Pondělí 21. dubna 2025 01:48
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Purple webinář celní války
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

CZK/USD

img

Ani začátek nového týdne nepřinesl na trhy klid. Strach a přesun do bezpečí pokračují

03.06.2019 Na čínské frontě obchodní války panuje napětí bez nových příspěvků. Ve vzduchu visí odveta na úrovni firemního sektoru, poté co Čína v pátek naznačila budoucí zveřejní seznamu "nepřátelských" subjektů. Na trzích zároveň dál panuje rozladění z nového Trumpova útoku na Mexiko. Zavedení oznámených cel je vysoce pravděpodobné zvláště kvůli nedostatku času na jednání, které by mohlo přinést řešení. Rovnou se tak přesouváme k otázce, jestli dojde k dalšímu kroku, tedy zvýšení cel.
img

Ani klidnější odpoledne nic nemění na výrazně negativním závěru týdne. Koruna si však polepšila

31.05.2019 Americký prezident nečekaně zaútočil novými cly na Mexiko, po němž požaduje zamezení migrace přes americkou hranici. Čína dnes navíc sdělila, že zveřejní seznam firem či skupin, které poškozují zájmy jejích společností. Tím je myšleno porušování tržních pravidel a smluv, blokování dodávek nebo narušování národní suverenity. Zkrátka jde v rámci obchodní války o odvetný útok ve firemní sféře.
img

Trumpův útok na Mexiko přiživil strach z recese a na trzích to podle toho vypadá

31.05.2019 Už včerejší odpolední obchodování bylo na hlavních trzích dost opatrné a pokles výnosů či růst zlata naznačoval obavy. Jak se ukázalo, byly na místě, neboť do hry se znovu rázně vložil americký prezident a pátek je pro trhy jednoznačně negativní.
img

Růst akcií vypadá velmi křehce, americké výnosy odpoledne obracejí opět dolů

30.05.2019 Kolem obchodní války padají nová prohlášení z obou stran, která však většinou nepřinášejí nové informace. Čína hovořila o ekonomickém terorismu USA, americký prezident znovu mluvil o tom, jak by Čína chtěla dohodu, ale on je spokojený se cly. Možná nejzajímavější bylo nakonec prohlášení čínského ministerstva obchodu, že země chce uspokojit rozumnou poptávku po kovech vzácných zemin, ale je nepřijatelné, aby je používaly některé země, které se obrátí proti Číně. Vytažení této karty v obchodní válce tak vypadá o něco pravděpodobněji, ale na trzích to dnes vidět není.
img

Opatrný obrat vzhůru. Absence zpráv otupila pesimismus, akcie rostou, eurodolar se konsoliduje

30.05.2019 Po další krátkodobé negativní vlně sledujeme na finančních trzích opět zklidnění, jak už je během letošního května pravidlem. Akcie v Asii sice ještě klesaly, ale Evropa se vydává lehce vzhůru, čímž koriguje včerejší propad. Obrat směru sledujeme také na zlatě, které klesá, a dluhopisech, jejichž výnosy míří většinou mírně vzhůru.
img

Akcie klesají, dluhopisy jdou nahoru a ropa se propadá

29.05.2019 Na trzích dnes převládá averze k riziku, což tlačí dolů akcie a naopak lehce pomáhá zlatu a především dluhopisům. Desetileté americké výnosy se dostaly na nejnižší hodnoty od září 2017 a klíčová část americké výnosové křivky je převrácená nejvíce od roku 2007, což vyvolává obavy z hrozící recese. Úprk do dluhopisů je globálních rozměrů, již v asijském obchodování se projevil u japonského, australského a novozélandského dluhu. Pokles amerických výnosů pak někteří mohou vykládat jako ukazatel rostoucí nejistoty.
img

Akcie obracejí dolů, stačilo málo. Dluhopisy a zlato na koni

29.05.2019 Zatímco akciové trhy si užily pár klidnějších dní, americké dluhopisy celkem systematicky ukazují na problém. Výnosy padají poměrně strmě a na rozpětí 3M-10Y je výnosová křivka jednoznačně v inverzi, která se navíc prohlubuje. Vedle toho dál rostou sázky na snížení sazeb Fedu, které trh už bere v podstatě jako hotovou věc.
img

Americké akcie, dluhopisy i měna jsou na tom dnes lépe než evropské. Nejistota však trvá

28.05.2019 Ani odpoledne se nezměnilo nic na tom, že na hlavních trzích stále panuje velká opatrnost. Nepřicházejí nové příspěvky k tématu obchodní války USA - Čína a data jsou charakterem spíše ta méně významná. To znamená, že třeba dnešní nárůst spotřebitelské důvěry v průzkumu Conference Board potěší, ale trhům směr těžko ukáže. Naproti tomu nepotěší vyhlídky obnoveného sporu Itálie s EU ohledně rozpočtu, tentokrát zřejmě okořeněného pokutou pro problémového jižního člena.
img

Trhy postrádají nové impulsy a váhají. Eurodolar zůstává pod 1,1200

28.05.2019 Zprávy, které by trhům ukázaly jasný směr, nadále chybí. Včerejší prohlášení amerického prezidenta vyšuměla bez velkého dopadu, a nová zásadní data nevycházejí. Na hlavních trzích tak převládá vyčkávání a opatrnost. I tak jsme ale viděli pozitivní vývoj na čínských akciích, které se mohou opírat o víru v nové vládní stimuly pro ekonomiku.
img

Hlavní trhy přešly volby i Trumpa. Italská aktiva však tíží možná pokuta

27.05.2019 Na hlavních finančních trzích je dnes celkem klid, k čemuž přispívá i zavřená Amerika. Volby do EP nakonec nedaly trhům důvod k velkému znepokojení a téma rychle vyprchává. S velkou odezvou se nesetkala ani prohlášení amerického prezidenta, který v souvislosti se sporem s Čínou hovořil o dalších clech a jejich snadnému zavedení. Naproti tomu však znovu projevil i víru v budoucí dohodu.
img

Lehce pozitivní úvod týdne. Volby s trhy neotřásly, ale Trump znovu hrozí

27.05.2019 Hlavní akciové trhy v Evropě se rozjíždějí do nového týdne lehce v zeleném. Většinou se daří také dluhopisům, ale ani zde nejsou změny příliš velké. Euro proti dolaru kleslo těsně pod hladinu 1,1200, japonský jen se konsoliduje kolem 109,50 za dolar, britská libra mírně ztrácí.
img

Akcie se závěrem týdne zhouply vzhůru, na optimismus je však brzy. Dolar pod tlakem

24.05.2019 Pozitivní nálada se hlavních trhů na závěr týdne drží. Nové zdroje nervozity se neobjevují a dochází tak k zavírání krátkých pozic z průběhu týdne. Později během dne náladě prospělo i prohlášení Donalda Trumpa, který podle Reuters věří v rychlý konec rozepře s Čínou. Trhy naopak příliš nepřihlížejí ke špatným americkým datům. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby jednak v dubnu těsně nenaplnily očekávání, a především došlo k revizi slušného března výrazně k horšímu.
img

Akcie obracejí vzhůru, dluhopisy se drží. Závěr týdne může ovlivnit politika a výnosy

24.05.2019 Závěr týdne vypadá na hlavních trzích zatím příznivě. Sice nepřicházejí nové zprávy, které by mohly zlepšovat náladu, ale i tak se negativní sentiment otupil a může probíhat zavírání krátkých pozic před víkendem. To je vývoj, který jsme i předpokládali na základě dosavadního chování trhů. Komentáře politiků jsou rizikem, jenž odrazuje obchodníky od držení pozic přes víkend.
img

Dnešek patří dluhopisům a zlatu. Akcie sráží dolů strašák technologické války

23.05.2019 Čína, která se zatím snažila spor s USA tlumit a hrát na konstruktivní strunu, trochu přitvrdila rétoriku. Aby mohla pokračovat obchodní jednání, USA podle ní musí korigovat své chybné činy. Tím naráží na poslední akce proti Huawei. Finanční trhy jsou konfrontovány s novými rozměry obchodní války a stále častěji se skloňuje pojem studená technologická válka, kterou nyní můžeme označit za hlavního strašáka.
img

Obchodní válka, špatná data a málo holubičí Fed. Akcie znovu padají a poptávka míří do dluhopisů

23.05.2019 Vstup do čtvrtečního obchodování byl pro evropské trhy dosti negativní, a to - jak jinak - kvůli návratu obav z dalšího průběhu obchodní války Čína - USA. Hrozbou jsou jak nová americká cla, tak vyhrocení technologických sankcí z obou stran.
img

Ceny pohonných hmot začínají atakovat pětiletá maxima

23.05.2019 Slovní přestřelka mezi americkým prezidentem a představiteli íránského režimu prudce zvýšila cenu ropy. Donald Trump přes svůj účet na Twitteru pohrozil Íránu zničením. Islámská republika zas oznámila, že její rakety mohou zasáhnout bitevní lodě v Perském zálivu. Kromě těchto událostí byly zaznamenány útoky na saúdskoarabský ropovod a čtyři ropné tankery poblíž Spojených Arabských emirátů. V průběhu týdne se však napětí na Středním východě začalo snižovat a pozornost investorů se upřela na obchodní válku mezi Spojenými státy a Čínou. Investoři se obávají, že by obchodní válka mohla vést k dlouhodobému poklesu poptávky po ropě, což se na trzích projevilo výrazným poklesem ceny ropy. Ropa Brent se aktuálně obchoduje kolem 70 dolarů za barel. Ropa WTI je o 9 dolarů za barel levnější.
img

Nervozitu z obchodní války udržují politici i technologie. Akcie znovu pod tlakem

22.05.2019 Dnešní zprávy týkající se obchodní války USA - Čína neznamenají zásadní posun, ale i tak spíše podporují tržní nervozitu než naopak. Čínský velvyslanec v USA sice formálně prohlásil, že je země stále připravena k jednání, ale zároveň silně naznačil, že podle Číny je vina za přerušení rozhovorů na americké straně. Tím nám jen dokazuje, že řešení sporu bude ještě náročné a zdlouhavé. Později americký ministr financí Mnuchin řekl k možnému zavedení cel na zbývajících 300 miliard čínského dovozu, že rozhodnutí nepřijde ještě 30 až 45 dní. Američané nyní zkoumají, jaký by byl dopad na spotřebitele.
img

Klidnější den pro hlavní trhy, libra zklamaně obrátila dolů

22.05.2019 Na čínsko-americké frontě je dnes celkem klid, když nepřicházejí nové znepokojivé zprávy. Finanční trhy si včera odpočaly od negativního tlaku, ale v současném prostředí to nikdy netrvá dlouho. Opatrnost je rozhodně na místě - spor není zdaleka u konce a než se vyřeší, tak se spíše ještě vyhrotí.
img

Libra vzhlíží k novému referendu, akcie zůstávají v růstové náladě

21.05.2019 Zprávám z Británie se podařilo částečně odpoutat pozornost trhů od Číny. Premiérka Mayová podle agentur chce nabídnout poslancům hlasování o tom, zda se má konat referendum o jejím návrhu smlouvy s EU. Referendu by ovšem mělo předcházet schválení dohody v parlamentu (kde už třikrát neprošla). Proti tomuto nápadu se navíc ihned obrátili ministři podporující opuštění EU.
img

Odložení sankcí trhům zlepšuje náladu a akcie rostou. Je to však přechodná výhra

21.05.2019 Úterní obchodování na hlavních finančních trzích se oproti začátku týdne nese v pozitivnějším duchu. Během obnovení obchodní války USA - Čína se už stalo trochu pravidlem, že po silně negativních zprávách přichází takové, které dají trhům naději a přispějí k jejich zklidnění. O tom jsme spekulovali už včera a stalo se - USA potvrdily mírnější postup vůči Huawei, respektive odložení sankcí o tři měsíce.
img

Výprodeje akcií slábnou, dluhopisy i měny se drží. Na trhu se možná sází na zklidnění situace

20.05.2019 Zpočátku to vypadalo, že finanční trhy přejdou poslední zprávy v souvislosti s čínsko-americkým obchodním sporem relativně v klidu. Postupně ale začaly vnímat, že nové sankce a omezení pro Huawei znamenají vážný problém pro firmu, kterou Čína bere za národního šampiona a která má vazby do vlády i armády. Právě proto jde podle nás o jasnou bariéru pro obnovení obchodních rozhovorů, ale i hrozbu odvetných čínských opatření mířících třeba proti americkým firmám.
img

Tlak na akcie roste, nedaří se ani dluhopisům. Hlavní téma zůstává

20.05.2019 Na začátku nového týdne se investoři stahují z asijských i evropských akcií, ale příliš se nedaří ani bezpečným dluhopisům nebo zlatu. Akcie zprvu celkem odolávaly, ale postupně se dostávají pod rostoucí tlak – ten je v Evropě nejvýraznější v případě Itálie. Dluhopisy jsou na tom smíšeně při malých změnách výnosů, zlato ustupuje pouze drobně.
img

Kauza Huawei drží trhy pod tlakem. Dolaru se však na závěr týdne daří

17.05.2019 Závěr týdne je na trzích opět o čínsko-americkém obchodním sporu, ale tentokrát trochu jinak. Probírají se možné důsledky posledních sankcí, které vyhlásil americký prezident na čínskou Huawei. Jejich plné uplatnění by firmu hodně dolehlo a poškodilo také řadu jejích amerických dodavatelů. Můžeme tak spekulovat, že v praxi bude postup po poznání menší a USA si ponechají možnost zamítnout nákupy od amerických firem jako argument pro vyjednávání s Čínou. To na druhou stranu ale není vůbec jisté a i tak jsou čínskou reakcí náznaky neochoty dál jednat o obchodní dohodě.
img

Čína hraje na vlastenectví, čímž ochladila tržní náladu. Zatím však pohyby akcií ani dluhopisů nejsou výrazné

17.05.2019 Poslední americký krok proti firmě Huawei trhy nejprve trochu vyvedl z míry, ale pak nezabránil téměř euforickému pozitivnímu obratu podpořenému firemními výsledky a makrodaty. Jak jsme však už zmiňovali, v americko-čínském sporu jde o zvětšení napětí, které odrazuje od jednání a spíše motivuje k vymýšlení odplaty. Tento předpoklad dnes potvrzují zprávy z Číny. Zatím nejde o konkrétní prohlášení čínských představitelů, ale o články v čínském státním tisku vyzdvihující vlastenecká témata a hovořící o tom, že "neupřímné" chování USA staví bariéru pro pokračování rozhovorů.
img

Pozitivní obrat na trzích táhne vzhůru americké výnosy a pomáhá dolaru

16.05.2019 Dílčí zprávy kolem čínsko-amerického obchodního sporu dnes nebyly příznivé. Nový americký atak na Huawei je pro Čínu spíše motivací hledat odpověď než rychle zasednout k jednacímu stolu. Na druhou stranu ale během dne přišla solidní makrodata a potěšila i řada firemních výsledků. Nakonec tak sledujeme výrazně pozitivní vývoj a zájem investorů o riziko.
img

Nové americké sankce zhoršují náladu na trzích. Reakce není prudká, ale akcie obracejí dolů

16.05.2019 Spojené státy ve svém obchodním sporu s Čínou vytáhly oblíbenou kartu Huawei. Firma bude nově muset žádat o povolení americkou vládu, pokud bude chtít nakoupit technologie či důležité komponenty od zdejších firem. Poté, co včerejší zprávy naznačily odložení amerických cel na evropská auta, jde tedy o další z negativních obratů. Tržní reakce však není prudká.
img

Data zklamala, odložení cel ale náladu vylepšilo. Odpoledne se zvedají akcie i euro

15.05.2019 Dnešní den přinesl finančním trhům mix nadějných komentářů k tématu obchodních válek, ale také sérii slabých makroekonomických dat. Pokud začneme tou druhou skupinou, už nad ránem negativně překvapil čínský maloobchod i průmyslová výroba. Odpoledne následovalo zklamání ze stejných čísel z USA. Maloobchodní tržby nečekaně klesly a naznačily slabou spotřebitelskou poptávku na začátku druhého kvartálu. Ani pokles průmyslové výroby se nepředpokládal, takže šlo o nepříjemné překvapení. Naopak květnová průmyslová aktivita v New Yorku dopadla dobře. Relativně dobrá čísla dodala Evropa, kde HDP Německa i eurozóny naplnily odhady.
img

Naděje na dohodu, ale také slabá čínská data. Tržní optimismus v Evropě vadne

15.05.2019 Začátkem dnešního obchodování dostaly světové trhy do vínku sadu špatných čísel z Číny. Jak průmyslová výroba, tak maloobchodní tržby zpomalily ještě výrazněji, než se čekalo. Ačkoli u průmyslu je propad tempa markantnější, za vážnější považujeme spíše ztrátu tempa maloobchodních tržeb. Průmysl se totiž vracel na předchozí rychlost po jednorázovém březnovém zrychlení.
img

Akcie a dolar zmenšují své ztráty. Absence nových znepokojivých zpráv trhům prospěla

14.05.2019 Spojené státy se s Čínou shodly, že budou dál jednat. Oznámila to čínská strana. Prezident Trump zopakoval, že současná situace je pro USA výhodnější než jakákoli smlouva, ale také předtím projevil víru v úspěch diskuse s Pekingem. Na druhou stranu moc nepotěšila evropská data, jmenovitě překvapivý pokles německého indexu ZEW, ale to trhy dokázaly bez větších problémů přejít.
img

Věříme v dohodu, další cla nebudou hned. Trhy na uklidňující zprávy reagují pozitivně

14.05.2019 Po dalších Trumpových výhrůžkách a čínské odvetě obě strany znovu krotí své vášně a přicházejí některé uklidňující zprávy. Sám americký prezident uvedl, že věří v úspěch jednání, a jeden z čínských vysokých diplomatů projevil důvěru ve schopnosti a moudrost obou národů, které umožní oboustranně prospěšnou dohodu. Podle informací z úřadu amerického obchodního zástupce se na příští měsíc plánuje jednání o možnosti uvalit až 25procentní cla na dalších 300 miliard čínského dovozu. To by naznačovalo, že s tímto krokem USA nechtějí spěchat tak, jak naznačují třeba některá Trumpova prohlášení.
img

Čínská odveta je tu i přes Trumpovy hrozby, akcie prohlubují propad

13.05.2019 Ten krok Čína několikrát ohlásila a nakonec udělat v podstatě musela, takže se s ním víceméně počítalo. I přes Trumpovo obligátní varování, nebo spíše vyhrožování, dnes Čína oznámila odvetná cla na americké zboží za 60 mld. USD, a to ve výši 5 až 25 procent. V souladu s naším předpokladem jde o krok menší než předchozí americký. Nedá se říct, že by nechal finanční trhy úplně v klidu, ale podle nás jsou důvodem k obavám spíše další americká cla, jejichž zavedení je po čínské odvetě pravděpodobnější. Právě toto téma bude nyní klíčové.
img

Rozpory mezi USA a Čínou kazí začátek týdne. Investoři se z akcií přesouvají do dluhopisů

13.05.2019 Víkendové zprávy naznačily poměrně velké rozpory mezi USA a Čínou ohledně amerického požadavku na konkrétní změny v čínském právu. Finanční trhy tak začínají týden opět v negativním duchu. Na pokles Asie navazují evropské akciové indexy a poptávka se přesouvá k bezpečným dluhopisům. Značně se snižují zejména americké výnosy, zhruba o 5 bodů.
img

Trump nechce spěchat s dohodou a akcie znovu míří dolů. Ztrácí i dolar

10.05.2019 Ranní optimismus bere odpoledne za své. Zatímco se trhy nadchly pro možnost, že čínsko-americká jednání ještě mohou zabránit podstatným škodám z cel, zaskočil je opět Donald Trump. Ten prohlásil, že v rozhovorech s Čínou není kam spěchat, neboť z cel budou USA profitovat daleko více než z jakékoli smlouvy.
img

Vyšší cla jsou tu, ale trhy se zvedají. Na konci týdne převládá naděje

10.05.2019 Půlnoc smazala pochybnosti, vyšší americká cla byla podle očekávání zavedena a v první chvíli vyvolala nepříznivou reakci. Netrvalo ale dlouho a hlavní trhy se přetočily do pozitivního vývoje, a někdy až překvapivě výrazného. Silně rostly čínské akcie a solidní zisky si připisují dopoledne také hlavní evropské indexy. Dluhopisy naproti tomu zůstávají skoro beze změny a na výnosech sledujeme pouze drobný pohyb. Ani klíčové měnové páry se nijak dramaticky nehýbou - dolaru zůstává většina ztrát na páru s eurem i jenem. Eurodolar se nachází na 1,1230.
img

Ultimátum pro cla se blíží a inverzní křivka znovu straší. Akcie, výnosy i dolar padají

09.05.2019 Po několika měsících klidu téma obchodních válek rychle opanovalo dění na finančních trzích. Konkrétně dnes se řeší především otázka, zda jednání čínského týmu ve Washingtonu ještě na poslední chvíli dokáže odvrátit zvýšení cel na zboží za 200 mld. dolarů. K němu má dojít už o půlnoci východního času, takže prostor je malý a šance také. Prezident Trump expresivně mluví o porušení dohod z čínské strany, která to odmítá a vyzývá ke kompromisům a jednání.
img

Trhy znovu ve stínu obchodní války. Akcie míří dolů a výnosová křivka se zplošťuje

09.05.2019 Asijské a poté i evropské akcie ve čtvrtek zamířily značně dolů, když trhy znovu tíží rizika spojená s obchodní válkou mezi USA a Čínou. Už bylo potvrzeno, že zvýšení amerických cel na čínské zboží přijde, a to o půlnoci (východního času) z dneška na pátek. To znamená v půlce plánovaného jednání s čínskou delegací, pro kterou jde o jasné ultimátum. Aby se vyšším clům vyhnula, musela by kývnout na to, z čeho ve vyjednáváních naposledy začala couvat, a to navíc velmi rychle.
img

Cena pohonných hmot roste

09.05.2019 V uplynulém týdnu jsme mohli pozorovat růst ceny benzínu, který pokořil hranici 33 korun za litr. Aktuálně se benzín prodává za průměrnou cenu 33,16 koruny za litr, což je nejvíce za letošní rok. Cena nafty v uplynulém týdnu taktéž zdražila a prodává se v průměru za 32,43 koruny za litr.
img

Zprávy z Bílého domu rozptylují obchodní nejistotu, německé výsledky podporují Evropu

08.05.2019 Světové trhy si zapisují další den ovlivněný geopolitikou, pokračující sága obchodních sporů mezi USA a Čínou vytvářela tlak na investory i dnes. Oznámení přicházející z Bílého domu a twitteru Donalda Trumpa však část nejist přeci jen rozptýlila.
img

Čínský stres a pomalé Německo. Akcie se trápí, euro dnes lehce klesá

07.05.2019 Nálada na hlavních finančních trzích se během dne podstatně zhoršila, třebaže ráno bylo ještě ve znamení stabilizace. K poklesu sentimentu, který odnášejí zejména akcie, přispělo napětí mezi USA a Čínou, snížená prognóza Evropské komise i varování z Fedu.
img

Korekce negativního úvodu týdne se trhům zatím moc nedaří, převládá nejistota

07.05.2019 Během úterního obchodování se hlavní finanční trhy snaží setřást vliv překvapivého zvratu v čínsko-amerických obchodních jednáních. Jde jim to pouze částečně. Dopad byl znát zejména na akciích, a to především v Asii. Dnes se čínským indexům naopak daří ztráty lehce korigovat. Evropa však po mírně pozitivním úvodu sklouzává těsně do červeného. Americké dluhopisy se na rozdíl od včerejška prodávají a výnosy tedy mírně narůstají. V Evropě jsou ale změny výnosů minimální a spíše dolů.
img

Trhy dál vstřebávají Trumpa. Nárůst rizik zvyšuje poptávku po americkém dluhu

06.05.2019 Včerejší překvapivé zprávy o plánovaném zvýšení amerických cel na čínské zboží tvrdě dolehly na asijské akcie a následně se negativní efekt přenesl do Evropy a Ameriky, kde ovšem slábne. Čína zatím na Trumpův překvapivý krok neodpověděla odvetou, ale její vyjednavači naopak zůstávají u plánu odjet do Washingtonu jednat. Jestli se předpokládané finální kolo jednání opravdu odehraje, či si Číňané pouze pojedou pro více informací a celou věc odloží, není jasné. My se kloníme k druhé variantě, ale finančních trhů se drží naděje, že to s novými cly nakonec nebude tak horké. Nové informace jsou s napětím očekávány.
img

Trhy čeká nervózní vyčkávání na čínskou reakci. Sázky na novou obchodní válku zatím nepropukly naplno

06.05.2019 Finančním trhům, které se stále do značné míry vezly na vlně optimismu, se o nepříjemný vstup do nového týdne postaral Donald Trump. Jeho tweety o vyšších, respektive nových clech na čínské zboží, tvrdě dolehly na asijské trhy a negativní reakce se nevyhnula ani Evropě. Zde je však relativně umírněná a hlavní akciové indexy klesají zhruba o dvě procenta.
img

Vývoj na finančních trzích – duben 2019

06.05.2019 Evropská centrální banka zasedala 10. dubna. Centrální bankéři ve Frankfurtu v čele s prezidentem Mariem Draghim ponechali v souladu s očekáváním investorů úrokové sazby beze změny a stejně tak i úrokový výhled, v jehož rámci by měly zůstat úrokové sazby na stávající úrovni minimálně do konce letošního roku. Zásadnějších změn nedoznalo ani hodnocení výhledu ekonomického růstu a inflace. Detaily nových dlouhodobých úvěrů pro banky (TLTRO3) se přitom pravděpodobně dozvíme na červnovém zasedání.
img

Závěr týdne ovlivní řada dat. Trhy je vyhlížejí s lehkým optimismem

03.05.2019 Americké výnosy navazují na včerejšek mírným růstem a drobný posun vzhůru sledujeme také na německých výnosech. Z tohoto vývoje nadále profituje o něco více americká než společná evropská měna a eurodolar se posouvá mírně dolů na 1,1165.
img

Koruna oslabuje i přes vyšší sazby, ani BoE libře zisky nepřinesla

02.05.2019 Česká národní banka dnes podle očekávání zvedla úrokové sazby. Základní sazba stoupla na 2 procenta, a to dokonce po jednomyslném hlasování. Pro korunu byly ovšem důležitější další informace, které už tak dobře nevyzněly. Především to vypadá, že dnešním krokem zvyšování sazeb na delší dobu končí. Nová prognóza ČNB implikuje zhruba stabilní sazby až do poloviny příštího roku. Inflační tlaky se postupně snižují, ale na druhou stranu koruna posiluje pomaleji. Guvernér Rusnok nevylučuje další zvýšení, ale dokáže si představit i snížení úrokových sazeb, pokud se výhled zhorší. Tím pěkně shrnuje, že pravděpodobně nastává období stability.
img

Eurodolar se sbírá, akcie a dluhopisy navázaly poklesem. Trhy se smiřují s neutrálním postojem Fedu

02.05.2019 Zasedání amerického Fedu vzaly akciové trhy lehce negativně, stejně jako ty dluhopisové. Spolu s nárůstem výnosů pak posílil americký dolar, který však zhruba jen nahradil ztráty z průběhu dne. Veskrze tedy celkem umírněná reakce. Jejím základem je jisté zklamání z toho, že Fed nesleduje trhem preferovaný scénář snižování úrokových sazeb.
img

Akcie zůstávají v červeném a dolar se dostává pod tlak kvůli výnosům

30.04.2019 Už ranní data z Číny trhy příliš nepotěšila. Zatímco minulý měsíc indexy PMI přinesly dobrou náladu, tentokrát optimismus trochu krotí. Negativní reakce ovšem nebyla příliš výrazná. Akciové indexy v Evropě se zanořily lehce do červeného, kde zůstávají po zbytek dne a přidávají se k nim i hlavní indexy z Wall Street. Tam trpí hlavně komunikační sektor, potažmo technologický Nasdaq kvůli propadu Alphabetu po výsledcích.
img

Čínská data podruhé už nepotěšila. Z lehce negativní tržní nálady profituje japonský jen

30.04.2019 Čínské indexy nákupních manažerů minulý měsíc pozitivně překvapily a naladily trhy tím, že se dostaly nad 50 bodů, tedy do oblasti expanze. Za duben stále zůstávají nad danou hranicí, ale k dalšímu předpokládanému vylepšení nedošlo - naopak tu máme náznak zpomalení, což není na začátku nového kvartálu dobrá zpráva. Efekt na finanční trhy je vidět v Asii, ale není to nic extrémního. Čínská data pak možná nahlodala i kondici evropských trhů při začátku úterního obchodování.
img

Akcie jako na houpačce, dluhopisy dnes pod mírným tlakem

29.04.2019 Začátek týdne je pro akcie na hlavních trzích ve znamení změn směru. Slibný začátek, pak propad a následný návrat znamená pro evropské indexy obchodování lehce nad pátečními hodnotami. Wall Street se po otevření drží těsně v plusu. Co do zajímavosti dnes své protějšky zastínila pražská burza. Zpráva o podpoře premiéra Babiše pro sektorovou bankovní daň poslala strmě dolů tento klíčový sektor. Navíc Moneta klesala o dividendu, bez níž se poprvé obchoduje. Zmíněná zpráva však byla samotným Babišem odpoledne dementována jako chybná interpretace. Následoval odraz bank vzhůru, ale i tak zůstává trh značně v červeném.
img

Hlavní trhy nervózní před důležitými událostmi, Praha se bojí daní

29.04.2019 Pozitivní úvod dlouho nevydržel, evropské akcie se noří do červeného. Spolu s akciemi padá ropa, která tak navazuje na předchozí den. Trochu se zlepšuje kondice dluhopisů, jejichž výnosy však ještě zůstávají lehce nad páteční hladinou. Zlato je za dnešek lehce dole.
img

Trhy nervózní z výsledků i dat. Trump zlevnil ropu

26.04.2019 Posledních pár dní už na finančních trzích nesledujeme dřívější entuziasmus a schopnost držet dobrou náladu navzdory novým zprávám. Je znát opatrnost pouštět se do většího rizika a o něco větší poptávka po bezpečí státních dluhopisů. Na tom se v zásadě mnoho nemění ani na konci týdne.
img

Nejistota o americké ekonomice a smíšené výsledky. Trhy jsou koncem týdne opatrné

26.04.2019 Na hlavních finančních trzích panuje i koncem týdne celkem opatrná nálada. Hlavní evropské akciové indexy navazují na Asii a většinou lehce klesají. Firemní výsledková sezóna pokračuje ve smíšeném duchu. Na negativní straně najdeme Intel, Total, Deutsche Bank či Glencore, naopak solidními čísly přispěly evropské farmacie.
img

Smíšené výsledky akciím k růstu nestačí, eurodolar sestoupil o další schod

25.04.2019 Pěkná čísla Microsoftu nebo Facebooku na jedné straně, slabé 3M nebo zklamání Xilinxu na straně druhé. Nová várka firemních výsledků nevyznívá jednoznačně a hlavním akciovým indexům tentokrát smíšená čísla nestačí k růstu. Kolem nuly se sice nachází Nasdaq , ale ostatní z klíčových trhů v USA a západní Evropě jsou více či méně v záporu.
img

Slabá data, varování z Kanady a horší výsledky. Dluhopisové výnosy míří dolů, akciím se nedaří

24.04.2019 Americké burzy jsou na tom po otevření lépe než evropské, ale celkově se nálada na trzích oproti včerejšku posunula k horšímu a převládá pokles. Opět hrají významnou roli firemní data, když tentokrát moc nepotěšily Boeing, AT&T či Caterpillar. Stále nás však čekají velká jména jako Microsoft nebo Facebook.
img

Evropské trhy v lehce negativní náladě. Německá data znovu nepotěšila, na programu další várka výsledků

24.04.2019 Rozjíždí se další evropský obchodní den a zdejší trhy úplně nesdílejí včerejší nadšení těch amerických. Dobré výsledky firem sice poslaly vzhůru Wall Street, ale asijské a později evropské akcie spíše lehce ztrácejí. Naproti tomu na dluhopisech má mírnou převahu poptávka a u výnosů tak sledujeme drobný pokles.
img

Eurodolar na 1,12. Padá libra, ECB tlumí naděje na podporu

23.04.2019 Růst ropy, kterou poslalo vzhůru americké rozhodnutí ukončit výjimky ze sankcí na Írán, se během dne vyčerpal a cena se stabilizuje. Brent se obchoduje pod 75 dolary. Akciové trhy v Evropě mezitím z lehkého záporu zamířily do plusu, když k růstu po otevření zavelela Wall Street.
img

Finanční trhy hledají jednotící myšlenku, ropa ještě využívá obnovení sankcí

23.04.2019 Úterní obchodování v Evropě se rozjíždí bez jasného směru či jednotného tématu. Ropa ještě využívá k mírným ziskům poslední zprávy o plném obnovení amerických sankcí, ale dluhopisy jsou nerozhodné při mírném nárůstu výnosů a akcie v Evropě od začátku nasbíraly drobné ztráty.
img

Solidní americké tržby podpořily dolar, euro potopily indexy aktivity

18.04.2019 Americké akcie před velikonočními svátky převážně klesají. Závažím je znovu sektor zdravotní péče, který srážejí obavy ze změny politiky. Nahoře trhy nedokázala udržet ani pozitivní makrodata, podle kterých stouply americké maloobchodní tržby v březnu nejvíce od září 2017 a počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti sestoupil minulý týden na nejnižší úroveň od září 1969. Index S&P 500 se zhoupl pod 2900 bodů.
img

Forex: Na Zelený čtvrtek se na devizových trzích v regionu nezelenalo

18.04.2019 Středoevropské měny byly na Zelený čtvrtek pod výprodejním tlakem, i když likvidita na trhu byla před svátky minimální. O necelou třetinu procenta oslabil polský zlotý ruku v ruce s maďarským forintem, koruně se dařilo relativně lépe se ztrátou nepřesahující 0,2 %. Z ranních kotací u 25,65 CZK/EUR se kurz vyšplhal ke 25,69 CZK/EUR. Hlavním důvodem byl pád eura na globálním trhu, což se sebou vzalo i lokální měny. Výsledkem bylo dnes celkem významné oslabení koruny vůči zeleným bankovkám, dolar dnes podražil o více než 10 haléřů, když atakoval 22,85 CZK/USD. Americkou měnu v odpoledních hodinách navíc podpořilo zveřejnění silných březnových dat maloobchodních tržeb v USA.
img

Euro udržuje zisky, na Wall Street se ale dobrá nálada vytrácí

17.04.2019 Americkému dolaru se během dne nepodařilo zásadnějším způsobem nahnat ztráty, které nabral už v noci po zveřejnění nečekaně solidních dat z čínské ekonomiky. Ta zvýšila zájem o riziko a pomohla australskému dolaru, který bývá vzhledem k významu Číny v australském zahraničním obchodu na čínská data citlivější. Euru může na páru s dolarem pomáhat i zlepšující se příliv investic do Evropy.
img

Čínská data novou vlnu optimismu nespustila, evropské obchodování nemá jasné téma

17.04.2019 Čínská ekonomika v 1Q udržela meziroční tempo z předchozího kvartálu, čímž mírně překonala očekávání. Vzhůru ji táhla investiční aktivita, což koresponduje i s překvapivě vysokým růstem čínského průmyslu v březnu. Spolu s tím pak vyšla také data o čínském maloobchodu, jenž mírně překonal očekávání. Dohromady tedy jistě povzbudivé zprávy, které se však na trzích setkávají s poměrně vlažnou odezvou. Čínským akciím se dnes vzhůru moc nechtělo.
img

Smíšené firemní výsledky trhům spíše pomáhají, americký průmysl naopak nepotěšil

16.04.2019 Růst, který jsme dopoledne sledovali na evropských akciových trzích, se následně přenesl do Ameriky. Mezidenní zisky jsou sice skromné, ale většina hlavních indexů se drží v zeleném. Na dluhopisovém poli vidíme nárůst delších amerických výnosů, zatímco německé zůstávají skoro beze změny. Eurodolar se během dne trochu rozkýval, ale jasný směr stále nemá a obchoduje se kolem 1,1300. Pod tlak se však odpoledne dostala britská libra. Výraznější, zhruba jednoprocentní ztráty, dnes registruje zlato.
img

Akcie po rozpacích znovu rostou, eurodolar stagnuje. Fed naťukl možnost snížení sazeb

16.04.2019 Úterní obchodování přináší akciím návrat k růstu po rozpačitém začátku týdne. Evropské indexy se zvedají zhruba o půl procenta. Vedle toho stále nesledujeme jasný směr na dluhopisech a eurodolar se drží s malými změnami kolem 1,1300. Ropa je ráno mírně dole.
img

Smíšené obchodování pokračuje, výsledky bank neoslnily

15.04.2019 Dnešní obchodování na hlavních trzích bylo zpočátku nerozhodné, následně se evropské akcie pokoušely růst, ale daleko se nedostaly. Odpolední vývoj je v Evropě už jen smíšený, zatímco Wall Street se obchoduje lehce v záporu. Dluhopisové výnosy zůstávají bez jasného směru.
img

Trhy dopoledne přešlapují na místě. Trump chce obnovit stimul

15.04.2019 Nový týden začal pro evropské trhy nevýrazně. Akcie se obchodují kolem pátečních hodnot bez jasného směru a to samé sledujeme na dluhopisech. Eurodolar se po zaváhání sune opět nahoru a obchoduje se na 1,1315. Podobný vývoj vykazuje britská libra k dolaru, zatímco japonský jen balancuje kolem 112,00. Jasný směr dnes dopoledne nemá ropa, zlato mírně klesá.
img

Firemní zprávy přetahují investory z dluhopisů do akcií

12.04.2019 Ráno zveřejněná data o čínském zahraničním obchodu nepotěšila kvůli dalšímu propadu dovozu v řadě. To však byl pro trhy pouze drobný problém, se kterým se dokázaly vypořádat. Na druhé straně náladu vylepšovaly firemní výsledky JP Morgan či strmý růst Disney po oznámení nové streamingové služby. Později odpoledne byla zveřejněna data o spotřebitelské důvěře v USA a čísla byla horší, než se čekalo. Firemní zprávy však hrají hlavní roli a na klíčových trzích tak dál sledujeme poptávku po riziku.
img

Čínská data nepotěšila, ale náladu na trzích nezkazila

12.04.2019 Údaje o čínském zahraničním obchodě na první pohled vypadají dobře: Přebytek nečekaně prudce narostl na 33 mld. USD. Stojí za ním silný odraz vývozu, jenže také další propad dovozu v řadě. Zatímco dobrá vývozní dynamika může být určitým vyhlazením vývoje po předchozím strmém poklesu, čtvrtý po sobě následující propad dovozu je podle nás varováním o vytrácející se síle čínské domácí poptávky. Trhy se čínského zpomalení přestaly bát po příslibech podpory ze strany hospodářské politiky a po jednom trochu lepším PMI. Dnešní data ale ukazují, že vyhráno není.
img

Dolar s příznivými americkými daty nabral na síle

11.04.2019 Eurodolar svoje dopolední zisky poztrácel a v podvečer se vrací k předešlému závěru 1,1273 EURUSD. Dvoudenní rally při nových slibných statistikách z americké ekonomiky ukončily americké dluhopisy. Pracovnímu trhu v USA se na základě dnešních pravidelných týdenních dat daří dobře. Nečekaně silná byla také březnová výrobní inflace. Trhy tak mají další důvod věřit, že americká centrální banka bude ve svém náhledu na úrokové sazby nadále trpělivá.
img

Akcie pod tlakem, eurodolar po propadu zpět

11.04.2019 Hlavní finanční trhy jsou po jednosměrném pohybu vzhůru trochu nerozhodné a směry střídají. Čtvrteční dopoledne přináší akciím v Evropě ztráty v návaznosti na negativní vývoj v Asii. Krom toho ale mírně klesají také dluhopisy v jádru eurozóny, zatímco ty periferní si na cenách trochu polepšily. Eurodolar zvládl ještě včera smazat ztráty nasbírané po ECB a dnes se opět vydává nahoru na 1,1285. Ropa koriguje zisky společně s akciemi.
img

ECB zklamala evropské banky. Výnosy dluhopisů tlačí dolů navíc i americká data

10.04.2019 Zasedání ECB nijak nepřekvapilo v základních bodech o výhledu úrokových sazeb nebo ekonomiky. Banka zůstává u svého postoje, že minimálně do konce letošního roku nechá sazby beze změny. Rizika pro ekonomiku jsou podle ní převážně negativní. Za lehké zklamání můžeme označit absenci detailů k programu TLTRO a odstupňování depozitní sazby. ECB teprve zváží, zda efekt záporných sazeb na ziskovost bank a potažmo úvěrování potřebuje nějak kompenzovat. Zatím v této otázce vyčkává, což je trochu zklamání. Celkem logicky se nejvíce podepisuje na akciích západoevropských bank, které dnes padají. Vedle toho ale klesají rovněž výnosy v eurozóně, když se trh ujistil, že zpřísnění měnové politiky určitě není na obzoru. Z trhu OIS přitom spekulace o vyšších sazbách zmizely teprve koncem března.
img

Trhy se zbavují včerejší nervozity, na programu informace z ECB, summitu EU a Fedu

10.04.2019 Česká inflace za březen zrychlila a překonala i tržní odhady. 3procentní růst cen je na hraně tolerančního pásma ČNB. Banka ve skutečnosti není pod velkým tlakem reagovat, neboť inflace kvůli efektu srovnávací báze opět poklesne, ale na trhu přece jen mohou trochu sílit očekávání, že domácí úrokové sazby opět vzrostou. Koruna zatím reaguje minimálně a vůči euru se obchoduje na 25,62, reakce však může přijít i opožděně v průběhu dne.
img

Cla a horší ekonomické vyhlídky přinesly nervozitu. Trpí akcie a dolar

09.04.2019 Připomínkou, že obchodní války nejsou úplně za námi, je nová hrozba cly ze strany USA. Spojené státy chtějí více zatlačit na Evropu kvůli subvencím pro Airbus a připravují cla na spektrum zboží z EU, ovšem zatím v relativně malém objemu 11 mld. USD.
img

USA znovu straší cly, ale trhy to moc netrápí. Akcie míří výš

09.04.2019 Obchodní války se znovu derou do popředí zájmu. Z americko-čínské fronty dostáváme průběžné informace o jednáních, která údajně postupují zdárně kupředu. Dnes ovšem z Bílého domu zaznělo, že americká strana ještě není spokojena se všemi projednávanými body. Navíc se znovu ozývá fronta evropská: USA chtějí více zatlačit na Evropu kvůli subvencím pro Airbus a připravují cla na spektrum zboží z EU. Mají být spuštěna, až je posvětí WTO.
img

Dolar se odpoledne dostává pod tlak a akcie přerušují růstovou sérii

08.04.2019 Na začátku týdne hlavní finanční trhy příliš neovlivnila zmínka o dalším plánovaném snižování míry povinných minimálních rezerv v Číně, neboť nešlo o překvapení. Zásadní zprávou se nestaly ani průmyslové objednávky v USA, poté co klíčová část z nich už byla známa. Naopak lehce nepříznivý vliv mohla mít slabší data z německého zahraničního obchodu.
img

Opatrný začátek týdne. Německá data opět nic moc, důležité události na programu

08.04.2019 Čínská centrální banka o víkendu oznámila, že hodlá pokračovat v cíleném snižování míry povinných minimálních rezerv, aby tak podpořila malé a střední podnikání. S tím se však víceméně počítalo, takže pro trhy nešlo o další pozitivní impuls. Dnes ráno naopak lehce převládá negativní vývoj, kdy se z akcií částečně vybírají zisky, zatímco dluhopisy se těší mírně zvýšené poptávce. Ani tentokrát nejde o podstatnou korekci předchozího optimismu.
img

Trump tlačí Fed do obnovy QE a americké výnosy klesají. Dolar se však drží

05.04.2019 Konec týdne přinesl několik příznivých zpráv, ze kterých globální trhy mohly těžit. Daří se jim to v různé míře. Akcie v Evropě se drží těsně v zeleném, Amerika pak roste o něco rychleji, v čele s Nasdaqem +0,5 pct. Na dluhopisových výnosech sledujeme smíšený vývoj v Evropě a mírný pokles v USA. Eurodolar se drží s malými změnami na 1,1230, japonský jen stagnuje a libra klesá. Ropa se odpoledne vydává vzhůru.
img

Trump i Xi šíří optimismus, ale trhy jsou před americkými daty opatrné

05.04.2019 Ke konci týdne tu máme opět příznivé komentáře k průběhu čínsko-amerických jednání, a to hned z nejvyšších míst. Americký prezident Trump řekl, že dohody s Čínou může být dosaženo do čtyřech týdnů. Po řadě nekonkrétních vyjádření nechávajících termín otevřený se tak můžeme něčeho chytit. Vedle toho i čínský prezident Xi uvedl, že v jednáních s USA bylo dosaženo podstatného pokroku.
img

Německé akcie setřásly špatné zprávy, euro však proti dolaru ztrácí

04.04.2019 Pozitivní zprávou dnešního dne byl příslib nových podpůrných opatření čínské vlády, mezi nimiž najdeme třeba snížení daní. Naopak o velké zklamání se postaraly německé průmyslové objednávky, které se v únoru nečekaně prudce propadly. Následovalo ještě podstatné zhoršení výhledu pro německé HDP ze strany tamních předních ekonomických institutů a spekuluje se o tom, že Itálie srazí výhled růstu až skoro na nulu. Odpoledne příjemně překvapil nízký počet žádostí o dávky v nezaměstnanosti v USA.
img

Německá data přibrzdila tržní optimismus, ukazují na vážnější problémy klíčové ekonomiky

04.04.2019 Víra v podporu ekonomiky ze strany čínské vlády dostala opět reálnější základy. Vláda oznámila záměr snížit daně a podpořit malé podnikání i mzdy. Celkové snížení daní, jehož část má platit už od příštího týdne, je letos plánováno na ekvivalent skoro 300 mld. USD. Další posun se navíc čeká v agrární reformě a měl by přihrát zisky navíc zemědělcům.
img

Eurodolar obrací, akcie i výnosy za dnešek rostou. Odpoledne trhy přibrzdila data

03.04.2019 Na hlavních trzích i odpoledne zůstává dobrá nálada, která však poněkud ztrácí na síle a v USA je o poznání menší než v Evropě. Dluhopisové výnosy se za dnešek opět posunuly citelně vzhůru a křivky zestrměly. Evropské akcie si pod vedením německého DAXu připisují solidní zisky, zatímco Wall Street roste mírněji, když ji vzhůru táhnou především technologie a cyklická spotřeba. Ropa stihla odpoledne odevzdat skoro všechny denní zisky, zlato už je pouze mírně v záporu.
img

Akcie bez jasného směru, eurodolar klesá a dluhopisy se dnes kupují

02.04.2019 Zejména u dluhopisů jsme dnes viděli korekci včerejšího vývoje. Výnosy na hlavních trzích míří dolů, přičemž v USA jde o trochu výraznější pohyb než v Německu či obecně v jádru eurozóny. Akcie zprvu také váhaly a po růstu se konsolidovaly, pak se ale hlavní evropské indexy vydaly postupně vzhůru a zisky si drží. Amerika je po otevření poněkud nerozhodná - brzdou je běžná spotřeba či zdravotnictví.
img

Včerejší tržní euforie vyprchává. Eurodolar na 1,1200

02.04.2019 Evropské akciové trhy nepokračují ve včerejším euforickém růstu a většinou se drží kolem nulové změny. Výjimkou je londýnská burza, kterou táhne vzhůru slabší libra. Na dluhopisových trzích většinou sledujeme pokles výnosů a co do velikosti změny opět kráčí v čele americké papíry.
img

Dluhopisy se prodávají, optimističtí investoři dnes míří do akcií

01.04.2019 Pondělní obchodování silně doléhá především na americké dluhopisy - desetiletý výnos je už o 8 bodů výš. Spolu s tím stoupají i výnosy napříč Evropou, neboť investoři začátkem týdne obecně míří z bezpečí státních pevně úročených papírů do akcií či ropy. Wall Street přebírá štafetu od rychle rostoucích evropských akciových indexů, které si drží zisky přes jedno procento. Ropa Brent stoupá o 1,3 procenta.
img

Pozitivní start do nového týdne zařídila data, křivka i jednání

01.04.2019 Nový týden a zároveň nový měsíc začínají na hlavních finančních trzích výrazně pozitivně. Evropské akcie odstartovaly strmým růstem přes jedno procento a u dluhopisových výnosů sledujeme také slušný nárůst na 10Y splatnosti kolem 3 bodů. Eurodolar se trochu zvedá na 1,1240 a spolu s ním se posouvá lehce vzhůru také britská libra, jež se vůči dolaru obchoduje na 1,3090. Japonský jen se naopak dostává pod tlak. Ropa Brent navazuje na pátek růstem o 1,5 procenta.
img

Libra slábne po třetím odmítnutí dohody o brexitu, jinak se trhů drží dobrá nálada

29.03.2019 Už během odpoledne se britští poslanci dostali k hlasování o návrhu dohody na opuštění EU. Napotřetí šlo o návrh osekaný o deklaraci o budoucích vztazích s EU. Příslib premiérky Mayové, že v případě přijetí návrhu odstoupí, trochu zabral a návrh získal o 44 hlasů víc než minule. Ani to však nestačilo a rozdílem 58 hlasů návrh neprošel. Britská vláda se v pondělí chce bavit o tom, co dál, předseda EK Tusk svolává na 10. dubna další summit EU a francouzský prezident hlásí, že je připraven na divoký brexit.
img

Lehce pozitivní nálada při vyčkávání na další britské hlasování. Dolaru se opět daří

29.03.2019 Deklarovaný posun kupředu v jednáních Čína - USA je dnes hlavní hybnou silou, která pomohla slušně vzhůru asijským akciím a následně podporuje v růstu i ty evropské. Obavy ze slabšího ekonomického růstu, které se prolínají obchodování v poslední době, momentálně ustupují trochu stranou. Včera je trochu rozdmýchala revize amerického HDP směrem dolů, ale jde přece jen o výkon ve 4Q loňského roku, zatímco pozornost se už jasně stočila k prvnímu až druhému čtvrtletí roku letošního.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Dnes se měl konat brexit. Zatím stále nevíme, jak to s ním dopadne

29.03.2019 Dnešní datum mělo být původně ve znamení brexitu. Tak tomu ale není, britští zákonodárci, kteří převzali otěže od T. Mayové, se na žádné variantě odchodu nedokáží dohodnout. Britský parlament by měl dnes opět hlasovat o dohodě vyjednané T. Mayovou, ale bez části řešící budoucí vztahy s EU. Trhy se dnes zaměří i na zveřejňovaná data. Německý trh práce potvrdí svou sílu, míra nezaměstnanosti za březen klesla na nové minimum od sjednocení země. Ve Spojených státech se dočkáme únorového oživení spotřebitelských výdajů, na inflaci to ale vidět nebude.
img

Po slibném začátku míří akcie do červeného, dolar sbírá nové zisky

28.03.2019 Akciové trhy v Evropě bojují o zbytky ranních zisků a Wall Street po slibném úvodu zamířila mírně do červeného. Investoři se mezitím částečně stahují i z bezpečných dluhopisů, jejichž výnosy v posledních dnech klesly natolik, že započítávaly už poměrně agresivní sázky na měkkou politiku centrálních bank. Eurodolar se po krátké konsolidaci vydává opět o něco níž a obchoduje se na 1,1230. Americká měna sílí rovněž na párech s jenem či librou. Zlato spolu s růstem výnosů a sílícím dolarem dnes ztrácí.
img

Zprávy z jednání USA – Čína a menší strach z vývoje ekonomik podporují akcie a zvedají výnosy

28.03.2019 Obchodní jednání mezi Čínou a USA se připomněla vstřícným krokem z čínské strany. Země podle premiéra Li Keqianga výrazně otevře svůj finanční sektor zahraničním bankám a pojišťovnám a chce také zlepšit podmínky pro obchodování zahraničních investorů s domácími dluhopisy. Krom toho američtí vyjednavači uvedli při začátku dalšího kola vyjednávání, že Čína učinila "bezprecedentní návrhy" týkající se technologických transferů. To je samozřejmě povzbudivá zpráva posilující názor, že jednání zůstávají na dobré cestě.
img

Dluhopisová jízda pokračuje, akcie padají. Bankám ale pomohl Draghi

27.03.2019 Během středečního obchodování je na hlavních trzích znát značná nervozita. Nejen, že se celkově investoři přesouvají do bezpečných dluhopisů, ale zároveň sledujeme i relativně velkou volatilitu. Americké výnosy celkově propadly, ovšem během dne několikrát změnily směr. Přidaly se také výnosy v eurozóně, a to vedle jádra nakonec i na periferii.
img

Dluhopisy opět v kurzu díky makrodatům i holubičím signálům

27.03.2019 Středeční obchodování nenavazuje na včerejší pozitivní vzedmutí trhů. Akcie v Evropě se celkově drží pouze těsně u včerejších hodnot a poptávka investorů míří zpět do dluhopisů. Sledujeme citelný pokles amerických výnosů a dál dolů míří také německé. Desetiletý výnos už je na -0,04 procenta. Pohyb výnosů nesvědčí dolaru, který ovšem i tak drží své pozice na páru s jenem a vůči euru pouze lehce slábne na 1,1280.
img

Trhy setřásly obavy, akcie se vydaly vzhůru a americké výnosy stoupají

26.03.2019 Dnešní ráno navázalo na rozpačitý včerejšek, během dne se však na hlavních trzích celkem slušně upevnila poptávka po riziku. Nákupy směrují do akcií, které rostou napříč sektory, snad s výjimkou evropských bank. Investoři se naopak stahují z dluhopisů a zejména americké výnosy tak dnes citelně rostou. Nedávný propad tím ale stále nenahradily.
img

Výnosy dnes znovu zkoušejí růst, akcie či eurodolar však jen drží pozice

26.03.2019 Americké výnosy svůj včerejší intradenní růst neudržely a zamířily dolů. Následně to zkoušejí zpět vzhůru a velmi neochotně se přidávají také výnosy v eurozóně. Akcie v Evropě začaly celkem dobře, jenže své drobné zisky už stihly odevzdat a následně už jen balancují kolem nuly. Eurodolar zůstává v klidu lehce nad 1,1300. Relativně klidná je také britská libra.
img

Trhy dusí i dnes riziko slabší ekonomiky a brexit na náladě nepřidá. Výnosy opět začaly klesat

25.03.2019 Na finančních trzích je během dneška znát nervozitu z toho, jak moc brát vážně nedávné indikace slabšího hospodářského růstu. Akcie v Evropě se po smíšeném dopoledni nacházejí už jednotně v záporu, kolem nuly pak balancuje Wall Street. Výnosy tzv. bezpečných státních dluhopisů měly nejprve tendenci růst, ale obrátily dolů a značný pokles sledujeme hlavně na amerických krátkých splatnostech. Periferie eurozóny je na tom ale hůř - zdejší dluhopisy se převážně prodávají a výnosy rostou. Eurodolar se po pátečním sešupu začal zvedat, ale nedostal se příliš vysoko, aktuálně se drží na 1,1315.
img

Nová data tlumí obavy, trhy však zůstávají opatrné. Eurodolar jen lehce koriguje poslední propad

25.03.2019 Zatímco indexy nákupních manažerů z eurozóny v pátek odstartovaly strach z překreslování prognóz k horšímu a s tím i výprodej rizika, pondělní index Ifo obavy tlumí. Německý index Ifo se dokázal mírně zlepšit a překonat prognózy. Sice nevylepšil výhled pro průmysl, ale o podnikatelském sektoru celkově nevypovídá tak špatně jako páteční PMI. Díky tomu není dopolední evropské obchodování jednoznačně negativní a akcie jsou na tom aspoň smíšeně.
img

Závěr týdne zhořkl s evropskými daty. Zájem o dluhopisy prudce roste, akcie se prodávají

22.03.2019 Finanční trhy se poslední dobou dostávaly do velmi dobré nálady díky vidině udržení měnové podpory. Byly však znát i pochybnosti dané zhoršením vyhlídek pro ekonomiku ze strany ECB i Fedu. A dnes se obavy ze slábnoucího růstu dostávají naplno do centra pozornosti po datech z eurozóny. Eurozóna svými výkony už delší dobu radost nerozdává, ale už to vypadalo, že nejhorší období zhoršování dat a překreslování prognóz máme za sebou. Dnešní PMI ukazují, že nikoli. Data za březen byla nečekaně špatná, přičemž jako největší zklamání můžeme označit klesající aktivitu v německém průmyslu.
img

Německý 10Y výnos na nule a eurodolar pod 1,13 po velmi slabých zprávách z průmyslu

22.03.2019 Po Fedu a summitu EU o brexitu si o slovo rázně řekla evropská ekonomika. Předběžné indexy nákupních manažerů za březen, které dnes ráno vycházejí, nevypadají vůbec dobře. Nejprve zklamaly indexy z Francie, které oba klesly hlouběji pod neutrálních 50 bodů a podstřelily odhady. Ještě větší šok pak přichystal německý průmyslový PMI, který spadl na 44,7 bodu, tedy své minimum za šest a půl roku. Negativní obrázek pak dokreslil průmyslový PMI za celou eurozónu rovněž padající hlouběji pod 50 bodů.
img

Akcie v USA startují vzhůru, Evropa přešlapuje, eurodolar se vrací. Doznívá Fed, komplikuje se brexit

21.03.2019 Během dnešního dne na trzích především ještě doznívá reakce na jednání Fedu. Z toho včera večer přišly překvapivě holubičí zprávy, na které finanční trhy reagovaly různě. Třeba dluhopisové výnosy v USA spadly a dnes se stabilizují, načež se dolů vydaly výnosy napříč Evropou.
img

BoE: Sazby beze změny, na brexit můžeme zareagovat jakýmkoli směrem

21.03.2019 Březnové zasedání britské centrální banky nepřineslo nic zásadně nového. BoE konstatuje, že se její pohled na růst ekonomiky v 1Q mírně vylepšil a čeká růst o 0,3 pct. Také zmiňuje, že stále více firem spouští své plány pro případ brexitu bez dohody.
img

Dolar si líže rány po včerejším Fedu, výnosy v Evropě klesají, ale akcie zůstávají v klidu

21.03.2019 Včerejší jednání Fedu znamenalo další posun holubičím směrem, což je pro nás po pravdě celkem překvapivé. Reakce byla znát zejména na propadu výnosů a oslabujícím dolaru. Akcie pocítily podporu pouze přechodně. Dnes ráno dolar své ztráty částečně nahrazuje, ačkoli třeba proti jenu mu to kvůli nižším výnosům moc nejde. Vůči japonskému jenu se dolar obchoduje na 110,65, eurodolar pak klesá pod 1,1400. Zatímco výnosy pokračují dál směrem dolů a na americké navazují i ty evropské, akcie v Evropě jsou na tom pouze smíšeně při malých změnách.
Související klíčová slova: Šéf NATO | Druhá vlna COVID-19 | Čína a USA | Oživení amerického trhu práce | Zbrojovka | Organizace Conference Board | Akcie včera | Akcie na Wall Street | Český průmysl | Dopady inflace | Objem peněz | Nárůst nových infekcí | Bankéř | Zdražuje zlato | Ekonomické problémy | Akcie Komerční banky | Případy měnových intervencí | Indexy PMI | Počet nakažených koronavirem | Čínské strany | Svátek v USA | Zahájení výsledkové sezóny | Finanční tituly | Index Bloomberg Barclays | Tempo růstu | Durace | Odvětví | Vývoj eurodolaru | HSBC | J&T | Developeři | Jackson Hole | Setkání G20 | Vládní dluhopisy | Fungování trhů | AMC | Refinitiv | Čínský průmysl | Výnosy řeckých dluhopisů | Hlavní index německých akcií DAX | Silnější koruna | Akcie rozvinutých trhů | Kurz koruny k dolaru | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Dnešní makrodata | Obchodní komora | Kč/EUR | Daňové reformy | Fiskální stimul | Deutsche Lufthansa | Akcie Erste | Ceny plynu v Evropě | EUR | Margin call | Americké dluhopisy | Vysoké valuace | Zkušenosti | Republikánský prezident | Cenová hladina | Světové akcie | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Energetické firmy | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | Akcie v roce 2019 | Australská centrální banka | FDA | Vývoj komodit | Ropný gigant | Platina | Exporty | Zpřísnění sankcí | Koronavirové krize | Berkshire Hathaway | Lockheed Martin | Měnový kurz | Amerika dnes | Opětovný pokles | Pozitivní vliv | Rolování | Spolkový statistický úřad | Pfizer | Obchodník | Zpracovatelský sektor | Long pozice | Německý vývoz | Ztráty peněz | Měnový pár EUR/CZK | Řecko | Pegas Nonwovens | Analytik Cyrrusu | Oživení poptávky | Index vládních dluhopisů | Tuzemský průmysl | Pokles sazeb | Alibaba | EURIBOR | Siemens Energy | Analytický tým | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Likvidní trh | Inflační čísla | Stlačení inflace | Německý ministr financí | Kupovat dluhopisy | MUFG | Tempo růstu ekonomiky | Libra vůči dolaru | Škoda Auto | Podnikové dluhopisy | Výrobní PMI | Historie | Podíl majetku | Státní dluhopis | Pokles indexu | Nikl | Mezinárodní měnový fond | Očekávané výsledky | Frank (CHF) | Přerušení dodávek zemního plynu | Kroky Fedu | Problémy Evropy | Statistiky | Patria Finance | Pfizer/BioNTech | Firemní sektor | Investiční banky | Korelace | Aktivita firem | Vývoj devizových rezerv | Agentura S&P | Dopad omikronu | Německá průmyslová produkce | Hlavní evropské indexy | Asijské akcie | Dow Jones Industrial | Výprodej ropy | Bolševické revoluce | Výprodeje dluhopisů | Reálná ekonomika | Vzestup inflace | Britská libra | Akcie velkých bank | Aktiva | Dolar (USD) | PLN | USD/PLN | Citigroup | Bezpečné útočiště | Nálada amerických spotřebitelů | Americký epidemiolog | Růst úrokových sazeb ČNB | Snížení úroků | Klidné obchodování | Indexy na Wall Street | Index aktivity | Western Digital | Optimismus investorů | Měnové zasedání | Investing | Záporné sazby | Aktuální problémy | ČNB ovlivňuje kurz | Obchodování na globálních trzích | Randal Quarles | Plán EU | Střední Evropa | Sazba PRIBOR | Evropská komise | CECEEUR | Kolaps | Japonská měna | Tvorba pracovních míst | Sazba hypoték | Vlna na akciích | WTO | Zprávy z Řecka | Dopad na akcie | P/S | Špatná nálada | ISM ve službách | Asijské obchodování | Konzervativní strana | Poplatky | Ukrajinský prezident | Zasedání ECB | UPS | Investment Management | FTSE MIB | Letecké společnosti | Výnosy dluhopisů | Oživení v Číně | Zveřejnění výsledků | Index PX | Posilování domácí měny | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Rozpočet EU | Financial Times | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Hlavní centrální banky | Šéf Fedu Jerome Powell | EUR/PLN | Slabší libra | Současný propad | Cenové stability | Chování trhu | Agentura AFP | Lagardeová | Středoevropské devizové trhy | Deflační tlaky | Vládní opatření | Snížení produkce | Arizona | Zprávy z USA | Dění na trzích | Propad cen | Americká inflace | Ethereum | Růst sazeb | Deflace | Akcie Tesly | Eurodolar dnes | FTSEMIB | Pensylvánie | Geopolitické události | Zákon o vnitřním trhu | Expanze | Exchange | Opatrnost před daty | Rostoucí ceny | Data PMI | Fond obnovy | Reality | Výkyvy | Strach ze sankcí | Vývoj na akciích | Zpráva z Německa | Květnová průmyslová produkce | Jednání OPEC+ | Administrativa prezidenta | Depozitní sazba | APP | Posilování dolaru | Směřování měnové politiky | Nevada | La Repubblica | Globální dluhopisové trhy | Uvalení sankcí | Český statistický úřad | Oslabování měny | Goldman Sachs | Zajímavé obchodní příležitosti | Onemocnění Donalda Trumpa | PMI ve službách v eurozóně | Citibank | Společnost Crédit Agricole | Aktualizovaný výhled | Index hongkongské burzy | Index akcií | Makroekonomické zprávy | Inspirace | Asijské trhy | Nová data | Aktuální klíčová rizika | Saúdská Arábie | Šéf Fedu Powell | Akcie Lyft | PMI z Německa | Index ekonomické nálady | Strach | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Americké podniky | Meziroční míra inflace v eurozóně | Německý DAX | Měsíčník finančních trhů | Burza cenných papírů Praha | Geopolitické napětí | Snížení emisí | Index německých akcií DAX | Nezaměstnanost | Turecká krize | Zpřesněná data | Data z Německa | Negativní vývoj na akciových trzích | Bazický bod | Britské dluhopisy | František Táborský | Podpora ekonomice | Dnešní statistiky | Výsledek zasedání Fedu | Labouristé | Britské maloobchodní tržby | Propady na akciích | Home Credit | Dodávky ruského plynu | Finanční centrum | Situace na Ukrajině | Cena zlata | Průměrná úroková sazba | Vývoj finančních trhů | Propad cen ropy | Bankéři | Makroekonomické statistiky | Průzkum PMI | Akcie dnes | Pokles aktivity v průmyslu | Západoevropské burzy | Kapitalismus | Členové eurozóny | Finanční trhy dnes | Christine Lagarde | Burza | Vývoj vakcín | Dolar a ropa | BlueBay | Inflace v prosinci | IPO Ant Group | Akcie Goldman Sachs | Nomura | Firemní data | Širší index S&P 500 | Růst zaměstnanosti | Globální akciové valuace | Výplach na kryptoměnách | Hlavní události | Americký akciový index | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Přebytek zahraničního obchodu | Negativní výhled | David Marek | Akcie amerických bank | Akciový býčí trh | Organizace ADP | Více peněz | Výsledkové sezóny | Americké ministerstvo financí | Kurz čínské měny | Operace Twist | Rating AAA | Zprávy z Fedu | Proražení | Uvolnění rezerv | Brexit | Čínská makrodata | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Akcie Alibaba Group | Zvýšení základní úrokové sazby | Karanténní opatření | Dění kolem Ukrajiny | Americký desetiletý výnos | Výkon domácí ekonomiky | Tuzemská měna | Šéf německé centrální banky | Airbus SE | Zlato a stříbro | VIG | Vývoj kurzu USD | Zrušení plánovaných cel | Dolar dnes | Růst ekonomiky USA | Revize amerického HDP | Objemy na devizovém trhu | Volby | Slovní intervence ČNB | Poptávka po riziku | Britské volby | Robert Kaplan | Výhled ekonomiky | Jestřábi z Fedu | Vývoj na trzích | Regionální měny | Americký prezident | Cena pohonných hmot | Dopady pandemie COVID-19 | VAT | Euro Stoxx Banks | Sazby hypoték | Česká měna | Výrazný pohyb | Nastavení úrokových sazeb | Amazon | Růst cen | Zasedání Evropské centrální banky | Ekonomické zotavení | Kurzy koruny | Britové | Pravděpodobnost zvýšení sazeb ČNB | Dodávání likvidity | Nárůst sazeb | Obnova ekonomiky | Vývoj kurzu EUR/CZK | COMP | Sentiment na trzích | Krypto trh | Přijetí | Reckitt Benckiser | BCPP | Rezervní měna | Nizozemsko | New York | Snížení úrokových sazeb | Zápis ze zasedání Fedu | Pád libry | Efekt na trhy | Pandemie COVID-19 | Růst cen plynu v Evropě | Nejznámější kryptoměna | Krátkodobé dluhopisy | Vysoké riziko | BHP | Sympozium | Pomoc ekonomice | Rubl | Bohatí | Dolarové ztráty | CZK | Zasedání FOMC | Podnikání | Tiering | Ministerstvo práce | Čínský trh | Kurz EUR/USD | Peníze z vrtulníku | Silné oživení | EIA | Země EU | Dolarový index | Pár euro-dolar | Účinnost vakcíny | Výsledková sezóna v USA | Americké desetileté výnosy | Nord Stream | Dění kolem brexitu | Nová vakcína | Americký dolar (USD) | Důležité zprávy | Vývoj měnového páru | Ratingová agentura S&P | Extrémní nárůst | Rozhodnutí ECB o sazbách | Britské státní dluhopisy | Digitální měna | Akcie opatrně | NZD/USD | Vojtěch Benda | Hodnota HDP | Vypálení íránských raket | Inflace | Fiskální strana | Investment management | Zájem o dluhopisy | Čínské oživení | Kapitálové trhy | Události tohoto týdne | Obálka | Problémy v Číně | Obavy investorů | Rovnovážný kurz | Cíl ČNB | Tržní reakce | Pozitivní sentiment | Dividendy | Americké výnosy | RMB | Eric Rosengren | Imperial Brands | Platby za plyn v rublech | Prima | Představitelé ECB | Proti tržnímu sentimentu | Akcie Cineworld | Philip Morris | Fúze AT&T | Obchodní seance | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Michal Stupavský | Výrazný růst | Maloobchod | Euforie na akciích | Mimořádné vládní podpory | Podnikatelská důvěra | Úspěch koruny | Kanadský dolar | Růst poptávky po ropě | Index volatility VIX | Lék na COVID-19 | Graf | Jeff Bezos | Akcie ConocoPhillips | Utahování měnové politiky | Inflace v Maďarsku | Pfizer Inc. | Techy | Vicepremiér | Výhled | Reálné výnosy | ČSÚ | Příkaz | Vývoj ceny ropy Brent | HZL | Oslabování eura | Návrat do práce | Panika na trzích | Kauza Archegos | Akce centrálních bank | Zpomalení čínské ekonomické aktivity | Ceny aktiv | Zápis Fedu | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | BP | HUF | Akciové indexy na Wall Street | Průmysl | Platby za plyn | Nadějné zprávy | Forward guidance | Guvernér Fedu | Americká cla na čínské zboží | Útlum ekonomiky | Největší zásoby | Slabý trh | YTD | Uvolnění měnové politiky | Vakcinace | Evropská měna | Mandát ECB | Dění na Ukrajině | Očekávání analytiků | Centrální banky | Dolar zpevňuje | Zpráva | USD JPY | Momentum | Viceguvernér ČNB | Glencore | Bidenův plán | Zvyšování sazeb | Úbytek pracovních míst | Rating Itálie | Zrušení cel | Německý export | Zajišťování | Americké akciové burzy | Růst německé ekonomiky | Celková inflace | Počet nových žádostí o dávky | Dobré výsledky | Akciové deriváty | Macron | Bělorusko | Bitstamp | Capital Markets | Euro vůči americkému dolaru | První odhady HDP | Activision Blizzard | Dolar slábne | Britské akcie | Moderna | Německý soud | Irsko | Nárůst cen ropy | EFSF | Kč/USD | Evropské aerolinky | Dnešek na trzích | EURCZK | Průzkum Reuters | Vít Hradil | Akcie bankovních domů | Ratingová agentura | Coca-Cola | Vypnutí plynu | Obchodní dohoda s Čínou | Podpůrné programy | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Směnné kurzy | Evropský blue chip | Risk-off | Komoditní měny | American Airlines | Globální obchod | Rušení pracovních míst | Globální poptávka po ropě | Sankce | Aktivita čínských továren | Zveřejněná data | Druhá vlna koronavirové epidemie | Ceny elektřiny | Covid | Dolary | Dnešní aukce | Situace v Hongkongu | Tlumení QE | Globální ekonomiky | Nabídka | Krátkodobé dno | Washington | Zisky pro akcie | Zisky české měny | Aktuální hodnoty měny | Jestřábí Fed | Aktivita ve výrobním sektoru | Data z USA | Vývoj vakcíny | Indexy aktivity | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | Reálná očekávání | Aktuální ceny ropy | Dnešní makroekonomické ukazatele | Pokerová partie | Zprávy o vakcínách | Rabobank | Uvolňování měnových politik | Výsledky průzkumu | Oldřich Dědek | Tržní optimismus | Nové signály | Euro-dolar | Nezaměstnanost v USA | Podstupování rizika | Richard Kozul-Wright | PMI pro sektor | Diskont | Obchodní příležitost | Zápis z jednání ČNB | Dovoz ropy | IOER | Praní špinavých peněz | Analytici Patria Finance | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Fio | Cyklus zvyšování sazeb | Last Trading Day | Index ISM ve službách | Ceny pohonných hmot | Vakcína na koronavirus | Bidenovy plány | Futures | Edelman | Kurz české měny | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Plánované otevírání ekonomik | Reakce trhu | Ekonomiky | Výsledky firem | Odhodlání | Diamondback Energy | Důvěra spotřebitelů | Akcie Salesforce.com | Donald Trump | Pohyby cen | Burza v Hongkongu | CISCO | Země OPEC | Čínský jüan | TSMC | PLN/EUR | Zasedání FED | Volatilita | Argentinské peso | Poplatek | Burzy cenných papírů | Maďarsko | Makrodata USA | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | První zvýšení sazeb | Využití ESM | Brexit bez dohody | Rostoucí akciové trhy | Ceny hliníku | Latinská Amerika | Záchranný fond | Omezení dividend | Průmyslová produkce | Pokles ceny ropy | Směřování trhu | Economist | Cena železné rudy | Dění na finančních trzích | Zápis z posledního zasedání Fedu | Vývoj na dluhopisovém trhu | Cenové hladiny | Prodej dolaru | Investiční firmy | Balík pomoci ekonomice | Státní dluh | Makroekonomická data | Ceny na čerpacích stanicích | USD kurz | Dow Jones | Index podnikatelské aktivity | Bydlení | Japonská vláda | Airbus | P/E | Akcie a euro | Zlepšení sentimentu na trzích | Rekordní minimum | Peníze | Chuck Schumer | Bill Gates | CZK USD | Pozitivní očekávání | Koruny na trhu | Turecko | CySEC | Trpělivost | Sociální sítě | ECB dnes | Brent | Britské parlamentní volby | Akcie a dluhopisy | Rozmach nákazy | Čínský dovoz | Epidemická situace | Prudký pokles | Výprodej na Wall Street | Politika | Exxon Mobil | Fiskální balík v Německu | HUF/EUR | Stimul | Série poklesů | MSCI All-Country World | Manažer Cyrrus | Ziskové marže | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Cena žlutého kovu | Státy eurozóny | Odvetná cla | Snižování sazeb | Expert | Roční zhodnocení | Zvýšená nervozita | Bed Bath & Beyond | Zpomalení čínské ekonomiky | Vstupu do EU | Evropské burzy | Palladium | Index cen domů | Světové finanční trhy | Ministr hospodářství | Výplatní poměr | Vybírání zisků | Inflační riziko | Plynová krize v Evropě | Ukončení obchodní války | Americké energetické firmy | Nejistota na trzích | Theresa Mayová | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Vyšší výnosy | Odchod z EU | Stock Spirits | Americké státy | První odhad HDP | Index Euro Stoxx 600 | Posílení eura | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | Kursový lístek | Trendové čáry | Dlouhodobý vývoj | Alza.cz | Asijské indexy | Dohoda mezi EU a Čínou | Prodeje akcií | Efekt sankcí | Investiční záměry | Zprávy z finančních trhů | Členské státy EU | Výrobní podniky | Války na Ukrajině | Cena Brentu | Konflikt na Blízkém východě | Šíření onemocnění | Deprese | Americký S&P 500 | Vojtěch Boháč | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Nakupovat akcie | Základní sazby | Majetek | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Růst firemních zisků | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Mimořádný stav | List The Wall Street Journal | Sentiment investorů | Blockchain | Ekonomické ukazatele | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Denní pokles | Nová čísla z Německa | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Americké volby | Kurz eurodolaru | Dolar vůči koruně | Politická nejistota | Fed Funds Rate | Inverze výnosové křivky | Situace na trzích | Janet Yellenová | Akcie v Americe | Akcie Erste Bank | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Pomalé oživení | Realitní firmy | Americký index | Americké HDP | AFP | Příležitosti | Euro roste | Bankovní akcie | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zaměstnanost | Neckline | Klíčový ukazatel | Program kvantitativního uvolňování | Opatření centrálních bank | Akcie firmy | Zastavení produkce | Summit Evropské unie | Největší pády | Drobní investoři | Světové finanční krize | Nový typ koronaviru | Fundamentální analýza | Libye | Tencent Holdings | Vývoj eura | Nový rekord | Objednávky | Jednání FOMC | Nálada v Evropě | Rostoucí šance | Vývoj kurzu USD/EUR | Včerejší obchodování | Sentiment na trhu | Uzdravování | Bilion | Denní minima | Prognóza | L.F. Investment | Výnosová křivka | Spekulace na růst sazeb | Akciové zisky | Pozitivní nálada | Souhrnný index | Výrazný propad | Nálada investorů | Čtvrtý balík sankcí | Asset management | Kursy | Obligace | Trh práce | Prezident Fedu | Změny cen | První obchodní den | Crypto | Růstový impuls | Padající dolar | Dnešní seance | RBS | Rizikovější investice | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Očkování proti covidu-19 | Obchodníci | Currencies | Opatření proti koronaviru | Aktuální kurzy měn | Volby v Británii | Kongres | Výroba v Británii | CBOE | Ask | Akcie ve světě | Akvizice | České HDP | Spotřebitel | Pochybnosti | Soukromí zaměstnavatelé | Micron | Španělský IBEX | Růst dluhopisových výnosů | Realitní společnost | Hospodářské recese | Italské dluhopisy | Izrael | Australské akcie | Řešení Brexitu | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Objem obchodů | United Airlines Holdings | Komoditní index Bloombergu | Dobrý výsledek | Moody's | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Pohyb kurzu | Chesapeake Energy | Madrid | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Dopad pandemie | Tálibán | IHS Markit | Ekonomické vyhlídky | Nordea | Technologické akcie | Západoevropské akcie | Michael Bloomberg | Evergrande dnes | Ropný trh | Volatility | Nike | Uklidnění v Číně | Odhad letošního růstu ekonomiky | Otřesy na trzích | Průmyslová produkce v únoru | Ceny výrobců | Dollar Tree | Long | Výplach akcií | Nejvyšší soud | Chování | Odložení voleb | Kontrakty | Silné cenové tlaky | Virgin Galactic | Jak ČNB ovlivňuje kurz koruny? | Cena kontraktu | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Evropská inflace | Evergrande | Bankovní aféra | Lira | Koruna posílila | Hang Seng | Slovní intervence | Koruna | Americká spotřebitelská důvěra | Prohlášení politiků | Zasedání centrálních bank | Strach z druhé vlny | Kurz jednotné evropské měny | Thyssenkrupp | AUD | Eurozóna stimuly | Globální poptávka | DJIA | Signály Fedu | Inflace v eurozóně | Investiční výhled | Hrozící lockdowny | Rally na akciích | Caterpillar | Americké produkce | Nominální hodnota | Nasdaq100 | Oslabování koruny | Kontrakt na WTI | Evropský statistický úřad Eurostat | Zelená čísla | S&P500 | Zpřesněný odhad | Zdravotní péče | Propouštění zaměstnanců | FTSEurofirst 300 | Energetická krize v Evropě | Opatření | Meziroční růst | Nasdaq akcie | BIC | Cvičení | Indigo | Korporátní daň | Treasuries | Tapering | Propad na Wall Street | Oxford Economics | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Index ekonomické aktivity | Zprávy z ekonomiky | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Sázky na pokles | Drahé energie | Baidu | Klesá dolar | Měny v regionu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Barel ropy | Listopadová inflace | Index výrobní aktivity | Deficit zahraničního obchodu | Deficit rozpočtu | Měny rozvíjejících se ekonomik | SAE | Akcie Netflixu | Český index nákupních manažerů | Prezidenti a premiéři | Výrobní inflace | Makroekonomické události | Zkušenost | Delisting | Celoevropský Euro Stoxx 50 | Portfolio manažer | MSCI | Americká nezaměstnanost | Posílení kurzu | EMU | Cestovní ruch | Energetické problémy | Riziková averze | Účinné vakcíny | Počasí | Nové restrikce | Slabé měny | Šíření nemoci COVID-19 | Turecké akcie | Americká sněmovna reprezentantů | Ruský prezident | Nástroje ČNB | Čekající pokyny | Kurs rublu | Výnosy britských dluhopisů | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | Square | Dodávky ropy | Nálada na akciových trzích | Pokles čínského HDP | Rozdílové smlouvy | European Energy Exchange (EEX) | Dot plot | Měnová stimulace | Index | Prezidentská debata | Prezident Trump | Studie | Reálné úrokové sazby | Vice | Akcie farmaceutických firem | Měď | Akciová rally | Směnný kurz | Vládní podpory | Období nejistoty | CAD/USD | Dolar roste | Vakcína a covid | Obchodní války | EUR/MWh | Elektřina | MMF | Zesílení inflačních tlaků | Stimulační balík | Měsíční data | Reakce eura | Přímé měnové intervence | Výroba v eurozóně | Japonský jen (JPY) | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Odhad vývoje HDP | Podnikatelé | Zpřísnění měnové politiky | GME | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Novozélandský dolar | Developed markets | Pozitivní zpráva | Americká centrální banka | Společná měna | Finanční televize | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Bílý dům | Videokonference | Kapitál | Analytik Patrie | Ropa Brent | Index asijsko-pacifických akcií | Jiří Rusnok | Posílení | Index KOSPI | Devalvace | Jednání ECB | Daně z příjmů | Vliv na obchodování | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Strop na ruskou ropu | Vývoj kolem brexitu | Přebytek běžného účtu | Makroekonomické reporty | Podmínky na trhu | Maďarský premiér | Skupina OPEC+ | Dolar vůči jenu | Společnosti | Projev Jeroma Powella | Měnová politika v USA | Údaje o inflaci | Klíčové události ve světě | Ministerstvo obchodu | Společnost Moderna | Tržby v eurozóně | Blue chip | Index STOXX Europe | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Hypoindex | Euro včera | Česká zbrojovka | Řecké volby | EP | Německé volby | S&P | Regulátoři | Zámořské indexy | Akciové trhy v Evropě | Americké ministerstvo obchodu | Senátní volby | Mezinárodní instituce | Data z trhu práce USA | Futures na Wall Street | Unie | Omezení dodávek | Bankovní unie | PEPSICO | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Obavy z brexitu | Sázky | Kurzy středoevropských měn | Čínský prezident | Nové akcie | Italský dluh | Kurz dolaru | Akciové indexy | Zákaz výplaty dividend | Jak obchodovat českou korunu | Strop pro elektřinu | EEX | Výrazné ztráty | Akcie na rozvíjejících se trzích | Euro-koruna | Ropná firma | Christine Lagardeová | Komoditní index | Shell | Vysoká inflace | Irská pojistka | Americké měny | Drahé komodity | Ekonomický kalendář | Opatření proti šíření koronaviru | Bod zlomu | Tržní podmínky | Desetileté výnosy | Domácnosti | Bernie Sanders | Britský premiér | Pevný kurz | Čínské akcie dnes | Fundamentální zprávy | Experimentální vakcíny | Americké státní dluhopisy | EVN | Obchodování na Wall Street | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Obchodování s ropu | Ocel | Zprávy z Ruska | Mary Dalyová | Balík stimulačních opatření | Souhrn finančních trhů | IEA | Nerovnosti bohatství | Ekonomický vývoj | Rozhodnutí britské centrální banky | Anglie | Týdenní výhled | Klesající cena | IRS | Záznam z jednání ČNB | Bollingerova pásma | Řešení obchodního sporu | Rozpočtová politika | Akcie Volkswagen | High Yield | Prezident USA | Neomezené nákupy | Firemní daně | Foreign Exchange | Asie | Ropný kartel | Dnešní PMI | Vývoj cen ropy | Nová prognóza | Blizzard | Rekordní hodnoty | Obavy z viru | Deficit | Objem dluhopisů | České PMI | Fiskální pakt | Index Stoxx 600 | Výkonnost zlata | Fiskální plány | Akcie Bed Bath & Beyond | Francouzský CAC 40 | Invaze | Akcie Boeingu | Americké hospodářství | Neshody OPEC+ | Varianty koronaviru | Aktivita retailových investorů | Burza FTX | G7 | Joachim Nagel | Krize eurozóny | Velké zisky | Vývoj ceny černého zlata | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Seznam Zprávy | Propad evropských akcií | ABN AMRO Bank | Ceny domů | Zájem o stříbro | Trumpův projev | Budoucnost | Depozitum | Antimonopolní úřad | Pokles ceny | Neomezené QE | Tržní sentiment | Rada guvernérů | Vývoj kurzu koruny k euru | Republikáni | Virus | Kartel OPEC | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Vývoj devizových rezerv ČNB | Ruský plyn | Analytika | Důvěra francouzských spotřebitelů | Týdenní makrokalendář | Kurz koruny | Větší riziko | Fiskální pomoc | Cena akcií podniku | Hlavní ekonomka | APEC | Charles Michel | Pozornost trhu | Investiční plány | Negativní dopad | Case-Shiller | Ovlivnění kurzu | Hlavní akciové indexy | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ceny energií v Evropě | Ekonomická nerovnost | NAFTA | Obchodování s českou korunou | Vir | IBEX 35 | Americký IT sektor | Royal Dutch Shell | BNP Paribas | Hospodářská politika | Česká koruna | Devizové trhy | TLTRO | Propad průmyslu | Vlna koronaviru | G10 | Nord Stream 1 | Moneta | Moskva | Útok na Polsko | Margin | Twitter | Akciový propad | Benzín | Rakouská vláda | Objem stimulů | Evropský blue chip index | Zvýšení sazeb ČNB | Předáním moci | Skeptický Fed | Zítřejší kalendář | Akciový index | Britský trh práce | Pozornost | Polský zlotý | Prudký propad | Index Nasdaq Composite | Akcie Take Two Interactive | Fiskální politiky | Egyptská libra | Ekonomický poradce | Neomezené množství | Polská vláda | Miroslav Singer | Nejprudší pokles | Ceny zemního plynu | Akcie McDonald’s | Bankovky | Růst akcií | Vývoj inflace | M5S | Dnešní německé Ifo | Klesající trend | Švýcarská centrální banka | Surové ropy | Bezpečné dluhopisy | Závislost | Vyhlídky ekonomiky | Německé podnikové objednávky | Americké úrokové sazby | Micron Technology | Meziroční míra inflace | Fed dnes | Akciové indexy v USA | Devizové intervence | Akcie ve Spojených státech | Další růst | Kurzový vývoj | Bohatství | Evropská opatření | Ifo | Stratégové | Nové peníze | Dow Jones Industrial Average | Akcie a dolar | Offshore | Energetický sektor | Koruna sílí | Akcie v západní Evropě | Pohyby eura | USDCZK | Conference Board | Futures kontrakty | Čínská centrální banka (PBOC) | TLTRO III | Symposium v Jackson Hole | Zaměření investorů | Úvěrové podmínky | Kurzové intervence | Realizace zisku | Cena ropy dnes | Index nákupních manažerů | Antivirus | Krize v Evropě | Vývoj mezd | Inflační výhled | Americká měna | Vysoká volatilita | Statistický úřad | Tržní panika | Coinbase | Pojistka proti inflaci | Tržní nálada | Přímé zahraniční investice | Epidemiolog | Archegos Capital | Jednání mezi USA a Čínou | Hrubý domácí produkt Německa | Očekávaná data | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | Dluhopis | Pohyb trhu | Cena plynu | Propad zaměstnanosti | Poptávka | Cena zlata dnes | Kov | Balance | Nejziskovější | Řetězec | Pandemický program | Silnější euro | Měny rozvíjejících se zemí | Shanghai Composite | Konglomerát | Klaas Knot | Šíření viru | Zboží dlouhodobé spotřeby | Applied Materials | JPM | Potíže s likviditou | Finanční poradce | Vývoj kurzu eura | Šíření nového koronaviru | Saldo zahraničního obchodu | Akcie Apple | Unijní země | Snižování úrokových sazeb | Nárůst výnosů | Nový týden | Epidemiologická situace | Tuzemská inflace | Koruna euro | Odpor | Vítězství Bidena | RBI | Data o inflaci | Vakcína proti koronaviru | Množství peněz | Výnosy českých státních dluhopisů | Uzavření trhů | Ministr zahraničí | Technologický index Nasdaq | Akcie technologických firem | Slušný zisk | Akcie Activision Blizzard | Očekávání trhu | Obchodování na měnových trzích | Výhled pro Evropu | Patria Online | Nastavení měnové politiky | Program pomoci | Nákupy vládních dluhopisů | Tovární objednávky | Směřování trhů | Obchodovat | Americké indexy | Historická minima | Christine Lagardová | Kurz české koruny | Největší ekonomika | Znovusjednocení země | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Čínské exporty | Nálada v ekonomice | Obchodní aktivita | Norsko | Kroky ČNB | Finance | Korporátní dluhopisy | Investiční cíle | Německý index DAX | Vyšší inflace v Německu | Indikátor | Dluhopisy | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Růst akciových indexů | Zájem o akcie | Platformy | Riziko korekce | Prezident Donald Trump | Index DXY | Investiční bankovnictví | Akcie Biogenu | Evropské indexy nákupních manažerů | Tržní hráči | Index PMI | Zásah centrálních bank | Analytici | Milánská burza | Čistý zisk | Aktivity v Číně | Aukce | Problémy | FND | Důsledky koronaviru | MICEX | Cenový index | Pozastavení obchodování | Omezení kvůli koronaviru | Inflace ve Francii | Akcie Activision | Pozitivní sentiment trhů | Index pražské burzy PX | Masivní pohyby | Stres | Velká akvizice | Slabší ekonomika | Stříbro | Korekce na akciích | Oživit ekonomiku | Kurz USD/CZK | Video | Archegos | Vláda v Berlíně | eXchange | Hodnota majetku | Pražský index PX | Fiskální stimul v USA | Zájem o dolar | Evropské akciové burzy | Členské státy | Úsilí | Průzkum společnosti | Obavy z koronaviru | Finanční instituce | Prostor pro další růst | Prostor pro pokles | Vyšší sazby | Pokles cen | Rušení cel | Situace v Afghánistánu | Měnové intervence | Ropa | Společnost Macy’s | České výnosy | Trumpův impeachment | Makrodata EU | Monetární politika | Pierre Moscovici | State Street | Index německých akcií | Přijetí eura | Obchodování v Evropě | Růst maďarských sazeb | ETF | BH Securities | Deutsche Bank | Zpomalení hospodářského růstu | Globální akciový index | Klouzavý průměr | Větší pokles | Průmyslové komodity | Firma | Akcie na pražské burze | Omezení těžby | Faktor Trump | IPO Porsche | Šéfka EK | Aktivita na kapitálových trzích | Nálada na trzích | Lídr republikánů | Korelace měn | Zasedání Bank of England | Short pozice | Barclays | Rozjednané prodeje domů v USA | Investiční aktivita | Janet Yellen | Cenový index PCE | Bulharsko | Kurz domácí měny | Tlak na akcie | Červnový kontrakt | Cena stříbra | WeCHat | Politické napětí | Rozpočtová pravidla | Francouzská centrální banka | Navýšení úrokových sazeb | Čínské akciové trhy | Protiinflační kroky ČNB | Trh je nervózní | Byznys | Technologická společnost | Rolls-Royce | Nálada na Wall Street | Ekonomické aktivity | Česká národní banka (ČNB) | Spekulace na pokles | Raiffeisenbank a.s. | Akcie GME | Evropský parlament | Strach z viru | Komerční banka | Forex tipy | Blue chip index | Statistici | Samsung | Cena zemního plynu | UBS | Podnikatelská důvěra v ekonomiku | Šok na trhu | FTSEurofirst | Ekonomové | MF Global | Depozitní sazby | GSK | USA | | Boháč | Purple Trading Petr Lajsek | Ceny benzínu | Spojené státy | Podnikové investice | Zavření škol | Španělský IBEX 35 | Zpomalení světové ekonomiky | Globální finanční krize | Makrodata ve Spojených státech | Průmyslová výroba v Británii | Nezaměstnanost v EU | Začátek výsledkové sezóny | Růst HDP | Pandemie | Evropská rada | Euro vůči dolaru | Nálada na trhu | Jak obchodovat | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Směr trhu | Finanční televize CNBC | Kalendář událostí | Sílící dolar | Úroky z dolarových dluhopisů | Akciový index DAX | Purple Trading Jaroslav Tupý | Fixing | Hospodaření státního rozpočtu | Šíření nemoci | Přístup k inflaci | Velmi volatilní | Kurz libry | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Odkup akcií | Sázka | Helena Horská | Market rally | Kurzový zisk | Výkon dolaru | Kmen koronaviru | Konsolidace | Problémy s Covidem | Japonská ekonomika | Helicopter money | Fáze obchodní dohody | Intervence centrální banky | Prodat část akcií | Index volatility | Větší korekce | Kurz USD | Vstup na pražskou burzu | Jednání ČNB | Vysoká cena | Klesly akcie | Softwarová společnost | Empire State Index | Boeing | Qualcomm | Zisky dolaru | Americká data | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Burze | PPF | Růst pražské burzy | Výrobní aktivita | Vývoj | Růst japonské ekonomiky | Výnosy amerických státních dluhopisů | Zájem o riziko | Finanční aktiva | Dnešní údaje | Americké burzy | Nový šéf Fedu | Cyklické akcie | Výkon ekonomiky | Poptávka po dolaru | Velké technologické firmy | Slabá čísla | Obchodní dohody | Akcie mediální skupiny CME | Výroba v Německu | Euro posiluje | Zajímavé zisky | Ekonomická aktivita v eurozóně | AMC Entertainment | Delisting v USA | Summit EU | Úroková sazba | Windfall tax | Dluhová krize | Dnešní kurz | Růst průmyslu | Kalifornie | Hlavní finanční trhy | ČNB ovlivňuje kurz koruny | Masivní propad | HDP Francie | Prohlášení | Technologický index | Podnikatelská nálada | Růst cen výrobců | Demokraté a Republikáni | Firemní zprávy | Rizikovost | Výnosy | Německé hospodářství | Investiční poradenství | Uvolňování karantén | Člen bankovní rady | Podpůrná opatření | Akcie Stock | TikTok | Finanční ukazatele | Kalendář ekonomických dat | Slabší akcie | Agentura Fitch | Rizikové averze | Německé průmyslové objednávky | Pohyby na trzích | Výdaje | Dnešní ekonomický kalendář | Ropná zařízení | Alipay | Kurz libra | Akcie padají | Ceny drahých kovů | Americké akcie | Facebook | Wood & Company | BlueBay Asset Management | Zasedání České národní banky | Washington Post | RISK-ON | Dílčí indexy | Erdogan | Opatření proti nákaze | Nákupy centrálních bank | Rostoucí ceny ropy | Politika centrálních bank | Akcie Applu | Financování vlády | České měny | Růst americké ekonomiky | Ministr zdravotnictví | Důsledky epidemie | Ústup rizik | Růst na pražské burze | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Velmi divoká ropa | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Varování | OSN | Situace kolem Ukrajiny | Zisky firem | Intervence | Počet nezaměstnaných | Analytici Patria | Sky News | Trh s kryptoměnami | Dnešní zprávy | Intervence NBP | Expirace opcí | Joe Biden | Šéfka ECB | Prodloužení přechodného období | Spotřebitelská důvěra | Šíření nákazy | Ceny průmyslových výrobců | Sanofi | Pfizer a BioNTech | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Člen bankovní rady ČNB | Koruna oslabuje | Obchodní příměří | Další vývoj | První odhad | West Texas Intermediate | Dění ve světě | Strach z inflace | First notice day | Měnové politiky | Protiinflační kroky | Británie-EU | G20 | Overnight | Porsche | Finanční služby | Kursy měn | FocusEconomics | CSI 300 | Onemocnění | Index MSCI Emerging Markets | Finanční domy | Sazby ČNB | Akcie v Číně | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Obchodní příležitosti | Belgie | Aktuální konsenzus ekonomů | Dopolední obchodování | Fiskální politika | Manufacturing | Americká centrální banka FED | Tržní vývoj | Rozhodnutí o sazbách | M1 | Infrastrukturní plán | Nárůst negativního sentimentu | LVMH | Měnový výbor | IBEX | Zlotý | Uvolnit měnovou politiku | Intradenní vývoj kurzu | Trading | Bernstein | Cíl Evropské centrální banky | Londýnský index FTSE 100 | Koronavirus | Portfolio manažer Cyrrus | Ceny plynu a elektřiny | Ekonomická situace | Odhad HDP | Ekonomika Velké Británie | Poradce Bílého domu | Prezident Erdogan | Euro Stoxx 600 | Akcie evropských bank | Cenová válka | Podnikové objednávky | Kurz kanadského dolaru | Dna | FOMO | Penzijní fond | Výsledky maloobchodních tržeb | Zprávy euro | CNY | Centrální bankéři | Výrazné contango | Cena surové ropy Brent | Regulace technologických firem | Přelom roku | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | Výplach na trzích | Zavedená cla | Íránské rakety | Americká administrativa | Obchodní jednání | Výnosy bezpečných dluhopisů | Bilance ECB | JD | Čínské indexy | Akcie Deutsche Bank | Rolování kontraktů | Kapitálové výnosy | Obchodování české koruny | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kurz euro-koruna | Národní banka | Růstové tituly | Ifo Clemens Fuest | Británie | Předseda Evropské rady | Nové zprávy o vakcíně | Nabídková cena | Světové trhy | Protesty v Hong Kongu | Americké statistiky | Republikánští senátoři | Sektor služeb | Nesoulad | Pakt stability | Intervence centrálních bank | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | Investorský sentiment | Dinár | ADP | Dohoda mezi EU a Británií | Burza cenných papírů | Výnosy po inflaci | Měna eura | Daimler | Dodatečný kapitál | Sentiment ve světě | Maersk | Citlivost trhu | Obchodování eura | Zápis z Fedu | Fúze AT&T s Discovery | Futures na americké indexy | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Měnové manipulace | Transakce s kryptoměnami | Miliardy korun | Setkání v Jackson Hole | Covidové uzávěry | Světový obchod | Dopady pandemie | Tisková konference | Obchodování na pražské burze | Robert Lighthizer | Platební bilance | Ruské akcie | Růst mezd | Prezident ECB | Futures na indexy | Supporty | Zemědělství | Luis De Guindos | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Index milánské burzy | Sazby | Obchodovat českou korunu | Zasedání britské centrální banky | Provozní marže | Inflace v České republice | Index nových zakázek | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Akciový optimismus | Průmyslové podniky | Lufthansa | Růst průmyslové výroby | Patria | Růst výrobních cen | Důvěra v českou ekonomiku | Energetický gigant | Americký index S&P 500 | Guidance | České koruny | Makrodata EMU | Růstové akcie | Akcie PepsiCo | Konsolidace na akciích | Zvýšení produkce | Poptávka po surovině | Hlavní akciové indexy v USA | Obchodování s dluhopisy | Zasedání OPEC | Úrok | Vítězství Joe Bidena | Investovat | Komoditní | Britská burza | Rekordní maxima | Steven Mnuchin | Data o HDP | Statistiky z Číny | Evropská data | Expanzivní fiskální politika | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Výhled poptávky po ropě | Hotovost | Průmyslové objednávky | Regulátor | Čeští centrální bankéři | Obchodní dohoda | Výnosy italských dluhopisů | Boj s inflací | Pokračování expanze | Berlín | Průzkum | Firmy | Santa Claus Rally | Polská ekonomika | Jednání OPEC | Inflace v Česku | Měny a sazby | Tvrdý brexit | Dluhopisy Itálie | Budoucí vývoj | Globální index vládních dluhopisů | Odliv peněz | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Panika | Bezpečnostní situace | Zpřesněná data o HDP | Zajištění | Reálné mzdy | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Malé ztráty | Fundamentální informace | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Neshody OPEC | Cena ropy brent | Výsledky německých voleb | Euro dnes | Aramco | Smíšené obchodování | Cena zemního plynu v Evropě | Dopad na finanční trhy | Ruská ropa | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Platit daně | Repo sazby | Swapová výnosová křivka | Provozní zisk | Odhady ekonomů | Obchodní přebytky | Oslabení měny | Plány Fedu | Inflace ve Velké Británii | Představitelé americké centrální banky | První fáze | Výsledky společnosti | Argentina | Brokerské společnosti | Investování | Hospodaření firem | Didi | Zvyšování dodávek | Morrisons | Distribuce | Fed | Euroskupina | Index spotřebitelské důvěry | Americká ministryně financí | Zpomalování světové ekonomiky | Maďarský forint | Globální rizika | NASDAQ 100 | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Volatilní obchodování | Euro k dolaru | Světové ekonomické fórum | Kurz dolar | Technologický Nasdaq | Brexitová jednání | Česká vláda | Hry | Dílčí index | Akcie bank | Zadluženost | Si Ťin-pching | Trhy | Banky v eurozóně | Akcie v USA | Polská měna | Bezpečnější měny | Emerging markets | Kurzový závazek | Fluktuace | Plynová krize | Vývoj epidemie | Walmart | Vystoupení šéfa Fedu | Nárůst výdajů | Německé akcie | Prohlášení Powella | Mezinárodní investoři | FTSE | Dolar koruna | Statistiky ze stavebního sektoru | Vyšší riziko | Německý ústavní soud | Důvěra v eurozóně | Měnové trhy | Analytici Morgan Stanley | Akcie Visa | Oscilátor | Zelená politika | Rizika | Propady na akciových trzích | Vánoce | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Portugalsko | Ropné firmy | Horší data | Investiční rozhodnutí | Fond | USA inflace | ISM | Velký růst | Plánovaná cla | Očekávání budoucího ekonomického růstu | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Záchranný program | Pesimistické scénáře | Fitch | Pšenice | Americké banky | Dluhopisový trh | Objem poskytnutých úvěrů | Ropa a Plyn | Celkový výsledek | Úspory | JD.com | Měnová politika ECB | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Výkyvy kurzu | Předkrizové úrovně | Dánsko | MIB | Vyhlášení obchodní války | Nákupy Fedu | Kurz franku | Kyjev | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Verizon Communications | Ministr obchodu | BofAML | Cyklické sektory | Nová makrodata | Sláva | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | První obchod | Růst cen plynu | Lidstvo | Obor podnikání | Společnost JPMorgan | Výprodeje akcií | Údaje o zásobách v USA | Investment Banking | Zahraniční měny | Riziková aktiva | Ruský Gazprom | Schodek rozpočtu | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Aktivita v sektoru služeb | Trend dolů | Cenový vývoj | Začátek summitu | Fúze s Nortonem | Akcie Moderna | Goldman Sachs Group | Čínské burzy | BASF | Patria Plus | Výskyt koronaviru | Odhady HDP | EdF | Žádosti o podporu | Černý pátek | Výsledky hospodaření | Mojmír Hampl | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | WESP | Bilance | Akcie Sanofi | Americké akciové indexy | Akciové obchodování | Hospodářskopolitické stimuly | Citrix | CEE | Holubice | Kanadská centrální banka | Americký kongres | Vladimir Putin | Tesla | Záporné úrokové sazby | MSCI All-Country | Finanční polštář | Stabilita | Hodnocení ekonomiky | Španělsko | Burza dnes | Solidní růst | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirus dopady | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Repo obchody | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | Šéf banky | Globální sentiment | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | GS | Nová bankovní aféra | Nálada na finančních trzích | Akcie Meta | Druhá vlna | Mzdy | Dluhopisy EU | MSCI Emerging Markets | Výrazný pokles čínského HDP | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Zlepšení nálady | Patria finance a.s. | Finanční ústavy | CAD | Cenové války | Odhady analytiků | Intervence na devizovém trhu | Termínový kontrakt | Růst ekonomiky eurozóny | Béžová kniha Fedu | DPH v Německu | Kurz britské libry | Sentiment trhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Prezident Ifo | Rozjednané prodeje domů | Investiční aktivity | Deeskalace | Situace na finančních trzích | Peněžní trh | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Na burze | Akcionáři | Analytička | Zvednutí sazeb | Společnost | Ruský rubl | Spotřebitelské ceny v USA | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Ralph Lauren | Zisky dluhopisů | Inflační překvapení | Velké firmy | Evropská dluhová krize | Evropské trhy | IT sektor | Obchodování na trzích | Maloobchodní sektor | Ekonom Ifo | Sázet | Politika centrální banky | Posilování české koruny | Květnová inflace | Poptávka po bezpečných aktivech | Nová mutace koronaviru | Hospodaření | Akcie CME | Zahraniční obchod | European Energy Exchange | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Velké americké banky | Zájem o rizikovější aktiva | Orbán | Důvěra spotřebitelů v evropskou ekonomiku | Severomořská ropa | Dluhové krize | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | Zablokování Suezského průplavu | Divoká ropa | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | FXstreet | Conseq | Maďarská centrální banka | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Nálada na globálních trzích | Obchod | Purple Trading | Likvidita trhu | Pips | Prodeje existujících domů | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Tradeři | Ceny ropy Brent | Kurz koruny vůči euru | Obavy ze stagflace | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Oživení globální ekonomiky | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Astrazeneca | Tomáš Vlk | Bezpečná aktiva | EK | Zajištění proti inflaci | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Ruské firmy | Pražský PX | Ant | Spotové ceny | Benchmarky | FIAT | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Rollover | Citi | Pivot | Pokles výnosů | SARS | Šéf společnosti | RSI | Bank of America | Úroková sazba ECB | Cenový strop | Semináře | Transakce | Údaje o HDP | Gazprombank | Šok | Úvěrová aktivita | Evropské obchodování | Volatilita trhů | Finanční trh | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | United Airlines | GBP | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | BioNTech | INSEE | ISM indexy | Čínský růst | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | Risk | Akcie aerolinek | Nezaměstnanost v ČR | SPX 500 | BMO | Západní ekonomiky | Ceny | Siemens | Představenstvo | Financování | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Akcie Credit Suisse | Recese | Pokles | Gazprom | Bankovní tituly | Kompozitní index | Realitní trh | FTSE 100 | Dow Jones a S&P 500 | Ben Bernanke | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Raiffeisenbank | Bundesbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Způsoby obchodování | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Velký propad | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | Největší světová ekonomika | ASML | WTI | Zápis z posledního zasedání | Infekce Covid | ČNB Jiří Rusnok | Salesforce | Fed index | Restriktivní opatření | Obchodování v New Yorku | Globální index | Státy EU | Nizozemský premiér | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Instituty | GameStop | Cla na čínské zboží | Take-Two Interactive | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Libra | Futures na VIX | Novartis | Burzovní indexy | Souhrnný indikátor | Philip Morris ČR | Rozvolnění | Dopad na trhy | Překvapivý růst | USD/EUR | Jihoafrická republika | Slábnoucí dolar | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Webinář | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Prodeje automobilů | Dobrá data | Kurzové riziko | Erste Bank | Biotechnologické společnosti | Panevropský akciový index | Forint | Americké akcie dnes | Novavax | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Plodiny | Dopad na sentiment | Blue-chip | EV | Commerzbank | Výnos | České akcie | Počty nakažených | Prodeje domů v USA | Pokles ekonomiky | Index DOW | IHNED | Robert Holzmann | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Zlevnění ropy | Philips | Počet nakažených | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Zpětný odkup akcií | Metaverse | SMIC | Discovery | US30 | Domácí měna | Šéf ECB | Rozhovor | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | MNB | Slabší kurz | Justice | Výnos desetiletých dluhopisů | Dlouhodobý trend | Kalendář makroekonomických dat | Austrálie | Summit G20 | Snap | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Historická maxima | Posílení koruny | Dluhopisový index | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | FTX | Cílování inflace | Ahold Delhaize | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Index CAC 40 | Energetická krize | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Internetový gigant | Inflační cíl | Akcie Airbus | Ryanair | VIX | Problémy s likviditou | Index Dow Jones Industrial | Mezibankovní | Akcie společnosti Alphabet | Výběr zisků | Dopad koronaviru | Německý index IFO | Balík sankcí | Sója | Růst akciových trhů | Euforie | Írán | Nejnovější výsledky | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Očkování proti covidu | Vyhlídky eurozóny | Index STOXX Europe 600 | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Akcionář | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Pracovní místa | Protistrana | Německé HDP | FRA | Rishi Sunak | Extrémní růst | TerraUSD | Vyšší hodnoty | Ant Group | Zisk | AT&T | Dodávky plynu do Evropy | Klaus Wohlrabe | Koronavirové pandemie | Total | Xetra | Čínské stimuly | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Mimořádná opatření | EURUSD | FedEx | Pokles kurzu | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Huawei | Čínské hospodářství | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Avast | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Cena ropy na světových trzích | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | Moskevská burza | CFD (Rozdílové smlouvy) | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Nové prognózy | Dnešní data | Posílení dolaru | Larry Kudlow | Úroky | Zlepšení sentimentu | MSCI World | Situace na akciových trzích | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Ropovod | Růst inflace | Patrie | Cena mědi | Finanční pomoc | Hypoteční trh | Stellantis | Outperform | Jednotná evropská měna | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Shortovat | Prémie | Oslabování dolaru | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | Zprávy | Reakce centrální banky | Ceny ropy | Lockdown | Euro klesá | Nové regulace | Mutace delta | Zprávy z trhů | Obchodování s ropou | Nový výhled | Akcie Facebooku | Podvážení | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Den díkůvzdání | Index cen průmyslových výrobců | Údaje | Krize v eurozóně | Dluhopisy a zlato | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Spoření | Automobilky | Návrat poptávky | Pojišťovny | Posílení libry | Ekonomické události | Inflační vývoj | Eurodolar | Německý akciový index | Biden | Italská vláda | Finanční krize | Sberbank | Zisky akcií | Indikace | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | TTWO | Britská měna | Běžný účet | Pokles české ekonomiky | Drahý kov | Snížení daní | Technologické firmy | Index AEX | Cena ropy klesá | Španělská ekonomika | Medián | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Statistika z USA | Zvýšení těžby | Síla dolaru | Japonský HDP | PRIBOR | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Underperform | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Valuace akcií | Jarda Tupý | Tržní situace | Internetové firmy | ConocoPhillips | Visa | Panické výprodeje | Nový koronavirus | Grafy | Posílení kurzu koruny | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Přenos | Propad akcií | Merrill Lynch | Chorvatsko | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Akciové alokace | Šíření koronavirové nákazy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Akcie Siemens | Sentiment spotřebitelů | Růst dolaru | Vybírat zisky | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Vyplácet dividendy | Impeachment | Konsensus | Obchod s ropou | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | Dluhy | Euro STOXX | Prodej aut | Velký problém | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Psychologie | Guvernér | Expirace | Jasný směr | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Ruský ministr | Pokles zásob | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Asset alokace | Devizový trh | Načasování | Hlavní akciový index | Hospodářské vyhlídky | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Kurzy.cz | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Klid | FED sazby | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | NEST | Index euro | Eskalace napětí | Čínská měna | Fibonacciho úrovně | Westpac | Ropa roste | Politici | USD/CAD | Dopady na ekonomiku | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Optimismus na trzích | Členské země | Index DJIA | Nouzový stav | Hospodářský cyklus | Ukrajinská vláda | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Členové OPEC | Poptávka investorů | Martin Gürtler | PFNonwovens | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | JPMorgan | Westpac Banking | Paul Volcker | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Odhad letošního růstu | Investiční tipy | Jamie Dimon | Navýšení kapitálu | Vyšší úroveň | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Osobní výdaje | Západoevropské trhy | Americká seance | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Americký ISM | Česká inflace | Brazilský real | Nárůst objemu obchodů | Alokace aktiv | Zprávy z Německa | Crédit Agricole | Dnešní události | Americké firmy | Opce na akcie | Philip Lane | Meziroční inflace | Japonský jen | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | Změny v měnové politice | FOMC | Akcie | Norská koruna | Psychologický efekt | Cílová cena | Ruský útok na Ukrajinu | Turecká ekonomika | Obchodování na devizových trzích | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Nervozita na trzích | Výsledek amerických voleb | WELL | Nákup aktiv | Nový Zéland | Výrobci aut | Riot Blockchain | Société Générale | Železná ruda | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Zotavení ekonomik | Předpokládaný vývoj | ZIL | Štěstí | Američtí zákonodárci | City | Test na koronavirus | Propad indexu | AbbVie | Zoom Video Communications | Osobní příjem | Napětí na trzích | Black Friday | Makléř | Švýcarský frank (CHF) | Dobrý obchod | Zrychlení růstu | Louis Vuitton | Koš | Český HDP | Vývoj ropy | Ericsson | AAA | Poradce premiéra | Týden na trzích | Tržby v maloobchodě | Motivace | Vývoj ceny | Akciový index Nikkei | Inflační šok | Nová strategie | BBVA | Index cen | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Češi | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | USDJPY | Index VIX | Zasedání měnového výboru | Vývoj ekonomiky | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Největší propad | Výplach | Koronakrize | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Akciové výnosy | Maloobchodní tržby v Německu | David Solomon | Euro k americkému dolaru | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Ministři | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Negativní nálada | DXY | RBC Capital | Makrokalendář | Růst zisků | Globální růst | Asijské burzy | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Typ koronaviru | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Panevropský index | Atlantik | AMD | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Cenový strop na ruskou ropu | Intermediate | Index cen výrobců | Superúterý | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Jiné měny | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | BHS | Unipetrol | Údaj o HDP | Aerolinky | Obchodní rozhovory | Měnový výbor Fedu | Růst trhu | Saúdové | JAR | Biogen | Silnější dolar | Dopady koronavirové pandemie | Rychlý růst | Obavy z omikronu | Vlna výprodejů | Ekonomické fórum | Nepříznivý vývoj epidemie | Michal Stupavský, CFA | Zavedení cenového stropu | Růst amerických akcií | Bankovní rada | ByteDance | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | Bear | Osobní příjmy | Evropské banky | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Varianta omikron | Akcie Salesforce | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Zákaz cestování | Robinhood | Špatné zprávy | Odveta | Rally | Členství v EU | Sýrie | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Švédská koruna | Domácí data | Obchodování akcií | Vládní bondy | Komunikace | Pravidla hry | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Americké futures | Lehká ropa WTI | Americká politika | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Známý investor | Fitch Ratings | Americký soud | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | ESM | Makrodata | Údaje z Číny | Index volatility CBOE | Zisky | Investiční stratég | Soukromá spotřeba | Trh s ojetinami | Delta | Masivní nákupy | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Američtí těžaři | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | Fondy | Německý akciový index DAX | Společnost Huawei | USD za barel | Kurz eura | SAP | Hospodářství | Akcie klesají | Důvěra | Konsenzus ekonomů | Pád akcií | České dluhopisy | Kancléřka Merkelová | Michel Barnier | WHO | Oslabení dolaru | J&T Banka | Kontrakce | Situace v Číně | CAC 40 | PMI za leden | Suezský průplav | Nikola | HN | Americký akciový trh | Alokace investičních portfolií | Delta Air Lines | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Index MSCI | Korporátní zprávy | Slabší dolar | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Dollar | Akcie VIG | Bankovní domy | Značný pokles | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Prodej automobilů | Finanční sektor | Burzy | Americké makro | Pokles ekonomické aktivity | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Optimismus na trhu | Akcie Shell | Cash flow | Trh s ropou | YouGov | Patria.cz | Obchodování s cizími měnami | Export | Světová zdravotnická organizace | Prezident Putin | Diskontní sazba | Finanční rizika | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | Kering | FANG | Nové žádosti o podporu | Investovat do akcií | Úbytek | České firmy | Kofola | Unicredit | GBPUSD | Volné peníze | Partneři | TABAK | Futures na americké akcie | Čtvrtletní výsledky | Letectví | Zmírnění rizik | Kurzotvorné zprávy | BHS Štěpán Křeček | Mark Carney | Špatná data | Tržby v Německu | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Fundamentální data | Brands | 1 milion | Reakce investorů | Ceny surovin | Nemovitostní trh | Upozornění na rizika | Akcie Biogen | Praha | Inflace v Číně | Neúspěch | Velikonoce | Britská vláda | Napětí mezi Čínou a USA | Situace kolem koronaviru | Koninklijke Ahold Delhaize | Negativní sentiment | Fundament | BaFin | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Prodeje aut | Tranše | Air | Rozšíření | BABA | Technická analýza | Akcie čínských firem | AEX | Dvoutýdenní repo sazby | Nové mutace | Plány | Smíšené výsledky | Resistence | Fixní kurz | Snížení dividendy | Důležitá data | Odložení brexitu | Fed včera | CDC | Ropa dnes | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Cena ropy WTI | Korunový trh | Brusel | Dluhopisové výnosy | Devizové rezervy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Next Finance | Kurz zlata | Nikkei | Firma Alphabet | Čtvrtletní zisk | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Americké společnosti | Dubnová čísla | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Průmyslová výroba v Německu | Příjmy Ruska | Elon Musk | Úrokový výnos | ZEW | Prognóza Fedu | Společnost Pfizer | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | After-market | Propouštění | Energie | Šéf Bílého domu | Pozornost finančních trhů | Objem | Investiční | Nálada | Britské banky | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Trh dnes | Ekonom BHS | Příjmy | Lyft | Fiskální rok | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Zobchodované objemy | Onemocnění COVID-19 | Znárodnění | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Obchodování s deriváty | Bloomberg | Eli Lilly | KB | Zhoršování situace | ADR | Guvernér centrální banky | J&J | Inflace v květnu | Třída aktiv | Trh kryptoměn | Evropská unie | Akcie v Asii | Dobré obchody | Růst amerických výnosů | Patenty | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Ústavní soud | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Bezpečné investice | Silný růst | Devizové kurzy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Slabý dolar | Hong Kong | Komoditní trhy | Divize | Růst poptávky | Korekce | Audi | Odhady trhu | LNG | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Panevropský index STOXX 600 | Obchodování s korunou | Americký výrobce | Riziko recese | Firemní investice | Asociace | Recese v Evropě | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Televize CNBC | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Kurz koruny k euru | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Zhoršení nálady | Technické ukazatele | Pokles úrokových sazeb | Short | Tomáš Pfeiler | Andrew Bailey | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Institut Ifo | High | Oživení světové ekonomiky | CVC | Novela zákona | OECD | Odvaha | CHF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Zprávy o vakcíně | Nízká nezaměstnanost | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Růst sazeb ČNB | James Bullard | Akcie firem | Otočení trendu | Koruny vůči euru | Mutace viru | Turecký prezident | Útlum aktivity | Inflace v Británii | Volby v USA | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | MWh | Prognóza ČNB | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | QE | MT4 | Růst tržeb | Pohyby na finančních trzích | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | Maloobchodní prodeje | Posilování kurzu koruny | Vystoupení z EU | Vlny koronaviru | NYMEX | Německá vláda | Společnost Gilead | Německo | Útok na Ukrajinu | Prodeje domů | Digitalizace | Bund | Makroekonomické ukazatele | Krach | Výsledky bank | Obchodní spory | Upozornění | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Dolarové páry | Evropské indexy | Americký trh | Konkrétní plán | Interpretace | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Arnault | Prime | Nižší růst | Nové úvěry | CME Group | Close | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | IG | Slabší euro | Ekonomické údaje | Ropná pole | Nové rekordy | Německá kancléřka | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Otevírání ekonomik | Spekulace na růst | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Pád cen | Evropské akciové indexy | Etherea | Richemont | Propad ropy | Maďarská měna | Bernard Arnault | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Technologický index Nasdaq Composite | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Data z pracovního trhu | Zbrojovky | Erste | Ekonomická rizika | Rezervy | Bali | Zelené energie | Recese ekonomiky | Fiskální balíček | EMA | Forexu | Hliník | Merck | Debata | Kurzy měn | Inverzní výnosová křivka | Akcie společnosti | Statistiky z eurozóny | Londýnský index | Čínský vývoz | Kypr | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Báze | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | Devizový kurz | Počty nových případů | WEF | Evropské méně | Slabé euro | Denní změna | Inflace v Německu | Geopolitika | Akcie Alibaby | Desetileté dluhopisy | Denní graf | CFA | SEC | Poptávka po akciích | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | ČNB Tomáš Nidetzký | Verizon | Oslabení | Akciové futures | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Majetek 500 nejbohatších lidí | Evropské akciové trhy | Strach z koronaviru | Šéfka Fedu | Práce | Výnosnost | Úspěch | Intel | Depozitní sazba ECB | Nový býčí trh | LTRO | Certifikace | Protikoronavirová opatření | Likvidita | Zhoršený sentiment | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Evropský akciový trh | Britské firmy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Pokles německé ekonomiky | Likvidní | Banky | BlackRock | Buy | Akcie ČEZ | Hodně peněz | Daňové změny | Produktivita práce | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Země G7 | Vypuknutí pandemie | Nebezpečí | Americká vláda | Express | Investiční divize | Kotace | Investiční společnosti | Ceny mědi | Malý prostor | Šance | Biliony USD | Daně z příjmů právnických osob | Britská společnost | Ruská vláda | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Politický tlak | Bankrot | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Čínské centrální banky | Netflix | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Akcie Virgin | GM | CZG | Citrix Systems | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Halliburton | Průlom | Instrumenty | Analýza | Nepokoje na Blízkém východě | Velké ztráty | Ministr financí | Kurz EUR | Dobrá čísla | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | Irák | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | Vyšší ceny ropy | Tomáš Nidetzký | Kontrakt | Meta Platforms | Ropný průmysl | Ever Given | Manažeři fondů | Kurz EURUSD | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Americká centrální banka dnes | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Německé státní dluhopisy | Kvantitativní utahování | Bavlna | Solidní výsledky | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Americké zásoby ropy | Oxfam | Německá průmyslová výroba | Spotová cena zlata | Aktivity v eurozóně | Demokratické strany | Příprava | Štěpán Křeček | Inflační report | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Změna sazeb | Výrobce čipů | Maloobchodní tržby v Číně | Dolarový index DXY | Červencová inflace | Sbor volitelů | Foxconn | Slabší koruna | Peníze z prodeje akcií | Market | Měnová autorita | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Varianta delta | Bankrot Řecka | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Bankéři z Fedu | Deficit nabídky | Globální dluhopisový index | General Electric | Průměrná mzda | Dluhový strop | Hold | Americký Senát | Brokeři | Amsterdam | Kurz forintu | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Uznání nezávislosti | Obchodní deficit | Globální HDP | Finanční ústav | Texas | Posílení amerického dolaru | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Větší zisky | Pokračování růstu | Představitelé ČNB | Družba | Import | Obchodní aktivity | Cenové indexy | Investiční banka | Akcie Tencent | Londýnské burzy | Finální odhad | Chuť riskovat | Kvartální výsledky | Volný čas | Americký průmysl | Londýnská burza | Vzestup ceny | Marek Mora | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rizikovější aktiva | Zvýšená volatilita | Dnešní růst | Tržní očekávání | Měnové války | OPEC | Evropští investoři | Ministryně financí | Broker | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Jaroslav Tupý | Alcoa | NYSE | Investoři | Americká ropa | Nižší sazby | Neomezené nákupy Fedu | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Spotify | Evropský index | Alibaba Group | Bohatý | Stop-Loss | Petr Lajsek | Indikátory důvěry | Největší pokles | Nákupy aktiv | Zásoby ropy ve Spojených státech | Pokles průmyslové výroby | IHS | Obchodní bariéry | Americké objednávky | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Von der Leyenová | Centrální bankéř | Výstupy | Zkrocení inflace | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Obchodní spor | Karanténa | Rostoucí výnosy | Akcie v Hongkongu | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Negativní data | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Meituan | Čínská vláda | Reddit | Šéfové | Jeden dolar | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | Omezení produkce | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Březnová data | Auta | Projekce | Zpravodajství | Beyond Meat | Výhled poptávky | Komoditní trh | Spotřebitelská poptávka | Vakcíny proti koronaviru | W1 | Velké banky | Put opce | Nařízení | The Wall Street Journal | Snižování daní | Salesforce.com | Bond | Pinduoduo | Další růst sazeb | České sazby | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Makroekonomická situace | Hodnocení současné situace | Hertz | ABN Amro | Výrobní sektor | IPO | Tržby z prodeje | Obchodování dnes | Meme akcie | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Pokles poptávky | Bankroty | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | DIW | Pohyby kurzu | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Měnové stimulace | Jádrový index | Nárůst ceny | Obchodní vztahy | Úročení | Kurz japonského jenu | Inflace v lednu | USD | Nákaza koronavirem | CAC40 | Růst v Číně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Americká média | Trh s nemovitostmi | Viry | Tištění peněz | Cestování | Dnešní statistika | Globální pandemie | Macy’s | Ekonomický dopad | Patria Direct | Významné změny | Americký dolar dnes | Růst aktivity | O2 | Contango | Kabinet | Zvýšení základní sazby | Zvýšení daní | Kurz jüanu | Technologické tituly | Nové příležitosti | NextEra | PayPal | Čínské úřady | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Ekonomické recese | Libra k dolaru | D1 | Investing.com | HDP v USA | Firemní zisky | Rally na ropě | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Silný dolar | BMW | 3M | Obchodní smlouvy | Výkonnost dolaru | Ochota riskovat | Tržní podíl | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | CNOOC | Posilování amerického dolaru | Dnešní čísla | Tencent | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Index bank | Situace v průmyslu | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Události ve světě | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | Kupní síla | Earnings | CZ | EDF | Program nákupu aktiv | Australský dolar | Korporátní daně | IAG | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Nákupy akcií | Rakousko | Růst spotřebitelských cen v USA | Zpomalování ekonomiky | ANO | WMT | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | Likérka Stock | Pokles eura | Akcie výrobců vakcín | Objemy obchodů | Thajský baht | Hlavní akciové trhy | Akciové valuace | Hospodářské oživení | Agentura AP | Výhled na příští rok | Economic | Nemovitosti | Makro data | Turecká centrální banka | Provozní zisk před odpisy | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Markets | Úrokové sazby Fedu | Repo operace | Dluhopisoví investoři | Arbitráže | Levnější ropa | Akcie Pfizeru | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Stav nouze | Apreciace | Německý Ifo index | Kryptoměna | Activision | Nejvýraznější pokles | Opce | Eurobondy | Akcie Nvidie | Nvidia | Investment | Český maloobchod | ING | Libra klesá | Nancy Pelosiová | Dluhový trh | Zahraniční investice | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Indexy | Bilance běžného účtu | Kurz CZK | BofA | Vývoj kurzu koruny | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | Splácení dluhu | Kurz eura vůči dolaru | Společnost Chevron | Akcie Monety | Blue chips | 737 MAX | Nízké ceny ropy | Ceny v eurozóně | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Výkon německé ekonomiky | Slušné zisky | Mutace koronaviru | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Best Buy | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | SPAD | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Zinek | Výkonnost akcií | 500 nejbohatších | Prodej ropy | Těžaři | Stabilita sazeb | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Oslabení japonského jenu | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Oslabuje dolar | Nastavení trhů | Rozpočtové politiky | Přerušení dodávek ruského plynu | Největší ekonomika eurozóny | Zvýšení inflace | Čínský export | Parita | Vývoz plynu | Stavební výroba | Naftogaz | Krypto | Vyšší daně | Evropské země | Fiskální balík | Payrolls | Jaderné elektrárny | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Paradox | Vysoké zisky | HDP v ČR | Lot | Averze vůči riziku | Hlavní index PX | Omikron | Akcie Virgin Galactic | MPSV | Evropská spotřebitelská důvěra | Referendum | Raketový růst | Americká cla | RBC Capital Markets | Zasedání amerického Fedu | Negativní vývoj | Americká výnosová křivka | Clemens Fuest | Konzervativci | Lockdowny | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Koronavirové epidemie | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Akcie Eli Lilly | PBOC | Televize Sky News | Černé zlato | Cena surové ropy | Firemní dluhopisy | Silné euro | Společná evropská měna | Digitální daň | Pimco | Caixin | Zpracovatelský průmysl | MIC | PMI ve službách | Spekulanti | MasterCard | 2222 | Globální trh | Teroristický útok | Čínský vicepremiér | Globální finanční trhy | Cestovní omezení | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Applied Materials | BHP Group | PMI pro sektor služeb | Kurz euro | Devizy | Základní sazba | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Evropské dluhopisy | Rizikový apetit | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | Finančníci | Investor | Nákup dluhopisů | Klíčové centrální banky | USD/JPY | Put | Americké vlády | Akciové trhy v Asii | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Jestřáb | Americké obchodování | Šíření koronaviru | Strategy Research | Průmyslový index Dow Jones | Obchodování Futures | Banka | Saudi Aramco | Produkce ropy | Výprodej dluhopisů | Jihokorejský won | Země eurozóny | Markit | Situace na americkém trhu práce | Významné události | Američané | Počet zaměstnaných | Účinnosti vakcín | Nový kmen koronaviru | Čínské investice | UNCTAD | Růst čínského HDP | Nízká inflace | Průmyslové kovy | Globální akcie | CNBC | Richard Clarida | Oživení ekonomik | Rozhodnutí Číny | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Tajné služby | Cineworld | Indonésie | Jihoafrický rand | Německá inflace | Lael Brainardová | Disney | Ocenění | Home Depot | Chování spotřebitelů | Index DAX | Útlum ekonomické aktivity
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

CZK/DZD
CZK EUR
CZK/EUR
CZK euro
CZK/HUF
CZK/IDR
CZK/SYP
CZK to EUR
CZK to USD
CZK USD

Následující klíčová slova

CZK/XAF
CZPXIDX
CZ trader
CZTrader
CZ-USA
CZ0009008819
CZ0009009874
CZ0009009940
C2C
C3.ai
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít