Sobota 23. listopadu 2024 10:50
reklama
CapXmaster
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
SAB Finance
reklama
CapXmaster

Opatrný obrat vzhůru. Absence zpráv otupila pesimismus, akcie rostou, eurodolar se konsoliduje

30.05.2019 11:11  Autor: Patria  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Po další krátkodobé negativní vlně sledujeme na finančních trzích opět zklidnění, jak už je během letošního května pravidlem. Akcie v Asii sice ještě klesaly, ale Evropa se vydává lehce vzhůru, čímž koriguje včerejší propad. Obrat směru sledujeme také na zlatě, které klesá, a dluhopisech, jejichž výnosy míří většinou mírně vzhůru.

V případě amerických dluhopisů stoupají více delší splatnosti, čímž se zmenšuje inverze křivky. V trhu je započítána velmi agresivní holubičí politika Fedu, podle nás až příliš. Vidíme tedy prostor pro další krátkodobý vzestup výnosů.

Dnešní tržní náladě relativně vstřícné riziku v podstatě nahrává jen absence nových znepokojivých zpráv. Čína se sice opět ohradila proti posledním americkým krokům, které mimo jiné označila za ekonomický terorismus, ale žádný náznak odvety nepřišel. Na trzích tedy bude zůstávat nejistota a podle nás se ještě nebude naplno sázet na vyřešení obchodního sporu.

Eurodolar se dnes konsoliduje, zatímco japonský jen obrátil a proti dolaru začal oslabovat. Ropa se odrazila vzhůru a nahrazuje část svých včerejších ztrát.

Koruna včera přece jen zareagovala na nepříznivý vnější vývoj, ale dnes se vrací a obchoduje se k euru těsně pod 25,85. Na páru s dolarem se sice také snaží trochu zvedat, ale kurz 23,21 dokládá postupný nárůst síly americké měny. Pražská burza se drží směru západních trhů a lehce se zvedá. Přispívá k tomu většina titulů, zatímco hlavní brzdou je Avast.

Přehled kurzů nejdůležitějších měn dnes v 11:10 SEČ:
Střední Evropakurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
CZK/EUR25.8455-0.035625.866225.8413
CZK/USD23.2142-0.008623.234623.2041
HUF/EUR325.3864-0.1580325.9900325.0218
PLN/EUR4.2926-0.03094.29474.2875
Asiekurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
CNY/EUR7.6895-0.13977.69977.6831
JPY/EUR122.14900.1131122.2643122.0800
JPY/USD109.72400.1337109.8180109.6650
USA, Evropakurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
GBP/EUR0.88150.01930.88230.8805
CHF/EUR1.12370.07121.12441.1217
NOK/EUR9.75230.10909.75709.7323
SEK/EUR10.6327-0.015110.643910.6281
USD/EUR1.1132-0.01981.11381.1124
Ostatníkurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
AUD/USD1.4430-0.20201.44611.4413
CAD/USD1.3498-0.20631.35131.3493
* vůči závěru evropského obchodování z předchozího dne

Pozn. Aktuální kurzy měn najdete v sekci Měny&Sazby - Online - Měny

 

 
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Opatrná rétorika Fedu
    Americký dolár je od začiatku týždňa na ústupe po tom, ako v piatok silno posilnil. Dôvodom boli dosť holubičie vyjadrenia podpredsedu Fedu...
  • Opatrnější rozjezd týdne a přesun pozornosti k makrodatům
    Začátek nového týdne se na hlavních trzích zatím odehrává bez dalších otřesů. Volatilita je výrazně menší, než na co jsme během těchto turbulentních časů zvyklí. Dluhopisy se dál slušně kupují při poklesu 10Y výnosu v USA či Německu asi o 5 bazických bodů. Naproti tomu akcie mírně ztrácejí. Eurodolar se posouvá dolů na 1,1070. Další výrazný propad sledujeme na ropě, v jejíchž 7procentních ztrátách se odráží přibývající evidence obrovského převisu nabídky.
  • Opatrné komentáře managementu amerických bank trhy nepřesvědčily
    Americký index S&P 500 v pátek ztratil 0,3 %, za celý týden si však polepšil o dvě procenta. Rozšíření dalších zisků vystavily stopku finanční tituly, které během páteční seance oslabily o více jak 1,5 %. Přestože výsledky za první kvartál letošního roku bank JPMorgan Chase a Citigroup překonaly očekávání, komentáře managementu včetně další instituce Wells Fargo byly ohledně úvěrových aktivit velmi opatrné.
  • Opatrné obchodování před zasedáním Fedu, AUD ztrácí, světlejší americká data porážejí výhled MMF, GBP stabilní u 5letých maxim; denní přehled událostí
    Americkým akciovým indexům se včera podařilo uzavřít druhý den v řadě mírně v plusu po krátké sérii výprodejů. Ne...
  • Opatrné obchodování v Evropě. SEC se připomíná, německá data jsou horší
    Německý index podnikatelského sentimentu Ifo se v srpnu zhoršil více, než se čekalo, čímž dává podobnou informaci jako nedávný index nákupních manažerů z průmyslu. Mírný dopad data možná mají, když se německý akciový index DAX nachází těsně v záporu a je na tom hůře než jeho hlavní protějšky. Zisky Londýna, Amsterdamu či Paříže jsou však dopoledne pouze drobné. Podobně jsou na tom také americké futures.
  • Opatrnost na trzích stále převažuje, kupují se americké dluhopisy a posiluje japonský jen
    Hlavní trhy i dnes charakterizuje opatrnost a vyhlížení dalších prohlášení k mezinárodnímu obchodu, případně i známek dopadu na ekonomiky či sentiment. Asie sice nese možné důsledky obchodních válek poměrně dost, ale evropské akcie se dnes obchodují smíšeně, většinou při malých změnách hlavních indexů. Slušně se daří dluhopisům na periferii, které se snaží vrátit po včerejším poklesu. Na hlavních dluhopisových trzích sledujeme převažující poptávku, která míří více do zámoří než do Evropy.
  • Opatrnost před daty. Fed připravuje na prosincové zrychlení
    Po včerejším odrazu vzhůru v USA je Evropa opatrná a obchoduje jen těsně v zeleném. Úvodní zisky už hlavní indexy stihly skoro odevzdat. Omikron zůstává stále do značné míry neznámou, ale trhy se ho už celkově tolik nebojí.
  • Opatrnost, zamykání zisků z akcií a větší zájem o dluhopisy. Středa přináší změnu
    Středeční obchodování přináší obrat optimistické nálady, kterou jsme na trzích sledovali po většinu nedávných obchodních dní. Změnu naznačil už včerejší závěr na Wall Street a nepřesvědčivá Asie. Evropské akciové indexy následně klesají, přičemž nejhůř je na tom německý DAX . Ten byl včera lídrem růstu díky automobilkám, ale ty ho dnes naopak tíží a přidává se Bayer.
  • Opatrnost zvítězila, české sazby se nemění
    Bankovní rada ČNB na dnešním zasedání zvolila stabilitu základní úrokové sazby, která tak již popáté v řadě zůstala na 2 %. Ani silné domácí inflační tlaky, ani záblesky naděje na uklidnění mezinárodního napětí tak české bankéře v jejich názoru nezviklaly. Silnějším argumentem zřejmě bylo očekávané zpomalení české ekonomiky, které s sebou přinese i snížení cenové dynamiky. Toto rozhodnutí bylo vesměs očekáváno, ačkoliv určité signály z posledních týdnů ponoukaly ke spekulacím na možné zvýšení úroků.
  • Opatrný Fed a nižší výnosy drží dolar pod tlakem
    Během dnešního obchodování pomáhalo vylepšit náladu na finančních trzích dění kolem Katalánska, které se prozatím nevydalo cestou jednostranného vyhlášení nezávislosti a dalo přednost jednání.
  • Opatrný rozjezd před další várkou výsledků, ECB a makrodaty
    Po včerejších pěkných výkonech si akcie vybírají oddechový čas a hlavní evropské indexy vykazují jen drobné změny. Poptávka se o trochu víc přesouvá k bezpečným dluhopisům, jejichž 10Y výnosy v případě Německa nebo USA klesají asi o 2 bazické body. Daří se i zlatu, jež roste skoro o procento. Mezitím se však drží i eurodolar, obchodující se aktuálně na 1,0870.
  • Opatrný růst české ekonomiky pokračuje
    Český statistický úřad zveřejnil zpřesněný odhad růstu české ekonomiky ve druhém čtvrtletí letošního roku, kdy potvrdil mezičtvrtletní růst o 0,3 %, ale revidoval meziroční číslo směrem výše z 0,4 % na 0,6 %. Potvrzuje se hypotéza, že česká ekonomika roste zejména díky vyšším útratám tuzemských domácností.
  • Opatrný týden, protože se blíží zveřejnění zprávy FOMC a amerických cel na auta
    Minulý týden podpořil prorizikový sentiment pokrok v čínsko-amerických obchodních rozhovorech, snaha vyhnout se dalšímu omezenému financování v USA a méně jestřábí Fed pomohli hlavním akciovým indexům v odrazu. Ceny ropy také uzavíraly týden v kladné oblasti v rámci výraznějšího omezení těžby OPEC a krátkodobých problémů v amerických rafinériích. Nedávné zveřejnění výsledků prosincového maloobchodního prodeje minulý čtvrtek jasně připomnělo, že ekonomika už není úplně růžová. V prosinci došlo k poklesu o 1,2 %, oproti očekávání o 0,1 %, což je největší pokles od září 2009. Švýcarské úsilí ve vývoji technologie blockchain se začíná projevovat, jelikož hlavní aktéři vyvíjejí nezvyklá řešení.
  • Opatrný začátek týdne. Akcie mírně v plusu, koruna padá
    Začátek obchodování je na hlavních evropských trzích poměrně opatrný. Klíčové akciové indexy se sice nacházejí většinou v plusu, ale pouze mírně a třeba Londýn naopak lehce ztrácí. Na dluhopisech jsme viděli v pátek odpoledne větší výkyvy, ale nyní se výnosy tlačí opět spíše dolů. Eurodolar prozatím opustila chuť dál růst a konsoliduje se kolem současných 1,1810.
  • Opatrný začátek týdne. Dobrá čínská data i nejistota kolem Covidu
    Týden začíná lehkým ústupem akcií v Evropě, celkově jsou však trhy poměrně klidné a velké změny příliš nevidíme. Eurodolar se obchoduje mírně níž na 1,2065 a evropské dluhopisové výnosy se drží blízko pátečních hodnot. Ani koruna svou pozicí těsně pod 26,20 za euro nijak nevybočuje z pozic minulého týdne.
  • Opatrný začátek týdne. Hlavní témata trhy optimismem nenaplňují
    Ačkoli závěr minulého týdne Americe docela vyšel, dnes hlavní trhy nezačínají zrovna optimisticky. Nálada je přinejlepším neutrální a jak akcie, tak dluhopisy v Evropě pouze balancují kolem předchozích závěrečných hodnot. Témat je ve hře hned několik, ale žádné nevzbuzuje velké naděje.
  • Opatrný začátek týdne. Německá data opět nic moc, důležité události na programu
    Čínská centrální banka o víkendu oznámila, že hodlá pokračovat v cíleném snižování míry povinných minimálních rezerv, aby tak podpořila malé a střední podnikání. S tím se však víceméně počítalo, takže pro trhy nešlo o další pozitivní impuls. Dnes ráno naopak lehce převládá negativní vývoj, kdy se z akcií částečně vybírají zisky, zatímco dluhopisy se těší mírně zvýšené poptávce. Ani tentokrát nejde o podstatnou korekci předchozího optimismu.
  • Opatření ECB na podporu růstu jsou zoufalý krok
    Pavel Drahotský, ředitel pražské pobočky Saxo Bank, říká ve Studiu Zet, že soubor opatření Evropské centrální banky na podporu ekonomiky eurozóny jsou „zoufalé činy zoufalých lidí.“ Protože pomalý hospodářský růst není jen evropský problém, je podle Drahotského v současnosti řada na ECB, aby pomohla svými opatřeními.
  • Opce: Prodej čas, shrábni zisk
    Posledních několik let jsem obchodoval různé instrumenty jako akcie, futures nebo CFD. Intradenně i pozičně. V rámci všech pokusů jsem dokázal být dlouhodobě v zisku jen na trhu s opcemi. Proč?
  • Opční program manažerů ČEZ by se měl do konce roku zcela změnit
    Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ziskem. Indexy Dow Jones a Nasdaq si shodně polepšily o 1,4 % a S&P 500 vzrostl o 1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vedlo průmyslovým podnikům (+1,9 %) následovaným technologickými firmami (+1,7 %). Protipólem jim byli především výrobci nezbytného zboží se ztrátou 0,6 %. Včera na trzích rezonovala dvojice pozitivních událostí. Tou první je očekávání investorů ohledně závěrů zasedání Fedu, které dnes končí. S velkou pravděpodobností zástupci Fedu naznačí ve svém výhledu možnosti snižování úrokových sazeb již v letošním roce. Druhou pozitivní zprávou bylo ohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho čínského protějšku Xi Jinpinga po jejich včerejším telefonátu, že dnes začíná další kolo obchodních jednání mezi oběma velmocemi. Po delší odmlce a vyhrocování vztahů se prezidenti dohodli na tom, že je zapotřebí ukončit hašteření a přistoupit k řešení obchodní války. Zvyšují se tak naděje na teoretické ukončení obchodního sporu po vzájemné schůzce na summitu zemí G20 na konci června.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex rijen 2024