomika světa | Výrazný pokles | Kurz forintu | Pražské burzy | Výrobní inflace | Vyšší poptávka | Zveřejnění výsledků | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Zvýšení cenové hladiny | Cla na dovoz hliníku | Ministři financí | Akcie | Uvolňování karanténních opatření | Francie | Obchodní strategie | Pokles HDP | Lowe's | Repo sazba | Turecká centrální banka | Plyn | Den díkůvzdání | Vývoj americké nezaměstnanosti | Objem exportu | Posílení dolaru | Index volatility | Propad | Index cen průmyslových výrobců | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | L'Oréal | Stock | Dopady koronaviru | Sazby ČNB | Pokračující pokles | Rating | Ekonomický propad | Získávání peněz | Měsíční časový rámec | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Agentura S&P | Životní úroveň | Očekávání investorů | Polská inflace | United Parcel Service | Globální dodavatelské řetězce | Vysoké ceny energií | SNB | Koronavirová pandemie | Microsoft | Pandemie koronaviru | Trh dnes | Příležitosti | Pokračování rostoucího trendu | Exxon Mobil | Western Alliance Bancorp | Čeští exportéři | Vládní dluhopisy | Odliv dividend | Daňové úlevy | Světové ceny ropy | Alibaba | Ekonomika Rakouska | Šíření viru | Společnost Tesla | Členové Fedu | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Růst spotřebitelských cen v USA | MFČR | Demokratické strany | Bez reakce trhu | Mondelez International | Videokonference | Finanční rezervy | Mistrovství | Kurz dolarů | Automobilky | London Stock Exchange | Exporty | Znovuzvolení | Dražší energie | Drahé energie | Ropa Brent | Ekonomické problémy | Důvěra | Forwardové sazby | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Zpomalování ekonomiky | Poptávka po úvěrech | ANO | Index spotřebitelské důvěry GfK | Vývoj obchodní bilance | Data z USA | Srovnávací základna | Odhad růstu HDP | Fiskální pomoc | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | L3Harris | Investiční rozhodnutí | Ukončení intervencí | Ministryně práce | Pár EUR/USD | Výsledky společnosti | Tržní odhad | Měnová politika | Volkswagen AG | Výpadky | Podnikatelé | HICP | Objem obchodů | Americké měny | Graf | FIAT | Podpůrná opatření | Gazprom | Ekonomické události | Centrální banka | Deutsche Börse | Meta Platforms Inc | Hrubý domácí produkt | Ekonomika Francie | Ceny komodit | Důvěra ve výrobním sektoru | Běžný účet | Oživení americké ekonomiky | Pokles úrokových sazeb | Hike ECB | Evropská centrální banka | USA prezidentské volby | Zvýšení úrokových sazeb | Jádrová inflace | Eurodolar | Omezení pohybu | Výnosové křivky | Zpráva o inflaci | Kovy | Hennessy | Devalvace | Ceny nemovitostí v USA | Andrew Bailey | Německý akciový index | Nakupovat státní dluhopisy | Zpomalení ekonomiky | Fed | Mayr-Melnhof | Bilance | Tuzemské státní dluhopisy | Zpracovatelský sektor | Ošetřovné | Institut Ifo | Americká centrální banka | Prodeje rodinných domů | Bankovní tituly | Rezervy bank | Míra nezaměstnanosti v Německu | Zoetis Inc | Čínský HDP v Q1 | Ministerstvo financí USA | Březnová inflace | Index NFIB | Cena severomořské ropy | CVS | Naše ekonomika | Ruský trh | EU | Měsíční data | Další růst | Index Nikkei | Devon Energy | Krize v Evropě | Růst eurozóny | Vyšší inflace | Aktuální prognóza | Makro data | PMI ve výrobě | Zastropování cen elektřiny | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Pivot Point | Klíčový údaj | Výkon společnosti | Podcast | Hlubší schodek | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Platforms | Objem produkce | Brexit | Chevron | Donald Trump | Negativní data | Ceny ve výrobě | Kompozitní index | Časový limit | Empire State Index | Výsledek zahraničního obchodu | Volatilita na trzích | Pokles zájmu investorů | NBC | Guvernér Michl | Poklesy PMI indexů | Rozpočtový rámec | Depozitní sazba | Výstupy | Spotřebitelská nálada | Analýzy | Souhrnný index | ECB sazby | Palo Alto | Zápis z jednání ČNB | Cyklus růstu | Počet pracovních míst | Roche Holding AG | Data z Ameriky | Cena ropy na světových trzích | Zavedení cenového stropu | Intuit | Utahování měnové politiky | Deficit zahraničního obchodu | Prosincová inflace | Politické události | Dezinflační proces | Chipotle Mexican Grill | Activision Blizzard | Investoři v Evropě | VIG | Nálada domácností | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Akcie v USA | Česká měna | Směnárny | Politická krize | Depozitní úrokové sazby | Oslabování dolaru | Tiskové zprávy | Starbucks | Data z amerického trhu práce | Začátek cenové války | Obchodování | Harris | Předpokládaný růst | Elektrická energie | Společnost ADP | Rychlý růst | Forwardy | Ekonomické ukazatele | Zemní plyn | Globální výhled | Předseda | Český hrubý domácí produkt | Výrazné ztráty | Spolková vláda | Fiskální stimul | Evropské banky | Sazby beze změny | Německý PMI | Zpomalující inflace | Libra | Koronavirová krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Britové | Index spotřebitelské důvěry | Český trh práce | Nová data | 3M | Výkyvy na finančních trzích | Shell Plc | Time-Frame | Pokles sentimentu | Evropská měna | Seznam Zprávy | Medián | Zvýšení cel | Index ISM ve službách | Analýza trhu | Zvýšení základní sazby | Snížení daní | Indikátory ekonomického sentimentu | Financovat | Akciový index | Vývoj inflačních očekávání | Čínské měny | Řecko | Kurz EUR/CZK | Dnešní události | Propad exportu | Rostoucí náklady | Jednání o brexitu | Philip Morris | Říjnová inflace | ČNB Vojtěch Benda | Normalizace měnové politiky | Jádrová spotřebitelská inflace | Alena Schillerová | ING | Bankovní aktiva | Celkový trend | Airbus | Míra | Koruna oslabuje | Zisky akcií | Hospodaření státu | Úroky | Zisk čínských průmyslových firem | Makroekonomický kalendář | Hotelnictví | HDP v USA | Pokles polské ekonomiky | Americký průmysl | Státní svátek | Euro STOXX | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Bloomberg TV | Silné oživení | Nomura | Obchody | Mutace viru | Vice | Vývoj české ekonomiky | Květnová inflace | Předstihové ukazatele | Řetězec | ČNB Tomáš Holub | Luis De Guindos | Měnový trh | 3M PRIBOR | Koupěschopnost | ASML Holding NV | Silný trh | Dluhopisy | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Aktuální sentiment | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | Indikace | TABAK | Japonsko | S&P500 | Marriott | Klesající trend | EBay | HDP ČR | Čínská ekonomika | Ceny | Dior | Prudký pokles | Technologie | Ceny v dopravě | CHF | Kevin McCarthy | Současný stav | Energetická krize | Hypoteční sazby | Harmonizovaná inflace | Finální odhad | ČNB | Evropská unie | Cigna | VW | Parlamentní volby | Comcast Corp | Guvernér ČNB | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | MT4 | Náhrady mezd | Inflace zpomaluje | Zahraniční obchod | Pokles | James Bullard | Platební bilance | První obchodní den | Zdanění energií | Vakcína proti koronaviru | Zprávy o vakcíně | Pokles zásob | Rekordní minimum | Kalendář tento týden | Bund | ex | Makroekonomická situace | Onemocnění | Velikonoce | Biogen | Pozornost | Změny sazeb | Úrokové sazby v Maďarsku | Země EU | Americké společnosti | Rumunsko | Růst české ekonomiky | Charles Schwab | Prognóza ČNB | Ceny v eurozóně | EUR/NOK | Ceny zemního plynu | Počet prodaných nových domů | Royal Caribbean | Globální rizika | Merck & Co | Aleš Michl | BHP Group | Finančnictví | Technologické firmy | Růst tržeb | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Omicron | Americká ekonomika | Vysoké ztráty | Data z pracovního trhu | Nová mutace koronaviru | Podpora | Obchodník | Množství objednávek | Kroger | Akcie Apple | Směnný kurz | Ruský akciový trh | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Data z reálné ekonomiky | Výhled na příští rok | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Informace o vývoji inflace | Bohemia Energy | Tempo poklesu | Kurz euro dolar | Hermes International | Index cen | Znovuzavedení šrotovného | Dodávky plynu do Evropy | Banka Credit Suisse | Index PX | Čínská vláda | Daně | Novela zákona | ECB | First Republic | Nejistota | Snížení spotřeby plynu | Lídři | Inflace v červenci | OECD | Pivot | Navýšení sazeb | České HDP | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Dodání likvidity | Historická data | Zlepšení nálady | Pozitivní sentiment | Ukotvení | Sektor služeb | Ekonom ECB | Ekonomická důvěra | ADP report zaměstnanosti | Zisky | Snižování inflace | E-commerce | Pandemická situace v USA | Současné ceny | BNP Paribas | Prezident Trump | Byznys | Polská podpora | Oslabení koruny | Zvýšená volatilita na trzích | ILO | Den nezávislosti | EURIBOR | Americká data | Globální ekonomika | Podnikatelské klima | Nvidia | ACEA | Allianz SE | USD/TRY | PX index | Expedia | Nejprudší pokles | EU summit | Vývoj HDP | Boris Johnson | Komentáře členů Fedu | Růst výnosů | Jestřábí hlasy | Podniky | Růst světové ekonomiky | Cisco Systems | Cena hliníku | Ustupující inflace | Koronavirová situace | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Toyota | Ratingové agentury | Americký fiskální balíček | Společná měna | EUR Index | Cena zlata | Marže | Zastavení výroby | Světové obchodní organizace | HSBC | Finanční svět | Pullback | USA inflace | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americké hospodářství | Rizikové averze | Přecenění | Zvýšení dividend | Turecký prezident | Pojištění vkladů | Růst cen | Rizikové investice | Rozvolnění restrikcí | Dopady pandemie na ekonomiku | Kurzový závazek | Sada dat | Dluhový strop | Momentum | Polská národní banka | Referendum | Cenový pohyb | Útlum aktivity | Exxon | Neutrální úroková sazba | Americký zpracovatelský průmysl | Odvětví | Německá vláda | Repo sazby | Společnosti Netflix | Čínský vicepremiér Liou Che | Jestřábí přístup | Index nákupních manažerů (PMI) | Podpůrný balíček | MJ | Financování | Internetové prodeje | Polská ekonomika | ČSÚ | Sentiment na finančním trhu | Zavedení dovozních cel | Microsoft Corp | Index DAX | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Německý index DAX | Stres | Automobilový průmysl | Medtronic | Zasedání americké centrální banky | Americká lehká ropa | Photon Energy | Pokles ekonomiky | Prodávající | Celkový deficit | Index Sentix | Korunové sazby | Tovární objednávky v Německu | Švýcarská národní banka | Poptávky po dolaru | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Snížení sazeb | Investiční poradenství | Společnosti | Fitch | Maďarský forint | Wells Fargo | Růst spotřebitelských cen v Německu | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Ceny zboží | Obchodní spory | Hermes | Virus | Rozhodnutí ČNB | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Line | Zastavení ekonomické aktivity | Prezident Joe Biden | Volný obchod | Otevření obchodu | Vyšší ceny | Opatření proti šíření koronaviru | MetaTrader 4 | Průměrná hodnota | Indikátory | Prodeje potravin | Index Big Mac | Názory analytiků | Konec dezinflace | Meziroční inflace v ČR | ERA | Jedno euro | Nájemné | Statistika z USA | Index nákupních manažerů ve výrobě | QE | Obchodování na akciových trzích | Louisiana | Estee Lauder | Průměrná mzda | Cena | Malé podniky | Český maloobchod | Fiserv | Thermo Fisher Scientific | Dnešní čísla | Maďarská měna | ECB dnes | Propad sentimentu | Závislost na Rusku | Akciový trh v USA | První odhad | Akciové indexy v USA | Swap | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | NY FED | CME | Spotřebitel | Německé ceny v průmyslu | Švýcarská centrální banka | Průmyslová výroba v USA | Colt CZ Group | Nastavení sazeb | Hospodářský růst | Česká republika | BAT | Prezident Fedu | Tržní sazby | Posílení eura | Německé hospodářství | Ekonomická aktivita v USA | Úvěrové podmínky | Odhodlání | Posilování kurzu koruny | Inflace v Maďarsku | Důvěra v průmyslu | Americký dolar | Kartel OPEC | Ekonomika | WTI | Hrozba recese | Světová banka | Otevřená pozice | Bod | Miliardy korun | Přenos | Shares | Silnější koruna | NetEase | Historické maximum | Polský zlotý | Bilance aktiv | Odpor | PRIBOR | Paládium | Index nákupních manažerů | Index MOEX | Pokladniční poukázky | Finanční analytici | Obchodování dnes | Čína | Pokles spotřebitelských cen | Data PMI | Cena ropy dnes | Únorová inflace | Pfizer a BioNTech | Příběh milionáře | Republikáni | BNP | Obchodování na americkém trhu | Honeywell International | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Čeští spotřebitelé | Konjunkturální průzkum | Saúdská Arábie | Zpomalení globální ekonomiky | Novozélandský dolar | OCI | Domácnosti | Investování do akcií | Sázet | Silný propad | Inflace v ČR | Výkyvy kurzu koruny | Cena ropy | FTSE | Průměrná hrubá měsíční mzda | Euro Stoxx 600 | Obavy trhu | Nižší výdaje | Úrokový diferenciál | Inflace | Advanced Micro Devices | Vývoj kurzu koruny | Devizové intervence | Apreciace | Drobní investoři | Tržní sentiment | Větší riziko | Využití kapacit | Účet platební bilance | Fed dnes | Domácí měna | Situace | Koronavirová epidemie | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Německý Ifo index | Historické rekordy | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Snížení schodku | Erste Group | Daně z příjmů | Twitter | Akcie na pražské burze | Euro vůči dolaru | Dolar k japonskému jenu | Destatis | Ropa typu Brent | Prosus | Inflační šok | Marriott International | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Mírná korekce | Krach | Rekordní propad | Alphabet | Hodnota HDP | Struktura | Bilance běžného účtu | Vliv Sovětského svazu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Aktivita v průmyslu | Emmanuel Macron | Americká průmyslová produkce | Nové rekordy | Ceny v průmyslu | ROCE | Ekonomická zpráva | Počet žádostí o podporu | Deere | PCE inflace | Spotřební daně | Koronavirus | Lira | Vývoj kurzu EUR/USD | USD/CZK | TJX | DOT | Filip Kalčák | Samou | Novartis AG | Jednání ECB | Nové zakázky | IHS Markit | Sentiment spotřebitelů | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Interpretace | Americké akciové trhy | Koruna dnes | Světová ekonomika | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | Zlepšení nálady v Německu | KLM | Spolkový statistický úřad | FX | ConocoPhillips | Aukce | Optimismus | Propad HDP | Ekonomiky eurozóny | Situace v Německu | ISM indexy | Očekávání do budoucna | RUB | Royal Dutch Shell | Česká ekonomika | Polská vláda | Stagnace | Kurz | Georgia | Sdružení automobilového průmyslu | S&P/Case-Shiller | Market | Počet zákazníků | Americký PMI | Výsledky ISM | IFO index | Vývoj měnového páru USD/RUB | Inflace v říjnu | London Stock Exchange Group | Unicredit | Měsíční mzda | Big Mac | Silnější euro | Růst mezd | Google | Světová válka | Pokles výnosů | Horší data | Ekonomické zpomalení | CME Group | Poptávková inflace | Rozkolísaný | Grafy | Bilance Fedu | UST | Tržby | Liou Che | PMI indikátor | Evropská spotřebitelská důvěra | USD/SEK | Míra úspor domácností | Occidental | Nastavení měnové politiky | Vládní koalice | Optimismus na akciových trzích | Nižší růst | Aktivum | Oracle | Abbott Laboratories | Úspěšný týden | Ranní okénko | Silnější kurz | Klouzavý průměr SMA | Německé banky | Sazby ECB | Dnešní zasedání ČNB | Boční trend | České mzdy | Deficit státního rozpočtu | Prudký růst cen | EUR/HUF | Zvýšení volatility | EUR/RUB | Úspory | Kurz české koruny | Ekonomický institut | Proinflační | Makro prostředí | Ruský plyn | ČNB Tomáš Nidetzký | Průměrná mzda v ČR | FED sazby | Rozvíjející se trhy | Trh práce v USA | AUD | Bancorp | PEPSICO | SGD | Ekonomické restrikce | Historická minima | Zhoršení ratingu | Pilulka Lékárny | Prohlášení | Čísla o inflaci | Německá průmyslová výroba | Vysoké ceny | Tuzemský maloobchod | Předvolební průzkumy | Insolvenční návrh | Domácí data | SPAD | Predikce | Německý vývoz | Prognózy inflace | Analytici | JD.com | Elektromobily | Průmysl eurozóny | Nejlidnatější země světa | Dobré zprávy | Úřad práce | Delta mutace | Kurz koruny | Citigroup | Ekonomické výsledky | Důvěra v eurozóně | Softbank | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Koronavirové epidemie | Conference Board | Hospodářství | Vývoj německé ekonomiky | Konsensus | Zpracovatelský průmysl | Zvýšení inflace | Rada ČNB | Utahování měnových podmínek | Výše úrokových sazeb | Světové války | Stoxx 600 | Hang Seng | Vývoj na akciových trzích | Tuzemská inflace | Epidemiologická situace | Vyšší sazby | Kurz eura vůči dolaru | Zprávy z ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Brexitové dohody | Cheniere Energy | Největší evropská ekonomika | Sentiment v Americe | Zápis z Fedu | Geopolitické události | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | Zaměstnanost a ekonomika | Zahájení obchodování | Riziko systematické | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Růst důvěry | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Dynamika růstu | Zahraniční firmy | Odhady PMI | Poptávka | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Teplé počasí | Nižší ceny ropy | Týdenní zpráva | Pozitivní výsledek | Energetické krize | Měnové unie | Moody's | Americké ceny | Recese | Index strachu | Tempo inflace | Nálada v USA | Prezidentské volby v USA | Verbální intervence | Makro | Mzdový růst | ASML | Švýcarský frank | FXstreet | Německý ZEW index | Chuť riskovat | Erdogan | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Průmyslové ceny | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Výnosy českých státních dluhopisů | Situace na Blízkém východě | Otevírání ekonomik | Prostor pro pokles | Burzovní indexy | Největší propad | Výrobní index | Jak obchodovat | Philadelphia Fed index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Růst americké ekonomiky | Ekonomické krize | Alokace | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Produkce zemního plynu | Růstový trend | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Prime | Kofola ČeskoSlovensko | Air Products | Inflace ve Spojeném království | Vývoz z Německa | Americké burzy | Hospodářský cyklus | Nálada na akciových trzích | Slušné zisky | Prodeje existujících domů | Frank | Ruský akciový index | Ministři | Měnové páry | Změna politiky | Kapitálové výdaje | Balance | Guvernér | Mondelez | Mutace koronaviru | ISM | Negativní nálada | HDP v Evropě | Inflace v listopadu | Kurz eura | Zpráva z amerického trhu práce | Nárůst výnosů | Ziskovost | Předkrizové úrovně | Dnešní zpráva | Světová obchodní organizace (WTO) | Rekordní schodek rozpočtu | Ztráty zaměstnání | Předčasné volby | Expirace | Konsenzus | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Doporučení | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Problémy v bankovním sektoru | Zasedání Bank of England | Snížení produkce | Ceny potravin | Futures kontrakty | Hry | Alphabet (Google) | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Průmyslová výroba v lednu | Rychlý růst mezd | Benátské dukáty | Prezidentské volby ve Spojených státech | Měnověpolitické zasedání | Nálada spotřebitelů | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Globální trhy | Index důvěry | Japonská ekonomika | Základní sazby | Index euro stoxx 50 | Webináře | Rizika | Eurozóna | Regeneron Pharmaceuticals | Růst čínské ekonomiky | Výhledy | Náklady na práci | Hodnota akcií | Prezident Donald Trump | Vyšší volatilita | Intervenovat na devizovém trhu | Silná poptávka | Pracovní síly | Zvýšení cen ropy | Rostoucí inflace | Zoetis | Německá centrální banka | Helena Horská | Hodnota indexu | Schwab | Index pražské burzy PX | Svíčkové formace | OSN | Velké technologické firmy | Soud | IG | Měsíční report | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Booking | Cena elektřiny | PMI indexy | Soukromé podniky | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Finanční prostředky | Mince | Zásoby ropy | Americké volby | Kurz koruny vůči euru | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Akciový index DAX | CrowdStrike | Maloobchod v květnu | Růst cen nemovitostí | Majors | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Adidas | Pokles sazeb | Cenový PCE index | Meziroční inflace v září | Zásoby plynu | Komunistická garnitura | Pokles akcií | Kroky Fedu | Časový rámec | Odhad letošního růstu | TLTRO | Míra inflace | Rostoucí ceny komodit | Antivirus | Windfall tax | Přebytek obchodu | Zdražování ropy | Energetika | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Podnikové investice | MMF | Michala Moravcová | Honeywell | Slabá čísla | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Cenový vývoj | CNN | Pomalé oživení | USD/RUB | Signály | Spotify | Objem objednávek | Lockdowny | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Sázkové kanceláře | HDP Francie | Cyklus utahování měnové politiky | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americký Senát | Fed index | Indexy | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | PMI ve službách | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Zvýšení produkce | Riziková aktiva | Důvěra evropských investorů | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Hurikány | Mezinárodní měnový fond | Gold | Stav trhu práce | Peking | Průmysl | Oslabení kurzu | Body | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Japonský akciový index Nikkei | Americké akcie včera | Beyoncé | Dluhopisový trh | Napjatá situace | Podnikání | Pokles průmyslové produkce | Monetární politika | Rozvolnění protipandemických opatření | Tempo růstu | Nadprodukce | Oslabení forintu | GfK | Bilance ECB | Snížení daně | Aktivita firem | Bankovnictví | EdF | Český státní rozpočet | Ekonomická data z USA | Americké dluhopisy | JPMorgan | Francouzská ekonomika | SVB | Nadhodnocení | Intel | Bankovní rada České národní banky | NBP | Gamble | Biliony | Divergence | Počasí | Zdražování energií | Bankéři | Nejvyšší růst | ETF | Německé podniky | Nové dluhopisy | Akciové trhy | Struktura HDP | České dluhopisy | Problémy Credit Suisse | T-Mobile US | Měnový výbor Fedu | Zhoršení výhledu | Moneta Money Bank | Varování | Konsensus trhu | Guidance | Hospodářské soutěže | Počty nových žádostí o podporu | Viceprezident ECB | Reinvestování | Snížení volatility | Růst HDP | Situace na trhu | Reporty | APP | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Investiční výdaje | EOG Resources Inc | Long | Koncentrace | EUR/MWh | Reálná ekonomika | Rally | Silná koruna | Česká národní banka | Bankovní rada | Větší pokles | Americké banky | Smíšené obchodování | Macron | Výrazný propad | Zasedání České národní banky | Zpomalování inflace | Výsledek obchodování | Výroba v Německu | Členství v EU | Globální ekonomický výhled | Spokojenost | Co bude | Intesa Sanpaolo | Mezinárodní dohody | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Prohloubení deficitu | Sentix index | HDP za Q2 | Německá inflace | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | Průmysl a zahraniční obchod | České měny | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Business | Hlavní refinanční sazba | Drahé kovy | Freeport-McMoRan | Prezident USA | Měnová reforma | Ceny výrobců v eurozóně | Zrušení superhrubé mzdy | Arizona | Porsche | Jednání ČNB | Pokles cen | Prodej aut | Využití umělé inteligence | TikTok | Automatic Data Processing | Růst ceny | Akcie Nvidia | Technology | Veřejný dluh | YouGov | Zvedání úrokových sazeb | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | Proinflační riziko | Řešení energetické krize | Peněžní trh | Průmyslová výroba v tuzemsku | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Krach banky | ČBA | Holubičí tón | Výsledky amerických společností | Výsledky voleb | Měny regionu | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | MPSV | RBI | Klouzavý průměr | Ministryně financí Alena Schillerová | Ministryně financí | Cena severomořské ropy Brent | Firma | Časový úsek | Vysoké zisky | Diskontní sazba | Payrolls | Vývoj na finančních trzích | Futures na ropu | Sentix | Tomáš Holub | Týdenní pokles | Merck | Snížení cen | Vzrušení | Zákaz cestování | Německý statistický úřad | MasterCard | Záchranné balíčky | Pochybnosti | Globtrex | Výsledek voleb | Indikátor důvěry | Schodek zahraničního obchodu | Špatné zprávy | FOREX | Prodeje automobilů | Newmont | Zisky firem | Čínský akciový trh | Podnikatelská nálada v Německu | WTI ropa | Důvody měnové reformy | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Zveřejnění výsledků HDP | Načasování | Řetězce | Americký index S&P 500 | USD/JPY | Sentiment | Zrychlení inflace | Spekulace | Forexu | Zhoršení pandemie | Dnešní statistiky | Bývalý ministr financí | Maďarská centrální banka | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Počet stavebních povolení | Philadelphia Fed | Fiskální stimuly | Politika | Konkurence | Pozornost trhu | Banky v eurozóně | Duke Energy Corp | Čínský jüan | Barclays | Globální finanční trhy | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Ceny nafty | Míra nezaměstnanosti | Konjukturální průzkum | Komunikace | Celková inflace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Americké futures | Mistrovství světa v hokeji v Praze | Strach z inflace | ECOFIN | Deutsche Bank | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Konsolidace | Forint | Výprodej | Marathon Petroleum | GDP | Velká Británie | Ratingová agentura Fitch | Evergrande | World Bank | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Index Exportu | Kartel OPEC+ | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Zasedání FED | Micron Technology | Premiér Boris Johnson | Pokles průmyslové výroby | Otevírání ekonomiky | Japonský akciový index | Energetické společnosti | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Protiepidemická opatření | 1D | Ceny ve výrobě v USA | Optimismus investorů | Obnovení růstu | Trader | Aktivita ve službách | Geopolitická rizika | FAO | Indie | Letectví | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Energetická krize v Evropě | Měnové politiky | Nominální růst | Vnímání | Akciové indexy | Poskytování hypoték | Index volatility VIX | Předstihový ukazatel | Hlavní ekonomické události | Nálada na trhu | Výprodej akcií | Sentiment v USA | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Německé automobilky | Zklidnění situace | Mercedes-Benz | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Maloobchodní prodej | WTO | Situace v průmyslu | Dohoda o brexitu | Dobrá zpráva | Karanténa | Janet Yellen | Zlevnění ropy | Invaze | Desetileté dluhopisy | Buy | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Fiskální balíček | Commerzbank | Varianty koronaviru | Proinflační působení | Zhodnocení | Euro | Omezení těžby | EU-USA | Reálné příjmy | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Klesající cena | Fiskální politika | Erste Group Bank | Dividenda | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Spojené státy a Čína | Americký trh práce | Sláva | Měnová politika ECB | Colt CZ Group SE | Míra inflace v eurozóně | STOXX50 | Hizballáh | Embargo | Zápis Fedu | Index pražské burzy | Economist | Debata | Obchodní dohody | Finanční podmínky | Ekonomický indikátor | Úspěch | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Propouštění | SWIFT | Růst akcií | Zvyšování úrokových sazeb | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Politika Fedu | Investiční očekávání | Evropský trh | Magnificent | Finanční trhy | Redukce | Statistický úřad | Aktuální situace | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Více volatilní | Daňový balíček | Vyšší daně | Naše prognóza | Negativní vývoj | Dobrý výsledek | PacWest | Data o inflaci | Expanze | Klesající úrokové sazby | Turistický ruch | Volkswagen | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Napadení Ukrajiny Ruskem | Odhad růstu ekonomiky | Banka First Republic | LTRO | Walt Disney | Index pro zpracovatelský průmysl | Bílý dům | OSVČ | Situace v Číně | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Důvěra v Německu | Německé ekonomiky | DAX | Cena niklu | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Počet Američanů žádajících o podporu | PMI za leden | Klid | Spojené státy americké | USD za barel | Zlotý | Poslanecká sněmovna | Nikkei 225 | Burze | Počet nakažených | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Výnosy státních dluhopisů | Pokles reálných mezd | Jaderné elektrárny | Vývoj měnového páru EUR/USD | Středoevropské měny dnes | FXstreet.com | Nevada | MetLife | Návrh rozpočtu | New York | Yield | St. Louis | Daň z příjmu | Inflace ve Velké Británii | Saldo zahraničního obchodu | Pohyby na trzích | Ekonomické prognózy | Siemens Healthineers | Spready | Podhodnocený | Nálada v české ekonomice | Fresenius | Dodávky ropy | HCOB | Zajišťování | Euro včera | Reakce koruny | Zdanění | Portál FXstreet.cz | Plán fiskální podpory | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | Pocity | Protipandemická opatření | USD/MXN | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | Riziko likvidity | Situace na trzích | Únorová bilance zahraničního obchodu | Holding | Celkový výsledek | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Cíle | Participace | Pokles poptávky | Informace z trhu | Rekordní schodek | Index strachu VIX | Ceny domů v USA | Rozhodnutí Bank of England | Pozitivní očekávání | Napadení Ukrajiny | Členské státy | Akcie ve světě | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | Slabší kurz | Majoritní akcionář | Člen rady guvernérů | Erste | Prezidentské volby | Dopad epidemie na ekonomiku | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Obchodní aktivita | Výplata | Navýšení | Neomezené množství | Snížení spotřební daně | USA a Čína | Index ekonomické aktivity | Lucembursko | Ekonomická rizika | Ropa | Dodávky zemního plynu | Rezervy | České vlády | Ekonomka | Měny emerging markets | Kalendář ekonomických událostí | Měnová politika ČNB | Americká inflace | Rozvoj | Dubnový PMI | Fox News | Rychlost | Výdaje | Goldman Sachs Group | Měna euro | Kraft Heinz | Transakce | Objem dovozu | HealthCare | Dolar | Blizzard | Facebook | Obchodní jednání | Sankce | Osobní výdaje | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Domácí měny | Růst nezaměstnanosti | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | Irsko | Důležité zprávy | Hodnoty měny | Otevřenost | Vývoj na akciovém trhu | Reinvestice | Hospodářské výsledky společnosti | Spotřeba domácností | Index MSCI | Slabší dolar | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Prognóza ECB | Průzkum společnosti | Mzda | Vánoční svátky | Inflační data | Inflace v březnu | Program QE | Značný pokles | USDX | Politické rozhodnutí | Kurz euro | Tvorba pracovních míst v USA | Inaugurace | Federální rezervní banky | Datový kalendář | Inflace v prosinci | Heineken | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabení eura | Dominion Energy Inc | Obchodní podmínky | Silný pokles | Tržní predikce | Základní sazba | Anexe Krymu | Uvolnění měnové politiky | Situace na trhu s ropou | Dopad koronaviru na ekonomiku | MSCI | Karanténní opatření | Ukončení nákupu aktiv | M2 | Thomson Reuters | Kypr | Guvernér Rusnok | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Inditex | EUR/CHF | Konzervativci | Příjmy do státní pokladny | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Rozhodnutí centrální banky | Reakce investorů | Data z Německa | Eni | Christine Lagarde | Optimismus na trhu | Ohlédnutí | Air Liquide | Otevření ekonomik | Data z ekonomiky USA | Globální ekonomický kalendář | Intervence centrální banky | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Obchod | Cenový pokles | Prezident Putin | Pravděpodobnost recese | Navýšení úrokových sazeb | Globální finanční krize | NEST | Rusko | Smíšené výsledky | Pokles nezaměstnanosti | Ceny výrobců | Měnový výbor | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Relativní stabilita | Iracionální | Akcionář | Úsilí | Vicepremiér | Britská dolní komora | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Další růst sazeb | Oslabení | Spojené státy | Evropské méně | Zkušenost | Stagflace | Výkonost průmyslu v eurozóně | Útok na saúdská ropná zařízení | Signál | Ekonomický výhled | Írán | Zdražování | Retail | Výsledky maloobchodních tržeb | Výsledkové sezóny | Tržby obchodníků | Britská vláda | Přístup k inflaci | Pips | ADP | Nálada v ekonomice | Projev šéfa Fedu Powella | Kupní síla | FOMC | Nejvyšší deficit | Úbytek | Americká burza | Raytheon Technologies | Ropy | Purple Trading | Jan Procházka | Důvěra amerických spotřebitelů | Objem investic | Nové žádosti o podporu | Akciové futures | Makroekonomická data | Platforma | Singapur | Pohonné hmoty | Míra úspor | OMV | Devizové rezervy | NFIB | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Záchranný balíček | Produkce energií | Uvalené sankce | Guvernér české národní banky | Koruna posílila | Ekonomický dopad | TotalEnergies | Společnost | LTV | Hospodářské politiky | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | Německé akcie | Maloobchodní tržby v listopadu | PinBar | Sázky | Futures na americké akcie | Forbes | Dynamika mezd | Nové prognózy | Pozitivní výsledky | Purple Trading Petr Lajsek | Allergan | Historicky nejnižší | Komerční banka | AXA | Utažení měnové politiky | Patová situace | Negativní výhled | Očekávaná inflace | SEC | Jestřábí Fed | BMW | Německá burza | Inflace v Německu | Tržní ocenění | Snížení základní úrokové sazby | Non-Farm Payrolls | Výkon německé ekonomiky | Rozšíření | Geopolitika | Dopad koronaviru | Vývoj kurzu polského zlotého | NBER | Průzkum ČSÚ | Ekonomka Raiffeisenbank | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Zásobníky | Devizové rezervy ČNB | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Dlouhodobý pohled | České maloobchodní tržby | Společná evropská měna | Zpomalování americké ekonomiky | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Nálada | Lech | FX trh | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Index PCE | Eura | Tisková konference | Kompenzační programy | UnitedHealth | Výsledek HDP | Verizon Communications | Stimuly | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Organizace | Česká inflace | Brazílie | Ryanair | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Services | Úrokové swapy | VIX | BlackRock | P&G | Banky | Stock Exchange | Epidemie koronaviru | Dostupnost bydlení | Růst | Covidové restrikce | Akcie společnosti Alphabet | Akciový trh | Zobchodovaný objem | Fed včera | Polská centrální banka | 3М | Letošní maximum | Materiály | Nová mutace | Palo Alto Networks Inc | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Akcie evropských bank | Čas na nákup | Průmyslová produkce v eurozóně | Nejnovější údaje o inflaci | Finanční situace | Volvo | Proti trendu | VMware | Vypuknutí pandemie | Aukce státních dluhopisů | Zajištění | Dominion Energy | Propad poptávky | Administrativa | Známky oživení | Počet potvrzených případů | Členové OPEC | Impulzy | Parlament dnes | Výnosy amerických státních dluhopisů | Silicon Valley | Fortinet | Česká průmyslová výroba | Propad cen ropy | Snížení inflace | Colt | Obchodní bilance | Pandemie | Nominální mzda | America first | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | PCE index | Schodek | Rychlý růst cen | Bankovní sektor | Lockdown | Wirecard | Cenový index | Negativní zprávy | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Čínský trh | Eva Zamrazilová | Úročení | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Měnový pár | Thermo Fisher | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Varovné signály | Tuzemská měna | Vyjednávání o brexitu | ISM index | Nový týden | Valuace | Daňový aparát | Ovlivňování | Produkce ve stavebnictví | Obchodní komora | Průmysl v listopadu | Český výrobní sektor | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Ministr spravedlnosti | Letecká společnost | Američtí voliči | Šíření nákazy | Index Fedu | Průmyslová výroba v září | Přísná měnová politika | McKesson Corp | Meziroční inflace | Osobní příjem | Zveřejněné údaje | Americký HDP | Německé ceny výrobců | Tradeři | Analytický tým | Tvorba fixního kapitálu | Hypoteční sazba | LVMH | Pracovní den | Tightening | Merck KGaA | Evropská nezaměstnanost | Tovární objednávky z Německa | USD/HUF | Jerome Powell | Vyšší inflace v Německu | Forward guidance | Dnešní datový kalendář | Růst cen výrobců | Objem zakázek v německém průmyslu | Zhoršování pandemické situace | Rekordní pokles | Inflační riziko | Gilead Sciences | Průmysl v USA | Výkyvy | Dánsko | Mzdově-inflační spirála | Nálada v ČR | Německé maloobchodní tržby | Celní politiky | Volatilní | GameStop | Stoupající sentiment | Schodek státního rozpočtu | Obchodní příležitosti | Index nových objednávek | Nezaměstnanost v červenci | Výsledek britských voleb | Altria Group | Plynovod Nord Stream | Ford Motor | Optimismus spotřebitelů | Záznam z jednání ČNB | Vlna omikronu | Sentiment v ekonomice | RTX | Vyšší úroveň | Situace kolem SVB | Société Générale | Německý průmysl | Dow Jones | Dnešní ekonomický kalendář | Klesající inflace | Sazby v Polsku | Repo operace | Psychologický efekt | Předsedkyně Evropské komise | Průmysl v Německu | Fox | Očekávaný růst | Vyšetřování | Míra nezaměstnanosti v ČR | Makroprognózy | Ukazatele | CNY | Šéf Fedu Jerome Powell | Kompenzace | Nejnovější data | Investice firem | Estonsko | Měnové podmínky | Americký tapering | Jestřáb | NBH | Uzdravování | Chod ekonomiky | Portugalsko | Březnová data | Meta Platforms | Benchmark | Jednání o státním rozpočtu | Situace na trhu práce | Dlouhodobější výhled | Volatilita na finančních trzích | Banka | Bankovní rady ČNB | Sanofi | Údaje o průmyslové výrobě | Rakousko-uherské koruny | Americký ministr obchodu | Randal Quarles | Údaje o hrubém domácím produktu | Americké ceny nemovitostí | Postupné otevírání ekonomiky | Oslabení dolaru | Výprodej dluhopisů | Čtvrtý zlotý | L3Harris Technologies | Covid | Americká administrativa | Spotřebitelský sentiment v USA | Nová historická maxima | Vysoký přebytek | Výrobní ceny | Simon Johnson | Omezené dodávky | Dynamika HDP | Šok | Costco | Celková míra nezaměstnanosti | Používaná platidla | Americké makro | Analog Devices | Produkce ropy | Jednání centrálních bankéřů | Platidla | Fannie Mae | Hospodaření | Průmyslová výroba v Itálii | Astrazeneca | Počty žadatelů o podporu | Investorský sentiment | Firemní výsledky | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Zahraniční akcie | Maďarsko | Průmyslníci | Výrobní sektor | Cena kontraktu | Slevové akce | Inflace v České republice | Vývoj devizových rezerv | Vývoj průměrné mzdy | Růstový potenciál | Šéf britské centrální banky | Telekom Austria | NZD/USD | Geopolitické vlivy | Dění na finančním trhu | Vývoj státního rozpočtu | Růst ekonomické důvěry | Růst v oblasti služeb | Korunový trh | Komunikace ČNB | Nord Stream 2 | Růst cen komodit | Konference v Jackson Hole | Data ČSÚ | AMS | České ceny výrobců | British American Tobacco | Prognóza Evropské komise | Prodeje aut | HDP EU | Růst cen ve výrobě | Růst výroby | Chemický průmysl | Kamala | Aktuální očekávání | PayPal Holdings Inc | ExxonMobil | Forward | Cenové války | Wisconsin | Dollar Index | Export do Ruska | Vývoj na devizovém trhu | Banky v ČR | Trhy | Dividendy ČEZ | Vakcinace | Týden na finančních trzích | Ekonomický cyklus | Joseph Trevisani | Americká sněmovna reprezentantů | Výrobní ceny v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Inflační vývoj | Na burze | Agentura Reuters | Finanční polštář | Christine Lagardeová | Zasedání centrální banky | Cestovní ruch | Macy’s | Emerging markets | Volby v USA | Ekonomické aktivity | Růst cen nájmů | Analytička | HDP USA | Rozhodnutí americké centrální banky | Pozitivní signál | Středoevropské měny | Americký trh nemovitostí | Procter & Gamble | Spor EU-USA | Ekonomiky | Platební bilance ČR | Situace na americkém trhu práce | Meme akcie | PMI ze sektoru služeb | Chybějící poptávka | Šíření mutace | Hlavní ekonom ECB | City | Oslabení exportu | Zasedání FOMC | S&P 500 | Obchodní plán | Sazby hypoték | Zápis ze zasedání Fedu | Normalizace úrokových sazeb | Americké tovární objednávky | Dluhopisy s kratší splatností | Index spotřebitelských cen | Američtí politici | Zvednutí sazeb | Hyundai | Práce v Německu | Vyšší ceny ropy | Největší ztráty | Údaje o inflaci | Panika | NAHB | Rakousko | Maloobchodní tržby v eurozóně | Španělsko | Americký prezident | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Kurz EUR | Český PMI index | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Americký maloobchod | Nízká inflace | PLN/CZK | Refinanční sazba | Onemocnění COVID-19 | Zahájení intervencí | Ministr financí | Nejvyšší objem | Britský premiér | Maloobchodní sektor | EK | Rostoucí ceny ropy | Svobodné měny | Koruny vůči euru | Německá spotřebitelská důvěra | Problémy v dodavatelských řetězcích | NZD | Zrychlení růstu | Obchodní dohoda | Odhad poptávky po ropě | Evropský parlament | Komoditní měny | Výsledek amerických voleb | Makroekonomické údaje | Výhled pro Německo | Proinflační rizika | Aktuální kurz | TRY | Summit G7 | Míra inflace v únoru | PMI pro sektor | Pozitivní seance | Manažeři | Kurz dolaru | Moderna | Tlumení QE | Pobočka FEDu | Snižování nákupu aktiv | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | Američané | Odhady analytiků | Zahraniční bilance | Prodeje rodinných domů v USA | Krize | Růst sentimentu | Management | Pokračování trendu | Tržby ve službách | Reakce centrální banky | Počet zaměstnaných | Kvantitativní uvolňování | Reálný HDP | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Účetní ztráty | Zadluženost | Průmyslové aktivity | Míra nezaměstnanosti v březnu | Meziroční inflace v Německu | Smíšené pocity | Negativní dopad | Hospodaření vlády | Hospodářská politika | Phillips 66 | Epidemické situace | Reálná mzda | US dollar | Refinanční operace | UBS | NATO | Indikátor ekonomického sentimentu | Americký trh | Údaje | Vývoj peněžní zásoby | Psychologie | Index Euro Stoxx 600 | Důvěra v českou ekonomiku | Rozsah konfliktů | Zamyšlení | Růst výnosů u amerických dluhopisů | UBS Group AG | Vyšší mzdy | Propad indexu | Obchodníci | Reportované výsledky | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Ztráty | Sazby Fedu | Důvěra investorů | Oscilátory | Suroviny | Index CSI 300 | Snižování cen | Společnost Boeing | Všechny indikátory | Pokles exportu | Duke Energy | Shell | Míra volatility | Financial | Riziko recese | Ruské akcie | Sezónní faktory | Konec roku | PX Pražské burzy | Short | Eskalace | Podíl nezaměstnaných | Drawdown | Humana | Stlačení inflace | Ruské rubly | Objem devizových intervencí | Míra nejistoty | Snižování sazeb | Dostupná data | Raiffeisenbank a.s. | Proinflační faktory | Důvěra spotřebitelů | Nově zahájené stavby domů | Odhad vývoje HDP | TOPIX | Rozpočtový schodek | Northrop Grumman | Booking Holdings | Stát New York | Nemovitosti | HDP v Maďarsku | Inflace v Evropě | Stříbro | Visa | Horší časy | Dopady pandemie | Target | Meta (Facebook) | Spotové ceny | Activision | Stav americké ekonomiky | GDPNow | Zdražení ropy | Mzdová dynamika | Enel | Zvýšení rizika | Sentiment amerických spotřebitelů | Odhady HDP | IG Metall | Firemní sektor | CSX | Palmolive | Průmysl v eurozóně | Problémy německého průmyslu | Christine Lagardová | Spotřeby plynu | Americké ceny výrobců | Snížení ekonomické aktivity | S&P Global Inc | Zemědělství | Trend klesající | Německé volby | Aktualizace softwaru | Zvýšení mezd | Inflace v únoru | Akcie firem | Hlavní ekonom | Pandemická situace | Německý ukazatel | Koruna posiluje | Směřování FEDu | ABB | Tesla | Volatility | Zisky čínských průmyslových podniků | Německá míra nezaměstnanosti | Aramco | Repsol | US dluhopisy | Ztráta | Hlasy pro zvýšení sazeb | Rozpočet | Tržby maloobchodníků | Vysoké sázky | Vývoj komodit | Zpřísňováním měnové politiky | Desinflační trend | Fed Business Outlook | Vstupu do EU | Tesla a Alphabet | Vývoj na trhu | Maloobchodní prodeje | Globální sentiment | Nová prognóza Fedu | Společnost S&P | Pozitivní vliv | Švédsko | Jednodenní zisk | Listopadové maloobchodní tržby | Úbytek pracovních míst | Invaze ruských vojsk | Směřování | Soudní dvůr | Intuitive Surgical | Šíření varianty omikron | Světové akciové trhy | Výroba počítačů | Vánoce | Použití záporných sazeb | Úroveň parity | Varšava | Express | Marathon | Český trh | Historie | Bezpečná aktiva | Zvýšení limitu pro zadlužení | Druhý odhad amerického HDP | Pokles světové ekonomiky | Míra inflace v Německu | Německo | Evropské maloobchodní tržby | Dnešní HDP | Uvolňování měnové politiky v USA | Druhá vlna | Österreichische Post | Dostatek likvidity | Americké trhy | Prodeje | American Express | Kolonizace | Nálada českých spotřebitelů | Ministr obchodu | Země eurozóny | DPH v Německu | Bankovky | Český index nákupních manažerů | Ruská centrální banka | Irská pojistka | Očekávání do budoucnosti | Norská koruna | Spotřebitelské ceny | Průmyslové podniky | Týdenní nárůst | Uherské koruny | Zástupci firem | Lepší zítřky | Francouzský ministr financí | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Investování | Instrumenty | Počet nových míst | Prognózovaní | Čínský vicepremiér | Vývoj jádrové inflace | Automotive | Amazon Prime | Světové trhy | Předstihové indexy | Americká centrální banka dnes | Český HDP | Kontrakt | Marsh & McLennan | Nejnovější údaje | Míra poklesu | Odhad amerického HDP | Žádosti o podporu | Měnové trhy | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Makroekonomické predikce | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Akciový index Nikkei | Nobelova cena za ekonomii | Člen bankovní rady České národní banky | Volby | Nowcast | Odhady růstu | Američtí zákonodárci | Ekonomické zotavování | Čínský HDP | Výsledky průzkumu Michiganské univerzity | MWh | Digitální daň | Nonfarm Payrolls | EUR/GBP | Rodinné rozpočty | Kimberly-Clark | Hospodářský výhled | Převzetí banky | Sentiment trhu | Evropské země | Akumulace | Ceny energie | Silná americká data | Oslabování koruny | Základní úroková sazba | Mzdy | Philip Lane | Biden | Šíření koronaviru | EOG Resources | ECB Luis De Guindos | Aktuálně trh | Znovuotevírání ekonomiky | Conference Board index | Jak vydělat | Big Mac index | Hamás | Zítřejší kalendář | Slovensko | Pozice | Ruský akciový index MOEX | Americký kongres | Nvidia Corp | Air France | Ministerstvo financí České republiky | Snížení úroků | Statistika | Americké příjmy | MF ČR | Narůstající ceny | Globální trh | Šéfka ECB | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu | Oživení globální ekonomiky | Viceprezident | Hospodářské noviny | Úrokové sazby | Přehřáté ekonomiky | Evropský datový kalendář | Riziko | Uvalení cel | Banka UBS | Sempra Energy | Zápis ze zasedání ECB | Rostoucí úrokové sazby | Nárůst nezaměstnanosti | Stabilita sazeb | Růst v letošním roce | Evropské akciové indexy | Uruguayské peso | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Evropské akcie dnes | Úrokové sazby ČNB | Hospodaření českého státu | Cenová stagnace | Bankovní asociace | Přerušení dodávek ruského plynu | Platina | Mimořádná opatření | Příjmy domácností | Setkání centrálních bankéřů | Rezistence | Horší data z Německa | Vysoká hodnota | Česká vláda | Časový horizont | USA | Směr trhu | Zastropování cen plynu | Poptávky po ropě | Pozitivní zpráva | JPMorgan Chase | Proočkování populace | Proticyklická kapitálová rezerva | Cena zemního plynu | Přicházející recese | Severní Karolína | Texas Instruments | Novo Nordisk | Největší pokles | Počet nezaměstnaných v Německu | Holubice | Deficit hospodaření státu | Nákup aktiv | Autodesk | Infineon | Tisková konference ČNB | Data ze Spojených států | Psychologie obchodování | Vývoj mezd | České sazby | Pražská burza | Lockheed | Název zlotý | Intervenovat | Americký akciový index S&P 500 | Staré měny | MF | Campbell Soup | Saudi Aramco | Republikánští senátoři | Ondřej Hartman | Ekonomické uzavírky | Strukturální změny | Evropský kalendář | Výkon | Německá nezaměstnanost | Průmyslová produkce v srpnu | Předpandemické hodnoty | Polský zlotý a maďarský forint | Zdražování cen | Proinflační faktor | Vliv války na Ukrajině | Měnové politiky v USA | Podpora eura | HDP v eurozóně | Indikátor investičního sentimentu | Zvýšení DPH | Ekonomická omezení | Dollar General | Akciový index PX | Jestřábí ECB | Oslabení kurzu koruny | Šéf amerického Fedu | Pandemie v Evropě | Hlavní ukazatele | Dassault Systemes | Ocenění | Úroková míra | Pražský PX | Indikátor | Výnosy dluhopisů | Liberty Ostrava | Vyšší výnosy | Motivace | Snížit úrokové sazby | Akcie společnosti ČEZ | DSTI | Celní spor EU-USA | Prognóza americké centrální banky | Dodavatelské řetězce | Odhad HDP v eurozóně | Nárůst počtu nově nakažených | Rozhodování Fedu | Zlepšování sentimentu | Nákupy aktiv | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Pokles hospodářství | Americký ministr financí | Pokračování růstu | ENEL | Další pokles | Levná ropa | V4 | Reakce ČNB | Nejvyšší nezaměstnanost | Poměrové ukazatele | Novo Nordisk A/S | ČNB snížila sazby | Polská měna | Robert Kaplan | Inflace v USA | CRIF | Opouští EU | Fiat Chrysler | Snížení úrokové sazby | Indexy PMI | Autozone | Britské parlamentní volby | Czech Credit Bureau | ČNB úrokové sazby | Kurzarbeit | Emise | Tropická bouře | Nemovitostní fondy | Liz Truss | Lufthansa | Aktuální nálada | Prodeje domů v USA | Výsledky amerických voleb | TLTRO III | Micron Technology Inc | PLZ | Business Outlook | Výhled v eurozóně | Nálada na globálních trzích | Měny v regionu | Caterpillar | Americký akciový trh | Práce | Centrální bankéři | Depozitní sazby | Nákupní manažeři | Systematické riziko | Ekonomika oživuje | Joe Biden | Evropská ekonomická důvěra | Tvorba pracovních míst | Růst výrobní aktivity | Nálada na finančních trzích | Kondice ekonomiky | Americký ISM | Růst deficitu | Více peněz | iPhone | Globální vývoj | Prodej | Chování spotřebitelů | Americká banka First Republic | Nezaměstnanost v březnu | Tržby v Německu | Steven Mnuchin | Ekonomický balíček | Rostoucí trend | Rok 2024 | Ministryně práce a sociálních věcí | Euforie | BOSSA | Home Depot | Akciový index MOEX | Výsledek inflace | Změny pracovních míst | GBP/JPY | Americké centrální banky | Zavedení digitální daně | Američtí centrální bankéři | Sezónní vlivy | Nastavení úrokových sazeb | Iberdrola | Celní spor | Spekulovat | Období nejistoty | Údaje o vývoji HDP | Data z ekonomiky | Největší ekonomika | Bossa.cz | Ekonomika USA | Obchodní řetězce | Průmyslová výroba | Objem dluhopisů | Cena plynu | Kapitálová rezerva | CISCO | Posilování eura | Moskevská burza | Rozbor | Průmyslové objednávky | Progres | Rusko-Ukrajinská krize | Obrat v měnové politice | Investiční | Hypotéza | Průzkum | Index Stoxx 600 | Zpráva o vývoji inflace | Cenový index PCE | Pozornost finančních trhů | Eli Lilly | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | Úvěr | Výkonnost | Mzda v ČR | Dukáty | Symposium v Jackson Hole | Constellation Brands | Zasedání Rady guvernérů | Změna trendu | Výroba aut | Ústup inflace | Akcie v Evropě | Daně z příjmů právnických osob | Inflace ve službách | Růst cen ropy | Zájem investorů | Práce z domova | Bunds | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Energetický sektor | Palo Alto Networks | EURCZK | Růst poptávky | Americká banka | Hospodářské oživení | Budoucnost | Němečtí exportéři | Finanční stability | Zhoršení nálady | Anheuser-Busch inBev | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sázky trhu | Snížení spotřeby | Celkový sentiment | Letní měsíce | Výkyvy cen | Dubnová inflace | Vakcína | Schlumberger | České ceny | Rozhodování | Obchodní války | Ekonomické prostředí | Eskalace konfliktu | Opatření | Ekonomika ČR | Walmart | Distribuce | Evropské sdružení výrobců automobilů | Index S&P 500 | Ekonomický poradce | Ekonomická situace | Spotřebitelská nálada v USA | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Závislost | Novela zákona o ČNB | Největší ekonomiky | Negativní data z americké ekonomiky | Ceny ve výrobní sféře | Index inflace | CEE region | Propad průmyslu | Prodeje domů | Údaje z německé ekonomiky | Pořízení vlastního bydlení | Vývoj peněžního agregátu | Daně z neočekávaných zisků | Rubl | USD/SGD | Aktivita v sektoru služeb | Objem zakázek | Data o výrobní inflaci | HDP | Poptávková strana | Snížení DPH v Německu | Celková nabídka | Verizon | Mzdy v ČR | Výroby osobních automobilů | Očekávaná data | Počet potvrzených případů nákazy | Christian Dior | Index euro | Dopad vysokých cen energií | Charter Communications | Ekonomická nálada | Meziroční růst spotřebitelských cen | Restrikce | Opatření proti šíření epidemie | Maloobchodní tržby | CL | Cenový propad | Světové centrální banky | Nezávislé Polsko | Pozastavení růstu | Výroba automobilů | Americká WTI ropa | Nejnovější prognóza | Obchodní partner | Čínský koronavirus | ASML Holding | Zasedání bankovní rady | Fond | Zlato | Nové zdroje | Kamala Harris | Luboš Růžička | Bristol-Myers | Počet Američanů bez práce | Amazon | Navázání na dolar | PacWest Bancorp | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | CZK/USD | Šance | Mezinárodní obchod | Statistici | Kurz eura k americkému dolaru | Členské země | Hlavní ekonomka | Vývoj cen ropy | Nedostatečné investice | Evropský průmysl | Rozhodnutí bankovní rady | Měkké přistání | Inflační očekávání | Stavební výroba | Inflační cíl 2 % | G7 | Evropské akciové trhy | Podpůrný program | Euro dolar | Nobelova cena | Německá Bundesbanka | Tisková konference Fedu | Sentiment v Německu | Index Nikkei 225 | USD/CAD | Ekonomické odhady | Volby do Kongresu | Výrobní aktivity | Investorská nálada | Vývoz do Německa | Vývoj měn | Investice v zahraničí | Stabilita | Dna | Estée Lauder | Rakuten | Aktualizovaná prognóza | Hodnota akcií ČEZ | Manufacturing PMI | Rolls-Royce | Omikron | Norfolk | Růst ekonomiky | Index PMI | Obchodování na burze | Americká cla | Ceny benzínu | Floriny | Setkání OPEC | PMI index | Světová obchodní organizace | Nezaměstnanost v ČR | Komodity | Výhled trhů | Pražský index PX | Nejhorší výsledek | Výběr daní | GSK | Dnešní report | Údaje o nezaměstnanosti | AbbVie | Americká centrální banka FED | Záchranný balík | Pandemie v Německu | Zastavení dodávek | Philadelphia Fed Business Outlook | Napětí mezi Ruskem a Západem | Maloobchodní tržby v USA | Vývoj cenové hladiny | Celní válka | Maďarský forint (HUF) | Applied Materials | Tuzemská nezaměstnanost | Miliardy | Investiční záměry | Částečný úvazek | Netflix | Oživování v průmyslu | IMF | Ekonomické podmínky | MSCI index | Výrobní náklady | Nálada nákupních manažerů | Objednávky | Růst cen průmyslových výrobců | Velmi volatilní | Trhy v USA | Caixin | Očkování | Colgate | Tisková konference šéfa Fedu | Zklamání investorů | Polský zlotý (PLN) | Belgie | CAD | Cla na zboží | Tržby v eurozóně | Navyšování cen | Výnosy | Sektor služeb v USA | Zprávy z Fedu | Likvidita | Vliv války | ČTK | ČNB dnes | Sankce vůči Rusku | Pokles německé ekonomiky | Dluhopis | Jádrová inflace v eurozóně | Varta | Stravenkový paušál | Jan Frait | Americké akciové indexy | Sentiment v eurozóně | Nedostatek zboží | Návrh rozpočtu na příští rok | PMI pro sektor služeb | Vysoké úrokové sazby | Štěstí | Počet volných míst | Zveřejňování výsledků | PPI index | Příliv přímých zahraničních investic | Stav ekonomik | Vlády | Solidní růst | Uhlí | Produktivita práce | Růst průměrné mzdy | KBW | Pohled bankéřů | Covidový šok | PCE inflace v USA | Linde | AUD/USD | David Vagenknecht | Disney | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Růst ceny ropy | Dluh eurozóny | Daron Acemoglu | Vítězství Donalda Trumpa | Investor | Změny úrokových sazeb | USD/CNY | Markit | Analýza | ČR | Poptávka po státních dluhopisech | Polská podpora eura | Nákup dluhopisů | Recese americké ekonomiky | Čínské firmy | Pozitivní sentiment na trzích | Hike | Americké firmy | Nakupovat | Americká vláda | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Americké vlády | Tomáš Nidetzký | Filip Para | Ceny mědi | Japonský jen | Hluboké ztráty | Abbott | Nejnovější statistika | Ekonomika Španělska | Domácí poptávka | Trading | Vývoj inflace v ČR | Vítězství | Ekonomika Slovenska | CEE | Bělorusko | Fundamenty | Wall Street | Výsledky společnosti Nvidia | News | Dnešní ADP | Guldeny | Poptávka po ropě | Británie | Počet nezaměstnaných | SPD | Společnost BOSSA | Odchylky kurzu koruny | Zhoršení epidemické situace | Propad průmyslové výroby | Nesoulad | Výraznější pokles | Zrychlení inflace v eurozóně | Výnosy italských dluhopisů | Oživení ekonomik | Průlom | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Vojtěch Benda | Ruská ekonomika | Podmínky ve výrobě | Skepse
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot
|
|