Ceny výrobců
Graf dne - FRA40 (08.02.2024)
08.02.2024 Ačkoli dnes nebyly z Francie zveřejněny žádné významné údaje, vzhledem k výrazné koncentraci sektoru luxusního zboží a módy (LVMH, Kering, Richemont) může být referenční index FRA40 citlivý na spotřebitelskou náladu v Číně. Právě v Asii si řada módních konglomerátů vybudovala své finanční zázemí a těží z toho značné výhody (se všemi důsledky z toho plynoucími). V důsledku toho jsou dnes kotace francouzských luxusních společností do značné míry závislé na situaci čínských spotřebitelů a částečně i výrobců. Dnes po otevření si kontrakty FRA40 připisují téměř 0,4 % a vedle nizozemského indexu podpořeného euforií akcionářů společnosti Adyen si vedou nejlépe na evropském trhu. A to i přes pokles čínských indexů a pokračující slabé makročísla z Střední říše.
Ranní okénko - Sníží ČNB sazby tento týden o 25bb nebo 50bb?
05.02.2024 Tento týden bude patřit číslům z tuzemského trhu, kdy dorazí statistika průmyslu, zahraničního obchodu, maloobchodu nebo také vývoj nezaměstnanosti. Zdaleka nejdůležitější ale bude čtvrteční zasedání České národní banky. V odhadech analytiků zhruba v poměru 2:1 převažují tipy na snížení sazeb o 25bb, kdy menší část analytiků ale předpokládá hned dvojnásobné snížení o 50bb. To ostatně v komentářích během minulého týdne nevyloučil například viceguvernér ČNB Jan Frait nebo člen bankovní rady Tomáš Holub a možnost rychlejšího tempa snižování i s přihlédnutím k patrně nižší lednové hodnotě inflace je reálná. My ovšem v rámci naší prognózy i nadále počítáme spíše se snížením o 25bb a zrychlením tempa až na březnovém zasedání, kdy bankovní rada bude mít k dispozici finální údaj o lednové inflaci.
Ranní okénko - ECB zatím neuvažuje o snižování saze
19.01.2024 V závěru týdne dorazí z americké ekonomiky údaj o vývoji spotřebitelské nálady, který bude doplněný i o poslední inflační očekávání. Obě čísla mají možnost posunout očekávání trhu ohledně měnové politiky jedním či druhým směrem, kdy investoři vidí šance na březnové snížení sazeb zhruba 50 na 50. Mediánový odhad počítá s mírným zvýšením optimismu, což dává americké ekonomice naději pro silnější ekonomický růst i v začátku roku 2024. Silnější poptávka ale zároveň může v očích představitelů Fedu působit jako proinflační faktor a vést k větší opatrnosti v rychlosti snižování sazeb. To je téma, které u investorů i nadále rezonuje nejvíce, a pozitivní výsledek spotřebitelské nálady nad odhadem trhu by patrně vedl k negativní reakci na finančním trhu.
Ranní okénko - Trh ustupuje ze sázek na brzké snižování sazeb
18.01.2024 Dnešek nenabízí významnější ekonomická data, a kromě dílčích čísel z amerického nemovitostního trhu tak bude pozornost trhu směřovat jen k zápiskům z posledního zasedání Evropské centrální banky. Na tiskové konferenci po zasedání prezidentka ECB Lagarde zmínila, že neprobíhala konkrétní diskuze o uvolňování měnové politiky, i přesto nelze vyloučit komentáře některých členů k očekáváním trhu ohledně snižování sazeb. V době zasedání trh přisuzoval více jak 50% pravděpodobnost březnovému snížení sazeb, aktuálně trh šance na březnové snížení vidí jen okolo 20 % a první snížení investoři očekávají nejdříve v dubnu. Do konce roku ale i nadále počítají s relativně prudkým tempem, kdy ke konci prosince by vůči současným úrovním měly sazby poklesnout o 125-150 bazických bodů.
Ranní okénko - Čekají německou ekonomiku lepší časy?
17.01.2024 Dnes vyjde jediný tuzemský údaj tohoto týdne, kdy Český statistický úřad zveřejní, jak se v prosinci vyvíjely ceny výrobců. Stejně jako trh očekáváme, že v průmyslu meziměsíčně v prosinci poklesly o 0,2 %, což by v meziročním srovnání znamenalo růst do 2 %. Zajímavý bude rovněž vývoj v zemědělském sektoru, který nám naznačí další možný vývoj v cenách potravin.
Ranní okénko - Německá ekonomika v roce 2023 poklesla
16.01.2024 Dnešek z pohledu ekonomických dat přinese vesměs „měkké ukazatele“, které nabídnou pohled do budoucího vývoje. V dopoledních hodinách půjde o německý ZEW index a vývoj inflačních očekávání v rámci eurozóny, později odpoledne pak dorazí z americké ekonomiky také index Empire State pro výrobní podniky. Ten by po nečekaném poklesu měl opět zamířit blíže ke kladným hodnotám.
Ranní okénko - Tento týden nabídne průzkumy ZEW či University of Michigan
15.01.2024 Tento týden nabídne pouze jediný tuzemský údaj, a to ve středu ceny výrobců, kde by měl pokračovat trend ustupujících inflačních tlaků. Patrně nejzajímavějším údajem z Evropy bude v úterý zveřejněný průzkum ZEW v Německu, který více napoví, zda pokračuje pozitivní vnímání budoucího vývoje největší evropské ekonomiky. Tentýž den se dozvíme, jak se vyvíjejí inflační očekávání v eurozóně. Ve středu bude publikován finální údaj prosincové inflace v eurozóně a o den dříve i v Německu. Ze Spojených států amerických dorazí uprostřed týdne nejnovější údaje z maloobchodu a průmyslu a v pátek výsledky průzkumu University of Michigan.
Akcie a inflace: Kdo tuto hru vyhraje?
15.01.2024 Americký akciový trh zakončil pátek s minimálními změnami, když kolísal mezi mírnými zisky a ztrátami. Důvodem byla kombinace různorodých bankovních výsledků a zpráv o inflaci, které zvyšovaly očekávání investorů ve věci možného snížení úrokových sazeb Federálního rezervního systému.
Ranní okénko - Celková inflace v USA stoupla, jádrová jen mírně klesla. Co na to Fed?
12.01.2024 Tržby maloobchodních prodejců v ČR se v reálném vyjádření meziročně snižují bez přestání již rok a půl. Hlavním důvodem stále nízké spotřeby domácností je vysoká inflace, kterou nedokázalo kompenzovat tempo růstu nominálních mezd, a tak si zaměstnanci mohou za své peníze koupit méně statků. Zároveň vzhledem k nejistotě ohledně výše plateb za spotřebu energií či dopadů konsolidačního balíčku na rodinné rozpočty zůstávají Češi ostražití a odkládají zbytné nákupy. Očekáváme, že především z těchto důvodů i v listopadu maloobchodní tržby poklesly, a to zhruba o 2 %. Oživení v maloobchodním sektoru přijde v roce 2024 s tím, jak reálné mzdy domácností po více než dvou letech vzrostou.
Ranní okénko - Inflace v ČR i USA může mírně stoupnout
11.01.2024 Za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad výsledek prosincové inflace. Zásadní roli bude hrát opět srovnávací základna, která podobně jako v říjnu a listopadu byla snížena přijetím úsporného tarifu, pomocí kterého vláda převzala část nákladů domácností na energie. Další podstatnou složkou spotřebitelského koše jsou potraviny, kdy dle naší prognózy jejich růst cen oproti listopadu mírně zrychlil, přestože se obchody předháněly s nejrůznějšími slevovými akcemi. Ty probíhají i nyní v souvislosti se snížením DPH u potravin z 15 % na 12 %, ale je zatím předčasné hodnotit, zda obchodní řetězce opravdu promítly toto snížení do svých ceníků a v celkovému objemu začaly ceny potravin klesat, nebo přinejmenším nerůst takovým tempem jako v předchozím období. V případě cen zboží se zdá, že podobně jako u potravin měli obchodníci v období Vánoc vyšší cenové požadavky, což v kombinaci s velmi perzistentními tlaky v oblasti služeb zapříčiní, že jádrová inflace se bude pohybovat okolo listopadové hodnoty (3,9 %), výraznější pokles nečekáme.
Ranní okénko - Nezaměstnanost v eurozóně poklesla na rekordní minimum
10.01.2024 Dnešek v jinak nabitém týdnu nenabízí žádná významnější ekonomická data a jak domácí, tak globální investoři budou vyčkávat zejména na čtvrteční výsledek inflace. To totiž vychází údaj z amerického i českého trhu, kde v obou případech prosincová meziroční dynamika nabídne srovnatelné hodnoty jako v listopadu, s možností mírného růstu. Pro ČNB se toho bez ohledu na výsledek příliš nezmění, kdy hlavní pozornost bude směřovat až k hodnotě za leden. U Fedu může být reakce již zítra silnější, kdy investoři i nadále očekávají, že první snížení sazeb přijde již na březnovém zasedání a přikládají tomuto scénáři zhruba 60% šanci. Překvapení ve směru vyšší inflace by patrně vedlo k posunutí odhadů na načasování až na letošní květen.
Ranní okénko - Dostane se průmyslová produkce v Německu konečně do kladných čísel?
09.01.2024 Dnes za několik pár minut zveřejní Ministerstvo práce a sociální věcí prosincové údaje ohledně tuzemské nezaměstnanosti. Podle našeho odhadu by se podíl nezaměstnaných měl zvýšit z 3,5 % na 3,8 %. Tento nárůst je primárně způsoben sezónními vlivy, kdy v zimních měsících dochází ke zvýšení nezaměstnanosti v důsledku úbytku sezónních prací. Dále se začínají projevovat mírně se zhoršující podmínky ve zpracovatelském průmyslu, což již několik měsíců naznačuje report indexu nákupních manažerů (PMI).
Ranní okénko - Tento týden ovládnou data o inflaci
08.01.2024 Druhý lednový týden přinese obvyklou nálož tuzemských dat, kdy dnes vychází čísla ohledně průmyslu a zahraničního obchodu, v průběhu týdne pak dorazí informace o nezaměstnanosti nebo maloobchodu, nejzásadnější informaci ovšem bude představovat čtvrteční výsledek inflace. Čtvrtek bude zásadní i pro vývoj na globálním trhu, kdy v odpoledních hodinách vyjde výsledek inflace i v USA. V obou případech jde ale o prosincové hodnoty, které trh sice bude reflektovat, patrně ale ne s takovou silou, jako ostře očekávané výsledky za leden.
Míra inflace v Turecku v prosinci zrychlila na 64,8 procenta, je nejvýše za rok
03.01.2024 Spotřebitelské ceny v Turecku v prosinci pokračovaly v silném růstu a míra inflace se dostala na roční maximum. Z listopadové hodnoty 61,98 procenta zrychlila na 64,77 procenta, oznámil dnes turecký statistický úřad. Vyšší byly zejména ceny v restauracích a kavárnách, dražší bylo také ubytování. Proti listopadu zlevnily oděvy a obuv. Meziměsíčně ceny v Turecku zpomalily růst na 2,93 procenta.
Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023
31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
Ranní okénko - Ukazatele důvěry naznačí možný ekonomický start příštího roku
20.12.2023 Dnešek patří zejména ukazatelům spotřebitelské důvěry, kdy již před pár minutami vyšel průzkum mezi domácnostmi v Německu. Ten potvrdil mírné zlepšení nálady, stále ale nacházející se hluboko pod historickým průměrem. Srovnatelný vývoj je v odpoledních hodinách očekáván i od průzkumu důvěry v eurozóně. Původní „odraz ode dna“ nabral během léta zpoždění a byl následován opětovným propadem. Nálada je sice dále pod historickým průměrem, v případě celé eurozóny ale již relativně znatelně nad hodnotami naměřenými během roku 2022. To by mělo vést k postupnému oživení spotřeby a možnému rychlejšímu růstu HDP.
Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 20. prosince
20.12.2023 Další růst je omezený, protože úroveň 1,0956 byla otestována, když linie MACD poměrně prudce stoupala od nuly. Ve zbývající části dne se žádný další tržní signál neobjevil.
Ranní okénko - Výhled v Německu na optimismu nepřidal
19.12.2023 Dnešní den nabídne z Evropy pouze finální údaje o listopadové inflaci v eurozóně. Oproti úvodnímu odhadu se neočekává žádná změna. Jádrová inflace by tak měla poklesnout z říjnových 4,2 % na 3,6 % v listopadu a meziroční inflace by se měla snížit z 2,9 % v říjnu na listopadových 2,4 %. Mohlo by se zdát, že 2% inflační cíl je již na dosah, ale cílová rovinka bývá nejtěžší. Důvodem je, že inflace vznikla kombinací nabídkových (růst cen energií, pohonných hmot či problémy v dodavatelských řetězcích) i poptávkových (akumulace úspor během doby covidu, silná domácí poptávka, napjatý trh práce) faktorů, což se odráží na inflačních očekáváních domácností, která zůstávají zvýšená. Zároveň vyprchá efekt zvýšené statistické základny, který působil pozitivně v tomto roce.
Ceny výrobců/PPI, ČR, listopad 2023
18.12.2023 Meziroční růst výrobních cen v průmyslu v listopadu zrychlil z 0,2 % na 0,8 %, což bylo dáno nízkou srovnávací základnou loňského roku, kdy meziměsíčně klesaly ceny energií a ropných produktů.
Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB, šance na snížení sazeb rostou
18.12.2023 Tento týden bude nejzajímavější událost představovat „předvánoční“ zasedání České národní banky. Po mírně holubičích vyjádřeních některých členů bankovní rady se zhruba tři čtvrtiny analytiků (dle dat agentury Bloomberg) přiklánějí k našemu odhadu, že ČNB ve čtvrtek sníží základní sazbu o 25bb. Část analytiků odhadujících stabilitu ale ukazuje, že rozhodnutí opět bude do poslední chvíle nejisté a bez ohledu na rozhodnutí lze očekávat na českém finančním trhu významnější volatilitu jedním či druhým směrem. Z pohledu globálních trhů bude nejdůležitější údaj patrně představovat páteční statistika osobních příjmů a výdajů vycházející ve Spojených státech.
Ranní okénko - Dnes zasedá Fed, změna sazeb není očekávána
13.12.2023 Dnes nejdůležitější událost představuje zasedání Fedu, byť trh takřka nepřipouští možnost, že by mohlo dojít ke změně ve výši sazeb. Na posledních dvou zasedáních rozhodla americká centrální banka o pauze, třetí ponechání sazeb na současných úrovních tak patrně bude možné interpretovat jako definitivní konec utahování měnové politiky. Investoři zároveň doufají, že předseda Fedu Jerome Powell připustí začátek interní diskuze o podmínkách, za kterých by Fed byl ochotný začít v příštím roce snižovat sazby. Patrně nejzajímavější pak bude část aktualizované prognózy týkající se dalšího nastavení sazeb. V poslední prognóze Fed předpokládal, že sazby v letošním roce ještě jednou porostou, v roce 2024 pak následně budou o 50bb klesat. Letošní hike případným nezvýšením sazeb Fed na dnešním zasedání vyloučí, pro příští rok by mohl indikovat rychlejší uvolňování měnové politiky, zhruba v rozsahu 50-75bb.
Ranní okénko - Včera inflace v ČR, dnes v USA
12.12.2023 Dnes dopoledne bude zveřejněn výsledek prosincového průzkumu instituce ZEW týkající se hodnocení aktuální ekonomické situace včetně budoucích očekávání finančními analytiky. I nadále je aktuální ekonomická situace hodnocena velmi negativně, ale pohled se upírá již do dalšího roku a v tomto případě převládá pozitivní nálada. Již v listopadu bylo očekávání ohledně budoucnosti až překvapivě optimistické a v prosinci by dle analytiků měl tento trend pokračovat především v souvislosti s dále klesající inflací, očekávaným uvolněním měnové politiky a také s oživením ekonomické aktivity v Evropě.
Ranní okénko - Tento týden vychází česká a americká inflace, zasedá ECB a Fed
11.12.2023 Tento týden se nese na vlně důležitých ekonomických dat, kdy za několik málo minut dorazí informace o vývoji cen v české ekonomice. To bude představovat poslední zásadní informaci před zasedáním ČNB, které je naplánováno na příští čtvrtek. Globální trhy pak budou vyčkávat na úterní výsledek inflace z americké ekonomiky a středeční zasedání Fedu. Trhy v posledních týdnech začaly zaceňovat brzké a rychlé snižování sazeb, to v aktualizované prognóze ale Fed pravděpodobně nepodpoří, a i nadále bude naznačovat pouze opatrné tempo snižování v příštím roce. Podobné vyznění pak lze očekávat i od čtvrtečního zasedání ECB.
Potraviny v obchodech v Česku dlouhodobě zdražují nejpomaleji ze zemí Visegrádské čtyřky, srovnatelně s Německem. To však nevylučuje, že jsou tuzemští zemědělci a potravináři i tak odběrateli „ždímáni“ více než jinde
06.12.2023 Ceny potravin v Česku v posledních letech rostou pomaleji než v ostatních zemích Visegrádské skupiny. Letos v říjnu byly ceny v obchodech v Česku o 49,6 procenta výše než v průměru v roce 2015. V Polsku za stejnou dobu potraviny podražily o 61 procent, na Slovensku o 61,1 procenta, a v Maďarsku dokonce o 96,9 procenta. V Evropské unii jako celku to bylo o 41,6 procenta, v Německu pak o 45,8 procenta a v Rakousku o 34,4 procenta. Údaje vyplývají ze statistiky Eurostatu.
Ranní okénko - ECB se nedaří ukotvit inflační očekávání
05.12.2023 Dnešní den přinese zajímavé údaje zejména z eurozóny. Nejprve bude zveřejněn výsledek inflačních očekávání, kdy se domácnosti domnívají, že inflace za 3 roky bude dosahovat výše 2,5 %. Evropskou centrální banku ovšem můžou znervózňovat vyšší inflační očekávání na horizontu 12 měsíců. V září došlo k jejich výraznému zvýšení z 3,5 % na 4 % a v říjnu se očekává jen mírná korekce, a to na 3,8 %. Neukotvená inflační očekávání můžou bránit dosažení inflačního cíle, čehož se obává mimochodem i ČNB. O hodinu později budou publikovány říjnové ceny výrobců, které by dle trhu měly meziměsíčně vzrůst o 0,2 %. V meziročním srovnání po srpnu a září, kdy ceny padaly více než dvouciferným tempem, by se ceny měly snížit o 9,5 %.
Inflace v Turecku v listopadu vzrostla k 62 procentům, dražší je hlavně bydlení
04.12.2023 Míra inflace v Turecku v listopadu obnovila růst a dostala se na 61,98 procenta, což je letošní maximum. Ve své zprávě to dnes uvedl turecký statistický úřad. V říjnu byla inflace na 61,4 procenta a nepatrně se snížila z 61,5 procenta v září. Relativně slabé výkyvy a fakt, že už se ceny několik měsíců výrazně nezvyšují, svědčí podle ekonomů o tom, že opatření turecké centrální banky začínají zabírat.
Ranní okénko - Dnešní výsledek mezd může ovlivnit rozhodování ČNB
04.12.2023 Tento týden dorazí na finanční trh zajímavá ekonomická data z tuzemské ekonomiky, kdy již za několik málo minut vyjde výsledek ohledně vývoje mezd ve třetím čtvrtletí letošního roku. V průběhu týdne dorazí také informace o maloobchodních tržbách, vývoji průmyslu a zahraničním obchodu nebo také z trhu práce. Trh práce pak bude hrát zásadní roli i pro globální trh, byť v tomto případě ten americký. V závěru týdne dorazí tradičně měsíční čísla z trhu práce, dílčí údaje ale budou přicházet již v průběhu týdne. Z eurozóny bude tento týden stát za pozornost vývoj inflačních očekávání, kde ECB netají obavy ohledně ukotvování na vyšších úrovních. Pro českou ekonomiku pak bude důležitý i výsledek průmyslové produkce v Německu.
Ranní okénko - Zápis ze zasedání Fedu přinese další nápovědu
21.11.2023 Dnes je hlavní ekonomickou událostí zveřejnění zápisu z posledního měnově-politického zasedání Federálního rezervního systému. Na tom se minule rozhodlo o stabilitě sazeb, ačkoliv varianta dalšího zpřísnění měnové politiky byla rovněž na stole. Na následné tiskové konferenci guvernér Jerome Powell naznačil, že v případě potřeby je bankovní rada připravena zvýšit sazby na dalším zasedání (13.12.2023).
Ranní okénko - Tento týden vycházejí zápisky ze zasedání Fedu a PMI
20.11.2023 Investoři vyhlížejí relativně poklidný týden, a to alespoň z pohledu přicházejících ekonomických dat. Z globálního pohledu má tento týden potenciál rozhýbat trhy zejména zápis z posledního zasedání Fedu, pro eurozónu budou zajímavá především „měkká data“ vycházející v závěru týdne. Z Česka tento týden dorazí pouze páteční konjukturální průzkum a určité uklidnění by tak mohl zaznamenat i kurz koruny.
Inflační tlaky odeznívají
16.11.2023 „Říjnový vývoj cen výrobců potvrzuje odeznívání inflačních tlaků v české ekonomice. Ceny průmyslových výrobců se meziročně zvýšily pouze o 0,2 %. Jejich meziroční růst již několik měsíců brzdí – v září meziročně stouply o 0,8 %. To je dobrá zpráva, pokud se díváme na další vývoj inflace. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že za zmírňováním výrobní inflace stojí i nepříliš pozitivní faktory – klesají objem nových zakázek, a tedy klesající poptávka, která tlačí na ceny výrobců. Český průmysl totiž již několik měsíců dusí upadající domácí i zahraniční poptávka a pokles objemu nových objednávek. V září hodnota nových zakázek meziročně klesla o 5,2 %,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
Ceny výrobců/PPI, ČR, říjen 2023
16.11.2023 Meziroční růst výrobních cen v průmyslu v říjnu poměrně výrazně zpomalil a ceny vzrostly v meziročním vyjádření jen nepatrně.
Ranní okénko - Fed s vysokou pravděpodobností sazby již nezvýší
16.11.2023 Dnes zveřejní Český statistický úřad ceny výrobců za měsíc říjen. Tlaky na straně nabídky i nadále odeznívají, kdy v meziměsíčním srovnání očekáváme růst cen průmyslových výrobců o 0,6 % a meziročně o 1,0 %. Kvůli slabému odbytu výroba firem ve většině odvětví klesá, proto i v menší míře nakupují vstupy, což se promítá i na prodejních cenách. Firmy navíc ve vyšší míře přistupují k slevovým nabídkám, aby dokázaly své zboží prodat.
Ekonomický kalendář: Projev centrálních bankéřů v centru pozornosti 📌
09.11.2023 Dnešní makrokalendář je poměrně nabitý. V první části dne měli investoři možnost seznámit se s údaji o čínské inflaci za říjen. Celkově se ukázalo, že zpráva byla víceméně v souladu s očekáváním. Inflace spotřebitelských cen dosáhla -0,2 % meziročně, což bylo o něco méně než očekávaných -0,1 % meziročně. Mezitím ceny výrobců (PPI) meziročně klesly o -2,7 % oproti prognózovanému údaji -2,6 %.
Ranní okénko - Dnes dorazí výsledek nezaměstnanosti, změnu neočekáváme
08.11.2023 Dnes z tuzemských dat vychází údaj o vývoji nezaměstnanosti během října, kde očekáváme stagnaci na úrovni 3,6 %. Z USA významnější ekonomická data nedorazí, ve večerních hodinách ale budou investoři sledovat projev předsedy Fedu Powella. Z Evropy přijde pouze informace o inflačních očekávání v eurozóně spolu se zpřesněným výsledkem říjnové inflace v Německu. V rámci regionu pak bude zajímavé odpolední zasedání polské centrální banky, kde očekáváme další snížení sazeb o 25bb, kterým by se úroková sazba dostala ze současných 5,75 % na 5,50 %.
Klíčové události 7. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
07.11.2023 V úterý nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich nebude důležitá. V centru pozornosti bude německá průmyslová výroba a ceny výrobců v eurozóně. Spojené státy mezitím zveřejní údaje o dovozu a vývozu. Ve všech případech jde o relativně nevýznamné zprávy, které dokážou trh posunout maximálně o 10–20 pipů. Proto neočekáváme, že by makroekonomické pozadí výrazně ovlivnilo pohyb obou měnových párů. S největší pravděpodobností nás čeká další obchodní den s nízkou volatilitou a omezeným pohybem, což v posledním měsíci trend.
Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB
23.10.2023 Nejdůležitější událostí tohoto týdne je zasedání ECB a očekává se, že bankovní rada ponechá sazby na stávajících úrovních. Tento postup naznačili představitelé ECB po svém zářijovém zasedání a příchozí ekonomická data nás v tomto přesvědčení utvrzují. Především výrazně poklesla jak meziroční inflace (z 5,2 % v srpnu na 4,3 %), tak i jádrová inflace (z 5,3 % na 4,5 %). Ve Spojených státech amerických bude publikován prvotní odhad HDP za 3.Q, kdy se očekává další silný výkon tamní ekonomiky. Tento týden nabídne také výsledky indexů nákupních manažerů ze zahraničí. V České republice vyjde konjunkturální průzkum včetně spotřebitelské a podnikatelské důvěry.
Ranní okénko - Ceny výrobců v Německu opět výrazně poklesnou
20.10.2023 Tento týden uzavřou ceny výrobců v Německu za září. Po výrazném meziročním poklesu v srpnu (-12,6 %) se očekává ještě razantnější pokles (-14,1 %), který by byl vůbec tím největším v historii našeho západního souseda. V meziměsíčním vyjádření je predikován růst o 0,4 %, což je podobné tempo jako v srpnu (0,3 %). Byl by to třetí meziměsíční nárůst v tomto roce, ve zbývajících měsících jsme evidovali deflaci u cen výrobců. Rovněž bude zveřejněna statistika nově zaregistrovaných aut v Evropské unii, což nám přinese dílčí informaci o výkonu ekonomiky. Dosavadní tempo registrací nových aut v tomto roce bylo v meziročním vyjádření dvouciferné i vzhledem k dodavatelským problémům v minulém roce v návaznosti na energetickou krizi, ale i na pandemickou krizi.
BREAKING: Index spotřebitelských cen ve Spojeném království mírně vyšší, než se očekávalo. GBPUSD se pohybuje směrem vzhůru
18.10.2023 Údaje o CPI ve Spojeném království: 6,7 % oproti očekávaným 6,6 % a předchozím 6,7 %. Jádrový index CPI ve Spojeném království: 6,1 % oproti očekávaným 6 % a předchozím 6,2 %.
Ranní okénko - Cenové tlaky na straně nabídky dále polevují
17.10.2023 Dnešní den bude tím nejnabitějším v tomto týdnu, když bude nejdříve v Německu zveřejněn výsledek průzkumu instituce ZEW týkající se hodnocení aktuální ekonomické situace včetně budoucích očekávání finančními analytiky. Současná ekonomická situace je hodnocena stále velmi negativně, kdy trh očekává nejhorší výsledek v rámci tohoto roku a není se čemu divit, jelikož všechny významné instituce predikují v letošním roce pokles německé ekonomiky jako jediné z vyspělých ekonomik. Budoucnost je sice vnímána pozitivněji, jelikož by v příštím roce mělo dojít k oživení největší evropské ekonomiky, ale bude opravdu velmi pozvolné. Rizika jsou značná, německá ekonomika stojí před velkými výzvami a je otázkou, jak se s nimi naši západní sousedé vypořádají, což vzhledem k provázanosti s naší ekonomikou budeme v České republice se zájmem pozorovat.
Ceny výrobců/PPI, ČR, září 2023
16.10.2023 Meziroční růst výrobních cen v průmyslu se v září vrátil ke zpomalení, jež bylo o něco výraznější, než očekával finanční trh.
Wall Street jede na vlně: Pohled na reakci trhu na kroky Fedu a pokles výnosů dluhopisů
12.10.2023 Hlavní indexy z Wall Street vykazovaly po dynamické středeční obchodní seanci růst. Hlavním bodem zájmu bylo zveřejnění zápisu ze zasedání Federálního rezervního systému – vyplynul z něj opatrný pohled tvůrců politiky, který ovlivnil očekávání investorů ohledně sazeb.
Ranní okénko - Další cut v Polsku
05.10.2023 Dnešní den nabídne pouze každotýdenní přehled o počtu jak nových tak pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech amerických. Tato data jsou spíše komplementárního charakteru, kdy pozornost investorů se upíná spíše ke včerejším a zítřejším údajům přesněji popisujícím situaci na americkém trhu práce, který je americkou centrální bankou pečlivě pozorován.
Výrobní ceny v Německu klesly nejvíce od začátku záznamů v roce 1949
20.09.2023 Výrobní ceny v Německu v srpnu klesly nejvíce od začátku záznamů v roce 1949. Meziročně se snížily o 12,6 procenta, uvedl dnes německý statistický úřad. Analytici s takovým vývojem cen počítali. Zpráva podnítila naděje na další zmírnění inflace v největší evropské ekonomice, vzhledem k tomu, že ceny výrobců se později zpravidla promítají do cen pro spotřebitele.
Ceny výrobců/PPI, ČR, srpen 2023
18.09.2023 Výrobní ceny v průmyslu vykázaly v srpnu mírné zrychlení svého meziročního růstu: šlo o první zrychlení od loňského září, přičemž lze předpokládat, že roli zde sehrál vývoj cen rafinovaných ropných produktů a koksu.
Ranní okénko - Tento týden zasedá Fed, v ČR dnes vycházejí ceny výrobců
18.09.2023 Tento týden je o hlavní ekonomické události jasno. Ve středu zasedá americká centrální banka, která s největší pravděpodobností ponechá sazby na současné úrovni. Zajímavější proto bude doplňující komentář spolu s aktualizovanou prognózou. Vzhledem k lepším ekonomickým datům z posledních měsíců lze očekávat výraznou revizi letošního růstu HDP směrem vzhůru, o něco níže by naopak mohla zamířit prognóza na jádrovou inflaci. Přesto je pravděpodobné, že v rámci „dot-plotu“ zůstane pro letošní rok narýsován ještě jeden hike, tak aby si Fed zachoval flexibilitu a otevřené možnosti pro listopadové zasedání.
EUR/USD ustupuje, dolar roste na základě pozitivních ekonomických dat
15.09.2023 Na konci týdne se americkému dolaru podařil návrat na scénu a popostrčil zpět svůj evropský protějšek. Euro v reakci na rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) o úrokových sazbách výrazně oslabilo. Analytici však očekávají postupné oživení eura, které se v současnosti snaží dostat ze svých minim.
Ranní okénko - ECB se rozhodla nakonec pro hike
15.09.2023 Závěr týdne nabídne aktuální spotřebitelské nálady ve Spojených státech amerických pomocí indexu University of Michigan včetně inflačních očekávání v krátkodobém (1 rok) i dlouhodobém (5-10 let) horizontu. Trh očekává, že spotřebitelská nálada bude i nadále optimistická a inflační očekávání zůstanou neměnná, tedy za 1 rok se bude inflace pohybovat okolo 3,5 % a za 5 až 10 let na úrovni 3 %. Z USA dorazí ještě údaje o průmyslové výrobě, kde by mělo dojít v meziměsíčním srovnání k nárůstu v srpnu pouze o jednu desetinu, zatímco v červenci stoupla o 1 %.
Ranní okénko - Dnes rozhoduje ECB
14.09.2023 Ekonomický svět se po včerejší zprávě o americké inflaci obrací do Evropy, kde dnes zasedá bankovní rada ECB a její rozhodnutí není předem jasné. Depozitní sazba aktuálně činí 3,75 % a měnovou politiku ECB tak lze označit jako poměrně restriktivní. Nicméně inflace v eurozóně je stále vysoká a k inflačnímu cíli nesměřuje dostatečně rychle, což připouští i samotná Evropská centrální banka. Z tohoto pohledu by se zdálo, že ECB přistoupí k dalšímu zvýšení sazeb, na druhé straně je tu horší ekonomický výkon eurozóny jak v tomto roce, tak i pesimističtější predikce pro rok následující. Zároveň nejde opomenout ani aktuální podmínky financování, za kterých si státy půjčují na světových trzích, což se týká především států velmi zadluženého jižního křídla eurozóny. ECB tak stojí před nelehkým rozhodnutím.
Ranní okénko - Dnes trhy může rozhýbat výsledek americké inflace
13.09.2023 O vrcholu dnešního ekonomického kalendáře je jasno. V odpoledních hodinách dorazí na trh informace o srpnovém vývoji cen ve Spojených státech. V případě meziroční inflace je očekáván opětovný nárůst, kdy medián trhu počítá s 3,6 % (3,2 % v červenci), růst by inflace měla i v meziměsíčním srovnání (0,6 % po 0,2 % v červenci). Důvodem růstu jsou především ceny pohonných hmot, které během srpna výrazněji rostly.
Ranní okénko - Tempo dezinflace se v srpnu mírně zadrhlo
12.09.2023 Dnešní den je z pohledu ekonomických dat tím nejméně zajímavým v tomto týdnu. Pouze v Německu vychází ZEW index, pomocí kterého je vyjádřeno, jak analytici hodnotí aktuální ekonomickou situaci a také, jaké mají očekávání ohledně budoucnosti. Trh očekává, že aktuální situace bude hodnocena ještě hůře než v předchozích měsících. A není se úplně čemu divit, protože většina příchozích dat v poslední době naznačuje, v jakých obtížích se největší evropská ekonomika nachází. Můžeme zmínit například průmyslovou výrobu, maloobchod či tovární objednávky, tyto všechny dílčí ukazatele skončily s horším výsledkem, než bylo predikováno. Co se týká budoucnosti, tak trh zatím nevidí bod, kdy by se německá ekonomika odrazila k lepším zítřkům a vnímání trhu tak zůstává nadále značně pesimistické.
Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB, vychází americká a česká inflace
11.09.2023 Tento týden vychází větší množství zásadních ekonomických dat, v čele s americkou a českou inflací, nejistý výsledek nabídne i čtvrteční zasedání ECB. Trh dává hiku necelou 40% šanci, v případě analytiků jsou odhady rozděleny zhruba na půl. Fed zasedá až příští týden, kromě výsledku inflace bude hledět mj. i na údaj o maloobchodních tržbách, který vychází tento týden ve čtvrtek. Šance na hike jsou ale v případě americké centrální banky podstatně menší a takové rozhodnutí by představovalo zásadní překvapení.
Ranní okénko - Průmyslová produkce se již může nacházet v poklesu
06.09.2023 Dnes pokračuje tuzemský ekonomický kalendář červencovými daty o průmyslu a zahraničním obchodu, kdy oba údaje vychází již za několik málo minut. S největší pravděpodobností se obě informace obejdou bez reakce trhu, kdy investoři tento set dat obvykle nechávají bez povšimnutí. Z eurozóny v dopoledních hodinách dorazí statistika maloobchodu, která by měla ukázat mírný meziměsíční pokles udržující meziroční tempo i nadále v záporných číslech.
Ranní okénko - Ceny výrobců klesají i v Německu
22.08.2023 Ani dnešek není nabitý ekonomickými údaji, a tak se dozvíme pouze dílčí výsledek z nemovitostního trhu ve Spojených státech amerických, a to konkrétně o prodeji existujících domů. Meziměsíčně se očekává, že v červenci bylo prodáno podobné množství již existujících domů jako v červnu (4,15 mil.), ale oproti červenci předchozího roku by mělo dojít k poklesu o více než 600 tis. Výsledek napoví, v jaké kondici se nachází tamní nemovitostní trh, který společně s trhem práce táhnul inflaci do této doby nahoru.
Překlopí se pokles cen zemědělské produkce na pulty obchodů?
16.08.2023 „Ceny zemědělských výrobců klesly meziročně o 14,3 %. Jde o třetí výrazný pokles v řadě a současně o významnou změnu trendu ve vývoji cen zemědělských komodit, neboť minulý rok v létě dosahoval růst těchto cen až 40 %. Teprve letos v květnu došlo poprvé po více než dvou letech nepřetržitého meziročního růstu k poklesu indexu cen zemědělských výrobců. Ceny výrobců se „propisují“ do cen v obchodech se zpožděním a ovlivňují je i další faktory, nicméně první signály, že ušetří i spotřebitelé, se již objevují. V červenci totiž zbrzdil růst cen potravin, když spotřebitelské ceny meziměsíčně poklesly o 0,8 %. Právě to je jeden z faktorů, který přispívá k pozvolnému krocení inflace u nás,“ komentuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
Ceny výrobců/PPI, ČR, červenec 2023
16.08.2023 Výrobní ceny v průmyslu vykázaly v červenci další zpomalení svého meziročního růstu a ceny v zemědělství dále prohloubily svůj dvouciferný meziroční pokles.
Ranní okénko - Ruská centrální banka reaguje na další pád rublu
16.08.2023 Dnes bude zveřejněn jediný údaj tohoto týdne, který se týká České republiky, a to ceny průmyslových výrobců. Meziměsíčně očekáváme obdobný pokles jako při předchozím srovnání (-0,3 %), zatímco trh se kloní k mírně nižšímu poklesu (-0,1 %). Růst v meziročním srovnání by podle nás měl znovu zpomalit, tentokrát z 1,9 % na 1,3 % oproti trhu, který předpovídá pokles na 1,5 %. Cenové tlaky na straně nabídky by tak měly dále ustupovat i vzhledem ke zlepšení v dodavatelsko-odběratelských řetězcích. Zároveň firmy rozpouštějí své zásoby, které z důvodu poklesu cen nemá opodstatnění dále držet. Rovněž klesají nebo nerostou tak rychle některé komodity, takže výrobci nepropisují v takové míře zvýšené náklady opětovně do cen svých výstupů.
Ranní okénko - Vyhlídky v Německu zůstávají pesimistické
15.08.2023 Dnes dopoledne se dozvíme nejnovější výsledky průzkumu pomocí indexu ZEW v Německu. V případě aktuálního hodnocení ekonomické situace u našeho západního souseda se očekává další meziměsíční zhoršení a není se čemu divit, protože podobně jako českou tak ani největší evropskou ekonomiku se zatím nepodařilo nastartovat.
Aktuální prognóza pro GBP/USD na 14. 8. 2023
14.08.2023 Nejen, že inflace ve Spojených státech rostla rychleji, než se předpokládalo, ale také se zrychlilo tempo růstu cen výrobců z 0,2 % na 0,8 %. Zatímco index výrobních cen měl vzrůst z 0,1 % na 0,7 %. Takže je zde také revize předchozích dat směrem nahoru. Vzhledem k tomu, že ceny výrobců do značné míry slouží jako předstihový indikátor samotné inflace, bude nadále růst. Federálnímu rezervnímu systému tak nezbývá nic jiného než pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Zatím se nemluví o tom, že k dalšímu zvýšení dojde během nadcházejícího zasedání Federálního výboru pro volný trh v září. Vše se omezuje na spekulace, že k prvnímu snížení sazeb dojde až ve druhé polovině příštího roku. Ale i to stačilo k tomu, aby dolar posílil. Trh také zareagoval na nejnovější data a nyní čeká menší stagnace kvůli prázdnému ekonomickému kalendáři.
Ranní okénko - Tento týden dorazí tuzemské ceny výrobců a americké maloobchodní tržby
14.08.2023 Tento týden bude mezi nejzajímavější globální ekonomická data patřit statistika maloobchodních tržeb ze Spojených států, informace z amerického průmyslu nebo zápis z posledního zasedání Fedu. Tato trojkombinace poskytne nejaktuálnější pohled na probíhající vývoj americké ekonomiky a nabídne také nápovědu k rozhodnutí Fedu na nejbližším zasedání (20. září). Data z minulého týdne šla oběma směry, kdy na jedné straně nižší výsledek meziroční inflace v kombinaci s ustupujícími inflačními očekáváními nahrávají více holubičímu přístupu Fedu.
Forex: Americký dolar na závěr týdne mírně roste
11.08.2023 Americký dolar dnes mírně posiluje. Zpráva o vývoji výrobních cen v USA poslala vzhůru výnosy státních dluhopisů, což podpořilo americkou měnu. Růst však brzdí očekávání, že centrální banka USA (Fed) je blízko konce zvyšování úrokových sazeb.
Forex: Pohyb koruny pod 24,20 EUR/CZK měl jepičí život
11.08.2023 Koruna včera reagovala pozitivně na americká inflační čísla a pak na slábnoucí dolar, díky čemuž se podívala pod hladinu 24,20 EUR/CZK. Tento posun však měl jepičí život a díky obratu nálady na hlavních trzích ve směru vyšší averze k riziku nakonec česká měna zisky neudržela. Naopak na výsledek tuzemské inflace, která skončila dle očekávání, koruna výrazněji nereagovala. Dnešní makro kalendář je v Česku prázdný, impuls však může opět přijít ze Spojených států, kde je na pořadu dne výsledek PPI (ceny výrobců).
Forex: Americká inflace bez překvapení
11.08.2023 Bedlivě sledovaná a očekávaná čísla o americké inflaci za červenec se obešla bez zásadnějších překvapení. Meziročně ceny rostly o 3,2 % a meziměsíčně o 0,2 %, přičemž hlavní položkou v tomto směru byly ceny bydlení (+0,4 % m/m). Jádrová inflace dosáhla 4,7 % meziročně a 0,2 % meziměsíčně. Eurodolar tedy z titulu inflace neměl důvody k výraznějším pohybům a zůstává poblíž hranice 1,1000.
Ranní okénko - Základní sazba zůstane na 7 %, ale jak to bude dál?
03.08.2023 Na tiskové konferenci po minulém zasedání bankovní rady České národní banky prohlásil její guvernér Aleš Michl, že dnes se bude rozhodovat o stabilitě či zvýšení úrokových sazeb. Na základě příchozích dat a postupu bankovní rady v posledních 12 měsících nelze očekávat nic jiného než stabilitu.
Ranní okénko - Projeví se další meziroční pokles cen v zemědělství na pultech supermarketů?
20.07.2023 Statistika cen výrobců po České republice vyjde tentokrát v Německu. U našeho západního souseda ceny meziměsíčně opět poklesly (o 0,3 %), ale méně než v květnu (o 1,4 %). V meziročním srovnání se očekává stagnace. To by se mělo projevit na budoucím inflačním vývoji, a to přestože v červnu došlo k mírnému nárůstu cenové hladiny, nicméně to bylo způsobeno ukončením některých státních opatření zavedených v minulém roce.
Zpomalení růstu cen: Průmysl a zemědělství ukazují cestu k nižší inflaci
19.07.2023 „Růst cen v průmyslu dále brzdí. Podle červnového indexu byly ceny výrobců meziročně vyšší o 1,9 %, což je v porovnání s květnem poměrně výrazné snížení růstové dynamiky. A co je podstatné – jde již o deváté zpomalení meziročního růstu v řadě. Lze očekávat, že degresivní charakter růstu cen v průmyslu bude ve druhém pololetí ještě výraznější,“ uvedl komentuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
Ceny výrobců/PPI, ČR, červen 2023
19.07.2023 Výrobní ceny v průmyslu vykázaly v červnu další zpomalení svého meziročního růstu, ceny v zemědělství prohloubily svůj dvouciferný meziroční pokles.
Ranní okénko - Americká ekonomika zpomaluje, trh čeká poslední hike
19.07.2023 Dnes přichází jediný tuzemský zápis do ekonomického kalendáře, kdy vychází statistika cen ve výrobě. V případě průmyslu očekáváme další pokles, který by dostal meziroční dynamiku do blízkosti nuly. To by pak potvrdilo pokračující desinflační pokles, který navzdory stále vysoké inflaci teoreticky otevírá prostor pro snižování sazeb ze strany ČNB. Ostatně první vlaštovku v tomto směru již včera vypustila viceguvernérka Eva Zamrazilová, která před parlamentním výborem uvedla, že měnové podmínky jsou dostatečně utažené a otázkou je, kdy začít s uvolňováním měnové politiky. Zároveň zmínila, že očekává další oslabování koruny, na což domácí měna reagovala oslabením vůči euru o 0,5 % na 23,85 EUR/CZK.
Ranní okénko - Maloobchod v USA roste, ale jak ještě dlouho?
18.07.2023 V USA dnes vyjdou data týkající se maloobchodu a průmyslové výroby. V důsledku slevových nabídek by prodej aut měl maloobchodní tržby táhnout nahoru a ty by tak měly vykázat ve srovnání s květnem nárůst o 0,5 %. Nicméně ve druhé polovině roku se dá očekávat zpomalení v tomto segmentu. To průmyslová výroba by měla už v červnu stagnovat a ani její výhled do budoucna není příliš optimistický. V obou těchto ukazatelích by mělo dojít ke zhoršení, jelikož Fed na svém dalším zasedání po „pauze“ pravděpodobně opět zvýší základní úrokovou sazbu, což by se mělo projevit v nižší spotřebě domácností a v nižším množství firemních objednávek. Mělo by se ovšem jednat o poslední navýšení ze strany Fedu v tomto roce, protože zatím někde daleko za obzorem se začíná objevovat hrozba ekonomické recese, tudíž se nejspíše začne diskutovat o možném začátku postupného snižování základní úrokové míry.
Ranní okénko - Tento týden vyjde české PPI, americké tržby a průmysl
17.07.2023 Tento týden přinese jediný významnější zápis do tuzemského ekonomického kalendáře v podobě červnových cen ve výrobě. Zde by měl pokračovat desinflační proces, který se z výrobního řetězce bude dále přelévat do zpomalujícího růstu spotřebitelských cen. V USA bude kromě rozjíždějící se výsledkové sezóny k dispozici i více ekonomických dat, v čele s červnovými maloobchodními tržbami a průmyslovou výrobou. Postupně lze očekávat útlum maloobchodních tržeb v sektorech více citlivých na úrokové sazby, jako je například prodej automobilů. Z Evropy bude stát za pozornost vývoj spotřebitelské důvěry v eurozóně, z širšího pohledu pak může zaujmout i čtvrteční zasedání turecké centrální banky, která po personálních změnách znovuobnovila cyklus zvyšování sazeb.
Ranní okénko - Čeká nás zpráva nejvyšší důležitosti - vývoj české inflace
13.07.2023 Den D je tady. Český statistický úřad dnes zveřejní, jak se vyvíjí tuzemská inflace. Na tuto zprávu čeká český národ s vírou, že se konečně dostaneme pod bájnou hranici 10 %. Na základě naší predikce očekáváme, že se to podaří ale jen velmi těsně. Meziroční inflace v červnu podle nás bude činit 9,7 % a pohled dalších hráčů na trhu je velmi podobný. Hlavním důvodem je vysoká srovnávací základna a rovněž klesající ceny komodit, jako jsou pohonné hmoty, elektrická energie či zemní plyn, které v důsledku války na Ukrajině výrazně stouply. Také růst cen služeb a zboží zvolní, což se projeví ve zpomalení jádrové inflace. V meziměsíčním srovnání se předpokládá nárůst o 0,3 %, zatímco naše prognóza počítá s růstem ještě o jednu desetinu vyšším. Během dneška budou publikovány také ceny výrobců v USA a průmyslová výroba v eurozóně.
Ranní okénko - Inflace konečně pod 10 %? Pokud ano, jak moc?
10.07.2023 Nový týden bude plný zajímavých dat a bezesporu těmi nejzajímavějšími budou nejnovější údaje o inflaci. Nejprve bude zveřejněna červnová inflace v Německu, kde se očekává zastavení dezinflačního trendu v meziměsíčním i meziročním srovnání. O den později budou vydány nejaktuálnější informace o inflaci v USA. Zde by v meziměsíčním srovnání sice mělo dojít k mírnému nárůstu, ale meziročně by měla i nadále inflace klesat, a to až k hranici 3 %. I jádrová inflace bude pravděpodobně nižší, ale snižuje se pomalejším tempem a zároveň zůstává vyšší než celková inflace.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 6. 7. 2023
06.07.2023 Nebylo překvapením, že konečná data o číslech Indexu nákupních manažerů z Evropy dopadla hůře než prognózy. Investoři byli na tento výsledek obecně připraveni. Co ale skutečně mělo dopad na trh, byl index cen výrobců. Ceny výrobců meziročně klesly o 1,5 %. A to znamená, že inflace bude nadále klesat. To stačí k oslabení jednotné měny, která po těchto zprávách začala klesat. Nejděsivější ale je, že Evropská centrální banka pokračuje v přísné měnové politice a hodlá pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Zatímco dynamika inflace naznačuje potřebu trochu jiné politiky.
Další meziměsíční pokles cen průmyslových výrobců
16.06.2023 Ceny průmyslových výrobců v květnu klesaly o 0,8 % ve srovnání s měsícem dubnem, což je o trochu nižší tempo než v předchozím meziměsíčním srovnání. Meziročně došlo k nárůstu o 3,6 %. V sektoru zemědělství došlo k výraznému poklesu cen jak v meziměsíčním (-5,2 %) tak v meziročním (-10,2 %) srovnání. Ceny zemědělských výrobců v meziročním srovnání klesly poprvé po více než dvou letech. Naopak ceny stavebních prací vzrostly v meziměsíčním (0,3 %) i meziročním (6,9 %) srovnání. V případě cen tržních služeb pro podniky se meziměsíčně ceny nezměnily a meziročně došlo k nárůstu o 6,2 %.
Ceny výrobců/PPI, ČR, květen 2023
16.06.2023 Výrobní ceny v průmyslu vykázaly v květnu další výrazné zpomalení svého meziročního růstu, ceny v zemědělství se vydaly k prudkému meziročnímu poklesu.
Ranní okénko - ECB podle očekávání zvýšila sazby o 25bb
16.06.2023 Před pár minutami z tuzemské ekonomiky již dorazil poslední zajímavější údaj před zasedáním ČNB v příštím týdnu. Jde o ceny výrobců, které během května v průmyslu klesaly meziměsíčně o 0,8 % (+3,6 % r/r) a o něco nižší než tržní odhad potvrzuje dosavadní očekávání, že centrální banka opět zvolí cestu stability sazeb. Z globální ekonomiky bude dnes zajímavý americký index michiganské univerzity ohledně nálady spotřebitelů. Očekáván je mírný nárůst. Součástí je i vývoj inflačních očekávání, které i v dlouhodobém horizontu 5-10 let patrně setrvají na vyšších úrovních poblíž 3 %.
Forex: Perzistentní jádrová inflace nahrává dalšímu růstu sazeb v eurozóně
16.06.2023 Kromě dozvuků zasedání Fedu a ECB dnes v eurozóně bude sledováno zveřejnění finální květnové inflace, která by měla být potvrzena na 6,1 % y/y. Celková cenová dynamika tak sice od říjnového vrcholu (10,6 % y/y) již viditelně zpomalila, jádrová inflace ale podobné snížení jako v květnu zřejmě v dalších měsících nezopakuje. Cyklus zvyšování úrokových sazeb ze strany ECB tak podle nás ještě bude pokračovat. U tuzemských cen průmyslových výrobců očekáváme, že v květnu meziměsíčně znovu poklesly. Inflační tlaky ve výrobní sféře tak s přispěním nižších nákladů a slabší poptávky dále odeznívaly.
Evropská centrální banka zvýšila úrokové sazby, bude s tím pokračovat i v létě
15.06.2023 Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 4 %. V rámci aktuálního cyklu zpřísňování měnové politiky jde teprve o druhé standardní zvýšení sazeb. Od července minulého roku až do letošního března totiž ECB sazby zvyšovala vždy o 50 nebo 75 bazických bodů. Dnešní rozhodnutí ECB bylo poměrně předvídatelné a široce očekávatelné. Mimo jiné právě proto, že centrální banka snížila tempo zpřísňování měnové politiky už na svém květnovém zasedání, po kterém ale zároveň dala jasně najevo, že ve zvyšování sazeb bude nadále pokračovat.
Ranní okénko - ECB s vysokou pravděpodobností dnes znova zvýší základní úrokovou sazbu o 25bb
15.06.2023 Po včerejším zasedání americké centrální banky se pozornost trhů přesouvá k ECB. Je více než pravděpodobné, že evropská centrální banka opět zvýší základní úrokovou sazbu o 25bb, a to přestože meziroční míra inflace v eurozóně v květnu zpomalila na 6,1 % ze 7 % v dubnu. To je ale stále velmi daleko od 2% inflačního cíle ECB, která tak bude chtít vyslat jasný signál, že její hlavní prioritou je pokles inflace a návrat k cenové stabilitě. Dále ECB zveřejní svou aktualizovanou prognózu o dalším směřování ekonomiky eurozóny, která pravděpodobně nabídne korekci v případě inflace a zlepšení u ekonomického růstu. To znamená, že se již může blížit konec dalšího zpřísňování monetární politiky ECB.
Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones klesl o 0,68 %
15.06.2023 Obchodníci věnovali pozornost i makroekonomickým statistikám pro zemi. Ceny výrobců v USA meziročně stouply o 2,8 % při očekávaném růstu o 2,9 % a v meziměsíčním vyjádření klesly o 0,3 % při prognóze poklesu o 0,1 %.
Ranní okénko - Dnes vychází data z průmyslu a zahraničního obchodu
06.06.2023 Dnes ráno vyjdou další data z tuzemské ekonomiky, kdy konkrétně půjde o dubnovou průmyslovou produkci a bilanci zahraničního obchodu. V případě průmyslu očekáváme mírný pokles, zahraniční obchod by pak měl setrvat v kladných číslech. Kromě dat z české ekonomiky bude sledován i výsledek německých továrních objednávek, kde je po dvouciferném březnovém propadu očekáván nárůst. Z eurozóny dorazí statistika maloobchodních tržeb s tržním očekáváním mírného meziměsíčního růstu.
Forex: Koruna atakovala hranici 23,70 EUR/CZK
19.05.2023 Koruna během včerejší obchodní seance opět mírně ztrácela, když atakovala hranici 23,70 EUR/CZK. České měně se evidentně nelíbí posilující dolar (navzdory solidní náladě na akciových trzích), kterému včera dodal impuls jestřábí komentář Fedu. Z pohledu domácích makro čísel stojí za zmínku včera publikované ceny výrobců za duben – zatímco v průmyslu došlo k meziměsíčnímu poklesu o 1,2 %, v zemědělství to bylo o 3,3 %. Růst cen naopak pokračuje v sektoru tržních služeb (+1,4 %). Celkově jsou dle nás tato čísla v souladu s pokračujícím poklesem celkové inflace (zejména díky levnějším energiím), zatímco jádrové inflační tlaky zůstanou nadále relativně setrvačné.
Ranní okénko - Červnový hike Fedu není vyloučen
15.05.2023 Po první polovině května plné ekonomických dat hlásí kalendář na tento týden zvolnění. V Česku budou jediný zápis představovat ve čtvrtek zveřejněné ceny výrobců. Ze sousedního Německa bude kromě pátečních cen výrobců zajímavý zejména zítra zveřejňovaný ZEW index. V USA pak největší naději na rozpohybování trhu mají rovněž v úterý zveřejňované maloobchodní tržby. Ještě v pátek dopoledne byl trh takřka ze 100 % přesvědčen, že Fed již letos nebude zvyšovat sazby. Překvapivě silný optimismus spotřebitelů spolu s vyššími dlouhodobými inflačními očekáváními ale zahýbal tímto předpokladem a trh znovu dává zhruba 15% pravděpodobnost scénáři, kdy v červnu Fed doručí ještě jeden 25bodový hike. Právě maloobchodní tržby tak mohou nabídnout pohled, nakolik se lepší nálada promítá do reálných tržeb a o jak silný proinflační impuls ve výsledku může jít.
Dubnové zpomalení inflace analytiky překvapilo, táhlo ho zlevnění potravin
11.05.2023 Dubnové zpomalení meziroční inflace na 12,7 procenta bylo pro analytiky překvapením, trh i Česká národní banka (ČNB) očekávaly vyšší hodnotu. Důvodem výraznějšího zvolnění inflace bylo meziměsíční zlevnění potravin, shodují se odborníci, zároveň ale upozorňují, že vzhledem ke kolísavosti cen potravin je třeba brát tento efekt s rezervou. Na jednociferná čísla podle nich meziroční inflace klesne v červnu nebo v červenci.
Ranní okénko - Ráno dorazí výsledek české inflace
11.05.2023 Pro dnešek je na pořadu česká inflace a statistika cen výrobců v USA. Obě statistiky doplní včerejší údaj o nezaměstnanosti v ČR a inflaci v USA. Dohromady jde o důležitá čísla, na základě kterých se budou centrální banky rozhodovat o další trajektorii úrokových sazeb. Včerejší data o americké inflaci dopadla v souladu s očekáváními, stejně jako data z českého trhu práce. Reakce na trhu tak byla pouze minimální, kdy index S&P 500 rostl o 0,2 %, pražská burza měřená indexem PX rostla o 0,4 %, německý DAX naopak o 0,4 % klesal.
Ceny výrobců/PPI, ČR, březen 2023
19.04.2023 Výrobní ceny v průmyslu a zemědělství vykázaly v březnu výrazné zpomalení svého meziročního růstu.
Ranní okénko - Konec týdne přinesl smíšený obrázek z USA
17.04.2023 Ekonomický kalendář pro tento týden je protkaný především měkčími daty v podobě předstihových ukazatelů naznačujících budoucí vývoj. Ze sousedního Německa dorazí průzkum od agentury ZEW mezi profesionály na finančním trhu, z eurozóny přijde index spotřebitelské důvěry a z USA například Empire index, sledující průmyslovou aktivitu ve státě New York. Do toho se naplno ve Spojených státech rozjíždí výsledková sezóna, kdy tento týden reportují některé velké firmy jako je Netflix, Tesla nebo AT&T.
Ranní okénko - Skokový růst ceny ropy nahrál energetickému sektoru
04.04.2023 Dnes ekonomický kalendář plní spíše méně významná data, v čele s únorovými cenami výrobců v eurozóně a továrními objednávkami v USA. Mimo to ze Spojených států dorazí ještě průzkum mezi zaměstnavateli ohledně volných pracovních míst (JOLTS), hlavní čísla z trhu práce ale přijdou až v pátek. Včera trhy rozhýbal především zveřejněný index ISM pro průmysl, který skončil pod mediánem analytiků. Navzdory negativnímu vyznění přijal trh zprávu relativně pozitivně, protože zapadá do představ o dřívějším snižování sazeb a dále kvůli tomu, že podindex cen sledující ceny vstupů znovu zamířil pod hodnotu 50 bodů, která značí pokles cen.
Ranní okénko - OPEC přes víkend zahýbal s cenou ropy, trh dnes ráno reaguje
03.04.2023 Investoři se dnes ráno věnují narůstajícím cenám futures kontaktů ropy. Ty se vydaly směrem vzhůru poté, co OPEC přes víkend oznámil snížení produkce téměř o 1,1 miliónů barelů denně počínaje příštím měsícem. Z toho zhruba polovina připadne na nižší výrobu v Saudské Arábii. Trhem tak otřásla vlna potenciálně nového inflačního impulzu.
BREAKING: Maloobchodní tržby a údaje o indexu cen výrobců neovlivnily americký dolar
15.03.2023 Údaje o maloobchodních tržbách v USA za únor byly zveřejněny ve 13:30 a na trzích nevyvolaly žádné výraznější pohyby. Hlavní body zprávy:
Ceny výrobců v únoru klesaly
15.03.2023 Po lednovém skokovém zdražení o takřka 6 % přišlo u cen průmyslových výrobců zvolnění. Ceny meziměsíčně klesly o 0,3 %, meziročně tak dynamika poklesla na rovných 16 %. V našem odhadu jsme s meziměsíčním poklesem počítaly, trh očekával další mírný nárůst. Meziměsíčně klesaly ceny i u zemědělských výrobců, kde došlo ke snížení cen o 0,7 % (+22,2 % r/r). Naopak ve stavebnictví (+0,6 % m/m, +10,4 % r/r) došlo k nárůstu, stejně tak u cen tržních služeb pro podniky (+1,1 % m/m, +5,6 % r/r).
Ranní okénko - Akciový trh včera v plusu navzdory silným číslům z amerického trhu práce
03.03.2023 Český statistický úřad dnes ráno zveřejní zpřesněný odhad HDP za 4Q22. K revizi původně uváděného poklesu o 0,3 % k/k by nutně nemuselo dojít, překvapení se ale dá čekat spíše směrem k horšímu výsledku s ohledem na slabá přicházející data z maloobchodu. Ta utvrzují v očekávání, že pokles spotřeby domácností byl jedním z hlavních faktorů tlumících HDP. Česká ekonomika v tomto ohledu není výjimkou. Informace z předstihových indikátorů, jako PMI, ukazují na snižující se stav zásob. Ty v předchozích kvartálech popoháněly HDP a v 4Q22, ale i v 1Q23, patrně docházelo ke korekci dřívějšího trendu. Struktura HDP poskytne také náhled do vývoje mezd, jejichž detailní statistika za loňské poslední čtvrtletí bude reportována až během příštího týdne.
Bude Fed schopen kontrolovat inflaci?
02.03.2023 Hlavní součástí včerejšího oslabení dolaru byla zpráva z Číny naznačující, že jejich výrobní sektor silně roste. Právě výrobní sektor je důležitou součástí hospodářského oživení Číny po masivním omezení ekonomiky. Dalším faktorem vyvíjejícím medvědí tlak na dolar byla síla eura. Společně tyto fundamentální události vedly k poklesu dolaru o 0,39 %.
Ranní okénko - Jestřábi získávají navrch. Výnosy rostou, sázky na cuty klesají
02.03.2023 Dnešní hlavní údaj představuje únorová inflace v rámci eurozóny, vzhledem k dílčím výsledkům z jednotlivých členských států je ale prostor pro překvapení jen omezený. Takřka jasné již je, že trhem očekávaných 8,3 % stačit nebude a meziroční výsledek se bude pohybovat poblíž poslední lednové hodnoty (8,6 %). Zásadní bude především statistika jádrové inflace, kde trh očekává setrvání na lednových 5,3 %.
Ranní okénko - Čínská ekonomika nabírá tempo, optimismus vzrostl
01.03.2023 Český ekonomický kalendář dnes otevírá PMI pro výrobní sektor a následuje údaj o stavu státního rozpočtu ke konci února. Německý statistický úřad bude reportovat data o spotřebitelské inflaci a nastolí tak očekávání pro zítřejší zveřejnění pro eurozónu. Kromě Německa byla inflace reportována mimo jiné již včera ve Francii, kde byla mírně nad očekáváními (7,2 % vs 7,0 %) a ve Španělsku (6,1 % vs 5,8 %). V USA v odpoledních hodinách dorazí výsledky ISM indexů, které nastíní situaci v průmyslu nejen z pohledu objemu výroby, ale i cen.
Forex: Koruna dnes prolomila hranici 23,50 EUR/CZK, stalo se tak poprvé od léta 2008
28.02.2023 Česká měna dnes poprvé od července 2008 posílila pod 23,50 EUR/CZK. Odpoledne se podle údajů serveru Patria Online dostala až na 23,47 EUR/CZK. Krátce před koncem obchodování sice vůči jednotné evropské měně mírně oslabila, ale i tak je její závěrečný kurz 23,52 EUR/CZK nejpevnější za posledních více než 14 a půl roku.
Ceny výrobců začaly rok třeskem
28.02.2023 Ceny průmyslových výrobců v lednu vzrostly o 5,8 % proti prosinci a jejich meziročním tempo ve výsledku z původních 20 % kleslo jen na 19 % a nechalo odhad trhu mezi 14-15 % daleko v závěsu.
Ceny výrobců/PPI, ČR, leden 2023
28.02.2023 Data za leden hlásí silnější růst výrobních cen v tuzemském průmyslu, než se čekalo, na vině jsou ceny energií, vody a také uhlí, u nějž výrobní ceny meziměsíčně vyskočily o 65,5 %.
Ranní okénko - Dnes dorazí první výsledky únorové inflace
28.02.2023 Za několik minut vychází v Česku lednová statistika cen u průmyslových výrobců. Díky vysoké srovnávací základně by meziroční hodnota měla poklesnout z prosincových 20 % do oblasti pod 15 %, a to navzdory pravděpodobnému meziměsíčnímu růstu, který přijde po dvou měsících poklesů. Globální trh ale budou více zajímat první únorová čísla ohledně inflace v některých státech eurozóny. Před pár minutami dorazil výsledek z Francie, který dopadl mírně nad očekáváními, v nejbližších minutách pak přijdou čísla ze Španělska. Dohromady určí pravděpodobný směr i pro zbytek zemí platících eurem. Případná překvapení a s tím spojené pohyby na trzích si tak eurozóna odbude již dnes, i když výsledek za celé území dorazí až ve čtvrtek. Z USA dnes přijde informace ohledně spotřebitelské důvěry, se zpožděním dorazí i prosincový údaj z nemovitostního trhu. Ten patrně ukáže, že ceny ve Spojených státech klesají již šestý měsíc v řadě.
Forex: Očekávání ohledně Fedu se odrážejí i na devizovém trhu
27.02.2023 Avizovaná absence výraznějších kurzotvorných informací přispěla k tomu, že koruna během minulého týdne nenabrala žádný směr a dále zůstává v blízkosti 23,60-23,70 EUR/CZK. K výraznějšímu posílení chybí důvody, k výraznějšímu oslabení naopak brání verbální intervence ČNB. Ta v aktuálním prostředí nemá důvod cokoliv na své pozici měnit, kdy silnější kurz ji napomáhá ke snižování inflace. Nenachází se ani pod tak silným tlakem exportérů, jako například v roce 2008, kdy koruna rychle posilovala spíše na základě spekulací nežli fundamentů, a to až do oblasti pod 23,00 EUR/CZK.
Ranní okénko - Inflace v eurozóně, akciový trh pod tlakem a další indikátory sentimentu
27.02.2023 Z české ekonomiky v tomto týdnu dorazí ceny výrobců a zpřesněný odhad HDP v 4Q22 včetně jeho struktury. V eurozóně jsou na řadě další indikátory nálady v ekonomice. Pozornost ale přitáhne především inflace za únor. Na tu si v USA budeme muset počkat až do poloviny měsíce, ovšem tento týden v rámci indexů ISM vyjdou statistiky vývoje cen v průmyslu a sektoru služeb. Akciový trh setrvává volatilní s tím, jak investoři navýšili odhady na sazby Fedu (dle Fed funds futures). Posun očekávaných sazeb nahoru byl motivován silnějším než očekáváným výsledkem jádrového PCE deflátoru, ukazatele inflace preferovaného Fedem (4,7 % vs. 4,3 % r/r a 0,6 % vs. 0,4 % m/m). Kromě toho skončily mírně nad očekávání osobní výdaje (1,8 % vs. 1,4 %) tažené jak segmentem zboží, tak služeb. Naopak příjmy pod očekáváním (0,6 % vs. 1,0 %). Náročný pátek mají za sebou akcie v rámci S&P 500 indexu v USA. Do poklesu se dostaly také akcie v Evropě a Asii. Začátek týdne by dle mírně rostoucích futures dnes ráno mohl být optimističtější.
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Swing states | Inflační šok | Společnost Synot Invest | Odhad vývoje ekonomiky | Objem transakcí | Maďarská inflace | Makroekonomické dění | Vývoj komodit | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Nárůst objemů | Čínský prezident Si Ťin-pching | Euro k americkému dolaru | Automotodrom | Klid před bouří | Zvyšování cen | Průmyslově-technologický holding | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Intervenovat na forexovém trhu | Vývoj nezaměstnanosti | Kanceláře | Války | Lithium | Západní země | Maloobchod v USA | Vývoj | Oděvy | Měnové zasedání bankovní rady | Státní dluhopis | Simplify | Opětovný pokles | Jakub Seidler | Češi | Akcie First Solar (FSLR) | Data z trhu práce | Fed Business Outlook | Allianz | Pensylvánie | Panevropský index | Údaje z USA | Dana Drábová | Nákupu státních dluhopisů | Globální růst | Skupina Colt | Jana Steckerová | Ryan Detrick | Zdražovat | DPH | Sazby v eurozóně | EUR | Evropský datový kalendář | Spotřebitelské výdaje | Úvěrový trh | Riziko inflace | Nezaměstnanost v eurozóně | Kalifornie | Společnost GasNet | Accenture | Take Profit | Nárůst počtu nově nakažených | Fortinet Inc | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Garanční systém | Surová ropa | Automobilový sektor | Podnikatel | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | Organizace Conference Board | Stoxx | Stavební produkce | PEPP | Texas | Akcie firmy | Finanční aktiva | Očekávání | Pokračování růstu | Korelace | Otevřené pozice | Inflace v září | Desinflační tendence | Evropské centrální banky | SEDG | Úrokové sazby v eurozóně | Evropská nezaměstnanost | Jan Tománek | Nejvyšší výnos | Novo | Pozitivní nálada | Zlepšování sentimentu | Souhrnný indikátor | EUR/JPY | Pro investory | Zasedání ČNB | Hurikán | Novartis | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ark | Varianta omikron | Příležitost k nákupu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Skupina Creditas | iShares | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelský sektor | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Návrat inflace | Support | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Lednová inflace | Danske Bank | Česká měna dnes | Produkční ceny | Macquarie Asset Management (MAM) | Cyklus zvyšování sazeb | PMI v eurozóně | Výrobní podniky | Škoda Auto | Jak číst grafy | ADP report | Růst amerického dolaru | Ifo | Webinář | Index spotřebitelské důvěry | Nálada v eurozóně | Blackstone | Prognózy | Akcie společnosti Alibaba | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Broadcom | E.ON | Zpráva z Německa | Loterijní společnosti | Colin Chuang | Experti | LSEG | Pokles cen energií | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Průměrný výnos | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Creditas | Dění na trzích | Novo Nordisk A/S | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Největší světová ekonomika | PMI z Německa | Klesající ceny | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Ceny v českém průmyslu | Obchodní seance | Analytik společnosti XTB | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | General Electric | Nezaměstnanost v Česku | Vývoj dolarového indexu | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Geopolitické napětí | ERSTE (RBAG.CZ) | Chování | Mediální společnost | Švédská koruna | Český průmysl | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Současná cena | COT report | Akcie společnosti | ETH | Německý automobilový průmysl | Základní pravidla obchodování | Tuzemské hospodářství | Náklady na financování | CSI 300 | Aktuální vývoj | Hospodářské noviny (HN) | Společnost E.ON | Asijská seance | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Akcie společnosti AMC Entertainment | Trh s dluhopisy | Průměrné mzdy | Spotřební daň z nafty | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Americký dolar včera | Asijské akcie | Levná ropa | Automotodrom Brno | McKesson | Reakce ČNB | Exchange | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | Tisk peněz | Medvědí Pin Bar | Delta | Colorado | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | SMA | First Solar | Americké podniky | Šéf Fedu | Výkon průmyslu | Opatření v Číně | BreakEven | Slabá poptávka | Kurzotvorné informace | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | IHNED | Snowflake | Intel Corporation | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Import | Jednotná evropská měna | Překvapivý růst | Státní dluh | ČEZ | Airbus SE | O2 Czech Republic | Nikkei | Výsledky obchodování | Zastavení dodávek plynu | Hluboké recese | Základní pravidla | Sazby v Polsku | Důvěra v ekonomiku | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Data o HDP | Ferrari | Propad cen | Průraz | Americký akciový trh | Odhad HDP | Průmyslové objednávky | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Budoucí prezident | GP Alliance | Investing | Nejvýraznější růst | Spotřebitelské inflace | Philip Morris International | Casino | Směřování trhu | Brent | CEO | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | ÚOHS | Očekávání ČNB | Nexen | Průměrné hodinové mzdy | Kontrakce | Simplify Asset Management | Komerční banka (KOMB.CZ) | Stimul | Peníze | Repo sazba ČNB | Strach | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Průmyslové zakázky | SolarEdge Technologies | Společnost Kofola | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Baidu | Rozhovor | Měnová opatření | Prezidenti a premiéři | Oživení ekonomiky USA | Obavy z inflace | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Hongkongský Hang Seng | Měnověpolitické zasedání Fedu | Zájem o investování | Projekce | Pokles úrokových sazeb | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Měnová politika Fedu | Běžný účet platební bilance | Měny | Amgen | Vývoj české inflace | Americký Fed | Zasedání OPEC | Investiční strategie | Nezaměstnanosti v Německu | Zpravodajství | Micron | Výsledek hospodaření | Varianta koronaviru | Ropa WTI | Lockheed Martin | Zdražování cen | Inflace ve službách | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | Viceguvernérka | Oživení čínské ekonomiky | ZEW index | Hospodářský růst eurozóny | Společnost NJJ | Walt Disney Co | Vysoké ceny energií | Valná hromada | Medvědí signál | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | PLUG | Hello Bank | Dolar dnes | Výraznější impuls | Předstihové indexy | PPF Telecom Group | Čokolády | CSI300 | Zastropování cen | Cash flow | Proražení | Představitelé ECB | Posílení koruny | Česká pošta | Export | Společnost Siemens | Akcie Bank of America | Kondice ekonomiky | Berkshire | Zasedání MNB | Výstavba gigafactory | Většinový podíl | Komárek | Bond | Prodej automobilů | Gilead | Výroční zprávy | EUR/CZK | Odhad růstu HDP | Vládní opatření | Nervozita na finančních trzích | Energetická společnost | Ropná krize | Indikátor investičního sentimentu | InterGen | Michigan | Škoda | Obchodní tipy | Ekonom společnosti | British Petroleum | Evropská inflace | Italský premiér | ProSiebenSat.1 | Společnost Emirates | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Zavedení eura | Kofola | Plynové zásobníky | Noviny | Měnový fond | Hodnocení současné situace | Partneři | ISM pro sektor služeb | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | ProCent | Daňové škrty | Snižování cen výrobců | Rostoucí ceny energií | Růst tržeb | Čtvrtletní výsledky | Skutečný výsledek | GBP/USD | Kurz eura k dolaru | Globální akciový index MSCI | Zvýšení sazeb | Index NASDAQ 100 | Bezpečné přístavy | Vyšší náklady | Měnový pár EUR/USD | Emirates | Nárůst ceny | Média | Světové ceny ropy | Obchodní deník | Finanční trh | Marc Chandler | EOG | Inflační cíl | Šíření nemoci | Stratégové | Marek Mora | Nový rekord | Velké instituce | FedEx | Intercontinental Exchange | Ruské ropy | Caterpillar | Zveřejnění zprávy | Makrodata | Těžba ropy v USA | Investoři | Jestřábí postoj | Forward guidance | Bank of England | Business Outlook | Americké ekonomiky | Petr Pavel | Největší světové ekonomiky | Nejistoty | Fidelity | Německá průmyslová produkce | MiFID II | Nejnovější výsledky | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Akciový index MOEX | Regulační úřady | Inflační čísla | Podpůrné programy | Index PPI | Vývoj průmyslu | Jednání centrálních bankéřů | ENEL SpA | FedWatch | Bayer | Jádrový index | Turecký statistický úřad | Globální akciové trhy | Další růst | Pracovní místa | Slovenská ekonomika | Červencová inflace | Údaje o průmyslové výrobě | Reálné ekonomiky | Posílení | Skupina EPH | Dluhopisové výnosy | Reckitt Benckiser | Airbnb | TJX Companies | Histogram | Měny v regionu | Maloobchodní prodejce | USD | Růst výrobních cen | Kč/USD | Vývoj sazeb | British Columbia Investment Management | Bannockburn | Pivovar | Makroekonomická prognóza | Akciové trhy v Evropě | Zápis z posledního zasedání | Dot plot | Nová makroekonomická prognóza | Depreciace | Boeing | Německé HDP | Jednání o státním rozpočtu | Cíl ČNB | Finanční instituce | Posilování koruny | Stav devizových rezerv | Vienna Insurance Group | Včerejší seance | Qualcomm | Nižší poptávka | Makrokalendář | Plány | Banka Goldman Sachs | Funkční období | Akcie společnosti Tesla | Německé ceny výrobců | Kč/EUR | Viceguvernér ČNB | České předsednictví | KDU-ČSL | Odhad spotřebitelské důvěry | Zisk | AT&T | Daniel Křetínský | Jestřábí komentáře | Americký S&P 500 | Euro dnes | TTF | Tempo zdražování | Anheuser-Busch InBev | GBP/EUR | Zemědělský svaz | Cestování | Největší ekonomika | Zasedání turecké centrální banky | Německý DAX | BP | Automobilka Toyota | XTB Štěpán Hájek | Monster Beverage | Lepší výsledky | Patria | Chřipka | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | Americké HDP | DJI | JPMorgan Chase & Co | NFP report | Obchodní ředitel | Konopí | Emma Capital | Spotřebitelský sentiment | Bundesbanka | Data z ekonomiky | Hlavní události | Bohatý | Swapy | Růst německé ekonomiky | Den D | Béžová kniha | O2 | Cenové tlaky | CZK | Jan Kubíček | Širší index S&P 500 | Rizikové měny | Výhled ratingu | Zvýšení úrokové sazby | Akcionáři | Automobilka Škoda | Emoce | Wienerberger | ILO | Kabinet | NFP | Skupina PPF | Investovat | Vít Hradil | Uber | Patria Online | Demokraté | Rozhodnutí centrálních bank | Snižování sazeb v USA | FSLR | CAC 40 | S&P | Trhy s kryptoměnami | Agentura AP | Úroková sazba | Pokles spotřebitelských cen | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Handelsblatt | Inflační překvapení | Mzdový nárůst | Česká nezaměstnanost | Baterie do elektroaut | Obrovský potenciál | Spoluředitel | Dovoz | Unie | České firmy | Technologické tituly | Tempo inflace | InterContinental | Německé ceny | Ekonomika oživuje | Uhelné elektrárny | Obchodování na finančních trzích | UnitedHealth Group | Cena ropy na světových trzích | Deflace | Konvergence | Politická situace | Petr Fiala | Zahraniční investoři | Obchodování na pražské burze | Obchodní bilance eurozóny | Penzijní fondy | Skupina KKCG | Ruský rubl | Pozitivní zprávy | Occidental Petroleum | Německé maloobchodní tržby | Úrokové míry | Komoditní | Turecká lira | České hospodářství | Nasdaq a S&P | Vývoj státního rozpočtu | Praha | Berkshire Hathaway | MOEX | Data z trhu práce USA | Data z tuzemské ekonomiky | Volby USA | Ekonomický kalendář | Prezident | Piráti | Investing.com | Czechoslovak Group (CSG) | Inflace v květnu | Petr Novotný | Zprávy | Kevin Tran Nguyen | ZEW | Falešné proražení | Vývoj na Blízkém východě | Dnešní data | Prognóza Fedu | Očekávání úrokových sazeb | Munich Re | Obrat trendu | Analýza transakcí | Očekávaný vývoj | Dolar roste | Ceny zemědělských výrobců | Spotřebitelské ceny v USA | CME FedWatch | Financial Times (FT) | World Economic Outlook | Výsledky | Události tohoto týdne | Coca-Cola | Rozdělení akcií | Vládní dluh | Finanční služby | Ekonomické oživení | Statistický úřad Eurostat | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Ministerstvo životního prostředí | Britský finanční regulátor | Globální ekonomiky | Zlepšení sentimentu | Euro Stoxx 50 | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Siemens | Minulá výkonnost | Portfolio | Zadlužování | Waste Management | Bank of America | RBI | Šíření nákazy COVID-19 | Celkový objem obchodů | Asie | Swing | Nejdůležitější události | Fundamentální analýza | Dovoz ropy | Retracement | Cenový růst | Americký index | TIM | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Energie | Futures na S&P 500 | Silný dolar | Index výroby | Japonské ministerstvo financí | Odhad inflace | Fiskální rok | OPEC+ | NKÚ | Růst inflace | Tržní úrokové sazby | US500 | BHS | Makroekonomický výhled | Ropné společnosti | Kapitálové rezervy | Erkanová | Banky v ČR | Rozhodnutí soudu | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Dluhopisové fondy | Cena mědi | Inverze výnosové křivky | Jednotné měny | Boj s inflací | Colt CZ | RWE Gas | Vývoj měnového páru | Hypoteční trh | Ceny plynu v Evropě | Velké firmy | Podnikatelská nálada | Americké centrální banky | METROSTAV | Souhrn finančních trhů | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | IEA | Swingový výhled | Britský FTSE 100 | Index Stoxx 600 | Ekonomický vývoj | Regulátor | Akciové trhy ve Spojených státech | Firmy | Investiční aktivita | Solární energie | Energetický a průmyslový holding | Slavomír Pavlíček | Předstihové indikátory | Bydlení | CVC Capital | Výrobní index ISM | Hlavní úroková sazba | Důchod | AMC | Páka | Dolar včera | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | RWE | Studie | Data z průmyslu | PMI z výroby | MPO | Odhad analytiků | Slabší koruna | Škoda Group | Nástroj | Reakce trhů | Zpráva | S&P 500 Index | Ekonomické dopady | Kolínská automobilka | Dění na finančních trzích | Polsko | Cestovní ruch | Prémie | Ratingová agentura | Představitelé Fedu | Rozpočtová politika | FRA | Tencent | Zvyšování mezd | Panika na trzích | Inflace v Česku | Cenová hladina | Centene | Měna | Rok 2024 | České PMI | Kering | iPhone | EPH | KOMB.CZ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hypotéky | Ceny ropy | Recep Tayyip Erdogan | Státní rozpočet | Nasdaq | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Silné cenové tlaky | JOLTS | Nadšení | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Telekom | Zasedání Fedu | Česká spořitelna | Jackson Hole | Pokles produkce | Celková inflace | Akcie Sunrun (RUN) | Nárůst cen ropy | Globální obchod | Geopolitická situace | HUF/EUR | Korekční pohyb | OPEC | USD/PLN | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Bloomberg | ANZ | Zhoršování situace | Nová prognóza | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | GBP | ADR | Johnson & Johnson | Nabídka | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Začátek cenové války | Ptačí chřipka | Rekordní hodnoty | Datový kalendář | Akcie včera | S&P Global | Centrální banky | Maloobchod | Optimistická očekávání | Řetězec Casino | Růst výnosů u dluhopisů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Index výrobních cen | Zpomalení inflace | Trump | STV | Brands | Prezidentka ECB | Dow Jonesův index | Výsledky firem | Technický signál | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Index Dow Jones Industrial Average | Vysoký přebytek | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Silnější dolar | SolarEdge Technologies (SEDG) | Obavy z recese | PMI ve výrobě | Cvičení | Dolary | Reálné mzdy | Federální rezervní systém | Vstupy | BREAKING | Cenový šok | Inflace ve Francii | Evropské trhy | Averze k riziku | Ministerstvo práce | GBPUSD | Moore Czech Republic | Kurzarbeit | European Energy Exchange (EEX) | Společnost Czech Media Invest | Britský statistický úřad | Maspex | USDCAD | Odhady trhu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Instituce | Constellation | Evropské akcie | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Člen představenstva | Bank of Japan | Guvernér BOJ | Obrat v měnové politice | Pardubický pivovar | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Dopady epidemie koronaviru | Aktuální problémy | Evropský statistický úřad Eurostat | Covidové krize | Býčí signál | Státní rozpočet ČR | Dobrá data | Snížení DPH | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Vyhlídky | CZ | Cena ropy brent | Dopad pandemie | Listopadová inflace | Výdělky | Gucci | Futures na evropské indexy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Deficit rozpočtu | Český běžný účet | Evropská ekonomika | EIU | EDF | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | Investiční skupina KKCG | CVS Health | Indikátor RSI | Výsledky HDP | Menšinový podíl | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Tapering | Reakce trhu | Meziroční inflace v eurozóně | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Pokles tržeb | Trh | Divize | Bývalý ministr obrany | Snížení těžby | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Kurz EUR/USD | Pád rublu | Crown | London Stock Exchange | Války na Ukrajině | Vládní podpory | České koruny | Dnešní zasedání Fedu | Ekonomické škody | Časový plán | Korekce | Zpřesněný odhad | Jednoduché tipy pro začátečníky | Upozornění | Nákup dolaru | Spotřebitelská důvěra v USA | Dopad na finanční trhy | Ministr dopravy Kupka | Výrazný pokles | Statistics | Money management | Hnutí ANO | Vývoj ekonomiky | Pražské burzy | Míra zadlužení | Cla na dovoz hliníku | AVGO | Průzkumy | Česká bankovní asociace | Akciové tituly | Zveřejnění výsledků | HUM | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Energetická společnost ČEZ | Francie | Barrick Gold | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Dopad na trhy | Uvolňování karanténních opatření | Den díkůvzdání | Investiční skupina Penta | Lowe's | Objem exportu | S&P/ASX 200 | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Posílení dolaru | Trigger | Pokračující pokles | Sazby ČNB | Turecko | Nákup libry | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Stock | Pozitivní impulz | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Rating | Dezinflace | Exxon Mobil | Alligator | Ekonomické události | Pandemie koronaviru | SNB | Borgis | Microsoft | Trh dnes | KOFOL.CZ | Příležitosti | Technické analýzy | xStation | Sellier & Bellot | Akcie společnosti ČEZ | Alibaba | Japonský index | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Výsledky průzkumu | Vláda v Pekingu | MFČR | Členové Fedu | Trh s futures | Spotřebitelská inflace | Bez reakce trhu | Akcenta | Změny cen | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | CEZ1.CZ | ANO | WMT | Hrubý domácí produkt | Letiště Václava Havla | Nvidia Corp | Finanční rezervy | Long pozice | Podnikatelé | Znovuzvolení | Toyota Motor | Sázka | Automobilky | Obchodování akcií | Zpomalování ekonomiky | Kurz dolarů | CVS | Obnovitelné zdroje energie | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | Drahé energie | Ekonomické problémy | Důvěra | Programování | Macquarie Asset Management | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Wisconsin | Data z USA | Britské libry | Srovnávací základna | Počet pracovních míst | EEX | Zahraniční obchod | Rostoucí akcie | Zpřísnění sankcí | Devalvace | Pozitivní seance | Představenstvo | Kurz koruny k euru | Marriott | Pojišťovny | Donald Trump | Spotřební zboží | Výsledky společnosti | Medián | Americké měny | Tržní odhad | Intervence ČNB | Výpadky | Objem obchodů | CFTC | Graf | Carlyle | Pokles eura | Fnac Darty | Odliv dividend | Ekonomové | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Dolar vůči japonskému jenu | Významné zprávy | Nejlepší akcie | Životní prostředí | Přehled | First Solar (FSLR) | Euro k dolaru | Plyn | Inflační vývoj | Trendové linie | Tomáš Pfeiler | LYNX | Pár EUR/USD | Eurodolar | Spotřebitelská nálada | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Stavebnictví | Hospodaření | Zveřejněná data | Cena zemního plynu v Evropě | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Patria Finance Tomáš Vlk | Ekonomický růst v Evropě | Růst spotřebitelských cen | Výrobce munice | Zpracovatelský sektor | Dnešní datový kalendář | Pin Bar | ADBE | Turecká centrální banka | Spotřebitelské ceny v Číně | Míra nezaměstnanosti v Německu | Největší kontrakt | S&P 500 a Nasdaq | Březnová inflace | Cena severomořské ropy | Spolková vláda | Měsíční data | Devon Energy | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Link | Běžný účet | Jan Čermák | Ekonomické ukazatele | Makro data | ČNB Aleš Michl | Zastropování cen elektřiny | Reuters | Britská měna | AMC Entertainment | Vývoj kurzu koruny | Klíčový údaj | Situace na Ukrajině | Objem produkce | ZEW indexy | Ceny ve výrobě | Kompozitní index | Investment | Předpokládaný růst | Volatilita na trzích | Německý PMI | Data z americké ekonomiky | Depozitní sazba | GSK | Účetní ztráty | Prodeje domů | Výstupy | Akciový index Dow Jones | Obchody | Souhrnný index | Rekordní minimum | Palo Alto | Zápis z jednání ČNB | Fluktuace | ING | Take-Profit | Sazby ECB | Zavedení cenového stropu | Utahování měnové politiky | Finanční svět | Deficit zahraničního obchodu | Pozornost | Dezinflační proces | Dnešní výsledky | BHS Štěpán Křeček | FRA40 | Firma | EURUSD | Seznam Zprávy | Traders | Akcie v USA | Česká měna | Čínský statistický úřad | EP | S&P 500 | CEPS | Zakladatel | Obchodování GBP | Politická krize | Rekordní růst | SAZKAmobil | Nižší růst | Wealth | Dokončení transakce | Adyen | Volby USA 2020 | KLM | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Harris | Elektrická energie | Vitol | PwC | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Empresa Media | Globální výhled | Český hrubý domácí produkt | Předseda | Výrazné ztráty | Libra | Zpomalující inflace | Prostor pro posilování | Interpretace | Americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | TOP 09 | CFD | Stoxx 600 | SMA 100 | Český trh práce | Snížení sazeb | Nová data | Německá zajišťovna | Naše ekonomika | Cena akcie | Indikátory sentimentu | Naše hospodářství | Komentář Raiffeisenbank | Pokles sentimentu | Evropská měna | Investment management | Zvýšení cel | Události roku | Indikátory ekonomického sentimentu | Financovat | Vývoj inflačních očekávání | Kurz liry | Jihokorejský KOSPI | Aleš Michl | Řecko | Úřad pro regulaci finančního trhu | Majitel | Rostoucí náklady | Philip Morris | Říjnová inflace | ČNB Vojtěch Benda | Normalizace měnové politiky | Alena Schillerová | Airbus | Míra | Ministři financí | Ceny obilovin | Hospodaření státu | Hedgeové fondy | Úroky | Pokles polské ekonomiky | Americký průmysl | MT4 | Státní svátek | Applied Materials | Finančnictví | Jednání ECB | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Květnová inflace | Předstihové ukazatele | ERÚ | Prudké zdražování | ČNB Tomáš Holub | Gemini | Budoucí vývoj | ASML Holding NV | Silný trh | Air | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Prosincová inflace | Inspirace | Skupiny PPF | Indikace | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Analytik Raiffeisenbank | Ladoga | Forexové trhy | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Současný stav | Energetická krize | Hypoteční sazby | Médea | Finální odhad | ČNB | Horší data | Evropská unie | Cigna | Těžba ropy | Akcie Naked Wines | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Pokles | USD/NOK | Změny sazeb | Prognóza ČNB | Czech Media Invest (CMI) | Věřitelé Arca | Postavení USA | Finanční sektor v ČR | Onemocnění | Helena Horská | Carry trade | Finance Group | Země EU | Bancorp | Asijské indexy | DOT | MJ | Jan Vejmělek | Pokles cen ropy | Pokles výnosů dluhopisů | Poplatek | Kering (KER.FR) | Nejvýraznější pokles | Technologické firmy | Index ISM | Tržní očekávání | NET4GAS | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Společnost Automotodrom Brno | Nové rekordy | NVDA | Nejistota | Podpora | Obchodník | Čepro | Doporučení | Akcie s LYNX | Invest | Americká společnost | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Data z reálné ekonomiky | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Společnost XTB | Regulátoři | Hello bank | Sberbank | Tempo poklesu | Repo sazba | Blue-chip | Index cen | Začínající obchodníci | Dodávky plynu do Evropy | Index PX | Silnější kurz | Daně | Portugalsko | Euler Hermes | Globální finanční trhy | Společnost Automotodrom | Lídři | Inflace v červenci | Trh práce v USA | Spotová cena zlata | Investment Management | OECD | Sport | Potravinářství | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Český stát | Životní úroveň | Pozitivní sentiment | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Úrokové sazby Fedu | CBOE | Marek Španěl | Konsorcium | Ekonomická důvěra | Centrum | ECB sazby | TŽ | Růst zisků | Zisky | FCA | Snižování inflace | Fio banka, a.s. | Skupina Colt CZ Group | Index Nikkei | Prezident Trump | BNP Paribas | RBAG.CZ | Oslabení koruny | Drahý kov | Bankovní rada České národní banky | Den nezávislosti | Sell | Americká data | Rally na akciích | Globální ekonomika | Nvidia | Ceny komodit | BHP Group | Allianz SE | USD/TRY | PX index | Expedia | Nejprudší pokles | Odhad letošního růstu | Vývoj HDP | Růst výnosů | Řízení rizika | Cisco Systems | Ustupující inflace | Cena hliníku | Toyota | Delta Air Lines | EUR Index | Cena zlata | Fundamentální ukazatele | Pullback | Zvýšení ceny | Mero | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Přecenění | Vice | CARA | F-35 | Hongkongský index Hang Seng | Silky | Růst cen | Skupina Colt CZ Group SE | Sada dat | Momentum | Cenový pohyb | RSI | Exxon | Swap | Premiér Petr Fiala | Asset management | Německá vláda | Ruský akciový index | Společnosti Netflix | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Index nákupních manažerů (PMI) | Podpůrný balíček | Útok na Ukrajinu | Financování | Dlouhé (long) pozice | Úroková sazba v USA | Polská ekonomika | ČSÚ | Česká firma | Finance | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Akcie Walmart | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Medtronic | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Margin | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Ekonomický a strategický výzkum | Photon Energy | Pokles ekonomiky | Poptávková strana | Editis | Celkový deficit | Index Sentix | Obchodujte akcie | Tovární objednávky v Německu | Czechoslovak Group | UTC | Švýcarská národní banka | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Atentát na Donalda Trumpa | Ceny zboží | Guvernér francouzské centrální banky | Velké objemy | Rozhodnutí ČNB | Line | Cena americké ropy WTI | Prezident Joe Biden | EGAP | GME | Velké banky | Inflační náraz | Vyšší ceny | Zpráva o vývoji inflace | FT | ERA | Zahájení obchodování | Jedno euro | Nájemné | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Kov | Index nákupních manažerů ve výrobě | Zvýšení inflace | QE | Obchodování na akciových trzích | Estee Lauder | Průměrná mzda | Cena | NÚKIB | Český maloobchod | Dnešní čísla | ECB dnes | České dráhy | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | NY FED | CME | Německé ceny v průmyslu | Švýcarská centrální banka | Malina | Colt CZ Group | B. Riley Financial Inc | Hospodářský růst | BAT | Tržní sazby | Ekonomická aktivita v USA | Velké technologické firmy | Odhodlání | Kartel OPEC | NJJ Presse | Prodávající | WTI | Automobilka Škoda Auto | Hrozba recese | Philip Lane | Bod | Miliardy korun | Zemědělci | Přenos | Americké akciové trhy | Antony Blinken | UCITS ETF | Silnější koruna | NetEase | Polský zlotý | BoE Andrew Bailey | Index MOEX | Finanční analytici | Data PMI | Únorová inflace | Next | Spekulace | Sentiment v Německu | Republikáni | BNP | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Saúdská Arábie | Ministr obrany | OCI | Domácnosti | Sázet | FTSE | Silný propad | Cena ropy | Nexen Tire u Žatce | e& | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Inflace | Kellnerová | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Zvýšení cel na dovoz | Devizové intervence | Tržby | S&P/Case-Shiller | Tomáš Kudla | Tržní sentiment | Bureau of Labor Statistics | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Domácí měna | Situace | Koronavirová epidemie | Statistiky z trhu práce | ProSiebenSat.1 Media SE | Státy EU | Německý Ifo index | Předběžné výsledky | Vzdělávací webináře | Erste Group | Daně z příjmů | Twitter | Vývoj měnového páru USD/TRY | Euro vůči dolaru | Dolar k japonskému jenu | Ripple | Marriott International | Mírná korekce | Alphabet | Dolar koruna | Struktura | Bilance běžného účtu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Spotová cena | Borealis | Zkušenosti | Ursula von der Leyenová | Emmanuel Macron | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Spotřební daně | Telecom | Paroplynové elektrárny | Nálada na trzích | Lira | INSEE | USD/CZK | TJX | Index pražské burzy PX | US100 | Rafinérie | Sentiment spotřebitelů | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | FXstreet | Pivovary | Světová ekonomika | Čínský index | Moneta | SAP | Arbitráž | Dluhopisové trhy | Ceny v eurozóně | FX | ConocoPhillips | Růst mezd | Situace v Německu | ISM indexy | Očekávání do budoucna | Korunové sazby | RUB | Sazby beze změny | Vysoká hodnota | Georgia | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz | Air France | Market | Vodafone | Americký PMI | Evropská centrální banka | IFO index | Inflace v říjnu | ISM | Google | 256/2004 | Automobilka Toyota Motor | Rudolf Špoták | London Stock Exchange Group | Unicredit | Stagnace | Pokles výnosů | Zasedání Bank of England | Snižování produkce | CME Group | Poptávková inflace | Rozkolísaný | Mattoni | Grafy | UST | Global forex | Lockdowny | USD/SEK | Míra úspor domácností | Occidental | ASEAN | Ceny pšenice | Forex.com | Inovace | Podhodnocené akcie | Oblasti rezistence | Vládní koalice | Aktivum | Oracle | Majitel firmy | Abbott Laboratories | Naše prognóza | Conference Board | Greensill | Nižší ceny ropy | Boční trend | Deficit státního rozpočtu | Prudký růst cen | Destatis | Prezident Pavel | Prezidentské volby v USA | EUR/HUF | Investujte | Úspory | Kurz české koruny | Ekonomický institut | Proinflační | Verbální intervence | Konsensus | Otevírání ekonomik | Ruský plyn | Řetězec | Analytik | Rozvíjející se trhy | Odpor | AUD | Těžba lithia | Největší evropská ekonomika | Šmejc | PEPSICO | Ranní okénko | Pilulka Lékárny | Pozitivní výsledek | Německá průmyslová výroba | Dokončování staveb | Tuzemský maloobchod | Předvolební průzkumy | Insolvenční návrh | Vysoká poptávka | Predikce | Amazon Prime | Prognózy inflace | Analytici | Elektromobily | Právo | Prima | Dobré zprávy | Měnové intervence | Úřad práce | Kurz koruny | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Přehled kurzů | Softbank | Dluhy | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Vývoj německé ekonomiky | Provozní zisk | Hospodářství | Zápis ze zasedání ECB | Euro STOXX | Utahování měnových podmínek | Tuzemská inflace | Vyšší sazby | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Brexitové dohody | Trh Prime | Odvody | Akcie Apple | Merck | BlackRock | Cheniere Energy | Gigafactory | Intermediate | Globální akciový index | Nižší ceny | Konglomerát | Cenové stability | Coinbase | USA inflace | Philadelphia Fed index | Zasedání ECB | Portfolia | Převis | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Koronavirové krize | Vývoz | Index výrobní aktivity | Teplé počasí | Názory analytiků | Economist Intelligence Unit | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Webináře | Moody's | První odhad | Ziskovost | Americké ceny | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Rafinérie v Litvínově | HSI | Konsenzus | Nárůst výnosů | Vyjádření představitelů | Kazuo Ueda | Makro | Mzdový růst | ASML | Birkenstock | Německý ZEW index | Capital Partners | Chuť riskovat | Erdogan | Bannockburn Global Forex | EP Infrastructure | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Deflační tlaky | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Příjmy a výdaje | Prime | Kofola ČeskoSlovensko | Silný support | Air Products | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Instinkt | GasNet | Nálada na akciových trzích | Japonský Nikkei 225 | Ministři | Miroslav Novák | Negativní nálada | Inflace v listopadu | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Zpráva z amerického trhu práce | Růst čínské ekonomiky | Centrální banka USA | Výhled české ekonomiky | Čínské indexy | Pivovary CZ Group | NHC | Americká centrální banka (Fed) | Dieselgate | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Futures kontrakty | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Srovnávací základny | Pšenice | Fitch | Politická nejistota | Solana | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Capital | Index euro stoxx 50 | Rizika | Eurozóna | Regeneron Pharmaceuticals | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Výhledy | Náklady na práci | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Intervenovat na devizovém trhu | Zvýšení cen ropy | Rostoucí inflace | Zoetis | Francouzský CAC 40 | Německá centrální banka | Očekávané události | Technologický sektor | OSN | Soud | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Energetická skupina ČEZ | Společnost ČEZ | Měsíční report | Shanghai Composite | Globální trhy | Booking | Hang Seng | PMI indexy | Inflace cen | Předpovědi | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Finanční prostředky | Inflace v Turecku | Mince | Americké volby | Výrobce pálených cihel | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Nord Stream 1 | Růst HDP | Benzín | Channel | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Adidas | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Kroky Fedu | Celkový výsledek | Časový rámec | Míra inflace | Antivirus | Windfall tax | Energetika | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | USD/RUB | Objem objednávek | Nařízení | Sázkové kanceláře | Pioneer Natural Resources | Nemovitostní trh | BTC | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Global Forex | Nejnovější zprávy | Zpřísnění měnové politiky | Cena severomořské ropy Brent | Mezinárodní měnový fond | Gold | Akciová společnost | Peking | Aktuální prognóza | Průmysl | Bulharsko | Sunrun | Očekávané výsledky | Japonský akciový index Nikkei | Míra inflace v Turecku | Dluhopisový trh | Napjatá situace | Podnikání | Tempo růstu | Oslabení forintu | Pokles akcií | GfK | Bankovnictví | USD index | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | Dubnový PMI | NBP | Ministerstvo dopravy | Gamble | Biliony | Divergence | Bankovní index | Snížení ekonomické aktivity | Zdražování energií | Nakupovat zlato | Nejvyšší růst | ETF | Průmysl a zahraniční obchod | Akcie klesají | Investujte do akcií | Akciové trhy | Struktura HDP | České dluhopisy | Úrokové sazby | Huť Liberty Ostrava | Redukce | Nasdaq-100 (US100) | Moneta Money Bank | Varování | Guidance | Prezidentské volby USA | Německý index DAX | Hospodářské soutěže | Počty nových žádostí o podporu | Viceprezident ECB | Reinvestování | Snížení volatility | Situace na trhu | Reporty | Temelín | APP | Bankéři | Peněžní zásoby | EOG Resources Inc | Ministr zdravotnictví | Spojení | Long | EdF | Koncentrace | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Pojišťovna | Macron | DAX | Výrazný propad | Zasedání České národní banky | ČT Jan Souček | Globální ekonomický výhled | Co bude | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Aktiva | SXXP | Osobní příjmy | Pražský městský soud | Pokles inflace | Prohloubení deficitu | Použití finanční páky | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Časopis Forbes | Růst zaměstnanosti | SWIFT | GEVORKYAN | Yield | Smíšené fondy | EP Power Europe | Hospodářská krize | World Bank | České měny | Věřitelé Arca Investments | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Business | Facebook | Evropští investoři | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Freeport-McMoRan | Ceny výrobců v eurozóně | Arizona | Indikátor | Sev.en Global | Vrcholy | Projevy centrálních bankéřů | Slábnoucí dolar | Holubičí postoj | Základní úrok | Pokles cen | Prodej aut | Využití umělé inteligence | TikTok | Plug Power | Překvapení trhu | Dovoz elektromobilů z Číny | Investments | Toyota Motor Manufacturing | Růst ceny | Akcie Nvidia | Odhad růstu ekonomiky | SP500 | Technologická společnost | Měnové kurzy | Vysoké inflace | Akcie Alphabet | Proinflační riziko | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Finanční regulátor | ČBA | Cena benzínu | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Měny regionu | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Index euro | Zdravotnictví | Počet akcií | Euro | Riziko ztráty | Ministryně financí | Časový úsek | Vysoké zisky | Akcie bank | Vývoj na finančních trzích | Ekonom Komerční banky | Sentix | Trhy dnes | Snížení cen | Sklizeň obilovin | Technology | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Erste | Futures na ropu | Micron Technology | Trinity | Stratég | Dodávky ropy | Hizballáh | FOREX | Prodeje automobilů | Kupón | Majetek | ISM ve službách | Zajišťovna | Ekonomika eurozóny | Debata | Holding Czechoslovak Group | Data z ekonomiky USA | Omezení těžby | Premiér Conte | Načasování | Fio banka | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Zrychlení inflace | Akcie SolarEdge Technologies | Forexu | Zhoršení pandemie | Dnešní statistiky | NJJ | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Philadelphia Fed | Počet stavebních povolení | Zasedání centrální banky | Podílové fondy | Politika | Infineon Technologies | Televizní studio | Konkurence | Pozornost trhu | Duke Energy Corp | Letecké společnosti | Lend | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | NIESR | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Konjukturální průzkum | Analytika | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Čínský prezident | MAM | Novinky.cz | Deutsche Bank | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Měnová politika ECB | Forint | Výprodej | Marathon Petroleum | Ceny zeleniny | Objem dovozu | Karel Komárek | Akcie společnosti Nvidia | Velká Británie | PLN/EUR | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Ekonom | Akcenta Miroslav Novák | Průmyslové ceny | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Otevírání ekonomiky | Japonský akciový index | Real Estate | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Indexy S&P | MPSV | Nejslabší měny | Napětí kolem Ukrajiny | Garanční systém finančního trhu | Výkon dolaru | Richemont | Optimismus investorů | Renáta Kellnerová s rodinou | Rozpočtové politiky | Geopolitická rizika | Týdenní pokles | Indie | FAO | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Technologické akcie | Měnové politiky | Huť Liberty | Nominální růst | Vnímání | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Akciové indexy | Index volatility VIX | Koncern Volkswagen | Hlavní ekonomické události | Investiční záměry | Tomáš Holub | Vasky | Spojené státy americké | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | Situace v průmyslu | EMA | Dobrá zpráva | Poskytování hypoték | Británie | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Fiskální balíček | Varianty koronaviru | Commerzbank | Výroba elektřiny | Proinflační působení | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | Ceny zlata | STOXX50 | Scotiabank | Výhled | PPF Renáta Kellnerová | Klesající cena | FOMC | Zerohedge | Erste Group Bank | Kurzy měn | Akcie technologických firem | Americký akciový index | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Průměrná nominální mzda | Americký trh práce | Hodnoty měny | Intervence centrální banky | Sláva | Colt CZ Group SE | Deriváty | Ethereum | Embargo | Zápis Fedu | Economist | Index pražské burzy | Finanční podmínky | Server CNBC | Zlevnění potravin | Počasí | Centrální banky USA | Ekonomická zpráva | GOOGL | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Index Hang Seng | Zaměstnanci | PayPal | Meopta | Jaromír Gec | Agentura DPA | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Jan Procházka | Vládní konsolidační balíček | Cyrrus | Dobrý výsledek | Klid | Data o inflaci | Expanze | Klesající úrokové sazby | Jiří Šmejc | Turistický ruch | Aktuální rezistence | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Napadení Ukrajiny Ruskem | Walt Disney | Comfort Finance | PX (CZKCASH) | Výnosy státních dluhopisů | Situace v Číně | Vývoj obchodní bilance | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | HDP Číny | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Počet Američanů žádajících o podporu | PMI za leden | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | USD za barel | Nejvyšší kontrolní úřad | Nikkei 225 | Nový týden | Bollingerova pásma | Dolarové úrokové sazby | Spread | Schodek | Obavy investorů | Jaderné elektrárny | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | Futures na americké akciové indexy | Peněžní trhy | Významné riziko | Obchodní aktivita | New York | Místní rozvoj | ProSieben | Inflace ve Velké Británii | Saldo zahraničního obchodu | Dřevo | Vývoj cenové hladiny | Zvýšení úroků | Ekonomika | Zajišťování | Obchodní bilance | Euro včera | Reakce koruny | Akcie a inflace | EU | Německé tovární objednávky | Protipandemická opatření | Synot | Energetické společnosti | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | Jednotná měna | Ukrajinská krize | Prezidentské volby ve Spojených státech | Aktuální nálada | WP | Paramount | Ceny plynu a elektřiny | Společnost GEVORKYAN | Pokles poptávky | Informace z trhu | Participace | Zkrachovalé společnosti | Napadení Ukrajiny | Prezident společnosti | Akcie ve světě | Konsensus trhu | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | Slabší kurz | Globální investoři | Prezidentské volby | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Economist Intelligence Unit (EIU) | Nezaměstnanost | Hlavní akciový index | Sunrun (RUN) | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Anheuser-Busch inBev | Úrovně supportu | Edward | Evropský akciový trh | Americké výnosy | Inflace v Německu | ODS | Sekyra Group | Ropa | Temu | Turistické sezóny | Ceny aktiv | HN | Barel WTI | Měnové páry | České vlády | Holding Agrofert | Skupina Colt CZ | Kalendář ekonomických událostí | Dluhopis | Obchodníci s termínovými kontrakty | Investiční skupiny | Růst firemních zisků | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Fox News | Klouzavé průměry | Správa železnic | Institut NIESR | OIL.WTI | Akciové tipy | Setkání OPEC | Inflační vlna | Baterie | Capital Economics | Dlouhá pozice | Nálada na trhu | Transakce | Snížení spotřební daně | Výrobní závody | Premiér Fiala | Prodeje existujících domů | M2 | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Desetileté dluhopisy | UnitedHealth | Vzestup inflace | Hello bank! | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | Irsko | Důležité zprávy | Cenový vývoj | Bankovní sektor | Reinvestice | Spotřeba domácností | Index MSCI | Sentix index | Míra inflace v eurozóně | Slabší dolar | Sankce proti Rusku | Krajský soud | Aplikace TikTok | Zpráva COT | Značný pokles | DE30 | USDX | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bilance Fedu | UCITS | Inflace v prosinci | Heineken | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Finanční sektor | Jestřábí přístup | Dominion Energy Inc | Rada ČTK | Silný pokles | Renáta Kellnerová | Uvolnění měnové politiky | Verizon Communications | MSCI | Salesforce.com | Karanténní opatření | Negativní zprávy | Ukončení nákupu aktiv | Pravidla obchodování | Kypr | Thomson Reuters | Ekonomické restrikce | Zvyšování úrokových sazeb | Americké ceny výrobců | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Christine Lagarde | Indikátor důvěry | Snížení zisku | Souhrnný čistý zisk | Velké ekonomiky | 3М | Obchod | Indexy PMI | Index polovodičů | Navýšení úrokových sazeb | Úroveň rezistence | Tipy pro začátečníky | Data z Německa | Regionální měny | Eni | Siemens Healthineers | Otevření ekonomik | Oslabení | Globální ekonomický kalendář | Patria.cz | Zemní plyn (LNG) | Nominální mzda | Podíl Daniela Křetínského | Nebraska | Pohonné hmoty | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pokles nezaměstnanosti | Pandemická situace | Obchodní rozhodnutí | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Purple Trading | Počet Američanů bez práce | Vicepremiér | Empire State Index | Obchodní den | Další růst sazeb | Spojené státy | Evropské méně | Hodnota indexu | Signál | Ekonomický výhled | Zdražování | Sev.en | Pozemky | Energetické krize | Development | Výsledkové sezóny | Člen bankovní rady | Ředitelka | Britská vláda | EPS | Komerční banka | CV90 | ADP | PMI ve službách | Číst grafy | Kupní síla | Trhy | ANZ Research | Sankce | Překoupené oblasti | Ropy | Růst eurozóny | Rozdílové smlouvy | Akcie Citigroup | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Singapur | ViacomCBS | CHNComp | Akcie Eli Lilly | Míra úspor | Devizové rezervy | NFIB | Prodejní ceny | Obiloviny | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Žádosti o podporu | Produkce energií | Guvernér české národní banky | Změny trendu | Koruna posílila | Rafinerie | Společnost | Členové OPEC | Petr Dufek | Globální trh | Si Ťin-pching | AAPL | LTV | CBC | Plán obchodování | Důchody | Plynárenské společnosti | Maloobchodní tržby v listopadu | Sázky | ASX 200 | Forbes | Akcez | Obchodujte | Nové prognózy | Dynamika mezd | Ceny americké ropy | Pozitivní výsledky | KER | Ceny ropy Brent | Radomír Jáč | AXA | Dnešní údaje | Silné inflační tlaky | Generální ředitel | SEC | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | Německá burza | BMW | Cena akcií | Pepperstone | Non-Farm Payrolls | BNP Paribas Personal Finance | ASX | Výkon německé ekonomiky | Slovensko | Rozšíření | Dopad koronaviru | Společná evropská měna | Riziková aktiva | Technologický index | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Cyklus utahování měnové politiky | D1 | České maloobchodní tržby | Schwab | Nálada | Nejprudší denní propad | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Míra nejistoty | Britské měny | Indikátory | Tisková konference | Eura | Neúspěch | Výsledek HDP | Plán obnovy | Vysoké ceny | Komentář Radomíra Jáče | RBAG | Bankovní systém | Organizace | Odpovědnost | Brazílie | Ryanair | Obilí | Ceny stavebních prací | Our Media | Ceny pohonných hmot | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Services | VIX | Zmírnění inflace | Stock Exchange | Růst | Banka Creditas | Výrobní ceny v Číně | Akcie společnosti Alphabet | Index Dow Jones Industrial | Akciové futures | Měnové unie | Michelin | Jednání ČNB | Polská centrální banka | Nejnovější údaje o inflaci | Letošní maximum | Pojišťovací společnosti | ČEZ (CEZ1.CZ) | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Glapinski | Známky oživení | Průmyslová produkce v eurozóně | Finanční situace | Lucembursko | Michal Brožka | Větrná energetika | Volvo | Proti trendu | Investujte zodpovědně | VMware | Zajištění | Dominion Energy | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Fortinet | Nastavení sazeb | Snížení inflace | Colt | Pandemie | Tradeři | JPMorgan | Index | Buy | Wall Street Journal | Český státní rozpočet | PCE index | Výsledky maloobchodních tržeb | Indikátor MACD | Rychlý růst cen | Lockdown | Cenový index | Výnosy 10letých dluhopisů | Martin Gürtler | Eva Zamrazilová | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Vista Outdoor | Tuzemská měna | Nová sazba | Arca | ISM index | Růst cen výrobců | Hospodářské noviny | Volby | Akcie ViacomCBS | CAR | CEZ1 | Výrobce elektromobilů | Politická rozhodnutí | CSG | Historie | Britské maloobchodní tržby | Obchodní podmínky | Nvidia Corporation | HDP Německa | Dnešní ekonomický kalendář | MasterCard | Evropské ceny výrobců | British Columbia | Japonský index Nikkei | Cíle | Instrumenty | Britský FTSE | Bezpečnost | Nejbližší rezistence | Německé banky | Zveřejněné údaje | LEND | Bloky | McKesson Corp | Zlotý | Micron Technology Inc | Předčasné volby | Aktuální situace | Německé pojišťovny | Penta | Novinky | Vyšší úroveň | Silná koruna | Palo Alto Networks Inc | Odhady růstu | Reposazba | Inflační riziko | Gilead Sciences | Výkyvy | Ministryně financí Alena Schillerová | Volatilní | Petr Kymlička | GameStop | Osobní výdaje | Retail | Aktuální kurzy měn | Čínský Shanghai Composite | Schodek státního rozpočtu | Vlna omikronu | Plynovod Nord Stream | Optimismus spotřebitelů | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Ředitel skupiny PPF | Penta Real Estate | Koruna oslabuje | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Koruna dolar | Německý průmysl | Express | Základní sazba | 1D | Český statistický úřad (ČSÚ) | Zvýšené riziko | Prodeje | STV Group | Okénko trhu | Makroprognózy | CNY | SYNTHESIA | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Nezaměstnanost v březnu | Odhady HDP | Růst v letošním roce | Prodeje rodinných domů | Estonsko | Adam Glapiński | Dow Jones | Uzdravování | Analýza indikátorů | Americké firmy | Ministr vnitra | Obchodování GBP/USD | Kartel OPEC+ | Březnová data | Benchmark | Zpráva amerického ministerstva práce | Česká inflace | Cena zemního plynu | Úvěr | INTC | Comfort Finance Group | Intradenní obchodník | Šance | Bankovní rady ČNB | Česká bankovní asociace (ČBA) | Výnos dluhopisů | Klesající inflace | Turów | Dopady války na Ukrajině | Rychlost | Ceny v dopravě | Společnost S&P Global | Tisková konference ČNB | Costco | CMI | Ekologové | Oslabení dolaru | Seznam.cz | Podnikání na kapitálovém trhu | Průmyslová výroba v USA | Class A | MF | Oživení globální ekonomiky | Covid | Fio | Výrobní ceny | Omezené dodávky | Zbyněk Stanjura | Odvětví | Šok | European Energy Exchange | Francouzský prezident | Hlavní trh | Pokles cen elektřiny | Report ADP | Úrokové sazby ČNB | Czech Gas Networks | Rakousko | Druhá vlna | Covidová situace | Dna | FX Update | Investorský sentiment | Největší producent ropy | Maďarsko | Průmyslníci | Nepřízeň počasí | Tatra Trucks | Výrobní sektor | Rostoucí trend | Odhad poptávky po ropě | Duke Energy | Mzda | Inflace v České republice | Deeskalace | Nová prognóza Fedu | Shrnutí obchodování | British Columbia Investment | Šéf britské centrální banky | Nesoulad | Poradenství | Philadelphia Fed Business Outlook | Měnový pár | LVMH | Růst v oblasti služeb | Korunový trh | Volby v USA | Očekávaný růst | Edward Jones | Nord Stream 2 | Daně z příjmů právnických osob | Akcie společnosti Apple | Růst cen komodit | Konference v Jackson Hole | Aktivita ve výrobním sektoru | Data ČSÚ | Firma Wienerberger | Ovlivňování | David Vagenknecht | Prognóza Evropské komise | Prodeje aut | Banka | Růst výroby | Chemický průmysl | Kamala | Forward | Vývoj spotřebitelské inflace | Fox | Delta Air | Vakcinace | Upravený zisk | Benchmarky | VaR | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | PX Pražské burzy | ProSiebenSat.1 Media | Vyšší ceny ropy | Ekonomické aktivity | Růst cen nájmů | Inflace v USA | Nové údaje | Analytička | Blue chip | Arca Investments | ČSOB | Zisk na akcii | Investice do solární energie | Index volatility CBOE | Snižování úroků | Pozitivní signál | Úrok | Novo Nordisk | Výroba počítačů | Středoevropské měny | Kofola (KOFOL.CZ) | Potravinářská společnost | Ekonomiky | PMI ze sektoru služeb | Měnová politika | Průmyslová výroba v Evropské unii | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Tesla | Úrokové výnosy | Americké prezidentské volby | Ebury | Tržby v eurozóně | Práce v Německu | Finanční výsledky společnosti | Největší ztráty | Agrofert | NAHB | Stabilita | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký prezident | Metalurgie | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Kodiaq | Regulační úřad | Zpřísňování měnové politiky | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Refinanční sazba | Strukturální změny | Zahájení intervencí | Nejvyšší objem | Ekonom BHS | Synot Invest | Maloobchodní sektor | České ceny výrobců | Koruny vůči euru | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Jak se stát lepším investorem | Komoditní měny | Proinflační rizika | Marketingová komunikace | Výhled pro Německo | Produkce ropy | Finanční výsledky | TRY | Evropská komise (EK) | Předpověď | Obchodní napětí | Kurz dolaru | Moderna | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Commitment of Traders | NYSE:TRV | Škoda Transportation | Société Générale | Daňový balíček | Ekonomický růst | Vzestupný trend | West Texas Intermediate (WTI) | Míra zisku | Krize | Automobilka | Vývoj peněžní zásoby | Asociace | Výplaty dividendy | Počet zaměstnaných | Management | KKCG | Průlom | PPF | Pandemie COVID | Pivovary CZ | Pokračování trendu | Zoetis Inc | Vliv války | Reálný HDP | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | Panika | Křetínský | CNBC | Meziroční inflace v Německu | Ekonomická teorie | Epidemické situace | Reálná mzda | UBS | NATO | Americký trh | Údaje | Analytický tým | Odpovědné investování | Investor Jan Čermák | Americký akciový index S&P 500 | Vyšší mzdy | IMF | Společnost Tameh Czech | Důvěra investorů | Zkapalněný zemní plyn | Obchodovat s akciemi | Odhady ČNB | Suroviny | Ceny v zemědělství | Akcie společnosti GameStop | Index CSI 300 | Snižování cen | Kupující | Energetická skupina | Zemědělský svaz ČR | Pokles exportu | Shell | Míra volatility | Financial | Riziko recese | Sezónní faktory | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Výrobci potravin | Tendr | Michal Bárta | Vývoje kurzu | CVC Capital Partners | CAD | Short | Krátkodobý výhled | PPF Telecom | Roční maximum | Počet nezaměstnaných v Německu | Převodník měn | Podíl nezaměstnaných | Makro zprávy | Humana | Vývoj cen komodit | Růst cen průmyslových výrobců | Počty žadatelů o podporu | Stabilita úrokových sazeb | Američtí voliči | Snižování sazeb | Proinflační faktory | Důvěra spotřebitelů | Nově zahájené stavby domů | Ministr průmyslu a obchodu | Macquarie | Target | Intel | Packeta | UnitedHealth Group Incorporated | Evropský statistický úřad | Tempo růstu PPI | Do čeho investovat | Booking Holdings | NYSE:NKE | Nemovitosti | Vlastnictví | Odhadovaná cena | Visa | Nejvyšší přebytek | Práce | Zdroje energie | Nárůst HDP | Procter & Gamble | Obchodování opcí | Automobilka BMW | Zdražení ropy | Mzdová dynamika | DAX (DE30) | Asijské akciové trhy | Vývoj trhu | NAFTA | Podniky | Lufthansa | Průmysl v eurozóně | Americká měna | Christine Lagardová | Nabídka akcií | Hospodářské politiky | Polský zlotý a maďarský forint | Konsolidace | Nárůst výdajů | Americké tovární objednávky | Dovoz elektromobilů | Očkování | Carry tradeři | Data ze Spojených států | Parlamentní listy | Zvýšení mezd | Krajský soud v Ostravě | Akcie Delta Air Lines | Reuters analytik | Finanční ztráty | Inflace v únoru | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Liberty Ostrava | Český výrobní sektor | ABB | Pohyby na trzích | Sporting Products | Američané | Volatility | Ekonomické podmínky | Jihokorejský Kospi | Německá míra nezaměstnanosti | Enel | Ministr financí | Constellation Brands | Dluhopisy s kratší splatností | Energetický index | Rubl | Index Nasdaq Composite | Rodinné rozpočty | Ztráta | Rozpočet | Bezpečná aktiva | xStation5 | Domácí měny | Nasdaq a S&P 500 | Kraft Heinz | Ceny energetických komodit | EU a USA | Poptávky po ropě | UNH | Vývoj na trhu | Schodek rozpočtu | Zvýšení cenové hladiny | Americký ministr zahraničí | Červnová inflace | Autozone | Nejnovější údaje | Pravidla obchodního systému | Lex Babiš | Pracovní síly | Směřování | AUD/USD | Intuitive Surgical | Inflace v české ekonomice | Irák | Volkswagen | Úroveň parity | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Marathon | Koruna dnes | Standard Chartered | Inflace v eurozóně | Německo | CSX | Riziko deflace | Kalendář událostí | Americký ISM | List Financial Times | USD/JPY | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Český index nákupních manažerů | Biden | Ruská centrální banka | Celková investice | Objem zakázek | Měnový výbor | Seat | Maloobchod v květnu | Dopad vysokých cen energií | Dlouhodobý pohled | Růstový potenciál | NASDAQ 100 | Zrychlení růstu | Koss | Akciový trh | Inflace spotřebitelských cen | Směrnice | Výsledky hospodaření | Šíření nákazy | Viceprezident | Ztráty | Nálada na globálních trzích | Růst ceny ropy | Japonský jen | COT (Commitment of Traders) | Automotive | FXstreet.cz | Bilance | Ceny zemního plynu | USDIDX | USA prezidentské volby | Růst cen zlata | Nexen Tire | Dubnová inflace | Vivendi | Goldman Sachs Group | Snížení úroků | Banka UBS | NZD | Tomáš Vlk | Akcie SolarEdge Technologies (SEDG) | Mayr-Melnhof | Šéfka ECB | MWh | Air France-KLM | Společnost Nike | EK | Investování | Sempra Energy | Naked Wines | EOG Resources | Pocity | Server HN.cz | Setkání centrálních bankéřů | Akumulace | Mediální společnosti | Kotace | Jednodenní zisk | Polská národní banka | Veřejná nabídka akcií | Oslabování koruny | Pracovní den | Mzdy | HDP v eurozóně | Zvýšení těžby | Tržní situace | Aktuálně trh | Sazby Fedu | Intradenní strategie | Australský S&P/ASX | Zadlužení | Obchodníci | Oživování v průmyslu | Jednoduché tipy | PPF Jiří Šmejc | Směřování trhů | Ukazatele | Carson Group | Státní dluhopisy | Deere | Pozice | Světové akciové trhy | Ark Invest | Zhoršování pandemické situace | Denní propad | Závěrečný kurz | Dluhopisy | Trading | Stoupající sentiment | Platební bilance | Slabost dolaru | Merck KGaA | Peníze z EU | Vliv války na Ukrajině | Propad indexu | Inflace zpomaluje | Makroekonomický kalendář | Varianta koronaviru omikron | Situace na trhu práce | Přísná měnová politika | Míra inflace v Číně | Proinflační faktor | Rekordní pokles | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Nárůst nezaměstnanosti | Evropský průmysl | Generali Investments CEE | Trade | Politické rozhodnutí | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | MIFID | Nastavení měnové politiky | Směr trhu | Zasedání bankovní rady | Obchodování páru EUR/USD | Kompenzace | Akciové fondy | Stabilita sazeb | Chuť k riziku | Zlepšení nálady | Růst cen ve výrobě | Evropské akciové indexy | UK100 | KOSPI | Časový horizont | Zastropování cen plynu | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Nejvyšší deficit | Změny klimatu | Guvernér | Horší data z Německa | Jan Souček | DSTI | Rezistence | Úrokový diferenciál | Korporace | Ministr zahraničí | Agentura Moody's | USA | Zemědělství | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Stav běžného účtu | Kanadský dolar | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Sazby | Short pozice | Li Auto | XTB | NERV | Munich | KER.FR | Netflix | Znovuzvolení Donalda | Pohyb koruny | Zveřejnění výsledků HDP | Předkrizové úrovně | Největší pokles | Riziko | Oživení podnikatelské aktivity | Analytici banky | Dluhové krize | Průmyslový index Dow Jones | Kontrakt | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Vývoj jádrové inflace | SPX | Nejnovější statistika | Poptávka po ropě | Letecká společnost | NKE | Jan Frait | Hlavní ekonom | Ceny v průmyslu | Bankovní asociace | Infineon | Průmysl eurozóny | Vývoj mezd | Zahraniční forex | České sazby | Burze | Francouzský ministr financí | Meziroční inflace | Sektor služeb | Akcie společnosti AMC | Výprodej dluhopisů | Zastavení výroby | Výkon | American Express | Počet nezaměstnaných | Státní veterinární správa | Česká vláda | Palo Alto Networks | Domácí poptávka | Zásobníky | Zlínská obuvnická firma Vasky | Prognóza americké centrální banky | Volatilita na finančních trzích | Investiční fond | Stimuly | Člen ČNB | Denní graf | Znovuotevírání ekonomiky | KOMB | Ekonomické sankce | Vojtěch Benda | Ruský akciový index MOEX | Komplexní analýzy | XTB Research | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Rozhodování Fedu | Investiční stratég | Statistika | Akcie amerických bank | CBDC | ENEL | COT | Další pokles | Očekávání do budoucnosti | Akcie Sunrun | Severní Karolína | Celní války | Koncern | Americká centrální banka dnes | Platba | Čínský HDP | Travelers | Index nových objednávek | Intervenovat | Emise | B. Riley Financial | Poptávka po plynu | Prodeje domů v USA | Výsledky amerických voleb | TLTRO III | LNG | Ceny producentů | Německá inflace | Trend na ropě | Ekonomická omezení | Vývoj měnového páru USD/SEK | Wealth Management | Ruský premiér | Konsensus analytiků | News | Dodavatelské řetězce | Hafize Gaye Erkanová | Švýcarská vláda | Výrobní ceny v USA | Cena americké ropy | Válka na Ukrajině | Ohlédnutí | Liberty Ostrava (LO) | Tvorba pracovních míst | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Pražský PX | Libra ztrácí | Více peněz | Globální vývoj | Prodej | Nervozita | Velké fondy | Bryant Riley | Home Depot | Index asijsko-pacifických akcií | Lael Brainardová | Japonská centrální banka | Euforie | CZKCASH | Invesco | Zdeněk Nekula | Eli Lilly | Výsledek inflace | Investiční | Sezónní vlivy | Nastavení úrokových sazeb | Akcie First Solar | Oznámení | Produktivita práce | Pojišťovna EGAP | Průmyslová výroba | Ústup inflace | Cena plynu | CISCO | Posilování eura | Hypotéza | CVC | Baterie do elektromobilů | Včerejší obchodování | Cenový index PCE | Pozornost finančních trhů | Rebranding | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Česká ekonomika | Zdražování potravin | Štěpán Hájek | Výroba aut | České ceny | Nejbližší support | Přebytek obchodní bilance | Akcie v Evropě | On Holding | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | CTS | Analog Devices | Energetický sektor | Technologický holding | EURCZK | Panevropský index STOXX 600 | Hospodářské oživení | Epic Games | Budoucnost | Tempo růstu spotřebitelských cen | Partners | Výkyvy cen | Schlumberger | Rozhodování | Index CPI | The Travelers Companies | Opatření | Walmart | Skupina ČEZ | Distribuce | Index S&P 500 | Ekonomická situace | DPA | Závislost | Česká koruna | Tameh Czech | Kurz české měny | Akcie Nvidia Corporation | Obnovitelné zdroje | CEE region | Ceny ve výrobní sféře | Producent ropy | Uzavření trhů | Údaje z německé ekonomiky | Růst sazeb ČNB | Krypto | Mzdy v ČR | Zlato | HDP | Investování je rizikové | Obchodní řetězce | Ekonomická nálada | Jozef Síkela | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | CL | Rok 2025 | PBOC | Hlavní akciové indexy | ASML Holding | TSLA | Fond | Nové zdroje | Inflace CPI | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Kamala Harris | Luboš Růžička | Sazba ČNB | PMI index | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Verizon | Statistici | Hlavní ekonomka | Vývoj cen ropy | Spekulanti | CETIN | Měkké přistání | Dezinflační trend | Dnešní zprávy | Beyoncé | Objednávky | Inflační očekávání | Růst průměrné mzdy | Zpracování kovů | Pandemická situace v USA | Stavební výroba | Aktualizovaná prognóza | Joe Biden | General Plastic | G7 | Zastavení dodávek | Podíl obnovitelných zdrojů | Index NFIB | BH Securities | Index Nikkei 225 | Evropské země | Výrobní aktivity | DIESEL | Nezaměstnanost v ČR | Prezidentka Christine Lagardeová | Averze vůči riziku | Uhlí | Estée Lauder | Nejhorší výsledek | Omikron | Obchodování na newyorské burze | Japonský Nikkei | Cenový pokles | Růst ekonomiky | Index PMI | BIS | Průměrná cena | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Trhy v USA | Komodity | Pražský index PX | Trh s kryptoměnami | Výrobní náklady | Správa | Síkela | Německé akcie | Důchodový systém | Tuzemská nezaměstnanost | Miliardy | Výnosy | Regulátor FCA | Česká národní banka (ČNB) | Napětí mezi Ruskem a Západem | Maloobchodní tržby v USA | Hlavní refinanční sazba | Banky v eurozóně | Výsledky ISM | Abbott | Disney | Applied Materials | Vysoké sázky | Ceny energie | Kryptoměny | Dodávky energií | Investiční doporučení | Velkoobchodní tržby | Vedlejší účinky | Hospodářské statistiky | Zadluženost | Holding | Navyšování cen | Vítězství | Český HDP | Medvědí trend | Jádrová inflace v eurozóně | Koronavirus | Nálada na finančních trzích | Kurz EUR | Správce aktiv | Centrální bankéři | Energetický regulační úřad | Investiční skupina | Belgie | Konfederace | Zasedání Rady guvernérů | Indikátor ekonomického sentimentu | Investor | Objem obchodování | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Solidní růst | Soudní dvůr | Nonfarm Payrolls | Cena kontraktu | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Akciový index Nikkei | Oživení ekonomik | Prudký pokles cen | Měnové podmínky | P&G | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Španělsko | Výrobní inflace | Tržby společnosti | Jerome Powell | CEE | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Kompenzační programy | Wall Street | Tether | Test na koronavirus | Prognózovaní | Vítězství Donalda Trumpa | Silky Zdeňka Porybného | Změny úrokových sazeb | Ministr zemědělství | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Index DAX | Těžební kapacity | Základní úroková sazba | Markit | Graf dne | Ceny mědi | Čínské firmy | Wood Mackenzie | Ministerstvo financí České republiky | Hike | Nakupovat | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot