Pondělí 22. července 2024 14:29
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei Payout
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Úrokový diferenciál

img

Která riziková měna je levná?

09.05.2019 Víkendového strašáka v podobě ohlášení výrazného zvýšení cel na zboží proudící z Číny do Spojených států ze sebe trhy ještě zdaleka nesetřásly. Americké akcie tento týden ztrácejí už přes 3 % a japonský jen vesele posiluje dál. I česká koruna se obchoduje na slabších úrovních proti euru, byť minulý týden došlo ke zvýšení domácích úrokových sazeb na rovná dvě procenta.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - ČNB ukončila cyklus zvyšování úrokových sazeb

06.05.2019 Bankovní rada ČNB minulý čtvrtek jednomyslně rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů na 2 %. K tomuto kroku se centrální bankéři odhodlávali několik měsíců a zřejmě až kulminace domácích inflačních tlaků na úrovni 3 % a další odložení předpokládaného posílení koruny je donutily reagovat. Ve svém následném prohlášení pak guvernér J. Rusnok zároveň zmínil, že došlo i ke zmírnění zahraničních ekonomických rizik, která odrazovala bankovní radu od zvýšení sazeb na předchozích měnových zasedáních.
img

Rozbřesk: Vyšší sazby navzdory horšímu výhledu

03.05.2019 Na svém květnovém zasedání se bankovní rada ČNB rozhodla po krátké přestávce opět zvýšit své úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazba se tak dostala na úroveň 2 %, kde byla naposledy před deseti lety. Rozhodnutí bylo jednomyslné a centrální banka k němu přistoupila navzdory faktu, že zhoršila svůj výhled pro českou ekonomiku pro tento i příští rok. Současně navýšila odhad letošní inflace, nicméně na horizontu měnové politiky, kam má směřovat její primární pozornost, se na jejím inflačním očekávání nezměnilo téměř nic.
img

ČNB využila poslední šanci na zvýšení sazeb

02.05.2019 Bankovní rada ČNB dnes rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů na 2 %. Pro toto rozhodnutí hlasovalo všech sedm členů bankovní rady. Adekvátně se zvýšila i lombardní sazba na 3,00 % a diskontní sazba na 1,00 %.
img

Americké indexy jsou na nových maximech

24.04.2019 Americké akciové futures indexy včerejším close vytvořily nová rekordní maxima, čemuž pomohly lepší než očekávané výsledky některých amerických společností. K růstu se odhodlal také americký dolar, přičemž výsledky dalších zajímavých společností nás ještě čekají. Od začátku roku přidal akciový index S&P 500 necelých 17% a jeho růst nemusí být zdaleka u konce. Spojené státy čeká obchodní dohoda s Čínou a o dalším vývoji může napovědět páteční zveřejnění amerického HDP.
img

Britskou ekonomiku čeká silný kvartál, pomůže to libře?

11.04.2019 Ekonomika Velké Británie má navzdory přetrvávající nejistotě kolem brexitu nakročeno na velmi silný první kvartál. Britští výrobci minulý měsíc zintenzívněli svou aktivitu, jakožto přípravy na brexit. Ve středu lídři zemí Evropské unie odsouhlasili odklad odchodu Británie z bloku na 31. října. Británie může případně opustit unii dřív, pokud parlament odsouhlasí dohodu s EU. Mezitím se však musí začít připravovat na volby do Evropského parlamentu.
img

Okénko finančního trhu 11.4.2019

11.04.2019 Na mimořádném summitu v Bruselu se zástupci unijních státu shodli na odkladu termínu odchodu Británie z EU na poslední říjen. Britská premiérka T. Mayová přitom žádala (již podruhé) o prodloužení do konce června. Zároveň bude Británie moci opustit Evropskou unii i dříve, dojde-li ke schválení dohody o odchodu britským parlamentem. Premiérce se tak podařilo vyjednat přesně takový odklad s otevřeným termínem odchodu, o jaký již několik týdnů usilovala. Pro Británii to ovšem znamená jediné. Skoro určitě se bude muset účastnit květnových voleb do Evropského parlamentu. Těm by se Britové mohli vyhnout pouze tehdy, bude-li do té doby dohoda schválena.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - Kurz koruny by měl dále oslabovat

01.04.2019 Minulý čtvrtek rozhodla bankovní rada ČNB o ponechání klíčové úrokové sazby na stávající úrovni 1,75 %. Při svém rozhodnutí ve velké míře zohlednila zahraniční ekonomický vývoj, tedy zpomalování hospodářského růstu v zemích našich hlavních obchodních partnerů, zvolňující inflaci včetně očekávání nižší dynamiky budoucího cenového růstu a uvolňování měnových podmínek jak ze strany Evropské centrální banky, tak amerického FEDu. Na druhé straně si je bankovní rada vědoma přetrvávajících inflačních tlaků z domácí ekonomiky, kdy lednová i únorová inflace skončily o 0,5 p.b. resp. 0,3 p.b. nad prognózou ČNB. Zároveň však mzdový růst překvapil směrem dolů a rovněž poslední měsíční ukazatele z tuzemského průmyslu indikují ochabování poptávky. Zřejmě poslední šanci na zvýšení sazeb bude mít bankoví rada ČNB na květnovém zasedání. V té době již bude mít k dispozici kompletní novou prognózu z dílny svého analytického týmu. Nicméně vlivem zapracování zhoršených zahraničních výhledů se může prostor pro další růst úrokových sazeb již zcela uzavřít. Ve svém vyjádření J. Rusnok zároveň připustil, že bankovní rada se při svém rozhodování nemusí striktně držet logiky svého jádrového modelu pro zvýšení a následné snížení sazeb, ale může dát přednost tzv. vyhlazení, tedy ponechání zazeb na stávající úrovni.
img

Fundamentální pohled na kanadský dolar za první čtvrtletí

21.03.2019 Na páru s americkým dolarem je od začátku roku kanadský dolar v mírném zisku, to však neodráží v jaké je aktuálně kondici. Začátkem ledna mu výrazně pomohl růst rizikových aktiv včetně ropy. Právě s vývojem ceny ropy je kanadský dolar úzce propojen kvůli silné závislosti kanadské ekonomiky na exportu ropy. Zároveň začátkem roku mírně klesla poptávka po americkém dolaru, jakožto bezpečném přístavu. Pokud však odmažeme silné lednové zpevnění kanadského dolaru, tak měnový pár USDCAD osciluje v širším cenovém pásmu a většinu času spíše oslabuje.
img

Dolar může růst i navzdory stabilním úrokovým sazbám

19.03.2019 Americkému dolaru se minulý týden příliš nevydařil a vymazal téměř všechny zisky, které od začátku letošního roku získal. I přesto na americkém dolaru převládá optimismus a málokdo z předních investorů by si letos vsadil na jeho pokles. FED přitom letos nechystá ani jedno zvýšení úrokových sazeb oproti minulému roku, kdy zvýšil sazby čtyřikrát. Ve prospěch amerického dolaru vyznívá nejen úrokový diferenciál, který má USA s ostatními zeměmi, ale také ekonomika země, ta je v mnohem lepší kondici, než v ostatních zemích.
img

Kde na forexu hledat vysoký výnos vzhledem k riziku?

18.03.2019 Finanční trhy jsou stále nervózní. Investoři se tedy příliš nehrnou do rizikovějších pozic. Na druhou stranu žádná panika se nekoná a volatilita se drží velice nízko. Aktuální prostředí tak nahrává nákupu měn, které jsou stále ještě po předchozím propadu levné, jejich situace se ale již stabilizuje, a navíc nabízejí velice vysoký úrokový výnos.
img

Vyšší sazby v eurozóně přinese až Ježíšek

06.03.2019 Zítra zasedá ECB a máme se tentokrát na co těšit. ECB totiž podle našeho názoru buď rovnou oznámí a nebo alespoň naznačí, že program TLTRO bude prodloužen. Napumpuje tak další likviditu do bankovního sektoru a zároveň zabrání snížení své bilanční sumy. Tu se bude podle nás snažit držet beze změny nejméně do poloviny roku 2020. Změnu očekáváme i ve výhledu na úrokové sazby. Doposud měly sazby podle ECB zůstat na stávající úrovni i v průběhu léta. Tento horizont se zřejmě ještě o tři měsíce posune. Očekávání prvního růstu úroků jsme změnili i my. Zvýšení depozitní sazby o 15 bb už nečekáme v září, ale až v prosinci. Výrazné změny tentokrát dozná i prognóza ECB.
img

Rozbřesk: Je euro odsouzeno k trvalému strádání?

06.03.2019 Kurz eura živoří. Pro zhodnocení dlouhodobé podhodnocenosti či nadhodnocenosti kurzu existují různé metriky - nám pro demonstraci bídy eura postačí ty dvě nejprimitivnější a nejjednodušší. Tou první je odchylka od parity kupní síly, kde podle statistik OECD vykazuje společná evropská měna vůči dolaru podhodnocení 22 %. Dodejme, že v případě tzv. Bic Mac indexu mezi sebou jednoduše podělíme cenu identického hamburgeru v USA a v eurozóně registrujeme podhodnocení eura ve výši 14 %. Vezmeme-li si k ruce druhou jednoduchou metriku, a to dlouhodobý průměr spočítaný od vzniku eurozóny, tak ten pro kurz eurodolaru vychází 1,21.
img

Brexit vs. britská libra

01.03.2019 Debata ohledně vystoupení Velké Británie z Evropské Unie bez dohody v poslední době utichla. Zdá se, že Londýn s Bruselem nějaký kompromis najde, ať už půjde o odklad brexitu nebo nastavení jasných a předvídatelných pravidel rozchodu. Pravděpodobnost letošního kolapsu britské ekonomiky v návaznosti na případný tvrdý brexit postupně klesá a v hlavním scénáři se počítá „jen“ s přirozeným ochlazením na konci konjunkturního cyklu.
img

ČNB mění výhled – ale zvýšení v dohledné době nevylučuje

07.02.2019 Bankovní rada ČNB dnes dle očekávání rozhodla o zachování sazeb na současné úrovni. Dva členové bankovní rady hlasovali pro její zvýšení.
img

Poptávka po americkém dolaru může ještě růst

22.01.2019 Americký dolar opět využívá své nálepky bezpečného přístavu a rostoucí poptávka v prostředí geopolitických rizik mu jen prospívá. Dolar by tedy mohl zopakovat scénář z minulého roku, kdy byl na devizových trzích suverénně nejsilnější měnou. Za nejaktuálnějším růstem poptávky stojí zveřejněná data z Číny, která poukazují na zpomalení růstu druhé největší ekonomiky spolu s dalším zhoršením výhledu Mezinárodního měnového fondu pro růst globální ekonomiky. Za dolarem však nebude v letošním roce pravděpodobně stát FED, který ustoupil ze svého původního záměru dále zvyšovat úrokové sazby.
img

Forecast EUR/CZK na rok 2019

21.01.2019 Dnes se podíváme blíže na výhled kurzu české koruny, a to především ve směru jejího posilování, na které je nejpohodlnější spekulovat otevřením krátké pozice na měnovém páru EUR/CZK.
img

Euro bojuje bez podpory centrální banky

20.12.2018 Včerejší zasedání americké centrální banky (Fed) nepřineslo překvapení a úrokové sazby v USA se zvýšily do pásma 2,25-2,50 %. Tím se dostaly na rekordní téměř 3procentní rozdíl oproti sazbám v eurozóně, kde se centrální banka s utahováním měnové politiky teprve rozhoupává.
img

Okénko finančního trhu 11.12.2018

11.12.2018 Guvernér ČNB J. Rusnok v dnešním rozhovoru řekl, že vidí prostor pro více zvýšení sazeb v příštím roce v případě, že koruna neposílí podle očekávání centrální banky. Zároveň se také přiklání k pauze ve zvyšování sazeb na prosincovém jednání z důvodu dočasného negativního efektu Rezolučního fondu na kurz koruny. Guvernér však stále očekává pokračující proinflační tlaky vyplývající ze silně utaženého trhu práce a rekordního růstu mezd.
img

ČNBlog: Je vývoj kurzu koruny odrazem neúčinnosti měnové politiky?

07.12.2018 Od ukončení kurzového závazku v dubnu 2017 jsou úrokové sazby opět hlavním nástrojem měnové politiky ČNB. Ta od té doby zvýšila sazby již sedmkrát. Koruna začala po exitu posilovat, jak bylo všeobecně očekáváno, a tím kurz přispěl k potřebnému zpřísňování měnových podmínek. V únoru 2018 se ale trend vývoje kurzu změnil. Je poslední vývoj kurzu koruny odrazem neúčinnosti měnové politiky, je tedy – slovy učenými – narušena její transmise?
img

Výnosy z nemeckých dlhopisov atakujú jeden a pol ročné minimá

04.12.2018 Pokles výnosov z dlhopisov nie je len americký fenomén. Týka sa väčšiny krajín a dôvodom sú obavy o pomalší rast globálnej ekonomiky, ktorý sa prenáša na očakávania, že centrálne banky budú odkladať zvyšovanie úrokových sadzieb. A to aj ECB. Výnosy z Nemeckých dlhopisov klesli pod support pri 0,3% a obchodujú sa na úrovniach z polovice roka 2017. Ešte v septembri pritom siahali na 0,6%.
img

Zpět ke skvělému transmisnímu mechanismu

04.12.2018 Odhady rovnovážného kurzu koruny naznačují mnohem silnější hladiny než ty, které pozorujeme v poslední době. Myslíme si, že této rovnováhy koruna jen tak nedosáhne. Podle nás za tím z velké části stojí velký objem devizových rezerv ČNB. Centrální banka přitom nemá v plánu je v nejbližší době redukovat. Množství likvidity na korunovém trhu přitom narušuje tradiční kanály transmise měnové politiky. Úrokový diferenciál vůči euru například nevede k posílení koruny. Věříme, že součástí návratu k neutrální měnové politice a funkční transmisi by měla být i diskuse o redukci bilance ČNB.
img

Rozbřesk: G20 neskončila fiaskem, ale závěry jsou příliš obecné

03.12.2018 Světová ekonomika stále zažívá velice příznivé časy. Přesto zasedání G20 připomínalo ostrou diplomatickou bitvu, kde se válčí o každé slovo. Na rozdíl od krizových let po pádu Lehman Brothers, kdy na setkáních panovala kooperativní nálada, je teď jakákoliv dohoda složitější a nová prohlášení čím dál obecnější. O víkendu se zástupci G20 sice dohodli na tom, že Světová obchodní organizace (WTO) potřebuje reformu. Už ale nikde není psáno jakým směrem. Rozdíly mezi postojem EU, která si přeje zachování a prohlubování systému “multilaterálního obchodního řádu”, a Spojenými státy, které věří, že bilaterálně vyjednané obchodní dohody jsou pro ně prospěšnější, jsou příliš hluboké na to, aby mohla panovat byť jen obecná shoda na tom, jakým směrem WTO reformovat. Rozdíly mezi EU a USA také otupují společný transatlantický tlak na Čínu. S tou vedou svoji obchodní válku USA v zásadě po vlastní ose, zatímco ze společného prohlášení G20 vypadla jakákoliv kritika Číny za nekalé obchodní praktiky nebo za nadměrné kapacity v ocelářském průmyslu.
img

Rozbřesk: Itálie v pasti pravidel?

22.11.2018 Rostoucí napětí mezi Itálií a Bruselem ohledně italského rozpočtu na příští rok trhům sice klidu nepřidá, v mezičase může dokonce pobavit, nicméně s jakým rozpočtem bude nakonec Itálie hospodařit, se zatím neví. Stejně tak není jisté, jestli tato druhá nejzadluženější země dostane pokutu v případě, že bude trvat dál na svém a rozpočtové úsilí nenasměřuje tak, aby uspokojila požadavky Bruselu. Jedno je téměř jisté, že pokud půjde dál svou cestou a třeba ani žádnou penalizaci ze strany EU nevyfasuje, tak ji nakonec mohou potrestat právě finanční trhy. Někdo totiž naplánovaný schodek rozpočtů profinancovat nakonec bude muset. A je téměř jisté, že to nebude ECB, která hodlá už velmi brzy ukončit program kvantitativního uvolňování. Díky němu už ve své bilanci na konci září držela dluhopisy za více než 2 biliony eur, z nichž necelých 362 mld. eur tvoří italské dluhopisy. Mají sice průměrnou splatnost 7,6 let, nicméně přijde doba, kdy některé budou splatné, a ECB bude zvažovat, zda za získané peníze reinvestovat znovu do italských papírů.
img

Rozbřesk: Cena ropy ve volném pádu: bude se opakovat kolaps z roku 2014?

14.11.2018 Kartel OPEC má zaděláno na pořádný problém. Byť to ještě před několika týdny vypadalo na poklidný konec roku, nyní se ceny ropy ocitly ve volném pádu. I přes verbální intervenci Saúdské Arábie ztratila ropa Brent od začátku října již 25 %, přičemž jen během včerejšího dne to bylo 7 %. Rekordní dvanáctý den v řadě již klesá také cena lehké americké ropy (WTI). Co se na ropném trhu vlastně děje?
img

FED sazby ponechal - tržní analýza 9.11.2018

09.11.2018 Na úrovni 2,25 %. Důležitý byl pro trhy doprovodný komentář – US ekonomice se daří, data z trhu práce jsou pozitivní. FED hodlá zachovat politiku navyšování úrokových sazeb a na příštím zasedání v prosinci sazby nejspíše zvýší. Dolar a dolarový indexy na to reagovaly posílením. Na dolarovém indexu je nejdůležitější rezistence 97,20 (nejvyšší úroveň z předchozího měsíce) a poté 97,40 (roční 50 % fibonacci retracement).
img

Rozbřesk: Další slabší čísla z ekonomiky na obzoru

06.11.2018 Zatímco finanční trhy budou udržovat v napětí volby v USA, které rozhodnou o síle prezidenta v parlamentu, v ČR začaly dobíhat poslední čísla za třetí kvartál letošního roku. Samozřejmě tím úplně finálním, potvrzujícím kondici českého hospodářství, bude až HDP, nicméně v mezičase přichází várka dat z maloobchodu (včera), průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu (vše dnes). Jsou to čísla, která naznačí, jak moc reálný je optimismus ČNB předpokládající zrychlení ekonomiky právě v daném čtvrtletí.
img

Rozbřesk: ČNB dnes zvedne úroky o dalších 25 bazických bodů. Pomůže tím koruně?

01.11.2018 Ačkoliv Trumpově administrativě slibovala celá plejáda rádoby-analytiků brzký konec, tak Ameriku čekají příští úterý řádné, a tedy jen plánované, volby do Kongresu. Volby, které se odehrávají uprostřed prezidentského volebního cyklu a při nichž se volí celá dolní komora (Reprezentantů) a třetina Senátu, zpravidla nemají pro globální finanční trhy takovou důležitost, ale jak mají ekonomové dnes často ve zvyku říkat “this time might be different”.
img

Rozbřesk: Koruna vyhlíží zvýšení sazeb a čínská měna nebezpečně padá

30.10.2018 Dobrých zpráv není zřejmě nikdy dost, a to platí dvojnásob v případě ekonomik zemí EU, které se zrovna záplavou výborných zpráv v posledních měsících rozhodně pochlubit nemohou. Ať už vezmeme v úvahu měkké ukazatele v podobě nálad, indexů nákupních manažerů nebo posledního Ifa, které naznačilo klesající optimismus i v případě dosavadního motoru eurozóny – Německa. Tyto indikátory mají výhodu v tom, že jsou rychleji dostupné oproti tvrdým datům přicházejícím se zpožděním někdy až několika měsíců. Vedle své hlavní výhody – rychlosti – však mají oproti suchému účetnictví i jeden potenciální handicap, a tím jsou pocity respondentů. Někdy jsou oprávněné, jindy spíše odrážejí potenciální rizika a nejistoty, která se časem vůbec nemusí materializovat. Přesto jejich výhoda včasnosti bude ještě dlouho tou hlavní předností, které oproti tvrdým datům z ekonomiky budou mít.
img

Rozbřesk: Německo míří k maastrichtské dluhové hranici. Co koruna před ČNB?

23.10.2018 Konec kvantitativního uvolňování, respektive nákupů dluhopisů do portfolií ECB, se pomalu a jistě blíží ke svému konci a členské země eurozóny se tak budou muset opět plně spoléhat při svém zadlužování na „libovůli“ finančních trhů. ECB se za dobu trvání tohoto posledního programu podařilo nashromáždit dluhopisy za více než 2,1 bilionů eur a stala se tak vlastně největším věřitelem zemí EMU. Vlastní německé bondy za více než 509 mld. eur, francouzské za 414 mld., italské v objemu 360 mld. a tak bychom mohli pokračovat dále. Vzhledem k tomu, že průměrná splatnost těchto papírů dosahuje 7,5 let, tak nebude muset být ECB příliš aktivní ani při udržování svého portfolia.
img

Aktuální dění na EUR/USD

19.10.2018 Nejobchodovanější měnových pár na devizových trzích, EUR/USD poslední dobou hledá svůj směr a poté, co americký dolar zastavil svůj růst, zastavilo euro svůj pokles. Měnový pár již delší dobu konsoliduje v širokém pásmu s hranicemi na úrovních 1,13 a 1,18 a od začátku června nedorazilo na trh přesvědčení, které by nastartovalo další trend. Pohled z fundamentálního, ale také technického hlediska může napovědět, kam by se mohlo euro v následujících týdnech podívat.
img

Ako sa od výpredajov zmenili úrokové diferenciály popredných mien voči doláru?

15.10.2018 Pozrime sa na to, čo sa stalo od výpredajov na dlhopisových trhoch. Porovnanie aktuálnych výnosov s výnosmi z 9.10., ukazuje, že výnosy z 10-ročných amerických dlhopisov klesli o 6 bázických bodov. Na viacerých menách boli pokles výnosov (ktoré odzrkadľujú obavy v podobe reakcie centrálnej banky na problémy formou uvoľnenejšej politiky) dokonca ešte nižšie. Pri japonskom jene, kde sú sadzby už dlho pri nule a ešte dlho aj ostanú, to prekvapivé nie je, prekvapili však švédska koruna a novozélandský dolár, kde boli poklesy výnosov len minimálne (vo Švédsku dokonca nulové). Švédsku korunu podporila vyššia než očakávaná inflácia a Naopak, najviac klesali výnosy v Británii, kde svoje zohrávajú aj obavy o formu BrExitu.
img

Powell: US ekonomice se neobvykle daří - tržní analýza 4.10.2018

04.10.2018  A to na základě dat ze sektoru služeb a trhu práce. Powell očekává, že tento trend bude pokračovat. DJIA se včera dostal na historická maxima, nyní po ránu růst koriguje. Výnosy 10 letých státních dluhopisů vyskočily na nejvyšší úrovně od roku 2011 nad 3,18 %. Powell také připomněl, že FED chce zvyšovat úrokové sazby, a to možná až nad neutrální pásmo 2,5 % - 3 %. Další data z trhu práce očekáváme zítra ve 14:30 v rámci NFP reportu, který zahýbe s volatilitou, a pokud budou data pozitivní, může to podpořit zvednutí úrokové sazby ještě letos.
img

Rozbřesk: Mzdy tlačí firmy do investic

03.10.2018 Po dalším zpřesnění jsme se dozvěděli, že česká ekonomika ve druhém čtvrtletí letošního roku nasadila docela svižné tempo a ve srovnání s prvním kvartálem roku vzrostla 0,7 %. Meziroční tempo sice už tak oslnivě nevypadá (2,4 % vs. 4,1 %), avšak podepsal se na něm především vysoký srovnávací základ z loňského roku. Z pohledu již dříve zveřejněných čísel, kterým se věnuje nesrovnatelně větší pozornost, sice nejde o žádnou dramatickou změnu, avšak včera zveřejněná čísla umožňují mnohem podrobnější vhled do dění v českém hospodářství, respektive v jednotlivých sektorech. Třeba jak utrácejí, spoří, investují apod. Podívejme se proto na některé ze zajímavých momentů letošního roku.
img

Rozbřesk: Průzkum nálady manažerů rozhodně nepotěšil… nikde

02.10.2018 Začátek měsíce bývá vždy ve znamení zveřejnění indexů nákupních manažerů (PMI) a nejinak tomu bylo i v říjnu. Už letmý pohled na jeho výsledky za ČR, Německo, Francii, Itálii nebo celou eurozónu ukazuje, že tentokrát PMI šel v podstatě všude směrem na jih. Začněme u českého indexu, který skončil především v důsledku slabého růstu nových zakázek na téměř dvouletém minimu. Ač je výsledek nových objednávek slabší než v předchozích měsících, stále platí, že rostou a některým firmám se stále nedostávají pracovníci na realizaci již rozdělané práce.
img

ČNB koruně zatím nijak nepomáhá

27.09.2018 Včerejší zasedání České národní banky (ČNB) nepřineslo žádné velké překvapení. Bankovní rada zvýšila úrokové sazby z 1,25 % na 1,50 % a naznačila, že do Vánoc může přijít ještě jeden krok směrem vzhůru. Kurz koruny však reagoval spíše negativně, protože z projevu guvernéra Rusnoka bylo znát, že dosavadní vývoj kurzu EUR/CZK je pro centrální banku dostatečný. Žádná slovní intervence za silnější korunu se tedy nekonala.
img

Třetí zvýšení sazeb v řadě

20.09.2018 Členové bankovní rady včetně guvernéra Rusnoka ve svých veřejných vystoupeních jasně naznačili své odhodlání zvýšit úrokové sazby na následujícím zasedání. Souhlasíme, že je ekonomika zralá na další utahování měnové politiky. Silný růst mezd se již projevuje ve spotřebitelských cenách, jak celková tak i jádrová inflace se drží nad cílem ČNB, když v srpnu oba tyto indikátory dosáhly 2,5 %. Rostoucí nákladové tlaky jsou zřejmé i v cenách výrobců, které překvapily trh poměrně silným růstem. Zklamání z vývoje HDP je přitom spíše proinflačním faktorem kvůli rostoucím mzdovým nákladům na jednotku produkce. Koruna zároveň zůstává zranitelná vůči globálním nejistotám. Čekáme, proto, že ČNB do konce roku zvýší sazby ještě dvakrát a bude pokračovat i v příštím roce až na úroveň 2,5 % v Q3 2019.
img

Co dává dolaru největší sílu?

17.09.2018 Americký dolarový index od února letošního roku nepřetržitě roste. Zdá se, že všechny faktory hrají v jeho prospěch. Ať už jde o vysoký hospodářský růst podpořený razantním snížením daní, zrychlující inflaci, obchodní válku, úprk kapitálu z rozvíjejících se zemí a neposlední řadě rostoucí úrokové sazby v USA. To vše dokázalo vyšroubovat hodnotu dolaru proti koši měn do blízkosti historického maxima, kterého dosáhl krátce po zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Může tato krasojízda pokračovat dále? A na jaké proměnné si dát největší pozor?
img

Rozbřesk: ČR má nejvíce obyvatel v historii, a stále to nestačí

12.09.2018 Na úvod několik již známých statistik. ČR je v rámci EU zemí s nejnižší zaměstnaností, dále pak ekonomikou, kde narůstá zaměstnanost rychleji než v EU, a přitom stále přibývají volná pracovní místa. V relativním vyjádření je jejich podíl dokonce již několik čtvrtletí nejvyšší v celé Unii. Na zemi, která si v posledních deseti letech prošla dvěma citelnými recesemi, to není vůbec špatný výsledek.
img

Rozbřesk: Nová čísla potvrdila kondici české ekonomiky

06.09.2018 Včera zveřejněná data z maloobchodu jasně potvrdila, že čeští spotřebitelé nemají hluboko do kapsy a rozhodně se nebojí ani případného zhoršení ekonomického vývoje v ČR. Dnes můžeme očekávat další nadílku tvrdých dat, která nám ukáže, jak se české ekonomice vedlo v červenci.
img

Ruský rubl přehlíží rally na ropě

23.08.2018 Za posledních 12 měsíců vyrostly ceny ropy o 40 % a ruský rubl za stejné období odepsal více než 10 %. Přitom ropné futures a měnový pár USD/RUB se tradičně pohybují proti sobě. Co za tímto nezvyklým pohybem stojí a vytváří se obchodní příležitost?
img

Rozbřesk: Nové zakázky slibují pokračování boomu české ekonomiky

07.08.2018 Ještě než přijde příští týden na řadu bleskový odhad českého HDP za druhý kvartál, máme zde poslední várku dat, která ukazují, jak se ekonomice vedlo v červnu. Indexy nákupních manažerů již řadu měsíců naznačují zpomalování tempa výroby, nicméně poslední výsledek největšího tuzemského odvětví byl opět velmi dobrý – ať už jde o samotnou produkci nebo nové objednávky.
img

Rozbřesk: OECD chválí českou ekonomiku, varuje však před riziky

17.07.2018 Několik dnů poté, co Evropská komise snížila odhad růstu české ekonomiky pro tento rok na 3 %, přišla se svým výhledem také Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Ta sice rovněž predikuje zpomalení hospodářského růstu, avšak o poznání mírnější, tj. z loňských 4,6 % na letošních 3,8 %. Mimoto pak pařížská organizace představila komplexní analýzu tuzemské ekonomiky, pro kterou má jak slova chvály, tak i varování.
img

Rozbřesk: Jestřábi z ČNB v akci

28.06.2018 Neuplynuly ani celé dva měsíce a ČNB radikálně změnila svůj postoj a zvýšila své úrokové sazby. Zatímco při minulém zasedání centrální bankéři hovořili o růstu sazeb na přelomu roku, slábnoucí koruna spolu s přehřívajícím se pracovním a realitním trhem je přesvědčily zasáhnout výrazně dříve. Hlavní úroková sazba ČNB se tak po včerejšku dostala na úroveň 1 %, kde byla naposledy v roce 2009. Diskontní sazbu, za kterou si banky ukládají volnou likviditu na jeden den, ponechala na 0,05 %, lombardní zvedla na 2 %. Vrací se tedy k rozpětí, kdy se tyto mezní sazby pohybují jeden procentní bod od dvoutýdenního repa.
img

ECB zatřásla s trhy. Euro se propadá, dluhopisy s akciemi rostou

14.06.2018 Evropská centrální banka, co se týče dopadu na finanční trhy, jednoznačně předčila včerejší Fed. Samozřejmě řada hráčů mohla zůstat po Fedu opatrná a pustit se do akce až se znalostí výsledků obou zasedání. ECB ale zkrátka učinila zásadnější kroky a na trzích je to znát.
img

Okénko finančního trhu 14.6.2018

14.06.2018 Evropská centrální banka se rozhodla nadále pumpovat peníze do ekonomiky eurozóny. Program kvantitativního uvolňování (QE) neskončí v září, jak centrální banka původně naznačovala. Koncem léta sice dojde k omezení měsíčního objemu nákupu finančních aktiv z 30 mld. na 15 mld. euro, ale kompletního konce QE se dočkáme až na konci roku. Zároveň ECB slíbila, že úrokové sazby nebude navyšovat alespoň do léta 2019.
img

Akcie: Čeká nás týden politických událostí

11.06.2018 Americký akciový trh si v pátek podle indexu S&P 500 polepšil o třetinu procenta. Nejziskovějším sektorem byly maloobchodní řetězce, které přidaly 1,3 %. S odstupem je následovaly farmacie s růstem o 0,7 %. Naopak energetické tituly jako jediné ztratily, a to 0,2 %. V zisku uzavřel i průmyslový Dow Jones (+0,3 %) a technologický Nasdaq (+0,1 %).
img

Forex: Začíná týden ve znamení centrálních bank

11.06.2018 Tento týden bude ve znamení zasedání centrálních bank. Zatímco od Fedu se očekává další zvýšení sazeb, ECB ponechá svou politiku beze změny. I prodloužení programu kvantitativního uvolňování pravděpodobně nechá až na červenec, i když inflační talky v eurozóně posilují. Nahoru jde i domácí inflace. Od dnešních statistik očekáváme návrat meziročního cenového růstu na 2 %. V hledáčku investorů i tento týden zůstane politika.
img

Talianska kríza posiela nadol výnosy z amerických dlhopisov. Tie stratili všetky zisky od polovice apríla.

30.05.2018 Výnosy z amerických dlhopisov sa dostali v posledných dňoch pod tlak. Pri desaťročných splatnostiach klesli z úrovní okolo 3,1% až k 2,8. Výnosy tak vymazali všetky zisky, ktoré nadobudli od polovice apríla, ktoré stáli aj za aktuálnym rastom dolára.
img

Okénko finančního trhu 25.5.2018

25.05.2018 Zatímco Evropu trápí politické riziko, výnosy amerických státních dluhopisů nalezly svůj krátkodobý strop a v současnosti zažívají strmý pokles. Jen desetileté výnosy se ještě před týdnem šplhaly k 3,15 % a dnes se pohybují o více než 20 b.b. níže, což odpovídá hodnotám ze začátku května. Po úspěšném měsíci na akciových trzích a přetrvávající nervozitě z pokročilé fáze hospodářského cyklu se tak projevuje vybírání zisků a rebalancování portfolií směrem k dluhopisům. Ve světle posledních geopolitických událostí (Írán, Itálie, Španělsko, Argentina, Turecko) americká ekonomika opět vypadá jako lákavé útočiště na globálních trzích. Úrokový diferenciál opět zapracoval v americký prospěch a i solidní poptávka po státních dluhopisech indikuje pozitivní sentiment. Květnový výkon akciového indexu S&P 500 se blíží ke třem procentům a má tak ambici stát se nejlepším květnem od roku 2009.
img

Rozbřesk: Koruna opět ztrácí půdu pod nohama

23.05.2018 Evropské trhy nezažívají v posledních týdnech zrovna nejlepší chvíle, když se investoři museli nejprve vyrovnávat s potenciálními důsledky hrozící celní války, následované rostoucím napětím mezi USA a Íránem a v neposlední řadě i novým děním na politické scéně v Itálii. Původně nepříliš pravděpodobná varianta vládní koalice, která stále více získává reálné obrysy, vyvolává na trzích vzrušení nebo spíše obavy. Druhá nejzadluženější země eurozóny chce totiž především fiskálně expandovat. V situaci, kdy její dluh přesahuje hranici 130 % HDP, to není asi nejlepší nápad, zvlášť když si její dluhopisový trh zvykl na to, že část dluhu pravidelně odkupuje ECB. Společná centrální banka má ve svém portfoliu italské dluhopisy za více než 341 mld. EUR a s 15% podílem se tak stala největším individuálním věřitelem této jižní země. S perspektivou konce politiky kvantitativního uvolňování je otázkou, kdo by velkorysou fiskální expanzi financoval a především za kolik. A vlastně tento drobný dovětek se může brzy ukázat jako katalyzátor návratu do tvrdé ekonomické reality, podobně jako tomu bylo i jinde na jihu, a celá situace se poté bude moci zklidnit.
img

Rozbřesk: Nová vlna státních dluhopisů na obzoru

22.05.2018 Už zítra se opět Ministerstvo financí ČR (MF) vydá na finanční trhy půjčit si dalších šestnáct miliard korun. K mání budou tentokrát státní dluhopisy se splatností čtyři až dvanáct let, tedy spíše delší, přesně v souladu s cílem prodlužování splatnosti českého státního dluhu. Ta v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhla 4,8 let, přičemž střednědobým cílem zůstává šest let. Tak „dlouhý“ byl ovšem státní dluh naposledy v roce 2010. Od té doby průměrná doba splatnosti státních bondů stále klesala s vyšší preferencí krátkodobějších výpůjček státu. A podobně ve směru prodlužování splatnosti státního dluhu hodlá pokračovat i v červnu, kdy na trhu budou k mání nové dluhopisy v hodnotě 35 mld. korun s průměrnou splatností cca 8 let.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nová italská vláda již tento týden, držitelé italských dluhopisů radost nemají

21.05.2018 Již dnes přijme italský prezident představitele Pěti hvězd a Ligy severu, které hodlají vytvořit vládní koalici. To se zřejmě stane v průběhu týdne. Populistická a antievropská italská vláda ale znervózňuje držitele italských dluhopisů. Rozdíl mezi výnosy italských a německých státních dluhopisů je nejvyšší od evropské dluhové krize. Zároveň se jedná o jeden z důvodů oslabujícího eura. Pozornost dolarových investorů bude tento týden směřovat k zápisu z posledního jednání FOMC. Ten by měl hodně naznačit o dalším tempu zvyšování úrokových sazeb. Z Evropy se pak dočkáme solidních květnových PMI. Pokud jde o region, měli bychom se dočkat silných dat z polské ekonomiky.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Číslem dne budou dubnové registrace prodaných automobilů v EU

17.05.2018 Nejenom pro středoevropský region s významnou expozicí v automobilovém sektoru bude zajímavé dnešní číslo nově registrovaných automobilů v EU za duben. Březnový výsledek totiž hodně zklamal a znamenal zvednutý varovný prst. Středoevropský ekonomický kalendář je dnes prázdný.
img

Rozbřesk: Trh aut v Evropě se opět vzpamatoval

17.05.2018 Česká ekonomika doposud jako jedna z nejvíce závislých zemí na automobilovém průmyslu těží ze zájmu o nová auta v Evropě. Minulé statistiky o registracích nových osobních vozů v EU však už naznačily, že trh se blíží svému nasycení. Nakonec proč ne, když šest let za sebou téměř soustavně narůstal a překonal dokonce i historické rekordy nastavené před poslední prudkou recesí v Evropě.
img

Okénko trhu 16.5.2018

16.05.2018 Polská centrální banka podle očekávání ponechala své úrokové sazby beze změny. Dnes ve čtyři hodiny bude následovat tisková konference bankovní rady. Ta si pravděpodobně udrží svou holubičí rétoriku z posledních měsíců. Neočekáváme tak zvyšování sazeb v tomto roce a otázkou je i rok příští. Polská ekonomika vykazuje v posledních měsících velmi slušná data z ekonomiky a i přes to, že míra inflace v posledním měsíci překročila očekávání trhu, bankovní rada svázala svou měnovou politiku s kroky ECB. Polská ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla meziročně o 5,1 %, nejrychleji z našich sousedů. Na druhou stranu se nedaří polskému zlotému, který vůči euru zaznamenává po ruském rublu a turecké liře nejhorší ztráty. Po dubnovém a květnovém výprodeji se polská koruna přiblížila k hranici EUR/PLN 4,30. Dnes však mírně posílila a v současnosti se obchoduje na úrovni 4,29. Kombinace oslabení polského zlotého a růstu ceny ropy na světových trzích může způsobit polské ekonomice značné potíže vzhledem k tomu, že se jedná o největšího importéra energií v regionu. Pokud by si cena ropy udržela současný trend, míra inflace by se mohla dostat ke třem procentům už na začátku příštího roku. Takový výhled by v následujících měsících mohl rozmrazit současnou holubičí komunikaci bankovní rady.
img

Rozbřesk: USA odstupují od jaderné dohody s Íránem, co čekat dále?

09.05.2018 O čtyři dny dříve než bylo původně plánováno, došlo k rozuzlení zásadní mezinárodně-bezpečnostní otázky posledních měsíců. Americký prezident Trump včera večer oznámil, že USA s okamžitou platností odstupují od „nejhorší dohody všech dob“ – íránské jaderné smlouvy z roku 2015. Dle Trumpa by její další existence pouze podpořila ambice íránského režimu získat jadernou zbraň, což by uvrhlo celý blízkovýchodní region na pokraj války.
img

Dolár po slabých dátach z trhu práce vzrástol. Zastavil ho support z januára.

04.05.2018 Dolár na tieto dáta paradoxne zareagoval pozitívne a je najsilnejšou menou dnešného obchodovania. To, že mu nevadia slabšie čísla je signálom toho, že mu aktuálne trhy veria. Niečoho podobného sme boli v nedávnej minulosti svedkami na eure, na ktorom investorov vôbec nezaujímali slabé dáta, vďaka čomu to euro dotiahlo z úrovní pod 1,10 až nad 1,25. Nechcem predbiehať, ale pokojne sa to môže stať aj na dolári. Najmä keď je úrokový diferenciál na medzi dolárom a väčšinou mien výrazne roztiahnutý v prospech dolára. EURUSD sa po dátach z trhu práce dostal na support okolo úrovni 1,192, ktorý sa vytvoril začiatkom januára. Zatiaľ ho neprekonal a následne väčšinu ziskov vymazal.
img

Rozbřesk: Prognóza ČNB: Ještě rychleji a s ještě nižší inflací

04.05.2018 Případné pomalejší posilování koruny může vytvořit prostor pro rychlejší růst úrokových sazeb. A ještě pro úplnost…, pokud jej nevykompenzuje nějaký jiný faktor srážející inflaci dále pod cíl či prognózu. Asi takto se dá zjednodušeně shrnout poselství z květnového zasedání bankovní rady, od kterého se nečekalo žádné překvapující rozhodnutí, ale především postoj ČNB k aktuálnímu vývoji kurzu koruny.
img

Proč jsou další kroky ECB důležité pro ČNB a korunu?

23.04.2018 Tento týden bude hlavní událostí čtvrteční jednání ECB. Neočekáváme, že proběhne nějaká změna v oficiální komunikaci bankovní rady. Potvrdí stávající nastavení centrální banky dále uvolňovat měnové podmínky v ekonomice. Nicméně je jisté, že velkým tématem bude očekávaný konec kvantitativního uvolňování. Od začátku tohoto roku ECB nakupuje finanční aktiva polovičním tempem ve srovnání s původním nastavením. Kvantitativní uvolňování však už trvá více než tři roky, během kterých centrální banka téměř vysála celý trh státních dluhopisů. Jen německých státních dluhopisů zbývá podle odhadů na trhu pouze 10 %. Ekonomika eurozóny vykazuje nejsilnější růst za posledních deset let, trh práce stále posiluje a inflace se zvedá ze dna.
img

Fundament na euru se spíše zhoršuje. EURUSD se ale v konsolidačním pásmu stále bezpečně drží

11.04.2018 Koncem minulého roku jsme psali o zajímavém fenoménu, který probíhal na měnovém páru EURUSD. Ve stejný čas, kdy se rozšiřoval úrokový spread mezi Spojenými státy a Německem, totiž posilovala evropská měna, což vytvořilo mezi úrokovým spreadem a kurzem EURUSD výraznou divergenci. Tato divergence se přitom rozšiřovala také během letošního roku, a to i navzdory tomu, že většinu letošního roku kurz EURUSD stagnoval.
img

Obrázky dňa: Za slabšou výkonnosťou akcií stoja aj slabšie ekonomické dáta

27.03.2018 Sentiment na trhoch nedrivujú len obchodné vojny, ale aj dáta. Čím sú horšie v porovnaní s očakávaniami, tým viac sa darí dlhopisom na úkor akcií a naopak. Pekne to ukazuje graf nižšie porovnávajúci vývoj Citi indexu ekonomických prekvapení pre veľké ekonomiky a index výkonnosti akcií vs. dlhopisov v krajinách G10 (AndreasSteno):
img

Zvyšování úrokových sazeb není aktuálně ve hře

26.03.2018 Hlavní událostí tohoto týdne bude čtvrteční jednání ČNB, kterého se zúčastní všichni členové bankovní rady. Zvyšování úrokových sazeb není aktuálně ve hře a pozornost tak bude mít situační zpráva a vystoupení guvernéra J. Rusnoka po samotném zasedání. Vzhledem ke slabším číslům z ekonomiky, než s kterými počítala únorová prognóza centrální banky, nelze očekávat jestřábí vyjádření. Poslední statistika HDP je i přes solidní výkon mírně pod očekáváním ČNB a únorová inflace dokonce sklouzla pod dvouprocentní cíl centrální banky. Podle vyjádření členů bankovní rady by tento jednorázový výkyv neměl vést k přehodnocení celé prognózy, ale jestřábího pohledu se určitě ve čtvrtek nedočkáme. Většina členů bankovní rady, kteří se stihli vyjádřit, mluví o zvyšování úrokových sazeb v druhé polovině roku, resp. na jeho konci. Rychlejšímu zvyšování braní, podle slov bankovní rady, stále extrémně uvolněná měnová politika ECB a nevole rozšiřovat už tak vysoký úrokový diferenciál mezi naší ekonomikou a eurozónou. Zbytek utahování měnových podmínek by podle modelu ČNB mělo probíhat skrze silné posilování koruny.
img

Bol včera FED jastrabí, alebo holubičí?

22.03.2018 Máme za sebou ďalšie zvýšenie sadzieb v USA. Dolár aj výnosy z dlhopisov reagovali negatívne, čo implikuje, že FED bol holubičí. Pravdepodobne to boli kvôli tomu, že niektorí čakali, žeFED zvýši svoje prognózy pre počet tohtoročných zvýšení sadzieb z troch na štyri, čo sa neudialo. Ostatne, pravdepodobnosti štyroch zvýšení sadzieb pripisovali trhy v posledných dňoch 25-30%, čiže sa nejednalo o nízke očakávania. Vo všetkých ostatných ohľadom však bolo toto zasadnutie jastrabie.
img

Rozbřesk: ECB se bojí silného eura… možná zbytečně?

23.02.2018 Strach centrálních bankéřů v ECB ze silného eura je do očí bijící. Včera to jenom potvrdil zápis z posledního zasedání ECB, kde síla eura byla jedním z hlavních témat debat. Poslední prognóza ECB totiž počítala pro tento rok s kurzem 1,17 dolaru za euro. Realita je však úplně jiná a měnový pár se v posledních týdnech pohybuje mezi 1,23 a 1,25 EUR/USD - tj. euro je o 5-7 % silnější.
img

Dopyt po Japonskom jene je veľký, euro už nie je preferovanou menou

20.02.2018 Veľké nákupy Japonského jenu v posledných dňoch znamenali pre túto menu prvenstvo od začiatku roka 2018 a Jen je v zisku najviac z vyspelých mien (voči doláru). Pre investorov sa tak stal ešte obľúbenejším ako napr. euro, pri špekuláciách na pokračovanie oslabovania Amerického dolára.
img

Krátkodobé inflačné tlaky v USA sú najvyššie od roku 2008. Dolár aj napriek tomu slabne

15.02.2018 Tak, ako zakaždým v posledných mesiacoch, som sa po zverejnení americkej inflácie pozrel na jej detailné dáta, z ktorých je možné vyčítať krátkodobejšie inflačné tlaky. A tie rastú, trojmesačná anualizovaná jadrová inflácia dosiahla 2,9% a polročná anualizovaná jadrová inflácia dosiahla 2,6%. V druhom prípade sa jedná o najvyššiu úroveň od roku 2008 a v prvom o druhú najvyššiu (jeden údaj z roku 2011 bol vyšší). Krátkodobé inflačné tlaky sú teda najvyššie v poslednej dekáde, čo by malo v najbližších mesiacoch vytlačiť nahor aj medziročnú infláciu, ktorá ostala na úrovni 1,8%.
img

ČNB: Po kalupu chůze

13.02.2018 ČNB přechod od boje s příliš nízkou inflací k boji s příliš vysokou prodělala v rekordním čase - vzpomeňme, že touto dobou loni ještě vesele intervenovala. Důležitá otázka tak nyní je: co bude s měnovou politikou letos a v roce příštím? A řekněme si na rovinu, poslední prognóza nám obrázek spíše zamlžila.
img

Rozbřesk: ČNB počítá s ještě silnější korunou

02.02.2018 ČNB pokračuje v tažení za vyššími (normálními) úrokovými sazbami, a proto včera bankovní rada v souladu s očekáváním trhu znovu zvýšila hlavní úrokovou sazbu centrální banky na 0,75 %. Tedy na úroveň, kde byla naposledy v roce 2012. Vzhledem k tomu, že se centrální bankéři na tento krok trh připravovali s dostatečným předstihem, nešlo o žádné překvapení. Ale ani tak nebyl včerejšek prostý jakýchkoliv novinek. Tou největší bylo asi opětovné zveřejňování prognózy devizového kurzu, který ČNB naposledy publikovala v roce 2013 ještě před zavedením kurzového závazku. Aktuálně z tohoto výhledu vyplývá, že centrální banka ve svých úvahách počítá s ještě silnější korunou, než je tomu nyní. Dokonce by se kurz koruny měl už ve druhém čtvrtletí nacházet pod hranicí 25 EUR/CZK a postupně posilovat na pro letošek závěrečných 24,60 EUR/CZK. To se české měně asi moc líbilo, protože ještě do večera posílila pod úroveň 25,20.
img

Hlavnou príčinou mimoriadne silného rastu US akcií v januári je daňová reforma. Čo bude ďalej?

30.01.2018 Aj napriek miernej korekcii z posledných dvoch dní, zažívajú americké akcie mimoriadne úspešný mesiac. Index S&P 500 aktuálne rastie o 6,7%. Keby rástol takýmto tempom každý mesiac, tak by sa za rok viac než zdvojnásobil. Naposledy rástol index takto rýchlo v októbri 2015.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: ČNB ve čtvrtek opět zvýší úrokové sazby

29.01.2018 Vypadá to, že tento týden podpoří trendy, které v globální ekonomice pozorujeme již od loňského roku. Prvním z nich je solidní růstová dynamika. Tu by měl potvrdit první odhad HDP eurozóny za Q4 17. Druhým trendem je naopak stále utlumený růst spotřebitelských cen. Na nízké inflační tlaky ukáží předběžná lednová čísla z Německa i eurozóny či americký PCE deflátor. Nadále bude třeba sledovat politickou scénu. O stavu unie poprvé pohovoří prezident D. Trump, z Katalánska se dozvíme jméno prezidenta, kterého bude volit tamní parlament, a jednání o Brexitu se dostávají do fáze, kdy se bude řešit přechodné období. Z regionu bude klíčovou událostí zasedání ČNB. Ta zvedne sazby a představí novu prognózu včetně očekávaného vývoje kurzu.
img

Pohled tradera na EUR/USD, EUR/CAD a ropu WTI

05.01.2018 Měnový pár EUR/USD dokázal v posledních dnech posílit až k 1,2090 +/-. Euro tak nadále prezentuje svou sílu i přes významný a v nedaleké budoucnosti ještě větší úrokový diferenciál vůči dolaru. Úrovně nad 1,2000 se mi ale již pro nové long pozice nelíbí, budu tedy dále čekat na korekci.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Koruna druhou nejúspěšnější měnou roku 2017; letos bude dál posilovat

02.01.2018 První týden nového roku přináší na hlavních trzích kalendář plný indikátorů PMI, které by měly ukázat na pokračující růst ekonomiky na přelomu roku. Prosincová statistika z amerického trhu práce by měla přinést další solidní nárůst počtu pracovních míst. Ve střední Evropě se kromě příznivých PMI dočkáme i závěrečné bilance českého státního rozpočtu za rok 2017, kde očekáváme schodek 25 mld. CZK.
img

Rozbřesk: Rok, kdy se kvantitativní uvolňování změní v utahování

02.01.2018 Svým způsobem velmi nudný rok 2017, kdy globální tržní volatilita byla zcela zanedbatelná, je pryč, a je třeba se ptát, jaký bude pro finanční trh rok 2018. Samozřejmě, že leckde již kolují vyšperkované seznamy hlavních rizikových událostí, které by měly otřást finančními trhy v tomto roce. I my bychom jistě mohli dát dohromady několik faktorů, na které bude třeba si dát pozor - nicméně spíše než zopakujeme to hlavní riziko, kterým se straší sice již několik let, ale v tomto roce může být konečně relevantnější.
img

Rozbřesk: Povánoční pohádka o tom, proč silvestrovský forward již není, co býval

28.12.2017 Kdo si myslel, že devizové a peněžní trhy dožijí od Vánoc do Silvestra v klidu, ten se šeredně zmýlil. Přísnější bankovní regulace v kombinaci se stovkami miliard natištěných peněz ze strany centrálních bank způsobila, že se rozklížila úroková arbitráž napříč měnami. V malých českých podmínkách to znamená, že krátké euro-korunové forwardy jsou úplně jinde, než byste je normálně hledali, a implicitní úrokové korunové sazby odvozené z měnových derivátů, za které lze “ukládat” přes konec roku (neplatí pro fyzické osoby), jsou aktuálně hluboce v záporu.
img

Rozbřesk: Slabší růst mezd jestřáby v ČNB nepotěší

05.12.2017 Zatímco ještě do včerejška mohl růst mezd fungovat jako dostatečně silný a jasný argument pro dřívější růst úrokových sazeb, zveřejněné výsledky za třetí kvartál jej velmi zrelativizovaly. Meziroční tempo dosahující jen 6,8 % zaostalo za odhadem centrální banky o sedm desetin procentního bodu. Navíc bylo patrné, že zpomalení růstu mezd se netýká jen průměru, ale i mediánu, a navíc se odehrálo ve většině odvětví ekonomiky. Znamená to ovšem, že růst mezd zpomaluje nebo je dokonce nedostatečný?
img

USDJPY: Dolar pokračuje v poklesu kvůli padajícím výnosům

22.11.2017 USDJPY pár znovu klesal ve středu ráno a obchodoval se níže o 0.35% během Londýnské seance, přičemž se pohyboval kolem úrovně 112.00.
img

Rozbřesk: ČNB nic nebrání nasadit vyšší rychlost. Koruna na post-exitovém maximu

22.11.2017 ČNB zatím její prognóza vychází, minimálně u dvou nejsledovanějších ukazatelů, a sice u inflace a HDP. Do příštího letos už posledního zasedání bude mít bankovní rada k dispozici ještě podrobnosti o růstu ekonomiky ve třetím kvartále (zatím jde stále jen o oficiální bleskový odhad), bude vědět, o kolik vzrostly spotřebitelské ceny v listopadu, a především už budou známa čísla o vývoji mezd, kterým ČNB přikládá rovněž velký význam. Pokud vše bude vycházet, jako doposud, podle nejnovější prognózy centrální banky a zejména, nebude-li nic měnit její výhled pro příští rok, nemusela by ČNB na listopadovém zasedání dělat se sazbami nic.
img

Úrokový diferenciál mezi USA a Evropou pomalu stoupá už déle než dva měsíce

08.11.2017 Po mém včerejším komentáři k EURUSD ještě jedna poznámka a připomínka toho, že bigger picture na EURUSD rozhodně není jen o technice. Technika sice hraje na EURUSD důležitou roli (obzvláště po prolomení 1,1660), bez jednoznačného fundamentu se ale silnější dolar a medvědí trend na EURUSD neobejde. Silný fundament přitom zdá se dolaroví býci mají stále k dispozici a není to jen o nedávném zasedání ECB, které dostalo evropskou měnu pod tlak. Mnohem důležitější je tradiční dlouhodobý hybatel prakticky všech měnových párů, kterým je úrokový diferenciál. Ten se pro americký dolar vyvíjí poslední dobou velmi příznivě, což ukazuje i následující graf.
img

Obrázky dňa: Sentiment na zlate je po prvý krát od marca negatívny

30.10.2017 Sentiment na zlate z dielne Hulbert Gold Newsletter (ktorý meria priemernú odporúčanú expozíciu portfólia voči zlatu) je po prvýkrát po viac ako pol roku negatívny. Zlato má plus/mínus tendenciu hýbať sa spolu s týmto indexom. Viacerí naznačujú, že to môže byť kontrariánskym signálom, teda že je to signál pre nákup. Ja sa s tým príliš nestotožňujem, stačí sa pozrieť na to, čo sa stalo na jeseň minulého roka, kedy sa sentiment prepadol na tri mesiace do mínusu – cela zlata klesla z vyše 1300 až pod 1150 USD za uncu. Navyše FED je pripravený ďalej uťahovať politiku, čo nie je prostredie, v ktorom by malo zlato rásť (@TN):
img

Týden technicky: Vítězem týdenního klání je americký dolar

27.10.2017 Týden plný událostí, ovlivňujících měnový trh, vyvrcholil zasedáním Evropské centrální banky. Ta oznámila prodloužení...
img

Týden technicky: Vítězem týdenního klání je americký dolar

27.10.2017 Týden plný událostí, ovlivňujících měnový trh, vyvrcholil zasedáním Evropské centrální banky. Ta oznámila prodloužení programu kvantitativního uvolňování, které bude pokračovat i po letošním prosinci, avšak s omezeným rozsahu, a to 30 miliard EUR po dobu dalších devíti měsíců.
img

Obrázky dňa: Globálne investície rastú najrýchlejšie v posledných rokoch

27.10.2017 Ďalšia dobrá správa pre globálnu ekonomiku – vo veľkom sa investuje. Medzikvartálna anualizovaná zmena investícií mino Číny (ktorá je v tomto smere iná liga) je podľa bank JPMorgan aktuálne najvyššia minimálne od roku 2012. Investície znamenajú rast (@liukzilla):
img

ECB už nemá co kupovat

26.10.2017 Dnešní zasedání Evropské centrální banky odhalí více detailů ohledně postupného ukončení kvantitativního uvolňování (QE) v eurozóně. Můžeme očekávat snížení tempa z aktuálních 60 miliard euro měsíčně.
img

Koruna si užívá růstu sazeb

16.10.2017 Zdá se, že česká měna už zakotvila pod 26 korunami za euro. Za tímto vývojem stojí především vyjádření centrálních bankéřů z pražských Příkopů, kteří vidí ještě jedno letošní zvýšení jako jisté a otevírají možnost i pro zvýšení dvě.
img

Rozbřesk: Česká inflace kulminuje Korunu žene vidina vyšších sazeb

10.10.2017 Vývoj inflace nahrává do karet ČNB, a tak snad už nic nebrání centrální bance zvýšit její úrokové sazby už na listopadovém zasedání. Ekonomice se daří nad očekávání dobře, napětí na trhu práce se zvyšuje a růst cen se drží v horní polovině tolerančního pásma, a tak není důvod otálet. Spokojenost ze stávající inflace čiší i ze včerejšího komentáře ČNB. Jedinou brzdou, která může centrální banku znejišťovat, by mohla být koruna, avšak její dosavadní posílení není natolik dramatické, aby muselo centrální banku vzrušovat. Vzhledem k nedávným komentářům centrálních bankéřů zřejmě nejde o nic, co by nečekali nebo považovali za problematické.
img

Rozbřesk: Česká inflace kulminuje, korunu žene vidina vyšších sazeb

10.10.2017 Vývoj inflace nahrává do karet ČNB, a tak snad už nic nebrání centrální bance zvýšit její úrokové sazby už na listopad...
img

Rozbřesk: Třetí čtvrtletí ve znamení silných čísel

03.10.2017 Česká ekonomika šlape. První bleskové odhady HDP za třetí kvartál jsou sice zatím ještě daleko, nicméně neúplná sada tvrdých dat a zejména pak ta rychleji dostupná měkká data docela jasně naznačují, že ani ekonomický růst po překvapivě silném druhém čtvrtletí na svém tempu nepolevil ani v létě. Finální údaje ČSÚ za český HDP ve druhém čtvrtletí dnes potvrdily 2,5% mezikvartální a 4,7% meziroční růst.
img

Euro zlevňuje pod 26,00 a tentokrát to není chvilkový výkyv

02.10.2017 V souhrnu dnešních událostí patří čestné místo české měně, která po testování hranice 26,00 zamířila dolů a obchoduje ...
img

Rozbřesk: Běžný účet zatím koruně k ziskům moc nepomůže

14.09.2017  Dividendová sezóna pokračovala i v červenci, kdy z ČR do zahraničí odtekly podle údajů ČNB dividendy v hodnotě 38 mld. korun. Byly tak hlavním důvodem, proč běžný účet platební bilance skončil schodkem ve výši -27 mld. korun. Zatímco dividendová sezóna pomalu vrcholí, obchodní bilance v červenci svými výsledky až tak neoslnila. Jde ovšem o tradiční letní jev, za nímž můžeme hledat spíše dovolené, a tedy jen krátkodobě nižší exportní aktivitu firem. Ostatně nejde o nic nového a nemá smysl za tím hledat nějaké zlomy trendů k horšímu.
img

Rozbřesk: Pro prognózu ČNB dnes přišel další test

05.09.2017 Poté, co minulý týden statistický úřad dále vylepšil už tak velmi silná data růstu ekonomiky, dnes ČNB dostala další možnost otestovat svoji poslední prognózu. Přišly totiž na řadu mzdy, respektive jejich růst ve druhém čtvrtletí letošního roku. A očekávání centrální banky byla přitom nemalá.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Zítřejší statistika českých mezd může podpořit sazby i korunu

04.09.2017 Nevidíme důvod, proč by ECB měla na svém čtvrtečním zasedání otálet s oznámením, že prodlužuje program kvantitativního uvolňování. Podle nás to bude o půl roku; konec by tak nastal v červnu 2018. Červencové statistiky průmyslové výroby z Německa, Francie a Španělska by měly být solidním základem pro číslo za celou eurozónu, které bude zveřejněno příští týden. Předpokládáme meziměsíční vzestup o 0,6 %. Ve Spojených státech je ekonomický kalendář chudý, očekáváme pouze oživení aktivity v sektoru služeb podle ISM. Pozornost bude spíše směřovat na Kongres – je třeba schválit zákony o navýšení dluhového limitu, zabránit uzavření federálních institucí k 1. říjnu a podpořit oblasti postižené hurikánem Harvey. Z domova očekáváme oznámení o svižném růstu mezd během Q2 17. Červencová aktivita v průmyslu byla ovlivněna celozávodními dovolenými zejména v automobilovém průmyslu. Podíl nezaměstnaných v Česku o desetinu klesne na pouhých 4,0 %.
img

Rozbřesk: Startuje týden měkkých dat a velkých slov centrálních bankéřů

21.08.2017  Jackson Hole, malé městečko ve Wyomingu má tento týden šanci dostat se do centra pozornosti světových médií hned dvakrát. Nejprve poněkud symbolickým zatměním slunce, k němuž má dojít už dnes, a pak hned ve čtvrtek, kdy tam startuje další pravidelné setkání centrálních bankéřů. V minulosti se na tomto summitu oznamovaly velké plány měnové politiky Fedu i ECB v podobě tzv. kvantitativního uvolňování. Ale jestli bude stejně důležité jako v minulosti, nebo alespoň stejně zajímavé jako zatmění, se teprve uvidí.
img

Rozbřesk: ČNB odstartovala nový cyklus. Silná koruna jí zatím vůbec nevadí

04.08.2017  ČNB se včera rozhodla učinit letošní rok zcela přelomovým, když po čtyřech měsících po ukončení kurzového závazku zvýšila svoji hlavní úrokovou sazbu. Naposledy tak učinila před více než devíti lety, v únoru 2008, sedm měsíců před začátkem recese. Aktuální krok ČNB vlastně docela transparentně avizovala, i když s ohledem na rychlé posílení koruny se mohlo zdát, že není kam spěchat. Včerejší rozhodnutí tedy mj. přineslo jasnou zprávu o tom, jak se centrální banka na aktuální vývoj kurzu koruny vlastně dívá.
img

Za rozdielom medzi vývojom akcií v USA a eurozóne stojí silné euro

03.08.2017 V posledných dňoch sme svedkami slabšej výkonnosti nemeckých akcií v porovnaní s americkými. A nie je to v dátach, čísla z ekonomiky eurozóny sú v porovnaní s očakávaniami stále lepšie (a to podstatne) ako čísla z USA.
img

Ranní videokomentář: Optimismus na euru zatím nepolevuje, dnes zasedá Bank of England

03.08.2017 Včera začaly znovu ztrácet evropské akcie, které opět potopila hlavně silnější evropská měna, která se krátce na páru s dolarem dostala až nad cenu 1,19 EURUSD. Úrokový diferenciál mezi USA a Evropou se přitom už několik týdnů nehnul z místa, což podle nás znamená, že růst eura ani nadále nestojí na zrovna nejpevnějších základech. Euroví býci ale mají zjevně jiný názor a dokud bude evropská měna posilovat, nebudou to mít obchodníci na evropských akciích vůbec jednoduché. Dnešní seance bude hlavně o libře, když v Británii budou zveřejněny statistiky PMI a hlavně bude rozhodovat Bank of England o sazbách. Trh přitom bude zvědavý hlavně na její stanovisko k inflaci, která začala v minulém měsíci konečně pozvolna klesat.
img

Obrázky dňa: Dolár kopíruje popularitu Trumpa

01.08.2017 To, že dolár prestal v posledných mesiacoch reflektovať úrokový diferenciál medzi USA a eurozónou, môže mať korene v dôvere v Trumpa a jeho schopnosť presadiť sľubované reformy (nižšie dane, vyššie investície do infraštruktúry). Čím bude jeho popularita nižšia, tým väčší problém ich bude mať totiž presadiť. Korelácia medzi percentom ľudí, ktorí ho schvaľujú a dolárovým indexom je totiž jednoznačná (@IIF):
img

Pred ukončením QE v USA sa na dolári nediali také veci, ako dnes na eure

27.07.2017 Aktuálny rast eura rozbil všetky predošlé korelácie. Napríklad voči doláru je euro podstatne vyššie ako je rozdiel v úročení na desaťročných dlhopisoch medzi Nemeckom a USA. Platí to aj pre iné predošlé korelácie (napr. s rozdielom v krátkodobom úročení či s rozdielom medzi inflačnými očakávaniami medzi eurozónou a USA).
img

Ozvěny trhu: Koruna láme rekordy

27.07.2017 Česká měna zdolává v posledních dnech jedno mnohaleté maximum za druhým. Vůči euru v posledních několika dnech kurz neustále oťukává hladinu 26 CZK/EUR a je podle nás pouze otázkou času, kdy k jejímu zdolání nakonec dojde. Impuls podle nás přijde od centrálních bankéřů. Již za týden se k projednání měnové politiky na podkladě nové prognózy sejde bankovní rada ČNB. Nezvyklá absence jakýchkoliv komentářů ze strany centrální banky napětí zvyšuje. Objemy obchodů na českém devizovém trhu jsou v posledním období podprůměrné. My očekáváme, že centrální bankéři již v příštím týdnu rozhodnou o zvýšení úrokových sazeb. Makroekonomická prognóza a robustní inflační výhled by měly trh udržet v přesvědčení, že úrokový diferenciál se bude ve prospěch koruny zvětšovat i dále.
img

Forex: Eurodolar pokořil po Fedu důležitou rezistenci nad 1,17 a mašíruje na sever, ECB může přece jen zviklat odhodlání ČNB zvyšovat sazby

27.07.2017  Jen kosmeticky a zcela v souladu s očekáváním upravilo vedení americké centrální banky svůj názor na ekonomiku. Z drobných korekcí nicméně vyplývají dvě důležité informace. Další restriktivní krok v podobě vyfukování bilance Fedu, alias kvantitativního utahování, má přijít relativně brzo. Centrální bankéře také stále zajímá, proč inflace zůstává viditelně pod 2% cílem.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb ČNB | Toronto | Střední Evropa | Vývoj eurodolaru | Odhad vývoje ekonomiky | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | Růst v eurozóně | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Polský průmysl | Hlava a ramena | Chuť podstoupit riziko | Zásoby zemního plynu | Výplach | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Cap | Výnosy dluhopisů | Skutečný účet | Dlouhé pozice | AUDCHF | Premiérka | Odhady výsledků | Roman Vykouřil | Ozvěny trhu | Války | Americký ADP | Bank of Montreal | Vývoj | Úrokový diferenciál měn | Státní dluhopis | Obchodní platformy | Dlouhodobě profitabilní | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Zveřejněné údaje | Allianz | Trh nemovitostí | Hodnoty investice | Nákupu státních dluhopisů | Globální růst | MarketPulse | Silná rezistence | Velký propad | Chování centrálních bank | Hlavní úrokové sazby v Rusku | Sazba PRIBOR | EUR/CAD | Analytická práce | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Jana Steckerová | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Výhledy růstu | Obchodování na globálních trzích | Spotřebitelské výdaje | Banka Nomura | Zhodnocení vašeho vkladu | Bundesbank | Pokračování růstu | Brokeři | Dna | Hlavní úrokové sazby | Kurz PLN | Korunový výnos | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | Rekordně silná česká koruna | Stoxx | Rozšíření úrokového diferenciálu | Okénko finančního trhu | PEPP | Epidemická situace | Vývoj ceny zlata | Finanční aktiva | Očekávání | Intervence České národní banky | Korelace | Finanční injekce | Jüan | Otevřené pozice | Volatilní | Německé volby | Evropské centrální banky | Sociální problém | Úrokové sazby v eurozóně | Aktuální kurzy měn | Aktivita na kapitálových trzích | Swiss Life | EUR USD | Pozitivní nálada | AUD/NZD | EUR/JPY | Tradeoff | Goldenburg Group | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Reálná kalkulace | EURJPY | Schodek státního rozpočtu | Terminály na LNG | Turecká lira (TRY) | Příležitost k nákupu | Bloomberg Markets | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Inflační očekávání veřejnosti | Evropská komise | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Ztlumení inflace | Oživení ekonomiky | iShares | Swiss | Investice | Britská centrální banka | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelský sektor | Geopolitické riziko | 1M | Potenciál | Diverzifikace | Support | Návrat inflace | Švédské koruny | Nízké sazby | Devon Energy | Lednová inflace | Posílení | Česká měna dnes | Pokles cen energií | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | ADP report | Zajímavé výnosy | Vývoj spreadu | Akcie | Ifo | Finanční nástroj | Japonské akcie | Argos Capital | Vývoj indexu výrobních cen v Maďarsku | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Onshore jüan | Výkonný ředitel | Jaroslav Tupý | Slabá koruna | Investing | Experti | Futures kontrakt | Mimořádné daně | Náklady na financování | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Bitcoiny | Člen bankovní rady ČNB | Forexový carry trade | Wood&Company | Stop-Loss | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | EONIA | FTSE MIB | Prodejci automobilů | Měnový pár GBP/USD | Největší světová ekonomika | Elasticita | Úrokové sazby v USA | Výraznější impuls | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | ČNB kurz | Spekulativní sázky | EUR/USD | Juventus | Nálada v průmyslu | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Stimul | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Český průmysl | Obchodovat intradenně | Volatilní majors | Akcie společnosti | Lokální finanční trhy | Tuzemské hospodářství | Pesimistická nálada | Důvěra v ekonomiku | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Benchmark | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Hospodářské noviny (HN) | Lagardeová | Průměrné mzdy | Čínské 1leté úrokové míry | Kansas City | Vývoj hodnoty devizových rezerv | Fortuna | Cenné papíry | Zvyšování tržního podílu | Výnos | Nová prognóza ČNB | Inflace ze Spojených států | Přecenění zboží | Kurzotvorné informace | Nákupy státních dluhopisů | AdmiralMarkets | Měnový pár USD/JPY | Brent | Síla ČNB | IHNED | Asijské akcie | Delta | Restartování ekonomiky | Data z Ameriky | Uzavření příměří | Silný výhled | Likvidita na trhu | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | SMA | Zvýšení sazeb v eurozóně | Jednociferná inflace | Strategie investování | Vzdělávání | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Měny na forexu | Měnový pár USD/CNY | Růst sazeb | Strategie pro obchodování | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Investorský sentiment | Index DOW | Import | Varianta koronaviru | Německý akciový index DAX | Exchange | Alcoa | Investice do reálných aktiv | Forexový trh | Snižování sazeb ČNB | Investiční strategie | Státní dluh | MAE | Zasedání centrálních bank | Zpomalující ekonomika | Hluboké recese | Míra zadluženosti domácího sektoru | Oslabující americký dolar | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Strach | Jeden dolar | Dopad kurzového pohybu | Swapové body | Prague Economic Papers | Graf EURUSD | Posilování amerického dolaru | Index spekulativního sentimentu | AUDUSD | Načasování intervencí | Investiční výhled | Škoda | Platební neschopnosti | Labouristé | Kryptoměna Bitcoin | JPY | Pohyby kurzu | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Mzdová vyjednávání | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Vývoj ceny zemního plynu Henry Hub | Malý růstový trend | Vývoj koronavirové pandemie | Odhad HDP | Nová makroekonomická prognóza | Znehodnocujícího platidla | Next Finance | Posilování dolaru | Kurzové zhodnocení | Směřování trhu | Ekonomický sentiment | Polská NBP | Růst cen ropy | Wonderinterest Trading | Švédská měna | Projekce | Kč/GBP | Kontrakce | Vývoj měnového kurzu | Růst měnového páru | Globtrex.com | Peníze | Pandemie COVID-19 | Cena Brentu | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | Rizika obchodů carry trade | Nižší daně | Měny v regionu | Plošná karanténa | Reálné ekonomiky | Rizika forexového carry tradingu | GBP/EUR | Meziroční růst cen | Maximální riziko | Čínský jüan kurz | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Negativní vývoj války | Makroekonomická analýza | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Kolísání kurzu | Úrokové sazby v Rusku | Josef Lukáč | Hlavní události tohoto týdne | Bezpečné přístavy | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | EURNZD | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Modelový aparát | Barel ropy | Přebytek ropy | Americký Fed | Očekávaná reakce | Představitelé ECB | Nejznámější kryptoměna | Ropa WTI | Měnové zajištění | Vzácné kovy | Výsledek jednání ČNB | Zájem obchodníků | Viceguvernér ČNB | Bankovní rada ČNB | Depreciace | Trpělivost | Měnová krize | Představitelé ČNB | Cenový skok | Developeři | Brexit | Eurostoxx 50 | AEX | Sentiment indikátory | ZEW index | Short EUR/CZK | Kurz eura k dolaru | Evropské burzy | Modelování výnosové křivky | Investiční výzkum | Valná hromada | Implikace | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | EURUSD | USD/EUR | USD/BRL | Výkon evropské ekonomiky | Henry Hub v USA | Resistence | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | Nová bankovní rada | NFP | Nový Zéland | Béžová kniha | Cestování | Vývoj jádrové inflace v Japonsku | Odliv kapitálu | Bond | Broker | Slovenská vláda | Akcionáři | Evropské PMI | Proražení | Prodeje aut | Záchranný fond | Vývoj hodnoty devizových rezerv Švýcarska | Posílení koruny | Investovat | USD | Vývoj německého akciového indexu DAX | Vývoj devizových rezerv | Export | Akciové zisky | Pesimismus | Banka Goldman Sachs | Ekonomiky | Shopify | Technická analýza | Sentiment na akciových trzích | Zasedání FOMC | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Koruna česká | Dot plot | Obavy z pandemie | Posilování koruny | Přetrvávající vysoká inflace | Trh s nemovitostmi | Dnešní statistika | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Rozhodnutí ECB o sazbách | Stav devizových rezerv | Unie | Aktuální očekávání | Nové mutace | Energie | Tržní volatilita | Vývoj ceny zemního plynu | Více peněz | Plány | Vládní opatření | Energetická společnost | Na burze | Manchester City | Velké firmy | Šok | Hodnocení současné situace | Síla amerického dolaru | Riziková averze | ČSOB | Obchodní platformy Metatrader | Inflace v České republice | Rizikový jev | Tvorba pracovních míst | Zavedení eura | Historický vývoj inflace | Ekonomická aktivita | Regulace | České ekonomické výhledy | Home office | Bezpečná měna | Maďarsko | Makléři | Pokles kurzu | Noviny | Intervence japonského ministerstva financí | Američtí centrální bankéři | Korunový trh | Úroková sazba | Psychologie velkých investorů | James Bullard | Inflační spirála | Cenné kovy | Index ISM ve službách | Tovární objednávky | Svět kryptoměn | ZAR | Zdražení ropy | Spekulovat | Fitch Ratings | ATVI | Separatisté | Hodnotové akcie | Tempo zdražování | Swapy | Cenové tlaky | CashFlow | Rostoucí ceny energií | Nižší úroky | Data z tuzemské ekonomiky | Ruský prezident | P.A. | Snižování úroků | Širší index S&P 500 | Obchodní nástroje | Avast | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Výsledek inflace | Vládní výdaje | Euroval | Středoevropské měny | Akciové trhy v Evropě | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Německý export | SIX | Patria Online | Čeští centrální bankéři | Dovoz | Automobilka Tesla | Budoucnost | Caterpillar | MT5 | Viry | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Průlom | Pozitivní zprávy | Akcie Mastercard | Skokové posílení | Investiční plány | Hyundai | Nikkei | Spotřebitelský indikátor | Poměr rizika a zisku | Pro tradery | Cenové pohyby | Konvergence | Fincentrum | Výrobní ceny | Politická situace | Komoditní | Marek Mora | Souhrn finančních trhů | Tržní reakce | PMI ze sektoru služeb | Vývoj meziroční inflace | Bundesbanka | Silná česká koruna | Kurz jüanu | Zasedání Bank of Japan | Rekordní maxima | Progres | Vybírání zisků | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Energetické tituly | Elon Musk | Euforie | Liz Truss | Přerušení energetických dodávek | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Dnešní posílení | Investoři | Investing.com | Portfolio | Data o HDP | Sója | Petr Pavel | EUR/AUD | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Mimořádný zisk | Fidelity | Dolar roste | Německá průmyslová produkce | Nálada v Evropě | Slovenská ekonomika | Negativní sentiment | Evropská měna | Firemní zisky | Obchodování na trzích | AMD | Moderna | Prezident ECB | ADR | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Kurz japonského jenu | Christine Lagardeová | Úrokové riziko | Index PPI | Rotace | Obchodní napětí | Jaroslav Brychta | Euro Stoxx 50 | Venezuela | ČSOB Finanční trhy | Tranše | Jádrový index | Silné trendy | Zisk | Bez rizika | Zlepšení sentimentu | Peso | Rovnovážný kurz koruny | Rollover (swap) | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | YTD | ČSSD | Vyšší hodnoty | Makro data | Inflace v lednu | Průmyslové objednávky | Tvůrce měnové politiky | Kolísání kurzu měnového páru | DAX30 | Nová prognóza | Kurzu měn | Finanční instituce | Situace na finančních trzích | Makroekonomická prognóza | Bank of England | Lepší výsledky | Spotřebitelské inflace v Maďarsku | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | Britský premiér | Vývoj sazeb | Roboti | WSJ | Prezident | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Úvěrová aktivita v eurozóně | Americké prezidentské volby | Markantnější oslabení | Odložení brexitu | Boom | BABA | Carry trading | Úsporný tarif | Nastavení úrokových sazeb | Hold | Dvoutýdenní repo sazby | Německá spotřebitelská důvěra | Funkční období | Makrokalendář | Sestupný trend | Cena mědi | Ropné společnosti | Podíl hypoték | Kč/EUR | Kapitálové rezervy | xStation | Ochota riskovat | Cestovní kanceláře | Reálné mzdy | Evropské trhy | Boj s inflací | Analýzy | Hlavní měny | TTF | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Hlavní úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Kroky centrálních bank | Inflační situace | Invesco | Česká měnová politika | IEA | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | Patria | Analytik Purple Trading | Covid | Tržní podíl | Ekonomický vývoj | Akciové trhy ve Spojených státech | Úrokové sazby v Japonsku | Sazby ČNB | TRY | Data z ekonomiky | Program Antivirus | Úrok | Vojenský konflikt | Válka | Obchodní příležitost | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Porovnání vývoje | Americké HDP | Agentura Reuters | Půjčka | Obchodní ředitel | Data z průmyslu | Odhad analytiků | Spotřebitelský sentiment | Pokles tuzemské ekonomiky | Prodej | PFE | Cestovní ruch | Spike | Zpráva | Bohatý | Aktuální prognózy | Apple | Technologické tituly | Prémie | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Vítězství prezidenta Erdogana | Swapový bod | Nový koronavirus | Emoce | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Reakce centrální banky | Zpomalení české ekonomiky | S&P | Oslabování dolaru | Vítězství prezidenta | Česká měna | Vzdělání | Hrubý domácí produkt (HDP) | Celoroční výhled | Rok 2024 | Důvěra investorů | Eurové úvěry | Obchodování | Rizikovější měny | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Objem intervencí | České koruny | Vakcína | Měnová sekce | Tisková konference ECB | JOLTS | Automobilka | Hlavní úrokové sazby SNB | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Jádrová inflace v Japonsku | GBP | Průmyslové komodity | Vysoký výnos | Management | Růst úrokových sazeb úvěrů | Posilování eura | Cena ropy na světových trzích | PX Pražské burzy | ZEW | Co se děje na finančních trzích | Admiral Markets | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Centrální banky | Prezidentka ECB | Pandemie COVID | České firmy | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Fungování trhů | Japonská vláda | Pákový efekt | Zpomalení ekonomického růstu | Eurostat | Guru | Předpověď | Zprávy | Oanda | Ruský rubl | Deflace | Investiční aktivita | Dolary | Vysoký přebytek | Denní minima | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | MOEX | Intradenní analýza | Turecká lira | Investiční banka | Akciový analytik | Pozornost finančních trhů | Averze k riziku | Prognózy ČNB | PwC | Treasuries | Americký maloobchod | Trades | Snižování cen | Praha | Ceny ropy | Hospodářské oživení | Moderna Inc. | Index RTS | Míra | Japonské ministerstvo financí | Silné cenové tlaky | Distribuce | Pokles tržeb | Byty | Vývoj meziročního růstu spotřebitelských cen | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Udržitelnost | Program nákupu aktiv | 3M | Sazby v USA | Bitcoin | Nejdůležitější události | Silný růst | KRW | HKD | Korunový devizový trh | Měsíční report | Evropská dluhová krize | Marek Pokorný | Mutace delta | Dnešní data | Intradenní obchodování | Aktuální inflace | Vyhlídky | Ekonomická situace | Odhad inflace | Firmy | Snížení DPH | CZ | Program nákupu státních dluhopisů (PEPP) | Kevin Tran Nguyen | NATO | Sázka | Nordea | Cena ropy brent | Zvolení Donalda Trumpa | Futures | Index cen domů | Automobilky | Medvědí divergence | Listopadová inflace | Investment management | Nástroj | Rekordní ceny | Reálné spotřeby domácností | Změna rétoriky centrálních bankéřů | Výsledky | Investování | Španělská ekonomika | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Dění na finančních trzích | Medián | Dopady války na Ukrajině | Slabý dolar | EURCZK | Petr Král | Hospodaření státu | Tapering | Podnikatelská důvěra ve Francii | Inflace v Česku | Dnes ČNB | Hedgeové fondy | Kurz koruny k euru | Kurz EUR/USD | Rozdíl mezi výší úroků | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Digitální měny | Data z americké ekonomiky | Instrument | Cena ropy WTI | Bank of America | Úroda | Zvýšení úrokových sazeb | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Odhady trhu | Silný dolar | Bossa.cz | Australský dolar | Zpřesněný odhad | Retracement | Suroviny | Uplynulý rok | Příklady obchodování | Koruna | Komoditní měny | Hlavní úrokové sazby v Japonsku | E15 | Akciový index | Finanční služby | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Kanada | Výrazný pokles | Akciové tituly | Vychýlení kurzu | Tržní ceny | Inflace v zemích Evropské Unie | DJIA | Hypoteční trh | Kupující | Včerejší obchodování | OPEC+ | Hospodářská politika | Francie | Riziko recese | Oldřich Dědek | Epidemické situace | BHS | Propad | Objem | Asociace | Spekulant | Obavy z recese | Halifax | Očekávání investorů | Hypotéza | Výkonnost | HDP eurozóny | Záporný carry | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Oslabení měny | Údaje | HDP v eurozóně | Měnový pár EUR/PLN | Politika centrální banky | Asie | Chivo | Investovat do Bitcoinu | Výsledky společnosti | Americká banka | Leva | Posílení kurzu | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Slabší růst ekonomiky | Český index nákupních manažerů | Očekávání analytiků | Trading.com | Alibaba | Výsledky průzkumu | Swingový výhled | HighSky | Regulátor | Průzkumy | Strach z druhé vlny | Nomura | Konjunktura | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Nejistota | Podíl nezaměstnaných | RMB | Forex forex | Dlouhodobý výhled | Průmyslová výroba | Dlouhodobí investoři | Odvaha | Zpomalování ekonomiky | Šéf centrální banky | Růst cen domů a bytů | Poptávka po úvěrech | Pfizer | Case-Shiller | Goldenburg | Britské libry | Příklad měnového Carry Trade | Obchodování s akciemi | Pokles cen ropy | Offshore | Slabší koruna | Obchody | První obchodní den | Průraz | Cena plynu | Kansas | Globální dění | Deficit | Intervence ČNB | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Reakce trhu | Větší úrokový diferenciál | FRA | Napětí na Ukrajině | Odliv dividend | Masivní nákupy | Plyn | Makroekonomické ukazatele | Volodymyr Zelenskyj | Nabídka státních dluhopisů | Cenová hladina | Ruská invaze na Ukrajinu | Bankéř | Ropa Brent | Fibonacci retracement | Výnosové křivky | HDP USA | Wall Street Journal (WSJ) | Hypotéky | Pohyb kurzu | Německý akciový index | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Současná situace | Hráči na trhu | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | tradingeconomics.com | LIBOR | Vývoje kurzu | Přijetí | Vliv ceny ropy | Evropa | Oživení americké ekonomiky | Jackson Hole | Tvrdý brexit | HUF/EUR | CVS | OPEC | USD/PLN | Short | Kurzový vývoj | Ukrajina | Jednání FOMC | Pár EUR/USD | CAD/JPY | Vývoj jádrové inflace ve Švýcarsku | Prognóza kurzu | Omezení pohybu | Eurodolar | KB | Dopady na ekonomiku | Ústavní soud | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Stanovení ceny | Disciplína | Maloobchod | Tomáš Kudla | Obrat v měnové politice | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Oslabení amerického dolaru | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Ziskové obchodní příležitosti | Zpomalení inflace | EURSEK | Trump | Patria Finance Tomáš Vlk | Stavebnictví | Devalvace | Makroekonomický vývoj | Index volatility | Vir | London School of Economics | Ústup inflace | Kurzarbeit | Prohloubení schodku | Riziko carry trade | Dolar koruna | Silnější dolar | Technické analýzy | Euroskupina | Spořící účet | Bankovky | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Vydělat peníze | Euro dnes | Vstupy | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Equity | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Indikace | Rakousko | Turecká centrální banka | Portu | Stříbro | Nejbližší support | Přenos | USDCAD | Pozornost trhu | Americký dolarový index | CHF | Instituce | Česká koruna | Turecko | Japonská centrální banka | Restriktivní opatření | Bank of Japan | OECD | Čínský akciový index | EURAUD | Podnikatelská důvěra | Jakub Hodan | Silná korelace | G10 | Markéta Šichtařová | Dnešní fundamenty | LNG | Aktuální problémy | Brokers | Korunové sazby | Libra vůči dolaru | Dobrá data | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Silná ekonomika | Rozdíl úrokového diferenciálu | Tomáš Vlk | Ekonomická důvěra | Obchodování na zámořských trzích | Měnový trh | Britská měna | ING banka | MetaTrader | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Dlouhodobější trend | Wonderinterest | Dění v USA | Vývoj měnového páru USD/JPY | Náhoda | USD/CNH | Index Nikkei | Akcie Amazonu | Oslabení koruny | Seznam Zprávy | Spot | ex | Evropská ekonomika | ČNB silná koruna | Americká data | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | CVS Health | Výsledky HDP | Inflace ve Švýcarsku | Zvýšená volatilita | Capital Markets | Zvýšení sazeb ČNB | Time-Frame | Růst výnosů | Trh | TopForex | Odhad amerického HDP | Snížení daní | Růst sazeb ČNB | Komise | University of Michigan | Obchodování se CFD | Války na Ukrajině | Volby v USA | Vládní podpory | Hledání výnosu | Viktor Orbán | Forexové trhy | Otočení trendu | Carry obchody | Měnová autorita | Akcie finančního sektoru | Fed | Oslabování amerického dolaru | Zahraniční obchod | Koruny vůči euru | Propad indexu | Největší investoři | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ekonomické škody | Korekce | Čínská centrální banka (PBOC) | Klesající trend | Upozornění | Příliv kapitálu | Rubl | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Pokles spotřebitelských cen | Země EU | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Počet pracovních míst | Uvolněné fiskální politiky | Spotřeba ropy | Nízká likvidita | Pražské burzy | Utahování měnových podmínek | Riziková měna | Krátkodobé obchodování | Zveřejnění výsledků | Drawdown | Celní válka | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Globální recese | Automobilový průmysl | Pákový efekt 100:1 | Indikátory sentimentu | Yahoo | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Technické indikátory | Latinská Amerika | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Philip Lane | Situace | ANO | USD/CZK | Růst spotřebitelských cen | IRS | Zemní plyn | Volná pracovní místa | ProCent | Ministři financí | Technický pohled | GBP/NZD | Rating | MWh | Dezinflace | VaR | Příležitosti k obchodování | Agentura S&P | Americký ADP report | Ebury | SNB | Ruská invaze | Ekonomie | Přecenění zboží i služeb | Koronavirová pandemie | Vývoj na komoditních trzích | Microsoft | Wells Fargo | Trh dnes | USD/CHF | Příležitosti | Budoucí vývoj | Silnější euro | Nová strategie | Natixis | Vládní dluhopisy | Data z USA | Patria Forex | Evropské obchodování | Odhad růstu HDP | Repo operace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Volatility | Inflační vývoj | Úspory | Forwardy | CME | Spotřebitelská inflace | Shortování | Akcenta | Sell | Transakce carry trade | Měny&Sazby | Důvěra v průmyslu | Long pozice | Kurz dolarů | Známý investor | Exporty | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Mexické peso | Unce zlata | Pozice ekonomiky | Meziroční růst HDP | Cena hliníku | Platební bilance | ECB dnes | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Směřování | ATR | Hlavy států | Makroekonomika | Pokles úrokových sazeb | Devalvace rublu | Spotřební zboží | Arbitráž | Společnost XTB | Tržní odhad | Výpadky | Objem obchodů | Range | CFTC | Velké zisky | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Devizové trhy | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Utility | SSI index | ForexFactory.com | Průmyslové ceny | Nájemné | Volatilní položky | Akcie v USA | Centrální banka | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Riksbank | Inflace v říjnu | Vývoj úrokových sazeb | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Analytici | Běžný investor | Devizové intervence | Řízení rizika | ING | Rozbor | NYMEX | Enbridge | Grafy | Sazby ECB | CME Group | QE | Ředitel Saxo Bank | Hospodářské noviny | Polský zlotý | Apreciace | Měnové otázky | Odhad vývoje HDP | Surové ropy | Tržní sentiment | TLTRO | Bund | Kurzový závazek | Červnová inflace | Donald Trump | Oblíbené carry trades | Vítězství Bidena | Pozornost obchodníků | Německý Ifo index | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Twitter | Směnný kurz | Míra úspor domácností | Úrokové prostředí | 3M PRIBOR | Vývoj hodnoty | Antivirus | Zasedání americké centrální banky | Krach | Portugalsko | Splatnost | Společnosti | Royal Bank of Canada | Vývoj japonského akciového indexu Nikkei 225 | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Americká průmyslová produkce | Poskytování cizoměnových úvěrů | Investice do akciových titulů | Propad akcií | Behaviorální | Raketový růst ceny | Bankovní tituly | Ekonomika aktuálně | Vývoj měnového páru USD/TRY | Forwardový kurz | Obchodní partner | Aukce | Vývoj hlavní úrokové sazby v Japonsku | Březnová inflace | Jestřáb | Dluhové krize | Asijské měny | Makroprognózy | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Růst ceny | Konflikt Rusko-Ukrajina | Analytika | Výroba automobilů | První support | Oslabení čínského jüanu | Velikosti pozice | Vývoj základní úrokové sazby v USA | Analytik Cyrrusu | Počet nezaměstnaných | Ruská ropa | Reuters | USD/SEK | Prognózy inflace | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | CZK | Chevron | Kompozitní index | Dobré zprávy | Shanghai Composite | Guvernér Michl | Ústup rizik | Prostor pro pokles | Princip obchodování carry trade | Francouzský prezident | Predikce finančních trhů | Depozitní sazba | Česká republika | Reakce koruny | Výstupy | Vlna pandemie | Videohry | Proinflační faktor | Rolování | Energetický sektor | Měnová politika Evropské centrální banky | Zahraniční společnosti | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Sláva | Portfolio manager | Turismus | Eurové příjmy | Zhodnocení koruny | FOREX | Růstový impuls | Kurz švýcarského franku | Růst české ekonomiky | Makro | Silná data | Kroky ČNB | Podíl nevýkonných úvěrů | Vývoj inflace v Turecku | Příkaz | Velikosti likvidity | Nižší růst | Záporné sazby | Rychlý růst | Ceny v průmyslu | Růst HDP | Evropské banky | Americký dolar | Libra | Koronavirová krize | Nákladová položka | xPartners | Dolarové zisky | Kurz australského dolaru | Emerging markets | Zvýšení základní úrokové sazby | Tomáš Cverna | Kompenzace | CFD | Spotřebitelské ceny v Česku | SMA 100 | Nová data | CL | Evropská unie | Cena akcie | Akcie fotbalového klubu Juventus | Růst ceny zlata | Chicago Mercantile Exchange | Obilniny | Více časových rámců | DOT | US100 | ETF na kryptoměny | Swingové pohyby na forexovém trhu | Financovat | Krátkodobý kapitál | Příprava | Nasdaq (US100) | Čínské měny | Řecko | Kurz EUR/CZK | Finanční instrumenty | Konjunkturální průzkum | Německá centrální banka | Rostoucí náklady | ECB sazby | Kartel OPEC | Říjnová inflace | TSLA | Úrokový rozdíl | Bankéři z Fedu | Vývoj USD | Úroky | Severomořská ropa | Invaze | Refinitiv | Globtrex | Plodiny | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Květnová inflace | Důvěra v eurozóně | Vývoj české ekonomiky | Mario Draghi | Swiss Life Select | Odpor | Steen Jakobsen | Předstihové ukazatele | AUD/JPY | Silný trh | Snižování úrokových sazeb | Fed Funds Rate | Akcie dnes | Economic | Globální rizika | Ztráta | Silně trendové trhy | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | TABAK | CVX | Klíčové oblasti | Dění na Ukrajině | S&P500 | Federal Reserve | Dluhy | Dolar | Ruský trh | Americký index S&P 500 | Orbán | Čínská ekonomika | Akcie fotbalového klubu | Vyšší úroky | Pokles úroků | Ceny | Prudký pokles | Skokové oslabení | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | Energetická krize | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Devizoví obchodníci | Jiří Rusnok | Časté obchodní příležitosti | Ceny zemního plynu | Ranní zpráva | Roční maximum | Pokles | Ceny komodit | Vyšší ceny | Vládní koalice | IG | Dlouhodobé investice | Výběr zisků | Trendové trhy | Nálada na trzích | Globální inflace | Nvidia | Velikonoce | Rating AAA | Next | Polská ekonomika | Měnové pozice | USDCZK | Investiční služby | Štěpení akcií | Vyšší riziko | Bilance běžného účtu | Pictet | Finančnictví | Závazek | Komodita | Největší bublina na světě | Jan Vejmělek | Švýcarská centrální banka | Hedge | Setkání centrálních bankéřů | Kolaps Číny | Švédsko | Koruna dnes | Poplatek | EUR/HUF | Maloobchodní tržby | Euro vůči dolaru | FTSE | Světové měny | Index ISM | Tržní očekávání | Štěpán Hájek | Americká ekonomika | Potvrzení trendu | NVDA | Kurz koruny | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Obchodník | Kurz eura vůči dolaru | Portfolio manažer | Rada guvernérů | Nové úvěry | MRNA | COVID-19 | Negativní dopad | Data z reálné ekonomiky | Google | Výnosy českých státních dluhopisů | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Reposazba | Blue chips | Asijské země | Ekonomické vyhlídky | Interpretace | Vytrvalost | Růst mezd | ISM indexy | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Index cen | Spotové operace | Společnost Ebury | Slušné zisky | Ředitelka | Fundamentální divergence | Salvador | Index PX | Vánoce | Daně | Růst americké ekonomiky | Parita na trhu eura | Lídři | Alan Greenspan | Moneta | Vyšší úrok | Inflace v červenci | Investment Management | CFD akcie | Štěstí | Statut | Pivot | Mutace koronaviru | Rizika | Kryptoměna | ECB | Podpora centrální banky | Posilování kurzu koruny | BAT | Růst cen nemovitostí | Close | Pracovní trh | Market Barometr | Inflace v Turecku | Zprávy z trhů | Burza s kryptoměnami | Pokles indexu | Vývoj německé ekonomiky | Vývoj inflace | Tomáš Holub | Brokerské společnosti | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Žádosti o podporu v USA | FXCM | Česká ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | Institucionální investoři | Momentum | Období zvýšené inflace | Daně z příjmů | Speciální daň | Pozitivní sentiment | Horší data | Proinflační rizika | Marketingová komunikace | Kurzy | Fond | Nálada v USA | Finanční prostředky | Čína | Předluženost realitního sektoru | Prezident Vladimir Putin | Zisky | HICP | Konsensus | Trader | Realitní fondy | Vládní politika | Index tokijské burzy Nikkei 225 | FCA | Index tokijské burzy | Ekonomické údaje | Aktuální prognóza | Conference Board | Konsenzus | Historické rekordy | Výše úrokových sazeb | Znalosti forexového trhu | Obchodní pozice | Globální ekonomika | Směřování trhů | Druhá měna | Průmyslové firmy | ACEA | Hedžový fond | Swap | USD/TRY | Miliardy eur | Oslabování kurzu koruny | Výnos desetiletých dluhopisů | Spotový kurz | Obrovské ztráty | Chop | Jestřábí hlasy | ISM | Přehled kurzů | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Členské země eurozóny | Toyota | Tuzemská inflace | Ratingové agentury | Očekávání do budoucna | Společná měna | Pšenice | Vývoj cen ropy | Cena zlata | Standardní lot | Verbální intervence | Obchodníci | Zastavení výroby | HSBC | Pullback | Zasedání Bank of England | Množství peněz | Ztráta kredibility | CBRT | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Výkonnost akcií | Euro STOXX | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Přecenění | Rusko-ukrajinský konflikt | Silnější kurz | RRR | Kalendář ekonomických dat | Trh práce v USA | Měnové intervence | Růst cen | Drahé kovy | Propad ropy | Vyšší sazby | Vrcholy | Kryštof Míšek | Indikátor | Moskva | RSI | Růst průměrné mzdy | Stagflační tendence | Forward | Růst cen domů | Vysoké inflace | Měnová politika | Akcie Apple | SPX500 | Asset management | Obchodování s jüanem | Saxo | Energetické trhy | Repo sazby | Americké akciové trhy | Nálada na globálních trzích | Indexy pohyb | IFO index | Financování | Vývoj války na Ukrajině | Úroková sazba v USA | ČSÚ | Fitch | Turecké prezidentské volby | Historická minima | Nastavení měnové politiky | Měnový index | Nálada spotřebitelů | Americká lehká ropa | Turecké liry | Pokles ekonomiky | Překoupení | Slušný zisk | Růst úroků | Finance | Přicházející recese | EURGBP | Vývoj války | Dividenda | Republikáni | USDJPY | Švýcarská národní banka | Globální poptávka | Inflace v ČR | Investiční poradenství | Poptávka | Ruská agrese | Konec kurzového závazku | Psychologie | Volby do Evropského parlamentu | Guvernér | Tempo inflace | VŠE v Praze | Globální trhy | Capital | Očekávání trhu | Nová auta | Swingové pohyby | FT | SSI | Meziroční inflace v ČR | Výsledek zahraničního obchodu | Jedno euro | Pokles úrokových sazeb USA | Strategie pro obchodování české koruny | Obchodování na akciových trzích | Akciové fondy | Cizí měny | Maďarská měna | Recesia | Německý index DAX | DNO | Dolarové sazby | Malé podniky | Obchodník na forexu | Obchodovat | Dnešní čísla | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Meziroční vývoj jádrové inflace | Pokles akcií | Hospodářský růst | Kalendář událostí | Tržní sazby | XTB Štěpán Hájek | Posílení eura | Parita | S&P/Case-Shiller | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Bankovní rada České národní banky | Prohloubení deficitu | Technologický Nasdaq | Dluhová krize | Nalezení obchodů | WTI | Hrozba recese | ETF fondy | Otevřená pozice | Bod | Počasí | Reporty | Pákistán | Zisk společnosti | Stagnující ekonomika | Nákup eura | Medvědi | Silnější koruna | RBNZ | GfK | PRIBOR | Index MOEX | FRED | Pokladniční poukázky | Kvantitativní utahování | Co bude | Parita na trhu eura s dolarem | Reserve Bank of Australia | Data PMI | Řemeslo | Měnové kurzy | RBI | Americká měna | Nord Stream | EMU | Saúdská Arábie | Zájem o akcie | Pokles zásob | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Barclays | Video | Sázet | Podnikání | Riziková pozice | Zahraniční firmy | Cena ropy | Jaderné elektrárny | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Problémy | Obavy z koronaviru | Měny regionu | Závěr roku | Důvěra v německou ekonomiku | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | ROCE | Fiskální politika | Domácí měna | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Celkový výsledek | Participace | Výhled roku | DAX | HDP | Koruna zpevnila | Svatý grál | Předběžné výsledky | Odhad růstu ekonomiky | Kurz USD | Alphabet | Struktura | Prodej zlata | Držitelé korun | Členské státy | Zkušenosti | Lehman Brothers | Emmanuel Macron | Firma | Vývoj měnového páru USD/CNY | Vzrušení | Tuzemský HDP | Signály | Omikron | Útok na korunu | Spotřební daně | Devizový trh | Lira | Poptávka po dolaru | Načasování | Pokles cen akcií | Očekávání úrokové sazby | Brexit průmyslu | Obchodní válka | Portfolio manažer Cyrrus | Erste | Lot | Ropa | Forwardové body | Statistiky | Byznys | RISK-ON | Raketový růst | Banky | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Vývoj hlavní úrokové sazby v ČR | Monetární politika | Plusové swapové body | Dluhopisové trhy | Analytici z Wall Street | JPM | Oslabuje dolar | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Propad HDP | Debata | Kalendář ekonomických událostí | Deutsche Bank | RUB | Currency index | MPSV | Kurz | Market | Referendum | Ekonomka | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Evropský průmysl | Spekulace na pokles | Růst akcií | Ropa a Plyn | Pokles výnosů | Nový šéf Fedu | Naše prognóza | Polská měna | UST | Spojené arabské emiráty | Restrikce | Optimismus | Konjukturální průzkum | Facebook | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Snížení spotřební daně | Geopolitický fundament | Forex.com | BH Securities | Vývoj německého akciového indexu | Růst měnového páru EUR/HUF | Profit-Target | Automotive | Agresivnější růst | Martin Gürtler | Světová obchodní organizace | Úspěšný týden | Investiční banka Goldman Sachs | Ekonomická obnova | Čeští podnikatelé | USA | Důležité fundamenty | Investujte | Reserve Bank of New Zealand | Měď | Prezident USA | Proinflační | Fiskální stimuly | Negativní vývoj | Rozvíjející se trhy | Euro | Yield | AUD | Datový kalendář | Rada ČNB | Dnešní report | Medvědí trend | Obrat v ideologii | Odhad letošního růstu HDP | Dolarové úrokové sazby | Risk | Predikce | Fibo | NEST | Světová obchodní organizace (WTO) | Úřad práce | Zahraniční kapitál | Citigroup | Softbank | Radim Krejčí | Christine Lagarde | Hospodářství | Stagflace | Japonský Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Začátek trendu | Etoro | FXstreet.com | Fundamenty | JP Morgan | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Obchodní aktivita | Růst ekonomiky | Devizový kurz | Deficit federální vlády | Pravidelnost | Program OMT | Majors | Hlavní ekonomka | Ranní komentář | EUR/CHF | Rozhodnutí Bank of England | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Čínská měna | Výhled české koruny | Vítězství nad inflací | EU | Redukce | Slabé euro | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Cigarety | Portfolia | Přístup ČNB | Růst důvěry | Převis | Conseq Investment Management | Odhady PMI | Komerční banka | Expert | Jak vydělat peníze | Vývoz | Počty nových případů | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Emise | xStation 5 | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Riziková prémie u koruny | Komise v přenesené pravomoci | Recese | Index strachu | Index relativní síly (RSI) | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Celosvětový růst | Inflace v Německu | Vyjádření představitelů | Zpomalování inflace | Porovnání meziroční inflace | Kazuo Ueda | Mzdový růst | ASML | Švýcarský frank | Báze | Německý ZEW index | Bank of Canada | Výprodeje na akciových trzích | Chuť riskovat | Erdogan | Měnová politika ČNB | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Index Dow Jones | Britská ekonomika | NZDUSD | SEC | Inflace ve světě | Eskalace konfliktu | Nižší DPH | USD/CAD | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | Dohoda mezi EU a Čínou | František Táborský | Barel WTI | Zajištění kurzu české koruny | Průzkum statistického úřadu | Fosilní paliva | Hodnota indexu | Internetové firmy | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Ministři | EUR/SEK | Ekonomické teorie | Prodeje existujících domů | Negativní nálada | Transparentní | Pravidelné investice | Pin Bar | Kurz eura | Čína měna | Postavení dolaru | Dnešní zpráva | Pips | Investoři a obchodníci | Swapová křivka | Korekce na akciových indexech | Silné euro | Polská průmyslová produkce | Změna sazeb | Kurz eurodolaru | Patria Finance | KPMG | Ceny energií | Americké indexy | Mzdové požadavky | Ceny potravin | Politická nejistota | Úrokové platby | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Desetileté dluhopisy | Měnový kurz | Břidlicové ropy | Základní sazby | Polská centrální banka (NBP) | Japonský premiér | Úrokové sazby | Trading | Kiwi | Averze vůči riziku | USDCHF | CySEC | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Kurz bitcoinu | Zisk na akcii | OSN | Vývoj hlavní čínské 1leté úrokové míry | Henry Hub | Purple Trading Petr Lajsek | Kanadský dolar | Politické riziko | Agentura Fitch | Sterling | PMI indexy | Předpovědi | Představitelé centrální banky | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Investice do ruských aktiv | Tomáš Raputa | Zásoby ropy | Ceny plynu | Evropské méně | Světové ekonomiky | Šéfka ECB | Nord Stream 1 | Benzín | Zasedání bankovní rady | Produktivita práce | Rostoucí ceny | Financování státu | Trend | Pokles sazeb | MXN | CEE | Dow Jones Industrial | NZD/JPY | Vývoj bilance běžného účtu ČR | Vstoupit do obchodu | Pokles akciových trhů | Míra inflace | RTS | Rollover | Indexy PMI | Oživení globální ekonomiky | Měnová politika ECB | Zdražování ropy | Energetika | Intervence centrální banky | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Michala Moravcová | Trhy v USA | USD/RUB | Ekonomický výhled | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Esther Reichelt | Odkup vlastních akcií | Míra nejistoty | Jak obchodovat | SWIFT | Ceny benzínu | Verizon | Nemovitostní trh | Negativní zprávy | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Země eurozóny | Bankovní sektor | Fed index | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Obchodní bilance | Severomořská ropa Brent | Aktivní investování | Pimco | Zpřísnění měnové politiky | Transparentnost | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Gold | Zhoršení ratingu | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Úsilí | Napjatá situace | Poskytování úvěrů | Put | Výrobní inflace | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Kurz koruny ČNB | Bilance ECB | Bankovnictví | Trim Broker | Tržní ocenění | USD index | Načasování obchodu | Pohonné hmoty | Nadhodnocení | Americká výnosová křivka | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Divergence | Zdražování energií | Nejvyšší růst | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Kurzy měn | Loterie | Omezení těžby | Forexový trader | Myšlenka | Saúdové | Varování | Odeznění energetické krize | Počty nových žádostí o podporu | Snižování úroků v USA | Šéfka Fedu | APP | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Ekonomické výhledy | Long | Rally | Bankovní rada | Macron | Výrazný propad | Pozitivní sentiment na trzích | Pandemie | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | Osobní příjmy | SXXP | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | PDD | HDP za Q2 | Ceny v zemědělství | Ministerstvo financí | Výprodej | Zasedání centrální banky | Poptávka po americkém dolaru | AUDNZD | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Investiční kapitál | Očekávaný vývoj | Výnosy z dluhopisů | Vypůjčení měny | Světové akciové indexy | Business | GBPJPY | Vladimír Pikora | Objem úvěrů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Krátkodobé posílení | Indikátory | Čínský yuan kurz | Kryptoměnový svět | Slábnoucí dolar | Zdanění | Základní úrok | Pokles cen | Další regulace | Bloky | Kongres USA | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Řešení energetické krize | Ministři financí EU | Peněžní trh | Cyklus utahování měnové politiky | Helena Horská | Program kvantitativního uvolňování | Čínští investoři | Nový týden | Vývoj kurzu | Vývoj hlavní úrokové sazby v Rusku | Fiskální politiky | Konsolidace | Záporné swap body | Tradingový portál | Zdravotnictví | MSCI World Index | Energetické krize | NZD/USD | Výnosnost | Spekulanti | Čínské akcie | Riziko ztráty | Diskontní sazba | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Ekonom Komerční banky | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Sentix | Trhy dnes | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Členské země | Schodek zahraničního obchodu | Vedení ECB | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Úrokové sazby SNB | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | Pokračování poklesu | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Americké statistiky | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Síla měn | Short pozice | Kurzové riziko | Princip obchodování | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Politika | Konkurence | Rizikové aspekty | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Utaženější měnové politiky | Čínský jüan | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Bankovní asociace | Konsensus trhu | Investiční ředitel | Dnešní seance | Americké futures | Yahoo Finance | MAM | ECOFIN | Indikátory důvěry | Poplatky | Oslabování eura | Forint | GDP | Strategie carry trade | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Investment Banking | Citibank | Dnes zveřejněná data | Risk-Management | Evropské společnosti | Pokles průmyslové výroby | US akcie | Cena pohonných hmot | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Dnešní kalendář | Ceny nemovitostí v Turecku | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | EURHUF | Nálada | Geopolitická rizika | Materiály | Emise dluhopisů | Konec pandemického programu | ForexFactory | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Větší korekce | Centrální bankéř | SVB | Krátkodobý vývoj | Index volatility VIX | HighSky Brokers | Oslabení čínské měny | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Forexové obchodování | Hospodářská recese | Kurz čínského jüanu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Silný fundament | Elektřina | WTO | Politika centrálních bank | Dobrá zpráva | Úroková sazba ECB | Karanténa | Zlevnění ropy | Pandemický program | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Proinflační působení | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Inflační krize | Ministr energetiky | Americký kongres | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Velmi volatilní | Jan Kovalovský | České akcie | ESM | Aktualizovaná prognóza kurzu | USD/CNY | Jednání ČNB | Kurzotvorná informace | Americký akciový index | Auta | Komerční banky | Zahraniční měny | Timur Barotov | Strach z koronaviru | Americký trh práce | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Kulaté číslo | Akciový trh | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Embargo | Economist | Bilance Fedu | Hry | Akciový index DAX | Odpovědnost | Obchodní dohody | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Next Finance Vladimír Pikora | Propouštění | Investovat peníze | Atraktivita českého dluhu | Měnové unie | Zaměstnanci | Jaromír Gec | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Výkyvy devizového kurzu | Cyrrus | Data o inflaci | Expanze | Zklamání investorů | X-Trade Brokers | eBook | Insider | Akcie Intelu | Makroekonomické analýzy | Provize | Prostor pro růst | Fondy | Investiční příležitosti | Americká centrální banka FED | EUR/TRY | XTB Tomáš Cverna | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Next Finance Markéta Šichtařová | USD za barel | Výnosy bezpečných dluhopisů | Nikkei 225 | Slábnoucí americký dolar | Crowdfundingové platformy | Spread | CZK/USD | Obavy investorů | Americké firmy | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Významné riziko | Návrh rozpočtu | Schodek rozpočtu | USD/JPY | Realitní bubliny | Vývoj indexu PMI | Graf měnového páru | Bilance běžného účtu ČR | Saldo zahraničního obchodu | Analytik finančních trhů | Průběžné výsledky | Rizikový apetit | Zvýšení úroků | Zajišťování | Depozitní sazba ECB | Epidemie koronaviru | Portál FXstreet.cz | ČNB dnes | Posílení kurzu koruny | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | Pasiva | USD/MXN | Zpřesněná data | Risk Off | Applied Materials | Situace na trzích | IBEX | Vysoké ceny ropy | Omezení produkce | Exotické měny | EURCHF | Ceny plynu a elektřiny | G20 | FOMC | Devizové rezervy ČNB | Slabá čísla | Pokles poptávky | Investiční bankovnictví | Parita na trhu | Kurz libry | Pozitivní očekávání | Prezident Erdogan | Slabší kurz | Prezidentské volby | Zlepšení nálady | Výnosy německých dluhopisů | City | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Rizika obchodů | Globální trh | Výplata | Vývoj ceny ropy | Stabilita úrokových sazeb | Nákup dluhopisů | Poradci | Sazby | Americké výnosy | Akcie Tesla | Prodej EUR | Turbulence na finančních trzích | Generální ředitel | HN | Devizové rezervy | České vlády | Měny emerging markets | Sázky na pokles | Cíle | Ekonomický kalendář | SPX 500 | LTRO | Ceny v Česku | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Technický výhled | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Ovlivňování | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Výprodeje | Reinvestice | Rozhovor | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Transakce | Březnová data | Slabší dolar | Technologický index | Měny | Daně z mimořádných zisků | Nerealizovaný zisk | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Růst cen potravin | Sezónnost | Výnosy 10letých dluhopisů | Firemní zprávy | MasterCard | Měnové trhy | Vzestup inflace | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | MNB | Slovensko | Profitovat | Meziroční inflace | Maloobchodní prodej | Irsko | FX trhy | Vývoj meziroční jádrové inflace | Trade Brokers | Zpravodajství | Inflační tlaky ve světě | Michal Brožka | Ekonomika EU | Obchodování české koruny | PMI ve zpracovatelském průmyslu | AUDJPY | Vývoj meziročního růstu mezd | Vývoj výnosu 5letého německého vládního dluhopisu | Pozitivní výhled | Jádrová inflace v eurozóně | Investiční společnosti | Meziroční vývoj jádrové inflace ve Švýcarsku | Investor | Stávající úrokový diferenciál | Železná ruda | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Finančníci | The Wall Street Journal | Renminbi | HoReCa | Finanční sektor | Oslabení eura | Silný pokles | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Racionalizace | MSCI | Karanténní opatření | Druhá vlna | Thomson Reuters | Snap | Oslabování české měny | Hospodářský pokles | Ekonomické zotavení | Ceny realit | Dubnová inflace | Politická stabilita | Finanční trh | Šance | Opatření na podporu ekonomiky | Diferenciál mezi Švýcarskem a eurozónou | Přelom roku | Maďarská vláda | JPMorgan | Zhoršení epidemické situace | Nová vláda | Růstové vyhlídky | Rozhodnutí centrální banky | Daň z nadměrných zisků | Trade | Risk On | Regionální měny | Optimismus na trhu | Velkoobchodní tržby | Globální finanční trhy | Nové prognózy | EFSF | Patria.cz | Globální ekonomický kalendář | Tightening | Carry trades | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Náklady na obsluhu dluhu | Sentiment na trzích | Centrální bankéři | Pracovní den | Hodnota dolaru | Prezident Putin | Hlavní měnové páry | Pravděpodobnost recese | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Vývoj japonského akciového indexu Nikkei | Guardian | Vývoj globální poptávky | Miliardy USD | Snižování daní | Poradce | Americký ISM | Kurs české koruny | Osobní výdaje | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Obchodní den | Příklady carry trade | Makroekonomické události | Zkušenost | Euro vůči americkému dolaru | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Zdražování | Česká národní banka | Protiepidemická opatření | Odhady HDP | Klesající inflace | Flash news | Měny rozvíjejících se trhů | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Tržby obchodníků | Závěr seriálu | České sazby | ADP | Náklady na zajištění | Repo sazba | Přijetí eura | Kupní síla | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Úspěšné obchodování | EET | Index amerického dolaru | Americké akciové indexy | Míra úspor | Základní sazba | Pracovní síly | Dividendové výnosy | Člen bankovní rady | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kvantitativní uvolňování (QE) | Guvernér české národní banky | Koruna posílila | Společnost | Norská koruna | Obchodní systémy | Úvěrová aktivita | Likvidní | List The Wall Street Journal | PinBar | Sázky | Highsky.cz | Místní centrální banka | Uhlí | Mezinárodní obchod | Snížení úrokové sazby | Dynamika mezd | Zvýšení volatility | Vývoj české koruny | Ondřej Hartman | Ukončení války | Utažení měnové politiky | Světové indexy | Brazilský real | Vysoká volatilita | Úrokové sazby ČNB | Očekávaná inflace | Wood & Company | Jestřábí Fed | Cena akcií | Nemovitosti v Turecku | Hospodaření firem | Guvernér ČNB | Bezpečné měny | Mark Carney | Česká inflace | Investiční instrumenty | Rozšíření | Dopad koronaviru | Schodek veřejných financí | Ekonomické indikátory | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Země OPEC | Panika | Ropný trh | Nákup cizoměnového aktiva | Slovník pojmů | DAX 30 | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Zpomalení v Číně | Gap | Ceny pohonných hmot | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Úrokové swapy | Leverage | Ken Veksler | VIX | Inflační data | Úrokové náklady | Inflace v únoru 2022 | Růst | Vyšší úroveň | Polská centrální banka | Jerome Powell | Akcie ČEZ | Inflační výhled | Příjmy | Aktuální prognóza ČNB | Průmyslová produkce v eurozóně | Odhad letošního růstu | Proti trendu | Investujte zodpovědně | Zajištění | Propad poptávky | Domácí měny | USD/HUF | Obchodování na trhu | Výnosy amerických státních dluhopisů | Americké vlády | CNY | TradingEconomics | Propad cen ropy | Vývoj inflace v ČR | BOSSA | Snížení inflace | BIDU | USD/RUB a USD/TRY | Overweight | Index | Wall Street Journal | Fibonacci | Doněcké lidové republiky | Rychlý růst cen | Lockdown | Fundament | Nejbližší rezistence | Eva Zamrazilová | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Útlum ekonomiky | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Tuzemská měna | Valuace | Futures na americké indexy | Schroder ISF Global Energy A Acc | Forex obchodník | Úrokové sazby v Turecku | Úrokový zisk | Podnikání na kapitálovém trhu | Specializace Finance | Obří deficit | CBOT | Subdodávky | Pozitivní carry | Úrokové sazby v Polsku | Program odkupu aktiv | Riziková prémie | XTB Market Barometr | Finanční diplomat | Měnový pár EUR/HUF | Seznam.cz | Výsledek inflace ze Spojených států | Bankrot | Carry obchod | Průmyslníci | Panické nákupy | Worldgovernmentbonds | Nominální mzdový růst | Snížit úrokové sazby | Krize na Blízkém východě | Strukturální změny | Solidní růst | Podstoupit riziko | Výzkumný pracovník | Kladný swap | Posilování domácí měny | Carry trade příležitosti | TLTRO4 | Bilance zahraničního obchodu USA | Šíření koronaviru | Největší bublina | Míra zadluženosti | Kurzotvorný faktor | Tony Christoforou | Úrok z měnové pozice | Nálada nákupních manažerů | Nákladové tlaky | Okénko trhu | Nabídkové tlaky | České úrokové sazby | Deficit obchodní bilance Spojených států | Chuť investovat | Rozdělení zisku | EURPLN | Extrémní volatilita | Války v Evropě | Británie | Kupci | Program nákupů dluhopisů | Míra inflace v USA | Vývoj měnových párů | Německá nezaměstnanost | Spekulativní útok | Kurzové intervence | Koronavirová nákaza | Zhodnocování měny | Riziko | Nízkoinflační bezpečný přístav | Akcie obchodované na pražské burze | Zahraniční FX | Ray Dalio | Obrat v sentimentu | FX intervence | Kurs koruny | Prodeje nových aut | Repo sazba ČNB | Krize v Řecku | Uložení svých peněz | Vladimir Putin | Výsledek hlasování | Meziroční vývoj jádrové inflace v Japonsku | Očekávaný růst | Efekt posilující koruny | Société Générale Group | Ceny v České republice | Vakcinační strategie | Vhodné podmínky | Ceteris paribus | Kurzové zisky | Možný scénář | Vývoj indexu ISM | Měnové krize | Protipól carry trade | Jihokorejský won | Zastánce eura | Prohlášení | Banka | Kurzové výkyvy | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Úrokové zhodnocení | Zpřísňováním měnové politiky | Jestřábí ECB | Zúžení úrokového diferenciálu | Bankovní regulace | Elektrická energie | Zvýšení nákupů aktiv | Carry trade obchody | Dnešní obchodování | Nejpopulárnější kryptoměny | Investování svých peněz | Zachování původní hodnoty | MiFID II | Člen bankovní rady České národní banky | Odvětví | Index SPX | Domácí poptávka | Dluhopis | Zavedení eura v ČR | Objem transakce | Celosvětový problém | Kontrakt | Latinskoamerické měny | Klienti Purple Trading | Pracovní místa | Vakcinace | Přímé intervence | Profesor Dědek | Halliburton | Přebytek běžného účtu | Dividendová sezóna | Centrální bankéři z Fedu | Kurz liry | CAD | ČSAV | Držení plné zaměstnanosti | Zhodnocení situace | Splasknutí realitní bubliny | Strop pro výnosy | Fyzický trh s ropou | Rekordní růst | Vít Hradil | Cenové války | Globální sentiment | Délka obchodování | Analytička | Nasdaq Composite | Intervenční režim na podporu koruny | Ekonomika USA | Zájem o eurové úvěry | Prognóza kurzu EUR/CZK | Úrokové míry | Německé maloobchodní tržby | Koronavir | Politický šok | Růst cen průmyslových výrobců | Ministr financí | Zhodnocení měny | Norsko | Bezprecedentní propad | Základní úroková sazba | Sazby Fedu | Zlepšení | Události tohoto týdne | Předstihové ukazatele v Evropě | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Hoteliéři | Spekulativní útok na korunu | Americký index | Akciový index S&P 500 | Technologické společnosti | Globální vývoj | Vývoj sazeb na trhu | Akademické aktivity | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Omicron | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Směr obchodů | Nízké úrokové sazby | Americké centrální banky | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Lobbing | Vývoj indexu ISM ve službách | Překoupené zóny | Fiskální impuls | Propad hypotečního trhu | Zasedání amerického Fedu | Bloomberg | GBP/CAD | Pohled tradera | Parita EUR/USD | Jednání centrálních bankéřů | Sentiment finančních trhů | Senátní volby | Třída aktiv | UBS | Intradenní šum | Vakcína a covid | CII750 | Pokles HDP | Bydlení | Měny s vysokým výnosem | ZIL | Energetické krize v Evropě | Ochlazení realitního trhu | Polský zlotý a maďarský forint | Index spotřebitelských cen | Dopad koronaviru na ekonomiku | Ekonomické podmínky | Španělsko | Speciální strategie | Graf dne | Vývoj cen komodit | Porovnání meziročního vývoje | Depozitní úrokové sazby | Úrokové diferenciály | CFA Institute | Pan euro | Vývoj devizových rezerv ČNB | Intervenční režim | Frankfurtský DAX | Graf EUR/USD | Vývoj bilance běžného účtu | Vývoj amerického akciového indexu | Kurz EUR | Uptrend | Carry trade obchodování | Historický vývoj inflace v ČR | Recese v Evropě | Vysoké ceny energií | Vývoj na devizovém trhu | Nižší volatilita | Obchodní války | Pokles reálné spotřeby | Vývoj meziroční jádrové inflace v ČR | Podpora | Ekonomický boom | Cenová hladina v ČR | Zachování původní hodnoty investice | Carry trade | Snižování sazeb | Povinné očkování | Trh státních dluhopisů | Čínský akciový index Shanghai Composite | Nárůst rizikové averze | Zamyšlení | Měnové politiky v USA | Uvolňování měnové politiky v USA | Tlaky na růst mezd | Rozhodnutí ČNB | Zhoršení nálady | Normalizace úrokových sazeb | Vývoj měnových kurzů | Luhanské lidové republiky | Japonský index Nikkei | Biden | Refinitiv Eikon | Světové akciové trhy | Hospodaření | Mexické peso (MXN) | Konec roku | Carry trade pozice | Těžba ropy | Andrej Babiš | Zhoršování pandemické situace | Standardní daň | Německý PMI | Výhled roku 2024 | Nemovitosti | Scénáře vývoje kurzu koruny | Důvěra ve Francii | Maďarský forint | Inflační očekávání v USA | Inflace v únoru | Snížení sazeb | Prezident Trump | Americké měny | Amundi | Území Guyany | Přehled | Euro k dolaru | Nestabilita ekonomiky | Hospodářství Velké Británie | Do čeho investovat | Forexové carry obchody | Finanční ztráty | Problémy s dodavatelskými řetězci | Přístup na finanční trhy | ONE | Ekonomické vyhlídky země | Index CPI | FX Empire | Šance na zisk | Obchodní konflikt | Aljazeera | Prognóza ČNB | Tempo růstu PPI | Opatření proti šíření koronaviru | Horší časy | Makléř | Načasování nákupu | Novozélandský dolar | Ruské akcie | Sektor služeb | EURCAD | Hlavní ekonom | Pozice přes noc | Aktivita v průmyslu | Německo | Kladné swapy | Krátkodobý výhled | Americké úrokové sazby | Aleš Michl | Příklady carry trade obchodování | Haruhiko Kuroda | MT4 | Čínský koronavirus | Inflační náraz | Koruna posiluje | Zadlužení | Další růst úroků | Tvrdá ekonomická data | Vice | Válka Ruska proti Ukrajině | Celková ekonomika | Visa | Stabilita | Měnový pár USD/TRY | Manažeři | CitiFX | Apreciace dolaru | X-Trade | Konkurent | Indikátory ekonomického sentimentu | Známky konjunktury | Odraz na finančních trzích | Lepší výnosy | Domácnosti | Ústup pandemie | Důvody pro posílení | Inflace v listopadu | Obchodování carry trade | Šířící se koronavirus | Napětí na akciových trzích | Amazon | Výprodejní tlak | Tesla | Spekulace na oslabení | Vysoké ceny nemovitostí | Forexoví obchodníci | Politické faktory | Korporace | Pandemie v Evropě | Nové zakázky | Dobrá nálada | SPOT | Státní dluhopisy | Zemědělství | Výrazný přebytek | Statistika | Vývoj kurzu koruny | Ebury pro Česko a Slovensko | Bilance zahraničního obchodu | XTB | Ruská centrální banka | Další pokles | Jan Frait | Zprávy z ekonomiky | Inflační očekávání | Vysoká inflace | Skokové oslabení koruny | Spready | Koš | Vysoká rizika | EK | Likvidity v bankovním sektoru | Směrnice | Inflace výhledově | Omezování nákupů aktiv | Český HDP | Pozice | Ceny v eurozóně | Doporučení | Základní úrokové sazby v USA | Česká vláda | Platina | Program nákupu státních dluhopisů | AAA | Závislost | Sazby beze změny | Průmyslová výroba eurozóny | Dluhopisový trh | Masato Kanda | University of Warwick | Vývoj měnového páru USD/RUB | Vzestup cen akcií | EUR/GBP | Brazilský real (BRL) | Velcí hráči | Důsledky koronaviru | Oslabování koruny | Aktualizovaná prognóza | Prognóza vývoje | WHO | David Vagenknecht | Sílící euro | THB | Výnosy USD | Korunové instrumenty | Růst výnosů dluhopisů | Weibo | Americké trhy | Snížení schodku | DPH v Německu | Pandemická opatření | Holubice | Apetit k riziku | Měnověpolitické zasedání | Růstová portfolia | Otočení britské politiky | Průmyslové podniky | Kurz EURUSD | Proaktivní přístup | Spotřebitelské ceny | První odhady HDP | Evropské indexy | Vojtěch Benda | Zmírnění konfliktu | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | Domácí průmysl | Evropský regulátor | Body | Virus | NFP report | Asijské akciové trhy | Vývoj jádrové inflace | Zahraniční forex | Vývoj finančních instrumentů | MIFID | Podnikatelé | Ekonomický cyklus | Časový horizont | Sentiment trhu | 8 nejlepších obchodních strategií | Hedging | Vývoj měnového páru USD/MXN | Konstrukce portfolia | Hike | Bavlna | Poptávka po plynu | Meziroční vývoj inflace | CEO | Oslabení dolaru | Ocenění | Rezistence | Nízké ceny energií | SPD | Oslabení české koruny | Banky pro mezinárodní platby | Intervenovat | Americký HDP | Aktivum | Premiér Viktor Orbán | Peking | Oslabující domácí ekonomika | Dividendy | Jihoafrický rand | Burza | Mzda | W1 | Recese ekonomiky | Největší pokles | Země platící eurem | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Aktuální kurz | Motivace | Jak před inflací ochránit své úspory | Miliardy dolarů | Geopolitika | Lockdowny | Dolarová výnosová křivka | Řízení rizik | Low | Partneři | IPO | Vývoj mezd | Zajištění proti inflaci | Celosvětová recese | Makroprostředí | Martin Wasyliw | Globální hrozby | Inflační cíl | Odezvy trhu | Zvyšování úroků | Hospodářské výsledky | Chování spotřebitelů | Posílení dnes | Měnový pár | Výhledy | Očekávaná reakce centrální banky | Celková inflace | EMA | Inflační šok | Ruská ekonomika | Netflix | Opatření | Očekávání v USA | List Guardian | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Načasování obchodů | Ceny akcií bankovních domů | Pokles libry | Kurz koruny k dolaru | Úroková míra | Oblast fiskální politiky | Proočkování populace | Zdanění výnosů | Index DAX | Útlum ekonomické aktivity | Sazby v eurozóně | Forexové carry trades | Retail | Risk Management | Underweight | Náklady spojené s bydlením | Žlutý kov | Slábnoucí inflace | Vyšší výnosy | Poklidné obchodování | Focus | Tým FXstreet.cz | Index Nikkei 225 | Názory analytiků | Prognóza vývoje měnového páru | Dow Jones | Rozdíl úrokové míry | Daň z příjmu | Měna | Index českého investora CII750 | Sazba ČNB | Sazby v Polsku | Předáním moci | Společnost Moderna | Ekonomický růst | Akciové burzy | Nasdaq | Společná evropská měna | Zero Hedge | Ceny producentů | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Odborné přednášky | Výkonnost dolaru | Aktuální ekonomické podmínky | Geopolitická situace | Ekonomická recese | Geopolitické napětí | Listopadové maloobchodní tržby | Růst poptávky | Investiční rozhodnutí | Zasedání MNB | Krize v Evropě | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Vyšší inflace | CFA | Monetární politika centrálních bank | Centrální banka Japonska | Stochastic | Etsy | Výroba aut | Rovnovážný kurz | Hang Seng | Currency | BIC | Baker Hughes | Pohled na akciové trhy | Offshore renminbi (CNH) | Onshore renminbi (CNY) | Zastavení intervencí | Vývoj základní úrokové sazby | Nezávislé měnové politiky | CZG | Fundamentální pohled | Čínský HDP | Česká koruna (CZK) | Čínské vlády | Investment | Prodej eura | Krize | Prognóza ECB | Federal Reserve Bank | Maďarská centrální banka | Netradiční měnové páry | Práce | Poradce předsedy vlády | Fidelity International | Ropný kartel | Výhled ekonomiky dané země | Spojené státy | Parlamentní volby | Vývoj hlavní úrokové sazby SNB | Vnitřní hodnota | Kurzový zisk | Globální nálada | Zpomalení hospodářského růstu | Eia.gov | Vysoké úrokové sazby | Offshore jüan | Únorová bilance zahraničního obchodu | Německá inflace | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Kryptoměny | Držení short pozice | Analytik XTB | Vývoj likvidity | Šéf amerického Fedu | MF | Oživení ekonomik | Cyklické tituly | Evropské akciové trhy | Pohyby na forexovém trhu | INTC | Americká seance | Oficiální úroková sazba | Spotřebitelská nálada v USA | Zahraniční bilance | Prodej aut | Viceguvernérka ČNB | MJ | Jefferies | Psychologický efekt | Úvěr | Nálada na finančních trzích | Investiční doporučení | Úspěch | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | Kurz české měny | Upvest | Technický pohled a výhled | Příliv kapitálu do bezpečných aktiv | MSCI All Country World | G7 | Volby | Statistický úřad | Vrchol inflace | Kurz USD/CZK | Letošní úroda | Větší pokles | Kov | Příklad carry trade | Obchodník s cennými papíry | Štěpení | Stagnace | Index relativní síly | Tržby | Profitabilní obchodování | Zisky a ztráty | Eurozóna | Doba splatnosti | Americká vláda | Prognózy českého hospodářství | Kurs eura | Sell obchody | Záporné úrokové sazby | Zrychlení růstu | Kurz české koruny | Oslabení forintu | Fungování Carry Trade | Koronavirus | FXstreet | Zásobníky | Dánsko | 7 dní s korunou | Belgie | Index českého investora | Hospodářské škody | Podniky | Aktuální carry trade | Rezignace | Ekonomické aktivity | Odhady analytiků | AUD/USD | Tiering | Vývoj meziroční inflace v ČR | Manažer Cyrrus | Tomáš Nidetzký | Bilance | Politici | Bankovní problémy | Analytický tým | Rozhodování ECB | Správa | Očkování | Evropské země | Trumpova celní válka | Vývoj obchodní bilance | Zlato | XTB.cz | Premiérka Liz Truss | Vzestupný trend | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Obchodní styl | Prostor pro posílení | Platidlo | Odkotvená inflační očekávání | Poradce guvernéra ČNB | Vnější prostředí | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Jednatel | Úrokové sazby v Česku | Kotace | NZD | Nižší likvidita | Produkce ropy | Horké peníze | Kritéria pro carry trade | Konvergenční proces | Wall Street | CZGB | Poradenství | Markit | Slábnoucí inflační tlaky | Maďarský forint (HUF) | ČR | BIS | Ukazatele | Jak vydělat | Bezpečná aktiva | Nonfarm Payrolls | Nesoulad | Impulzy | Federal Reserve Bank of Kansas City | SPX | Obchodování na forexu | Výkyvy kurzu | Zájem o nová auta | Objednávky | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | Polský zlotý (PLN) | Analytik | Société Générale | Firemní výsledky | Transparentní řešení | Tradeři | Rekordní ztráty | Ropný kartel OPEC | Nálada v české ekonomice | Ekonomické prognózy | Napětí mezi USA a Čínou | Kurz koruny vůči euru | Výnosy | Výdaje | Banka UBS | Rozhodnutí japonské centrální banky | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Carry tradeři | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Silná koruna | Mimořádné dividendy | Komodity | Změny úrokových sazeb | Strategy Research | Analýza | Řídit riziko | Goldenburg Group Ltd | Dodavatelské řetězce
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Úrokové sazby v Turecku
Úrokové sazby v USA
Úrokové sazby v USA a Evropě
Úrokové sazby 3M PRIBOR
Úrokové sazby 30letých hypoték
Úrokové swapy
Úrokové výnosy
Úrokové výnosy banky
Úrokové zhodnocení
Úrokové zhodnocení koruny

Následující klíčová slova

Úrokový diferenciál měn
Úrokový hike
Úrokový rozdíl
Úrokový spread
Úrokový swap
Úrokový výnos
Úrokový zisk
Úroky
Úroky na hypotékách
Úroky na revolvingu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít