Spotřebitelská inflace
Inflace v březnu poklesla, meziročně dosáhla 15 %
13.04.2023 Spotřebitelské ceny v březnu vzrostly meziročně o 15,0 %, meziměsíčně o 0,1 %. Stejně jako v únoru tak tempo klesalo u obou sledovaných metrik. Meziměsíčně inflace poklesla z lednových 6,0 % na 0,6 % v únoru a nyní do blízkosti stagnace v březnu. Meziroční dynamika z lednových 17,5 % a únorových 16,7 % poklesla na rovných 15 % i díky vyšší srovnávací základně z loňského roku, zejména v případě energií a pohonných hmot. Březnový výsledek dopadl v souladu s naším i tržním odhadem a reakce na trhu je tak pouze velmi vlažná.
Ranní okénko - Data ze Spojených států s trhem příliš nezahýbala
13.04.2023 Hned po ránu dorazí z tuzemské ekonomiky informace o březnovém růstu cen, kdy proti únoru by se mělo dostavit snížení jak meziměsíční, tak meziroční míry inflace. Včera již přišly výsledky ze Spojených států, které se příliš neodchýlily od odhadu analytiků a meziroční inflace nakonec dosáhla rovných 5,0 %. Ve večerních hodinách pak dorazil zápis z posledního zasedání Fedu, který ukázal, že na jednu stranu setrvávají obavy ohledně příliš pomalého tempa desinflace, na druhou stranu je ale další zpřísňování měnových podmínek omezeno problémy v bankovním sektoru. Ohledně květnového rozhodnutí žádná výraznější nápověda nepřišla a trh i nadále předpokládá, se zhruba 2/3 pravděpodobností, 25bb hike.
Ranní okénko - Dnes dorazí výsledek americké inflace
12.04.2023 Za několik málo minut přijde z tuzemské ekonomiky výsledek ohledně nezaměstnanosti sledované MPSV. Ta není očištěna o sezónní vlivy, díky čemuž očekáváme za březen mírné snížení. Podstatně zajímavější pro globální trhy ale bude odpoledne zveřejňovaná americká inflace. U březnové meziroční míry je očekáván poměrně výrazný pokles, ovšem doprovázený stagnací či mírným růstem u jádrové složky. Pro investory půjde o zásadní indicii před zasedáním Fedu na začátku května. Aktuálně naznačují futures zhruba 70% šanci, že americká centrální banka bude hikovat o 25bb, zbytek jde ve směru stability sazeb. Pokud by jádrová inflace vykázala výraznější růst než na trhem očekávaných 5,6 % (5,5 % v únoru), patrně by zde došlo k přecenění, které by se odrazilo i poklesem cen (resp. růstem výnosů) na dluhopisovém a v důsledku i akciovém trhu.
Ropa je kvůli nízké čínské poptávce a slabšímu dolaru před bez výraznějších změn
11.04.2023 Ceny ropy jsou dnes bez výraznějších změn. Obavy ze stále slabé čínské poptávky po zveřejnění dat o inflaci vyvažuje levnější dolar, který podporuje poptávku. Ropě pomáhají i očekávání, že by americká centrální banka (Fed) mohla zvolnit svou měnovou politiku.
Ranní shrnutí (11.04.2023)
11.04.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování převážně výše. S&P 500 si připsal 0,10 %, Dow Jones se posunul o 0,3 % výše a Russell 2000 vzrostl o 1 %. Nasdaq zaostával a skončil beze změny.
Velikonoční cukrová horečka
05.04.2023 VELIKONOCE: Náš velikonoční index cen komodit používaných k tvorbě (kakao, cukr, mléko) a balení (hliník, dřevní hmota) velikonočních vajíček letos vzrostl. Vede ho dvouciferný nárůst kakaa a cukru, a to i přesto, že komodity jsou ze všech tříd aktiv nejslabší. To bude udržovat tlak na spotřebitelské ceny velikonočních vajec a svědčí to o pokračujících tlacích v dodavatelském řetězci potravin. Vzhledem k tomu, že spotřebitelská inflace v oblasti potravin roste v USA o 9,5 % a ve Spojeném království o 18 %, což je mnohem více než celková inflace, není to zrovna vítané. Tento trend je způsoben spíše narušením dodávek než silnější poptávkou a pro tvůrce politik je obzvláště obtížné ho zvládnout.
Maloobchodní tržby dopadly lépe, než se čekalo
05.04.2023 U dnes reportovaných ekonomických dat z Evropy převládají pozitivní překvapení ať už jde o německé tovární objednávky, francouzský průmysl či český maloobchod. Tržby vyjma prodejů aut byly v únoru meziročně nižší o 6,4 %, což na první pohled není důvod k optimismu. Nicméně s přihlédnutím k tomu, že data indikovala výraznější pokles, okolo 7 %, se pro finanční trh jedná o pozitivní zprávy ohledně stavu českého maloobchodu. Navíc byly revidovány údaje za leden z původních -7,7 % na -6,8 %. Z meziměsíčního pohledu zmíněný vývoj odpovídá poklesu o 0,4 % v únoru, zatímco v lednu došlo k růstu tržeb o 0,8 %. Z nominálního pohledu, tedy před očištěním o inflaci, tržby meziměsíčně v únoru vzrostly o 0,6 % po 2,4 % v lednu.
Ranní okénko - Inflace, navzdory snížení, nedá ECB možnost pauzy
31.03.2023 Dnešní ekonomická data dorazí z Česka, Německa, Eurozóny i USA. V tuzemsku se bude jednat pouze o finální odhad výkonu ekonomiky v 4Q22. Podle dostupných měsíčních dat nepočítáme s revizí a očekáváme, že bude potvrzen pokles HDP o 0,4 % mezikvartálně. V Německu byl před několika minutami zveřejněn údaj o únorových maloobchodních tržbách. Dostavil se pro finanční trh nečekaný pokles meziměsíčně reálně o 1,3 %, přičemž medián odhadu byl nastaven na +0,4 %. Pokles se dostavil také nominálně, o 0,5 %. Jedná se informaci, že slabá poptávka, která brzdila ekonomiku již v závěru roku, pokračovala i během letošního prvního kvartálu.
Ranní okénko - Meziroční inflaci v eurozóně čeká skokový pokles
30.03.2023 Dnes dorazí data o březnové inflaci z některých států eurozóny a nabídnou tak vodítko k zítřejšímu celkovému výsledku. Patrně nejsledovanější bude v odpoledních hodinách výsledek z Německa, již před několika málo minutami ale dorazil i pro většinou rozhodující výsledek ze Španělska. Meziroční míra inflace zde poklesla z únorových 6,0 % na 3,3 % (trh očekával 3,9 %). Meziměsíčně tempo kleslo z 0,9 % na 0,4 % (oček. 0,7 %). To tak dává naději na nižší výsledky i ve zbytku eurozóny, což trh již reflektoval mj. v poklesu výnosu na dvouletém německém bondu o více jak 10bb.
Ranní shrnutí (29.03.2023)
29.03.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování mírně níže. S&P 500 klesl o 0,16 %, Dow Jones se posunul o 0,12 % níže a Nasdaq se propadl o 0,45 %. Index malých podniků Russell 2000 klesl o 0,06 %.
Dolar nemá šanci na silný a trvalý růst
29.03.2023 Dolar zůstává pod tlakem kvůli uvolnění napětí v americkém bankovním sektoru. Nedávné údaje ukázaly, že dolarový index ICE se blíží 102,00 bodům, s největší pravděpodobností proto, že se investoři vracejí na akciové trhy, protože mimořádná opatření na podporu místního bankovního systému ze strany finančních úřadů výrazně snížila obavy z kolapsu. Zpráva, že společnost First Citizens Bank souhlasila s vykoupením všech vkladů a půjček zkrachovalé Silicon Valley Bank, byla také přijata investory s nadšením, což vedlo k tomu, že zajišťovatelé ztratili zájem o dolar. Zdá se také, že prohlášení představitelů Fedu o nutnosti pokračovat ve zvyšování sazeb, i když ne tak razantně, trhy nevyděsila. Důvodem je pravděpodobně skutečnost, že existuje trvalé očekávání ukončení zvyšování sazeb v blízké budoucnosti, přestože předseda Fedu Jerome Powell prohlásil, že žádné snížení sazeb pro rok 2023 neočekává a že centrální banka je dokonce v případě potřeby připravena prodloužit cyklus zpřísňování.
Trhy rostou s tím, jak se zmírňují obavy bank
21.03.2023 Převzetí Credit Suisse švýcarskou UBS pomohlo akciovým trhům k úlevné rallye. Analytici Moody's Investors Services ve své zprávě napsali, že "navzdory případným výhodám pro franšízu Moody's také poznamenává, že transakce představuje pro UBSG významné finanční, kulturní a s franšízou související integrační problémy".
Ranní okénko - Boj s inflací se odkládá na neurčito, trh sází na prudký pokles sazeb
14.03.2023 Dnes vychází v USA únorová inflace. Ta bude jedním z posledních dílků před zasedáním Fedu, které je naplánované na příští týden. Po turbulentním dění v americkém bankovním sektoru ale na výsledné cifře patrně bude záležet méně, než se původně čekalo. Inflační tlaky v americké ekonomice sice setrvávají a meziměsíční růst dosáhne hodnoty okolo 0,4 %. Trh přesto v posledních několika dnech výrazně posunul svá očekávání a namísto původně předpokládaného vrcholu sazeb poblíž 5,8 % nyní očekává vrchol o procentní bod nižší.
Ranní okénko - Tento týden dorazí americká inflace, zasedat bude ECB
13.03.2023 Pohled do ekonomického kalendáře na tento týden jasně naznačuje, že nuda na trzích nebude. Zatímco dnešek je ještě odpočinkový a investoři tak budou mít čas zpracovávat víkendové dění okolo banky SVB, od zítřka začnou přicházet čerstvá data. Z globálního dění bude zásadní úterní americká inflace, následována ve středu informací o cenách ve výrobě a vývoji v maloobchodu. Ve čtvrtek doručí s největší pravděpodobností 50bb hike ECB a v pátek poslední zásadní údaj před zasedáním Fedu (22. března) bude představovat průzkum spotřebitelské důvěry od Michiganské univerzity. Chybět nebudou ani data z domácí ekonomiky, kdy v úterý vychází lednové maloobchodní tržby, ve středu inflace ve výrobě a ve čtvrtek statistika běžného účtu platební bilance.
Index českého investora CII750: Podílové fondy vstoupily do nového roku v kladných číslech
07.03.2023 Podle Indexu českého investora CII750 se od začátku roku průměrnému investorovi zhodnotily vklady v podílových fondech o 2,56 %. V lednu jsme byli svědky silnějšího růstu o 3,84 %. V únoru však investice rostoucí trend neudržely a klesly o 1,23 %. „Navzdory propadům z minulého roku má ke konci února podle našeho indexu průměrný český fondový investor zisk za poslední tři roky ve výši 8,3 %,“ uvedl Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select, která sestavuje Index českého investora CII750.
Ranní shrnutí (06.03.2023)
06.03.2023 Asijsko-pacifické indexy se dnes obchodují převážně výše, pravděpodobně v reakci na páteční růst na Wall Street.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Domácí inflace zahajuje sestupnou dráhu
06.03.2023 V USA bude hlavní statistikou tohoto týdne únorový počet nově vytvořených pracovních míst v nezemědělském sektoru. Těch podle našeho odhadu v únoru přibylo 280 tis. Americký trh práce tak zůstává napjatý, začínají se však objevovat signály, že by se v průběhu letoška mohl zchlazovat. Třetí čtení HDP eurozóny za Q4 22 by podle nás mohlo přinést lehkou sestupnou revizi, zatímco průmyslová produkce v Německu se zřejmě v lednu po slabém prosinci zvýšila. Data z tuzemska by v tomto týdnu celkově měla přinést příslib určitého zlepšení reálné ekonomiky. Domácí inflace zůstává výrazná, její únorové snížení na 16,9 % y/y by ale mělo předznamenat pozvolný klesající trend.
Lepší data z reálné ekonomiky a počátek poklesu inflace
03.03.2023 Naše očekávání ohledně lednového vývoje české ekonomiky jsou poměrně optimistická. Průmyslová produkce by měla oživit, když automobilový průmysl měl podle všeho k dispozici potřebné součástky pro výrobu. Jejich dodávky však zůstávají nárazové a únorový výsledek tak bude pravděpodobně opět horší. Výraznější nárůst spotřebitelského sentimentu by se měl projevit ve vyšších maloobchodních tržbách, které v předchozích měsících silně klesaly.
Forex: Posilování koruny stále nebere konce
03.03.2023 Inflace v eurozóně odeznívá pomaleji, než se čekalo. Ačkoli se zpřísnění měnové politiky začíná spolu se zmírňováním proinflačních nabídkových faktorů projevovat v ústupu inflačních tlaků, nová data v tomto týdnu ukázala jejich překvapivě vysokou perzistenci. Spotřebitelská inflace v eurozóně v únoru zpomalila pouze o 0,1 pb na 8,5 % y/y, zatímco tržní konsenzus činil 8,3 % y/y. Dynamika jádrových cen navíc nečekaně zrychlila na rekordních 5,6 % y/y.
Ranní okénko - Jestřábi získávají navrch. Výnosy rostou, sázky na cuty klesají
02.03.2023 Dnešní hlavní údaj představuje únorová inflace v rámci eurozóny, vzhledem k dílčím výsledkům z jednotlivých členských států je ale prostor pro překvapení jen omezený. Takřka jasné již je, že trhem očekávaných 8,3 % stačit nebude a meziroční výsledek se bude pohybovat poblíž poslední lednové hodnoty (8,6 %). Zásadní bude především statistika jádrové inflace, kde trh očekává setrvání na lednových 5,3 %.
Výrobní ceny ukázaly na pozvolné inflační odeznívání
01.03.2023 Pohled na včerejší lednové výrobní ceny centrálním bankéřům moc optimismu do žil nalít nemohl. I když meziročně dynamika výrobních cen v průmyslu, cen stavebních prací i cen služeb pro podniky lehce zvolnila, je to odeznívání jen velmi pozvolné, které potvrzuje naše sázky na značnou perzistenci neenergetické inflace. Spotřebitelská inflace sice ve druhé polovině letošního roku automaticky zvolní do jednociferných hodnot, posun do blízkosti cíle v letech 2024 a 2025 však může být o poznání složitější.
Ranní shrnutí (01.03.2023)
01.03.2023 Americké indexy zakončily poslední únorovou obchodní seanci poklesem. S&P 500 klesl o 0,30 %, Dow Jones se posunul o 0,71 % a Nasdaq o 0,10 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací se tomuto trendu vyhnul a skončil o 0,04 % výše.
Zemní plyn se nachází nad 2,5 USD, zlato a ropa klesají
15.02.2023 V úterý se výprodej zemního plynu pozastavil, protože to vypadalo, že se trh po 2 měsíčním propadu dostal do zlomové situace, přičemž analytici uvádí, že k obchodu je potřebuja větší přesvědčení o poptávce, aby se ceny topného paliva smysluplně zvýšily.
Ranní okénko - Rychlý ústup americké inflace může zpomalit
14.02.2023 Dnes přichází brzký ekonomický vrchol tohoto týdne v podobě výsledku americké inflace za měsíc leden. Pokud nepřijde výraznější překvapení směrem dolů, patrně dnes zveřejněná čísla utvrdí trh v tom, že Fed zvýší sazby ještě o 2x25bb, a to ještě spíše s prostorem pro přísnější měnovou politiku nežli volnější.
Forex: Americká inflace na ústupu, růst HDP v eurozóně potvrdí odolnost ekonomiky
14.02.2023 Středem dnešní pozornosti bude vývoj americké inflace, která by měla potvrdit zmírňování inflačních tlaků. Nicméně zpomalení meziročního tempa růstu tamních spotřebitelských cen zřejmě nebude dostatečným důvodem pro holubičí obrat Fedu. Zpřesněný odhad HDP v eurozóně za Q4 22 potvrdí odolnost tamní ekonomiky. Čekáme, že první letošní čtvrtletí by se mělo již nést ve znamení zrychlení mezičtvrtletního růstu ekonomiky eurozóny, byť jen mírného. Vcelku podle nás ekonomika eurozóny vzroste o 1 % v letošním roce.
Reklama při Super Bowlu je rekordně drahá, za posledních dvacet let zdražila reálně na dvojnásobek. A Apple by dnes platil reálně pětkrát tolik, co roku 1984 za svůj legendární spot
13.02.2023 Cena půlminutového reklamního spotu při letošním finále ligy amerického fotbalu Super Bowl se vyšplhala na rekordních sedm milionů dolarů. To odpovídá více než 155 milionům korun. Loni vyšel ten samý reklamní prostor ještě jen na 6,5 milionu dolarů. To značí jeho meziroční zdražení o zhruba 7,7 procenta. Pokud od této hodnoty ale odečteme inflaci, zdražení je výrazně mírnější.
Forex: Ostře sledovaná tuzemská lednová inflace na dnešním pořadu dne
10.02.2023 Dnes bude zveřejněn vysoce sledovaný tuzemský vývoj spotřebitelských cen za leden, který je tradičně spojen s větší mírou nejistoty, která je letos amplifikovaná řadou faktorů spojenými s cenami energií. Odhadujeme, že meziroční inflace v lednu zrychlila na 18,7 %, což se nachází těsně pod horní hranicí odhadů analytiků, jejichž medián činí 17,1 %. Tuzemskou inflaci dnes doplní zveřejnění zápisu z posledního jednání ČNB, maďarská inflace a indikátory sentimentu v USA dle Michiganské univerzity.
JPY opět volatilní po zveřejnění shrnutí BoJ
26.01.2023 Důležitým závěrem ze shrnutí BoJ je, že banka skutečně připouští možnou změnu extrémně holubičí měnové politiky, i když ji odkládá do neurčité budoucnosti. To pravděpodobně povzbudí trh, aby pokračoval ve spekulacích na kurz jenu
Fidelity International: Analytický průzkum 2023 – úleva od inflace na dohled
18.01.2023 Podle průzkumu společnosti pro rok 2023 se většina analytiků Fidelity International domnívá, že nákladové tlaky již dosáhly svého vrcholu, nebo že se tak stane na počátku tohoto roku.
Pozitivní sentiment může na trhu přetrvávat až do konce ledna 2023
16.01.2023 Chuť riskovat od začátku nového roku prudce vzrostla, což vyvolalo tlak na dolar napříč trhy. Ve skutečnosti do poloviny ledna všechny hlavní světové akciové indexy výrazně posílily, přičemž evropské a čínské ukazatele vedly. Americké ukazatele se naopak snažily udržet krok.
Vrchol týdne je tu, vychází americká inflace
12.01.2023 Trhy natěšeně čekají na dnešní výsledek americké inflace, která je již delší dobu jedním z hlavních hybatelů globálního vývoje. Pokles prosincové meziroční míry proti listopadu přijde takřka s jistotou a hrát roli bude rychlost snížení. Kromě americké inflace dorazí již za pár minut čísla z domácího maloobchodu, kde je očekáván výrazný meziroční pokles poblíž dvouciferných hodnot. Již včera Český statistický úřad zveřejnil statistiku inflace, kdy došlo k poklesu meziroční míry z 16,2 % na 15,8 %, zatímco trh očekával stagnaci. Důležitější ale bude výsledek za leden, kde je míra nejistoty kvůli vícero efektům velmi vysoká.
Ranní okénko - Vychází prosincová inflace
11.01.2023 ČSÚ dnes ráno zveřejnuje měsíční statistiku inflace za prosinec. Jedná se o poslední měsíc, kdy je aktivní úsporný tarif. Impulz ze strany energií by proto měl být umírněný. V meziročním srovnání očekáváme růst regulovaných cen pouze o zhruba jeden procentní bod na 21 %. Inflaci držely v prosinci při zemi také ceny pohonných hmot, které meziměsíčně klesly v průměru okolo 12 %. Naopak ceny potravin dle předběžných dat ČSÚ působily opět ve směru vyšší inflace.
Ranní okénko - První pátek roku ve svižném tempu, pozornost míří k americkému trhu práce
06.01.2023 Pátek v poklidném tempu se tentokrát nekoná a ekonomický kalendář je až do pozdních odpoledních hodin zaplněný. Již před pár minutami ho odstartovalo Německo, kdy maloobchodní tržby za listopad dopadly v souladu s očekáváními (+1,1 % m/m). Překvapila ale statistika továrních objednávek. Namísto očekávaného 0,5% meziměsíčního poklesu přišel propad o více jak 5 %, a výsledek tak nahrává i slabšímu vývoji v českém průmyslu.
Ranní okénko - Německá inflace dnes může překvapit
03.01.2023 Dnes dorazí zajímavější data především z Německa. Dopoledne přijde informace ohledně prosincové nezaměstnanosti, která by měla stejně jako v listopadu setrvat na úrovni 5,6 %. Důležitější ale bude odpoledne zveřejněná inflace, kde je očekáván pokles meziroční míry z listopadových 10,0 % na 9,0 %. Důvodem by měl být zejména efekt vládních opatření týkajících se cen plynu pro domácnosti. Nejasná je ovšem síla, jakou se toto opatření do spotřebitelského koše projeví, a některé odhady předpokládají i pokles meziroční míry pod 8 %. Včera nepřekvapil český PMI pro výrobu, když mírně vzrostl, stále ale zůstává hluboko v oblasti značící zpomalování výroby.
Rozbřesk: Výrobní ceny v průmyslu zvolňují, ČNB tento týden ponechá sazby beze změny
19.12.2022 Výrobní ceny v průmyslu podle očekávání v listopadu dál zvolnily svoji dynamiku (na 21,3 % z 24,1 % meziročně). Tempo růstu však nadále zůstává vysoké a meziměsíčně byly ceny nižší zejména díky poklesu cen ropy na globálních trzích. Navíc dynamika výrobních cen v ostatních sektorech (stavebnictví, služby) má na rozdíl od průmyslu zdá se daleko větší perzistenci. A pro konečné spotřebitele je bezesporu znepokojující opětovné zrychlení dynamiky výrobních cen v zemědělství (na 29,9 % z 27,1 %).
Výrobní ceny v průmyslu zvolňují
19.12.2022 Výrobní ceny v průmyslu podle očekávání v listopadu dál zvolnily svoji dynamiku (na 21,3 % z 24,1 % meziročně). Tempo růstu však nadále zůstává vysoké a meziměsíčně byly ceny nižší zejména díky poklesu cen ropy na globálních trzích. Navíc dynamika výrobních cen v ostatních sektorech (stavebnictví, služby) má na rozdíl od průmyslu zdá se daleko větší perzistenci.
Ranní okénko - ECB a Fed zvolní tempo, u konce ale ještě nejsou
12.12.2022 Naposledy v tomto roce rozhodnou o nastavení měnové politiky centrální bankéři Fedu a ECB. Zasedání se ale konají i jinde, například v Bank of England nebo SNB (Švýcarská národní banka). Z ekonomických dat poskytnou zaktualizovaný pohled na vývoj v Q4 indikátory PMI. V Česku nás čeká hlavní údaj týdne již dnes ráno – spotřebitelská inflace. Na vývoj cen z opačného konce se pak podíváme koncem týdne v rámci PPI, cen průmyslových výrobců. Nebude chybět ani inflace v USA, kde budou navíc zveřejněna data z maloobchodu. Pro finanční trh má tak tento týden hned několik potenciálních hybatelů.
Dluhopisy na závěr týdne padají, akcie jsou na tom smíšeně
09.12.2022 Konec týdne částečně ovlivnila nová data ze zámoří, ale jejich efekt není plošný. Report o amerických výrobních cenách přinesl překvapení směrem nahoru - hlavní i jádrový index sice zpomalily, ale ne tak výrazně, jak se čekalo.
Výrobní ceny zřejmě zpomalí. Zvednou náladu na konci týdne?
09.12.2022 Index cen výrobců (PPI) je statistika, která se na trzích běžně moc nesleduje a akcie či dluhopisy na ni reagují obvykle velmi vlažně. Dnešní americký report přinášející čísla za listopad má však potenciál s cenami pohnout. Už řadu dní investorům neukázal směr žádný silný impuls a vycházela málo důležitá makrodata. Příští týden se však koná poslední letošní měnové zasedání Fedu, na jeho začátku vyjde spotřebitelská inflace a tentokrát už před ní - tedy dnes - ta výrobní. PPI je proto očekáváno jako určitá nápověda před důležitějším CPI.
Dolar začal klesat kvůli obavám z recese
09.12.2022 V pátek došlo k poklesu dolaru kvůli zvýšeným obavám ze zpomalení hospodářského růstu v USA. Obchodníci jsou v pozoru před spoustou zasedání centrálních bank, která se mají uskutečnit příští týden a hlavní slovo na nich bude mít FED.
Australská centrální banka zvýšila úrok na desetileté maximum 3,10 procenta
06.12.2022 Australská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na desetileté maximum 3,10 procenta. Uvedla to v tiskové zprávě. Ve snaze potlačit inflaci zvýšila úroky poosmé za posledních osm měsíců.
Ranní okénko - Třetí pokles v řadě pro ceny amerických nemovitostí
29.11.2022 Nejzajímavější informací dnes bude německá inflace, která naznačí i směr, kterým by se měla ubírat zítra inflace v eurozóně. Trh očekává mírný meziměsíční pokles a setrvání meziroční míry nad 10 %. Pozitivně budou působit zejména klesající ceny pohonných hmot. Z USA dorazí průzkum spotřebitelské důvěry od Conference Board, zajímavý bude i zářijový vývoj cen nemovitostí. Case-Shiller index má za sebou dva meziměsíční poklesy v řadě, očekáván je třetí.
„Black Friday týden“ vrcholí, hrozí, že Češi se netvoří dostatečné rezervy. Mnozí podceňují náraz, který je z důvodu zdražení energií čeká hned zkraje roku 2023
27.11.2022 Letošní Black Friday mánii se podařilo načasovat na dobu, kdy energetickou krizí vystrašená veřejnost trochu polevila v pozornosti. O to horší ale může být dvojitý šok na začátku roku 2023.
Na jaře mohou ceny plynu v EU dramaticky klesnout. Zásobníky jsou totiž stále po okraj plné, mnohem více než loni
25.11.2022 Dle řady jarních a letních prognóz měla Evropa v těchto dnech a týdnech mířit do nejhoršího stadia probíhající energetické krize. Nic takového se naštěstí nekoná. Tedy alespoň zatím.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Listopadové PMI nejspíše ukážou mírně optimističtější výhled
21.11.2022 Pozornost se tento týden bude upírat na předstihové indikátory ekonomického sentimentu a zápisy z jednání ECB a Fedu včetně komentářů představitelů obou centrálních bank. V indikátorech PMI by mělo dojít k mírnému zlepšení, byť by měly stále zůstat pod 50bodovou hranicí. Německý IFO index by měl také zaznamenat mírné zlepšení. Páteční struktura růstu německého HDP by měla poukázat na odolnou poptávku a naopak slabý průmysl a čistý vývoz.
Forex: Obrat v měnové politice Fedu prozatím v nedohlednu
18.11.2022 Zářijová průmyslová výroba v eurozóně překvapila silným růstem (+0,9 % vs konsensus 0,5 %), když těžila z pokračujícího odeznívání problémů v dodavatelských řetězcích a kompletování nevyřízených objednávek. Výkon průmyslu v eurozóně ve třetím čtvrtletí byl tak značně odolný vůči dopadům energetické krize, a to s velkým přispěním automobilového průmyslu, který hrál prim i v našich statistikách. Data z tohoto týdne rovněž potvrdila předběžný odhad růstu HDP eurozóny o 0,2 % q/q a říjnové zrychlení inflace z 10,0 % na 10,6 % y/y (1,5 % m/m). Euru se dařilo po celý týden zůstat výrazně nad paritou vůči dolaru a ke konci týdne zůstává téměř beze změny. Zatímco eurové tržní sazby během týdne mírně klesly, zejména pak na delším konci (až o 15 bb).
Rozbřesk: Nižší výrobní inflace v USA tlačí výnosy dolů, česká výrobní inflace zvolňuje také
16.11.2022 Nižší americká výrobní inflace včera poskytla dluhopisům i akciím novou vítanou vzpruhu. Dařilo se zejména růstovým (technologickým) akciím, které jsou citlivé na pohyby úrokových sazeb - index Nasdaq povyskočil o necelých 1,5 %, což byl čtvrtý růst v řadě (kumulativně impresivních +9,7 %). Na dluhopisových trzích se více daří delším splatnostem - výnos desetiletého dluhopisu poklesl o 8,4bps, což vedlo k dalšímu zploštění americké výnosové křivky. Rozdíl mezi desetiletým a dvouletým výnosem se propadl o další více než 3bps a spadl na -57,5bps - americká křivka je nejvíce invertovaná od roku 1982.
Forex: Nižší americká výrobní inflace tlačí výnosy dolů
16.11.2022 Nižší americká výrobní inflace včera poskytla dluhopisům i akciím novou vítanou vzpruhu. Dařilo se zejména růstovým (technologickým) akciím, které jsou citlivé na pohyby úrokových sazeb - index Nasdaq povyskočil o necelých 1,5 %, což byl čtvrtý růst v řadě (kumulativně impresivních +9,7 %). Na dluhopisových trzích se více daří delším splatnostem - výnos desetiletého dluhopisu poklesl o 8,4bps, což vedlo k dalšímu zploštění americké výnosové křivky. Rozdíl mezi desetiletým a dvouletým výnosem se propadl o další více než 3bps a spadl na -57,5bps - americká křivka je nejvíce invertovaná od roku 1982. Hlavním důvodem pro optimismus na trzích byla nižší výrobní inflace za říjen, která následovala po nižší spotřebitelské inflaci.
Čeští statistici uměle snížili inflaci a Fialova vláda díky tomu ušetří miliardy, které by jinak musela vyplatit střadatelům z řad držitelů protiinflačních dluhopisů
10.11.2022 Říjnová inflace v Česku opět takřka všechny zaskočila. Tentokrát ovšem tím, jak je nízká. Vykázala v meziročním vyjádření nárůst pouze 15,1 procenta. Přitom analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů počítali s údajem 17,9 procenta. Česká národní banka pak počítala s hodnotou 17,4 procenta. Jediné ministerstvo financí s plus minus takovou inflací počítalo, poněvadž předpokládalo meziroční nárůst hladiny spotřebitelských cen pouze ve výši 15,3 procenta.
Inflace překvapila prudkým poklesem, vliv hrají vládní opatření
10.11.2022 Říjnová čísla o inflaci potvrdila nástřel Ministerstva Financí v rámci listopadové makroekonomické predikce a vlivem vládních opatření došlo k výraznému poklesu. Meziměsíčně cenová hladina klesala poprvé od konce roku 2020, a to hned o 1,4 %. Meziroční dynamika tak poklesla o téměř 3 procentní body na 15,1 % z 18 % zveřejněných v září. S tlumícím vlivem vládních opatření jsme v prognóze počítali, a proto byl náš odhad nižší než tržní, překvapením je ale finální síla dopadu. Bez zahrnutí úsporného tarifu a odpuštění poplatku na podporu obnovitelných zdrojů energie by meziroční míra inflace zrychlila do oblasti okolo 18,5 %.
Ranní okénko - Překvapí dnes inflace trhy?
10.11.2022 Dnešek patří inflaci. V 9 ráno dorazí čísla ohledně růstu cen z Česka, odpoledne pak z USA. Z americké ekonomiky přijdou i klasická týdenní data z trhu práce. Ohledně české inflace panuje do poslední chvíle značná nejistota. Tržní konsenzus odhaduje meziroční míru na úrovni 17,9 %, náš odhad by byl stejný, ale po započtení vlivu vládních opatření tlumících vliv cen energií předpokládáme, že inflace dosáhne „jen“ 17,5 %. Nové prognózy má i ČNB a MF.
Forex: Tuzemská inflace pravděpodobně zpomalila díky vládním opatřením
10.11.2022 Středem pozornosti dnes bude u nás tuzemská inflace za říjen a v hledáčku globálních trhů se ocitne zase americký vývoj spotřebitelských cen. Tuzemská inflace by měla vlivem vládních opatření, které tlumí ceny elektřiny pro domácnosti, zpomalit jak na meziměsíční, tak i na meziroční bázi. Nicméně nejistota odhadu je výrazná, a to s ohledem na nejasnou metodiku ČSÚ týkající se zohlednění úsporného tarifu v cenových statistikách. Americká inflace, která podle nás v meziročním srovnání opět zpomalila, nejspíše promluví do tržního ocenění trajektorie sazeb Fedu.
Inflace se v říjnu podle analytiků mírně snížila ze zářijových 18 procent
08.11.2022 Meziroční inflace v říjnu se zřejmě mírně snížila proti zářijovým 18 procentům. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Podle nich se ve spotřebitelských cenách začal v říjnu projevovat efekt úsporného tarifu na energie a omezení příspěvku na obnovitelné zdroje. Dynamika růstu cen ale zůstává vysoká, podle analytiků meziročně dosáhla 17,2 až 17,5 procenta. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní informace o inflaci ve čtvrtek.
Nejdůležitější ekonomické události v týdnu 24.10.2022 – 30.10.2022
24.10.2022 Makrodata zveřejněná minulý týden ukázala, že inflace ve světě, včetně jeho ekonomicky nejrozvinutějších regionů, nadále roste. Podle předložených údajů tak roční spotřebitelská inflace ve Spojeném království dosáhla nového víceletého maxima 10,1 %, v eurozóně - 9,9 %, v Kanadě - 6,9 %. Index spotřebitelských cen CPI pro Spojené státy, zveřejněný o týden dříve, rovněž naznačoval vysokou míru inflace ve výši 8,2 % (v ročním vyjádření).
I Ameriku stále drtí inflace. Takže dobré zprávy jsou (nejen) pro bitcoin špatné
18.10.2022 Inflace je stále při síle. Jak v Česku, tak i jinde, třeba v USA. Minulý týden překonala očekávání trhu tuzemská spotřebitelská inflace a podobně trhy zaskočil klíčový ukazatel inflace americké. Tamní jádrová inflace, jež vylučuje kolísavé ceny potravin a energií, má za září hodnotu 6,6 procenta. To je nejvíce srpna 1982.
Forex: Inflační tlaky mohou ovlivňovat i korunu
17.10.2022 V minulém týdnu překvapila vyšší dynamikou spotřebitelská inflace a hned začátkem tohoto týdne přišlo podobné překvapení i ze strany inflace ve výrobě. Ústup cenových tlaků není přímočarý, jak někteří aktéři na trhu po nižších srpnových hodnotách možná doufali, a lze očekávat rozkolísané výsledky i v rámci dalších měsíčních statistik. Postupně tak dochází i k přeceňování očekávání ohledně dalšího postupu ČNB. Za pozornost stojí například vývoj na FRA sazbách pro horizont 3-6 měsíců, kde za poslední měsíc došlo k nárůstu zhruba o 25bb. V praxi si tento vývoj lze přeložit tak, že trh zcela odmazal spekulaci, že by na jaře mohly sazby klesat, a dokonce výše implikuje i částečnou možnost letošního „emergency hiku“. Ten ostatně v poněkud nestandardní podobě na konci minulého týdne předvedla maďarská centrální banka - navzdory tomu, že v září označila cyklus zvyšování sazeb za ukončený. Forint díky tomu posílil proti euru zhruba o 3 %. Podobná spekulace ohledně možné české cesty tak zabraňovala během uplynulého týdne výraznějšímu oslabení koruny, a to navzdory rekordně vysokému srpnovému deficitu běžného účtu platební bilance (-80,6 mld. Kč), který se propadl především zásluhou odlivu dividend do zahraničí.
Ranní okénko - Překvapí americká inflace trhy a Fed
13.10.2022 Vrcholem dnešního dne a ve výsledku i celého tohoto týdne je zářijová americká inflace. Po včerejším mírném překvapení u výrobní inflace ve směru vzhůru investoři doufají, že spotřebitelská inflace dopadne lépe a nedá tak Fedu další impuls pro razantnější zvyšování sazeb. Aktuálně je trh takřka kompletně smířen s tím, že na listopadovém meetingu sazby porostou o 75bb, vrchol pak bude dosažen zhruba na úrovni 4,5-4,75 %.
PPI ani Fed nepřekvapily, akcie jsou nerozhodné
12.10.2022 Finanční trhy dnes dostaly údaje o průmyslové výrobě v eurozóně, které byly lepší, než se čekalo. Důležitější však data vyšla odpoledne, a to americké PPI. Když vezmeme report celkově, tedy posoudíme vývoj výrobních cen včetně očištěných indexů a zpětných revizí, tak data ukázala zhruba to, co se čekalo: Výrobní ceny trochu zvolňují, ale je to hlavně díky energiím a nejde o velkou změnu oproti obrázku z předchozího měsíce. Lehce nervózní reakce souvisí hlavně s tím, že zítra vyjde spotřebitelská inflace a PPI může být určitým (nespolehlivým) vodítkem.
Zdražení v bydlení stojí za překvapivě vyšší inflací
11.10.2022 Česká inflace se na trajektorii meziročního poklesu dlouho neudržela, když v září vyskočila nečekaně z 17,2 % na 18,0 %, přičemž odhady se pohybovaly poblíž srpnové hodnoty. Meziměsíčně spotřebitelské ceny vzrostly o 0,8 %. I přes překvapení se jedná letos o druhý nejnižší meziměsíční přírůstek.
EUR/HUF: Je forint už příliš slabý?
10.10.2022 Maďarský forint má na forexu jednu z nejhorších letošních bilancí. Měnový pár EUR/HUF vzrostl v tomto roce o 15 %, USD/HUF pak díky velmi silnému americkému dolaru vystoupal dokonce o 35 %. Maďarská centrální banka se snaží propad své měny krotit a reagovala zvýšením úrokových sazeb na 13 %. Je tedy nyní okamžik k nákupu zlevněného maďarského forintu?
Trhy se propadají, ale mohla by to být dobrá příležitost k zisku (očekávejte pokračující růst USD/CAD a pokles GBP/USD)
16.09.2022 Zdá se, že spotřebitelská inflace v USA zcela připravila trh o naději, že Fed po agresivním zvýšení sazeb v příštím týdnu bude nadále zvyšovat sazby méně razantně. Je to proto, že slabší než očekávaný pokles inflace na roční bázi a její růst na měsíční bázi oživily novou vlnu prognóz.
Pozitivní statistiky z USA mohou vrátit zpět rizikový apetit a vyvinout tlak na dolar (očekávejte pokračující růst USD/JPY a pokles XAU/USD)
15.09.2022 Silná data z USA způsobila, že před zasedáním Fedu příští týden trhy rostly. Spotřebitelská inflace v srpnu údajně vzrostla, zatímco inflace ve zpracovatelském průmyslu klesla o 0,1 % meziměsíčně a 8,7 % meziročně. Pozitivní reakce investorů zjevně naznačovala rostoucí naděje na zpomalení inflačních tlaků, což vedlo k růstu amerických akcií a mírné korekci výnosů amerických dluhopisů a dolaru.
Zpomalení inflace v USA posílí poptávku po rizikových aktivech a oslabí dolar. EUR/USD by mohl pokračovat v růstu a USD/JPY by mohl klesnout
13.09.2022 V očekávání zásadních ekonomických dat z USA trhy znovu získávají optimismus. Investoři očekávají, že Federální rezervní systém alespoň zvýší úrokové sazby pomalejším tempem, ne-li udělá pauzu v cyklu zpřísňování měnové politiky.
Ranní okénko - Americká inflace rozhodnutí Fedu již příliš neovlivní
13.09.2022 Dnešek patří především americké inflaci. Ta s největší pravděpodobností bude vypadat stejně jako v Česku více optimisticky – očekává se pokles meziroční míry z 8,5 % na 8 %. Meziměsíčně by díky pohonným hmotám měla inflace dokonce mírně klesat. Pro Fed se toho ale příliš nezmění. Zbylá data totiž neukazují obrázek zpomalující a ochlazující se ekonomiky.
Růst spotřebitelských cen v Číně v srpnu překvapivě zpomalil na 2,5 procenta
09.09.2022 Spotřebitelské ceny v Číně se v srpnu meziročně zvýšily o 2,5 procenta. Jejich růst tak zpomalil z 2,7 procenta v červenci, oznámil dnes čínský statistický úřad. Pokles meziroční míry inflace je překvapením pro analytiky, kteří její srpnovou hodnotu odhadovali v průměru na 2,8 procenta. Meziroční růst výrobních cen navíc zpomalil na 2,3 procenta z červencových 4,2 procenta. Dostal se tak na nejnižší úroveň za rok a půl. Za jeho zpomalením stály nižší ceny energií a surovin.
Hořké polknutí: Náklady na výrobu piva stouply za dva roky o 62 % a předpovídají ‚‚inflaci nápojů‘‘
01.09.2022 Podle vůbec prvního Indexu piva, sociální investiční platformy eToro, vzrostly náklady na komodity potřebné k výrobě, balení a přepravě piva za poslední dva roky o 62 %.
Powellův projev v Jackson Hole může zvýšit poptávku po dolaru (očekávejte pokračující pokles EUR/USD a nárůst NZD/USD)
23.08.2022 Akciová rally skončila, což ukázal prudký pokles poptávky po akciích, růst dolaru a pokles cen komoditních aktiv. Dříve rostly, protože spotřebitelská inflace v USA a eurozóně klesla, a Čínská lidová banka se rozhodla snížit depozitní sazbu ve snaze stimulovat domácí poptávku. Dalším důvodem bylo očekávání, že Fed v září pozastaví zvyšování sazeb a následně je do konce letošního roku zvýší o 0,75 %.
S&P 500: Jaké jsou vyhlídky?
15.08.2022 Po suverénním prolomení klíčových úrovní rezistence minulý týden futures na hlavní americké akciové indexy dnes klesají. Konkrétně americký index S&P 500 (v obchodním terminálu vyjádřen jako CFD #SPX) prolomil úroveň dlouhodobé rezistence 4185,00 a minulý pátek vzrostl na 14týdenní maximum a úroveň 4277,00.
Inflace po dlouhé době překvapuje nižším než očekávaným tempem
10.08.2022 V posledních měsících jsme si zvykli spíše na vyšší než odhadovanou inflaci, červencová statistika ale ukazuje opak. Namísto meziročního tempa o 17,9 % (medián tržního odhadu) a 18,8 % (odhad ČNB), inflace dosáhla jen 17,5 %. V červnu dosahovala 17,2 %.
Vysoká inflace zvýšila platbu úroků z britského státního dluhu na rekord
21.07.2022 Zrychlení růstu spotřebitelských cen způsobilo, že úroky z britského vládního dluhu vystoupily v červnu na rekord. Vláda minulý měsíc zaplatila na úrocích 19,4 miliardy liber (559,1 miliardy Kč), což je více než dvojnásobek předchozího rekordu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad.
Česká ekonomika v kleštích inflačního šoku
14.07.2022 Ani červen nepřinesl úlevu inflačního šoku, který dále svírá českou ekonomiku. Dle včera zveřejněných údajů meziroční míra inflace znovu zrychlila, a to na 17,2 % z 16 % v květnu. Tento výsledek byl v souladu s naším i tržním očekáváním, v porovnání s jarní prognózou ČNB byl však růst cen o více než dva procentní body rychlejší. Inflační tlaky zůstaly i v červnu plošné, přičemž k 1,6% meziměsíčnímu růstu cen přispěly zejména náklady spojené s bydlením, jež odrážejí jak dražší energie, tak tzv. imputované nájemné, a také potraviny, které reflektují překotný vývoj na globálních komoditních trzích.
Rozbřesk: Česká ekonomika v kleštích inflačního šoku
14.07.2022 Ani červen nepřinesl úlevu inflačního šoku, který dále svírá českou ekonomiku. Dle včera zveřejněných údajů meziroční míra inflace znovu zrychlila, a to na 17,2 % z 16 % v květnu. Tento výsledek byl v souladu s naším i tržním očekáváním, v porovnání s jarní prognózou ČNB byl však růst cen o více než dva procentní body rychlejší.
Inflace mírně zvolnila meziměsíční tempo, meziročně překonala 17 %
13.07.2022 Růst spotřebitelských cen dosáhl v květnu meziročně 17,2 % (v květnu 16,0 %). Překvapení se nekonalo, neboť medián tržního odhadu počítal s 17,1 %. Meziměsíční dynamika zvolnila z předchozích 1,8 % na 1,6 %. Nejedná se přitom o vrchol meziročního tempa inflace. Ten by měl přijít v červenci, kdy očekáváné zvýšení cen dodavatelů energií vyústí v další svižný nárůst minimálně nad 18 %. Po zbytek roku pak inflace pravděpodobně nezamíří pod 16 %.
Inflační šok pokračuje…a zdaleka nekončí
13.07.2022 Ani červen nepřinesl úlevu od inflačního šoku, který dále tvrdě dopadá na českou ekonomiku. Dle dnes zveřejněných údajů spotřebitelské ceny znovu rychle rostly – meziměsíčně o 1,6 %, což je mírné zvolnění oproti 1,8 % v květnu. V meziročním vyjádření pak inflace zrychlila z květnových 16 % na 17,2 %. Inflační vývoj tak skončil v souladu s naším očekáváním, mírně však překonal očekávání trhu (17,1 %).
Rozbřesk: Česká inflace dále zrychluje a směřuje k 20 procentům
13.07.2022 Dnes ráno přišlo na řadu nejsledovanější číslo tohoto týdne – výsledek tuzemské inflace za červen. Ta se vyšplhala přesně dle našeho odhadu v meziročním srovnání na 17,2 % z 16 % v květnu. K růstu cen nejvíce přispěly především dražší energie a také potraviny. Velmi silné zůstaly pravděpodobně také domácí poptávkové tlaky zrcadlené v jádrové inflaci.
USA vstupují do recese (očekávejte pokles EUR/USD a USD/JPY)
01.07.2022 USA jsou již ve stavu ekonomické recese. I když to místní politické a ekonomické úřady ještě nepřiznaly, HDP za 1. čtvrtletí je při bezprecedentní inflaci nepochybně nižší o 1,6 %. Tato zpráva zvýšila tlak na americký akciový trh a prostřednictvím něj na globální akciové trhy, což vyvolalo vlnu růstu dolaru, pokles hodnoty komodit a surovin a také lokální zvýšení výnosu státních dluhopisů.
Sledujte v první řadě inflaci
28.06.2022 Centrální banky během jara přešly do tvrdého boje proti inflaci. Zatímco do únorové ruské invaze na Ukrajinu se hlavní měnové instituce snažily balancovat mezi hospodářským a cenovým růstem a inflaci považovaly za dočasný výkyv, s prudkým růstem cen energií a zemědělských komodit způsobených primárně putinovou válkou už je všemu jinak.
Výrobní versus spotřebitelské ceny potravin
28.06.2022 Dechberoucí ceny pšenice a spol. jsou jak známo jedním z hlavních projevů války na Ukrajině. Celosvětově pozorovatelným a společensky nepříjemným následkem je dramatický růst cen potravin a s ním související vysoká spotřebitelská inflace. Například v USA se dílčí index cen potravin pohybuje meziročně nejvýše od raných 80. let minulého století.
Rozbřesk: Výrobní versus spotřebitelské ceny potravin
28.06.2022 Dechberoucí ceny pšenice a spol. jsou jak známo jedním z hlavních projevů války na Ukrajině. Celosvětově pozorovatelným a společensky nepříjemným následkem je dramatický růst cen potravin a s ním související vysoká spotřebitelská inflace. Například v USA se dílčí index cen potravin pohybuje meziročně nejvýše od raných 80. let minulého století. V eurozóně je dokonce na maximech historických, což je ale dáno tím, že časová řada začíná až v letech devadesátých.
Euro má velkou šanci na zotavení (očekávejte lokální nárůst v EUR/USD a AUD/USD)
27.06.2022 Euro začíná růst v očekávání zasedání ECB příští měsíc. Sebevědomě vzrostlo nad 1,0500, protože investoři věří, že dojde ke zvýšení sazeb. Ale jak agresivní může být toto zvýšení sazeb? Mnozí předpokládají, že ECB zůstane opatrná i poté, co začne sazby zvyšovat. V červenci předpokládají nárůst o 0,25 %, což zapadá do současného paradigmatu centrální banky. Inflace však nadále stoupá a nedělat nic pro její řešení situaci jen zhorší, zejména tváří v tvář geopolitickým problémům v EU.
Ranní okénko - Kam ČNB posune úrokové sazby?
20.06.2022 ČNB naváže na minulý týden, který přinesl vlnu zvyšování úrokových sazeb (Fed, Bank of England nebo Švýcarská národní banka) a dodá další agresivní hike. V eurozóně i USA se očekávají PMI indexy. Z Německa dnes ráno dorazila statistika cen průmyslových výrobců a koncem týdne následují výsledky průzkumu od německého Ifo institutu. V USA je datový kalendář strohý v čele s čísly z realitního trhu.
Inflace přidala téměr dva procentní body, v květnu již na 16 %
10.06.2022 Růst spotřebitelských cen dosáhl v květnu meziročně 16,0 % (v dubnu 14,2 %). Inflace opět překvapila směrem nahoru, kdy převýšila i nejvyšší odhad (15,8 %). Meziměsíčně ceny vzrostly o 1,8 %, stejně jako o měsíc dříve.
Invesco: Analýza inflace – hlubší příčiny a důsledky
07.06.2022 Společnost Invesco v analýze zkoumá některé základní ekonomické koncepty a uvádí svůj názor na to, zda se inflace posune zpátky k hodnotám, na které jsme byli ještě nedávno zvyklí, nebo zda se nyní pohybuje k trvale vysoké úrovni, která spíše odpovídá zkušenostem ze 70. a 80. let minulého století.
Fed nechá akcie svému osudu
20.05.2022 Volatilita americké výnosové křivky zůstává brutální. Jen pro dokreslení situace: očekávání toho, kde by se ode dneška za tři roky mohly pohybovat krátkodobé dolarové sazby (implikované Fedem) poklesla za posledních deset dní o 40 bazických bodů. V posledních dnech se vše samozřejmě točí okolo hrozby recese, což zároveň přivedlo klíčový americký akciový benchmark S&P500 těsně před brány medvědího trhu.
Ranní okénko - Spotřebitelská nálada v eurozóně zůstane na bodu mrazu
20.05.2022 Dnešek před pár minutami odstartoval vývoj cen německých výrobců. Meziroční přírůstek překonal i nejčernější očekávání trhu a opět se ukazuje, že jak výrobní, tak následně spotřebitelská inflace, bude ustupovat pomaleji než se čekalo. K tomu se odpoledne přidá index spotřebitelské důvěry v eurozóně, který ve výsledku tak trochu představuje reakci na cenový vývoj a očekávat proto lze další velmi nízké číslo. Včera zveřejněné zápisky ze zasedání ECB utvrdily trh v názoru, že sazby se začnou zvyšovat již v červenci. Trh tak aktuálně zaceňuje, že se bude hikovat od července na všech letošních zasedáních, tudíž 4x.
Rozbřesk: S&P 500 před branou medvědího trhu. Fed nechá akcie svému osudu
20.05.2022 Volatilita americké výnosové křivky zůstává brutální. Jen pro dokreslení situace: očekávání toho, kde by se ode dneška za tři roky mohly pohybovat krátkodobé dolarové sazby (implikované Fedem) poklesla za posledních deset dní o 40 bazických bodů.
Swingový výhled 19. týden 2022
16.05.2022 Indexy v minulém týdnu pokračovaly v silném oslabování, zatímco americký dolar již překonal hodnotu 104 a pohybuje se na 20letých maximech. Sada důležitých dat je ovšem za námi, což by mohlo na akciové trhy přinést dočasně trochu úlevy. Česká koruna prudce oslabila poté, kdy byl jmenován nový guvernér ČNB Aleš Michl, který je zastánce umírněného postupu. Zdá se tedy, že růst úrokových sazeb v ČR je blízko svého vrcholu.
Ranní okénko - Intervence ČNB dostaly korunu zpět pod 25 EUR/CZK
13.05.2022 Dnes bude zveřejněn zápis z posledního měnového zasedání ČNB. Z ekonomických dat nás čeká březnový běžný účet platební bilance. V eurozóně bude zveřejněn výsledek průmyslové produkce za březen a v USA vyjde šetření spotřebitelské nálady z dílny University of Michigan. ČNB včera intervenovala na devizovém trhu s cílem posílit korunu, která se následně dostala pod 25 EUR/CZK.
Inflace tématem dne. Trhy jsou před daty v pozitivní náladě
11.05.2022 Evropské akciové trhy dnes pokračují v růstu a hlavní indexy si připisují zhruba do jednoho procenta. Nejde o velký růst, přesto nálada zůstává pozitivní a zasahuje i na dluhopisový trh. Tam dnes sledujeme znovu pokles výnosů. Eurodolar vyčkává u 1,0550 a v klidu je také česká koruna.
Inflace v dubnu poblíž 14 %
10.05.2022 Růst spotřebitelských cen dosáhl v dubnu meziročně 14,2 % (v březnu 12,7 %), o jeden procentní bod více než se čekalo. Namísto meziměsíčního zvolnění tempa se dostavil růst cen o 1,8 % oproti 1,7 % v březnu.
České sazby se možná blíží k vrcholu
03.05.2022 Máme před sebou další zasedání České národní banky. „Očekáváme mírnější růst úrokových sazeb, a to o půl procenta. Hlavním důvodem je změna názorů v jestřábí pětici členů rady. Tomu napovídají především vyjádření Mory a Niedetzkého. Podle druhého jmenovaného už úrokové sazby proti inflaci působí a je třeba být jen trpělivý a půjde, v případě změny úrokové politiky, spíše už jen o mírné ladění.
Swingový výhled 17. týden
03.05.2022 Hlavní akciové indexy pokračovaly v korekci a otestovaly silné úrovně supportů. Silně naopak posiloval americký dolar, který je na nejvyšší hodnotě od ledna 2017. Posilování dolaru mělo negativní vliv na hodnotu eura a komodit, jako je zlato, které se dostalo pod hladinu 1900 dolarů za unci. Japonská centrální banka ponechala nízké úrokové sazby a jen vůči dolaru překonal magickou hodnotu 130.
USD/CAD: Kanadský dolar je zmatený z volatility, jednou se dívá směrem nahoru, pak zase dolů
21.04.2022 Kanadský dolar začal týden na vzestupu a končí v určitém zmatku. Po zklamání z makro statistik a dalším kole inflace se výrazně propadl. Snaží se však zachovat si tvář a hledá východiska z této situace.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Optimismus evropských firem slábne
19.04.2022 V eurozóně budou tento týden zveřejněny indikátory sentimentu podniků (PMI) i spotřebitelů za duben. Zatímco u firem patrně dojde k dalšímu mírnému zhoršení nálady, u spotřebitelů očekáváme po březnovém prudkém propadu určitou korekci. To PMI v USA by podle trhu měl i v dubnu zůstat vysoko a solidní pravděpodobně zůstanou rovněž tamní data z trhu práce. Data by tak celkově tento týden měla nahrávat opět spíše dolaru. Děním na globálních trzích však může opět znatelně zamíchat i další vývoj kolem války na Ukrajině. Z domácího pohledu bude zajímavá březnová statistika cen průmyslových výrobců, která potvrdí vysoké inflační tlaky z produkční sféry.
Přehled USD, EUR a GBP. Hrozba stagflace se blíží.
18.04.2022 Evropské banky jsou na Velikonoční pondělí zavřené, takže první data, která mohou zvýšit volatilitu, se objeví až s otevřením trhů v USA.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (18.4.2022)
18.04.2022 Minulý týden pokračovala moje zisková obchodní série. Mé breakoutové obchodní strategii se poslední dobou velmi daří díky vyšší volatilitě na finančních trzích. V minulém týdnu jsem v mém týdenním komentáři opět s předstihem zveřejnil mé obchodní nastavení, které opět bylo přesně a ziskově naplněno. Jak můžete vidět a grafu níže, tak jsem měl v pondělí připraveno několik obchodů a nakonec došlo k aktivaci spodního sell (short) obchodu, protože došlo k průrazu předem připravené dolní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval obchod, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
Forex: ECB připravuje trhy na ukončení nákupu aktiv
14.04.2022 Dnešní závěry zasedání ECB vyznívají poměrně opatrně. ECB potvrdila informace, které zazněly již po březnovém zasedání. Nová data podle ní posilují její očekávání, že nákupy aktiv v rámci APP by mohly být ukončeny v letošním třetím čtvrtletí. Následně vidí jako pravděpodobné postupné zvyšování úrokových sazeb.
Forex: Válka na Ukrajině doléhá na inflaci i sentiment
12.04.2022 Německý ZEW index za duben dnes pravděpodobně ukáže na další oslabení sentimentu, na který dopadají obavy z dopadů sankcí na německé firmy, ale i pokles kupní síly domácností v důsledku vysoké inflace. V USA dnes bude zveřejněna spotřebitelská inflace za březen. Ta podle našeho odhadu meziročně vystoupala na 8,4 %, tedy na nejvyšší hodnotu za více než 40 let. K meziměsíčnímu růstu o 1,1 % patrně nejvíce přispěl skokový nárůst cen pohonných hmot v souvislosti s válkou na Ukrajině.
Čínské akcie zaznamenaly nejvýraznější pokles za téměř měsíc
11.04.2022 Čínské akcie dnes zaznamenaly nejvýraznější pokles za téměř měsíc. Vedle protipandemických omezení k tomu přispěly mimo jiné tovární a spotřebitelská inflace.
Co čekat od inflace v příštích měsících?
11.04.2022 Růst spotřebitelských cen dosáhl v březnu meziročně 12,7 % z únorových 11,1 %. To je nepatrně více než medián očekávání trhu, jež počítal s 12,4 %. Ovšem nejistota ohledně vývoje inflace zůstává i nadále výrazná, což mimo jiné odráží i rozptyl očekávání od 12,0 % až po 13,2 %. Nejen že je statistika inflace ovlivněna výkyvy mezi poptávkou a nabídkou a omezeními v dodavatelských řetězcích, ale od března nově i válkou na Ukrajině, která představuje nákladový inflační šok.
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Inflační šok | Banco Santander | Útok na Izrael | Býčí pohyb | HSBC Holdings | Pokles světové ekonomiky | Německé podnikatelské klima | První odhad HDP | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | Makroekonomické dění | Uvolněné měnové politiky | Růst v eurozóně | Realitní trh | Hospodářská rizika | Produkce ve stavebnictví | Makroekonomické predikce | Marlin | PPI v USA | Nárůst objemů | Zásoby zemního plynu | Výplach | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Vývoj míry nezaměstnanosti | Vývoj nezaměstnanosti | Ozvěny trhu | Války | Velké investice | Österreichische Post | Vývoj | V4 | Opětovný pokles | Jakub Seidler | Češi | Data z trhu práce | Obrat v měnové politice Fedu | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | Údaje z USA | Nákupu státních dluhopisů | Globální růst | InstaForex | Společnost Invesco | Silná rezistence | Jana Steckerová | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | DPH | Sazby v eurozóně | EUR | Přehřáté ekonomiky | Evropský datový kalendář | Spotřebitelské výdaje | Morning Star | Měnový pár EUR/HUF | Bundesbank | Prohlášení Fedu | Riziko inflace | Mistrovství světa | Snížit úrokové sazby | Oživení cen | Accenture | Take Profit | Hlavní úrokové sazby | Klíčový ukazatel | Salesforce | Roche | Illinois | XOM | Index CSI300 | Itálie | Analytik České bankovní asociace | Euro proti dolaru | McDonald's | Stoxx | Stavební produkce | PEPP | Cla na čínské zboží | Společnost Avast | Očekávání | James Bullard | Pokračování růstu | Korelace | Jüan | Inflace v září | Nálada na trhu s kryptoměnami | Evropské centrální banky | Úrokové sazby v eurozóně | T-Mobile | Nikl | Uvolněné měnové | Marsh & McLennan | Swiss Life | Keir Starmer | L.F. Investment | Okénko finančního trhu | Nejvyšší výnos | Daň z nabytí nemovitosti | Aktivita v americkém sektoru služeb | Novo | Pozitivní nálada | Souhrnný indikátor | EUR/JPY | Pro investory | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | PCE inflační index | Trh práce | Hospodářský růst pomocí levných peněz | Dnešní makrodata | Evropská komise | Robert Kaplan | Masivní propouštění | Philip Morris ČR | Omezování nákupů dluhopisů | Swiss | Investice | US Bancorp | Čínský HDP | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Návrat inflace | Support | CPI v Kanadě | Podnikatelské aktivity | Frankfurt | Lednová inflace | Ohodnocení | Hlava a ramena | Index DXY | Ekonomické dopady koronaviru | Norges Bank | Nejdůležitější ekonomické události | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | PMI v eurozóně | Škoda Auto | Hlavní měna | Jak číst grafy | ADP report | Vývoj spreadu | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | Nálada v eurozóně | Argos Capital | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Naplnění inflačního cíle | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Intervence | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Broadcom | Slabá koruna | Výsledek zasedání k měnové politice | Experti | Pokles cen energií | Rekord | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Produkční ceny | Nezávislost | Výprodeje akcií | Bitcoiny | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Evropské měny | Nákupy aktiv | Zpráva z akciového trhu | Hnojiva | FTSE MIB | Novo Nordisk A/S | Creditas | Break struktury | Čtyřhodinový graf | Největší světová ekonomika | Ceny v českém průmyslu | Klesající ceny | Bidenova administrativa | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Příliv zahraničního kapitálu | EUR/USD | Ceny bydlení | Výkonný ředitel | Index ekonomické nálady | General Electric | Cena bitcoinu | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Chování | Mediální společnost | Švédská koruna | Český průmysl | Dopad na sentiment | Předseda představenstva | Vývoj měnového páru USD/CNH | Korunové úrokové sazby | Price Action | Akcie společnosti | ČNB kurz | Dánové | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Solidarita | Tuzemské hospodářství | Náklady na financování | Australská centrální banka (RBA) | CSI 300 | Aktuální vývoj | Měnový pár GBP/USD | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Stav trhů | Průměrné mzdy | Koronavirová nákaza | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Cenné papíry | Opouští EU | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Nová prognóza ČNB | New York Community | Americký dolar včera | Asijské akcie | Býčí rally | Exchange | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | Delta | First Citizens | TNOTE | Likvidita na trhu | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Julius Bär | Slabá poptávka | Akcie těžařů | Vývoj indexu výrobních cen v Maďarsku | Čekající příkazy | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Burzovní cena plynu | Rozhodnutí o sazbách | IHNED | Zkrocení inflace | Snowflake | Jiné měny | Akcie Erste | Index DOW | Import | Forexový trh | Překvapivý růst | Bankrot Řecka | Richmondský Fed index | Pandemický program | Měnový pár USD/JPY | ČEZ | Airbus SE | Snižování sazeb ČNB | Nikkei | Hluboké recese | Základní pravidla | Růst akciových indexů | Důvěra v ekonomiku | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Data o HDP | Propad cen | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Americký akciový trh | Lepší výsledky | Odhad HDP | Průmyslové objednávky | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Labouristé | Nové statistiky z Číny | Zmírnění obav | JPY | Britské akcie | AUDUSD | Snižování úrokových sazeb v USA | Investing | Spotřebitelské inflace | Růst hrubého domácího produktu | Index Russell | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Brent | Ekonomický sentiment | Znehodnocení | Očekávání ČNB | Ztráty české měny | Průměrné hodinové mzdy | Stanovený kurz | Kontrakce | Stimul | Peníze | Martin Stránský | Čas jsou peníze | Repo sazba ČNB | Růst měnového páru | Strach | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Šéf nizozemské centrální banky | Rozhovor | Americká lehká ropa WTI | Šéf ECB | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Členové NATO | Služby | Hongkongský Hang Seng | Zájem o investování | Nestlé | Projekce | Události ve světě | Inflace ve Španělsku | Měnová politika Fedu | Čerpání peněz | Běžný účet platební bilance | Pokles ceny ropy | Měny | Amgen | Barel ropy | Vývoj české inflace | Americký Fed | Týdenní shrnutí | Zasedání OPEC | Investiční strategie | Nezaměstnanosti v Německu | Tuzemská ekonomika | Palladium | Výsledek hospodaření | Ropa WTI | Lockheed Martin | Inflace ve službách | Burza | Bankovní rada ČNB | Viceguvernérka | Dlouhodobý trend | Omega | Akcie bankovních společností | Americká nezaměstnanost | Oživení čínské ekonomiky | ZEW index | Vakcíny proti koronaviru | Vývoj ceny ropy | Vysoké ceny energií | Evropské burzy | Medvědí signál | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Dolar dnes | Úroky na hypotékách | Dnešní obchodování | Čokolády | CSI300 | FTX | Zastropování cen | Proražení | Představitelé ECB | Posílení koruny | Export | Cenová stagnace | Fantasia Holdings | Hyperinflace | Zasedání MNB | Výnos desetiletého dluhopisu | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Comcast | Významnější korekce | EUR/CZK | Odhad růstu HDP | Vládní opatření | Výrobce baterií | Indikátor investičního sentimentu | Ropná zařízení | Michigan | Tisková konference ECB | Riziková averze | Škoda | Ekonom společnosti | Evropská inflace | Rozvahy Fedu | Trh s ropou | Fialova vláda | Prudké pohyby | Ekonomická aktivita | Regulace | Kofola | Měnový fond | Hodnocení současné situace | Partneři | Ceny Bitcoinu | Růst daní | Stavební spořitelny | IPO | Hospodářské výsledky | Rovnováhy | Tovární objednávky | Litva | ProCent | Zvyšování sazeb Fedu | Ekonom ING | Fitch Ratings | Rostoucí ceny energií | First Republic | Růst tržeb | Parlamentní volby | Dluhopisoví investoři | Market open | GBP/USD | Sympozium | P.A. | Zvýšení sazeb | Vyšší náklady | Falešné breaky | Měnový pár EUR/USD | Nárůst ceny | Oživení trhu | Média | UniCredit Bank | Jestřábí postoj | Produkce v průmyslu | VIX index | Finanční trh | Vyšší hodnoty | Inflační cíl | Ukrajinské síly | Index KOSPI | Fincentrum | Marek Mora | Růst ekonomiky USA | Nejsilnější růst | Pro tradery | Nový rekord | Federální rezervní systém (FED) | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | FedEx | Graf indexu | Pracovní místa | Intercontinental Exchange | Hershey | Ruské ropy | Tržní reakce | Caterpillar | Oficiální údaje | Zveřejnění zprávy | Makrodata | Nejznámější kryptoměna | Investoři | Druhá největší ekonomika světa | Růst akciových trhů | Jádrová PCE inflace | Bank of England | Americké ekonomiky | Podnikové dluhopisy | Petr Pavel | Největší světové ekonomiky | Nejistoty | OCBC | Fidelity | MiFID II | Nejnovější výsledky | Výnosy z amerických dluhopisů | Negativní sentiment | Inflační čísla | Vývoj meziroční inflace | Index PPI | Prezident ECB | Kapitál | Bayer | Jádrový index | Globální akciové trhy | Další růst | Mimořádná opatření | Záchranný fond | Kontrakty na ropu | Ministr hospodářství | Korporátní daň | Inflace v lednu | Bohuslav Čížek | Údaje o průmyslové výrobě | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | Airbnb | TJX Companies | Histogram | USD | Růst výrobních cen | Kč/USD | Vývoj sazeb | Pivovar | Makroekonomická prognóza | Zápis z posledního zasedání | Nová makroekonomická prognóza | Boeing | Cíl ČNB | Finanční instituce | Posilování koruny | Stav devizových rezerv | Vienna Insurance Group | Asijské burzy | Index DJ30 | Nové mutace | Vývoj ceny ropy Brent | Nižší poptávka | Makrokalendář | Plány | Sestupný trend | Dot plot | Funkční období | Ekonomika Číny | Kč/EUR | Viceguvernér ČNB | Odhad spotřebitelské důvěry | Zisk | Průmyslová výroba v Německu | Část zisků | Jestřábí komentáře | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Americký S&P 500 | Odložení brexitu | Euro dnes | Prognóza vývoje kurzu CZK/EUR | Tempo zdražování | Anheuser-Busch InBev | GBP/EUR | Pavel Prokop | Altria | Cestování | Největší ekonomika | Migrace | Německý DAX | Přetrvávající vysoká inflace | Důvěra domácností | BP | Super Bowl | Hlavní ukazatele | Uložení peněz | Patria | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | Náklady financování | Turecká inflace | Americké HDP | JPMorgan Chase & Co | NFP report | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Bundesbanka | Data z ekonomiky | Čínské úřady | Hlavní události | Bohatý | Aktuální prognózy | Pokles inflace v USA | Den D | Švýcarská banka | Béžová kniha | Cenové tlaky | CZK | Největší firmy | Býčí sentiment | WIG20 | Zvýšení úrokové sazby | ING Jakub Seidler | Wienerberger | Kabinet | NFP | Vysoké sazby | Investovat | Evropská ekonomická důvěra | Inflační situace | Peso | Vít Hradil | Avast | Patria Online | Hospodářský vývoj | Rozhodnutí centrálních bank | Snižování sazeb v USA | Ruský prezident | Oslabení USD | CAC 40 | S&P | Brusel | Úroková sazba | Pokles spotřebitelských cen | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Inflační překvapení | Zvýšení základního úroku | Inflace v květnu | Silná data | Dovoz | Unie | Skokového oslabení koruny | Tempo inflace | InterContinental | Výzkumy | Trpělivost | Instagram | First Republic Bank | Obchodování na finančních trzích | Medvědí svíčka | UnitedHealth Group | Meta | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Zahraniční investoři | Tesla Elon Musk | Největší švýcarská banka | Ruský rubl | Pozitivní zprávy | Cílování inflace | Komoditní | TIM | Německé firmy | Nízké úrokové sazby | Hlavní kryptoměny | Německé maloobchodní tržby | Turecká lira | Pokles tuzemské ekonomiky | Praha | Mezinárodní agentura pro energii | Berkshire Hathaway | CFD (Rozdílové smlouvy) | Data z tuzemské ekonomiky | Odraz mrtvé kočky | Ekonomický kalendář | Prezident | Narušení dodávek | Investing.com | Myšlení | Kevin Tran Nguyen | ZEW | Rizikovost | Powell dnes | Spotřebitelská inflace (PCE) | Dnešní data | Očekávání úrokových sazeb | Obrat trendu | Čínské zboží | Index cen domů | Nejistota na trzích | Spotřebitelské ceny v USA | Daňový poplatník | Tiff Macklem | Akciové bubliny | Růst zadlužení | Výsledky | Coca-Cola | Ropné zásoby | Finanční služby | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | Trebitsch | Swiss Life Select | Zlepšení sentimentu | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Dnes ČNB | Siemens | Minulá výkonnost | Portfolio | Německý index DAX | Zadlužování | Richard Bechník | Waste Management | Bank of America | RBI | Zdražování pohonných hmot | Komodita | Swing | Nejdůležitější události | Fundamentální analýza | Zelená čísla | Retracement | Cenový růst | Americký index | Tisková konference Bank of Canada | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Energie | Japonské ministerstvo financí | Silný dolar | Fundamentální zprávy | Odhad inflace | Úsporný tarif | Běžné spoření | OPEC+ | Růst inflace | Carry trading | Tržní úrokové sazby | Colgate-Palmolive | US500 | Makroekonomický výhled | Kapitálové rezervy | Oblast supportu | Výplach na kryptoměnách | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Dluhopisové fondy | Oživení v Číně | Snížení DPH | Klima | Tržní kapitalizace | Boj s inflací | Míra inflace ve Spojených státech | Britský ministr financí | Colt CZ | Vývoj měnového páru | Růst ceny Bitcoinu | Cenné papíry a burzy | Mary Dalyová | Podnikatelská nálada | Americké centrální banky | Propuštění | Investiční výdaje | Národní měny | Růst cen v eurozóně | IEA | Swingový výhled | Britský FTSE 100 | Index Stoxx 600 | Ekonomický vývoj | Regulátor | S&P Global | Firmy | Investiční aktivita | Australský dolar | Předstihové indikátory | Digitální zlato | Bydlení | Výrobní index ISM | Hlavní úroková sazba | Šéf švýcarské centrální banky | AMC | Dolar včera | FVG | Ekonomika Německa | Pfizer | Hrozba stagflace | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Agentura Bloomberg | RWE | Raketový útok | Studie | Data z průmyslu | Znehodnocení koruny | Převzetí Credit Suisse | EUR/PLN | Odhad analytiků | Slabší koruna | Nástroj | Reakce trhů | Ceny čokolády | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Zpráva | Ekonomické dopady | Dění na finančních trzích | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Prémie | Oživení evropské ekonomiky | Ratingová agentura | Představitelé Fedu | Rozpočtová politika | FRA | Index RTS | Inflace v Česku | Rétorika Fedu | Cenová hladina | Centene | Měna | Rok 2024 | Plynovody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hypotéky | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Silné cenové tlaky | JOLTS | Nadšení | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Telekom | Zasedání Fedu | Česká spořitelna | Jackson Hole | Atraktivita zlata | Tvrdý brexit | Pokles produkce | Celková inflace | Nárůst cen ropy | Roche Holding | Geopolitická situace | HUF/EUR | IT společnosti | Korekční pohyb | OPEC | USD/PLN | Breakout strategie | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Bloomberg | Jednání FOMC | Nová prognóza | GBP | Johnson & Johnson | Nabídka | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Rekordní hodnoty | Meziroční inflace v eurozóně | Maloobchod | Centrální banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Obchodní týden | Oslabení amerického dolaru | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Index výrobních cen | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Konkurenceschopnost Číny | Dlouhodobé rezistence | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Pivovary Staropramen | Brands | Dolarové likvidity | Prezidentka ECB | Dow Jonesův index | Foot Locker | Čínské trhy | Zprávy | Hlavní indexy | Jachty | Guru | Obavy z recese | Politika centrální banky | Vliv na ceny | Obchodování v Asii | Pohyby cen | PMI ve výrobě | Nejznámější kryptoměny | Společnost Nvidia | Akciový analytik | Dolary | Reálné mzdy | Federální rezervní systém | FB | Vstupy | Vývoj ceny bitcoinu | BREAKING | Ceny zemědělských výrobců | Evropské trhy | Averze k riziku | Ministerstvo práce | GBPUSD | Stavebnictví | Kurzarbeit | Rychlejší růst inflace | Akcie Komerční banky | Britský statistický úřad | Donald Trump | USDCAD | Odhady trhu | Poměr rizika a zisku | Dnešní makroekonomické ukazatele | Instituce | Constellation | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Americké objednávky | Guvernér BOJ | Podnikatelská důvěra | Deutsche Bank | Obrat v měnové politice | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Nové signály | Risk on sentiment | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Pohyb koruny vůči euru | Covidové krize | Býčí signál | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Dobrá data | Rozhodnutí vlády | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Index WIG20 | Vyhlídky | Průraz | Santander | Vojenský konflikt | CZ | UBS Group | Cena ropy brent | Kongres | Inflační situace v ČR | Prodeje dluhopisů | Listopadová inflace | Výdělky | Futures na evropské indexy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Deficit rozpočtu | Český běžný účet | Evropská ekonomika | Výsledky HDP | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Komise pro cenné papíry a burzy | Rallye | Tapering | Reakce trhu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Martin Krištoff | Pokles tržeb | Sumitomo Mitsui | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Bývalý ministr obrany | Nárůst zásob | Snížení těžby | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Kurz EUR/USD | London Stock Exchange | Války na Ukrajině | Kanadská měna | Viktor Orbán | EY | Výrazný růst | Ekonom Cyrrusu | České koruny | Vyplnění GAPU | Ekonomické škody | Korekce | Zpřesněný odhad | Jednoduché tipy pro začátečníky | Upozornění | Spotřebitelská důvěra v USA | Výrazný pokles | Inflační tlaky v české ekonomice | Vývoj ekonomiky | Vyšší poptávka | Největší ekonomika světa | Pražské burzy | Údaje statistiků | Průzkumy | Akciové tituly | Zveřejnění výsledků | Poptávka po dolarové likviditě | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezident Emmanuel Macron | Francie | Obchodní strategie | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Dopad na trhy | CII750 | Uvolňování karanténních opatření | Globální recese | Americký výrobce | Dopady koronaviru | Lowe's | S&P/ASX 200 | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Philip Lowe | Posílení dolaru | Oldřich Dědek | Trigger | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Pokračující pokles | Sazby ČNB | Turecko | Stock | Stimulační opatření | Nižší low | HDP eurozóny | Obchodní systém | Náklady na půjčky | Rating | Dezinflace | Exxon Mobil | Tým InstaForex | Ekonomické události | Agentura S&P | Index šanghajské burzy | Pandemie koronaviru | SNB | Vítězství Trumpa | Koronavirová pandemie | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Technické analýzy | Předčasné parlamentní volby | Akcie společnosti ČEZ | Alibaba | Pokles úrokových sazeb | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Obavy z růstu inflace | Výsledky průzkumu | Členové Fedu | Trh s futures | Shortování | Akcenta | Změny cen | Demokratické strany | ANO | Hospodaření státního rozpočtu | Hrubý domácí produkt | Mondelez International | Mistrovství | Finanční rezervy | Podnikatelé | Sázka | Automobilky | Zhoršení nálady | Zpomalování ekonomiky | Kurz dolarů | Obnovitelné zdroje energie | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | FAANG | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Důležité zprávy z USA | Ekonomické ukazatele | Data z USA | Srovnávací základna | Meziroční růst HDP | Počet pracovních míst | Zahraniční obchod | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Marriott | Frederic Neumann | Spotřební zboží | Výsledky společnosti | Medián | Americké měny | Tržní odhad | Intervence ČNB | Vysoký výnos | Výpadky | CFTC | Graf | Nové all-time high | Podpůrná opatření | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Odliv dividend | Nifty 50 | Ekonomové | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Dolar vůči japonskému jenu | Zisky akcií | Významné zprávy | Hráči na trhu | Deutsche Börse | Meta Platforms Inc | Fundamentální hodnota | Přehled | Oslabování amerického dolaru | Zpráva o inflaci | Oživení americké ekonomiky | Plyn | Inflační vývoj | Trendové linie | LYNX | Aktivita na trhu | Pár EUR/USD | Eurodolar | Spotřebitelská nálada | Výnosové křivky | Jádrová inflace | FinGO | Andrew Bailey | Kovy | Kanadská ekonomika | Hospodaření | Zveřejněná data | Směnárny | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Nová all-time high | Swingový obchod | Růst spotřebitelských cen | ADP report zaměstnanosti | Zpracovatelský sektor | Ether | Japonské společnosti | Bankovní tituly | Spotřebitelské ceny v Číně | Omezení těžby | Cenovka | Březnová inflace | USD/CNH | Cena severomořské ropy | API | Ruský trh | Ekonomické sympozium | Spolková vláda | G10 | Měsíční data | Luis De Guindos | Technologičtí giganti | Devon Energy | Zastavení růstu | HDP USA | Údaje o inflaci | Běžný účet | Makro data | Hermes International | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Omezování výroby | Vývoj kurzu koruny | Klíčový údaj | Platforms | Brexit | Chevron | LBBW | Kakao | Ceny ve výrobě | Kompozitní index | Investment | Data z americké ekonomiky | Markets | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Prodeje domů | Výstupy | Obchody | Souhrnný index | Overbalance | Rolování | Vývoj jádrové inflace v USA | Rekordní maximum | ING | Take-Profit | Složitá debata | Pohyby kurzu | Finanční trhy dnes | Oilprice | Paweł Majtkowski | Sazby ECB | Utahování měnové politiky | NEST | Zúžení úrokového diferenciálu | Deficit zahraničního obchodu | Pohyb kapitálu | Kontrakty na zlato | Time-Frame | Japonský index | Pozornost | Dezinflační proces | Chipotle Mexican Grill | Růstový impuls | Trading.com | Firma | Index nových zakázek | EURUSD | Platební bilance ČR | Nálada domácností | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Seznam Zprávy | Oslabování dolaru | Česká měna | Čínský statistický úřad | EP | S&P 500 | Strategie Ondřeje Hartmana | Politická krize | Rekordní růst | Dow Jones a S&P 500 | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Elektrická energie | PwC | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Předseda | Fiskální stimul | Evropské banky | Libra | Zpomalující inflace | Repo operace | Interpretace | Americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | Ztráty peněz | CFD | Stoxx 600 | SMA 100 | Český trh práce | Snížení sazeb | Čeští spotřebitelé | Nová data | Naše ekonomika | 3M | Open | Indikátory sentimentu | Silnější support | Komentář Raiffeisenbank | Pokles sentimentu | Evropská měna | Index ISM ve službách | Investment management | Zvýšení základní sazby | Indikátory ekonomického sentimentu | Financovat | Harmonizovaná inflace | Kryptoměna | Příprava | Jihokorejský KOSPI | Aleš Michl | Řecko | Propad exportu | Příliv kapitálu | Majitel | Rostoucí náklady | Green Deal | Jednání o brexitu | Philip Morris | Říjnová inflace | Karty | Jádrová spotřebitelská inflace | Alena Schillerová | Celkový trend | Airbus | Deglobalizace | Míra | Jestřábí přístup | Ministři financí | Hospodaření státu | Hedgeové fondy | Bankéři z Fedu | Oblečení | Úroky | Refinitiv | HDP v USA | Plodiny | Ekonomická stagnace | MT4 | Státní svátek | Jednání ECB | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Nomura | Investiční banky | Bit Digital | Vývoj české ekonomiky | Květnová inflace | Makroekonomické údaje | Investice do akcií | Předstihové ukazatele | Důležité fundamentální zprávy | Úroda | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Budoucí vývoj | ASML Holding NV | Silný trh | Dogecoin | Průmyslová výroba v ČR | Sumitomo | Air | Akcie dnes | Růst ekonomiky eurozóny | Káva | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Financování vlády | Prosincová inflace | Indikace | TABAK | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | EBay | Analytik Raiffeisenbank | Forexové trhy | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Firemní akcie | Energetická krize | Hypoteční sazby | Finální odhad | Paypal Holdings | ČNB | Žádosti o podporu v USA | Rumunsko | Horší data | Evropská unie | Devizoví obchodníci | Cigna | Comcast Corp | Tuzemské banky | Jiří Rusnok | Fundamentální informace | Ranní zpráva | Pokles | Prognóza ČNB | První obchodní den | Zdanění energií | Spot | Výběr zisků | Velký růst | ex | Makroekonomická situace | Onemocnění | Vývoj akciového indexu | Velikonoce | Carry trade | Volkswagen AG | Rekordní zisky | Země EU | Bancorp | Americké společnosti | Fair Value Gapy | Kryptoměny bitcoin | Nižší růst | DOT | MJ | Jan Vejmělek | Pokles cen ropy | Aligator | LIBOR | Pokles výnosů dluhopisů | EUR/NOK | Rezervní měna | Poplatek | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Nejvýraznější pokles | Merck & Co | Rabobank | Velký pohyb | Kontrola výnosové křivky | Technologické firmy | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | ATH | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Nové rekordy | NVDA | Nová mutace koronaviru | Podpora | Nejistota | Obchodník | Zvýšený zájem | Doporučení | Invest | Ruský akciový trh | Americká společnost | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Data z reálné ekonomiky | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Společnost XTB | Regulátoři | Bohemia Energy | Tempo poklesu | Očekávání firem | Repo sazba | Oživení světové ekonomiky | Index cen | Break of Structure | Ukazatel inflace | Čínská vláda | Index PX | Daně | Globální finanční trhy | Lídři | Růst cen výrobců | Inflace v červenci | Trh práce v USA | Spotová cena zlata | Investment Management | OECD | Pivot | České HDP | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Pozitivní sentiment | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Napětí na Ukrajině | Úrokové sazby Fedu | Ekonom ECB | ČSOB Pavel Prokop | Ekonomická důvěra | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | HDP ČR | Ekonom UniCredit Bank | EUR/USD a GBP/USD | FCA | CHN.cash | Vlny koronaviru | Současné ceny | Fio banka, a.s. | Index Nikkei | Prezident Trump | BNP Paribas | Nevýhody | Oslabení koruny | Drahý kov | Bankovní rada České národní banky | Den nezávislosti | Sell | Americká data | Globální ekonomika | E-commerce | NATGAS | Nvidia | Ceny komodit | Dlouhodobý support | Thomas Jordan | Allianz SE | USD/TRY | Kristina Hooper | Summit G20 | Nejprudší pokles | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Boris Johnson | Růst výnosů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Cisco Systems | Ustupující inflace | Kurzový závazek | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Fundamenty z USA | Klesající tendence | EUR Index | Cena zlata | CMG | Přehled o dění na světových burzách | Fundamentální ukazatele | HSBC | Pullback | Zvýšení ceny | Otočení trendu | Trinity Bank | Předseda SEC | Přecenění | Vice | Příležitost ke vstupu | Breakout | Íránský útok | Růst cen | Signál na akcie | Americké akciové trhy | Riksbank | Rozvolnění restrikcí | Velký makroekonomický výhled | CAT | Vývoj úrokových sazeb | Kryštof Míšek | Sada dat | Momentum | Inflační výhled | Reklama při Super Bowlu | Celosvětová poptávka | Exxon | Nová prognóza Ministerstva financí | Asset management | Repo sazby | Německá vláda | Inflace v Británii | Výdaje | Index nákupních manažerů (PMI) | Nákupní příležitost | Financování | Polská ekonomika | ČSÚ | Šíření viru | Finance | Obchodní plán pro pár EUR/USD | JDE | Makroekonomické ukazatele | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Margin | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Photon Energy | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Index Sentix | Pozornost obchodníků | XOM.US | USDJPY | Cíl růstu HDP | Těžby kryptoměn | Švýcarská národní banka | Gelber & Associates | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Atentát na Donalda Trumpa | Ceny zboží | Obchodní spory | Virus | Masato Kanda | Vyhlídky ekonomiky | Rozhodnutí ČNB | Prezident Joe Biden | Židovský stát | Velké banky | Inflační náraz | Dílčí index | Vyšší ceny | ICE | Zpráva o vývoji inflace | Nálady investorů | ERA | Jedno euro | Nájemné | Kov | Zvýšení inflace | QE | Obchodování na akciových trzích | Louisiana | Estee Lauder | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Cena | Český maloobchod | Thermo Fisher Scientific | Dnešní čísla | ECB dnes | Akciový trh v USA | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | COIN | Pokles trhů | Mistrovství světa v hokeji v Praze | NY FED | CME | Meziroční vývoj jádrové inflace | Švýcarská centrální banka | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Tržní sazby | Posílení eura | Odhodlání | Posilování kurzu koruny | Inflace v Maďarsku | Kartel OPEC | Akciová rally | WTI | Spojené království | Hrozba recese | Mexické peso | Philip Lane | Bod | Miliardy korun | Zemědělci | Starbucks | Rivian | Silnější koruna | Historické maximum | RBNZ | Polský zlotý | PRIBOR | Index MOEX | Intuit | Finanční analytici | Reserve Bank of Australia | Data PMI | Únorová inflace | Bankéři | Spekulace | Vyspělé ekonomiky | Haruhiko Kuroda | BNP | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | CVX | Ministr obrany | Zpomalení globální ekonomiky | Novozélandský dolar | OCI | Domácnosti | Nákladová inflace | Sázet | FTSE | Silný propad | Cena ropy | Plzeňský Prazdroj | Epidemie afrického moru prasat | Světová rezervní měna | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Advanced Micro Devices | Tržby | Apreciace | Tržní sentiment | Značné riziko | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Fed dnes | Ranní zpráva z akciového trhu | SpaceX | Situace | Vývoj indexu volatility VIX | GMT | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Japonské banky | Německý Ifo index | Historické rekordy | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | New York Community Bancorp | Erste Group | Snížení schodku | Daně z příjmů | Twitter | Statistické údaje | Vývoj měnového páru USD/TRY | Euro vůči dolaru | Růst dolaru | Dolar k japonskému jenu | Ripple | Prosus | Marriott International | Ředitel firemního bankovnictví | Alphabet | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zhoršený sentiment | Spotová cena | Zkušenosti | Klaas Knot | Emmanuel Macron | Americká průmyslová produkce | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | PCE inflace | Spotřební daně | Lira | USD/CZK | Swingoví obchodníci | TJX | Liberty Ostrava | Obchodování na zámořských trzích | US100 | IHS Markit | Sentiment spotřebitelů | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | FXstreet | Liz Trussová | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Růst průmyslu | SAP | Ceny v eurozóně | ConocoPhillips | Data z pracovního trhu | Aukce | Růst mezd | Situace v Německu | ISM indexy | Očekávání do budoucna | Rostoucí trendová linie | Korunové sazby | Royal Dutch Shell | Finanční systém | Sazby beze změny | Vysoká hodnota | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz | Market | Evropská centrální banka | IFO index | Inflace v říjnu | ISM | Google | 256/2004 | London Stock Exchange Group | Unicredit | Ropa a Plyn | Měsíční mzda | Silnější euro | Stagnace | Pokles výnosů | Ekonomické zpomalení | CME Group | Grafy | UST | Pokles zásob | Intradenní výhled | Mezinárodní investoři | Obchodování ropy | Ceny pšenice | Inovace | Růst měnového páru EUR/HUF | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Aktivum | Oracle | Majitel firmy | Ruská invaze na Ukrajinu | Abbott Laboratories | Úspěšný týden | Naše prognóza | Tradingové webináře zdarma | Vyšší úrok | Klouzavý průměr SMA | Slabší euro | Conference Board | Nižší ceny ropy | Boční trend | Deficit státního rozpočtu | Růst spotřebitelských cen v Číně | Prudký růst cen | Produkční ceny v ČR | Důležité fundamenty | EUR/HUF | Investujte | Zvýšení volatility | Měď | Úspory | Conseq | Proinflační | Verbální intervence | Konsensus | Ruský plyn | Analytik | Rozvíjející se trhy | Jeffrey Halley | AUD | Největší evropská ekonomika | PEPSICO | Očekávaná korekce | Ranní okénko | Výše úrokových sazeb | Akcioví investoři | Historická minima | Optimismus na akciových trzích | Světové měny | All-time high | Čísla o inflaci | Pozitivní výsledek | Německá průmyslová výroba | Počet obyvatel | Insolvenční návrh | Domácí data | Německá kancléřka | Indikátor Purple Levels | Predikce | Sentiment v Německu | Fibo | Prognózy inflace | Analytici | Elektromobily | Právo | Emisní povolenky EU | Prima | Dobré zprávy | Delta mutace | Kurz koruny | Analytici Goldman Sachs | Citigroup | Ekonomické výsledky | Důvěra v eurozóně | Přehled kurzů | Indexy v Číně | Propad cen komodit | Mario Draghi | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Vývoj německé ekonomiky | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Zápis ze zasedání ECB | Prodejní výplach na kryptoměnách | Stimulační balík | Utahování měnových podmínek | Roční dividendový výnos | Tuzemská inflace | Burzovně obchodované fondy | Vyšší sazby | Kurz eura vůči dolaru | Zprávy z ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Sumitomo Mitsui Financial | Guvernér Fedu | Výprodeje na finančních trzích | Akcie Apple | Merck | BlackRock | Jádrový CPI | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | Cenové stability | USA inflace | Philadelphia Fed index | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Dynamika růstu | Conseq Investment Management | Odhady PMI | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Expert | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | CATL | Vývoz | Energetické firmy | Teplé počasí | Konfluence | Economist Intelligence Unit | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Webináře | Moody's | První odhad | Ziskovost | Americké ceny | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Konsenzus | Nárůst výnosů | Vyjádření představitelů | Nálada v USA | Kazuo Ueda | Makro | Mzdový růst | ASML | Globální indexy | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Capital Partners | Výprodeje na akciových trzích | Chuť riskovat | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Situace na Blízkém východě | Společnost IHS Markit | Konec kurzového závazku | Prostor pro pokles | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Silný americký dolar | Deflační tlaky | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Příjmy a výdaje | 7 dní s korunou | František Táborský | Kofola ČeskoSlovensko | Silný support | Air Products | Inflace ve Spojeném království | Nálada na akciových trzích | Japonský Nikkei 225 | Slušné zisky | Frank | Ministři | Měnové politiky centrální banky | Kapitálové výdaje | Miroslav Novák | Mondelez | Mutace koronaviru | Negativní nálada | Inflace v listopadu | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Zpráva z amerického trhu práce | Dnešní zpráva | Růst čínské ekonomiky | Čínské indexy | Oscilátor Marlin | Čínské akcie dnes | Americká centrální banka (Fed) | Cena barelu ropy | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Ratingová agentura S&P | Futures kontrakty | Ceny potravin | Alphabet (Google) | Lenka Kalivodová | Pšenice | Fitch | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Capital | Neomezené množství | Měnový kurz | Základní sazby | Investiční příležitosti | Polská centrální banka (NBP) | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Úspěchy | Kiwi | Náklady na práci | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | USDCHF | Americké banky | CySEC | Zvýšení cen ropy | Rostoucí inflace | Proražený support | Zoetis | Německá centrální banka | Svíčkové formace | Technologický sektor | OSN | Soud | Fair Value | Měsíční report | Shanghai Composite | Globální trhy | Henry Hub | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Sell Stop | Hang Seng | PMI indexy | Inflace cen | Předpovědi | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Pokles sazeb | Oslabení japonského jenu | Japonský jen (JPY) | Celkový výsledek | Časový rámec | PSX | Míra inflace | Antivirus | Fundamentální data | Zdražování ropy | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Nemovitostní investiční trusty | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Náklady na úvěry | Nařízení | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | Kapitálové zboží | Indexy | Altcoiny | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Mizuho | Tweet | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Cena severomořské ropy Brent | Mezinárodní měnový fond | Gold | Angola | Peking | Aktuální prognóza | Průmysl | Oslabení kurzu | Body | Úroda obilovin | Očekávané výsledky | Obří cenová bublina | Lehká ropa WTI | Market Profile | Dluhopisový trh | Rozkolísanost trhu | Podnikání | Pokles průmyslové produkce | Růst produktivity | Tempo růstu | GfK | Bilance ECB | Aktivita firem | Bankovnictví | Riziková strategie | Buy Stop | USD index | Asijské obchodování | NBP | Shell Plc | Gamble | Divergence | Zdražování energií | Bilion dolarů | ETF | Průmysl a zahraniční obchod | Obnovení růstu | Pojistka proti inflaci | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Struktura HDP | České dluhopisy | T-Mobile US | Value Gap | Úrokové sazby | Hlavní evropské indexy | Silná inflace | Varování | Hospodářské soutěže | Situace na trhu | Reporty | APP | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Tržní ocenění | Long | Hlavní ekonom Cyrrusu | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Úvěry na bydlení | Recese v USA | Macron | DAX | Výrazný propad | Zasedání České národní banky | SARS | Spokojenost | Risk | Co bude | Fibonacciho retracement | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Americký regulátor | Použití finanční páky | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | SWIFT | Fiskální politika | AUDNZD | Indexy na Wall Street | Oživení poptávky v Číně | České měny | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Business | Facebook | Vladimír Pikora | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ceny výrobců v eurozóně | Indikátor | Hlavní americké indexy | Projevy centrálních bankéřů | Holubičí postoj | Základní úrok | Pokles cen | Prodej aut | Překvapení trhu | Záporné nominální úročení | Investments | Růst ceny | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Odhad růstu ekonomiky | Veřejný dluh | SP500 | Technologická společnost | Daňové zatížení | Vysoké inflace | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Snížení úrokových sazeb v USA | STAR | ČBA | Holubičí tón | Cena benzínu | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Debata | Long signál na akcie | Zdravotnictví | Long signál | Čínské akcie | Euro | Riziko ztráty | Devizový trh | Ministryně financí | Časový úsek | Vysoké zisky | Diskontní sazba | Hliník | Ekonom Komerční banky | Sentix | Trhy dnes | Materiály | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Erste | Ceny nafty | Snížení ratingu | Schodek zahraničního obchodu | Vedení ECB | Německé společnosti | Trinity | Stratég | GSK | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Hlavní indikátor | FOREX | Prodeje automobilů | Tweety | Pokračování poklesu | Zisky firem | Čínský akciový trh | Fond obnovy | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Načasování | Fio banka | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zotavení | Sentiment | Zrychlení inflace | Forexu | Zhoršení pandemie | Dnešní statistiky | Hlubší pokles | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Breaking | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Bývalý prezident | Počet stavebních povolení | Výsledek zasedání | Zasedání centrální banky | Podílové fondy | Ekonomika | Politika | Naučte se obchodovat | Konkurence | Pozornost trhu | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | NIESR | Fed funds | Vyjádření analytiků | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Konjukturální průzkum | Analytika | Ben Laidler | Whisky Trebitsch | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Americké futures | Obchodní aktivita | Problémy v bankovním sektoru | Strach z inflace | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Forint | Výprodej | Marathon Petroleum | Ceny zeleniny | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Menší poptávka | Zasedání FED | Ekonom | Akcenta Miroslav Novák | Optimismus | Otevírání ekonomiky | Členové bankovní rady | Indexy S&P | MPSV | Obchodování na devizovém trhu | Tlak na akcie | Zdraví ekonomiky | Trader | Aktivita ve službách | Geopolitická rizika | Letectví | Indie | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Využitelnost kryptoměn | Měnové politiky | Výrazná inflace | Nominální růst | Dovozní ceny | Vnímání | Akciové indexy | Krátkodobý vývoj | Index volatility VIX | Obchodní válka | Hlavní ekonomické události | Jak obchodovat | Tomáš Holub | Výprodej akcií | Sentiment v USA | První zvýšení sazeb | Mercedes-Benz | Spojené státy americké | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | EMA | Dobrá zpráva | Poskytování hypoték | Obchodování s cizími měnami | Invaze | Reserve Bank of New Zealand | Investiční aktivity | Varianty koronaviru | Commerzbank | Zhodnocení | Proinflační působení | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | Úrokové sazby ECB | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Silicon Valley | STOXX50 | Výhled | Eskalace napětí | ESM | FOMC | Erste Group Bank | Růst akcií | Technologický Nasdaq | Kurzy měn | Kukuřice | Pokračující růst | Datový kalendář | Americký akciový index | Auta | Federální rezervní banky | Komerční banky | Cenotvůrce | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Průměrná nominální mzda | Americký trh práce | Hodnoty měny | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Banka CREDITAS | Poptávka po čipech | Deriváty | Přísná opatření | Ethereum | Embargo | Zpomalení hospodářského růstu | Economist | Obchodování vzácných kovů | Finanční podmínky | Josef Košťál | Počasí | Poptávka po dolaru | Indexy nákupních manažerů | Bitstock.com | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Index Hang Seng | Tok kapitálu | Zaměstnanci | PayPal | Jaromír Gec | FRED | Politika Fedu | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Hodnota kryptoměn | Jan Procházka | Výsledek zasedání Fedu | Klid | Vyšší daně | Vládní konsolidační balíček | Oživení cen ropy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Komunistická strana | Data o inflaci | Expanze | Rizikový sentiment | eBook | Sentix index | Aktuální rezistence | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | Prostor pro růst | Fondy | Napadení Ukrajiny Ruskem | Komise pro cenné papíry | XTB Tomáš Cverna | Výnosy státních dluhopisů | Komoditní trhy | OSVČ | Kyjev | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | Německé ekonomiky | Schodek | Růst průmyslové produkce | USD za barel | Nikkei 225 | Nový týden | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Konsensus trhu | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | MetLife | New York | Tradingové webináře | Emisní povolenky | St. Louis | Aktuální kurz | Inflace ve Velké Británii | GS | Saldo zahraničního obchodu | Dřevo | Spready | Dividendový výnos | Zvýšení úroků | Tomáš Cverna | Obchodní bilance | NZD/CHF | Euro včera | Reakce koruny | Portál FXstreet.cz | Plán fiskální podpory | Velké japonské banky | EU | Německé tovární objednávky | Energetické společnosti | Protipandemická opatření | Klesající trendová linie | Problémy | Zpomalení růstu | Jednotná měna | Ukrajinská krize | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Massachusetts | Santa Claus Rally | WP | G20 | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Plánování | Pokles poptávky | Participace | Pozitivní očekávání | Napadení Ukrajiny | Slabší kurz | Analytik trhů | Rally na ropě | Prezidentské volby | HDP report | Ruský Gazprom | Dollar | Vstup long | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Anheuser-Busch inBev | Úrovně supportu | Sumitomo Mitsui Financial Group | Evropský akciový trh | Americké výnosy | Inflace v Německu | Objem investic | Plánované obchody | Ropa | Ceny aktiv | Rezervy | Měnové páry | České vlády | Semináře | Kalendář ekonomických událostí | Dluhopis | Geopolitika | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Klouzavé průměry | Dnes na světových trzích | Cenová bublina | Obchodování s CFD | Americká Komise pro cenné papíry | Capital Economics | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Nálada na trhu | Transakce | Nexo | Obchodní jednání | Prodeje existujících domů | M2 | Ekonomka | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | UnitedHealth | Hry | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | MNB | Glencore | Irsko | MSCI Europe | Důležité zprávy | Odhad HDP v eurozóně | MIB | Cenový vývoj | Bankovní sektor | Japonský ministr financí | Reinvestice | Výprodeje | Spotřeba domácností | Index MSCI | Ekonomika EU | Slabší dolar | Další posilování | Vývoj koruny | Průzkum společnosti | Rolování kontraktů | Inflace v březnu | Značný pokles | Prazdroj | Raiffeisenbank Vít Hradil | USDX | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Tvorba pracovních míst v USA | Bilance Fedu | Index piva | Impulzy | Inflace v prosinci | Australský dolar (AUD) | Dodávky plynu | Jasný signál | Údaje o HDP | Daňové příjmy | Oslabení eura | Akcie na Wall Street | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Ceny benzínu | Negativní zprávy | Ukončení nákupu aktiv | Pravidla obchodování | Kypr | Thomson Reuters | Americké ceny výrobců | Zvyšování úrokových sazeb | Guvernér Rusnok | RBA | Spotřebitelská poptávka | Pevninská Čína | Christine Lagarde | Indikátor důvěry | Báze | Opatření na podporu ekonomiky | Měnový stratég | 3М | Oscilátory | Obchod | Indexy PMI | Navýšení úrokových sazeb | Rozhodnutí centrální banky | Tipy pro začátečníky | Optimismus na trzích | Reakce investorů | Data z Německa | Risk On | Regionální měny | Eni | Siemens Healthineers | Optimismus na trhu | Otevření ekonomik | Výnosy desetiletých dluhopisů | Oslabení | Globální ekonomický kalendář | Burzovní cena | Nominální mzda | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Prognóza ECB | Pravděpodobnost recese | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemická situace | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Čínský výrobce | Zhoršení ratingu | Ceny výrobců | Úsilí | Žádosti o podporu | Devizový kurz | Purple Trading | Miliardy USD | Snižování daní | Poradce | Empire State Index | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Zkušenost | Hodnota indexu | Vývoj kurzu eura | Míra inflace v Británii | Signál | Ekonomický výhled | Samsung | Írán | Zdražování | S/R zóny | Správní rada | Energetické krize | Výsledkové sezóny | Člen bankovní rady | Tržby obchodníků | Ředitelka | Investment Banking | Komerční banka | ADP | Evropské společnosti | PMI ve službách | Přijetí eura | Číst grafy | Kupní síla | Trhy | CPI v USA | Sankce | Společnost SpaceX | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | CHNComp | Devizové rezervy | NFIB | Další kryptoměny | Falešný break | Obiloviny | Forex trader | Druhá vlna pandemie | JD | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Abercrombie & Fitch | Guvernér české národní banky | Změny trendu | Koruna posílila | Korekce na akciových indexech | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Graf indexu S&P 500 | Globální trh | LTV | Úspěch | Jednání ČNB | Sázky | Představitelé centrální banky | ASX 200 | Ocenění akcií | Nové prognózy | Dynamika mezd | Obchodované fondy | Historicky nejnižší | Pozitivní výsledky | Futures na indexy | Ceny ropy Brent | Radomír Jáč | SVB | Dnešní údaje | Utažení měnové politiky | Silné inflační tlaky | Více volatilní | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Generální ředitel | SEC | Úvěrový rating | Očekávaná inflace | Německá burza | BMW | Helena Horská | ASX | Výkon německé ekonomiky | Slovensko | Dopad koronaviru | CAC40 | Společná evropská měna | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Cyklus utahování měnové politiky | Technologický index | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Ropný trh | České maloobchodní tržby | Schwab | Americké ministerstvo financí | Nálada | Umělé inteligence | Míra nejistoty | Indikátory | Tisková konference | Eura | Výsledek HDP | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Nízká nezaměstnanost | Organizace | Odpovědnost | Očekávaný zisk | Invesco Ltd. | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | Services | VIX | Sankce na Rusko | Úrokové náklady | Stock Exchange | Růst | Banka Creditas | ČNB Tomáš Nidetzký | Ceny surovin | Akciové futures | Polská centrální banka | Default v USA | Energetické komodity | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Standard and Poor's | Hospodářský cyklus | JPMorgan | Průmyslová produkce v eurozóně | Finanční situace | Výroba v Německu | Michal Brožka | Výsledková sezóna v USA | Investujte zodpovědně | VMware | Zajištění | Levels | Administrativa | Francouzský index | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Nastavení sazeb | Ekonomický rozvoj | Propad cen ropy | Snížení inflace | Colt | Pandemie | Tradeři | Investiční cíle | Zasedání MMF | America first | Růst průmyslové výroby | Index | Buy | Wall Street Journal | PCE index | Indikátor MACD | Inflační data | Lockdown | Akcie Alibaba | Cenový index | Stříbro a platina | Expanzivní měnová politika | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Martin Gürtler | Eva Zamrazilová | Western Union | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Thermo Fisher | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Ekonomické důsledky | Varovné signály | CFDWorld | Kulaté číslo | Tuzemská měna | Vyjednávání o brexitu | ISM index | MXN | Politici | Volby | Obchodní dohody | Vyšší úroveň | Výrobce elektromobilů | Politická rozhodnutí | Nejbližší rezistence | Historie | Obchodní podmínky | HDP Německa | Dassault Systemes | Americká burza | Dnešní ekonomický kalendář | Evropské ceny výrobců | Japonský index Nikkei | Cíle | Instrumenty | Britský FTSE | Bezpečnost | Nifty | Předčasné volby | Německé banky | Zveřejněné údaje | Fed Williams | Zrušení superhrubé mzdy | McKesson Corp | Zlotý | Aktuální situace | Novinky | Investice do podílových fondů | Odhady růstu | Jestřábí rétorika Fedu | Evropská rada | Foreign Exchange | SCMP | Inflační riziko | Průmysl v USA | Výkyvy | Taiwan Semiconductor | Ministryně financí Alena Schillerová | Volatilní | Zdražující bydlení | GameStop | Osobní výdaje | Retail | Raiffeisenbank Luboš Růžička | Obchodní nastavení | Aktuální kurzy měn | Čínský Shanghai Composite | Akcie Hewlett-Packard | Schodek státního rozpočtu | Vlna omikronu | Nezaměstnanost v červenci | Koruna oslabuje | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Oscilátor | Růst platů | Německý průmysl | Express | Základní sazba | 1D | Vývoj čínských devizových rezerv | Český statistický úřad (ČSÚ) | Slábnutí inflačních tlaků | Zvýšené riziko | BOJ Kazuo Ueda | Prodeje | Zdražování v Česku | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Futures na Wall Street | Ondřej Hartman | Technické problémy | Ceny letenek | Okénko trhu | Míra nezaměstnanosti v ČR | TradingEconomics | CNY | Šéf Fedu Jerome Powell | Odhady HDP | Posílení rublu | Prodeje rodinných domů | Adam Glapiński | Dow Jones | Trend klesající | Analýza indikátorů | Americké firmy | Dynamické supporty a rezistence | Chipotle Mexican Grill (CMG) | Meta Platforms | Benchmark | Index Russell 2000 | Česká inflace | Investice do akciových fondů | Cena zemního plynu | Poradenská společnost | Bělorusko | Inflace ČNB | Snížení nákladů | Měnové trhy | NIFTY 50 | Šance | Bankovní rady ČNB | Sanofi | Británie | Záznam z posledního jednání ČNB | Klesající inflace | Citelné zdražování | Celoroční výsledky | Zastropování cen energií | Použití záporných sazeb | Holubice | Dopady války na Ukrajině | Rychlost | Spotřebitelské inflace v Maďarsku | Ceny v dopravě | Vyšší low | Americko-čínské vztahy | Costco | Tlak na USD | Rizikový apetit | Pokles dolarového indexu | Oslabení dolaru | Ruský export | Podnikání na kapitálovém trhu | Průmyslová výroba v USA | Rozhodnutí ECB o sazbách | Růst cen zemního plynu | Class A | MF | Liz McKeownová | Jádrový PCE inflační index | Covid | Americká administrativa | Nová historická maxima | Nálada spotřebitelů v USA | Fio | Výrobní ceny | Návratnost | Oslabující americký dolar | Odvětví | Šok | Celková míra nezaměstnanosti | Francouzský prezident | Vývoj inflace v ČR | Platidla | Akciové trhy v Asii | Report ADP | Úrokové sazby ČNB | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Analytický tým FXstreet.cz | Pokles libry | Dna | Investiční společnosti | Aleš Sosnovský | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Maďarsko | Průmyslníci | Vysoké úroky | Výrobní sektor | Rostoucí trend | Odhad poptávky po ropě | Oslabování eura | Mzda | Inflace v České republice | Fincentrum & Swiss Life Select | Fiskální strana | Nedostatečné dodávky | Ceny v Japonsku | Poradenství | NZD/USD | Dealogic | Geopolitické vlivy | Měnový pár | Roční zhodnocení | Dění na finančním trhu | Růst v oblasti služeb | Korunový trh | Očekávaný růst | Nord Stream 2 | Daně z příjmů právnických osob | Sentiment investorů | Světové akciové indexy | Růst cen komodit | Italský dluh | Investiční platformy | David Vagenknecht | Prognóza Evropské komise | Prodeje aut | Letní období | Bankrot | Banka | Chemický průmysl | Aktuální očekávání | Světoví výrobci | Jestřáb | Forward | Vývoj spotřebitelské inflace | Fox | Splátky úroků | Trendový indikátor | AEX | Vakcinace | VaR | Americká sněmovna reprezentantů | Technická analýza | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Kanadská centrální banka | Příležitost pro swingové obchodníky | PX Pražské burzy | Vyšší ceny ropy | Ekonomické aktivity | Růst cen nájmů | Inflace v USA | Analytička | ČSOB | Zisk na akcii | Dopady pandemie | Pozitivní signál | Úrok | Novo Nordisk | David Marek | Německá Bundesbanka | Výroba počítačů | Středoevropské měny | Ekonomiky | Meme akcie | Světové trhy | All Time High | Měnová politika | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Sazby hypoték | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Trumpovy ekonomické plány | Next Finance | Tesla | Zvednutí sazeb | Americké prezidentské volby | Tržby v eurozóně | Rekordní maxima | Moskva | Autoprůmysl | NAHB | Pád bitcoinu | Posilování amerického dolaru | Stabilita | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | Elon Musk | PayPal Holdings Inc | Ruské akcie | Měnové politiky v USA | Americký prezident | Oanda | Prohlášení | Inflační cíl 2 % | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Dynamika HDP | Inflační trend | Zahájení intervencí | Nejvyšší objem | Britský premiér | Bank of Canada | Celoroční výhled | Antoni Trenchev | Rostoucí ceny ropy | Koruny vůči euru | Německá spotřebitelská důvěra | Miliardář | Problémy v dodavatelských řetězcích | Japonské nemovitostní investiční trusty | Bilance zahraničního obchodu | Symposium centrálních bankéřů | Ropa roste | Komoditní měny | Výsledek amerických voleb | Proinflační rizika | Marketingová komunikace | Húsíové | Lepší zítřky | CPI v eurozóně | Měny rozvíjejících se ekonomik | Produkce ropy | VIX index nervozity trhu | Supporty a rezistence | TRY | Předpověď | Summit G7 | Trumpův návrat | mmBtu | Zpomalování inflace | Směnné kurzy | Velcí hráči | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Kurz dolaru | Moderna | Snižování nákupu aktiv | Hlavní ekonom ING | Société Générale | Daňový balíček | Ekonomický růst | Země eurozóny | Výhled hospodaření | Krize | Automobilka | Ekonomické statistiky | Tweety Elona Muska | YCC | Asociace | Počet zaměstnaných | Management | Průlom | Nio | XAU/USD | Pandemie COVID | Největší ekonomiky | Pokračování trendu | Zoetis Inc | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | Panika | Úrokové diferenciály | Nevyplněný Fair Value Gap | High | Meziroční inflace v Německu | Ruská invaze | Železná ruda | Phillips 66 | Epidemické situace | UBS | Recese v Evropě | NATO | Výsledky společnosti Nvidia | Americký trh | Údaje | Slabý dolar | Růst průmyslové výroby v Číně | Analytický tým | Průměrná hrubá měsíční mzda | Sazby u běžných vkladů | Tlak medvědů | Americký akciový index S&P 500 | Ministr obchodu | Vyšší mzdy | Základní úrokové sazby ČNB | Akcie farmaceutických společností | Balík na podporu ekonomiky | Prognóza Ministerstva financí | IMF | Důvěra investorů | Suroviny | Ceny v zemědělství | Vývoj indexu volatility | Index CSI 300 | Snižování cen | Summit EU | American Airlines | Všechny indikátory | Shell | Míra volatility | Financial | Prudký růst inflace | Hermes | Riziko recese | Sezónní faktory | Výhody | Vývoj eura | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Michal Bárta | CAD | Webináře zdarma | Short | Krátkodobý výhled | Podíl nezaměstnaných | EQT | Posilování české koruny | Zasedání k měnové politice | Růst cen průmyslových výrobců | Schválení Bitcoin | Jak obchodovat ropu | Snižování sazeb | Zdraví | Proinflační faktory | Cyklus zvyšování úroků | Důvěra spotřebitelů | Target | Intel | Odhad vývoje HDP | Evropská průmyslová produkce | Organizovanost | Obchodní komora | Rostoucí ceny komodit | USD/CHF | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | HDP v Maďarsku | Inflace v Evropě | Stříbro | Akcie technologických společností | Růst cen plynu | Spotové ceny | Meta (Facebook) | Nejvyšší přebytek | Práce | GDPNow | Zdroje energie | Procter & Gamble | Americký trh nemovitostí | Zdražení ropy | Mzdová dynamika | Měnový pár USD/CNH | Roche Holding AG | Cukr | Zájem o dolar | Zvýšení DPH | Čínský CHNComp | Cenové výkyvy | Spoření | NAFTA | Pravděpodobnost úspěchu | Podniky | Prezident Biden | Průmysl v eurozóně | Americká měna | Prodeje potravin | Hospodářské politiky | Konsolidace | Aramco | Americké tovární objednávky | Hnutí Hamás | Kanada | Očkování | Data ze Spojených států | Finanční ztráty | Inflace v únoru | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Akcie firem | Koruna posiluje | ABB | Skepse | Američané | Volatility | Ekonomické podmínky | Jihokorejský Kospi | Vývoj meziroční inflace v ČR | Německá míra nezaměstnanosti | Ministr financí | Fair Value Gap | Constellation Brands | Rubl | Ztráta | Rozpočet | Bezpečná aktiva | xStation5 | Dynamické supporty | Pražský parket | Poptávky po ropě | Vývoj na trhu | Ceny nemovitostí v USA | Zvýšení cenové hladiny | Snížení úrokové sazby | Červnová inflace | Vánoce | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Švédsko | Pracovní síly | Závazek | Cena nejznámější kryptoměny | Směřování | AUD/USD | Intuitive Surgical | Inflace v české ekonomice | Purple Levels indikátor | Ruské banky | ČSOB Index očekávání firem | Volkswagen | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Nová mutace | Trendová linie | Instrument | Marathon | Český trh | Data o výrobní inflaci | Hazard | Růst inflace v USA | Inflace v eurozóně | Německo | Riziko deflace | Czech Fund | Uvolňování měnové politiky v USA | Americký ISM | Jestřábí politika | Formace hlava a ramena | NEXO | USD/JPY | Štěstí | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Český index nákupních manažerů | Biden | Ruská centrální banka | Měnový výbor | ZIL | Růstový potenciál | Růst české ekonomiky | Veřejný sektor | Nejrozšířenější kryptoměna | Zrychlení růstu | Asijský index | Akciový trh | Analýza Nasdaq | Inflace spotřebitelských cen | Daň z nabytí | Směrnice | Výsledky hospodaření | Šíření nákazy | Ztráty | Eskalace | Nálada na globálních trzích | Japonský jen | Automotive | Stav nouze | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Bilance | Ceny zemního plynu | USDIDX | Osobní příjem | Inflace v Polsku | Dubnová inflace | Snížení úroků | Obchodovat ropu | Orbán | Sentix indikátor | Standard & Poor’s 500 | Sektor nemovitostí | L.F. Investment Limited | Propad sentimentu | Piriform | NZD | Mayr-Melnhof | Šéfka ECB | EUR/GBP | Jan Bureš | Vinci | Investování | Omicron | Contemporary Amperex Technology | Oblasti likvidity | Finančníci | Setkání centrálních bankéřů | Akumulace | Kotace | Příznivé výsledky | Oslabování koruny | Pracovní den | Mzdy | HDP v eurozóně | UBS Group AG | Statistiky z Číny | Tržní nálada | Aktuálně trh | Sazby Fedu | Průzkum ČSÚ | HangSeng | Australský S&P/ASX | Zadlužení | Průmyslové společnosti | Obchodníci | Pravidla EU | Jednoduché tipy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Náměstek ministra financí | Směřování trhů | Hamás | Ukazatele | Státní dluhopisy | Hlavní měnové páry | CoinDesk | Deere | Pozice | Zvýšení dividend | Nízká inflace | Altria Group | Společnost Saudi Aramco | Vývoj měnového páru USD/CNY | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Merck KGaA | Investiční produkty | Napětí na trzích | Oslabení kurzu koruny | Vývoj na devizovém trhu | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Baker Hughes | Ceny zemního plynu v USA | Situace na trhu práce | Nejnovější data | Přísná měnová politika | Psychologické úrovně | Americká zpráva | Turecké liry | Míra inflace v Číně | Proinflační faktor | Opatření vlády | Fidelity International | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Evropský průmysl | Nejvýraznější propad | Olaf Scholz | Generali Investments CEE | Trade | Politické rozhodnutí | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Symposium centrálních bankéřů v Jackson Hole | MIFID | Akcie NIO | Nastavení měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Tomáš Nidetzký | Akciové fondy | Zlepšení nálady | Uchovatel hodnoty | Eurodolar dnes | Evropské akciové indexy | UK100 | Norská koruna | KOSPI | Ministerstvo financí | Globální ekonomický růst | Zasedání centrálních bank | Index výdajů | Guvernér | Napětí mezi USA a Čínou | Platina | Low | Globalizace | DSTI | Rezistence | Úrokový diferenciál | Obchodování na burze | USA | Zemědělství | Zpracovatelský průmysl | Citelná inflace | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Společnost EQT | Kanadský dolar | Omezování nákupů aktiv | JPMorgan Chase | Sazby | Black Friday | Short pozice | XTB | NERV | Strategy Research | SPOT | Netflix | Čínské centrální banky | Průmysl v listopadu | Schodek veřejných financí | Zveřejnění výsledků HDP | Předkrizové úrovně | Vladimir Putin | Největší pokles | Riziko | Průmyslový index Dow Jones | Kontrakt | Proražení rezistence | Čínské devizové rezervy | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Vývoj jádrové inflace | SPX | Poptávka po ropě | Jan Frait | Hlavní ekonom | Ceny v průmyslu | Bankovní asociace | Deloitte | AAA | CELO | Zahraniční forex | Ocenění | České sazby | Burze | Hodnocení ekonomiky | Lockheed | Investovat peníze | Rusko a Ukrajina | Meziroční inflace | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Americké ceny nemovitostí | Zastavení výroby | Výkon | American Express | Saudi Aramco | Price Value Gap | Růst průmyslových cen | Domácí poptávka | Zásobníky | Before market open | Prognóza americké centrální banky | Zajištění proti inflaci | Tržní vývoj | Stimuly | Denní graf | Rivian Automotive | Znovuotevírání ekonomiky | Vojtěch Benda | Americké trhy | Americký ministr financí | Globální sentiment | Mistrovství světa v hokeji | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Vyšší výnosy | XTB Research | Dolarová výnosová křivka | Podstoupení rizika | Rozhodování Fedu | Indikátor Purple Strike | Rostoucí úrokové sazby | Statistika | Podstoupit riziko | Asijské akciové trhy | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Kontrola výnosové křivky (YCC) | Vývoj ceny | Purple Levels | ONS | Tým FXstreet.cz | Posilování japonského jenu | Italský Senát | Obavy z dopadu koronaviru | Motorová nafta | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Intervenovat | BitStock | McKesson | Poptávka po plynu | Zlevňování ropy | Výsledky amerických voleb | Zdanění firem | Ekonomický sentiment v eurozóně | Index českého investora CII750 | TLTRO III | Turecká lira (TRY) | LNG | Ceny producentů | Epidemie afrického moru | Německá inflace | AVG | Index očekávání firem | Komfortní zóny | Dodavatelské řetězce | Výrobní ceny v USA | Zdražování cen | Sociální sítě | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Dolar slábne | Slábnoucí inflace | Válka na Ukrajině | Inflační index | Tvorba pracovních míst | Aktuální kurzy | Pražský PX | Více peněz | Vzácné kovy | Purple Strike | Globální vývoj | Prodej | Nervozita | Korekce na indexech | Home Depot | Analytik XTB | Japonská centrální banka | Euforie | Invesco | Eli Lilly | Implikace | Výsledek inflace | Investiční | Sympozium centrálních bankéřů | Američtí centrální bankéři | Sezónní vlivy | Nastavení úrokových sazeb | Makroekonom | Spekulovat | Snížení daní | Měnový pár USD/CNY | Oznámení | Bitcoin dnes | Ekonomika USA | Produktivita práce | Longové obchody | Průmyslová výroba | Jana Vaisová | Ústup inflace | Cena plynu | CISCO | Posilování eura | Hypotéza | Krátkodobý obchod | Včerejší obchodování | Cenový index PCE | Berlín | Pozornost finančních trhů | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Česká ekonomika | Zdražování potravin | Výroba aut | Nesoulad | Nejbližší support | Akcie v Evropě | Růst cen ropy | HDP v ČR | Zájem investorů | Kolaps eura | Výsledky Amazonu | Energetický sektor | EURCZK | Růst poptávky | Technické indikátory | Hospodářské oživení | Budoucnost | Němečtí exportéři | Tempo růstu spotřebitelských cen | Letní měsíce | Partners | BOS | Očekávaná data | Schlumberger | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Spotřebitelské ceny v únoru | Podpůrný program | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Opatření | Průzkum Fidelity | Index S&P 500 | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | WisdomTree | EURNOK | Zásoby benzinu | Ekonomická situace | Aktuální předpověď | Spotřebitelská nálada v USA | Závislost | Prodejní výplach | Česká koruna | Trendový pohyb | Nová data o inflaci | Futures kontrakty na ropu | Kurz české měny | Nouzový stav | Obnovitelné zdroje | Ceny nájmů | Index inflace | Hike ECB | Pohyb koruny | Uzavření trhů | Jestřábí rétorika | Pořízení vlastního bydlení | Krypto | 10leté bondy | Váhání | Pavel Sobíšek | Aktuální Price Action | Hladina supportu | Zlato | Abercrombie | HDP | Snížení DPH v Německu | Nominální úročení | Ekonomická zpráva | Investování je rizikové | Akcie Chipotle Mexican Grill (CMG) | Obchodní řetězce | Vývoj peněžního agregátu | Návrat růstu cen | Charter Communications | Krize v Evropě | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Likvidita | CL | Rok 2025 | Eurokomisařka | PBOC | Přehled o dění | Problémy německého průmyslu | Pozastavení růstu | Hlavní akciové indexy | Výroba automobilů | Členské země kartelu OPEC | Vyšší high | Etoro | ASML Holding | eToro Index piva | Fond | Blue chips | Inflace CPI | Luboš Růžička | Bristol-Myers | Ekonomické restrikce | Sazba ČNB | PMI index | Pinpoint Asset Management | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Restart ekonomiky | Obchodování na měnovém trhu | Zahraniční záležitosti | Statistici | Voda | Hlavní ekonomka | Vybrání likvidity | Marže obchodníků | Tržní fundamenty | Spekulanti | Klíčové zasedání | Dnes na forexovém trhu | Index českého investora | BDI | Beyoncé | PriceWaterhouseCoopers | Ruská měna | Objednávky | Výrobní ceny v Číně | Inflační očekávání | Záporný úrok | Růst průměrné mzdy | Aktualizovaná prognóza | Joe Biden | Americké technologické společnosti | G7 | Evropské akciové trhy | Úroveň supportu | Index Nikkei 225 | Evropské země | Výrobní aktivity | USD/CAD | Inflace ve světě | Premiér Viktor Orbán | Nezaměstnanost v ČR | Čínské vlády | Uhlí | Komentáře Fedu | Estée Lauder | Fundamenty | Nejhorší výsledek | Manufacturing PMI | Omikron | Oslabování kurzu koruny | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Mitsui | Index PMI | Raketový růst | Americká cla | Průměrná cena | NIFTY | CZK/USD | Analýza | Oznámení centrální banky | Vyšší inflace | ČNB dnes | Novozélandská centrální banka | Údaje o nezaměstnanosti | Trhy v USA | Kotovaná měna | Americká centrální banka FED | OilPrice | Komodity | Pražský index PX | Trh s kryptoměnami | Výrobní náklady | Cena nejznámější kryptoměny bitcoin | Fundamentální hodnota kryptoměn | Daňové změny | Tuzemská nezaměstnanost | Dolar (AUD) | Miliardy | Výnosy | Velmi volatilní | Akcie Chipotle Mexican Grill | Maloobchodní tržby v USA | Trump 2.0 | Tomáš Raputa | DJ30 | Podnikatelské klima | Abbott | Nominální úrok | Disney | Applied Materials | Odkotvená inflační očekávání | Sazba Fedu | Zhoršení epidemické situace | Mezinárodní obchod | Hlavní ekonom ECB | Vlády | Vysoké sázky | Částečný úvazek | Kryptoměny | Podnikový sektor | Tisková konference šéfa Fedu | Investiční doporučení | Index amerického dolaru (USDIDX) | Holding | Nedostatek zboží | USD/HUF | Vítězství | Ekonomické indikátory | Průmyslové kovy | Český HDP | Medvědí trend | Jádrová inflace v eurozóně | Koronavirus | Zklamání investorů | Kurz EUR | Centrální bankéři | Investiční skupina | Kurz koruny vůči euru | Zasedání Rady guvernérů | Dollar General | Inflace v Kanadě | Investor | Zlepšení | Index amerického dolaru | Solidní růst | Soudní dvůr | Zvyšování sazeb Fedem | Sentiment v eurozóně | ČTK | USD/CNY | Novoroční korekce | Předvánoční obchodování | Stav trhu práce | Sentiment trhu | Ministr financí Jeremy Hunt | Prudký pokles cen | Supporty | Měnové podmínky | Dnešní události | Americké akciové indexy | Situace na americkém trhu práce | Amazon | Americká vláda | 200 SMA | Kurs koruny | Španělsko | Kanadský statistický úřad | Výrobní inflace | Tržby společnosti | Hodně peněz | TotalEnergies | Covidový šok | Čínská poptávka | Míra inflace v USA | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Vysoké úrokové sazby | CEE | IBEX | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Výsledky voleb do Evropského parlamentu | Wall Street | Prognózovaní | Vítězství Donalda Trumpa | Záporné úrokové sazby | THB | Rodinné rozpočty | Pokles reálných mezd | DPH v Německu | ONE | Break struktury (BOS) | Index DAX | Základní úroková sazba | Úřady | Markit | Životní styl | Recese americké ekonomiky | Hike | Nakupovat | Americké vlády | Manažeři | Polský HDP | Spotřebitelské ceny | Bojkot
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot