Pokles HDP
Nálada ve 2. čtvrtletí ovlivněna inflací, růstem i ostrým postojem centrálních bank
11.04.2022 Inflace, obavy z růstu HDP a ostré postoje centrálních bank některých největších světových ekonomik budou na začátku druhého čtvrtletí dominovat náladě světových investorů.
Záznam ČNB: Pro sazby beze změny hlasovali minulý týden opět Michl a Dědek
08.04.2022 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny hlasovali na zasedání bankovní rady ve čtvrtek 31. března opět její členové Aleš Michl a Oldřich Dědek. Zbylých pět členů rady hlasovalo pro zvýšení základní úrokové sazby o 0,5 procentního bodu na pět procent. Vyplývá to ze záznamu z jednání, který dnes ČNB zveřejnila. Pro sazby beze změny hlasovali Michl a Dědek již na zasedání v září, v listopadu, v prosinci i v únoru. Sazby rada ČNB zvyšuje kvůli rostoucí inflaci.
Hospodářské škody kvůli válce budou enormní, řekl ukrajinský ministr
15.03.2022 Hospodářské škody kvůli válce budou na Ukrajině enormní. Ministerstvo hospodářství počítá se ztrátami ve výši třetiny až poloviny hrubého domácího produktu (HDP), podle jiného odhadu to bude kolem 500 miliard dolarů (více než 11 bilionů Kč). V rozhovoru v časopise Forbes, jehož přepis dnes zveřejnila ukrajinská vláda, to řekl ministr financí Serhij Marčenko.
Rekordní inflace v USA i v ČR za desítky let. Západ dává ruce pryč od ruské ropy
11.03.2022 Americký prezident Joe Biden 8.3.2022 oznámil embargo na import ruské ropy. Upozornil, že tento krok zřejmě povede ke zvýšení ceny plynu v USA, ale že je nezbytný k zesílení ekonomického tlaku na Rusko.
Hospodářská recese v Kanadě byla překonána. Přehled vývoje USD, CAD a JPY
02.02.2022 V úterý zveřejněný výrobní index ISM (+57,6 oproti očekávaným +57,5) potvrdil předpoklad, že se americká ekonomika nadále stabilně zotavuje, což nám v kombinaci s vysokou inflací umožňuje vyvodit závěr, že Fed dělá správnou věc, když cílí na březnový začátek cyklu zvyšování sazeb.
HDP ČR, předběžný odhad, 4Q 2021
01.02.2022 Česká ekonomika v závěrečném čtvrtletí příjemně překvapila co se týče hospodářského růstu, neboť vykázala růst HDP mezičtvrtletně o 0,9 % a meziročně o 3,6 %.
Evropská ekonomika v závěru roku zpomalila
31.01.2022 Podle předběžného odhadu Eurostatu růst HDP eurozóny i EU v posledním čtvrtletí loňského roku zpomalil na 0,3 %, respektive 0,4 % (mezičtvrtletně). Ve srovnání s druhým či třetím kvartálem jde o výrazné zpomalení, avšak asi jen velký optimista mohl doufat v opakování dvouprocentního růstu.
Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí klesla o 0,7 procenta, meziročně vzrostla
28.01.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí klesl proti předchozímu kvartálu o 0,7 procenta. Dnes to v rychlém odhadu oznámil spolkový statistický úřad. Za celý loňský rok se ale hospodářství vrátilo k růstu, který činí 2,8 procenta. Na letošní rok očekává německá vláda růst o 3,6 procenta.
Ranní okénko - V Německu hrozí pro Q4´21 mírný mezičtvrtletní pokles HDP
28.01.2022 Americké HDP v posledním čtvrtletí roku 2021 vzrostlo podle předběžných údajů o 1,7 % mezičtvrtletně a naplnilo tak ta optimističtější očekávání, medián činil 1,4 %. Dnes jsou s údaji o HDP na řadě některé evropské země. Očekávají se mnohdy i výrazné rozdíly ve výkonu ekonomik, které odráží přísnost restriktivních protipandemických opatření a také strukturu HDP.
EUR/USD: Má cenu čekat na vánoční překvapení eura?
22.12.2021 Euro nevykazuje jasný směr a dál se obchoduje v zavedeném rozpětí 1,1200–1,1350. Takovou dynamiku nevykazuje jen dnes či včera, ale celý měsíc. Pohyby v rámci rozpětí nevyvolávají zprávy, cena kolísá především následkem nahodilých spekulativních pohybů. Jak dlouho to potrvá? Může euro dané rozpětí brzy opustit? A čím to může být způsobeno?
Mírný optimismus dává euru a komoditním měnám šanci na korekci směrem nahoru. Přehled USD, NZD a AUD
21.12.2021 Trhy se po poměrně aktivních pondělních výprodejích snaží o korekci. Akciové indexy zemí ATP uzavřely obchodní seanci v zelené zóně. Globální výnosy zároveň rostou také po prudkém poklesu kvůli rostoucím obavám z rychlého šíření omikronu a odporu Kongresu USA k Bidenovu stimulačnímu balíčku.
HDP Česká republika, 1Q 2021 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
29.06.2021 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za letošní první čtvrtletí potvrzují mezičtvrtletní pokles o 0,3 %, v souladu s předchozím údajem, s tím jak na ekonomickou aktivitu dopadala omezení související s koronavirem.
Británie žije fotbalem a frustrací ze zvládání pandemie
25.06.2021 Velká Británie nyní žije fotbalem a měla by hostit semifinále i finále Mistrovství Evropy ve fotbale EURO 2020. Jak se však ukazuje, fotbalový svátek je jen slabou náplastí na upadající ekonomiku. Země, která se před pěti lety v referendu rozloučila s Evropskou unií a v současné době je půl roku po brexitu, stále ještě nepocítila plné dopady odluky od EU. Ty byly přehlušeny pandemií a frustrací obyvatelstva z toho, jak se vláda vypořádává s Covid-19. „Ekonomický dopad pandemie je tak velký, že je velmi obtížné určit dopad brexitu," říká Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny Coface pro Českou republiku a Slovensko, který je globálním lídrem v pojištění pohledávek firem a obchodních rizik.
Japonské ponaučení
02.06.2021 Na konci 80. let minulého století bylo Japonsko nejrychleji rostoucí ekonomikou z vyspělých zemí. Japonské společnosti dobývaly světové trhy a všichni předpokládali, že takový vývoj bude i nadále pokračovat. V té době japonská ekonomika rostla průměrným čtyřprocentním tempem, v některých letech tempo růstu atakovalo téměř 10% hranici.
HDP Česká republika, 1Q 2021 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
01.06.2021 Detailní údaje o výkonu české ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí potvrzují, že HDP klesl o 0,3 % v mezičtvrtletním a o 2,1 % v meziročním vyjádření. Meziroční pokles HDP o 2,1 % znamená lepší výsledek, než čekala ČNB, neboť prognóza centrální banky pro letošní první čtvrtletí počítala s poklesem HDP o 3,5 %. Lze předpokládat, že ČNB zvýší výhled pro růst HDP v letošním roce, což zároveň bude znamenat posílení argumentů pro zvyšování úrokových sazeb.
Měsíční předpovědi: Ekonomika v rozpuku, inflace hledá strop
31.05.2021 Data zveřejněná v červnu potvrdí mírný pokles české ekonomiky na počátku roku a zmírnění růstu průměrné mzdy. Současně měsíční údaje za duben ukáží rychle rostoucí ekonomiku v důsledku rozvolňování protipandemických opatření. Znovuotevření služeb se pravděpodobně odrazí i na dalším zrychlení inflace za květen. Od České národní banky čekáme zvýšení úrokových sazeb na zasedání v srpnu. Nicméně finanční trh počítá s jejich zvýšením už na červnovém zasedání.
Ranní okénko - Zápis z jednání ČNB naznačil, že zvýšení úrokových sazeb se blíží
17.05.2021 Tento týden je v českém kalendáři pouze dubnová statistika cen průmyslových výrobců, kterou ČSÚ zveřejní již za několik málo minut. V nastávajících dnech nás potom čeká zpřesněný odhad HDP eurozóny, předběžné výsledky HDP budou ale reportovat i Slovensko a Maďarsko. Americký Fed zveřejní zápis z posledního jednání, který patrně nepřinese nové informace a pouze potvrdí, že diskuse o utahování měnové politiky jsou předčasné. Závěrem týdne dorazí indexy nákupních manažerů za květen.
Analýza makroindikátorů: Průmysl roste, i když chybí výrobní vstupy
07.05.2021 Průmyslová produkce v březnu meziměsíčně expandovala nad odhady navzdory omezeným dodávkám výrobních komponent. Meziroční srovnání je navíc umocněno loňským propadem. Pozitivní vývoj ve výrobě se přelévá i do rychlého růstu vývozu i dovozu ze zahraničí. Stavebnictví v březnu potěšilo díky infrastrukturním investicím.
Ranní okénko - Březnová data ucelí pohled na první kvartál
03.05.2021 Sada dat HDP ze závěru minulého týdne přinesla příjemné překvapení. Ekonomika ČR se v prvním čtvrtletí propadla o 0,3 % k/k a předčila tak konsensus tržního odhadu (-0,8 % k/k). Povzbudivá by měla být i várka tuzemských ekonomických dat za březen (průmysl a maloobchod) v tomto týdnu. Za poslední dobu jsme si zvykli na záporná čísla, teď už ale lze počítat až s dvouciferným růstem. Půjde však o statistický efekt nízké srovnávací základny z minulého roku, a ne o zlepšení situace. Přeci jen byla ekonomika v březnu nadále zužována restrikcemi.
Eurozóna - předběžný bleskový odhad HDP - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
30.04.2021 Ekonomika eurozóny dle předběžných údajů vykázala v letošním prvním čtvrtletí pokles HDP o 0,6 % v mezičtvrtletním a 1,8 % v meziročním vyjádření. Jde o mírně lepší výsledek, než čekal trh, jenž počítal s mezičtvrtletním poklesem HDP o 0,8 %. Jde o druhý mezičtvrtletní pokles HDP v řadě a ekonomika eurozóny tedy znovu upadla do recese s tím, jak na služby a maloobchod dopadají omezení související s pandemií. Řada ekonomik ale v prvním čtvrtletí vykázala mezikvartální růst HDP, což platí o Francii, Belgii, Rakousku či Finsku. Velké ekonomiky jako Německo, Itálie a Španělsko ale vykázaly mezičtvrtletní pokles HDP a vzhledem ke své velikosti stáhly k poklesu také eurozónu jako celek.
Komentář Raiffeisenbank: Česká ekonomika je odolnější, než se čekalo
30.04.2021 Podle předběžného odhadu ČSÚ vykázal český hrubý domácí produkt za první čtvrtletí letošního roku mezikvartální pokles o 0,3 % (v 4Q20 růst o 0,6 % k/k). V meziročním srovnání tím došlo ke snížení meziročního poklesu z -4,8 % na -2,1 %.
HDP Česká republika, 1Q 2021 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
30.04.2021 Česká ekonomika vykázala v prvním čtvrtletí mírný mezikvartální pokles HDP, nicméně jde o lepší výsledek, než se čekalo. Meziroční pokles HDP se v prvním čtvrtletí značně zmírnil a pro druhé čtvrtletí lze čekat výrazný meziroční růst výkonu české ekonomiky. V meziročním vyjádření rostou spotřební výdaje vlády a pozitivní je příspěvek zahraničního obchodu, negativní vliv má naopak spotřeba domácností. Na straně tvorby HDP mají na meziroční výkon negativní vliv i nadále odvětví, na něž dopadají uzavírky spojené s pandemií, tedy obchod, doprava, ubytování a pohostinství.
Ranní okénko - ČR zveřejní výsledek HDP za Q1 jako první z regionu
26.04.2021 V posledním dubnovém týdnu nás budou zajímat především předběžné údaje o HDP. Jako první z regionu střední a východní Evropy zveřejnění výsledek Český statistický úřad. Data o HDP dorazí také pro Německo, eurozónu i USA. Dále nás čeká zasedání Fedu, míra inflace v eurozóně a výsledky německého Ifo indexu. Ten je s tuzemským konjunkturálním průzkumem první událostí v týdenním ekonomickém kalendáři.
Průzkum PMI a implikace pro střední Evropu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
23.04.2021 Dubnový průzkum PMI naznačuje, že ekonomická aktivita v eurozóně zrychlila svůj růst, když souhrnný indikátor PMI vzrostl na devítiměsíční maximum. Růst aktivity ve zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI zrychlil na svou historicky nejvyšší úroveň.
HDP Česká republika, 4Q 2020 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
01.04.2021 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za loňské závěrečné čtvrtletí potvrzují, že česká ekonomika si udržela mezikvartální růst navzdory omezením spojeným s pandemií koronaviru.
Rozbřesk: Fed představí silnější prognózu…bude dolar dál rozšiřovat své zisky?
17.03.2021 Lednová tvrdá čísla z průmyslu, obchodu, dopravy a služeb zatím ukazují to, co průzkumy mezi podnikateli - přetrvávající hluboký rozdíl mezi tím, jak pandemii zvládá průmysl a jak sektor služeb. Prudký pokles maloobchodu (-9 % meziročně) doplnily i přetrvávající slabé podnikové služby (-10 % meziročně), doprava (-9 % meziročně) a zejména pohostinství a hoteliérství (-70 % meziročně). I průmysl sice opticky nevypadal v lednu tak dobře jako na konci roku 2020, ale to zejména proto, že narážel na vysokou srovnávací základnu z uplynulého ledna.
HDP Česká republika, 4Q - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
02.03.2021 Zpřesněný údaj o výkonu české ekonomiky v loňském závěrečném čtvrtletí vykazuje mezičtvrtletní růst HDP na úrovni 0,6 %, což znamená silnější oživení, než naznačovala předběžná čísla.
Eurozóna - průzkum PMI a implikace pro střední Evropu
19.02.2021 Únorový průzkum PMI naznačuje, že se pokles ekonomické aktivity v eurozóně zmírnil v zásadě v souladu s tržním očekáváním.
Rozbřesk: Proč si český HDP vedl lépe než během první vlny pandemie? Koruna pod 26,00 EURCZK
02.02.2021 České HDP za čtvrtý kvartál dnes pravděpodobně ukáže na další pokles ekonomiky. Podobně jako na eurozónu i na Česko dopadla ke konci roku naplno druhá vlna pandemie (náš nowcast ukazuje na pokles HDP v Česku o 0,5-1 % a o něco lepší výsledek eurozóny). Přes daleko ostřejší průběh pandemie (počty nakažených i zemřelých) je však jasné, že podzimní vlna způsobila ekonomice mírnější škody než ta jarní, kdy například česká ekonomika mezikvartálně poklesla o necelá 4 %. Proč?
Ranní okénko - Poslední data ukazují na mírnější pokles české ekonomiky
01.02.2021 Ekonomická data očekávaná tento týden nám umožní vyčíslit ekonomické ztráty za minulý rok. Budou zveřejněny předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál jak pro ekonomiku českou, tak i eurozóny. Současně dorazí indexy nákupních manažerů, díky nimž budeme moc zaktualizovat stav ekonomik v právě probíhajícím čtvrtletí. Neméně důležité bude zasedání ČNB.
Ekonomika podle odhadů loni klesla o šest až sedm procent
31.01.2021 Česká ekonomika za celý loňský rok zřejmě klesla o šest až sedm procent. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Z dat Českého statistického úřadu přitom vyplývá, že za posledních 20 let česká ekonomika klesla dvakrát, a to v roce 2009 o 4,5 procenta a v roce 2012 o 0,7 procenta. V samotném čtvrtém čtvrtletí loňského roku pak ekonomové kvůli dopadům podzimní vlny pandemie čekají mezičtvrtletní pokles o 2,5 až 2,9 procenta. Meziročně podle nich ekonomika loni ve čtvrtém čtvrtletí klesla zhruba o pět až osm procent.
Polská ekonomika loni poprvé za téměř čtvrt století klesla
29.01.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Polska loni kvůli pandemii klesl o 2,8 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad. Polská ekonomika tak zaznamenala první celoroční pokles od roku 1996. Předloni se HDP zvýšil o 4,5 procenta, rozsah jeho loňského poklesu je podle agentury Reuters v souladu s očekáváním analytiků.
Německo - předběžný údaj o HDP za 4Q - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
29.01.2021 Německá ekonomika vykázala v závěrečném čtvrtletí loňského roku mírný mezikvartální nárůst HDP na úrovni 0,1 %.. Vzhledem k tomu, že zejména sektor služeb trpí uzavírkami v souvislosti se stávající vlnou pandemie, představuje mírný růst HDP ve skutečnosti velmi solidní výsledek. V meziročním vyjádření německý HDP v závěrečném čtvrtletí klesl o 3,9 %, což znamená zmírnění po meziročním poklesu o 4,0 %, jenž byl vykázán v loňském třetím čtvrtletí.
Rozbřesk: Služby stále věří v brzký konec českého lockdownu
29.01.2021 Na první letošní tvrdá data z české ekonomiky si budeme muset ještě chvíli počkat, nicméně k dispozici jsou alespoň průzkumy nálad, které reflektují, jak současnou situaci vnímají firmy v nejvýznamnějších odvětvích a oborech. V pondělí publikované nálady potvrdily možná až překvapivě zhoršení důvěry v české ekonomice v době, kdy už fungovala v rámci třetího lockdownu, včera jsme měli možnost podívat se, co stojí za těmito prvními výsledky, když byly zveřejněny podrobné harmonizované statistiky za celou EU.
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
25.01.2021 Na důvěru v tuzemské ekonomice dopadá stávající vlna pandemie koronaviru: na počátku nového roku se nálada zhoršila jak mezi podnikateli, tak u spotřebitelů. Zhoršení důvěry není překvapivé s tím, jak omezení spojená se stávající vlnou pandemie dopadají na aktivitu ve vybraných odvětvích ekonomiky a na důvěru spotřebitelů, především skrze obavy z růstu nezaměstnanosti. Indikátory důvěry ovšem zůstávají výrazně nad úrovněmi z loňského druhého čtvrtletí, kdy na ekonomiku dopadala omezení spojená s první vlnou pandemie.
Eurozóna - průzkum PMI a implikace pro střední Evropu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
22.01.2021 Na sektor služeb v ekonomice eurozóny doléhala v prvních lednových týdnech tíha uzavírek souvisejících s pandemií. Zpracovatelský průmysl si ale stále vedl dobře a aktivita v tomto sektoru dle průzkumu PMI i nadále rostla. Kompozitní PMI indikátor, jenž mapuje ekonomickou aktivitu v eurozóně jako celku, naznačuje zrychlení poklesu ekonomické aktivity a ekonomika eurozóny může v důsledku koronavirových omezení upadnout opět do recese, vývoj by ale měl být mnohem méně dramatický než za první vlny pandemie loni na jaře.
MF ČR - prognóza vývoje české ekonomiky - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
20.01.2021 Ministerstvo financí ve své čerstvé prognóze vývoje české ekonomiky zlepšilo odhad výkonu HDP za rok 2020, zároveň snížilo výhled růstu pro letošní rok. Ministerstvo nyní za celý rok 2020 očekává celoroční pokles české ekonomiky o 6,1 %, když předchozí prognóza z loňského září pracovala s poklesem o 6,6 %. Prognóza z dílny ministerstva předpokládá, že v závěrečném čtvrtletí vykázal HDP poměrně mírný mezičtvrtletní pokles s tím, jak se omezení a uzavírky spojené s druhou vlnou pandemie vyhnuly průmyslu a zahraničnímu obchodu. Letos by se česká ekonomika měla vrátit k celoročnímu růstu, jenž by měl činit 3,1 %, zatímco zářijová prognóza počítala s růstem HDP o 3,9 %.
Ekonomika eurozóny se zřejmě opět řítí do recese
18.01.2021 Evropská ekonomika se kvůli negativním dopadům šíření pandemie koronavirus ocitla v recesi již v první polovině minulého roku. I když se mezitím situace změnila a nabrala pozitivní scénář, opětovné restrikce a uzamčení ve většině zemí Evropy znovu ženou hospodářství do červených čísel. Tento vývoj předpokládají hned dvě světoznámé bankovní instituce.
Joe Biden představil podobu podpůrného balíčku
15.01.2021 Ekonomický kalendář dnes plní data z USA. Sledovaný bude především údaj o prosincových maloobchodních tržbách, jelikož americká ekonomika je z velké části poháněna domácí spotřebou. Tuto informaci doplní index spotřebitelské důvěry z dílny University of Michigan. V závěsu za ní se dozvíme výsledek průmyslové produkce. J. Biden zveřejnil plán fiskálního balíčku. Celkový obnos čítá 1,9 bilionu USD a obsahuje navýšení jednorázového šeku z 600 na 2000 amerických dolarů. Mimo dalších úprav je v plánu také navýšení minimální mzdy na 15 dolarů. Reakce finančního trhu nebyla výrazná, jelikož velkorysejší plán byl očekáván.
Předběžný údaj o HDP Německa - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
14.01.2021 Německá ekonomika vykázala loni dle předběžných údajů pokles HDP o 5 %. Na německou ekonomiku dopadla pandemie koronaviru a související omezení jak v samotném Německu, tak ve světě. Pokles byl vykázán ve všech hlavních položkách na straně poptávky s jedinou výjimkou, kterou byla i nadále rostoucí spotřeba vlády. Přesto byl ale pokles HDP za rok 2020 mírnější než v roce 2009, kdy svět čelil velké finanční krizi a německá ekonomika se tehdy propadla o 5,7 %.
Německá ekonomika loni kvůli pandemii klesla o pět procent
14.01.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce kvůli pandemii snížil o pět procent. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky. Propad ale loni nebyl tak hluboký jako po finanční krizi v roce 2009.
HDP Česká republika, 3Q 2020 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
08.01.2021 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za loňské třetí čtvrtletí potvrzují solidní oživení české ekonomiky po poklesu v jarních měsících. Čerstvá data o HDP potvrzují, že v loňském třetím čtvrtletí vzrostla česká ekonomika mezičtvrtletně o 6,9 %, meziroční pokles HDP se pak zmírnil na 5,0 %, což je v souladu s předchozími údaji. Mezičtvrtletní růst HDP o 6,9 % byl tažen růstem exportů a obnovením růstu spotřeby domácností díky tomu, jak koncem jara začaly opadat restrikce spojené s první vlnou pandemie a v letních měsících tak ekonomika fungovala v mnohem lepších podmínkách než na jaře. Na straně tvorby HDP přineslo třetí čtvrtletí silné mezikvartální oživení jak v průmyslu, také ve službách a obchodu.
Ranní okénko - Německá inflace zřejmě meziměsíčně stoupla
06.01.2021 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý. Jako první budeme vyhlížet tuzemský zahraniční obchod za listopad. Z Německa později dorazí prosincová inflační zpráva a eurostat zveřejní ceny průmyslových výrobců za listopad. Datům z USA budou dominovat tovární objednávky, zpráva o zaměstnanosti od ADP a zápis z prosincového zasedání Fedu. Včerejší výsledky voleb do amerického Senátu zůstaly příliš těsné na to, aby bylo rozhodnuto, zda kontrolu převezmou demokraté či republikáni.
Britská ekonomika ve čtvrtletí vzrostla o rekordních 16 procent
22.12.2020 Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla o rekordních 16 procent, což je lepší výsledek, než ukazovaly předběžné údaje. V konečné zprávě to dnes oznámil britský statistický úřad. Země tak částečně smazala propad z předchozích třech měsíců, kdy již naplno čelila dopadům pandemie. Rekordní jsou ale také objemy peněz, které si vláda právě na řešení dopadů pandemie půjčuje.
Rozhodnutí bankovní rady ČNB - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
17.12.2020 Bankovní rada ČNB ponechala úrokové sazby beze změny, repo sazba tedy zůstává na úrovni 0,25 %, což je plně v souladu s očekáváním finančního trhu.
Tématické reporty: Fed by mohl naznačit, za jakých podmínek začne omezovat program QE
15.12.2020 Parametry nastavení měnové politiky ponechá Americká centrální banka ve středu beze změny. Mohla by však naznačit, jaké podmínky budou muset být splněny, aby začala omezovat svůj program nákupů aktiv. Zveřejněna bude i nová prognóza. Ta ale zřejmě zůstane bez výraznějších změn. Inflace podle ní pravděpodobně nepřekročí 2 % ani v roce 2023, takže není překvapivé, že medián výhledu vývoje úrokových sazeb bude pro následující tři roky počítat s jejich stabilitou. My prostor pro první zvýšení sazeb vidíme ve druhé polovině roku 2023. Dolarové sazby na trhu a výnosy amerických státních dluhopisů se v polovině roku odlepily ode dna a od té doby postupně rostou. Tento trend podle nás bude v příštím roce pokračovat díky nové vakcíně proti Covid-19 a očekávanému oživení ekonomiky. To by mělo podporovat i růst korunových sazeb, které jsou stále více ovlivněny právě dolarovými sazbami.
Hluboký nádech před dalším ponorem
01.12.2020 Zpřesněný odhad hrubého domácího produktu za třetí kvartál přinesl výraznější revizi směrem nahoru. Mezičtvrtletní růst české ekonomiky byl tak zvýšen z 6,2 % na 6,9 %. V meziročním srovnání činí pokles HDP dle zpřesněných údajů -5,0 % namísto -5,8 %, které statistický úřad původně odhadoval. Oproti druhému kvartálu se tak meziroční pokles ekonomiky zmírnil z -10,9 % na -5,0 %.
OECD: Světová ekonomika letos klesne o 4,2 procenta
01.12.2020 Světová ekonomika v letošním roce kvůli koronaviru klesne o 4,2 procenta, v příštím roce naopak o 4,2 procenta vzroste. Předpověděla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Aktualizovala tak svou zářijovou prognózu, podle které se měl globální hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce snížit o 4,5 procenta, zatímco napřesrok měl stoupnout o pět procent.
Ekonomika podle analytiků v posledním čtvrtletí opět klesne
01.12.2020 Obnovení mezičtvrtletního růstu ekonomiky ve 3. čtvrtletí bylo dočasné a nástup druhé vlny epidemie povede v posledním čtvrtletí opět k ekonomickému poklesu. Ten by ale měla být tak výrazný jako ve druhém čtvrtletí. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK. Na vývoji ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí tak bude záviset i celoroční výsledek hrubého domácího produktu (HDP), jehož pokles zatím ekonomové odhadují na sedm až osm procent.
Spotřebitelská důvěra v eurozóně - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
20.11.2020 Spotřebitelská důvěra v eurozóně se v listopadu dle předběžných výsledků měsíčního průzkumu z dílny Evropské komise zhoršila na šestiměsíční minimum. Nejde o překvapení: zhoršení nálady mezi spotřebiteli bylo očekáváno s tím, jak v průběhu listopadu rostl počet nakažených koronavirem a v souvislosti s tím přicházejí opatření, jež zasahují jak do fungování ekonomiky, tak do soukromého života. Závěrečné čtvrtletí letošního roku bude ve znamení mezikvartálního poklesu HDP, což platí jak pro eurozónu, tak pro středoevropské ekonomiky stojící mimo euro. Pokles ekonomické aktivity by měl být ale méně výrazný, než na jaře, dění na poli pandemie a s ním související omezení ale mají na náladu a chování spotřebitelů z podstaty věci nepříznivý vliv.
Oživení regionálních ekonomik ve třetím čtvrtletí spláchne druhá vlna pandemie
13.11.2020
Dnes byly zveřejněny výsledky HDP v Polsku, Maďarsku i na Slovensku. Jednalo se o data za třetí čtvrtletí, kdy byla již rozvolněna restriktivní opatření a regionální ekonomiky doháněly své koronavirové ztráty. Data za třetí čtvrtletí tak ve všech zmíněných zemích ukázala solidní mezičtvrtletní růsty. Své meziroční ztráty se ale žádné zemi smazat nepodařilo. Nejlépe v tomto ohledu dopadla Polská ekonomika, kde propad HDP v meziročním srovnání činil -1,6 %. Ve srovnání s druhým čtvrtletím pak ekonomika vzrostla o 7,7 %. Velmi pozitivně překvapilo i Slovensko, které svůj meziroční pokles zredukovalo z -12,1 % ve druhém kvartále na -2,4 % ve čtvrtletí třetím. Ve srovnání se druhým čtvrtletím letošního roku pak ekonomika přidala 11,7 %. Maďarská ekonomika meziročně ve třetím kvartále propadla o 4,6 %, ve srovnání s krizovým druhým čtvrtletím však rostla o 11,3 %. Česká ekonomika, jejíž výsledky byly zveřejněny se čtrnáctidenním předstihem, tak v meziročním srovnání předvedla nejslabší výsledek (-5,8 %). Za normálních okolností by nás výsledek HDP za Q3 v regionu potěšil. Vzhledem k rekordním počtům nově nakažených v Polsku i v Maďarsku je však jasné, že se jedná už o staré zprávy. Znovu zavedená restriktivní opatření ve čtvrtém čtvrtletí meziroční pokles HDP v zemích regionu zřejmě opět prohloubí. Oživení se tak pravděpodobně vrátí, spolu s rozvolňováním restrikcí, až v příštím roce.
ČNB podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny
05.11.2020 Centrální banka ani dnes úrokové sazby neměnila. Současné uvolnění měnové politiky je podle ČNB i nadále dostatečné. Hlavním argumentem proti jejímu dalšímu uvolnění je tuzemská inflace, která zůstává nad 3 % a tedy i nad horní hranou tolerančního pásma centrální banky. Návrat k dvouprocentnímu cíli bude přitom pouze pozvolný. K vyšší inflaci přispívá i slabá koruna, která je však nyní pro ČNB spíše výhodou, když přináší dodatečné měnové uvolnění. Nová prognóza ČNB očekává pokles ekonomiky v letošní roce o 7,2 % a její nárůst jen o 1,7 % v roce příštím. Oživení zpět na předkrizové úrovně bude trvat delší dobu a podle ČNB k němu nedojde ani v roce 2022. Prognóza ČNB i tak zahrnuje trojí zvýšení úrokových sazeb v roce 2021, guvernér J. Rusnok však na tiskové konferenci zmínil, že bankovní rada očekává jejich stabilitu po delší dobu. My tak stále počítáme s tím, že měnově politické úrokové sazby setrvají na současné nízké úrovni minimálně do konce příštího roku. Zavedení nekonvenčních nástrojů však neočekáváme.
Měnová politika ČNB zůstává podle očekávání beze změny
05.11.2020 Česká národní banka na dnešním zasedání rozhodla ponechat základní repo sazbu na současných 0,25 %. K žádnému překvapení tak nedošlo, když stabilitu měnově politických úrokových sazeb čekalo čtrnáct z patnácti analytiků oslovených agenturou Bloomberg. Velká část členů bankovní rady se totiž již před samotným jednáním vyjádřila, že měnová politika je podle nich v současné chvíli dostatečně uvolněná. Beze změny zůstala také diskontní a lombardní sazba.
Eurozóna - předběžný bleskový odhad HDP - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
30.10.2020 Ekonomika eurozóny dle předběžných údajů v letošním třetím čtvrtletí mezikvartálně výrazně vzrostla: HDP si připsal 12,7 %, což byl mnohem výraznější mezičtvrtletní růst, než čekal trh.
HDP Česká republika, 3Q 2020 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
30.10.2020 Česká ekonomika vykázala ve třetím čtvrtletí mezičtvrtletní nárůst HDP, ten ale zdaleka nepostačuje ke kompenzaci prudkého poklesu, jenž HDP vykázal v souvislosti s koronavirem v letošním druhém čtvrtletí.
HDP ve 3. čtvrtletí zmírnil meziroční pokles na 5,8 procenta
30.10.2020 Česká ekonomika v letošním třetím čtvrtletí zmírnila propad. Hrubý domácí produkt klesl meziročně o 5,8 procenta. Ve druhém čtvrtletí se přitom kvůli koronaviru snížil o 10,9 procenta, což byl nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Mezičtvrtletně HDP ve 3. čtvrtletí vzrostl o 6,2 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu, který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
Pandemie v Česku zatím způsobila vyšší růst nezaměstnanosti, ale mírnější pokles HDP v porovnání se Slovenskem i průměrem EU
29.10.2020 Razantní opatření proti pandemii v Česku v prvním pololetí vedla k výraznému nárůstu nezaměstnanosti, meziročně o více než čtvrtinu (z 1,9 % na 2,4 %), v srpnu dále vystoupala na 2,8 %. Predikce očekávají do konce roku růst na téměř dvojnásobek oproti loňsku (ze 2 % v roce 2019 na letos odhadovaných 3,8 %). Jedná se v porovnání s průměrem EU, ale například i se Slovenskem, kde se míra nezaměstnanosti zvýšila z 5,7 % ve druhém čtvrtletí roku 2019 na 6,6 % ve druhém čtvrtletí roku 2020, o rychlejší relativní růst. Naopak dopad na pokles HDP v Česku byl relativně mírný - s poklesem o 3,3 % v prvním čtvrtletí, respektive o 8,7 % ve čtvrtletí druhém (mezičtvrtletně). Slovensko pak kleslo o 5,2 %, resp. 8,3 %. Obě středoevropské ekonomiky tak vyšly z první vlny pandemie v tomto ohledu méně poškozeny než většina států EU, kde průměrný pokles ve druhém čtvrtletí činil 11,4 %. Vyplývá to z analýzy, kterou v říjnu realizovalo Centrum ekonomických a tržních analýz (CETA) spolu s mezinárodní investiční společností Goldenburg Group.
Podnikatelská nálada v Německu se kvůli viru zhoršila
26.10.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu zhoršila. Důvodem jsou obavy firem z rostoucího počtu případů nákazy novým koronavirem, kvůli kterým jsou mnohem skeptičtější, co se dalšího výhledu týče. Vyplývá to z dnešní zprávy institutu Ifo. Jeho index důvěry klesl na 92,7 ze zářijových 93,2 bodu. Pokles přišel po pěti měsících růstu. Analytici v anketě agentury Reuters čekali snížení indexu v průměru na 93 bodů.
Průzkum PMI a implikace pro střední Evropu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
23.10.2020 Průzkum PMI pro eurozónu pro letošní říjen vykresluje dvourychlostní ekonomiku, kdy se průmyslu nadále daří, zatímco sektor služeb je zasažen restrikcemi spojenými s koronavirem.
Prognóza IMF - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
13.10.2020 Mezinárodní měnový fond dnes zveřejnil svůj pravidelný podzimní výhled světové ekonomiky. „World Economic Outlook“ z dílny Mezinárodního měnového fondu obecně představuje nejúplnější pohled na vývoj napříč světovou ekonomiku, proto vždy poutá pozornost nejen finančních trhů.
Výkon HDP, 2Q 2020 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
02.10.2020 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za letošní druhé čtvrtletí potvrzují prudký pokles české ekonomiky, tempo meziročního poklesu bylo ale ve zpřesněných datech nepatrně zmírněno.
Úrokové sazby zůstávají beze změny
23.09.2020 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním zasedání rozhodla o ponechání základní sazby na stávající úrovni, tedy 0,25 %. Tento výsledek je v souladu s naším i tržním předpokladem. Diskontní sazba zůstává na 0,05 % a lombardní sazba na 1 %. Na konkrétní zdůvodnění dnešního rozhodnutí si budeme muset počkat do tiskové konference, ohlášené na 15:45. Od posledního zasedání ČNB v srpnu ekonomická data ukazují, že ekonomické oživení je stále v běhu. Meziroční pokles HDP o 11 % v druhém čtvrtletí byl menší než 12% pokles odhadovaný ČNB. To utvrzuje centrální bankéře v názoru, že dosavadní uvolnění měnové politiky bylo dostatečné. Inflace se vyvíjí víceméně v souladu s prognózou ČNB. V srpnu inflace v meziročním srovnání zpomalila na 3,3 % oproti ČNB očekávanými 3,2 %. Inflace zůstává zvýšená především kvůli neměnovým položkám. V souladu s prognózou ČNB však očekáváme její postupné zpomalování. Pro tento vývoj je důležité, že jádrová inflace již vykazuje zmírnění tempa růstu a výhledově bude pravděpodobně dále klesat. V souhrnu tak aktuální inflace výrazně nad inflačním cílem ČNB není důvodem pro změnu nastavení základní úrokové sazby.
Forex: EUR/CZK se dostal nad úroveň 27,00
21.09.2020 Česká měna dnes výrazně oslabila vůči oběma světovým měnám. K euru se vrátila nad 27 korun za euro, kde byla naposledy koncem května, přechodně se dostala až na 27,21 Kč/EUR. Vůči dolaru je nad 23 Kč/USD nejslabší za dva měsíce. Vyplývá to z údajů na webu Patria Online. Podle analytiků koruně nesvědčí prohlubující se nervozita na finančních trzích, akcelerující covidová čísla v Česku i v dalších evropských zemích a obavy z dalšího zastavení ekonomiky.
Koruna oslabuje k euru nad 27 korun, kde byla naposledy v květnu
21.09.2020 Koruna dnes oslabuje vůči oběma světovým měnám. K euru se vrátila nad 27 koruny za euro, kde byla naposledy koncem května. Aktuálně se obchoduje za 27,05 Kč/EUR, proti pátečnímu závěru je tak o 31 haléřů slabší, za poslední měsíc oslabila o korunu. K dolaru ztratila proti pátečnímu závěru už téměř padesátník a obchoduje se za 23,03 Kč/USD, kde byla před dvěma měsíci. Vyplývá to z údajů na webu Patria Online.
ČNB úrokové sazby nezmění, ale bude reflektovat rizika
18.09.2020 Česká národní banka pravděpodobně bude i nadále považovat měnové podmínky za dostatečně uvolněné. HDP i měsíční data ukazují oproti očekávání mírně rychlejší ekonomické oživení. Inflace je stále vyšší, ale zpomaluje. Nicméně rizika daná především pandemií COVID-19 zůstávají vysoká a ČNB by to měla reflektovat. V případě potřeby by měnové podmínky byly pravděpodobně uvolněny prostřednictvím měnového kurzu.
MF čeká letos pokles HDP o 6,6 pct, příští rok růst o 3,9 pct.
15.09.2020 Ministerstvo financí v nové makroekonomické prognóze počítá letos s poklesem ekonomiky o 6,6 procenta a příští rok s růstem o 3,9 procenta. Ministerstvo o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. Podle něj se na úroveň před pandemií koronaviru ekonomika vrátí až v roce 2023. Z dnes zveřejněné prognózy by MF mělo vycházet při přípravě státního rozpočtu na příští rok a střednědobého rozpočtového výhledu do roku 2023.
Forex: Ministři financí EU projednají rozpočet pro příští rok
11.09.2020 Dnešní hlavní událostí bude setkání ministrů financí Evropské unie, kteří by měli projednat návrh společného unijního rozpočtu pro příští rok včetně čerpání prostředků z Fondu obnovy. Americká inflace se po červencovém skokovém nárůstu podle našich odhadů v srpnu stabilizovala. Mírné zpomalení by měla vykázat i její jádrová složka. Jednání Evropské centrální banky ani srpnová inflace korunu nerozhodily a ta i nadále zůstává u slabších hodnot. Podle nás za tím ale stojí hlavně nelikvidní trh a nízká aktivita. Její fundamenty i nadále mluví ve prospěch posilování.
Forex: Inflace ani ECB korunu nerozhodily
10.09.2020 Spotřebitelské ceny v ČR srpnu oproti červenci stagnovaly a meziroční míra inflace zpomalila na 3,3 % z předchozího tempa 3,4 %. To bylo prakticky plně v souladu s očekáváním trhu i odhadem ČNB. Na snižování cen se nejvíce podílelo sezónní zlevnění potravin. Naopak zdražovaly pohonné hmoty a automobily. Mírně zpomalila i jádrová inflace, která klesla ze svého historického maxima 3,7 % na srpnových 3,6 %.
ECB prezentuje nové prognózy, EURUSD testuje hladinu 1,19
10.09.2020 Tlačová konferencia prezidentky ECB, Christine Lagarde, sa začala o 14:30. Lagarde zdôraznila, že pandémia koronavírusu mala negatívny dopad na ekonomiku, ale prichádzajúce údaje naznačujú výrazné oživenie ťahané obnovením domáceho dopytu. S projekciami však súvisí vysoký stupeň neistoty. Lagarde uviedla, že ECB nevidí dôvod na prehnanú reakciu na nedávne posilnenie eura. ECB bude aj naďalej sledovať vývoj na devízovom trhu.
Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla o osm procent
10.09.2020 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o osm procent. Vyplývá to z konečné zprávy o vývoji hrubého domácího produktu (HDP), kterou včera zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Propad způsobila karanténní opatření proti šíření koronaviru a také pokles cen ropy, klíčové exportní komodity země.
Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch
07.09.2020 Akciové indexy zaznamenali behom posledného týždňa výrazný pokles, ktorý bol primárne ťahaný poklesom technologických akcií, ktoré boli výrazne nadhodnotené. Americký akciový index Nasdaq, ktorý je charakteristický technologickými spoločnosťami, zaznamenal z marcových miním nárast o viac ako 80%. Tento prudký nárast viedol k výraznému nadhodnoteniu amerických technologických spoločností.
Je koronakrize již za námi?
07.09.2020 Rychlý růst nakažených v Evropě v posledních týdnech znovu začíná vysílat otázky, jestli nepřijde další uzavření jednotlivých zemí spojených s propadem ekonomiky i finančních trhů. Politici od francouzského prezidenta Macrona po premiéra Babiše sice ujišťují, že další „lock-down“ by byla ekonomická sebevražda, stačí ale obrat v náladě spotřebitelů, kteří se budou bát utrácet, a oživení může být velice pomalé.
Francie představila stimulační plán v hodnotě 100 miliard eur
03.09.2020 Francouzská vláda dnes představila podrobnosti svého stimulačního plánu v hodnotě 100 miliard eur (zhruba 2,6 bilionu Kč), který má během dvou let odstranit negativní hospodářské dopady koronavirové krize. Plán zahrnuje veřejné investice, dotace i snižování daní, napsala agentura Reuters.
Australská ekonomika kvůli koronaviru rekordně klesla
02.09.2020 Australská ekonomika ve druhém čtvrtletí rekordně klesla a poprvé od roku 1991 se propadla do recese, protože koronavirová omezení paralyzovala ekonomickou aktivitu. Nová onemocnění pak ohrožují možné brzké oživení a zvyšují tlak na vládu, aby pokračovala s podporou ekonomiky. Hrubý domácí produkt (HDP) se za tři měsíce do konce června propadl ve srovnání s předchozím čtvrtletím o sedm procent po snížení o 0,3 procenta v prvních třech měsících letošního roku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil australský statistický úřad.
Analýza makroindikátorů: Pokles ekonomiky v druhém čtvrtletí podle zpřesněného odhadu činil 11 %
01.09.2020 Tuzemská ekonomika poklesla podle zpřesněného odhadu ČSÚ v průběhu druhého kvartálu mezičtvrtletně o 8,7 %. Ve srovnání s loňským rokem se hrubý domácí produkt snížil o 11,0 %. Pokles českého hospodářství byl tak nakonec mírně horší, než jak ukazoval předběžný odhad HDP z konce července. K revizi vývoje tuzemské ekonomiky tak došlo v opačném směru než v případě Německa, jehož mezičtvrtletní pokles HDP byl nakonec o čtyři desetiny nižší, než ukázal předběžný odhad. V mezinárodním srovnání patří Česká republika i nadále mezi státy, jejichž ekonomika byla v druhém čtvrtletí zasažena koronavirem relativně nejméně.
Ekonomika má podle analytiků nejhorší za sebou
01.09.2020 Na základě údajů o vývoji hrubého domácího produktu za druhé čtvrtletí se ekonomové domnívají, že ekonomika má zřejmě to nejhorší letos za sebou. Zároveň ale upozorňují, že řada dalších ekonomických ukazatelů včetně nezaměstnanosti se bude zhoršovat až se zpožděním. V průměru ekonomové odhadují celoroční pokles ekonomiky kolem sedmi procent, což je menší propad, než očekávali ještě počátkem léta.
Polská ekonomika letos podle vicepremiérky klesne o 4 procenta
31.08.2020 Polská ekonomika v letošním roce kvůli koronavirové krizi klesne o čtyři procenta. Předpověděla to dnes podle agentury PAP polská vicepremiérka Jadwiga Emilewiczová. Dodala, že to bude nejlepší výsledek v rámci členských zemí Evropské unie.
Ekonomika Itálie ve čtvrtletí klesla o rekordních 12,8 procenta
31.08.2020 Italská ekonomika ve druhém čtvrtletí kvůli pandemii nemoci covid-19 klesla v porovnání s předchozími třemi měsíci o rekordních 12,8 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil italský statistický úřad. Ten původně pokles hrubého domácího produktu (HDP) odhadoval na 12,4 procenta.
Kvůli koronaviru zažívá české hospodářství rekordní pokles HDP
31.08.2020 Výběr informací o dopadech nového typu koronaviru na českou ekonomiku (před půl rokem, 1. března, se v ČR vyskytly první tři případy nákazy):
OECD: Ekonomika členských zemí ve 2. čtvrtletí rekordně klesla
26.08.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) v členských zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) se v letošním druhém čtvrtletí v důsledku koronavirové krize propadl oproti předchozím třem měsícům o rekordních 9,8 procenta. Uvedla to dnes OECD na základě předběžných odhadů.
Ranní nadhoz - Týden bude charakterizován indikátory sentimentu
17.08.2020 V pátek zveřejněný v řadě již druhý předběžný odhad HDP eurozóny za druhé čtvrtletí potvrdil první odhad z konce července, tj. pokles HDP o 12,1 % mezikvartálně a 15,0 % meziročně. Největší propad zaznamenalo Španělsko (-18,5 %), Portugalsko (-13,9 %) a Francie (-13,8 %). Nejméně byla zasažena ekonomika Finska (-3,2 %). Ve srovnání si tak Česká republika s poklesem o 8,4 % v druhém čtvrtletí neobstála nijak zle. Trajektorie dalšího zlepšování ekonomické situace bude v příštích měsících záviset na plošném (ne)šíření pandemie.
Ranné zhrnutie
11.08.2020 Americké indexy včera zaznamenali nárast. S&P 500 vzrástol o 0,27%, zatiaľ čo Dow Jones pridal 1,30%. Na druhej strane, Nasdaq klesol o 0,39%.
Čo bolo, čo bude ...na finančných trhoch
10.08.2020 Minulý týždeň sa niesol na finančných trhoch v mierne pozitívnom duchu vďaka nádeji na zavedenie dodatočných fiškálnych stimulov v USA v objeme 1 bilióna dolárov, na čo akciové indexy reagovali rastom. Na druhej strane sa však pandémia koronavírusu v mnohých krajinách aj naďalej rozširuje, čo prispieva k nárastu neistoty na trhoch. Práve vďaka kombinácií neistoty a nádeji na fiškálne stimuly vzrástol dopyt po bezpečných prístavoch, čo viedlo k poklesu reálnych úrokových sadzieb v USA, na čo reagovali drahé kovy výrazným rastom, pričom behom posledného mesiaca sme boli svedkami silnej rastovej rally na drahých kovoch, keďže cena zlata za toto obdobie vzrástla o 13%, pričom cena striebra zaznamenala nárast až o 50%.
Průmysl a zahraniční obchod pozitivně překvapují
06.08.2020 Průmyslová výroba v červnu oživila citelně rychleji, než se čekalo. Ruku v ruce s tím se výrazně nad odhady zlepšila bilance zahraničního obchodu. Údaje podporují naši prognózu celoročního poklesu české ekonomiky o „pouhých“ 5 %. Stavebnictví naopak svůj pokles zatím prohlubuje.
Libra povyskočila díky lepšímu ekonomickému výhledu BoE
06.08.2020 Bank of England rozhodla dnes ráno o sazbách. Dle očekávání zůstaly nezměněny a rozhodnutí bylo jednomyslné. Libra však dostala pozitivní impuls díky novému ekonomickému výhledu. BoE očekává letošní pokles HDP ve výši 9,5 %. Předchozí projekce hovořily o 14 % propadu. Výhled růstu ekonomiky pro rok 2021 však byl snížen na 9 % z předchozích 15 %.
Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020
04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
Denné zhrnutie: US500 sa blíži k historickým maximám
03.08.2020 Akciové indexy v Európe a v USA sa dnes obchodujú v zelených číslach, pričom výnosy na amerických dlhopisoch dnes zaznamenali nárast. Výrazný pokles zaznamenali výnosy na brazílskych dlhopisoch a to až o takmer 40 bázických bodov. Na komoditných trhoch sa dnes darilo rope, pričom drahé kovy zaznamenali pokles. Priemyselné kovy sa obchodovali zmiešane. Na forexovom trhu sa dnes najviac darilo švédskej korune a americkému doláru, pričom najvýraznejší pokles zaznamenal švajčiarsky frank.
Forex: Koruna lehce posílila k euru, polepšila si i vůči dolaru
31.07.2020 Koruna dnes mírně posílila vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru si od čtvrtečního podvečera polepšila o haléř na 26,27 Kč/EUR. K dolaru zpevnila o osm haléřů a dnes kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 22,20 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Oživení světových ekonomik bude vyžadovat práci v rukavičkách
31.07.2020 V posledních několika dnech spatřovaly světlo světa první odhady vývoje hrubého domácího produktu za druhý kvartál a v drtivé většině případů na ně není příliš pěkný pohled. S tím se však dalo obecně počítat. Obzvláště poté, co světové ekonomiky již za první kvartál generovaly rekordně nízké výsledky, ačkoliv je naplno postihla protikoronavirová opatření až v závěru března.
Česká ekonomika stejně jako další ve 2. čtvrtletí rekordně klesla
31.07.2020 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí klesla meziročně o 10,7 procenta a mezičtvrtletně o 8,4 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu (HDP), který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). HDP se tak propadl nejvíce v historii samostatné České republiky kvůli restriktivním opatřením proti šíření koronaviru. Podle ekonomů i politiků nejde s přihlédnutím k očekáváním trhu a vývoji v dalších zemích postižených pandemií o zcela negativní výsledek. Nejhorší má česká ekonomika podle analytiků za sebou a ve třetím čtvrtletí by měla již vykázat mezičtvrtletní růst.
Propad ekonomiky není podle analytiků tragický
31.07.2020 I když propad české ekonomiky ve druhém čtvrtletí byl rekordní, nejde s přihlédnutím k očekáváním trhu a vývoji v dalších zemích postižených pandemií o zcela negativní výsledek. Nejhorší má česká ekonomika za sebou a ve třetím čtvrtletí by měla již vykázat mezičtvrtletní růst. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK.
ČSÚ: Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí meziročně klesla o 10,7 pct
31.07.2020 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí klesla meziročně o 10,7 procenta a mezičtvrtletně o 8,4 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu (HDP), který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle něj se HDP propadl nejvíce v historii samostatné České republiky. Vliv na to měla restriktivní opatření proti šíření koronaviru.
Česká ekonomika překvapila odolností
31.07.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ vykázal český hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí letošního roku meziroční pokles o 10,7 %, což odpovídá snížení o 8,4 % oproti předchozímu kvartálu. Ačkoliv se jedná o bezpečně nejhorší výsledek v tuzemské historii, výsledek přesto pozitivně předčil očekávání. Podle statistiků se na výsledku negativně podílela spotřeba domácností, pokles zahraniční poptávky i utlumená investiční aktivita. Lze předpokládat, že nejpozitivnějším faktorem pravděpodobně byly výdaje veřejného sektoru. Pokud jde o jednotlivé sektory, pokles vykázaly téměř všechny, speciálně pak průmysl, obchod, doprava, ubytování a pohostinství.
Forex: HDP Evropy nalezl ve druhém čtvrtletí hluboké dno
31.07.2020 Statistiky dnes odhalí hloubku propadu evropských ekonomik. V případě eurozóny čekáme hluboký propad o 15,5 % meziročně. V případě ČR čekáme dno na 8,1 % meziročně. Nejistoty odhadů jsou ale enormní.
Forex: Koruna ztratila dva haléře na euro, vůči dolaru je naopak získala
30.07.2020 Koruna dnes mírně oslabila vůči euru a naopak lehce zpevnila k dolaru. Vůči jednotné evropské měně ztratila od čtvrtečního podvečera dva haléře a dnes kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 26,28 Kč/EUR. Na dolar česká měna o dva haléře zpevnila na 22,28 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Ranní nadhoz - Čeká nás den nabitý informacemi
30.07.2020 Včerejší měnověpolitické zasedání amerického Fedu v souladu s očekáváními nepřineslo změnu nastavení měnové politiky. Šéf centrální banky Powell pak ve svém vystoupení zdůraznil, že epidemie koronaviru znovu hrozí zpomalit tamní ekonomiku a naznačil, že ani v dohledné době nelze čekat zpřísnění úrokových podmínek. Podobně jako to známe z Evropy, i americká centrální banky zesiluje svůj apel na vládu, aby zintenzivnila fiskální stimulaci ekonomiky.
Forex: Německá a americká ekonomika vyloží karty za druhé čtvrtletí
30.07.2020 Čtvrtek přinese nejzásadnější statistiky tohoto týdne – vývoj HDP v Německu a USA za druhé čtvrtletí. Pro našeho západního souseda očekáváme relativně mírný pokles ekonomiky ve srovnání s celou eurozónou. Od hlubšího propadu ji zachránilo krátké období nejtvrdších bezpečnostních opatření a koncentrace na průmysl. V USA byl podle nás propad výraznější. Poslední měsíce ale naznačují, že o to rychlejší bylo oživení ve třetím čtvrtletí. Koruna se vrátila na dosah svých lokálně nejsilnějších hodnot a podle nás se je v nejbližších dnech pokusí překonat.
Ekonomika v 2. čtvrtletí klesla podle odhadů až o 18 procent
29.07.2020 Česká ekonomika zřejmě ve druhém čtvrtletí prodělala kvůli dopadům šíření koronaviru a restriktivním opatřením největší propad vůbec, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Nicméně v konkrétních odhadech se analytici výrazně liší. V meziročním vyjádření ekonomové očekávají pokles HDP o 9,7 až 18 procent. Mezičtvrtletně pak očekávají pokles od 7,4 do 14 procent. Aktuálně lze podle analytiků již pozorovat, že se ekonomika odráží ode dna.
Ozvěny trhu: HDP za druhé čtvrtletí může i pozitivně překvapit
28.07.2020 Tuzemská ekonomika se s koronavirem potýká již více než čtvrt roku. Vládní opatření proti šíření nákazy zavedená v polovině března v podstatě zastavila život v této zemi, včetně toho ekonomického. Velká část podnikatelů najednou nemohla prodávat své zboží či služby. Spotřebitelé tak neměli moc možností, kde utrácet, a když už to šlo, chyběla k tomu chuť. S mírným zpožděním k obdobným krokům přistoupily také ostatní státy, což vedlo k výraznému poklesu poptávky ze zahraničí. Zvlášť nepříjemný pro průmyslově orientovanou českou ekonomiku byl celosvětový pokles prodejů nových automobilů.
Ekonomika letos podle odhadů bankovní asociace klesne o 7,5 pct.
23.07.2020 Česká bankovní asociace v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům šíření koronaviru v průměru o 7,5 procenta. Příští rok by se pak měla ekonomika vrátit k růstu 5,3 procenta. Asociace o tom dnes informovala na tiskové konferenci.
Související klíčová slova:
Inflační šok | Německé ministerstvo hospodářství | Banco Santander | Útok na Izrael | Býčí pohyb | Společnost Synot Invest | Počet nakažených koronavirem | Zdroje informací | Pokles světové ekonomiky | Odhad vývoje ekonomiky | První odhad HDP | Vyjádření ekonomů | Export do Číny | Měsíčník finančních trhů | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Vliv HDP | Zpomalení čínské ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Růst v eurozóně | Makroekonomické predikce | Marlin | Inverze americké výnosové křivky | Euro k americkému dolaru | Automotodrom | Dolarová aktiva | Cap | Zvyšování cen | Průmyslově-technologický holding | Přerušení dodávek zemního plynu | Vývoj nezaměstnanosti | Ozvěny trhu | Růst akciového trhu | Války | Takeši Minami | Lithium | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Jakub Seidler | Dolarový index DXY | Data z trhu práce | TD Securities | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | Dana Drábová | Nákupu státních dluhopisů | Globální růst | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Silná rezistence | Skupina Colt | IW | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Rekordní pokles HDP | DPH | Průměrná míra nezaměstnanosti | Americká automobilka | EUR | Prognóza IMF | Spotřebitelské výdaje | Indická ekonomika | Globální dluhopisový index | Bundesbank | Federální dluh | Globální ekonomické trendy | Paul Krugman | Makroekonomické modely | Úvěrový trh | Prognóza MMF | Objemy peněz | Standard & Poor's | Technické dovednosti | Mundell-Flemingův model | Společnost GasNet | Take Profit | Záznam ČNB | Hlavní úrokové sazby | Souvislost s komoditami | Roche | Finanční ústav | Garanční systém | Automobilový sektor | Podnikatel | Itálie | Analytik České bankovní asociace | Euro proti dolaru | Stoxx | Stavební produkce | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Jak to ovlivňuje forex | Texas | Deutsche Bundesbank | Údaj o HDP | Očekávání | Pokračování růstu | Korelace | Finanční injekce | Michal Stupavský, CFA | Trh dluhopisů | Galapagos | Evropské centrální banky | Sentiment-Based Models | Poslanci | CMC Markets | Stavebnictví v březnu | Tvorba fixního kapitálu | Restriktivní fiskální politika | L.F. Investment | Akcie na burze v Hongkongu | Souhrnný indikátor | EUR/JPY | Goldenburg Group | Pro investory | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Čtvrtletní pokles | USFD | Trh práce | Evropská komise | Skupina Creditas | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | Ekonomické zotavení | DXY | Rozvolnění | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Allianz Trade | Kryptoměnová burza Luno | Uvolnění pravidel pro regulaci | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Lednová inflace | Index DXY | Paříž | Česká měna dnes | Macquarie Asset Management (MAM) | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | První odhady HDP | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | Index spotřebitelské důvěry | Nálada v eurozóně | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Prognózy | Britská libra | Globální dluhopisové trhy | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Špatná nálada | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | E.ON | ICAPM | Zpráva z Německa | Loterijní společnosti | Slabá koruna | HDP (Hrubý domácí produkt) | Experti | Německý parlament | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Výprodeje akcií | Průměrný výnos | MMXXV | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Evropské měny | Nákupy aktiv | Creditas | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Měsíční předpovědi | Největší světová ekonomika | Bidenova administrativa | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Rudolf Kypta | Accor | EUR/USD | Výkonný ředitel | General Electric | Nálada v průmyslu | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Geopolitické napětí | Mise MMF | Chování | Recese v eurozóně | Mediální společnost | Český průmysl | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Německý export | SOK | Wolters Kluwer | Konkurenti | Akcie společnosti | Chování trhu | Převrácená výnosová křivka | WIIW | CSI 300 | Aktuální vývoj | Hospodářské noviny (HN) | Slovo recese | Rostoucí výnosy | Společnost E.ON | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | P/S | Nová prognóza ČNB | Přecenění zboží | Oživení regionálních ekonomik | Automotodrom Brno | Model reálného obchodního cyklu | Exchange | Obligace | Meituan | Technická recese | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | Výnosová křivka | SMA | Marc Schattenberg | Vzdělávání | Šéf Fedu | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Slabá poptávka | Růst sazeb | Dopravci | 100 miliard dolarů | Reddit | IHNED | IDEA | Zkrocení inflace | Šéfové | Index DOW | Import | Forexový trh | Překvapivý růst | Státní dluh | ČEZ | O2 Czech Republic | Nikkei | Zastavení dodávek plynu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Akcie roku 2020 | Růst akciových indexů | Důvěra v ekonomiku | Nejlepší technologické akcie | ZEW Achim Wambach | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Data o HDP | Credit Agricole SA | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Odhad HDP | Praxe | Investiční výhled | Průmyslové objednávky | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Ministerstvo obchodu | JPY | GP Alliance | Investing | SMIC | Nejvýraznější růst | Spotřebitelské inflace | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Portfolio Balance Models | Poradce Bílého domu | Casino | Posilování dolaru | Makroekonom | Brent | CEO | Ekonomický sentiment | Zdravý rozum | ÚOHS | Znehodnocení | Světové hospodářské krize | Nexen | Kontrakce | Varovný signál | Stimul | Peníze | Aurora Cannabis | Robert Habeck | Petr Král | Vývoj měnové politiky | Strach | Výhled do budoucna | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Hrozba globální recese | Společnost Kofola | Baidu | Rozhovor | AXP | Vlna pandemie | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Zisky bank | Měnověpolitické zasedání Fedu | Nestlé | Projekce | Pokles úrokových sazeb | Špatné výsledky | Inflace ve Španělsku | Běžný účet platební bilance | Plaza Accord | Měny | Amgen | Jasné signály | Americký Fed | Investiční strategie | Tuzemská ekonomika | Palladium | Micron | UNA | Výsledek hospodaření | Ropa WTI | Lockheed Martin | Pharming Group NV | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | INTC.US | Dlouhodobý trend | Bankovní domy | ZEW index | Společnost NJJ | Vysoké ceny energií | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Institut IW | Valná hromada | Burzy | USD/EUR | Index Cboe | IMK | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Americký prezident Joe Biden | Hello Bank | Dolar dnes | PPF Telecom Group | Zhodnocení měny | FTX | Daimler | Slovenská vláda | Proražení | Digital Currency Group (DCG) | Posílení koruny | Česká pošta | Export | NFLX | Dluhopisový index | Míra nezaměstnanosti v české ekonomice | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Výstavba gigafactory | Většinový podíl | Komárek | Prodej automobilů | Gilead | Výroční zprávy | Hospodářský institut | Postupné otevírání ekonomiky | EUR/CZK | Odhad růstu HDP | Vládní opatření | Nervozita na finančních trzích | Energetická společnost | Ropná krize | Indikátor investičního sentimentu | InterGen | Výrazný pokles ekonomiky | Riziková averze | Škoda | Obchodní tipy | Ekonom společnosti | Evropská inflace | ProSiebenSat.1 | Společnost Emirates | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Zavedení eura | Hospodářské problémy | Kofola | FME | Noviny | Měnový fond | Hodnocení současné situace | Tichomoří | Partneři | Dnešní obchodování | ISM pro sektor služeb | Hospodářské výsledky | Rovnováhy | Růst daní | Tovární objednávky | ProCent | Světová finanční krize | Ahold Delhaize | Zvyšování sazeb Fedu | Roční růst | Ministryně hospodářství | Fitch Ratings | Rostoucí ceny energií | Růst tržeb | Čtvrtletní výsledky | Skutečný výsledek | GBP/USD | Sympozium | P.A. | Zvýšení sazeb | ISTAT | Falešné breaky | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Emirates | Oživení trhu | Média | UniCredit Bank | Euronext | Finanční trh | Pokles reálné spotřeby | Inflační cíl | Hospodářská stagnace | 1 milion | Šíření nemoci | Marek Mora | Nejsilnější růst | Nový rekord | Electronic Arts | Server BBC | Stagnace HDP | FedEx | Cboe Germany Small Cap | Intercontinental Exchange | Hershey | Ruské ropy | Model Interest Rate Parity | Caterpillar | Světový obchod | Makrodata | FANG | Investoři | Forward guidance | Malta | PPP | ACB.US | Bank of England | Americké ekonomiky | Petr Pavel | Největší světové ekonomiky | Nejistoty | Situace kolem koronaviru | MiFID II | Důvěra v ekonomiku eurozóny | AMD | Regulační úřady | Měnová krize | Inflační čísla | Karina Kubelková | Podpůrné programy | Vývoj průmyslu | MSCI Emerging Markets | Údaje o výkonu HDP | FedWatch | Jádrový index | Globální akciové trhy | Další růst | Pracovní místa | Ministr hospodářství | Inflace v lednu | Commonwealth Bank | Finanční ředitel | Ministr financí Steven Mnuchin | Bohuslav Čížek | Index MSCI Europe | Údaje o průmyslové výrobě | Zprávy o trhu | Reálné ekonomiky | Posílení | Skupina EPH | Dluhopisové výnosy | Pád akciových trhů | TJX Companies | USD | Kč/USD | Pivovar | Makroekonomická prognóza | Akciové trhy v Evropě | Zápis z posledního zasedání | Dot plot | Nová makroekonomická prognóza | Boeing | Tempo hospodářského růstu | Úřad Eurostat | Německé HDP | Odvětví kryptoměn | Cíl ČNB | Finanční instituce | Posilování koruny | Evropské PMI | Nová bankovní rada | Qualcomm | Dvoutýdenní repo sazby | Nižší poptávka | Plány | Sestupný trend | Funkční období | Ekonomika Číny | Kč/EUR | České předsednictví | KDU-ČSL | Total | Zisk | AT&T | Daniel Křetínský | Poměr PE | Ekonom společnosti Fujitsu | Klaus Wohlrabe | Zemědělský svaz | Cestování | Politická nestabilita | Xetra | Největší ekonomika | Freedom Finance Europe | Důvěra domácností | Průzkumy a analýzy | Sodexo | BP | Automobilka Toyota | Patria | Investice ve stavebnictví | Inside Bar | Chřipka | Analýzy | Praktické příklady | Nike | Evropské ekonomiky | Americké HDP | JPMorgan Chase & Co | NFP report | Konopí | Nobelovy ceny za ekonomii | Garance | Vládní výdaje | Emma Capital | Spotřebitelský sentiment | Bundesbanka | Data z ekonomiky | Pokles vývozu | Hlavní události | Aktuální prognózy | Swapy | Růst německé ekonomiky | Průměrný kurz koruny | Pokles inflace v USA | Nicola Sturgeonová | Jordánsko | O2 | Cenové tlaky | CZK | Jan Kubíček | Makléři | Nový koronavirus | Výhled ratingu | Akcionáři | Automobilka Škoda | ING Jakub Seidler | Wienerberger | ILO | Pověst | Americké investiční banky | Kabinet | NFP | Skupina PPF | Investovat | Evropská ekonomická důvěra | Rizika a příležitosti | Vít Hradil | Patria Online | Demokraté | Hospodářský vývoj | Huawei | ATVI | Rozhodnutí centrálních bank | Shenzhen Composite | The Economist | Ruský prezident | S&P | Tržby z prodeje | Brusel | DCG | Agentura AP | Úroková sazba | Nákupy dluhopisů | Handelsblatt | Thyssenkrupp | Zvýšení daní | Legislativa | Česká nezaměstnanost | Hospodářské dopady | Baterie do elektroaut | Obrovský potenciál | Dovoz | Unie | PG | České firmy | Tempo inflace | InterContinental | Výzkumy | Ekonomika oživuje | Instagram | Uhelné elektrárny | Obchodování na finančních trzích | UnitedHealth Group | Meta | Cena ropy na světových trzích | Deflace | Konvergence | Petr Fiala | Zahraniční investoři | Inflace v Rusku | Německé firmy | Investiční banka | Nízké úrokové sazby | Penzijní fondy | Skupina KKCG | Occidental Petroleum | Německé maloobchodní tržby | Úrokové míry | Komoditní | Pokles tuzemské ekonomiky | Zápisníky centrálních bank | České hospodářství | Praha | Berkshire Hathaway | CFD (Rozdílové smlouvy) | Blue chip akcie | Sazby v USA | Ekonomický kalendář | FDP | Eurex | Prezident | Přidaná hodnota | Piráti | Vybírání zisků | Investing.com | Czechoslovak Group (CSG) | Petr Novotný | Zprávy | Program nákupu státních dluhopisů (PEPP) | Kevin Tran Nguyen | ZEW | Dnešní data | Prognóza Fedu | Inflace v roce 2023 | Vládní představitelé | Analýza transakcí | Očekávaný vývoj | CME FedWatch | Studená válka | Financial Times (FT) | World Economic Outlook | Výsledky | Události tohoto týdne | Fenomén | François Villeroy de Galhau | Účinný lék | Ekonomické oživení | Statistický úřad Eurostat | Ministerstvo životního prostředí | Globální ekonomiky | Kryptoměnové burzy | ČNB Petr Král | HUF | Inflační tlaky | Ekonom Ifo | Průzkum | Dnes ČNB | Siemens | Minulá výkonnost | Portfolio | Zadlužování | Waste Management | Bank of America | RBI | Šíření nákazy COVID-19 | Asie | Fundamentální analýza | Dovoz ropy | Cenový růst | Americký index | TIM | Fialův kabinet | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Vypnutí plynu | Energie | Silný dolar | Odhad inflace | Německé hospodářské instituty | Fiskální rok | ČSOB Petr Dufek | NKÚ | Růst inflace | P/E | Tržní úrokové sazby | Nezaměstnanost v Británii | US500 | BHS | Boom | Makroekonomický výhled | Raytheon | Kapitálové rezervy | Rozhodnutí soudu | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Vývoj hodnoty HDP | Oživení v Číně | Výkonnost dolaru | Bezprecedentní propad | Klima | Ekonom ING | Cestovní kanceláře | Graf vývoje | Deprese | Colt CZ | RWE Gas | Vývoj měnového páru | Sociální demokraté (SPD) | Modely rovnováhy portfolia | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Americké centrální banky | Propuštění | METROSTAV | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Stablecoiny | Tržní podíl | Swingový výhled | Ekonomický vývoj | Devizový trh | Regulátor | Zprávy o inflaci | Firmy | Investiční aktivita | Energetický a průmyslový holding | Australský dolar | Vývoj akcií | Slavomír Pavlíček | Předstihové indikátory | Bydlení | CVC Capital | Výrobní index ISM | Důchod | Pfizer | Agentura Bloomberg | RWE | Studie | Blízký východ | Albánie | Data z průmyslu | PMI z výroby | MPO | EUR/PLN | Odhad analytiků | Slabší koruna | Škoda Group | Ekonomická poradkyně | Vliv měnové politiky | Nástroj | Úřad INSEE | Premiér Andrej Babiš | Zpráva | Reálné spotřeby domácností | Ekonomické dopady | Kolínská automobilka | Válka | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Cestovní ruch | Prémie | Ratingová agentura | Představitelé Fedu | Rozpočtová politika | Recese ve Spojených státech | Zvyšování mezd | Inflace v Česku | Měna | Rok 2024 | Platební neschopnost | České PMI | EPH | United Airlines | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hypotéky | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | tradingeconomics.com | JOLTS | Algoritmus fondu Quant | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Česká spořitelna | Jackson Hole | Celková inflace | Roche Holding | Natland Petr Bartoň | Export v dubnu | OPEC | USD/PLN | Bloomberg | ANZ | Zhoršování situace | Nová prognóza | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | GBP | Egypt | XM | ČNB tisková konference | Investice do nemovitostí | Dopady na ekonomiku | KB | Nabídka | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ptačí chřipka | Čínský dovoz | Datový kalendář | Akcie včera | S&P Global | Centrální banky | Maloobchod | Optimistická očekávání | Řetězec Casino | Logistika | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Index výrobních cen | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Zpomalení ekonomického růstu | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | STV | Hospodářský propad | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Index Dow Jones Industrial Average | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Silnější dolar | Obavy z recese | Splunk | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obchodování v Asii | Zahraniční dluh | PMI ve výrobě | Reálné mzdy | Federální rezervní systém | FB | Vstupy | TSMC | Akcie Barrick Gold | BREAKING | Fiskální pravidla | Akciové výnosy | LEN | Evropské trhy | Averze k riziku | Ministerstvo práce | GBPUSD | Moore Czech Republic | Kurzarbeit | Společnost Czech Media Invest | Britský statistický úřad | Maspex | Problémy se subdodávkami | Odhady trhu | Poměr rizika a zisku | Dnešní makroekonomické ukazatele | Americký dolarový index | Risk | Instituce | Evropské akcie | Přeprodané oblasti | Obchodní poradce | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Jan Dvořák | Pardubický pivovar | Rakouský institut IHS | Apple | Silný růst | Ropa Brent | iFX | Dopady epidemie koronaviru | Earnings | Vladimír Dlouhý | Střednědobý výhled | Snížení DPH | Americké akcie | Vyhlídky | Santander | BBC | Ukončení carry trade | Vojenský konflikt | CZ | Záchranné balíčky | Cena ropy brent | Evropské dividendové akcie | Dopad pandemie | Kongres | Prodeje dluhopisů | Joachim Nagel | Akcie 2020 | Andrej Babiš (ANO) | Vývoj měnového páru USD/JPY | Deficit rozpočtu | Český běžný účet | Evropská ekonomika | EDF | Investiční skupina KKCG | Natland | Výsledky HDP | Menšinový podíl | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Reakce trhu | Equinor | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Divize | Snížení těžby | Komise | Oživení inflace | Globální spotřeba ropy | Války na Ukrajině | Erste Bank | Společnost Alibaba | Viktor Orbán | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Výrazný růst | Nový výhled | České koruny | Měnová autorita | Dnešní zasedání Fedu | Korekce | Zpřesněný odhad | Spotřebitelská důvěra v USA | US Foods Holdings (USFD.US) | Ministr dopravy Kupka | Výrazný pokles | Pokles investic | Money management | Hnutí ANO | AA | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Pražské burzy | Míra zadlužení | Průzkumy | Česká bankovní asociace | Problémy Německa | Videokonference | Zveřejnění výsledků | Výběry | Energetická společnost ČEZ | Francie | Obchodní strategie | Barrick Gold | Funke | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | USDT | Globální recese | Den díkůvzdání | Investiční skupina Penta | Dopady koronaviru | Naučte se obchodovat | Platit daně | Objem exportu | S&P/ASX 200 | Oživení české ekonomiky | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Posílení dolaru | Oldřich Dědek | Marka | Trigger | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Pokračující pokles | Sazby ČNB | Stock | Hong Nam-ki | Ekonomika ČR | HDP Británie | Firemní investice | Stimulační opatření | Nový ekonomický výhled | HDP eurozóny | Poklesy HDP | Rating | Exxon Mobil | Ekonomické události | Agentura S&P | Pandemie koronaviru | Borgis | Koronavirová pandemie | Likvidní | Měnový pár EUR/PLN | Hospodářský růst v Německu | Lukáš Lipovský | Microsoft | Maxim Manturov | Příležitosti | Technické analýzy | xStation | Sellier & Bellot | Spotřeba ropy | Alibaba | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Evropské obchodování | Daňové úlevy | Výsledky průzkumu | SBUX | Joel Copp-Barton | Zařízení | Spotřebitelská inflace | Akcenta | ANO | Hospodaření státního rozpočtu | WMT | Hrubý domácí produkt | Rekordní propad | Veřejný dluh ČR | Letiště Václava Havla | Nvidia Corp | Finanční rezervy | Long pozice | Podnikatelé | Toyota Motor | Sázka | Automobilky | Zhoršení nálady | Televize CNBC | Skotská premiérka | Obnovitelné zdroje energie | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Forwardové sazby | Macquarie Asset Management | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Data z USA | Unce zlata | Srovnávací základna | Meziroční růst HDP | Počet pracovních míst | Zahraniční obchod | Devalvace | Představenstvo | Pojišťovny | Donald Trump | Spotřební zboží | Výsledky společnosti | Historické údaje | Medián | Tržní odhad | Intervence ČNB | Výpadky | Vývoz do Číny | CFTC | Graf | FIAT | Podpůrná opatření | Carlyle | Digitální ekonomika | Pokles eura | Fnac Darty | Ekonomové | Polská inflace | Gazprom | HDP Španělska | Akciový index | Centrální banka | Tržby v Maďarsku | Nejlepší akcie | Životní prostředí | Přehled | Martin Procházka | Úvěrové pojišťovny | Kontext | Euro k dolaru | Josh Frydenberg | Fed úroky | Plyn | Inflační vývoj | Zpřesněná data o HDP | LYNX | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | Eurodolar | Spotřebitelská nálada | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Důvěra francouzských spotřebitelů | Andrew Bailey | Stavebnictví | Hospodaření | Zveřejněná data | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | CERGE-EI | Růst spotřebitelských cen | Výrobce munice | Washington Post | Andrej Babiš | Časové řady | Institut Ifo | Akcie big data | Coface pro ČR a Slovensko | ADBE | Quant | Technologické akcie roku 2020 | Největší kontrakt | Italská vláda | Globální index | Březnová inflace | G10 | Devizové trhy | Růst eura | Měsíční data | Luis De Guindos | PHIA | Zastavení růstu | HDP USA | Údaje o inflaci | Běžný účet | Jan Čermák | Ekonomické ukazatele | Dubnová inflace v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Ekonomika Itálie | Prognostici | ČNB Aleš Michl | Tržní ocenění | Analytik Cyrrusu | Cíl Evropské centrální banky | Reuters | Unilever | Nobelovy ceny | Brexit | Chevron | LBBW | Kompozitní index | Investment | Investice do podnikání | Směnný kurz | Centrum ekonomických a tržních analýz | Index US500 | Data z americké ekonomiky | Markets | Depozitní sazba | Prodeje domů | Výstupy | Obchody | Souhrnný index | Rekordní minimum | Německý hospodářský institut | Zápis z jednání ČNB | Cyklus růstu | ING | Cena plynu v USA | Finanční trhy dnes | Utahování měnové politiky | DAWN akcie | Deficit zahraničního obchodu | Deficit veřejných financí | Pozornost | BHS Štěpán Křeček | Firma | EURUSD | Tištění peněz | Snížení těžby ropy | Traders | Česká měna | S&P 500 | CEPS | Ekonomika Rakouska | Růst amerického HDP | Institut DIW | Vlna poklesu | Admirals | SAZKAmobil | Nižší růst | Dokončení transakce | Futures na ropu WTI | Výsledky Amazonu | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Záporné sazby | Obchodování | PwC | Rychlý růst | Zemní plyn | Empresa Media | Český hrubý domácí produkt | Předseda | Model reálného obchodního cyklu (RBC) | Libra | Koronavirová krize | Interpretace | Americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | Britové | Germany Small Cap 50 (BDES50P) | TOP 09 | Ztráty peněz | CFD | SMA 100 | Český trh práce | Snížení sazeb | Nová data | 3M | Naše ekonomika | Open | Indikátory sentimentu | Pokles české ekonomiky | Chicago Mercantile Exchange | Fiat Chrysler Automobiles | Komentář Raiffeisenbank | Evropská měna | Indické akcie | Nejslabší růst | Investment management | Zvýšení cel | Události roku | Zvýšení základní sazby | BofA | Indikátory ekonomického sentimentu | Pomoc ekonomice | Financovat | Počet lidí bez práce | Aleš Michl | Atraktivita carry trade | Pohyby na trhu | Propad exportu | Úřad pro regulaci finančního trhu | Ziskové marže | Majitel | Philip Morris | Samsung Electronics | AMD.US | Jádrová spotřebitelská inflace | Alena Schillerová | Duck Sauce | Airbus | Neustálé vzdělávání | Míra | Alibaba Group | Natixis | Ministři financí | Hospodaření státu | Bankéři z Fedu | Úroky | HDP v USA | MT4 | Optimum Currency Area Model | Jednání ECB | Harmony | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Nomura | United Airlines Holdings | Růst světové ekonomiky | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Zpracování mezd | Květnová inflace | Investice do akcií | Předstihové ukazatele | Úroda | ERÚ | Budoucí vývoj | ASML Holding NV | Silný trh | Průmyslová výroba v ČR | Air | Fed Funds Rate | Izrael | Ceny akcií | Prosincová inflace | Skupiny PPF | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Japonsko | S&P500 | Nejstrmější pokles světové ekonomiky | Klesající trend | EBay | Analytik Raiffeisenbank | Ladoga | MUFG | Čínská ekonomika | IWH | ECB | Pokles úroků | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | Médea | Intel (INTC.US) | Finální odhad | Paypal Holdings | ČNB | Rumunsko | Evropská unie | VW | Akcie Microsoft | Jiří Rusnok | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Prognóza ČNB | Množství peněz | Czech Media Invest (CMI) | Surové ropy | Věřitelé Arca | Bund | Finanční sektor v ČR | ex | Onemocnění | Rating AAA | Vývoj akciového indexu | Helena Horská | Carry trade | Biogen | Tržní ceny | Země EU | Americké společnosti | DOT | MJ | Jan Vejmělek | Pokles cen ropy | LIBOR | Royal Caribbean | Poplatek | Nejvýraznější pokles | Index ISM | Tržní očekávání | NET4GAS | Modely tržní mikrostruktury | Globální index vládních dluhopisů | Americká ekonomika | Společnost Automotodrom Brno | NVDA | Nejistota | Podpora | Obchodník | Roční výnos | Čepro | Doporučení | Invest | ABN AMRO Bank | MRNA | Americká společnost | COVID-19 | PYPL | Zboží dlouhodobé spotřeby | Výhled na příští rok | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Společnost XTB | Hello bank | Sberbank | Tempo poklesu | Repo sazba | Konec recese | Oživení světové ekonomiky | Index cen | Začínající obchodníci | Německý ministr financí | Čínská vláda | Index PX | Silnější kurz | Daně | Portugalsko | Euler Hermes | Globální finanční trhy | Společnost Automotodrom | Lídři | Portfólia | Investment Management | OECD | Sport | České HDP | Pokles indexu | Ekonomické faktory | Český stát | Životní úroveň | Dovoz z Číny | Historická data | Pozitivní sentiment | Napětí na Ukrajině | Algoritmus fondu | CBOE | Marek Španěl | Konsorcium | Ekonomická důvěra | Centrum | Předpovídání | TŽ | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Silný cenový pokles | Zisky | Ekonom UniCredit Bank | Procter & Gamble Company | FCA | Fio banka, a.s. | Coface pro ČR | Skupina Colt CZ Group | Index Nikkei | BNP Paribas | Oslabení koruny | Bankovní rada České národní banky | EURIBOR | Americká data | Globální ekonomika | Nvidia | Ceny komodit | Japonský export | BHP Group | GRMN | Big data | Expedia | Boj proti inflaci | Nejprudší pokles | Odhad letošního růstu | Vývoj HDP | Boris Johnson | Růst výnosů | Cisco Systems | Ustupující inflace | Kurzový závazek | Toyota | Ratingové agentury | EUR Index | Cena zlata | Cena NATGAS | Přehled o dění na světových burzách | HSBC | Pullback | Zvýšení ceny | Mero | Otočení trendu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americké hospodářství | Trinity Bank | Přecenění | Vice | Analytik České spořitelny | F-35 | Jün Siung | Hongkongský index Hang Seng | Silky | Růst cen | Informované zdroje | Signál na akcie | Rachel Reevesová | Skupina Colt CZ Group SE | Vývoj úrokových sazeb | Momentum | RSI | Exxon | Akcie Intel | Premiér Petr Fiala | Asset management | MSCI World | Repo sazby | Německá vláda | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Index nákupních manažerů (PMI) | Financování | Polská ekonomika | ČSÚ | Česká firma | Finance | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Margin | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Ekonomický a strategický výzkum | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Psychologické faktory | Editis | Růst úroků | Pozornost obchodníků | USDJPY | Tovární objednávky v Německu | Czechoslovak Group | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Vývoz a dovoz | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Jihokorejská ekonomika | Ceny zboží | Virus | Velké objemy | Rozhodnutí ČNB | Coface | Line | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | EGAP | Akcie roku | Velké banky | Dílčí index | Vyšší ceny | Zpomalování čínské ekonomiky | Opatření proti šíření koronaviru | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Vysoké ceny energie | FT | ERA | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Index nákupních manažerů ve výrobě | Zvýšení inflace | QE | Recesia | Freedom Finance | Estee Lauder | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Mali | Cena | NÚKIB | Malé podniky | Dnešní čísla | ECB dnes | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | České dráhy | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | NY FED | CME | Tchajwanská ekonomika | Výsledek hrubého domácího produktu | Malina | Německé vládní strany | Colt CZ Group | Hospodářský růst | BAT | Tržní sazby | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Šíření koronavirové nákazy | Elvira Nabiullinová | Posílení eura | Ekonomická aktivita v USA | Odhodlání | HAS | Důvěra v průmyslu | Kartel OPEC | Akcenta CZ | NJJ Presse | WTI | Automobilka Škoda Auto | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Světová banka | Philip Lane | Bod | Miliardy korun | Zemědělci | Přenos | Americké akciové trhy | Starbucks | Rivian | Shares | Modely teorie her | Silnější koruna | NetEase | RBNZ | Polský zlotý | PRIBOR | Paládium | Data PMI | Získané peníze | Spekulace | Invaze ruských vojsk | Republikáni | Honeywell International | BNP | EMU | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Šíření nového koronaviru | Zpomalení globální ekonomiky | Novozélandský dolar | Očekávané výnosy | Domácnosti | Nákladová inflace | FTSE | Silný propad | Výkyvy kurzu koruny | Cena ropy | Nexen Tire u Žatce | e& | Investiční služby | Nižší výdaje | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Inflace | Advanced Micro Devices | Kellnerová | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Zvýšení cel na dovoz | Devizové intervence | Tržby | Tržní sentiment | Marže | Využití kapacit | DAWN | Účet platební bilance | Petr Bartoň | Fed dnes | Situace | Koronavirová epidemie | ProSiebenSat.1 Media SE | Mona Mahajanová | Německý Ifo index | Předběžné výsledky | Daně z příjmů | Euro vůči dolaru | Dolar k japonskému jenu | Prosus | Alphabet | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zhoršený sentiment | Borealis | Zkušenosti | Modely založené na sentimentu | Ursula von der Leyenová | Emmanuel Macron | Maďarský premiér | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Spotřební daně | Telecom | Paroplynové elektrárny | INSEE | USD/CZK | Swingoví obchodníci | TJX | Oživení ekonomické aktivity | US100 | Rafinérie | Sentiment spotřebitelů | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | FXstreet | Pivovary | Vývoj meziroční jádrové inflace v USA | Světová ekonomika | 3M Company | SAP | Arbitráž | Dluhopisové trhy | Spolkový statistický úřad | FX | ConocoPhillips | Global Markets | Ben Bernanke | Pokles prodeje | Propad HDP | Růst mezd | Situace v Německu | ISM indexy | Výhled pro EUR/USD | Růst ceny komodity | Michal Stupavský | Royal Dutch Shell | Sazby beze změny | Polská vláda | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz | Air France | Market | Vodafone | Evropská centrální banka | IFO index | Pandemie covidu | Inflace v říjnu | ISM | Google | Automobilka Toyota Motor | Rudolf Špoták | Unicredit | Silnější euro | Stagnace | Pokles výnosů | Inside | Nákup akcií | Close | Mattoni | Grafy | UST | Pokles zásob | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Lockdowny | Míra úspor domácností | Occidental | ASEAN | Institucionální investoři | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Nezaměstnanost v Austrálii | Aktivum | Oracle | Jan Švejnar | Majitel firmy | Kurz české koruny dnes | Makroekonomické faktory | Abbott Laboratories | Naše prognóza | Tradingové webináře zdarma | Conference Board | Greensill | Žlutý kov | Deficit státního rozpočtu | Prudký růst cen | Destatis | Prezident Pavel | EUR/HUF | NYSE:MMM | Investujte | Měď | Úspory | Kurz české koruny | Ekonomický institut | Conseq | Proinflační | Poradci německé vlády | Konsensus | Otevírání ekonomik | Ruský plyn | Řetězec | Analytik | Rozvíjející se trhy | Odpor | AUD | Těžba lithia | Největší evropská ekonomika | Šmejc | Ranní okénko | Historická minima | Odvětví české ekonomiky | Čísla o inflaci | Pozitivní výsledek | Německá průmyslová výroba | Insolvenční návrh | Domácí data | Zranitelnost eurozóny | Chorvatsko | Predikce | Analytici | NATGAS | Elektromobily | JD.com | Splatnost | Právo | Prima | Dobré zprávy | Měnové intervence | Kurz koruny | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Softbank | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Vývoj německé ekonomiky | Francouzský statistický úřad | Cykličnost ekonomiky | Hospodářství | Cena palladia | Odhady ekonomů | Rostoucí HDP | Maďarská ekonomika | Ekonomické aktivity v eurozóně | Learning and Adaptation Models | Teroristické útoky | Equity | Tuzemská inflace | Vyšší sazby | Arm | Zprávy z ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Trh Prime | Odvody | Merck | BlackRock | Gigafactory | Kapitalizácia | Intermediate | Globální akciový index | Hospodářské oživení eurozóny | Forexoví obchodníci | Ekonomická krize | Marist | Alokace | Cenové stability | Philadelphia Fed index | Zasedání ECB | Fundamentální analýza akciových trhů | Portfolia | Fresenius Medical | Růst důvěry | Převis | Conseq Investment Management | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | NN Group | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Index výrobní aktivity | Konfluence | Economist Intelligence Unit | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Webináře | Rozpad EU | Moody's | První odhad | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Rafinérie v Litvínově | Hospodářský pokles | Výzkumný institut | Konsenzus | Vyjádření představitelů | Makro | Mzdový růst | ASML | Alokace investičních portfolií | Německý ZEW index | Capital Partners | Chuť riskovat | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Růst globální ekonomiky | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Prostor pro pokles | Začít investovat | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Deflační tlaky | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Růst americké ekonomiky | Zbohatnutí | Signály | Klouzavý průměr | Investiční nemovitosti | Koronavirové pandemie | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Prime | Ekonomický výzkum | František Táborský | Kofola ČeskoSlovensko | Silný support | Air Products | Štěpán Křeček | Instinkt | GasNet | Frank | Ministři | Prudký propad | Kapitálové výdaje | Miroslav Novák | Balance | Matěj Široký | Negativní nálada | HDP v Evropě | Americké ministerstvo práce | Dnešní zpráva | Růst čínské ekonomiky | Mezinárodní organizace práce | Výhled české ekonomiky | Resistance | Pivovary CZ Group | Honeywell | Americká centrální banka (Fed) | Dieselgate | Změna sazeb | Patria Finance | Ceny energií | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ratingová agentura S&P | Futures kontrakty | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Pšenice | Fitch | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Capital | Neomezené množství | Měnový kurz | Institut IMK | Základní sazby | Rizika | Eurozóna | Psychologie | Analytik Komerční banky | Ekonomická recese | Germany Small Cap | Prezident Donald Trump | CySEC | Rostoucí inflace | Ekonomický institut Ifo | Německá centrální banka | ACB | Technologický sektor | Soud | Fair Value | Němečtí experti | Energetická skupina ČEZ | Společnost ČEZ | Měsíční report | Shanghai Composite | Projev šéfa Fedu | Globální trhy | Opatření proti šíření nemoci | Agentura Fitch | Hang Seng | Makroekonomické prostředí | PMI indexy | Inflace cen | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Finanční prostředky | Výrobce pálených cihel | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | Channel | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Banka Mizuho | Střadatelé | Akcie a ETF | Adidas | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | ETF roku 2020 | Ozbrojený konflikt | Zásoby plynu | Akcie na burze | Celkový výsledek | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Antivirus | Zvládání pandemie | Přebytek obchodu | Energetika | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | CNN | Náklady na úvěry | Velké riziko | Libanon | Nařízení | HDP Francie | Ropné akcie | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Mizuho | Pomoc podnikům | Zpřísnění měnové politiky | CBOE Global Markets | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Gold | Akciová společnost | Aktuální prognóza | Podpůrný program | Průmysl | Oslabení kurzu | Bulharsko | Body | Očekávané výsledky | Napjatá situace | Podnikání | Pokles průmyslové produkce | Růst produktivity | Tempo růstu | American Airlines Group | GfK | Snížení daně | Aktivita firem | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | Aerolinky | USD index | Francouzská ekonomika | Dubnový PMI | NBP | Shell Plc | Ministerstvo dopravy | Gamble | Biliony | Divergence | ETF | Průmysl a zahraniční obchod | HDP Ukrajiny | Analýza společnosti | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Struktura HDP | České dluhopisy | Value Gap | Úrokové sazby | Huť Liberty Ostrava | Redukce | Saúdové | Oživení eurozóny | Varování | Spotřebitelské ceny v Česku | Průmyslové firmy | Německý index DAX | Hospodářské soutěže | Situace na trhu | Reporty | Temelín | Bankéři | Palladiové akcie | Obchodní aktivity | Investiční výdaje | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Ministr zdravotnictví | Spojení | Long | EdF | Rally | AMGN | BDES50P | Bankovní rada | Větší pokles | Komoditní index | Recese v USA | Pojišťovna | Asset alokace | Macron | DAX | Výrazný propad | Zasedání České národní banky | ČT Jan Souček | Co bude | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Osobní příjmy | Pražský městský soud | Pokles inflace | Obchodníci s měnami | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Časopis Forbes | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | GEVORKYAN | Fiskální politika | Yield | AUDNZD | Hospodářská krize | České měny | P/E Ratio | Věřitelé Arca Investments | Tuzemský průmysl | Business | Akcie Home Depot | Facebook | Vladimír Pikora | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | American Express Company | Indikátor | Sev.en Global | Barclays | Základní úrok | Pokles cen | Prodej aut | TikTok | PwC Petr Kříž | Algoritmus | Osobní počítače | Investments | Toyota Motor Manufacturing | Růst ceny | Čínská centrální banka | Odhad růstu ekonomiky | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Měnové kurzy | Zvedání úrokových sazeb | Vysoké inflace | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Snížení úrokových sazeb v USA | ČBA | Cena benzínu | Nové investice | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Hodnocení rizik | Fiskální politiky | Long signál na akcie | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Cykly | Počet akcií | Makroekonomické indikátory | Know-how | Long signál | Euro | Riziko ztráty | Ministryně financí | Technologický pokrok | Diskontní sazba | Vývoj na finančních trzích | Coface Martin Procházka | Sentix | Trhy dnes | Snížení cen | Sklizeň obilovin | Vzrušení | Pochybnosti | Erste | Futures na ropu | Reálné příjmy | Micron Technology | Bývalý šéf americké centrální banky | Trinity | Stratég | Dodávky ropy | Špatné zprávy | FOREX | Prodeje automobilů | Kupón | Pokračování poklesu | Podnikatelská nálada v Německu | Burza Luno | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Debata | Holding Czechoslovak Group | Data z ekonomiky USA | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Načasování | Fio banka | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Zrychlení inflace | Forexu | NJJ | Maďarská centrální banka | Breaking | Růst úrokových sazeb | Philadelphia Fed | Zasedání centrální banky | Organizace spojených národů | Politika | Infineon Technologies | Televizní studio | Konkurence | Hospodářské recese | Pozornost trhu | Banka Barclays | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | NIESR | Potenciál pro růst | Vyjádření analytiků | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Konjukturální průzkum | Analytika | Ben Laidler | Komunikace | Obnovení růstu | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Dnešní seance | MAM | Novinky.cz | BHP | Deutsche Bank | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Forint | Výprodej | Karel Komárek | Velká Británie | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Dnes zveřejněná data | DCF | Zasedání FED | Ekonom | Akcenta Miroslav Novák | Průmyslové ceny | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Otevírání ekonomiky | Průměrná míra inflace | Real Estate | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Obchodování na devizovém trhu | Garanční systém finančního trhu | Confesercenti | Znehodnocení měny | Renáta Kellnerová s rodinou | Trader | Zavedení cel | Rozpočtové politiky | Aktivita ve službách | Letectví | Zasedání amerického Fedu | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Technologické akcie | Měnové politiky | Huť Liberty | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Cboe Germany Small Cap 50 | Akciové indexy | Index volatility VIX | Recese ekonomiky | Koncern Volkswagen | Obchodní válka | Hlavní ekonomické události | Investiční záměry | Jak obchodovat | Tomáš Holub | Hospodářská recese | Vasky | Růst vývozu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | WTO | Situace v průmyslu | EMA | Dobrá zpráva | Poskytování hypoték | Obchodování s cizími měnami | Karanténa | Výrazné pohyby | Zlevnění ropy | Komoditní bilance | Invaze | Reserve Bank of New Zealand | Británie | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | Parita | Ceny zlata | Silicon Valley | STOXX50 | Scotiabank | Výhled | PPF Renáta Kellnerová | Index technologického trhu | ESM | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | FOMC | Technologický Nasdaq | Kurzy měn | Dividenda | Americký akciový index | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Americký trh práce | Hodnoty měny | Intervence centrální banky | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Nejlepší blue chip akcie | Embargo | Zpomalení hospodářského růstu | Economist | Vzdělávací materiály | Počasí | Poptávka po dolaru | GOOGL | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Covid v Číně | Propouštění | Index Hang Seng | Zaměstnanci | PayPal | Meopta | Bankovní krize | Jaromír Gec | Agentura DPA | Technologický index Nasdaq | Clemens Fuest | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Jan Procházka | Ekonomické trendy | Ziskové pozice | Pandemická omezení | Negativní vývoj | Vládní konsolidační balíček | Tempo růstu HDP | Cyrrus | Dobrý výsledek | Klid | Data o inflaci | Expanze | Jiří Šmejc | Světová obchodní organizace (WTO) | Růst cen energií | General Motors | Fondy | Walt Disney | Výnosy státních dluhopisů | Komoditní trhy | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | HDP Číny | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Počet Američanů žádajících o podporu | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | USD za barel | Nejvyšší kontrolní úřad | Poslanecká sněmovna | Nikkei 225 | Počet nakažených | Dolarové úrokové sazby | Schodek | Společnost Intel | Jaderné elektrárny | Vývoj měnového páru EUR/USD | MetLife | New York | Tradingové webináře | Místní rozvoj | ProSieben | MSFT | Saldo zahraničního obchodu | Ukrajinská vláda | Bernstein | Dividendový výnos | Zvýšení úroků | Ekonomika | Westpac | Obchodní bilance | EU | Synot | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | Risk Off | Omezení produkce | WP | G20 | Společnost GEVORKYAN | Pokles poptávky | Zkrachovalé společnosti | Pozitivní očekávání | Členské státy | Analytik trhů | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dopad epidemie na ekonomiku | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Economist Intelligence Unit (EIU) | Nezaměstnanost | Transakční náklady | Silné měny | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Vývoj hrubého domácího produktu | Měnová politika ČNB | Evropský akciový trh | Americké výnosy | Inflace v Německu | ODS | Sekyra Group | Ekonomická rizika | Ropa | Turistické sezóny | HN | Rezervy | Měnové páry | České vlády | Holding Agrofert | Skupina Colt CZ | Koronavirové epidemie | Semináře | Investiční skupiny | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Klouzavé průměry | Správa železnic | J-curve Model | Asociace exportérů | Obchodování s CFD | Baterie | Capital Economics | Nálada na trhu | Transakce | Snížení spotřební daně | Výrobní závody | Akcie PayPal | Premiér Fiala | Prodeje existujících domů | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | UnitedHealth | Commonwealth Bank of Australia | Vzestup inflace | Lululemon | Oslabení české koruny | Hello bank! | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Irsko | Rozjednané prodeje domů | MSCI Europe | Cenový vývoj | Zrušení daně z nabytí | Bankovní sektor | Spotřeba domácností | Index MSCI | Futures na americký dolarový index | Ekonomika EU | Míra inflace v eurozóně | Vývoj koruny | Podíl Číny | Krajský soud | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Aplikace TikTok | Program QE | Značný pokles | DE30 | Raiffeisenbank Vít Hradil | USDX | CFA | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bilance Fedu | Cykličnost | Impulzy | Inflace v prosinci | Skupina investorů | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Finanční sektor | Rada ČTK | Silný pokles | Renáta Kellnerová | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Analytik skupiny | MSCI | Karanténní opatření | Australská ekonomika | Kypr | Mnichovský ekonomický institut | Thomson Reuters | Ekonomické restrikce | Zvyšování úrokových sazeb | Guvernér Rusnok | RBA | Spotřebitelská poptávka | Protikoronavirová opatření | Christine Lagarde | Růst aktivity | Michael Hewson | Politická stabilita | Indikátor důvěry | Souhrnný čistý zisk | Dividendové akcie 2020 | Báze | Výhled na letošní rok | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | 3М | Maďarská vláda | JP Morgan | Obchod | Indexy PMI | Navýšení úrokových sazeb | Data z Německa | Regionální měny | AMZN | Eni | Siemens Healthineers | EFSF | Oslabení | Boris Kollár | Patria.cz | Carry trades | Společnost Coface | Zemní plyn (LNG) | Ruský prezident Vladimir Putin | Podíl Daniela Křetínského | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Fibonacciho úrovně | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Sberbank CZ | Pandemická situace | Obchodní rozhodnutí | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Úsilí | Purple Trading | Restart ekonomiky | Poradce | Vicepremiér | Empire State Index | Negativní hospodářské dopady | Další růst sazeb | Spojené státy | Evropské méně | Hodnota indexu | Ifo Clemens Fuest | Očekávání úrokové sazby | Signál | Ekonomický výhled | Samsung | Zdražování | CMC | Ekonomické krize | Sev.en | Pozemky | Energetické krize | Development | Výsledkové sezóny | Člen bankovní rady | Ředitelka | Britská vláda | Investoři a obchodníci | Vývoj cen akcií | EPS | Komerční banka | CV90 | ADP | PMI ve službách | Náklady na zajištění | Projev šéfa Fedu Powella | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Trhy | Úbytek | Sankce | Překoupené oblasti | Ropy | Rozdílové smlouvy | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Singapur | Ekonomka Raiffeisenbank | Otevření ekonomiky | Míra úspor | Devizové rezervy | Falešný break | IfW | Druhá vlna pandemie | JD | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Žádosti o podporu | Guvernér české národní banky | Možnost dalšího růstu | Sociální demokraté | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Petr Dufek | Italská ekonomika | Akcie ropy | AAPL | CBC | Úspěch | Úvěrová aktivita | Geopolitická nejistota | Důchody | Plynárenské společnosti | Firma McDonald's | Sázky | ASX 200 | Forbes | Akcez | KBC | Nové prognózy | Dynamika mezd | Allergan | Radomír Jáč | AXA | Salutem Fund | Dnešní údaje | Utažení měnové politiky | Generální ředitel | SEC | Očekávaná inflace | BMW | Ukrajinská ekonomika | Non-Farm Payrolls | BNP Paribas Personal Finance | ASX | Výkon německé ekonomiky | Slovensko | Rozšíření | Společná evropská měna | NBER | Velké centrální banky | Výhled růstu globální ekonomiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | ECB Christine Lagardeová | Technologický index | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výprodej trhu | Ropný trh | České maloobchodní tržby | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Nálada | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Indikátory | Tisková konference | Eura | Neúspěch | Výsledek HDP | Plán obnovy | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Komentář Radomíra Jáče | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | Organizace | Brazílie | Základy fundamentální analýzy | Ryanair | Obilí | DIW | Our Media | Gap | Ceny pohonných hmot | Přístup ČNB | Celkové příjmy | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Ratingová agentura Fitch | VIX | Zmírnění inflace | Stock Exchange | Recese v Británii | Růst | Banka Creditas | Index Dow Jones Industrial | Akciové futures | Michelin | Jednání ČNB | Polská centrální banka | Nejnovější údaje o inflaci | Vývoj hodnoty HDP eurozóny | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Známky oživení | Průmyslová produkce v eurozóně | Prezident Ifo | Nejlepší palladiové akcie | Finanční situace | Lucembursko | Michal Brožka | Větrná energetika | Millennium | Zajištění | Objem prostředků | Administrativa | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Nastavení sazeb | Snížení inflace | Colt | Pandemie | Investiční cíle | JPMorgan | Růst průmyslové výroby | Index | Český státní rozpočet | Poskytování úvěrů | REIT | Výsledky maloobchodních tržeb | Nálada podnikatelů | Indikátor MACD | Rychlý růst cen | Lockdown | Wirecard | Cenový index | Martin Gürtler | Kryptoměnová burza | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Jižní Korea | Thermo Fisher | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ruth Brandová | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Vista Outdoor | Tuzemská měna | Nová sazba | Arca | ISM index | Valuace | Růst cen výrobců | Hospodářské noviny | Politici | Volby | Obchodní dohody | Ústup rizik | Kulaté číslo | CSG | Historie | Affirm Holdings | Nositel Nobelovy ceny | HDP Německa | Americká burza | Dnešní ekonomický kalendář | MasterCard | Inflační data | Japonský index Nikkei | Cíle | Italský statistický úřad | Nejprudší pokles v historii | Hlavní úrokové sazby v USA | Bezpečnost | Nejbližší rezistence | Zveřejněné údaje | Lars Feld | Zrušení superhrubé mzdy | Úrokové sazby České národní banky | Bloky | MSCI All Country World | AFRM.US | Trumpova cla | Zlotý | Předčasné volby | Aktuální situace | Penta | Novinky | Silná koruna | Odhady růstu | Foreign Exchange | SCMP | Inflační riziko | Gilead Sciences | Výkyvy | Pokles dolaru | Taiwan Semiconductor | Ministryně financí Alena Schillerová | Volatilní | Základy fundamentální analýzy na forexovém trhu | Petr Kymlička | Osobní výdaje | Retail | Schodek státního rozpočtu | Bank Millennium | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Koronavirus v Japonsku | Ředitel skupiny PPF | Penta Real Estate | Náklady spojené s bydlením | Koruna oslabuje | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Zprávy z Německa | Německý průmysl | Grzegorz Maliszewski | Express | Základní sazba | Model Purchasing Power Parity (PPP) | Český statistický úřad (ČSÚ) | Prodeje | Zahraniční obchod České republiky | Předběžný údaj o HDP | Analýza makroindikátorů | STV Group | Okénko trhu | TradingEconomics | Papírenský průmysl | Obchodní divize | SYNTHESIA | Pokles ceny komodity | Šéf Fedu Jerome Powell | FDX | Přelom roku | Výhled veřejných financí | Odhady HDP | Dow Jones | Trend klesající | Rosstat | Americké firmy | Ministr vnitra | Březnová data | Olívia Lacenová | Meta Platforms | Pokles evropské ekonomiky | Kupci | Česká inflace | Čtvrtletní zprávy | Pandemie v Česku | Úvěr | LULU | INTC | Vyplácet dividendy | Severní Dakota | Snížení nákladů | Šance | Bankovní rady ČNB | Sanofi | Česká bankovní asociace (ČBA) | Výnos dluhopisů | Klesající inflace | Rýn | Turów | Dostupné informace | Holubice | Úrokové sazby v Česku | Dopady války na Ukrajině | Rychlost | Společnost S&P Global | Deficit rozpočtu USA | Údaje o hrubém domácím produktu | CMI | Ekologové | Oslabení dolaru | Obchodování na forexových trzích | Gruzie | Seznam.cz | Podnikání na kapitálovém trhu | Průmyslová výroba v USA | Retail sales (Maloobchodní tržby) | MF | Roberto Gualtieri | Markéta Pekarová Adamová | Liz McKeownová | Měnové riziko | Energetické problémy | Covid | Biliony USD | Fio | Návratnost | Zbyněk Stanjura | Odvětví | Návratnost investic | Šok | Nová stimulační opatření | Celková míra nezaměstnanosti | Pokračování expanze | Rozpočtový deficit | Volný obchod | Výhled růstu německé ekonomiky | Game Theory Models | Hlavní trh | Petr Kříž | Úrokové sazby ČNB | Rakousko | Druhá vlna | Italská centrální banka | Analytický tým FXstreet.cz | Dna | Dostupná data | Investiční společnosti | Aleš Sosnovský | Maďarsko | Průmyslníci | Tatra Trucks | Výrobní sektor | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Oživení světových ekonomik | Rostoucí trend | Barrick Gold (GOLD) | Mzda | Inflace v České republice | Shrnutí obchodování | Šéf britské centrální banky | Dopady koronavirové krize | Zrušení daně | Nesoulad | Ceny v Japonsku | Poradenství | NZD/USD | Měnový pár | LVMH | Marek Chudoba | Korunový trh | Nižší riziko | Očekávaný růst | Daně z příjmů právnických osob | Růst cen komodit | AMS | Firma Wienerberger | Taylorův pravidelný model | David Vagenknecht | Index vládních dluhopisů | Index MSCI Emerging Markets | Prodeje aut | HDP EU | Banka | Růst výroby | Chemický průmysl | Aktuální očekávání | Forward | US Foods Holdings | Zvýšená důvěra | Vakcinace | VaR | Technická analýza | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Investiční analytik | PX Pražské burzy | ProSiebenSat.1 Media | Lucid | Spekulativní pozice | Ekonomické aktivity | Ekonomika Evropské unie | Inflace v USA | Investice firem | Analytička | Zastavení činnosti | Futures na americké indexy | Blue chip | Arca Investments | ČSOB | Zisk na akcii | Import ruské ropy | Index volatility CBOE | Snižování úroků | Nálada v ekonomice | Dopady pandemie | Obchodování na devizových trzích | Pozitivní signál | Úrok | David Marek | Středoevropské měny | Potravinářská společnost | Ekonomiky | Světové trhy | Měnová politika | Akcie společnosti Moderna | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Evropa | Nejlepší ropné akcie | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | FIDESZ | Horší časy | Next Finance | Tesla | Hyundai | Finanční výsledky společnosti | Autoprůmysl | Obchodovat s cennými papíry | Největší ztráty | Agrofert | Trades | NAHB | Posilování amerického dolaru | Stabilita | Směnné kurzy měn | Negativní dopad | Růst britské ekonomiky | Vliv na akciové trhy | PayPal Holdings Inc | Americký prezident | Metalurgie | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Kodiaq | Regulační úřad | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Dynamika HDP | Expanzivní fiskální politika | Akcie Procter & Gamble | Strukturální změny | Onemocnění COVID-19 | Ekonom BHS | Britský premiér | GM | Důvěra v českou ekonomiku | Bank of Canada | Synot Invest | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Pentagon | Robert Novoměstský | Obchodní dohoda | Výkyvy na forexových trzích | Komoditní měny | Marketingová komunikace | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Měny rozvíjejících se ekonomik | Finanční výsledky | Evropská komise (EK) | Předpověď | PMI pro sektor | Poradci | Zpomalování inflace | Směnné kurzy | Velcí hráči | Moderna | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Vývoj německého hospodářství | Hlavní ekonom ING | Nejvýraznější propad | Škoda Transportation | Société Générale | Ekonomický růst | Vzestupný trend | Poklesu evropských akcií | Dopad brexitu | Oslabení měny | Míra zisku | Jestřábí ECB | Krize | Automobilka | Ekonomické statistiky | Fundamentální analýza forexu | Asociace | Výplaty dividendy | Podnikatelská aktivita | Silné akcie | Management | KKCG | PPF | Nálada v německých firmách | Pivovary CZ | Budoucí pohyby | Vliv války | Slovenská centrální banka | Vliv nezaměstnanosti | Reálný HDP | Kvantitativní uvolňování | Obchodní svaz | Pražská burza | Panika | Křetínský | Průmyslové aktivity | Dobré časy | Snížení daně z příjmu | Nevyplněný Fair Value Gap | CNBC | High | Ruská invaze | Železná ruda | Hospodářská politika | Epidemické situace | Cenové limity | UBS | Recese v Evropě | Americký trh | Údaje | Analytický tým | Rozpočtový schodek | Investor Jan Čermák | Fiskální a měnová politika | Dramatické dopady | Germany Small Cap 50 | Evropské indexy nákupních manažerů | Vyšší mzdy | Základní úrokové sazby ČNB | Reportované výsledky | Obchodování na trzích | Limited Arbitrage Model | Prognóza Ministerstva financí | IMF | Společnost Tameh Czech | Důvěra investorů | Zkapalněný zemní plyn | Fundamentální analýzy na forexovém trhu | RDSA | Propad české ekonomiky | Snižování cen | Čínské exporty | American Airlines | Ekonomické uzavírky | Energetická skupina | Všechny indikátory | Zemědělský svaz ČR | Pokles exportu | Shell | Prudký růst inflace | Riziko recese | Španělská ekonomika | Dovoz do USA | Electrolux | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Tendr | Rostoucí mzdy | CVC Capital Partners | CAD | Webináře zdarma | Short | AXA ČR a SR | PPF Telecom | Počet nezaměstnaných v Německu | Podíl nezaměstnaných | Růst cen průmyslových výrobců | Stabilita úrokových sazeb | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | Nově zahájené stavby domů | Ministr průmyslu a obchodu | Macquarie | Target | ING Groep NV | Intel | Packeta | Odhad vývoje HDP | Geopolitické události | Rostoucí ceny komodit | Nemovitosti | Vlastnictví | Inflace v Evropě | Odhadovaná cena | Stříbro | Visa | Frustrace | CIA | Práce | Pavel Kohout | Zdroje energie | Nárůst HDP | Procter & Gamble | Automobilka BMW | Mzdová dynamika | IRP | DAX (DE30) | Pomoc od vlády | Roche Holding AG | Stimulační plán | Cenové výkyvy | Francouzská vláda | Předseda slovenské sněmovny | Podniky | Lufthansa | Důsledky koronaviru | Americká měna | Arbitráže | Real Business Cycle Models | Hospodářské politiky | Šířením nového typu koronaviru | Konsolidace | Rozpad eurozóny | AXA ČR | Pokles ekonomik | Jakub Matis | Očkování | Parlamentní listy | Zvýšení mezd | Norinchukin Research Institute | Krajský soud v Ostravě | Inflace v únoru | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Liberty Ostrava | ABB | Sporting Products | Američané | Volatility | Enel | Ministr financí | Ceny v Česku | Fair Value Gap | PMI (Purchasing Managers’ Index) | RBC | Index Nasdaq Composite | Deutsche Bahn | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Nezaměstnanost v květnu | HDP Ruska | Kraft Heinz | EU a USA | Propouštění zaměstnanců | Poptávky po ropě | Schodek rozpočtu | Maloobchodní prodeje | Ekonomika Francie | Červnová inflace | Vánoce | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Analýza akciových trhů | Švédsko | Lex Babiš | Pracovní síly | Směřování | AUD/USD | Pandemie covidu-19 | Kapitálové kontroly | Inflace v české ekonomice | Volkswagen | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Koruna dnes | Standard Chartered | Inženýrské stavitelství | Akciové valuace | Inflace v eurozóně | Navýšení cel | Německo | Peter Navarro | Uvolnit měnovou politiku | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Americký ISM | Jestřábí politika | Únorová bilance zahraničního obchodu | Index technologického trhu Nasdaq | List Financial Times | USD/JPY | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Český index nákupních manažerů | Biden | Ruská centrální banka | Celková investice | MF ČR | Zlepšení ekonomiky | Daň z příjmu | Měnový výbor | Seat | Dobrá čísla | Pojišťovnictví | NASDAQ 100 | Růst české ekonomiky | Veřejný sektor | Zrychlení růstu | WKL | Britské společnosti | Akciový trh | Japonský trh | VP Bank | Mojmír Hampl | Výsledky hospodaření | Šíření nákazy | Viceprezident | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Ztráty | Eskalace | Nálada na globálních trzích | Japonský jen | Offshore | Automotive | Stav nouze | CETA | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Odhad amerického HDP | Model Purchasing Power Parity | Bilance | Ruský HDP | I-Trader | Nexen Tire | FAZ | Dubnová inflace | Vivendi | Goldman Sachs Group | Snížení úroků | STMicroelectronics | Dividendové akcie | Orbán | Sentix indikátor | Vývoj ceny mědi | L.F. Investment Limited | Vývoj indexu DAX | Crédit Agricole | NZD | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Šéfka ECB | Analytik skupiny AXA | MWh | Louis Vuitton | Air France-KLM | Jan Bureš | EK | Server HN.cz | Setkání centrálních bankéřů | Akumulace | Mediální společnosti | Kotace | Oslabování koruny | Mzdy | HDP v eurozóně | WHO | Tržní situace | Sazby Fedu | Průzkum ČSÚ | Hospodářské škody | Zadlužení | Merkelová | Obchodníci | Globální evropské akciové indexy | Pravidla EU | Tématické reporty | Růst čínského HDP | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Mezinárodní ratingové agentury | Náměstek ministra financí | PPF Jiří Šmejc | Hamás | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Naše ČESKO | Obchodní svaz Confesercenti | Nízká inflace | Altria Group | Teorie her | Forwardové ceny | Výhled růstu HDP | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Merck KGaA | Peníze z EU | Předsedkyně Evropské komise | Vliv války na Ukrajině | Dot-com | Účastníci trhu | Oslabení kurzu koruny | Ministři financí EU | V4 | Inflace zpomaluje | Institut ZEW | Makroekonomický kalendář | Bank of New York Mellon | Chudoba | Situace na trhu práce | AbbVie | REGN | Míra inflace v Číně | PMI indikátor | Tomáš Lébl | Opatření vlády | Rekordní pokles | Čína | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Inflace v ČR | Koruna | Nárůst nezaměstnanosti | Evropský průmysl | Tchaj-wan | Olaf Scholz | Generali Investments CEE | Trade | ČR | Citrix | MIFID | Podnikatelská nálada v eurozóně | Nastavení měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Currency | Tomáš Nidetzký | Stabilita sazeb | Dopady koronaviru na ekonomiku | Zlepšení nálady | Překážky | Microsoft Corp | Evropské akciové indexy | KOSPI | Ministerstvo financí | Globální ekonomický růst | Zasedání centrálních bank | Nejvyšší deficit | Očekávané Earnings | Změny klimatu | BBVA | Guvernér | Jan Souček | Obchodní model | Platina | Low | Globalizace | Důvěra v tuzemské ekonomice | Guvernérka banky | DSTI | Rezistence | Umělá inteligence | Úrokový diferenciál | Agentura Moody's | Ford Motor | Výhled německé ekonomiky | Uzavření obchodování | USA | Zemědělství | Zpracovatelský průmysl | Green Harmony Capital | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Odražení ode dna | Kanadský dolar | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Sazby | Pozitivní sentiment na trzích | Plán Evropské komise | Jiří Polanský | Short pozice | XTB | Aktivita v sektoru služeb | Netflix | Schodek veřejných financí | Očekávání zisku | Ticker | Předkrizové úrovně | Vladimir Putin | Největší pokles | Riziko | Analytici banky | Politické faktory | Kontrakt | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Vývoj jádrové inflace | Nejnovější statistika | Poptávka po ropě | NKE | Jan Frait | Hlavní ekonom | Ceny v průmyslu | Bankovní asociace | Deloitte | Infineon | AAA | Demografické změny | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Nálada českých spotřebitelů | Durace | WU | Investovat peníze | Podnikové investice | Meziroční inflace | Ekonomické prognózy | Sektor služeb | NPR/PBS | Zastavení výroby | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Výkon | American Express | Počet nezaměstnaných | Státní veterinární správa | Česká vláda | Domácí poptávka | Zásobníky | Lucid Group | Zlínská obuvnická firma Vasky | Peníze navíc | Premiér Boris Johnson | Volatilita na finančních trzích | Ekonomické zprávy | Snižování počtu zaměstnanců | Hyundai Motor | Investiční fond | Stimuly | Světové centrální banky | Denní graf | Analytik ČSOB | Rivian Automotive | Nasdaq (US100) | VIAC | Znovuotevírání ekonomiky | Goldenburg Group Ltd | Úroková míra | Ředitel Intelu | Celková průmyslová výroba | Tržby v maloobchodě | Vojtěch Benda | Americké trhy | Výbor ekonomických poradců | Freedom Financial Services | Míra inflace v Německu | Světové organizace | Luno | Poptávka po riziku | XTB Research | Dolarová výnosová křivka | Affirm Holdings (AFRM.US) | Německé vlády | Indikátor Purple Strike | Výsledky HDP eurozóny | Investiční stratég | Statistika | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Americký HDP | Institut IHS | Vývoj ceny | ONS | Tým FXstreet.cz | Důsledky konfliktu | Koncern | Osobní finance | Americká centrální banka dnes | Platba | Sankce vůči Rusku | Deficit hospodaření státu | Vývoj objemu | Růst ekonomiky EU | ČNB úrokové sazby | Intervenovat | Ministerstvo hospodářství | Španělská centrální banka | Průmyslové podniky | Model obchodní bilance | Achim Wambach | Modely reálného obchodního cyklu | LNG | Německá inflace | Model Interest Rate Parity (IRP) | Model omezené arbitráže | Dodavatelské řetězce | Chování spotřebitelů | Ruská ekonomika | Válka na Ukrajině | Ohlédnutí | Liberty Ostrava (LO) | Nejbohatší | Více peněz | Purple Strike | Prodej | Růst amerických výnosů | Nervozita | Vliv úrokových sazeb | Home Depot | Steven Mnuchin | Analytik XTB | Lael Brainardová | Japonská centrální banka | Člen bankovní rady České národní banky | Invesco | Zdeněk Nekula | Eli Lilly | Thomas Gitzel | Výsledek inflace | Investiční | Vývoj měnového kurzu | Nominální úroková míra | Plán vlády | Nastavení úrokových sazeb | Spekulovat | Snížení daní | Wyoming | Oznámení | Údaje o vývoji HDP | Ekonomika USA | Pojišťovna EGAP | Průmyslová výroba | Tuzemský HDP | Ústup inflace | Cena plynu | Aljaška | Italský cestovní ruch | Model optimální měnové oblasti | CISCO | Německý HDP | Progres | Online prostředí | CVC | Svěřenský fond | Baterie do elektromobilů | Poptávka USA | Včerejší obchodování | Aurora Cannabis (ACB.US) | Cenový index PCE | Berlín | Týden na finančních trzích | Bitcoin | HICP | Výkonnost | DZ Bank | Vliv inflace | Česká ekonomika | Futures trhy | Výroba aut | Daně z neočekávaných zisků | Nejbližší support | Přebytek obchodní bilance | Akcie v Evropě | Dodávky ropy a plynu | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | HDP v ČR | Kolaps eura | Poklidné obchodování | Riziko hospodářského poklesu | Francouzské volby | Denní minima | Technologický holding | EURCZK | Obchodní poradce Bílého domu | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Tempo růstu spotřebitelských cen | Snížení spotřeby | Partners | Vakcína | Rozhodování | Obchodní války | Polský PMI | Ján Čarný | Opatření | Goldenburg | Walmart | Skupina ČEZ | Distribuce | Index S&P 500 | Referendum | Embargo na ruský plyn | HCOB | Ekonomická situace | DPA | Fujitsu | Závislost | Česká koruna | Stimulační program | Tameh Czech | Salutem | Kurz české měny | Obnovitelné zdroje | Nouzový stav | CEE region | Index inflace | USFD.US | Uzavření trhů | Prezident Hospodářské komory | SYRI | Pavel Sobíšek | Zlato | HDP | Jozef Síkela | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Rozhodnutí bankovní rady | Likvidita | CL | PBOC | Přehled o dění | Investiční rozhodnutí | TopForex | Zprávy a události | Hlavní akciové indexy | Výroba automobilů | Obchodní partner | Etoro | Cla na dovoz | Fond | Blue chips | Index amerického dolaru (DXY) | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Luboš Růžička | Bristol-Myers | Vývoj na světových trzích | Očekávaná krize | PMI index | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Hospodářský vzestup | DCF model | Digital Currency Group | HDP Česká republika | Statistici | Hlavní ekonomka | Zvýšení dovozních cel | Úspěšné obchodní strategie | CETIN | Realitní sektor | Carsten Brzeski | Dnešní zprávy | Světová obchodní organizace | Objednávky | Microchip Technology | Inflační očekávání | Akcie v Číně | Růst průměrné mzdy | Stavební výroba | Korporátní dluhopisy | Aktualizovaná prognóza | Joe Biden | Hospodářské instituty | General Plastic | G7 | Evropské akciové trhy | Italský ministr hospodářství | Zastavení dodávek | Úroveň supportu | Podíl obnovitelných zdrojů | Index Nikkei 225 | Evropské země | IDEA Cerge-EI | Výrobní aktivity | USD/CAD | Program nákupu státních dluhopisů | Regulace trhů | DIESEL | Nezaměstnanost v ČR | Westpac Banking | Uhlí | Estée Lauder | Fundamenty | Omikron | Obchodování na newyorské burze | Dno propadu ekonomiky | Cenový pokles | Růst ekonomiky | Index PMI | Americká cla | Průměrná cena | Fisherův efekt | CZK/USD | Analýza | Úvod do klíčových pojmů | Vyšší inflace | ČNB dnes | Trhy v USA | Americká centrální banka FED | Nižší riziková averze | Renault | Komodity | Citrix Systems | Výrobní náklady | Modely založené na učení a adaptací | Správa | Síkela | WEI | Ekonom Klaus Wohlrabe | Martin Schulz | Důchodový systém | Tuzemská nezaměstnanost | Miliardy | Výnosy | Česká národní banka (ČNB) | Maloobchodní tržby v USA | Activision Blizzard | Tomáš Raputa | Vývoj meziroční jádrové inflace | MMM | Podnikatelské klima | Disney | Applied Materials | Goldenburg Group Limited | Sazba Fedu | Mezinárodní obchod | Průmysl a stavebnictví | Vlády | Ceny energie | Kryptoměny | Dodávky energií | Investiční doporučení | Philippe Gudin | Vedlejší účinky | Stav americké ekonomiky | Vítězství | Státní rozpočty | Ekonomické indikátory | Český HDP | Lululemon Athletica | Propad průmyslové výroby | Medvědí trend | Koronavirus | Nálada na finančních trzích | Zklamání investorů | Dekarbonizace | Centrální bankéři | Energetický regulační úřad | Investiční skupina | Belgie | Konfederace | Zasedání Rady guvernérů | Indikátor ekonomického sentimentu | Investor | Zlepšení | Index amerického dolaru | Solidní růst | Market Microstructure Models | Nonfarm Payrolls | Pokles německé ekonomiky | ČTK | PMI pro sektor služeb | Hospodářský institut IW | Sentiment trhu | Oživení ekonomik | Měnové podmínky | Vývoj ceny mědi v USD | Stav ekonomik | Amazon | Americká vláda | Česká průmyslová výroba | Španělsko | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Zničení poptávky | Jerome Powell | Microsoft Corporation | Automobilka Hyundai | Emerging markets | Vysoké úrokové sazby | CEE | IBEX | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Významné události | Wall Street | Vítězství Donalda Trumpa | Silky Zdeňka Porybného | SPD | Záporné úrokové sazby | Japonský export v dubnu | Pokles reálných mezd | Vývoj indexu Nasdaq | Příjmy domácností | Ministr zemědělství | Dornbuschův model | Akcie v roce 2020 | Index DAX | Základní úroková sazba | Markit | Recese americké ekonomiky | Index MSCI All Country World | Hike | Nakupovat | Americké vlády | Manažeři | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot