Čtvrtek 21. listopadu 2024 16:51
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Investingfox 16 let
reklama
Fintokei StartTrader

Domácí poptávka

C:\fakepath\p-11082021-lv.gif

Nezaměstnanost v Portugalsku ve čtvrtletí klesla, zaměstnanost je rekordní

11.08.2021 Míra nezaměstnanosti v Portugalsku ve druhém čtvrtletí klesla na 6,7 procenta ze 7,1 procenta v předchozím čtvrtletí. Počet zaměstnaných pak stoupl na rekordní maximum, protože firmy po uvolnění omezení, která měla zabránit šíření nemoci covid-19, najímaly nové zaměstnance. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil portugalský statistický úřad INE.
img

Finanční trh bude sledovat především červencovou inflaci

09.08.2021 Hlavním motivem tohoto týdne je inflace. Červencové statistiky budou zveřejněny v ČR a následně USA. V tuzemsku se růst spotřebitelských cen měl udržet pod 3 % a v USA patrně poprvé za 5 měsíců nedošlo k dalšímu navýšení tempa – dle odhadů ale nadále zůstává vysoké (nad 5 %). Dále dorazí tuzemská nezaměstnanost a řada důležitých předstihových indikátorů z USA i eurozóny. Zbylé země CEE regionu, Maďarsko a Polsko, zveřejní předběžné výsledky HDP za druhý kvartál.
img

Průmysl mírně vyšší, ale bilance zahraničního obchodu v mínusu

06.08.2021 Průmyslová výroba vykázala v červnu lepší než očekávaný výsledek, když meziměsíčně vzrostla o 1 % (čekala se víceméně stagnace), což stačilo na meziroční růst o 11,4 % (medián odhadu 8,3 %). Po odvětví kovu (+2,2pb) přidala druhý nejvyšší příspěvek výroba automobilů (+1,3pb). I export se udržel meziročně nad 10 %, nicméně meziměsíčně (po očištění) se dostavil pokles poblíž 2 %. Příchozí data si tak notují se včera zveřejněnými maloobchodními tržbami, které také dopadly lépe, než se čekalo. To v souhrnu ukazuje, že domácí poptávka byla i v závěru druhého kvartálu silná a podporovala ekonomiku. Z tohoto pohledu se pak může zdát překvapivé, že předběžný odhad HDP v 2Q21 odhalil růst pouze o 0,6 % mezičtvrtletně. Přitom řada evropských ekonomik svižně rostla a HDP eurozóny jako celku vzrostlo o 2 %. Jak jsme argumentovali v naší nové strategii, za překvapivě nižším růstem vidíme zahraniční obchod a červnová statistika je další indikací tímto směrem. Saldo zahraničního obchodu překvapilo schodkem 7 mld. Kč, zatímco jsme shodně s trhem počítali s přebytkem poblíž 20 mld. Kč. Současně byla snížena i květnová bilance o necelé 2 mld. Kč.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

02.08.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI na počátku třetího čtvrtletí mírně zpomalil pod vlivem slabšího růstu výroby a nových objednávek.
img

Rozbřesk: Týden o HDP a Fedu. Nová prognóza ČNB naznačí rychlejší růst sazeb?

26.07.2021 Startuje poslední červencový týden, ve kterém bude pozornost finančních trhů směřovat na čerstvé odhady HDP za druhé čtvrtletí v hlavních ekonomikách a také zasedání amerického Fedu. Navzdory přísným karanténním opatření na počátku minulého čtvrtletí očekáváme, že páteční čísla HDP potvrdí návrat hospodářského růstu v české ekonomice i eurozóně.
img

Dekarbonizace je poslední šancí Evropy na cestu k prosperitě

07.07.2021 Už od konce roku 2007 přinášejí evropské akcie nižší zhodnocení než americké. Tehdy získaly na síle dva hlavní proudy. Začal se projevovat efekt sněhové koule spojený s digitalizací, za kterou stály převážně americké firmy, a Evropa byla výrazně postižena Velkou recesí z roku 2008, což vedlo k dlouhým rokům fiskální střídmosti a vážné krizi eurozóny. O 14 let později stojí svět znovu na rozcestí. Kvůli ekonomickým výhodám jsme celé desítky let odkládali řešení emisí CO2 a klimatické změny, a tak teď nezbývá než zahájit urychlenou dekarbonizaci celého světa. To je nejen velká výzva, ale i příležitost, a to jak pro investiční firmy, tak pro celou společnost.
img

Mezičtvrtletní pokles ekonomiky potvrzen ve výši 0,3 %

29.06.2021 Dnešní konečný odhad vývoje české ekonomiky v prvním čtvrtletí letošního roku potvrdil její mezičtvrtletní pokles ve výši 0,3 % po předchozím růstu o 0,7 %. V meziročním srovnání se pokles tuzemského HDP zmírnil z 5,3 % v posledním loňském čtvrtletí na 2,4 %. Zveřejněná data zároveň přinesla revizi historických údajů. Zatímco tak v roce 2019 ekonomika vzrostla o 3 %, v loňském roce klesla o 5,8 % (před revizí data hovořila o +2,2 % v roce 2019 a o -5,6 % v roce 2020).
img

Rozbřesk: Česká inflace zpět pod trojkou. Koruna s dalšími zisky

11.06.2021 Nová data přicházející z české ekonomiky byla prozatím velmi slibná a naznačují, že oživení ve druhém čtvrtletí letošního roku nabírá na síle a přibližuje tak dobu, kdy bude ČNB moct zahájit nový cyklus zvyšování úrokových sazeb. Vzhledem k tomu, že ani tuzemské nebe není úplně bez mraků a z výroby přicházejí zprávy nejen o drahých vstupech a chybějících pracovnících, ale už i o omezování produkce v automobilovém průmyslu v důsledku nedostatku vstupů, není s ochlazováním ekonomiky nutné až tak pospíchat.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zakázky německého průmyslu v dubnu vinou slabé domácí poptávky klesly

07.06.2021 Zakázky německého průmyslu v dubnu kvůli slabé domácí poptávce nečekaně klesly o 0,2 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Výrobu v největší evropské ekonomice brzdí narušení dodavatelského řetězce, v předchozích třech měsících se objem zakázek zvýšil.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radka Jáče, Generali Investments CEE

07.06.2021 Průmyslová výroba vykázala letos v dubnu rekordní meziroční růst na úrovni 55,1 %, jenž pramení hlavně z nízké srovnávací základny, neboť loni v dubnu výroba zkolabovala v souvislosti s uzavírkami zavedenými s první vlnou pandemie.
img

Česká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla mezičtvrtletně o 0,3 %

01.06.2021 Podle zpřesněného odhadu ČSÚ klesla tuzemská ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletně o 0,3 % po předchozím růstu o 0,6 %. Ve srovnání s předběžným odhadem z konce dubna jde o totožný výsledek. V meziročním srovnání došlo ke zmírnění hospodářského poklesu z 4,8 % na 2,1 %, primárně však vlivem nízké srovnávací základny loňského prvního čtvrtletí, které již bylo zasaženo současnou pandemií. Celkově lze říci, že ekonomika se dokázala s problémy, které ji na začátku roku postihly, vypořádat nad míru dobře a nadále tak prokazovala vyšší míru odolnosti. Ta byla zjevná také při srovnání s výkony sousedních a podobně průmyslově orientovaných ekonomik Německa a Slovenska, které ve stejném období poklesly mezičtvrtletně o skoro 2 %.
img

Německá data jsou dobrou zprávou pro český export a průmysl

07.05.2021 Pro zbytek dne je český i celkový evropský ekonomický kalendář prázdný. Trh tak bude vyhlížet statistiku z amerického trhu práce. Indikace zlepšení tento týden již zazněla. Jak se čekalo, ukázala statistika zaměstnanosti ADP na růst pracovních míst v odvětví služeb a v pozitivním duchu se nesla i včerejší týdenní data o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Tento vývoj by měl napomoci stlačit dubnovou míru nezaměstnanosti na 5,8 % z předchozích 6,0 %. Nicméně proces uzdravení trhu práce je teprve na začátku, před covidem činila míra nezaměstnanosti 3,6 %.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Průmyslových zakázek v Německu bylo v březnu více než před krizí

06.05.2021 Růst průmyslových objednávek v Německu pokračoval třetí měsíc po sobě a překonal odhady. V březnu se meziměsíčně zvýšily o tři procenta a bylo jich přes devět procent více než loni v únoru, tedy před vypuknutím koronavirové krize. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\top-06052021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.05.2021 1) Asijsko-pacifické akciové indexy se dnes na směru neshodly. Investoři čekají na oznámení týdenních dat z amerického pracovního trhu, neboť se od nich podle dřívějších vyjádření představitelů americké centrální banky (Fed) bude odvíjet další vývoj podpůrných ekonomických opatření.
img

Průzkum PMI je nabytý extrémy

03.05.2021 Dubnový index PMI sice zaostal za naším očekáváním, i tak byl ale nejvyšší od ledna 2018 (58,9 bodu). Šetření je tentokrát nabyto rekordy na mnoha stranách. Problémy se subdodavatelskými řetězci byly v dubnu extrémní. Výkon dodavatelů byl nejhorší od roku 2001, kdy se index začal počítat. To se pak odrazilo v rychlém růstu cen vstupů, jehož tempo bylo nejrychlejší od roku 2003. Firmy na tento vývoj reagovaly zvýšením cen svých produktů, a to také nejvíce od roku 2003. Pokud by takovýto vývoj pokračoval i nadále, představovalo by to riziko ve směru vyšší letošní inflace. Nedostatek vstupů pak vedl k mírnému zpomalení tempa růstu výroby. I tak bylo ale nejrychlejší od března 2018. Na druhou stranu firmy zvýšily počty svých zaměstnanců nejrychleji od února 2008.
img

Ranní okénko - Ekonomika USA potvrdí svůj náskok

29.04.2021 První na řadě se zveřejněním výsledků HDP za první kvartál 2021 jsou v tomto týdnu Spojené státy. Americká ekonomika měla dle odhadů v 1Q21 růst mezikvartálně o (neanualizovaných) 1,7 % (po 1,1 % k/k v 4Q20). S ohledem na jednorázové šeky domácnostem a postupné otevírání ekonomiky se profil růstu oproti 4Q20 pravděpodobně lišil: hlavním tahounem měla být spotřeba a již méně růst investic. Pozorovatelný by měl být také nárůst výdajů v sektoru služeb v relativním srovnání se spotřebou zboží. Jako limitující faktor se patrně ukáže být zahraniční ochod. Silná domácí poptávka měla tendenci působit ve směru růstu importů, zatímco objemy exportů byly tlumeny nízkou poptávkou například v eurozóně.
img

Forex: Euroskupina dnes bude debatovat problematiku bankovní unie

16.04.2021 Z geopolitiky se dnes bude pozornost soustředit na jednání Euroskupiny, kde se budou probírat sporné body v projektu bankovní unie. Pokud jde o ekonomický kalendář, z Evropy stojí za zmínku březnová statistika nově registrovaných automobilů, která je významným lakmusovým papírkem současné situace v automobilovém sektoru. Březnová inflace za eurozónu by překvapení přinést neměla, oproti předběžným číslům změnu nepředpokládáme. Odpolední americké statistiky z realitního trhu budou pozitivně ovlivněny příznivým počasím. Fiskální podpora a zlepšení pandemické situace by se mělo odrazit na zlepšení nálady amerických domácností, a tedy vyšším indexu spotřebitelské důvěry University of Michigan.
img

Dražší cigarety a pohonné hmoty vyhnaly slovenskou inflaci vzhůru

14.04.2021 Slovenská inflace v březnu poskočila z 0,9 % na 1,4 %. Je to signál o návratu vysoké inflace na Slovensko? Bližší pohled na data napovídá, že nikoliv. Klíčový příspěvek k vysokému nárůstu vzešel od dvou položek, které jsou v zásadě nezávislé na domácí ekonomické situaci. Tou první a klíčovou je zvýšení spotřebních daní na tabák a cigarety. Ceny v této kategorii poskočily o 14,1 % a jejich příspěvek k celkovému nárůst indexu CPI dosáhl 0,4 procentního bodu.
img

Forex: Český průmysl se vrací k meziročnímu růstu

08.04.2021 Německý i domácí průmysl ukazují sílu i přes negativní pandemický vývoj. Předstihové ukazatele nepřestávají pozitivně překvapovat a růst indikují i pro březen. ECB zveřejní záznam z posledního jednání, kdy centrální banka potvrdila záměr nakupovat více státních dluhopisů v rámci již dříve schváleného mandátu. Koruna posílila na nejsilnější hodnoty od konce února, za čímž stojí hlavně silnější euro vůči americkému dolaru. Jeho vývoj je zároveň i aktuálně největším rizikem pro korunu v následujících dnech.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA v únoru vystoupil na rekordních 71 miliard USD

07.04.2021 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v únoru ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 4,8 procenta na rekordních 71,1 miliardy USD (1,5 bilionu Kč). Dovoz se mírně snížil, vývoz ale klesl mnohem rychleji. Ekonomická aktivita v USA se totiž zotavila výrazněji než u hlavních obchodních partnerů. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.
img

Rozbřesk: Jako by svět měl dvě tváře. Povzbuzení z USA, studené sprchy z Evropy

06.04.2021 Jako by svět měl dvě tváře. Ze Spojených států přichází velmi povzbudivá ekonomická čísla, která ukazují na solidní oživení (naposledy silné payrolls), přírůstky nakažených jsou víceméně stabilizované a očkování probíhá více jak třikrát rychleji než ve většině evropských zemí. Evropa nejen že je pomalejší ve vakcinaci, ale na většině starého kontinentu se rozjíždí třetí vlna pandemie – s čestnou výjimkou Česka, kde se podle posledních čísel snad daří krotit již čtvrtou vlnu. I proto poslední čísla na rozdíl od USA nevypadala nijak přesvědčivě – na globální trhy orientovaný průmysl sice pořád jede vpřed, ale maloobchod zažil na začátku roku jednu z nejstudenějších “sprch” od začátku pandemie.
img

Forex: Tuzemská inflace v únoru zřejmě zůstala nad 2 %

10.03.2021 Inflace v ČR podle našeho odhadu v únoru jen nepatrně vzrostla z předchozích 2,2 % na 2,3 %. Hlavním zdrojem meziročního růstu spotřebitelských cen by měla i nadále zůstat jádrová inflace, která podle našeho odhadu setrvala nad 3 %. Ve zdražování však pokračovaly i potraviny a pohonné hmoty. Únorová inflace bude zveřejněna také v USA, kde očekáváme její nárůst na 1,7 %.
img

Forex: Evropská ekonomika loni klesla o 6,6 %

09.03.2021 Konečný odhad vývoje evropské ekonomiky v posledním loňském čtvrtletí přinesl nepatrné zhoršení. HDP eurozóny se tak mezičtvrtletně snížilo o 0,7 %, zatímco předchozí odhad hovořil o desetinu lepším výsledku. Na horším ekonomickém výkonu se podepsala především nižší spotřeba domácností, která v souladu s očekáváními analytiků propadla oproti třetímu čtvrtletí o 3 %. Možností, kde utrácet, bylo totiž málo, když většina evropských států se ve čtvrtém čtvrtletí potýkala s lockdownem. Ten se však nedotkl výrobního sektoru, který výrazně zvýšil objem své produkce. Pozitivní sentiment v průmyslu byl tak zřejmě hlavním důvodem zvyšující se investiční aktivity, která vzrostla mezičtvrtletně o 1,6 %, tedy zhruba dvojnásobným tempem než analytici čekali. Příspěvek zahraničního obchodu k mezičtvrtletnímu vývoji HDP byl nepatrně záporný, když nárůst dovozu byl vyšší než v případě vývozu. Evropská zaměstnanost vzrostla ve čtvrtém čtvrtletí o 0,3 %, meziročně však byla o 1,9 % nižší. Zatímco za celý rok 2020 klesla ekonomika eurozóny o 6,6 %, v letošním roce už očekáváme její nárůst o 4,1 %. Zpět na předkrizové úrovně se však evropské hospodářství podle naší prognózy vrátí až v druhé polovině roku 2022.
img

Export na začátku roku zpomalil

09.03.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila lednová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 24,6 mld. Kč oproti prosincovým 17,7 mld. Kč. V meziročním vyjádření se jedná o nárůst ve výši 7,3 mld. Kč.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Průmyslová výroba v Německu v lednu nečekaně klesla

08.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu ve srovnání s předchozím měsícem klesla o 2,5 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Na trhu se naopak čekal mírný růst. Výsledek podle analytiků naznačuje slabý začátek nového roku v největší evropské ekonomice.
img

Lednová inflace může překvapit odchylkou oběma směry

12.02.2021 Za několik minut ČSÚ zveřejnění lednovou inflaci. V souladu s konsensem trhu očekáváme mírné meziměsíční zdražení o 0,9 %. V meziročním srovnání by měla zakotvit mezi 1,7 – 1,8 % oproti 2,3 % v prosinci. Obvyklé přeceňování produktů a služeb, ke kterému řada firem v lednu přistupuje, bylo pravděpodobně narušeno pandemií, respektive vládními nařízeními k jejímu potlačení. Je navíc otázkou, do jaké míry působil ekonomický vývoj deflačně. Riziko překvapení oběma směry je tak vyšší. Odchylka od odhadu by pravděpodobně byla reflektována v tržních úrokových sazbách s potenciálem pro pohyb v kurzu koruny. ČNB navíc dnes zveřejnění zápis z posledního měnověpolitického zasedání, který by mohl objasnit pohled jednotlivých členů bankovní rady na trojí zvyšování úrokových sazeb v druhé polovině letošního roku, které má ČNB modelově v prognóze. Vyšší, než očekávaná inflace by mohla umocnit jestřábí signál od ČNB a koruně dodat na krátkodobém horizontu impuls k posílení.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Česká ekonomika se loni propadla nejvíce za dobu samostatné ČR

02.02.2021 Česká ekonomika se loni propadla nejvýrazněji za dobu samostatné České republiky. Hrubý domácí produkt (HDP) klesl o 5,6 procenta, zatímco předtím šest let v řadě rostl. Vyplývá to z předběžného odhadu HDP, který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Za samotné čtvrté čtvrtletí loňského roku se HDP snížil o pět procent, mezičtvrtletně stoupl o 0,3 procenta. Vývoj hospodářství loni poznamenala omezení obchodu, služeb či pohybu zaváděná státem od března kvůli epidemii nemoci covid-19.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polská ekonomika loni poprvé za téměř čtvrt století klesla

29.01.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Polska loni kvůli pandemii klesl o 2,8 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad. Polská ekonomika tak zaznamenala první celoroční pokles od roku 1996. Předloni se HDP zvýšil o 4,5 procenta, rozsah jeho loňského poklesu je podle agentury Reuters v souladu s očekáváním analytiků.
img

Ranní okénko - Německá inflace zřejmě meziměsíčně stoupla

06.01.2021 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý. Jako první budeme vyhlížet tuzemský zahraniční obchod za listopad. Z Německa později dorazí prosincová inflační zpráva a eurostat zveřejní ceny průmyslových výrobců za listopad. Datům z USA budou dominovat tovární objednávky, zpráva o zaměstnanosti od ADP a zápis z prosincového zasedání Fedu. Včerejší výsledky voleb do amerického Senátu zůstaly příliš těsné na to, aby bylo rozhodnuto, zda kontrolu převezmou demokraté či republikáni.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Průzkum: Čínská ekonomika se ještě plně nezotavila z dopadů viru

29.12.2020 Čína se z hospodářských dopadů šíření koronaviru zotavuje rychleji než ostatní přední ekonomiky, na úplné zotavení si však bude muset ještě minimálně čtvrt roku počkat. Podle serveru CNBC to ukázaly výsledky pravidelného průzkumu mezi vedoucími pracovníky čínských podniků.
img

Inflace nadále zpomaluje, rychleji než se čekalo

10.12.2020 Spotřebitelské ceny v říjnu vykázaly meziroční růst o 2,7 % oproti předchozím 2,9 % a skončily tak o jednu desetinku pod tržním odhadem. V meziměsíčním vyjádření došlo ke stagnaci.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Česká ekonomika ve 3Q zpomalila pokles na pět procent

01.12.2020 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zmírnila podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziroční pokles na pět procent. Ve druhém čtvrtletí klesl hrubý domácí produkt (HDP) kvůli koronaviru podle revidovaných údajů o 10,7 procenta, což byl nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Mezičtvrtletně HDP ve 3. čtvrtletí vzrostl o 6,9 procenta.
img

Zlato a ovlivňující faktory – 2. 11. 2020

02.11.2020 Cena zlata prudce vzrostla a prodloužila zisky z předchozích relací, když se na trh, před úterními americkými prezidentskými volbami, vkrádá opatrnost – i když zisky omezuje rezistentní dolar. Spotové zlato vzrostlo v 12:30 GMT o 0,71 procenta na 1 889,62 USD za unci, přičemž ve čtvrtek dosáhlo minima 1860,80 USD, což je nejnižší hodnota od 28. září. Americké futures na zlato vzrostly o 0,8 procenta na 1 889,95 USD za unci.
img

HDP Česká republika, 3Q 2020 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.10.2020 Česká ekonomika vykázala ve třetím čtvrtletí mezičtvrtletní nárůst HDP, ten ale zdaleka nepostačuje ke kompenzaci prudkého poklesu, jenž HDP vykázal v souvislosti s koronavirem v letošním druhém čtvrtletí.
img

Forex: Ekonomiku eurozóny srazila hlavně domácí poptávka

08.09.2020 Ranní čísla německé zahraničněobchodní bilance za červenec potvrdí odeznívání dubnové hibernace ekonomiky a postupné zotavování obchodu. Finální čísla HDP eurozóny za Q2 20 stvrdí předběžný odhad s tím, že struktura ukáže na výrazný negativní příspěvek spotřeby domácností a investic. Zveřejnění srpnových dat z tuzemského trhu práce bude formalitou, podíl nezaměstnaných již ministryně před pár dny zveřejnila na svém Twittteru.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Růst průmyslové výroby v Německu v červnu zrychlil na 8,9 pct.

07.08.2020 Tempo růstu průmyslové výroby v Německu v červnu podle sezonně upravených údajů zrychlilo ve srovnání s předchozím měsícem na 8,9 procenta z květnových revidovaných 7,4 procenta. Meziročně se však výroba propadla o 11,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\top-03082020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.08.2020 1) Asijské akcie zahájily nový měsíc převážně v plusu, indexy táhnou nahoru optimistická čísla z čínské ekonomiky. Růst aktivity v čínském průmyslu v červenci znatelně zrychlil, PMI ve výrobním sektoru vykázal nejvýraznější vzestup za téměř deset let. Po krizi se dál zlepšuje domácí poptávka, vývozní zakázky a vývoj zaměstnanosti ale zůstávají slabší.
C:\fakepath\cina2.jpg

Aktivita v čínském průmyslu se zvýšila nejvíce za téměř deset let

03.08.2020 Aktivita v čínském průmyslu v červenci znatelně zrychlila růst, její index vykázal nejvýraznější vzestup za téměř deset let. Ukázaly to dnes údaje, které zveřejnily soukromé společnosti Caixin a Markit. Po koronavirové krizi se dál zlepšuje domácí poptávka, vývozní zakázky a vývoj zaměstnanosti ale zůstávají slabší. Čína je zemí, kde se nový koronavirus na konci loňského roku objevil a odkud se pak začal šířit do zbytku světa.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tento týden bude bohatý na data z tuzemské ekonomiky

03.08.2020 Česká ekonomika je již na cestě vzhůru. To dnes potvrdí index nákupních manažerů ze zpracovatelského průmyslu, který se podle našeho odhadu v červenci dostal po půl roce nad hranici 50 bodů. V dalším průběhu týdne pak na pozitivní vývoj ukáží také indikátory z reálné ekonomiky. Maloobchodní tržby by měly navázat na dobré květnové výsledky a meziročně vzrůst o 3,7 %. Domácí poptávka těží zejména ze stále příznivého vývoje na trhu práce, když nezaměstnanost vzrostla jen mírně. Na tom nic nezmění ani data za červenec. V průmyslu produkce i nadále za loňskem zaostává, známky oživení jsou však patrné i zde. Dobrou zprávou pro vývoj české ekonomiky je rovněž to, že k oživení dochází také u našich obchodních partnerů. Ve čtvrtek zasedá ČNB, úrokové sazby však podle nás nechá beze změny.
C:\fakepath\čína.jpg

Čínský export a import se v červnu překvapivě zvýšily

14.07.2020 Objem vývozu z Číny se v červnu proti stejnému období loňského roku překvapivě zvýšil o půl procenta, podpořilo ho uvolňování opatření proti šíření koronaviru v zahraničí. Dovoz pak vzrostl o 2,7 procenta, a zaznamenal tak první meziroční nárůst v letošním roce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad. Analytici v anketě agentury Reuters přitom očekávali pokles - u exportu o 1,5 procenta, u dovozu o deset procent.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Výroba zpracovatelského průmyslu v Japonsku je nejníže od r. 2009

30.06.2020 Výroba japonského zpracovatelského průmyslu v květnu klesla nejníže od finanční krize v roce 2009, koronavirová pandemie totiž dál brzdila poptávku doma i v zahraničí. Míra nezaměstnanosti se pak dostala na maximum za tři roky a k dispozici je nejméně volných pracovních míst za pět let. Dnes zveřejnění údaje vlády ukazují, že třetí největší ekonomika světa se propadá hlouběji do recese.
img

Češi se teď bojí zdražování nejvíce za posledních skoro dvacet let… dokonce více než propouštění

10.06.2020 Zatímco rouška je symbolem koronakrize z hlediska společenského, z ekonomického pohledu je jím – světě, div se – květák. V některých obchodech byl prý tento druh košťálové zeleniny k mání i za stovku. Podle ČSÚ sice vyšla jeho cena v dubnu průměrně „jen“ na 66,20 Kč za kus. Jenže i to představuje zdražení oproti březnu o 68 procent. A co teprve v porovnání třeba s rokem 1998, kdy z Polska dovážený květák stál pět korun. Nejen matadoři zeleninových koutků tuzemských supermarketů tak mají pocit, že koronakrize vyvrtá do peněženky pořádnou díru. V květnu se čeští spotřebitelé báli inflace dosud nejintenzivněji za celou historii sledování ČSÚ od počátku milénia. Češi se teď obávají zdražování dokonce více než propouštění.
img

V Česku rostly v letech 2016 až 2019 mzdy šestkrát rychleji než v eurozóně, po očištění o inflaci. V době koronavirové krize ceny v Česku klesaly, v eurozóně rostly

07.06.2020 Médii znějí stesky nad citelnou českou inflací, momentálně nejvýraznější v EU. Prý za ni může slabá koruna. A tedy také koronavirus, který českou měnu v důsledku znatelně znehodnotil. Jenže tyto stesky jsou mimo.
img

Na silný růst si budou muset velké ekonomiky počkat do druhé poloviny roku

15.05.2020 První várku dat o vývoji HDP v největších světových ekonomikách máme za sebou. Ta přinesla řadu překvapení jak z hlediska dynamiky HDP, tak i z hlediska jeho struktury. Společným jmenovatelem byl ale prudký propad. Ten bude ve druhém čtvrtletí letošního roku ještě hlubší. Ve třetím a čtvrtém čtvrtletí by už ale všechny klíčové ekonomiky měly silně růst.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Průmyslová výroba v Číně v dubnu letos poprvé vzrostla

15.05.2020 Průmyslová výroba v Číně se v dubnu zvýšila meziročně o 3,9 procenta a zaznamenala první růst v letošním roce. Dnešní zpráva čínského statistického úřadu tak ukazuje, že druhá největší ekonomika světa se pomalu zotavuje z koronavirových omezení.
img

Okénko trhu - čínský HDP výrazně klesl v Q1, průmysl v březnu pozitivně překvapil

17.04.2020 Čínský hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně odepsal 6,8 %, což bylo téměř v souladu s tržními odhady, které očekávaly pokles o 6,5 %. Kontrakce takového rozsahu je pro čínskou ekonomiku nevídaná, jednalo se o první pokles od roku 1992, kdy se oficiálně začaly publikovat čtvrtletní údaje HDP. Po sezónním očištění se HDP v prvních třech měsících roku mezičtvrtletně snížil o 9,8 %, což je v příkrém kontrastu s růstem o 1,5 % ve čtvrtém kvartále 2019. I když některé ukazatele naznačily (PMI indikátory, či data z průmyslu), že se čínská ekonomika už v březnu rychle oklepala z nejhoršího, vyhlídky do budoucna nejsou zrovna růžové. Pandemie koronaviru zastavila ekonomickou aktivitu prakticky na celém světě a právě dramatický pokles zahraniční poptávky může dále brzdit návrat čínského exportně orientovaného hospodářství k růstové trajektorii. Nicméně lépe na tom není ani domácí poptávka, doposud hlavní tahoun ekonomického růstu, která je srážena restriktivními opatřeními i narůstající nezaměstnaností. Čínská administrativa by proto mohla v nejbližší době přijít s dalšími podpůrnými opatřeními.
img

Analýzy makroindikátorů: Inflace bude proměnlivější, ale měla by klesat

14.04.2020 Inflace v březnu zpomalila. Klesly zejména ceny u čerpacích stanic zatímco růst cen potravin a tabáku byl slabší než jsme čekali.
img

Meziroční inflace podle odhadů v únoru stoupla

08.03.2020 Meziroční inflace zřejmě v únoru dále stoupla z lednových 3,6 procenta a přiblížila se ke čtyřem procentům. Vyplývá to z odhadů většiny analytiků oslovených ČTK. Důvodem růstu je zdražování energií nebo zvýšení spotřební daně u alkoholu a tabáku platné od letošního roku. Český statistický úřad zveřejní údaje o inflaci v úterý 10. března.
img

Komentář analytika AXA ČR, SR k dnešní revizi HDP za 4. kvartál 2019 od ČSÚ

03.03.2020 Český statistický úřad dnes zveřejnil další odhad růstu HDP v rámci posledního loňského kvartálu. Oproti předběžnému odhadu došlo k mírné revizi tempa růstu české ekonomiky z dříve odhadovaných 1,7 % na 1,8 % v meziročním vyjádření. Mezičtvrtletně pak český produkt vzrostl o 0,3 %, oproti předchozímu odhadu, který činil 0,2 %.
img

Zpřesněný odhad potvrdil zpomalení české ekonomiky

03.03.2020 Druhý odhad statistického úřadu o desetinu procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 1,8 %. Mezikvartální dynamika ztratila oproti třetímu čtvrtletí desetinu a dosáhla 0,3 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a investiční výdaje, rostla však i spotřeba vládního sektoru. Naopak výrazně negativní příspěvek k růstu měla zahraniční poptávka.
img

Měsíční předpovědi: Inflace se bude postupně přibližovat 4 %

02.03.2020 Struktura HDP potvrdí slabost výrobního sektoru a exportu při mírném oživení spotřeby domácností. Růst průměrné mzdy jen nepatrně přibrzdí, zatímco míra nezaměstnanosti stagnuje na extrémně nízkých úrovních. Inflace v těchto měsících bude dál zrychlovat a mířit ke 4 %. Pro ČNB je tento vývoj velmi nekomfortní, ale s ohledem na nejisté dopady epidemie koronaviru bude nyní vyčkávat a úrokové sazby neměnit.
img

Forex: Koronavirus v Evropě drtí (nejenom) českou korunu

25.02.2020 Úvod týden byl na finančních trzích ve znamení sílících obav z rozšíření koronaviru dále po Evropě. Investoři se stále více bojí dopadů přerušených globálních výrobních řetězců. Tématem číslo jedna bude tento vir i dnes. Jeho vliv zřejmě uvidíme na nižší spotřebitelské důvěře v USA. Ekonomický kalendář dále přinese zpřesnění dat německého HDP za Q4 19 včetně struktury; za nezáporným číslem stály podle nás pouze zásoby. Z regionu se dočkáme zasedání maďarské centrální banky. Navzdory současné vysoké inflaci žádnou změnu v nastavení měnové politiky nečekáme.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.2.2020

24.02.2020 Přestože akciové trhy se nachází blízko historických maxim, vyplývá určitá nejistota z vyšších cen bezpečných aktiv – zlato, dolar, americké vládní dluhopisy. Zatím nedochází k výrazným revizím prognóz ekonomického růstu směrem dolů. Hlavním scénářem tak zůstává kulminace počtu nakažených na konci 1Q a výrazné zlepšení ekonomické aktivity v následujících kvartálech. Začínají přicházet povzbudivější data o počtu nově nakažených v Číně – většinou pod 1 000 nově nakažených za den (před týdnem cca 2 000 denně). Určitou nejistotu může způsobit růst počtu na nakažených v ostatních zemích – překvapivé je vypuknutí epidemie v Itálii, kdy se nyní nachází více než 150 nakažených. V následujících dnech tak trhy mohou kolísat v závislosti na informacích Číny potažmo jiných zemí, kde se nemoc výrazněji šíří.
img

Okénko trhu - únorové PMI na vzestupu

21.02.2020 První odhad německého indexu nákupních manažerů za únor naznačil mírný hospodářský růst i přesto, že ukázal na propad exportní výkonnosti. Celkový PMI se oproti počátku roku takřka nezměnil (snížil se o desetinu bodu na 51,1), což bylo dáno protichůdnými pohyby v jeho struktuře. Průmyslový PMI si připsal 2,5 bodu a pokračuje tak jeho postupný vzestup z pásma hluboké kontrakce, naopak ukazatel ze služeb si oproti lednu pohoršil. Výrobní PMI svojí hodnotou 47,8 bodu dosáhl na třináctiměsíční maximum. Respondenti přitom již začali pociťovat delší dodací doby materiálů a komponent z Číny vlivem epidemie koronaviru. Podle vyjádření společnosti Markit economics odhadující ukazatele PMI však tato skutečnost indexu paradoxně pomohla dosáhnout vyšších úrovní. Podle našeho názoru však váznoucí dodávky musí nutně omezovat výrobu a růst ukazatele tak jde proti intuici. Vliv epidemie byl vidět na únorovém poklesu exportní výkonnosti. Sentiment ve službách se sice oproti lednu snížil, nicméně stále platí, že domácí poptávka udržuje německou ekonomiku nad vodou. Znepokojení z dalších dopadů koronaviru na globální obchodní vztahy se pak projevilo i v poklesu očekávání na příštích dvanáct měsíců. Dnešní pozitivní výsledky jsou v rozporu s úterními ZWE indexy, které zaznamenaly výrazný propad.
img

Český růst pokračuje ve zpomalování

14.02.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ vzrostl český hrubý domácí produkt v posledním čtvrtletí roku 2019 meziročně o 1,7 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu zvýšení o 0,2 %. V souladu s naším předpokladem tak růst české ekonomiky znatelně zpomaluje, když oproti předchozímu kvartálu zpomalil o 0,8 procentního bodu. Trh přitom počítal s mírně rychlejším růstem na úrovni 2 %. Za celý rok 2019 tak česká ekonomika vyrostla tempem 2,4 %.
img

Ranní nadhoz - Tuzemská inflace a HDP na pořadu dnešního dne

14.02.2020 Běžný účet platební bilance ČR dosáhl v prosinci schodku 14,4 mld. Kč, tedy znatelně hlubšího, než se očekávalo. Na tomto výsledku se významně podílel pokles salda zboží a služeb. Odliv důchodů z přímých investic pak činil 24,4 mld. Kč. Běžný účet nakonec v závěru roku ztratil dech tak prudce, že v souhrnu za celý rok 2019 skončil schodkem 3,4 mld. Kč. Záporného výsledku tak dosáhl poprvé od roku 2013.
img

Ranní nadhoz - Tuzemská nezaměstnanost by měla sezónně narůst

10.02.2020 Po prodloužených novoročních prázdninách nabádá nyní čínská vláda k restartu ekonomiky. Výzva se týká především klíčových odvětví, jako je letectví. I přesto stále převládá strach z nákazy a mnohé firmy se tak rozhodly pro bezpečnější variantu, tedy další odklad spuštění provozů. Čím déle bude současná situace přetrvávat, tím významněji se podepíše na růstu čínské ekonomiky.
img

Měsíční předpovědi: Ekonomika brzdí a inflace roste

31.01.2020 Odhadujeme další zpomalení ekonomiky na konci minulého roku způsobené zejména oslabeným průmyslem. Naopak inflace zrychluje a na začátku roku vyskočí v meziročním srovnání na 3,4 %. Česká národní banka bude pod vlivem zvýšené inflace silně uvažovat, zda přece jen úrokové sazby nezvýšit, nakonec ale převládnou hlasy pro jejich stabilitu.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Velká Británie po 47 letech opouští Evropskou unii

31.01.2020 Ekonomika eurozóny v závěru minulého roku lehce zvýšila svou dynamiku. V meziročním srovnání je naopak růst nižší. I tak lze považovat současné tempo za solidní. Růst cen v eurozóně v lednu mírně zrychlil. Americká ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí předchozího roku podle očekávání zpomalila. Překvapivě nízký byl i růst cen, což potvrdí dnešní statistika deflátorů osobní spotřeby. K dnešní půlnoci Velká Británie opustí Evropskou unii. Brexitová sága tím však ani zdaleka není u konce.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Brexit je konečně tady! BoE zareaguje snížením sazeb

27.01.2020 Již tento pátek opustí Velká Británie oficiálně Evropskou unii a vstoupí do přechodné fáze, která by měla trvat do konce roku. Nejistota, jak bude vypadat budoucí uspořádání (nejenom) obchodních vztahů mezi VB a EU nás tak bude provázet i nadále. Bank of England dá zřejmě na čtvrtečním zasedání ekonomice do vínku nižší úrokové sazby. To středeční zasedání Fedu by nic zásadního přinést nemělo. Finanční trhy budou v tomto týdnu dále sledovat zprávy o šířícím se koronaviru. A zatímco americká data poukáží na slábnoucí domácí poptávku, evropská by měla potvrdit opatrné zlepšování situace.
img

Okénko trhu - USA a Čína dnes podepíší první část obchodní dohody

15.01.2020 Německý hrubý domácí produkt podle předběžného odhadu spolkového statistického úřadu vzrostl v minulém roce o 0,6 %, což je nejnižší nárůst od roku 2013. V minulém roce přitom ekonomika našeho západního souseda vzrostla o 1,5 %. Německo se celý loňský rok potýkalo s výrazným ochlazením. Obavy z propadu do technické recese byly v třetím čtvrtletí zažehnány. Za zpomalení v celém loňském roce stálo jak celkové zbrzdění globálního obchodu, tak velká míra nejistoty vzniklá obchodními konflikty mezi USA a Čínou či EU a také odkládaný brexit. Výraznou podporou Německu i nadále zůstala domácí poptávka, tedy spotřeba domácností a také vlády. Utažený trh práce a solidní růst mezd zaručuje spotřebitelům dostatečný disponibilní příjem. Německo podle odhadu týmu RBI poroste obdobným tempem také v tomto roce. Přestože se jedná o významné meziroční zpomalení, roste Německo nepřetržitě již 10 let v kuse a neočekáváme, že by se tento trend měl v následujících letech změnit. To je dobrá zpráva také pro Českou republiku. Jelikož je tuzemský průmysl výrazně spjatý s tím německým, propad Německa do recese by tak pro českou ekonomiku znamenal značné problémy s poptávkou.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonská ekonomika rostla, ve 3. čtvrtletí posílila o 1,2 procenta

09.12.2019 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně posílila o 1,8 procenta. Konečná data za období od července do září, která dnes zveřejnila japonská vláda, výrazně převyšují předběžnou zprávu z minulého měsíce, která růst hrubého domácího produktu (HDP) v daném období stanovila na 0,2 procenta. K růstu přispěla domácí poptávka a podnikatelské výdaje.
img

Lidé více utrácí, obchodníci zdražují

06.12.2019 „Vyšší poptávka po zboží a službách vede k růstu inflace. Zdražují především potraviny, výrobky pro domácnost a zdravotnické zboží,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní nadhoz - tovární objednávky z Německa zklamaly

05.12.2019 Svižný růst českých mezd pokračoval i ve třetím čtvrtletí letošního roku. Průměrná mzda se zvýšila o 6,9 %, což v absolutní hodnotě znamená 33 697 Kč. Po očištění o inflaci si čeští zaměstnanci polepšili o 4 %. Proti předchozímu čtvrtletí činil růst průměrné mzdy po očištění od sezónních vlivů 1,6 %. Růst mezd na úrovni sedmi procent je dán napjatou situací na trhu práce, kdy nezaměstnanost dosahuje rekordně nízkých úrovní, výsledek je ovlivněn i letošním zvýšením minimální mzdy a růstem platů ve veřejné sféře. Nicméně vlivem zpomalování ekonomiky by měla i mzdová dynamika postupně slábnout.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Situace v německém průmyslu zůstává vážná

05.12.2019 Německé tovární objednávky potvrdí, že situace v tamním průmyslu se zatím nelepší. Struktura HDP eurozóny za Q3 19 potvrdí, že problémem je především externí poptávka. Ta domácí zůstává díky spotřebě domácností robustní.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Aktivita čínských továren se po půl roce nečekaně vrátila k růstu

01.12.2019 Aktivita čínských továren se v listopadu překvapivě vrátila k růstu poté, co šest měsíců za sebou klesala. Vyplývá to podle agentury Reuters z výsledků průzkumu čínského statistického úřadu mezi nákupními manažery. Index aktivity zpracovatelského sektoru se v listopadu zvýšil na 50,2 bodu z říjnových 49,3 bodu. Dostal se tak zpět nad klíčovou padesátibodovou hranici, která je předělem mezi růstem a poklesem aktivity. Analytici přitom v anketě agentury Reuters listopadovou hodnotu indexu odhadovali pouze na 49,5 bodu.
img

Podle guvernéra Lowa je velmi malá pravděpodobnost, že RBA zavede kvantitativní uvolňování. Nezaměstnanost v eurozóně se nachází nejníže od poloviny 2018

29.11.2019 Philip Lane z ECB v pondělí uvedl, že v případě potřeby mohou být upraveny všechny monetární nástroje banky. Podle bankéře bude ECB na dluhopisovém trhu aktivní po dlouhou dobu. Čínský vládní list Global Times informoval, že Čína a USA dosáhly ohledně první fáze obchodní dohody v zásadě širokého konsensu.
img

Zpřesněný odhad potvrdil růst české ekonomiky

29.11.2019 Druhý odhad statistického úřadu potvrdil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt ve třetím čtvrtletí vzrostl meziročně o 2,5 %. Mezikvartální růst byl o desetinu zvýšen na 0,4 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a saldo zahraničního obchodu. Významně rostla i spotřeba vládního sektoru. Naopak poprvé po dvou letech byl zaznamenán negativní příspěvek tvorby hrubého kapitálu.
img

Ranní nadhoz - Tuzemský PMI ve výrobě by měl opět mírně klesnout

01.11.2019 Inflace v eurozóně za měsíc říjen dosáhla meziročního tempa 0,7 % a její jádrová složka pak 1,1 %. Růst cen tak hluboce zaostává za cílem Evropské centrální banky, která by její hodnotu ráda viděla těsně pod dvěma procenty. Na příštím zasedání se s tímto nedostatkem bude již potýkat nová šéfka ECB Ch. Lagardeová.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Německé podnikové objednávky naznačí úspěšný vstup do Q2 18

07.06.2018 Struktura růstu ekonomiky eurozóny během Q1 18, která bude zveřejněna dnes dopoledne, odhalí, že za zpomalením dynamiky z loňských průměrných 0,7 % q/q na 0,4 % q/q stál čistý export. Ten dokonce z růstu odebral. Tahounem byly investice. V kombinaci s povzbudivými čísly německých dubnových podnikových objednávek by to měla být pro společnou evropskou měnu příznivá zpráva. Regionální kalendář zajímavý není.
img

Singapurská inflace v mírném poklesu

23.01.2018  Singapurská inflace se v prosinci zpomalila. Inflace spotřebitelských cen se meziročně zpomalila na 0,4 procenta z listopadových 0,6 procenta. Na konci roku byla celková inflace na úrovni 0,1 procenta. Soukromé náklady na silniční dopravu klesly postupně o 0,9 procenta, což svědčí o umírněnosti cen motorových vozidel. Pokles byl způsoben komponenty veřejných služeb, které klesly o 0,3 procenta. Jádrová inflace se v meziměsíčně také snížila z 1,5% na 1,3%.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Vývoz z Německa v říjnu nečekaně klesl

08.12.2017 Export z Německa v říjnu v porovnání s předchozím měsícem nečekaně klesl, a to o 0,4 procenta. Domácí poptávka naopak pomohla dovozu, který o 1,8 procenta vzrostl, oznámil dnes německý statistický úřad. Snížil se tedy přebytek zahraničního obchodu. Největší evropská ekonomika tak zahájila čtvrté čtvrtletí oslabená, protože v říjnu klesla i průmyslová výroba.
img

Měsíční předpovědi - srpen 2017

03.08.2017 Revize národních účtů ukázaly, že v prvním čtvrtletí ekonomika vyskočila o 1,5 % q/q. Druhé čtvrtletí by mělo být podobně úspěšné, když očekáváme růst o 1,3 %. Dobrý výsledek celé ekonomiky bude podpořen slušnými čísly z jednotlivých sektorů. Průmyslová produkce by totiž měla ukázat dobrý výsledek, který je tažený přetrvávající silnou zahraniční poptávkou. Domácí poptávka se zvyšuje, což by měl odrážet další růst maloobchodních tržeb. Inflace zůstane na 2,3 % a její dlouhodobé přestřelování 2% cíle bude důvodem pro dnešní zvýšení sazeb.
img

Nezáživné obchodování na koruně pokračovalo i ve středu

05.02.2015 Obchodování na koruně včera pokračovalo v trendu několika posledních dnů, kdy volatilita zůstala velmi nízká. Během včerejšího dne se kurz CZK/EUR na mezibankovním trhu nevychýlil z pásma 27,73-80. Mírné zisky ve výši 0,2 % zaznamenal odpoledne polský zlotý v reakci na ponechání sazeb beze změny tamní centrální bankou. Nicméně ve večerních hodinách je opět vymazal. Nakonec maďarský forint se vůči euru stejně jako koruna příliš nezměnil.
img

Nezaměstnaných v Německu přibylo, euro vůči dolaru stále pod tlakem Sýrie

29.08.2013 Počet nezaměstnaných Němců v srpnu poprvé po třech měsících nečekaně stoupl. Míra nezaměstnanosti nicméně zůstala poblíž nejnižší úrovně od znovusjednocení země. Počet nezaměstnaných po sezonním očištění vzrostl zhruba o 7000 na 2,943 milionu po červencovém poklesu o 7000. Analytici v anketě Bloomberg v průměru čekali snížení počtu nezaměstnaných o 5 tisíc. Míra nezaměstnanosti setrvala v souladu s odhady analytiků beze změny na 6,8 procenta.
img

Makro: Bundesbank zhoršila výhled německé ekonomiky na rok 2013 i 2014

07.06.2013 Německá centrální banka v nové makroekonomické projekci zhoršila výhled ekonomiky na letošní i příští rok. V ní uvádí, že rizika této predikce jsou vychýlena na stranu poklesu. Hodně bude záležet na tom, zda se ekonomická situace v krizových zemích eurozóny stabilizuje a zda expanzívní síly postupně získají převahu. Na druhou stranu oslabení konsolidací a reformních úsilí mohou mít na finanční trhy negativní vliv.
img

Verbální intervence srazila kurz eura

18.04.2013 Společné evropské měně se včera příliš nedařilo, když proti dolaru v průběhu dne ztrácela téměř procento a půl. Zatímco ještě na počátku evropské seance se kurz držel u hladiny 1,3200/EUR/USD, v odpoledních hodinách byla testována úroveň 1,3120 EUR/USD. Se vstupem amerických obchodníků na trh trend akceleroval a kurz spadl až téměř k 1,3000 EUR/USD.
nemecko zeme.jpg

Maloobchodní tržby v Německu výrazně klesly

30.11.2012 Maloobchodní tržby v Německu se v říjnu meziměsíčně propadly o 2,8 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Analytici přitom očekávali pokles o pouhých 0,2 procenta. Údaje podle agentury Reuters podkopávají naděje, že soukromá spotřeba bude nadále podporovat růst největší evropské ekonomiky.
audusd 05092012.gif

Australská ekonomika prudce zpomalila růst

05.09.2012 Austrálie ve druhém čtvrtletí prudce zvolnila tempo růstu. Její hrubý domácí produkt vzrostl o 0,6 procenta, což je podle tamního statistického úřadu méně než poloviční tempo proti prvnímu čtvrtletí, kdy růst HDP činil 1,4 procenta. Meziroční růst HDP činil 3,7 procenta.
img

Makro: V Evropě probíhá hospodářské oživení, EK

05.05.2010 Jarní prognóza Evropské komise potvrzuje, že v Evropské unii probíhá hospodářské oživení po nejhlubší recesi v historii a předpokládá letošní hospodářský růst o 1% a v roce 2011 o 1,75%. To je oproti podzimnímu výhledu pro rok 2010 vzestupná revize o čtvrt procentního bodu. Šestnáctka zemí eurozóny by podle jarní predikce mohla letos růst o 0,9% a v roce 2011 o 1,5%, HDP Německa o 1,2% a v roce 2011 o 1,6%. Česká republika by podle EK mohla letos růst o 1,6% a v roce 2011 o 2,4%.
Související klíčová slova: Statistický odbor japonské vlády | Střední Evropa | Swing states | Německé ministerstvo hospodářství | Další snižování sazeb | Zdroje informací | Útok na Izrael | Vyspělé země | Trump Media | Odhad vývoje ekonomiky | První odhad HDP | Vyjádření ekonomů | Cena zlata v letošním roce | Dynamický růst | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | Ropná krize | Růst v eurozóně | Tuzemské automobilky | Realitní trh | Produkce ve stavebnictví | Uvolněné měnové politiky | Prostor k růstu | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | DuckerFrontier | Cap | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Hlasovací právo | Prognóza České bankovní asociace (ČBA) | Ozvěny trhu | Války | Vývoj | Rizikové prémie | Pracovní místa v USA | Jakub Seidler | Opětovný pokles | Češi | Data z trhu práce | Program odkupu aktiv | TD Securities | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | Oděvy | Údaje z USA | Nákupu státních dluhopisů | Dezinflační proces v eurozóně | Globální růst | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Walmart (WMT.US) | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Nezaměstnanost v eurozóně | Nedostatek čipů | Beztrendové obchodování | Snížit úrokové sazby | Yandex | Accenture | ICT | Hlavní úrokové sazby | Roche | XOM | Čínské renminbi | Index CSI300 | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Stavební produkce | PEPP | Obchodní deficit | Akcie firmy | Údaj o HDP | Očekávání | James Bullard | Pokračování růstu | Jüan | Inflace v září | Analytik České bankovní asociace | Evropské centrální banky | Tvorba fixního kapitálu | Swiss Life | Pozitivní nálada | Souhrnný indikátor | Kvartální výsledky | Uvolnění podmínek | Pro investory | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Hurikán | Nálada amerických spotřebitelů | Ark | Stimulační balíček | Trh práce | Tovární objednávky z Německa | Roční míra inflace | Evropská komise | Dopady energetické krize | Swiss | Investice | U.S. Bank Wealth Management | Britská centrální banka | Společnost JDE | Ekonomická opatření | Rozvolnění | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | Potenciál | Nízké sazby | Návrat inflace | Allianz Trade | Podnikatelské aktivity | Lednová inflace | Index aktivity | Ohodnocení | Paříž | Česká měna dnes | PMI v eurozóně | ADP report | První odhady HDP | Síla Sibiře | Asijské měny | Ifo | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Intervence | Špatná nálada | Výkon ekonomiky | Slabá koruna | Diverzifikace | Experti | Produkce energie | LSEG | Pokles cen energií | Rekord | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | FTSE MIB | Creditas | Meziroční míra inflace v Kanadě | Měsíční předpovědi | Červencová meziroční inflace | Bidenova administrativa | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Vanad | Ceny bydlení | General Electric | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Nejvyšší inflace | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Chování | Recese v eurozóně | Digitální aktiva | Vývoj kurzu USD | Český průmysl | PKN Orlen | Evropský systém obchodování | Příliv zahraničního kapitálu | Price Action | Akcie společnosti | Letecké palivo | Tuzemské hospodářství | Náklady na financování | CSI 300 | Aktuální vývoj | Zboží každodenní spotřeby | Opatrný optimismus | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Průměrné mzdy | Demografie | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Proti-inflační riziko | Výnos | Nová prognóza ČNB | Americký dolar včera | Přecenění zboží | Rostoucí šance | Asijské akcie | Exchange | McKesson | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | Prognóza vývoje české ekonomiky | Media & Technology | Delta | Vývoj na trzích | SMA | Výnosová křivka | USMCA | Vzdělávání | Evropská země | Šéf Fedu | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Výhled Fidelity International | Rozhodnutí o sazbách | IHNED | IDEA | Zkrocení inflace | Šéfové | Ruská internetová společnost | Index DOW | Import | Forexový trh | Měnový pár USD/JPY | ČEZ | Airbus SE | Snižování sazeb ČNB | Commodities | Důvěra v ekonomiku | Směřování měnové politiky | Kontrakty | WSE | Růst českého HDP | První hike ECB | Změny HDP | Odhad HDP | Investiční výhled | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americký akciový trh | Makroekonomické statistiky | JPY | AUDUSD | Snižování úrokových sazeb v USA | Investing | Volatilní vývoj | Objem nakupovaných aktiv | Spotřebitelské inflace | Růst hrubého domácího produktu | Index Russell | Brent | Ekonomický sentiment | Mrakodrapy | Uber Technologies | Znehodnocení | Očekávání ČNB | Podnikové objednávky | Souhrnný index nákupních manažerů | Kontrakce | Varovný signál | Stimul | Peníze | Infekce Covid | Petr Král | Vývoj měnové politiky | Russell 2000 | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Hafize Gaye Erkanová | Meziroční růst cen | Baidu | Rozhovor | Strach | Vlna pandemie | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Hongkongský Hang Seng | Měnověpolitické zasedání Fedu | Velké problémy | Nestlé | Čerpání peněz | Běžný účet platební bilance | Měny | Americký Fed | Týdenní shrnutí | Investiční strategie | Globální hospodářský růst | Čínský celní úřad | Tuzemská ekonomika | Palladium | Výsledek hospodaření | Bezpečný přístav | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | Zdražování cen | Viceguvernérka | Hlavní zprávy | Oslabení jüanu | Developeři | CIBC | Eurostoxx 50 | ZEW index | Pozornost investorů | Burzy | Norwegian Cruise | USD/EUR | Aktivita ruského zpracovatelského sektoru | Ceny elektřiny | Výrazný vzestup | Dolar dnes | Výraznější impuls | CSI300 | Daimler | Zastropování cen | Cash flow | Proražení | Posílení koruny | Odliv kapitálu | Export | CapitalPanda | Příjmy a výdaje domácností | Postupné otevírání ekonomiky | Výnos desetiletého dluhopisu | Prodej automobilů | Comcast | Euroskupina | Dlouhodobý růst | Bilance obchodu | Škoda | Budoucí cenové pohyby | Ekonom společnosti | Evropská inflace | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Hospodářské problémy | Ranní zpráva pro tradery | Měnový fond | Fungování | Jeff Bezos | Hodnocení současné situace | Partneři | Šinzó Abe | Dnešní obchodování | HSCEI | Tovární objednávky | Litva | První část obchodní dohody | Znalost | Skupování aktiv | Roční růst | Akcie Tesla | Rostoucí ceny energií | Nižší úroky | Parlamentní volby | Odkupy akcií | Hospodářské výsledky | GBP/USD | P.A. | Kurz eura k dolaru | Zvýšení sazeb | Vyšší náklady | Měnový pár EUR/USD | Média | UniCredit Bank | Finanční trh | EUR/CZK | Inflační cíl | Výhled Číny | Obchodní deník | 1 milion | Šíření nemoci | Stratégové | Fincentrum | Marek Mora | Nejsilnější růst | Pro tradery | Výrobci elektromobilů | Stagnace HDP | Annex Wealth Management | Intercontinental Exchange | Ruské ropy | Tržní reakce | Caterpillar | Světový obchod | CO2 | Makrodata | Čínští výrobci | Investoři | Druhá největší ekonomika světa | Akcie společnosti Palantir | Bank of England | Americké ekonomiky | Největší světové ekonomiky | Nejistoty | Fidelity | Německá průmyslová produkce | MiFID II | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Zvedání sazeb | Negativní sentiment | Inflační čísla | Karina Kubelková | Bitcoin ETF | Vývoj průmyslu | Údaje o výkonu HDP | ENEL SpA | Kapitál | Jádrový index | Odeznívání inflace | Registrace automobilů | Pracovní místa | Slovenská ekonomika | Kontrakty na ropu | Nikkei | Ministr hospodářství | Inflace v lednu | Červencová inflace | Commonwealth Bank | BP | Bohuslav Čížek | Údaje o průmyslové výrobě | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | Obchodování s emisemi (ETS) | Airbnb | USD | Růst výrobních cen | Kč/USD | Makroekonomická prognóza | Zápis z posledního zasedání | Nová makroekonomická prognóza | Boeing | Tempo hospodářského růstu | Německé HDP | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Cíl ČNB | Stav devizových rezerv | Nová bankovní rada | Qualcomm | Dvoutýdenní repo sazby | Období zvýšené nejistoty | Nižší poptávka | Plány | Sestupný trend | Banka Goldman Sachs | Funkční období | Kč/EUR | Viceguvernér ČNB | Čínské banky | Trh s nemovitostmi | Odhad spotřebitelské důvěry | Zisk | Jestřábí komentáře | Tempo zdražování | Anheuser-Busch InBev | Klaus Wohlrabe | GBP/EUR | Sentiment indikátory | Cestování | Největší ekonomika | Čínské stimuly | Zesílení inflačních tlaků | Německý DAX | Důvěra domácností | Zvyšování těžby | Růst vývozu z Číny | Rychlý nárůst | XTB Štěpán Hájek | JD.com (JD.US) | 21. století | Evropská data | Patria | Inside Bar | Analýzy | Tiskové agentury | Evropské ekonomiky | Americké HDP | NFP report | Klimatické změny | Čistý zisk ČEZ | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Data z ekonomiky | Čínské úřady | Pokles vývozu | Hlavní události | Bohatý | Aktuální prognózy | Průmyslová výroba v Německu | Růst německé ekonomiky | Pokles inflace v USA | Průměrný kurz koruny | Třetí vlna | Cenové tlaky | CZK | Jan Kubíček | Širší index S&P 500 | Nový koronavirus | Výhled ratingu | Akcionáři | ILO | NFP | Grayscale | Investovat | Credit Agricole SA | Největší firmy | Vít Hradil | Uber | Patria Online | Demokraté | Hospodářský vývoj | Data o HDP | Průmyslové objednávky | CAC 40 | S&P | Brusel | Úroková sazba | Porovnání vývoje | Handelsblatt | Inflační překvapení | Thyssenkrupp | Růst českého průmyslu | RISE | Japonské vlády | Silná data | Dovoz | Unie | Nejlepší vanadiové akcie | České firmy | Vývoz do USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Dobrá nálada | InterContinental | Ekonomika oživuje | First Republic Bank | Obchodování na finančních trzích | Meta | Deflace | Eurostat | Doji | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Pokles tuzemské ekonomiky | České hospodářství | Dubnová čísla | Praha | Berkshire Hathaway | The New York Times | Blue chip akcie | Rostoucí nezaměstnanost | Data z tuzemské ekonomiky | Ekonomický kalendář | Nízké úrokové sazby | Prezident | Přidaná hodnota | Vybírání zisků | Investing.com | Kevin Tran Nguyen | ZEW | Nordea | Dnešní data | Oživování ekonomiky | Čínské zboží | Firemní zisky | Index cen domů | Očekávaný vývoj | Nejistota na trzích | Nárůst Bitcoinu | Výsledky | Události tohoto týdne | Fenomén | Ekonomické oživení | Statistický úřad Eurostat | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Globální ekonomiky | ČNB Petr Král | Swiss Life Select | Americké centrální banky | Zlepšení sentimentu | HUF | Inflační tlaky | Západní sankce | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | Zadlužování | Richard Bechník | Bank of America | Swing | Dovoz ropy | Retracement | Cenový růst | Americký index | TIM | Akciový index S&P 500 | Přijetí ETF | Spotřebitelská nálada v Německu | Energie | Futures na S&P 500 | Zůstatek | Odhad inflace | Pokles cen nemovitostí | Úsporný tarif | OPEC+ | Růst inflace | Tržní úrokové sazby | Colgate-Palmolive | US500 | BHS | Raytheon | Ruská vojska | Kurz jenu | Erkanová | Index WIG | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Ministerstvo obchodu | Oživení v Číně | Klima | Tržní kapitalizace | Ekonom ING | Boj s inflací | Deprese | Colt CZ | Vývoj měnového páru | Hypoteční trh | Cenné papíry a burzy | Podnikatelská nálada | Závěr roku | Souhrn finančních trhů | Růst cen v eurozóně | Inflace v květnu | Ekonomický vývoj | ETS | Regulátor | Barack Obama | Vývoj kurzu USD/EUR | Zemní plyn v USA | Firmy | Index US100 | Investiční aktivita | Otevření Číny | Předstihové indikátory | Šéf centrální banky | Dolar včera | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Situace v eurozóně | Data z průmyslu | Velmi bohatý | PMI z výroby | EUR/PLN | Odhad analytiků | Slabší koruna | Nástroj | Reakce trhů | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Zpráva | Reálné spotřeby domácností | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Prémie | Oživení evropské ekonomiky | Zpomalení české ekonomiky | Představitelé Fedu | Rozpočtová politika | Zvyšování mezd | Inflace v Česku | Cenová hladina | Měna | Rok 2024 | Zprávy | Poptávka po pohonných hmotách | Ceny domů | United Airlines | Janet Yellenová | Hypotéky | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Ruské společnosti | Nasdaq | Státní rozpočet | Australský dolar | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Oslabování japonského jenu | tradingeconomics.com | JOLTS | Nadšení | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Česká spořitelna | Jackson Hole | Roche Holding | Geopolitická situace | HUF/EUR | Korekční pohyb | USD/PLN | OPEC | Breakout strategie | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Bloomberg | Zhoršování situace | Jednání FOMC | Nová prognóza | GBP | XM | USDA | Investice do nemovitostí | Udržitelnost | Dopady na ekonomiku | KB | Nabídka | Uvolněná fiskální politika | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Čínský dovoz | Bydlení | Rekordní hodnoty | Kurz akcií | Akcie včera | S&P Global | Průraz | Maloobchod | Centrální banky | Optimistická očekávání | Růst výnosů u dluhopisů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Index výrobních cen | Mnozí investoři | Zpomalení inflace | Rostoucí obavy | Zpomalení ekonomického růstu | Trump | Úroková sazba v Maďarsku | Prezidentka ECB | Dow Jonesův index | Pomoc lidem | Prohloubení schodku | EIU | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Akcie v Asii | Silnější dolar | Vysoké ceny energií | Obavy z recese | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Dopady pandemie na ekonomiku | Čínské trhy | PMI ve výrobě | Cvičení | Dolary | Reálné mzdy | Moore Czech Republic | Federální rezervní systém | Intervenční režim | Vstupy | BREAKING | Technická recese | Cenový šok | Evropské trhy | Čínský export a import | Ministerstvo práce | Averze k riziku | Problémy se subdodávkami | Čerpání peněz z fondů | Odhady trhu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Instituce | Evropské akcie | Dopady inflace | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Silný růst | Ropa Brent | iFX | Dopady epidemie koronaviru | Western Alliance | Earnings | Evropský statistický úřad Eurostat | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Americké akcie | Vyhlídky | BBC | Vyšší poptávka | 21Shares | CZ | Cena ropy brent | MetaTrader | Kongres | Listopadová inflace | Výdělky | Akcie leteckých společností | Vývoj měnového páru USD/JPY | Deficit rozpočtu | Evropská ekonomika | CVS Health | Výsledky HDP | Akcionáři ČEZ | Zvýšená volatilita | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Komise pro cenné papíry a burzy | Tempo růstu průmyslové výroby | Tapering | Reakce trhu | Asociace | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Index spotřebitelské důvěry | Pokles tržeb | Údaje o obchodu | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Nárůst zásob | Kryptoměnová burza Coinbase | Inflace ve Spojených státech | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Kurz EUR/USD | Moët | Války na Ukrajině | Asie | Výrazný růst | CNN Prima News | České koruny | Měnová autorita | Dnešní zasedání Fedu | Časový plán | Lídři EU | Korekce | Zpřesněný odhad | Konjunktura | Upozornění | Spotřebitelská důvěra v USA | Výkonost průmyslu | ProCent | Dopad na finanční trhy | Výrazný pokles | Prodej nových automobilů | Statistics | Money management | Hnutí ANO | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Akcie Twitter | Pražské burzy | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Sázení | Francie | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Světová banka (SB) | Průzkumy | Obchodování s korunou | Den díkůvzdání | Objem exportu | S&P/ASX 200 | Oživení české ekonomiky | Index cen průmyslových výrobců | L'Oréal | Propad | Posílení dolaru | Oldřich Dědek | Trigger | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Pokračující pokles | Sazby ČNB | Firemní investice | Stimulační opatření | HDP eurozóny | WIG | Obchodní systém | Očekávání investorů | Náklady na půjčky | Rating | Dezinflace | Exxon Mobil | Index šanghajské burzy | Pandemie koronaviru | Koronavirová pandemie | KOL | Hospodářský růst v Německu | Microsoft | Trh dnes | Snižování cel | Příležitosti | Pokles úrokových sazeb | Western Alliance Bancorp | Odhad růstu HDP | Aktivita ruských továren | Japonský index | Vládní dluhopisy | Agentura Bloomberg | Výsledky průzkumu | Zařízení | Vláda v Pekingu | Maso | Spotřebitelská inflace | Výhled růstu české ekonomiky | Akcenta | Odvětví cestovního ruchu | ANO | Hospodaření státního rozpočtu | WMT | Hrubý domácí produkt | Mondelez International | Slabý jüan | Kjódó | Finanční rezervy | Podnikatelé | Automobilky | Zhoršení nálady | Zpomalování ekonomiky | Kurz dolarů | CVS | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | Drahé energie | Ekonomické problémy | Důvěra | Forwardové sazby | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Data z USA | Srovnávací základna | Meziroční růst HDP | Agentura AP | Futures na DAX | Vir | Donald Trump | Spotřební zboží | Výsledky společnosti | Evropská banka | Gasoline | Výpadky | Vývoz do Číny | Objem obchodů | CFTC | Graf | Podpůrná opatření | Odliv dividend | Nifty 50 | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Dolar vůči japonskému jenu | Životní prostředí | Přehled | Vývoj tržeb | Růst dovozu | Oslabování amerického dolaru | Euro k dolaru | Plyn | Inflační vývoj | Tomáš Pfeiler | LYNX | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | CERGE-EI | Eurodolar | Spotřebitelská nálada | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Hennessy | Kovy | Stavebnictví | Pozitivní impulz | Akcie a dolar | Ekonomika ČR | Hospodaření | Zveřejněná data | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Patria Finance Tomáš Vlk | Počet pracovních míst | Růst spotřebitelských cen | Zpracovatelský sektor | Ark 21Shares | Turecká centrální banka | Spotřebitelské ceny v Číně | Italská vláda | S&P 500 a Nasdaq | Březnová inflace | Medián | API | Důvěra ve výrobním sektoru | Index Nikkei | Spolková vláda | G10 | Růst eura | Měsíční data | Další růst | Zastavení růstu | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Běžný účet | Ekonomické ukazatele | Zahraniční obchod | ČNB Aleš Michl | Tržní ocenění | Mluvčí | Analytik Cyrrusu | Reuters | Dohoda USMCA | Dezinflační tendence | Přebytek zahraničního obchodu | Portu | Unilever | Vývoj kurzu koruny | Stagnace poptávky | APAC | Mitsubishi UFJ Research and Consulting | Zastavení šíření viru | Situace na Ukrajině | Brexit | Chevron | LBBW | Kompozitní index | Investment | W1 | Guvernér Michl | NDRC | Německý PMI | Data z americké ekonomiky | Depozitní sazba | GSK | Výrobní aktivita | Obchody | Souhrnný index | Jan Procházka | Ceny dřeva | Růst tržeb | Rolování | Měny zemí | Rekordní maximum | Pohyby kurzu | Finanční trhy dnes | Sazby ECB | Utahování měnové politiky | Polská inflace | First Republic | Deficit zahraničního obchodu | Deficit veřejných financí | Pozornost | Time-Frame | Dezinflační proces | BHS Štěpán Křeček | Firma | EURUSD | J&T | Nálada domácností | Hermes International | Traders | Česká měna | S&P 500 | Čínský statistický úřad | Strategie Ondřeje Hartmana | Růst amerického HDP | Rekordní růst | Wealth | Krátká pozice | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Harris | PwC | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Ekonomické nejistoty | Zemní plyn | Předseda | Výrazné ztráty | Český hrubý domácí produkt | Nigérie | Koronavirová krize | Devizové trhy | Zvýšení základní úrokové sazby | Charles Michel | Agentura Kjódó | Český trh práce | Čeští spotřebitelé | Nová data | 3M | Naše ekonomika | Open | Indikátory sentimentu | Pablo Hernández de Cos | Růst ceny zlata | Pokles české ekonomiky | Evropská měna | Zvýšení cel | Zvýšení základní sazby | Marže | Dubnový vývoj | Financovat | Harmonizovaná inflace | Dominik Rusinko | Dluh vládních institucí | Čínské měny | Aleš Michl | Propad exportu | Rostoucí náklady | Philip Morris | Říjnová inflace | Alena Schillerová | ING | Airbus | Míra | Hospodaření státu | Bankéři z Fedu | Úroky | CCC | Aktivita v čínském průmyslu | Americký průmysl | MT4 | Program skupování aktiv | Finančnictví | Vysoká nezaměstnanost | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Bloomberg TV | Silné oživení | Nomura | Vývoj české ekonomiky | Květnová inflace | Makroekonomické údaje | Předstihové ukazatele | Úroda | ERÚ | Apple | AUD/JPY | Budoucí vývoj | Silný trh | Dogecoin | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Zápis z posledního zasedání Fedu | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Ceny akcií | Prosincová inflace | Indikace | TABAK | Japonsko | Klesající trend | EBay | Analytik Raiffeisenbank | Jobless Claims | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Dior | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Rumunsko | Horší data | Švýcarská ekonomika | Evropská unie | Cigna | Těžba ropy | Comcast Corp | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Global Times | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Změny sazeb | Prognóza ČNB | Ekonomika Itálie | Surové ropy | Globální inflace | ex | Skupina OPEC | Onemocnění | Tržní ceny | Finance Group | Úrokové sazby v Maďarsku | Země EU | Bancorp | Asijské indexy | Americký dolar | Obavy finančních trhů | DOT | MJ | Jan Vejmělek | Pokles cen ropy | Vývoj na komoditních trzích | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Merck & Co | Problémy české ekonomiky | Aktivity v Číně | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Měny&Sazby | NVDA | Podpora | Nejistota | Doporučení | ABN AMRO Bank | MRNA | COVID-19 | Data z reálné ekonomiky | Výhled na příští rok | Economic | Finanční krize | Česká republika | Společnost XTB | Tempo poklesu | Blue-chip | Nižší růst | BHS Timur Barotov | Index cen | Neutrální úroková sazba | Čínská vláda | Daně | Portugalsko | Euler Hermes | Globální finanční trhy | Lídři | Růst polské ekonomiky | Trh práce v USA | OECD | Pivot | Sport | České HDP | Zásoby ropy v USA | Pozitivní sentiment | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Úrokové sazby Fedu | CBOE | Ekonomická důvěra | Centrum | Růst zisků | Zisky | HDP ČR | Ekonom UniCredit Bank | CHN.cash | Omezení COVID | Současné ceny | BNP Paribas | Oslabení koruny | Drahý kov | Bankovní rada České národní banky | EURIBOR | Sell | Snížení sazeb | Americká data | E-commerce | Globální ekonomika | Nvidia | Ceny komodit | Expanze HDP | Expedia | Vývoj HDP | Růst výnosů | Řízení rizika | Evropský systém | Cisco Systems | Ustupující inflace | Evropské fondy | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | EUR Index | Cena zlata | Fundamentální ukazatele | HSBC | Odvětví české ekonomiky | Pullback | Organizace zemí vyvážejících ropu | Přecenění | Vice | Spirit Airlines | Breakout | CARA | Zboží dlouhodobé spotřeby | Statistické údaje z USA | Růst cen | Vývoj úrokových sazeb | Risk | Momentum | Inflační výhled | Exxon | FXstreet | Asset management | Dopad konfliktu na Ukrajině | Výroky z ECB | Repo sazby | Německá vláda | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Index nákupních manažerů (PMI) | Financování | Nové rekordy | Polská ekonomika | ČSÚ | Finanční společnosti | Šíření viru | Finance | Německé podnikové objednávky | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Margin | Zasedání americké centrální banky | Vyšší úroky | Ekonomický a strategický výzkum | Počet registrací nových osobních aut | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Dolar vůči jenu | USDJPY | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Investiční poradenství | Společnosti | Systém obchodování | Maďarský forint | Wells Fargo | Ceny zboží | Virus | Masato Kanda | Rozhodnutí ČNB | Line | EGAP | Akcie roku | Velké banky | Vyšší ceny | Otevření obchodu | Průměrná hodnota | Opatření proti šíření koronaviru | Vysoké ceny energie | ERA | Síla dolaru | Nájemné | Kov | Index nákupních manažerů ve výrobě | QE | Estee Lauder | Průměrná mzda | DNO | Dolarové sazby | Cena | Malé podniky | Bollinger Bands | Dnešní čísla | ECB dnes | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Meziroční vývoj jádrové inflace | Colt CZ Group | Hospodářský růst | BAT | Kurz čínského jüanu | Tržní sazby | Posílení eura | Ekonomická aktivita v USA | Odhodlání | Posilování kurzu koruny | Inflace v Maďarsku | APEC | Čínský parlament | Analytik ČSOB Jan Bureš | Hrozba recese | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Prodávající | Přenos | Americké akciové trhy | Posílení domácí měny | Zpřísnění finančních podmínek | Shares | MSCI ACWI | RBNZ | Polský zlotý | PRIBOR | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Množství objednávek | Spekulace | Republikáni | BNP | Vývoz z EU | EMU | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Kurz CZK | Saúdská Arábie | CVX | Zpomalení globální ekonomiky | Tradeři | Domácnosti | Tempo inflace | Nákladová inflace | FTSE | Silný propad | Cena ropy | Obavy trhu | Nižší výdaje | Inflace | Advanced Micro Devices | Ocel | U.S. Bank | Tržby | Kurzový vývoj | Apreciace | Tržní sentiment | Značné riziko | Využití kapacit | Účet platební bilance | Fed dnes | Měnová intervence | Domácí měna | Situace | Statistiky z trhu práce | Německý Ifo index | Diskont | Zvýšení inflace | Předběžné výsledky | Erste Group | Twitter | Statistické údaje | Euro vůči dolaru | Růst dolaru | Mírná korekce | Alphabet | Struktura | Zvýšená nejistota na trzích | Bilance běžného účtu | Spotová cena | Zkušenosti | Klaas Knot | Ursula von der Leyenová | Aktivita v průmyslu | Americká průmyslová produkce | Optimistický signál | Nové zakázky | Spotřební daně | INSEE | USD/CZK | US100 | Samou | Rafinérie | Akciové dividendy | IHS Markit | Statistiky | Peněžní zásoba | Světová ekonomika | Kandidáti | Čínský index | Dluhopisové trhy | Analytici z Wall Street | Spolkový statistický úřad | ConocoPhillips | Aukce | Propad HDP | Růst mezd | Úspěšný začátek | Očekávání do budoucna | Korunové sazby | Royal Dutch Shell | Sazby beze změny | ČSOB Dominik Rusinko | Polská vláda | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz | Market | Počet zákazníků | Evropská centrální banka | IFO index | Nezaměstnanost mladých | Inflace v říjnu | ISM | 256/2004 | Unicredit | Silnější euro | Světová válka | Stagnace | Pokles výnosů | Ekonomické zpomalení | Inside | Poptávková inflace | UST | Žádosti o podporu | Pokles zásob | Lockdowny | Trápení | Míra úspor domácností | Price Futures Group | Inovace | Krize v eurozóně | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Internetové společnosti | Ruská invaze na Ukrajinu | Úspěšný týden | Bloomberg Financial LP | Tradingové webináře zdarma | První fáze | Slabší euro | Conference Board | Vývoj hodnoty | Prudký růst cen | Destatis | EUR/HUF | Investujte | Úspory | Ultrauvolněná měnová politika | Kurz české koruny | Proinflační | Verbální intervence | Konsensus | Řetězec | AUD | Největší evropská ekonomika | RBI | Caixin/Markit | Červená čísla | Ranní okénko | Výše úrokových sazeb | Pozitivní výsledek | Německá průmyslová výroba | Vývoz z Německa | Domácí data | Predikce | Fibo | Prognózy inflace | Analytici | NATGAS | Elektromobily | JD.com | Právo | Dobré zprávy | Delta mutace | Kurz koruny | Zahraniční kapitál | Citigroup | Přehled kurzů | Dluhy | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Provozní zisk | Hospodářství | RRR | Moody's Analytics | Světové války | Maďarská ekonomika | Nízká likvidita | Equity | Tuzemská inflace | Vyšší sazby | Kurz eura vůči dolaru | Snižování úrokových sazeb | Zablokování Suezského průplavu | Merck | BlackRock | Slovenská inflace | Vládní politika | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | Cenové stability | Coinbase | USA inflace | Rozpočtový deficit Francie | Zasedání ECB | Cigarety | Portfolia | Růst důvěry | Maloobchodní tržby v Německu | Dynamika růstu | Odhady PMI | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Economist Intelligence Unit | Týdenní zpráva | Webináře | Moody's | První odhad | Ziskovost | Americké ceny | Miliardy eur | Recese | Výzkumný institut | Konsenzus | Nárůst výnosů | Celosvětový růst | Vyjádření představitelů | Nálada v USA | Kazuo Ueda | Makro | Mzdový růst | Německý ZEW index | Vývoj pandemie | Banka Morgan Stanley | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Situace na Blízkém východě | Začít investovat | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Růst americké ekonomiky | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Výhled Fidelity | Nákupní doporučení | Růstový trend | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | František Táborský | Štěpán Křeček | Devizový trh | Silná americká data | Celková inflace | Slušné zisky | Ministři | Měnové politiky centrální banky | Prudký propad | Kapitálové výdaje | Miroslav Novák | Mondelez | Mutace koronaviru | Negativní nálada | Transparentní | HDP v Evropě | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Zpráva z amerického trhu práce | Jak chránit úspory | Dnešní zpráva | Růst čínské ekonomiky | Centrální banka USA | Zveřejnění úrokových sazeb | Výhled české ekonomiky | Čínské indexy | Americká centrální banka (Fed) | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Globální HDP | Snížení produkce | Silná konkurence | Ceny potravin | Futures kontrakty | Přehřátý trh | Lenka Kalivodová | Srovnávací základny | Pšenice | Fitch | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Globální trh | Index důvěry | Měnový kurz | Burza Coinbase | Dosažení dohody | Základní sazby | Brent (OIL) | Japonský premiér | Argentina | Rizika | Eurozóna | Ekonomická data z USA | Analytik Komerční banky | Celkový výkon | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | Průmyslové zboží | Rostoucí inflace | Zvýšení produkce | Zisk ČEZ | Německá centrální banka | Nejvyšší budovy | Pokles dovozů | Shanghai Composite | Společnost Yandex | Projev šéfa Fedu | Globální trhy | Výrazný pohyb | Opatření proti šíření nemoci | Agentura Fitch | Hang Seng | PMI indexy | Inflace cen | Předpovědi | Nomura Securities | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Depozitní úrokové sazby | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Pomoc podnikům | Kroky Fedu | Celkový výsledek | Míra inflace | Antivirus | Přebytek obchodu | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Náklady na úvěry | Čínské akciové trhy | EBITDA | Nařízení | HDP Francie | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Japonský index Nikkei 225 | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Oživení na americkém trhu práce | Kapitálové zboží | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Německé podniky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Hurikány | Mezinárodní měnový fond | Oděvní CCC | Domácí poptávka v Japonsku | Premiér Naréndra Módí | Angola | Peking | Průmysl | Bulharsko | Body | Očekávané výsledky | Japonský akciový index Nikkei | Dluhopisový trh | Podnikání | Pokles průmyslové produkce | Růst produktivity | Tempo růstu | Pokles akcií | GfK | Bilance ECB | Aktivita firem | Bankovnictví | Nárůst tržeb | Francouzská ekonomika | Čínský export | Tvorba hrubého fixního kapitálu | NBP | Shell Plc | Biliony | Obchodní situace | Divergence | ETF | Nové dluhopisy | Průmysl a zahraniční obchod | Akciové trhy | Struktura HDP | Úrokové sazby | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Redukce | Varování | Spotřebitelské ceny v Česku | Průmyslové firmy | Počty nových žádostí o podporu | Situace na trhu | Reporty | APP | Bankéři | Obchodní aktivity | Investiční výdaje | Ekonomika Spojených států | Spojení | Long | Koncentrace | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Macron | DAX | Výrazný propad | Zasedání České národní banky | Naše prognóza | Bitwise | Vývoj polského akciového indexu | Co bude | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Fibonacciho retracement | Mezinárodní dohody | SXXP | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | HDP za Q2 | Širší index | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Fiskální politika | Renminbi | Indexy na Wall Street | České měny | Ekonomové | Tuzemský průmysl | Nárůst cen energií | Business | Facebook | Vladimír Pikora | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátor | Projevy centrálních bankéřů | Základní úrok | Pokles cen | Prodej aut | Guvernér japonské centrální banky | LPR | Dovoz elektromobilů z Číny | Investments | Růst ceny | Čínská centrální banka | Odhad růstu ekonomiky | Veřejný dluh | Vysoké inflace | Proinflační riziko | Raiffeisenbank a.s. | Kurz rublu | Peněžní trh | Brexitová sága | ANZ | ČBA | Nové investice | Obavy z koronaviru | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Měny regionu | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Makroekonomické indikátory | Indexy pohyb | Zpětné odkupy | Čínské akcie | Euro | Riziko ztráty | Ministryně financí | Ekonom Komerční banky | Sentix | Trhy dnes | Technology | Energy Aspects | Japonské úřady | Německý statistický úřad | Počet zahájených bytů | Pochybnosti | Erste | Philip Lowe | Výsledek voleb | Finanční pracovní skupina | Reálné příjmy | Německé společnosti | Obnovení důvěry | Stratég | Dodávky ropy | Hlavní indikátor | FOREX | Prodeje automobilů | Čínský akciový trh | Ekonomika eurozóny | Debata | OsMA | Big tech | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Omezení těžby | Zbrojovky | Načasování | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zrychlení inflace | Sentiment | Forexu | Datový kalendář | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Fiskální stimuly | Analýzy makroindikátorů | Infineon Technologies | Politika | Konkurence | Pozornost trhu | PLN | Kapitalizace | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Konjukturální průzkum | Analytika | Reálné výnosy | Komunikace | NEST | Obnovení růstu | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | Americké futures | MAM | Deutsche Bank | SAB Finance | Indikátory důvěry | Forint | Výprodej | GDP | Ceny zeleniny | Objem dovozu | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Akcenta Miroslav Novák | Průmyslové ceny | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Otevírání ekonomiky | Japonský akciový index | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | MPSV | Úrokový výnos | Optimismus investorů | Rob Haworth | Trader | Rozpočtové politiky | Geopolitická rizika | Indie | Kryptoměnové trhy | Akcie evropských bank | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Nové vedení | Energetická krize v Evropě | Měnové politiky | Nominální růst | Vnímání | Akciové indexy | Index volatility VIX | Sentiment v USA | Hospodářská recese | Růst vývozu | Zklidnění situace | Nepříznivé počasí | Mercedes-Benz | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | Situace v průmyslu | Ekonomické problémy Číny | Dobrá zpráva | Zlevnění ropy | Invaze | Investiční aktivity | Guvernér ČNB Aleš Michl | Zhodnocení | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | Ceny zlata | STOXX50 | Výhled | Erste Group Bank | Kurzy měn | Technologický Nasdaq | Dividenda | Kukuřice | Pokračující růst | Americký akciový index | Auta | Federální rezervní banky | Komerční banky | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Precedens | Průměrná nominální mzda | Nejvyšší budovy Evropské Unie | Timur Barotov | Americký trh práce | Hodnoty měny | Intervence centrální banky | Obchodní analýza | Ethereum | Nejlepší blue chip akcie | Economist | Vysoké ocenění | Finanční podmínky | Zlevnění potravin | Počasí | GOOGL | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Index Hang Seng | Zaměstnanci | PayPal | Jaromír Gec | Agentura DPA | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Statistiky z eurozóny | Výsledek zasedání Fedu | Pandemická omezení | Negativní vývoj | Aliance | Cyrrus | Dobrý výsledek | Klid | PacWest | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Expanze | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Comfort Finance | Výnosy státních dluhopisů | Bílý dům | Situace v Číně | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | HDP Číny | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Technologický index | USD za barel | Nikkei 225 | Nový týden | Bollingerova pásma | Dolarové úrokové sazby | Spread | Ropa roste | Schodek | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | MetLife | Internetová společnost | Obchodní aktivita | New York | Záznam z posledního zasedání ČNB | Tradingové webináře | Aktuální kurz | MSFT | GS | Saldo zahraničního obchodu | Dividendový výnos | Vývoj cenové hladiny | Zvýšení úroků | Ekonomika | Westpac | Obchodní bilance | Euro včera | EU | Německé tovární objednávky | Protipandemická opatření | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | Jednotná měna | Ukrajinská krize | Situace na trzích | Zpětný odkup akcií | Intervence na japonském jenu | G20 | Participace | Pokles poptávky | Rekordní schodek | Pozitivní očekávání | Akcie roku 2019 | Napadení Ukrajiny | Prostor pro posílení | Společnost Walt Disney | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Economist Intelligence Unit (EIU) | Nezaměstnanost | Dolarový index | Anheuser-Busch inBev | Měnová politika ČNB | Americké výnosy | USA a Čína | Objem investic | Inflace v Německu | ODS | Plánované obchody | Ropa | JAP225 | České vlády | Semináře | Dluhopis | Vývoz do Spojených států | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Znovusjednocení země | Capital Economics | Prodeje existujících domů | M2 | Ekonomka | Pokles EUR/USD | Vrcholní představitelé | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | UnitedHealth | Vzestup inflace | Export v červenci | Oslabení české koruny | Poradenské společnosti | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Odhad HDP v eurozóně | MIB | Cenový vývoj | Varšavská burza | Cena surové ropy | Reinvestice | Výprodeje | Spotřeba domácností | Index MSCI | Sentix index | Ekonomika EU | Slabší dolar | Vývoj koruny | Průzkum společnosti | Inflace v březnu | AUDJPY | DE30 | Značný pokles | Raiffeisenbank Vít Hradil | USDX | CFA | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Obchodníci na finančních trzích | Inflace v prosinci | Jasný signál | Politické riziko | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Oslabení eura | Bankovní sektor | Silný pokles | Internet of Things | Podíl Číny | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | MSCI | Australská ekonomika | Thomson Reuters | RBA | Spotřebitelská poptávka | Obchodování s emisemi | Bilance Fedu | FED sazby | Christine Lagarde | Růst aktivity | Indikátor důvěry | Více volatilní | Velké ekonomiky | Inflace na Slovensku | | Obchod | Indexy PMI | Růstové vyhlídky | Regionální měny | Eni | Optimismus na trhu | Vývoj indexu PMI ve službách | Oslabení | Huw Pill | Interfax | Nominální mzda | Sentiment na trzích | Optimismus na trzích | Čínská měna | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Rusko | Smíšené výsledky | Odliv zahraničního kapitálu | Vysoké riziko | Politické změny | Ceny výrobců | Úsilí | Akcionář | Miliardy USD | Snižování daní | Poradce | Vicepremiér | Empire State Index | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Polské akcie | Spojené státy | Evropské méně | Hodnota indexu | Vývoj kurzu eura | Signál | Ekonomický výhled | Írán | Zdražování | S/R zóny | Pinpoint Asset Management | ING Bank | Měny rozvíjejících se trhů | Helena Horská | Energetické krize | Development | Člen bankovní rady | Výsledkové sezóny | Přírodní katastrofy | EPS | Komerční banka | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | ADP | Vanadiové akcie | PMI ve službách | Projev šéfa Fedu Powella | Kupní síla | Trhy | Úbytek | Sankce | Rozdílové smlouvy | Růst eurozóny | Ropy | Úspěšné obchodování | Důvěra amerických spotřebitelů | Big Tech | Míra úspor | Výnosnost | Devizové rezervy | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Institut GfK | JD | Produkce energií | Uvalené sankce | Možnost dalšího růstu | Koruna posílila | Rafinerie | Annex Wealth | Společnost | Členové OPEC | Petr Dufek | Italská ekonomika | LTV | Úspěch | Úvěrová aktivita | Materiály | List The Wall Street Journal | Řízení společnosti | Firma McDonald's | Sázky | Představitelé centrální banky | ASX 200 | Futures na americké akcie | KBC | Ocenění akcií | Zboží z Číny | Nové prognózy | Dynamika mezd | Allergan | Ceny ropy Brent | Radomír Jáč | Thomas Barkin | AXA | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | SEC | Fibo retracement | BMW | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | Tomáš Holub | Investment Banking | ASX | Výkon německé ekonomiky | Dnešní údaje | Společná evropská měna | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Bankovní unie | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Celý svět | HoReCa | Zpomalování americké ekonomiky | Nálada | Umělé inteligence | Míra nejistoty | Indikátory | Tisková konference | Eura | Říjnová inflace v eurozóně | Výsledek HDP | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Komentář Radomíra Jáče | Nízká nezaměstnanost | Zpomalováním růstu | Nizozemsko | Organizace | Odpovědnost | Brazílie | Očekávaný zisk | DIW | Ceny pohonných hmot | VIX | Zmírnění inflace | Sankce na Rusko | Růst | ČNB Tomáš Nidetzký | Měnové unie | Fed včera | Riziková aktiva | Polská centrální banka | Air Liquide | Zvyšování úrokových sazeb | Pojišťovací společnosti | Energetické komodity | Příjmy | Známky oživení | Udržení cenové stability | Průmyslová produkce v eurozóně | Finanční situace | Politické události | Výsledková sezóna v USA | Investujte zodpovědně | Zajištění | Propad poptávky | Administrativa | Slovensko | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Propad cen ropy | Snížení inflace | Colt | Pandemie | Zasedání MMF | Společnost JPMorgan | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | PCE index | Rychlý růst cen | Lockdown | Cenový index | Hlavní rizika | Tomáš Kudela | Čínský trh | Martin Gürtler | Depozitní sazba ECB | Eva Zamrazilová | Kryptoměnová burza | Bohatství | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Jižní Korea | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Banka Creditas | Tuzemská měna | Výrobní ceny v Číně | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Obchodní přebytek | Slabá čísla | Volby | Výroba v Německu | JPMorgan | Úřad pro energetické informace | Nastavení sazeb | Státní banky | HDP Německa | Likvidní | AMZN | Japonský index Nikkei | Cíle | Instrumenty | Michal Brožka | Historie | Protiepidemická opatření | Zveřejněné údaje | Politici | Prognóza ECB | Jednání ČNB | McKesson Corp | Millennium | Dnešní ekonomický kalendář | Rušení pracovních míst | Obchodní dohody | Bezpečné měny | Aktuální situace | Index pro zpracovatelský průmysl | Analytik Patria Finance | Repo sazba | Inflační riziko | Výkyvy | Inflační data | Ministryně financí Alena Schillerová | Volatilní | Trump Media & Technology Group | Petr Kymlička | Invaze ruských vojsk | Raiffeisenbank Luboš Růžička | Aktuální kurzy měn | Schodek státního rozpočtu | Nejbližší rezistence | Nifty | Odhad letošního růstu | Banky | Vyšší úroveň | Náklady spojené s bydlením | Německý průmysl | Český statistický úřad (ČSÚ) | Prodeje | Zlotý | Americké statistiky | Základní sazba | Předčasné volby | Okénko trhu | Západní ekonomiky | Holubičí Fed | Šílenství | Grzegorz Maliszewski | TradingEconomics | Objem klesá | Vnější prostředí | CNY | Přerušení výroby | Šéf Fedu Jerome Powell | Obchodování na koruně | Caixin Insight Group | Estonsko | Stavební produkce v srpnu | Dow Jones | Osobní výdaje | Zotavování německé ekonomiky | Evropské firmy | Silná koruna | Březnová data | Meta Platforms | Bank Millennium | Mitsubishi UFJ Research | Index Russell 2000 | Česká inflace | Cena zemního plynu | Ukazatele v Číně | 1D | Komise v přenesené pravomoci | Výhled růstu ekonomiky | Bělorusko | Inflace ČNB | Šance | Bankovní rady ČNB | Česká bankovní asociace (ČBA) | Míra nezaměstnanosti v Portugalsku | Zastropování cen energií | Dostupné informace | Makro stratég | Dopady války na Ukrajině | Rychlost | Společnost S&P Global | Rizikový apetit | Vývoj indexu PMI | Obchodní nastavení | Pokles dolarového indexu | Oslabení dolaru | Obavy z recese v USA | Podnikání na kapitálovém trhu | Rozhodnutí ECB o sazbách | Viceguvernéři | Class A | MF | Hypoteční banka | Klesající inflace | Covid | Americká administrativa | Výrobní ceny | Americké firmy | Zbyněk Stanjura | Odvětví | Šok | Zpomalení růstu ekonomiky | Rozpočtový deficit | Comfort Finance Group | INTC | Měnové trhy | Ekonomika Španělska | Pokles cen elektřiny | Hutnictví | Report ADP | Úrokové sazby ČNB | Rakousko | Druhá vlna | Pandemie v Česku | Analytický tým FXstreet.cz | Dna | Průmysl v Německu | Dostupná data | Investiční společnosti | Znovuotevření Číny | Aleš Sosnovský | Maďarsko | Průmyslníci | Nepřízeň počasí | Odhady HDP | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Propad zisku | Ondřej Hartman | FOMC | Inflace v České republice | Fincentrum & Swiss Life Select | FIXED | Poradenství | Předseda Evropské rady | Růst v oblasti služeb | Korunový trh | Volby v USA | LVMH | Komunikace ČNB | Nová stimulační opatření | Sentiment investorů | Nejúspěšnější odvětví české ekonomiky | British American Tobacco | Růst cen komodit | AMS | Investiční platformy | Omezení obchodu | Prognóza Evropské komise | Prodeje aut | Data Watch | Růst výroby | Chemický průmysl | Vývoj polského akciového indexu WIG | Kamala | Aktuální očekávání | ExxonMobil | Znovuotevření čínské ekonomiky | Vývoj jádrové inflace v Japonsku | Splátky úroků | AEX | Členové rady ČNB | VaR | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Přebytek běžného účtu | Christine Lagardeová | 3M PRIBOR | Media & Technology Group | Nasdaq v New Yorku | Ekonomické aktivity | Výkon francouzské ekonomiky | Měnový pár | Investice firem | Analytička | Blue chip | ČSOB | Index volatility CBOE | Snižování úroků | Rozhodnutí americké centrální banky | Dopady pandemie | Jednání euroskupiny | Pozitivní signál | Úrok | Novo Nordisk | David Marek | Středoevropské měny | Ekonomiky | Očekávaný růst | PMI ze sektoru služeb | VoxEU | Měnová politika | Průmyslové revoluce | Zasedání FOMC | Sýrie | Evropa | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Bankrot | Americké prezidentské volby | Moskva | Dlouhodobý růstový trend | Vývoj cen pohonných hmot | Stabilita | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | Vklady | Americký prezident | Mzda | Britská centrální banka dnes | Mitsubishi UFJ | Inflační cíl 2 % | Vyšší úrokové sazby | Regulační úřad | Zpřísňování měnové politiky | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Inflační trend | Expanzivní fiskální politika | Strukturální změny | Riziko pro dodávky | Ekonom BHS | GM | Bank of Canada | Soustředěnost | Koruny vůči euru | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Průzkum Caixin/Markit | Británie | Obchodní dohoda | Jak se stát lepším investorem | Dynamika HDP | Marketingová komunikace | Celní úřad | Nové údaje | Evropská komise (EK) | Předpověď | Obchodní napětí | Skupina OPEC+ | Prohlášení | Zpomalování inflace | Kurz dolaru | Varšavský index WIG | Rezignace | Hlavní ekonom ING | Daňový balíček | Ekonomický růst | Kurzové výkyvy | Oslabení měny | Krize | Tesla | Carnival | Banka | Management | Oživení z pandemie | XAU/USD | Největší ekonomiky | Budoucí pohyby | Nesoulad | Reálný HDP | Kvantitativní uvolňování | Čínská poptávka po ropě | Orange | CNBC | Tržby v eurozóně | Dovoz do země | Ruská invaze | Phillips 66 | Price Futures | Reálná mzda | Americký trh | Údaje | Míra inflace v Kanadě | Nová prognóza České bankovní asociace | Rotace | Americká kryptoměnová burza | Vliv války | Société Générale | Intervenční režim na podporu koruny | Analytický tým | Prognóza Ministerstva financí | Čínský dovoz a vývoz | Země eurozóny | Důvěra investorů | RDSA | Index CSI 300 | Snižování cen | Holubice | American Airlines | Kupující | Společnost Boeing | Shell | NLI | Financial | Hermes | Vývoz komodit | Riziko recese | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Aktivita čínských továren | Poptávka v Japonsku | CAD | Webináře zdarma | Short | Bezprecedentní opatření | Rollback | Podíl nezaměstnaných | Humana | Posilování české koruny | Vzestupný trend | Zvolení Donalda Trumpa | Snižování sazeb | Provozní zisk před odpisy | Vedení firmy | Důvěra spotřebitelů | Přebytek obchodu se Spojenými státy | ING Groep NV | Intel | Odhad vývoje HDP | Evropský statistický úřad | Mrakodrapy ve Varšavě | Rostoucí ceny komodit | Politika ČNB | Nemovitosti | HDP v Maďarsku | Stříbro | Prodej eura | Práce | Růst v průmyslu | Pražská burza | Zdroje energie | Nárůst HDP | Zdražení ropy | Mzdová dynamika | Urbanizace | Roche Holding AG | Francouzská vláda | Počet nezaměstnaných v Německu | Vývoj trhu | NAFTA | Podniky | Průmysl v eurozóně | Investiční firmy | Americká měna | Hospodářské politiky | Konsolidace | David Vagenknecht | Dovoz elektromobilů | Očkování | Polský zlotý a maďarský forint | Finanční ztráty | Inflace v únoru | ABB | Američané | Volatility | Data ze Spojených států | Ekonomické podmínky | Enel | Ministr financí | Ceny v Česku | Silvana Tenreyro | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | Bezpečná aktiva | xStation5 | Domácí měny | Kraft Heinz | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Poptávky po ropě | Vývoj na trhu | Schodek rozpočtu | Medvědí formace | ČSOB Data | Naréndra Módí | Maloobchodní prodeje | Ekonomika Francie | Červnová inflace | Farmaceutické akcie | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Pracovní síly | Závazek | Směřování | AUD/USD | Pandemie covidu-19 | Skepse | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Volkswagen | Uptrend | Vývoz z Číny | Guvernér ČNB | Amazon Jeff Bezos | Instrument | Český trh | Koruna dnes | Inženýrské stavitelství | Inflace v eurozóně | Německo | Czech Fund | Uvolňování měnové politiky v USA | Uvolnit měnovou politiku | Odhady analytiků | Polská data | Polská burza | Kalendář událostí | Americký ISM | Měnové politiky v USA | Světlo na konci tunelu | Americká zábavní společnost | USD/JPY | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Bankovky | Český index nákupních manažerů | Biden | Ruská centrální banka | Mitsubishi | Brian Jacobsen | Objem zakázek | Demografické trendy | Měnový výbor | Pojišťovnictví | Počet zaměstnaných | NASDAQ 100 | Růst české ekonomiky | Růst průmyslové výroby v Německu | Veřejný sektor | Zrychlení růstu | Průmyslové oživení | Akciový trh | VP Bank | Ekonomické prostředí | Graf EUR/USD | Směrnice | Šíření nákazy | Ztráty | Důvěra v českou ekonomiku | Eskalace | Vyšší inflace v Německu | Japonský jen | Potenciál dalšího růstu | Offshore | Automotive | Oživení ekonomiky eurozóny | FXstreet.cz | 19b-4 | Bilance | Ceny zemního plynu | I-Trader | Inflace v Polsku | Zpráva Morgan Stanley | Dubnová inflace | Investiční apetit | Makléřské společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Snížení úroků | Obchodní bilance Číny | STMicroelectronics | Sektor nemovitostí | Crédit Agricole | Allegro | Tomáš Vlk | Euro vůči americkému dolaru | Komunistické strany | Šéfka ECB | Výroba v Číně | Jan Bureš | Vinci | Míra inflace v Maďarsku | Investování | Splácení dluhu | Akumulace | Norwegian Cruise Line | Kotace | Nárůst bitcoinu | Pracovní den | Prognóza vývoje | Státní podpora | Pocovidové oživení | Vyšší ceny ropy | Mzdy | Aktivity firem | HDP v eurozóně | Zvýšení těžby | Čínské investice | Levnější půjčky | Orange Polska | Sazby Fedu | Přehřátý trh práce | Zadlužení | Index aktivity ve zpracovatelském průmyslu | Obchodníci | Rekordní ztráty | Růst čínského HDP | Dovoz aut | Posunutí kurzového závazku | Polské firmy | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Ark Invest | Nízká inflace | Oživení německé ekonomiky | Dluhopisy | Internet of Things (IoT) | Platební bilance | Předsedkyně Evropské komise | Vliv války na Ukrajině | EK | Li Čchiang | Nejvýraznější propad | Inflace zpomaluje | Fiskální pomoc | Makroekonomický kalendář | Zakázky německého průmyslu | Bank of New York Mellon | Ceny zemního plynu v USA | Bali | Situace na trhu práce | AbbVie | Přísná měnová politika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Míra inflace v Číně | Futures v Evropě | PacWest Bancorp | Rekordní pokles | Fidelity International | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Ranní glosa | Evropský průmysl | Tchaj-wan | Generali Investments CEE | Dovoz z Ruska | Akcie Disney | Trade | ČR | MIFID | Nastavení měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Tomáš Nidetzký | Stabilita sazeb | Zlepšení nálady | Palantir | Nová prognóza České bankovní asociace (ČBA) | Překážky | UK100 | KOSPI | Dovoz do Číny v říjnu | Ministerstvo financí | Globální ekonomický růst | Kapitálové trhy | Zasedání centrálních bank | Očekávané Earnings | BBVA | Guvernér | Melbourne | Přerušení dodávek ruského plynu | Platina | SMBC Nikko Securities | Low | Objem zakázek v německém průmyslu | Louis Vuitton | DSTI | Rezistence | Úrokový diferenciál | Výhled německé ekonomiky | Světová poptávka | USA | Zemědělství | Nezaměstnanost v Portugalsku | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Evropská spotřebitelská důvěra | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Sazby | Sebevědomí | XTB | NERV | Strategy Research | Aktivita v sektoru služeb | Filip Pertold | Asijské seance | Průmyslová výroba v Číně | Čínské centrální banky | Ticker | Předkrizové úrovně | Riziko | Dluhové krize | Dálniční síť | Slovní intervence | Kontrakt | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Vývoj jádrové inflace | Zahájení invaze | SPX | Trumpovy plány | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Jan Frait | Hlavní ekonom | Ceny v průmyslu | Bankovní asociace | Deloitte | Infineon | Spotřebitelské ceny v ČR | AAA | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Spojené arabské emiráty | Podnikové investice | Meziroční inflace | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Výkon | Počet nezaměstnaných | Růst průmyslových cen | Liberty Ostrava | Domácí akcie | CBOT | Katastrofické scénáře | Dovoz i vývoz | Stimuly | Denní graf | Analytik ČSOB | Sněmovní volby | Tržby v maloobchodě | Zábavní společnost | Role ECB | Americké trhy | Vojtěch Benda | Americký ministr financí | Oživení poptávky po službách | Podnikatelské investice | Drahá elektřina | Inflace v USA | XTB Research | Nejnovější makroekonomické údaje | Průmyslová výroba v září | Dražší půjčky | Výraznější pokles | Poptávky po oceli | Domácí průmysl | Čínští developeři | Rostoucí úrokové sazby | Investiční stratég | Analytik | Pandemická opatření | Italové | Statistika | ENEL | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Hospodářský výhled | Cíl hospodářského růstu | ONS | Analytici banky | Tým FXstreet.cz | SMBC | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Pohyb koruny | Dovoz do Číny | Sankce vůči Rusku | Jihokorejská centrální banka | Čínský HDP | Deficit hospodaření státu | Růst ekonomiky EU | Japonská měnová autorita | Obchod s Ruskem | Intervenovat | Ministerstvo hospodářství | Rekordní nárůst | Emise | Výsledky amerických voleb | Zbrojní průmysl | LNG | Německá inflace | Velké investice | Dovoz ruské ropy | Průzkum Reuters | Export z Německa | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | VanEck | Index šanghajské burzy Shanghai Composite | Ruská ekonomika | Zrychlení růstu ekonomiky | JD.US | Sociální sítě | Válka na Ukrajině | Ohlédnutí | Tvorba pracovních míst | Aktuální kurzy | Pražský PX | Více peněz | Globální vývoj | Prodej | Nervozita | Analytik XTB | Vývoz ze země | Japonská centrální banka | Sazby centrální banky | Trump Media & Technology | Co se děje na finančních trzích | Invesco | Domácí události | Implikace | Thomas Gitzel | Výsledek inflace | Investiční | Zavedení digitální daně | Američtí centrální bankéři | Sezónní vlivy | Nastavení úrokových sazeb | Vývoj indexu PMI ve službách v Japonsku | Snížení daní | IOT | Oznámení | Údaje o vývoji HDP | Meziroční vývoj jádrové inflace v Japonsku | Ekonomika USA | Produktivita práce | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Průmyslová výroba | Tuzemský HDP | Objem dluhopisů | Ústup inflace | CISCO | Posilování eura | Německý HDP | Progres | Portfolio manažeři | Hypotéza | První hike | Včerejší obchodování | Britské banky | Cenový index PCE | Berlín | Swapová výnosová křivka | Pozornost finančních trhů | Bitcoin | HICP | Ekonomické ukazatele v Číně | Výkonnost | Volatilita akcií | Americké produkce | Česká ekonomika | Štěpán Hájek | Výroba aut | Změna trendu | Průmyslová výroba ČR | České ceny | Daně z neočekávaných zisků | Přebytek obchodní bilance | Růst cen ropy | HDP v ČR | Zájem investorů | Denní minima | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Poměr výplaty | Bloomberg Financial | Celkový sentiment | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Opatření | Návrat poptávky | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Tokijská burza | Ekonomická situace | DPA | Spotřebitelská nálada v USA | Závislost | Česká koruna | Cenový propad | Stimulační program | Kurz české měny | Obnovitelné zdroje | CEE region | Přebytek bilance běžného účtu | Sankce uvalené na Rusko | Hike ECB | Propad průmyslu | Energetická náročnost | Krypto | Stagnace mezd | ČSOB Jan Bureš | Pavel Sobíšek | Aktuální Price Action | Mzdy v ČR | Zlato | HDP | Zpráva pro tradery | Investování je rizikové | Christian Dior | Cena práce | Charter Communications | Krize v Evropě | Restrikce | Maloobchodní tržby | Deficit zahraničního obchodu USA | Depozitní sazby ECB | Rozhodnutí bankovní rady | Likvidita | CL | Rok 2025 | PBOC | Investiční rozhodnutí | Míra inflace v únoru | Výroba automobilů | Obchodní partner | New York Times | Fond | Blue chips | Podnik | Kamala Harris | Luboš Růžička | Bristol-Myers | Mining | Sazba ČNB | PMI index | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Jozo Perić | HDP Česká republika | Statistici | Voda | Hlavní ekonomka | Vývoj cen ropy | Spekulanti | Americká ministryně financí | Měkké přistání | ČSOB Data Watch | Carsten Brzeski | Dnešní zprávy | Objednávky | Inflační očekávání | Růst průměrné mzdy | Stavební výroba | Rozvojové země | ABC | Joe Biden | Čínský vývoz | Výroba zpracovatelského průmyslu | Nedostatek zakázek | Cenový PCE index | Evropské akciové trhy | Náměstek ředitele | BH Securities | Index Nikkei 225 | Evropské země | IDEA Cerge-EI | USD/CAD | Volby do Kongresu | BMO | Nezaměstnanost v ČR | Čínské vlády | Dovoz a vývoz | Uhlí | Estée Lauder | Fundamenty | Dnešní zasedání ČNB | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Index PMI | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Údaje o nezaměstnanosti | Komodity | Trh s kryptoměnami | Krypto aktiva | Odkup akcií | Cyrrus Vít Hradil | JOLTS report | Prognóza České bankovní asociace | Záchranný balík | Tuzemská nezaměstnanost | Miliardy | Výnosy | EBRD | Velmi volatilní | Česká národní banka (ČNB) | Růst cen v ČR | Problémy Číny | Maloobchodní tržby v USA | Tomáš Raputa | Disney | Applied Materials | Čínské státní banky | Mezinárodní obchod | Průmysl a stavebnictví | Vlády | Country Garden | Devizové rezervy ČNB | Ceny energie | Caixin | Kryptoměny | Investiční doporučení | Americké stimuly | Katastrofy | Holding | Stav americké ekonomiky | Vítězství | Tesla a Alphabet | Ekonomické indikátory | Český HDP | Medvědí trend | Těžba ropy v Rusku | Koronavirus | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Kurz EUR | Nová italská vláda | Dekarbonizace | Centrální bankéři | Energetický regulační úřad | Kolaps cen | Kurz koruny vůči euru | Belgie | Hotelnictví | Zasedání Rady guvernérů | Inflace v Kanadě | Slábnoucí americký dolar | Indikátor ekonomického sentimentu | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Solidní růst | Nonfarm Payrolls | ČTK | Nižší úrokové sazby | Akciový index Nikkei | Ruské firmy | Měnové podmínky | Americké akciové indexy | Situace na americkém trhu práce | Amazon | Americká vláda | Španělsko | Kanadský statistický úřad | Výrobní inflace | TotalEnergies | Snižování nezaměstnanosti | Čínská poptávka | Jerome Powell | Vysoké úrokové sazby | CEE | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Wall Street | Očkování v zemi | Vítězství Donalda Trumpa | Změny úrokových sazeb | Pokles reálných mezd | Příjmy domácností | Odbor japonské vlády | Index DAX | Základní úroková sazba | Dravost ekonomického tygra | WMT.US | Markit | Recese americké ekonomiky | Poptávka po oceli | Graf dne | Čínské firmy | Hike | Manažeři | Polský HDP | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Domácí data
Domácí dluhopisový trh
Domácí firmy
Domácí fondy
Domácí investiční společnosti
Domácí kapitálový trh
Domácí kuchaři
Domácí měna
Domácí měny
Domácí obchodování

Následující klíčová slova

Domácí poptávka v Japonsku
Domácí průmysl
Domácí události
Domácnosti
Domagoj Rade
Domek u moře
Dominance amerického dolaru
Dominance bitcoinu
Dominance BTC
Dominance Číny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex rijen 2024
Potvrďte prosím... Zavřít