Reálné mzdy

Ano, bude naděje. Kdo nechce v příštím roce chudnout, měla by se zajistit přidání na mzdě o alespoň 8 až 10 procent
30.12.2023 Nadcházející rok 2024 má být podle vánočních slov premiéra Petra Fialy „rokem naděje“. Naděje, jak známo, umírá poslední. Sázkou na poskytnutí naděje tak vlastně premiér nic moc neriskuje. Svým způsobem je to totiž nejmenší – protože to nejposlednější – pozitivní, co může veřejnosti přislíbit. Naději si veřejnost asi udrží, ať už bude příští rok jakýkoli.

Čechům se sice v roce 2024 zvýší reálná mzda, ovšem toto navýšení zcela požerou vyšší daně a odvody, tedy důsledky konsolidačního balíčku. Aneb co premiér ve vánočním projevu národu už neřekl
29.12.2023 Ve svém vánočním projevu se premiér Petr Fiala poměrně výrazně věnoval také ekonomickým tématům. Správně uvedl, že v roce 2024 po letech „reálné mzdy začnou opět růst.“ Už však nedodal, že tento růst zcela požerou vyšší daně a odvody, tedy důsledek konsolidačního balíčku.

Důvěra spotřebitelů v českou ekonomiku se dle ČSÚ v prosinci propadla nejníže od začátku roku, už třetina domácností jen sotva vyjde se svými příjmy
27.12.2023 Lidé mají obavu z růstu regulované složky cen energií i z dopadů konsolidačního balíčku, nevidí příští rok tak nadějně jako premiér Fiala ve svém včerejším vánočním projevu.

Premiér slibuje konec zdražování, jenž však nenastane. Ani veřejné finance v příštím roce „zdravé“ nebudou, jak tvrdí
27.12.2023 Ve svém dnešním vánočním projevu se premiér Fiala poměrně výrazně věnoval také ekonomickým tématům. Z nich se zaměřil zejména na inflaci. „Příští rok skončí neustálé zdražování,“ slibuje premiér. To ovšem není pravda. Zdražování bude pokračovat, jen pomalejším tempem než letos nebo loni. A sice – nejpravděpodobněji – tempem zhruba třetinovým v porovnání s letoškem a přibližně pětinovým v porovnání s loňskem.

Experti: Inflace v ČR příští rok zeslábne, ekonomiku čeká mírné oživení
26.12.2023 Inflace v Česku příští rok zeslábne, i když pravděpodobně nedosáhne dvouprocentního cíle České národní banky (ČNB). Díky pomalejšímu růstu spotřebitelských cen se vrátí k růstu reálné mzdy, což by mělo dát impulz k mírnému oživení ekonomiky po letošním celoročním propadu. Situace na trhu práce zůstane napjatá a nezaměstnanost by se proti současnosti dramaticky zvyšovat neměla. Vyplývá to z prognóz ministerstva financí, ČNB a analytiků oslovených ČTK.

Forex: ČNB snížila úrokové sazby, podle Michla inflační tlaky odeznívají
21.12.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Rozhodnutí bylo jednomyslné. Guvernér ČNB Aleš Michl při zdůvodnění kroku řekl, že nákladové i poptávkové inflační tlaky v české ekonomice odeznívají. Varoval ale, že pokud inflace nebude setrvale ustupovat, může ČNB kdykoli proces snižování sazeb zastavit. Analytici pokles úrokové sazby očekávali. Krok ČNB podle nich přispěje k dalšímu snižování hypotečních sazeb.

Analytici Raiffeisenbank: HDP České republiky příští rok vzroste o 1,7 procenta
13.12.2023 Hospodářské oživení v příštím roce bude slabé, když hrubý domácí produkt (HDP) České republiky vzroste o 1,7 procenta po letošním poklesu o 0,5 procenta. Výrazněji se ekonomika rozběhne až v roce 2025, kdy HDP poroste o 3,2 procenta. V příštím roce se také nedá očekávat návrat inflace na dvouprocentní cíl České národní banky (ČNB), když celoroční růst spotřebitelských cen bude 3,4 procenta. Dnes to uvedli analytici Raiffeisenbank na webináři k výhledům české i světové ekonomiky.

Analytici ČSOB: Inflace v ČR příští rok klesne, růst HDP bude slabý
12.12.2023 Inflace v Česku příští rok významně klesne, ale zůstane nad dvouprocentním cílem České národní banky (ČNB). Za celý rok bude průměrně 2,9 procenta po letošních 10,7 procenta. Ekonomika se dočká oživení po letošním celoročním poklesu, růst hrubého domácího produktu (HDP) ale bude slabý kolem 1,4 procenta, zejména kvůli problémům s exportem. Na setkání s novináři to dnes uvedli analytici ČSOB.

Boj s inflací již brzy vyhrajeme
11.12.2023 „Inflační epizoda pomalu končí a již v příštím roce by se inflace měla pohybovat v okolí svého cíle ve výši 2,0 procenta. Zkrocení inflace umožní, aby rostly reálné mzdy zaměstnanců, což podpoří spotřebu. Díky tomu se naše ekonomika vrátí k mírnému růstu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Reálná mzda v Česku padá soustavně už dva roky, což je historický rekord. Nikdy nebylo tak špatně tak dlouho, ovšem světélko na konci dlouhého tunelu vidět je
08.12.2023 …vskutku příslovečné světélko na konci tohoto nebývale dlouhého už je vidět. Nabývá i podoby historického vzestupu ceny zlata, na dějinný rekord.

Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla o 2,9 procenta, čekalo se méně
08.12.2023 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí oslabila výrazněji, než se předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) v období od července do září klesal tempem 2,9 procenta, zatímco ve druhém čtvrtletí ještě vykazoval růst. V konečné zprávě to dnes uvedla japonská vláda. K prudkému poklesu přispělo snížení spotřebitelských i podnikatelských výdajů. Předběžný odhad uváděl pokles o 2,1 procenta.

Maloobchod ukazuje na lepší výkon spotřeby ke konci roku
06.12.2023 Maloobchodní tržby v říjnu vzrostly reálně meziměsíčně o 0,6 % (částečně i kvůli negativní revizi za září) a ukazují na lehké oživení spotřeby ke konci roku. S tím počítáme nejen my, ale i centrální banka a z jejího pohledu nejsou dnešní čísla velkým překvapením. Hodnocení čísel z maloobchodu trochu kazí pohled do jeho struktury. Je patrné, že tržbám do značné určité míry pomáhají pohonné hmoty.

Maloobchodní tržby, ČR, říjen 2023
06.12.2023 Říjnová statistika maloobchodních tržeb naznačuje mírné oživení na straně spotřeby domácností, v meziročním vyjádření nicméně maloobchodní tržby stále klesají.

Česká ekonomika se příští rok dočká oživení, uvádí průzkum ministerstva financí
05.12.2023 Českou ekonomiku čeká v příštím roce oživení, hrubý domácí produkt (HDP) vzroste o 1,7 procenta po letošním poklesu o 0,3 procenta. Hospodářství by měla nastartovat spotřeba domácností, kterým začne znovu růst disponibilní příjem po opadnutí inflační vlny. Růst spotřebitelských cen by měl příští rok zpomalit na 2,9 procenta z letošních 10,8 procenta. Vyplývá to z pravidelného průzkumu ministerstva financí k vývoji ekonomiky na základě prognóz 16 tuzemských odborných institucí.

Ranní okénko - ECB se nedaří ukotvit inflační očekávání
05.12.2023 Dnešní den přinese zajímavé údaje zejména z eurozóny. Nejprve bude zveřejněn výsledek inflačních očekávání, kdy se domácnosti domnívají, že inflace za 3 roky bude dosahovat výše 2,5 %. Evropskou centrální banku ovšem můžou znervózňovat vyšší inflační očekávání na horizontu 12 měsíců. V září došlo k jejich výraznému zvýšení z 3,5 % na 4 % a v říjnu se očekává jen mírná korekce, a to na 3,8 %. Neukotvená inflační očekávání můžou bránit dosažení inflačního cíle, čehož se obává mimochodem i ČNB. O hodinu později budou publikovány říjnové ceny výrobců, které by dle trhu měly meziměsíčně vzrůst o 0,2 %. V meziročním srovnání po srpnu a září, kdy ceny padaly více než dvouciferným tempem, by se ceny měly snížit o 9,5 %.

Mzdy na papíře rostou, ale v reálu klesají: Ekonomický paradox 3. čtvrtletí
04.12.2023 Podle dnes zveřejněné statistiky vzrostla ve 3. čtvrtletí 2023 průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 7,1 %. Nicméně inflace ještě neřekla poslední slovo a stále je vysoká. Když tedy od růstu mezd odečteme inflaci, mzdy nerostly ale naopak reálně klesaly o 0,8 %.

Reálné mzdy se postupně odráží ode dna
04.12.2023 Průměrná nominální mzda v letošním třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,1 % po růstu o 8,0 % zaznamenaném ve druhém čtvrtletí. Nepatrně se snížila i mezičtvrtletní mzdová dynamika, která podle nás dosáhla 1 % q/q (po sezónním očištění) po 1,1 % o čtvrtletí dříve. Napětí na trhu práce v kombinaci se stále solidní finanční situací firem přispívá k pokračujícímu vzestupu nominálních mezd v podnikatelské sféře. V nepodnikatelské sféře na meziroční dynamiku nadále působil mimo jiné nárůst platů zaměstnanců bezpečnostních složek od začátku letošního roku.

Reálné mzdy ještě klesají, ale trend se již brzy obrátí
04.12.2023 Panovaly naděje, že ve druhé polovině roku reálné mzdy českých zaměstnanců začnou růst, ale zatím se tak ještě nestalo. Průměrná nominální mzda v Česku rostla ve třetím čtvrtletí tohoto roku o 7,1 %, ale vzhledem k 8% inflaci reálná mzda tudíž poklesla o 0,8 %. Tento výsledek odpovídá predikcím trhu, zatímco náš odhad i ČNB byl mírně pesimističtější. Bezprostřední reakce na finančních trzích byla takřka nezaznamenatelná, kdy koruna ztratila jen pár haléřů.

Reálná mzda v Česku padá soustavně už dva roky, což je historický rekord. Nikdy nebylo tak špatně tak dlouho, ovšem ČNB se už i tak může připravovat na snížení úroků
04.12.2023 Reálná mzda se v letošním třetím čtvrtletí propadla už osmé čtvrtletí v řadě. To je suverénně nejvytrvalejší a nejsoustavnější pokles reálných mezd – a tedy životní úrovně lidí – v celé novodobé historii ČR. Dosud se reálném vyjádření mzdy propadaly nejdéle čtyři čtvrtletí v řadě, a to po měnovém otřesu a následné krizi let 1997 a 1998. V letošním třetím čtvrtletí však propad reálných mezd citelně zpomalil. Meziročně vykázal úroveň minus 0,8 procent, takže se jedná vlastně o nejlepší výsledek reálných mezd, resp. jejich nejslabší meziroční pokles, za celé období od poledního čtvrtletí roku 2021. Loni ve druhém a třetím čtvrtletí se reálné mzdy propadaly i o více než deset procent.

Průměrná mzda v ekonomice, ČR, 3Q 2023
04.12.2023 Průměrná nominální mzda v české ekonomice v letošním třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,1 %.

Reálné mzdy se postupně odrážejí ode dna
04.12.2023 Průměrná nominální mzda v letošním třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,1 % po růstu o 8,0 % zaznamenaném ve druhém čtvrtletí. Nepatrně se snížila i mezičtvrtletní mzdová dynamika, která podle nás dosáhla 1 % q/q (po sezónním očištění) po 1,1 % o čtvrtletí dříve. Napětí na trhu práce v kombinaci se stále solidní finanční situací firem přispívá k pokračujícímu vzestupu nominálních mezd v podnikatelské sféře. V nepodnikatelské sféře na meziroční dynamiku nadále působil mimo jiné nárůst platů zaměstnanců bezpečnostních složek od začátku letošního roku.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Česká ekonomika vstoupila po výrazném poklesu v Q3 do Q4 lépe
04.12.2023 Týden zahájí centrálními bankéři ČNB často zmiňovaný vývoj mezd v Q3. Ten podle nás ukáže na mezičtvrtletní pokles reálné mzdy, když nominální mzda vzrostla o 6,7 % y/y po 7,7 % v Q2. Kupní síla českých domácností se tak podle našeho odhadu tudíž zatím neobnovuje. Dále v tomto týdnu zveřejněná tuzemská data by ale měla ukázat na posílení domácí ekonomiky při vstupu do závěrečného letošního čtvrtletí po poklesu o 0,5 % q/q v Q3. Meziměsíčně v říjnu vzrostly jak maloobchodní tržby bez aut, tak i průmyslová produkce. Klíčový údaj z amerického trhu práce v závěru týdne v podobě listopadových NFP podle nás ukáže na silný přírůstek, který bude zčásti pozitivně ovlivněn ukončením stávek.

Ještě výraznější propad české ekonomiky
01.12.2023 Česká ekonomika dle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu poklesla mezikvartálně o 0,5 % a meziročně o 0,7 %. Byl tak překonán jak prvotní odhad, tak očekávání trhu. Tuzemské hospodářství se nachází v útlumu především ve spojitosti s nízkou spotřebou domácností. Oživení ve druhé polovině roku, které bylo napříč trhem očekáváno, nepřichází.

NAPŘÍČ TRHY
27.11.2023 Listopadový pokles spotřebitelské nálady jenom podtrhuje negativní rizika spojená s našimi sázkami na pozvolné oživení české ekonomiky v příštím roce. To by mělo být ve znamení oživujících reálných útrat českých domácností pozitivně reagujících na nižší inflaci a lehký růst reálné mzdy. Jak však ukazují poslední indikátory důvěry z ČSÚ, nálada mezi českými spotřebiteli stále zůstává “na bodu mrazu”. Indikátor důvěry spotřebitelů se snížil v listopadu o 2,0 body na hodnotu 90,7 bodů.

Proč Ministerstvo financí vidí budoucnost ekonomiky méně růžově?
13.11.2023 Ministerstvo financí vydalo minulý týden svou novou makroekonomickou predikci. Tento dokument je důležitý, protože by na jeho základě měly státní orgány rozhodovat o budoucnosti. Myslím si však, že to platí jen v teorii, a v realitě se často rozhoduje tak, aby to vyhovovalo politickým zadáním.

MF zhoršilo výhled ekonomiky, čeká letos pokles HDP o 0,5 procenta
10.11.2023 Ministerstvo financí zhoršilo letošní výhled ekonomiky, hrubý domácí produkt (HDP) podle něj klesne o 0,5 procenta. V srpnové prognóze předpokládalo pokles o 0,2 procenta. Důvodem zhoršení je slabší spotřeba domácností v důsledku vysoké inflace, řekl dnes novinářům ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Průměrnou inflaci letos ministerstvo očekává 10,8 procenta, proti srpnu zlepšilo odhad o 0,1 procentního bodu.

Spotřebitelská poptávka v ČR stále klesá
07.11.2023 Maloobchodní tržby bez prodejů aut v září nadále klesaly. Meziměsíčně byly v reálném vyjádření nižší o 0,4 % po srpnovém poklesu o 0,8 %. Meziroční pokles po očištění o vliv rozdílného počtu pracovních dní se prohloubil z -2,8 % na -4,0 %, což bylo zhruba v souladu s naší prognózou (-3,9 %) a mírně pod tržním konsensem (-3,7 %). Oproti předpandemickému únoru 2020 byla úroveň tržeb letos v září nižší o 7,7 %.

Tržby obchodníků klesají již 17 měsíců
07.11.2023 „Již v příštím roce by se inflace měla vrátit na svůj cíl, což umožní, aby vzrostly reálné mzdy. Díky tomu se začnou zvyšovat tržby obchodníků a česká ekonomika se bude oživovat. Inflační epizoda však napáchala obří škody v našem hospodářství a výrazně snížila životní úroveň většiny obyvatel,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Maloobchodní tržby, ČR, září 2023
07.11.2023 Maloobchodní tržby hlásí přetrvávající slabost na straně spotřeby domácností.

Průzkum: Téměř polovině lidí v Rusku nestačí mzda na pokrytí základních výdajů
23.10.2023 Počet lidí v Rusku, kterým mzda nepokryje základní výdaje, se za dva roky zvýšil o 20 procentních bodů téměř na polovinu. S odkazem na průzkum ruské personální agentury Headhunter to dnes uvedla agentura Reuters. Ta zároveň připomněla, že Moskva vynakládá rekordní fiskální zdroje na financování své invaze na Ukrajinu. Agentura Headhunter se při svém říjnovém průzkumu obrátila na 5000 respondentů.

BREAKING: Reálné mzdy na Slovensku rostou
12.10.2023 Slovenský statistický úřad dnes zveřejnil statistiky o zaměstnanosti a průměrné měsíční mzdě na Slovensku. Spolu s těmito údaji přicházejí také údaje o prodeji vlastní produkce a zboží ve vybraných odvětvích.

NAPŘÍČ TRHY
02.10.2023 Výkon české ekonomiky byl nakonec v druhém kvartále revidován dolů (0 % mezikvartálně a -0,6 % meziročně) a čísla za třetí kvartál zatím nevypadají už vůbec povzbudivě. Lehce byl sice revidován vzhůru první kvartál, ale celkový obrázek české ekonomiky není v tuto chvíli zrovna povzbudivý – zdá se, že po “nadechnutí” na začátku roku jako by přicházel opět “útlum”.

Svaz německého průmyslu letos očekává propad HDP, dosud počítal se stagnací
13.09.2023 Svaz německého průmyslu (BDI) zhoršil výhled ekonomiky na letošní rok a nově v Německu očekává propad hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta. Svaz, který dosud na letošek předpovídal hospodářskou stagnaci, to oznámil v dnes zveřejněné analýze. S poklesem německé ekonomiky letos počítají také přední hospodářské instituty, podle Ifo to bude o 0,4 procenta a podle Leibnizova institutu pro výzkum hospodářství v Halle (IWH) to bude o 0,5 procenta.

Spotřebitelská poptávka v červenci zklamala
07.09.2023 Tuzemské maloobchodní tržby za červenec zklamaly. Jejich reálný objem bez prodejů aut se zvýšil meziměsíčně pouze o 0,1 %, zatímco my jsme očekávali růst o 0,5 %. V meziročním vyjádření byly tržby nižší o 1,8 %, což byl ve srovnání s naší prognózou (-3,0 % y/y) i tržním konsensem (-3,1 % y/y) naopak lepší výsledek. Na meziroční vývoj totiž působily revize historických dat, když statistický úřad zhruba o desetinu zvýšil meziměsíční dynamiku pro každý měsíc v období od listopadu 2022 až do červena 2023.

Mzdy lehce zpomalují = dobrá zpráva pro ČNB
05.09.2023 Tempo nominálních mezd ve druhém kvartále 2023 zpomalilo na 7,7 % (meziročně) a zaostalo jak za odhadem ČNB (8,6 %), tak za naším odhadem (9,0 %). Při pohledu do průmyslu sice nadále vidíme přetrvávající rozdíly ve mzdové dynamice mezi prosperujícím automotivem (+11,6 %) a energeticky náročnými sektory jako výroba nekovových minerálních výrobků (+4,6 %).

Reálné mzdy se odrazily ode dna, celkově však data za Q2 zklamala
04.09.2023 Průměrná nominální mzda v letošním druhém čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,7 % po růstu o 8,7 % zaznamenaném v prvním čtvrtletí. Zpomalila i mezičtvrtletní mzdová dynamika, která podle nás dosáhla 1,1 % q/q (po sezónním očištění) po 2,7 % o čtvrtletí dříve. Napětí na trhu práce v kombinaci se stále solidní finanční situací firem přispívá k pokračujícímu vzestupu nominálních mezd v podnikatelské sféře. V nepodnikatelské sféře na meziroční dynamiku nadále působilo navýšení tabulek pro část pracovníků veřejné správy od loňského září a také nárůst platů zaměstnanců bezpečnostních složek od začátku letošního roku.

Mzdy ve druhém čtvrtletí zklamaly
04.09.2023 Průměrná nominální mzda v letošním druhém čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,7 % po růstu o 8,7 % zaznamenaném v prvním čtvrtletí. Zpomalila i mezičtvrtletní mzdová dynamika, která podle nás dosáhla 1,1 % q/q (po sezónním očištění) po 2,7 % o čtvrtletí dříve. Napětí na trhu práce v kombinaci se stále solidní finanční situací firem přispívá k pokračujícímu vzestupu nominálních mezd v podnikatelské sféře. V nepodnikatelské sféře na meziroční dynamiku nadále působilo navýšení tabulek pro část pracovníků veřejné správy od loňského září a také nárůst platů zaměstnanců bezpečnostních složek od začátku letošního roku.

Průměrná mzda v ekonomice, ČR, 2Q 2023
04.09.2023 Průměrná nominální mzda v české ekonomice v letošním druhém čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,7 %.

Růst mezd zpomalil, reálně mzdy dále klesají
04.09.2023 Průměrná mzda v Česku v druhém čtvrtletí letošního roku rostla nominálně o 7,7 %, což vzhledem k více jak 11% inflaci odpovídá reálnému poklesu o 3,1 %. Výsledek je v souladu s naším odhadem, proti předpokladu trhu a ČNB růst mezd mírně zaostal. Okamžitá reakce na finančních trzích byla jen vlažná v podobě oslabení koruny o několik haléřů, kdy slabší růst mezd představuje argument pro množnou uvolněnější měnovou politiku ČNB. V následujících čtvrtletích by se nominální růst mezd měl srovnávat s mírou inflace a v Q3’23 se reálný růst již těsně může dostat do kladných čísel.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Evropský HDP bude revidován mírně směrem dolů
04.09.2023 Spojené státy zahájí tento týden státním svátkem. Z dat stojí za pozornost červencový zahraniční obchod, který v důsledku vyšších importů prohloubí svůj schodek, a index ISM ze služeb, který se dále mírně posune pod svůj dlouhodobý průměr. Německé tovární objednávky ani průmyslová produkce nepotěší měsíčním poklesem.

Obnovení růstu reálných mezd a zlepšení tuzemské poptávky
01.09.2023 Růst nominálních mezd podle našeho odhadu ve druhém letošním čtvrtletí zpomalil na 8,5 % y/y a 1,7 % q/q. Ještě výrazněji se však zmírnila dynamika spotřebitelských cen, a průměrná reálná mzda tak mezičtvrtletně vzrostla o 1,3 %. Tím podle nás započal trend postupné kompenzace hlubokého propadu kupní síly zaměstnanců z posledních dvou let. V souladu se zlepšením reálných příjmů domácností a s ohledem na jejich vysokou úroveň nahromaděných úspor očekáváme, že pokračovalo postupné oživení spotřebitelské poptávky.

Prezidentovo váhání s podpisem úpravy důchodů jejich lednové navýšení neovlivní. Průměrný důchod v lednu 2024 vzroste o avizovaných zhruba 400 korun
01.09.2023 Prezident Petr Pavel dosud neodepsal novelu zákona, která zpřísní pravidla předčasných penzí a zpomalí jejich valorizaci. Nicméně jeho váhání by nemělo nijak ovlivnit řádnou valorizaci důchodů v lednu 2024.

Míra nezaměstnanosti v Rusku v červenci klesla na minimum tři procenta
30.08.2023 Míra nezaměstnanosti v Rusku v červenci klesla o desetinu procentního bodu a dostala se na tři procenta, minimum za dobu měření. Oznámil to dnes ruský statistický úřad. V zemi se zvyšují maloobchodní tržby, firmám ale klesají zisky, uvedla agentura Reuters.

Česká ekonomika opouští recesi
30.08.2023 Zpřesněný odhad HDP za druhý kvartál vyznívá pro českou ekonomiku relativně příznivě. Mezikvartální růst je sice relativně mírný (0,1 %) a Česko opouští recesi druhé poloviny roku 2022 jen velmi pozvolna. Na druhé straně byl ovšem revidován vzhůru výkon za první kvartál (z -0,04 % na +0,04 % mezikvartálně) a pohled do struktury české ekonomiky vypadá relativně povzbudivě, zvlášť při porovnání se sousedním Německem.

Česká ekonomika opouští recesi, spotřeba začíná růst
29.08.2023 Zpřesněný odhad HDP za druhý kvartál vyznívá pro českou ekonomiku relativně příznivě. Mezikvartální růst je sice relativně mírný (0,1 %) a Česko opouští recesi druhé poloviny roku 2022 jen velmi pozvolna. Na druhé straně byl ovšem revidován vzhůru výkon za první kvartál (z -0,04 % na +0,04 % mezikvartálně) a pohled do struktury české ekonomiky vypadá relativně povzbudivě, zvlášť při porovnání se sousedním Německem.

Německá ekonomika pod tlakem klopýtajícího průmyslu
14.08.2023 Čísla z německé ekonomiky v posledních týdnech nevyznívala dvakrát přesvědčivě. Průmysl v červnu překvapivě výrazně poklesl (o 1,5 %) a po jeho výsledcích reálně hrozí, že německý HDP za druhý kvartál bude revidován směrem dolů - zatímco první odhad HDP ukazoval na stagnaci největší evropské ekonomiky, slabý červnový průmysl ukazuje spíše na lehký pokles. I když Německu nikdo nevěští hlubokou recesi, je pravděpodobné, že za celý rok německé hospodářství skončí v mínusu.

Handelsblatt: Jak Orbán oslabuje maďarské hospodářství
06.08.2023 Zatímco Evropská unie debatuje o trendu posilování pravicových stran, hledí ekonomové do Maďarska. Tam se ukazuje, jaké důsledky může mít vláda pravicového populismu, napsal německý hospodářský deník Handelsblatt.

Maloobchodní tržby, ČR, červen 2023
04.08.2023 Tuzemské maloobchodní tržby v červnu meziročně klesly o 4,1 %, což představuje nejlepší meziroční výsledek od loňského dubna a jde o mírnější pokles, než jaký očekával trh.

ČNB mírně zlepšila odhad schodku veřejných financí na 3,8 procenta HDP
04.08.2023 Česká národní banka (ČNB) mírně zlepšila odhad letošního schodku veřejných financí na 3,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP). V květnu předpokládala, že dosáhne 3,9 procenta HDP. Loni skončil veřejný sektor ve schodku 3,6 procenta HDP. V dalších letech odhaduje ČNB zlepšení salda veřejných financí, schodek by se měl příští rok snížit na 1,7 procenta HDP a v roce 2025 na 0,7 procenta HDP. Vyplývá to z dnes zveřejněné tabulky klíčových makroekonomických indikátorů, které jsou součástí aktuální zprávy o měnové politice. Celou zprávu banka zveřejní 11. srpna.

Ranní okénko - Měsíční čísla z práce jako nápověda k hiku
04.08.2023 Dnes ráno vychází údaj o českých maloobchodních tržbách, které by se nadále měly nacházet v meziročním poklesu. Ten se ale postupně smrskává, nejen v důsledku srovnávací základny ale i začátku meziměsíčního přírůstku od května. Tento trend by přitom měl pokračovat, kdy se postupně klesající meziroční míra inflace bude dostávat pod úroveň nominálního růstu mezd a životní úroveň českých domácností by v druhé polovině roku po delší pauze měla opět opatrně začít růst.

Inflace v Maďarsku by podle vlády mohla klesnout pod deset procent už v říjnu
27.07.2023 Meziroční míra inflace v Maďarsku by mohla sestoupit pod deset procent už v říjnu. Podle agentury Reuters to dnes uvedl šéf kanceláře maďarského premiéra Gergely Gulyás. Maďarská centrální banka tento týden předpověděla, že inflace do konce roku klesne výrazně pod deset procent. Maďarský ministr financí Mihály Varga už minulý týden uvedl, že inflace by se pod deset procent mohla dostat v listopadu.

Maďarsko opět uvolnilo měnovou politiku, základní úrok ale nezměnilo
25.07.2023 Maďarská centrální banka dnes potřetí za sebou snížila svou jednodenní depozitní sazbu o jeden procentní bod, základní úrokovou sazbu nicméně opět ponechala beze změny. Banka signalizovala, že bude v uvolňování měnové politiky pokračovat, a předpověděla, že inflace v Maďarsku do konce roku klesne "výrazně" pod deset procent, napsala agentura Reuters.

Největší výrobce hnojiv Lovochemie z koncernu Agrofert loni navýšil zisk o 1225 procent. Firmy napříč obory měly loni „mejdan“, podařilo se jim náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat dost navíc
24.07.2023 Výrobce hnojiv Lovochemie z koncernu Agrofert, největší v Česku, hlásí dramatický nárůst zisku. Ten mu loni stoupl o mimořádných 1225 procent. Navzdory prostředí mimořádně vysoké inflace. Či právě díky němu.

Firma Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert loni navýšila zisk o 165 procenta. Firmy napříč obory měly loni „mejdan“, podařilo se jim náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat dost navíc
14.07.2023 Společnost Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert hlásí dramatický nárůst zisku. Ten jí loni stoupl o mimořádných 165 procent. Navzdory prostředí mimořádně vysoké inflace.

HK: Ekonomika ČR bude letos stagnovat, v příštím roce stoupne o dvě procenta
11.07.2023 Česká ekonomika bude v letošním roce stagnovat, v příštím roce stoupne o dvě procenta. Mzdy by se reálně mohly začít zvedat už ve druhé polovině tohoto roku. Roční míra inflace dosáhne letos 10,8 procenta, v roce 2024 klesne na 3,3 procenta. Vyplývá to z aktuální prognózy Hospodářské komory ČR (HK ČR), kterou dnes na tiskové konferenci představil její prezident Zdeněk Zajíček.

Češi trpí fetišem vlastnického bydlení, které je a bude stále hůře dostupné
11.07.2023 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.

Květnový maloobchod včera nepřesvědčil
11.07.2023 Český spotřebitel ani po šesti kvartálech reálného poklesu spotřeby nehlásí nijak zásadní obrat k lepšímu. V květnu maloobchodní tržby sice lehce vzrostly (o 0,5 % meziměsíčně), ale to po poměrně výrazném dubnovém poklesu bylo spíše zklamáním. Meziročně tak maloobchodní tržby pokračují v reálném poklesu přes 6 % a zdá se, že ve druhém kvartále 2023 se český spotřebitel ještě z “úsporného módu” neprobral. Tomu ostatně odpovídá ne zrovna pozitivní vývoj spotřebitelské nálady.

Tento týden může inflace klesnout do “jednociferných” vod
10.07.2023 Tento týden ČNB pravděpodobně oslaví návrat inflace do jednociferných vod - předpokládáme, že červnový index spotřebitelských cen se meziměsíčně změnil jen lehce a meziroční dynamika inflace proto zvolní těsně pod 10 procent. Na měnové politice v nejbližších měsících by to však nic zásadního změnit nemělo. Jednak proto, že oproti poslední prognóze zůstane inflace zhruba půl procentního bodu níže - tedy podobně jako v předešlém měsíci. Vedle toho bude pro centrální banku důležité, že červnové zvolnění inflace bude do značné míry dílem odeznívání vysokých cen energií.

Tržby v maloobchodu mírně rostly, ve službách naopak nepatrně klesly
10.07.2023 Maloobchodní tržby v květnu mírně oživily. Tržby bez prodejů aut byly v reálném vyjádření meziměsíčně vyšší o 0,5 % po dubnovém poklesu o 0,6 %. Oproti loňskému květnu byl však jejich objem nižší o 6,1 % (konsensus: -6,2 % y/y), a to vlivem setrvalého poklesu z předchozích měsíců. Za předpandemickým únorem 2020 pak maloobchodní tržby bez prodejů aut zaostávaly o 7,3 %.

Maloobchodní tržby, ČR, květen 2023
10.07.2023 Tuzemský maloobchod v květnu pokračoval v poklesu. Meziročně klesl o 6,1 %, tento výsledek je ale prakticky v souladu s tržním očekáváním a jde o nejmírnější pokles od loňského září.

Velkým firmám v Česku rostou zisky v desítkách, ba stovkách procent, na dovolenou si ale lidé musí půjčovat nebo si brát druhou práci, aby na ni vůbec měli. Firmám se prostě podařilo náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat
06.07.2023 Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních. Alespoň tedy v nominálním vyjádření. Letos v prvním pololetí vybral na daních (bez pojistného na sociální zabezpečení) celkem 644,3 miliardy korun, vyplývá z dat ministerstva financí. To je o přes 36 procent více než v průměru v prvních pololetích let předpandemických a předválečných let 2016 až 2019.

Velkým firmám v Česku rostou zisky v desítkách, ba stovkách procent, na dovolenou si ale lidé musí půjčovat nebo si brát druhou práci, aby na ni vůbec měli. Firmám se prostě podařilo náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat
05.07.2023 Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních. Alespoň tedy v nominálním vyjádření. Letos v prvním pololetí vybral na daních (bez pojistného na sociální zabezpečení) celkem 644,3 miliardy korun, vyplývá z dat ministerstva financí. To je o přes 36 procent více než v průměru v prvních pololetích let předpandemických a předválečných let 2016 až 2019.

Japonské firmy podle odborů nabídly nejvyšší růst mezd za 30 let
05.07.2023 Japonské firmy nabídly při letošních jednáních se zaměstnanci nejvyšší zvýšení mezd za posledních 30 let. Vyplývá to z průzkumu organizace Rengo, což je největší odborová skupina v zemi. Podle ekonomů růst mezd pomůže oživit chřadnoucí spotřebitelskou poptávku. Japonsko se léta potýkalo s velmi nízkou inflací, v některých letech i s deflací, tedy poklesem cen.

Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních, a to se ještě dočká tučného inkasa mimořádné „daně z drahé elektřiny“. Státu svědčí výrazný růst ziskovosti nejen ČEZ, ale i podniků jako Agrofert – ten hlásí růst zisku o 124 procent
04.07.2023 Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních. Letos v prvním pololetí vybral na daních (bez pojistného na sociální zabezpečení) celkem 644,3 miliardy korun, vyplývá z dat ministerstva financí. To je o přes 36 procent více než v průměru v prvních pololetích let předpandemických a předválečných let 2016 až 2019.

Libra po nečekaně silných údajích o britském trhu práce stoupá
13.06.2023 Podle zprávy Národního statistického úřadu (ONS) klesla míra nezaměstnanosti v předchozích třech měsících končících dubnem na 3,8 %, místo aby se zvýšila na 4 %. Růst průměrného příjmu domácností se mezitím vyšplhal na nejvyšší předpandemickou úroveň.

Eurozóna v recesi - jaké čekat dopady na Česko?
09.06.2023 Dubnová česká data lehce zaostala za naším očekáváním a ukazují na slabší start do druhého kvartálu - nowcasty v blízkosti 0 % mezičtvrtletně namísto námi i ČNB předpokládaného růstu o + 0,4 %. Navíc včerejší revize Eurostatu přepsala směrem dolů HDP za první kvartál (z 0,1 % na -0,1 %) a eurozóna tak oficiálně spadla v prvním kvartále tohoto roku do technické recese.

Maloobchodní tržby, ČR, duben 2023
07.06.2023 Tuzemský maloobchod pokračoval v dubnu v poklesu a je zřejmé, že spotřebitelská poptávka stále trpí pod kombinací vysoké inflace a jejího nepříznivého odpadu na reálné příjmy.

Mzdový růst zrychluje, kupní síla průměrné mzdy je ale nejnižší za téměř šest let
05.06.2023 Průměrná nominální mzda v letošním prvním čtvrtletí vzrostla meziročně o 8,6 % po růstu o 6,6 % zaznamenaném v loňském čtvrtém čtvrtletí. Zrychlila i mezičtvrtletní mzdová dynamika, která podle nás dosáhla 2,9 % q/q (po sezónním očištění) po 2,0 % o čtvrtletí dříve. Napětí na trhu práce v kombinaci se stále solidní finanční situací firem přispívá k pokračujícímu vzestupu nominálních mezd v podnikatelské sféře. V nepodnikatelské sféře na meziroční dynamiku nadále působilo navýšení tabulek pro část pracovníků veřejné správy od loňského září a nově také nárůst platů zaměstnanců bezpečnostních složek od začátku letošního roku.

Růst mezd v 1Q 23 zrychlil, za dynamikou cen ale zaostal
05.06.2023 Průměrná nominální mzda v letošním prvním čtvrtletí vzrostla meziročně o 8,6 % po růstu o 6,6 % zaznamenaném v loňském čtvrtém čtvrtletí. Zrychlila i mezičtvrtletní mzdová dynamika, která podle nás dosáhla 2,9 % q/q (po sezónním očištění) po 2,0 % o čtvrtletí dříve. Napětí na trhu práce v kombinaci se stále solidní finanční situací firem přispívá k pokračujícímu vzestupu nominálních mezd v podnikatelské sféře. V nepodnikatelské sféře na meziroční dynamiku nadále působilo navýšení tabulek pro část pracovníků veřejné správy od loňského září a nově také nárůst platů zaměstnanců bezpečnostních složek od začátku letošního roku.

Pomalejší růst mezd snižuje tlak na ČNB
05.06.2023 Průměrná mzda v Česku v prvním čtvrtletí letošního roku rostla o 8,6 %, což vzhledem k více jak 16% inflaci odpovídá reálnému poklesu o 6,7 %. Stejný pokles byl původně zaznamenán i v Q4’22, v rámci revize ovšem došlo k zhoršení výsledku na -7,9 %. Vůči našemu odhadu i odhadu trhu klesala v Q1‘23 reálná mzda o něco více, silnější je pokles i proti projekci ČNB. Pro centrální banku tak jde spolu s nižší než očekávanou inflací o další poměrně jasný signál proti zvyšování sazeb.

Průměrná mzda v ekonomice, ČR, 1Q 2023
05.06.2023 Průměrná nominální mzda v české ekonomice v letošním prvním čtvrtletí vzrostla meziročně o 8,6 %.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemské mzdy výrazně zrychlují, na růst cen ale stále nestačí
05.06.2023 Statistiky tuzemských mezd za Q1 potvrdí zrychlující se tendenci, po zohlednění růstu cen ale opět vykáží pokles. Trh práce však zůstává silný, jak ukáže dubnový podíl nezaměstnaných osob. Dubnové maloobchodní tržby ale mohou být první vlaštovkou oživující spotřebitelské poptávky v ČR. Slabý zpracovatelský průmysl zabrání dubnovému meziměsíčnímu růstu celkové produkce, což se odrazí i na nižším přebytku zahraničního obchodu. Ze světa bude tento týden přípravou na zasedání ECB a Fedu v týdnu následujícím. Příliš zahraničních dat se ale nedozvíme. Z Německa bychom se za duben měli dočkat konečně povzbudivých dat z tamního průmyslu.

Forex: Pokles inflace k 10 % uprostřed utlumeného vývoje ekonomiky
02.06.2023 Růst nominálních mezd na začátku roku podle našeho odhadu viditelně zrychlil na 9,1 % y/y a 3,0 % q/q, za dynamikou cen však zaostal. Reálné mzdy tak v meziročním vyjádření byly nižší o stále výrazných 6,2 %. Po slabém výkonu v Q1 23 čekáme, že maloobchodní tržby bez aut v dubnu mírně vzrostly (+0,4 % m/m). Ve zbytku roku by již podle nás mělo dojít k výraznějšímu oživení, a to i díky rychlejšímu růstu mezd. Průmyslová výroba pravděpodobně v dubnu meziměsíčně stagnovala, když růst v ostatních odvětvích kompenzoval pokles ve zpracovatelském průmyslu.

Dubnová zadluženost českých domácností
31.05.2023 „Po předchozím útlumu hypoteční trh v dubnu výrazně ožil. Takový nárůst úvěrů na bydlení (konkrétně o 1,5 %) nebyl k vidění několik let a překonal i hodnoty z covidového období. Zároveň zůstal zachován silný růst v objemu spotřebitelských úvěrů, které se zvýšily o 1,7 % (5 mld. Kč). Přičítáme to neustávajícímu tlaku na reálné mzdy způsobeném vyššími životními náklady, jež vedou domácnosti k hledání externího financování svých potřeb. Stále pozorujeme silnou poptávku po neúčelových úvěrech, které našim zákazníkům poskytujeme.“

Tuzemská ekonomika na začátku roku stagnovala
30.05.2023 Zpřesněný odhad českého HDP přinesl mírnou revizi směrem dolů. Ekonomika tak podle revidovaných dat v prvním letošním kvartále mezičtvrtletně stagnovala oproti původně udávanému růstu o 0,1 % q/q. Zhoršení odhadu pravděpodobně souvisí se slabými daty spotřebitelské poptávky za březen. Stále ale platí, že pokles ekonomiky z druhé poloviny loňského roku a tedy i technická recese odezněly. Oproti předpandemickému poslednímu čtvrtletí roku 2019 byl HDP v letošním prvním čtvrtletí nižší o 1 %, zatímco v meziročním srovnání se snížil o 0,4 %.

Tuzemská ekonomika na začátku roku stagnovala
30.05.2023 Zpřesněný odhad českého HDP přinesl mírnou revizi směrem dolů. Ekonomika tak podle revidovaných dat v prvním letošním kvartále mezičtvrtletně stagnovala oproti původně udávanému růstu o 0,1 % q/q. Zhoršení odhadu pravděpodobně souvisí se slabými daty spotřebitelské poptávky za březen. Stále ale platí, že pokles ekonomiky z druhé poloviny loňského roku a tedy i technická recese odezněly. Oproti předpandemickému poslednímu čtvrtletí roku 2019 byl HDP v letošním prvním čtvrtletí nižší o 1 %, zatímco v meziročním srovnání se snížil o 0,4 %.

Analytici: Česká ekonomika by měla letos růst mírně do půl procenta
30.05.2023 Česká ekonomika, která je nyní na hraně recese, by měla v letošním roce růst mírně do půl procenta. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Za slabým výkonem hospodářství na začátku roku je podle nich domácí poptávka. Česká ekonomika letos v prvním čtvrtletí klesla meziročně o 0,4 procenta. Na začátku května statistici předpokládali pokles o 0,2 procenta. Ekonomika klesla v meziročním srovnání poprvé od prvního čtvrtletí 2021.

HDP ČR, detailní údaje, 1Q 2023
30.05.2023 Česká ekonomika v letošním prvním čtvrtletí vykázala mezikvartální stagnaci HDP, v meziročním vyjádření HDP klesl o 0,4 %.

Forex: Mírný růst HDP pravděpodobně ukončil technickou recesi české ekonomiky
30.05.2023 Zpřesněný odhad českého HDP pro Q1 23 by měl podle nás pouze potvrdit mezičtvrtletní růst ekonomiky o 0,1 % q/q. Spotřeba domácností se pravděpodobně opět snížila, zatímco čistý vývoz rostl. Zveřejněny dnes budou také další indikátory sentimentu z eurozóny i USA. Zde vidíme šanci na mírné zlepšení, ve světle posledních slabých dat ale existuje riziko horšího výsledku. Evropské finanční trhy budou sledovat i španělskou inflaci za květen či dubnový vývoj peněžní zásoby v eurozóně.

Kofola: (Koupit, 12m cíl = 313 CZK) - Očekávaný růst, potenciál M&A
29.05.2023 Investiční doporučení: Pro akcie společnosti Kofola ČeskoSlovensko potvrzujeme doporučení Koupit s cílovou cenou 313 CZK na jednu akcii (předchozí doporučení a cílová cena byly Koupit a 381 CZK). Po odeznění restrikcí spojených s pandemií, které tvrdě dopadly na restaurační byznys, zasáhla Kofolu vysoká inflace vstupů a energií. Očekáváme organický růst všech tří základních pilířů Kofoly. Kromě toho vnímáme i potenciál růstu pomocí M&A operací, kde byla Kofola v nedávné minulosti docela aktivní.

Řecko jako lekce pro příští rozpočtové konsolidace
22.05.2023 V Řecku se o víkendu konaly parlamentní volby a zdá se, že vládnoucí Nová Demokracie v nich podle posledních výsledků uspěla, a to i díky relativně slušné kondici domácí ekonomiky. Té jsme se věnovali již na konci uplynulého týdne - Řecko bylo na první pohled úspěšné při své fiskální konsolidaci, ale zaplatilo za to “vysokou cenu” - reálné mzdy v poslední dekádě prudce poklesly a procento lidí ohrožených chudobou je na necelých 30 % stále třetí nejvyšší v EU (hned za Rumunskem a Bulharskem).

Pokračující pokles inflace, oživení v průmyslu i maloobchodě
04.05.2023 Čekáme, že maloobchodní tržby v březnu meziměsíčně vzrostly o 0,5 % (SA) po únorovém poklesu o 0,4 %. V průběhu roku by podle nás mělo docházet k postupnému oživení spotřebitelské poptávky, což by se mělo pozitivně odrazit i v maloobchodních tržbách. K výraznému oživení průmyslové výroby v březnu přispěla produkce automobilů, když podle nás meziměsíčně průmyslová produkce vzrostla o 2,2 %. Meziroční inflace vlivem vyšší srovnávací základny pravděpodobně nadále rychle zpomalovala. Odhadujeme, že klesla z březnových 15,0 % na 13,1 % v dubnu. Meziměsíčně podle nás klesly ceny pohonných hmot a energií. Zmírnit by se měla i dynamika cen potravin. Jádrová inflace by na druhou stranu měla zůstat vysoko.

Kofola: Výsledky bez překvapení, pokles poptávky pokračuje
14.04.2023 Kofola ČeskoSlovensko zveřejnila včera odpoledne výroční zprávu za rok 2022. Obsahuje celou sadu hospodářských výsledků za celý minulý rok. Připomínáme, že vybrané provozní ukazatele (tržby a EBITDA) zveřejnila Kofola již 15. února. EBITDA vzrostla v Q4 o +62,5 % na 230 mil. CZK při tržbách 1 811 mil. CZK (+15,5 %). Bez překvapení stál za růstem sektor ČeskoSlovensko. Konferenční hovor, na kterém by mohlo být zveřejněno více detailů týkajících se např. dividendy nebo akvizic bude dnes v 10:00hod.

Maloobchod ukazuje na rychlejší stabilizaci spotřeby
05.04.2023 Únorový maloobchod nás překvapil lehce pozitivně. Po poměrně výrazném lednovém nárůstu tržeb, daném mimo jiné i tím, že řada zboží (například textil) na rozdíl od roku 2022 začala opět sezónně zlevňovat, jsme předpokládali výraznější únorový útlum. K tomu nedošlo, když meziměsíčně maloobchod reálně poklesl jen 0,4 % a meziročně se tak tempo poklesu maloobchodu opět zmírnilo (na -6,4 % oproti našemu odhadu -8 %). Bylo to především díky sezónně zlevňujícímu nepotravinářskému zboží - tržby v prodejnách s oděvy a obuví meziročně vzrostly o 4,8 %, stejně tak jako v prodejnách s počítači a elektronikou (+3,8 %). Na druhé straně potraviny v únoru opět prohloubily svůj propad (-7,6 % meziročně).

Český průmysl v nejistotě
03.04.2023 Situace v českém průmyslu je v posledních měsících zatížena velkou mírou nejistoty. I proto budou v tomto týdnu ostře sledovány výsledky únorové průmyslové produkce i březnového indexu nákupních manažerů v průmyslu (PMI). Na český průmysl na jedné straně bezesporu pozitivně působí pozvolný poklesu cen energií, který vede k poklesu napětí v energeticky nejnáročnějších odvětvích.

Tuzemské mzdy zrychlily
07.03.2023 Mzdová dynamika v Česku na konci roku 2022 dle očekávání zrychlila, když se průměrná mzda meziročně zvýšila o 7,9 % (vs. 6,2 % v Q3 2022) na 43 412 Kč. Po zohlednění dvouciferné inflace však reálné mzdy propadly o 6,7 %, přičemž ke svižnému poklesu životní úrovně dochází na straně tuzemských zaměstnanců již pět čtvrtletí v řadě. Dynamika mezd v tržních odvětvích byla ke konci roku o něco rychlejší než ve veřejném sektoru. Nejrychleji rostly mzdy u výrobců energií, kde se zvýšily meziročně o 14,6 %, zatímco v páteřních sektorech tuzemské ekonomiky – průmyslu, stavebnictví a dopravě – rostly meziročně o více než 9 %.

Forex: Vývoj evropského průmyslu zůstává volatilní
07.03.2023 Vývoj německých továrních objednávek bude podle nás nadále vykazovat vyšší míru volatility. Po prosincovém meziměsíčním nárůstu o 3,2 % čekáme pro leden pokles o 0,7 %. ČNB zveřejní objem devizových rezerv a spotových operací. Tato data by měla potvrdit skutečnost, že centrální banka díky sílící koruně na devizovém trhu zasahovat nemusela.

Forex: Růst tuzemských mezd na konci loňského roku zrychlil
06.03.2023 Růst průměrné mzdy v ČR ke konci loňského roku zrychlil a překonal tržní očekávání. V meziročním srovnání byly nominální mzdy v posledním loňském čtvrtletí vyšší v průměru o 7,9 %, zatímco čtvrtletí předtím rostly o 6,2 %. Reálně ale byly mzdy kvůli vysoké inflaci oproti loňsku stále nižší, jejich pokles se však zmírnil z 9,7 % ve Q3 22 na 6,7 % y/y ve Q4. To bylo v souladu s naší prognózou (-6,6 % y/y), avšak výrazně nad tržním konsensem -7,8 % y/y. Oproti prognóze ČNB (+8,3 % y/y) byl růst nominálních mezd naopak mírně nižší.

Mzdy rostly méně než inflace. České domácnosti si výrazně pohoršily
06.03.2023 Podle dnes zveřejněných dat vzrostla ve 4. čtvrtletí 2022 průměrná hrubá měsíční nominální mzda na 43 412 Kč. To představuje meziroční růst o 7,9 % což je ovšem ve výsledku málo. Ceny během 4. kvartálu totiž rostly tak výrazně, že si lidé reálně pohoršili o 6,7 %.

Kupní síla průměrné mzdy v Q4 22 mezičtvrtletně vzrostla
06.03.2023 Meziroční růst průměrné mzdy v ČR podle dnes zveřejněných dat v závěru loňského roku zrychlil. Ve čtvrtém čtvrtletí činil 7,9 % y/y po 6,2 % y/y o čtvrtletí dříve. Zrychlení meziroční dynamiky souvisí se zvýšením mezičtvrtletního mzdového růstu, který podle našeho odhadu dosáhl 2,1 % (po sezónním očištění) po 1,4 % v Q3 22. Napětí na trhu práce přispívá k pokračujícímu vzestupu nominálních mezd v podnikatelské sféře. V nepodnikatelské sféře byl růst platů ve čtvrtém čtvrtletí podpořen 10% navýšením tabulek pro část pracovníků veřejného sektoru od září.

Mzdy podle očekávání zrychlují svoji dynamiku
06.03.2023 Nominální mzdy podle očekávání ke konci roku 2022 zrychlily svoji dynamiku a průměrně meziročně rostly o 7,9 % - průměrná mzda tak na konci uplynulého roku dosáhla 43 412 Kč. I tak však mzdy v průměru dál výrazně zaostávaly za inflací a reálná mzda byla meziročně nižší o 6,7 %. Právě padající reálné mzdy jsou hlavní příčinou probíhající spotřebitelské recese - spotřeba domácností padala na konci roku 2022 již pátý kvartál v řadě a dostala se reálně skoro 8 % pod před-pandemické úrovně roku 2019.

Průměrná mzda v ekonomice, ČR, 4Q 2022
06.03.2023 Statistika vývoje mezd v české ekonomice za loňské závěrečné čtvrtletí hlásí, že reálná mzda opět výrazně klesla s tím, jak růst nominálních mezd zaostal za inflací.

Mzdy v Česku se loni rekordně propadly, pětkrát více než v dosud nejhorším roce historie ČR. V letošním roce to nebude o mnoho lepší
06.03.2023 Reálné mzdy v Česku se loni propadly o 7,5 procenta, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil ČSÚ. Jedná se o pětkrát hlubší propad než ten z dosud v daném ohledu nejhoršího roku. Až do loňska se totiž životní úroveň lidí v ČR vyjádřená změnou průměrné reálné mzdy nejvíce propadala v roce 2013, a to o 1,5 procenta.

Proč český průmysl letos ekonomice příliš nepomůže?
06.03.2023 Česká ekonomika na konci roku dál klesala zejména kvůli spotřebě domácností, zatímco exportně zaměřený průmysl si vedl relativně dobře. Může tomu tak být i dál? Leccos napoví již tento týden lednový výsledek průmyslové výroby. Oproti slabému prosinci předpokládáme lehký nárůst produkce, v dalších měsících se však česká ekonomika nebude moci o průmysl “spolehlivě opřít”.

Reálné mzdy v závěru loňského roku mezičtvrtletně poprvé po více než roce vzrostly
06.03.2023 Průměrná nominální mzda v loňském závěrečném čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,9 % po růstu o 6,2 % zaznamenaném ve třetím čtvrtletí. Zrychlení meziroční dynamiky souvisí zejména se zvýšením mezičtvrtletního mzdového růstu, který podle našeho odhadu dosáhl 2,1 % (po sezónním očištění) po 1,4 % o čtvrtletí dříve. Napětí na trhu práce přispívá k pokračujícímu vzestupu nominálních mezd v podnikatelské sféře. V nepodnikatelské sféře byl růst platů ve čtvrtém čtvrtletí podpořen 10% navýšením tabulek pro část pracovníků veřejné správy od září.

Ranní okénko - Inflace a trh práce v USA.co nás ještě čeká tento týden?
06.03.2023 Ekonomický kalendář pro tento týden plní především data z české ekonomiky počínaje průměrnou mzdou v 4Q22, kterou dnes ráno zveřejní ČSÚ. Následuje podíl nezaměstnaných (středa), bilance zahraničního obchodu (čtvrtek) a průmysl spolu s inflací (pátek). Právě inflace bude investory nejvíce sledovaný údaj. Po značném meziměsíčním nárůstu spotřebitelských cen v lednu (+5,8 %), odhadujeme pro únor citelné zpomalení (+0,5 %), což je shodou okolností i medián analytického odhadu. V eurozóně bude víceméně klid – nejdůležitější čísla vychází dnes (maloobchod a sentix index).

Mzdy v Česku reálně rekordně padají, přesto za uplynulých 30 let narostly o 141 procent. Proč Česko přesto ekonomicky nedohání Německo a jako to změnit?
05.03.2023 Reálné mzdy v Česku se od rozdělení Československa zvýšily o 141 procent. Vyplývá to z analýzy Hospodářské komory ČR, kterou dnes zveřejnila ČTK. Nabízí se tak otázka, proč i přes tento růst Česko stále nedohání Německo, resp. jeho ekonomickou výkonnost. Před třiceti lety to byla klíčová úvaha doby: za jak dlouho Němce doženeme?

Lepší data z reálné ekonomiky a počátek poklesu inflace
03.03.2023 Naše očekávání ohledně lednového vývoje české ekonomiky jsou poměrně optimistická. Průmyslová produkce by měla oživit, když automobilový průmysl měl podle všeho k dispozici potřebné součástky pro výrobu. Jejich dodávky však zůstávají nárazové a únorový výsledek tak bude pravděpodobně opět horší. Výraznější nárůst spotřebitelského sentimentu by se měl projevit ve vyšších maloobchodních tržbách, které v předchozích měsících silně klesaly.

Hospodářská komora letos čeká stagnaci HDP, příští rok růst 2,8 procenta
02.03.2023 Hospodářská komora letos očekává hospodářskou stagnaci. V příštím roce by se ekonomika měla vrátit k růstu, hrubý domácí produkt by se měl zvýšit o 2,8 procenta. Inflace by v letošním roce měla být průměrně deset procent, příští rok zpomalí na tři procenta. Uvádí to makroekonomická prognóza, kterou dnes představil prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Kofola: Čtvrtý kvartál silnější než konsensus, celoroční cíl překonán, výhled podle očekávání
16.02.2023 Kofola ČeskoSlovensko reportovala včera po zavření trhu vybrané provozní ukazatele za poslední kvartál minulého roku, respektive za celý minulý rok. Při růstu tržeb za Q4 o 15,3 % na 1,81 mld. CZK a stabilizaci nákladů se EBITDA zvýšila o 64,3 % na 230 mil. CZK. Reportovaná čísla pokořila konsensus včetně naší optimističtější projekce. Kofola splnila celoroční cíle na všech úrovních.
Související klíčová slova:
Poskytování cizoměnových úvěrů | Tempo růstu | Míra zadluženosti domácího sektoru | Viktor Orbán | Český průmysl | Majstrštyk | Bankéř | Ekonomické indikátory | Měsíční předpovědi | Ekonomické problémy | Nárůst sazeb | Inverze americké výnosové křivky | Pohonné hmoty | Nejrozšířenější kryptoměny | Evropská komise | Vládní opatření | Patron Go | Evropská průmyslová produkce | Pokles životní úrovně | HSBC | Developeři | Jackson Hole | Dominik Rusinko | M2K | Deficit veřejných financí | Deflace | Umělá inteligence | SP500 | Výsledek hospodaření | Zvyšování sazeb ČNB | Sazba hypoték | Fiskální stimul | Odhad vývoje ekonomiky | Reálné příjmy domácností | Maďarská inflace | Ošetřovné | Dopady inflace | Svaz německého průmyslu (BDI) | Data PMI | Zkušenosti | Celková průmyslová výroba | Cenová hladina | Cap | Nejnovější statistické údaje | Sněmovní volby | Sektor služeb | Nárůst objemů | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | Krona | USD/PLN | Exporty | Inflace v září | Veřejné finance | Vyhlášení mobilizace | Měnový kurz | Opětovný pokles | Pozitivní vliv | PLN | Geopolitické riziko | Spolkový statistický úřad | Refinitiv | EUR | Průmysl v listopadu | Vratislav Zámiš | Nájemní bydlení | Řecko | Pokles sazeb | Rozkolísaný | Tuzemský průmysl | Dior | Trend | Bank of Japan | Inflační čísla | Geopolitické konflikty | Momentum | Komerční banka | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Škoda Auto | Maxim Rešetnikov | Dow Jones Industrial | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Hospodářské problémy | Hnojiva | Christine Lagarde | Kroky Fedu | Mistrovství světa v hokeji | Statistiky | Patria Finance | Poplatky | Šéf Fedu Powell | Oživení poptávky | Izraelský premiér | Asijské akcie | Intuit | Vladimír Dlouhý | Bolševické revoluce | Výhled růstu HDP | WIIW | Britská libra | Aktiva | Odpočinek | Citigroup | Růst průmyslové produkce | Schodek státního rozpočtu | Invesco | Měnové zasedání | Spojení | Tvorba fixního kapitálu | Zvýšení sazeb Fedu | Debata prezidentských kandidátů | Obava z recese | Depozitní sazba | Globální kalendář | Sazby daně | Mimořádný summit | Line | Amazon | Investment Management | Japonské firmy | Výše mezd | Akcie vzrostly | Diskont | Kolaps | Japonská měna | Akciové společnosti | Splasknutí bubliny | Unce zlata | Větší podniky | Špatná nálada | Resolution Foundation | Premiér Benjamin Netanjahu | Útraty | Ceny výrobců v eurozóně | Letecké společnosti | Energetika | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Diverzifikace | Unilever | Výnosy dluhopisů | Index PX | Míra nezaměstnanosti v ČR | Výhled ekonomiky | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Nejnovější zprávy | Financial Times | Pravděpodobnost | Zdraví ekonomiky | Statistika z amerického trhu práce | Přehřáté ekonomiky | Indexy S&P | Cenové stability | EURGBP | Mezinárodní ratingová agentura | Chudí | Přerozdělení bohatství | Medvědí výhled | Petr Kymlička | Americký prezident | Lagardeová | Nová prognóza ECB | Rostoucí ceny | Pandemie COVID 19 | Dovoz z Číny | David Marek | Náklady spojené s bydlením | Colt CZ Group SE | Micro S&P 500 (MES) | Americká inflace | Vývoj sazeb na trhu | Ceny letenek | Údaje o maloobchodních tržbách | Portu Marek Malina | Růst sazeb | Viceguvernér ČNB | Expanze | Platba | Šéf Fedu Jerome Powell | Německý DAX | Nejvyšší nezaměstnanost | Výkyvy | Korunový výnos | Propad cen | Tuzemská ekonomika | Společnost Boeing | APP | Školení | Spekulativní útok | Repo sazba ČNB | Výzkumný pracovník | Český statistický úřad | Goldman Sachs | PHLX | Citibank | Petr Fiala | Pandemie COVID-19 | Ruský trh | Nová data | Mimořádné daně | Investing | Nominální mzdový růst | Směnný kurz pesa | Směrnice | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Strach | Bankovní rada ČNB | REITs | EUR/PLN | Data z Německa | Nákladové tlaky | Geopolitické napětí | Dluhová služba | Nezaměstnanost | Výhled ratingu | Zpřesněná data | Analýza makroindikátorů | Cenové limity | Goldman Sachs Group Inc. | Lesnictví | Představitelé ECB | Hospodářský růst eurozóny | Dnešní statistiky | Sankce | Ceny ve výrobě | Investiční analytik | RDDT | Czech Credit Bureau | Sociální problém | Celková inflace | Inflace | ČBA | Rekordní zisk | IMK | Large-cap | Ekonomika Německa | Průmysl a zahraniční obchod | Zvýšení základní úrokové sazby | Aktuální prognózy | Průzkum PMI | Zprávy o měnové politice | Silný frank | EOG | Inflace v Maďarsku | Spread na burze | Proinflační rizika | Burza | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Eurové příjmy | Inflace v prosinci | Argentinská ekonomika | Vývoj inflace | Reckitt Benckiser | Růst zaměstnanosti | Velikosti likvidity | Rostoucí inflace | Cena Brentu | Hlavní události | Altria | České vlády | EMIR | Konflikty | Mišustin | Základní úrokové sazby | Výrazný pohyb | Růst českého HDP | Pojišťovací společnosti | Růst cen | Více peněz | Kurz pesa | Finanční instrumenty | Brexit | Tuzemské státní dluhopisy | Oznámení | Comcast | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Výhled růstu německé ekonomiky | Covid19 | Philip Morris | Deficit hospodaření státu | Fed funds sazba | Data Watch | Tradeoff | Tuzemská měna | Airbus SE | VIG | Dassault Systemes | Uvolnění podmínek | Důchody | Zahraniční akcie | Hlavní ekonom XTB | Vývoj na trzích | Regionální měny | Dnešní makroekonomické ukazatele | Poměrový spread | Varovný signál | Bohatí | Pandemická krize | Extrémní nárůst | Nastavení úrokových sazeb | Poradce předsedy vlády | Ekonomické zotavení | Akcie AMD | Manažer Finmex Academy | Harris | ROE | Nejnovější data | Přijetí | Organizovanost | Snížení úrokových sazeb | NFP report | Tržní reakce | Bayer | Produkce energií | Výhled | Peter Virovacz | Fraport | Základní úrokové sazby ČNB | Podnikatelská důvěra | Nálada českých spotřebitelů | Vysoké riziko | Ztráty dolaru | Reálná mzda v Česku | Zasedání Evropské centrální banky | Nastartování české ekonomiky | Úvěrový rating Maďarska | Léto | Výrazný růst | Rubl | Výkon | Letadla | CZK | Změny HDP | Práce v Německu | Nezávislé měnové politiky | Covidová pandemie | Hlavní manažer | Vzestup inflace | Růst mezd v ČR | Kurz EUR/USD | Leka | Dolarový index | Spotřební daně | Zasedání FOMC | Reakce trhu | HDP za Q2 | Očekávané úrokové sazby | Výnosové křivky | Britské podniky | Zveřejněné predikce | Největší ekonomika v Evropě | Vývoj měnového páru | Vladimír Pikora | Nezaměstnanost žen | Nižší ceny | Gap | Výsledkový týden | Evropská měna | Investment management | Bohumil Trampota | Události tohoto týdne | Růst nezaměstnanosti | Vzestup zlata | Obavy investorů | Cíl ČNB | S&P 500 (MES) | Elektrická energie | Úsporný energetický tarif | Dividendy | Volatility | Americké výnosy | Důvěra spotřebitelů | Zmírnění inflace | Breaking | Tržby obchodníků | Celková míra nezaměstnanosti | Reakce ČNB | Ukončení intervencí | Rozdělení Československa | Zavedení eura v ČR | Obchodní seance | Ministryně hospodářství | Boom | Maloobchod | Graf | Zahraniční dluh | Utahování měnové politiky | Ziskové marže | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Prezidentský volební rok v USA | Maloobchod v únoru | Inflace spotřebitelských cen | Válka | Ochlazení realitního trhu | Nabídka | HoReCa | ČSÚ | Napjatá situace na trhu práce | Míra zadluženosti | Daiwa Securities | Tržby za služby | Napjatá situace na trhu | Největší propady | Trápení | Uvolnění měnové politiky | BP | HUF | Ruská ekonomika | Evropská legislativa | Průmysl | Míra zadlužení | Bibby Financial | Oživení německého průmyslu | Donald Trump | Investice do dluhopisů | Handelsblatt | Volební rok v USA | Úročení spořicích účtů | Očekávání analytiků | Centrální banky | Erste Group | Zpráva | Zisky akciových indexů | Nižší náklady | UnitedHealth Group | Zvyšování sazeb | Inflační tlaky v české ekonomice | Nový týden | Suroviny | Migrace pracovní síly | Růst německé ekonomiky | Trpělivost | Potvrzení trendu | Dobré výsledky | Wall Street Journal | Nárůst výdajů na obranu | Deloitte | Česká bankovní asociace (ČBA) | Moderna | Alibaba | ČSAV | Data z USA | Opatření | Míra úspor | Vít Hradil | Zastánce eura | Coca-Cola | Mihály Varga | Covid | Prognóza České bankovní asociace | Navyšování mezd | Dopady vysoké inflace | Futures | Naše prognóza | OnSemi | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Česká měna | Dolary | Vyšší poptávka | Údaje o výkonu HDP | Úřad Eurostat | Prognóza České bankovní asociace (ČBA) | Předstihové indexy | Úsporný balíček | Ruské hospodářství | Znovuotevření čínské ekonomiky | Západní země | Aktuální hodnoty měny | Ratingová agentura | Akcie leteckých společností | Spotřebitelské inflace | Německé podnikové objednávky | Slábnoucí inflace | Likvidity v bankovním sektoru | Ochabování ekonomiky | Průměrný Čech | Propad hypotečního trhu | Výsledky průzkumu | Silné cenové tlaky | Oldřich Dědek | Štěpán Hájek | Vysoké sazby | Globální ekonomiky | Roche Holding | Trading | Výrobní ceny v eurozóně | Financial Times (FT) | Odhodlání | CISCO | Parlamentní volby v Německu | Lepší výsledky | Lembros Commodity Advisors LLC | Dění na finančních trzích | Ceny pohonných hmot | DPFO | Gergely Gulyás | Ruská invaze na Ukrajinu | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Obchodní pravidla | Nárůst poptávky | Ekonomiky | Hospodaření státu | CL | Snižování úroků | Finanční analytici | Oblečení | Menší poptávka | Propouštění zaměstnanců | Ranní okénko | Míra inflace v dubnu | Zasedání FED | Recese v eurozóně | Volatilita | Obchodní války | Maďarsko | Maďarský premiér | Zrušení centrální banky | Členové bankovní rady | Hrubý domácí produkt (HDP) | Wizz Air | Carry trades | Vysoké ceny energií | Zvyšování mezd | Latinská Amerika | Český trh práce | Airbus | Průmyslová produkce | Surové ropy | Americké státní dluhopisy | Rozložit riziko | Průměrné mzdy v ČR | Martin Lembák | Economist | Zaměstnanost | Zápis z posledního zasedání Fedu | Bilance ČNB | Cenové hladiny | Ministerstvo hospodářství | Russell 2000 (M2K) | Státní dluh | Petr Fiala (ODS) | Průmyslová produkce v eurozóně | Významné riziko | Předstihové indikátory | Bydlení | Japonská vláda | Výpadek příjmů | Uplynulý rok | Miroslav Novák | Rekordní minimum | Peníze | Alfred Kammer | ECB dnes | Brent | Stavební produkce | Březnová inflace | Americká letecká společnost | Prudký pokles | Politika | Stimul | Booking | Obchodní instrument | Očekávání | Argentinský prezident | Střední hodnota | Malé podniky | Micro S&P 500 | Vysoké zdanění | Odeznívání inflace | Snižování sazeb | Inflační spirála | Odhady PMI | Růst japonské ekonomiky | Trading strategie (AOS) | Ministr hospodářství | Ruth Brandová | Spekulativní aktivum | Inflační riziko | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Cisco Systems | Hospodářské svazy | Jednoduchý klouzavý průměr | První odhad HDP | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Rosstat | Zvýšení minimální mzdy | Pan euro | Celní války | Ozvěny trhu | Makroekonomické indikátory | Výrobní podniky | Realita | Směnný kurz | Války na Ukrajině | Vodňanská drůbež | Vládní úsporný balíček | D.R. Horton | Deprese | Guvernér BoE | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Základní sazby | Měnový fond | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Úzkost | Commodity | Automobilka Renault | Sentiment investorů | Trading strategie | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Jana Steckerová | Cena elektřiny | Časové řady | Zásoby ropy | Americké volby | Česká měnová politika | P/E | Školení Finmex academy | Hlavní události tohoto týdne | Politická nejistota | Oslabení maďarského forintu | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Vývoj české ekonomiky | BDO | Americký index | Příležitosti | Itálie | Výpadky | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | MiFID II | Vládní údaje | Světové finanční krize | Nižší úroky | Červnová inflace | Průměrná nominální mzda | Tencent Holdings | Ekonomická důvěra v eurozóně | Slovenská ekonomika | Indikátory v eurozóně | Celková ekonomika | Uzdravování | Prognóza | Letecké palivo | Tilray | EUR/MWh | Výrazný propad | Rodinné rozpočty | Ekonom XTB | Nálada investorů | Goldman Sachs Group Inc | ČSOB Data Watch | Použití finanční páky | Analytik České bankovní asociace | Asset management | Ekonomické vyhlídky | RBI | Hlavní zjištění | Roční míra inflace | Trh práce | Prezident Fedu | Změny cen | Výrobní inflace | Růstový impuls | Rekordní inflace | Mercedes | Analog Devices | Spotřebitelské úvěry | Veřejný dluh | Kongres | Tempo poklesu | Akcie ve světě | Vysoká inflace | Hrozba | Britský trh práce | Prezident Hospodářské komory | Spotřebitel | Časový úsek | Zájem o akcie | Pochybnosti | Micron | Ozbrojený konflikt mezi Izraelem | Technická recese | Hlavní ekonom | Exxon Mobil | Hospodářské recese | Czech Fund | Silná data z trhu práce | Objem obchodů | Dobrý výsledek | Ruské reálné mzdy | Ceny dluhopisů | Velká Británie | MTI | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Americká centrální banka | Průměrná inflace | Technologické akcie | Dostupné informace | Dobré časy | Ropný trh | Vyjádření ČNB | Analytik ČSOB | Období poklesu | Pantheon Macroeconomics | Ceny výrobců | HEICO | Chování | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Evropský statistický úřad Eurostat | DAI | Evropská inflace | Německé tovární objednávky | Výkon francouzské ekonomiky | Sentix index | Vysoké inflace | Úrokové sazby | Ropa Brent | Pokles reálné spotřeby | Prezident Trump | Koruna | Národní ekonomická rada vlády | Investiční portfolio | Výroba v Německu | Návrh rozpočtu | Retail Investor | Conference Board | JOLTS | Inflace v eurozóně | Portál FXstreet.cz | Klesající trend | Dopady války na Ukrajině | Propad investic | Caterpillar | Nominální hodnota | Oslabování koruny | Uzavření trhů | Zpřesněný odhad | Reálná kalkulace | Meziroční růst | Portu | Rozhodnutí ČNB | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Autozone | Vývoj kurzu | Baidu | Drahé energie | Roklen24 | Sazba ČNB | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Nastavení měnové politiky | Trh | Sezónnost | Listopadová inflace | Celosvětový hrubý domácí produkt | Období nejistoty | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Lukáš Kovanda | Utility | Výhled hospodaření | Německý index DAX | Zkušenost | Řetězec restaurací | MSCI | Nižší produkce | Posílení kurzu | EMU | Počasí | Oživení české ekonomiky | Nabídkové tlaky | České úrokové sazby | Slabé měny | Fialova vláda | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Firma Vodňanská drůbež | Pozitivní zpráva | Průměrné mzdy | Pověst | Ruský prezident | Volby do Poslanecké sněmovny | Země EU | Recese ve Spojených státech | Výnosy českých státních dluhopisů | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | Unemployment Rate | PwC | Ekonom společnosti | Snižování cen | Náhoda | Rozdílové smlouvy | Index | Studie | Data z reálné ekonomiky | Maturity | Reálné úrokové sazby | Vice | Lembros | Investiční poptávka | Mzdy v ČR | Elektřina | MMF | Finanční gramotnost | L3Harris | Kondice ekonomiky | Měsíční data | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Striker | Odhad vývoje HDP | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Zpřísnění měnové politiky | Ruský premiér | Jana Vaisová | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Penzijní fondy | Údaje o inflaci | Komise | Mzda v ČR | Nejistoty | Participace | Vlastní nemovitost | Měnová sekce | Kapitál | Algoritmické trading strategie | Mediánová mzda | Jiří Rusnok | Zvýšení dluhového stropu | Výkonost průmyslu | Posílení | Míra úspor domácností | Devalvace | Jednání ECB | MES | Agentura Reuters | GBP/JPY | Přebytek běžného účtu | E-commerce | Podmínky na trhu | Německý zahraniční obchod | Společnosti | Francouzská automobilka | Ruský plyn | Američtí centrální bankéři | Sentiment finančních trhů | Majitel | Michail Mišustin | Negativní dopad | Investovat do vzdělání | Ministerstvo práce | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Propad do chudoby | S&P | Petr Javůrek | Polský zlotý | Výkon evropské ekonomiky | HeadHunter | Chuck Schumer | Unie | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Nůžky bohatství | Striker Securities | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Data z tuzemské ekonomiky | Čínský prezident | Kurz dolaru | Váhání | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Akciové indexy | Northrop Grumman | Marka | Očekávání úrokových sazeb | Výrazné ztráty | Jana Maláčová | Analytici ČSOB | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Letecká doprava | Soukromý sektor | Konzervativní investice | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Odvetná opatření | Slábnutí koruny | Úroda | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ocel | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Investiční chování | IEA | Ekonomický vývoj | Pozitivní impulz | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | ČSOB Data | Zvýšení dluhového stropu v USA | Počet volných míst | University of Warwick | Soukromé firmy | Tuzemský maloobchod | Obchodní aktivita | Firemní daně | Výkyvy trhu | Konzultační služby | Výhled úvěrového ratingu | Tlak na akcie | NAFTA | Nová prognóza | Marathon | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | Šedá ekonomika | Prognóza kurzu koruny | České PMI | BREAKING | Index Stoxx 600 | Zařízení | Invaze | Americké hospodářství | Odvětví české ekonomiky | Krátkodobý výhled | Energetický tarif | Míra inflace v Maďarsku | Zpráva o inflaci | Úvěrové aktivity | Prognóza kurzu | Měsíční mzda | Inflační vlny | Počet investorů | Seznam Zprávy | Vysoké úroky | Budoucnost | Termínové kontrakty | MF | Provident | Pokračující pokles | Oživit ekonomiku | Nejnovější údaje | Snižování úrokových sazeb | Školení Finmex | Snížení poptávky | Mírný růst | Occidental | KOL | Analytika | Problémy české ekonomiky | Kurz koruny | Situace v USA | Paušální daně | Výroba elektřiny | BoE Andrew Bailey | Eskalace | Ústup inflace | Výroba aut | Podíl hypoték | Vývoj tržeb | Automobilový sektor | BNP Paribas | Zvládání pandemie | Prezidentský volební rok | Pravidla pro regulaci | Česká koruna | Refinanční operace | Statistické údaje | Vývoj peněžního agregátu | Moneta | Roche | Polská průmyslová produkce | Benzín | MIFID | Podnikatelé | Harmonizovaná inflace | Akciový index | Bývalý prezident | Vývoj průměrné mzdy | Pozornost | Prudký propad | Premiér Petr Fiala | Index Nasdaq Composite | Fiskální politiky | Globální finanční krize | Korunové sazby | Vliv na obchodování | MRO | Ekonom UniCredit Bank | Silnější euro | Bankovní rada České národní banky | Úsilí | Poptávka | Energetický sektor | Závislost | Vyhlídky ekonomiky | Meziroční míra inflace | Pravděpodobnost úspěchu | Slabé výsledky | Devizové intervence | Akcie Next | Futures kontrakty | Tomáš Kudla | Kurzový vývoj | Maloobchodní tržby | Bohatství | Dluhopisy | Indikátor | Ifo | Dow Jones Industrial Average | Důstojné stáří | Zpráva z amerického trhu práce | Nárůst výnosů | Podnikání | Micro Russell 2000 | Pandemie covidu | Fed Funds | Rumunsko | Tisknutí peněz | Raiffeisenbank a.s. | Náklady | ERA | Kurzové intervence | Christian Dior | Index nákupních manažerů | Hermes International | Antivirus | Pavel Sobíšek | Koronavirová pandemie | Vývoj mezd | Americká měna | Vysoká volatilita | Další růst | Daně z příjmů | Statistický úřad | Nedůvěra investorů | Helena Horská | Rada guvernérů | Růst vývozu | Očekávaná data | Bitcoin | Zboží dlouhodobé spotřeby | Člen bankovní rady | Šíření covidu | Řetězec | Zlevnění hypoték | Konjunkturální průzkum | Vývoj kurzu eura | Honeywell | Ceny zemního plynu | Tržby v eurozóně | ISM index | Moskva | Analytik Raiffeisenbank | Vyšší úroky | Saldo zahraničního obchodu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Tuzemská inflace | Pracovní den | Obchodovat | Předstihové indikátory v eurozóně | JPMorgan Chase | Zpomalení růstu americké ekonomiky | Množství peněz | Marketingová komunikace | Zpomalení hospodářského růstu | Large-cap micro S&P 500 | Valuace P/E | Očekávání trhu | Patria Online | Růst eurozóny | Ajťáci | Tovární objednávky | Snižování rizika | Digitální zlato | Největší ekonomika | Americká centrální banka FED | Obchodníci | Úroveň rezistence | Válka na Ukrajině | Maloobchod v květnu | Zvýšené úrokové sazby | Geopolitické události | Finance | Mezinárodní organizace práce | eToro pro Českou republiku | Množství objednávek | Newsweek | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | KLM | Equity | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | FIDESZ | Tesla a Alphabet | Analytici | Růst průmyslových zakázek | Trh práce v USA | Čistý zisk | Aktivity v Číně | Aukce | Vývoj na devizovém trhu | Průměrná hrubá měsíční mzda | Čínský prezident Si Ťin-pching | Problémy | Rating Maďarska | Cenový index | Klíčové problémy | Index PMI | Nedostatečné investice | Česká národní banka (ČNB) | Pokles nezaměstnanosti | Kurzové změny | Celní válka | Polská národní banka | Prostor pro další růst | Pandemie | Vyšší sazby | Koupěschopnost | Pokles cen | Propad české ekonomiky | Ropa | Spekulativní investice | Byznys | Nákupní apetit | Bankéři | Michigan | Přijetí eura | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | ETF | BH Securities | Agentura MTI | Klouzavý průměr | PMI index | Nárůst zisků | Firma | Zbytečné regulace | Vládní konsolidační balíček | Nesoulad | Hlavní ekonomka | SWIFT | Analytik Portu | Barclays | ECB Christine Lagardeová | Investiční aktivita | SOL Trader | Hospodářské instituty | Cenový index PCE | Překážky | HSBC Holdings | Bulharsko | Prohlášení | Náklady firem | T-Mobile US | Snížení úroků | Válečná daň | Obchodníci s ropou | 3М | Dopady energetické krize | Zpomalení české ekonomiky | Federal Reserve Bank | Současné ceny | West Texas Intermediate (WTI) | Tuzemské automobilky | Nastavení sazeb | British American Tobacco | Pandemie covidu-19 | Evropský statistický úřad | Statistici | Signál k nákupu | Gilead Sciences | Indexy PMI | Záznam z posledního zasedání ČNB | Zpomalení inflace | Ekonomové | České mzdy | Depozitní sazby | Zemědělství | Sebevědomí | Odhad letošního růstu HDP | USA | Spojené státy | Dnešní ekonomický kalendář | Japonská ekonomika | Problémy německého průmyslu | Rekordní propad | Růst HDP | Volby | Objednávky | ICT služby | Euro vůči dolaru | Prognóza Ministerstva financí | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Komentář Radomíra Jáče | Purple Trading Jaroslav Tupý | Hospodaření státního rozpočtu | Výnosy | Velmi volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Sázka | Dnešní údaje | Konsolidace | Burze | ZEN | Buenos Aires | Zpracování kovů | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Snížení základní úrokové sazby | Qualcomm | Boeing | Zisky dolaru | Vývoj nezaměstnanosti | Česká ekonomika letos | Otevření ekonomiky | Americká data | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Historie | Výrobní aktivita | Vývoj | Drahota | Roche Holding AG | Vývoj důvěry v ekonomiku | Americké burzy | Michal Brožka | Belgie | Výkon ekonomiky | Globální míra nezaměstnanosti | Velké technologické firmy | Internetový prodej | Ekonomická aktivita v eurozóně | LemBros | Problémy se subdodávkami | Úroková sazba | Dow Jones | Výdaje | Český stát | Nákladová položka | Dílčí indexy | Růst průmyslu | Mobilizace | Mistrovství světa | Podnikatelská nálada | Německé hospodářství | Protiinflační kroky | Poradce guvernéra ČNB | Devizové rezervy ČNB | Slevy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Jádrová inflace v eurozóně | Finmex | Agentura Fitch | Rizikové averze | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Vítězství Donalda Trumpa | Týdeník Newsweek | Podnikání na kapitálovém trhu | Americké akcie | Lembros Commodity | Investiční doporučení | Ruská centrální banka | Zasedání České národní banky | Inflační epizoda | Struktura HDP | Důvěra domácností | Stávající úrokový diferenciál | České měny | Růst americké ekonomiky | Ocelárny | Data z průmyslu | Slabost v průmyslu | Volatilní | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Šéfka ECB | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Varování | Německé společnosti | Zisky firem | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Volební rok | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Sanofi | Vstupní náklady | Míra inflace v ČR | Pokles cen energií | LVMH | Zájem o eurové úvěry | Další vývoj | Chipotle Mexican Grill | Rýn | Dnes zveřejněná data | První odhad | West Texas Intermediate | Odkotvená inflační očekávání | Forward valuace | Ekonomika Španělska | Recese v USA | Měnové politiky | Zbyněk Stanjura | G20 | Odvětví | Hlavní ekonom Cyrrusu | Předstihový ukazatel | Sazby ČNB | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Dánové | Aktuální situace | Ministryně financí Alena Schillerová | Koronavirus | Fiskální politika | Marek Malina | Rozhodnutí o sazbách | Británie | Nová prognóza České bankovní asociace (ČBA) | Zlotý | Výdělky | Hennessy | Sazby centrální banky | Akcenta Miroslav Novák | Volatilní vývoj | Průměrný zaměstnanec | Ekonomická situace | Odhad HDP | Klesající úrokové sazby | Růstový potenciál | Podnikové objednávky | Dna | Výsledky maloobchodních tržeb | Zrychlení inflace v eurozóně | Centrální bankéři | Kompenzace | Rizikový jev | Průmyslové podniky | Klíčový údaj | JD | Milei | Vítězství | Investiční strategie | Dovoz do USA | Částečný úvazek | Národní banka | Hypoteční sazby | Růstové tituly | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Letecká společnost | Levnější půjčky | Nejsilnější růst | Spekulativní útok na korunu | Lednová nezaměstnanost | Manažer Finmex | Forward S&P 500 | Ropný šok | Klíčová rizika | ADP | AI | Nová prognóza České bankovní asociace | Předběžný údaj o HDP | Uptrend | Zmírnění obav | Forward valuace P/E | Federal Reserve Bank of Kansas City | Celosvětový problém | Vzdělávací zdroje | Analytik Komerční banky | Manažeři | Pojišťovnictví | Rating Číny | Profesor Dědek | Inflace ČNB | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Deník The Wall Street Journal | Vojtěch Benda | Tvorba hrubého fixního kapitálu | Prezidentské volby | Počet nezaměstnaných | Silná koruna | CRIF | Miliardy korun | Tisková konference | Poměr cen | Příjmy obyvatelstva | Platební bilance | Comfort Finance Group | Honeywell International | Růst mezd | Futures na indexy | Generali Investments CEE | Automobilka | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Finsko | Aktuální očekávání | Celoroční výsledky | Společnost Nvidia | Sazby | Inflace v České republice | Babišova vláda | Daň z příjmu | Lufthansa | Růst průmyslové výroby | Pozorování | Patria | Růst výrobních cen | Důvěra v českou ekonomiku | Americký index S&P 500 | České koruny | Sebastian Dullien | Mzdy v Česku | Komise v přenesené pravomoci | Míra nezaměstnanosti v Británii | Oživení německé ekonomiky | Úrok | Investovat | Komoditní | Konsolidační balíček | Přidaná hodnota | Data o HDP | Finmex Academy | Expanzivní fiskální politika | Provident Financial | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Počet zahájených bytů | Průmyslové objednávky | Regulátor | Přerušení výroby | České maloobchodní tržby | Boj s inflací | Úspěšné obchody | Renault | Průzkum | Firmy | Ceny nových bytů | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Nespokojenost | Institut pro mezinárodní finance | Budoucí vývoj | HDP Německa | Růst cen ropy | Zajištění | Averze k riziku | Index pro zpracovatelský průmysl | Zájem investorů | Martin Maršovský | Životní náklady | Cena ropy brent | Banka Creditas | Vyšší ceny | Air France | Euro dnes | Ekonomické podmínky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Platit daně | Růst cen komodit | Repo sazby | Solidní růst tržeb | Maďarská ekonomika | Státní svátek | Inflace ve Velké Británii | Podíl nezaměstnaných | VFC | Představitelé americké centrální banky | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Hospodaření firem | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Air Bank | Maďarský forint | Předpokládaný růst | NASDAQ 100 | Rozpočtový deficit | Euro k dolaru | Equal weight | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Počet nezaměstnaných v Německu | Generali Investments | Poradenské společnosti | Česká vláda | Dílčí index | Volkswagen AG | Akcie bank | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zadluženost | Si Ťin-pching | Trhy | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Paypal Holdings | Otázky Václava Moravce | Financování státu | Daniel Münich | Motorová nafta | Jiří Tyleček | DPH u elektřiny | Vystoupení šéfa Fedu | Nárůst výdajů | ČSOB Dominik Rusinko | Průměrná mzda v ČR | Náměstek ministra financí | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Výprodejní tlak | Stavitel domů | Rostoucí příjmy | Poskytnutí kapitálu | Důvěra v eurozóně | Útok na korunu | Potravinářská společnost | Index Sentix | Země OECD | Rizika | Oživení ekonomické aktivity | Vánoce | Rada ČNB | Cena nemovitostí | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Horší data | Fond | Eskalace obchodní války | Small-cap micro Russell 2000 | USA inflace | ISM | Velký růst | Sdružení automobilového průmyslu | Restrukturalizace | Forward P/E | Počet bankrotů | Vládní krize | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Páteční NFP | Pokles dovozů | Fitch | Pšenice | Nárůst tržeb | LemBros Commodity Advisors | Zpomalování inflace | Celkový výsledek | Úspory | Poslanecká sněmovna | Zvýšení firemní daně | JD.com | Kalendář ekonomických událostí | Dánsko | Velcí hráči | Úvěrový rating | Prodávající | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Nominální růst | Oblasti umělé inteligence | Vysoké ceny | Obnovení růstu | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Hospodářský model | Výkonost průmyslu v eurozóně | UnitedHealth | Cenový vývoj | Silné inflační tlaky | Goldman Sachs Group | Průměrná míra inflace | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Aktuální situace v Česku | Bilance | Příliv přímých zahraničních investic | Americké akciové indexy | CEE | Holubice | Volby v Německu | Obchodní řetězce | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Tesla | Nejslabší růst | ONE | Regulační orgány | Finanční polštář | David Vagenknecht | Stabilita | Příjmy domácností | Skepse | Španělsko | XTB Research | Solidní růst | Vývoj peněžní zásoby | Index průmyslové výroby | Ekonomický růst | Míra chudoby | Průměrná sazba hypoték | Český statistický úřad (ČSÚ) | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Máslo v česku | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | Nestlé | Květnový růst | FX intervence | ICT | Micro Russell | Pilulka Lékárny | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | Mzdová vyjednávání | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Včerejší seance | Na burze | Akcionáři | Výrobce pneumatik | Analytička | Premiér Fiala | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Majitelé firem | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Inflační překvapení | Velké firmy | Expertka | Evropské trhy | IWH | Ekonom Cyrrusu | Meziroční inflace v eurozóně | Analytická společnost | Politika centrální banky | Meziroční růst HDP | Posilování české koruny | Květnová inflace | Hospodaření | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Zastavení růstu | Orbán | Severomořská ropa | Očekávání do budoucna | Tržní služby | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | Růst výroby | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | Conseq | FXstreet | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Globalizace | Nálada na globálních trzích | Obchod | Cyrrus Vít Hradil | Purple Trading | Prodeje existujících domů | Energetický regulační úřad | Kurz koruny vůči euru | Inflace v české ekonomice | Volkswagen | Pracovní trh | Nejnovější statistika | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | Pokles reálných mezd | Internetové obchody | Astrazeneca | Vývoj na trhu | EK | Zahraniční forex | Nejvýraznější propad | Riziko | Analytik | Pražský PX | Trinity | MAM | Spotové ceny | Nájemné | JPY | Nákup ropy | Pražské burzy | Axios | Zasedání ČNB | FT | Citi | Continental | Růst platů | Slabá koruna | Bank of America | AOS | USDX | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | LTV | Finanční trh | Zvýšené volatility | Meta | Portfolio | Pesimismus | Závěr roku | Nástroj | GBP | Santander | Plyn | Veřejný sektor | Životní úroveň | Karty | INSEE | Úspěšný začátek | ISM indexy | Německá ekonomika | Čína | Know-how | Nezaměstnanost v ČR | Doporučení Koupit | SPX 500 | CZK/USD | Ceny | T-Mobile | Prognóza vývoje | Financování | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Realitní trh | Německý ZEW index | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | Mondelez | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Trh nemovitostí | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Velký propad | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Jedno euro | WTI | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Air Products | Restriktivní opatření | Hurikány | Digitální reklamy | Illinois | SMA | Praxe | Instituty | Uvolněné měnové | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | EUR/JPY | Libra | Extrémně volatilní | Mondelez International | Energetické úspory | Comcast Corp | Souhrnný indikátor | Rating vyšší | Odborníci | Rozvolnění | Investments | Údaje o vývoji inflace | Dlužník | Průmyslový sektor | Tradingový portál | USD/EUR | Ekonom Komerční banky | Sentix | Nejvyšší růst | Stratég | Broadcom | Instituce | Zpevňování koruny | Propuštění | Forint | Obchodní domy | Důchod | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Říjnová inflace | Předseda představenstva | EV | Stav trhů | Výnos | Růst důvěry | Zlevnění potravin | Pokles ekonomiky | Technické rezistence | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | ERM | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | Marek Nemky | Nájmy | Prostor pro růst | 256/2004 | Provozní náklady | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Hospodářský propad | Rozhovor | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | IIF | MNB | ERÚ | Růstové momentum | Silný pokles | Minulá výkonnost | Snap | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Zastropování cen | Česká bankovní asociace | Posílení koruny | Tradingový portál FXstreet.cz | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Podmínky půjčky | Ministryně práce | Ceny akcií | Ceny energií | Tržní ekonomiky | Reálné hodnoty | Utažení měnové politiky | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Inflační cíl | Ryanair | Index Dow Jones Industrial | RUB | Jaromír Gec | Oficiální údaje | Euforie | Petr Pavel | Kurz eura k dolaru | Vývoj sazeb | Jasný signál | Dynamika mezd | Čínské zboží | Pracovní místa | Ukrajinská ekonomika | Merck & Co | Odvětví kryptoměn | Rishi Sunak | Funkční období | Část zisků | Zisk | Politické problémy | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Data ČSÚ | Oživení hospodářství | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Overweight | Sezónní vlivy | Nová bankovní rada | Demokraté | Jan Kubíček | Makléři | Sektor technologií | Daně z příjmů fyzických osob | Středoevropské měny | Mzdový nárůst | Rating | Dovoz | Silná data | Nasdaq Composite | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | České hospodářství | Obchodování | Jan Vejmělek | Vzdělání | Nové prognózy | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Úroky | AvtoVAZ | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Jakub Rochlitz | Úsporný tarif | Růst inflace | Hypoteční trh | Oslabování dolaru | Colt CZ | Státní rozpočet | Evropa | Pokles produkce | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Prognózy zisku | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Ceny realit | Zprávy | Reakce centrální banky | Class A | Ceny ropy | Byty | Potravinářství | Francie | Předpověď | Den díkůvzdání | Index cen průmyslových výrobců | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Hospodářský růst v eurozóně | Dolarové sazby | Maso | Automobilky | Srovnávací základna | Pojišťovny | Posílení libry | Eurodolar | Biden | Moët | Booking Holdings | Finanční krize | EGAP | Snížení spotřeby | DPA | FXstreet.cz | Domácí události | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Ekonomika ČR | Pokles české ekonomiky | Naše ekonomika | Technologické firmy | Medián | Dieselgate | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Změny sazeb | Akciový index Nasdaq | Finančnictví | Futures kontrakty na ropu | PRIBOR | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Hospodářský institut Ifo | Visa | Český trh | Inflace v říjnu | Grafy | Posílení kurzu koruny | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Letiště | Výroba automobilů | Nákladová inflace | U.S. Bank | Velcí institucionální investoři | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Europe 600 | Dostupná data | Nové zakázky | Sentiment spotřebitelů | Kamala Harris | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Roční výnos | Kurs koruny k euru | Konsensus | Aktuální prognóza | ERM II | Costco | Dluhy | Průměrný příjem | Prodej aut | Proinflační riziko | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Počet firemních bankrotů | Dividenda | GfK | Investiční výdaje | Pokles zásob | Trh s bydlením | HDP | Důvěra v Německu | Devizový trh | Načasování | Východní Evropa | Ekonom | Fed funds | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Skokový nárůst | Klid | Investování je rizikové | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Etoro | Pandemická situace | Turistické sezóny | Objem investic | Průměrná cena | Ekonomka Raiffeisenbank | Politici | Index PCE | Loterie | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Air Liquide | Nejnovější údaje o inflaci | Známky oživení | Investec | Výprodej | Ekonomické zprávy | Bonusy | Tomáš Holub | Slovensko | Martin Gürtler | Vývoj trhu | JPMorgan | AMZN | Akumulace | Invaze Ruska na Ukrajinu | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Zdraví | ČTK | Odhad letošního růstu | Stav trhu práce | Retail | Vyšší úroveň | Světové indexy | Guvernér ČNB | Ztráty | Americká seance | Česká národní banka | Peníze navíc | Česká inflace | 1D | BBB | Růst průměrné mzdy | Životní styl | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | FOMC | Přísná měnová politika | Výběr daní | Akcie | Cílová cena | Investice firem | Průmyslníci | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Pavel Peterka | Vývoj jádrové inflace | NERV | Ekonomický cyklus | Société Générale | Vzestupný trend | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Podniky | PayPal Holdings Inc | Index spotřebitelských cen | City | Investiční apetit | Propad indexu | Hospodářské výsledky společnosti | Munich | Zrychlení růstu | Český HDP | Poradce premiéra | Velkoobchodní ceny elektřiny | Tržby v maloobchodě | ONS | Mzdová dynamika | Tvrdá data | Analytik XTB | Inflační šok | EOG Resources | Index cen | Kanceláře | Banco Santander | Finanční rezervy | Češi | Tuzemské hospodářství | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | USDJPY | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Logistika | Vývoj ekonomiky | Technologie | Nižší DPH | Největší propad | Pokles vývozu | Koronakrize | Colt CZ Group | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Zvyšování cen | Kurz | DNO | Daně | Výběry | Dnešní zpráva | Růst zisků | Index Dow Jones Industrial Average | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | Lenka Kalivodová | Veřejné služby | Index důvěry | Růst prodejů | Americká ekonomika | AMD | Posílení dnes | Společnost Invesco | Intermediate | Index cen výrobců | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Údaj o HDP | Zdražování energií | Silnější dolar | Rychlý růst | Sport | S&P 500 a Nasdaq | Napjatá situace | Počty nových žádostí o podporu | Zavedení cenového stropu | EOG Resources Inc | Bankovní rada | Gilead | Peněžní zásoba | Střední třída | Investice | Osobní příjmy | Microsoft | Pro investory | Návrh zákona | Nejvýraznější růst | Potenciál | Zdravotnictví | Kevin Tran Nguyen | Ohodnocení | Špatné zprávy | Automatizace | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Kazuo Ueda | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Indie | Bod | Vnímání | Rozsáhlé sankce | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Zisky | Výkon průmyslu | Conference Board index | Soukromá spotřeba | Dražší energie | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | Comfort Finance | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Protipandemická opatření | Oslabení dolaru | Výplata | Kontrakce | Očekávání ČNB | ODS | HN | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Index MSCI | Slabší dolar | Měny | Aurora Cannabis | Značný pokles | Dialog | Finanční sektor | Prodej automobilů | Burzy | Očekávané události | Heineken | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Cash flow | Dynamika růstu | Export | Páteční NFP report | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Signál | Nové žádosti o podporu | Investovat do akcií | Úbytek | České firmy | Kofola | Unicredit | GBPUSD | S&P 500 Index | Petr Dufek | Italská ekonomika | TABAK | Radomír Jáč | Čtvrtletní výsledky | BHS Štěpán Křeček | NBER | UniCredit Bank | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Services | Ceny surovin | Nemovitostní trh | Prezident Petr Pavel | Výsledky HDP | Praha | Dominion Energy | Eva Zamrazilová | Valuace | Prodeje aut | Kontrakty na ropu | Air | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Dvoutýdenní repo sazby | Plány | Nižší poptávka | Objem prostředků | Administrativa | DJI | COVID-19 | Propad HDP | Cenové tlaky | Silný trh | Korunový trh | Pozitivní signál | Brusel | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Vývoz do USA | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | ZEW | Zpomalující inflace | Fenomén | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Ekonomické dopady | Pravidelné investování | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Ministryně práce a sociálních věcí | Eurové úvěry | Zasedání Fedu | Jobless Claims | Bloomberg | Eli Lilly | KB | Guvernér centrální banky | ADR | Inflace v květnu | Německé ceny | Evropská unie | Alena Schillerová | Inflace v červenci | Rozvoj | Finanční nástroje | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Colt | Equinor | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Vyšší mzdy | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Reálná mzda | Výrazný pokles | Letní měsíce | Riziko recese | Střednědobý výhled | Asociace | HDP eurozóny | Výkonnost | Moore Czech Republic | Premiér Benjamin | Předčasné parlamentní volby | Pád ceny | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | Canopy Growth | Hrubý domácí produkt | Vývoje kurzu | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Short | Andrew Bailey | Nakupovat státní dluhopisy | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | London School of Economics | Krize | Institut Ifo | Míra zisku | Růst dovozu | OECD | Měnový trh | Ekonomická důvěra | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Zastropování cen elektřiny | Růst EBITDA | Zvýšení úrokových sazeb | Odhad amerického HDP | Růst sazeb ČNB | Inflace v únoru | Akcie Alphabetu | Německý HDP | Akcie firem | Koruny vůči euru | Frustrace | Leasing | Volby v USA | Bohemia Energy | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Průmysl v eurozóně | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Energetická náročnost | Ceny zboží | MWh | Historická data | Prognóza ČNB | Geopolitické faktory | MT4 | Růst tržeb | Spojené království | Cena | CMG | S&P Global Inc | ILO | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | MJ | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Michael Brown | Zadlužení | Pepperstone | Rozpočet | Obchodní partner | Evropské indexy | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Cheniere Energy | Interpretace | Bristol-Myers | Snížení sazeb | Nižší růst | DOT | CME Group | Česká ekonomika | IG | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Raiffeisenbank Helena Horská | Ekonomická data | Situace na trhu | Silnější kurz | Inflace v listopadu | Odvody | Zastavení výroby | Next | Rozhodnutí bankovní rady | Pád cen | BDI | Tempo inflace | DSTI | Výhledy | Banka CREDITAS | Úrokový diferenciál | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Odhad růstu ekonomiky | Výhled růstu české ekonomiky | DAX | Data z pracovního trhu | Zbrojovky | Erste | Rezervy | Ceny zeleniny | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | Recese ekonomiky | Forexu | Hliník | Merck | Debata | Datový kalendář | Dominion Energy Inc | Akcie společnosti | Mercedes-Benz | Tempo růstu HDP | Indikátor důvěry | Oscilátory | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Ekonomické teorie | Inflace v Německu | Geopolitika | Hlavní rizika | Denní graf | SEC | Mzdové požadavky | Impulzy | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Balkán | Oslabení | Akciové futures | Invaze Ruska | Finanční situace | Nominální mzda | Výsledky za Q4 | Energetické krize | Práce | Úspěch | Banky pro mezinárodní platby | Benjamin Netanjahu | Intel | Cíle | Prognóza ECB | Stabilita úrokových sazeb | Kryptoměny | Repo sazba | Inflační data | Maloobchodní prodej | Britské firmy | Holding | Banky | Předčasné volby | BlackRock | Česká průmyslová výroba | Produktivita práce | Vypuknutí pandemie | Automotive | Vlády | Retail Investor Beat | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Šance | Tržby společnosti | Daně z příjmů právnických osob | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Konfederace | Zisk na akcii | Volatilní položky | Správa | L3Harris Technologies | Wall Street | Halliburton | Ministr financí Jeremy Hunt | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Prodeje potravin | Analýza | Data ze Spojených států | Americké tovární objednávky | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Jan Bureš | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Výsledek hlasování | Meta Platforms | Výraznější pokles | Intervenovat | Zvyšování úroků | Kvantitativní utahování | Zastavení poklesu | Americký Fed | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Portfolia | Finance Group | Teplé počasí | Mzdový růst | Pullback | Demokratické strany | Reálná hodnota | Štěpán Křeček | Slovenská vláda | Creditas | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Obchodní ředitel | Jakub Seidler | ČNB Aleš Michl | Silná poptávka | Slabší koruna | Technologický sektor | Oděvy | PMI indexy | Stoxx | Medvědí trh | Ozbrojený konflikt | LSEG | Hlavní trendy | Vývoj HDP | Support | Průměrná mzda | XOM | Živnostníci | McDonald's | Transparentnost | FX | Náklady na úvěry | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Obchodní aktivity | Finální odhad | Služby | Lednová inflace | Ceny energetických komodit | Marek Mora | Litva | Zvýšená volatilita | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Zisk před zdaněním | Peněžní zásoby | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | SNB | Index ISM | Experti | Jaroslav Tupý | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Bohatý | Guvernér Michl | Indikátory důvěry | Největší pokles | Occidental Petroleum | Průměrná hodnota | Spotřebitelská důvěra v Německu | Pokles průmyslové výroby | Technologický gigant | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Akcenta | Centrální bankéř | Zkrocení inflace | Finanční zprávy | Přecenění | Vývoj měnové politiky | Proinflační působení | Erste Group Bank | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Polsko | Reddit | Ceny potravin | Kansas City | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Projekce | Centrální banka USA | Stav hospodářství | Hlavní zprávy | Denní data | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | Nová vláda | Základní úrok | Průmyslové aktivity | Nařízení | Zavedení eura | The Wall Street Journal | Noviny | Další růst sazeb | Měny rozvíjejících se trhů | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Ben Laidler | Makroekonomická situace | Hodnocení současné situace | Struktura | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Zisk EBITDA | Ocenění akcií | Historicky nejnižší | Očekávaná inflace | Struktura trhu | Předseda | Výsledek HDP | Škoda | Pokles poptávky | Velké centrální banky | Bankroty | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Nárůst ceny | Únorová inflace | Úročení | Vývoj průmyslu | Cenové stropy | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Kamala | Nová makroekonomická prognóza | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Odražení ode dna | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Cestování | Sentiment indikátory | Olympiáda | Kabinet | Zvýšení základní sazby | Hospodářský vývoj | Zvýšení daní | Legislativa | PayPal | D1 | Investing.com | Svaz německého průmyslu | WIZZ | HDP v USA | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Výroční zpráva | Agrofert | Silný dolar | Konflikt mezi Izraelem | Monster Beverage | 3M | Cestovní kanceláře | Odhad inflace | Posilování amerického dolaru | Reálné spotřeby domácností | Dnešní čísla | Tencent | Viceguvernérka | Budoucí vývoj úrokových sazeb | Posilování eura | Cena ropy | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Krize ve Francii | Regulační úřad | Kupní síla | CZ | Průraz | Program nákupu aktiv | Inflace ve službách | Pokles HDP | Bohatí lidé | Objem exportu | Maastrichtská kritéria | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Čeští exportéři | Rakousko | Mistrovství | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Vývoz do Číny | Oživení inflace | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | FinGO | Výhled na příští rok | Nemovitosti | Ebury | Data z americké ekonomiky | Rok 2024 | Další rozvoj | Aleš Michl | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Plný úvazek | CME | HDP v eurozóně | CVX | 3M PRIBOR | Německý Ifo index | Ekonomie | Čeští investoři | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Investment | ING | Malina | Internetové společnosti | Federal Reserve | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Akcenta CZ | Vývoj kurzu koruny | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | Kurz eura vůči dolaru | 737 MAX | Ceny v eurozóně | Makro | Vinci | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Kofola ČeskoSlovensko | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Institut | HICP | Stoxx 600 | NBP | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Výkonnost akcií | XTB Štěpán Hájek | Stabilita sazeb | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Rozpočtové politiky | Přerušení dodávek ruského plynu | Body | Tuzemský HDP | Výhled na rok 2025 | Zvýšení inflace | Růst produktivity | Politické otřesy | Vyšší daně | Obilniny | Turistický ruch | Revize výhledu | Payrolls | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Paradox | Vzrušení | Reálné příjmy | Vysoké zisky | Navýšení | Omikron | MPSV | Negativní vývoj | Hodnoty měny | GOOGL | Lockdowny | Hedging | EU | Bankovní sektor | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Holding Agrofert | Analog Devices | Dostupnost bydlení | Úroveň supportu | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | Materiály | Inflační vlna | PMI ve službách | Marathon Petroleum | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Hermes | Kraft Heinz | Schodek veřejných financí | Prodeje | Základní sazba | Pracovní síly | Akciový trh | Velká očekávání | Zasedání bankovní rady | Nákup dluhopisů | Investor | USD/JPY | Americké vlády | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Merck KGaA | Nejvyšší propad | Spotřebitelské ceny v ČR | Ovlivňování | Banka | Autoprůmysl | Vlastnictví | Lobbing | Růst cen průmyslových výrobců | Polský zlotý a maďarský forint | Významné události | Úřady | Počet zaměstnaných | Indikátor ekonomického sentimentu | Graf dne | Nízká inflace | CNBC | Sol | Oživení ekonomik | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Strukturální problémy | Ocenění | V4 | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot